Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Komentarz Andrzeja Szuberta na temat przedawnienia sprawy Grzegorza Przemyka

Posted by Marucha w dniu 2010-07-28 (Środa)

Przedawnienie zbrodni komunistycznej – zabójstwa Grzegorza Przemyka
Czyli jak nas obca agentura robi w konia.

Me(n)dia podały skandaliczną wiadomość o przedawnieniu sprawy dotyczącej bestialskiego zamordowania przez ZOMO-wców w 1983 roku Grzegorza Przemyka. Nie jest to jedyna tego typu skandaliczna postawa tzw. wymiaru sprawiedliwości polskiego baraku Unii. Ile lat trwało śledztwo ZOMO-wców – morderców z „Wujka” – i jak śmiesznie niskie wyroki dostali? A niemożność ukarania sprawców stanu wojennego? A zamataczone śledztwo w sprawie prawdziwych przyczyn i prawdziwych zleceniodawców zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki? A dziesiątki innych politycznych zabójstw z okresu PRL? A zabójstwa polityczne w tzw. III RP? Od sprawy Michała Falzmana poprzez sprawę gen. Papały po serię podejrzanych „samobójstw” w sprawie Krzysztofa Olewnika? Czy wreszcie kompletne wyciszenie sprawy domniemanego samobójstwa dyrektora generalnego kancelarii Tuska – Grzegorza Michniewicza?
http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/201605,nie-zyje-dyrektor-generalny-kancelarii-premiera-grzegorz,id,t.html

Jeśli kontrolowane przez agenturę nowych „strategicznych sojuszników” polskiego baraku media (TVP jest tak samo agenturalna jak GW) nagłaśniają sprawę przedawnienia zabójstwa Grzegorza Przemyka – nie robią tego bez powodu!

Ale najpierw musimy znaleźć odpowiedź – czyją agenturą są tak naprawdę „nasze” media?

Czy „nasze” media informują nas o stanie zażydzenia USA?
http://dariuszratajczak.blogspot.com/2009/01/amerykaska-pita-kolumna.html
http://judeopolonia.wordpress.com/2010/05/20/usa-pod-okupacja-zydowska-henryk-pajak/

Czy „nasze” media piszą prawdę o zamachach na WTC i Pentagon?
http://www.youtube.com/watch?v=JUpLVnzMsog&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PZ4BCIJOg1I&feature=related

Czy „nasze” media potępiały i potępiają bandycką agresje NATO na Serbię?
http://grypa666.wordpress.com/category/balkany/

Abo też, czy potępiają zbrodnicze okupacje (pod wyssanymi z palca powodami) Afganistanu i Iraku?

Czy „nasze” media informują nas o trwającym już od wieku największym oszustwie finansowym i okradaniu całego świata, rządów, państw i narodów przez światową lichwę znajdującą się w rękach żydowskich bankierów?
http://video.google.com/videoplay?docid=-1887591866262119830#

Czy „nasze” media informują nas o dorocznych spotkaniach światowej elity w założonych z inicjatywy żydowskich bankierów grupach Bilderberga czy Komisji Trójstronnej?

Czy „nasze” media informują nas o masonach i iluminatach?
http://www.iluminaci.pl/

Czy „nasze” media informują nas, kto za masonami stoi?
http://judeopolonia.wordpress.com/2010/07/23/kabala-a-wtajemniczenie-masonskie/

Czy „nasze” media informują nas o syjonistycznej loży B’nai B’rith serdecznie powitanej przez Lecha Kaczyńskiego? [Dodajmy – i przyjmowanej z honorami przez Jana Pawła II w Stolicy Apostolskiej. – admin]
http://www.prawica.net/node/8458

A także o powiązaniach z nią bliskiego współpracownika Komorowskiego?
https://marucha.wordpress.com/2010/04/29/bliski-wspolpracownik-bronislawa-komorowskiego-kieruje-zydowska-loza/

Czy „nasze” media przyznały kiedykolwiek, że NKWD było narzędziem żydobolszewickiego terroru, a winę za Katyń ponosi żydowsko-gruzińska mafia rządząca w czasach Stalina w ZSRR?

Po tych kilku przykładach wyraźnie widać, w czyich rękach „nasze” media faktycznie się znajdują.

Wracam do sprawy skandalicznego przedawnienia zabójstwa Grzegorza Przemyka. Najpierw jednak przypomnę kilka istotnych faktów.

W latach 1997-2001 rządziła w tzw. III RP AWS. Co zrobiła wówczas rzekomo solidarnościowa Akcja Wyborcza w sprawie procesu morderców Grzegorza Przemyka? NIC!!!
A Największy Polski Patriota Lech Kaczyński pełnił wtedy, od czerwca 2000 do lipca 2001, funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. I co zrobił ten Największy Polski Patriota w tej sprawie? NIC!!!
Zasłynął natomiast wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, aby żydostwo nadal mogło kolportować jego wersję pogromu!

Dalej…

Rządy PiS trwały ciut ponad dwa lata – od listopada 2005 do listopada 2007. W tym czasie Jeden Bliźniak był prezydentem, a Zapasowy Bliźniak od lipca 2006 do listopada 2007 był premierem. Co zrobił tandem Największych Patriotów Tysiąclecia w tej sprawie – NIC!!!

Nie mieli czasu, bo zajęci byli robieniem dywersji przeciwko koalicjantom z Samoobrony i LPR, aby zgodnie z uzgodnieniami z fundacji „filantropa” Sorosa zepchnąć te partie na margines „wykluczonych”.
http://wsercupolska.org/joomla/index.php/warto-przeczyta/6-warto-przeczytac/2340-jozef-bizo-pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa.html

Przy okazji rozwaliło PiS WSI usuwając z wojskowego wywiadu wszystkich, którzy nie przeszli na agenturalną służbę u nowych „strategicznych partnerów” – USA i Izrael.

Od lat jesteśmy przez polityków z PiS i wielu tzw. niezależnych i patriotycznych publicystów okłamywani i ogłupiani domniemanymi wpływami, pozostającej rzekomo pod kontrolą rosyjskiej razwiedki, agentury SB. Zgodnie z uprawianą przez nich propagandą za panujące zło w Polsce odpowiada agentura SB i kierujący nią z Kremla zimny czekista Putin.

Warunkowo prawdziwy jest jedynie pierwszy człon tego stwierdzenia (za panujące zło w Polsce odpowiada agentura SB). Ale tylko warunkowo – ponieważ już w 1989 roku komuchy przewerbowały się na proeuropejskość i proamerykańskość. Symbolem tego był komuch Kwaśniewski-Stolzman pchający Polskę do NATO i do Unii, popierający antyrosyjską „pomarańczową rewolucję” agenta USA Juszczenki i jeżdżący do USA na wykłady i odczyty. Komuchy gardłowały za traktatem lizbońskim. Nie zaprotestowały komuchy przeciwko „tarczy” wymierzonej przeciw Rosji, ani nie zaprotestowały komuchy przeciwko stacjonowaniu w Polsce amerykańskiej jednostki wojskowej. Przeciwko tajnym więzieniom CIA też komuchy nie protestowały.

O przewerbowaniu się agentury SB na proamerykanizm i prounijność świadczą wyraźnie kariery byłych SB-ków i ich agentów.

Były SB-ek Czempiński robił karierę w III RP jako szef UOP. Otrzymał też z rąk zbrodniarza Busha wysokie oznaczenia CIA, któremu służył on po przewerbowaniu się ciałem i duszą. Tylko dlatego zresztą mógł być szefem UOP.

A były agent SB, Jerzy Buzek, TW „Karol”, przewerbowany na prounijność i proamerykańskość został nawet szefem fasadowego parlamentu faszystoidalnej Unii.

Tak wygląda więc nasza unijno-barakowa rzeczywistość – naszym barakiem rządzi agentura USA, Unii i Izraela. Do niej zaliczyć należy, obok nadzorujących nasz barak byłych nieagentów SB także wszystkich przewerbowanych byłych agentów SB jak i przewerbowanych samych SB-ków. Kto się nie przewerbował, nie miał szans na karierę i wypadał z obiegu.

Jedną z najważniejszych metod ogłupiania polactfa jest utrzymywanie przez zażydzony PiS i jego miłośników-publicystów fikcji domniemanych wpływów sterowanej z kremla prorosyjskiej agentury.

Aby fikcja była wiarygodna celowo i świadomie pozostawiono szereg bulwersujących i oddziałujących na nasze emocje zbrodni bolszewii nie wyjaśnionych, bądź celowo i świadomie nie ukarano sprawców.

Zrobiono to – powtarzam – celowo i świadomie!

Bo tylko wtedy PiS, oraz żydowska, amerykańska i unijna agentura wpływu wspomagana użytecznymi idiotami (media i publicyści) mogą nam wmawiać, że w naszym niesuwerennym, gnojonym przez Unię baraku rzekomo rządzi Grupa Trzymająca Władzę, kierowana rzekomo przez kiszczakowców i jego przełożonych na Łubiance i na Kremlu.

Tylko, gdyby Ruskie rzeczywiście mieli takie wpływy w naszym baraku, to niedobitki naszej armii nie podlegałyby pod NATO, a obcą jednostką wojskową u nas byłaby jednostka rosyjska a nie amerykańska. Mielibyśmy też tajne więzienia KGB a nie tajne więzienia CIA (których sprawę medialna agentura wpływu błyskawicznie wyciszyła).

Jeszcze nie raz media nagłośnią tę czy inną skandaliczną sprawę z podtekstem wskazującym na nadal istniejące u nas rzekome wpływy prorosyjskiej agentury. Ogłupione polactfo uwierzy w te grubymi nićmi szyte medialno/polityczne manipulacje. Będziemy pomstować na Ruskich, a żydostwo będzie z zadowoleniem zacierać ręce i dalej będzie bezkarnie szabrować polski barak Unii.

Andrzej Szubert, http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/

Admin obiema rękami podpisuje się pod (niejednokrotnie już tu sformułowaną) diagnozą, która w ostrzejszej wersji brzmi: jeśli ktoś uważa, że w Polsce rządzi agentura rosyjska, to albo jest niespełna rozumu, albo jest płatnym prowokatorem agentury judeo-amerykańskiej lub judeo-niemieckiej. Mówić o jakichkolwiek znaczących wpływach agentury rosyjskiej w kraju, który jest całkowicie – politycznie, militarnie i gospodarczo – podporządkowany „Zachodowi”, który został przez tenże Zachód ograbiony i którego ok. 80% praw powstaje w Brukseli, może tylko patentowany dureń albo agent.

Komentarzy 78 do “Komentarz Andrzeja Szuberta na temat przedawnienia sprawy Grzegorza Przemyka”

 1. Miroslaw Bernard D said

  Smutne nie jest nawet to jak to wyglada tylko ze ludzie godza sie byc niewolnikami. Bo „nowa arystokracja” wie ze niewolnikowi wystarczy pelny brzuch i jako takie poczucie bezpieczenstwa. Resze zalatwia dragi, sex i alkochol. Smutne jest to jaki los czeka nasze dzieci za 10 20 czy 30 lat. Co z tego ze sa tacy co wiedza jak z roku na rok jest ich mniej. Jednych sie kupuje (tych wplywowych), inni wybieraja pelny brzuch a garstka pozostalych nie ma dla nich znaczenia. Wystarczy popatrzec ile osob przychodzi pod pomnik Dmowskiego czy wystepuje w marszach anty bo z tych co wiedza to jeszcze 70% to tylko internetowi napinacze.

 2. RomanK said

  Oj krucafux…zaraz sie cos stanie
  dostanie sie wam,,oj dostanie
  Gonty poleca z Gajowki i z was… dranie!
  Nadciagnie sfora od…. wora,
  polacza sie wszystkie Fora-
  matrony i feretrony,,,
  szkaplerze i felietony
  I za autorytetoff poniewieranie,
  za nieboszczykow wywlekanie,
  za prawdy przypominanie….

  dostaniecie tegie lanie….

 3. Student said

  Jak więc wytłumaczyć fakty przedstawione w „Kręgach Piekieł” ?? http://www.box.net/shared/34ckgdkpbc

  Myślę, że rzeczywistość nie jest czarno-biała, a ma mniej lub bardziej ciemny odcień szarości.

 4. Krzysztof said

  Wszystko prawda Panie Andrzeju, tylko co należy uczynić, by wywiesić ten artykuł na wszystkich słupach telegraficzych niczym „sławetny” mani fest z 1944roku?

 5. malwinka said

  do 4
  Po co wywieszać każdy Polak o tym wie, jeszcze podają to w wiadomościach co prawda w TVP a nie w komuszych telewizjach.Polacy postanowili chodzić tylko na wybory nie interesując się niczym. A przed wyborami są karmieni papką tvnu i idą jak barany za tym kogo tam im wskażą,potem znowu nic ich nie interesuje.
  Nie rozumiem w dalszym ciągu dlaczego tutaj nam wciskają, że nie ma u nas agentów ze wschodu.A gdzież by się podziali niby, jak zawsze żydostwo współpracowało z komuną i komunistami?

  W jaki sposób przejawia się działalność „agentów ze wschodu”? Rozkradzeniem Polski przez „Zachód”? Wepchnięciem Polski do NATO? Czy wepchnięciem Polski do Unii Jewrejskiej? Agentura rosyjska już dawno się przewerbowała. – admin

  I tak się toczy nasze życie Polaków gdzie jesteśmy wyrywani sobie z rąk do rąk a wszystko dlatego żeby Polaka katolika zniewolić i upokorzyć.

 6. Luis said

  ad.komentarz admina pod tekstem A.Szuberta
  cytuję:
  „…..Mówić o jakichkolwiek znaczących wpływach agentury rosyjskiej w kraju, który jest całkowicie – politycznie, militarnie i gospodarczo – podporządkowany „Zachodowi”, który został przez tenże Zachód ograbiony i którego ok. 80% praw powstaje w Brukseli, może tylko patentowany dureń albo agent….”

  chciałbym odnieść się do owych 80%
  Otóż potwierdza to prof.Anna Raźny, która omawia również pozostałe 20%.


  prof. Anna Raźny – Nasze 20%? – Jaka Polska? – Lewica KOR’owska.

  pierwszy link może nie dzialać.

  Bardzo interesujących wykładów prof. Raźny niestety nie za wiele jest w sieci, są natomiast bardzo pouczające.

 7. Krzysztof said

  Malwina zauroczona tragifarsą Kraśki, otumaniona marszem żałobnym nie przyjmuje do wiadomości, ze TVP nic nie różni się od pozostałych łże me(ndiów). Do tego grona pędzi w zawrotnym tempie medium ojdyra, liżąc hemoroidy antypolskiej i antynarodowej formacji, choć co prawda obłudnie za pomocą patriotycznych haseł.

  Luis
  Pani prof. Raźny ma wiele racji w swoich stwierdzeniach, ale nie zgadzam się na podział 80+20. Wśród tych 20 % jest przewaga tych, których nie zaślepią gwiazdki czy to na fladze jewropejskiej, czy usraelskiej. Zgadzam się, że przestrzeń internetowa, to w tej chwili jedyna platforma do wymiany doświadczeń politycznych środowisk patriotyczno-narodowych.

 8. Olo_kru said

  A tak na marginesie.
  Skan bezpieczeństwa komputera programem antywirusowym McAfee pokazuje, że strony wordpress.com są zagrożeniem internetowym hehe.

  Tzw. fałszywy alarm. McAfee z nich słynie. – admin

 9. lopek said

  Une dogadały się co do zweryfikowania budowy globalnego komunizmu i dlatego, centralę malowania Europy na czerwono, przeniesiono z Moskwy do Brukseli!
  Zmieniono metody, bo uznano, że w bogatych krajach, łatwiej będzie wprowadzić faszyzm, który jest pomostem do globalnego komunizmu.
  Jednak nadal Rosjanie, Niemcy, Jankesi – są rozgrywani przez unych, włącznie z unymi rosyjskojęzycznymi.
  Tak więc, nie jest ważne, czy czerwoną farbę, leją nam na głowę z Moskwy czy też z Brukseli – bo na owo lanie farby, zgodziła się i Moskwa i Bruksela w osobach – z unych!

 10. duchowny said

  Moze ktos doradzi komu to dzisiaj wierzyc i gdzie ???
  Jest jeszcze jakas polska dusza ,ktora nie klamie chocby przy spowiedzi ?
  Swiat ten chyba powinien przestac istniec ,jak i portale udajace polskie.

 11. aga said

  ad.10 :prof.Anna Rażny

 12. Marucha said

  Re 10: I coraz trudniej też rozpoznać duchownych od osób udających duchownych…

 13. Krzysztof said

  ad 12
  Zwłaszcza duchownych, opartych na talmudyzmie

 14. Luis said

  pouczająca lektura:
  http://www.omp.org.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=599
  „Lobby izraelskie a polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych”

  zamiast płakać na unych, może zacząć ich naśladować
  zamiast pomstować, wczytać się jeszcze raz uważnie w słowa św. Maxymiliana:

  https://marucha.wordpress.com/2010/07/23/czy-tak-postepuje-antysemita/

  -„Une” pomstujących ale bezsilnych tolerują (owszem zawsze wrzeszczą, ale w gruncie rzeczy się z nas śmieją), ntm. groźny jest dla nich inny przeciwnik
  -prawdziwą, najgroźniejszą i potężniejszą konkurencją dla ex „narodu wybranego”, której naprawdę się obawia i nienawidzi, jest nowy „naród wybrany” – Kościół Katolicki
  -albo będziemy katolikami (cywilizacja łacińska) albo staniemy się talmudyczną mierzwą (cywilizacja żydowska) o statusie pachołków.
  – wydaje się, że samo ujawnienie narodowości „unych”, czego chcą tutaj niektóre osoby, niewiele pomoże. Jak widać na przykładzie USA wszyscy wiedzą kto jest kto i … nadal ogon macha psem

  Musimy powrócić do cywilizacji łacińskiej, do Christianitas. Wściekłe ataki synagogi na Benedykta XVI za przywrócenie Mszy św Wszechczasów i powrotu (nieśmiałego) do tradycji nie wzięły się znikąd. Bez fundamentów duchowych, opartych na Chrzcie świętym (Katechizm KK), zarówno jako pojedyńcze jednostki i jako naród musimy (duchowo) zginąć, i … giniemy.

  „Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu. ”
  Źródło: Kościół, naród i państwo, 1927
  Roman Dmowski

 15. Student said

  Panie Marucha proszę ustosunkować się do mojego poprzedniego wpisu.

 16. Marucha said

  Re 15: Czy muszę ustosunkowywać się do każdego wpisu?
  Chciałbym tylko, abyśmy nie utożsamiali rosyjskiego państwa z rosyjską mafią.

 17. Art said

  „Były SB-ek Czempiński robił karierę w III RP jako szef UOP”
  Ale o niejakim Dukaczewskim pijącym szampańskoje,cisza.
  A w sekreciu mówią,że to on obsadził najważniejsze stanowiska w tzw.rządzie.Jak również Klicha,Sikorskiego,Kopacz,ba nawet samego Tuska.To podobno najlepsze ministry.Tak twierdzi Dukaczewskij.

 18. Marucha said

  Dukaczewski, rosyjski agent, tak dobrze obsadził stanowiska w rządzie, że ten rząd podporządkował Polskę Brukseli… a nie Rosji.

  Brawo ruska agentura.

 19. j said

  Swietny artykul Pana Andrzeja Szuberta! Nic dodac nic ujac! Zreszta jego felietony sa zawsze prawdziwa ozdoba naszej Gajowki.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Takze tych co wszedzie widza w naszym kraju zakamuflowana zimna czekistowska agenture 🙂

 20. Miro said

  „Jedną z najważniejszych metod ogłupiania polactfa jest utrzymywanie przez zażydzony PiS i jego miłośników-publicystów fikcji domniemanych wpływów sterowanej z kremla prorosyjskiej agentury.”

  Przoduje niestrudzony gwiazdor Michalkiewicz z wiecznym belkotem o „razwiedce” – tak jak kaze kahal oraz Wirtualna Polonia.
  Dziesiec minut czytania michalkow i dlugie lata leczenia.

 21. Marucha said

  Na skutek działań ruskiej agentury podobno przemycane są papierosy z Okręgu Królewieckiego na tereny Polski. Już teraz wiem, dlaczego gospodarka Polski leży w ruinach i mamy biliony długy.

 22. 166 bojkot TVN said

  18/
  Ruska agentura świetnie działa w Brukseli.
  Na pogrzeb Kaczyńskich nikt nie ważył się przyjechać, rura po dnie Bałtyku się robi, nikt z unii nie przejmuje się katastrofą „unijnego” prezydenta ze świtą. Gra muzyka.

 23. Marucha said

  Rura na dnie Bałtyku nie robi się – ale na skutek sabotażowych działań „polskich” polityków.

  Na pogrzeb Kaczyńskiego „zachód” nie przyjechał, bo tak nas szanuje i ceni, a nie dlatego, że FSB zastraszyło Obamę, Barroso czy Sarkozyego. Sama myśl o zastraszaniu Brukseli przez ruską agenturę jest dla mnie niewyobrażalnie wręcz komiczna.

 24. ameryka, ameryka... said

  @Miro (20)

  Wykładowcy Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki
  ……….
  ……….
  # Red. Izabela Dukaczewska,
  # Red. Jan Fijor,
  # Red. Jan Kłossowicz,
  # Red. Stanisław Michalkiewicz,
  # Red. Bogdan Miś,
  # Red. Jarosław Oleś,
  # Red. Andrzej Sowa,
  # Red. Jacek Utliński,
  # Reż. Krzysztof Nowak-Tyszowiecki.

  amerykańska szkoła, amerykanskie pieniądze, amerykanskie poglądy 🙂

 25. Marucha said

  Re 24: Toż to sama ruska agentura!

 26. Cham Wiejski said

  Tak sobie myślę prostym rozumem wiejskiego chłopa. Który to z polskich polityków, dowódców czy biskupów aż tak zagrażał interesom Rosji że jej rząd zdecydował się na dokonanie spektakularnego zamachu? Zamachu w świetle reflektorów, który ściągnął na siebie uwagę całego świata?

  Czyżby był to Lech Kaczyński?
  A może Jaruga-Nowacka?

  Dlaczego już niecały dzień po zamachu media m.in. w Izraelu i USA proklamowały rząd rosyjski sprawcą katastrofy? To były te same media, które ogłosiły paru pastuchów arabskich sprawcami ataku na WTC 9/11.

 27. Andrzej 101 said

  Mówiąc żartobliwie, największym sukcesem rosyjskiej razwiedki w Polsce była me(n)dialna nagonka na Putina i samą razwiedkę (KGB) za otrucie plutonem przez żydostwo Litwinienki.
  Ta jedna z najbardziej grubymi nićmi szyta prowokacja antyputinowska miała pokazać jego „psychopatyczny charakter”. Ale tylko idiota nie wie, że KGB ma tysiące mniej podpadających sposobów, aby Litwinienkę (czy Politkowską) wysłać w zaświaty. Zamachy robione tak, aby już na pierwszty rzut oka wyglądały na robotę KGB zawsze są robione przez ich konkurencję i to właśnie celowo tak, aby wyglądały na „dymiący nagan” Putina. Agentura wpływu do dzisiaj bije o tym pianę, użyteczni idioci toże.
  A wszechwładna razwiedka w Polsce nie była w stanie wybronić w me(n)diach ani siebie, ani zimnego czekisty. To dobitnie pokazuje wpływy Ruskich u nas.

 28. 166 bojkot TVN said

  23/
  Może i ruska agentura jest komiczna, obyśmy tylko ze śmiechu nie poumierali.
  Prawdziwi przewerbowani agencji dostają mikro kulkę z trucizną albo jakiś promieniotwórczy izotop, i schodzą z tego świata szybko lub w męczarniach. Czasem mają szczęście i giną w wypadkach.
  Przewerbowani na rozkaz żyją sobie w chwale autorytetów, z realną władzą, albo używają takich gadżetów jakie stosuje Palikot, do robienia z nas idiotów.

 29. Student said

  „Według śledztwa dziennikarskiego przeprowadzonego w 2006 roku przez Leszka Szymowskiego niektóre okoliczności śmierci Marka Karpa nie zostały do końca wyjaśnione. Jedna z hipotez wiąże jego tajemniczą śmierć z faktem odkrycia przez Marka Karpa tajnego ośrodka GRU na Białorusi, gdzie polscy prokuratorzy i członkowie mafii paliwowej spotykali się z przedstawicielami rosyjskich służb specjalnych”

 30. Cham Wiejski said

  Re 29: no i tam właśnie ustalono, że Polska podpisze Traktat Lizboński oraz odda za darmo prawa do poszukiwań gazu firmom amerykańskim.

 31. 166 bojkot TVN said

  Chamie!
  Który to rząd oddał za darmo prawa do poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego, który?
  Bo jakoś nikt nie pisze i zaraz tu geniusze z TVN i GW będą sugerować, że to Giertych z Lepperem.

 32. Art said

  „Dukaczewski, rosyjski agent, tak dobrze obsadził stanowiska w rządzie, że ten rząd podporządkował Polskę Brukseli… a nie Rosji.”
  To prawda,ale teraz po zabiciu prezydenta i innych agentów,PO z Komorowskim,Tuskiem,Arabskim,Sikorskim te wszystkie obrzydłe niebu błędy odwróci i wyprostuje.

  Brawo ruska agentura.

 33. Marucha said

  Re 32:
  To fakt. Oczekujmy w najbliższym czasie wyjścia z Unii Europejskiej oraz wstąpienia do Wspólnoty Państw Niepodległych.
  Zegnaj demokracjo, dobrobycie, tolerancjo…

 34. Andrzej 101 said

  @166 napisał:
  „Który to rząd oddał za darmo prawa do poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego, który?”
  Kochany 166 – a ja postawię inne pytanie !
  Nie który rząd oddał za darmo gaz łupkowy – A KOMU oddał ten rząd te prawo??? Hę??? PUTINOWI???
  Jakby żydowski kibuc pod nazwą PO był agenturą Ruskich, to łupki dostałby Gazprom i Putin.
  A nie zażydzona USA.
  To właśnie sprawa łupków pokazuje dobitnie, komu służą Komorowski i Tusk.
  Niech Pan nie zapomina też, że Komorowski spotykał się u „filantropa” Sorosa z Kaczorami i Stolzmanem.
  U SOROSA, a nie u Dukaczewskiego!

 35. Marucha said

  To Pan nie wie, że Soros jest marionetką w rekach Putina i Dukaczewskiego?
  Agentura ruska rządzi absolutnie wszystkim, od wójta w Wilkowyjach do Watykanu.

 36. opornik said

  Dziękując panu Andrzejowi za tę odrobinę prawdy o guru-wcielonym,
  ( bo osobnym tematem jest jego, jak na guru przystało, rozmiękczanie prawd Wiary Katolickiej, oj niejeden już ksiądz dostał „rumieńców” po argumentach na ławę wyłożonych,
  ewidentny Agent Wpływu, i tyle )
  zapytam tak dla glancu, ilu to odważnych i … kumatych,
  pozwoliło sobie na naruszenie
  „dóbr duchowych guru-wcielonego” red.M?!- może mam zbyt mało wiedzy w temacie, ale czy uzbieracie
  „garść” tak po 2003 roku po … 19 Maja, ciekawa może być tu konstatacja, kto tyka red.M; Piłsuda; czy ks.R – oczy wydrapane, imię zaplute na wieki…ogień pod stopami – ale czy to
  ogień Boży???
  A fakty i owoce, przerastają już umysłów moce,
  dyski się zawieszają,
  prawdę w d…omyśle mają.
  Królestwo nam zlikwidowano,
  króla zdeaktualizowano,

  ALEeeee!

  MAmy Królową, i tego nam nawet piekło odebrać nie zdoła,
  chylmy przed Królową Polski nasze czoła,
  Królową Polski – Matką Bożą Wniebowziętą,
  Niepokalanie poczętą:
  Gietrzwałdzką; Rokitniańska; Lwowską; Ostrobramską, Brdowską…
  Na Wawelu się Intronizowała i tak po dziś dzień trwa…
  Jej wśród ludu Bożego-Polaków, Jej cudowna Chwała,
  Obudź się ludu lechicki…

 37. Andrzej 101 said

  Panie Gajowy – naturalnie, że wiem, że Soros to agent Putina!
  Przecież to ja go zwerbowałem do służby dla Władimira Władimirowicza!

 38. Marucha said

  Ruska agentura – najbardziej nieudaczna agentura w cywilizowanym świecie. Pozwoliła na całkowite wyrwanie Polski spod wpływów Rosji i jej niewolnicze poddanie Brukseli/Telawiwowi.
  Zamiast sama rozkraść Polskę, pozwoliła na to Zachodowi.
  I to wszystko mimo tak wielu swoich ludzi w Polsce i mimo haków, jakie miała na prawie każdego PZPR-owca…

 39. Andrzej 101 said

  Opornik, guru wcielonemu – redaktorowi M. poświęciłem w przeszłości dwa oddzielne teksty:
  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/czy_pan_michalkiewicz_zyje_w_swiecie_utopii
  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/jedna_jaskolka_wiosny_nie_czyni
  O redaktorze M. można z całą pewnością powiedzieć, że agentem Putina nie jest napewno!
  Tak więc są w naszym baraku ludzie, którzy Putinowi i razwiedce nie służą, a raczej ich demaskują. Aż dziwne, że wszechmocna rosyjska razwiedka z zemsty nie otruła go jeszcze plutonem. Pewnie ukrywa się, jest po operacji plastycznej (aby go nie rozpoznano) i od rana do nocy trzęsie się ze strachu przed wszechobecnymi czekistami Putina.

 40. opornik said

  Chodzi mi o Osoby! a nie o ilość tekstów, bo te podane to…
  daleko są po 2003 roku!!! – chodzi o Listę odważnych,
  więc nie o publikację ale o … REFLEKSJĘ,
  kto z nas zna, fakty demistyfikacji red. „M” ???!

  O to mi chodzi, bo kto wie , nie potrzebuje – dowiedzeń !

 41. 166 bojkot TVN said

  34/A101
  To w końcu działał L. Kaczyński ze Skrzypkiem na szkodę Mossadu, czy na korzyść?
  I skoro rząd oddał starszym prawa do gazu łupkowego, to po co starsi mieliby odstrzelić L.Kaczyńskiego? Bo tu widzę znowu dziurę w Pańskiej logice.
  Pańskie założenie, że Rosjanie nie mają nic wspólnego z katastrofą jest coraz bardziej niedorzeczne.
  W spółkach, które mają wydobywać gaz z łupków pojawia się też nazwisko polskiego poznańskiego udziałowca

 42. Marucha said

  Re 41: Czyli – jak nie Rosja, to Mossad…
  A mógł to być po prostu wypadek, zawiniony lub niezawiniony.

 43. 166 bojkot TVN said

  42/
  Ja twierdzę, że najbardziej podejrzana o spowodowanie katastrofy w Smoleńsku jest strona rosyjska (nie wykluczam, że we wspólnym interesie np z „naszym” rządem).
  To A101 przypisuje tę zbrodnię wyłącznie Mossadowi.

 44. Marucha said

  Bo jeśli to nie był wypadek, to stawiam dolary przeciw orzechom na „Kompleks J”.

 45. opornik said

  A jeżeli obie „pocje” z porażeniem mózgowym pytają:

  KTO ?!!!

  To wtedy i 166 i 101 mają pełne prawo coś twierdzić!

  Czekam na te, a nie inne , twierdzenia…

 46. Andrzej 101 said

  Uparty jest Pan, Panie 166. Znów wyjeżdża Pan z tym Kaczorem. To już u Pana obsesja!!!
  Nawet, jeśli służył on Mossadowi – to co? Za parę miesięcy zostałby osobą prywatną (bo szans na reelekcję nie miał), obciążony „sławą” grabarza suwerenności, byłby zgraną i bezwartościową kartą dla Mossadu i CIA. A tak nagle przerobiono go na bohatera, męczennika, patriotę godnego Wawelu.
  USA wiedząc o planowanym ataku na Pearl Harbour nie ostrzegła tej bazy morskiej, poświęcając życie tysięcy własnych żołnierzy. POLITYKA, Panie 166…
  Syjoniści żydowscy z USA mieli możliwość uratowania setek tysięcy Ostjuden w czasie II wojny. Nie zrobili absolutnie nic i pomocy ziomkom odmówili. POLITYKA, Panie 166…
  Gaz łupkowy PO oddało USA już po Smoleńsku. Z zamachem ten przekręt nie miał to wspólnego. Tak czy siak gaz uni by dostali. Od agentów z PO czy od agentów z PiS.
  Kaczyńskiego poświęcono w tym celu, aby (w Polsce i na świecie) miliony naiwniaków takich jak Pan było przekonanych, że Rosja to zbrodnicze państwo. Powinniśmy obecnie prowadzić ożywioną dyskusję o tym, w jaki sposób uciec z zażydzonej i faszystoidalnej Unii i zbrodniczego NATO. Po Smoleńsku jest to niemożliwe. No bo zdaniem oszołomstwa NATO i Unia muszą nas chronić przez zbrodniczą Rosją i psychopatą Putinem.
  POLITYKA, Panie 166…
  Skrzypek zginął przypadkowo. Gdyby na zaproszenie do samolotu odpowiedział – spieprzaj dziadu – żyłby do dzisiaj.
  Bartoszewski, Kwaśniewski, Kaczyński – same piękne polskie nazwiska.
  Pewnie z tym poznańskim udziałowcem jest podobnie – żyd pełniący obowiązki Polaka.

 47. 166 bojkot TVN said

  46/Panie A101!
  Na pewno dostanie Pan kilka orderów za bezkompromisową obronę dobrego imienia Wielikiej Rosiji.

  Pisze Pan:

  Powinniśmy obecnie prowadzić ożywioną dyskusję o tym, w jaki sposób uciec z zażydzonej i faszystoidalnej Unii i zbrodniczego NATO. Po Smoleńsku jest to niemożliwe

  W jaki sposób wyjście z unii było możliwe przed Smoleńskiem?! Gdzie Pan był w 2003 roku, kiedy wielu myślących ludzi, w tym i 166 (pod inną postacią), pisało i krzyczało żeby nie wstępować do unii, bo to kolejna niewola i żaden interes? Wtedy bowiem odbyło się tzw „referendum” po nachalnej medialnej nagonce i wielkim medialnym oszustwie?
  Teraz się Pan obudził?
  Co Pan chce konkretnie zrobić? Jak chce pan naprawiać Polskę siedząc na garnuszku u Niemców?

 48. PL said

  Wie Pan co, 166?

  Nasze problemy z Rosją to jedno wielkie g…o w porównaniu z tym, co nam zgotowała Unia. I Unią powinniśmy się zajmować, a nie Rosją. Nie wiem, czy robi Pan dla kogoś dobrą robotę, czy Pan ma tak sam z siebie.

  I niech Pan nie pyta, co ja (PL) konkretnie zrobiłem, aby Polska do Unii nie weszła, bo zrobiłem może więcej, niż Pan.

 49. Staruszek Portier said

  Z powodu bezsenności powiem i ja, co myślę o Smoleńsku, ale kto by się tam liczył ze zdaniem staruszka…

  Otóż według mnie za tym, że to rząd Putina doprowadził do katastrofy, świadczą różne fakty:
  1. Tragiczny los Andrieja Mendiereja, który sfilmował pierwsze minuty po katastrofie.
  2. Bardzo przekonujące wypowiedzi rosyjskiej opozycji demokratyczno-mojżeszowej.
  3. Artykuły w prasie Izraela i na portalach „alternatywnej informacji” subwencjonowanych przez wiadomo kogo.
  4. Cała historia Rosji, począwszy od Iwana Groźnego, poprzez Murawiewa-wieszatiela, Berię, Stalina i Breżniewa.

 50. j said

  Hi hi hi! Ha ha ha! He he he! Nic tu jeszcze dzis o antysemitach nie bylo! 🙂
  Hasbara bezrobotna i w ogole czym predzej naprawiam to straszne niedopatrzenie
  A wiec dla okrasy cos z tego strasznego antysemity Finkelsteina:

  „Izraelskie Abu Ghraib – Norman Finkelstein”

  http://www.bibula.com/?p=24874

  No i D O B R A N O C W S Z Y S T K I M !!!!!!!!

 51. Andrzej 101 said

  Panie 166 (47).
  Piersi po ordery nigdy nie wypinałem. Inna rzecz, że jeśli już, to wolałbym dostać order od Putina niż od agenciaków żydowskich.
  Dalej…
  Już w zeszłym roku po ostatecznej decyzji likwidacji na rozkaz Brukseli naszych stoczni coraz więcej ludzi zaczęło się zastanawiać – po co nam ta Unia???
  Potem była afera stoczniowa i hazardowa, a zwłaszcza parodia komisji sejmowej w/s afery hazardowej. Nawet dotychczasowi sympatycy PO zrozumieli, że to szajka aferzystów i lodziarzy.
  Z drugiej strony Kaczor podpisał traktat i przez większość prawicy uznany został za zdrajcą i grabarza suwerenności. Intensywniej zaczęto przypominać jego żydowskie skłonności i sympatie. Jeszcze w tygodniu przed Smoleńskiem na wielu stronach prawicowych toczyła się dyskusja – kto zamiast Kaczorów i PiS powinien reprezentować prawicę. Od 10 kwietnia wszystko się zmieniła. Lecha ogłoszono patriotą, bohaterem narodowym i męczennikiem. Nawet większość „prawicowców” nazywających go 9 kwietnia zdrajcą dzień później zmieniła zdanie.
  Na Kaczora większość głosowała z litości za śmierć brata i jako na mniejsze zło. Na Komora większość (rozczarowana aferami PO) głosowała na zasadzie – byle nie kolejne pięć lat kaczyzmu. No i mamy co mamy.
  Od 10 kwietnia jakakolwiek poważna dyskusja na temat przyszłości Polski jest niemożliwa. Zamiast tego mamy spory o śledztwo, o komisje w sprawie katastrofy, spory o krzyże, o pomniki, przede wszystkim o to, kto jest mniejszym złem – PO czy PiS.
  Dyskusja na temat Unii i przyszłości Polski już się przed Smoleńskiem zaczynała. Szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale. Teraz, po Smoleńsku – dzięki m.in. takim zaślepieńcom sprawą Smoleńska jak Pan jest ona niemożliwa.
  Ja siedzę na garnuszku u Niemców. ZGODA! Tylko – czy jest to bardziej hańbiące niż siedzieć na garnuszku u agentów żydostwa żądzącego w Polsce?

 52. 166 Bojkot TVN said

  51/A101
  Pan ma jednak jakieś projekcje. Kto przed Smoleńskiem dyskutował o unii?! Człowieku! Tobie na prawdę coś nie kontaktuje. Może to Niemcy coś tam bąkali – tu w Polsce nie ma publicznie takich problemów!
  „Dyskusja na temat przyszłości Polski w unii już się zaczynała” Chłopie! Kogo z kim?!

  Ostatnim mocnym akcentem przed katastrofą były piątkowe zeznania R.Giertycha przed komisją sejmową d/s nacisków, obnażające metody polityczne braci Kaczyńskich, bardzo krytyczne zeznania. Gdyby nie katastrofa, media żyłyby z tych zeznań przez 2 tygodnie co najmniej. Tymczasem cisza, nikt tych zeznań nawet nie wspomniał. Te zeznania wystarczały do pogrzebania szans wyborczych Kaczyńskiego i PiS-u.

 53. Andrzej 101 said

  @166:
  Dyskusja o szkodliwości eurożydolandu i konieczności ucieczki z niego toczona była na dziesiątkach portali – choćby tu – u Maruchy! Brałem w niej osobiście udział!
  To że żydowskie media i żydowscy agenci rządzący Polską w niej nie brali udziału nie zmienia faktu, że dyskusja taka miała miejsce!
  Teraz temat ten jest „niemodny” – bo zbyt wielu zajmuje się martyrologią kaczyzmu.

  Jak Pan nie wie nic na temat toczonej wcześniej dyskusji o konieczności ucieczki z unii jewropejskiej, to proszę się nie odzywać. A przede wszystkim proszę nie przeinaczać faktów.

 54. 166 bojkot TVN said

  51 i 53/ A101
  Tu tylko Pan zajmuje sie martyrologią kaczyzmu.
  Inni, normalnie myślący i oceniający fakty są bulwersowani zamachem na najwyższą władzę w Polsce, zamachem na Polskę, przerażeni śmiercią wielu niewinnych ludzi, i wszystkim co następuje po tym, szczególnie kompromitujące działania rządu d. Tuska i omc prezydenta B.Komorowskiego.

  To w internecie jest teraz dużo więcej realnych ocen i analiz dotyczących katastrofy, niż w „publicznych mediach”. Siła blogerów i komentatorów rośnie. Gazety już zaczynają drukować teksty z internetu, i autorów z internetu. Internet oraz nikomu nieznani ludzie Pior Bein, Jane Burgermeister uratowali populację Polaków przed zatruciem i skażeniem pseudo-szczepionkami za ciężkie pieniądze. Tak i teraz my wszyscy, którzy nie dajemy sobie wcisnąć jedynie słusznej przyczyny katastrofy, będziemy mieli swój udział w jej wyjaśnieniu POMIMO zalewu medialnego kłamstwa.

  Pisze Pan:

  Ja siedzę na garnuszku u Niemców. ZGODA! Tylko – czy jest to bardziej hańbiące niż siedzieć na garnuszku u agentów żydostwa rządzącego w Polsce?

  Jeśli to do mnie, to informuję Pana, że 166 jest tylko na swoim garnuszku, w 100% polskim, i to żydowska agentura żyje z moich podatków, bo tacy jak Pan, zamiast gonić żydostwo z Polski, siedzi na garnuszku Żydów niemieckich.
  Więc niech mnie Pan nie poucza, co mamy tu myśleć i robić, jako, że ma Pan mentalność niewolnika, jest Pan niewolnikiem i to dobrowolnym polskim niewolnikiem u Niemca. Niewolnicy w żadnej starszej demokracji nie mieli prawa wyborów.

  Panie 166, czy Pan przypadkiem z lekka nie przesadził? – admin

 55. Inkwizytor said

  Re: Admin

  Wcześniej 166 głupoty wypisywało i można się było pośmiać z jego bredni o Andrieju Mendiereju, władającej Polską ruskiej agenturze itp. Tu jednak wylazł z 166 zakompleksiony…( wstaw odpowiednie słowo ). Niech 166, które dosyć niedawno przybłąkało się na Forum Pana Maruchy będzie grzeczne i nie obraża Andrzeja 101 tylko dlatego, że Pan Andrzej jest od niego inteligentniejszy i pisze ciekawe oraz rzeczowe artykuły o czym 166 może jedynie pomarzyć ewentualnie podpisać się pod „śledztwem” Salonowych Blagierów.

 56. 166 bojkot TVN said

  z lekka – i owszem

 57. Marucha said

  Z lekka i z ciężka.

 58. 166 bojkot TVN said

  55/Inkwizytorze
  O A.Miendiereju 166 nigdy nie pisało, bo nie ma o tym człowieku pojęcia.
  Reszta Twojego wpisu tak samo wiarygodna.

 59. Marucha said

  Ależ 166 zamieszczało artykuły z Mendierejem…

 60. Inkwizytor said

  Zamieszczało i to nie raz pod artykułem „Dziwne fakty ze Smoleńska”. Nie mam ochoty robić kwerendy. Niech 166 nie kłamie.

 61. 166 bojkot TVN said

  Jako cytaty – samo nigdy o nim nie pisało – to głównie Gajowy. Proszę mi nie przypisywać swoich grzechów.

 62. Bogumił said

  Doprawdy zabawna jest wiara w całkowite zminimalizowanie wpływu agentury rosyjskiej na polskich polityków. Przypomnijmy sobie w największym uproszczeniu jak funkcjonawał/uje ten mechanizm do początku lat 90-tych/obecnych. Szpiedzy bądź rezydenci wywiadu Rosji posiadali w naszym kraju wśód polityków i innych znaczących gremiów zastępy informatorów lub tajnych współpracowników. Pozyskali ich drogą szantażu, zastraszenia lub zwyczajnie kupili. Zgodnie z logiką Andrzeja Szuberta, Maruchy i im wtórujących podczas kolejnego spotkania ze smutnym panem z Rosji „nasz” informator vel. tajny współpracownik oświadczył uroczyście, że się przewerbował i od dzisiaj będzie już dziwką Zachodu. Nasz ponury znajomy przyjmuje to oczywiście z wyrozumiałością, dziękuje za owocną współpracę i wraca do ojczyzny.

  Winszuje przenikliwości i logiki!

 63. PL said

  Oczywiście agentura rosyjska rządzi do tej pory Polską. Dzięki niej Rosja wykupiła za pół darmo polską gospodarkę, potem kazała zamknąć stocznie, kopalnie itp.

 64. Bogumił said

  Ale ja nie pisałem, że rządzi. Kłania się czytanie ze zrozumieniem…

 65. PL said

  Będę wdzięczny za danie mi jakichś przykładów, które dadzą się wytłumaczyć działalnością rosyjskiej agentury. Nie chodzi mi o problemy typu przemyt alkoholu.

 66. Bogumił said

  Będę wdzięczny za danie mi jakichś dowodów, które pomogą wytłumaczyć możliwość swobodnego przewerbowania się agentury. Najlepiej przykłady z historii…

 67. PL said

  Niech mi Pan odpowie na moje pytanie.

 68. Bogumił said

  Sugeruję Panu delikatnie, że pańskie pytania są źle postawione. Działalność wywiadu jest tajna. Widzi Pan tylko to, co chce Pan widzieć. Ja piszę, że nie ma możliwości swobodnego zmiany „pracodawcy” w sferze tak szkodliwej współpracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontekst werbunku.

 69. Andrzej 101 said

  Oficer wywiadu SB, Czempiński, krótko po tzw. „transformacji” (czyli po oddaniu Polski w łapska światowemu żydostwu przez żydostwo z PZPR i żydowskich doradców Bolka w Magdalence) przysłużył się CIA, za co przez zbrodniarza Busha udekorowany został wysokimi odznaczeniami CIA.
  Agent SB Olechowski jest obecnie agentem grupy Bilderberga. Ten sam Olechowski jak i agent SB Belka (NBP) są agentami rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej.
  Symboliki nabiera fakt, że w Kiejstutach, gdzie w czasach PRL istniał tajny ośrodek szkoleniowy elitarego wydziału wywiadu zagranicznego SB, w czasach prezydentury „komucha” Kwaśniewskiego CIA urządziła tajne i nielegalne więzienie. Kto wie, może nawet więzienie to mieściło się w budynkach byłego ośrodka SB-ckich szkoleń. SB zastąpione w Kiejstutach przez CIA!!!
  Nikt nie jest w stanie przedstawić niepodważalnych dowodów „przewerbowania” się agentury rosyjskiej na amerykańską. Tak samo nie ma żadnych niepodważalnych dowodów na istnienie w Polsce wpływowej razwiedki, a wręcz przeciwnie! Gdyby w Polsce rządziła razwiedka, mielibyśmy tajne więzienia KGB a nie tajne więzienia CIA!
  Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, obserwować FAKTY i wyciągać samodzielnie wnioski.
  Myślenie nie boli, Bogumile…

 70. Bogumił said

  Panie Andrzeju ja myślę i wyciągam wnioski, dlatego nie zaprzeczam wpływom szeroko rozumianego Zachodu, ale jednocześnie nie marginalizuje znaczenia rosyjskiej agentury. Trzeba być głupim albo naiwnym, żeby wierzyć, że można zakończyć współpracę z obcym wywiadem odwracając się na pięcie i deklarując zaangażowanie po drugiej stronie.

 71. Marucha said

  Panie Bogumile, czy Pan nie myli „agentury” ze zwykłymi „szpiegami”?
  Każde normalne państwo ma szpiegów, gdzie tylko może i nie ma co się nad tym rozwodzić. Oczywiście Rosjanie mają szpiegów w Polsce.

  Agentura to co innego.
  Zadaniem agentury jest wywieranie wpływu na politykę państwa, niejako od środka. Otóż „agentura” rosyjska musi być wyjątkowo nieudolna, bo żadnych politycznych jej wpływów nie widać nawet przez lupę.

 72. Wojwit said

  Proszę mieć na względzie, kto tak naprawdę rządzi tym całym bagnem zza kulis, a potem pisać o działaniach wywiadów w kontekście takim jak, z grubsza licząc, ze sto lat temu (czyli epoce bronienia resztek interesów państwowych a nawet narodowych). Postęp od tego czasu zrobił straszliwe postępy…

 73. Bogumił said

  Mówię o szeroko rozumianej agenturze – agentach wpływu, dywersantach, szpiegach. To, że działania agentury rosyjskiej nie widać, nie znaczy, że nie ma ona swojego wpływu.
  Rozumiem, że kompletnie nielogiczny wątek przewerbowania wygodnie jest pominąć…

 74. Marucha said

  Wątek przewerbowania nie był pominięty, vide #69.

  Widzę, panie Bogumile, że ta mityczna „ruska agentura” to niczym słynna swego czasu „schizofrenia bezobjawowa”. Mimo braku jakichkolwiek symptomów schizofrenii, człowieka uznawano za chorego, i to groźnie chorego, po czym wsadzano go do wariatkowa.

  Agentury rosyjskiej nie widać, nie słychać, nie zauważa się żadnych skutków ich działań – ale wpływ ona ma przecież wielki!

 75. Andrzej 101 said

  Panie Bogumile,
  Ja nie marginalizuję znaczenia rosyjskiej agentury. Ja po prostu jej wpływów u nas nie dostrzegam. Ona naturalnie u nas nadal jest (tak jak i agentura „nasza” – czyli unych – jest w Rosji), ale jej wpływy są znikome. Agentura rosyjska jest ścigana dzisiaj tak, jak ścigana była w czasach PRL agentura Zachodu.
  Moja ocena opiera się nie na głupiej i ślepej wierze, a na faktach. Oleksego pomówiono o agenturalność wobec Rosji, bez przedstawienia mu jakichkolwiek dowodów na to, ale wystarczyła to do jego dymisji. O więzieniu CIA w byłym ośrodku szkoleniowym SB już pisałem. Dorzucę jeszcze amerykańską (a nie rosyjską) jednostkę wojskową w Polsce, militarną pomoc w okupacjach amerykańskich a nie rosyjskich, członkostwo w NATO i Unii a nie w WNP… Kontynuować?

  Agenci nie musieli odwracać się od wywiadu rosyjskiego na pięcie, bo cała t.zw. III RP ze wszystkimi służbami odwróciła się na pięcie od Rosji. Tym, którzy się przewerbowali, nie grożą żadne konsekwencje. Wręcz przeciwnie – robią kariery (Buzek – agent SB – szef fasadowego europarlamentu).
  Rosyjcy rezydenci wywiadu w Polsce muszą się ukrywać i nie mają absolutnie żadnej możliwości zmuszenia byłych agentów do posłuszeństwa. Wręcz przeciwnie – sami ryzykują wydalenie ich za działalność szpiegowską.
  To Pan winny jest dowodów na forsowaną przez Pana tezę o wpływach rosyjskiego wywiadu w Polsce. Bo na razie to właśnie ta teza oparta jest na głupiej i ślepej wierze, a nie na faktach widocznych gołym okiem.

 76. opornik said

  To kto w tej AD 2010 Rosji rządzi?!

  Jeżeli rządzą u siebie Rosjanie, i oni…

  nie będąc durniami!!! – nie mają nic wspólnego ze

  Smoleńskiem, tooo…

  Kto im zrobił takie „kuku na muniu” ?!

  I nie mogli to być Eskimosi, ani „fetyszyści”

  bo reakcje były więcej jak nerwowe.

  Mówienie ma czasem i tą dobrą stronę, że…

  od pewnego momentu …

  niedorzeczność twierdzeń staje się więcej jak oczywista!

  Nacisk na kłamców TAK – twierdzenia bez pokrycia NIE!

  Dlatego w pełni rozumiem słowa Rosjanina
  biorącego udział w odkrywaniu zbrodni w 1942 roku w
  Katyniu i okolicach, gdy
  widząc łzy w oczach polskich członków komisji czerwonego krzyża, powiedziaŁ:

  rozumiem was, bo nas już tak od ponad 20 lat mordują,

  nam już po prostu łez zabrakło …

 77. TZJ said

  75 Andrzej 101

  Ciekawie Pan napisał,nie wiem czy ktoś zanotował ale ostatnio spaliła się imić Kiszczakowi willa z relacji przybyłej na miejsce straży ogień rozprzestrzeniał się tak błyskawicznie, że nie było czego ratować i wszystko spaliło się do fundamentów. Myśli Pan że po zniszczeniu fizycznym „ubezpieczenia” wyżej wymienionego mogli by go rzucić na „pożarcie” gdyby złość tłumu tego wymagała lub dla odwrócenia uwagi od innych rzeczy?

 78. gojka said

  Do Pana Andrzeja Szuberta
  Zgadzam się z Panem – przedstawiana przez Pana konstrukcja myślowa i logiczna tłumaczy historię Polski i wszystko co się dzieje w – i dookoła na świecie.
  Pamiętam – po tragedii w Smoleńsku, w atmosferze szoku różne analizy sytuacji, głównie obciążające Rosjan. Niby okoliczności wskazują na sprawstwo rosyjskie z polskim… ale cały czas coś tu nie pasowało… za dużo wątków finansowych, gospodarczych – a kto najbardziej lgnie do mamony ? Kto grabi z ziemi, nieruchomości, kopalin (BP i tragedia w zatoce Meksykańskiej ), złota w tylu miejscach na ziemi ? Czyje są banki ? Kto zarządza Goldman Sachs i FED – naczelnymi architektami światowych finansów ? Kto doprowadził do krachu finansowego, zadłużenia i „bankructwa” tylu Państw ? Nie żydzi ? Może Rosjanie ??????? Niech mi ktoś pokaże wielkie rosyjskie banki !!! Rosyjski wkład w gospodarczą i finansową rozwałkę świata !
  To żydowska robota – bo te wszystkie gierki rozbijają się o kasę a nie o idee, chodzi o coraz większe wpływy żydowskie/syjonistyczne na coraz większym obszarze świata ! Przede wszystkim opanowali wszystkie media i przemysl filmowy – to był wymóg początkowy ! Rozgrywają przeciw sobie wszystkich – Chrześcijan przeciw Chrześcijano i Muzułmanom, prześladują Chrześcijan, Arabów i Persów (o Strefie Gazy już nie wspominam !!! ), resztki naiwnych Amerykanów przeciw wyniszczonym Rosjanom, fasadowe NATO i fasadową EU z piekłem przymusowej ateizacji, kreowanych konfliktów wyznaniowych, narodowościowych, poglądowych typu geje, lesbijki, narkotyki, judgenmaty, aborcja, eutanazja – A TO WSZYSTKO SŁUŻY JEDYNIE Israel ! Czyste Protokoły !
  Wszelkie wzniosłe idee dolepiane do tych syjonistycznych=faszystowskich tworów typu EU i do etapowych rozgrywek to doraźna propaganda, słowne pustaki bez odbicia w rzeczywistości. Jak w kampanii wyborczej donka i potem bronka, jak w kampaniach wyborczych do jewropejskich struktur czy w kampani Obamy. Ten cały bajzel na świecie, wojny, krachy finansowe, szczucie jednych na drugich, pozornie chaotyczny i przypadkowy przebieg zdarzeń, jest w rzeczywistości perfekcyjnie reżyserowanym spektaklem, rozgrywanym przez Biderberg & Co i Komisję Trójstronną. Wystarczy poczytać o składzie osobowym (sami żydzi ) oraz o ich poglądach choćby z ostatnich kilkudziesięciu lat. Wystarczy posłuchać Brzezińskiego – od tylu lat powtarza to samo – osłabienie i zniszczenie Rosji to ich cel ! I właśnie to się dzieje – śmierć Lecha Kaczyńskiego-Kalksztajna, żyda, masona, członka B’nai B’rith( najstarszej międzynarodowej organizacji żydowskiej „płaczącej” po tragicznej śmierci polskiego prezydenta) – to było poświęcenie swojego – typowe dla masońskich i syjonistycznych kręgów. Nikt kto nie jest żydem nie istnieje na poważnie i glośno w polityce, nauce, biznesie, mediach, kulturze ! Podobne zasady istnieją w kręgach masońskich – wchodzisz do struktury to idziesz dalej, wspieramy cie, a jak nie chcesz to pożałujesz bo ci się nie opłaci…Poświęcenie dla ideii masońskich nawet swojego życia to standard ! Nawiasem mówiąc masońskie tajemnice, róznorodnośc, zawikłanie w etapach inicjacyjnych, te słowne wodolejstwa mają właśnie zaciemnić właściwy obraz sytuacji wszystkim członkom. To prawdziwy teatrzyk, syjonistyczny !
  Dla interesów israelskich marzenie – poróżnić jeszcze bardziej Słowian, jątrzyć i dzielić a przez to osłabić Rosję na arenie międzynarodowej, rozgrabić m.in Polskę do końca i rzutem na taśmę doprowadzić właśnie Rosję do ostatecznego zwarcia w 3 wojnie światowej. Startowe ogniska zapalne juz mamy – Iran (koncentracja wojsk usrael już jest) z mordowaniem Palestyny i Iraku od lat, kolejne ognisko to Korea pn. Chiny szczute na Rosję. Rozpoczęło się odliczanie !
  Kto nie dostrzega potoku kłamstw, mylnych sygnałów, odwracania uwagi od sprawców, i prawdziwych rozgrywających w światowym teatrzyku – żydów syjonistów – ten jest BAAAAAARDZO NAIWNY ……albo jest agentem czosnku
  Gratuluję Panu błyskotliwości i przenikliwości !
  Pozdrawiam, gojka

  PS : 166 Bojkot TVN to troll, chyba mysli że jego nick usprawiedliwia jego obecność na tym portalu – ale jego teksty aż cuchną klimatem z GW ! W dodatku obraża forumowiczów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: