Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Tokioo481 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Bankructwo Polski?

Posted by Marucha w dniu 2010-07-26 (Poniedziałek)

Polska padła ofiarą gigantycznego oszustwa. Według oficjalnej statystyki oraz doniesień zachodnich ośrodków analitycznych dług publiczny Polski w 2009 roku wyniósł 684 365 mld złotych (wg Eurostatu). Dane te niewątpliwie pochodzą z polskich ośrodków statystycznych i nie różnią się znacznie od innych oszacowań publikowanych w Polsce.

Tymczasem teraz pada kwota ponad 3 bilionów złotych, czyli blisko 4,5 razy większa!

Co ona oznacza?

Oznacza, że Polska zbankrutowała.

Kwotę ponad 3 bilionów długu Polski podał pracownik Narodowego Banku Polskiego (Janusz Jabłonowski), co zostało odnotowane zaledwie na kilku stronach internetowych. Nikt ich nie kwestionuje.

Nasze oszacowania niewiele odbiegają od obliczeń Janusza Jabłonowskiego, a więc także nie mamy powodów, aby w nie wątpić. Problem polega na tym, że nie chodzi o błąd oszacowania, gdyż ten może wahać się w skali najwyżej 2-3%. To ujawnienie statystycznego oszustwa.

Na łamach EEM wielokrotnie sygnalizowaliśmy liczne nadużycia i manipulacje w oficjalnej statystyce rachunku narodowego. Ponieważ jednak tkwimy w systemie politycznym, w którym „oddolna krytyka” najwyżej może sprowokować represje, a nie korygowanie fałszywej polityki, to oczywiście nie spotkało się z żadnym odzewem czynników rządowych.

Oszustwa mają to do siebie, że rosną, aby wreszcie eksplodować skumulowanym fałszem. To się właśnie stało.

Społeczeństwo polskie, słabo wyedukowane pod względem społecznym i ekonomicznym, atomizowane oraz ogłupiane przez dziesiątki lat, może nie wiedzieć jakie jest znaczenie przedstawionej wyżej informacji. Jej znaczenie jest oczywiste: Polska nie będzie w stanie spłacić horrendalnych zobowiązań zewnętrznych i wewnętrznych.

A skąd się one wzięły? Na pewno nie przypadkiem i nie z inicjatywy tych lub innych „osobistości”.

Aby tak zniszczyć czterdziestomilionowy (przed niszczeniem) kraj potrzeba było dobrze przygotowanej strategii, a także zmobilizowania do jej wykonania olbrzymich funduszy i ludzi. W tym ok. 30 tysięcy Polaków, którzy świadomie dopuścili się działania na szkodę Polski.

Ten wątek musi być wprowadzony do analizy historycznej, która zatrzymała się na wydarzeniach sprzed dwudziestu lat, a z czasem posłużyła do odwracania uwagi od teraźniejszości. To jest wątek rozliczeń za zniszczenie Polski, za wielkie oszustwo i uczestnictwo w nim wielu bezrozumnych lub zdemoralizowanych Polaków.

Teraz zastanawiamy czy informacja Jabłonowskiego jest podyktowana osobistym sprzeciwem wobec oszukańczych praktyk statystycznych, czy służy przejściu od pełzającej eksploracji zasobów Polski do ataku spekulacyjnego, który „wieńczy dzieło”. Jedno nie wyklucza drugiego, zaś nerwowość i obserwowany wzrost agresywności ze strony międzynarodowego kapitału finansowego oraz służących mu rządów silnie przemawia za ostatecznym atakiem.

W Grecji to się udało, więc dlaczego ma się nie udać w Polsce, która wydaje się już ubezwłasnowolniona?

Ale czy na pewno może się to udać?

Polacy mogą wreszcie przejrzeć na oczy.

Kazimierz Maciejewski, http://wzzw.wordpress.com/2010/07/23/wazne-bankructwo-polski/

Komentarzy 21 do “Bankructwo Polski?”

 1. Zdzisiek said

  Pobicia, zamachy, odbieranie Polakom dzieci i konfiskata majątków.”Teraz Polska” wszystko zgodnie z „prawem”.
  Strona http://polonica.net/ zamknięta!

 2. placebo29 said

  Masakra . Super wiadomość na początek tygodnia. Najlepiej to chyba dać drapaka z tego kraju? Pomyślicie tchórz, no tak ale jak tu walczyć o Polskę kiedy rozglądam się wokół i wszyscy jacyś szczęśliwi są.

 3. Darek T. said

  O tym zadłużeniu (w kontekście kryzysu w Grecji) w dn. 22.07.2010 na antenie RM mówił prof. dr hab. Artur Śliwiński. http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22334
  Warto posłuchać, gdyż poza wypowiedziami dotyczącymi „ekonomii”, jest kilka uników – jako reakcji na telefony słuchaczy. Jeden z nich dotyczy wizji tworzenia rządu światowego.

 4. RomanK said

  Trudno uwierzyc 3 triliony dollarow to kwota trudna do wyobrazenia…
  Pislam wiele lat temu ze polskie banki i kierownictwo funfuszy celowych inwestuja pieniadze Polakow w amerykanski skam derywatyw i przjmuja toksyczne assety stemplowane AAAA:-)))
  Tego nie odzyska nigdy ,,nikt,,za zadne skarby!
  Ale neichce mi sie wierzyc zeby ich ilosc siegala nawet 200 mld dollarow..
  Polacy musza sie natychjiaset organizowac na wypadek usilowania sciagniecia wierzytelnosci przez banki. Musi powistac Ruch Obywatelski ,ktory dokona przegladu zadluzenia i pociagnie winnych poszustwa do odpowiedzialnosci karnej. Tu nic nie ginie, sa papiery umowy podpisy ludzi odpowiedzialnych… Wina w Afganostanei kosztowala Ameryke do dzisiejszego dnia 370-mld dollarow,.dokaldanie tyle ile zadluzyl Polske w ciagi pstatnich 5 lat rzad..Pytam sie na co im byly talie pieniadze?????

 5. Miroslaw Bernard said

  Alez to czeka kazdy kraj: Anglikow zadluzyl G.Brown a nowy rzqad zaciska pasa a grubi bankierzy popijaja szampana, Ameryka to chyba kazdy wie co sie dzieje. Grecja, Hiszpania, Polska. Ludzie sa szczesliwi bo zadluzenie dotknelo finansow a ludzie w wiekszosci maja prace, palca rachunki itd. Kiedy POPIS zacznie przykrecac kurka ludzie zaczna odczuwac co sie dzieje.

 6. antykk said

  Wartośc Pl w/g Sedlak i Sedlak ! http://biznes.onet.pl/forum.html?discId=9227786&threadId=72213297&AppID=324#forum:MSwzMjQsOCw3MjIxMzI5NywxODc5Mjg2MDMsOTIyNzc4NiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

 7. Krzysztof M said

  Albo lemingi zagłosują na LPR, albo będzie po lemingach.

 8. Marucha said

  Oceńmy beznamiętnie szansę, iż Polacy za rok zagłosują na LPR.
  Dwa procent głosów?

 9. aga said

  Węgrzy postawili się bankom! A my?

  Węgry pod kierownictwem Victora Orbana nie zamierzają być w dalszym ciągu posłusznym wykonawcą zaleceń Międzynarodowego Funduszu Walutowego i wprowadzać kolejne drastyczne oszczędności, uderzające w społeczeństwo. W związku z tym zawieszone zostały w tym tygodniu rozmowy Budapesztu z MFW i wstrzymana wypłata ostatniej transzy kredytu, jaki w 2008 od MFW otrzymali socjaliści, czyli 5,5 mld z 25 mld euro.

  MFW i UE zażądały od Budapesztu, by ustalone wcześniej redukcje deficytu budżetowego pozostały niezmiennie. Deficyt budżetowy w br. powinien się utrzymać na poziomie 3,8 proc. PKB, a w 2011 roku – poniżej 3 proc. Aby cel ten został osiągnięty, Węgry powinny wprowadzić dodatkowe oszczędności. Rząd nie zgodził się jednak na dalsze zaciskanie pasa, więc rozmowy zakończyły się impasem. A to oznacza, że została wstrzymana wypłata ostatniej transzy pomocy z MFW.
  Decyzja Węgrów spowodowała frustrację i nieukrywaną złość w siedzibie MFW, Fundusz sktytykował suwerenne państwo (!) za niepoważne podejście do reform.

  Co tak rozwścieczyło bankowców? Victor Orban zamiast „doić” obywateli, postanowił sięgnąć po pieniądze banków i z nich ściągnąć dodatkowy miliard euro. Opodatkowanie instytucji finansowych, zdaniem eurobankowców może mieć „zły wpływ na inwestycje i wzrost gospodarczy”, ale dlaczego, tego już nikt nie wyjaśnia, dogmat jest po to by go głosić a nie dowodzić. Węgrzy jednak w dogmaty nie wierzą a jak powiedział w poniedziałek minister finansów György Matolcsy, – Nie ma już miejsca na dalsze oszczędności kosztem ludności.

  W całą sprawę wmieszał się także EBC, który zaprotestował, gdy Węgrzy ogłosili pomysł, by najwyżsi urzędnicy nie mogli miesięcznie zarabiać więcej niż 2 mln forintów (9,2 tys. dol.). Oznaczałoby to bowiem obniżenie pensji szefa węgierskiego banku centralnego o 75 proc. EBC uznał, że to narusza niezależność banku.
  Jeśli Węgrzy będą odrzucać „światłe” rady banków, muszą się liczyć z odwetem, agencja ratingowa Moody’s już obniżyła rating gospodarki węgierskiej, a giełdy od momentu zerwania rozmów z MFW notują spadki. Póki co banki jeszcze poczekają na przewidziane na 3 października, wybory lokalne, jeśli po nich nie nastąpi korekta polityki prawicowego rządu (czyt: większa uległość wobec MFW), do akcji wkroczy Soros a forint może mieć spore problemy.

  http://konservat.pl/

 10. Tekla said

  Węgrzy maja Orbana,Czesi Klausa,Białorusini Łukaszenkę,Rosjanie Putina..a my?

 11. Marucha said

  A my mamy Palikota i Dochnala.

 12. Darek T. said

  A my mamy Marcinkiewicza jako doradcę Goldman Sachs, który już przyczaił się do skoku na nasz kraj. Powtórka scenariusza „Wasze ulice, nasze kamienice”. Albo Polacy się ockną i zaczną popierać narodowców, albo znkikniemy nie tylko z mapy Europy, ale i z historii świata.

 13. Jur said

  Ad: 9

  „Jeśli Węgrzy będą odrzucać „światłe” rady banków, muszą się liczyć z odwetem, agencja ratingowa Moody’s już obniżyła rating gospodarki węgierskiej…”

  Moody ratings to jedno wielkie oszustwo. To agencja z tej samej mafii co cala gielda.
  Brawo Wegrzy.

 14. NC said

  Kazimierz Maciejewski:
  684 365 mld złotych
  ponad 3 bilionów złotych, czyli blisko 4,5 razy większa!

  RomanK:
  3 triliony dollarow

  Ludzie,
  Kupcie sobie kalkulatorek, jak Wam się zera i działania mylą.

 15. Chines51 said

  Chyba trzeba tu małego sprostowania
  Artykuł został bez sprostowania wklejony z innych źródeł

  A przedstawiane dotychczas oficjalne zadłużenie polski to około 700 miliardów złotych

  Czyli jak podano w artykule – cytuję
  …dług publiczny Polski w 2009 roku wyniósł 684 365 mld złotych (wg Eurostatu) …

  Z tym że komuś po prostu nie chciało się wstawić przecinka gdyż poprawnie powinno być
  – – – dług publiczny Polski w 2009 roku wyniósł 684,365 miliardów złotych

  A co za tym idzie faktyczne zadłużenie polski może być prawie 4,5 razy wyższe, i wszystko się zgadza. Tylko trzeba partyzantkę od nowa tworzyć i jeszcze się trochę na broń zapożyczyć, na prawne rozliczenie tych 30 tysięcy zdrajców już raczej nie ma szans, jest jeszcze tylko szansa na wyroki dla zdrajców jak z czasów okupacji hitlerowskiej.

 16. Marucha said

  14: Amerykański trylion to europejski bilion. Pan Roman długo mieszka w USA.

 17. hjk said

  juz o tym pisałem, ale powtorze – te 700 mld zł to dług wewnętrzny wynikajacy z obligacji SP, a dodatkowo jest 0k. 800 mld zł (czyli ok. 200 mld euro – Grecja podobno 130 mld eur ma, jeśli wierzyc oficjalnym danym)zadłużenia zew. i to są długi rządowe. Reszta to zadłuzenie obywateli i firm, same kredyty na nieruchomości to cos ok 200 mld CHF, tak wiec te 3 bln to się moze zgadzać, ale to suma łączna. Największym problemem jest ten dług zagr, bo uzależnia nas od zagr. lichwiarzy-banków, dług wew. to dobry interes dla „naszych” banków. A obywatele i firmy niech się sami martwią.
  Nie wiem gdzie jeszcze w tym się mieści zadłużenie lokalnych samorządów…

 18. Miroslaw Bernard D said

  Strona polonica.net istniala od 2002 roku. Zostala zamknieta bo zajela sie ty prokuratura z Lodzi za szkolowanie JPII.

 19. Cham Wiejski said

  No i to by było na tyle z tzw. wolnoscią słowa.

 20. Kto nie szanuje wolnosci, to wolnosc nigdy nikogo nie bedzie szanowala…
  „Wolnosci nikomu nie wolno posiadac, bowiem o wolnosc zawsze trzeba walczyc”… (J.O.)
  „Wolnosc nie jest przywilejem, ale celem ludzi zniewolonych” (J.O.)
  „Milion zniewolonych nie jest w stanie stworzyc nawet jednego wolnego czlowieka, ale jeden wolny czlowiek jest w stanie uwolnic 10 milionow zniewolonych…” (J.O.)
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Inspektor Lesny said

  Dotyczy 20
  To sa tylko dosc trywialne slogany. Nic konkretnego nie mowia.
  Co Jasiek z Toronto chce nam przekazac?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: