Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Sąd zbada, czy Wałęsa zasługiwał na Nobla

Posted by Marucha w dniu 2010-07-28 (Środa)

Sąd administracyjny w Sztokholmie ma orzec, czy Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana przez komitet norweskiego parlamentu jest przyznawana zgodnie z testamentem Alfreda Nobla. Sprawa bezpośrednio dotyczy m.in. nagrody otrzymanej w 1983 roku przez Lecha Wałęsę. Rozprawa odbędzie się jesienią, nie ustalono jeszcze konkretnego terminu.

Inicjatorem działań mających doprowadzić do uzdrowienia procesu przyznawania Pokojowej Nagrody Nobla jest norweski prawnik i działacz na rzecz pokoju Fredrik Heffermehl. Jest on również autorem krytycznej wobec Norweskiego Komitetu Noblowskiego książki „Testament Nobla”, w której m.in. dowodzi, że po II wojnie światowej mniej niż połowa laureatów została wybrana zgodnie z testamentem Alfreda Nobla.

Według Fredrika Heffermehla wielu wyróżnionych nie spełniło podstawowych kryteriów, czyli nie działało na rzecz rozbrojenia i przeciwdziałania konfliktom zbrojnym. Wśród „niewłaściwych laureatów” norweski działacz wymienia m.in. Matkę Teresę z Kalkuty, Lecha Wałęsę, Ala Gore’a czy Baracka Obamę.

Choć laureatów wybiera komitet norweski, sprawa trafiła do sądu administracyjnego w Sztokholmie, który jest właściwy dla mającej siedzibę w stolicy Szwecji Fundacji Noblowskiej.
– To właśnie zarząd Fundacji Noblowskiej odpowiedzialny jest bezpośrednio za realizację testamentu fundatora nagrody, Alfreda Nobla – powiedział Fredrik Heffermehl. Twierdzi on, że Fundacja Noblowska powinna wpłynąć na norweski komitet, który jest mocno upolityczniony i realizuje interesy norweskiej polityki zagranicznej [Ha ha ha! „Norweskiej”! Bua ha ha ha ha! – admin]

W złożonym do sądu wniosku, do którego dotarła PAP, Fredrik Heffermehl w znacznej części oparł swój wywód na przypadku przyznania pokojowego Nobla Lechowi Wałęsie. Wnioskodawca dowodzi, że ówczesny przewodniczący komitetu noblowskiego, Egil Aarvik, uzasadniając przyznanie wyróżnienia Polakowi, próbował usprawiedliwić nowy kierunek obrany przez komitet.
– Naturalnym rozwinięciem (woli Alfreda Nobla) jest, aby rozważać pokojową nagrodę w świetle deklaracji praw człowieka ONZ – cytuje przewodniczącego Heffermehl. Egil Aarvik powiedział również, że „kolejny raz komitet zwraca uwagę społeczności międzynarodowej na swoją definicję pojęcia pokój”.

To właśnie zdaniem Heffermehla pokazuje, że komitet sam tworzy reguły, zapominając o testamencie Nobla.

Fundacja Noblowska w Sztokholmie nie wypowiada się w sprawie procesu.

Książka opisująca nieprawidłowości w przyznawaniu pokojowej Nagrody Nobla wkrótce ukaże się w Wielkiej Brytanii. Będzie to poszerzona wersja publikacji, która w 2008 roku wywołała debatę w Norwegii. Fredrik Heffermehl przygotowuje również polską wersję swojej książki.

(Kle) Onet.pl

Komentarzy 13 to “Sąd zbada, czy Wałęsa zasługiwał na Nobla”

 1. lopek said

  w zależności od werdyktu wspomnianego sztokholmskiego sądu, będziemy wiedzieć, czy ów sąd, jest zainfekowany unymi – bo przecież sprawa jest oczywista!

 2. @ Jak Wałensie zwanemu Bolkiem odbiorą Nobla to utraci tez tytuły: Mędrca Europejskiego, Narodowego Dobra, Wybitnego Autoryteta, a także zostanie dyscyplinarnie usunięty z Kościoła Świętego za to że najszczał onegdaj do kropielnicy.

 3. RomanK said

  Buahahahahahah!!!!!!
  Rozumek uciek do d,,y~! A dlaczego Kaliguli nie pozbawic tytulu Augustus??? i tak po kolei!
  Odebrac tytuly i nadania Cromwellowe:-)))))odwolac Rewolucje Francuska.. i kilka neiwygodnych Cobnclave:-))))hehehehehehehbuuuuuu..a wielce patriotycznym katolocznym portalom prawiczno pisnym i ich redakcjom ,,RADOSC!!!!!!

 4. Marucha said

  Do Jasia Pukwaterka:
  … I Matka Boska przestanie nosić Wałęsę w klapie.

 5. Józef Piotr said

  ad: 1,2,4 .
  a szacownego Nobla post faktum ogłoszą antysemitą
  ad 3.
  taki cieniutki rozumek który ty masz , rzeczywiście mógł ci uciec do d,,y .
  tylko tego ostatniego nie ma kto ci poredlić?

 6. Marucha said

  Panie Józefie Piotrze, nie zrozumiał Pan w ogóle ironii Romana K.

 7. Isreal said

  no to parę nobli w plecy, i to nie tylko pokojowych…

  Możemy pomarzyć? Chyba , że coś drgnęło.

  A RomanK to „wesoły romek”, nie ma co.

 8. RomanK said

  Szanowny Panie Gajowy ,,,tym „obozonym” trzeba po chrzecijansku albo odpuscic:-))) albo z kija spuscic:-)))Yo nic ze nie rozumieja -moze im w genach zapisze:-)))i odbije sie i drgnie w dzieciach…Israela zwlaszcza:-))))

 9. Św. Mikołaj said

  W takim razie, na poczet przyszłego wyroku sądu, trzeba zabezpieczyć Bolka nieruchomości i szwajcarskie konta zanim cwaniak przepisze je na kogoś innego.

 10. obama tez dostal „pokojowa” nagrode nobla za to, ze wyslal 35.000 amerykanskich najemnikow do Afganistanu, by w s”pokoju” mordowali miejscowa ludnosc cywilna, ktora patrzac przeszkadzala najemnikom pakowac na samochody afganskie opium transportowane w wojskowych samolotach i plecakach…No musza sobie chlopcy troche „dorobic”…, a i w USA „jew-ekonomia” sie troche „podreperuje”…dzieki „wolnemu” rynkowi” w „wolnej amerykance”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. mirek said

  chyba szybciej Matce Teresie (bo była przeciw aborcji)

 12. Czes said

  Ad: 1 Ekstra dowodow nie potrzeba. O infekcji swiadczy dobitnie wybor laureatow od wielu lat, a nie przyszly werdykt.
  Ciekawe ze nie wspomnieli kissinegra. Trzeba tez pamietac o „naszych” zydokomuchach jak bzdzislawa szamborska i czesio milosz.

 13. Marucha said

  Oczywiście wszyscy koszerni laureaci w pełni zasłużyli nie tylko na nagrodę Nobla, ale także na Nagrodę Leninowską, Stalinowską, Trocką itd.

Sorry, the comment form is closed at this time.