Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym IV RP

Posted by Marucha w dniu 2010-07-30 (Piątek)

Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym więźniem politycznym IV RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!

Jak podają nasi informatorzy, jeden z najgorliwszych obrońców krzyża, dziennikarz polonijny Rafał Gawroński, został wczoraj aresztowany naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w momencie gdy trzymał drewniane krzyże w ręku.

„Podjechały trzy patrole – policja, WSW, BOR” mówi nasz informator – i go aresztowały rzekomo z paragrafu 212 (o pomówienie).

Dziennikarz został przewieziony do aresztu na ul. Wilczą, a następnie gdzieś wywieziony. Rafał Gawroński w ciągu ostatniego miesiąca był także reporterem niezależnego programu internetowego 11 Minut, w którym w dwóch odcinkach ostro krytykował planowane usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jak sam twierdził, od dłuższego czasu był „na oku służb” – z uwagi na swoją krytyczną postawę wobec rządów PO oraz rodzącego się totalitaryzmy. 15 lipca w trakcie realizacji filmu o historii krzyża w Polsce został na chodniku spisany przez pracownika BOR, który nie podał żadnego powodu poza tym, że to „z uwagi na bezpieczeństwo”.

Widzimy więc na własnych oczach jak z dnia na dzień Polska staje się państwem totalitarnym, gdzie zamyka się ludzi za ich postawę ideologiczną i wypowiadane poglądy.

Jeśli w ciągu najbliższych kilku – kilkunastu godzin nie podamy nowych informacji, będzie to znaczyło, że również autor niniejszego bloga, Marek Podlecki został aresztowany.

Zobacz reportaże:
Wojna o Krzyż – część 1
Wojna o Krzyż – część 2

Za http://monitorpolski.wordpress.com/2010/07/30/rafal-gawronski-pierwszym-oficjalnym-wiezniem-politycznym-iv-rp-aresztowany-z-drewnianymi-krzyzami-naprzeciwko-palacu-prezydenckiego/

Komentarze 22 do “Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym IV RP”

 1. truth said

  Kto bedzie nastepny zatrzymany ?
  Czy to jeszcze Polska ???

 2. Jochn z Kolorado said

  A co my, emigranty, będziemy madrym Polakom doradzac? Skad my mamy wiedziec, czy to jeszcze Polska?
  My nic nie wiemy.
  Ot tyle, co nam raz na rok jakis zablakany podróznik z Polski opowie.

 3. gość said

  całe to wykorzystywanie krzyża (i naiwnych ludzi działających w dobrej wierze) w teatrzyku medialnym od początku budziło we mnie obrzydzenie. Czy Państwu też nie wchodzi strona aferyprawa.com czy to tylko jakaś usterka u mnie?

 4. Truth said

  Jestem prowokatorem, używającym na Internecie adresu IP 98.82.42.130, zidentyfikowanym na kilku forach.

 5. monitorpolski said

  aferyprawa nie wchodzą, Gawroński dla nich pisa – sprawa wygląda bardzo poważnie. Zapraszam na http://www.monitorpolski.com oraz na inne blogi – ludzie są już poinformowani. Także prasa polonijna.

 6. demonica said

  Rafał Gawroński skierował do Komorowskiego p.o. wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu : Thuska, Millera, Klicha i Janickiego – 23.04.2010r.wpłynęło do biura podawczego Sejmu.

 7. demonica said

  Do zdrajców-morderców :

  ICH KREW NA WAS I NA DZIECI WASZE !!!

 8. Coraz ciekawiej.Padlo pytanie:”Czy to jeszcze Polska?”
  Mowic szczerze-nie wiem.
  Jerzy

 9. Nie wiem czy komus sie jeszcze sni czy marzy o Polsce…
  NIE MA POLSKI!!! JEST JEWROPEJSKI KOLCHOZ Z BRUKSELSKIM PRAWEM STANOWIONYM!!!
  Jesli ktos tego nie rozumie i nie zdaje sobie z tego sprawy. to nie ma zielonego pojecia na jakim swiecie zyje!!!
  (nie chce uzyc wlasciwego okreslenia, ktore az cisnie mi sie na usta)…
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Z sieci said

  Polska w uscisku masonerii…

 11. Z sieci said

  Atak spekulacyjny na Grecje, Wegry i na Polske – 01

  Atak spekulacyjny na Grecje, Wegry i na Polske – 02

  Atak spekulacyjny na Grecje, Wegry i na Polske – 03, 04, 05

 12. Z sieci said

  23 juillet 2010

  Rozdźwięk między rzeczywistością a obrazem Polski jako „oazą pomyślności”, kształtowanym przez rząd Donalda Tuska, międzynarodowe organizacje finansowe oraz większość mediów, nie może pogłębiać się w nieskończoność. Wreszcie nadszedł moment, że wizerunek ten rozsypuje się jak stłuczone lustro. Zadłużenie publiczne (czyli instytucji publicznych — od rządu poczynając, a na samorządach kończąc) wynosi ok. 3 bilionów złotych, co oznacza, że na jedną polską rodzinę przypada 285 tys. złotych. To zaś przy obecnej kondycji materialnej rodzin, praktycznie pozbawionych dochodów kapitałowych, obciążonych utrzymaniem osób bezrobotnych i posiadających niskie oszczędności, jest nie do udźwignięcia. Nie może być pocieszeniem, że podane kwoty są jedynie szacunkami statystycznymi. Za nimi kryją się realne, obecne i przyszłe ciężary finansowe, od których nikt nas nie uwolni
  Zdaniem uważnych obserwatorów, ujawnienie rzeczywistej skali zadłużenia publicznego Polski powoduje, że obecny rząd jest już skończony. Jeśli się jeszcze trzyma, to wskutek słabej lub opóźnionej reakcji społeczeństwa. Społeczeństwo dało się poznać jako bardzo słabe pod względem wykształcenia i świadomości ekonomicznej. Wielu ludzi uwiodły neoliberalne hasła, w myśl których o sukcesie decydują wyłącznie indywidualne chęci i ambicje, niezależnie od sytuacji społecznej i ekonomicznej kraju. Ci ludzie stali się, choć najczęściej bezwiednie, sojusznikami pasożytów żerujących na majątku publicznym; zagranicznych i krajowych. Teraz ci ludzie będą płacić za swoją lekkomyślność i brak zrozumienia dobra wspólnego.

  Chociaż może być jak w Grecji, w której kryzys rozpoczął się właśnie od nadmiernego (ukrywanego) długu publicznego. Rządy Konstantinosa Karamanlisa (przewodniczącego liberalnej Nowej Demokracji w latach 2004-2009, partii podobnej do Platformy Obywatelskiej) doprowadziły do niewypłacalności w sektorze publicznym, wystawiając Greków na atak spekulacyjny ze strony międzynarodowego kapitału finansowego. Teraz Antonio Samaras (nowy przewodniczący Nowej Demokracji) pierwszy zażądał postawienia odpowiedzialnych za kryzys przed Trybunałem Stanu, oskarżając ich o zdradę narodową.

  W kręgach mających dobre rozeznanie w sytuacji społecznej i ekonomicznej Polski zaskoczenia nie widać. Z jednej strony miały one nadzwyczaj łatwe zadanie, gdyż fakty same wskakiwały im do ręki. Wystarczyła elementarna wiedza metodologiczna z zakresu ekonomii i historii gospodarczej, aby uchwycić rzeczywisty stan gospodarki. Ale z drugiej strony stało przed nimi nadzwyczaj trudne zadanie: skruszyć mur milczenia i arogancji rządu oraz mediów. To drugie przychodziło z trudem. Do czasu kiedy sprawy osiągnęły — niestety — skalę katastrofy. Czyli do dzisiaj.

  Prof. Artur Śliwiński

 13. Tak to sie dzieje, jak bardzo wielu nie wie skad i na jakiej podstawie biora sie pieniadze….
  Pan profesor z radia maryja nie wyjasnia skad i na jakiej podstawie sila nabywcza nabiera na wartosci, ale koncentruje sie na splacie dlugu wobec lichwiarzy….., no i Polska jest w kryzycie i ciezar finansowy w/t niego winien byc zrealizowany…
  (bez kolejnego komentarza)…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http:;//polskawalczaca.com

 14. TZJ said

  Pieniądze wyprodukowane przez lichwę wielokrotnie przekraczają wartość całego PKB globu. Propaganda mówi spłacajcie a tego długu nie da się spłacić, dojdziemy niedługo do momentu gdzie chyba podobnie jak w pewnych fałszywych protokołach cały majątek będzie w ich rękach a nam i tak pozostaną do spłacenia długi.

  Czy coś podobnego mówią w Radiu ?

 15. Yaxa said

  To nie jest początek totalitaryzmu. Totalitaryzm jest w Polsce w rozkwicie. Zasłoną, z którą on może się ukrywać, jest niesprawność naszych umysłów. Przez lata jesteśmy programowani, żebyśmy patrzyli tam, gdzie nic nie można dostrzec i niczego nie można zrozumieć. Dało to rezultat wymarzony dla każdego systemu totalitarnego: nie rozumiemy, bo nie dostrzegamy i nie jesteśmy zdolni do refleksji i wniosków, które byłyby niezgodne z interesem naszych treserów. Staliśmy się niewolnikami, których nieuświadomiona pokorność intelektu, jest głównym filarem niewolnictwa.

 16. Marucha said

  Re 15: „Pokorność intelektu”… mówić o jakimkolwiek „intelekcie” w odniesieniu do ogromnej większości naszych rodaków zakrawa na kpinę.
  Tępota, brak podstawowych wiadomości połączone z ogromną arogancją i wręcz agresją w stosunku do ludzi mądrzejszych – to wręcz idealna baza dla zniewolenia tego społeczeństwa.
  A w ogóle to zgadzam się z Yaxą.

 17. 166 bojkot TVN said

  13/
  Każdego takiego mądrego profesora trzeba pytać nie tylko o to skąd pieniądze nabierają wartości, bo kiedy tracą, to taki prof zaraz zabełkocze, że z dodrukowania.
  Tych wszystkich profesorów, szczególnie tych w RM, trzeba na wstępie pytać czy prowadzili na swoje ryzyko jakąś tzw działalność gospodarczą wg przepisów „ekonomicznych” jaki tworzyli.
  Jeśli nie – wszystko co mówią trzeba włożyć między bajki ekonomiczne.
  Bo jeśli profesor potrafi stworzyć i poprowadzić z sukcesem firmę produkcyjną przez kilka, kilkanaście lat. Jeszcze lepiej jakby stworzył firmę od początku.
  Tymczasem taki profesor przeważnie nie ma nawet pomysłu na firmę, a chce decydować, radzić o finansach państwa.
  Jest oczywiste, że dzisiejsi profesorowie nie mają pomysłu na dobre państwo, gdyby trzeba je było tworzyć od początku. Na pewno nie mają pomysłu na Państwo Polskie dla Polaków i wszystkich innych, którzy wyznają te same wartości i lojalni wobec Polaków.
  Dowodem jest stan Polski po 1989 roku. Reformy wprowadzali „profesorowie”

  Firma Aldi, zmarł Theo Albrecht
  http://gielda.onet.pl/zmarl-jeden-z-najbogatszych-niemcow,18491,3337086,1,news-detal

  Czy taka firma jak Aldi miałaby szansę powstać w Polsce po 1945, po 1980, po 1981, po 1989 roku?
  Otóż nie! Nie miałaby szansy, bo gdyby miała, to by powstała, i to nie jedna.
  Tymczasem pączkujące polskie firmy, świetnie zapowiadające się, tuż przed ukończeniem inwestycji były pożerane przez konkurencję niemiecką za pomocą świetnie opracowanego numeru ze wstrzymaniem kredytowania, albo innymi dziwnymi kłopotami, o których robi programy E.Jaworowicz.

  Do tego trzeba dodać Inwestora publicznego, jakim są urzędy.
  Jeśli przetarg na projekt muzeum w centrum Warszawy wygrywa żydowski architekt spoza Polski, a projekt to paskudny bunkier, w dodatku przepotwornie drogi, to czym jest takie zjawisko, jak nie etnicznym żydowskim przekrętem, wielką pralnią pieniędzy, przelewaniem naszych podatków w prywatne kieszenie mniejszości żydowskiej?
  Żeby to był jeden taki przypadek. Drugi to wielki wieżowiec zaprojektowany przez Żydówkę. Niby nie ma to nic do rzeczy, tylko dlaczego te projekty zupełnie nie nadają się do podziwiania, nie pasują do reszty zabudowy, jeśli powstaną staną się większym kłopotem technicznym niż powodem do dumy.
  Te planowane inwestycje w centrum Warszawy mogą doprowadzić niejednego człowieka do smutnego wniosku, że ateistyczna cerkiew postawiona przez Stalina jako zemsta na Polakach w sercu Warszawy, wygląda dużo lepiej niż żydowskie „postępowe” wieże Babel.

 18. Jolanta said

  Rafał Gawroński został aresztowany nie za „krzyż” to tylko pretekst ,tak naprawdę to za dużo wiedział o Smoleńsku a właściwie o „ZBRODNI” jaka została dokonana , jest nie wygodny takich ludzi się po prostu zamyka lub eliminuje .
  Trzeba RATOWAĆ RAFAŁA !!!!!NIE DAJMY SIĘ DALEJ ZASTRASZAĆ ,nie można aresztować dziennikarza z art.212

  W praworządnej Polsce wszystko można, pani Jolanto. Można bezkarnie łamać podstawowe artykuły Konstytucji mówiące o suwerenności Państwa. Można wysyłać żołnierzy na brudne wojny bez decyzji Sejmu. Można zrobić kanalię prezydentem, agenta Ministrem Obrony Narodowej, a folksdojcza – premierem. – admin

 19. Jochn z Kolorado said

  My, cudzoziemskie Polaki, wcale nie chcemy wam w niczym pomagać, bo sami jesteście mądrzy, a może i jeszcze mądrzejsi, co widać po stanie Polaki.

  My tylko sobie was obserwujemy jak stado małp w klatce i wymieniamy komentarze. Gdzieby nam w głowie narzucać się dobrymi radami!

 20. ... said

  zdaje się, że sprawa jest poważna:
  RAFAŁ GAWROŃSKI ZAGINĄŁ
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3747&Itemid=56

 21. llllll said

  W sumie jeszcze pewności nie ma, że zginął.
  Dlaczego nikt nie kontynuuje?

 22. 166 Bojkot TVN said

  Najnowsze wiadomości bezpośrednio od bohatera wątku z poczty elektronicznej, odpowiedź na prośbę o znak życia:
  ——————————————

  2010-09-18 „Rafał Gawroński” pisze:

  Dziękuję za pamięć.

  Dzieki działaniom takich osób jak Pan/i żyję jeszcze.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Rafał Gawroński.

Sorry, the comment form is closed at this time.