Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Nie ma króla bez Boga
  Boydar o Przestańcie kłamać!
  Kwal o Wolne tematy (46 – …
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Krzysztof M o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  UZA o Przestańcie kłamać!
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Towarzysze i towarzyszki! Oraz…
  Boydar o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Olo o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Olo o Wenezuelskie złoto „utknęło” w…
  Kar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  Boydar o Przestańcie kłamać!
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Lewica chce likwidacji lekcji religii w szkołach

Posted by Marucha w dniu 2010-09-08 (Środa)

Szef SLD Grzegorz Napieralski zaproponował w poniedziałek w Szczecinie przeprowadzenie debaty publicznej na temat likwidacji lekcji religii w szkołach.

“Proponujemy, by zacząć nieagresywną debatę publiczną o miejscu religii w naszym państwie, zwłaszcza w szkołach. Uważamy, że miejsce tego przedmiotu jest w salkach katechetycznych przy kościołach” – powiedział Napieralski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że według danych uzyskanych przez Sojusz z MEN blisko pół miliarda złotych państwo wydaje rocznie na pensje dla nauczycieli religii w szkołach, a razem z kosztami utrzymania sal lekcyjnych na ten cel z budżetu państwa wydawanych jest blisko miliard złotych.

Szef SLD podkreślał, że formuła debaty nie jest jeszcze określona; mogłaby się odbyć np. w Sejmie lub w formie okrągłego stołu z przedstawicielami różnych środowisk: kościołów, partii politycznych, naukowców. “Pytanie, czy partie rządzące są gotowe na taką debatę, wierzymy, że tak” – dodał.

Zaproponował, aby szkolne sale katechetyczne zamienić w świetnie wyposażone sale informatyczne, a pieniądze wydawane dotychczas na naukę religii przeznaczyć na zakup komputerów dla uczniów oraz naukę języków obcych. Dodał, że SLD jest gotowe przygotować dla rządzących dokładne propozycje przesunięcia funduszy wydawanych na lekcje religii w szkołach na inne cele.

Pytany przez dziennikarzy, czy nadszedł dobry czas na taką debatę, Napieralski podkreślił, że tak, bo według niego coraz więcej osób ma wątpliwości czy obecność w szkołach w obecnej formie jest dobra.

Pytany dlaczego, gdy lewica była u władzy nie zajęła się tym problemem, Napieralski odpowiedział: “Nie było wtedy takiej możliwości, wtedy najważniejszą sprawą były m.in. kwestie związane ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej”.

Pytany o obecność krzyży w szkołach i urzędach odpowiedział. “Instytucje państwowe, w tym i szkoła powinny być wolne od wszelkich symboli religijnych, ale zapewniam, że nie będziemy prowadzić krucjaty przeciwko tym, którzy życzą sobie, aby taki krzyż u nich w gabinecie wisiał”. “Tu chodzi o rzetelną dyskusję na temat standardów europejskich” – podkreślił.

Za: hoga.pl

Komentarzy 10 to “Lewica chce likwidacji lekcji religii w szkołach”

 1. Zbigniew Koziol said

  I slusznie.

  Ja wogole to nie wiem, po co szkola jest potrzebna. Przeciez nawet samemu mozna wszystkiego sie nauczyc.

 2. OBRONA POLSKA said

  A nie lepiej p.Napieralski wprost powiedziec/zaproponowac dla Polakow zycie bez religii ?

  Jak walic w religie to zgrubej rury az bedzie czerwona !

  Tylko co wtedy bedzie jak juz mlodziez przestanie tez wierzyc w wasze czerwone ideologie i zacznie was prac po pulchnych pyskach ???
  Nie uwazasz,ze religia powstrzymuje od zla jak telewizor w domu szmula zamykany we wnece sciennej aby jego dzieci nie ogladaly odpowiednich programow „tivi”.
  Czy wiesz,ze szmule (czyste rasowo) nie uczeszczaja do publicznych szkol tylko do swoich koszernych i na dodatek w odpowiednich strojach, czesto oddzielnie chlopcy i dziewczynki ?

  Moze nie wiesz dlaczego to im na lekcjach nie mowia o sexie,nie rozdaja prezerwatyw ale za to ucza odpowiednich zachowan szmulowych .
  A jak to jest z religia w szmulowych szkolach ,co u nich wisi na scianach ,tez nie wiesz ?

  No to p.Napieralski brac sie za szmulowa nauke i wzorce,trzeba podpatrywac „narod przebrany” w rozne uniformy.
  Ostatnio modne jest wystepowanie w garniturze bez krawatu w rozpietej koszuli i to ma swoj cel ,miedzy innymi rozpoznawczy,po co zaraz zagladac w PESEL albo kierowac wrok na odstajace uszy.

 3. z blogów said

  Żyd w Belwederze…

  Poniższy tekst jest odpowiedzią na poniższą niepokojącą wiadomośc ze świata:

  »Co piąty Amerykanin: Obama jest muzułmaninem
  Nowe badania pokazują gwałtowny wzrost liczby Amerykanów, którzy błędnie sądzą, że prezydent Barack Obama jest wyznawcą islamu. Ten wzrost nastąpił w ciągu ostatnich kilku lat. Badania były przeprowadzone zanim prezydent włączył się w kontrowersyjną sprawę budowy meczetu w Strefie Zero, gdzie stały zniszczone przez terrorystów 11 września 2001 roku wieże WTC»

  Dzięki Bogu w Polsce nie mamy takich problemów i chwała nam za to.

  Pan prezydent Bronisław Komorowski jest chrześcijaninem, praktykującym katolikiem, wzorowym pierwszym obywatelem, przykładnym ojcem i mężem.

  Żony i stanu.

  W przeszłości mieliśmy prezydenta, który był również bardzo wierzący, czemu dawał wyraz, albo kilka wyrazów.

  Dla zamanifestowania swej wiary temuż prezydentowi zazwyczaj służyła klapa.

  Zanim został pierwszym obywatelem, także pod tym względem był mocno pryncypialny, czego dawał wyrazy ze schodków proboszczówki u świętej Brygidy.

  Nieprawdą jest to, że późniejszy lokator Belwederu był totalnym bezbożnikiem, bo jako takiego, jego przeurocza małżonka nie zdzierżyłaby w swej bliskiej obecności tyle lat.

  Tenże prezydent odbył był rundkę papamobile, co świadczy o tym, że Biały Papa, dysponent owego pojazdu, nie widział w swym pasażerze diabła wcielonego.

  Czego oną przejażdżką dał wyraz.

  Pierwszy prezydent nowożytnej ery postkomunizmu realnego, obywatel generał, jest zdeklarowanym ateistą, czego się nie wypiera, a nawet chełpi.

  Jego równie niewierzący towarzysze, zrzucili się po dysze i zamówili mszę świętą w intencji obywatela generała, który na oną nie poszedł ostentacyjnie niejako.

  Mieliśmy w pierwszych szeregach prominentne osobistości życia publicznego, które z własnej i nieprzymuszonej woli, akcentowały swą przynależność do Kościoła.

  Działo się to w ważnych chwilach ich życia.

  Zazwyczaj przed wyborami.

  Jeden z nich przeszukał archiwa i odnalazł kwity, iż jest katolikiem od czternastego wieku, czemu dał wyraz w prasie, radiach i telewizji.

  A dosyć młodo jeszcze wtedy wyglądał.

  Inni zaś, pożenili się kościelnie ze swymi cywilnymi małżonkami, by również dać wyraz.

  Absolutnie nie wierzę w to, że jeden z panów polityków ochrzcił się wyłącznie dlatego, że mu tak szef partii zasugerował.

  Szczerze ufam, że była to dojrzała decyzja, którą podjął ze świadomością doniosłości tegoż aktu i faktu.

  Znam polityka katolika, który porzucił żonę ślubną i związał się z młódką niewiele starszą od dzieci sakramentalnych, a swej miłości dawał wyraz niejednokrotnie publicznie.

  I ona też.

  Aktualnie są jeszcze razem, czego ona dziś w Onecie dała wyraz kolejny już raz.

  Nie jesteśmy krajem, w którym ktoś komuś w metrykę chrztu zagląda.

  Mamy szczęśliwie za sobą czas, kiedy za wiarę wyrzucano z pracy i urzędu.

  Bóg dobry da, że dziś, niepraktykujących polityków, w tym byłych ministrantów, także nie będzie się moralnie osądzało i odsądzało od czci.

  I wiary.

  Póki co, nie mamy problemów z obecnością w życiu publicznym osób o zdecydowanie odmiennym kolorze

  I nie o odcień włosów tu rzecz idzie.

  Mam nadzieję, że nawet jeśli kiedyś do Belwederu wprowadzi się czarnoskóry ortodoksyjny Żyd, Cygan, czy Indianin, powitamy go ze staropolskim obyczajem chlebem z wodą.

  Czy czymś w tym rodzaju.

  No…

  Idę spać.

  Marek Wilczur (21:43)
  http://na-uroczysku.blog.onet.pl/2,ID412958707,index.html

 4. A. Gołąb said

  Polacy trwają przy krzyżu….

  http://wobroniekrzyza.wordpress.com/

 5. Brat Dioskur said

  Zwracam uwage na dosc spore semantyczne tapniecie …Mianowicie w Polsce nie ma zadnej lewicy a ci ,ktorzy zadaja likwidacji religii w szkolach to zwykli sowieciarze , z lewica nie majacych nic wspolnego.Lewica byla PPS,oczywiscie ta w odmianie niepodleglosciowej.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 5

  „Lewica byla PPS,oczywiscie ta w odmianie niepodleglosciowej.”

  – Oczywiście. Generałowie Rozwadowski i Zagórski to potwierdzą.

 7. kosak0 said

  parch napieralski won do izraela i tam zaprowadzaj „porzadki”;od katoli wara

 8. Św. Mikołaj said

  W szkole, w sali, w parku… Co za znaczenie? Może być gdziekolwiek…

  Wychowanie dziecka zaczyna się i kończy w domu. To rodzice kształtują (powinni) dziecko, w tym jego światopogląd i w dużej mierze od nich zależy co z niego wyrośnie bez względu na „standardy europejskie”.

  W Polsce jest jak jest m.in. dlatego, że większość tak pojętą rolę rodziców miała i ma głęboko w d..ie co zaowocowało wykształconymi, znającymi języki obce debilami bez moralnego kręgosłupa, za to z prawem wyborczym.

 9. Poranek said

  Jesli spoleczenstwo polskie odrzuci religie, to sie pograzy w mrokach postkomuny

 10. Poranek said

  Pan Napieralski ze swoją partią SLD (Słowem Ludzi Dzielą) rozpoczęli wojnę przeciwko Kościołowi i jego wyznawcom. Pod sztandarem UE próbują dokonać tego, czego nie udało siłę ich ojcom, wujkom i dziadkom spod sztandaru sierpa i młota, a mianowicie z katolickiej Polski uczynić bezbożny kraj. Podobnie jak żydowscy Kapłani przed 2000 lat, którzy zapłacili Judaszowi 30 srebrników za wydanie swego Nauczyciela tak teraz oni oferują uczniom komputery w zamian za wyrzeczenie się lekcji religii w szkole.Nie zdają sobie z tego, jak ten diabelski pomysł obciąży psychikę 72% uczniów uczęszczających na lekcje religii ( Judasz po oddaniu srebrników powiesił się).Żyjemy przecież w państwie demokratycznym, gdzie mniejszość musi podporządkować się większości. Nasuwa się pytanie , skąd SLD chce wziąć pieniądze na naukę etyki skoro za pieniądze odebrane księżom i katechetom mają zakupić komputery? Reasumując , jeśli solą w oku dla SLD są pieniądze na naukę religii, której celem jest zbawienie ludzkości to jaka kopalnia soli powinna być w ich oczach w przypadku niesprawiedliwie wysokich emerytur komunistycznych ubeków, które wielokrotnie przewyższają emerytury ofiar komunistycznego systemu . Panie Napieralski , ja jednak mam wątpliwości , że pański ateistyczny plan nie uda się a pana partia straci autorytet .

Sorry, the comment form is closed at this time.