Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Proroctwa o Polsce

Posted by Marucha w dniu 2010-09-18 (Sobota)

Wpadła mi niedawno w rękę niewielka książeczka autorstwa Wincentego Łaszewskiego „Proroctwa o Polsce. Obietnica i krew.”

Autor nie ograniczył się do przepowiedni pochodzących z Polski, które zawsze można by wytłumaczyć tzw. pobożnymi życzeniami, lub chęcią tchnięcia optymizmu w nasz umęczony i zniewolony naród. Powołuje się również na świętych, mistyków i wizjonerów, których z naszym krajem nic nie łączyło, jak np. słynna Teresa Neumann z Niemiec albo włoski wizjoner, franciszkanin Lodovico Rocca.

Można powiedzieć, nie wchodząc w szczegóły, iż proroctwa dla Polski brzmią bardzo optymistycznie i, co ciekawe, noszą charakter absolutny, a więc wypełnią się na pewno, nie będąc (jak to często bywa) uzależnione od spełnienia pewnych warunków.

Nie oznacza to jednak, iż droga do ich spełnienia będzie prosta i jednoznaczna. Autor opisuje trzy możliwości:
1. Droga najlepsza i najprostsza, zgodna z wolą Boga – gdy naród żyje według Jego przykazań. Niestety, wydaje się ona, biorąc pod uwagę aktualny stan duchowy Polaków bardzo mało prawdopodobna.
2. Droga wielkich cierpień narodu, który w końcu zrozumie, że musi wrócić do Boga. Być może właśnie nią idziemy.
3. Droga odkupienia narodu poprzez ofiarę krwi wybranych przez Boga osób, baranków ofiarnych.

Nie wiem jednak, czy autor książki zajmował się – o ile takowe istnieją – przepowiedniami dla Polski noszącymi mniej optymistyczny charakter.

W każdym bądź razie, jeśli komuś owe proroctwa dodadzą wiary w przyszłość – to dobrze. Przypominam jednak, że katolik nie ma obowiązku wierzyć w żadne przepowiednie.

Osobom zainteresowanym polecam poszukanie w Googlach haseł:
„Proroctwa dla Polski” i „Proroctwa o Polsce”.

Komentarze 33 to “Proroctwa o Polsce”

 1. POLSKA BEZPARTYJNA said

  Proroctwa ?
  A moze by je tak nazwac : PLANY DO ZREALIZOWANIA ???

  ONI („starsi w wierze”) je maja , a Polacy potrafia planowac i dzialac ?

  Oni jeszcze czekaja na „mesjasza”, a nam go juz dano !

  Wizjonerow i prorokow zawsze bylo wielu,doszli teraz do nich jasnowidze (dobrze oplacani) , a wiecie jakie mieli/maja cele ?

  Lepic z porostaczkow PLASTELINE wykorzystujac zarowno strach jak i wspanialomyslnosc !

  ZYCIE NA ZIEMI MASZ JEDNO,PRZEZ BOGA i TWYCH RODZICOW DANE !
  Spozytkuj go tak aby tobie i innym nie dziala sie krzywda,do tego proroctw ani kabaly ci nie potrzeba,wystarczy wlasny rozum.

 2. PL said

  Coś mi się wydaje, że nie żadnych „jasnowidzów” tu chodzi, tylko o osoby zmarłe w aurze świętości i to już dość dawno temu. Książeczka, którą znam, przywołuje również np. wypowiedzi prymasa Hlonda lub św. Faustyny Kowalskiej?

  Jaki cel ma Polska Bezpartyjna, wrzucając do jednego worka świętych Kościoła, „jasnowidzów” i do tego jeszcze żydowską „kabałę”?

  Sugerowanie, iż kard. Hlond, Faustyna Kowalska czy Teresa Neumann usiłowali „lepić z prostaczków plastelinę” jest po prostu nikczemne.

 3. POLSKA BEZPARTYJNA said

  Przyjacielu Polaku (za takiego cie uwazamy) !

  O swietych to my prostaczkowie tez troche znamy ale swietych tu nie przytaczamy,bo zadni swieci nam nie pomoga jezeli nie pomozemy sobie sami.

  Prosimy wiec nie stwarzac antagonizmow wsrod Polakow na tle swietych ,gdyz bedziemy musieli przypomniec jednego,ktory jeszcze swietym nie zostal choc zaraz po smierci chciano go oglosic swietym ale zorientowano sie ,ze to moze zamiast pomoc zaszkodzi.

  POLSKA BEZPARTYJNA ma jeden zasadniczy cel :
  RATUNEK POLSKI i POLAKOW ale nie w oparciu o swietych niezyjacych ale w ZJEDNOCZENIU ZYWYCH,ktorzy wcale nie musza zostac swietymi gdy zaczna dzialac.

  Czy sie rozumiemy przyjacielu PL ?

  Jeszcze tylko to:
  My nie mamy „workow na swietych” ale za to mamy dobre rady jak Polske wyzwolic z rak wrogow !
  Chcesz WOLNEJ POLSKI ,czy wiecej swietych na oltarzu ???

 4. N said

  Fałszywa alternatywa. Polska jest ojczyzna ale niebo jest na wieki. Ba, nawet Kościół istniał, kiedy Polski jeszcze nie było i będzie istniał nawet gdyby jej nie było, do skończenia świata. Czlowiek ma przede wszystkim dbac o zbawienie swojej duszy. A do tego dąży się uświęcając się wedle swojego stanu, powołania i sił. Więc tak, chcę więcej świętych zbawionych w niebie bardziej niż wolnej Polski.

 5. Marucha said

  Bezpartyjna Polsko, prezentujesz niestety poglądy talmudysty, dla którego ważne jest tylko to, co na ziemi.
  Jeśli chcesz wyzwolić Polskę bez pomocy Boga, toś po prostu głupia.
  Polska okres swej największej potęgi miała wówczas, gdy była najbardziej wierna Bogu.

 6. POLSKA BEZPARTYJNA said

  Czyli idac tokiem twego rozumowania „Panie Gajowy” teraz Polska jest niewierna Bogu,bo przeciez potega nie jest a na dodatek mocno zadluzona u Zydow – czy tak ?

  Osobie „N” tez odpowiadamy i jednoczesnie pytamy,proszac o wyjasnienie :

  POLSKA JEST OJCZYZNA POLAKOW (prosze szanowac ja i milowac) i BEDZIE NA WIEKI !

  Niebo jezeli osiagniemy to dopiero po smierci,za zycia wcale nie musimy cierpiec aby niebo osiagnac !
  Wystarczy isc przez zycie uczciwie,z prawda i sprwiedliwoscia .
  Wtedy dopiero osiagniemy zbawienie duszy .

  Teraz pytanie:

  CZY PRAWO DO WOLNOSCI NIE JEST SWIETE ?

  Za swietosc mamy oddac wolnosc na ziemi ???

 7. Dobro said

  Serdecznie pozdrawiam Pana Gajowego i Polskę Bezpartyjną. Bóg, demokracja i świętości panowały p. n. e. Z granic Polski, „Ktoś” wygonił świętą matematykę i święta geometrię z egzaminów maturalnych na dwadzieścia lat. I takie są wyniki bez świętych przyrządów.

 8. spawmag said

  Każdy miłuje boga jeden bardziej drugi mniej,tylko z uwagi na bieżące czasy ciężko żyć według jego przykazań,ci którzy nam o tych przykazaniach powinni przypominać sami zagonili się(świadomie lub nie)w kozi róg.Ja myślę że musimy sobie zacząć wybaczać ale z rozsądkiem bo niektórzy tylko na to czekają i pod pewnymi hasłami,otumanili naszą czujność.Pozdrawiam wszystkich których interesuje dobro Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

 9. Ad 6: Polska Bezpartyjna:

  Wolnosc nie jest (i nigdy nie byla) czyjas wlasnoscia a swietosc (nigdy nie byla i) nie jest prawem.

  Tak wiec nasuwa sie pytanie: Czym jest wolnosc? I czym jest prawo? Czy wolnosc wynika z prawa? Czy prawo wynika z wolnosci?

  Jakim wiec prawem (lub w/g jakiego prawa) niewolnik mowi o wolnosci, skoro Prawo nie jest swietoscia???

  W jaki sposob (lub w/g jakiego prawa) niewolnik stworzy Prawo dla wolnego czlowieka (wolnych obywateli) jesli w dalszym ciagu jest zniewolony prawem, ktore nie jest swietoscia???

  Idac dalej: Czy jest to mozliwe, aby jeden milion niewolnikow byl w stanie stworzyc choc jednego czlowieka wolnego???
  Czy jeden wolny czlowiek jest w stanie uwolnic miliony niewolnikow?

  Do PRZEMYSLENIA: Slowo wolnosc – jest interpretowana w zaleznosci od punktu widzenia i punktu „siedzenia” i opinii jest tyle, ile jest glow (mam na mysli: glow myslacych)… Tak wiec opinie glow myslacych n/t wolnosci czlowieka nie sa bynajmniej wolnoscia, a jedynie opinia o wolnosci w/g ich interpretacji (stanu, urzedu, majatku, wiedzy, madrosci czy inteligencji).
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Bez Boga, ani do proga…” – W jaki sposob czlowiek (myslacy o wolnosci) rozpozna falsz nie znajac Prawdy???
  Otoz to…

 10. POLSKA BEZPARTYJNA said

  Wylozyles nam Jasku swoja fiozofie i masz do tego calkowite prawo,ale czy masz do tego jeszcze inne prawa na dzien dzisiejszy nawet w tej swoje Kanadzie ?
  Jestes znawca zagadnien ekonomicznych i zydowskiej lichwy ,jako niewolnik potrafisz sie jej sam wyzbyc (lichwy i jej niewoli ) ???

  Przyjedz do Polski ,stan na czele udreczonych Polakow i wtedy dasz nam wszystkim przyklad jak dokonac na dzien dzisiejszy cudow,chocby takiego na poczatek jakim bedzie ZJEDNOCZENIE POLAKOW i WSPOLNE DZIALANIE.

  Za przyklad niech posluzy pomoc Polakow (tam w Ojczyznie) takim partiom jakimi byly i to juz na dobrej drodze do zwyciestwa Liga Polskich Rodzin i Samoobrona – KTO IM POMOGL Z POLAKOW gdy ich na oczach swiata „kopano” ???

  Piszemy o tym dlatego wszedzie gdzie nam pozwalaja (jeszcze) ,bo bedzie wkrotce „perskie oczko” lat przez ktore wiele juz napisano na forach a nie zrobiono nic po za jalowymiu dyskusjami i informacja.
  Co najwyzej skoczono sobie do oczu i udawadniono swoje „filozofie chlopskie”,uniwersyteckie tez przez profesorow zabierajacych glos w mediach takich (uwazanych za polskie) jak media o.dr.T.Rydzyka.

  Czy cos przez te lata zmieniono (kto i kiedy) na korzysc Polski ?
  Konczylo sie na gardlowaniu wszelkiego rodzaju i klepania w klawiature komputera.

  Jeszcze bardziej oglupiono narod i chyba o to w tym wszystkim chodzi,aby ludzie nie polapali sie „co z ta Polska” !

  Czy na tym forum i innych widac jakies wzajemne sie wspieranie,chociazby w dyskusji,przyznawanie racji,wzajemne doradzanie ?
  NIE !
  Madrych wyrzuca sie z grona ,bo glupim wszystko mozna wcisnac ,nawet kazania majace okreslony cel.

  To jest SOLIDARNOSC POLSKA ,czy rozbijacka robota SZMULOW i SZWABOW ???

  I tak samo jest w realu ,bowiem caly czas dazy sie do skloocania a nie jednoczenia Polakow,a kto to robi ?

  PARTIE POLITYCZNE i ich zwolennicy !

  Czy partia PiS uratuje Polske ?
  A moze PO szmuloszwabska krew ?

  NIE !

  Zadna partia nie dziala dzisiaj na rzecz Polski,nawet te ,ktore wykopano nie potrafia sobie podac rak i stworzyc JEDNA WIELKA POLSKA SILE NARODOWA.
  Wykopano ich za prog wyborczy i wszystko im „opadlo” !!!

  Liczcie wiec na bezpartyjnych,TA SILA MOZE TYLKO DOKONAC ZMIAN !
  A jak , to niestety w cyberprzestrzeni wam tego pokazac nie mozemy,bo kazdy wlasciciel portalu ma zabronione dopuszczac POLSKIE SILY DO GLOSU i stosuje wszelkie blokady lub stara sie nam w tym pzreszkodzic na rozne sposoby lacznie z osmieszaniem i wyzywaniem od glupich.

  Trzymajcie sie wiec dalej partii politycznych,bedziecie mieli kolejny „raj na ziemi” na nastepne dziesieciolecia i udawana walke partyjna,ktora juz wchodzi nawet do Kosciola wszelkimi drzwiami.
  Kosciol w Polsce gdyby byl POLSKIM KOSCIOLEM juz dawno poprowadzil by NAROD POLSKI do WOLNOSCI i NIEZALEZNOSCI ale tego uczynic nie chce bo…. (prosze sobie dopisac sami),rowniez sluzy OBCYM SILOM na podworku koscielnym podobnie jak partie na swoich.
  I tu jest problem,ktory niezwlocznie trzeba rozwiazac i sa na to sposoby jak chociazby ten, przykrecenie kurka z nasza kasa dla nich !
  Innej drogi nie ma ,tym bardziej rewolucyjnej gdzie dzisiaj Polske mozna nakryc myckami ,ktore przyfruna z Izraela a tym bardziej poslusznego mu USA i NATO,zas ONZ nie kiwnie nawet palcem, tym bardziej ci udajacy „przyjaciol”.

  Napisalismy to wam na pozegnanie i idziemy tam gdzie Polacy sie jednacza a nie pluja na siebie.

  Wierzcie dalej partiom,partie was uratuja lub zbawia !
  POWODZENIA w jalowych dyskusjach !!!

 11. Ad: 10 = Polska Bezpartyjna

  Wylozyles nam Jasku swoja fiozofie i masz do tego calkowite prawo,ale czy masz do tego jeszcze inne prawa na dzien dzisiejszy nawet w tej swoje Kanadzie ?
  Jestes znawca zagadnien ekonomicznych i zydowskiej lichwy ,jako niewolnik potrafisz sie jej sam wyzbyc (lichwy i jej niewoli ) ???

  (jasiek z toronto) Nie wykladalem zadnej filozofii i o zadnej nic nie napisalem, a jedynie postawilem kilka pytan, ktore dotyczyly glownie glownego tematu. Filozofia nie stawia pytan, a rozwija ideologie lub ja propaguje…
  Kanada nie jest moja i nigdy nie byla. Zamieszkalem w Kanadzie, bo w Polsce niewatpliwie zamieszkalbym na brudnowskim cmentarzu…lub gdzies pod „plotem”… Tak wiec „ironia” n/t „mojej Kanady” jest zupelnie bezpodstawna i wrecz zlosliwa…

  Przyjedz do Polski ,stan na czele udreczonych Polakow i wtedy dasz nam wszystkim przyklad jak dokonac na dzien dzisiejszy cudow,chocby takiego na poczatek jakim bedzie ZJEDNOCZENIE POLAKOW i WSPOLNE DZIALANIE.

  (jasiek z toronto) Ja nie zamierzam stawac na czele udreczonych Polakow (moich Rodakow), ale to wlasnie udreczeni Polacy winni postawic takiego wlasnie o podobnych zdolnosciach i umiejetnosciach. Jak na razie, nie jest jeszcze czas na taki wybor przez udreczanych Polakow przez „liberalny zydowizm”…
  Nigdy nie zamierzalem byc „ikona” polityczna czy ekonomiczna, czego dowodem jest to, ze wciaz (od 1993 roku) posluguje sie w sieci Internetu nikiem: „jasiek z toronto” i uwalniac niewolnikow z niewoli nigdy nie zamierzalem, bowiem niewolnicy wciaz tego nie chca (lub nie dochodzi to do ich swiadomosci ze jest taka mozliwosc)…

  Za przyklad niech posluzy pomoc Polakow (tam w Ojczyznie) takim partiom jakimi byly i to juz na dobrej drodze do zwyciestwa Liga Polskich Rodzin i Samoobrona – KTO IM POMOGL Z POLAKOW gdy ich na oczach swiata „kopano” ???

  (jasiek z toronto) Nigdy nie bylem zwolennikiem LPR-u, PiS-u, PO, AWS-u, Samooborony czy innych partii. Jestem zwolennikiem osob fizycznych, ktorzy nie sa tylko Polakami z zewnatrz, ale przede wszystkim wewnatrz…
  Osobiscie wyrzucilbym na zbity „pysk” LPR i Samoobrone z zycia publicznego i partyjnego, ale pozostawilbym niektore osoby fizyczne, ktore moglyby reprezentowac racje stanu Narodu Polskiego. Ponadto, wszelkiego rodzaju partie nie posiadaja odpowiedzialnosci personalnej i nie sposob jakakolwiek partie „umiescic” na ulicznej latarnii…

  Piszemy o tym dlatego wszedzie gdzie nam pozwalaja (jeszcze) ,bo bedzie wkrotce „perskie oczko” lat przez ktore wiele juz napisano na forach a nie zrobiono nic po za jalowymiu dyskusjami i informacja.

  (jasiek z toronto) Byc moze w/g Pana, Panie Witoldzie nic nie zrobiono, ale wydaje mi sie (pisze to w sposob dyplomatyczny), ze z panskimi przekonaniami w/g mojej opinii, nie bardzo da sie cokolwiek zrobic, gdyz przejawia Pan daleko idacy egocentryzm i indywidualizm. Jesli nauczy sie Pan kochac Polakow takimi jakimi sa, a nie takimi jakimi chcialby Pan zeby byli, to spewnoscia pokocha Pan Polske…taka jaka ona jest w rzeczywistosci, pelna bogactw i narodowych niespodzianek…:)))

  Co najwyzej skoczono sobie do oczu i udawadniono swoje „filozofie chlopskie”,uniwersyteckie tez przez profesorow zabierajacych glos w mediach takich (uwazanych za polskie) jak media o.dr.T.Rydzyka.

  (jasiek z toronto) Jesli chodzi o „chlopska filozofie” (czyt. „chlopski rozum”), to w dalszym ciagu mozna z tej filozofii czegos sie nauczyc jesli sie tylko chce i ma sie odrobine cierpliwosci, ktora jest darem, a nie „przwilejem” czy „prawem”… I tutaj w tym miejscu: – wlasnie na „chlopski rozum” zostanie wyartykulowana polska polityka, ktora w dalszym ciagu nie dojrzala do publicznej dyskusji, a jedynie w sieci Internetu na polskich stronach i forum’ach dyskusyjnych. (krotko mowiac, trzeba wpierw nauczyc sie sluchac, by potem zabierac glos…)

  Czy cos przez te lata zmieniono (kto i kiedy) na korzysc Polski ?
  Konczylo sie na gardlowaniu wszelkiego rodzaju i klepania w klawiature komputera.

  (jasiek z toronto) Doskonale wiem ze wielu by chcialo, aby wszystko sie nagle stalo, ale bardzo niewielu wezmie na siebie za to odpowiedzialnosc (karna czy polityczna)…Trzeba wiedziec co sie robi, by nie zrobic tego co sie tylko wie…

  Jeszcze bardziej oglupiono narod i chyba o to w tym wszystkim chodzi,aby ludzie nie polapali sie „co z ta Polska” !

  (jasiek z toronto) Oglupic, oszukac, okrasc i zdemoralizowac to tylko sa narzedzia do zniewolenia Narodu. Glownym winowajca jest sam Narod, ktory sobie na to pozwolil…i to za wlasne ciezko zapracowane pieniadze…
  Co z ta Polska? Aby naprawic Polske, trzeba wpierw zaczac naprawiac samego siebie…, a potem to z „gorki”…

  Czy na tym forum i innych widac jakies wzajemne sie wspieranie,chociazby w dyskusji,przyznawanie racji,wzajemne doradzanie ?
  NIE !

  (jasiek z toronto) Panie Witoldzie, pisze Pan bzdury na temat wspierania czy doradzania. Widze ze cholernie boi sie Pan krytyki czy odmiennego zdania (lub opinii) od panskiego. Dlaczego? Boi sie Pan argumentow? Faktow? Osobiscie KAZDEMU przyznaje racje jesli pisze prawde w oparciu o fizyczne fakty i nie „naciagam” opinni innych do swojego swiatopogladu, ale staram sie postawic w taki sposob pytanie, aby utwierdzic sie w przekonaniu ze prawda broni sie sama…i nie potrzebuje „adwokatow”…

  Madrych wyrzuca sie z grona ,bo glupim wszystko mozna wcisnac ,nawet kazania majace okreslony cel.

  (jasiek z toronto) Madrosc Panie Witoldzie jest darem od Samego Boga, a niewiedza nie jest zadna glupota, ale ciezkim grzechem jest dla nauczyciela, ze slepym nie wskazal drogi…

  To jest SOLIDARNOSC POLSKA ,czy rozbijacka robota SZMULOW i SZWABOW ???

  (jasiek z toronto) Mysle ze jest to panska opinia, bo w/g mojej jest to jeden ze sposobow odseparowywania ziarna od plew…

  I tak samo jest w realu ,bowiem caly czas dazy sie do skloocania a nie jednoczenia Polakow,a kto to robi ?

  (jasiek z toronto) Zazwyczaj najlatwiej jest sklocic tych, (lub sklocenie sa ci), ktorzy chca sie sklocic…

  PARTIE POLITYCZNE i ich zwolennicy !

  (jasiek z toronto) W dalszym ciagu zwolennicy partii politycznych staja sie ich zakladnikami, ktorzy licza na ich „obietnice”…wyborcze…z „ksiezyca” wziete…

  Czy partia PiS uratuje Polske ?
  A moze PO szmuloszwabska krew ?

  NIE !

  Zadna partia nie dziala dzisiaj na rzecz Polski,nawet te ,ktore wykopano nie potrafia sobie podac rak i stworzyc JEDNA WIELKA POLSKA SILE NARODOWA.
  Wykopano ich za prog wyborczy i wszystko im „opadlo” !!!

  (jasiek z toronto) Napisze Panu w tajemnicy, gdzie jest SILA NARODOWA. W 460 Fizycznych OSOBACH z nazwiskami i imionami zasiadajacych w Polskim Sejmie…

  Liczcie wiec na bezpartyjnych,TA SILA MOZE TYLKO DOKONAC ZMIAN !
  A jak , to niestety w cyberprzestrzeni wam tego pokazac nie mozemy,bo kazdy wlasciciel portalu ma zabronione dopuszczac POLSKIE SILY DO GLOSU i stosuje wszelkie blokady lub stara sie nam w tym pzreszkodzic na rozne sposoby lacznie z osmieszaniem i wyzywaniem od glupich.

  (jasiek z toronto) Cale szczescie Panie Witoldzie, ze jest to tylko panska opinia…

  Trzymajcie sie wiec dalej partii politycznych,bedziecie mieli kolejny „raj na ziemi” na nastepne dziesieciolecia i udawana walke partyjna,ktora juz wchodzi nawet do Kosciola wszelkimi drzwiami.

  (jasiek z toronto) Panie Witoldzie, do Kosciola od dawna wdarl sie „dym szatana” i co do tego ja nie mam watpliwosci…Czym jest jakas partia, ktora weszla do Kosciola z „dymem szatana” ktory don sie wdarl…???

  Kosciol w Polsce gdyby byl POLSKIM KOSCIOLEM juz dawno poprowadzil by NAROD POLSKI do WOLNOSCI i NIEZALEZNOSCI ale tego uczynic nie chce bo…. (prosze sobie dopisac sami),rowniez sluzy OBCYM SILOM na podworku koscielnym podobnie jak partie na swoich.

  (jasiek z toronto) Odpowiedz jest bardzo prosta: CHierarchia koscielna w dalszym ciagu trzyma pieniadze w lichwiarskich bankach, a te „ustalaja” polityczne „upodobania”… Czy to tak trudno zrozumiec???

  I tu jest problem,ktory niezwlocznie trzeba rozwiazac i sa na to sposoby jak chociazby ten, przykrecenie kurka z nasza kasa dla nich !

  (jasiek z toronto) Osobiscie bylbym szczesliwy, gdyby wszyscy Polacy zabrali swoje oszczednosci z bankow i zaczeli poslugiwac sie na codzien tylko i wylacznie gotowka…

  Innej drogi nie ma ,tym bardziej rewolucyjnej gdzie dzisiaj Polske mozna nakryc myckami ,ktore przyfruna z Izraela a tym bardziej poslusznego mu USA i NATO,zas ONZ nie kiwnie nawet palcem, tym bardziej ci udajacy „przyjaciol”.

  (jasiek z toronto) Jesli Rosjanie „wypieli” sie na lichwiarska miedzynarodowke, to nalezaloby szukac wsparcia (odpowiednich „dostaw”) w Rosji, a nie polegac na Anglii czy Francji…

  Napisalismy to wam na pozegnanie i idziemy tam gdzie Polacy sie jednacza a nie pluja na siebie.

  (jasiek z toronto) Zycze owocnej pracy…

  Wierzcie dalej partiom,partie was uratuja lub zbawia !
  POWODZENIA w jalowych dyskusjach !!!

  (jasiek z toronto) Dziekuje Panie Witoldzie za osobista opinie na ten temat, choc przyznam sie, ze mam zupelnie inny poglad na bieg wydarzen niz Szanowny Pan…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Miroslaw Bernard D said

  heheh a kto APnowie z Kanady Wam powiedzail ze Polacy sa udreczeni. Nie uwazam zebysmy mieli sie gorzej niz kraje zachodnie czy Kanada z USA razem wziete. A jesli mi ktos mowi o wolnosci na zachodzie to zbywam go smiechem. Tam o rzeczach niepoprawnych politycznie rozmawia sie po ciuchu i nie ze wszystkimi. W Polsce jeszcze tak nie ma.
  Jesli ktos mierzy kraje zachodnie skala posiadania i dlugoscia kielbasy to rowniez sie myli bo tam przecietny obywatel klasy srdniej wszystko ma na kredyt i zero oszczednosci: Samochod, dom, meble, pralki itd itp. A wszystko co zarabia w wiekszosci wydaje.

  W Polsce oczywiscie ten model dluzszej kielbasy postepuje i z czasm dobijemy do tej waszej wolnosci amerykanskiej kanadyjskiej czy zachodnioeuropejskiej.
  Jak mozna krytykowac Polakow samemu bedac niewolnikiem zachodniej lichwy, placac na lichwe i zyjac w krajach w ktorych slowo wolnosc znaczy prohomo, filo i antycatholic z wylaczeniem ludzi ktorzy wyjechali z przyczyn politycznych. A emigranci w USA czy Kanadzie oczekuja ze Polacy sie sprzeciwia bo emgranta nie podoba sie Polska. Cos tu z logika na bakier

  Z calym szacunkiem ale nie przywozcie nam polskich przywodcow z krajow zachodu.

 13. Re: 12… Miroslaw Bernard D.

  Panie Miroslawie, prosze nieco zaglebic sie w to, co raczy Pan komentowac…
  To tylko moja osobista rada…
  ===================
  jasiek z toronto

 14. POLSKA BEZPARTYJNA said

  Polacy w obu Amerykach nie sa niewolnikami,sa dobrze uposazeni,maja nawet nie tylko jeden dom ale wiecej i wynajmuja rodowitym Amerykanom.
  Sa to ci Polacy,ktorym chce sie pracowac a nie zerowac na pracy innych.
  Skad Miroslaw ma takie wiesci o amerykanskich Polakach,zechcesz zdradzic tajemnice ?
  Tak samo falszywka z udreczeniem Polakow,ktorych Miroslaw nie dostrzega.
  Kto ma dobrze to ma – prawda ?

  Krotko do Jaska :

  Nie mamy zamiaru rozkladac na czynniki pierwsze twych odpowiedzi jak ty to zrobiles z naszymi zdaniami.Dostrzegamy w tym stara szkole PZPR ale tej nie nasladujemy brzydzac sie partiami.
  Zaciekawilo nas przy tym twe podejscie do partii Leppera i Giertycha,to tez daje duzo do myslenia ale osad pozostawiamy czytelnikom,nie nasz to problem jak mowia Amerykanie.

  Za rady „emigranta kanadyjskiego” dziekujemy i jeszcze raz prosimy nie szukac w naszych szeregach Witolda.
  Jezeli szukac wsrod nas to tylko PRAWDZIWYCH POLAKOW tych zasiedzialych w Polsce ,jak i rowniez na tulaczce po calym swiecie.
  To dobrze,ze Pan czuwa ,a „filozofie” wzielismy z waszego uniwersytetu (chyba WUML-u) u J.Ulickiego-R.
  Z naszej strony polecamy portal http://www.suwerennosc.com gdzie wlasciciel nie chowa glowy w piasek i nikt mu nie bruzdzi (stary czy mlody szmul ze szwabem) !
  Glebokich snow i udanego weekendu !

 15. Panie Witoldzie, jest Pan najnormalniej niegrzeczny..i daleko jest Panu do Cywilizacji Lacinskiej…
  Obwinia Pan, nas wszystkich Polakow ze zamieszkuja poza granicami Polski i domniemuje, ze cieszymy sie ze jestesmy i dobrze jest nam (w sensie materialnym_ ze jestesmy tutaj poza granicami Polski. Przypomne Panu, ze nie chlebem czlowiek zyje., ale.. no wlasnie….Obudz sie Pan wreszcie Panie Witoldzie….Czas na pobudke…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Toronto said

  SWIADOMOSC NARODOWA ksztaltuje umysly Polakow, a NIESWIADOMOSC czyni z Polakow BEZMYSLNYCH BARANOW !
  Narod swiadomy to narod madry, a narod nieswiadomy to narod glupi, ktory dazy do wlasnej zguby.
  Madrosc czyni czlowieka wielkim, a wielkosc narodu zalezy od proporcji ludzi madrych do glupich.
  Coz jest wiec wart narod, ktory placi za swoje zniewolenie ?

  Zdewocialym „koscielnym owieczkom” nalezy przypomniec, ze zra polski chleb i maja POLSKIE OBOWIAZKI i nawet Jezus Chrystus o tym mowil:

  „Oddajcie wiec cezarowi to, co nalezy do cezara, a Bogu to, co nalezy do Boga” – Mat 22:21

  No i co, obludnicy, faryzeusze i matoly ?
  Najwyzszy Autorytet wam nakazuje, ze macie spelniac obywatelskie obowiazki !

 17. Toronto said

  Polsko !… twa zguba w Rzymie ! – J.Slowacki (1809-1849)

 18. Marucha said

  Polska Bezpartyjna zalewa ostatnio forum swymi wypowiedziami, w których można znaleźć sporo akcentów o charakterze pozornie patriotycznym.

  Mnie jednak jakoś one śmierdzą. I zdaje się, że podobnie odczuwa większość czytelników, o czym świadczy choćby liczba „łapek do dołu”, choć nie jest to całkowicie pewny dowód. Poza pięknymi hasłami dostrzegam coś innego – antyklerykalizm i próbę ostatecznego rozbrojenia Polaków przez nawoływanie do likwidacji partii politycznych (co dało by tylko uciechę „unym”)

  Polska Bezpartyjna reklamuje nam tutaj inny portal:
  „Z naszej strony polecamy portal http://www.suwerennosc.com gdzie wlasciciel nie chowa glowy w piasek i nikt mu nie bruzdzi (stary czy mlody szmul ze szwabem) !”

  Polecamy zatem Polsce Bezpartyjnej trzymanie się tego portalu i nie zaśmiecanie gajówki. A także przypominamy, iż tylko idiota może puszczać inwektywy i insynuacje pod adresem gospodarza, licząc na pobłażliwość.

 19. aga said

  Poolska bezpartyjna i Toronto w jednym stali domku 🙂

 20. aga said

  ad.15
  Panie Jaśku pewien jest Pan ,że to Witold a nie MarekG?
  Co za plaga antyklerykalow i ateistów,ktorzy zazwyczaj okazują się unymi…
  Również ci co chcą „ozywiać” religie pogańskie he he

 21. Marucha said

  Z reguły pojawiają się pod artykułami o charakterze katolickim, jak choćby kazania ks. Jenkinsa.

 22. Guła said

  No tak prze pana, nas nawet stać odpalić greckim emerytom 25 mld choć w innej drużynie finansowej grają.

  A co tam. Bo radość nas rozpiera i dobrobyt, któren razem wzięte idą łeb w łeb z bezrobociem, drożyzną i dziadowskimi zarobkami. A wzrasta ta radość i ten dobrobyt wprost proporcjonalnie do długów rządowych zwanych dla niepoznaki i konieczności spłaty, społecznymi Łacznie z wzrostem ukrytych i jawnych kosztów życia razem wziętych.

  Tusk za taką jak pańska wypowiedź panie Mirosławie Bernardzie dostał w mordę.

  Na wałach jemu skumulowało się. I dzisiaj nawet bezpieczny zwraca uwagę na formę w jakiej wygłasza własne nawiedzenia.

  Un zawsze jest oderwany od rzeczywistości. Nawet wtedy gdy był prezesem do spraw technicznych spółdzielni studenckiej, tez przebywał w matriksie.

 23. zetem said

  chciałbym zapytać kogoś,może mnie oświeci,czy antyklerykalizm to jest coś przeciwko religii katolickiej? nie rozumiem tu pewnych oskarżeń.Swoją drogą wiadomo że nie warto obrażać Maruchy,ale czy Marucha może obrażać kogoś stwierdzeniem że ten myśli talmudycznie?

 24. PL said

  Antyklerykalizm jest wrogiem religii katolickiej i tyle. Nie ma co dzielić włosa na czworo.

 25. zetem said

  bo tak?

 26. zetem said

  pl,nie wierzę ci.coś kręcisz,chyba nie wiesz

 27. PL said

  Zetem, nie wiem, czy pytasz serio, czy jesteś jednym z tych synków, którzy chcą sprowokować dyskusję na dobrze znane tematy celem zalewania forum śmieciami.
  W każdym bądź razie twoja wiedza na temat katolicyzmu jest, mówiąc oględnie, słabiutka.

  Otóż dowiedz się, że Kościół, papiestwo i kapłaństwo zostały ustanowione przez samego Jezusa Chrystusa. Jeśli zatem zwalczasz Kościół lub kapłaństwo, stawiasz się poza katolicyzmem – negujesz samego Chrystusa. Stajesz się jego wrogiem.
  Religia to nie karta dań w restauracji, skąd sobie wybierasz, co ci pasuje.

  Nie mówię tu o poszczególnych kapłanach, którzy bądź nie dorośli do swego stanu, bądź są agenturą celowo zagnieżdżoną w Kościele. Za swe grzechy będą odpowiadać oni osobiście – a nie cały stan kapłański zbiorowo.

  PS. Zgodnie z twoją manierą zwracam się do ciebie per „ty” pisane z małej litery. Ale pewnie takich subtelności nie zauważasz.

 28. Darek T. said

  Polska Bezpartyjna vel Zenobiusz?
  Bezpłatna próbka twórczości: http://miziaforum.wordpress.com/2010/09/19/polak-idiota-i-kretyn-czyli-czy-sluszny-jest-ten-stereotyp-na-swiecie/
  oraz zenobiusz.wordpress…

 29. zetem said

  PS 27 pytałem poważnie a zostałem potraktowany z góry,dlatego nie ma subtelności.Przecież nie chodzi o to aby się wzajem obrażać.Może jednak trochę wiedzy mam,i nie przeszkadza mi maniera zwracania się do mnie per ty,w końcu to nic złego.

 30. PL said

  Został Pan potraktowany z góry, Zetem, bo napisał Pan w sposób niepoważny, niczym jakiś szczeniak: „pl,nie wierzę ci.coś kręcisz,chyba nie wiesz”.

  Poza tym wśród cywilizowanych Polaków zwracanie się do siebie przez „Ty” następuje tylko za obopólną zgodą – ale widzę, że chamstwo propagowane przez Polsaty i TVN zaczyna zarażać i ludzi, od których można więcej oczekiwać.

 31. zetem said

  Oj,Oj,PL nigdy nie nazwałem Pana chamem,ani o tym pomyślałem,zresztą nigdy nie używam inwektyw,ani nie próbuję odgadywać czyichś charakterów.Bliższa chamstwa jest Pana wypowiedż,proponuję po prostu zmianę stylu.Stylu w którym widać traktowanie wszystkich z góry.Chyba chodzi nam o wymianę poglądów a nie obrzucanie się błotem.A nawiązując do wcześniejszego,Pana wypowiedż 24 jest potraktowaniem z góry.Pozdrawiam

 32. Leszko said

  ”Można powiedzieć, nie wchodząc w szczegóły, iż proroctwa dla Polski brzmią bardzo optymistycznie i, co ciekawe, noszą charakter absolutny, a więc wypełnią się na pewno, nie będąc (jak to często bywa) uzależnione od spełnienia pewnych warunków.”

  Nieprawda! ”Jeżeli Polska posłuszna będzie Mojej Woli wywyższę ją w potędze i światłości.” JEŻELI, a więc Pan Jezus postawił warunek!

  ”Zdewocialym “koscielnym owieczkom” nalezy przypomniec, ze zra polski chleb i maja POLSKIE OBOWIAZKI i nawet Jezus Chrystus o tym mowil”’

  Jezus za życia na ziemi nie był żydowskim nacjonalistą, nie przyłączył się do zelotów i nie nawoływał do buntu przeciwko Rzymowi!
  Dlatego Bóg, a nie naród musi być na pierwszym miejscu. Kiedy Bóg będzie na pierwszym miejscu to wszystko będzie na właściwej pozycji.

  Jasiek i Bezpartyjna Polska to takie swego rodzaju palikoto – korwinomikki, które podszywają się pod patriotyzm, a w rzeczywistości mają takie same plany i poglądy jak twórcy nowego porządku świata, z tą różnicą, że chcą pogańskiej i antychrześcijańskiej dyktatury w wymiarze lokalnym, a nie globalnym!

 33. Leszko said

  ”Niebo jezeli osiagniemy to dopiero po smierci,za zycia wcale nie musimy cierpiec aby niebo osiagnac !”

  To jest protestancka herezja wyrosła na talmudzie! No ładnie, ładnie, ty ”bezpartyjno” ”Polsko” służąca fartuszkowym i obrzezanym wrogom Polski!

  Dzielisz na całego i podszywasz pod patriotyzm antypatriotyczną masońską ideologię. A któż stosuje zasadę dziel i rządź jak nie masoni:

  http://www.eioba.pl/a/41zk/zasada-dziel-i-rzadz-w-strategii-wysoko-wtajemniczonej-zydomasonerii

Sorry, the comment form is closed at this time.