Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W tym roku zbankrutowały już 102 amerykańskie banki

Posted by Marucha w dniu 2010-07-24 (Sobota)

USA obniżają prognozę deficytu budżetowego, ale gospodarkę czekają wyzwania.

Jak dotąd w 2010 roku zbankrutowały 102 amerykańskie banki. W piątek organy nadzoru przejęły kontrolę nad sześcioma małymi instytucjami kredytowymi. Tempo upadłości jest szybsze niż w ubiegłym roku, kiedy setka została przekroczona dopiero w październiku.

Fala upadłości banków ma osiągnąć swój szczyt w tym kwartale. Branża powoli pozbywa się wielkiego portfela złych długów, z których wiele jest powiązanych z nieruchomościami komercyjnymi.

Banki przejęte w piątek to Sterling Bank z Lantana na Florydzie; Crescent Bank and Trust Company z Jasper w Georgii; Williamsburg First National Bank z Kingstree w Południowej Karolinie; Thunder Bank z Sylvan Grove w Kansas; Community Security Bank z New Prague w Minnesocie i SouthwestUSA Bank z Las Vegas w Newadzie, podała Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).

Największym z tych sześciu banków był Crescent Bank and Trust, który miał 11 oddziałów i łącznie około 1,01 miliarda dolarów w aktywach i 965,7 miliona dolarów w depozytach. Najmniejszy był Thunder Bank z dwoma oddziałami i zaledwie 32,6 milionem dolarów w łącznych aktywach i 28,5 milionem dolarów w depozytach.

FDIC szacuje, że tych sześć upadłości będzie kosztowało jego fundusz ubezpieczeniowy około 394 milionów dolarów.

FDIC pod koniec ubiegłego miesiąca przedstawił aktualizację kondycji branży bankowej mówiąc, że widzi poprawę sytuacji, ale zaznaczając, że zagrożenia gospodarcze nie zniknęły.

Agencja, która ubezpiecza indywidualne oszczędności do sumy 250.000 dolarów, uaktualniła szacunki dotyczące kosztów upadłości banków. Mają one w latach 2010-2014 obciążyć fundusz ubezpieczeniowy sumą 60 miliardów dolarów.

Odrodzenie branży bankowej przebiega oporniej niż odbicie na Wall Street i wychodzenie z kryzysu całej gospodarki.

Admin uważa, że artykuł jest po prostu świetny. To tak jakby napisać, że we wrześniu 1939 roku gwałtownie wzrosła w Warszawie liczba zniszczeń materialnych oraz nagłych przypadków zgonów – a ani słowem nie wspomnieć o wybuchu II Wojny…

Komentarze 4 do “W tym roku zbankrutowały już 102 amerykańskie banki”

 1. kosak0 said

  tak ,o niektorych rzeczach w us nie wypada nawet mowic a coz dopiero pisac;wall street to fajne nieogolone chlopaki

 2. Cham Wiejski said

  Dlaczego te banki tak upadają i upadają, a bankierzy coraz bogatsi i coraz bardziej wszechmocni…
  Nic, tylko winni są Eskimosi i polscy Tatarzy.

 3. Ewelina said

  Mysle,ze to video (i inne z tej serii) odpowiedza na wiele (nie na wszystko) w tym temacie: http://www.youtube.com/watch?v=mOkMLDhxoVA

 4. j said

  A tu tez ciekawe prognostyki

  http://www.prisonplanet.com/celente-predicts-revolution-food-riots-tax-rebellions-by-2012.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: