Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Spółkę tanio sprzedam

Posted by Marucha w dniu 2010-07-28 (Środa)

Mimo kryzysu na sprzedaż wystawiony został jeden z największych krajowych producentów leków, w tym m.in. antybiotyków oraz insuliny – Polfa Tarchomin. Przeciwnicy tego rozwiązania przypominają, że obecnie spółki sprzedawane są poniżej ich wartości.

Polski Holding Farmaceutyczny, do którego należy obecnie Polfa Tarchomin, wysłał 92 oferty do potencjalnych inwestorów branżowych z kraju i zagranicy. Zainteresowani mają czas na składanie ofert do końca września. Władze spółki planują zamknięcie procesu sprzedaży 85 proc. akcji spółki na przełomie roku, a parafowanie umowy sprzedaży planują na pierwszy kwartał 2011 roku.
– Wybór inwestorów nie jest przypadkowy i został opracowany pod profil Tarchomina. Czekamy do końca września na oferty, a zamknięcie procesu jest planowane na przełomie grudnia i stycznia – poinformował Artur Woźniak, prezes PHF.
– To firma o ogromnym potencjale, ciągle jest unowocześniana – zapewniała Halina Lachowska, prezes Polfy Tarchomin, prezentując ofertę firmy. Od dwóch lat spółka jest restrukturyzowana i zatrudnia obecnie 1,5 tys. osób. Dysponuje powierzchnią 75 ha gruntów. Obecnie trwają prace dotyczące uregulowania ich stanu prawnego w księgach wieczystych. Mają być one niebawem zakończone.

Spółka ma być sprzedana za „godziwą cenę”. Prezes Woźniak nie chciał ujawnić kwoty, na jaką wyceniono Polfę Tarchomin, i za którą, jego zdaniem, powinna zostać sprzedana.
– Godziwa cena to taka, która mieści się w przedziale wyceny, którą robiliśmy trzema metodami, to jest ta cena minimalna. Maksymalna uwzględnia również potencjał spółki, portfolio i grunty. Nie jest więc wyceniona tylko sama produkcja i same przychody, jest także wyceniona analiza perspektyw rozwoju spółki – wyjaśniał Woźniak.

Nabywca ma kontynuować produkcję farmaceutyczną oraz chemiczną.
Przedstawiciele załogi nie są przeciwni prywatyzacji. – Potrzeba środków na dalsze inwestycje i rozwój – stwierdza Tomasz Walicki, przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Obawiają się jednak wrogiego przejęcia. A Polfa Tarchomin to jeden z największych krajowych producentów insuliny, leków psychotropowych i antybiotyków.
– Boimy się wrogiego przejęcia przez olbrzymią firmę, która może przejąć spółkę, by ją zamknąć. Konkurencja w przemyśle farmaceutycznym jest drapieżna – mówi Walicki.

Jak dodaje Anna Cieślak, przewodnicząca zakładowego OPZZ, pracownicy obawiają się także, że tereny na Białołęce, gdzie znajduje się spółka, z powodu swojej atrakcyjności dla deweloperów, mogą stać się przedmiotem rywalizacji z ich strony w celu budowy centrów handlowych czy osiedli, a zakład może zostać zlikwidowany.

Poseł Gabriela Masłowska (PiS) z sejmowej Komisji Finansów Publicznych podważa sens sprzedaży spółki w czasach światowego kryzysu. W jej opinii, to przykład krótkowzroczności obecnej ekipy rządzącej.
– Jest to histeryczne poszukiwanie pieniędzy dla zapchania dziury budżetowej. Z jednej strony rząd nas zadłuża, a z drugiej strony wyprzedaje to, co cenne i przynosi zyski. Czy warto sprzedawać spółki, które przynoszą zyski? Rodzi się pytanie, co potem – zauważa Masłowska.

W zeszłym roku zysk netto Polfy Tarchomin wyniósł 5 mln złotych. W pierwszym półroczu br. obroty spółki wyniosły 110 mln złotych. Zdaniem przedstawicieli firmy, w tym roku przychody spółki powinny przekroczyć ponad 200 mln złotych.

Paweł Tunia, Nasz Dziennik

Polskojęzyczny rząd Tuska nadal reprezentuje to samo stanowisko, co niemal wszystkie poprzednie rządy: „Najlepsza inwestycja to wynieść z domu telewizor i sprzedać na bazarze. Zero inwestycji, sam czysty zysk.” – admin.

Komentarzy 14 do “Spółkę tanio sprzedam”

 1. lopek said

  Czytając zamieszczone artykuły, odnoszę wrażenie, że czytam doniesienia z wojny, gdzie Polska jest systematycznie dobijana – na razie tylko gospodarczo!
  Co nas Polaków czeka?

 2. Marucha said

  Polska jest dobijana. Gwoździem do trumny było podpisanie Traktatu Lisbońskiego.
  A naród śpi.

 3. 166 bojkot TVN said

  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego obce koncerny są dochodowe, a wielki kombinat farmaceutyczny Polfa Tarchomin – nie?

  Teraz łatwiej będzie wytruć chorych Polaków obcymi lekami o niewyobrażalnych skutkach ubocznych.

 4. pioszo said

  wynieść telewizor na śmietnik to jedna z najlepszych inwestycji…

 5. Maj said

  Jeszcze jeden rabin nawolujacy do zbrodni uniknal kary.
  http://www.haaretz.com/print-edition/news/police-release-rabbi-arrested-for-inciting-to-kill-non-jews-1.304261

 6. Lopek
  Oczywiscie ,ze masz racje.
  Na calym swiecie firmy produkujace leki maja olbrzymie dochody.
  W tym, kolejnym wypadku trzeba by sie zainteresowac tymmi ,ktorzy do sprzedazy Polfy naklaniaja.
  Nie robia tego bezinteresownie.Tego mozesz byc pewien.
  Tego typu k**wom (prostytutka to zawod, k**wa to charakter) jest wszystko jedno skad biora pieniadze.
  Jerzy

 7. JANKES said

  166 bojkot TVN powiedział/a Może czas najwyższy uświadamiać Polaków wiele chorób można wyleczyć a bardzo dużo ludzi leczy się na krążenie,nadciśnienie,cukrzycę,reumatyzm i wiele wiele innych.Wystarczy tylko oczyścić organizm zastosować dietę warzywno owocową teraz mamy świeże nowe . Tylko nie wolno odstawiać leków ,jak się zacznie naprawiać będziemy zmniejszać dawkę leku do zupełnie ich odstawienia.Zaczynasz jeden lek a on powoduje uszkodzenie co innego i póżniej wychodzisz z całą siatą leków.One nie leczą przyczyny tylko objawy,a tu trzeba pozbyć się przyczyny.Polecam „Dieta dr Ewy Dąbrowskiej”. Dlaczego właśnie ta dieta?
  http://www.dieta-dabrowska.pl/dieta.html

 8. Marucha said

  3: Polfa Tarchomin JEST dochodowa. Ale rządzące Polską szumowiny uważają, że lepiej, aby dochody szły do obcej kieszeni albo żeby ich wcale nie było, niż by miały iść w polskie ręce.

 9. NC said

  8: Przede wszystkim chcą wziąć gigantyczną łapówkę za sprzedaż poniżej wartości i założyć za te pieniądze starą rodzinę z tradycjami.

 10. Darek T. said

  „Nabywca ma kontynuować produkcję farmaceutyczną oraz chemiczną”. Nabywca ma kontynuować, ale nie zobowiązuje się do tej kontynuacji. To takie przypuszczenia dla medialności przekazu. Grunty – „Dysponuje powierzchnią 75 ha gruntów. Obecnie trwają prace dotyczące uregulowania ich stanu prawnego w księgach wieczystych”. Znalazł się przedwojenny spadkobierca z USrAela? Teren jest z roku na rok coraz bardziej atrakcyjny. Kiedy powstanie nowy most przez Wisłę, to dopiero będzie skarb.

 11. JANKES said

  Woda czy COCA COLA to powinni wiedzieć rodzice
  WODA
  Szklanka wody wypita przed snem eliminuje sensację głodu podczas całej nocy u prawie 100% osób, które przestrzegaja dietę – wykazuje badanie na Universytecie Waszyngtońskim.

  Brak wody jest głównym powodem uczucia zmęczenia w ciagu dnia.

  Początkowe badania wskazują, że 8 do 10 szklanek wody dziennie mogą znacznie zmniejszyć bóle pleców i stawów u 80% osób, które cierpią na te bóle.
  Zwykłe zmniejszenie wody w ciele ludzkim o 2% może spowodować krótkotrwałe zakłócenie pamięci, problemy z liczeniem i trudności z koncentracją w używaniu komputera albo czytaniu

  Picie 5 szlanek wody w ciągu dnia:
  – Zmniejsza ryzyko raka odbytnicy o 45%
  – Może zmniejszyć ryzyko raka piersi o 79% i o 50% prawdopodobieństwa raka pęcherza.

  Czy wypijasz codziennie ilość wody, którą powinieneś ?
  COCA COLA
  Jeżeli zanuży się kość w szklance z Coca Colą, kość rozpuści się w dwa dni.

  Aby wyczyścić muszlę klozetową wystarczy wlać szklankę Coca Coli, pozostawić przez pewien czas i następnie spuścić wodę.

  Kwasek cytrynowy Coca Coli czyści plamy na naczyniach kuchennych.

  Aby wyczyścić plamy rdzy na chromowanych zderzakach samochodowych wystarczy nacierać zderzak kawałkiem folii aluminiowej zamoczonej w Coca Coli.

  Aby wyczyścić przedmioty nadżarte przez kwas z akumulatora samochodowego oblejcie Coca Colą miejsce skorodowane.

  Tłuste plamy na ubraniu części się skutecznie wlewając szklankę Coca Coli do maszyny do prania z zatłuszczonym ubraniem i dodając proszek do prania

  Coca Cola pomaga czyścić tłuste plamy.

  Coca Cola pomaga również czyścić szyby samochodowe.

  Głównym składnikiem aktywnym Coca Coli jest kwas fosforowy.

  Jego PH jest 2.8 i może rozpuścić paznokieć w ciągu 4 dni.

  Kwas fosforowy, eliminuje wapień z kości i z tego powodu jest głównym powodem zwiększenia osteoporozie .

  Kilka lat temu badanie przeprowadzone w Niemczech w celu znalezienia powodu występowania osteoporozy u 10-cio letnich dzieci.

  Resultat : nadmierne spożywanie Coca Coli z powodu braku kontroli rodziców.

  <>
  Ciężarówki transportujące Coca Cola są zaopatrzone etykietą:COCA COLA

 12. Miet said

  ad.7

  Pana dobre rady nadaja sie raczej na troche inny temat.
  Tutaj przeciez mowimy o kontynuacji grabiezy polskich przedsiebiorstw i polskiego majatku narodowego a nie jak sie ludzie powinni leczyc.

  Niedawno na TVP podano, ze na Slasku ma byc ponownie uruchomione dziewiec kopaln wegla.
  Uruchomienie bedzie dokonane przez spolki holenderskie i belgijskie.
  Czyli Holendrom i Belgom bedzie sie teraz oplacalo a Polakom po roku 1990 wmawiano, ze to nic nie warte i gornikom sugerowano aby nauczyli sie innych zawodow.
  W tamtym czasie zamknieto ponad 30 kopaln.
  Teraz zyski beda szly do innych krajow a polskim gornikom pozostana drobne pieniadze za ciezka robote.
  Te pieniadze wydadza na zywnosc i ciuchy w supermarketach i pojda te pieniazki dalej za granice.
  I widzicie jakie to latwe – ale na pewno media beda bebnic ile to nowych stanowisk pracy powstalo w Polsce.
  I tak jak konczy sie przyslowie – „…., a glupiemu radosc”.

 13. Hindusi uzywaja „coca-coli” do opriskiwania drzew i krzewow owocowych w proporcji 1 litr coli na dwa litry wody.
  Robaki omijaja opryskanie drzewa i krzewy…i po chutzpie z GMO (mosanto) Chindusi szerokim kolem omijaja rowniez lichwiarskie robaki…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. antykk said

  Bankructwo ukrainskiego właściciela St.Gdynia i Huty Częstochowa! http://www.bibula.com/?p=24886

Sorry, the comment form is closed at this time.