Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ukraina nie wspomina Krwawej Niedzieli

Posted by Marucha w dniu 2010-07-13 (Wtorek)

Ukraińskie władze i media pominęły milczeniem 67. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu (11 lipca 1943 r.). Nikt nie wspomina o strasznych rzeziach, dokonanych na cywilnych Polakach przez nacjonalistów ukraińskich z kuszczowych widdiliw UPA.

Na Ukrainie bestialskie morderstwa tysięcy Polaków to tylko „mały fragment walki narodowo-wyzwoleńczej” (definicja ludobójstwa banderowskiego doktora honoris causa KUL-u Wiktora Juszczenki). Dlatego nikt z tego powodu nie bije w pierś – jakby nie było tej krwawej niedzieli 1943 roku, gdy banderowcy w skoordynowanej akcji mordowali Polaków po wsiach wołyńskich, żywcem paląc w kościołach podczas niedzielnej mszy świętej. Jednym z głównych organizatorów rzezi Polaków na Wołyniu był Kłym Sawur (Dmytro Klaczkiwśkyj), którego pomnik parę lat temu został uroczyście odsłonięty w Równym.

Na Ukrainie prawie nikt nie chce znać prawdy o tych strasznych morderstwach, dokonanych przez OUN-UPA na ludności polskiej, żydowskiej, czeskiej i ormiańskiej w czasie II wojny światowej na terytorium obecnej Ukrainy, a wtedy okupowanych przez hitlerowców Kresach II RP. Wystawa fotograficzna pokazująca zbrodnie OUN-UPA, która powstała na podstawie dokumentów archiwalnych Stowarzyszenia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów z Wrocławia została przez bojówkarzy faszystowskich „Swobody” w Kijowie zerwana i tylko nieliczni mogli tę wystawę obejrzeć.

Jeśli na Ukrainie społeczeństwo jest obojętne wobec rzezi banderowskich na Wołyniu, to w Polsce to ofiary drugiej kategorii, o których władze i media starają się milczeć. I przez tą zmowę milczenia – 120 tys. ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów są zabijane po raz drugi. O Katyniu na cały głos, a o Wołyniu szeptem – takie stanowisko nie skonsoliduje narodu polskiego, bo półprawdy nic dobrego nie przynosiły.

Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów – Nowa Myśl Polska

Komentarzy 36 do “Ukraina nie wspomina Krwawej Niedzieli”

 1. Inkwizytor said

  Dopóki żyją dzieci, wnuki i prawnuki Polaków mordowanych przez Ukraińców na Kresach Południowo-Wschodnich to będziemy mówić o tym ludobójstwie. To nic, że skundlona administracja zarządzająca Polską i mendia milczą. My potomkowie mordowanych bestialsko Polaków nie pozwolimy aby zapomniano o polskich dzieciach którym przed śmiercią wypalano oczy i obciano ręcę. Przechowamy pamięć i prawdę o tym ludobójstwie dla następnych pokoleń i chociaż w Warszawie nie wolno wznieść pomnika ku czci zamęczonych naszych rodaków to my im tem pomnik wystawiamy codziennie poprzez świadectwo ich cierpienia i modlitwę za ich dusze. Requiescant in pace.

 2. Cham Wiejski said

  Naszym obowiązkiem jest przechowanie pamięci – za wszelką cenę. Gdy już Polska zniknie, kiedyś jakiś uczciwy historyk może poświęci nam parę ciepłych słów…

 3. Olo_kru said

  Dziwi mnie, choć tylko trochę, że wśród setek posłów i senatorów, nie znajdzie się jeden. Jeden, który wraz z odpowiednią organizacją, będzie miał odwagę zorganizować cokolwiek dla uczczenia tych ofiar.

 4. Salcie said

  Salcie tak sobie myszli jakie wy wszystkie razem nie macie za duzo inteligenje. Jeszli tak wam zalezy zeby swiat mowil glosno o zbrodniach na kresach wystarczy naglosznic w Gazecie Wyborczej, ze 95% ofiary zbrodnie wolynskie to byli polskie Zydzi.
  Czy to tak trudno jest wam zrozumiec?

 5. Jerzy said

  wszystko to ładnie i pięknie, oczywiście że ludobójstwo. Jest tylko jeden „drobiazg” – wyrzynaliśmy się w rodzinie, tzn. głównie oni nas. Rusini to w znakomitej większości potomkowie zbiegłych z Korony chłopów pańszczyżnianych. Za Kniazia Jaremy zaludnienie w jego włościach w ciągu 20 lat wzrosło 40-krotnie!!. I to im, a także i nam, należy,chyba do znudzenia, przypominać.

  Jerzy

 6. Jerzy said

  Czy możecie sobie np. wyobrazić taka scene z bawarskiej wsi gdzie nazistowski, niemiecki żołnierz rozpruwa polskiemu dziecku brzuszek i przystawia do niego głodnego owczarka alzackiego a miejscowi wiesniacy tancza wokol niego, jodlujac i popijajac piwo? Takiej sceny nie wymyslilby chyba nawet najbardziej perwersyjny hollywoodski rezyser. Niestety takie sceny byly na porzadku dziennym w czasie rzezi Polakow na Wolyniu, gdzie cale wsie braly udzial w czyms co przypominalo rytualne plemienne mordy dzikich plemion w Amazonii. Zamiast psa przystawiano do brzuszka dziecka glodnego knura. Historycy zajmujacy sie tym tematem opisuja ponad dwiescie rodzajow wyrafinowanych tortur stosowanych przez Ukraincow na Polakach.
  http://www.lwow.com.pl/semper/wolyn.html
  Wokol umierajacych w meczarniach Polakow wiesniacy (wlaczajac w to ich dzieci) wiedli horowody przy spiewach i muzyce.

  http://polpatriot.salon24.pl/159201,wschodni-slowianie-a-niemieccy-nazisci

 7. Realista said

  Podziekowania dla Maruchy oraz krzysztofa M. za Wiry Sienkiewicza

 8. sroka said

  Komu zalezy na wspomnieniach rzezi ?
  Czy ta droga sieje sie pokoj ???
  Pamiec jest trwala gdy mozg jest cwiczony !

 9. Sołtys said

  Re.Sroka
  Tą drogą przypomina się narodowi że pokoju nie mamy danego na wieczność lecz muysimy o niego zabiegać.Tak jak o prawdę również.Ileż to razy słysze od niektórych moich rodaków takie głosy, że to było dawno ,że teraz to mamy XXIwiek i takie rzeczy to nas nie mogą spotkać,przecież jesteśmy w NATO.Mogę tylko powiedzieć tyle ,że nawet sobie sprawy nie zdajecie z tego jak ten domek z kart może się szybko rozlecieć.

 10. stfu said

  Hańba i potępienie dla ukraińskich rzeźników. Wołyń pamiętamy.

 11. Piotrx said

  Warto podkreślić przy okazji że Wołyń to jedynie część ukraińskiego ludobójstwa na ludności polskiej. Porównywalna , jeśli nie większa ilość ofiar dotyczyła terenu Małopolski Wschodniej (woj. lwowskie, stanisławowskie i tarnopolskie). Często celowo ogranicza się dyskusję tylko do Wołynia a jeszcze cześciej enigmatycznie wspomina jedynie o „konfliktach polsko-ukraińskich na Wołyniu”.

  I jeszcze fragment artykulu:
  ************************
  Na 11 lipca 1943 przypada apogeum zbrodni ludobójstwa. Była to NAJKRWAWSZA NIEDZIELA w historii polskiego narodu. Pod względem zasięgu terytorialnego , ilości ofiar i barbarzyństwa oprawców – zbrodnie dokonane w tę niedzielę przewyższają wszystkie inne, dokonane kiedykolwiek na ludności polskiej w ciągu jednego dnia. W blisko 100 miejscowościach Wołynia, wsiach i osadach, w tę niedzielę najbardziej bestialskimi metodami wymordowano ponad 10 000 osób . W siedmiu wołyńskich kościołach nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA zabili ponad 1000 wiernych, nie oszczędzając dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. ani księży. Rozległość obszaru na którym dokonano tych zbrodni i wybór momentu ich dokonania (niedziela) świadczy o tym, że była to starannie zaplanowana i skoodrynowana, przez kierownictwo OUN, akcja.

  A oto jedynie kilka przykładów:

  11 lipca 1943 r. W okolicach RADZIWIŁŁÓW, pow. dubieński, spalono kilkanaście osiedli polskich oraz wymordowano ich mieszkańców.

  11 lipca 1943 r. JEZIORANY SZLACHECKIE, pow. dubieński, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 43 osoby narodowości polskiej .

  11 lipca. 1943 r. LINIÓW, wieś, gm. Świniuchy, pow. horochowski nacjonaliści ukraińscy wymordowali całą wieś…

  11 lipca 1943 r. KISIELIN, siedziba gminy, pow. horochowski. Duża liczebnie banda nacjonalistów ukraińskich otoczyła zgromadzoną w tamtejszym kościele ludność polską… Cześć ludzi wyszła z kościoła, wówczas zamordowane zostały 62 osoby. Pozostali — około 200 osób — przeszli na plebanię… podjęli na piętrze desperacką obronę… Po północy napastnicy wycofali się… Pomocy rannym udzielili miejscowi Ukraińcy, przeciwnicy UPA.

  11 lipca 1943 r. RUDNIA, wieś, gm. Kisielin, pow. horochowski, ludność polska napadnięta przez ukraińskich nacjonalistów… cała wieś została doszczętnie spalona. Zginęło około 100 osób.

  11 lipca 1943 r. ZAMLICZE, wieś, folwark, gm. Chórów, pow. horochowski… Ukraińcy wymordowali 118 osób narodowości polskiej.

  11 lipca 1943 r. GUCIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, kilkusetosobowa grupa nacjonalistów ukraińskich dokonała o świcie napadu na kolonię. Wszystkich mieszkańców około 140 osób (35 rodzin) oprawcy spędzili do starej, nie używanej kuźni, którą zaryglowano, oblano obficie benzyną i podpalono. Pośród dantejskich scen w palącej się kuźni, kilku mężczyzn zdołało zrobić wyłom w ścianie i część ludzi uciekła… Większość jednak zginęła w płomieniach. Troje dzieci Jana Krzysztonia uratowała stara Ukrainka. Następnego dnia dzieci zostały siłą zabrane i żywcem utopione w studni…

  11 lipca 1943 r. KALUSÓW, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski. Grupa upowców spędziła do stodoły gospodarza Grabowskiego wszystkie kobiety, mężczyzn zaś do stodoły Urbaniaka, gdzie wszyscy zostali wymordowani. Ogółem wymordowano 107 osób… Podczas rzezi… kilku oprawców wpadło do domu Józefa Fili, gdzie zamordowali jego żonę lat 23, paromiesięczne dziecko rozerwali za nóżki, a szczątki położyli na stole.

  11 lipca 1943 r. MIKULICZE, siedziba gminy, pow. włodzimierski, przyjechał tam na ponad 80 furmankach oddział UPA (około 600 ludzi)… Kolejno mordowali ludzi w poszczególnych domach, bądź wyprowadzali całe rodziny do lasu i tam je zabijali. W ten sposób wymordowana została cała osada…

  11 lipca 1943 r. BISKUPICZE, wieś, gm. Mikulczyce, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali masowego mordu ludności spędzonej do budynku szkolnego…

  11 lipca 1943 r. OKTAWIN, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski… grupa oprawców (UPA) dokonała mordu w oktawińskim kościele. Po rzezi wewnątrz kościoła podpalono go granatami…

  11 lipca 1943 r. DOMINOPOL, wieś, gm. Werba, pow. włodzimierski, upowcy wymordowali całą ludność Dominopola liczącą około 60 rodzin (około 490 osób)… Mordowali nożami, siekierami, widłami itp…

  11 lipca 1943 r. TERESIN, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali w kolonii Teresin 88 osób dorosłych i 28 dzieci narodowości polskiej, razem 116 osób…

  11 lipca 1943 r. KRYWNO, wieś, gm. Krymno, pow. kowelski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską zgromadzoną w kościele na niedzielnym nabożeństwie.

  11 lipca 1943 r. TURÓWKA, kolonia, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 49 osób ludności polskiej. 22 osoby wrzucono do studni.

  11 lipca 1943 r. ORZESZYN, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 306 osób narodowości polskiej…

  11 lipca 1943 r. WYDRANKA, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.

  11 lipca 1943 r. ZYGMUNTÓWKA, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali sto kilkadziesiąt osób narodowości polskiej…

  11 lipca 1943 r. WITOLDÓWKA, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.

  11 lipca 1943 r. CHRYNÓW, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zaatakowali w czasie nabożeństwa rzymskokatolicki kościoł-kaplicę. Księdza Jana Kotwickiego zabili przy ołtarzu… W innym miejscu Chrynowa, w dwóch stodołach oprawcy wymordowali około 200 osób.

  11 lipca 1943 r. NOWINY, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski… Tego dnia (z rąk UPA) zginęło w Nowinach 66 osób narodowości polskiej.

  11 lipca 1943 r. STĘZARZYCE, wieś, gm. Korytnica, pow. wtodzimierski, oddział UPA dowodzony przez „Krwawego Potapa” zamordował 80 Polaków.

  11 lipca 1943 r. SMOŁOWA, wieś, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali zbiorowego mordu na Polakach. Pośród ofiar była rodzina Jana Wargackiego… żonie w ciąży rozcięto brzuch, aby „pomóc | urodzić proklatoho Lacha”… Ogółem wymordowano 19 osób.

  11 lipca 1943 r. PORYCK, miasteczko, siedziba gminy, pow. włodzimierski. Podczas nabożeństwa niedzielnego o godz. 11.30 banderowcy napadli na ludność polską zgromadzoną w miejscowym kościele. Nawę kościelną obrzucili granatami, a do ludzi otworzyli ogień z broni ręcznej i maszynowej powodując masakrę, pokotem kładąc wszystkich na posadzce kościelnej. Przy ołtarzu zginęli ministranci, a ksiądz Bolesław Szawłowski został ciężko ranny i udawał zabitego. Po tej wstępnej kanonadzie banderowcy weszli do kościoła j i strzałami w głowę dobijali wszystkich, którzy ruszali się jeszcze… Po tej masakrze oprawcy naznosili słomy i podpalili kościół… W tym czasie spadł ulewny deszcz, który wygasił ogień… Ks. Szawłowski zmarł, uzupełnił grupę 500 osób, które zginęły tego samego dnia w kościele bądź obok kościoła…

  11 lipca 1943 r. KORYTNICA, siedziba gminy, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zamordowali ks. Karola Barana z miejscowej parafii. Po zadaniu mu wielu ciosów nożem, przecięli w poprzek ciała piłą w drewnianym korycie.

  11 lipca 1943 r. ZABŁOCIE, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 76 osób.

  11 lipca 1943 r. MIKOŁAJPOL, kolonia, gm. Werba, pow. Włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 50 osób…

  11 lipca 1943 r. WÓLKA SWOJCZOWSKA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską…

  11 lipca 1943 r. SWOJCZÓW, osada, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy wymordowali kilkaset osób narodowości polskiej. Rzeź rozpoczęła się od próby wysadzenia murów miejscowego kościoła, co było hasłem j do mordowania Polaków… zgromadzonych na niedzielnym nabożeństwie…

  11 lipca 1943 r. STASIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, uzbrojony oddział upowców okrążył kolonię, do stodół spędzono i osobno kobiety z dziećmi a osobno mężczyzn, następnie wszystkich wymordowano — stosując wymyślne tortury…

  11 lipca 1943 r. ZWIERZYNIEC, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, miejscowi nacjonaliści ukraińscy zamordowali Łukasza i Antoninę Gaczyńskich. Łukasza żywcem wrzucono do studni i zabito kamieniami. Antoninie ucięto głowę, którą dzieci ukraińskie za włosy ciągnęły po drodze.

  11 lipca 1943 r. BOŻA WOLA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy żywcem wrzucili do studni Antoniego Stelmacha i dwunastu innych młodych chłopców, którzy ponieśli śmierć przez utonięcie bądź od kamieni wrzuconych do studni.

 12. Piotrx said

  Poza milczeniem polskojęzycznych mediów i rządzących panuje niestety także milczenie wielu hierarchów kościoła w tej sprawie. Poza nielicznymi księżmi, prawdziwymi polskimi patriotami, trudno było usłyszeć jakiekolwiek wspomnienie o tym ludobójstwie podczas ostatniej niedzieli.
  Nie wiem czy podyktowane jest to jakąś polityką wschodnią Watykanu i chęcią zjednania sobie Ukraińców-grekokatolików jako przeciwwagi dla prawosławia za wszelką cenę , nawet za cenę prawdy. Czy tez może jakimiś innymi względami?
  Wsród ofiar ukraińskiego ludobójstwa jest przecież około 200 duchownych oraz braci i sióstr zakonnych obrządku rzymskokatolickiego. Niestety żadna z tych ofiar nie zostala beatyfikowana. Ponizej list z 1999 roku w tej sprawie:

  TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA i KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH

  Oddział w Rzeszowie

  35-025 Rzeszów ul. Jagiellońska 4 I p

  Rzeszów 1999.10.13

  Jego Eminencja

  Ks. Kardynał Józef Glemp

  Prymas Polski

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  W dniu 26 marca 1999 r. w Watykanie, w obecności Ojca Świętego – Jana Pawła II został uroczyście promolgowany dekret o męczeństwie za wiarę 108 sług i służebnic Bożych dotyczących naszych – polskich księży, a także osób zakonnych i świeckich. W dniu 13 czerwca Ojciec Święty – Jan Paweł II w czasie swojej duszpasterskiej pielgrzymki do ojczyzny dokonuje beatyfikacji wspomnianych 108 męczenników. Wyrażamy z tego powodu zadowolenie i wdzięczność Ojcu Świętemu. Dziękujemy też Jego Eminencji Prymasowi i Episkopatowi Polski za to, że przez wiele lat zbierał i gromadził dowody procesowe dot. w/w 108 osób niezbędne do beatyfikacji i przesłał je do Kongregacji Spraw w Watykanie. Można tylko żałować, że beatyfikowanych zostało tylko 108 osób zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców na terenach ziem polskich przez nich okupowanych. A przecież nie jest tajemnicą (chyba, że ktoś usiłuje uczynić z tego tajemnicę i sprawę wyciszyć), że na Kresach Wschodnich – na ziemi należącej do 1939 r. do Polski, w latach 1939-1945 zostało zamęczonych i zamordowanych w bestialski sposób przez ukraińskie nacjonalistyczno-faszystowskie bandy OUN-UPA około 160 księży nie licząc osób zakonnych i około 500 tysięcy osób cywilnych narodowości polskiej. Wielu z tych księży poniosło męczeńską śmierć w kościołach, bardzo często przy ołtarzu w czasie odprawiania Mszy Świętej i udzielania dzieciom Sakramentu I Komunii Świętej. Księża ci poddani bestialskim torturom, znacznie cięższym niż 108 wymienionych wyżej Błogosławionych, w okropnych męczarniach oddali w ofierze za wiarę swoje życie, często, jaj wyżej wspomniano, na stopniach ołtarza. Bardzo dużo księży zostało zamordowanych (wraz z wiernymi) w czasie „krwawej niedzieli” 11 lipca 1943 r. kiedy to bandy UPA dokonały napadu na 167 miejscowości na Wołyniu. Celem tego napadu było wymordowanie ludzi uczestniczących w Mszach Świętych w kościołach rzymsko-katolickich. W czasie tego napadu Ukraińcy z OUN-UPA zamordowali wielu księży odprawiających Msze Święte, a także kilkanaście tysięcy osób narodowości polskiej w tym również dzieci przystępujące do Sakramentu I Komunii Świętej.

  Nasuwają się więc pytania: – Dlaczego Episkopat Polski zgromadził i przesłał do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie tylko dowody procesowe niezbędne do beatyfikacji 108 osób (księży, zakonników, osób świeckich) zamordowanych podczas II wojny światowej przez Niemców, a nie podjął takich samych czynności w stosunku do około 160 księży oraz osób zakonnych, którzy w latach 1939-1945 zostali zamęczeni za wiarę przez ukraińsko-faszystowskie nacjonalistyczne bandy z pod znaku OUN-UPA?

  – Czy wymordowani przez bandy UPA księża i osoby zakonne służyli innemu Bogu ? Czy byli to słudzy gorszego Boga i dlaczego wszyscy bez wyjątku nie zasługują na beatyfikację?

  – Czy Prymas i Episkopat Polski o tych księżach – męczennikach zapomnieli ?

  Kto jeśli nie Prymas Polski i Episkopat upomni się o naszych błogosławionych i świętych męczenników – księży, zakonnice i zakonników, którzy swoją Golgotę przeszli tam na Wschodzie i tam zostali pomordowani i zamęczeni tylko dlatego, że uczyli miłości Boga, miłości bliźniego i potępiali zbrodnie. Wśród tych męczenników byli również księża wyznania greko-katolickiego, pomordowani tylko dlatego, że przeciwstawiali się zbrodniom nacjonalistów ukraińskich i zbrodnie te potępiali.

  Nie popełniajmy grzechu zaniechania. Oddajmy księżom-ofiarom męczeństwa za wiarę rzymsko-kalulicką na Kresach Wschodnich to co im się należy, to co uczyniono dla w/w 108 osób, a za pozostałe 500 tyś. ofiar nacjonalizmu ukraińskiego i za ich morderców módlmy się wspólnie. Archiwa kościelne są w posiadaniu szczegółowych dokumentów ze wszystkich archidiecezji i diecezji oraz dekanatów rzymsko-katolickich Kresów Wschodnich dotyczących mordów dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich na księżach rzymsko-katolickich i ludności polskiej tych ziem. Ukazywało się też wiele opracowań książkowych – dokumentów dotyczących tej sprawy, wśród nich wiele opracowanych przez księży (również biskupów). Żyją jeszcze niektórzy świadkowie tych zbrodni. Dlatego zebranie materiałów niezbędnych do beatyfikacji księży pomordowanych przez UPA powinno być znacznie ułatwione.

  Wierzymy, że Jego Eminencja Ks. Prymas podejmie odpowiednie działania, które w niedalekiej przyszłości pozwolą również na beatyfikację księży, którzy na Kresach Wschodnich ponieśli męczeńską śmierć za wiarę i wiernych swego kościoła.

  Z wyrazami najgłębszego szacunku

  Członkowie Rzeszowskiego Oddziału

  Towarzystwa Miłośników Lwowa i

  Kresów Południowo-Wschodnich

 13. Cham Wiejski said

  Nie myślę, by z Ukraińcami udało się dojść do porozumienia.
  Wbrew głoszonym powszechnie idiotyzmom, że „silna Ukraina jest potrzebna Polsce”, sądzę, że Polsce nie jest potrzebna żadna Ukraina. Najlepiej, jakby jej nie było.

 14. Inkwizytor said

  Re : 11

  Oczywiście, nie na samym Wołyniu Ukraińcy mordowali Polaków. Niemniej jest on symbolem martyrologii narodu polskiego. Mówiąc Wołyń pamiętamy również o województwie lwowskim, stanisławowski, tarnopolskim a także lubelskim gdzie również ginęli Polacy. Tak samo data 11 lipca jest umowną ponieważ już 9 lutego 1943 w koloni Parośle, gmina Antonówka, powiat Sarny ukraińscy nacjonalisci zamordowali 173 Polaków

 15. Inkwizytor said

  Re: 12

  Zastanawiając się nad oporem Episkopatu wobec uznania za męczenników polskich księży i siostry zakonne zamordowane przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach uważam, że św Andrzej Bobola również miałby pod górkę gdyby jego procesem beatyfikacyjnym zajmowali się obecnie polscy biskupi.

 16. Ewelina said

  Ja nie chce usprawiedliwiac tych zbrodni, ale ja znam podloze tych zbrodni i myslac po ludzku (bez Boga) wcale sie nie dziwie, ze nastapily.

  Jestem Polka i patriotka i boli mnie cierpienie i meczenstwo narodu polskiego (i kazdego innego narodu, kazdego czlowieka…).
  Ale aby zrozumiec ta zbrodnie trzeba sie cofnac w czasie. Ja nie chce usprawiedliwic zbrodnie, ja chce przedstawic przyczyny.

  Rewolucja z 1917 byla tak na prawde przejeciem wladzy. Rosjanie (Car) przestali rzadzic, zaczeli rzadzic zydzi talmudcy! Zemscili sie na Carze za to, ze pomagal amerykanom przeciwko bankom zydowskim…

  Ukrainczycy nigdy nie znali glodu. Jest powiedzenie, ze Ukraina jest spichlezem Europy. Rosjanie wszedzie indziej w Rosji robili suchary itd, bo wiedzieli ze czasy sa niepewne… Ukraincy NIE mieli o tym pojecia.

  Tak wiec, kiedy „rewolucjonisci” zdobyli wladze, zrobili sztuczny glod na Ukrainie (bardzo podobny do glodu ziemniaczanego w Irlandii), odbierali im plody ziemi i ich glodzili.
  Wlasnie wtedy, kiedy rodziny ukrainskie umieraly z glodu powstalo pojecie ‚wymiany dzieci’.
  Wymieniali dzieci,by nie jesc wlasnych dzieci!

  Czy wyorazacie sobie taka sytuacje???
  Wyobrazcie sobie!!!

  Pilsudski powiedzial: nie idzcie bezemnie na wojne z Niemcami!
  Innymi slowami Pilsudski powiedzial, ze bedzie nastepna wojna (to wszyscy wiedzieli,dlatego nazwali pokoj wersalski zawieszeniem broni, ale to inna historia)

  I teraz jest nastepna wojna, zaczyna sie w Polsce, poniewaz Polska wtedy, tak samo jak teraz ma idiotow, sluzalczykow w rzadzie(ktorzy sluza talmudczykom).

  Ukraincy czekaja na kogokolwiek, kto jest w stanie wyzwolic ich od talmudzkich ludobojcow…, a tu sie zjawia „polski rzad”=talmudzki, ktory mowi: „nie oddamy jednego guzika”.

  Polska w tym czasie nie rzadzili Polacy i dlatego Polacy walczyli po zlej stronie.
  Gdyby Pilsudski zyl byloby inaczej.

  Ja rozumiem Ukraincow (nie popieram ich mordow, jestem chrzescijanka).
  Ukraincy byli wsciekli na Polakow, bo widzieli w Hitlerze wyzwoliciela!!!

  To jest w skrocie podlozem zbrodni tamtych czasow.

  Przedtem Ukraincy zenili sie z Polkami, a Polki wychodzily za Ukraincow!!!

 17. Ewelina said

  Marucha mysle, ze ten temat jest wazny.
  Oficjalna historia prowadzi ludzi do nienawisci.
  Oficjalna historia prowadzi ludzi do rusofobii.
  Oficjalna historia i oficjalne media klamia.

  Prawda nas wyzwoli…, wyzwoli z nienawisci.

 18. Ewelina said

  Do wszystkich, ktorzy pisali na ten temat potepiajac ukraincow:

  CZY WY WOGOLE ZNACIE HISTORIE?!?!?!?

  Piszecie dokladnie to co, oficjalna historia chce byscie pisali i mysleli!

  Po co Ratajczak pisal?
  Po to byscie dalej byli historycznymi idiotami?
  Posiadanie dostepu do internetu=wiadomosci zobowiazuje!

  Jesli nie chcesz znac prawdy, jestes idiota!

  Marucha, troche mnie ponioslo, a to dlatego, ze Ratajczak umarl za prawde, a tu pojawiaja sie tacy,ktorzy glosza oficjalna wersje historii!

 19. Ewelina said

  Mysle, ze im wiecej ‚kciukow w dol dostane’, tym bardziej zblizam sie do prawdy ‚po ludzku’.

  Jestem zawiedziona, ze nie dostalam 20 ‚kciukow w dol’, ale to pewnie to nastapi, mam taka nadzieje.

 20. Ewelina said

  Nie moge zasnac, wiec rownie dobrze moge sie ‚pobawic’z talmudyczkami,ktorzy tak chojnie daja „kciuk w dol”.

  Jestem ciekawa dlaczego jestescie tacy wstydliwi?
  Dajesz mi ‚kciuk w dol’, napisz dlaczego!
  Nie umiesz uzasadnic?
  A moze nie umiesz pisac po polsku?
  Zydki rozumieja po polsku, ale nie potrafia pisac i dlatego kciuki!
  Im bardziej prawdy tym wiecej kciukow w dol!

  Kazdy Polak umie uzasadnic!
  Kazdy Niemiec umie uzasadnic!
  Kazdy Czech, Rosjanin, Francuz, Holender, Norweg, Szwed…, umie uzasadnic!

  Zydki, co jest z wami?
  Nie umiecie pisac po polsku?
  Szkoda.

 21. Ewelina said

  To moj czwarty wpis i co?
  Zaden z tych co dali mi ‚kciuki w dol’ jak dotychczas nie napisal.

  Pytanie polega na tym dlaczego?

  Czy dlatego, ze wiedza o tym, ze maja racje?
  Jesli tak, to dlaczego nie zaczna argumentowac, udawadniac, przedstawiac historyczne fakty…

  Odpowiedz brzmi: bo to sa zydki, ktorzy nie potrafia pisac po polsku. Oni czasem rozumieja, czasem potrafia niegramatycznie mowic, ALE NIE POTRAFIA PISAC PO POLSKU!

  Jutro byc moze (po tym jak zadzwonia do polskojezycznych zydkow) ktorys z nich napisze, ale jak na razie nie ma o tym mowy.
  Pamietajmy, ze nas jest miliardy, a ich tylko miliony (ok.16)

 22. Ewelina said

  Odnosnie mojego poprzedniego wpisu,gdzie napisalam,ze nas jest miliardy, chodzilo mi o nas Gojow, a nie Polakow.
  Nas Polakow jest miliony, w Polsce ok.40 i na „zachodzie” tez ok.40.

  Na kazdym blogu, forum,obojetnie w jakim jezyku jest ten sam problem.
  Zydkow jest tylko nascie milionow i nie sa w stanie (nawet jak rozumija) odpisac i uzasadnic swych pogladow. Dlatego system ‚kciukow’ jest dla nich baaaardzo uzyteczny.

 23. Krzysztof said

  @ Ewelina
  Wątpliwej jakości ty jesteś Polką, skoro pokrętnie próbujesz wytłumaczyć motywy zbrodni banderowskich na Polakach. Wskazujesz na talmudczyków, jako przyczynę tego bestialstwa, a widoczna dzisiaj twoja bezsenność jest przyczyna amnezji, która pomija ewidentny fakt współdziałania w bieżącej, pomarańczowej sytuacji politycznej na Ukrainie właśnie z potomkami talmudczyków w osobach Julci Tymoszenko Kapitelman, czy też Wicia Juszczenki, którzy są duchowymi i rodowymi spadkobiercami morderców z Wołynia.

  A kciuki w dół po twoich wymiotach, to na pewno nie łapki talmudczyków.

 24. Kazimierz said

  Udawadnianie „na sile” swoich racji cechuje tylko jeden narod .
  Czy z tego narodu jestes Ewelino ?

  Twoje okreslenie „talmudczycy” jakos dziwnie brzmi w twych wypowiedziach,tym bardziej gdy jeszcze do tego dodajesz,ze jestes Polka i nie mozesz spac !
  Zyd jest Zydem a Polak Polakiem – nie moga sie przepoczwarzac chocby przez zmiane nazwisk.
  Zydzi potrafia pisac po polsku swietnie i przekonujac naiwnych,wlasnie z ich rodow tylu mamy dziennikarzy,prawnikow,lekarzy i politykow.
  Polacy potrafia duzo mowic malo robic ,dlatego jest to co jest.
  Stan na czele Ewelino Polek i Polakow ,nie licz „kciukow w dol”,wznies rece z ulozonymi palcami „na viktorie” i dokonaj „cudow” w Polsce .
  Jak myslisz ile tych tysiecy ( o milionach nie wspominaj) pojdzie za toba ?
  Co to nie widzisz jakie to ruchy „narodowe” w Polsce dzialaja , jak i gdzie sie zbieraja,co czynia ,jak sie jednocza w te tysiace,co z tej dzialalnosci wynika ,wreszcie czy nastepuja jakies zasadnicze zmiany w rzadzeniu Polska ?
  Wiec na kogo tu psioczcyc,po co rozdzierac „rejtanowskie szaty”,walic palcami w klawiatury komputerow ,kiedy to ponad polowe Polakow zahipnotyzowano,zagoniono jak owce i barany na odpowiednie pastwiska ,pchnieto do wybierania zlodzieji i mordercow do wladzy.

  Przekaz nam Ewelino ilu to juz Polakow zebralas i powiedzialas chodzcie za mna do prawdy i za prawda ,pogonmy tych „talmudycznych”,tych innych (naszych i obcych) co to zadnych „swietych ksiag ” nie przestrzegaja zostawiajac w spokoju i niech sie dalej bogaca.
  Moze tak warto przyjrzec sie wszystkim majatkom i ich posiadaczom w Polsce – ile,kto i gdzie sie nahapal ?
  Z czego zyje i czym sie zajmuje ?
  Temat jest o Ukrainie ale w Polsce myslisz,ze bylo i jest inaczej ? Kto komu i czego zazdrosci ?
  Co to nie mielismy i nie mamy Kargulow i Pawlakow,co po sasiedzku roznie zyli i zyja.
  Tylko nie mysl,ze bronie tych z drzewa Davidowego lub ich oskarzam,bowiem zlo i dobro tkwi we wszystkich narodach z rozna przewaga. W narodzie zydowskim przez ponad piec tysiecy lat zlo sie wyspecjalizowalo i udoskonalilo, w innych narodach to zlo dopiero poszlo do przedszkola w dodatku zydowskiego.Tym nie-zydom,ktorym udalo sie zaliczyc wyzsze szkoly (od przedszkola w zwyz) juz dawno przerobiono mozgi na styl i byt zydowski !
  Wiec z kim isc po wolna Polske – z Ewelina,ktora nie moze spac nocami ,czyta,pisze i nic wiecej,chyba,ze jeszcze mowi paciorek na rozancu z Radiem Maryja ?

  Ale to za malo aby uratowac Polske przed lotrami !

  Ukraina ma te same problemy co i inne narody zazydzone ponad stan ,narody ,ktore nie potrafia sie zorganizowac wybrac wlasne rzady ,pozwalaja na dominacje mniejszosci nad wiekszoscia.

  Napisz nam co czynic aby to zmienic ,jak pozbyc sie zydowskich wrzodow na ciele tak polskiego jak i ukrainskiego narodu.
  Wyglada na to,ze Ukraina juz to zaczela czynic a Polacy dalej tylko gardluja i nic wiecej.

 25. Inkwizytor said

  Re: 21

  „Jutro byc moze (po tym jak zadzwonia do polskojezycznych zydkow) ktorys z nich napisze, ale jak na razie nie ma o tym mowy.
  Pamietajmy, ze nas jest miliardy, a ich tylko miliony (ok.16)”

  No właśnie dzwonili do mnie już w nocy żebym Pani odpowiedział ale miałem rozładowany telefon. Nieźle mi się dostało 😦 Co za pech. Napiszę po południu ponieważ teraz jadę na zajęcia w warszawskiej Jesziwie Chabad. בִּבְרָכָה

 26. Świtecki said

  LIST OTWARTY do prezydenta-elekta oraz PODPISY PRZEZ INTERNET:
  http://niepoprawni.pl/blog/394/list-otwarty-do-bronislawa-komorowskiego

 27. czestochowianin said

  Ewelino,bez obrazy ,ale czy nie jestes po szkole specialnej?

 28. Inkwizytor said

  http://atv.odessa.ua/news/2010/05/29/pravda_o_tragedii_4672.html

 29. Piotrx said

  Re: Ewelina

  cyt:” Ja rozumiem Ukraincow (nie popieram ich mordow, jestem chrzescijanka). Ukraincy byli wsciekli na Polakow, bo widzieli w Hitlerze wyzwoliciela!!! (..)Do wszystkich, ktorzy pisali na ten temat potepiajac ukraincow: CZY WY WOGOLE ZNACIE HISTORIE?!?!?!?
  Piszecie dokladnie to co, oficjalna historia chce byscie pisali i mysleli!” koniec cyt.

  No wlasnie pytanie do pani Eweliny :CZY WY WOGOLE ZNA PANI HISTORIE ? bo pisze pani głupoty.

  1. „Byli wsciekli na Polaków bo widzieli w Hitlerze” wyzwoliciela – co za absurd, to zdanie nawet logicznie jest bez sensu

  2. czy słyszała pani o ruchach hajdamackich, koliszczyźnie czy rzezi humańskiej ?

  3. czy słyszała pani o Dmytro Doncowie,ideologii integralnego nacjonalizmu ukraińskiego, o UWO, OUN, o działalności terrorystycznej OUN na terenie przedwojennej Polski, finansowanej przez służby wywiadowcze Niemiec i Litwy ?

  4. A może o Kongresie OUN w 1929 roku ? Jednym z jego celów było zbudowanie ,państwa ukraińskiego na wszystkich ukraińskich terytoriach etnograficznych – czyli według OUN państwo sięgające od Krynicy Górskiej w Polsce na zachodzie , aż po granice Czeczenii na wschodzie. Jedną z metod zbudowania takiego państwa przewidzianą przez uchwałę OUN w 1929 r było całkowite „usunięcie wszystkich okupantów z ziem ukraińskich” na drodze rewolucji narodowej. „Rewolucja” ta zgodnie z uchwałą OUN Bandery z 1941 roku nastąpiła w toku wojny niemiecko-sowieckiej. W języku ukraińskim „usuwanie” oznacza „doprowadzenie do nieistnienia” – praktyczne metody poznaliśmy choćby na przykładzie Wołynia.

  5. czy slyszala pani , że także około 36 000 Ukraińców, w przeważającej mierze ludności cywilnej, straciło życie z rąk szowinistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA?

  6. czy słyszała pani że do dnia dzisiejszego ukraińskie struktury nacjonalistyczne nadal uwazają cześć terytorium Polski (i innych krajów) za „ukraińskie terytoria etnolingwistyczne” których nigdy nie wyrzekną się.

  7.Czy słyszała pani , że OUN nie wyrzekła się do dzisiaj swoich celów o świadczy fakt, iż stoi ona nadal na stanowisku, że obecna Polska jest „okupantem ziem ukraińskich”.

  8. Czy słyszała pani o niedawno zmarłym Ukraińcu W.Poliszczuku demaskującym istotę i cele ukraińskiego nacjonalizmu i o tym ze za jego życia, niejednokrotnie grożono mu śmiercią.

  9. A może o innym Ukraińcu , historyku Witaliju Masłowśkim , autorze wydanej niedawno także w Polsce krytycznej pracy pt. Z kim i przeciwko komu walczyli nacjonaliści ukraińscy podczas II wojny światowej. Na życie W.Masłowśkiego były dwa zamachy. Pierwszy nie powiódł się , gdyż sprawcy zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia. Drugi, który miał miejsce 27 października 1999 r. okazał się niestety skuteczny. Wówczas to W.Masłowśkyj, 64 – letni bezręki inwalida, został zamordowany przez tzw. “nieznanych sprawców” ciosami zadanymi łomem na klatce schodowej domu przy ulicy Serbskiej 13 we Lwowie, gdzie mieszkał.

  10. A może zna pani główne tezy UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990?

  11. czy słyszała pani o ze w Polsce narasta ukrainizacja południowo-wschodnich rubieży – stawiane bezkarnie pomniki morderców z UPA, ukraińskie szkoły, w których wychowują młodzież w nienawiści do Polski, eksploatując temat „akcji Wisła” i przemilczając całkowicie zbrodnie OUN-UPA. Głoszą jawnie i uczą w szkołach, że Podlasie, Chełmszczyzna i rzeszowskie to „ziemie rdzennie ukraińskie”, a ciszej dopowiadają – odbierze się je „Lachom”, gdy nadejdzie okazja. Szczególnie antypolską rolę odgrywa Związek Ukraińców w Polsce dotowany z budżetu Państwa Polskiego. Żadnego odcięcia się od zbrodni ludobójstwa OUN-UPA
  ********************

  Podobne pytania możnaby mnożyć.

  Podsumowując
  -wbrew temu co pani pisze nikt tutaj nie potępia Ukraińców jako takich, tylko zbrodniczą działalność OUN-UPA oraz brak uczciwego rozliczenia się Ukraińców ze swoją przeszłością

  – jest dokładnie odwrotnie – to właśnie oficjalna historia na usługach „poprawności politycznej” przemilcza lub zakłamuje ukraińskie ludobójstwo na ludności polskiej

  – nie będzie żadnego prawdziwego pojednania polsko-ukraińskiego dopóki Ukraińcy nie potępią i nie odetną się od zbrodniczej ideologii i działalności OUN-UPA . Niestety na to się nie zanosi.

  – co ciekawe szowinizm ukraiński jest za Zbruczem prawie nieznany – wschód został mocno zrusyfikowany przez carat moskiewski. Może brzmi to jak paradoks ale to dzięki Polsce (mimo rożnych konfliktów) zachodni Ukraińcy zachowali i umocnili swoją tożsamość narodową (niestety zbudowaną na nienawiści wobec Polski). Mówiąc dosadnie i obrazowo Polska wyhodowała sobie /moze zbyt tolerancyjną postawą a może innymi błędami, zresztą nie bez pomocy obcych agentur/ na swoimi ciele ten wrzód w postaci szowinizmu spod znaku OUN.

  – zrodeł tej zapiekłej nienawiści szowinistów ukraińskich do Polski jest wiele, ale to temat na osobną dyskusję

 30. Inkwizytor said

  Re: 29

  Pani Ewelina z pewnoscią o tym nie słyszała. Obawiam się też, że nie przeczytała żadnej książki na ten temat co jej nie przeszkadza w stwierdzeniu, cyt: „ja znam podloze tych zbrodni i myslac po ludzku (bez Boga) wcale sie nie dziwie, ze nastapily.”

 31. Ewelina said

  Jestescie tacy „madrzy”, a do dnia dzisiejszego nie rozumiecie ani przyczyn, ani skutkow II wojny swiatowej.

  Chcecie nienawidziec ukraincow?
  Robcie to, ale nie zwalajcie waszej nienawisci na to, ze macie powody! Nie macie zadnych powodow!
  Wiem, ze was boli prawda, ale prawda nas/was wyzwoli!
  Chcecie wierzyc w oficjalne klamstwo, prosze bardzo, ale klamstwo ma krotkie nogi!

  Jak glupim trzeba byc, by wierzyc (wbrew dowodom), ze ukraincy tak po prostu z nienacka znienawidzili Polakow?
  Wedlug mnie trzeba byc totalnym idiota!

  Och i jeszcze jedno, pewnie niektorzy z was beda mowic, ze sa chrzescijanami?
  Na prawde? Przypomnijcie sobie modlitwe Ojcze Nasz!

  Wedlug mnie jestescie zgraja talmudzkich zydkow, ktorych ojcowie sa za to odpowiedzialni i kryjecie ich zbrodnie.

  Jesli jest wsrod was Polak, to musi byc on na prawde zaklamanym czlowiekiem, bo nie wierze w to, ze pradziwy Polak, majac dostep do internetu jest tak niedoinformowany!

  Ciekawe, ze wasze zainteresowanie zbrodniami na Ukrainie jest tak wazne teraz, kiedy Ukraina przeszla na strone Putina?

 32. Ewelina said

  re:Piotrx

  Jesli pan zna prawde, to o co chodzi?
  Jesli ja pisze glupoty, a pan MADROSCI, to prosze te MADROSCI opublikowac i wszystko bedzie cacy!
  Naprawi pan momentalnie stosunki polsko-ukrainskie, bo przedstawi pan prawde.

  Czy potrzebuje pan mojego (lub czyjegokolwiek innego) uznania?
  Na pewno nie!

  Kto tu pisze glupoty?
  Ja, czy pan?

  Panska teoria mowi, ze ukraincy zaczeli raptem nienawidziec, stali sie mordercami, bo…, pan tak uwaza!
  To jest PRAWDZIWA definicja glupoty!

  Jesli ma pan teorie poparta faktami, to niech pan ja przedstawi, zamiast pisac farmazony o naglym szalenstwie nienawisci!

  Pan przypomina glupka Busha, ktory „wierzyl”, ze Osama bin Laden jest odpowiedzialny za 9/11, choc wszystkie fakty mowia, ze to Al CIA wraz z Mosadem sa odpowiedzialne!

 33. Ewelina said

  re: krzysztof, kazimierz i inni z tego samego talmudzkiego klubu.
  Szkoda, ze nie piszecie na temat.
  Czy wy na prawde nie umiecie pisac na temat?

  Wy zawsze w kazdym jezyku umiecie tylko obrazac.
  Jak wielokrotnie doswiadczyliscie, wszyscy sie z was swmieja na internecie!
  Dlaczego nie potraficie pisac na temat?
  Czy was w szkolach bija za samodzielne myslenie i pisanie na temat?

 34. Krzysztof said

  Ewelino, po twojej ripoście już jestem całkowicie przekonany, że piłaś z jednego stakana razem z kwasem na grobach w Katyniu i Charkowie, wylewając krokodyle łzy rozpaczy wobec braku braterskiej miłości Lachów do chazarskiej mniejszości, zamieszkujących te słowiańskie rubieże.

 35. aga said

  co to jest z definicji narod?
  bo napewno nie są nim ukraińcy ;to jakieś biestialskie plemię koczownicze;nie wytworzyło żadnej kultury duchowej,materialnej.Wszystko co piękne we Lwowi to polskie.Z tej wściekłości -bo maja tego świadomość-niszczą to.
  Ten odrodzony chory ruch neobanderowski ma zagłuszyć w nich poczucie wlasnego prymitywizmu i nędzy duchowej,moralnej.

 36. Piotrx said

  re: Ewelina

  „Panska teoria mowi, ze ukraincy zaczeli raptem nienawidziec, stali sie mordercami, bo…, pan tak uwaza!”

  czy ma pani może kłopoty z czytaniem tekstu ze zrozumieniem?
  – to są oszczerstwa i łgarstwa!
  bo ja w swojej wypowiedzi żadnej takiej teorii nie przedstawiłem ani niczego takiego nie napisałem

  Każdemu człowiekowi Pan Bóg dał rozum niech więc każdy sam oceni kto pisze głupoty. I prosze nie stawiać znaku rowności między zbrodniczą działalnością i ideologią OUN-UPA /o czym pisałem/ a wszystkimi Ukraińcami. Bo jest to metoda stosowana właśnie przez OUN – jakakolwiek krytyka OUN-UPA = krytyka Ukrainy, wszystkich Ukraińców i zamach na ukraiński patriotyzm. O ukraińskich ofiarach terroru OUN-UPA i o dwóch prawych Ukraińcach, z których jeden przypłacił to swoim życiem tez pisałem.

  Na tym kończę dalszą dyskusję z panią

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: