Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydzi na Ukrainie chcą Nobla dla Janukowycza

Posted by Marucha w dniu 2010-07-20 (Wtorek)

Z bloku ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3221&PHPSESSID=8627900

Tego nie przeczytasz w gazecie Adama Michnika i Seweryna Blumsztajna.

Tłumaczenie ze strony http://www.unian.net/ukr/news/news-386837.html

Rabinowicz: Janukowycz powinien zostać przedstawiony do nagrody Nobla za uratowanie kraju.

Prezydent Wszechukraińskiego Kongresu Żydów Wadim Rabinowicz, podczas pobytu za granicą, wziął udział w konferencji prasowej na temat sytuacji na Ukrainie. Oto kilka jego odpowiedzi na pytania dziennikarzy zagranicznych mediów.

Co zmieniło się na Ukrainie wraz ze zmianą władzy?
Sytuacja zmieniła się radykalnie. Ja oceniam ludzi po ich czynach, a nie słowach. Weźmy na przykład temat budowy pomnika w Babim Jarze. Poprzedni rząd cztery lata zwlekał z rozwiązaniem tego problemu, pod różnymi pretekstami nie pozwalał na rozpoczęcie budowy. A teraz, po spotkaniu z obecnym premierem Azarowem, on powiedział wszystkim, że projekt ten już teraz przechodzi pod jego osobisty patronat. Chcemy zbudować prawdziwie godny pomnik zamordowanym tam dziesiątkom tysięcy ludzi. 20 sierpnia zostanie rozstrzygnięty konkurs na projekt pomnika, w którym bierze udział około 40 wybitnych architektów z całego świata. Nawiasem mówiąc, słynny rzeźbiarz Frank Meysler wchodzi w skład jury, które ma wyłonić zwycięzcę. Czy nie jest to dowód zmiany? Zakończyła się jedna epoka – i zaczęła inna. Skończyły się rządy, które heroizowały banderowców i innych popleczników faszyzmu.

Prosty przykład. W zeszłym roku, 23 lutego 2009, na całej Ukrainie zostały rozwieszone plakaty „Witamy żołnierzy ukraińskiej narodowo – wyzwoleńczej armii, uczestników II Wojny Światowej”. Banderowców witali. I wszyscy milczeli, ze wstydu odwracając oczy. Ja tego samego dnia rozwiesiłem billboardy z napisem „Witamy żołnierzy sowieckiej armii!” i podpisałem swoim nazwiskiem, chociaż zazwyczaj nigdy tego nie robiłem. W tym roku sytuacja jest inna – wszyscy witali żołnierzy armii radzieckiej. Sytuacja się zmieniła. Ideologicznie jest dzisiaj całkowicie komfortowa – ponieważ bandytów nazywają bandytami, faszystów – faszystami, i nikt nie próbuje zamienić miejscami ofiar i bohaterów. To jest bardzo ważne.

A więc obecna władza jest idealna dla kraju ?
Manekiny są idealne. W dziedzinie polityki, moim zdaniem, powinniśmy dać im co najmniej dwa lub trzy lata, aby Janukowycz miał szansę wprowadzić jakiś porządek – bo w tym, co mu zarzucają, nie ma żadnego rozsądnego słowa. A dla mnie, jako przewodniczącego społeczności żydowskiej, poglądy Janukowycza w kwestiach narodowych są bliskie i zrozumiałe.

A u nas często drukowane są zarzuty opozycji, że Janukowycz rozwali Ukrainę …
To heroizacja faszyzmu nieomal nie rozwaliła Ukrainy. I jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe, należy przedstawić Janukowycza do Nagrody Nobla za uratowanie kraju. My możemy w końcu, jak już powiedziałem powyżej, nazywać faszystów faszystami. To jego zasługa. To dla nas kwestia kluczowa. Widziałem weteranów – a jest ich u nas dziesiątki tysięcy – płakali podczas przemówienia byłego prezydenta, kiedy mówił o zasługach banderowskiego ruchu. Wierzę, że dla uratowania pokoju na Ukrainie i tolerancji naszego społeczeństwa Janukowycz zrobił bardzo dużo. I gdzie są ci nacjonaliści, którzy wypłynęli na powierzchnię tylko dzięki Juszczence ? Nie ma ich! …

Komentarzy 19 do “Żydzi na Ukrainie chcą Nobla dla Janukowycza”

 1. podziemny said

 2. podziemny said

 3. podziemny said

 4. lopek said

  A jednak, są na tym świecie zdarzenia, które się kurde, normalnie, fizjologom nie śniły!

 5. ssn said

  ad 4 Lopek
  Czy w pańskim poście chodzi Panu o te kciuki, których 15 nazbierał Podziemny, dosłownie za friko ?

 6. Ewelina said

  ad 6=Ssn, co znaczy: „ad 4 Lopek?”

  Lopek pisze jako 5.
  Ja pisze jako 4.

  Ssn, do kogo adresowales twoj wpis?

 7. Ewelina said

  Marucha, wydaje mi sie,ze troche zartu (ironii) nikomu nie zaszkodzi. Smiech to zdrowie!
  Nawet jesli to smiech przez lzy.
  Jest wiele stron internetowych, ktore maja swietne karykatury (niestety nie pamietam teraz ich adresow), dzisiaj znalazlam ta:
  http://artintifada.wordpress.com/2009/01/10/latuff-palestine-cartoons/

 8. Miroslaw Bernard D said

  Ukraina moim zdaniem to Panstwo tymczasowe. Ciekawe jest to ze teraz jest pro rosyjska i Zydzi sie ciesza. Jak byla pro UE to sie nie cieszyli ale tylko dlatego ze bylo ryzyko unarodowienia tak jak Bialorusi. Zreszta czas niepodleglej bialorusi jest policzony. Czy dla Polakow tam mieszkajacych bedzie lepiej jak wchlonie ich Rosja albo UE kolchoz. Oto jest pytanie ale to oni znaja odpowiedz co bedzie lepsze.

 9. Miroslaw Bernard D said

  Z ukrainą dla jest taki problem ze istnieje tam silny ruch narodowy po odlaczeniu sie od Rosji. Probelm w tym ze globalisci musza to rozegrac ostroznie. To sa takie testy gdzie ich najlepiej wchlonac do Rosji czy UE. Podstawa to zniszczyc ruch narodowy i zminimalizowac go co udalo sie w Polsce. Wychowac pokolenie libertynow a reszta to bułka z masłem.

 10. Ewelina said

  Panie Miroslawie Bernardzie D
  Czy pan sobie z nas kpi?
  Czy pan mysli, ze jestesmy zgraja idotow?
  Pan musi tak myslec, inaczej nie zamiescilby pan tak idiotycznego wpisu.

  Dobrze,ze mam poczucie humoru, bo inaczej nazwalabym pana idiota, ale poniewaz mam poczucie humoru nazwe pana ignorantem, bo wie pan tylko glupcy (w oryginalnym zapisie biblijnym ‚swiadomie glupi’)sa bez nadziei.

 11. podziemny said

 12. podziemny said

 13. Andrej said

  A tak w ogóle to o co pani chodzi pani Ewelino.

 14. Marucha said

  Nikt nie wie, o co chodzi Pani Ewelinie. Być może o robienie zamętu i prowokowanie bezproduktywnych kłótni i niekończących się polemik.

 15. Inkwizytor said

  Z jakiegoś powodu Żydzi dają Ukraińcom fory. Mam tu na myśli ich stosunek do banderowskiego holocaustu gdzie podczas II Wojny synowie i córki syjońskie zostali wytępieni prawie do nogi. „Prasa międzynarodowa” raczej omija ten temat, ADL, BnB milczy, co jest ? Gdyby podobne ludobójstwo urządzili Żydom Polacy to 65 mld $ nie wystarczyłoby. Każdy Polak musiałby oddać nerkę w ramach ekspiacji. Ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie tej żydowskiej pobłażliwości ?

 16. Marucha said

  Żydzi, jak się wydaje, dają fory każdemu wrogowi Polski.
  Polska jest ich celem ostatecznym.
  To ziemia, jaką przyznał im wymyślony przez ichnich talmudystów „Bóg”, nie mający nic wspólnego z Bogiem chrześcijan.
  Tę ziemię należy odebrać, jej pamiątki historyczne zrównać z ziemią, lasy wyciąć na handel, a Polaków wytępić.

  Naród polski nie ma nic przeciwko temu.

 17. Inkwizytor said

  Ukraińcy pomarańczowi „przyjaciele” polskojęzycznych jelit organizują w lipcu 23-25 ponownie rajd ku czci swoich bohaterów Bandery i Szuchewycza. Tym razem do Polski nie zawitają. Będą propagować europejskie wartości obu ryzunów na okupowanych ziemiach Lwowa i Stanisławowa.

 18. Marek said

  @16

  A wie pan dlaczego tak jest?

  To nie sa tylko majaczenia. Kabala uczy zydow ze w czasach ostatecznych beda miec dwa panstwa zydowskie. Jedno IZRAEL (juz jest), i drugie JUDEA (ma byc). Kabala mowi ze to drugie bedzie mialo nowa nazwe. Tak wiec moze byc nazwane JEDOPOLONIA lub nawet POLSKA. Z tym ze bez Polakow, lecz zydow udajacych Polakow. Kabala mowi ze: zydzi maja „wyjsc z nich”. Kabalisci interpretuja to w ten sposob ze zydzi beda mieszkac tylko pomiedzy zydami aby sie nie mieszac, wiec to „wyjsc z nich” oznacza eksterminacje Polakow.

  Mozna sie zastanawiac czy masowe nadawanie obywatelstwa Polskiego zydom w Izraelu i gdzie indziej (np: na Bialorusi, Ukrainie, wschodzie i zachodzie) nie ma na celu zdobycie krytycznej masy zydow w Polsce po to aby w odpowiednim momencie dokonac eksterminacji Polakow. Oni juz to potrafia. Mozna byc pewnym ze swiat nie pisnie ani slowem.

 19. Marucha said

  Re 18: Tak, znam te sprawy i b. skrótowo to zasygnalizowałem.
  Sukcesem Zydów jest widoczne każdemu w miarę rozsądnemu obserwatorowi, niezwykłe zażydzenie Polaków – zwłaszcza ich mentalności. Dlatego, gdy przyjdzie godzina zero, nie będą stawiać oporu, bo przecież będą wśród samych swoich.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: