Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Krzyż pozostał. Szkoda, że nie było go dzisiaj w SN.

Posted by Marucha w dniu 2010-08-05 (Czwartek)

http://www.aferyibezprawie.org/, wtorek, 03 sierpnia 2010 17:43

Dzisiejsze skandaliczne zachowanie władz w stosunku do osób które stanęły w obronie Krzyża jako symbolu pamięci wszystkich ofiar katastrofy, przyćmiło niestety kolejny skandal. Dotyczy on karygodnego zachowania składu Sądu Najwyższego w sprawie uznania za ważne wyborów prezydenckich.

Media skrzętnie wykasowały haniebne zachowanie Prezesa Sądu Najwyższego, który powiedział: „Jeśli się nie uspokoicie to was w…….my z sali rozpraw”.

Chodziło o dwóch obywateli protestujących przeciwko łamaniu Konstytucji RP, których te same media nazwały awanturnikami. Tak wygląda polska demokracja. Rację mają wyłącznie święte krowy – polityczni dyktatorzy, finansowani z naszych podatków – mianujący się wybrańcami narodu, a reszta liczona w milionach obywateli to nienormalni, psychiczni, fanatycy lub awanturnicy.

Jeśli ktoś ma dostęp do pełnego nagrania posiedzenia SN to prosimy o przekazanie go do Stowarzyszenia. Na pewno ujawnimy pełny a nie wybrany zapis treści. „Wiwat więc poddańcze media”.

Sąd Najwyżsiejszy Eurolandu Polen. Tu wymierza się sprawiedliwość.

Komentarzy 7 to “Krzyż pozostał. Szkoda, że nie było go dzisiaj w SN.”

 1. hawo said

  ja chetnie bym ogladnal to nagranie…

 2. robak said

  /…/
  Ojczyzno moja, na końcuś upadła!
  Zamożna kiedyś i w sławę, i w siłę!…
  Ta, co od morza aż do morza władła,
  Kawałka ziemi nie ma na mogiłę!…
  Jakże ten Wielki trup do żalu wzrusza!
  W tym ciele była milionów dusza!
  /…/
  Oto krwią piękną ziemia utłuszczona
  Konia i jeźdźca dzikiego wytucza,
  A głodne dzieci matka przymuszona
  Panującego języka naucza!…
  Tak jest, jak twardy wyrok jakiś kazał:
  Inszych popisał, a Polskę wymazali.
  /…/
  Wisło! nie Polak z ciebie wodę pije,
  Jego się nawet zacierają ślady,
  On dziś przed swoim imieniem się kryje,
  Które tak możne wsławiły pradziady!…
  Już Białym Orłom i bratniej Pogoni
  Świat się, przed laty nawykły, nie skłoni!…

  Franciszek Karpiński /1741-1825/
  Żale sarmaty…

 3. Boomcha said

  Ska wiadomo,że takie słowa padły? Ktoś to rejestrował?

 4. Nowik said

  Oświadczenie Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce w obronie krzyża w Polsce i na świecie.

  Po zamachu na samolot Prezydenta RP w którym zginął Śp. Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz towarzyszący mu najwyżsi dostojnicy państwowi i wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych Polskę zakrył mrok i zamarł krzyk naszego orła białego.

  Historia osądzi kiedyś tych, którzy spełnili swe groźby wobec Prezydenta RP i wypełnili rolę współczesnej Targowicy. Znów nasz Naród stanął nad przepaścią zepchnięty przez odwiecznych wrogów. Kolejny raz w historii plugawe ręce zdrajców otworzyły bramę naszej twierdzy podpisując polecenie prowadzenia śledztwa dotyczącego zamachu pod Smoleńskiem przez Rosjan mimo, że brak jest podstaw prawnych ze względu na charakter wojskowy misji Prezydenta RP na groby pomordowanych polskich oficerów w Katyniu oraz innych Polaków w czasie II wojny światowej.

  Pod miejscem zamieszkania Prezydenta RP na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanął krzyż który został zrobiony przez harcerki i harcerzy. W dniu 10 lipca 2010 Polacy przyszli pod krzyż celem zmówienia modlitwy i w jego obronie. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa tuż obok Pałacu Prezydenta pod przewodnictwem brata tragicznie zmarłego Prezydenta RP Pana Jarosława Kaczyńskiego oraz rodzin innych ofiar tej tragedii broniąc godności Polski zmówiono skromną modlitwę w obronie tego symbolicznego krzyża harcerskiego.

  Obecna administracja Rządowa pod przewodnictwem potomka germańskiej diaspory w Polsce Tuska oraz potomkowie dawnego państwa totalitarnego zdecydowanie przeciwstawiają się chrześcijańskim symbolom religijnym w Polsce. Do tego stopnia że próbowano zniszczyć ten krzyż podczas kampanii wyborczej o Urząd Prezydenta RP. Tylko dzięki zdecydowanemu działaniu Panu Januszowi Zielińskiemu i powołanego Stowarzyszenia Obrony Krzyża symbol chrześcijaństwa powrócił po kilku dniach nieobecności na swoje miejsce.

  Ci, których z nadzieją w sercu wybraliśmy na obrońców praw w Polsce, pogrążyli się w ciemności, albowiem jak pisał do Efezjan Św. Paweł aby być synami światłości nie wystarczy „prawo i sprawiedliwość” ale konieczna jest jeszcze prawda ! Zostaliśmy perfidnie oszukani według zasad obcych naszej kulturze. Nie traćmy „Ducha” albowiem w tym samym liście Św. Paweł napisał : Niech nikt was nie zwodzi próżnymi mowami, bo to staje się powodem gniewu Bożego, który spada na buntowników. Dlatego nie bratajcie się z nimi. Bo tego bądźcie całkiem pewni : żaden rozpustnik lub bezwstydnik, żaden chciwiec to znaczy bałwochwalca nie ma udziału w królestwie Chrystusa i Boga. Jakże znamienne są to słowa, ci, bowiem, którzy z bezwstydu i wygody popierają rozwiązłość i dewiację, akceptują aborcję a nawet eutanazję, reaktywują jak wyrażał się Jan Paweł II, zorganizowane struktury grzechu (przestępstw) ci, którzy z chciwości władzy lub pieniądza ze służby swojej czynią zdradę nie zbudują królestwa Bożego na ziemi, ani też nie zasłużą na nie w Niebie. Ich królestwo rozpadnie się wcześniej niż sądzimy pod własnym ciężarem przerośniętej biurokracji a upadek ich będzie wielki. Czy chcemy oddać się w niewolę, zapomnieć o ludzkiej godności przysługującej dzieciom Bożym, stać się wyrobnikami u innych narodów ?Pozbyć się wszelkich praw ? Wyzbyć się wiary ojców i służyć obcym ideologiom ? Utrzymywać wydumaną totalitarną machinę ? Wyzbyć się naszych skromnych majętności a z tych które nam jeszcze zostały płacić drakoński haracz ? Czy komunizm nas niczego nie nauczył ? A obecna ideologia jest gorsza ! „Ocknij się ty, który spisz ! Powstańże z martwych, gdy Chrystus cię oświeci Polska promienieć będzie jutrzenką wolności ! Brońmy krzyża i naszej godności.” „Baczcie zatem pilnie na swe postępowanie ! Niech nie będzie bezrozumne, lecz zgodne z mądrością. Wykorzystujcie sposobną chwilę, bo nadeszły złe czasy. Nie bądźcie nierozumni, a chciejcie zrozumieć, jaka jest wola Pańska.” Św. Paweł list do Efezjan. Krzyż jest symbolem chrześcijaństwa i nie tylko katolicyzmu. Głoszenie zatem swojej historii stało się w Polsce zakazane i zwalczane poprzez usuwanie krzyży.

  Ogłośmy swą niepodległość od libertyńskiego systemu pseudowartości, bowiem od tego zależy, czy jest się li tylko zwierzęciem żyjącym jedynie dla zaspokajania swych najbardziej podstawowych potrzeb i natychmiastowej gratyfikacji, czy też człowiekiem na wzór i podobieństwo Boże.

  Nie pozwólmy barbarzyńcom ponownych szturmów na naszą cywilizację chrześcijańską i likwidacji krzyży w Polsce i na świecie.

  Gawroński Rafał

  Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce.

  Warszawa, dnia 10 lipca 2010 roku.

  Ad infinitum nobile ad maiorem Dei gloriam.

 5. Ryziel said

  Sady są polskie ale zasiadają w nich wrogowie Polski

 6. Rosomak said

  Ad. 2 W nawiązaniu do poezji Franciszka Karpińskiego to Adam Mickiewicz w swych paryskich wykładach o literaturze słowiańskiej porównał Karpińskiego z samym Goethem.

  Ale my Polacy, w większości prawdopodobnie nawet nie wiemy kim był Franciszek Karpiński, a warto jeszcze dodać, że twórczość Marii Konopnickiej wyrasta z jego dorobku literackiego oraz Kazimierza Brodzińskiego, którzy wg. współczesnej krytyki literackiej nie są nawet przedstawicielami polskiego Romantyzmu lecz jakiegoś tam „sentymentalizmu”.
  Ale kto zasiada(ł) w Instytucie Badań Literackich (etc.) dobrze wiemy, tam nasi najwyżej podają książki, a opinie kształtują „une”.
  O takim ś.p. prof. Błońskim, ewidentnej szmacie i antyPolaku nawet nie wspomnę, bo szkoda klawiatury, a znalem go przelotnie (był prorektorem w okresie mego studiowania na UJ i organizowaliśmy nawet jakieś tam poetycko-biesiadno-muzyczne imprezki studenckie w klubach: Żaczek, Rotunda czy Nawojka, ale wówczas wcale nie zorientowałem się o co w tym wszystkim chodzi, bo bylem na to za głupi, a może raczej naiwny i zbyt łatwowierny.

  Qrwa, czy wreszcie obudzimy się z tego letargu i przywrócimy w kraju nad Wisłą normalność i właściwe proporcje?
  Kiedy np. czytam (czasami) pierdoły, stek bzdur i niedorzeczności popaprańców na temat naszej literatury (np. Kraszewski, Prus, Reymont, Sienkiewicz) to mi prąd trójfazowy przechodzi po plecach, szkoda gadać…

  P.S. Wczoraj „zaliczyłem” małą knajpkę osiedlową i miałem okazje przysłuchiwać się przez godzinę rozmowom rodaków na aktualne tematy, i wiecie co? No, może na 10 osób zaledwie 1 – 2 qma o co w tym wszystkim chodzi, trochę upraszczam, ale widać i czuć, że poziom niewiedzy a może raczej ignorancji jest w naszym narodzie przeogromny. Czy z tego jakoś wyjdziemy skoro nawet nie potrafimy i nie chcemy czytać po to by się uczyć?
  Raczej wątpię, choć jako wyznawca Chrystusa, mam zawsze przynajmniej Nadzieję.

 7. aga said

  Pamiętaj, że na Prawdzie nikt nigdy nie traci:

  Zostawiam cię ubogim, Prawda cię zbogaci.”

  Franciszek Karpiński

  http://literat.ug.edu.pl/krpnski/026.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.