Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Instytut Mesjanistyczny

Posted by Marucha w dniu 2010-07-31 (Sobota)

Uważamy, iż poniższy tekst, wklejony jako komentarz przez jednego z gości gajówki, zasługuje na umieszczenie w formie oddzielnego artykułu. – admin

Aby zilustrować naszą tezę i urozmaicić ten nieco nudny, bo bardzo skondensowany wywód, a także pokazać do jakiego stopnia mają aktualne znaczenie historyczne odniesienia, przedstawimy mechanizm pewnych inicjatyw masońskich.

Jeden z ważnych ośrodków masonerii w Polsce, po pierwszej wojnie światowej, został zorganizowany jako Instytut Mesjanistyczny. Kierował nim wysoko stojący w hierarchii masońskiej Józef Jankowski – różokrzyżowiec i martynista, znawca Kabały. Jego najbliższym współpracownikiem i wychowankiem był Jerzy Braun – postać niepospolita: filozof, poeta, doskonały publicysta i redaktor pism na dobrym poziomie, przede wszystkim Zetu i Merkuryusza Polskiego Ordynaryjnego.

Tak na marginesie warto zaznaczyć, że Zakon także przeżywa dziś poważne trudności i ma kłopoty z ludźmi. W okresie międzywojennym dysponował szeregiem wybitnych indywidualności, które o niebo przerastały takich nieudaczników jak Tadeusz Mazowiecki.

Po przekształceniu Instytutu Mesjanistycznego w Towarzystwo Hoene-Wrońskiego, Jerzy Braun z niesłychaną energią zaczął propagować naukę tego filozofa, którego Papus stawia w jednym rzędzie z takimi Mistrzami, jak Fabre d’Olivet i Eliphas Levi. Jako członek Zakonu wyspecjalizowanego w prowadzeniu dywersji Jerzy Braun – mason wysokiego stopnia, pochodzenia żydowskiego, zaczyna energicznie zwalczać masonerię i Żydów, przede wszystkim na lamach Merkuryusza; można się domyślić z jakim skutkiem. W końcu lat trzydziestych organizuje Porozumienie Organizacji Antymasońskich i zaczyna wydawać Biuletyn Antymasoński, którego materiał informacyjny z zachwytem przejmuje prasa narodowa i katolicka. Dobry dowcip, nieprawdaż? Zakon masoński posiadł tę mądrość, że może spokojnie egzystować dopiero wtedy, gdy sam zorganizuje własnych przeciwników – i odpowiednio nimi pokieruje. I robi tak nadal.

Na tym ta historia się nie kończy. Jerzy Braun miał współpracownika i wychowanka: Władysława Brulińskiego, najbardziej zaufanego z zaufanych, bo jak twierdzi – Braun przekazał mu swą spuściznę pisarską i archiwalia. Otóż Bruliński jest szefem Unii Nowoczesnego Humanizmu, wronskistą i przełożonym Zakonu, który – jak twierdzi – ma trzy stopnie wtajemniczenia. Jednocześnie był największym w Polsce wydawcą literatury antymasońskiej i antyżydowskiej. Bądźmy sprawiedliwi: wydawał również dzieła wronskistowskie i okultystyczne. Łatwo się domyślić z jakim skutkiem walczy on z masonerią. Tak po prostu to się nazywa wpuszczaniem w maliny. I jeszcze jedno: Bruliński jest też spirytystą. Zmarła ukochana dyktuje mu z zaświatów teksty, które następnie on wydaje. Czyż nie mają racji ci, którzy twierdzą, że świat jest jednym wielkim domem wariatów? Ale trzeba pamiętać, że bywają wariaci niebezpieczni.

Ale to jeszcze nie koniec historii. Fama niesie, że Władysław Bruliński ma ucznia i wychowanka – Jacka Bartyzela. Jesteśmy skłonni w to uwierzyć, bowiem Bartyzel jest zagorzałym wronskistą i autorem szeregu prac o Hoene-Wrońskim, a wyznawcy tej filozofii tworzą zwarte ugrupowanie – niektórzy je nazywają sektą. I chyba już nikogo nic zdziwi, że pan Bartyzel jest również gorliwym antymasonem, autorem artykułów zwalczających mafię wolnomularską – podobnie jak Władysław Bruliński, Jerzy Braun – i sam Mistrz Hoene-Wroński, który swe dzieła przeznaczone dla profanów garnirował wymysłami pod adresem masonów, których nazywał piekielną zgrają. Ale za to w swym wielkim dziele przeznaczonym dla wybranych – wtajemniczonych – Apodyktyce Mesjanistycznej (7 egzemplarzy w Polsce!) przedstawiając plan urządzenia świata i jego przyszłą strukturę (tak, tym się zajmował nasz Wielki Mag! I nie były to czcze iluzje) na jednym z naczelnych miejsc umieścił… masonerię.

Sądzimy, że Pan Jacek zna to dzieło; jeśli nie – możemy mu przepisać odpowiednie fragmenty. (…) Jeszcze ciekawostka: gdy przed paroma laty Episkopat Polski przygotowywał się do wydania swego organu – dziennika katolickiego, na jego redaktora naczelnego był desygnowany… właśnie Jacek Bartyzel. I to nas nie dziwi. Od momentu, gdy w minionym dziesięcioleciu Andrzej Micewski został członkiem Społecznej Rady Doradczej przy Prymasie Polski i – jak pisał Kisiel – głównym publicystycznym rzecznikiem Kościoła – już nas nic nie może zdziwić. Jacek Bartyzel miał być naczelnym dziennika – organu Episkopatu, Andrzej Micewski był redaktorem naczelnym Znaków Czasu – pisma kościelnego, oczka w głowie Kardynała Glempa. O co tu chodzi? A przecież to tylko dwa ogniwa długiego szeregu: dawny Przegląd Katolicki – i tu w redakcji był Micewski, Tygodnik Powszechny – i tu także Micewski, Więź – podobnie. Powściągliwość i Praca – tu chyba tylko gościnnie. I można by dalej wyliczać! O co tu chodzi?

W jakiejś pracy masońskiej na wstępie znaleźliśmy motto – słowa Hocne-Wrońskiego, wzięte z Apodyktyki: „Ponad Kościołem i państwem zbudujemy władzę trzecią, najwyższą.”

Zapowiedź chyba bliska realizacji. Już kończą budowę. Pomożecie? – pytał Edward Gierek.

Rzecz jasna: Bartyzel jest tylko jednym z kółek w złożonej maszynerii – ważnym, ale nie najważniejszym. Chcecie Państwo poznać inne, sąsiednie trybiki? To stosunkowo proste; trzeba tylko uważnie popatrzyć.

W czasie obrony pracy doktorskiej mgr Jacka Bartyzela, która odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim – w połowie lat osiemdziesiątych – obecni byli w charakterze gości zaproszonych przez głównego bohatera jublu: Marcin Król, Jan Józef Lipski – Wielki Mistrz Loży Kopernik, Aleksander Hall, Szymon Rudnicki… Obecność samego Marcina Króla – z redakcji Tygodnika Powszechnego i naczelnego miesięcznika Res Publica – głównego organu… domyślają się Państwo czego? – dowodzi, że nasz Jacek obraca się w wysokich rejonach. Na takie uroczystości zaprasza się najbliższych konfratrów.

Zbudujemy władzę trzecią- najwyższą

Albo weźmy taką wypowiedź prof. Wiesława Chrzanowskiego: (Gazeta świąteczna, nr 260(1339), 6-7 XI1993 r., s. 8. Z prof. Wiesławem Chrzanowskim rozmawia Ewa Milewicz). Najpierw mówi redaktor:

– Powiedział Pan, że grupa młodych ludzi o orientacji narodowej była dla Pana dalsza. Kto więc byt bliższy?

Prof. Chrzanowski odpowiada: – Czułem się związany z Ruchem Młodej Polski, młodzieżą głównie gdańską, z Olkiem Hallem. a także z młodzieżą, gorzowsko-poznańską. Olek poznał mnie z 20-letnim wtedy Markiem Jurkiem. W tej grupie byli także Arkadiusz Rybicki, Wiesiek Walendziak, Krzysztof Nowak, Jacek Bartyzel, Tomek Wołek, Grzegorz Grzelak.

Pan Profesor jest bardzo skromny, gdy mówi, że czuł się związany z Ruchem Młodej Polski. To poczucie miało obiektywne podstawy: Ruch był jego dzieckiem, a Hall – wychowankiem.

Mogą Państwo tu zobaczyć rzecz interesującą: jak wiadome organizacje zapewniają swym członkom karierę. I jak szczęśliwą rękę ma profesor Chrzanowski: Arkadiusz Rybicki został liderem gdańskich konserwatystów i fiszą w Kancelarii Prezydenta, Wiesław Walendziak – prezesem Telewizji Polskiej, Tomasz Wołek – naczelnym Życia Warszawy, Aleksander Hall – stypendysta KOR-u – wiceprezesem Klubu Myśli Politycznej Dziekania, zastępcą samego Stommy – a po dziś dzień szefem Partii Konserwatywnej, tułającej się od Unii Geremka po ZChN, wreszcie Marek Jurek – prezesem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. A przecież widać jak na dłoni, że nie są to orły najwyższego lotu,

A propos profesora Chrzanowskiego – opowiemy zabawną historię. Oto w roku 1984 w Warszawie została wydana – nie w drugim, ale trzecim obiegu dość marnie wyglądająca broszurka niejakiego Krzysztofa Topiłowskiego, zatytułowana: Nowy Przegląd Katolicki a masonizacja Kościoła katolickiego w Polsce. Demaskowała ładny kawałek roboty masońskiej. Był to grom z jasnego nieba. W lożach rozległ się okrzyk Deszcz pada na świątynię. BBC – gdzie w sekcji polskiej pracował jeden z braci Smolarów, rozgłosiło nazwiska zdemaskowanych nie próbując nawet zaprzeczać, że są masonami: redaktorzy z wrażenia potracili głowy. Poinformowali jeszcze, że o broszurze pisały poważne pisma w Paryżu i w Londynie i że panuje przekonanie, że jest ona początkiem szerokiej kampanii antymasońskiej, na wzór kampanii antyżydowskiej z roku 1968. (…)

Ponad Kościołem i państwem

Ale wróćmy do rzeczy samej. Oto na stronie 10 i 11 broszury Topiłowskiego czytamy:

Wśród wymienionych członków zespołu Kolumny (Tygodnika Warszawskiego – pisma masońskiego, rzekomo katolickiego, przyp. W.St.) z pewnoscią największą indywidualnością jest Wiesław Chrzanowski, nic dziwnego, że robi karierę: zostaje jednym z głównych doradców Solidarności, formalnie jest zastępcą brata Bronisława Geremka, ale chyba jest od niego ważniejszy. Kiedy w końcu lat siedemdziesiątych przyjechał do Polski przedstawiciel Wielkiego Wschodu Francji, oświadczono mu, że KOR-em z ramienia Zakonu opiekują się bracia: Jan Olszewski i Wiesław Chrzanowski. (…) Jedno jest pewne: zachodnie centrale postanowiły, że docent zostanie przesunięty do góry. Zapadła decyzja o robieniu mu publicity. Przeprowadziła z nim obszerny wywiad Polityka (…) Wywiad z Chrzanowskim przeprowadza też organ posła Zabłockicgo – Ład (…) Glos Ameryki nie pozostaje w tyle. Nadaje pod koniec 1981 r. obszerną rozmowę z nowokreowaną wielkością – i to w takim stylu, jakby nasz pan Wiesław był już kandydatem na prezydenta PRL.

Okazało się, że oczko niżej – na fotel marszałka Sejmu Rzeczpospolitej. Autor broszury wykazał nie lada zdolności profetyczne przewidując na osiem lat przedtem, że Chrzanowski zajmie jedno z najwyższych stanowisk w państwie. Ale decyzje wysokich konwentykli masońskich to jedno, a ich realizacja – te drugie: tam również nie wszystko przebiega gładko. Kiedy ostatecznie zadecydowano na jakimś konwentyklu, że Chrzanowskiemu powierzy się fotel marszałka Sejmu, okazało się, że mogą być kłopoty z przeprowadzeniem tego. Był szeroko znany jako notoryczny endek – a to nieprzyjemnie zalatuje antysemityzmem: pewne było, że wielu posłów i polityków nie mogłoby tego przełknąć. Sytuacja była kłopotliwa – właściwie bez wyjścia. Przecież nie można było ujawnić, co Chrzanowski robił i jaką odgrywał rolę w ruchu narodowym, ani wykazać, że z pewnych względów nie może być on prawdziwym antysemitą – na przykład ze względu na swego dziadka czy babkę, byłoby to niezręczne. I wtedy prof. Chrzanowski wpadł na niezwykły pomysł, aby przy pomocy broszury Topiłowskiego wyjść z tej ślepej uliczki: wykorzystać atak skierowany na siebie, niejako go odwracając i czyniąc z niego argument unicestwiający zarzut endeckości i antysemityzmu. I tak zrobił, torując sobie w ten sposób drogę do fotela marszałkowskiego.

W Życiu Warszawy – nr 271 z 19 listopada 1991 r., na str. 4 ukazał się wywiad: NOWA ENDECJA? Rozmowa z prof. dr hab. Wiesławem Chrzanowskim, prezesem Zjednoczenia Chrzescijańsko-Narodowego. Rozmawiał Tadeusz Kucharski, a w nim następująca wypowiedź Profesora:

„…W broszurach podziemnych lat 80., wydawanych czy też kolportowanych przez ludzi tego środowiska (Stronnictwa Narodowego – przyp. W. St.) ja sam byłem opisywany jako mason, i to wysokiej rangi; jeśli czytam w nich, że ja – wraz z Janem Olszewskim – sprawuję nadzór nad KOR z ramienia zakonu wolnomularskiego i z tego tytułu jestem przewidywany na bardzo wysokie stanowisko; jeśli w broszurze „Grabarze Polski” jestem wymieniany jaka jeden z grabarzy, zaś inna broszura nasi tytuł Nowy Przegląd Katolicki i masonizacja Kościoła katolickiego w Polsce.”
(…) Tydzień później został marszałkiem Sejmu.

Tworzy się gęsta sieć.

Stołek przewodniczącego Zjednoczenia Chrześcijańsko-Naradowego – po Chrzanowskim przejął jego najbliższy współpracownik! uczeń – Ryszard Czarnecki. Jak fama niesie, jest on również wychowankiem Władysława Brulińskiego. Państwo w to wierzą? My wierzymy – bo to jest logiczne i zrozumiale. Po prostu tryby się zazębiają, oczka zamykają, tworzy się gęsta sieć – sieć koszmarna, niewidzialna, która wszystko oplątujc i zniewala.

I czy można się dziwić, że nasz Wiesio tak często się spotykał na poufnych rozmowach z Wielkim Mistrzem Janem Józefem Lipskim, animatorem solidarnościowej opozycji i przyjacielem Jacka Bartyzeła? Jan Wolski (też spółdzielca, jak Chrzanowski) – to filar Zakonu, współpracownik i sukcesor samego Edwarda Abramowskiego, ożywczy duch Klubu Krzywego Kola, jego Najdostojniejszy. A przecież – jak pisze Krzysztof Topiłowski, najbliższymi współpracownikami – a polem opiekunami – Wolskiego byli mecenasi Jan Olszewski i Wiesław Chrzanowski: nie słyszeliśmy, aby ktoś dementował tę informację. Kółko się zamyka, po raz niewiadoma który.

Ale wracajmy do naszych baranów – jak mówią Francuzi, czyli do Jacka Bartyzela. Ciekawi są Państwo, co powie na nasze rewelacje? Pewnie, że są to nikczemne kłamstwa i on dobrze wie, jakie siły zmontowały tę kampanię oszczerstw: Hoene-Wrońskiego całe życie niszczyła piekielna zgraja – masoneria – pisał o tym wielokrotnie, nic dziwnego, że i jego – wroga tej mafii – zwalcza podobnie.

Wszystko więc wisi na Wrońskim: Jeśli on jest w porządku, to i Braun, i Bruliński – i sam Bartyzel. Przypatrzmy się bliżej. – Mówicie, że nie ma i nie może być żadnych dowodów, iż ten polski filozof był masonem – a właściwie super-masonem, jednym z Najwyżej Wtajemniczonych – a nam półki się uginają pod dowodami. Rzecz jednak w tym, że nie jest sposobem na przekonanie Czytelnika zamęczenie go na śmierć. Ale sięgnijmy na przykład po taką książkę, jak Christiana Cherfilsa „Zarys religii naukowej. Wstęp do Wrońskiego Filozofa i Refannatora, Warszawa 1929, przekład z francuskiego Czesława Jastrzębiec-Kozłowskiego, przedmowa Paulin Chomicza. Na marginesie: Jastrzębiec-Kozłowski i Chomicz to wybitni wronskiści, współpracownicy martynisty i różokrzyżowca Józefa Jankowskiego i przyjaciele Jerzego Brauna. Książka Cherfilsa służyła do kształcenia adeptów sekty. I oto na stronie 177, gdzie autor pisze o źródłach filozoficznych wronskizmu, czytamy:

„KABAŁA. Przede wszystkim niesłuszne byłoby twierdzić, jak to niektórzy czynili, że Wroński nigdy nie mówi ani o Kabale, ani o Boelunenm, ani boelunistnch. Wspomina i jedną i drugich, ale jedynie wpływ Kabaly zdaje się pewnym i głębokim.”

I dalej:

W doniosłej części swej Apodyktyki traktuje Wroński o mistycyzmie. Podnoszę formułę następującą:

b3 Przejście mistyczne

a4) Przejście od synkretyzmu do transcendentyzmu = Kabała (Seplier Jezira), (Akiba), Sepher-Soliar (Ben Jahai); Wrota Niebieskie (Ińra), ełc.

b4 Przejście od transcendentyzmu do synkretyzmu = gnostyka (Mistycyzm w doktrynach chrześcijańskich).

Ta prosta notatka, lepiej od niejednej, którą bym tu mógł dołączyć, wykazuje, jaką Wroński przypisywał Kabale doniosłość. Przejście od synkretyzmu do transcendentalizmu – nie jest że to, poza kwestią mistycyzmu, kierunek samego Wrońskiego? lleżby się jeszcze dało powiedzieć o zestawionych koncepcjach Kabały a Wrońskiego co do duszy ludzkiej!… (Opuściliśmy odnośniki, aby nie obciążać tekstu, choć są interesujące jako wykład Kabały. Przyp. W.St)

Jądro doktryny masońskiej

Państwo wybaczą, że przytoczony fragment nie jest zbyt klarowny – ale taka jest Kabała; relikt i kompendium gnozy żydowskiej, ponury, ciemny i obłędny zlepek wierzeń i mitów sprzed tysięcy lat, uformowany pod wpływem platonizmu. Takie jest jądro doktryny masońskiej, sama istota masońskości. I taką filozofią Jerzy Braun chciał zastąpić tomizm. Ale dzisiaj judaizacja Kościoła odbywa się na innych drogach. . .

Cherfils nader dyskretnie omówił kabalistyczne korzenie wronskizmu, jednak i tak go zdekonspirował Martyniści francuscy działając w odmiennych warunkach nie musieli się starannie maskować: – Poza tym bracia są przekonani, że: prima, profani i goje nie czytają, secundo, jeśli czytają – to zapominają, tertio, jeśli coś pamiętają – to zachowują to dla siebie i nic z tego nie wynika. Ale bracia czasem się mylą.

Z niezbyt jasnego tekstu Cherfilsa bezsprzecznie wynika jedno: wrońskizm to żydowska Kabała. I trzeba być niespełna rozumu, albo być bezgranicznie bezczelnym, aby twierdzić, że Wroński na serio zwalczał masonerię i może być patronem rzeczywistych przeciwników lej mafii.

A jeśli komuś jeszcze to nie wystarcza, niech weźmie klasyczne dzieło martynizmu – Papusa Traite methodiąue oculte, Paryż 1891, gdzie na stronie 1000 znajdzie, że Wroński należy do nurtu hermetycznego i do illuminizmu niemieckiego. Na następnej stronie – że jego uczniem był jeden z wybitniejszych martynistów Luis Lucas – autor pierwszej syntezy w naukach okultystycznych. Na stronie 1025 przeczyta, że prąd naukowy wywodzący się od martynizmu i hermetyzmu przez Wrońskiego i Luis Lucasa ma swoich najpoważniejszych przedstawicieli w osobach Papitsa, Juliana Lejaya, Juliusza Lermina itp.

Możemy sięgnąć do innego dzieła Papusa: ABC illustre d’occultisme, Paryż 1922; tam na stronie 343 i 344 przeczytamy:

„Przedstawimy współczesnym czytelnikom dwa systemy naprawdę syntetyczne, odwołując się dla ich analizy bądź to do Kabaty, bądź do Tarotów. Pierwszy z nich ta system wielkiego filozofa Hoene-Wrońskiego, który stworzył prawo absolutne. System ten, nazywany przez swego autora prawem stworzenia jest adaptacją Sefirotów; ma on zastosowanie do wszelkich możliwych rzeczywistości, a Apodyktyka Mesjaniczna jest poświecona tym różnym zastosowaniom…

Kabała pochodzi od wyrazu hebrajskiego kabalah – tradycja. Zawiera żydowską wiedzą tajemną, przekazywaną ustnie od stuleci, a spisaną prawdopodobnie dopiero w XIV wieku. Sefiroty to emanacje En-Sof-Nieskończoności, która jest zarazem Nicością i jest ponad Jehową. Sefirotów jest dziesięć i razem tworzą Adama-Kadmona – człowieka pierwotnego, istotę wyższą.”

To wszystko może się wydawać abstrakcyjne, nierzeczywiste. Zobaczymy więc, jak konkretnie wygląda Kabała; oto fragmenty pierwszego rozdziału jej głównej księgi Sefer-Jezirah – Księgi Stworzenia, która-jak twierdzili Żydzi – pochodzi od samego Abrahama:

Za pomocą trzydziestu dwu słów cudownej mądrości, Jach, Jehowa. Zebaot, Bóg żywy, Bóg mocny, wysoki i dostojny, wiekuiście bytujący, którego imię jest święte, opisał i stworzył swój świat we właściwej księdze, liczbie i stawie….

Dziesięciu sefirotów i nic więcej, wedle liczby 10 palców, pięć! naprzeciw pięciu i wiązek jedności jest uczyniony sprawiedliwie, pośrodku przez obrzezanie języka i obrzezanie ciała..

Dziesięciu sefirotów i nic więcej, 10 a nie 9, 10 a nie 11. Zrozumiej to mądrze i rozważ rozsądnie, zbadaj i wyznaj ich. Nadaj rzeczy jasność i postaw autora na przynależnym mu miejscu. Dziesięciu sefirotów i nic więcej, ich miarą jest 10 bez końca, głębia początku i głębia końca, głębia dobra i głębia zła, głębia wysokości i głębina niskości, głębia Wschodu i głębia Zachodu, głębia Północy i głębia Południa, mistrz jedyny, Bóg, król wiemy, panuje nad wszystkim z wysokości swego mieszkania wiekuistego i świętego…

Dziesięciu sefirotów i nic więcej. Ich koniec złączany jest z ich początkiem, a początek z końcem, jak płomień złączany jest z węglem. Mistrz jest jeden, nie ma drugiego.. Otóż czymże jesteś wobec Jedynego.

I dalej podobnie; tekst wlecze się bez końca wikłając w coraz bardziej niezrozumiałe kombinacje liter i liczb. Czy można się dziwić, że zgłębianie Kabały nieraz prowadziło do obłędu-podobnie jak studia nad filozofią Hoene-Wrońskiego? Jeszcze jedno: niech Czytelnik nie da się zwieść religijnej tonacji tych fragmentów. W Kabale jest zarówno głębia dobra, jak i głębia zła, podstawy i białej i czarnej maga, także lucyferianizm, Jehowa jest tam jednocześnie bóstwem dobrym i personifikacją absolutnego Zła. Ostry dualizm jest charakterystyczny dla całej gnozy.

Można kwestionować sens zajmowania się tymi obłędnymi fantasmagoriami: byłby to poważny błąd. Tu rojenia chorych umysłów, wyrosłe z pradawnych mitów są esencją masońskości, kanonem Wiedzy Masońskiej, fundamentem, na którym zbudowany jest Zakon.

„Wielkie stowarzyszenie kabalistyczne, znane w Europie pod nazwą masonerii pojawia się nagle na świecie w momencie, kiedy protest przeciwko Kościołowi rozbił dopiero jedność chrześcijańską” – pisze inny teoretyk masonerii okultystycznej – Eliphas Levi w swej Histoire de la magie (Paryż 1922, s. 399). Znany pisarz żydowski Bernard Lazare w swym dziele L’Antisemitisme (Paryż 1934, tom II, s. 196) stwierdza jednoznacznie:

„Pewnym jest, że u samej kolebki masonerii byli Żydzi, Żydzi kabaliści: dowodzą tego niektóre zachowane ryty.”

Korzenie sięgające w przyszłość

Myli się kto sądzi, że może ignorować Kabałę. Przecież wszyscy jesteśmy świadkami – zarazem uczestnikami – wielkiego procesu kabalizacji świata -procesu, który już trwa od wieków. Ta obłędna propaganda okultyzmu – dzisiaj głównie w postaci New Agę – jest przejawem konsekwentnie realizowanej, przy użyciu ogromnych nakładów, ogólnoświatowej strategu kabalizacji społeczeństw. Te wszystkie teozofie i spirytyzmy, wszystkie ezoteryzmy, tysiące sekt, szkół i ugrupowań okultystycznych, te horoskopy astrologiczne, które co krok podtyka nam prasa, radio i telewizja – to wszystko jest zakorzenione w Kabale – kodeksie gnozy żydowskiej.

Tworzenie mitów kosmologicznych i kosmogenicznych, teogonii i antropogonii – wszelkiego rodzaju mitologii, jest właściwe wszystkim społeczeństwom ludzkim, na wszystkich częściach globu we wczesnych stadiach rozwoju, na poziomie świadomości mitologicznej. Wszystkie społeczeństwa przechodziły przez stadium animizmu, wiary w duchy, w moce tajemne, przypisywały życie kamieniom, drzewom i wodzie, słońcu, księżycowi i gwiazdom – całemu światu, który ich otaczał. Wierzyły, że każde ze znanych im zjawisk jest dziełem jakiejś istoty wyższej – bóstwa dobrego lub złego. Istniała wtedy naturalna teozofia, naturalny spirytyzm – cały zespól wiedzy pierwotnej; która była religią, filozofią i światopoglądem tzw. społeczeństw prymitywnych, a właściwie niecywilizowanych, znajdujących się w stadium świadomości przedracjonalnej i przednaukowej. Dzisiaj ta wiedza jest dla nas niemal niedostępna. Nie ma już takich społeczeństw, a przede wszystkim inna już jest nasza umysłowość, inny sposób myślenia. świat człowieka pierwotnego – jego kultura i mentalność nie może być adekwatnie odtworzony przy pomocy aparatu pojęciowego współczesnego człowieka, nie może być wiernie przełożony na jego język. Oczywiście może być i jest analizowany przy pomocy narzędzi badawczych antropologii kulturowej i pokrewnych dyscyplin.

Czymś niedorzecznym jest pomysł nakłonienia ludzi współczesnych do przejęcia – nie samych wierzeń pierwotnych, bo te są niedostępne albo niezrozumiałe – ale ich jakichś zdeformowanych interpretacji, wulgarnych przeróbek. Najgłębiej absurdalnymi są usiłowania cofnięcia człowieka nowoczesnego – jakimkolwiek by on nie był – do stadium odpowiadającego wcześniejszym fazom jego rozwoju. Próby te to najdzikszy gwałt zadawany naturze ludzkiej, redukcja rozwiniętego organizmu do form embrionalnych, koszmarny zabieg wtłaczania z powrotem dojrzałej istoty do łona, z którego wyszła. A przecież na tym polega i tym jest w rzeczywistości cała ta gigantyczna propagandy wszystkich możliwych form okultyzmu i ezoteryzmu, cały mechanizm kabalizacji społeczeństw. I chyba nie ma nikogo tak naiwnego, by wierzył, że akcja ta jest przypadkowa czy samorzutna.

Dlaczego Zakon Wolnomularski z uporem, od wieków realizuje szaleńczy plan cofnięcia świadomości ludzkiej do jakiegoś stadium pierwotnego? O co w tym wszystkim chodzi? Nie wiemy. Może Nieznani Przełożeni są też ogarnięci jakimś obłędem? A może wiedzą, że masami ludzkimi łatwiej powodować, gdy są ogłupione – w jakimś transie, niezdolne do racjonalnego myślenia? A może jedno i drugie zarazem? Przecież nie tylko Kabała, ale również cały judaizm i polityczny mesjanizm żydowski są dzisiaj czymś nienormalnym, chorym reliktem czasów bardzo dawnych, pozostałością minionych epok, czymś najgłębiej obcym światu nowożytnemu i dlatego stanowiącym w nim jakąś potworną, rakowatą narośl.(…)

Nareszcie możemy wrócić do Jacka Bartyzela. Państwo wybaczą tę nieco karkołomną konstrukcję naszej rozprawki, ale naprawdę – dygresje były konieczne. Nie ma sensu mówienie „Bartyzel jest wronskistą”, gdy Czytelnik nie wie, czym naprawdę jest Filozofia Wrońskiego. Równie dobrze można by powiedzieć Bartyzel jest kantystą.

Wywód nasz ciągnie się jak wąż, przechodząc od jednej kwestii do drugiej, od problemu do problemu. Ale taka jest rzeczywistość: wszystko w niej łączy się ze wszystkim. Jej elementy tylko w kontekście innych stają się zrozumiałe.

Dlaczego wciąż Bartyzel? – Bo jest ciekawą postacią, uczestnikiem interesujących inicjatyw, i taką nitką, po której dojść można jeśli nie do środka kłębka, to do znaczących miejsc w kłębku. A także obiektem, przy pomocy którego można zilustrować mechanikę ważnych procesów i wydarzeń.

W październiku 1994 roku, w tygodniku Myśl Polska – organie Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego – została zamieszczona wkładka pt. Tradycja. Dodatek ten inaugurował Tradycjonalistyczno-Konserwatywne Stowarzyszenie Prawica Narodowa, a na pierwszej stronie zawierał deklarację ideową nowego ugrupowania, pióra Jacka Bartyzela – na co wskazuje styl i zapożyczenia z Hoene-Wrońskiego. Obok tegoż autora – już podpisany – artykuł pt. Przesiać zboże polskiego myślenia. Warto bliżej się przyjrzeć tej nowej Prawicy.

Deklaracja nam tego nie ułatwia: pompatyczny styl, natłok wielkich słów i ogólniki przeszkadzają w uchwyceniu tego, co istotne.,br>

„Prawica Narodowa ma bronić słowem i czynem wiecznych i absolutnych treści bytu społecznego, trwania przy integralnym depozycie Wiary świętej, depozycie najdoskonalszej ze wszystkich znanych dziejom ludzkości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej, dziedziczącej dorobek starożytnych cywilizacji: helleńskiej, rzymskiej i celtyckiej..” Tę ostatnią Autor wynalazł najwyraźniej po to, aby zastąpić inną cywilizację, z którą bywa kojarzone chrześcijaństwo…

Nasza Prawica stawia sobie również za zadanie obronę nacjonalizmu – i to zarówno krajowego, jak też Europejskiego, w celu budowy Nowego świętego Cesarstwa Suwerennych Państw Narodowych, jednoczących się ku obronie swego duchowego i materialnego dziedzictwa przed podbojem przez obce cywilizacje i ludy. Zamiast Pan-Europy mamy Nowe, święte Cesarstwo. A swoją drogą ciekawe, jakie to ludy zagrażają nam inwazją? Jednego domyślamy się, ale jakie następne?

„Prawica Narodowa chce też bronić ze wszystkich sił AUTORYTETU władzy duchownej i świeckiej, jednakowo czerpiących we źródło i usprawiedliwienie z woli Bożej; wyrażającego się najdoskonalej w tradycyjnym dla cywilizacji aryjskich ustroju społecznym trójstanowym (stan kapłański-stan rycerski-stan rolniczy, przemysłowy i kupiecki, odpowiadającym sferom: ducha i intelektu, czynu i woli oraz potrzeb materialnych; zaś na płaszczyźnie politycznej również w trój pierwiastkowym ustroju mieszanym, czyli MONARCHO-(czynnik zwierzchni i suwerenny) – ARYSTOKRATYCZNO – (czynnik doradczy i pośredniczący) – LUDOWYM (czynnik opiniodawczo-konsultacyjny)… – To z Hoene-Wrońskiego. Wywód nie bardzo zrozumiały, ale Kabała też nie grzeszy jasnością. Wszystko musi się zaczynać od triady – to podstawa Prawa Stworzenia Wrońskiego, a zarazem tablicy Sefirotów – jądra Kabały. A odwoływanie się do cywilizacji aryjskich brzydko zalatuje Rosenbergiem -ideologiem hitleryzmu. Cały ten bełkot ma wywoływać pewien stan emocjonalny zastępujący i eliminujący skutecznie proces myślowy, po prostu – ogłupiający słuchacza. W jakim celu? – O tym już wspominaliśmy.

Warto może zwrócić uwagę na dwa momenty w owej Deklaracji, Tradycjonalistyczno-Konserwatywne Stowarzyszenie Prawica Narodowa jest ruchem poza – i ponad partyjnym o charakterze Zakonu Ideowego. W zamieszczonym obok artykule Bartyzel wyjaśnia, że jego stowarzyszenie tworzy „ideowy zakon, którego placówki będą (…) pokrywać niedługo przestrzeń realną naszej Ojczyzny tak jak ongiś komandorie zakonów rycerskich, które rozsiane po pustyni, broniły Grobu Pańskiego przed Saracenami. I jeszcze jedno: w Deklaracji powiedziano, że Prawica Narodowa ma także zwalczać fałszywe i niebezpieczne dla duszy ludzkiej kulty, takie jak: Satanizm, Masoneria, Okultyzm czy New Agę. Łatwo przewidzieć, z jakim skutkiem.

A na koniec clou wszystkiego! Prawdziwy gwóźdź. Na drugiej stronie Tradycji, na rewersie Deklaracji znajdujemy Jerzego Brauna Kościół narodów – artykuł przedrukowany z Merkuryusza Polskiego. Czy można było dobitniej wyrazić, do jakiej tradycji nawiązują założyciele Prawicy Narodowej? Kogo uznają za swego mistrza i przewodnika? Ażeby jeszcze lepiej podkreślić, że mają zamiar podobnie jak Braun zwalczać masonerię, zaznaczając w nocie redakcyjnej: Jerzy Bram {1901-1975) – poeta, filozof i publicysta. Założycieli redaktor mesjanistycznego Zetu (1932), współinicjator Agencji Antymasońskiej (1938), twórca katolickiej UNII (1940), ostatni przewodniczący Rady Jedności Narodowej i p.o. Delegata Rządu RP na Kraj (1945).

Warto by jeszcze dodać: wychowanek KUL-u, członek Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie (1957), wreszcie – jak pisze jego rodzony brat – a zarazem bliski współpracownik, prof. Juliusz Braun (Zarys historii i doktryny Unii 1940-1945, Chrześcijanin w świecie, nr 4, kwiecień 1985, s. 31) – w czasie ostatniego Soboru, w Rzymie jego aktywny, choć nieformalny uczestnik, intensywnie pracujący w duchu zasad unionizmu.

Patronem nowego narodowego ZAKONU został czołowy martynista polski, kabalista i jeden z najniebezpieczniejszych dywersantow w Kościele, Sapienti sat. I chyba wystarczy to nie tylko mądremu.

A swoją drogą ciekawe, czy autor Deklaracji i jego wspólnicy naprawdę są przekonani, że profani nie myślą, nie czytają i nie pamiętają?

Bracia jednak bywają też ostrożni. Bartyzel w artykule komentującym Deklarację Prawicy Narodowej zamieszcza obszerny cytat z Metapolityki Hoene-Wrońskiego – nie podając ani źródła, ani autora. Czyżby się wstydził nazwiska swego Mistrza? Przecież komentarz – podobnie jak Deklaracja – jest dojrzałym owocem studiów nad tym geniuszem polskiej metapolityki. (…)

Poświęciliśmy sporo uwagi Józefowi Marii Hoene-Wrońskiemu (1778 – 1853), który jest jednym z czołowych teoretyków martynizmu. Jego filozofia systematyzuje podstawowe elementy Kabały i przedstawia je w duchu niemieckiej filozofii idealistycznej. Po dziś dzień zwolennicy i wyznawcy Wrońskiego – zwani wronskistami – tworzą rodzaj sekty ściśle związanej z Zakonem Martynistów -jedną z naczelnych struktur wolnomularstwa.

Zainteresował nas Hoene-Wroński ze względu na szczególną metodę maskowania się: oto ten wolnomularz, który dostąpił najwyższych wtajemniczeń, utrzymywał, że jest prześladowany przez masonerię, a swe dzieła przeznaczone dla profanów przetykał obelżywymi wykrzyknikami pod adresem mafii. Również jego zwolennicy – wronskiści – stosują metodę podwójnego maskowania i z zasady występują w roli przeciwników masonerii, zwalczając ją w taki sposób, aby jej nie wyrządzić żadnej szkody, a profanów wyprowadzić w pole.

Nakreśliliśmy sylwetkę Jerzego Brauna (1901-1975) – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tych dywersyjnych struktur, propagatora wronskizmu, wysoko wtajemniczonego wolnomularza. Zasługuje on na uwagę i z tego względu, iż działalność swą ukierunkował na infiltrację Kościoła – zarówno w płaszczyźnie ideowej, jak w zakresie personalnym: miał tu niezwykłe osiągnięcia. Specjalnością tego mafioso była walka z masonerią, zaangażował się w nią do tego stopnia, iż wydawał Biuletyn Antymasoński, organizował Porozumienie organizacji antymasońskich i Zjazd Antymasoński, co zakrawało na farsę. Uczniem Jerzego Brauna – w drugim pokoleniu – jest wronskista Jacek Bartyzel -postać odgrywająca niepoślednią rolę na naszej polskiej scenie: dlatego skoncentrowaliśmy na nim uwagę. Jak wiemy, Jacek Bartyzel, jest przeciwnikiem masonerii i zwalcza tę mafię podobnie, jak jego mistrzowie wyspecjalizowani w dywersji – wolnomularze Jerzy Braun i Hoene-Wroński..

Cdn.

Artykuł ukazał się w 1996 roku. Tytuł i skrócenia pochodzą od redakcji portalu omp.lublin.pl
Władysław Studzienicki

Komentarzy 21 do “Instytut Mesjanistyczny”

 1. RomanK said

  Dzieki panie Gajowy za ten przeciekawy text. Jak widac gaszcz nie tylko w lesie..i nie wszystko co sie w krzakach rusza…. gryzie:-))) I nie wszystko co w trawie piszczy..ma glos:-)))

 2. kosak0 said

  po tym artykule ja juz sam jestem glupi i nic nie wiem;jesli Marek Jurek jest jednym z ICH trybikow to rece mi opadly…

 3. Wojwit said

  Ano pewnie jest, niestety, bo jakoś trudno uwierzyć, że przy „całokształcie” swej osoby zaszedł tak daleko bez „wybitnie wybitnych” protektorów… Przynajmniej mi jest trudno w takie cuda uwierzyć, ale widocznie małej wiary jestem…

 4. Wojwit said

  @Panie Gajowy!
  Więcej TAKICH artykułów w „Gajówce”! Proszę! Toż to prawdziwa perełka wiedzy. A ile wyjaśnia za jednym zamachem. I casus Olszewskiego i Jurka, trudności ruchu narodowego, apatie Polaków czujących, że być może WSZYSTKIE czysto ludzkie sposoby reakcji na tę rzeczywistość są albo przechwycone przez „tych, co trzeba” albo zablokowane … A być może i takie rzeczy, o których pewnie nawet większość czytelników „Gajówki” bała by się pomyśleć.

 5. PL said

  Takich artykułów nie znajduje się na ulicy…

 6. kaper said

  Ad.5 PL

  co wnosi do dyskusji Twoj komentarz? nic! pewnie piszac ten frazes widziales juz tylko oczami wyobrazni las kciukow w gore. bo innej motywacji tu brak.

  co do artykulu to faktycznie niezwykle interesujacy. dzieki mnogosci nazwisk i informacji jest dobra baza do dalszych badan. moze osoba,ktora to wkleila ma jeszcze inne podobne? prosimy…

 7. opornik said

  Cóż trzeba przypominać w porę i nie w porę, więc
  przypomnę tutaj, taki sobie jeden z wielu,

  List do Rodaków:

  Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus +
  List ten poprzedziło wiele moich doświadczeń i bardzo ciekawych, a wiele mówiących odkryć, kórych waga i znaczenie dla Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie nie może być po prostu – przeceniona.
  Kiedyś postawiłem sobie pytanie, czy każdy Naród ma w swej wersji Litani Loretańskiej wezwanie Królowo…: Francji, Niemiec Hiszpanii, itp. I z wielką konsternacją stwierdziłem, że taki przywilej ma TYLKO POLSKA!
  Pytam więc osoby kompetentne: dlaczego ? – wtedy tłumaczono mi, że taki przywilej nadał nam jakiś Papież i dlatego…; czasem co bardziej zorientowani podawali imię Papieża i że to był skutek Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza mamy tak wpisane w naszą, polską wersję Litani Loretańskiej ten jakże więc wielki! – przywilej
  nazywania Matki Bożej – Królową Polski i wołać z ufnością dziecka bożego: Módl się za nami.
  Nie wyczerpało to jednak w pełni istoty mego pytania: – Dlaczego tylko My, Polacy i nikt inny?!
  I tu trafiłem – na wiele lat – na mur ciemnych chmur i milczenia!
  Dopiero przed 3 laty, tajemnica poczęła się odsłaniać, a to za sprawą zakonnika Juliusza Mancinellego.
  W latch, AD 1608 – 1610 i 1618, został wielce obdarowany przez Matkę Bożą, która to osobiście go odwiedzając w wizjach i ekstazach, wielokrotnie mu oznajmiła tę, wielce dla Polaków i dla całego Kościoła Świętego, znamienną i ogromnie ważną wieść, żeby nazywać Ją – Matkę Syna Bożego naszego Odkupiciela – Królową Polski !
  Szczegółowo opisuje to autor w załączonych broszurach. ( lub http://www.dakowski.pl w dz. Kościół-Objawienia)
  Tutaj pragnę podkreślić to, co dla mnie osobiście ma porażającą wprost wymowę i wynikające z tego konsekwencje sięgające … aż po koniec świata!
  Każdy Polak, zwłaszcza współcześnie żyjący, zadaje sobie pytanie:
  DLACZEGO nas tak świat nienawidzi?!
  Przecież nie ma drugiego takiego narodu na świecie, którego ponad już, 1000 letnia historia obfituje w takie nieskończone pasma udręk i zniewoleń, podstępów i podłości, których nieprzerwane pasmo trwa zmieniając tylko nasilenia i kierunki skąd przychodzi. Dlaczego nas tak nienawidzą?!
  Odpowiedź znalazłem analizując zwłaszcza historię Kościoła Katolickiego w Polsce.
  Zadziwiająca jest zbieżność naszego losu z losem Św. Jana Apostoła. Tak jak Jego Pan Jezus powierzył swej Matce, tak i nam przyszło Przyjąć Jej nad nami Królowanie, mamy takie same barwy narodowe: Biało Czerwone – jakie ma Św. Jan; naszym godłem jest Orzeł Biały – tak jak i Św. Jana; nasza historia jest pełna niesamowitych nękań, napaści, męczeństwa wprost heroicznego – tak jak Św. Jana; męczą, torturują, gotują w oleju nieprawości… a dobić
  nie mogą – tak jak Św. Jana – czy to nie jest zadziwiające ?!
  Pierwszym przewodnikiem po dziejach Narodu Polskiego, stał się dla mnie swego czasu, prof. Feliks Koneczny, którego praca pt. ”Święci w dziejach Narodu Polskiego” ukazała mi zupełnie nową perspektywę, przez którą my Polacy musimy patrzeć na siebie, by wogóle cokolwiek zrozumieć.
  Matka Boża jest naszej Historii nieprawdopodobną PIASTUNKĄ!!!
  Pierwsza pieśń to: Bogurodzica! – nie ma swego odpowiednika nigdzie na świecie!
  Kolejność w procesie ewangelizacji naszego Narodu była inna niż to wszędzie bywało: u nas u zarania, nie przelano żadnej krwi męczeńskiej, a król uznał Chrztem Polski, fakt, że Polacy już sami przyjęli wiarę i chrzest, co jest ewenementem w historii Kościoła Świętego.
  Kult Matki Bożej pojawił się już wtedy bo i w chwilach grozy, pierwsi nasi Królowie właśnie do Matki Bożej biegli po ratunek, potem dopiero sięgali do oręża!!!
  Tatarzy po dziś dzień wspominają swoją największą klęskę, bo od tego czasu ich potęga stopniała jak śnieg na wiosnę, a była to sprawa zabicia trębacza w Krakowie, oni do dziś uważają, że tym czynem obrazili jakiegoś wilekiego ducha, obrońcy tego ludu, a jego klątwa trwa po dziś dzień. To nie przypadek, że i Turcy nas Polaków jakoś wyjątkowo cenią i darzą jakimś dziwnym szacunkiem, czy jak by to nie można rozumieć, ale respekt mają.
  Krzyżacy od Grunwaldu przez Hołd Pruski, aż po Bismarcka, przyczyn swej ostatecznej klęski, klęski prusactwa, upatrują nieodmiennie w nas… Polakach, bo tylko to daje nam wogóle możliwość rozumienia ich irracjonalnej nienawiści do Polaków i całej słowiańszczyzny!
  Szwedzi na POTOPIE zakończyli swe podboje zredukowani do ludu na północy, pozostały im za to w skarbcach dowody ich zbrodni w postaci zagrabionych skarbów, zuchwale pokazując je światu po dziśdzień.
  Dlaczego więc nas tak nienawidzą?!
  Rosjanie również widzą w nas okupanta, chociaż historia dowodzi, że mieli w nas dużo bardziej sprzymierzeńców, aniżeli wrogów. O co im chodzi, tym współczesnym oligarchom Rosji?!
  Należy tutaj wreszcie, podjąć inny ważki temat, sprawę WYBRAŃSTWA!
  Wiemy że Żydzi zostali przez Boga wybrani, wypaczając jednak intencję Woli Bożej, jak to jednoznacznie wykazuje im zarówno św. Paweł, aż po nam wspólczesnego ks.Unszlichta, stali się swego wybraństwa ofiarami!
  Owocem niezgody na tak rozumiane wybraństwo, by nieść światu Prawo Boże, jako lud przez Boga do tego wybranego, wmawiając światu, że ich wybraństwo to jednoznaczna decyzja Pana Boga stawiająca ich ponad inne narody, dając im cały świat w posiadanie a ludy w niewolę, są następujące fakty:
  – Odrzucenie Tory i napisanie sobie Talmudu!
  – w swej pysze postanowili przejąć władzę duchową od Pana Boga – poprzez KABAŁĘ!
  – nienawidząc Jesusa i jego nauki, stworzyli szatańską naukę ujętą w ramy Koranu, plan walki na śmierć i życie z Chrześcijaństwem aż po koniec świata!
  – przejęli zakon Templariuszy, których dziełem jest mnóstwo herezji i nowych nauk, aż po koncepcje różókrzyża, stworzenie masonerii wszelkiej obediencji, i przejęcie kontroli nad tzw. zakonami: Jaonnitów, Maltańczyków, Bożogrobowców, Krzyżaków czy Opus Dei… i wiele im podobnych.
  Po co to czynią? – by mieć nad światem władzę i sprawiać nad nami pełną kontrolę.
  Tylko znowu pytanie – PO CO ?! Cóż my im Polacy przeszkadzamy, nasze ziemie wcale nie są dużo lepsze jak np w: Amerykach, New Zelandiach itp. O CO TU CHODZI, czegoś tu nie rozumiemy!
  Odpowiedź na to własnie pytanie znajdujemy właśnie poznając historię objawień o. Juliusza Mancinellego.
  Proszę się zapoznać z treścią załączników, rozważyć roztropnie, kto i dlaczego osobę o. Juliusza tak nam sprytnie usunął z naszej świadomości, i DLACZEGO?!
  Zadajmy sobie tu pytanie: Czy NARÓD WYBRANY mógł spokojnie patrzyć na to, że Matka Boża, wybrała sobie jako swoje Królestwo … Polskę ?! – jeżeli zrozumiemy wagę decyzji Bożych, w tym, by Nas Polaków tak wyróżnić w całym świecie mógł pozostawić w masonach, i innych sługach szatana, zupełny brak zainteresowania i reakcji?!
  Odpowiadam: Nigdy, od czasu jak się zorientowali, ża Polacy mają odegrać jakąś szczególną rolę w losach świata, nie zaprzestali nas niszczyć, planując podstęp za podstępem, klęskę za klęską, bezkarnie i metodycznie postanowili, że z Matką Bożą walczyć niepodobna, ale Naród Polski musi zniknąć z powierzchni ziemi, wtedy i Matka Boża może się nazywać Królowa Polski, ale bez Polaków, czyli Królowa bez … swego Ludu !!!
  Pierwszym jawnym i udokumentowanym autorem palnów unicestwienia Królestwa Bożego na ziemi, był niejaki Comenius, czeski heretyk który przyjmując naukę różokrzyżowców, sam stał się ich głównym metodologiem i tworcą planów: jak niszczyć Kościół Katolicki, a poznawszy po 1608 roku tę nieprawdopodobną wieść, że Matka Boża wybrała sobie Polskę jako swoje Królestwo, oczywistym się stało, że po straszliwym pogromie katolików w Anglii, ruszył do Szwecji i tam doprowadzając do detronizacji prawowitą Królowę Katoliczkę, doprowadził do jej abdykacji montując na tronie szwedzkim pachołka sił różokrzyża by zrealizował plany całej pogańskiej europy – Zniszczyć Królestwo Matki Bożej – Polskę !!!
  To co nam odkrywają załączone broszury, jest tak porażające, tak jednoznacznie ukazujące nam jak działają siły wrogów Kościoła Chrystusowego, ich potężne wpływy i krwawą wprost desperację w realizacji planów, że dech w piersi zapiera.
  Historia Objawień o. Juliusza Mancinellego obejmuje swym zakresem:
  Tureckie wojny, wojny z Rosją, cały Potop Szwecki, Tryumf Wiedeński, aż po unicestwienie Korony Polskiej i Zabory 130 letnie. Zawiera losy wielkich Świetych mężów świeckich, zakonników, zakonnic i księży, których świętość nigdy nie została uznana, choć współcześni im wierni nie mieli cienia wątpliwości co do ich świętości.
  I tak Historie życia: ks. Sakrgi, wielkiego męża dla którego spotkanie z o. Juliuszem w Krakowie AD 1610, było jakby zwieńczeniem całego życia, a jak potraktowano ks. Skargę ?! – kłamstwem, i manipulacją(żywcem pogrzebany).
  Co pozostało nam ze sławy Św. Stanisława Kostki, któremu cześć oddawał caly zakon Jezuitów przez wieki, wielbił go również np. św. ks. Bosko, co wiemy o o. Stanisławie Papczyńskim i o białych Marianach, też nam wypaczono całą ideę ich powołania, to byli patrioci Polacy, służący Ludowi Maryi – Królowej Polski!
  Jak to się mogło stać, że treść zawarta w tej niepozornej broszurze ks. Pietrzaka, ukrytego generała zakonu Marianów Białych, uświadamia nam, że jesteśmy dzisiaj Luty AD 2010, nie tylko pod okupacją militarno-gospodarczą, ale nam wyczyścili historię z największych naszych faktów, świętości i chwały.
  Piszę te słowa do moich Rodaków, Polaków-Katolików, rozsianych po całym świecie, aby wreszcie choć odrobina prawdy uświadomiła nam, dlaczego tak cierpimy, dlaczego nas tak nienawidzą, dlaczego nas chcą unicestwić.
  Zbliża się 8 Maj, kiedy to 400 lat temu w Krakowie, Matka Boża o. Mancinellemu ponownie ukazując się w Katedrze, oznajmiła:
  „Ja Jestem Królową Polski, Jestem Matką tego Narodu, Który jest mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o Pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja Ci Zawsze będę, jakom jest teraz, Miłościwą”.
  Jakże ten fakt może pozostać Polakom nieznany, trąbmy na dachach, głośmy w porę i nie w porę,
  bo prawda nazwana głośno – unicestwia zło – odbierając mu jego moc, ono znika jak mgła poranna!
  Kontynuacją Królestwa Matki Bożej jest Gietrzwałd, kiedy to 27 Czerwca AD 1877, na tej warmińskiej ziemi stanął tron Królowej Nieba i Ziemi, przyniesiony przez Aniołów z Nieba, i tak 160 RAZY!!!
  Kto ma na świecie taką historię?! – kto tak mocno jest naznaczony Maryi opieką i wstawiennictwem, nie zmarnujmy tego wezwania do wierności Maryi i Chrystusowi naszemu Odkupicielowi, i uczcijmy to godnym dziękczynieniem w Krakowie 8 Maja AD 2010, kto tylko może niech da świadectwo swej Wiary i swej przynależności do Królestwa Maryi, Bagarodzicy, Niepokalanej, Wniebowziętej Królowej Polski.
  Pokażmy wrogom Naszego Odkupiciela, że na nic starania kłamców i bluźnierców,
  gdy przeciw
  Woli Boga Najwyższego są skierowane!
  Na próżno trudzi się … bezbożnik i kłamca!
  Króluj nam Chryste, Laudetur Jezus Chrystus
  Królowo Polski Módl sie za nami. Amen

  Czy powyższe nie ujmuje sprawy w kleszcze prawdy?

 8. Marian Barański said

  Znałem Brulińskiego i zawsze twierdziłem,że nie jest narodowcem , jak to z uporem mówił mec. Leon Mirecki. Raz zaprosił mnie do swego mieszkania przy ul. Kredytowej w Warszawie i referował Wrońskiego , oczywiście bez skutku. Wiem,ze była sekcja wrońskistów w warszawskim Klubie Inteligencji Katolickiej /tzw. żyd- KIK/i że spotykali się w Domu Kurii Warszawskiej na MIodowej , jeszcze za prymasa Wyszyńskiego.Ich opiekunem był biskup MOdzelewski, szef duszpasterstwa akademickiego. Interweniowałem u księdza Padacza , spowiednika ks. Prymasa Wyszyńskiego ; bez\ skutku, bo powoływał się na biskupa MOdzelewskiego .Wiem tez ,ze Bruliński przyjaźnił się z zakonnicą, ktora kiedyś zasiedziała sie u niego i została na noc. Zostali albo kochankami albo małżeństwem. Potem , po śmierci Brulińskiego dzwoniła do mnie w sprawie dorobku Brulińskiego, bez skutku , bo nie spotkałem się z nią nigdy. O związkach Bartyzela z Brulińskim nigdy nie słyszałem , choc ideologia Bartyzela jest mętna i dla mnie obca i nie uważam go za narodowca. Zwracam jednak uwagę,ze ostatnio NDz przeprowadził wywiad z Bartyzelem.

 9. PL said

  Wcale nie o to mi chodziło, co zasugerował Kaper (#6), ale jeśli już – to nie mogę oprzeć się satysfakcji, iż mój wpis dostał dużo łapek do góry, a wpis Kapera zupełnie odwrotnie.
  Tak to ci jest z zazdrośnikami!

 10. Marucha said

  Re 8:
  Ci ludzie mają opanowaną zdolność mimikry, udawania kogoś kim nie są – jednym słowem oszukiwania otoczenia. W tym są bardzo podobni do Żydów, bo przecież od nich nauczyli się zasad swoistej „konspiracji”.

 11. Stanley said

  W nawiazaniu do powyzszej wypowiedzi szanownego gajowego Maruchy,
  chcialbym Panstwu polecic essej amerykanskiego biologa z zawodu a historyka cywilizaji z zainteresowania, E Mullinsa, ktory dokonal niezwyklej, wrecz sensacyjnej, analizy porownawczej
  metod dzialania pasozytow w przyrodzie a sposobami postepowania, ktore pewna grupa (nazwijmy ja umownie Zydami) wypracowala i stosuje niezmiennie przez tysiaclecia istnienia cywilizacji.
  Wrecz niesamowite podobienstwa. Jedna z nich jest wklasnie umiejetnosc mimikry, oszukiwania potencjamnej ofiary.

  Click to access PRP_245.pdf

  Patrz na stronie 12 Biuletynu PRP (dalsze odcinki w przygotowaniu).

  Autor podaje przyklad pewnej rosliny z Arizony, ktora przez lata traktowana byla przez botanikow jako zwykla zielona roslina, ktora ma zielone liscie, kwaity i owoce.
  Botanikow zaintrygowly jedmakze dziwne korznie tej rosliny. Okazlo sie, ze pod ziemia
  jej korzenie oplataja korzenie pobliskich dtzew i wysysaja z nich zyciodajne soki,
  prowadzz stopniowo do ich usychania. Ten dziwny pasozyt opanowal do perfekcji metode mimikry, udajac zwykla poczciwa zielona rosline.

 12. kaper said

  Ad.9 PL

  opinia wiekszosci nie jest zadnym wyznacznikiem, czy to na tym blogu, czy gdzie indziej. obecnie regula juz chyba jest, aby wydzac tlum walacy w jakims kierunku zwrocic sie w przeciwnym. lapek wiec Ci nie zardroszcze i nigdy nie bede. sam Ci zaraz dodam jedna dla poprawienia Tobie nastroju.
  dodalem, wiec masz juz 4.

 13. kaper said

  Chelsea Clinton’s wedding:

  http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-10829336

 14. hawo said

  mocny tekst:-) …

 15. JerzyS said

  Każdy kto pił wódkę zastanowić się powinien czym się upił ?

  Woda rozcieńczoną alkoholem ,
  czy alkoholem rozcieńczonym wodą?

 16. […] kolei Andrzej Marszałkowski ujawnia szczególną rolę, jaką Tadeusz Mazowiecki odegrał w penetracji Kościoła Katolickiego przez […]

 17. jok said

  Autor dyskredytuje Wrońskiego, aby móc zdyskredytować Bartyzela, czemu patronuje lubelska Organizacja Monarchistów Polskich. Cytuje przy tym ludzi, z którymi Czytelnik mógłby mieć skojarzenia negatywne. Straszy przy tym, że mógłby też zacytować Wrońskiego kłamiąc, że „w swym wielkim dziele przeznaczonym dla wybranych – wtajemniczonych – Apodyktyce Mesjanistycznej (7 egzemplarzy w Polsce!) przedstawiając plan urządzenia świata i jego przyszłą strukturę (tak, tym się zajmował nasz Wielki Mag! I nie były to czcze iluzje) na jednym z naczelnych miejsc umieścił… masonerię.”
  Szkoda, że nic nie zacytował. Dobrze byłoby gdyby Autor przepisał opis masonerii z jednego z siedmiu egzemplarzy dzieła „Apodyktyka” liczącego 381 stronic, do którego chyba ma dostęp. Podobno już na str. 246 tego dzieła jest szkic historii mistycyzmu. Jej stroną techniczną jest historia organizacji mistycznych. I już na 5-tej stronie tej historii, jako jeden z elementów obrazujący świadome przyłączenie się do realizacji mistycznej absolutu w świecie widzialnym podana jest masoneria. Dopełniającym elementem przeciwstawnym są mistycy, omówieni na takim samym poziomie szczegółowości jak masoni. Tak wygląda to „jedno z naczelnych miejsc”.
  Autor pisze też: „Możemy sięgnąć do innego dzieła Papusa: ABC illustre d’occultisme, Paryż 1922; tam na stronie 343 i 344 przeczytamy: „Przedstawimy współczesnym czytelnikom dwa systemy naprawdę syntetyczne, odwołując się dla ich analizy bądź to do Kabaty, bądź do Tarotów. Pierwszy z nich ta system wielkiego filozofa Hoene-Wrońskiego, który stworzył prawo absolutne. System ten, nazywany przez swego autora prawem stworzenia jest adaptacją Sefirotów; ma on zastosowanie do wszelkich możliwych rzeczywistości, a Apodyktyka Mesjaniczna jest poświecona tym różnym zastosowaniom…”
  Rzekoma adaptacja polega chyba na tym, że – jak pisze Autor – „Sefirotów jest dziesięć i razem tworzą Adama-Kadmona – człowieka pierwotnego, istotę wyższą.” a – jak wiadomo – Wroński do opisu teorii używa 11 elementów, pokazując przy tym, jak te 11 elementów wynika z zasad myślenia. W taki sposób można dowodzić, że Ferrari jest adaptacją Syrenki, a jedynie zmieniono zawieszenie, silnik, skrzynię biegów, karoserię i inne drobiazgi.
  W Powszechnej Encyklopedii Filozofii wydawanej obecnie przez Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu w haśle Hoene-Wroński podaje się zależność jednostronną, tzn. że „Twórczość H.-W. wzbudzała zainteresowanie okultystów, mimo że ten zdecydowanie się od nich odcinał. Papus poświęcił H.-W. wiele ustępów w Traite methodique de science occulte (1891), stwierdzając, że H.-W. kabale zawdzięcza swe najgłębsze wiadomości. Również É. Lévi wymienia go parokrotnie w swej Histoire de la magie (P 1860; Historia magii, Wwa 2000, 335–337).”
  Nawet w analizach filozofii Wrońskiego z pozycji nauk ścisłych przyjmuje się, że „Punktem wyjścia filozofii Hoene-Wronskiego był system Immanuela Kanta.” [Roman Murawski: System filozoficzny Hoene-Wronskiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wydział Matematyki i Informatyki, (Praca finansowana ze środków Funduszu na rzecz Nauki Polskiej)].
  Jak dotąd nic też nie wiadomo, by kabaliści wyprowadzali twierdzenia matematyczne lub konstruowali urządzenia na bazie swej filozofii. A ponieważ Wroński robił to na bazie swojej filozofii, to nie może ona pochodzić od kabały.
  Słowo „Cabale” jest umieszczone przez Wrońskiego w schemacie dotyczącym tworzenia magii, umieszczonym na szóstym z siedmiu poziomów w systemie tworzenia życia, który jest dziewiątym z czternastu opisanych systemów. Przy tym jest to jeden ze 188 schematów zapisanych w cytowanej w artykule pracy Wrońskiego pt. „Apodyktyka”.

 18. kier said

  Bartyzel ma na swojej buzce wypisane masońskie,zakamuflowane Zło.

 19. aga said

  Pani Diano nasz Gajowy i tak był lepszy niz bubel 😉

  https://marucha.wordpress.com/2010/07/31/instytut-mesjanistyczny/

  a Mongo to chyba nie z mOngolii,bo tam ludzie wyważeni i powściągliwsi a insynuacji,ktorymi tutaj Mongo rzuca to w ogóle nie znają.

  Panie Marku S pozwolę sobie propagować P/ wpis.Dzięki i proszę o więcej.
  pozdrawiam

 20. Gryzipiór said

  Zastanowił mnie sposób, w jaki ten artykuł został napisany. Jak to nazwać? Retoryka skondensowana? Chodzi o podejście według schematu: Zanim rozważysz moje pierwsze zdanie, wrzucę ci cztery następne luźno powiązane tezy… Jeden artykuł napisany w tym stylu wymaga całej książki, która rozwikłuje kolejne manipulacje.

 21. Dobosz said

  Pozwólmy zabrać głos jednemu z oskarżonych. Poniższy fragment pochodzi z eseju Jerzego Brauna pt. „Istota współczesnego kryzysu cywilizacji”. Łatwo domyślić się, dlaczego niektóre środowiska tępią tego autora i przypinają mu łatki. Obawiam się, że robią to z premedytacją na zasadzie – ogłoszę światu, że jesteś wielbłądem, a ty teraz udowadniaj, że nim nie jesteś…

  Tak zwana kultura międzynarodowa, kosmopolityczna, której fikcją snobizowała się tak niedawno „elita” polska, była emanacją diaspory, propagował ją naród oderwany od ziemi i rozproszony po wszystkich częściach świata, czy to sam, czy za pośrednictwem lóż masońskich. I ona jednak miała specyficzne piętno narodowe.
  Rysem znamiennym tego pseudohumanizmu była zresztą amorficzność, sceptycyzm, kameleonowa giętkość form, a przy tym pasja analityczna, rozkładowa, wyżywająca się w walce z kulturami narodowymi. Sama nie tworzyła wartości pozytywnych, ruchliwość jej i wszechobecność polegała na kruszeniu „świata wartości” i na rozkręcaniu sprężyn moralnych historii. Ona to – w swym niepohamowanym wstecznictwie podszywającym się pod hasło „postępu” – wydobyła nagi szkielet „człowieka fizjologicznego” spod rusztowań cywilizacji klasyczno-chrześcijańskiej i uznała go za swój sztandar.
  Raz rozpoczęty proces ten wsteczny posuwał się jak lawina. Perypetie jego wypełniały cały wiek XVIII, XIX i XX. Ludzkość burzyła gorączkowo wszystko, co zbudowała w epokach poprzednich. Tak niewinnie na pozór zainicjował go naturalizm sensualistyczny encyklopedystów, a potem sentymentalizm, od Rousseau aż do moderny. Ustabilizował kryzys ekonomizm marksowski, który odwrócił cały porządek wartości, ów klucz postępu cywilizacji. Dopełnił dzieła Nietzscheański „Zarathustra” i „Antychryst” ze swoim germańskim „nadczłowiekiem”, „poza dobrym i złym”, „wolą mocy”. Dziś proces dobiega końca, „podróż do kresu nocy” powinna mieć swój kres, bo rozmach niszczycielski załamuje się tam, gdzie nie ma już co rozbijać.
  Eksperyment kultury międzynarodowej się nie powiódł. Tak jak miraż ludzkości beznarodowej okazał się polityczną fikcją i spowodował wybuch nacjonalizmów egzotycznych, tak kosmopolityzm kulturalny wytworzył wewnątrz cywilizacji zachodniej niebezpieczną próżnię, w którą wtargnęły upiory obcych cywilizacji: judaizm z jego anarchizmem moralnym i bizantynizm z jego jednostajnością duchową i koszarowym totalizmem.
  Jerzy Braun, Kultura jutra, Biblioteka Frondy 2001, ss. 118-119

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: