Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pracę rozpoczął parlamentarny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej

Posted by Marucha w dniu 2010-07-21 (Środa)

Antoni Macierewicz pokieruje pracami zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Zespół powstał z inicjatywy parlamentarzystów PiS. W jego prezydium zasiadają także m.in. wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski i poseł PiS Jarosław Zieliński.

Po pierwszym posiedzeniu zespołu Macierewicz podkreślił, że jego członkowie mają świadomość odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. – Podejmujemy pracę zapewne najważniejszą w naszym życiu – ocenił.

Katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku Antoni Macierewicz nazwał “zbrodnią”. Proszony o rozwinięcie tezy, zaczął się z niej wycofywać i powiedział, że zespół odniesie się do niej dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia. Zaznaczył jednak: – Nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia z sytuacją tak straszliwą, tak dramatyczną, że każde słowo, które uwypukla dramatyzm tej sytuacji jest właściwe. Bardzo chętnie wrócę do tej kwestii później.

Słowo “zbrodnia” w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem pojawiło się we wcześniejszej wypowiedzi Macierewicza. Poseł PiS nawiązał w niej do niedawnego oświadczenia rosyjskiego wicepremiera Siergieja Iwanowa, który powiedział, że Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

– 10 dni temu pan wicepremier Iwanow, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym komisji rosyjskiej do zbadania tej zbrodni oświadczył, że wszystkie materiały już przekazał i że więcej materiałów strona polska już nie otrzyma – mówił Macierewicz.

Zespół planuje, że będzie publikował “cząstkowe raporty” oraz – na koniec prac – raport całościowy. – Na pewno będziemy nad tym pracowali, bardzo szybko będziemy starali się państwu nasze ustalenia w tej mierze przekazać – zapowiedział poseł PiS.

Komisja z PiS

W 1. posiedzeniu zespołu udział wzięło ponad 100 posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS podkreślali, że do zespołu może przystąpić każdy parlamentarzysta z innego ugrupowania. Jak na razie w skład zespołu wchodzą jedynie politycy PiS.

Pierwsze posiedzenie było poświęcone ustaleniu planu prac zespołu. prasowa.

Poseł Jarosław Zieliński, który stoi na czele wewnątrzpartyjnego zespołu ws. katastrofy, mówił dziennikarzom przed posiedzeniem, że w pierwszej kolejności zespół parlamentarny powinien “uporządkować to, co na pewno wiadomo” w sprawie katastrofy i wskazać to, co “nie jest sprawdzone, zweryfikowane”.

– Otrzymujemy sprzeczne informacje, niemal codziennie inne. Trzeba wiedzieć na pewno, co Rosja przekazała Polsce dotychczas i nad czym polska komisja badania wypadków lotniczych może pracować; co przekazała polskiej prokuraturze, jakie wnioski o pomoc prawną zostały załatwione, a jakie nie – wyliczał Zieliński.

– Zorganizowaliśmy się po to, by nasz głos był silniejszy – mówił Zieliński.

Uprawnienia niepotrzebne

Macierewicz przed dzisiejszym posiedzeniem przekonywał, że – by skutecznie działać – zespół nie musi mieć uprawnień komisji śledczej. Jak mówił, organy państwowe są ustawowo zobowiązane do przekazywania grupie posłów niezbędnych dokumentów. Macierewicz nie wykluczył, że zespół będzie zapraszał na swoje posiedzenia różnych gości; jak mówił, w pierwszej kolejności będą to świadkowie smoleńskiej katastrofy. – Ważni są także specjaliści – dodał.

W związku z powstaniem zespołu parlamentarnego ws. katastrofy smoleńskiej, swoje prace najprawdopodobniej zakończy grupa wewnątrzpartyjna zajmująca się tą sprawą.

Apel o rozwiązanie zespołu

Klub Lewicy zaapelował do PiS o rozwiązanie zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Zdaniem szefa sejmowej komisji obrony narodowej Stanisława Wziątka (Lewica), to ta komisja powinna monitorować postępy w śledztwie smoleńskim.

– Utopienie sprawy, utopienie tragedii narodowej jaką jest tragedia, która wydarzyła się pod Smoleńskiem w zespole parlamentarnym jest nie do zaakceptowania przez nasz klub – mówił Wziątek.

Jak zauważył, w Sejmie działa wiele zespołów parlamentarnych, a klub Lewicy nie chce, by “obok zespołu ds. straży pożarnej, obok zespołów hobbystycznych, także powstał zespół, który nie ma szerokich uprawnień do tego, by zajmować się tragedią narodową”.

za: rp.pl

Komentarzy 7 do “Pracę rozpoczął parlamentarny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej”

 1. placebo29 said

  Troche jestem niezorientowany jeśli chodzi o posła Macierewicza. Jeżeli możecie to podajcie więcej wiadomości na temat Jego osoby. Czy ta komisja ma szanse dociec prawdy i czy jest to tylko „ściema” i podawanie kolejnych dezinformacji? Proszę bardziej wtajemniczionych o wpisy:)

 2. Wojwit said

  Mam do niego bardzo ambiwalentny stosunek. Jest to silna osobowość. Patrzy rozmówcy zawsze w oczy. Sonduje. Wykazał się w swym życiu pewną odwagą i determinacją. Ale z drugiej strony – pięknie potrafi odwracać kota ogonem i dziwnie mówi – pokrętnie buduje zdania. Jego polszczyzna jest jakaś taka jak zmarłego Lecha Kaczyńskiego… Jakby tłumaczył myśli z obcego (zgadnijcie jakiego?) na Polski. Z podobnie dziwacznym językiem polskim spotkałem się w pewnych podręcznikach jeszcze w latach studenckich. Czytałem raz, drugi, trzeci i dalej nie rozumiałem, co ci cholerni autorzy tam powypisywał. Pewnie płacili im od słowa… Żeby nie było wątpliwości – podręczniki z zakresu nauk humanistycznych i to nie z filozofii. Ale widocznie nie potrafię się wczytać w myśli korzennych „intelektualistów”. Porównają Państwo wypowiedzi Macierewicza (chociażby z audycji nadawanych tuż przed 21. w czwartki przez Radio Maryja) z felietonami prof. Piotra Jaroszyńskiego czy dra Czoharowskiego z tegoż samego radia.

 3. Andrzej 101 said

  Dla mnie osobiście Macierewicz jest jednym z najgorliwszych „polityków” PiSowskich będących jednocześnie ewidentnymi agentami USA i Izraela. Rozwalenie przez niego WSI nie tyle wymierzone było przeciwko niedobitkom posowieckiej agentury, bo tych niewielu się ostało. Macierewicz wywalił z WSI wszystkich ze szczebli dowodzenia, którzy nie dali się zwerbować wywiadowi wojskowemu syjonistów amerykańskich i izraelskich. W ten sposób „polski” wywiad wojskowy stał się rezydenturą agentów żydostwa. Zadziwiająco często ten żydowski agent gości u Rydzyka jako „fachowiec” od ogłupiania i straszenia widzów komunistyczną agenturą zagrażającą „wolnej i suwerennej ” Polsce (którą ten oszust gorliwie pomagał przekształcać w szabrowany przez żydostwo barak zażydzonej Unii).
  Wynik prowadzonej przez niego komisji z góry jest do przewidzenia – ewidentna zbrodnia Putina i jego KGB.

 4. PL said

  Zdaje się, że p. Andrzej zwięźle i celnie określił osobę Macierewicza. I trafnie przewidział, do jakich wyników dojdzie komisja.
  Dla mnie będzie to dowodem niewinności Rosjan.

 5. Carlos said

  Macierewicz od lat rozwalal to-co polskie i narodowe!

 6. Jacek said

  Jaki jest adres strony Komisji Smoleńskiej Macierewicza?

 7. aga said

  Panie Wojwit gdyby miał Pan za sobą MOŚŚkow to tez zapewne byłby Pan tak odważny…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: