Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pisanie prawdy jest niekaralne?

Posted by Marucha w dniu 2010-07-15 (Czwartek)

Sąd Apelacyjny w Krakowie uchylił wyrok ws. przeprosin córki Lecha Wałęsy za książkę Pawła Zyzaka.

Jak podaje TVN 24, zgodnie z decyzją sądu, wydawca książki Pawła Zyzaka „Lech Wałęsa. Idea i historia” wydawnictwo Arcana nie będzie musiało przepraszać córki Lecha Wałęsy, Anny Domińskiej, ani płacić grzywny.

Córka Wałęsy domagała się przeprosin, ponieważ jak twierdziła w pozwie, jej dobra osobiste zostały naruszone w związku z fragmentem książki, w którym mowa jest o zarejestrowaniu Wałęsy jako TW SB, a następnie jego wyrejestrowanie.

Sąd pierwszej instancji nakazał wydawcy książki przeproszenie powódki i zapłacenie grzywny, jednak sąd drugiej instancji ten wyrok uchylił.

Pełnomocnik córki Lecha Wałęsy zapowiada złożenie kasacji.

Za http://www.bibula.com/?p=24416

Admin dziwi się, dlaczego sam „mędrzec europejski” nie podał wydawnictwa do sądu, tylko wypchnął córkę. Ale jeszcze bardziej dziwi się, że do tej pory nie ma w Polsce ustawy zakazującej pisania prawdy o Lechu Wałęsie, tak jak o holokauście.

Komentarzy 5 do “Pisanie prawdy jest niekaralne?”

 1. NC said

  „Ale jeszcze bardziej dziwi się, że do tej pory nie ma w Polsce ustawy zakazującej pisania prawdy o Lechu Wałęsie, tak jak o holokauście.”

  Znaj proporcje, mocium Panie – TW Bolek to zaledwie użyteczny goj.

 2. Apelant said

  „”Ale jeszcze bardziej dziwi się, że do tej pory nie ma w Polsce ustawy zakazującej pisania prawdy o Lechu Wałęsie, tak jak o holokauście.”

  Znaj proporcje, mocium Panie – TW Bolek to zaledwie użyteczny goj”

  $$$$$$$$$$$$

  Péa&nie NC, TW Bolek to nie jest prosty goj. To niezwykle użyteczny SZABESGOJ wiec surowe prawa holoprzemyslu jak najbardziej na miejscu w jego przypadku:) Apeluje do wladz polskich i do Swiatowego Kongresu Zydow by zakazaly dociekania prawdy o TW Bolku dokladnie tak samo jak zakazuja dociekania prawdy o holokauscie!

 3. Jay Dee said

  „nie podał wydawnictwa do sądu, tylko wypchnął córkę”

  To proste – szacował, że wygrana wcale nie jest taka pewna. Przegrany proces córki mógł przejść bez echa – a jego przegrany proces nigdy. Chyba dobrze kalkulował – bo faktycznie dużo się o tym nie mówi. Gdyby wygrał – zawsze mógłby nagłośnić sprawę. Ma szczwanych prawników i doradców PR.

 4. Ewelina said

  Coreczka Walesy chyba nie rozumie co znaczy jej dobra osobiste?

  Coreczko Walesy, to co twoj tatus „Bolek” robil, ciebie dziecino nie dotyczy!
  Nie mialas w tym udzialu! Ty bylas w tym czasie anonimowym dzieckiem i takim bys pozostala, gdyby nie wpadl ci iscie szatanski pomysl wyludzenia pieniedzy.

 5. PL said

  Rodzina Wałęsów nie posiada żadnych „dóbr osobistych”. Są one wyłączną własnością ludzi honoru.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: