Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Antypolonizm żydowski, antychrześcijanizm, auto-anty-semityzm

Posted by Marucha w dniu 2010-08-26 (Czwartek)

Żydzi nie z Polakami

Antysemityzm jak i antypolonizm krzewiony był tylko przez pewne, głośne kręgi Żydostwa. W historii większość Żydów uznawała polską rację stanu, asymilowała się nie zaprzeczając jednak swoim przynależnością narodowym. Opisywane wystąpienia antypolskie były dysydencką działalnością grup rabinów, sekt żydowskich i kół walczących o separację, próbujących przejąć dominację w samych kołach żydowskich. Antypolskie postawy forowane przez niektóre koła często nie były potępiane lecz tylko nieliczni Żydzi wzgardzali polską kulturą i przyjaźnią. Nie rzadkie były postawy takie jak Jankiela w „Panu Tadeuszu” lub rzemieślnika M. Land’ego który w powstaniu styczniowym zginął od kuli rosyjskiego żołnierza trzymając w ręce krzyż wypuszczony przez zabitego wcześniej Polaka. (Encyklopedia Białych Plam PWE) [Jankiel to postać czysto fikcyjna, przejaw wyjątkowego w skali europejskiej filosemityzmu polskiej literatury – i nie może służyć za dowód. – admin]

Kto zabijał Żydów

Za przejście na katolicyzm karano Żydów okrutną śmiercią (np. przez gotowanie, lub zachłostanie). Ostatni poświadczony wyrok miał miejsce jeszcze w 30-tych latach XIX wieku kiedy to ugotowano jednego „heretyka” za przejście na katolicyzm. Mordowanie Żydów na rozkaz rabinów w Polsce przed 1795 było dziecinie proste. (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Niemieccy historycy o praktykach żydowskich

G. Froster pisał o Polsce „Żydzi rujnują chłopów, sprzedają im wódkę na kredyt … Nędznym niewypieczonym chlebem zwabiają dzieci wiejskie do swych szynków i dają im do picia wódkę aby ich do niej od młodości przyzwyczaić” (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Żydzi twórcy gett

Żydzi w Polsce uzyskiwali przywileje nietolerowania chrześcijan pozwalające wyrzucać mieszkańców nieżydowskich z obszarów przez nich zamieszkiwanych. Gdy w czasie Księstwa Warszawskiego sytuacja pozwalała przenosić się Żydom do dzielnic chrześcijańskich rabini ogłosili klątwę dla odszczepieńców, gdyż spowodowało by to obniżenie czynszów w ich kamienicach. Jeszcze w XX wieku rabini kategorycznie zabraniali małżeństw z nie-Żydami, czytania pism które nie są o treści religijnej, zabraniali nastawiania samowara przez nie-Żydów. W okresie międzywojennym polscy Żydzi posyłali dzieci do żydowskich szkół, często bez języka polskiego. W USA, czy Kanadzie nic takiego nie miało miejsca. (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Szpiedzy

Historyk i rabin J. Stejberg: „W Królestwie byli najbardziej skutecznymi szpiegami carskimi” (za Andrzej Leszek Szcześniak „Judeopolonia”)

Współpraca w tłumieniu powstania 1863

Carat po powstaniu zajął 4254 majątki polskie. 7000 rodzin wywieziono na Sybir. W 1862 Żydzi otrzymali od Wielkopolskiego prawo nabywania polskiej ziemi. Carat większość majątków sprzedawał. W efekcie w 1885 2966 Żydów było właścicielami dużych majątków ziemskich. Żydzi dobrze wiedzieli że będą mieli do tego okazję dlatego współpracowali w upadku powstania. W efekcie 250.000 osób poległo, lub wysłano na katorgę. Niemal 8% narodu, niemal 14% Polaków. Żydzi wykupywali też własność miejską i budowali tanie czynszówki o znikomym standardzie dla robotników w ich fabrykach.(za Andrzej Leszek Szcześniak „Judeopolonia”)

Przejmowanie własności

W 2 poł XIX w. nastąpiły akcje przejmowania własności polskiej. Żydzi stanowili 15% społeczności a posiadali 41% nieruchomości miejskich. Nastąpił gwałtowny wzrost liczby Żydów w miastach:

1781
1856
1897
Warszawa
4,5 %
24.3 %
33,9%
Łódź
0 %
12,2 %
40,7%
Pińsk, Łuck
ponad 80%

Przełom XIX/XX w

W tym czasie grupy antypolskich Żydów stały się szczególnie liczne i agresywne na całym świecie. Wielu Żydów pragnęło niedopuścić do utworzenia wolnej Polski. Dążono też do stworzenia z części Polski osobnego państwa żydowskiego, lub państwa dwunarodowościowego pod protektoratem niemieckim. Okres ten to jedne z większych nagonek na Polaków. Wzięła w niej udział przeważająca część Żydów. Żydzi są odpowiedzialni za wiele cierpień. Skutki trwają do dziś a niektóre idee są wciąż żywe. Okres ten mocno zaważył na dzisiejszym stosunku do Żydów (przeczytaj więcej).

Plebiscyt na Śląsku przez Żydów

Górny Śląsk mógł być przyznany POlsce lecz to Żydzi postarali się o plebiscyt. Niemcy zawdzięczają to rabinom żydowskim którzy podjmowali działania poprzez lóż masońskich i tak wpływali na prezydenta USA i premiera Wielkiej Brytanii (R. Yegel „Prasa niemiecka w kampanii plebiscytowej na Górnym Śląsku)

Sfałszowana Linia Curzona – aneksja Lwowa

10.7.1920 premier Grabski w Spa musiał zgodzić się na tzw Linię Curzona wyznaczającą granicę Polski i Rosji w zamian za brytyjskie pośrednictwo w rokowaniach. Lwów znajdował się po stronie Polskiej. Wbrew ustalenion brytyjczycy wysłali telegram, w którym Lwów znajdował się po stronie rosyjskiej. Spowodowało to pewność Rosji, że zachód nie pomoże Polsce. Owa decyzja w sprawie Lwowa nie była jak uważano błędem, lecz wywołana została memorandum doradcy sir Lewisa Namiera Bernsteina, który opisywał rzekomy „oczywisty podział etnograficzny między Galicją Wschodnią a Zachodnią” . Ta zmodyfikowana linia stała się podstawą wyznaczenia przez Stalina do dziś obowiązującej granicy Polski

Kto był w Polsce antysemitą

Bezlitosną walkę że Żydami prowadzili zawsze koloniści niemieccy dla których Żydzi stanowili konkurencję w handlu i lichwie (dzisiaj banki). Również sekta frankistów – żydów którzy zerwali związek z judaizmem zaczęła rozsiewać plotki o używaniu przez talmudystów krwi chrześcijańskiej do obrzędów [Frankiści tylko pozornie zerwali z judaizmem, w rzeczywistości pozostając Żydami – admin]. Wizja Polski niepodległej po I wojnie światowej przerażała Żydów jako odłączenie 3 mln polskich Żydów od 3 mln Żydów rosyjskich. Przeciwdziałali oni temu ogromną kampanią o rzekomych okrutnych pogromach Żydów. W 1905 zdjęcia rosyjskiego mordu w Kiszyniowie przedstawiono jako polską eksterminację. Doprowadziło to do narzucenia nam wysoce niekorzystnego traktatu o mniejszościach narodowych. Rabin Reich pisał o popieraniu niepodległej Ukrainy: „Ukraińcy mając mało inteligencji będą nas potrzebować do handlu, bankowości, urzędów. W Polsce Żydzi mogą ulec asymilacji, gdyż kultura polska jest bądź co bądź silna„. (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Oświęcim dla Polaków !

Obóz w Oświęcimiu początkowo był obozem jenieckim dla Polaków. dopiero w 1942 stał się miejscem masowej zagłady Żydów. Polacy pierwsi przekazali informację o masowych mordach. Polscy dyplomaci w 1942 błagali Aliantów o zbombardowanie linii kolejowych do obozu w Auschwitz. (Encyklopedia Białych Plam PWE). Zakłamanie historii sięga nawet tego że nikt nie zna prawidłowej nazwy obozu w Brzezińce a było to „Kriegsgefangenenlager” – „Obóz Jeniecki”. Nazwa ta jednak kłóci się z historią „obozu dla Żydów” – którą się promuje (zapis spotkania z dr Andrzejem Leszkiem Szcześniakiem)

Gdzie służyli Żydzi

Rosenthal wydał w ręce Rosjan Konarskiego, Goldman wydał na śmierć Traugutta, Butlef spowodował uwięzienie Waryńskiego. Żydzi stanowili dominującą część szpiclów carskich. Rusyfikator Wileńszczyzny pisał „Gdy przybyliśmy do kraju zachodniego ze sztandarem rusyfikacji nie mieliśmy… żarliwszych pomocników, niż oświeceni Żydzi”. Żydzi przyczynili się też to załamania bojkotu szkół w Królestwie Polskim. W 1937 roku w organizacji komunistycznej w Warszawie było 65% Żydów. W pierwszych latach powojennych większość pracowników UB było Żydami. Przyczyniali się oni do postaw antysemickich aby udowodnić światu potrzebę dzierżenia Polaków stalową ręką komunizmu. W latach 80-tych wychwalali dyktaturę Jaruzelskiego (Urban, Toeplitz, Schaff, Sandauer, Passent). Obecnie atakują Kościół, wyszydzają patriotyzm, szkalują papieża, wykupują przemysł, media i bankowość. (Encyklopedia Białych Plam PWE)

Cytaty z książek i programów żydowskich:

„Polacy wymordowali więcej Żydów niż hitlerowcy”, „AK na rozkaz polskiego rządu emigracyjnego w Londynie, systematycznie mordowała Żydów” (1995), „AK prowadziła zdradziecką wojnę przeciwko Żydom, zabijając więcej Żydów niż Niemcy” (1996), „Kościół, obermorderca i podżegacz do żydobójstwa, stale karmił motłoch nienawiścią wobec Żydów, zaś pomna tych nauk Armia Krajowa mordowała Żydów masowo” (1996), „Polacy eksterminowali 3 miliony Żydów” (1998), „Getta i niemieckie obozy pracy były jedyną enklawą, która dawała Żydom schronienie przed Polakami”(1998) „Polska – kraj, który wymyślił Auschwitz” (22.03.2000). (W. Łysiak „Stulecie Kłamców”)

http://www.okiem.pl/ojczyzna/antysemityzm.htm

Komentarzy 79 do “Antypolonizm żydowski, antychrześcijanizm, auto-anty-semityzm”

 1. ALFA said

  NIE NA TEMAT
  Dlaczego rząd określający się liberalnym podnosi podatki? Dlaczego biernie patrzymy, zamiast zmieniać obecną sytuację? Radio Kontestacja i stowarzyszenie KoLiber organizują protest przeciwko podwyżkom podatku VAT na 23%.

  W czwartek (26 sierpnia) o godzinie 18:00 spotykamy się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Przyjdź!

  http://www.kontestacja.com/

 2. ALFA said

  KTO ZACZĄŁ USUWAĆ KRZYŻE
  (…)
  żądam żeby pan Papież dał wezwanie do swoich ludzi,żeby również i tego krzyża żeby wyprowadzili
  go z obozu.
  Naczelny cham MONACHEM JASKOVIC
  A co ten cham ma dogadania u nas w Polsce ,żądzą się tu jak szare gęsi czują się właścicielami obozu.I teraz usuwają wszędzie. Niech rządzą u siebie tam jest ich miejsce.IZRAEL

  A TU ŻYDKI W ARMII TRZECIEJ RZESZY

 3. ALFA said

  „”Zaczyna brakowac powoli owiec do strzyzenia i trzeba siegac”glebiej”
  Tym razem Zydzi maja zamiar sadzic rzad brytyjski o to,ze ze nie przyjmujac Zydow do Palestyny przez wojna ,rzad angielski przyczynil sie tym samym do zwiekszenia liczby ofiar „holokaustu”.””

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=36&t=8803

 4. ALFA said

  Przedsiębiorstwo Holokaust
  W dniu 19.04.1996r. Izrael Singer – wieloletni sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, oskarżony później o różne defraudacje majątku – ogłosił, że jeśli Polska nie spełni jego żądań, będzie upokarzana na arenie międzynarodowej. Tak zaczął się atak Przedsiębiorstwa Holokaust na Polskę.

 5. Zenek said

  Marszałek województwa świętokrzyskiego Jarubas kazał wydrukować 50 tys. egzemplarzy pamiętnika żydka Rubinowicza i wręczyć każdemu uczniowi w dniu 1 września. To jest włażenie bez mydła w d… starszym braciom. Kto tego sobie życzył,żeby pieniądze publiczne wydawać bez namysłu, gdy wszędzie mówi się o dziurze budzetowej i trzeba podnosić podatki. To jest przykład kundlizmu.

 6. ALFA said

  Katyń… żydowska zbrodnia etniczna

  Katyń to zbrodnia etniczna dokonana przez żydowskie NKWD. Za zbrodnie nie odpowiada jedynie ten co kontrasygnował pomysł, ale ten co go przygotował i przeprowadził. Z Katynia reklamowano około 4 tyś oficerów i urzędników.
  Informacje o tekście

  Kto rządzi Polską? Genealogia Tuska…

  1 i 2 września 1939 r. batalion SS – SD, a pośród nich dziadek Donalda Tuska, pod dowództwem dr Rascha zamordowały w Wieruszowie conajmniej 58 Żydów i Polaków. Patrz foto – Józefa Tuska Inne foto dziadka Fotografie z mordowania Żydów (w pole search trzeba wpisać… lifta Całość materiału w Kulisach lub w Teraz Polska

  Katyń to zbrodnia i czystka etniczna, to ludobójstwo dokonane przez Żyda Berie i żydowskie NKWD, dokonane w przeważającej większości na oficerach Wojska Polskiego narodowości polskiej lub tych obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia którzy pozostali do końca wierni Rzeczpospolitej oraz złożonej przysiędze.

  Oceniając Zbrodnie Katyńską trzeba zapytać wprost. Od kogo wyszedł ten pomysł? Czy był to Beria, czy też Stalin? Kto przygotował go do wprowadzenia? Kto przygotował listy osób przeznaczonych do rostrzelania? Nie można usprawiedliwiać Stalina i tych co podpisali rozkaz egezekucji, ale oczywistym jest, że za zbrodnie odpowiada przedewszystkim żydowskie NKWD kierowane przez żydowskiego zbrodniarza Berie.

  Mówi się… Federacja Rosyjska nie chce ujawniena dokumentów katyńskich. Nie, to nie państwo rosyjskie tego nie chce… nie chcą tego konkretni ludzie, ci ludzie, którzy dobrze wiedzą, że w aktach Katynia jest dowód na to, wg jakiego klucza dokonano tej zbrodni.

  Wciska się opinii publicznej… że z Katynia uratowano jedynie… 400 osób, reklamowanych z powodu na wykształcenie itp. Prawda jest niestety inna. Z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku uwolniono ok. 1700 oficerów Wojska Polskiego, Straży Graniczej bądz Policji Państwowej. Te osoby przeniesiono do obozu w Griazowcu. Kolejne 2 tyś. urzędników policji i pograniczników umieszczono w obozie w Siuzdalu. Pierwszy z nich już jeden dzień po ogłoszeniu amnestii stał się zaczynem Armii Andersa.

  To rodzi się pytanie. Skąd Anders wiedział, kto znajduję się w griazowieckim obozie? A wiedział po już jeden dzień od podpisania umowy Sikorski – Mayski, był w tym obozie i przekazał informacje o amnestii. Kim był faktycznie Andres (red. był Żydem prowinencji niemieckiej), kim byli uratowani oficerowie? Nie można też nie wiedzieć, iż około 3 tyś. osób z Armii Andersa zdezerterowało w Palestynie dając podwaliny pod Państwo Izrael. Odszukajmy „Liste Palestyńską”… Ten wykaz jeszcze bardziej unaoczni jaki klucz zatosowano w Katyniu.

  Odpowiedzi dostarcza dawno już znana, aczkolwiek nie powszechnie, lista osób osadzonych w Griazowcu. Mnóstwo na niej nazwisk i imion wskazujących na żydowskie pochodzenie.
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=434

 7. antykk said

  Zaczyna im* się palić grunt! Sąd w NY wydał niekorzystną opinię dla FEDa! http://urbas.blog.onet.pl/6790841,412945437,1,200,200,85778598,413459692,8168169,250,forum.html

 8. Ryziel said

  W Polsce trzeba stworzyć polską lewice i polską prawice i w statutach przyjąć że niema wstępu dla żydów Oni niech siedzą w PO,PiSie PSL i SLD i Bóg wie gdzie jeszcze są tylko nie w tych dwóch partiach

 9. Pietrus1 said

  Mój ś.p. ojciec będąc 12 letnim chłopakiem obserwował przez dziurę w murze likwidację getta w Radomiu na ul Podwalnej. Otóż etatowymi strażnikami tego getta byli Żydzi . którzy na ramieniu zamiast na białym tle nosili gwiazdę Dawida na czerwonym tle no i mieli Mausery przewieszone przez ramię. Kto mógłby lepiej pilnować niż mający liczne wtyki wśród mieszkańców getta …jego mieszkańcy . Oni też rozstrzelali wszystkich , a póżniej oficer niemiecki dziękując im za współpracę ruchem ręki dał sygnał siepaczowi na motocyklu z RKM-em , który zastrzelił oddział kilkunastu wiernych Gestapowcom, strażników żydowskich.Nie jest mi wiadomo o innej, ichniejszej wersji likwidacji tegoż getta!

 10. Piotrx said

  cyt: „Antysemityzm jak i antypolonizm krzewiony był tylko przez pewne, głośne kręgi Żydostwa. W historii większość Żydów uznawała polską rację stanu, asymilowała się nie zaprzeczając jednak swoim przynależnością narodowym.”

  1. Niestety ale w historii Polski i innych narodów większość Żydów wcale się NIE asymilowała i NIE uznawała polskiej racji stanu. Było dokładnie odwrotnie.
  cyt. R Kafel „Oręż antysemityzmu”
  „800 lat wspólnej historii w Polsce to przykład niczym nie krępowanego rozwoju kultury, teologii, filozofii, a przede wszystkim ekonomii i bogacenia się polskiego Żydostwa. Ponieważ Polacy nie naciskali na asymilację nie było antysemityzmu. Pomijając sprawę Frankistów i innych (zresztą sprawy czysto wewnętrzne punktu kulminacyjnego żydowskiego sabataizmu-mesjanizmu), Żydzi byli pozostawieni samym sobie w pokoju. Z ogromnymi przywilejami, niezależnym sądownictwem, szkolnictwem, rabinatem, z własnym Sejmem Żydowskim – Waad Lubelski (od Sanhedrynu do Knesetu jedyny żydowski parlament w całej historii Żydow – proszę wskazać inny przykład ?!). Żyli w absolutnej kulturowej separacji od społeczeństwa polskiego, a co najważniejsze ich polski Kahał miał całkowitą i nieograniczoną niczym władzę nad życiem i śmiercią całej społeczności Żydów w Polsce. Summa summarum – na 1 września 1939 roku, 95% ludności żydowskiej -obywateli polskich , mówiło po polsku z akcentem, mówiło po polsku źle, lub nie mówiło po polsku wcale.”

  2. Ściśle rzecz ujmując to nie ma żadnego antysemityzmu, lecz jest antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Antygoizm wynika wprost z rabinicznych rasistowskich nauk Talmudu i wychowywaniu w ich duchu pokoleń żydów od najmłodszych lat. W roku 1879 hamburski anarchista Wilhelm Marr założył Ligę Antysemicką, wprowadzając do słownika politycznego termin „antysemityzm” . Choć brzmi to niemal jak paradoks, to miał on żydowskiego ojca Heinricha Marra, który był znanym artystą w Hamburgu. Warto jednak zauważyć, że termin „antysemityzm” w warunkach drugiej połowy XIX wieku (zgodnie z teorią o tzw. „rasach niższych”) wymierzony był przeciw wszystkim Semitom : tj. Arabom, Żydom, Aramejczykom, Chaldejczykom, Asyryjczykom, Etiopczykom itp. Obecnie zatracił swój pierwotny sens i został przywłaszczony przez środowiska żydowskie jako określenie jakiejkolwiek krytyki czy postawy skierowanej przeciwko nim.

 11. poniżej said

  „Antypolonizm żydowski, antychrześcijanizm, auto-anty-semityzm”

  Posted by Marucha w dniu 2010-08-26 (czwartek)
  j powiedział/a
  2010-08-25 (środa) @ 23:25:07

  @ Krzysztof M – 2

  „Problemem jest nie krew, a umysłowość. Mentalność… Tu znajomośc metryk nie pomoże… 🙂

  Trzeba rozpoznawać aksjologie…”
  ______________

  Ma Pan racje Panie Krzysztofie ale i Marek spod 12 tez troche jej ma. Sprawdzanie troche nas uspokoi ale… niewiele.

  Bo tak w ogole z ta nasza czysta polska krwia to chyba roznie bywalo…bo to i ruskiej mamy sporo i niemieckiej…i innej. A zydowskiej? W najlepszym razie i zakladajac, ze czesc polskiej chazarii w restrykcyjnym chasydzkim stylu unikala mieszania krwi polskiej z chazarska – to jednak tych roznych „mezaliansow”, wpadek, krzyzowek czy kombinacji z chazaria przez cale 8-9 wiekow to pewnie musialo byc w naszym kraju sporo :), prawda?
  Zeby nie wspomniec o celowym wzenianiu lub podstawianiu pieknych inteligentnych zydowek w polskie rody krolewskie i arystokratyczne no a potem w aktualnie bedacych u tzw. wladzy.
  Wiec nie we krwi tu sedno, mysle. Sedno calego zla tzw.”zydowskosci”- to ta chazarska wredna mentalnosc ksztaltowana precyzyjnie od dnia urodzenia. To konsekwentne wpajanie braku szacunku a nawet nienawisci do wszystkich niezydow i utwierdzanie sie we wlasnej wyjatkowosci.
  I tak sobie mysle, ze gdyby wspolczesnie nie wydelegowano do Polski tej calej armady wytresowanych rabinow (raczej agentow wplywu) z Izraela – polscy chazarzy naprawde mogliby byc przyzwoitymi obywatelami naszego kraju. Ale dzieki skutecznej robocie tych swiatobliwych rabinow – nigdy nie beda! Wrecz przeciwnie, powoli lecz systematycznie staja sie oni zacieklymi wrogami Polski, polskosci i samych Polakow!
  Dodatkowo na calym swiecie chazaria saczy nienawisc do wszystkich Polakow w zemscie za to, ze nie udalo sie przed wojna stworzyc w naszym kraju Judeopolonii. Pod tym katem urabia sie tez glupkowatych polskich chazarow. Do przyglupow chazarskich zaliczam drogiego Bronislawa, Tomaszaa Grossa, Kosinskiego, Michnika, Gronkiewicz-Waltz, Tuska, Mazowieckiego, Walese, obu Kaczynskich i innych „salonowcow”.

 12. Krzysztof M said

  Ad. 8

  „W Polsce trzeba stworzyć polską lewice i polską prawice i w statutach przyjąć że niema wstępu dla żydów Oni niech siedzą w PO,PiSie PSL i SLD i Bóg wie gdzie jeszcze są tylko nie w tych dwóch partiach”

  – Niemcy zdaje się mają coś takiego od dawna. Pewnych urzędów nie mogą w Niemczech piastować żydzi… I to chyba jest ustawa wysokiego rzędu.

 13. ... said

  podaję, bo ważne:
  http://www.presstv.ir/detail/139718.html

  Śmierć dr Ratajczaka była planowana?

  Amerykański dziennikarz JP Bellinger nie wyklucza udziału izraelskich służb specjalnych w tajemniczej śmierci doktora Dariusza Ratajczaka, znanego z niepoprawnych politycznie przekonań i prac dotyczących Holokaustu – donosi irańska stacja PressTV.

  Bellinger wskazuje na sprzeczności w raportach dotyczących sekcji zwłok Ratajczaka. Z jednej strony świat obiegły informacje, że jego ciało przebywało w samochodzie przez długi czas, nawet przez 2 tygodnie.Z drugiej zaś strony były liczne sugestie, że ciało historyka zostało wrzucone później do samochodu.

  – Jednakże, wielu przesłuchiwanych świadków mówiło, że samochód, w którym znajdowało się ciało, został zaparkowany niedawno przed ich odnalezieniem – zaznaczył w swym artykule Bellinger. Amerykański autor wyraźnie nie jest zwolennikiem oficjalnej wersji wydarzeń.

  – Śmierć doktora Ratajczaka została uznana za samobójstwo, lecz sceptyczni ludzie, może mający w świadomości niedawne aresztowanie zabójcy Mossadu operującego w Polsce pytają, jak osoba w zaawansowanym stanie dekompozycji była w stanie wjechać na publiczny parking i zaparkować samochód? – dodaje Bellinger.

  Wspomnianym agentem Mossadu miał być Uri Brodsky, oskarżony o współudział w spreparowaniu niemieckiego paszportu na rzecz grupy zamachowej, która dokonała morderstwa na zasłużonym działaczu Hamasu. Ofiarą był Mahmoud al-Mabhouh, zabity w dubajskim hotelu w styczniu tego roku.

  JP Bellinger podkreślił, że ś.p. dr Ratajczak walczył z propagandą establishmentu i chciał wolności słowa, zwłaszcza w kwestiach historycznych. Dodał też, że śmierć historyka “zszokowała niektóre tradycjonalistyczne i patriotyczne środowiska w Polsce”.

  Przypomnijmy: ś.p. dr Dariusz Ratajczak był wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim. W 1999r. opublikował pamflet popularnonaukowy zatytułowany “Tematy Niebezpieczne”, w której to pracy omówił szczegółowo poglądy prezentowane przez rewizjonistów Holokaustu. Wkrótce potem wywołało to medialno-polityczny wstrząs i histerię, głównie za sprawą “Gazety Wyborczej”. Ówczesny rzecznik ambasady Izraela w Polsce, Michael Sobelman oskarżył Ratajczaka osobiście o “antysemityzm” i wyraził “zdumienie”, że “taki człowiek pracuje na polskim uniwersytecie”. Zaważyło to o losie dra Ratajczaka na uczelni, z której został natychmiastowo wydalony bez możliwości powrotu.

 14. ALFA said

  PROTOKOŁY MĘDRCÓW SYJONU-CZYLI PROTOKOŁY LUCYFERA

  § 2. Hasło masońsko-żydowskie

  Słowa liberalnego, w istocie zaś naszego, żydo-masońskiego hasła,,wolność, równość, braterstwo”, kiedy już obejmiemy panowanie, zastąpimy przez słowa już nie hasła, lecz ideologii ,,prawo wolności, obowiązek równości, ideał braterstwa”. Powiemy i… chwycimy kozła za rogi… De facto starliśmy już wszystkie rządy, prócz naszego, Choć de jure jest ich jeszcze wiele. Obecnie, jeżeli niektóre państwa zaczynają protestować przeciwko nam, czynią to tylko dla formy, według uznania naszego i w myśl poleceń naszych, antysemityzm bowiem jest nam potrzebny dla rządzenia naszymi braćmi młodszymi.
  § 4. Tajemnica jako czynnik powodzenia w polityce

  Głównym czynnikiem powodzenia w polityce jest tajność jej zamierzeń: słowa nie powinny być zgodne z działaniami dyplomaty.
  § 5. Komu powierzać stanowiska odpowiedzialne w rządzie?

  Dopóki jeszcze nie jest bezpieczne powierzać stanowiska odpowiedzialne braciom naszym, żydom, dopóty będziemy obsadzali je przez ludzi, których przeszłość i charakter wykopały przepaść między nimi, a ludami i którzy w razie oporności naszym wskazaniom, będą musieli oczekiwać sądu albo zesłania. Wobec tego będą bronili spraw naszych do ostatniego tchu.
  § 3. Co zapowiada syjoński przewrót państwowy?

  Skoro dokonamy przewrotu państwowego, wówczas powiemy narodom: ,,Wszystko szło nad wyraz źle, wszyscy są przemęczeni cierpieniami. Burzymy przyczyny mąk waszych: narodowości, granice, różnice jednostek monetarnych. Rzecz prosta, macie prawo wydać wyrok na nas, lecz czyż może on być sprawiedliwy, jeżeli go zatwierdzicie pierwej, nim zbadacie to, co my wam dajemy?” Wówczas wezmą nas na ręce i będą nieśli w porywie jednomyślnym zachwytu, nadziei i pragnień.
  A odnośnie ‚protokołów’ to taki przykład:

  Holenderska dziennikarka: Psychoza pandemii grypy to żydowskie dzieło konspiracyjne. (A co na temat szczepień mówią “Protokoły…”?)
  Największy holenderski dziennik De Telegraaf opublikował w zeszłym tygodniu wywiad z dziennikarką Désirée Röver, która nazwała tworzoną na naszych oczach psychozę zagrożenia pandemiami, częścią międzynarodowej konspiracji żydowskiej kreowanej celem zredukowania populacji ludności.

  61-letnia dziennikarka powiedziała, że działania konspiracyjne są dziełem potomków Chazarów, ludu azjatyckiego, który w VI wieku przyjął judaizm. Dzisiejsi Żydzi, czyli zjudaizowani potomkowie Chazarów “modlą się do swojego boga: Lucyfera, Szatana […] który nazywa się [dzisiaj] Rockefeller, Rothschild, Brezinski i Kissinger”. – twierdzi Röver.

  Przeciwko tej wypowiedzi zaprotestowała miejscowa organizacja “walcząca z antysemityzmem” – Center for Information and Documentation on Israel – CIDI, która prócz oburzenia i uznania wypowiedzi za “antysemicką”, nie próbowała odnieść się do meritum wypowiedzi i odeprzeć zarzuty kontrargumentami.

  Przy okazji warto przypomnieć co na temat obowiązkowych szczepień mówią osławione “Protokoły Mędrców Syjonu”, XIX-wieczny dokument będący “rzekomym spisem planów osiągnięcia przez Żydów globalnej dominacji i kontroli nad ludzkością”. Pomijając kontrowersje wokół autentyczności tejże księgi, warto zastanowić się dlaczego w “Protokołach” padło tyle celnych uwag, które – obserwując współczesny świat, np. kreowanie psychozy wokół “ptasiej grypy” czy “świńskiej grypy” – jakoś wyjątkowo precyzyjnie sprawdzają się.

  Wykład X

  Par. 17. Chwila proklamowania króla wszechświata.

  Uznanie naszego samowładcy może nastąpić przed zniszczeniem konstytucji. Chwila ta nastanie wówczas, kiedy narody, zmęczone rozprzężeniem w państwach i bankructwami władców, zorganizowanymi przez nas, zawołają: „zabierzcie ich, a dajcie nam natomiast jednego władcę wszechświatowego, który by zjednoczył nas i zniósł przyczyny waśni, a mianowicie: granice narodowościowe, wyznaniowe, wyrachowania państwowe, który by dał nam spokojność i pokój, niemożliwe do osiągnięcia przy obecnych władcach i przedstawicielach”.

  Par. 18. Szczepienie chorób oraz inne podstępy żydowskie.

  Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody niezbędne jest mącić we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy aby przemęczyć ogół nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem, szczepieniem chorób, nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia, jak tylko oddanie się zupełne i ostateczne pod władzę naszą. Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby chwila upragniona.

  “Protokoły Mędrców Syjonu” – reprint ,Wyd. OJCZYZNA Warszawa, brak daty

  http://www.bibula.com/?p=12501
  http://davidicke.pl/forum/protoko-y-m-drcow-syjonu-t1199.html

  § 6. Armaty amerykańskie, chińskie i japońskie

  Jednym słowem, aby streścić nasz system ukrócenia rządów w Europie, poszczególnym rządom pokażemy siłę naszą przy pomocy zamachów, czyli terroru, wszystkim zaś, jeżeli dopuścimy do powstania przeciwko nam, odpowiemy armatami amerykańskimi, chińskimi lub japońskimi.

 15. ... said

  ad.12
  porawiam się i podaję polski odnośnik:

  http://www.nacjonalista.pl/2010/08/25/smierc-dr-ratajczaka-byla-planowana.html

 16. Rosomak said

  Polonica.net:

  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net/

 17. Radek said

  Wydaje mi sie, ze nasz obraz Zydow jest mocno znieksztalcony.
  Z jednej strony kazda krytyka Zydow sprowadza sie do oskarzenia o antysemityzm i przypominaniu Holocaustu.
  Z drugiej strony, obraz Zyda w polskiej literaturze oraz na lekcjach oficjalnej historii mocno zafalszowany i bardzo plytki.
  Mamy bowiem Jankiela patriote bebniacego mazurka na cymbalkach u Mickiewicza, drugiego patriote karczmarza w Weselu Wyspianskiego czy wreszcie poczciwine wozaka w Nocach i dniach. Ani slowa o terwajacej kilkaset lat cichej wojnie, w ktorej Zydzi byli faktycznie agresorami a Polacy ofiarami. Fatalnie na naszej histori odbil sie fakt, ze nie mielismy wlasnej warstwy mieszcanskiej. Nasza historia odbywala sie w zamknietym kregu szlachta, Zydzi, chlopi. Po wprowadzeniu tzw. arendy szlachta praktycznie oddala zarzadzanie swoimi mlynami, olejarniami, tartakami, karczmami a nawet folwarkami w rece Zydow. W rezultacie tych przeksztalcen ponoszone przez chlopow ciezary wzrosly wielokrotnie.
  Trudno sie dziwic powstancom Chmielnickego, ze tak okrutnie postepowali z polska szlachta i polskimi zydami. Bali sie smiertelnie, ze na ich ziemie obejma rowniez polskie „pprzadki.”
  Prof Pogonowski pisal, ze po tych wydarzeniach Zydzi przestali postrzegac Polske jako paradiso judaeorum. Za takie panstwo uznali Prusy gdzie zydowscy bankierzy inwestowali srodki finansowe uzyskane w Polsce.
  Przyczynili sie w znacznym stopniu do wzrostu potegi Prus. Niestety trudno byloby szukac wzmianki na ten temat w polskich podrecznikach historii.
  Innym przykladem moze byc rzez galicyjska. Istotna role w podburzaniu chlopstwa przeciwko polskiej szlachcie odegrali karczmarze zydowscy. W XIX wieku w Galicji byly rzesze ubogiej szlachty, ktora zaczela zajmowac sie nietypowymi dla swojej warstwy czynnosciami jak handel, mlyny, tartaki, olejarnie, rzemioslo, czyli stali se groznym konkurentem galicyjskich Zydow. W tym akurat przypadku
  nalozylo sie to z obawami rzadu widenskiego co do mozliwosci wybuchu powstania.
  Tego rowniez ze swieca by szukac w podrecznikach polskiej historii.
  Podobnie bylow Krolestwie kiedy to po klesce powstania styczniowego Zydzi wzieli szeroki udzial w przejmowaniu majatkow skonfiskowanych praez wladze carskie powstancom polskim.
  Rowniez w okresie miezywojennym konflikty z Zydami mialy przewaznie podloze ekonomiczne (konkurencja) a nie rasowe (antysemityzm).
  Sam fak ukrywania tych problemow lub ich zafalszowania musi nasuwac podejrzenie o celowe dzialanie.

 18. Pollack said

  Zydzi praktycznie nie wierza w Boga. Oni wierza w rachunek prawdopodobienstwa i realizuja plany nakreslone kiedys w odleglej przeszlosci.
  Dlatego np. zawsze obstawiaja obydwie najsilniejsze partie, w ktorych maja swoich ludzi, czy to w Polsce, czy w USA i zawsze wygrywaja.
  Nic na zywiol. Zaraz po objeciu wladzy w Rosji, zydokomuna zaczela planowac i to nie tylko produkcje, ale i ludobojstwo, ktore realizowali z zelazna konsekwencja.
  Oczywiscie, zawsze bylo troche Zydow i po stronie ofiar. Dlatego tak latwo teraz rzucic w oczy niedowiarkom, ze przeciez komuna i ich tez przesladowala.
  Prosze wejsc na na prawica.net gdzie wyliczaja ilu to ich zginelo w Katyniu.
  http://prawica.net/forum/22163 (glosy Internautow)
  Czyz to nie genialne? Za madre dla gojow.
  Dlatego w przypadku Izraela musiano rowniez przewidziec, ze koncepcja niezaleznego panstwa zydowskiego moze nie wypalic. Przeciez Chasydzi z Nowego Jorku jezdzili do Iranu na konferencje antysyjonistyczne i protestowali ostanio przeciwko akcji Izraela na Morzu Srodziemnym..
  Obawiam sie, ze cala koncepcja Unii Europejskiej powstala z mysla o stworzeniu z Europy paradiso judaeorum jak kiedys w Polsce.
  Na szczescie lub nieszczescie czesto te ich genialne plany zawodza i przynosza zarowno im jak i narodom, wsrod ktorych zyja, niewyobrazalne niesczescia.
  Biorac pod uwage fakt, ze Izrael ma 100 bomb nuklearnych, tym razem moze to byc katastrofa swiatowa.
  Por.http://www.polpatriot.com/html/financial_times__the_economist.html#wojna
  sssas

 19. Rosomak said

  Ad. Co najmniej 200.

 20. Rosomak said

  Ponieważ od kilku dni nie udaje mi się (nawet z kilku kont) wpisać na tym forum żadnego komentarza, korzystam obecnie z takowej sposobności (dziękując szczególnie za tę możliwość Ludziom Dobrej Woli) i podaję do wiadomości Gremium, że Polonica.net żyje:

  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net/

  System często zatrzymuje komentarze zawierające linki. – admin

 21. Rosomak said

  P.S. Mój stary, dobry i mądry sąsiad wciąż mawia, że:
  „tak czy owak, wcześniej czy później, ale wszystko pierdyknie”, z czym akurat się zgadzam, choć co do genezy – lub jak kto woli – praźródła bolączki ludzkości, mamy trochę odmienne zdanie, którego zresztą sąsiad ani ja nie możemy swobodnie wyartykułować, bo wiemy obaj czym to grozi 😦
  QJMać, konstatuję, że jesteśmy już od dawna niewolnikami 😦

  P.S.
  Co do diabła pod sutanną, to niedawno będąc przejazdem w cudownym miejscu: Lipnicy Murowanej, i uczestnicząc we Mszy Św. w niedzielę o godz. 16.00 w średniowiecznym, drewnianym kościółku św. Leonarda nad Uszwicą, tuż po mszy usłyszałem zdumiewający, bezczelny tekst proboszcza do jakiegoś nieśmiałego turysty usiłującego zrobić skromnym, amatorskim aparatem zdjęcie wnętrza tegoż kościółka.

  Jeśli księża proboszczowie gdzie indziej, są równie tak bezczelni i chamscy jak ten w Lipnicy Murowanej ( ks. mgr Zbigniew Kras), to doprawdy ciężko będzie Ludowi Bożemu pójść za swymi pasterzami.

  Prawdę powiedziawszy, po jego chamskiej, (a właściwie chazarskiej – czego kaukasko-azjatycki konterfekt jegomościa nie pozostawia żadnej wątpliwości) zagrywce słownej same piąchy składały się w kułak, ale jakoś to sponiewieranie słowne tego bratniego Słowianina przeżyłem, choć uraz pozostał.
  Na osłodę i w przeciwwadze tego przykrego tematu dodam ( bez jakiejkolwiek kryptoleklamy) że tam, w Lipnicy Murowanej, w Karczmie Łokietka (dawna GS przy wyjeździe na Muchówkę, bodaj w dzierżawie p. A.Ponimirskiego) serwują arcy-kapitalne i niedrogie dania !!! (np. fantastyczne flaki, bigos lub barszcz z uszkami za jedyne 4.50 zł.)
  Wybaczcie proszę, że zszedłem z głównego toru myśli, ale naprawdę warto zjrzeć do Lipnicy Murowanej…

 22. Krzysztof M said

  Patrzcie państwo…

  Jak zgrabnie przykryto mój wpis o anty-żydowskiej ustawie w Niemczech… 🙂

 23. Do 11 — Ponizej — Zalicza do przyglupow chazarskich , elite zydostwa bytujacego w Polsce , i slusznie , bo w razie zawieruchy , ktorej wykluczyc nie mozna , to jedna krowa w Izraelu bedzie wiecej warta , niz wszyscy zydzi i podajacy sie za zydow w Polsce .
  Mala dla mnie , ale dobra i taka pociecha , ze te elyty zydostwa w Polsce , nie za wiele sa madrzejsze , od elit polskiej cwiercinteligencji .

 24. Marek said

  Ad 7: – Antykk

  Ja bym sie tak szybko nie cieszyl. Prosze zauwazyc ze zarowno FED jak i sad, jak i Nowy Jork sa zydowskie. Tu chodzi o inna gre.

  Narazie zostawie na tym. Niech Tomasz Urbas sie wykaze czy potrafi rozwiazac ta zagadke.

  Jesli jednak to kogos tu interesuje to napisze co jest tu grane.

 25. grypa666 said

  poproszono mnie o przekazanie tutaj:
  „Witam, od kilku dni moje wpisy w „Dzienniku Gajowego Maruchy” sa totalnie blokowane, prosze zatem uprzejmie podac do wiadomosci Gremium, ze portal Polonica.net mozna
  odnalezc na:

  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net/

  Jesli ma Pan mozliwosc, to prosze takze zapytac Pana Waclawa (Gajowego Maruche) czy wie, dlaczego nie moge z zadnego konta dopisac swoich postow na jego forum?

  Pozdrawiam serdecznie! Semper Fidelis! — A.”

 26. Isreal said

  ad 5
  Zenku , przeca to ZSL-owiec, a ZSL to największy gudłajski parobek na tym „łez padole”
  No i ktoś tych kundli wybiera na własną zagładę, o czym nie raz i nie dwa na tych …

 27. j said

  @ Gosc po raz pierwszy

  Ciesze sie bardzo, ze bezblednie odczytal Pan moje intencje z zacytowanego przez kogos mojego wpisu spod artykulu „Tolerancja dla Żydów w Polsce i nietolerancja gdzie indziej”.
  Dokladnie o to wlasnie mi chodzilo w sprawie polskich przyglupow chazarskich. Jak wszyscy wiemy polscy chazarzy traktowani sa przez elity izraeloamerykanskiej chazarii jak najgorszej kategorii ubodzy niedorozwinieci krewni. Wlazidoopstwo nigdy polskim chazarom nie pomoglo i nigdy nie pomoze, bo ten przymiotnik „polski” stal, stoi i bedzie stal na przeszkodzie. Osmieszaja sie wiec przyglupy bez sensu za byle ochlap rzucony z panskiego stolu – vide Lech Kaczynski. Juz nie wspominam jak chazaria amerykanska potraktowal go z buta przyjmujac w korytarzu Bialego Domu by znal swoje miejsce w swiecie. W korytarzu przyjeli tego, ktory z oddaniem i czolobitnoscia zydowskie wlazidupstwo realizowal podczas calej swojej dlugiej kariery politycznej. Nawet przed prostym rabinem trzasl kuprem za strachu i przerwal ekshumacje w Jedwabnem. Trzasl kuprem i przyjmowal na palacowych pokojach zlodzieja i malwersanta a owczesnego szefa Swiatowego Kongresu Zydowskiego. No i co? Czy zyskal tym szacunek?
  Sama na wlasne uszy slyszalam jak byly ambasador Izraela w Paryzu powiedzial z kpina o Kaczynskich – ” po prostu groteskowe blizniaki”.
  Doprawdy lepiej bybyloby ukryc te chazarskie korzenie i dmuchnac na izraeloamerykanska chazarie niz tak dawac sie upokarzac przez niby „swoich”. To wlasnie nazywam przyglupactwem polskich chazarow.
  No ale oni wobec „swoich” wola chowac honor do kieszeni i lizac resztki z panskich stolow udajac, ze deszcz pada 🙂 a na tych, ktorych chleb zra od wiekow pluc, szkalowac, okradac i zdradzac.
  Szkoda gadac….

 28. j said

  PS. Ze wspome jak polskich chazarow potraktowala swego czasu Golda Meir zabraniajac wpuszczania na teren Izraela polskich zydow, ktorzy byli jak na jej gust za starzy lub zbyt chorzy. Solidarnosc, milosc i braterstwo w czystej krystalicznej postaci:)
  Ku przestrodze polskiem chazarskim przyglupom!

 29. aga said

  Racja Pani J ale ale u chazarow takich jak kaczyńscy nienawiść do Rosji jest silniejsza niz gorycz z wlasnych upokorzeń.Poza tym chazarzy nie maja poczucia wlasnej godności ani honoru; oni mają tylko butę, za ktora zwykle stoi jakieś lobby.Pytanie różańskiego do Rotmistrza Pileckiego:”honor? a cóz to jest?”
  Dla nich honor jest czymś kompletnie obcym i niezrozumiałym; wręcz smiesznym.A smiali się chazarscy dowodcy sowieccy z polskich oficerow,ktorych bez żadnej eskorty – bo ci dali slowo honoru,że nie uciekną – wieźli na śmierć do Zw.Sowieckiego.

 30. Polskie przypadki said

  „…..do p. Bohdana Poręby mam całkowite zaufanie.
  Siłą rzeczy różnią nas przebyte drogi polityczne. Gdy p. B. Poręba wstępował w 1968 po tzw. marcu 68 do PZPR miał 33 lata, ja miałem 14 lat.
  Po „marcu 68″ W. Gomułka oczyścił z żydostwa PZPR (szkoda, że niedokładnie) i na fali poparcia dla tych jego działań p. Bohdan znalazł się w PZPR. W 1970 Żydzi zainicjowali „rozruchy grudniowe”, ale nie udało się im objąć władzy.
  Dziś sam chętnie ufundowałbym pamiątkowe tablice, czy nawet pomniki dla Gomułki i Gierka. Dla Gomułki za usunięcie Żydów (13 tys. zbrodniarzy z UB, a ok. 200 tys. – na ogólna liczbę podań ok. 600 tys. – na własną prośbę uzyskało pozwolenia na wyjazd i wyjechało z Polski). Gomułka był pierwszym i jedynym Polakiem, który to zrobił. Drugi pomnik należy się E. Gierkowi za rozwój gospodarczy Polski.
  Gdybym w latach 1960. był dojrzałym człowiekiem i wiedział to, co dziś popierałbym „linię partii” tej z Gomułką i tej z Gierkiem, ale do PZPR jednak bym nie wstąpił.
  Polska w tamtym czasie, w latach 1956 – 1980 była – można tak powiedzieć – niemal całkowicie państwem suwerennym w porównaniu ze stanem obecnego zniewolenia przez UE-Niemcy i USA-Izrael.

  P. B. Poręba jest jednym z niewielu w Polsce reżyserów o polskiej narodowości, a gdy studiował w szkole filmowej był jedynym Polakiem. Od 1980 r. do dziś wiele jego filmów zalega na półkach, są objęte zakazem wyświetlania. Niewiele brakowało, a za sprawą A. Wajdy nie otrzymałby uprawnień do emerytury.”

  Dariusz Kosiur

 31. Zbigniew Koziol said

  Nie zauwazylem, by Poreba usprawiedliwial swoje wstapienie do partii. I juz za to mu chwala.

  Cecha ludzka jest wlasnie usprawiedliwianie swoich bledow – przez co zwykle bladzi sie jeszcze bardziej.

  Bylo w Polsce wielu ludzi na znaczacych pozycjach, ktorzy do PZPR nie nalezeli. A bylo jeszcze wiecej bardziej szarych ludzi, ktorzy tez w PZPR nie byli.

  Mnie mdli, gdy slysze pochwaly PZPR. Moj s.p. ojciec nalezal przez jakis czas, ale moj kochany ojciec byl bardzo prostym czlowiekiem i malo rozumial wiele z tego swiata wokol. Moj wujek zakonczyl kariere jako pulkownik w wojsku – do partii nie zapisal sie, mimo iz zycia i kariery przez to latwiejszych nie mial.

  Poreba niechaj sam tlumaczy sie z przynaleznosci do partii, jesli chce. Po prawdzie, mnie to nie wazne jednak. Wiec zostawmy ten temat. Oczywiscie, ze cenie jego Hubala, i to bardzo.

 32. Krzysztof M said

  Ad. 28

  Nie ma sensu się oburzać na to, co robią ze swoimi. Trzeba to rozumieć. My przenigdy nie zrobilibyśmy czegoś takiego z Polakami. Oni ze swoimi – TAK. To jest filozofia roju. Najważniejsza jest królowa – w tym przypadku dobro całości. Jeśli całość ma być bardziej obciążona kosztami utrzymania starych, to się ich nie przyjnie! To jest inny świat. Świat tak obcy katlikom, że przeciętny Polak nie przyjmuje do wiadomości, że tak właśnie JEST. Nie mówiąc już o wyciąganiu wniosków z takiej wiedzy. A bez tych właśnie wniosków – zginiemy.

 33. Mordehaj said

  Krzysztof slusznie ocenil zachowanie Zydow, siegajac do porownania
  ze swiata przyrody, z tym, ze blednie nawiazal do pracowitych pszczol. W genialny sposob przeanalizowal metody dzialania Zydow w ciagu tysiacleci amerykanski biolog, Eustace Mullins, z zainteresowania historyk cywilizacji. Przeprowadzil mianowicie analize porownawcza zachowania pasozytow w przyrodzie z metodami dzialania Zydow, ktore stosuja od tysiacleci, podczepiajac sie pod narody, ktore odnosza sukcesy. Po wyssaniu zyciodajnych sokow,
  przyczyniali sie do upadku kolejnych mocarstw.
  Szokujace podobienstwo w metodach oszukania ofiary, ulokowania sie
  w newralgicznych miejscach, ktore zapewniaja staly doplyw srodkow,
  swietna mimikra czyli udawanie kogos innego, czy wreszcie wrosniecie w cialo zywiciela w taki sposob, ze czesto usuniecie ich konczy sie katastrofa dla ofiary.
  Pierwsze dwa odcinki pracy Mullinsa pt. „Biologiczny Zyd”
  mozna znalezc w Biuletynie PRP

  Click to access PRP_245.pdf

  Click to access PRP_246.pdf

 34. j said

  Krzysztof M -22

  Napisal Pan:

  „– Niemcy zdaje się mają coś takiego od dawna. Pewnych urzędów nie mogą w Niemczech piastować żydzi… I to chyba jest ustawa wysokiego rzędu”

  Przeczytalam i caly czas trwam w szoku! Wprost nieprawdopodobne znajac wspolczesnych Niemcow i ich czolobitnosc wobec zydow! No szok, prawdziwy szok dla mnie! A tak na marginesie czy jest Pan pewien, ze Niemcom przypadkowo nie chodlo o urzad babki klozetowej? Zeby przykladowo nie obrazac delikatnego powonienia niemieckich zydow, co? 🙂

 35. Brat Dioskur said

  Powiadaja, ze jak kota w domu nie ma to myszy harcuja….oto wystarczylo zeby gajowy zapadl gdzies w knieje a na blogu zapanowala istna anarchia.Wypisuje sie tu jakies androny pomijajac zywotne dla Polakow problemy o ktorych powinno sie pisac tylko z duzej litery.Oto caly postepowy ,tolerancyjny oraz empa i sympa-tyzujacy swiat pograzyl sie w glebokiej zalobie na wiesc otym ,ze padl …KASZTAN!Zwracam od razu uwage tym wszystkim ,ktorzy tym momencie popukali sie w czolo albo prychneli z pogarda ,ze zadzieraja tym samym z pewnym … PARAGRAFEM, bowiem nie chodzi tu o samcza odmiane klaczy Selmana,nabywce majatku Pilsudy, tylko o autentyczne drzewo kasztanowe ,ktore stalo na tylach poseji , gdzie ukrywala sie autorka najslynniejszego dziennika Anna Frank ,ktora to drzewo po wsze czasy uwiecznila w swoim dzienniku! Leciwy kasztan ,posadzony gdzies w polowie XIX od lat toczyly korniki ,ktorych niszczycielski wplyw odczula rowniez nasza Solidarnosc,niemniej jednak w porownaniu z Solidarnoscia kasztan zostal otoczony troskliwa opieka a jakis kierownik wydzialu zieleni miasta Amsterdam ,ktory zaproponowal jego wyciecie zostal zmiazdzony naplywajacymi z calego swita protestami i musial jak niepyszny odszczekac swoja decyzje.Jednakze stalowa obudowa drzewa nie wytrzymala ostatnich nawalnic i kasztan runal przy czym nie nadaje sie juz on do reanimacji.Jako swiadomy swoich obowiazkow obywatel zwracam uwage naszych wladz na powstaly grozny precedens.Mianowicie bezczelni klamcy mogliby podwazyc autentycznosc Dziennika argumentujac ,ze zaden kasztan za rzeczonym domem Anny Frank nie stoi!Nawiasem wyrazam glebokie oburzenie z faktu,ze nasze MSZ nie wydalo w zwiazku z tym strasznym wydarzeniem zadnego stosownego komunikatu!To skandal ,ze dopiero ja szary obywatel musi brac inicjatywe w swoje rece i podpowiadac przeznaczonym do tego instancjom jak nalezy w podobnych wypadkach postepowac.Przede wszystkim na forum miedzynarodowym trzeba „sprawe „ kasztana postawic na porzadku dziennym i to szczeblu najwyzszym bo obrad PE.Sprawdzeni juz w dzialaniu zasiadajacy tam nasi przedstawiciele ,ktorzy tak pieknie spisali sie blokujac postulat ustanowienia Dnia Pileckiego oraz skutecznie wetujac jakiekolwiek wzmianki o „wypadkach wolynskich” mogliby zaproponowac godne uczczenie upadku wspomnianego kasztana.W kraju ,a konkretnie w Warszawie nic by sie tez nie stalo gdyby taka Bufetowa zaproponowala postawienie oklicznosciowego pomnika slynnemu drzewu.Ewentualne protesty rasistowskiego Ciemnogrodu moznaby odeprzec argumentacja ,ze kasztan ten symbolizuje wszystkie dotad wyciagniete z ognia rekami Polakow – kasztany i chociaz czujne ogary GazWybu moglyby zakwalifikowac to tlumaczenie do przesiaknietej nienawiscia i ksenofobia prowokacji to jednak zwazywszy na patronat w tym konkretnym przypadu nikt nie odwazylby sie ich spuscic z lancucha …..Jednym slowem same i to obopolne korzysci.Oczekuje wiec na niezwloczna interwencje odpowiednich wladz polskich i zadoscuczynienie oczekiwaniom postepowych ,tolerancyjnych a takze empa– sympa tyzujacych obywateli Polski.

 36. Polak mały said

  Polskie Przypadki: bardzo rozsądnie powiedziane.
  Szkoda, że tak mało Polaków umie jeszcze myśleć po polsku.
  Z tego powodu istnieje już wielkie niebezpieczeństwo, że zatracimy się.
  Ojczyzna znajduje sie w stanie okupacji ekonomicznej i politycznej przy głębokim zepsuciu moralnym społeczności. Oszustwo, złodziejstwo i korupcja są na porządku dziennym jako sztuka życia.
  W takiej sytuacji tylko totalny bojkot, nie kolaboracja na zasadzie wyboru mniejszego zła lub liczenie na drapane, że ktośtam myślący narodowo, gdzieśtam, jakiśtam mandat uzyska, daje szansę na zahamowanie staczania w przepaść.
  Bojkotowanym rura równo zmięknie i to bardzo szybko, bowiem są już bezwładni decyzyjnie ze względu na bankructwo ekonomiczne przy braku resursów.
  To bojkot najbardziej efektywnie doprowadzić może do JOW, co rozumiem tak, że do zarządzania zostają wybierani ludzie z lokalnych społeczności na zasadzie równości szans wyboru a nie z nieodpowiedzialnych narodowo (mówię o narodzie polskim), mafijnych klik.
  Spadek standardu zycia nastąpi tak, czy siak, oby tylko skrajnej biedy naród nie zaznał.

 37. Igła said

  Zaczeto dochodzenie w sprawie efektow swinskiej szczepionki
  Detale tu:
  http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/swine-flu-vaccine-link-to-narcolepsy-probed-2063869.html

 38. j said

  @ Marek – 24

  Na przyklad mnie interesuje 🙂
  Prosze, napisz co wiesz na ten temat.
  Pozdrawiam

 39. j said

  @ Brat Dioskur

  Sluszna, piekna i gleboko humanitarna idea zbudowania w centrum Warszawy (i w innych miastach w Polsce) pomnika drzewa, ktore niedawno padlo a ktore ukochala niezapomniana Anna Frank – wywolala u mnie wielkie wzruszenie, lzy radosci, nadzieje na lepsze jutro i utrwalenie mlodej demokracji w naszym kraju.

 40. Lopek said

  Przyjezdzajac do kraju na urlop trafilem akurat na „zadyme” wokol krzyza na placu przed Palacem Przeydenckim. Walka z krzyzem nie jest zreszta tylko polskim fenomenem. Tutaj w USA wprowadza sie juz nie tylko zakaz wystawiania krzyzy w miejscach publicznych, ale nawet choinek w czasie swiat Bozego Narodzenia, ktore tutaj nazywa sie teraz Seasons Holiday. Nawet poczciwy stary sw. Milkolaj okazuje sie byc niepoprawny politycznie. Zastapiono go jakims zielonym cudakiem. Niedawno glosna byla sprawa usuniecia krzyza ze wzgorza w Arizonie,gdzie postawiono go jako pomnik dla miescowych zolnierzy, ktorzy zgineli w czasie II wojny swiatowej.
  W jakis dziwny sposob pojawia sie natomiast coraz wiecej siedmioramiennych swiecznikow (menory) i to nawet na oltarzach w katolickich kosciolach.
  Ale wracajac do Warszawy. Grupa „liberalnej” mlodziezy, protestujaca przeciwko krzyzowi niosla plakat na ktorym narysowano gwiazde Dawida, nad ktora byl napis z celowym bledem „rzydokomuna” (przekreslone),
  co mialo chyba na celu wskazac, ze ci ktorzy kojarza komune z Zydami to
  ciemni, niewyksztalceni Polacy (moherowe berety). Wyksztalciuch nigdy by chyba sobie tego nie skojarzyl.
  A propos, ta grupa mlodziezy przypomniala mi podobne zadymy jakie prowokowali „studenci” Michnika w 1968 roku. Z tym, ze wowczas znajdowali latwy poklask wsrod polskiej mlodziezy, bo wystepowali rzekomo przeciwko komunie, chociaz wielu z nas nie rozumialo np. hasla: „Zambrowski do biura” Tym razem jednak chyba podjeli sie zadania, ktore przekroczylo ich mozliwosci – walke z krzyzem.

 41. Do 26 — Pan Isreal — Przecie to ZSL -owiec , o PSL – czyku
  Dla wielu Polakow legit. ZSL-u byla wyjsciem alternatywnym , dla bycia w spokoju w miejscu pracy ,zamieszkania , itp. .Droga do kariery to wowczas wiodla przez PZPR . Dzialalnosc dzisiejszego PSL-u , niewiele ma wspolnego z interesem wsi i rolnictwa , gorliwie za to opiekuja sie majatkiem po ZSL-u ,ktory byl dosc spory i przynalezny notarialnie . Podobno go juz nie wiele . Wiec i PSL-u juz nie dlugo . I byc moze dobrze , ludowcy to nie musi byc koniecznie PSL zawladniety przez pawlakopodobna wierchuszke skompromitowana do granic mozliwosci .

 42. Babka z Gdyni said

  Czytam wszystkie wpisy z zainteresowaniem.Chcąc jednak mieć więcej wiadomości nt.kwestii polsko-żydowskich wróciłam po latach do książki Romana Bratnego pt.”Czwartki ubogich”.Autor dziś”niesłuszny ” i zapomniany wyjaśnia nieco motywy zajadłości, nienawiści Żydów nieomal do wszystkiego, co nie ma korzeni żydowskich.Warte zastanowienia.Pozdrawiam autorów.

 43. Polskie przypadki said

  Nowy wiceminister skarbu – uczył się w Lehman Brothers, jak wywoływać kryzysy?

  DrukujNowy wiceminister skarbu – uczył się w Lehman Brothers, jak wywoływać kryzysy?

  * Kategoria: Polska
  * środa, 25 sierpnia 2010 10:57

  Krzysztof Walenczak jeszcze trzy lata temu pracował w firmie finansowej Lehman Brothers, od której upadku rozpoczął się w 2008 roku kryzys finansowy w USA.

  Ekonomista zastąpił na tym stanowisku Joannę Schmid. Ukończył Harward i od połowy lat 90-tych XX wieku pracował w różnych firmach finansowych, głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W Lehman Brothers przyjęto go w 2002 roku. Specjalizował się w szczególności w fuzjach i przejęciach, emisjach kapitałowych oraz restrukturyzacji firm z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. W 2008 roku, jako pracownik oddziału tej firmy w Londynie, był odpowiedzialny za projekty inwestycyjne.

  Założona w 1850 roku firma Lehman Brothers ogłosiła upadłość 15 września 2008 roku. Od jej bankructwa rozpoczął się kryzys finansowy w USA, który rozprzestrzenił się także na cały Świat.
  sks/Bankier.pl
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/nowy_wiceminister_skarbu_uczyl_sie_w_lehman_brothers_jak_wywolyw

 44. strażnik nocny said

  Wywiad z byłym szwajcarskim bankierem

  Wywiad przeprowadził jeden z naszych przedstawicieli w Stanach Zjednoczonych, Yves Jacques. Ostatnio rozmawiał on z Francois de Siebenthalem, który dawniej pracował jako bankier w Szwajcarii, na temat kryzysu w świecie finansowym dzisiaj, i o tym, jakie rozwiązania zaproponowałby udzielający wywiadu, aby skorygować ten nieporządek.

  Yves Jacques: Francois, pochodzi Pan ze Szwajcarii, posiada Pan wykształcenie w dziedzinie bankowości i ekonomii, czy tak?

  Francois de Siebenthal: Tak jest.

  YJ: A jak długo pracuje Pan jako ekonomista?

  FS: Ponad dwadzieścia pięć lat.

  YJ: Niektóre podręczniki i inne źródła wprowadzają ludzi w błąd podając, że banki pożyczają pieniądze pochodzące z depozytów swoich klientów. Czy może Pan nam powiedzieć, jak jest naprawdę?

  FS: Prawda jest taka, że to kredyt tworzy depozyty, a nie odwrotnie. To znaczy, że na przykład więcej niż 90% pieniędzy będących w obiegu powstało po prostu z powietrza. Szacuje się, że 99,99% dolarów USA jest wytworzone z niczego. Nazywamy to pieniądzem Fiat (niech się stanie), albo pieniądzem Ex Nihilo (z niczego). Generalnie problem polega na tym, że używa się systemu kredytu, aby utrzymać wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych, aby podtrzymać ekonomię amerykańską, kosztem ubogich na świecie.

  Ostatnio finansjera wykorzystała nawet rynek nieruchomości w USA, aby wesprzeć machinę kredytu. Wytworzono ogromne kwoty kredytu (Ex Nihilo) jako pożyczki na zakup nieruchomości, a potem te amerykańskie pożyczki hipoteczne sprzedano inwestorom takim jak Fanny Mae czy Freddie Mac z ogromnym zyskiem. Następnie ten ogromny import pieniędzy i oszczędności z całego świata zostały użyte, aby oznajmić ludziom w Ameryce, że wartość amerykańskiego przemysłu wzrasta cały czas nieustannie. Ale obecnie doszliśmy do granic wypłacalności i amerykański dolar zaczyna ześlizgiwać się w dół. Stracił on 60% swej wartości od początku wojny w Iraku. Ten cały system jest wielkim kłamstwem i powoduje olbrzymi spadek wiarygodności i zaufania.

  Gdy kredyt jest tworzony jedynie po to, aby podtrzymywać pozorny wzrost ekonomii, istnieją różne drogi wyjścia z tej sytuacji. Jedną z nich może być doprowadzenie do powszechnej wojny z milionami ofiar, albo krwawej rewolucji, czy chociażby kredytowego kryzysu, jakiego doświadczyła Japonia wraz z niedoborem gotówki i masowym wyludnieniem, albo znowu może to spowodować totalną zapaść ekonomii, jak to się zdarzyło w 1929 roku.

  YJ: Takie są więc ich sposoby?

  FS: Właśnie, moim zdaniem międzynarodowi bankierzy planują nowe wojny i rewolucje. Myślę, że najlepszym pomysłem na to byłoby to, co zrobili biedni ludzie w Stanach Zjednoczonych w 1929 roku. Utworzyli banki lokalne z sześcioma tysiącami lokalnych systemów pieniężnych. Możemy usprawnić te lokalne systemy i skoordynować je, jako sieć uprawnionych, bezpłatnych i otwartych dla wszystkich banków lokalnych, używających tych samych walorów, dostępnych dla wszystkich ludzi dobrej woli.

  Taką właśnie propozycję możemy znaleźć na stronie internetowej http://www.pavie.ch ze wszystkimi szczegółami, jak taki lokalny system powinien funkcjonować, tak jak już działają te systemy w niektó­rych biednych krajach.

  Dolar z pewnością upadnie, więc powinniście zachęcać wszystkich do uruchamiania lokalnych systemów, usprawnionych LETS (Local Exchange Systems – Lokalne systemy wymiany) wraz z dywidendą i dyskontem skompensowanym (zobacz ‘social credit’ i ‘kredyt społeczny’ w Internecie). W rzeczywistości dolar załamuje się teraz szybciej. Jego wartość idzie w dół cały czas. Na przykład, gdy zaczynałem pracę w bankowości, dolar był równy czterem frankom szwajcarskim. Teraz relacja wynosi jeden do jednego. A zatem, jest to potężna inflacja. Gdy Szwajcar, na przykład, chce kupić Chevroleta, musi wymienić go na sery, zegarki, maszyny i inne dobra. Gdy Amerykanin chce kupić zegarek szwajcarski, płaci w dolarach. A co to jest dolar? Kawałek papieru, na którym jest wydrukowane: „Jeden Dolar: pokładamy nadzieję w Bogu” („One dollar: In God we trust”), albo jakieś bity w komputerze.
  Ciąg dalszy tu:

  http://www.michaeljournal.org/wywiad.htm

 45. Tytus narodowy said

 46. Mysle ze warto ogladnac, zanim „zniknie” n/t zydowskiej dominacji (organizowania) nie tylko II wojny swiatowej…


  ======================
  zapodal
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Bardzo dobra lekcja dla p. Macierewicza, by nie „wciskal” ciemnoty na temat sowieckich mordow na Polakach…
  Morderstw na Polakach dokonalo zydowskie NKWD…a nie jacys blizej nieokresleni „sowieci”…

 47. lopek said

  Jak wiemy, Jezus Chrystus, słusznie określił unych, mianem – żmijowego plemienia.
  Zmarznięta żmija, ogrzana piersią Polski, zaczyna ową Polskę kąsać – jadowitymi kłami! Ot i wszystko!

 48. ALFA said

  Dzisiaj 30 lat „SOLIDARNOŚCI” dla nas to święto 30 lat gnojenia Polski.To święto unych jak wyrobili ciemniaków.

 49. ALFA said

  @jasiek z toronto oglądnie się może minutę i koniec zablokowane

 50. aga said

  Alfa
  oglądm bez problemu

  Taki bedzie efekt tej zydowskiej prowokacji zwanej obroną krzyża „smoleńskiego”,albo jeszcze gorzej prezydenckiego
  wszzystkie krzyże w Polsce znikną ;brzydki posrednio rękami moherów to zalatwiają;krzyz na Rysach już zdjęty o odbyło się bezszmerowo

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Przemysl-ze-Wzgorza-Trzech-Krzyzy-zniknal-krzyz—policja-szuka-sprawcow,wid,12596884,wiadomosc.html

 51. aga said

  Cos a deser….część VII
  Z Bohdanem Porębą w 75 rocznice urodzin o kulturze, polityce i historii rozmawia Lech Z. Niekrasz

  „A CO JEST WARTA SZTUKA, KTÓRA NIE IDZIE POD PRĄD…?”

  – Co było ukoronowaniem tego artystycznego triumfu?

  – Skończyło się to decyzją powierzenia mi zespołu filmowego. Nazywał się „Profil”. Jestem wezwany do Komitetu Centralnego partii, gdzie mi oznajmiają, że otrzymuję zespół filmowy. Kierownikiem Wydziału Kultury KC był wówczas Jerzy Kwiatek, ongiś działacz Zrzeszenia Studentów Polskich. I pamiętam doskonale, co mi powiedział: „Jest decyzja, dostajecie zespół filmowy. Pamiętajcie, że dostajecie go po to, żeby stworzyć kadrę filmowców z Polaków!”

  I to był fakt, a takich faktów w moim życiu jest sporo i podważają one obowiązujące dziś powszechnie schematy myślowe. I ja to robiłem, przez przeszło dwadzieścia lat, wykonując to partyjne polecenie, chociaż i bez takiego polecenia też bym to robił. Realizowałem plan, który dojrzał we mnie w okresie bezrobocia. Chciałem stworzyć taki zespół, który by się zajmował wyłącznie kształtowaniem ducha polskiego. Zespół ten zajmował się przede wszystkim historią Polski i to są takie filmy, jak „Polonia Restituta”, „Katastrofa w Gibraltarze”, „Republika Ostrowska” Zbigniewa Kuźmińskiego, czyli rzecz o Powstaniu Wielkopolskim, film Ignacego Gogolewskiego o Norwidzie „Dom Świętego Ducha,, „Zamach stanu” Ryszarda Filipskiego o wydarzeniach w dwudziestym szóstym i trzydziestym pierwszym roku. Dalej, klasyka narodowa, w tym „Nad Niemnem”, który do dzisiaj pozostaje największym hitem polskich ekranów, nie licząc „Trylogii” Jurka Hoffmana. bo oglądało ten film czternaście milionów widzów. Były też filmy o polskości Śląska, jak „Grzeszny żywot Franciszka Buły” w reżyserii Janusza Kidawy o artystach wędrownych, którzy zbierają pieniądze na karabin maszynowy dla powstańców śląskich. To było takie przeciwieństwo optującego za oderwaniem Śląska od Polski Kazimierza Kuca vel Kutza, jak kto woli. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe po jego filmie „Sól ziemi czarnej”, który mi się bardzo podoba, ale powiedziała mi dziennikarka, Aleksandra Klich, której udzielałem wywiadu, a o czym nie wiedziałem, że w pierwotnej wersji, której nie przyjęła cenzura, ten film miał się kończyć wypięciem gołej dupy w kierunku Polski zaraz po przekroczeniu Jej granicy. Bohater filmu Kuca wypinał się na tę Polskę, którą reprezentowała kompania Hallerczyków.

  Zespół prowadziłem od siedemdziesiątego czwartego roku do dziewięćdziesiątego ósmego, czyli do jego rozwiązania. Razem dwadzieścia cztery lata, a przestałem nim kierować z powodu walki, jaką prowadziłem przez osiem lat o film pokazujący lwowską rodzinę inteligencką w czasie paktu Ribbentrop – Mołotow, a finałem tego filmu miał być mord katyński. Posiadałem znakomity scenariusz, którego realizacja nie doszła do skutku, ponieważ to Wajda musiał podjąć temat Katynia z wiadomym rezultatem.

  Skoro już mówimy o zespołach, to chciałbym podjąć jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Otóż zespoły filmowe, które powstały po roku pięćdziesiątym szóstym, były wyrazem władania kinematografią przez twórców. My, reżyserzy, w gruncie rzeczy decydowaliśmy o tym, co się robi i kto robi, a producent filmu był jedynie wykonawcą. Dzisiaj kinematografia jest w rękach producentów i dystrybutorów a nie artystów i na tym polega główna różnica między tym, co było kiedyś i co jest dzisiaj. Skapitalizowanie kinematografii, czyli oddanie jej w ręce ludzi, dla których najważniejszy jest tłum, prowadzi często do obniżania poziomu i swoistej barbaryzacji sztuki filmowej.

  Niedawno rozmawiałem z jednym z bardzo poważnych dystrybutorów na temat ekranizacji sztuki Lusi Ogińskiej „Zmartwychwstanie”. Powiedział po obejrzeniu, że to jest bardzo ciekawy utwór, ale nikt na to nie pójdzie, bo jest za mądry. Jest to podporządkowanie sztuki filmowej wyłącznie komercji, a więc odebranie jej artystom. Jak ktoś jest lansowany, to mu się łatwiej przebić, ale jak ktoś idzie pod prąd, to jest mu bardzo ciężko. A co jest warta sztuka, która nie idzie pod prąd? Z prądem idą tylko zdechłe ryby. Chociaż z drugiej strony, godzi się przyznać, że niektórzy z producentów wykazują bardzo duże wyczucie sztuki i wielka kulturę, ale to są rodzynki. Po prostu system jest ich a nie nasz.

  – Czy dzisiaj, w wolnej podobno Polsce, kiedy znowu takie wartości, jak patriotyzm i bohaterstwo stały się przedmiotem kpin, drwin i szyderstwa, byłoby możliwe stworzenie takiego filmu jak „Hubal”?

  – Ja myślę, że bardzo łatwo pod warunkiem, że Hubal rozstrzeliwałby jeńców niemieckich, spałby ze swoją łączniczką i zginąłby w szarży jak głupi Polak. Na to by na pewno pieniądze się znalazły, tak jak się znalazły na bluźniercze „Westerplatte”.

  – A na co nie ma w Polsce pieniędzy?

  – Nie ma, na przykład, na realizację scenariusza „Pięć dni do wieczności” o księciu Józefie Poniatowskim. Jest to adaptacja powieści Jana Dobraczyńskiego „Bramy Lipska” zrobiona wspólnie z wybitnym Rumunem, scenarzystą i byłym ambasadorem w Polsce, Joanem Grigorescu, z którym pracowałem przy filmie „Złoty pociąg”. Grigorescu świetnie mówi po polsku i napisał o Polsce kilka książek. Niestety, pojęcie nasze o Rumunii jest bardzo głupie. Gdyby nie ówczesny premier tego kraju, Calinescu, to byśmy nie uratowali ani skarbów wawelskich, ani złota, za które mieliśmy potem rząd i armię. I nie byłoby armii polskiej na Zachodzie, bo to przecież przez Rumunię i Węgry nasi się przedzierali mimo, że Rumuni byli szantażowani przez Niemców i mając ich nóż na gardle pomogli nam bardzo wiele. Trzeba też pamiętać, że Rumuni są potomkami antycznych Daków i są narodem absolutnie łacińskim, a nasze widzenie Rumunów jest przesłonięte przez Cyganów. Ale to taka dygresja w hołdzie moim rumuńskim współpracownikom. Powracając do tematu chcę powiedzieć, że moja twórczość filmowa była zawsze na huśtawce. To zależało od bardzo różnych sytuacji. Byłem honorowany i byłem szykanowany, a wszystko dlatego, że promowałem wartości patriotyczne, które cenię sobie najwyżej.

  – Czy istniał jakikolwiek związek między powstaniem zespołów filmowych a tym, co zwykło się nazywać polską szkołą filmową i jaki był w niej Twój udział?

  – Związek taki istniał, bo polska szkoła filmowa niewątpliwie wybuchła poprzez zespoły i rodziła się na moich oczach. Zacznijmy może od tego, że takiego pierwszego wyłomu w tradycyjnej kinematografii, którą reprezentowali ludzie pokroju Forda i Jakubowskiej, dokonał Wajda filmem, który się nazywał „Pokolenie”. Jest to film trudny dzisiaj ze względów ideologicznych do oglądania. Jest to film o oddziale Związku Walki Młodych. Jest tam również pokazana i Armia Krajowa, która okrada z broni Gwardię Ludową…

  – Bardzo ładne!

  – Prawda? A kulminacją jest wybuch powstania, oczywiście w getcie warszawskim. Wajda zrealizował to w manierze wywodzącej się ze szkoły neorealizmu włoskiego, który reprezentowały filmy De Santisa, Felliniego, Rosseliniego i innych. To był szkoła, która bardzo ale to bardzo realistycznie ukazywała rzeczywistość. Był taki słynny film włoski „Złodzieje rowerów” bez udziału aktorów, w którym do głównych ról wzięto robotników. Takie dążenie, powiedziałbym, nawet do naturalizmu. I w filmie Wajdy na tle produkcyjniaków w manierze teatralnej zabrzmiało to bardzo świeżo, przynajmniej od strony formy. Debiutowali w nim tacy późniejsi giganci polskiego aktorstwa, jak Tadeusz Łomnicki i Tadeusz Janczar.

  Wracając do kwestii polskiej szkoły filmowej, uważam, że brak poczucia etosu Polski przedwojennej i konspiracyjnej wpłynął na to, że jakkolwiek filmy tak zwanej szkoły polskiej pokazywały Polaka walczącego, to jednak w walce ze swoim losem z góry przegranego. Ja jestem synem oficera i wiem że etos oficerski nigdy nie zakładał z góry przegranej. Wiarę w zwycięstwo kultywowano nawet w obozach koncentracyjnych i ci, co wierzyli, to przetrwali. Mój przyjaciel, Bolesław Staroń, który w Auschwitz siedział w tym samym karcerze co Ojciec Maksymilian Kolbe, mówi, że przetrwał tylko dlatego, że żył nadzieją i głęboko wierzył. I nikt z góry nie był przegrany jak ułani z „Lotnej” Wajdy. Wszyscy ci ułani z niewiarą w zwycięstwo, zachowywali się tak, jakby ich opisał Sartre, a żołnierz, który nie wierzy w możliwość zwycięstwa, przestaje być żołnierzem.

  I oto powstaje sytuacja bardzo ciekawa: władzy w to graj, bo ta Polska przedwojenna i ten czyn zbrojny okazują się nonsensowne, ale ludzie idą do kina i cieszą się, że oglądają to, co dane im było przeżyć, chociaż im to się nie zgadza. Byłem na pierwszym pokazie „Kanału” Wajdy dla powstańców warszawskich w Klubie Filmowym „Po prostu”, I pamiętam, że zaproszeni powstańcy byli tym filmem bardzo oburzeni. Dlaczego on wraca do tego kanału? Dla mnie widok powstańców z orzełkami z koroną był bardzo budujący, ale już nie mogłem przyjąć „Lotnej” i nie mogłem się nigdy pogodzić ze śmiercią Maćka Chełmickiego na śmietniku. Pamiętajmy o tym, że po pięćdziesiątym szóstym roku pojawiło się wyrażające pogardę dla bohaterstwa pojęcie bohaterszczyzny, co zadawało kłam prawdzie o naszej historii. I to miało swoją szkołę nie tylko na ekranie, ale i w krytyce przede wszystkim.

  – I to była ta polska szkoła filmowa?

  – I to była ta polska szkoła, w której Sartre odgrywał rolę duchową. A więc władza się cieszyła, że ta przedwojenność polska jest kwestionowana, jeśli nie odrzucana, co było zgodne z ówczesną polityką, a Zachód z kolei to lansował jako działalność antypaństwową. Tak do tego podchodziła i „Wolna Europa”, i paryska „Kultura” wyrażając zachwyt, że te tematy w ogóle się porusza. Dlaczego tak było, to już temat osobny. Mówiąc inaczej, oni, a mam na myśli twórców i wyznawców polskiej szkoły filmowej, chcieli się tej władzy przypodobać. Podejmując temat zakazany realizowali go tak, żeby władza to zaakceptowała. Władza była z tego powodu szczęśliwa, a Zachód przyjmował to jako niezwykłą odwagę. Na tym wyrosły ich światowe nazwiska.

  W tym usytuowaniu mój pierwszy film, jaki w życiu zrobiłem, mój film absolutoryjny nie przypadkowo nazywał się „I dla nas świeci słońce”. Był to film o niewidomych. Co mnie zafascynowało u tych nieszczęśników a co powtórzyłem w moim następnym filmie „Wyspa wielkiej nadziei”, to nie poddawanie się losowi. Mnie zawsze najbardziej fascynowała tragedia antyczna, gdzie jeśli człowiek przegrywa, to jednocześnie wygrywa, potwierdzając w ten sposób swoje człowieczeństwo. I dlatego my się tym tak fascynujemy, bo to jest to, co wyrasta ponad przeciętność. I gdyby na to od tej strony popatrzeć, to każdy mój film ma takich bohaterów, a to dlatego, że czułem wewnętrzny opór przeciw wszystkiemu, co tchnęło tym beznadziejnym determinizmem.

  Dlatego mój pierwszy film fabularny „Lunatycy” zrobiłem wbrew ówczesnemu skrzywionemu patrzeniu na młodzież i jej deprawację. Wtedy bardzo głośną książką był „Zły” Leopolda Tyrmanda, a moi koledzy robili filmy „Uwaga chuligani” czy „Paragraf zero” o prostytucji, przedstawiając czarną stronę rzeczywistości, co dzisiaj zwykło się traktować jako wyraz sprzeciwu wobec systemu. A to nieprawda, to była pewnego rodzaju moda. Mój film „Lunatycy” był natomiast filmem o młodzieży na życiowym zakręcie. Dałem im szanse wycofania się z drogi ku bandytyzmowi. Równie ważny jest mój następny film „Droga na Zachód”, Był to krzyk przeciwko myślowej treści szkoły polskiej.

  – W ciągu wielu lat obracania się w świecie kultury w kraju i poza jego granicami spotykałeś ciekawych ludzi. Które z tych spotkań najgłębiej zapisały się w Twojej pamięci?

  – Ooo,. To jest temat-rzeka! W moim zawodzie ciągle ma się do czynienia z ludźmi i to najczęściej ciekawymi. Film jest przecież sztuką syntetyczną, bo jest oparty o literaturę, teatr, fotografię, muzykę, malarstwo, ale przede wszystkim o myśl, a więc o to, co dzisiaj się zabija. Jeżeli się podejmujesz mówić, do wielu ludzi, to musisz mieć im coś do powiedzenia, gdyż w przeciwnym razie tworzy się taki bełkot jak „Balladyna” w Nowym Jorku i to przygotowana na Rok Słowackiego. I z pełną powagą władze kinematografii to prezentują.

  Bohdan Poręba

 52. aga said

  PRECZ Z KRZYŻAMI

  Z takimi hasłami pojawili się w nocy 09.08.2010 na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie przed pałacem prezydenckim manifestanci żądający usunięcia krzyża upamiętniającego ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu. Z tego hasła wynika jednak, że nie chodzi tylko o ten jeden krzyż, chodzi o wszystkie krzyże – chodzi o naszą wiarę katolicką. Batalia przeciw krzyżowi nie jest naszą polską specyfiką – walka z katolicyzmem toczy się dziś na całym Zachodzie.

  I tak oto historia zatoczyła koło. Niecałe 100 lat temu, również na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie, szowinistyczni żydzi urządzali manifestacje z podobnymi hasłami. Można o tym przeczytać w trudno dziś dostępnych i od 1926 r. nie polecanych „Kronikach warszawskich” B. Prusa. „Precz z białą gęsią” – chodzi o polskie godło państwowe, „precz z krzyżem” wrzeszczeli rozwydrzeni żydzi na warszawskiej, polskiej ulicy.

  Czy coś, zatem zmieniło się w żydowskim stosunku do katolików, do Polaków, do Słowian, do białej rasy?

  Oczywiście trudno o bezpośredni zarzut wobec żydów o ich sprawstwo manifestacji przed pałacem prezydenckim. Istnieją jednak mocne dowody pośrednie, że inicjatorów tej bezczelnej i karygodnej manifestacji należy szukać wśród intelektualnych bandziorów judeomasonerii, w środowiskach od zawsze antypolskiego i antykatolickiego żydostwa, wśród żydowskich elementów władz państwa i stolicy kraju i wśród takich samych elementów dysponujących powszechnymi mediami.

  Sam krzyż – symbol katolickiej wiary, polski symbol jest tu traktowany i wykorzystywany czysto instrumentalnie zarówno przez rządzących (PO), jak i przez tzw. opozycję (PiS), bo jedni i drudzy to elementy antypolskie i w rzeczywistości, mimo deklarowanego katolicyzmu, antykatolickie.

  D. Tusk jako kandydat na urząd prezydenta RP, żeby przypodobać się Polakom, zawarł ślub kościelny tuż przed rozpoczęciem swojej kampanii wyborczej. Nieżyjący prezydent L. Kaczyński uroczyście potwierdził reaktywowanie judeomasońskiej loży B’nei B’rith. Celem B’nei B’rith było i jest utrzymanie wspólnoty żydowskiej, jej solidarności ponadklasowej i ponad terytorialnej, wspieranie Izraela oraz walka z antysemityzmem – to oficjalnie, a nieoficjalnie także walka z katolicyzmem. Tacy to katolicy rządzą dziś ogłupionym przez wszystkie siły, w tym i przez Kościół katolicki, Polakami.

  Według żydowskiej rozgłośni TOK FM (własność żydowskiej GW, żydowskiego tygodnika Polityka, żydowskiej fundacji S. Batorego), w której występują wyłącznie filosemickie kundle i antypolscy Ż(ż)ydzi, krzyż to symbol miłości, symbol umiłowania nieprzyjaciół. Skoro, więc budzi on tyle nienawiści, to należy go usunąć, najpierw z przed pałacu, a potem z całej przestrzeni publicznej – iście szatańska, a przecież żydowska, to dialektyka.

  Krzyż jako parawan

  Istnieje i druga, równie ważna strona medalu. Żydo-medialna afera z usunięciem krzyża ma odwrócić uwagę Polaków od spraw ważnych, od spraw gospodarczych.

  Od 1980 r. kolejne rządy bandytów i złodziei są odpowiedzialne za dramatyczny stan państwa i za rosnące ubóstwo polskiego narodu. Rząd D. Tuska pod osłoną walki z krzyżem – walki z polskim narodem wprowadza podwyżki podatków, choć PO zawsze gardłowała za ich obniżaniem. Jednak po dwudziestu latach niszczenia i okradania państwa i narodu wydają się być w sytuacji bez wyjścia – stoją pod ścianą, którą sami pomagali budować. Wprowadzają podwyżki podatków, czyli realizują dalsze okradanie Polaków, dalsze niszczenie gospodarki katolickiego kraju, zamiast obrania jedynej racjonalnej drogi, zamiast rozwoju, który jest od 1997 r. konstytucyjnie zablokowany przez tychże bandytów i złodziei.

  Rząd J. Kaczyńskiego, rząd PiS, który zdecydował o obniżeniu – o iluzorycznym obniżeniu – podatków PIT do 18% i 32% wpisał się dokładnie w politykę swoich poprzedników i następców z PO. Tę obniżkę podatków musiało, bowiem sfinansować 95% najbiedniejszych podatników w wyniku likwidacji podatków ulg i wzrostu podatków pośrednich.

  Jeśli kogoś razi sformułowanie „rządy bandytów i złodziei”, proszę niech znajdzie lepsze, bardziej adekwatne do sytuacji, w której nie tylko okradany jest pojedynczy człowiek, czy nawet rodzina, ale cały naród. Gdy mordowani są jego kapłani, gdy jest bity, poniżany i ośmieszany, kiedy zaczyna protestować przeciw takim rządom.

  Dwa Kościoły

  Na kilka dni przed kontestująca krzyż, częściowo podpitą, hołotą władze archidiecezji warszawskiej zawarły z żydowskimi władzami cywilnymi porozumienie w myśl, którego zobowiązały się przenieść krzyż do pobliskiego kościoła. Abp K. Nycz, ten sam, który uważa, że Kościół w Polsce nie potrzebuje już katolików pokroju ks. kard. S. Wyszyńskiego, wysłał po krzyż młodych księży. Tłum wiernych nie usłuchał jednak „swojego” arcypasterza i kazał księżom wracać tam skąd przyszli.

  Ten sam arcybiskup w towarzystwie swojego przełożonego, ks. prymasa J. Kowalczyka 06.08.2010 r. fetowali w katedrze św. Jana nowego prezydenta RP, B. Komorowskiego wyśpiewując mu razem z kościelnym chórem Bogurodzicę.

  Ci hierarchowie fetowali przedstawiciela władzy, która nie udzieliła poparcia włoskiemu rządowi – jedynemu rządowi w Europie, który sprzeciwił się wyrokowi Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nakazującemu usunięcie krzyża we włoskiej szkole.

  I może mniej ważne spostrzeżenie, jako że Kościół katolicki jest instytucją kosmopolityczną: ci panowie hierarchowie fetowali w osobie B. Komorowskiego zdrajcę Narodu i Państwa, który na stojąco oklaskiwał w sejmie RP ratyfikację traktatu lizbońskiego, czyli aktu likwidującego suwerenność Państwa i Narodu Polskiego.

  Inny hierarcha Kościoła w Polsce przyjął do wawelskiej krypty zwłoki głównego architekta tej zbrodni, L. Kaczyńskiego, który ratyfikując traktat lizboński kładący prawne podwaliny pod judeomasońskie UE-państwo złamał konstytucję i prezydencką przysięgę dopuszczając się tym samym najwyższej zdrady.

  Kościół w Polsce jest zatem przepołowiony. Jedna część hierarchów wspiera europejską integrację według pomysłu wschodniej judeomasonerii, druga jej się nie sprzeciwia, ale pod warunkiem, że będą realizowane antyrosyjskie interesy USA, czyli interesy zachodniej judeomasonerii. Te dwie części kościelnej hierarchii łączy ich antynarodowy, antypolski charakter. Księża – prawdziwi pasterze, narodowcy są mordowani (np. ks. J. Popiełuszko; w latach 1980 – 1990 zamordowano ponad stu księży) albo odsuwani od pełnienia swojej posługi (np. ks. H. Jankowski).

  A gdyby tak wobec panów hierarchów zastosować pokerową odzywkę „sprawdzam”? Ciekawe, co też kryją ich teczki osobowe w IPN? Jakiej są narodowości, czy polskiej?

  Czy takich hierarchów potrzebują dziś polscy katolicy? Czy polskiemu narodowi dobrze służy taka ponadnarodowa hierarchia kościelna? Czy możemy mieć gwarancję, że żywotne interesy naszego narodu nie doznają uszczerbku na ołtarzu religijnego kosmopolityzmu, a teraz także i antykatolickiego ekumenizmu? Czy zapędzający nas do antykatolickiej UE JPII wykazał się religijną i polityczną dalekowzrocznością, czy raczej bezmyślnością lub gorzej, bo ulegając judeomasońskiej ideologii i perswazji dopuścił się zdrady Ojczyzny na rzecz religijnego kosmopolityzmu i religijnej integracji (tylko na bazie jakiej religii?) wewnątrz UE?

  Kardynałów mianuje najwyższa kosmopolityczna władza watykańska – sam papież.

  Profanacja

  Najbardziej rozwydrzone elementy z nocnej manifestacji przeciw krzyżowi załatwiały pod nim swoje potrzeby fizjologiczne – policja nie reagowała. W państwie prawa – judeomasońskiego prawa świeckiego – policja musi być tolerancyjna. W UE w myśl Praw Człowieka jedni mają prawo żyć zgodnie z zasadami moralnymi, a innym są one niepotrzebne, domagają się tylko prawnej ochrony dla społecznej demoralizacji. Zasadniczo nie wolno tylko dwóch rzeczy: zakazane jest uszczuplanie dochodów banków i przywoływanie żydostwa do porządku – dotyczy to całego Zachodu.

  Czy można zaradzić haniebnej profanacji krzyża? Można.

  W latach 1960. w czasie politycznego konfliktu między ZSRR a ChRL Chińczycy w akcie dezaprobaty wobec Kraju Rad załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne wokół ogrodzenia ambasady ZSRR w Pekinie. Reakcją Rosjan było rozwieszenie na ogrodzeniu swojej ambasady portretów chińskiego przywódcy, Mao Tse Tunga – skutek był natychmiastowy. Obelżywy i cuchnący proceder ustał.

  Idąc za przykładem inteligentnych Rosjan należałoby ustawić wokół krzyża ogrodzenie z gwiazd Dawida (za krzyżem, w prezydenckim pałacu i tak już stoi menora) i naprzemiennie z unijnych chorągiewek – powinno poskutkować. Jeśli nie poskutkuje, to pozostaje tylko jedna rada: elementy antykatolickie, antypolskie, antynarodowe należy wyeliminować z naszego życia społecznego i politycznego – innego wyjścia nie ma i nie będzie. Albo oni wyeliminują nas – a ten proces już trwa od 1980 r., albo my wyeliminujemy ich. I możemy to zrobić wykorzystując ich własne liberalne hasło bezwzględnej, egoistycznej walki o byt – jak liberalizm, to liberalizm.

  Świeckość państwa

  Co cwańsi i z pozoru subtelniejsi przeciwnicy krzyża – przeciwnicy katolicyzmu w ogóle, bo taka jest prawda, argumentują, że przecież państwo jest świeckie i miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele. Na co chętnie przystają niektórzy mało rozgarnięci katolicy. Nawet zawodowy, polityczny katolik M. Jurek dyskutując z tak argumentującym zwolennikiem sekularyzacji, byłym lewicowym premierem J. Oleksym nie zdobył się na polemikę. A polemiczne pytania są proste. Dlaczego państwo w znakomitej większości zamieszkałe przez katolików ma być świeckie? Na czym polega wyższość państwa świeckiego nad państwem katolickim, czy nad państwem, którego sprawiedliwość społeczna ujęta w prawa opiera się na etyce katolickiej? Czy prawo naturalne i prawo wywodzące się z etyki katolickiej, a ta czerpie przecież ze starożytnych filozofii i prawa, gorzej traktują człowieka i narody niż świeckie prawo stosowane, które cechuje zmienność i zależność od aktualnej władzy? Przecież to właśnie świeckie władze państwa socjalistycznego w zgodzie z własnym prawem stosowanym – a jedno i drugie jest postulatem i dziełem judeomasonerii – okradły po 1945 r. Polaków z ich majątków (nie wyłączając małych sklepików i warsztatów). Drugi raz, po 1989 r., gdy państwo, czyli jego władza z socjalistycznej przepoczwarzyła się w kapitalistyczną, okradła cały naród z wypracowanego przezeń majątku i znów na mocy własnego świeckiego prawa. Na czym, więc zasadza się wyższość świeckiego państwa z jego świeckim prawem nad państwem katolickim?

  Odpowiedź jest w zasadzie znana. „Wyższość” państwa świeckiego nad katolickim polega jedynie na tym, iż to pierwsze jest wymysłem tych, którzy plują na krzyż, na katolicyzm, na wszelkie zasady moralne, na tradycje, na narodową tożsamość, na chrześcijańską kulturę Zachodu i na białą rasę. Niestety, to oni posiadają dziś władzę polityczną, ponieważ posiadają władzę kapitału, a więc także i medialną. I o tej „wyższości” bez uzasadnienia mogą przekonywać społeczeństwa przy pomocy medialnej pały.

  Ich rzeczywistym celem jest stworzenie z narodów niewolniczej masy. Są tolerancyjni i domagają się tolerancji dla jednej tylko religii, której filozofia kładzie się tragicznym cieniem na różne formy świeckości państwa i prawa, czego dramatycznie doświadczamy od czasów judeomasońskiej rewolucji francuskiej.

  Refleksja katolika

  W czasie wakacji uczestniczyłem we Mszy św. w małej, niecałe dwieście adresów, nadmorskiej parafii. Mszę odprawiał miejscowy ks. proboszcz. W swojej homilii do wiernych – kazań raczej się już nie głosi (!) – tak nauczał: „módl się i pracuj i wyglądaj zbawienia, tylko to ma wartość, bo wszystko to marność nad marnościami”. Z każdym z trzech fragmentów tej homilii nie sposób się nie zgodzić. Ale całość stwierdzenia powinna budzić wątpliwości u katolika, moje wzbudziła.

  Jakieś dwa dni po niedzielnej Mszy św., w uliczce, na której mieszkałem natknąłem się na ks. proboszcza, gdy wychodził od jakiejś staruszki, zapewne po wspólnej modlitwie. Wsiadł do swojego auta i odjechał. I nie było w tym nic dziwnego poza jednym szczegółem, że ks. proboszcz odjechał nissanem Qashqai wartym ca 60 tys. zł. Przypomniały mi się wtedy słowa z niedzielnej homilii: „módl się i pracuj i wyglądaj zbawienia, tylko to ma wartość, bo wszystko to marność nad marnościami”. Z pewnością parafianie cenią sobie jego mądre chrześcijańskie nauki.

  Niedzielna Msza była jednak dla mnie oświecająca. Dowiedziałem się z homilii ks. proboszcza, że Niedziela jest pierwszym dniem tygodnia. Cała moja edukacja religijna, podstawy etymologii legły w gruzach. To, że, licząc od niedzieli, wtorek – wtóry = drugi – jest drugim dniem tygodnia, że czwartek – czwarty – jest czwartym dniem tygodnia, że piątek – piąty – jest piątym dniem tygodnia nic już nie znaczy.

  Rozmawiałem po Mszy z młodzieżą. Ku mojemu zaskoczeniu – tu wyszło moje zacofanie – okazało się, że oni już od dawna to wiedzą. Uczyli się i na lekcjach religii, i w szkole, i nawet w pracy mają takie kalendarze, że Niedziela jest pierwszym dniem tygodnia. Zatem obowiązuje nas już, czy raczej także, i kalendarz żydowski.

  Tresowanie od dwudziestu lat młodych pokoleń poprzez system oświaty opanowany przez judeomasoństwo, a całego społeczeństwa poprzez żydomedia daje rezultaty. W tym procesie swoją cegiełkę dokłada także katolicki Kościół – i trzeba to uczciwie powiedzieć: Kościół mocno już dzisiaj zjudaizowany.

  A proboszcza tej nadmorskiej parafii mianował ks. bp T. Gocłowski. Tak, ten sam, który zabronił śp. ks. Henrykowi Jankowskiemu wygłaszania kazań do Narodu i w obronie Narodu, bo tego żądało żydostwo.

  Dariusz Kosiur

  za wiernipolsce.

 53. Zbigniew Koziol said

  W wiosce w ktorej urodzilem sie (zamojskie) na rozstaju drog stal krzyz. Krzyz prawoslawny. Zawsze tam byl. Nikomu nie przeszkadzal. Teraz latem z zona przeszlismy cala wioske (dluga bardzo). Ja z nostalgii. Krzyz stoi.

  Jest tez jeszcze jeden krzyz, stoi w samym srodku wioski, naprzeciw domu w ktorym urodzilem sie. Prosty, metalowy, widoczny. Postawil ten krzyz moj wujek, oficer wojskowy. W srodku nocy to zrobil, bo komus nie podobalo sie. Ale teraz juz stoi, naprzeciw domu, w ktorym przyszedlem na swiat.

  Domu jez pewnie nie bedzie, a krzyz zostanie.

 54. Zbigniew Koziol said

  Rozni tu sa ludzie. Nie kazdemu dane bylo w zyciu wloczyc sie po swiecie, za co raczej winni byc wdzieczni Bogu.

  Jeszcze o krzyzach. W Kanadzie ich nie ma. W Rosji tez – tak wlasnie pomyslalem – tez ich nie ma, co i nie specjalnie dziwi po 70 latach komuny.

  A w Polsce istnieja. Te wlasnie krzyze na rozstajnych drogach. Istnieja „majowe” kapliczki do Panny Maryji.

  Nie wyobrazam sobie Polski inaczej.

 55. j said

  @ Lopek – 47
  Malenka korekta 🙂 – w ludowej bajce Panie Lopek, ta zmija byla zamarznieta na kosc a wiec skazana na pewna smierc a nie zmarznieta. Chlop wiec przyniosl ja do swego domu, ogrzal, nakarmil a ona w „podziece” smiertelnie go ukasila. I naiwne chlopisko o czulym sercu zeszlo w try miga z tego padolu zycia… Ot i wszystko!

  @ Aga -50
  A Krzyz na Giewoncie tez po cichutku pewno zdejma.
  http://wiadomosci.onet.pl/2215168,11,europosel_teraz_kolej_na_krzyz_na_giewoncie,item.html

 56. Blogger said

  Kto może, niech pomoże!

  Gdzie się podziało „Pokolenie JP2”? Pod krzyżem go nie ma!

  Urwałem się z domu i od 22-giej przez blisko godzinę kręciłem pod Pałacem Namiestnikowskim. Ciepła sobotnia noc, dookoła kluby i restauracje. Na deptaku grubo ponad 500 osób, ale w oczy rzuca się przede wszystkim brak policji! Do tej pory gdy miałem okazję tam być, to na obrzeżach tłumu zawsze stało kilka dwuosobowych patroli w odblaskowych kamizelkach.
  Nie dziś.
  Wyszczerbiony rząd policjantów tkwi jedynie między barierkami a Pałacem.

  Przeważają ludzie młodzi i bardzo młodzi. Część zebranych to mniej lub bardziej zaangażowani goście okolicznych lokali lub spacerowicze, traktujący całą sytuację jak atrakcję turystyczną.

  Prawdziwi aktywiści są bliżej krzyża. Jedni trzymają prześmiewcze transparenty, inni zagłuszają głośnymi komentarzami modlitwy, robią sztuczny tłok, zdjęcia itp. Grupka z ryczącym, przenośnym magnetofonem wbiega raz po raz to z jednej, to z drugiej strony między zebranych. Powtarzające się akcje stojący dalej widzowie nagradzają brawami i salwami śmiechu. Kiedy ubrana w czarne t-shirty bojówka przebija się z mojej strony, nie wytrzymuję i proszę prowodyra o wyłączenie magnetofonu. Wywiązuje się słowna utarczka, ale niewysoka kobieta z siwymi włosami odciąga mnie delikatnie prosząc o zachowanie spokoju. Dobiega do nas młody, dobrze zbudowany mężczyzna w jasnej koszulce i podejmuje (stając po stronie obrońców krzyża) przepychankę. Równocześnie kilka osób półgłosem – na ile to możliwe w panującym harmiderze – ostrzega o możliwych prowokacjach.
  Napięcie spada gdy podchodzi pani z włączoną kamerą. Nagrywa wypowiedź mężczyzny, który coraz spokojniejszym głosem opowiada o chuliganach (ci tymczasem wycofują się; prowodyr ma z tyłu koszulki pentagram) i o braku reakcji ze strony odpowiednich służb.

  Skromny wianuszek modlących się osób, zebrany wokół krzyża i rozlanej przed nim plamy płonących zniczy, to niemal wyłącznie ludzie starsi. Widzę ks. Małkowskiego, ale nic nie słyszę z powodu hałasu. Pierścień modlących się, choć bardzo cienki, emanuje skupieniem i spokojem. Natomiast wokół niego trwa istne pandemonium, literalnie przywodzące na myśl opisy opętania: niepokój i chaos, szydercze okrzyki, śpiewy, wybuchy ordynarnego śmiechu zagłuszające modlitwę.

  Szóstka z wyglądu „młodych wykształconych”, płci obojga, przeciska się tak blisko krzyża jak to możliwe. Zaczynają tańczyć w miejscu, obracając się i podskakując ze złączonymi nad głową rękoma. Śpiewają: „raz kółko, raz krzyżyk”.

  W drodze powrotnej na przystanek mijam trzyosobową grupkę. Pani w ciąży żali się pozostałej dwójce, że „do takiej katoliczki to strach podejść, bo jeszcze zdzieli różańcem”. (Nie podsłuchiwałem. Ta pani mówiła wystarczająco głośno, bez fałszywego skrępowania własną głupotą.)

  To już chyba nie jest tylko kwestia mentalności.
  Pod Pałacem możemy obserwować zetknięcie się dwu różnych cywilizacji.

  Mam bardzo niejasny pogląd na całą sprawę; zresztą wspominałem już, że jesteśmy ustawiani jedni przeciw drugim. Ale kontrast między cichą grupką obrońców krzyża a otaczającą ją rozochoconą tłuszczą trudno zapomnieć.
  Jeżeli ktoś jest w stanie wesprzeć tych pierwszych, niech przyjeżdża na Krakowskie Przedmieście. Jeśli nie ma czasu, to niech udzieli wsparcia w innej formie – warto spytać osoby pilnujące krzyża o ich aktualne potrzeby.

  Jeśli postulaty polityczne (wyjaśnienie tragedii smoleńskiej) nie są dla kogoś wystarczające, być może poruszy ją/go wyszydzanie krzyża i religii. Tego rewolucyjnego obłędu, mimo przykładów z historii, jest tam znacznie więcej niż haseł politycznych!
  A jeśli i tego nie dość, to może wyniesiona z domu troska o osoby starsze, szacunek dla siwych włosów?

  Równolegle z gorącym apelem o włączenie się na miarę swych możliwości w akcję obrony krzyża, proszę i podkreślam, by decyzję dotyczącą przyjazdu podjąć bez emocji, zgodnie z dobrze rozpoznanym, własnym przekonaniem. Rozbudzone pod Pałacem Namiestnikowskim demony mogą zerwać się ze smyczy.
  http://niepoprawni.pl/blog/1554/kto-moze-niech-pomoze

 57. aga said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/08/25/1376/

 58. Marek said

  @ J – 38 et al

  Kwestia FED – analiza

  To tylko skrutowa analiza:

  Nalezy sie zastanowic jakie CELE maja zydzi i JAK je realizuja. Ich cele sa opisane w Kabale i dzieki temu mozemy je jakos okreslic. Natomiast sposoby realizacje celow moga byc przerozne, i wybor zalezy od okolicznosci, ukladu geopolitycznego, i nastrojow spolecznych. Przydatne jest tu umiejetnosc myslenia kategoriami kabalistow, ich logika, i postawienu sie w ich pozycji.

  Czesto nam rozwoj wypadkow moze wydawac sie paradoksalny, niezgodny z logika, lub ze odnosimy (goje) zwyciestwo. Sa to w wiekszosci jednak tylko pozory.

  Wezmy na przyklad FED. Moze wydac sie paradoksalne to co teraz powiem ale celem zydow obecnie JEST ZNISZCZENIE FED.

  Dlaczego zydzi chca zniszczyc FED? Jest wiele powodow.

  1. FED jest juz powszechnie znana instytucja, i swiadomosc spoleczna jest duza odnosnie jego negatywnej dzialalnosci. Za duzo swiatla. Tego oni nie lubia.

  2. FED odegral wlasciwie juz swoja role. Umozliwil zydom zapanowanie nad bogactwacmi wiekszosci swiata, gospodarek, panstw.

  3. FED umozliwil zydom obrabowanie najbogatszego kraju na swiecie USA z ich dobr. Umozliwil tez zagarniecie okolo 60% – 70% swiatowego zlota. Kabala mianowicie nakazuje zydom zgromadzic 100% swiatowego zlota w ich rece.

  4. Obecny kryzys finansowy jest sztucznie spowodowany. Jest on spowodowany poprzez ograniczenie ilosci pieniadza w obiegu tak jak w 1929 roku, przez co nastepuje deprecjacja wartosci, i okazja do taniego nabycia ziemi, biznesow, zloz, itd.

  5. Z drugiej strony FED wydrukowal obecnie okolo $13 – $24 bilionow ktore przekazal nie wiadomo komu. Mozna sie domyslac ze przekazal je bankom zydowskim ktore maja to uzywac na wykop majatkow. Kwaota ta tak olbrzymia ze mozna by przy pomocy niej splacic wszystkie dlugi na domach w USA i przez co kryzys by byl rozwiazany. Jeszcze z tej kwoty by zostalo na splacenie dlugu USA.

  W tym wszystkim istotnie jest to czym oni chca zastapic FED. Tutaj jest kilka opcji. Najlepsza opcja dla nich jest globalna waluta. I tutaj oni proponuja dwie opcje:

  1. Pierwsza oparta na globalnym pieniadzu a ktora to zaprezentowal Miedwiediew.

  2. Druga, waluty oparte na zlocie.

  Choc pozornie sa to dwie opcje w istocie jest to jedna i ta sama opcja gdyz zloto przez sama swoja nature jest pieniadzem globalnym.

  Jesli bedzie globny pieniadz to powstaje pytanie kto go bedzie kontrolowal. Odpowiedz: Oni.

  Jesli beda waluty oparte na zlocie to kto je bedzie kontrolowal. Odpowiedz: Oni. Bo oni posiadaja zloto skoncentrolwane w swoim jednym mieszku.

  Aby waluty byly oparte na zlocie, panstwa beda musialy pozyczyc zloto na procent od zydow. W ten sposob, splacajac odsetki, zydzi zbiora wszystko zloto jakie znajduje sie w rekach gojow a co jest ich celem opisanym w Kabale. Poza tym wszystkie panstwa na swiecie zostana z dlugami ktorych juz nie beda mogly splacic ze wzgledu na brak zlota, a wiec cale panstwa przejda pod ich kontrole i wlasnosc z ludnoscia jako niewolnicy. Dokladnie tak jak Egipcjanie w czasie Jozefa.

  Podobny bedzie scenariusz w przypadku globalnej waluty gdy to taki FED bedzie ustanowiony dla calego swiata, a skutek bedzie taki sam jak obecnie w USA, czyli zostawienie ludnosci (panstw) z dlugami i zagarniecie zlota.

  Jesli jednak te dwa warianty im sie nie powoda moga zaproponowac rozwiazanie posrednie czyli jakies regionalne waluty dla roznych regionow swiata np: dla Ameryki Amero, Europy Euro, itd. Podzielili juz przeciez swiat na 10 regionow, wiec dla kazdej jakas walute.

  Powstaje teraz pytanie: JAK moga zniszczyc FED. Tutaj mamy wiele mozliwosci ktore oni obstawiaja. Mamy takich ludzi i partie ktore sa sztucznie promowane jak opisane w tym artykule Ad. 7.

  1. Mamy Bloomberga ktory jest prezentowany jako bohater bo walczy z FED.

  2. Mamy innego zyda Peter’a Schiff’a ktory jest rowniez w Polsce promowany na forach kontrolowanej opozycji i uzytecznych idiotow jako „wybawiciel” z obecnego systemu finansowego.
  http://prawica.net/video/19416
  http://prawica.net/node/18415

  3. Mamy Ron Paul’a ktory takze popiera zlota jako pieniadz globalny. I w Polsce mamy agentow lub usluznych idiotow ktorzy promuje takie idee.
  Np tu pan Zuckerman (Cukiernik)
  http://prawica.net/opinie/22173
  http://prawica.net/node/8860?quicktabs_1=2

  4. Mamy Instytut Ludwiga Von Mises’a, ktory jest nikim innym jak zydowska wydmuszka zaprojektowana dziesiatki lat temu na sytuacje taka jak obecnie.

  5. Mamy tzw: Tea Party w USA ktora juz w znacznej mierze jest kontrolowana przez zydow. Jest to partia rewolucyjna. Tea Party nawiazuje bowiem do wyzucania herbaty ze statkow w Bostonie, co zapoczatkowalo rewolucje amerykanska.

  Wszystkie te osoby sa prezentowane jako „przesladowne”, jako opozycja i jako wybawiciele z obecnej sytuacji. W istocie sluza oni tej samej grupie ktora obecnie kontroluje finanse swiata.

  Pytanie jest co sie stanie z ludzmi ktorzy pacuja w FED lub wlascicielami FED? Czy stanie im sie jakas krzywda? Watpie. Bedzie swego rodzaju gruba kreska. Ludzie ci przejda do nowych instytucji. „Zwyciestwo” „zniszczenia” FED bedzie celebrowane i przedstawiane publice jako ich zwyciestwo. Beda malowane rozowe perspektywy, a „opozycjonisci” beda przedstawiani jako bohaterzy.

  Aby jednak ten trik sie udal, musi byc odegrany teatr z dramatycznym scenariuszem ktory wciagnie emocjonalnie publike do takiego stopnia ze gdy „zwyciestwo” zostanie ogloszone kazdy uzna to za swoj czastkowy sukces.

  To co robi obecnie FED jest rabunkiem Ameryki (druk billionow $ i dawanie tego zydowskim bankom) na niespotykana skale w historii. Odbywa sie to na podstawie wzoru wyscjia zydow z Egiptu gdy to zydzi okradli Egipcjan ze zlota. Obecnie to samo dokonuje sie na naszych oczach w USA. Z uswiadomienia sobie tego faktu wynikaja dwa pytania.

  1. Dokad zydzi z USA zamierzaja wyjsc?

  Wiele wskazuje na to ze do Polski ktora obrali sobie jako druga Jedee. Wskazuje na to sprawa z Itzakiem Khadurim, sprawa z Irene (tej reporterki z Bialego Domu). Z tego faktu tez wynika to, ze wczesniej czy pozniej ukryci zydzi w Polsce i naplywajacy z zewnatrz beda starali sie oczysci teren w Polsce, czyli mowiac dosadnie eksterminacji rodowitych Polakow tak jak zrobili to zydzi antyczni w ziemi Kanan. Tak jak to zrobili na Cyprze, w Cyrenie i Aleksandri w II wieku gdy to wymordowali doszczetnie swoich nic nie podejrzewajacych sasiadow. W Polsce moga tez to zrobic przy pomocy panstw osciennych.

  2. Co stanie sie z USA?

  Zydzi wiedza ze rannego zwierza nalezy dobic bo moze sie odrodzic i szukac zemsty. Nie moga dopuscic do tego aby po tak duzym rabunku USA sie odrodzilo. Zydzi nauczyli sie z histori ze po wykorzystaniu goja (kraju goscinnego) musza go zniszczyc. W XVIII wieku zrobili to z Polska. Z Francja w XVIII w im sie to nie udalo choc rozniez to planowali. Zabraklo jednego istotnego elementu, chetnych i silnych rozbiornikow.

  Dlatego tez musza zniszczyc lub jakos obezwladnic z potegi USA. I to sie w znacznej mierze juz dokonalo. Przemysl USA zostal przeniesiony w znacznej mierze do Chin i Indii pod jakimis pozorami ekonomicznymi. Nastapil i nastepuje masowy naplyw obcej ludnosci do USA. Granica z Meksykiem jest otwarta i „jakos” nie moga jej zamknac choc na wojny maja pieniadze. Armia USA sie wyciera w Afganistanie i Iraku i co tez niszczy USA. Mamy ok 70 mln chrzescian ewangelickich (christian evangelists) ktorzy maja zupelnie wyprany mozgi przez agentow zydowskich ktorzy udaja ich pastorow. Do tego stopnia maja wyprane mozgi ze modla sie o to aby nastapila wojna nuklearna, i sa gotowi oddac zycie nie za USA ale za Izrael. Wierza w tzw: rapture, a mianowice w to ze gdy nastapi wojna nuklearna Bog przetransportuje ich z cialem do innego lepszego swiata.

  USA jest mieszanka roznych ras i wierzen ktore to elementy sa ciagle uzywane do podsycania konfliktow przez agentow zydowskich i media. Nie udalo sie w USA zarekwirowac broni prywatnym osobom a wiec zydzi beda starali sie zniszczyc rdzen potegi USA, czyli biala ludnosc, przy pomocy innych metod. Przy pomocy srodkow monetarnych zydzi doprowadza do tak dramatycznej sytuacji w USA ze w koncu wybuchnie rewolucja. Problem polega na tym ze rozne grupy spoleczenstwa (wiedzione przez zydow lub ich agentow) obwiniaja inne grupy o obecna tragiczna sytuacje. Protestanci winia katolikow i na odwrot, czarni, meksykanie i inne mniejszosci winia bialych, ateisci i libertyni winia wierzacych, itd. Gdy wybuchnie rewolucja (do czego moze posluzyc rewolucyjna partia Tea Party) to wszyscy beda sie bic ze wszystkimi i sami sie wykoncza. W ten konflikt wmiesza sie tez Meksyk, Kanada, Rosja (Alaska), a nawet Chiny i bedzie po USA. Niektorzy moga sobie zadawac pytanie: A co z bronia nuklearna? Ten problem juz zostal rozwiazany gdyz juz obecnie ta bronia zarzadza (maintenence) prywatna firma. Mozna sie tylko domyslac kto jest wlascicielem tej firmy.

  Na gruzach USA zbuduja jakies malo znaczace panstewka, czesc rozbiora miedzy Meksyk i Kanade. Gdyby jednak rewolucja nie wybuchla pod wplywem sil finansowych i monetarnych to i tak USA utraci swoje znaczenie. Tak wiec tak czy siak USA przestanie byc potega.

  Prosze zauwazyc ze Rosja, Chiny i inne panstwa popieraja globalna walute. Dlaczego? Dlatego ze w momencie eliminacji dolara jako waluty swiatowej, USA przestaja sie liczyc jako potega. Gospodarka USA w znacznej mierze opiera sie na tym ze USA jest centrum finansowym swiata. USA nie ma juz jednak za wiele przemyslu. W momencie gdy dollar przestaje byc waluta swiatowa Amerykanie nie beda mogli kupic produktow produkowanych za granica za swoje pieniadze. Najpierw musza cos sprzedac aby mogli cos kupic. Ale co Amerykanie moga zaoferowac na sprzedarz? Niewiele. Ich produkty sa slabej jakosci. Moga zaoferowac jedynie zywnosc lub kawalki swojego kraju tak jak Polska w czasie transformacji. Niezadowolenie spoleczenstwa rosnie, wybucha wiec tam rewolucja lub nie. Tak czy siak jest po USA. Rosja i Chiny pozbywaja sie swojego konkurenta.

  I w ten oto sposob na swiecie nie bedzie juz zadnej potegi lecz ok dziesiecu silnych osrodkow ktore i tak beda uzaleznione od zydow i zdane na ich manipulacje w ich pochodzie do swojego ostatecznego celu. Ale to juz szerszy i inny (choc powiazany) temat.

  P.S. Mam nadzieje ze jezeli p. Tomasz Urbas skorzysta z tej analizy to bedzie tak uczciwy ze poda link lub wspomni o tym tekscie w swojej wypowiedzi i nie przypisze sobie tej analizy.

 59. aga said

 60. aga said

  Panie Marku

  gratululacje,swietna analiza.Wlaściwie zawsze powinniśmy byc przygotowani na awaryjne rozwiązania ,ktore uni mają w zanadrzu.Tak jak i na drugie dno a moze i trzecie,ktore ma większośc spraw rozgrywających się dzisiaj w Polsce i na świecie.

 61. aga said

  ad.59
  szkoda,ze w Polsce brak takich politykow, czy eks-politykow jak D.Duke

 62. aga said

  Panie Marku
  a co Pan sądzi o Prezydencie Iranu Ahmadinedzacie?

 63. Inkwizytor said

  Re: 58

  Dobra analiza, gratuluję. Ta wypowiedź Westera Tarpleya jest również interesująca

 64. aga said

  ad.22
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3828&Itemid=56

 65. Al said

  Izraelaski rabin prowokuje do morderstwa Abbasa:

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3945840,00.html

 66. Marek said

  @Aga – 60

  Nie wiem na ile jasno sie wyrazilem w swojej wypowiedzi. Pisalem ja na szybko i bylem juz zmeczony tak ze popelnilem sporo bledow orto (ktore zawsze byly moja slaba strona) i stylistycznych. Gdybym pisal to jeszcze raz to napisalbym troche ogledniej uzywajac np: sformulowan typu „elita finansowa” czy cos w tym rodzaju.

  Ahmadine-dziad jest pochodzenia zydowskiego jak zreszta cala elita religijna i polityczna Iranu. W Iranie byl podobny ruch krypto-zydow jak w Polsce Frankistow ktorzy podszywali sie pod religie muzulmanska.

  Bylo nawet na ten temat wiedeo na Youtube gdzie jeden z Iranczykow mowi o tym. Czytalem tez kilka artykolow na ten temat.

  Sprawa jest wiec dosyc skomplikowana. Ahmadine-dziad mowil i mowi o tym ze ciagle wzbogacaja uran. Z kolei, Miedzynarodowa Agencja Atomistyki, jakis czas temu mowila ze Iran wogole zaprzestal wzbogacania uranu w 2003 roku, pomimo tego ze jego przywodcy twierdzili ze wzbogacal. Byc moze byla to metoda odstraszania jak to jest w polityce.

  Lobby Izraelskie w USA i Izrael 3-4 lata temu mowilo ze Iran bedzie mial pierwsza bombe atomowa w ciagu 5 tygodni. Minelo kilka lat i dalej jej nie ma. Tak naprawde to nie wiadomo czy wogole Iran stara sie ja zbudowac. To co slyszymy to medialny szum w globalnych mediach ktore sa przynajmniej w 96% w rekach „wybranych”, wiec wiadomosci i ich interpretacja sa zupelnie niewiarygodne.

  Byc moze jest jakis uklad pomiedzy tymi krypto w Iranie i tymi w USA i Izraelu ktory ma w ostatecznosci doprowadzic do zniszczenia fizycznie narodu Iranskiego tak jak to zrobili w Rosji, Ukrainie, Polsce, Cyprze, Aleksandrii, Cyrenei, Armenii, Grecji. Wiadomo ze ich specjalnosci jest ludobojstwo i fizyczna zaglada narodow i Ahmedine-dziad moze jest takim Kerenskim ktory ma przygotowac droge dla „bolszewii” czyli ludobujstwa.

  Dziwna sprawa jest tez z Chommeinnim ktory byl we Francji pod opieka sluzb specjalnych CIA i Mossadu w czasie rzadow Szacha Iranu. Gdy tylko Szach sie zbuntowal, a dokladnie wyrazil sie negatywnie o polityce Izraela i USA, to 5 tygodni pozniej wybuchla tam rewolucja „islamska” i przywieziono marionetke Chommeiniego z Francji.

  Od tego czasu, prawdopodobnie, rzadza tam kryptozydzi. Byc moze odgrywaja role kontrolowanej opozycji?

 67. aga said

  ad.65
  To w takim razie zostają tylko Chiny,ewent. Rosja?
  ktory kraj w/g Pana może przewrócić tę =ułozona przez unych szachownicę-?

  Co do Ahmadin. to przecież i Saddam Hussejn był kiedyś „przyjacielem ” i agentem CIA a jednak się zerwał ze smyczy.przynajmniej probował. Może tym razem ,ten pierwszy wezmie pod uwage błędy poprzednikow i mu się uda? Jakoś budzi moja sympatię ten -dziad 🙂

 68. Zbigniew Koziol said

  @65

  Pracowalem w Kanadzie z Iranczykami. Sama zreszta lektura chocby wikipedii potwierdzi, iz w Iranie istnieja (niewielkie) spolecznosci zydowskie i maja sie raczej dobrze w morzu „nienawistnego” spoleczenstwa wokol.

  Pan Marek jest tu na tym forum, oczywiscie, bardzo wartosciowym komentatorem.

 69. Marek said

  @66 Pani Ago

  W Rosji sytuacja jest niejasna. Wyglada ze Putin jest przeciw. Z drugiej strony wszystkie pozycje znaczace w Rosji sa chyba obstawione przez unych (MSZ, Mer Moskwy). Miediwiediew mowil o sobie ze jest pochodzenia Ormianskiego. Jest to o tyle ciekawe ze w czasach carskich zydzi robiacy interesy w Rosji podszywali sie pod Ormian.

  (Oj, chyba gajowy mnie wywali za te sformulowania)

  Ale, nawet gdy Putin jest przeciw NWO, na co wskazuje chociazby ton i tematy na telewizji RT (Russia Today), to wcale nie znaczy ze w pewnych kwestiach nie wspolpracuje z tymi z zachodu. Tak bylo nawet za czasow ZSRR o czym pisze Jack Bernstein.

  Komunizm w Chinach byl sponsorowany przez ta sama klike co w Rosji. Kiedys nawet ogladalem zdjecia pierwszego (po uzyskaniu wladzy) przez komunistow Biura Politycznego, na ktorym bylo kilku zydkow.

  Jak duze maja wplywy obecniej? Trudno przewidziec. Osobiscie sadze ze duze. Maja wplyw przez system finansowy, swoje firmy tam, ideologie ktora nakazuje chinczykom tak albo siak sie zachowywac, kontrole pozostalej czesci swiata.

  Tak naprawde jak na to patrze i coraz wiecej wiem na ten temat to coraz mniej wydaje mi sie ze jest w ludziej mozliwosci i sile aby to zastopowac.

  Tylko Bog moze nas uratowac.

 70. aga said

  Też tak myślę.
  dzięki Panie Marku i pozdrawiam

 71. Marek said

  Ad. 58

  Chcialem jeszcze dodac to co umknelo mi wczesniej.

  Jest jeszcze inny powod dla ktorego zydzi chca zniszczyc USA. Obecnie USA jedyna potega ktora moze zlamac potege zydow. Jest jedynym krajem ktory, gdyby jakims cudem wybral swoj narodowy rzad, jest w stanie zniszczyc i Izrael i potege zydowskiej finansjery przy pomocy swojej (amerykanskiej) potegi militarnej. Po wyeliminowaniu USA, nie ma i nie bedzie innego kraju ktory bylby w stanie zagrozic militarnie Izraelowi i zydowskiej finansjerze. Dlatego tez, taka ewentualnosc musi byc wyeliminowana.

  I w ten oto sposob na swiecie nie bedzie juz zadnej potegi lecz ok dziesiecu silnych osrodkow ktore i tak beda uzaleznione od zydow i zdane na ich manipulacje w ich pochodzie do swojego ostatecznego celu. W przypadku nieposluszenstwa lub buntu, kazdy osrodek bedzie mogl byc zniszczony przez manipulacje i napuszcznie regionow sasiednich.

  Jeszcze dodam do tematu dotyczacego triku zniszczenia FED.
  .
  .
  Aby jednak trik „zniszczenia” FED sie udal i zamiany systemu na lepszy (dla nich) choc prezentowany publice jako „sprawiedliwy”, musi byc odegrany teatr z dramatycznym scenariuszem ktory wciagnie emocjonalnie publike do takiego stopnia ze gdy „zwyciestwo” zostanie ogloszone kazdy uzna to za swoj czastkowy sukces. W tym celu odbywac sie beda dramatyczne przesluchania Bernankie w Kongresie. Sa i beda rozprawy sadowe. Pozniej odwolania od wyrokow, przekreslanie wyrokow i na nowo odwolania. Beda grupy spolecznego nacisku. Prase ktora bedzie za i przeciw itd. Pelna dramaturgia. Teatr. Igrzyska z „gladiatorami” ktorzy jedna nie beda ginac bo maja w istocie plastikowa bron i farbe zamiast krwi.

  To tyle, aby to jasniej przedstawic.

 72. Rosomak said

  W bieżącym temacie „antychrzescijanizm” proszę zobaczyć, a zwłaszcza usłyszeć:

  Więcej:
  http://www.wpolityce.pl/frontend/view/1134/Czy_bluznierczy_teledysk_nakrecono_w_krakowskim_gimnazjum_im__Kard__WOJTYLY___Tak_twierdzi_autor_paskudztwa__I_chwali_sie_nowym___dzielem_.html

  p.S.

  „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – Andrzej Frycz Modrzewski, Cytat z księgi V pt. „O szkole”

  Patrząc na zapodany „teledysk”, to z „unego” rodzaju młodzieżą Rzeczypospolite raczej przestaną istnieć.
  Na szczęście jest(jeszcze)w Polsce inna młodzież, jej także piorą mózgi i niszczą osobowość, ale ja wciąż jednak liczę na Odrodzenie i Zmartwychwstanie Polski.
  Ale już nie za sprawą ludzi, lecz Boga.

  2 .p.s.
  Żal mi tych młodych ludzi. W pierwszej chwili to skopałbym ich mocno po dupie i wybił parę zębów, ale po chwili refleksji, to naprawdę mi ich żal.

 73. z sieci said

  16 Postulatów pojednania polsko-żydowskiego

  1. Gmina Żydowska (Kahal) ogłosi wobec całego świata, że mordowanie narodu żydowskiego (4 miliony – a nie jak się fałszywie podaje 6) w okresie drugiej wojny światowej, było dziełem hitlerowskich Niemiec. Hitler otrzymał na zbrojenia od bogatych bankierów żydowskich 5 miliardów dolarów w celu wywołania wojny i podporządkowania podbitych narodów interesom żydowskim.

  2. Przyznać się do zbrodni Bogobójstwa i przeprosić wszystkie narody świata za śmierć Jezusa Chrystusa. Za zniszczenie państwa i cywilizacji rzymskiej. Za rewolucję francuska, za wymordowanie inteligencji i arystokracji francuskiej. Za zbrodnie królobójstwa na francuskiej rodzinie królewskiej i okrutną rytualną rzeź rodziny carskiej w Rosji.

  3.Przeprosić wszystkie narody świata, w tym szczególnie Polaków, za stworzenie zbrodniczej ideologii nazistowskiej i komunistycznej. Tak hitlerowski nazizm, jak i bolszewicki komunizm, to machloja żydowska, finansowane przez najbogatsze żydowskie klany Rotschildów, Schiffów, Warburgów, Rockefellerów i Morganów.

  Za wywołanie obydwu wojen światowych; 50 milionów ofiar drugiej wojny światowej i ich krew spada na dzieci wasze. Za twórców hitlerowskiego nazizmu, Alfreda Rosenberga, tworcy „Ustaw Norymberskich”. Za waszych zwyrodniałych braci-morderców: Josepha Goebbelsa, Heinricha Himmlera, Karla Adolfa Eichmanna, Reinharda Heydricha, Bormana. Za półżyda Hiltlera.

  4. Przeprosić wszystkie narody świata za żydowską rewolucje bolszewicką, finansowana przez najbogatsze żydowskie klany Rotschildów, Schiffów, Warburgów, Rockefellerów i Morganów. Za ponad 100 milionów ofiar tej rewolucji (w sztabie rewolucji o wszystkim decydowali żydzi a nie rosjanie). Za żydowski memoriał do cara Rosji w 1916 roku, w ktorym żydzi stanowczo sprzeciwiali się zamiarowi cara przyznania niepodległości Polsce. Za udział w czwartym rozbiorze Polski. Za zdradziecką napaść na Polskę 17 września 1939 roku.

  Za kolaboracje z wrogiem w czasie wojny przez waszych braci żydów – Szechterów, Szyra, Jedrychowskiego, Wata, Borejszę, Ważyka, Bieńkowskiego, Bieruta, Nowotkę. Za fałszowanie wyborów na życzenie Stalina w 1939 roku, dotyczących przyłączenia ziem Kresów Wschodnich do ZSRR.

  5. Przeprosić Polakow za stworzenie 5 kolumny – Komunistycznej Partii Polski. Za udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku po stronie bolszewików. Za zdradę i dezercję w czasie II wojny trzech tysięcy żołnierzy żydowskiego pochodzenia z Armii Andersa w Palestynie w 1943 roku.

  6. Przeprosić Polaków za przyjęcie z rąk Stalina władzy nad Polakami w 1943 roku. Za wymordowanie ziemiaństwa i inteligencji polskiej na Kresach Wschodnich. Za półtora miliona deportowanych na Syberię. Za trzysta tysięcy wymordowanych Polaków w katowniach UB i NKWD po 1944 roku. Za 15 tysięcy oficerów zamordowanych w Katyniu przez waszych braci żydów – Berię, Merkulowa, Zurbina. Za wiele tysięcy pomordowanych w Miednoje, w Charkowie, w Smoleńsku, w Kalininie, w Bykowni, w Kijowie i w Mińsku.

  7. Przeprosić Polaków za 1939 rok. W czasie kapitulacji Polski, kiedy Polacy chowali poległych obrońców ojczyzny, żydzi z rabinami na czele – na zachodzie witali armię hitlerowską, a na wschodzie armię bolszewicką chlebem i solą. Starsze pokolenie pamięta ten akt zdrady.

  8. Przeprosić wszystkie narody świata za waszego brata żyda Roosevelta, największego zbrodniarza politycznego wszystkich czasów. Za podstępne sprzedanie Polski i dziesięciu innych krajów Europy Stalinowi w Teheranie a później w Jałcie.

  9. Przeprosić Polaków za dokonywane z pełną premedytacją masowe eksterminacje arystokracji, ziemiaństwa i inteligencji polskiej po 1939 roku. Za roztrzeliwanie profesorów polskich uczelni, Uniwersytetu Wileńskiego i Lwowskiego. Za wymordowanie na Wschodzie inteligencji polskiej włącznie z gajowymi i nauczycielami. Było to dalekowzroczne żydowskie działania oczyszczające przed przyszłym panowaniem żydowskim w Polsce. Za wymordowanie ponad 5 tysięcy oficerów polskich w sfingowanych procesach i skrytobójczych mordach po 1944 roku. Za rytualny mord na synu Piaseckiego, którego po zamordowaniu zamurowano w ścianie.

  10. Przeprosić Polaków za gospodarcze zniszczenie Polski. Za tzw. „bitwę o handel” w latach 1945-49 kierowaną przez żyda Minca, „znacjonalizowano” – upaństwowiono, zniszczono wszelkia inicjatywę prywatną. Za zawłaszczanie polskiego majątku narodowego. Za obecne powtorne zawłaszczenia i grabież polskiego majątku narodowego pod szyldem „prywatyzacji” żyda Balcerowicza. Za wmanipulowanie Polski w pułapkę zadłużenia. Długi dolarowe były i są zaciągane w imieniu Polski przez żydów i u żydów (Jagielski, Szyr, Rajchman, Balcerowicz).

  Za wszystkie afery z udziałem waszych braci żydów: Grobelnego, Bagsika, Gąsiorowskiego. Za gen. Matejewskiego, Milewskiego, Kiszczaka. Za przechwycenie polskiego monopolu spirytusowego. Kryzys Polski to wasza zaplanowana żydowska machloja. Plan Balcerowicza, to realizacja niezrealizowanego planu Alenchauera z 1943 r. Według tego planu, przeznaczonego pierwotnie dla pokonanych Niemiec, Polska ma zostać krajem pasterskim, jako lebensraum dla wyższej rasy panow – zydów i Niemców. Plan ten został opracowany z przeznaczeniem dla pokonanych Niemiec po wojnie. Z jakiej racji plan ten zastosowano dla Polaków?

  Polacy! Kryzys Polski jest wynikiem zaplanowanej i wykonywanej z premedytacją niszczycielskiej działalności żydowskiej (prawa chazuka). Od 1945 roku do dziś, media, polityka, polska gospodarka była i jest w rękach żydowskich. Zaczynając od Minca, Bermana, Jędrychowskiego poprzez Krasińskiego, Krzaka, Lewandowskiego, Wilczka, a kończąc na Kwaśniewskim, Balcerowiczu i Kaczyńskich – są to żydzi z nomenklatury Sanhedrynu.

  11. Przeprosić Polaków za opluwanie ich godności i tradycji, za fałszowanie historii, skończyć z upokażaniem i obrażaniem Polaków w żydowskich gazetach. Zamknąć polskojęzyczne gazety uprawiające polakożerczą propagandę. Dotyczy to: „Gazety Wyborczej” , „Życia Warszawy” , „Tygodnika Powszechnego” , „Polityki” , „Nie” Urbana. Odwołać naczelnych redaktorów tych gazet i przenieść ich do Folkssztime lub wydalić do Izraela. Żydowskie gazety powinny być oznakowane, że są to gazety żydowskie.

  12. Żydzi powinni oddać Polakom kierownicze stanowiska w telewizji, prasie, radiu. Żydzi powinni podać się do dymisji w Rządzie, Sejmie i Senacie, Generalnej Prokuraturze i we wszystkich instytucjach państwowych.

  13. Rozwiązać paramilitarną organizację MOSAD. 2 tysiące agentów tej obcej organizacji uzbrojonych w broń i wyposażenie szpiegowskie bezkarnie grasuje po Polsce. Przeprosić Polaków za skrytobójczy zamach na Palestyńczyka w kawiarni „Viktoria”. Zamach ten odbył się za wiedzą i zgodą żydowskich władz w Polsce.

  14. Wydalić z Polski zacietrzewionych polakożerców – Jana Błońskiego, Michała Czajkowskiego, Stommę, Urbana, Geremka-Lewartowa, Wiatra, Kwaśniewskiego-Stoltzmana, Borowskiego-Bermana, Warszawskiego-Geberta, Bartoszewskiego, Blumsztajna, A. Cała.

  15. Wydalić z Polski Adama Michnika-Szechtera, jako polakożercę i wroga publicznego nr 1 Narodu i Państwa Polskiego. Ojciec Michnika – Szechter był agentem sowieckim i sekretarzem komunistycznej partii Zachodniej Ukrainy. Matka Michnika fałszowała podręczniki szkolne do historii dla polskich dzieci. Brat Michnika, Stefan Szwedowicz – sądowy morderca i zbrodniarz „Informacji Wojskowej” wydawał wyroki śmierci na polskich oficerów. Sam Adam Michnik już w wieku czterech lat był pasowany i niesiony na ramionach przez Bieruta na pochodzie pierwszomajowym. (…)

  Wydalić z Polski Tadeusza Mazowieckiego za kolaborację z okupacyjną żydo-bolszewicką władzą w latach stalinowskich w postaci współpracy z szefem NKWD na Polskę, generałem Sierowem przy organizowaniu PAX, antykatolickiej oraganizacji zmontowanej przez NKWD, wiceprezesem której był Tadeusz Mazowiecki. Pozorujący się dziś – o zgrozo – na katolika i „opozycjonistę” T. Mazowiecki zaciekle zwalczał i rozbijał od środka Kościół Katolicki. To on oskarżał w ówczesnej prasie biskupa Kaczmarka, którego stalinowski sąd skazał na długoletnie więzienie (zob. „Wrocławski Tygodnik Katolicki” nr 5, 27.09.1953 r.). Za to, i za udawaną, koncesjonowaną przez SB i PZPR opozycję oraz za zmowę z żydo-komunistami w Magdalence i przy „okrągłym stole”. Za przechwycenie majątku po b. PZPR na rzecz organizacji żydowskich (Wilczek). Za bezprawne zrzeczenie się odszkodowań od Niemiec na rzecz poszkodowanych Polaków przez III Rzeszę Niemiecką (Polska winna otrzymać od Niemiec 530 miliardów dolarów odszkodowań za zniszczenia wojenne). Za tajny aneks do umowy w Krzyżowej. Za całe zło, które uczynił Polsce Tadeusz Mazowiecki winien stanąć przed Trybunałem Narodowym.

  16. Unia Demokratyczna, Unia Wolności, SLD – a teraz „Demokraci” i LiD to najliczniejsze środowiska żydowskie, wszystkie te organizacje winny być zarejestrowane i występować jako organizacje żydowskie.
  Po opublikowaniu i spełnieniu wszystkich w/w postulatów, Polacy powinni okazywać Żydom braterstwo według ewangelicznej zasady – miłuj bliźniego.

  Żydzi z całą mocą będą zwalczać antypolonizm, a Polacy antysemityzm.

  na podstawie fragmentów książki „Strach być Polakiem” Henryk Pajak, uzupełnione i opracowane przez polonica.net

  Strach byc Kargulem

  Memorial niejakiego Jozefa Kargula pt. 16 postulatow pojednania polsko-zydowskiego, opublikowany w miesieczniku tegiej prawicy narodowej – „Szczerbcu” (6/1993 r.)

  (Odpowiedz dla dr A.Calej, sekretarza naukowego Zydowskiego Instytutu Historycznego na artykul Jak Polak z zydem opublikowany w „trybunie” oraz dla Dawida Warszawskiego na jego artykul Polski antysemityzm i potrzeba pojednania opublikowany w „Gazecie Wyborczej”)

  (…)

  ———————————-
  16 Postulatów pojednania polsko-żydowskiego
  http://judeopolonia.wordpress.com/16-postulatow-pojednania-polsko-zydowskiego/

 74. Marek said

  Ad. 58

  Wczoraj ogladnalem wideo pod tytulem „Khazarian Conspiracy” ktore, na tym forum, zalaczyl p. ALFA . https://marucha.wordpress.com/2010/08/28/spada-poparcie-dla-ue/#comment-56556

  W 7 czesci (7/11) w minucie 1:57 – 2:03 jest zamieszczony cytat Izraelskiego Premiera Benjamina Netanyahu, ktory powiedzial:

  „Once we squeeze all we can out of the United States, it can dry up and blow away”

  „Kiedy juz wycisniemy co sie da z USA, to USA moze sobie wyschnac i wysadzic w powietrze”

  Jest kolejny dowod na to ze zydzi zamierzaja zniszczyc USA po calkowitym wyeksploatowaniu. Jest to tez dowod na to ze scenariusz ktory tutaj zaprezentowalem jest jak najbardziej mozliwy i moja logika i znajomosc ich mentalnosci jest prawidlowa.

  Chcialbym aby Polacy wzieli te ostrzezenia jak najbardziej na serio.

  Chcialbym zwrocic uwage ze wiele osob ktore czytalo moja analize moze nie dowierzalo i nie dowierza temu co pisze. Tutaj jest dowod na to ze scenariusz ktory opisalem jest jednak jak najbardziej na porzadu dziennym. Choc rozumiem ze trudno sobie uzmyslowic aby taka potega jak USA przestala istniec, to wystarczy spojrzec w przeszlosc. Gdy Wandale stali u bram Rzymu, Rzymianom nie moglo sie w glowie pomiescic ze miasto moze byc zdobyte, a Rzym (ktory istnial 700 lat) jako panstwo przestac istniec. Polakom, jeszcze w latach 1750-1770, trudno bylo pojac ze panstwo moze byc rozebrane i przestac istniec. A jednak tak sie stalo.

  Im wczesniej sobie uswiadomimy ich plany tym wiecej mozemy zrobic w celu obrony. Niektorzy moze chceliby sie zaangazowac w obrone USA. Osobiscie uwazam ze to nie ma sensu. USA jest juz tak zepsute ze tam nie za bardzo jest z kim laczyc sie. Amerykanie maja juz tak wyprane mozgi ze malo co do nich dociera. Sa, nieliczne jednostki, ale to za malo i za pozno. Tego juz nie da sie uratowac.

  Na podstawie tego czesciowego potwierdzenia przypuszczen, mozna wyciagnac wniosek ze pozostala czesc konkluzji zawarta w ad.58 rowniez prawdopodobnie jest prawdziwa. A wiec to ze zydzi zamierzaja przyjechac do Polski i zrobic z niej druga Judee. A wiec to ze beda „oczyszczac” Polske z gojow. To moze wydawac sie nieprawdopodobne, ale wystarczy spojrzec na Palestynczykow i na to ze pomimo ze dokonuje sie tam eksterminacja na oczach calego swiata, to nikt, tak naprawde, o to nie dba i nie kiwnie palcem aby ich uratowac. Palestynczycy sa juz tylko zywymi trupami, ktorzy zostana eksterminowani przy pierwszej nadarzajacej sie okazji.

  Niektorzy moga myslec: dlaczego oni mieliby wybrac sobie Polske skoro moga sobie wybrac dowolny kraj na ziemi?

  Takie rozumowanie jest bledne. Wymaga to szerszego przedstawienia sprawy i jest tematem na oddzielny artykol. (Czy kogos to interesuje?)

  Z uswiadomienia sobie faktu ze USA utraca swoja mocarstwowa pozycje (lub nawet przestana istniec) wynika ze:

  1. NATO przestanie praktycznie istniec i jakiekolwiek „inwestowanie” (jak to mowi Tusk i spa) w ta organizacje nie ma sensu.

  Ta organizacja nie jest do zapewniania nam bezpieczenstwa lecz wykorzystywania krajow czlonkow do prowadzenia napasci na narody ktore zydzi chca zniszczyc. Prowadzenie polityki Polskiej wg; tzw: „powszechnie” uznanych pogladow moze nas doprowadzic tylko do katastrofy. Potrzeby jest nam ktos na miare Dmowskiego ktory szedl na przekor „powszechnie” uznanym pogladom w swoim czasie i dzieki temu doprowadzil do odrodzenia sie Polski.

  2. Prowadzenie jakiejkolwiek polityki pro-amerykanskiej nie ma sensu i drogo bedzie nas to kosztowac.

  Nalezy przypuszczac ze panstwa i narody na ktore napadla Polska przy boku USA beda podburzane przeciw Polsce, przez agentow zydowskich, w celu odwetu. Juz obecnie w Iraku ukazuja sie publikacje i wypowiedzi radiowe, dotyczace zniszczen jakie to niby Polacy dokonali na gruzach starozytnego miasta Babilon (ktore bylo zabytkiem pierwszej klasy) gdzie Polacy mieli swoja baze. O te zniszczenia oskarza sie Polakow (przedstawiajac Polakow jako barbarzyncow) i te wiadonmosci sa rozprzestrzeniane w calym swiecie arabskim choc nie w oficjalnych lecz tzw: kontrolowanej opozycji mediach. Jest wiecej niz pewne kto naprawde za tym stoi. Rowniez przyklad z Wikileaks (ktora jest narzedziem Mossadu) ktore to wypuscilo informacje o tym ze Polacy zamordowali cywilow w Afganistanie a co zostalo powtorzone przez wszystkie glowne (zydowskie) srodki swiatowego masowego przekazu, jest dowodem na to ze oni „urabiaja nam gebe” i prezentuja w negatywnym swietle wlasnie po to ze gdy sami beda robic z nami porzadki nikt nie bedzie sie temu sprzeciwial. Ich dzialania sa zaplanowane na wiele, a nawet dziesiatki lat, naprzod.

  Powstaje pytanie: jak sie bronic? Jak uratowac Polske a wlasciwie narod Polski? Nalezy sie wiec zastanowic co konstruktywnego mozemy teraz zrobic? Wnioski? Sugestie?

 75. Rosomak said

  Ad. 74

  Przede wszystkim trzeba nam ZMĄDRZEĆ.

  Wiem, że jest to długi proces a nie iluminacja, ale pilnie i niezbędne – zwłaszcza wobec wszechobecnym: indoktrynacji i zakłamaniu – jest tu AKTYWNE SAMOKRZTAŁCENIE (sieć, książki, spotkania), bo jak napisałeś Marku:

  „Im wczesniej sobie uswiadomimy ich plany tym wiecej mozemy zrobic w celu obrony”.

  Z moich rozmów, doświadczeń i obserwacji niestety wynika, że „naród Polski” (?) nie ma już wcale ochoty się bronić.

  Jest tego stanu rzeczy wiele determinantów, ale dla stałych bywalców „Gajówki” nie ma potrzeby ich przytaczać, bo wiadomo o co chodzi.

  Społeczeństwu łopatą można nam kłaść do łba wiedzę i bieżące informacje (a propos: polecam „Aktualności” 2 września b.r. na grypie666), a i tak niewiele z tego dociera do polactfa.
  Istot rozumnych, tzn. potrafiących jeszcze generalizować i wyciągać właściwe wnioski oceniam na jakieś 1-2 %.

  Z drugiej strony wiemy, że z początku za Chrystusem poszła tylko garstka…

  P.S.
  Dla tych, którzy jeszcze tego nie znają:

  Rozpowszechniaj ten materiał !
  Poinformuj każdego kogo znasz co się dzieje.

 76. Rosomak said

  Widać, że nie przebudziłem się jeszcze, sorki za błędy stylistyczne i ortograficzne w poprzednim wpisie 🙂

 77. zetem said

  Czy wy wszyscy badaliście się u psychiatry?Jesteście dorodnym okazem całkowitego sfiksowania.to było do powyższych

 78. Zbigniew Koziol said

  @77 Jak na razie nie ma obowiazku posiadania licencji do pisania w internecie. I szybko, mam nadzieje, nie bedzie. Wam by sie przydala jednak.

 79. Vit said

  teraz nie sprzedaje sie wódki na kredyt żeby rozpijać Polaków ale za to sprzedaje sie Gazetę Wyborczą i inne tytuły polskojęzyczne

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: