Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Międzynarodowa farsa w sprawie Kosowa

Posted by Marucha w dniu 2010-07-24 (Sobota)

Orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) w Hadze (agenda ONZ) uznające deklarację niepodległości Kosowa za zgodną z prawem międzynarodowym nie było żadną niespodzianką.
Spośród 15 sędziów kilku było przeciwko (zapewne przedstawiciel Rosji i Chin), ale reszta za. Tak oto przybito pieczęć sankcjonującą odebranie suwerennemu państwu (Serbii) prowincji będącej jego historyczną kolebką.

Ta decyzja to także usankcjonowanie bezprawia i brutalnej wojny wypowiedzianej w 1999 roku przez cały Zachód (NATO) małemu bałkańskiemu państwu broniącemu swojej integralności terytorialnej. Tak samo bezprawne było działanie Międzynarodowego Trybunału ds. zbrodni w b. Jugosławii, który miał za zadanie wykazać, że zbrodniarzami byli Serbowie i Slobodan Miloszević. Chodziło przecież o to, by usprawiedliwić agresję NATO na Jugosławię. Gdyby bowiem stało się inaczej, to pociągnięci do odpowiedzialności powinni zostać Bill Clinton i Madeleine Albright oraz wojskowi NATO – główni architekci tej wojny. Kosowo musiało zostać niepodległe, bo Amerykanie zainstalowali tam potężną bazę wojskową Bonsteel Camp, a Niemcy uwieńczyli tym swoje starania o rozbicie Jugosławii i wzmocnienie swoich sojuszników – Słowenii i Chorwacji.

Decyzja MTS jest wszakże sprzeczna z rezolucją nr 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ z 1999 roku, która jasno potwierdza integralność terytorialną Jugosławii (obecnie Serbii), a Kosowo sytuuje jako prowincję pod kuratelą międzynarodową. To miało „osłodzić” Belgradowi złożenie broni. Z czasem jednak fakty dokonane (wygnanie prawie wszystkich Serbów) oraz jednostronne ogłoszenie przez Kosowo niepodległości (2008) – uczyniły z rezolucji nr 1244 świstek papieru. Formalnie jednak, zgodnie z literą tego zapisu, Kosowo było nadal częścią Serbii. Belgrad odwołał się do MTS, licząc chyba na sprawiedliwy werdykt (wszak MTS to agenda ONZ!) i się przeliczył.

Wyrok nie jest oczywiście sprawiedliwy i jeszcze raz potwierdziła się zasada, że kto daje pieniądze, ten wymaga. Tak samo było z Międzynarodowym Trybunałem ds. Zbrodni w b. Jugosławii – instytucja ta była finansowana przez USA i wykonywała grzecznie zlecone jej zadania.

Serbia nie ma już się gdzie odwoływać. Może liczyć tylko na jakiś zwrot w historii (nie wiadomo kiedy) i hamowanie procesu uznawania Kosowa przez inne państwa. Póki co uznaje je 69 państw, w tym – niestety – Polska.

Tu dodać jednak trzeba, że w przeciwieństwie do innych krajów (np. Czech) nie mamy w Prisztinie przedstawicielstwa dyplomatycznego. Stało się tak pewnie dlatego, że w polskim MSZ nie było entuzjazmu w tej sprawie, a zmarły prezydent Lech Kaczyński bał się precedensu grożącego integralności Gruzji zagrożonej separatyzmem abchaskim. I nie mylił się, Rosja skrzętnie z tego skorzystała upokarzając sojusznika USA.

Dla pełności obrazu i stanu zakłamania, jaki ma tu miejsce warto przytoczyć wypowiedź sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-Moon z 1 kwietnia 2008: „Misja ONZ w Kosowie dalej działa na podstawie Rezolucji nr 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ [sic!!! – admin], która pozostaje w mocy dopóki Rada nie zadecyduje inaczej”. Rada Bezpieczeństwa zdania nie zmieniła, a MTS orzekł, że Kosowo może być w pełni niepodległe. To się dopiero nazywa przewrotność.

Jan Engelgard, Nowa Myśl Polska

„Państwo” Kosowo, stworzone i rządzone przez gangsterów, połączy się wkrótce z Albanią – to tylko kwestia czasu. Tylko co stanie się wówczas z wymyślonym „narodem Kosowarów”? Czy okaże się, że byli to po prostu Albańczycy? – admin

Komentarzy 5 do “Międzynarodowa farsa w sprawie Kosowa”

 1. Ryziel said

  jestem ciekaw kiedy wreszcie Polskę katolicką podzielą aby Polacy nie szumieli

 2. kosak0 said

  Polske podzielili juz dawno temu przy koszernym stole ..co jakis czas jeszcze jak ostatnio w sprawie KRZYZA czy KATASTROFY

 3. Ewelina said

  Admin badz facetem!
  Blokujesz moje wypowiedzi jak klasyczny zyd!
  Jestes zydem?
  Jesli jestes zydem to sprawa jasna, ale jesli jestes Polakiem to sprawa NIEjest jasna!

  Sluzysz zydom?

  Jesli sluzysz im to robisz sobie samemu zle!
  Mnie nie robisz zle (nikt oprocz mnie nie moze zrobic mi zle)!

  Wszystkie Pani wypowiedzi są moderowane. Czego innego może Pani oczekiwać od Zyda? – admin

 4. Piotr Bein said

  Autor Engelgard niedopowiedzial pare rzeczy, przyczyniajac sie do rozpowszechniania mitow o ostatnich konfliktach balkanskich w polskojezycznej sferze, gdzie nawet Michalkiewicz nie wie, gdzie Rzym a gdzie Krym.
  Nie chodzi o USA, Clintona czy Albright-Korbelowa i na pewno nie zaczela sie agresja „Zachodu” na Jugoslawie w 1999 r. Cele na Balkanach sa w oczywisty sposob judeocentryczne, a ludziowce podniecaja sie konfliktami miedzyetnicznymi miejscowych, podsyconymi zreszta celowo przez „Zachod”.
  Czytaj moja analize sprawstwa judeocentrycznego na Balkanach. Temat jest tak zlozony, ze zabralo mi pare referatów wylozyc go:
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/06/07/masowe-oszustwo-o-masowej-przemocy/

  Podsumowanie jeszcze nie przelozone na polski (mile widziani ochotnicy):
  http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/31/judeocentrics-behind-balkan-interventionism/

  Nie chodzilo o jakies bazy przeciw Rosji w Kosowie czy ochrone korytarzy rurociagow ropy. Camp Bondsteel jest punktem transferu afganskiego opium (i narzadow ludzkich) na Zachod. Niewatpliwie jako jedna z najintratniejszych operacji, podlega ona „CIA”, a wykonawstwo — Koszer Nostra, ktora kontroluje najwieksze mafie globalnie. W mediach cisza, zeby nie brzmiec ‚antysemicko’.
  Z celow strategicznych, judeocemtrycy zrealizowali na Balkanach:
  – Zabranie odwiecznych ziem Serbow, w tym kolebki Kosowo, wypedzenie ich stamtad, dla oslabienia prawoslawia (smakowity kesek talmudycznych nienawistnikow) a wzmocnienia posiadlosci Watykanu skorumpowanego przez kompleks jot.
  – Rozbicie dzielnego Narodu Serbow miedzy wrogie im panstewka-marionetki globalistow (neo-faszystowska rasistowska Chorwacja, mafijna Czarnogora oraz nowe twory islamistyczne Kosowo i Bosnia-Hercegowina). Samej Serbii grozi oderwanie Wojwodiny (wpływy niemiecko-wegierskie) i Raszki (islamistyczny Zielony Trakt od Chin Zach. przez Afganistan i Turcję po Albanię).
  – Utworzenie 2 nowych panstw radykalnego islamu (Bosnia i Kosowo) w podbrzuszu Europy, do dalszego rozbijania gojow Zachodu taranem islamizmu, jak juz to miało miejsce w powiazaniach terrorystow islamskich (sterowanych przez sluzby zachodnie i Mosad) 11 IX, potem w Londynie i Madrycie.
  – Tak jak w Polsce procesami stalinowskimi usuneli najlepszych, tak po 1999 r. marionetkowy trybunal w Hadze odizolowal serbskich liderow od spoleczenstwa, torujac droge sprzedajczykom globalistow.
  – Odebrano Serbom kontrole nad produkcja w socjalistyczno-kapitalistycznym ukladzie wlasnosci pracowniczej. Zagoniono do zjudaizowanej „kultury zachodniej”, konsumpcji i skrzywionej moralnosci, wsadzajac Serbow do baraku oczekiwan na laskawe przyjecie w „struktury atlantyckie”, tj. narzedzia podboju przez kompleks jot.

 5. […] i sprawiedliwość (jak w Polsce!) tylko mafia, a raczej ci, którzy posługują się mafiami. Jan Engelgard (Nowa Myśl Polska) skomentował werdykt MTS: Tak oto przybito pieczęć sankcjonującą odebranie […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: