Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Krzyż zostanie przeniesiony

Posted by Marucha w dniu 2010-07-22 (Czwartek)

Wspólny komunikat Kancelarii Prezydenta RP, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny w Warszawie oraz organizacji harcerskich:

Przedstawiciele władz naczelnych organizacji harcerskich, których członkowie ustawili Krzyż przed Pałacem Prezydenckim oraz przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, w obecności przedstawicieli Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny, wspólnie postanowili, by w godny sposób przenieść i usytuować ów Krzyż w nowym miejscu, które pozwoli wspominać ofiary katastrofy smoleńskiej w należytej powadze i skupieniu.

W związku z powyższym zgodnie stwierdzono, że:

• Krzyż przed Pałacem Prezydenckim, jako tradycyjny chrześcijański symbol upamiętniania zmarłych, został ustawiony przez harcerzy z różnych organizacji jako inicjatywa oddolna, poryw serca, podczas ich solidarnej służby od chwili katastrofy samolotu pod Smoleńskiem i służył wspólnej modlitwie ludzi gromadzących się w tym miejscu w dniach żałoby narodowej. Ustawienie Krzyża miało charakter spontaniczny i było ściśle związane z atmosferą żałoby narodowej.

• Przedstawiciele organizacji harcerskich, Kurii Metropolitalnej, Kancelarii Prezydenta RP i Duszpasterstwa Akademickiego są zgodni, że miejscem najbardziej godnym tego Krzyża i jego symboliki jest świątynia. W związku z tym, Krzyż usytuowany przed Pałacem Prezydenckim zostanie przeniesiony do Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, miejsca silnie związanego z historią Stolicy i Polski. Świątynia ta jest miejscem nieustannej modlitwy za tragicznie zmarłego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. Przeniesiony Krzyż stanie się centrum rozważań rekolekcji w drodze i poprowadzi XXX-tą Jubileuszową Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną na Jasną Górę, której przesłanie brzmi “Przez Krzyż”.

• Szczegóły ceremonii przeniesienia Krzyża do Kościoła św. Anny zostaną uzgodnione w najbliższym czasie.

Jednocześnie organizacje harcerskie zwróciły się z prośbą do Kancelarii Prezydenta RP, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, a także władz miasta stołecznego Warszawy o godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej oraz żałoby wyrażanej przez Polaków – w formie adekwatnej do rangi tego tragicznego wydarzenia i atmosfery tamtych dni.

Kościół Warszawski w osobie Metropolity Warszawskiego Abpa Kazimierza Nycza oraz Kancelaria Prezydenta RP reprezentowana przez jej Szefa Ministra Jacka Michałowskiego w odpowiedzi na tę prośbę zobowiązały się do niezwłocznego podjęcia działań, zmierzających do godnego upamiętnienia ofiar katastrofy, jak również wspólnej służby harcerskiej.

Kancelaria Prezydenta RP
Kuria Metropolitalna Warszawska
Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny w Warszawie
Związek Harcerstwa Polskiego
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Krzyż z Krakowskiego Przedmieścia

“Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”.

Któż nie zna tego słynnego dwuwiersza, który w prostych i jasnych słowach oddaje istniejący u nas od wieków fenomen przywiązania do zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa tradycji kultury polskiej. Dlatego między innymi z krzyżem walczyli zaborcy, Niemcy i Sowieci w czasach II wojny światowej, a po wojnie komuniści. W latach dziewięćdziesiątych ludzie wierzący w Polsce zostali bardzo boleśnie doświadczeni sporem o krzyże na oświęcimskim Żwirowisku. W trakcie ostatnich wyborów prezydenckich w jednej z komisji wyborczych jej członkowie bezprawnie zdjęli krzyż na czas głosowania jednego z wyborców, ulegając szantażowi, ponieważ ów obywatel stwierdził, że nie będzie głosował w lokalu wyborczym, w którym wisi symbol religijny.

Ostatnio za sprawą prezydenta elekta wielu Polaków zostało dotkniętych niepotrzebnym sporem wokół znanego na całym świecie krzyża ustawionego przez harcerzy przed Pałacem Prezydenckim. Bronisław Komorowski, tak jakby w Polsce nie było realnych problemów, na łamach “Gazety Wyborczej”, jako pierwszy wystąpił z postulatem usunięcia tego krzyża. Po nim wypowiedział się w podobnym tonie rzecznik rządu Paweł Graś, usiłując przy okazji uwikłać Kościół w spór o charakterze również politycznym. Plan przeprowadzenia akcji usunięcia krzyża przy pomocy osób duchownych jednak się nie powiódł. Ksiądz Rafał Markowski, przedstawiciel kurii archidiecezjalnej, oświadczył, że krzyż stoi na terenie nieruchomości Skarbu Państwa i jeżeli odpowiednie władze państwowe wystąpią “z jakimiś propozycjami”, wówczas władze kościelne “je rozważą”. Następnie dodał, że harcerze, którzy ustawili krzyż, powinni przedstawić koncepcję jego dalszego losu.

Spór o krzyż na Krakowskim Przedmieściu ma nie tylko wymiar religijny, ale również polityczny. Krzyż został postawiony jako święty znak miłości i odkupienia, by upamiętnić modlitwą i zadumą ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu, wśród których byli przecież przedstawiciele różnych środowisk społecznych i politycznych. Jednak jego obecność i palące się znicze zostały najwyraźniej przez prezydenta elekta i prominentnych polityków PO uznane za kanwę budowania legendy Lecha Kaczyńskiego i nowego mitu założycielskiego Prawa i Sprawiedliwości. Walka z krzyżem stała się tym samym walką o usuwanie materialnych śladów pamięci po ofiarach katastrofy. Przy czym politycy PO osiągnęli odwrotny efekt do zamierzonego, ponieważ ustawili się na pozycjach prześladowców krzyża, co w Polsce nie kojarzy się dobrze, a polityków PiS wywindowali na wyrost na piedestał obrońców wiary. Piszę “na wyrost”, bo w innej – znacznie ważniejszej kwestii – największa partia opozycyjna, zresztą podobnie jak rządząca PO, zbyła milczeniem apel biskupów o “obronę obecności znaku zbawienia – krzyża – w przestrzeni publicznej w krajach Europy”. Nie podjęła działań mających na celu poparcie rządu włoskiego oraz kilkunastu innych krajów członkowskich UE broniących krzyża przed antychrześcijańsko nastawionym Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Gdyby prezydentowi elektowi faktycznie zależało na godnym i właściwym zapewnieniu przyszłości krzyżowi z Krakowskiego Przedmieścia, to nie informowałby o planach jego usunięcia na łamach “GW”, a w toku rzeczowych rozmów między harcerzami, przedstawicielami Kancelarii Prezydenta i władzami kościelnymi doprowadziłby do konstruktywnych rozstrzygnięć. Tym bardziej że “ustawiony drewniany krzyż – jak mówił phm. Piotr Trąbiński z ZHR – od samego początku miał docelowo zostać zastąpiony innym znakiem symbolizującym łączącą nas ideę budowy pomnika”. Próba siłowego usunięcia krzyża skłania do refleksji i przypuszczeń, że chodziło o wywołanie awantury, z której teraz nie ma dobrego wyjścia. Symbol religijny został zatem niejako zakładnikiem dwóch walczących ze sobą partii i służy instrumentalizacji wiary do celów politycznych. I to jest bolesne dla ludzi wierzących.

Jan Maria Jackowski

Komentarzy 27 do “Krzyż zostanie przeniesiony”

 1. Miroslaw Bernard said

  Najsmutniejszer dla mnie jest to ze postawiono krzyz prezydentowi ktory wolal w palacu chanuke obhcodzic (chyba pierwszy przywodca Polski!) niz boze narodzenie a obecny ma tyle wsponego z krzyzem co poprzedni. Harcerze zrobili to w dobrej wierze ale to swiadczy o tym jak jestesmy manipulowani. Panie Boze miej nas w swojej opiece. I dzieku kurii popapraniec wyszedl obronna reka bo to KK krzyz przeniesie. I znow diabel i zyd ciesza sie.

 2. hawo said

  a czemu sie dziwic… jak Jarudze-Nowackiej wyprawili pogrzeb katolicki

 3. podziemny said

 4. podziemny said

 5. podziemny said

 6. — Do 1 i 2 — Wycinajac Narodowi Polskiemu przewodnikow duchowych , a hitlerowcy i stalinowcy robili to po rowno , starali sie by w ich miejsce wchodzili , nie bedacy , co najmniej przewodnikami duchowymi Narodu . Z wszystkiemi tego konsekwencjami .

  Malo stosunkowo ludzi dzisiaj wierzy ze na stanowiska przewodnikow duchowych Kosciol Katolicki proponowal . By objac stanowisko , potrzebna byla zgoda , odpowiedzialnego za to Wydzialu Sluzby Bezpieczenstwa Panstwa Polskiego .

 7. malwinka said

  Moim skromnym zdaniem Komorowski specjalnie rozpętał tą wojnę z krzyżem.Bo teraz nic innego się nie pisze i mówi jak o krzyżu kto go broni a kto nie.A dziwne jest to w jakiej gazecie to powiedział a no w gw właśnie w tej która walczy z krzyżami bo to antyklerykałki i już się z tym nawet nie kryją.

  A Polacy jak zawsze,gdy Michnik rzuci mięsem zatrutym Polacy jak by nigdy nie widzieli takiego mięsa zaraz się rzucają i dzielą się nim.No cóż Polak zawsze był mądry po szkodzie i tym razem mamy igrzyska zamiast prawdziwych decyzji od rządu aby nam wszystkim żyło się lepiej.

  Ja żądam od rządu uwolnienia gospodarki w Polsce oraz abyśmy my nie płacili podatków tak jak nie płacą zagraniczne firmy.
  Oni o tym wiedzą,że jak dadzą wolną rękę Polakowi to byśmy byli najbogatszym państwem nie tylko w Europie ale i na świecie. Dlatego Polak musi być zniewolony a jak się sam daje więc mamy to co mamy.

 8. Ewelina said

  Krzyz jest symbolem Jezusa Chrystusa, a potem dopiero kazdego chrzescijanina!

  Osobiscie NIE uwazam, ze Kaczynski byl prawdziwym chrzescijaninem, tak samo jak uwazam, ze Blair (ktory rzekomo przeszedl na religie katolicka) NIE jest chrzescijaninem, a to z tego powodu, ze obaj ci ludzie byli zgodni co do wojen, nie tylko w Afganistanie (ktora jest oparta na klamstwie), ale co gorsza, do wojny w Iraku, ktora spelnia definicje (ONZ)ludobojstwa!!!

  Jesli ktos chce stawiac Kaczynskiemu krzyz, to powinien najpierw przeegzaminowac swoja znajomosc Biblii, a szczegolnie Nowego Testamentu!

  Pisze na tym forum, ale mam niwielka nadzieje, ze wiekszosc (na tym forum) zacznie czytac Slowo Boga-Biblie.
  Dlaczego?
  Dlatego, ze w Biblii pisze, ze wiekszosc bedzie zwiedziona i uwierzy klamstwu.
  Ale Jezus powiedzial: idzcie i nauczajcie, dlatego ja to robie.

  Wracajac do krzyza, latwo postawic krzyz, o wiele trudniej zachecic kogos do czytania Slowa Boga-Biblii, a przeciez bez znajomosci Nowego Testamentu nie zrozumiemy krzyza!

 9. Aleksander said

  I znowu zafundowano nam cyrk menorze… Une wręcz kochają jak Polacy są podzieleni, jak się kłócą, a gdy rzeczą sporną jest krzyż… – to dopiero mają ubaw! Środowiska harcerskie postawiły przed pałacem (p)rezydecnkim krzyż jako że tam zbierali się ludzie na modlitwie (kto się modlił to się modlił). W momencie kiedy zakończyła się ta szopka z obleganiem pałacu, zniczami i kwiatami, Ci sami ludzie którzy ten krzyż tam postawili powinni w moim odczuciu go z stamtąd zabrać celem uniknięcia zgorszenia powszechnego tj. sporu o krzyż który był przecież do przewidzenia!!! Czy Ci harcerze byli aż tak krótkowzroczni, czyż oni nie zdają sobie sprawy kto administruje z diabelskiego nadania naszą Ojczyzną? Jednak największą grozę budzi we mnie stanowisko Kurii Metropolitalnej Warszawskiej,a precyzując – wpływowych hierarchów KRK w Polsce. Co za bierność, jakieś przekomarzanie się z kancelarią hrabiego Bronka, nie kończące się wymiany uprzejmości, dialogi, wywiady w tv i ustalenia przy kawie i ciastkach. Czyż oni nie widzą że sieją zgorszenie? A ludziska biedne słusznie ze swoimi sumieniami krzyża bronią, ale nikt ich publicznie nie zgani za klękanie na oba kolana przed trumnami pary prezydenckiej, podczas kiedy w kościele przed Tabernakulum nawet kolano nie dygnie…

 10. Ewelina said

  Aleksander masz racje.
  Jako Chrzescijanka widze to bardzo klarownie!

  Katolicy sa tak pewni siebie, bo maja Kaczynskiego, Blaira wsrod siebie…
  Katolicy w wiekszosci nie znaja Biblii-Slowa Boga, ale sa baaaardzo pewni siebie, bo maja papieza (czlowieka) i wierza w tego czlowieka tak bardzo, ze jada do rzymu by go zobaczyc!!!
  Bog powiedzial, ze nie wolno nam czcic czlowieka, ale katolicy maja to gdzies i wola czcic czlowieka i wola nazywac papieza OJCEM SWIETYM, CHOCIAZ JEZUS ZAKAZAL NAZYWANIE KOGOKOLWIEK OJCEM!!!

 11. korn said

  ciekawe, jak by tam zamiast krzyża stał świecznik siedmioramienny, kto by się odważył?
  a swoją drogą szkoda że nikt nie wpadł na taki pomysł, pan św. pamięci prezydent pewno by się ucieszył
  tak bardzo kochał te chanuki, no… chyba że udawał, w końcu aktorem był kiedyś

 12. Krzysztof said

  Konia z rzędem temu, kto zgadnie z czyjej inspiracji harcerze postawili na dziedzińcu pałacu namiestnikowskiego krzyż.

  „Krzyż przed Pałacem Prezydenckim, jako tradycyjny chrześcijański symbol upamiętniania zmarłych, został ustawiony przez harcerzy z różnych organizacji jako inicjatywa oddolna”

  Nie dałbym złamanego szekla, że łone nie maczały brudnych łapsk w tej inicjatywie, sądując Polaków o ich stopniu poziomu wiary. Przy okazji urządzili sobie niezły ubaw, patrząc z boku, jak goje znów skaczą sobie do oczu.

 13. 166 Bojkot TVN said

  Tymczasem na Węgrzech nowa władza usiłuje odzyskać władzę finansową i zaczyna opodatkowywać banki
  http://biznes.interia.pl/news/wegry-siegaja-po-kontrowersyjne-narzedzia,1509682

 14. ssn said

  ad 12
  Ciekawy komentarz do Pani wpisu:

  Węgierski gulasz

  http://dwagrosze.blogspot.com/

 15. aga said

  Malwinko
  a nie wydaje się Pani,ze to sPiSkowcy rożpętali tę wojnę?
  panei wszędzie widzi czarnego luda Komora a ja widzę te paskudne chazarskie gęby Kemp,Wróbli,faryzejskich oczu Suskich,Kamińskich.Kurskich, et consortes/

  Krzysztof
  wcale bym się nie zdziwila gdyb ze Spisu przyszła owa inspiracja;Dziedziczak to przecież były harcerz….

 16. Komisja natychmiastowo said

  2010-07-20
  BIAŁA KSIĘGA UPDATE 20/07/2010

  Szanowni, poniżej najświeższa wersja „Białej Księgi”

  I wersja ostatnia, jako, że powołany został sejmowy zespół d/s wyjaśnienia tej sprawy. Liczę, że i stworzona przez nas „Biała Księga” będzie choć w minimalnym stopniu pomocna w odpowiedzi na pojawiające się masowo, w związku z „postępami” rosyjskiego sledztwa, pytania.

  Dziekuję wszystkim za nadesłane propozycje, w tym p. Markowi Dąbrowskiemu, którego pytania odznaczały się wysokim poziomem wiedzy technicznej.

  W „Białek Księdze” nie zamieszczałem hipotez, uważam, że nie taka jest jej rola.

  Zdecydowałem sie przekazac „Białą Księgę”, jako pracę zbiorową na ręce członków zespołu, mam nadzieję, że znajdą się w nim przedstawiciele wszystkich polskich środowisk politycznych, tak jak należały do nich ofiary, i że stworzony przez nas dokument będzie w jego pracach pomocny.

  Wszelkie, ewentualne, dodatkowe pytania, zbiorę w Załączniku do „Białej Księgi”

  Bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam

  ———————–

  BIAŁA KSIĘGA W SPRAWIE KATASTROFY RZADOWEGO SAMOLOTU TU-154M NR 101 POD LOTNISKIEM SMOLEŃSK-SIEVIERNYJ 10/04/2010 R – MAPA PYTAŃ, UPDATE.

  ROZDZIAŁ I. WSTĘP. STAN POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO…… ciąg dalszy pod adresem:

  http://hekatonchejres.salon24.pl/209982,biala-ksiega-update-20-07-2010

 17. aga said

  http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3337&Itemid=1

  ABW podsłuchiwało prałata Jankowskiego!!!
  Napisał(a) Polska/romin
  czwartek, 22 lipiec 2010
  Zmarły niedawno ks. Prałat Henryk Jankowski był w 2007 r. podsłuchiwany przez ABW. Po co podsłuchiwano Kapelana „Solidarności” – nie wiadomo.
  Jak podaje dziennik „Polska”, w aktach umorzonego w 2009 r. śledztwa w sprawie ministerstwa rolnictwa są podsłuchy „bardzo prywatnych” rozmów ks. Jankowskiego. Mimo umorzenia śledztwa, materiałów z podsłuchów nie zniszczono.

  Monika Lewandowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdziła, że w aktach tego śledztwa znajdują się stenogramy z podsłuchów operacyjnych dziewięciu osób, w tym ks. Henryka Jankowskiego.

  Jak podaje dziennik „Polska” w artykule pt. „Afera podsłuchowa”, od lipca do października 2007 r. ABW nagrywała rozmowy kilkuset osób. W kilkudziesięciu tomach umieszczono zapisy rozmów prawników, historyków, dziennikarzy, biznesmenów i osób pełniących funkcje publiczne. Podsłuchów, które nie wiązały się w ogóle z przedmiotem śledztwa, nie zniszczono. Prokuratura nie ujawniła ani tego, kto jeszcze był wtedy podsłuchiwany, ani dlaczego ujawniono takie działania akurat wobec ks. Jankowskiego.

  a kto wtedy rządził w abw?

 18. j said

  @ Aga

  Aga! Nie wiem czy sobie przypominasz, ze wtedy wlasnie pralat Jankowski oficjalnie wystapil z propozycja zeby wraz z Polakami zaczac organizowac i otwierac kawiarenki i restauracyjki stricte polskie. Z tradycyjnie polskim menu, z typowo polskim wystrojem wnetrz, z kelnerami ubranymi w stroje ludowe charakterystyczne dla danego regionu. W takich polskich kawiarenkach i polskich restauracyjkach mialo sie odraodzic polskie zycie kulturalne, duchowe i byc moze polityczne tez. Na Wirtualnej Polonii ktos napisal, ze Janusz Gorzynski, przedsiebiorca nekany pod falszywymi zarzutami przez polskojezyczny wymiar sprawiedliwosci, byc moze zajmie sie logistyka tego przedsiewziecia. Po tym anonsie policja zajela sie juz na serio Januszem Gorzynskim. Policja strzelala do niego w oblawie, z ktorej udalo mu sie uciec.
  A ksiadz Jankowski zaczal byc podsluchiwany i przesluchiwany przez rozne podejrzane pisowskie organizmy.
  Projekt sieci polskich kawiarni i restauracji zaczal powoli upadac pod naciskiem niepolskiej mafii rzadzacej naszym krajem. No a teraz nie ma juz ksiedza jankowskiego a Janusz Gorzynski lize rany po ostatnich potyczkach z polskojezyczna policja i polskojezycznym wymiarem sadu.
  Polecam ostatni artykul red. S. Michalkiewicza „Gęg pod niebiosa” o tzw.”polskim sondownictwie”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1706

 19. j said

  PS. Aga! No wlasnie przed chwila sprawdzilam, ze emaile z Januszem Gorzynskim na temat polskiej sieci kawiarni i restauracji zaczelam wymieniac od 6 lipca 2007.

  Moze wlasnie o te restauracje poszlo i dlatego od nowa zaczeli nekac pralata Jankowskiego?

 20. Ewelina said

  Nie wiem , czy do kogos tutaj dociera jak idiotyczne sa takie decyzje:
  „Przedstawiciele władz naczelnych organizacji harcerskich, których członkowie ustawili Krzyż przed Pałacem Prezydenckim oraz przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, w obecności przedstawicieli Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny, wspólnie postanowili, by w godny sposób przenieść i usytuować ów Krzyż w nowym miejscu…”

  Mozemy sie sprzeczac, czy Kaczynscy to zydzi (www.polonica.net klasyfikuje ich jako zydow), ale nie mozna miec watpliwosci, ze to NIE sa chrzescijanie!

  Oni sa pseudochrzescijanami, albo jak z angielska ich zwa kryptozydami.

 21. Paul said

  Krzyż przehandlowała kuria za jakieś swoje partykularne interesy. Woli być w dobrych układach z nową władzą i na tym zyskać niż być z wiernymi i obrońcami krzyża. Po plecach się klepią, po brzuchach głaszczą i interes kwitnie. Każdy kościół chętnie przyjmie krzyż bo ludzie będą to miejsce odwiedzać to i grosz wpadnie. Wraz z odejściem ks bp Wyszyńskiego skończył się w Polsce prawdziwy kościół i jego obrońcy. Teraz to w dużym stopniu są kunktatorzy i malowani katolicy. Nie dam grosza na jakieś betonowe bunkry „Opatrzności Bożej” by tworzyli miejsca do uhonorowania „swoich” po śmierci niech im PO daje.

 22. podziemny said

 23. Paul said

  ad rem 15 Aga Szkoda, że nie widzisz tych ” miłych twarzyczek” Niesiołowskiego, Schetyny, Rycha, Zbycha, Mira, Misiaka,Sawickiej, Palikota, Tuska i innych. Ja nie zostawiłbym takiemu roweru do popilnowania przed sklepem. Odrobiny obiektywizmu życzę 🙂

 24. Miroslaw Bernard D said

  Kuria wyjaśniła się jasno gdzie krzyz bedzie przeniesiony. Mnie, moich rodziców i dziadków uczono że krzyżowi należy się najwiekszy szacunek. Cała ta wojna została rozpetana celowo. Z ofiary wypadku zrobiono bochatera narodwego. Z prezydenta obchodzącego hanukę zrobiono katolika a czy kiedykolwiek ktos widział transmisję bożonarodzeniową albo wielkanocną z pałacu=> Nie. Dziel i rządź. Czym bardziej podzielony będzie kościół, wierni i ruch narodowy tym lepiej dla Komora.

  A Ci co wszedzie widzą żydów powiem jedno gdyby nie Polacy współpracujący z nimi, gdyby nie rzesze „patryjotów” wybierający zielone zamiast ojczyzny sprawa wyglądałaby inaczej. A tak Polak z kraju wyjeżdzą robiąc miejsce dla innych.

 25. Miroslaw Bernard D said

  ad 15. Co innego krzyż na żwirowisku postawiony bochaterom i ludziom którzy oddali życie co innego krzyż postawiony rękami polskich harcerzy a broniony przez pro pisowski a co za tym idzie pro izraelski i amerykański układ. Krzyż postawiony chyba większemu antypolakowi niż prezydent alkocholik.

 26. koala said

  Tak na marginesie chcialam zapytac ,czy ukladanie po kazdej tragedii tych dywanow ze świec i kwiatow, stawianie krzyzy, to polska tradycja?
  Ladnie to wyglada, ale skad przyszlo?
  Bo w telewizji widzę takie same obrazy z wielu krajów na świecie.
  Wracając do krzyża , to codziennie na portalach informacyjnych króluje wojna o krzyż, teorie w sprawie katastrofy, ludzie się kloca i dzielą. Malo kto wie, ze od 10 kwietnia Komorowski podpisał już około 50 nowych ustaw,jeszcze mniej wie co to za ustawy i czego dotyczą.
  Obie główne partie bija piane i podsycają nastroje,a ludzie dają się wrabiać w to kolo obłędu.
  Cale szczęście, ze media światowe na bieżąco nie podają wiadomości z Polski, nie cytują naszych przedstawicieli,bo wstyd i zażenowanie byłoby jeszcze większe…

 27. aga said

  ad.23-Paul

  wspomniane gęby niewiele się różnią a co do mnie to ja na te „miłe twarzyczki” nigdy nie patrzyałm i nie mam zamiaru patrzeć.
  Może dlatego,ze nigdy nie udało im się mnie nabrać tak jak udało się nabrac mnie pisuarom.
  W przeciweństwie do tych drugich,te „miłe twarzyczki” nigdy sobie ‚patriotyzmem,interesem narodowym”,etc swoich przbrzydłych gęb nie wycierały….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: