Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Doganiamy standardy europejskie

Posted by Marucha w dniu 2010-07-31 (Sobota)

Rafał Lewicki – niezłomy ojciec kolejny raz aresztowany. Porozumienie Rawskie wzywa do akcji protestacyjnej.

Żądamy natychmiastowego uwolnienia ojca z aresztu!

Na początek sierpnia przed więzieniem w Barczewie i prokuraturą w Olsztynie organizujemy dużą manifestację w celu natychmiastowego uwolnienia ojca z aresztu .Przypominamy że Rafała Lewickiego zatrzymano bezprawnie (co zimą orzekł sad okręgowy w Elblągu ) po raz drugi. Tyle warci dla państwa są rodzice, rodzina, więzi rodzinne w Polsce. Ojciec aresztowany bezprawnie przez służby sadowe za próbę spędzenia wakacji z własnymi dziećmi – co było bez żadnego powodu uniemożliwiane od lat przez urzędników sądów rodzinnych,  sędziów kuratorów sadowych i parapsychologów z RODK.

Polskie służby sądowe kierują się nie oficjalnym prawem, a wewnętrznym instrukcjami, które są różne od ogólnie przyjętych norm społecznych. Z obserwacji wcześniejszych przypadków wyraźnie wynika, że w sprawach rodzinnych ową konsekwentnie przestrzeganą zasadą jest doprowadzanie do skonfliktowania rodziców i aktywne judzenie jednej strony przeciwko drugiej. Dzieci zaś mają trafiać pod opiekę gorszego z rodziców. Dlatego SS nie reagują na skargi ojców. Chodzi o maksymalne zaognienie sytuacji. Wtedy służby mogą wkroczyć do akcji i pokazać co potrafią. Dziecko zaś wychowywane bez ojca jest nieprzystosowane do życia, mniej zaradne i łatwiej ulega manipulacji. I zapewne o to chodzi.

Reszta, czyli prawniczy bełkot o dobru dziecka itd. jest tylko propagandą dla naiwnych. Przeciwko machinie państwa planowana jest ogólnopolska mobilizacja do walki z bezprawiem. Niezadowolony jest ogół środowisk prorodzinnych, który uważa, że w Polsce wymiar sprawiedliwości funkcjonuje fatalnie, co zresztą potwierdzały wszystkie statystki i liczne ciągnące się latami bezsensowne procesy w sądach rodzinnych. PRL -owski aparat bezprawia (prokuratury, sądy, policja) w formie niezmienionej działa do dzisiaj.

Stop bezprawiu! Mamy do czynienia z pogłębiającym się rozdźwiękiem między orzecznictwem sądów, a zwyczajnym, ludzkim poczuciem
sprawiedliwości.

Żądamy natychmiastowego uwolnienia Rafała Lewickiego

25 lipca 2010r. przed świtem, w wyniku policyjnej bezsensownej obławy zatrzymano i aresztowano w wypoczynkowej miejscowości Rafała Lewickiego wraz z dwoma synami spędzających wakacje nad morzem. W ramach represji osadzono ojca chcącego tylko uczestniczyć w wychowaniu synów na trzy miesiące w areszcie w Barczewie. Nie mamy wątpliwości, że to co się stało, to odwet służb sądowych za jego niezłomną od lat postawę wobec bezprawia panującego w sądzie rodzinnym w Ostródzie. Przypominamy że 24.12.2009 Rafała Lewickiego za to samo osadzono bezprawnie w areszcie w Iławie, po czym zwolniono po trzech tygodniach przyznając że zatrzymanie było bezpodstawne .

Wszystkie okoliczności niesłusznych zatrzymań, wieloletniej izolacji małych chłopców od rodziny muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ojca, by ujawnione zostały wszystkie dokumenty dotyczące szykanowania całej rodziny Lewickich z Miedzylesia koło Ostródy. Aby kłamstwo sądów rodzinnych zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej. Domagamy się tych działań przede wszystkim ze względu na szacunek dla cierpienia tej rodziny i wszystkich dzieci w Polsce izolowanych od swych rodziców. Ukrywanie prawdy o sądownictwie rodzinnym – efekt decyzji tych, którzy do patologii doprowadzili – stało się jednym z fundamentów polityki rodzinnej w Polsce.

My jako Inicjatywa Społeczna, mówimy donośnym głosem – czas na zmiany,na zmiany radykalne, na zmiany chroniące rodzinę, na zmiany systemowe chroniące praw dziecka do kontaktów z ojcem, do życia w rodzinie. Protestujemy, bo ojców pozbawia się prawa do sprawiedliwego procesu i prawa do obrony. Protestujemy, bo prawda nie może ujrzeć światła dziennego Protestujemy, bo nie boimy się powiedzieć prawdy. Protestujemy, bo kłamstwo jest ferowane w tej sprawie. Protestujemy, bo zabiera się dziecko ojcu. Protestujemy, bo godność ojca i dziecka tego wymaga. Protestujemy, bo inni milczą lub szepczą, jeśli widzą zło. Protestujemy, bo sami też doświadczyliśmy niesprawiedliwości. Protestujemy, aby podatnik nie łożył na szkolenie cwaniaków stosujących sztuczki prawne, mające na celu krzywdę człowieka. Protestujemy, bo dziecko pragnie ojca, a służby sądowe robią z niego wariata lub psychopatę.

Waldemar Kalinowski
http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1108:rafa-lewicki-nizomy-ojciec-kolejny-raz-aresztowany-porozumienie-rawskie-wzywa-do-akcji-protestacyjnej-&catid=10:ogolna&Itemid=2

Komentarzy 5 do “Doganiamy standardy europejskie”

 1. Gorecki said

  Tak jak Pan Michnik w opozycji demokratycznej,
  Pani Najfeld (jakos tak pisane) w aborcyjnej,
  A Pan Lewicki w opozycji rodzinnej,
  To wystarczy jakis opozycjonista finansowo-systemowy
  -w rodzaju Marks, Lenin, Trocki- i juz zmierzamy zywym krokiem ku nowemu swiatu.

 2. PL said

  Ten Lewicki to lepszy numer.
  Najlepiej jakby popełnił samobójstwo, jak ten Polak w Niemczech z powodu Jugendamtu.

 3. Staruszek Portier said

  Te inne znane przypadki nadużyć władzy urzędników nad rodzicami to też wszystko „opozycja rodzinna”. Same Żydy.

 4. kosak0 said

  same zydy czyli rodzina moze spac spokojnie,dobranoc

 5. Marucha said

  Mnie też się tak wydaje.
  Polskie, katolickie rodziny nie są czymkolwiek zagrożone. Mogą spać spokojnie. Czuwają nad nimi nie tylko sumienni urzędnicy III RP, ale cała Unia Europejska, której pierwszoplanową troską jest rodzina i prawa człowieka.

Sorry, the comment form is closed at this time.