Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Znaki

Posted by Marucha w dniu 2010-07-14 (Środa)

Pomimo naiwnego kontrastowania złej PO z dobrą PiS, artykuł zawiera sporo cennych spostrzeżeń. – admin

Rok temu ukułem określenie: „polski Dżekson”. To taki odpowiednik terminu „leming”, czyli osoby nie mającej pojęcia o otaczającej jej rzeczywistości, wiedzę o świecie czerpiącą z wiodących mediów i zadowolonej z kondycji naszego państwa. Tak jak nieżyjący już „król popu”, „polski Dżekson” żyje w stworzonym matrixie – „Neverlandzie” i czuje się w nim wyśmienicie.

I nie jest tylko tak, że ten matrix zaserwowały mu wyłącznie zakłamane media. On sam nie chce poznać prawdy, nie chce podjąć wysiłku intelektualnego, jest zadowolony z tego co ma. „Żyją sobie niebożęta (tzn. Dżeksony) w swoim Neverlandzie i o bożym świecie nie wiedzą. Państwo prawa – tak: a to Polska właśnie. W sprawie Olewnika giną ludzie i dokumenty. Polski Dżekson dalej upiera się, że żyje w państwie prawa. Sąd i prokuratura chroni satanistę obrażającego Kościół – a jakże, państwo prawa. Służby specjalne zamykają dziennikarza zajmującego się sprawą mordu na ks. Popiełuszce i zabierają mu dokumenty w tej sprawie – państwo prawa. Itd. Itp.

Ale polski Jackson nie zajmuje sobie głowy takimi sprawami. Może nawet nie ma o nich zielonego pojęcia. Nie kojarzy nawet dlaczego jego dzieci wyjeżdżają z ojczyzny, nie widząc dla siebie tu przyszłości. Bo skoro nic się nie opłaca, skoro Polska nie ma mieć przemysłu, własnego handlu, tylko żyć z wyimaginowanej turystyki, to zostaje im tylko praca w zagranicznej korporacji, gdzie poddani zabiegom prania mózgu przez współczesnych komisarzy politycznych, czyli menedżerów, będą pracować kilkanaście godzin na dobę aby dać firmie jak najwięcej. Życie rodzinne zastąpi romans z koleżanką z pracy i „bilans wyjdzie na zero”.

Tymi słowami pastwiłem się wówczas nad Dżeksonami. Dziś mógłbym tylko dodać, że tych Dżeksonów jest ponad 8 milionów i stanowią elektorat Bronisława K. A co za tym idzie (zakładając, że wybory nie zostały sfałszowane) rządzą Polską, lub raczej tym co z niej pozostało. Mówiąc bez ogródek – jest ich więcej, niż tych Polaków, których śmiało i bez oporów można nazwać Narodem („We, the People!”).
Znakiem firmowym tej polskojęzycznej masy stał się dziś Janusz Palikot ze sztucznym pistoletem, gumowym fiutem i plugawym jęzorem. Jest wyrazicielem ich pragnień, uosobieniem człowieka sukcesu, idolem i arbitrem elegancji. Tymczasem słychać głosy potępienia, postulaty odsunięcia Palikota od wizji i fonii, ukarania itd. Nawet w samej Platformie niektórzy udają, że chcą Palikota „ukarać”. Stanowczo protestuję!

Wolę Palikota od Gowina! Dlaczego? To proste. Gowin jest potrzebny PO aby uwiarygodniać ją swym pseudointelektualizmem. Aby robić mądre miny do złej gry, a w zasadzie kreciej roboty. Palikot to zerwana maska Platformy i zastępów popierającej jej masy Dżeksonów. Każdy, kogo rodzice nauczyli choć podstaw kultury, to dostrzeże. Wszak te 8 milionów (z ogonkiem), które poparły Bronisława K. a de facto Palikota, to rzeczywiście więcej niż elektorat Kaczyńskiego. Ale nie wiemy jakie preferencje kulturowe ma „milcząca większość”, czyli ci którzy nie głosują. To spośród nich trzeba rekrutować przyszłych potencjalnych wyborców obozu niepodległościowego. Dlatego powinni być kłuci chamstwem i ordynarnością Palikota dzień i noc. Rządy platformerskiego Frontu Jedności Narodu powinny mieć właśnie niewydarzoną gębę posła z Lublina. Aby każdy wiedział z kim i z czym ma do czynienia. Janusz Palikot powinien pozostać liderem PO. Mało tego powinien również reprezentować Polszę na zewnątrz, robić obciach drużynie Tuska za granicą. Dałby radę – w końcu ma do pomocy Niesiołowskiego i Kutza.

Tymczasem naszym („We the People!”) znakiem rozpoznawczym pozostaje dziś Krzyż Prezydencki stojący (jeszcze) przed Pałacem. Krzyż nad którym zbierają się czarne chmury. Dżeksony nie chcą tego krzyża. Kłuje ich w oczy. Powoduje wyrzuty sumienia. Dżekson, nie rozumiejąc czym są wyrzuty sumienia, nie chcąc odrzucić grzechu i naprawić wyrządzoną szkodę, wynikającą z jego błędu, ucieka w agresję. Atakuje Tego, który samą swoją obecnością, przypomina mu o grzechu. Stąd taka zapiekłość Dżeksonów w chęci usunięcia tego Krzyża spod Pałacu. Niektórzy z nich nazywają się nawet katolikami i deklarują chodzenie do Kościoła. Ale tak naprawdę to w tym Kościele wybierają sobie tylko to, co im pasuje. To co zbyt uwiera, jest odrzucane. A najważniejsza w Kościele i wierze dla Dżeksona to… impreza komunijna. Dla takiego kogoś Krzyż Prezydencki to obciach. Tak mu to wytłumaczył ksiądz „w podkoszulku” Sowa, lider nowej odmiany Księży Patriotów. Tak wmówił mu to Ryszard Kalisz, dbający o szacunek wobec niewierzących, których ten Krzyż rzekomo mógłby „obrazić”. Pan Kalisz jako minister i poseł nie dbał o szacunek wobec rodziny Krzysztofa Olewnika, ale z wielką troską dba o szacunek wobec, dajmy na to, zboczeńców, zwanych dziś dla niepoznaki gejami, którzy lubią poparadować sobie od czasu do czasu w stolicy.

Ale Dżeksony i ich irracjonalna niechęć do Krzyża to jedno. A plany Frontu Jedności Narodu i Bronisława K. wobec Krzyża to drugie. A te wydają się proste. Gdyby Bronisław K. chciał pijarowsko wygrać sprawę Krzyża, to pozwoliłby mu trwać w miejscu, w którym go postawiono. „Patrzcie jaki jestem! Pomimo słów niewybrednej krytyki, pozwalam zwolennikom PiS – u zbierać się pod Pałacem, aby palili znicze!” – mógłby wykrzykiwać na prawo i lewo. Wszak Donald Tusk powiedział, że „katastrofa” smoleńska to największa tragedia Polski po 1945 r. Jeśli to prawda, to czyż ofiary nie powinny być szczególnie uhonorowane? Jednak strach przed tym znakiem i wyrzuty sumienia są silniejsze. Albo…

Bronisław K. razem ze swoim błaznem dworskim Palikotem, usiłował nie raz podczas kampanii wyborczej sprowokować swego konkurenta i jego zaplecze do jakiejś ostrej reakcji. Wtedy to się nie powiodło. Jarosław Kaczyński i jego sztab zachowali do końca zimną krew wobec bezpardonowych ataków S(r)alonu. Ale teraz kampania się skończyła. Czas ostatecznego „dorżnięcia watahy” zbliża się. Okazją do niego może być właśnie… usunięcie Krzyża sprzed Pałacu. Być może ciemnogrodzianie w końcu się ruszą i zrobią dym, dzięki któremu oświecony Bronisław K. i jego śwink-tank będzie mógł pokazać światu jacy to podli, nikczemni i niebezpieczni ludzie. I zrobić z nimi porządek.

Nie chcę, broń Boże, zniechęcać ludzi do obrony Krzyża Prezydenckiego, wręcz przeciwnie, ale musimy zdawać sobie sprawę z zagrożenia prowokacją. Jeśli już „robić dym” to porządnie! I skutecznie!

Niestety doświadczenia z przeszłości, związane z Krzyżem na Żwirowisku pokazują, że tej batalii nie wygramy. Platforma ma w swoich szeregach Jerzego Buzka, „premiera wszechczasów”, który skwapliwie wykonał wolę Tych, którym tamten Krzyż przeszkadzał. Więc na pewno sięgną do tych doświadczeń. Wiele zależy też od hierarchii kościelnej, ale…”koń jaki jest każdy widzi”.

Łukasz Kołak
http://www.kworum.com.pl/art3265,znaki.html

Komentarzy 47 do “Znaki”

 1. Krzysztof M said

  We the people … Sparafrazuję to:

  Why the people. … 🙂

 2. Tekla said

  Przeciw decyzji Sądu w Strasburgu / 3 listopada 2009 r/,który uznał ,że krzyz w szkole narusza prawa człowieka,wystąpiły Rosja,Grecja ,Bułgaria ,Rumunia,Litwa,Malta i San Marino..zabrakło wielu państw katolickich ale najbolesniejsze jest to ,ze nie było wśród nich Polski..

 3. Piotr said

  „… nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami …”
  Mt 7,6
  Tam i teraz krzyż jest niepotrzebny!

 4. PL said

  Ad 2.
  Zabrakło Polski?
  Nic dziwnego. Jest to bowiem województwo żydowskiego państwa UE zarządzane przez talmudystów, więc co niby ma Polskę obchodzić krzyż?

 5. Z tym „Dżeksonem” to niezbyt trafne okreslenie. Są inne, trafne, jest ich wiele.”gawiedź”, H.Pająka „plankton”, dla tych którzy mają się za wykształconych, -„lumpen inteligencja” i inne.

 6. PL said

  Ja też wolałbym inne określenie. „Lemingi” były by lepsze.

 7. Ewelina said

  Z tym porownaniem do Dzeksona chybiles, byl on co prawda bezmyslny jakis czas, ale sie opamietal i przed swoja smiercia powiedzial, ze ich -jakby to przetlumaczyc na polski, moze -‚rozumnie wykiwal’? Potem wedlug mnie zostal zlikwidowany.

  Wracajac do ‚we the people’, bardziej trafne jest ‚we the sheeple’.

  Tylko sheeple mysla w ten sposob.
  Zreszta tylko owce i barany (sheeple) wierza w politykow i klamstwa, ktore ci glosza.
  Nie my ludzie(we the people),lecz my owce i barany (we the sheeple).

  Ludzie mysla, czytaja, poglebiaja swa wiedze, jestesmy indywidualistami (tak nas Bog stworzyl).

  Barany, choc silne nie mysla.

  Ludzie dizsiaj jako masa jest silna, ale nie mysl(we the sheeple).
  Ludzie sluchaja politykow i ich brednie.
  Dlatego jest tak jak jest!

  Wplatywanie w ten galimatias krzyza na prawde nie pomaga!
  Krzyz jest symbolem Chrystusa, a nie czlowieka, polityka!!!
  Stawiamy krzyz na grobach (nagrobkach) chrzescijan, by przedstawic, ze wierzyli w Chrystusa.

  Ale nigdy nie stawiamy ekstra, wielkich krzyzy dla politykow na placach!!!

  Zreszta Kaczynski nie byl nawet chrzescijaninem!
  Klamal i oszukiwal, a chrzescijanin tego nie robi.

 8. PL said

  Chrześcijanie też kłamią i oszukują.
  Ale wiedzą, że robią źle.
  Nie przedstawiają kłamstwa jako „alternatywnej prawdy”.

 9. Ewelina said

  PL wedlug mnie chrzescijanie grzesza, ale nie oszukuja i nie zwodza.

  Jesli ktos zwodzi i oszukuje (na dodatek z premedytacja, bo tak robia politycy) nie jest chrzescijaninem.

 10. feliks said

  Mam pytanie do kolegi Maruchy – jakie to cennne spostrzeżenia widzi w tekście p.Kołaka -jak dla mnie „polskiego Dżeksona”

 11. Kazimierz said

  „Chrzescijanie grzesza ale nie oszukuja…”
  Co to nowy Talmud ?

 12. Platworma chce ukarania Palikota ? Tak jak Pan Lukasz Kolak , stanowczo protestuje . W wszystkich programach , kanalach , o kazdej porze i godzinie ,krolowac winni palikot i palikotopodobni . Do tego chociaz raz w tygodniu parady rownosci i imprezy towarzyszace . Potem wielu z nich do kosciola . Bo jak autor pisze , niektorzy nazywaja siebie katolikami . Nie tu ten temat , ale ja bym ich bardziej nazwal kucakami . W stosownym momencie nabozenstwa tylko kilku na wielu , modli sie kleczac ,czesc podpiera sie jednym kolanem (szczegolnie mezczyzni) , duza czesc , profanuje ten akt kucajac . Niewygodna to co prawda pozycja , to i mowa ciala jakas nieprzystojna .

 13. Ewelina said

  re:Kazimierz

  „Chrzescijanie grzesza ale nie oszukuja…”Co to nowy Talmud ?”

  Czy znasz Pismo Swiete? Bo tam wyraznie pisze (apostol Pawel), ze ten kto mowi, ze jest bez grzechu klamie, bo tylko Jezus byl bez grzechu.

  A jesli chodzi o Talmud, to poczytaj co tam pisze, masz przeciez internet, wiec nie zadawaj pytan na temat talmudu,przeczytaj go, a jesli jestes chrzescijaninem przeczytaj Bilie,bo tez jest na internecie, poniewaz twoj komentarz: „Co to nowy Talmud ?” swiadczy o twojej kompletnej NIEWIEDZY!

  Twoj komentarz swiadczy tez o tym, ze jestes slabym czlowieczkiem, ktory za wszelka cene chce sie przypodobac (w twoim mozgu) ‚wiekszosci’. Wyszedles z zalozenia, ze poniewaz wielu atakuje moje wpisy, wiec ty zaczniesz mnie atakowac, by przypodobac sie ‚wiekszosci’.

  Kazimierzu jako mezczyzna powinienes byc silnym osobnikiem, a nie chwiejnym jak choragiewka!
  Nie zaslugujesz by nazywac cie mezczyzna, dla mnie jestes choragiewka na wietrze!

 14. Do 11 poprzedniej — Zapomnialem o puencie do wpisu poprzedniego , ale to na raz inny .

 15. AteistaPolityczno-Religijny said

  Michael Jackson nie byl taki glupi jak go maluja…
  on wiedzial co sie dzieje, ta piosenka swiadczy o tym

 16. AteistaPolityczno-Religijny said

  a ta strone polecam dla tych ktorzy sa zainteresowani kontrola przemyslu muzycznego i tym jak muzyka jest uzywana do manipukacji.

  Wywiad z lat 80-tych z parą satanistów, Zeena LaVey oraz Nicolas Schreckiem na temat planów zaprowadzenia satanizmu w światowych mediach. Program ten jest obecnie realizowany na naszych oczach. Co najdziwniejsze — nikt nie trąbi na alarm! Ani media, ani KRK ani jakiekolwiek władze! Jak to możliwe, że sataniści posiadają taką olbrzymią władzę!?

  http://www.youtube.com/thewordwatcher

 17. AteistaPolityczno-Religijny said

  *manipulacji

 18. A. Gołąb said

  Ciekawa smoleńska hipoteza „zamachowa”:

  http://ndb2010.wordpress.com/

 19. aga said

  Ateisto…
  a co się dziwisz? To dzięki takim jak Ty co siebie sami nazywają „ateistami” a tak naprawdę są pożytecznymi idiotami satatnistow ,lucyferian .
  Kto nie z Chrystusem,ten przeciwko Niemu. czyli z judaistami-satanistami….

 20. Kazimierz said

  Ewelino !
  Nie masz tam w poblizu siebie jakiegos mezczyzny,ktory wierzy „swietym ksiegom” ?
  Wiec zejdz ze mnie i zastanow sie kto i komu pisal takie ksiegi jak Biblia i Talmud ,moze wtedy zrozumiesz skad wzielo sie niewolnictwo tego swiata.

  A na temat wiedzy to podyskutuj z ludzmi,ktorzy nie dali sie obalamucic przy pomocy „swietych ksiag” i wiedza co za tymi ksiegami stoi ,jak chociazby dla przykladu obecny purpurat w Krakowie.
  Na przyszlosc zwracaj sie do mnie przez PAN,co moze tez oznaczac Polska Akademie Nauk,ktorej nie jestem przedstawicielem ale Polakiem z krwi i kosci (nie goim) ,ktory juz nie przyjmuje biblijnych a tym bardziej talmudycznych bzdur.

  Jestem zwolennikiem powstania POLSKIEGO KOSCIOLA NARODOWEGO sluzacego Bogu a nie bozkowi „mamonowi” !

  Jestem przekonany,ze dopiero gdy powstanie POLSKI KOSCIOL NARODOWY wtedy ANTYCHRYST OPUSCI POLSKE i POLAKOM BOG PRZYWROCI ROZUM .
  Polska przestaje byc ciemnogrodem,zdejmuje tez dotychczasowe nakrycia glowy typu od „beretu przez kapelusz do mycki”.
  Jankesi zaprojektowali lekka czapke z daszkiem ,ktora zaczyna sie nosic odwrocona do tylu,co oznacza odwrot od „debilizmu biblijnego”.
  Zrozumialas Ewelino ?
  Na tym forum pisza ludzie,ktorzy sa jeszcze w stanie myslec i dobrze im to wychodzi,dobrze sluchaja co w trawie piszczy .

 21. Marucha said

  Kazimierzu, najlepiej załóż własny Kościół.
  Co tam słowa Jezusa, że Jego Kościół ma być powszechny… Co tam spostołowie!
  Te ciemniaki nie miały o niczym pojęcia.
  Każdy Ateista czy Kazimierz wiedzą, jak iść własną drogą, nie potrzebują nikogo, żadnych tam teologów, nawet umieją – jak Murzyni z getto – założyć czapkę daszkiem do tyłu, co symbolizuje niezależność umysłową.

 22. Kazimierz said

  Marucha nie badz zlosliwy bowiem zlosc nie tylko pieknosci szkodzi ale i rozumowi .
  Kosciol Narodowy wcale nie neguje nauk Jezusa ,wiec skad TWA zlosliwosc ?
  Polski Kosciol Narodowy powstal bardzo dawno temu i chyba Tobie nie trzeba tlumaczyc dlaczego i w jakich okolicznosciach.

  Aby wierzyc w Jezusa i jego nauki ,niepotrzebny jest OBECNY WATYKAN.Prosze to sobie przemyslec i taktowac gosci przyjazniej.
  Chyba,ze cele portalu sa inne i z gory zakladane.
  Prosze je tylko przedstawic i nie bede przeszkadzal jak nie przeszkadzam na zadnym forum……. i katolickim z wladza watykanska.
  Rozumiemy sie ?

 23. Marucha said

  Nie jestem zły, drogi panie Kazimierzu, tylko złośliwy. Jak się chce cytować przysłowia i powiedzonka, to trzeba rozumieć ich treść.

  Mimo całej sympatii dla Polskiego Kościoła Narodowego i znanych mi okoliczności jego powstania, oddalił się on już niestety na tyle od ortodoksyjnej nauki katolickiej, iż połączenie się go ze Stolicą Apostolską jest niemożliwe.

  Stolica Apostolska, choć od II Soboru błądzi, pozostaje Stolicą Apostolską i naszym obowiązkiem jest działanie na rzecz jej powrotu do Tradycji, a nie tworzenie sekt.

 24. Marucha said

  A poza tym nie lubię ani sekciarzy, ani „badaczy Pisma Świętego” własnym rozumkiem, ani „reformatorów” Kościoła, ani tych co to sami bezpośrednio z Bogiem rozmawiają.

 25. Kazimierz said

  A kto mowi o polaczeniu sie ze stolica apostolska,tym bardziej,ze w niej juz apostolow nie ma chyba,ze masz na mysli Judaszy ?
  Prosze tez nie pouczac nieznnanych ci osob i uwazac siebie za wszystko wiedzacego – to jedna z cech pychy czlowieka .
  Nawet Papiez jest omylny choc posadzono go na stolicy Piotrowej.
  Wspolczesne chrzescijanstwo po takich zawirowaniach dziejowych w samym tylko Watykanie jest juz obumierajace .
  Mozesz to zauwazyc na podstawie WYEDUKOWANIA wspolczesnych mlodych pokolen ,takze w rodzinach chrzescijanskich !
  Uwazsz,ze dzisiejszemu mlodemu czlowiekowi studiujacemu lub po studiach mozna wciskac taka wiedze jak prostaczkom,barankom i owieczkom ?
  Zapomnij ,swiat sie nie zatrzymal ,moze nawet zbyt sie rozbiegal i zadna juz sila ,chyba ze ogrom kataklizmow wszelkich dopiero go zatrzyma.
  Dzisiejsze wolanie „starych” chrzescijan w Polsce do Boga o zwrocenie „wolnej Ojczyzny” jest juz nie tyle smieszne co naiwne .
  Wlasnie byc moze nie znany ci do konca wspolczesny PKN (Polski Kosciol Narodowy) – nie znany dla wielu ludzi,rowniez i dla wspolczesnych purpuratow (Episkopat Polski) naprowadzi ludzi na wlasciwa droge do PRAWDZIWEGO BOGA a nie do „bozkow watykanskich” .

  Teraz znikam i dyskusje moge podjac za dwie godziny ,chetnie na te tematy podyskutuje,bo wlasnie jestem w ruchu PKN i ludziom gdzie sie da otwieram oczy,dlatego wstapilem i do Twego domu Marucha na „dyskusyjna goscine”.
  Za dwie godziny jestem ponownie i zapukam do drzwi cicho i spokojnie jak kiedys Jezus do serca kazdego czlowieka.
  Mam nadzieje,ze jeszcze w Polsce sa serca polskie.

 26. Inkwizytor said

  Re: 25

  Nam Polakom nie jest potrzebny żaden koścół „narodowy” nawet polski. My jesteśmy Rzymskimi Katolikami.

 27. Marucha said

  Panie Kazimierzu, już napisałem, że nie lubię kacerzy. Dlatego proszę już więcej nie pukać do drzwi gajówki. Dyskusje tego typu mnie totalnie nie interesują.

 28. bobolanin said

  Nie wierzę w Państwowej Komisji Wyborczej (nieznany kod oprogramowania przy pomocy którego zlicza się głosy zapewne daj duże pole do manewru).
  Nie wierzę GUS’owi w ich statystyki, nie wierzę Trybunałowi Konstytucyjnemu w apolityczność, niewierze prokuraturze i sądom w niezawisłość, nie wierzą Ministerstwu Finansów w ich wyliczenia o zadłużeniu i deficycie.

  Nie wierzę bo mam prawo aby wierzyć w co zechcę 🙂

 29. Górecki said

  AD 11/ & 13/ & 20/ & CD

  Jak to jest, ze metaforyczne odwolanie sie do talmudu, uzyte jako wytrych skutecznosci w dzialania, spowodowalo wpierw spory ad hominem oraz ad jadra a w nastepstwie ad amorem, by w koncu wejsc na tory li tylko antysoborowych wszelkiej masci sporow z pominieciem centralnego tematu PO i PiS – pal licho PoPis – czyli obecnej sytuacji Polski i jej przyszlosci, z pominieciem losow Polski, hmmm,…

 30. Kazimierz said

  Juz nie pukam do zadnej „gajowki” ale przez okno zapytam :
  Czy w Polsce jeszcze mieszkaja Polacy ?
  Do zobaczenia Marucha w niebie !
  Nie mam zamiaru przeszkadzac ci w „ewangielizacji” tu zagladajacych .
  Co do „kacerzy” to nie ten adres,sekty prosze szukac w poblizu.

 31. AteistaPolityczno-Religijny said

  aga powiedział/a
  2010-07-15 (czwartek) @ 09:02:14

  Ateisto…
  a co się dziwisz? To dzięki takim jak Ty co siebie sami nazywają „ateistami” a tak naprawdę są pożytecznymi idiotami satatnistow ,lucyferian .
  Kto nie z Chrystusem,ten przeciwko Niemu. czyli z judaistami-satanistami….

  czy to nie terroryzm religijny z Twojej strony wobec mnie? Dobrze, ze jestem ambitny inaczej i nie ulegam takiej propagandzie.Gdybym bral „powaznie” takie slowa jak Twoje prawdopodobnie nalezal bym juz do jakiejs faszystowsko-komunistycznej parti.
  George Bush tez tak do obywateli mowil, jesli nie jestescie z nami tzn ze z terorystami co zrobili 9/11.Co w takiej sytuacji zrobic ??? jesli ja nie wierze ze samolot aluminiowy moze zamienic w mikroskopijny pyl, ponad 70 pieter ze stu-pietrowego wiezowca?Mam wierzyc na sile? 9/11 faktycznie sie stalo, wiezowce byly , teraz ich nie ma. Nie robi sensu tylko ta „oficjalna historia”, ktora „mowi” jak to sie stalo.

  Mam taki „feler”, nazywa to sie synestesja, to nie boli i nie dokucza, ale pomaga prawde od falszu odrozniac.

 32. Brat Dioskur said

  Zastanawialem sie gdzie zamiescic ta wiadomosc i w koncu doszedlem do wniosku ,ze laczy sie ona w jakis sposob z pojeciem „znak”…Jak zwykle w takich wypadkach zachodnie media z oburzeniem doniosly o kolejnym(?) przypadku lamania wolnosci slowa i ekspresji artystycznej (cokolwiek by to nie bylo)w….Rosji.Mianowicie jakis dwoch osobnikow zapewne inspirowanych z zewnatrz postanowilo „obalic panujace stereotypy” i zaserwowalo publice wystawe(tutaj przywodzi to na mysl „nasza”Zachete)majaca w swoim zamierzeniu zaszokowac widza i „zmusic go do refleksji” …Pikanterii dodawal fakt ,ze wybrano budynek zwiazany z fundacja sacharowa a wiec czlowiek aszlachetnego ,ktory stracil zdrowie na walce z sowiecka tyrania.Oczywiscie ,jak mozna sie domyslic „zaszokowac” moze tylko atak na chrzescijanstwo.Najliczniejszy odbior no i ponadto zupelnie bezpiecznie ,ale ….nie w Rosji.Na wystawie pokazano karykatury obiektow sakralnych prawoslawia m.i ikone przedstawiajaca Chrystusa ,ale z glowa myszki Miki i z orderem Lenina w miejscu gorejacego serca.Sprawa trafila do sadu i domorosli postepowcy dostali po 4 tys. euro grzywny przy czym w uzasadnieniu wyroku podkreslono bluznierczy chrakter widiwiska ,ktory godzil w sumienie wierzacych.W czasie rozprawy doszlo do zabawnego incydentu ,mianowicie mlodociani aktywisci wystepujacy kontra wystawie( u nas rzecz niemozliwa) rozpuscili na sali sadowej tysiace ..karaluchow ,ktore zmusily sad i publike do szybiej ucieczki. Sad wine za incydent obarczyl …oskarzonych!Wypadek ten wywolal pewna refleksje,mianowicie za dwa dni sodomici przemaszeruja ulicami W-wy.Ktos kto widzial film „Viva Maria” musi pamietac jak powstancy chcac zatrzymac dobrze chroniony wojskowy transport ustawili na torach gniazdo z szerszeniami. Nadjezdzajaca lokomotywa rozbila gniazdo a tysiace rozwscieczonych owadow rzucilo sie na siedzacych na odkrytych lorach zolnierzy.A moze by cos takiego w W-wie?
  P.S wiadomosc dla gajowego Maruchy:wszystkie tematy zawierajace w swoim tytule slowo „Kosciol” sa w Beneluksie blokowane i odnotowywane jako przypadek …pedofilii! Najwyrazniej psychole z „Nigdy wiecej” musieli to doniesc do unijnego gestapo w Wiedniu bo nawet najglupszy zachodni postepak by tego nie wymysli.

 33. AteistaPolityczno-Religijny said

  Marucha powiedział/a
  2010-07-15 (czwartek) @ 09:38:48

  A poza tym nie lubię ani sekciarzy, ani „badaczy Pisma Świętego” własnym rozumkiem, ani „reformatorów” Kościoła, ani tych co to sami bezpośrednio z Bogiem rozmawiają.

  czyli co? wszyscy maja byc standartowi? jak w chinskiej armii?!
  co jest zle z tymi co bezposrednio z Bogiem gadaja??? zawisc przemawia?!
  czyjego rozumu trzeba uzywac do badania Pisma Swietego?
  wszelkiego rodzaju rezimy wiedza wszystko najlepiej i ograniczaja prace umyslow by miec calkowita kontrole.

  nie lubie miec racji 😦

 34. Rysio said

  Pełno Polskich Dżeksonow na blogu Gajowego. Za nic nie chcą się dokształcić z ekonomii. 😦

 35. Marucha said

  Ateisto, szkoda mi czasu na rozmowę z Panem o Bogu i religii. Mówi Pan, jakby chodziło o partię polityczną, a nie twór Chrystusa. Ma Pan totalnie wypaczone pojęcie na temat wolności. W gruncie rzeczy spełnia Pan agendę Żydów – odciąganie katolików od Kościoła i jego osłabianie.
  A teraz może się Pan obrazić.
  Świat pełen jest „tytanów intelektu”, co to wszystko własnym rozumem badają.

 36. Marucha said

  Chyba omyłkowo wpuściłem tu standardową wypowiedź Rysia, ale niech pozostanie.
  Nie chcemy się dokształcać z żydowskiej ekonomii, podobnie jak z teorii gadających glonów.

 37. aga said

  Pogięło cie ateisto! w typowy dla zydow sposob mieszasz sprawy swojej niewiary z klamswtem tego świata,porownujesz bluźnierczo /niczym ci zydkowie=skandaliści=prowokatorzy z wpisu Brata Dioskura / stawiając na rowni Prawdę z falszem,klamstwem;
  Miłośc z nienawiścią,
  Dobro ze zlem;
  czyli Chrystusa
  i jakiegoś satanaistę busha.
  To ateiści ,ktorzy w rewolucji antyfrancuskiej ogłosili smierć Boga,byli pierwszymi klamcami i zbrodniarzami.A ten mizerny bush,ktorym się tu posiłkujesz to jest marnej ich jakości uczniak ;widoczny rezultat ateistycznego wezwania:Boga nie ma a więc mozna klamać,mordować,bluźnic.

 38. aga said

  Ateizm rozlał się w bolszewickiej Rosji.Ateizm zakrólował ,ale…. tylko dla gawiedzi,tłuszczy i pozytecznych idiotow.
  Dlaczego Ateisto,twoi ateistyczni żydowscy kumple sprzed wieku ,ktorzy zamordowali rodzinę cara napisali coś po hebrajsku na ścianie piwnicy gdzie dokonano mordu?

 39. Marucha said

  I cóż, to się zawsze kończy tak samo…

  Podobało mi się swego czasu wiele wpisów Ateisty. Ale niestety, prędzej czy później z takich osób wychodzą cechy, które są mi obce i obce być powinny każdemu katolikowi.
  Potwierdza się, że katolicy z ateistami mogą zawrzeć jakiś krótkotrwały taktyczny pakt celem osiągnięcia konkretnego celu – natomiast strategiczna, długofalowa współpraca nie jest możliwa.

 40. AteistaPolityczno-Religijny said

  z

  W gruncie rzeczy spełnia Pan agendę Żydów – odciąganie katolików od Kościoła i jego osłabianie.
  jak? czy budze w Was watpliwosci co do religii?

  Marucha powiedział/a
  2010-07-15 (czwartek) @ 19:20:58

  I cóż, to się zawsze kończy tak samo…

  Podobało mi się swego czasu wiele wpisów Ateisty. Ale niestety, prędzej czy później z takich osób wychodzą cechy, które są mi obce i obce być powinny każdemu katolikowi.
  Potwierdza się, że katolicy z ateistami mogą zawrzeć jakiś krótkotrwały taktyczny pakt celem osiągnięcia konkretnego celu – natomiast strategiczna, długofalowa współpraca nie jest możliwa.

  mnie nie przeszkadza w to co wierzycie, przychodze tu poczytac na temat innych punktow widzenia, czasami sie kulturalnie pospierac.
  Nie mam pojecia o wlasnych cechach ktore ze mnie wychodza i sa obce Gajowemu i powinny byc obce kazdemu katolikowi.
  Jestem uczciwym czlowiekiem, nie wstydze sie za siebie i zyje tak by nie wstydzili sie za mnie inni.Ale widze ze wzbudzam w Was strach, bo boicie sie ludzi niezaprogramowanych religijnie.
  Tak! Marucha ma racje, ja traktuje religie jak partie polityczne, dlatego ani partia ani religia nie ma na mnie zadnego wplywu.
  Jak chcecie swiat zmieniac na lepsze, jesli tak naprawde to co mysla inni Was nie obchodzi.
  W Polsce i swiatem rzadza ci co wymyslili religie holokaustu, oni nie pozwalaja watpic w swoja religie.Posiadaniem wladzy teroryzuja tych ktorzy tej religii nie chca ulec.
  Tutaj w Gajowce rzadza katolicy. Szkoda ze nie mozecie na siebie popatrzec z perspektywy i obiektywnie. Bez wzg jakim jestem czlowiekiem, to sie nie liczy, macie mnie za wroga! bo nie wierze w to co Wy wierzycie.Przyklejacie mi etykietki agenta zydowskiego, pozytecznego idioty…czy satanisty.
  Jesli Wasza religia to twor Chrystusa, a Chrystus to Bog Wszechmogacy! to dlaczego w Was tyle trwogi i brak cierpliwosci, oraz wytrwalosci wobec tego co pisze skromny niereligijny czlowiek?

 41. aga said

  ad. Ateista..
  „czy budze w Was watpliwosci co do religii?”
  od 300 lat z okladem rożnej maści ateistom nie udalo się wzbudzic żadnych wątpliwości,więc niech pan się nie przecenia ,biedaku.Czy naprawdę nie widzisz patrząc na polska historię ,kulturę ,że Polska może być znowu wielka pod warunkiem,ze wroci do swoich prawdziwych korzeni chrześcijańskich, na ktorych wyrosla?A może być silna jednością ,ktora wynika tylko i wyłącznie z Wiary?
  Filozof, znawca i badacz róznych ateistycznych nurtow ideologicznych prof.Wolniewicz,ktory sam szczerze przynaje,ze nie ma łaski wiary, a jednakgłęboko przekonany o ważności wiary tak pięknie i odważnie walczy z lewactwem w obronie chrześcijaństwa w Polsce.Jak myslisz dlaczego?czy nic ci to nie mowi?czy naprawdę wolisz byc lewakiem i mimowolnie wspierac te parszywe zażydzone grupy lewactwa,antyklerykałów,gejow i in.,ktorzy rzekomo wierzą ” w czlowieka a nie w Boga”?

  Trwogi w nas drogi Ateisto nie ma ,bo my wiemy,że bramy piekielne Go nie przemoga ale cierpliwości może i brak.Bo to lewactwo ,ktoremu -miejmy nadzieję- nieopatrznnie, służysz rozpanoszyło się dzisiaj w rządach, w urzędach,na uniwersytetach,w sądach, nawet we wladzach KK.

 42. AteistaPolityczno-Religijny said

  Aga …nikomu nie sluze, jestem wolnym czlowiekiem, obserwatorem tego co sie dzieje.
  napisalas „Bramy piekielne, Go nie przemoga?” jedynym tworca piekla jest czlowiek, jesli Bog stworzyl by pieklo! czy byl by Bogiem?!

  „Czy naprawdę nie widzisz patrząc na polska historię ,kulturę ,że Polska może być znowu wielka pod warunkiem,ze wroci do swoich prawdziwych korzeni chrześcijańskich, na ktorych wyrosla?A może być silna jednością ,ktora wynika tylko i wyłącznie z Wiary?”
  Znowu wielka??? Kiedy byla WIELKA? co to znaczy wielka? bo wygrala bitwe lub wojne?
  jakim kosztem?
  Moze byla wielka zanim pojawila sie „NOWA RELIGIA”
  A co z prawdziwie Polska Slowianska religia ta sprzed czasow gdy dotarl do Polski Jezus?
  myslisz ze pokornie i bezbolesnie przodkowie nasi zmienili Boga i religie, bo ktos ich przekonal dyplomatycznie . Dlaczego o nich nikt z Was nawet o tym nie wspomni? wystarczy ze ten kto kontrolowal przez wieki edukacje i ksiazki historyczne, wymaze wszystkie fakty z „pamieci historii” wtedy tez ma pewnosc, ze prawdy nikt sie nie dowie.
  To Wasza sprawa w co i komu wierzycie, ja napewno nie chce tego zmieniac.
  „Cytanie cudzych cytatow, cyni nas ocytanymi” 🙂
  to cytat ze starej ksiazki dla tych co chca zwyciezyc.
  Sztuka wojenna Sun Zi

  * Wojna to sztuka wprowadzania w błąd.
  * Wojna to sprawa o żywotnym znaczeniu dla państwa, obszar życia lub śmierci, droga do przetrwania lub zagłady. Zagadnienie to trzeba więc dokładnie rozpatrzyć.
  * Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki.
  * Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wieści. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stukrotnie.
  * Żadna część państwa nie korzysta z przedłużającej się wojny. W wojnie niech twoim celem będzie zwycięstwo a nie długa kampania
  * Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
  * Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
  * Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.
  * Jeśli dowódca jest zawzięty i skłonny do gniewu, obrażaj go i doprowadź do wściekłości, aż zirytowany i zmieszany ruszy na ciebie bez planu i lekkomyślnie.
  * W czasie wojny najważniejszą rzeczą jest szybkość działania.
  * Jeśli wróg będzie starał się dobrze przygotować całą linię obrony, wtedy na całej linii będzie osłabiony.

  Powodzenia!

 43. Marucha said

  Ateisto, zechciej proszę zaniechać tematów Boga, religii itd. Rozmowa ze ślepym o kolorach niewiele daje obu stronom.

  Nie wiesz, kiedy Polska była wielka? Gdy była chyba najsilniejszym mocarstwem w Europie? Nie znasz historii, czy udajesz, że nie znasz?
  Czy nieuczciwość intelektualna jest typowa dla ateistów i wolnomyślicieli? Tak by się mogło wydawać…

 44. AteistaPolityczno-Religijny said

  kolejny ad #43
  Panie Marucha! nie wiem naprawde kiedy Polska byla wielka i pod jakim wzgledem tez nie wiem, bo nie wiem co to w Waszym umysle znaczy. Wczoraj o tym tutaj napisalem, zadalem tez na ten temat pytanie. W odpowiedzi moj wpis zostal usuniety. To potwierdza, ze na moje pytanie nie ma pozytywnej odpowiedzi. Czasami z radoscia bym chcial sie dowiedziec, ze nie mam racji.
  Moim skromnym zdaniem „Wielki” kraj to kraj w ktorym ludzie zyja w pokoju, dostatnio, bezpiecznie i sa niezalezni oraz wyksztalceni, bez wzg na obszar jaki zajmuje ten „Wielki kraj”.

 45. Marucha said

  Z jakiego narodu jest Pan, Panie Ateisto, że nie zna historii Polski nawet na poziomie szkoły podstawowej?

  Pana pytania są żenujące. Może ktoś bardziej cierpliwy ode mnie odpowie panu Ateiście. Bo wygląda na to, że p. Ateista nie ma dostępu do książek ani nawet do Internetu, gdzie bez trudu znajdzie informacje na temat „Złoty wiek Polski”.

  A w ogóle to kto dla Pana są „Wy”? A kto „My”?

 46. AteistaPolityczno-Religijny said

  nigdy nie pisze o sobie w liczbie mnogiej, wiec nie uzywam formy „my”.
  Faktycznie! XVI wieku nie bralem az tak pod uwage, myslalem ze Marucha i Aga (Wy) bierzecie jakies mniej odlegla i dluzsza czasowo historie Polski. Z perspektywy czasu i komunizm w Polsce moze byc traktowany jako „zloty wiek”, Polska byla w pierwszej dziesiatce jesli chodzi o przemysl na swiatowym rynku, ludzie byli wyksztalceni, kwitla sztuka teatralna i filmowa,polskie zespoly ludowe jezdzily na zachod.Edukacja i sluzba zdrowia byla zadarmo, chorych przewlekle wysylano do senatoriow, a studenci z krajow Arabskich (obecnie okupowanych przez jeszcze silniejsze niz kiedys Wojsko Polskie), przyjezdzali pobierac nauke na wspanialych polskich universytetach. Nie szydze! tylko uwazam, ze wszystko mozna „ozlocic” z perspektywy czasu.
  A to co teraz dzieje sie z kosciolem i religia katolicka, to moim zdaniem forma strategii.
  Kosciol i religia spelnily swoje zadanie i sa skazane na zaglade, Watykan jest „WIELKI”
  stac by go bylo na wydawnictwa i programy w telAvizji, by „oswiecic” wiernych w jakim sa niebezpieczenstwie, jesli tego nie robi tzn ze jest jednym z ramion BESTI.

  … 18 Czerwiec 1815: odbyła się finałowa bitwa Napoleona pod Waterloo. Obecna giełda w Londynie była niezwykle nerwowa a Nathan Mayer Rothschild wysłał gołębia (inne źródła podają inną historię) z fałszywą informacją, że Napoleon wygrał bitwę. Tak więc londyńska giełda natychmiast zareagowała w taki sposób że określone akcje gwałtownie spadły a inne gwałtownie wzrosły. Znając rzeczywisty rezultat tej bitwy Nathan Mayer Rothschild sprzedał akcje za wygórowane ceny i natychmiast wykupił wraz z Jezuitami wszystkie te, które drastycznie spadły w cenie. W ten sposób Rothschild, wyszkolony oraz kontrolowany przez Watykan, czy też Jezuitów stał się właścicielem Banku Angielskiego i rozpoczęła się era bankowa rodziny Rothschild.

  Żydowska Encyklopedia Vol 2, strona 497 mówi, „Jest to w jakiś sposób ciekawa sekwencja do ustanowienia Katolickiego konkurenta przeciwko Rothschildów, którzy w tym momencie (Rok 1905) i także ostatnio są strażnikami papieskiego bogactwa.”

  Znany historyk, Eustace Mullins pisze także, że Rothschildowie przejęli wszystkie finansowe światowe operacje Kościoła Katolickiego w roku 1823. W dzisiejszych czasach duża bankowość oraz finansjera biznesowa KK jest wielkim systemem ściśle powiązanym z Rothschild rodziną oraz Międzynarodowym Systemem Bankowym.


  amerykanie tez zyja w iluzji nazywanej WOLNOSC
  British Monarchy is a corporation / US is a Corporation not a Country

  Bog daje nam znaki, wskazuje kierunki…szkoda tylko, ze

  Mają uszy, a nie słyszą, mają oczy, a nie widzą (Jezus z Nazaretu Mk4)

 47. Marucha said

  1. Nie potrafi Pan bezwarunkowo uznać swojego błędu.
  2. Odpowiedź swą zamazuje Pan wielosłowiem na tematy niepowiązane z meritum.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: