Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

A. Kwaśniewski lobbystą Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2010-09-24 (piątek)

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski oraz Zbigniew Brzeziński, urodzony w Polsce doradca kolejnych prezydentów USA, znaleźli się na opublikowanej w Kijowie liście 10 najlepszych lobbystów Ukrainy na świecie. [Nb. obaj Żydzi, co miłośnikom Ukrainy powinno zapalić czerwone ostrzegawcze światełko. Od kiedy bowiem Żydzi angażują się w jakiekolwiek przyzwoite przedsięwzięcia? – admin]

Listę opracował ukraiński Instytut Polityki Światowej na podstawie opinii 30 ekspertów z Ukrainy i zza granicy. Brzeziński i Kwaśniewski zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsce.

Listę TOP-10 lobbystów Ukrainy na świecie otwiera Wiktor Pinczuk, zięć byłego prezydenta Leonida Kuczmy, znany biznesmen, działacz charytatywny i rzecznik członkostwa Kijowa w Unii Europejskiej. [Coś nam wiewiórki donosiły, że pan Pinczuk to z tego właściwego narodu pochodzi, na co wskazuje jego niesamowita kariera biznesowa a także poszukiwarki internetowe – admin]

Pinczuk finansuje stowarzyszenie Jałtańska Strategia Europejska, którego celem jest zbliżenie Ukrainy z UE (szefem zarządu stowarzyszenia jest Kwaśniewski) i organizuje konferencje poświęcone Ukrainie w ramach Światowego Forum Gospodarczego w Davos. Drugie miejsce na liście zajęli znani ukraińscy bokserzy, bracia Wołodymyr i Witalij Kliczkowie.

Trzecie i czwarte miejsce przypadło Jamesowi Sherrowi z Królewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wielkiej Brytanii i Andersowi Aslundowi z Instytutu Ekonomii Międzynarodowej im. Petersona w Stanach Zjednoczonych. Na piątym miejscu lobbystów Ukrainy uplasował się pisarz Jurij Andruchowycz, a na ósmym Andrew Wilson z Europejskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych.

9. i 10. miejsce w rankingu zajęli: była premier Ukrainy Julia Tymoszenko oraz przewodniczący Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis. [Julia też od „nasich” – admin]

Wybierając dziesiątkę najważniejszych lobbystów Ukrainy w świecie, eksperci brali pod uwagę ich zaangażowanie w tematykę ukraińską, wystąpienia na forach międzynarodowych oraz działalność na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Za: onet.pl, http://mercurius.myslpolska.pl/2010/09/a-kwasniewski-lobbysta-ukrainy/

Komentarzy 28 to “A. Kwaśniewski lobbystą Ukrainy”

 1. Inkwizytor said

  Niech chłopaki „lobbują”, to całkiem przyjemne zajęcie. W Donbasie i na Krymie też „lobbują” ale Rosjanie. Zobaczymy kto sprytniejszy.

 2. Shakespear said

  Wołodymyr i Witalij Kliczkowie

  Nie przestaje podziwiac mnie polityka globalna kiedy slysze ze bokserzy (wiemy ze zbyt duzo udarow w glowe nie pomaga w rozwoju mozgu) sa elementem Wielkiej Polityki. Mozna sie tylko posmiac nyslac ze takie ludzie maja wplyw na dzieja kraju.

 3. Rewiry gajowego Maruchy said

  JAK ZNISZCZONO RADIO MARYJA
  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=16566#16566

 4. z WP said

  Platforma wywołuje wojnę religijną
  http://wirtualnapolonia.com/2010/09/24/platforma-wywoluje-wojne-religijna/#comments

 5. JUUUURAS said

  http://autonom.pl/index.php/artykuly/publicystyka/658-tvn-promuje-komunizm

  Precz z komuną!

  WOLNA UKRAINA WOLNA POLSKA WOLNA EUROPA!

 6. ALFA said

  Pracowałem w instytucji państwowej, aż nie wiem co mi się jak stare babcie przekazywały na konto bankowe R.M.nie mając wielkich rent a w domu bieda.Jak tym starszym osobom prano mózgi.A o.Rydzyk śpi na pieniądzach.

  Proszę nie pisać głupot. Co bym nie sądził o o. Rydzyku, który zgodnie z regułą zakonu redemptorystów ma na własność jedynie swoją sutannę. Wszystkie te pieniądze, jakich mu zazdroszczą, są własnością Fundacji Lux Veritatis, Radia Maryja itp. Zresztą… Gazeta Wyborcza za miesięczne dochody z samych ogłoszeń mogłaby wykupić całe „imperium” o. Rydzyka. – admin

 7. Marek said

  Kto kontroluje Ukraine

  http://www.iamthewitness.com/Ukraine.html

  http://www.realzionistnews.com/?p=260

  web.archive.org/web/20051123102140/ukar.org/index.html

  P.S. Do ostatniego linku nalezy dodac http://

 8. Boomcha said

  W kwestii formalnej: Kwaśniewski nie jest Żydem, bo Żydem był jego ojciec a nie matka.

 9. Inkwizytor said

  Mam w DUPIE UPAinę

 10. Inkwizytor said

  JURAS jesteś g**niarzem tak jak i UPAina

 11. Piotrx said

  Re 4.

  PO tak jak i inne pokrewne partie to tylko fasada , a za nią są zupelnie inne, ukryte osoby z kahału ktore tym sterują. Przyszło polecenie zacząć atak i jest ono wykonywane.

  Jak pisze P.Virion:
  „W kluczowych momentach historii jakiś kahał tajemniczy popycha „człowieka przeznaczenia” , człowieka „inspirowanego” , niekiedy wybranego na szereg lat naprzód, aby stał się narzędziem „Wielkiego Dzieła”. Może on wstrząsnąć państwem, odwrócić bieg wypadków, stawić czoła wszelkiej opozycji, mamić lud spektakularnymi i dramatycznymi pociągnięciami i sukcesami ku podziwowi tłumów nieświadomych tego, iż jego drogi przygotowały inne ręce, nie wiedzących nic o tajnym poparciu, które pozwala mu trwać aż do z góry wyznaczonego dnia jego upadku , kiedy już spełni swą misję albo gdy jego dążenia wykroczą poza wyznaczoną mu granicę.”

  Re 5:
  Przeciez ten Piróg deklaruje się jako żyd – więc oskarżenie go o cokolwiek to przecież „antysemityzm” . Są równi i równiejsi jak w „folwarku” Orwella

  Re 6:
  A ma pan jakieś dowody na to że „śpi na pieniądzach” i coś sobie przywłaszczył na cele prywatne? Jesli nie to jest to zwykłe oszczerstwo w stylu GW i TVN. Po drugie co to pana obchodzi czy to panskie pieniadze? te osoby robiły to dobrowolnie z odruchu serca bo widziały, że ich pieniądze nie zostaną zmarnowane i idą na dobry cel. Więc gadanie o rzekomym „praniu mozgów” jest dla nich wielce obrazliwe Zresztą nie tylko stare babcie bo wielu młodzych ludzi wspomagało i wspomaga finansowo (ja tez) , czy np wsparcie Geotermii czy WSKM w Toruniu (kształcenie młodych ludzi ) jest czymś nagannym ?
  Można grymasić że RM nie wygląda do końca jak byśmy chcieli i pewne sprawy omija szerokim łukiem badz nie zawsze przedstawia wlasciwie ale cieszmy się przynajmniej z tego, ze jeszcze istnieje jakaś namiastka polskich patriotycznych mediów – czy w innych krajach „Zachodu” jest podobne patriotyczne i prorodzinne radio i TV w miarę niezalezna (na tyle na ile można przy obecnym globalistycznym kagańcu)?

  Jakos nie przeszkadza stałe okradanie Polaków z majątku narodowego z ich oszczedności i emerytur,kolosalne wykreowane zadłużenie państwa, kilkukrotne opodatkowanie tych samych pieniędzy zlodziejskie prowizje w bankach czy zlodziejskie kredyty, transfer ogromnych sum z Polski.

 12. u said

  A ciekawe kiedy nam oglosza ranking lobbystow i jakie nazwiska bylyby w czolowce? Jakatego chyba bez pudla mozna wypunktowac na lidera, nastepne to moze tez bez kamuflazu i sam Bibi z barakiem – wyskoczy.

 13. poliszynel said

  A gdzie Prezydent Tysiąclecia, Lechkacz? Miłośnik Juszczenki. Bo kto tak jak on banderowcę Juszczenkę honorował i popierał???
  Co za niesprawiedliwość. Przecież Lechkacz żyły z siebie wypruwał, aby Ukrainę wciągnąć do żydoNATO i do żydoUnii.
  A tu go na tak ważną listę obok żyda Brzezińskiego nie wciągnęli. Czyste chamstwo! Musimy dać znać naczelnemu rabinowi Szudrichowi, czy jak się ten przyjaciel Lechkacza nazywa. Tamten zrobi awanturę i Lechkacz będzie na liście obok „Zbiga”. I przed komuchem Stolzmanem!
  aj waj

 14. NC said

  RE: #8 Boomcha.

  Nie martw się.
  To tylko ortodoksyjni chałaciarze uważają, że Żydem jest się po matce.
  Według reformowanych, Żydem jest sie po matce, ojcu, babce, dziadku, prababce, pradziadku itd.
  Więc nie ma problemu – w końcu czy Kwach wygląda na chałaciarza?

 15. Stanisław Papież said

  I reportażowy program Telewizji Fides et Ratio poświęcony marszowi dla Chrystusa Króla Polski

  http://www.polonitas.wordpress.com

 16. Boomcha said

  @ NC

  Nie prawda, rządzą rabini i oni wg Talmudu decydują. Żydem jest ten kto miął matkę Żydówkę/żydówkę. Żyd z ojca jest im bliższy niz nie-żyd, ale w Żydem/żydem na pewno nie jest.

  Tekst: http://www.4shared.com/file/78344217/105df6be/Prelekcja_ks_Chrostowskiego.html
  lub audio: http://www.4shared.com/file/41976000/c383553f/wpe45039.html

 17. Krzysztof M said

  Za żyda jest uznawany każdy, kto zgadza się na prymat zysku nad etyką. I krew nie ma tu żadnego znaczenia. 🙂 Im bardziej jesteś zdecydowany odrzucić etykę dla zysku, tym bardziej jesteś żydem. 🙂

 18. Krzysztof M said

  Ad. 5

  „WOLNA UKRAINA WOLNA POLSKA WOLNA EUROPA!”

  Ja nie chcę Polski wolnej. Ja chcę Polski szybkiej.

 19. JJaskow said

  Drogi PT. Gajowy
  W kwestji formalnej.

  Jak już piszemy to staramy się i tak prawidłowo należy napisać Stolcman vel Kwaśniewski
  Szechter vel Michnik itd

  Niestety Vel Brzeziński nie znam

 20. Mamba said

  http://newworldorder.com.pl/artykul,2212,Bojkotuj-Izrael

  Moi drodzy – pod tym linkiem mamy gotowy przepis jak bojkotować chazarów – wraz z wykazem ich firm i produktów !!!
  POLECAM !!!
  I DO DZIEŁA !!!

 21. Krzysztof M said

  Ad. 20

  A jaki procent żydowskich interesów jest ulokowanych w Izraelu? To tak a’propos bojkotu towarów z kodem zaczynającym się od 729. 🙂

 22. Krzysztof M said

  Ad. 22

  … ale myślę, że bojkot największych firm dałby niektórym nieco do myślenia. 🙂

 23. Krzysztof M said

  Ad. 20

  … ale bojkot niektórych firm dałby niektórym nieco do myślenia. 🙂

 24. Marek said

  Ad. 16 Boomcha

  Zydem jest ten kto sie uznaje za zyda i pracuje dla zydow a nie Polakow. Krew tez ma cos z tym do czynienia bo zydzi twierdza ze zydzi to nacja a nie religia choc na zewnatrz to sciemniaja aby zamieszac gojom w glowie.

  Jesli Kwasniewski uznaje sie za zyda to nim jest. Zydzi tez go uznaja za zyda dopuki pracuje dla nich i na nasza szkode.

  Dopiero gdyby wyjechal do Izaela dowiedzialby sie jaka jest jego pozycja w spoleczenstwie. Ale to juz nie nasz problem.

  Niech oni sami sie zezra. Dla nas sprawa jest prosta. Pozbyc sie ich z Polski.

 25. Krzysztof M said

  Ad. 25

  Żydzi to nacja. Syndrom Tay-Sachs nie wziął się z powietrza. 🙂

  „Okazało się, że choroba występuje 100 razy częściej wśród Żydów aszkenazyjskich pochodzących ze wschodniej Europy niż u innych grup etnicznych”

  http://biotechnologia.pl/info/biotechnologia/30_bioetyka/460_walka_z_choroba_tay_sachsa_w_wieku_xx__od_eugeniki_po_akcje_ortodoksyjnych_gmin_zydowskich_w_usa.html

 26. Mamba said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/28276/articlePage/1

  Kwaśniewski to pomiot POP-a oprawcy,zbrodniarza i bandyty płk.NKWD Izaaka Stoltzmana,czyli Stoltzman. Rodowód poniżej.

  Stoltzman junior alkoholik i pijanica jest synalkiem i pomiotem bolszewika,zbrodniarza i bandyty z NKWD oraz tzw.POP-a, nigdy nie Polakiem, lecz Chazaro mongołem, bo nikt z polskich władz nigdy nie nadał tej swołoczy bolszewickiej obywatelstwa polskiego.
  Teraz wiadomo skąd ich majątek pochodzi o czym poniżej.A co z ludobójstwem STOLTZMANA vel KWAŚNIEWSKIEGO??? W LATACH 1944-1945 ŻYDZI WYMORDOWALI W POLSCE 500 000 Polaków, ros. archiwa potwierdzają 100tyś

  OKRUTNE PIRACTWO XX WIEKU MARYNARKI SOWIECKIEJ NA BAŁTYKU POD DOWÓDZTWEM PŁK. NKWD IZAAKA STOLZMANA-Zdzisława Kwaśniewskiego, ojca Aleksandra Kwaśniewskiego żydo- komunistycznego prezydenta .

  NKWD-zista, płk.Izaak Stoltzman vel Zdzisław Kwaśniewski, był wszechstronnie wyksztalconym oficerem. Po przybyciu na Pomorze-Wybrzeże zbudował siatkę agentów. Nawiązał wspólpracę z Urzędami Bezpieczeństwa w Gdańsku, Koszalinie, Słupsku i z mniejszych miejscowości oraz z WOP-em. W związku z tym Stoltzman posiadał bardzo dokładne dane o statkach szwedzkich, które zawijały do portów polskich. Wszystkie działania NKWD-zisty Stoltzmana były nakierowane na walkę z organizacjami niepodległościowymi na Wybrzeżu. Zorientował się też, że przy okazji może wyciągnąć dla siebie niebagatelne korzyści materialne, tak jak je bezkarnie osiągnął na kresach. Podam przykład, gdzie byłem naocznym świadkiem i zacytuje oświadczenie innego naocznego świadka, policjanta, Zygmunta Szymajno, z pochodzenia Polaka. Niemcy zarządzili, aby policja litewska dostarczyła grupę żydów z getta wileńskiego do Ponar na rozstrzelanie. Był to początek likwidacji getta wileńskiego. Jak zwykle, w Ponarach znalazł się również Izaak Stoltzman ze swoimi ogarami, którzy bez pardonu rabowali żydów ze złota, dolarów, biżuterii itd. W pewnym momencie podeszła do Izaaka Stoltzmana vel Kwaśniewski młoda żydówka. Nie mogła mieć więcej niż 25 lat, jej przepiękne ciemnoblond włosy rozpuszczone sięgały aż do łydek, posiadała piękne rysy twarzy i nie wyglądała na żydówkę. Trzymała znacznej wielkości walizkę i torbę. Zwróciła się do Stoltzmana vel Kwaśniewski, że odda mu dolary i biżuterię, jeżeli uratuje on jej życie. Izaak Stoltzman kazał otworzyć walizkę, w której pełno było dolarów, następnie kazał otworzyć torbę, w której znajdowała się biżuteria. Torba została zamknięta. Walizkę i torbę Stoltzman przekazał pod moją opiekę. Wziął żydówkę z lewej strony i przycisnął do swego lewego boku i tak spacerowali. Po kilku lub kilkunastu minutach, wyciągnął z kabury parabellum i zza swoich pleców strzelił do dziewczyny. Jednak jej nie zabił, a tylko zranił. żydówka upadła na ziemię, po czym odwróciła się w stronę Izaaka Stoltzmana ze łzami w oczach i na policzkach, z takim wyrazem żalu na twarzy, że ciarki przeszły mi po plecach. Zapytała dlaczego? : Izaaku Stoltzmanie! Dlaczego? Dlaczego? Następnie wypowiedziała: Przeklinam Ciebie, Izaaku Stoltzmanie, i cały Twój ród. Stoltzman nie wytrzymał nerwowo. Wyciągnął ponownie pistolet z kabury i wystrzelał do dziewczyny cały magazynek. Następnie zabrał walizkę oraz torbę, a swojej obstawie kazał wsiąść do samochodu, po czy odjechali. Zastanowiło mnie to, że żydówka, którą Stoltzman obrabował, a potem zastrzelił, zwracała się do niego po imieniu i nazwisku. W związku z tym przeszukałem ciało i znalazłem dowód osobisty na nazwisko Rachela Stoltzman, urodzona we Lwowie. Izaak Stoltzman doskonale zdawał sobie sprawę, że władze szwedzkie wcześniej czy póżniej zapytają, co robiły załogi ich statków w Gdańskim Urzędzie Bezpieczeństwa i zaczną ich poszukiwać. W związku a tym Stoltzman postanowił wpuścić w maliny Szwedów i władze PRL. Posłał do Szwedów agenta sowieckiego, członka NKWD, który mu podlegał i z jego rozkazu brał udział w mordowaniu żydów w miejscowości Jedwabne i był mu posłuszny. Tamten zawiadomił Szwedów, iż siedział w więzieniu warszawskim i kontaktował się z ich marynarzami z dwóch statków, którzy zostali zatrzymani przez UB. 50 lat póżniej, w maju 2001 r., w TVP nastąpiła wypowiedz pana prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, że IPN ma dane, iż Szwedzi siedzieli w więzieniu w Warszawie i w tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie. Osobiście zostałem zaszokowany ta informacją. Szwedzi i Instytut Pamięci Narodowej są tak naiwni, że dali się Izaakowi Stoltzmanowi po 50 latach wpuścić w matnię (maliny), a on ma z tego w piekle radość!
  9 maja 2001 r. napisałem pismo do ambasady szwedzkiej W moim odczuciu i przekonaniu oraz zgodnie z posiadanymi wiadomościami IPN przyjął błędny kierunek dochodzenia. W styczniu 2002 r. pan prezes Instytutu Pamięci Narodowej przyznał się do porażki – że prokurator prowadzący dochodzenie w sprawie porwania szwedzkich załóg nic nie wykrył i zostało ono umorzone. Mój serdeczny przyjaciel, Kazik, gdy go wypuszczono na wolność zaczął używać życia do woli i co się miało stać, to się stało. Dziewczyna o imieniu Zosia zaszła w ciążę. Kazik przyszedł do mojego domu, żalił się i prosił o radę. Mój ojciec poradził mu, aby się ożenił. Kazio wziął rzymski ślub kościelny w Oliwskiej Katedrze w mundurze galowym. Córka, która się wkrótce urodziła, również została ochrzczona w katedrze. Wtedy przebrała się miarka! Partia zrobiła wszystko, aby Kazika zwolnić z wojska i tak się też stało. Kazik znalazł się na zielonej trawce. Na szczęście, jego żona zapisała się do spółdzielni mieszkaniowej w Oliwie i otrzymali mieszkanie zastępcze. Kazik, będąc w szkole oficerskiej, był celującym uczniem, więc bez żadnych problemów uzyskał dyplom Porucznika żeglugi Wielkiej. Jego nieszczęściem było to, że zamieszkał w sąsiedztwie pani, u której bardzo często przebywał ksiądz H., bo była ona jego przyjaciółką. Rzekomo w tym mieszkaniu mieścił się punkt kontaktowy łączników. Księdzem była bardzo zainteresowana polska Bezpieka oraz wywiad sowiecki, który podejrzewał, że współpracuje on z zagranicą. Przez pewien okres czasu Kazik był bez pracy i siedział w domu. Wtedy to sowieckie GRU i nasza Bezpieka zło-żyły mu propozycję nie do odrzucenia – aby podsłuchiwał i nagrywał wszystkie rozmowy, jakie przeprowadzał ksiądz H. Gdy odmówił, uratowało go tylko to, że już miał wezwanie do pracy w P M na stanowisku trzeciego oficera oraz, że jego szwagier pracował w UB w Gdańsku. Przed wyjazdem na statek do Szczecina Kazik przyszedł do mojego domu z pół litrem wódki, celem pożegnania się. Po wypiciu kilku kieliszków wódki zaczął opowiadać, że UB oraz NKWD-ziści chcieli go namówić do współpracy przeciwko księdzu, który był kochankiem jego sąsiadki. Na początku 1966 r. do Gdańska przyjechał Kazik, który otrzymał zaległy urlop wypoczynkowy i oczywiście bez wódki się nie obeszło. Już wówczas, moim zdaniem, nadużywał on alkoholu. W toku konwersacji zeszliśmy na tematy morskie, a między innymi na temat pracy Kazika na statku. W pewnym momencie zaczął on opowiadać o zdarzeniach, które miały tam miejsce. Został zamustrowany marynarz, który był Polakiem, chociaż bardzo żle mówił po polsku. Gdy zacząłem z nim rozmawiać na wachcie, opowiadał jak został powołany do marynarki sowieckiej. Po odpowiednim przeszkoleniu skierowano go na trałowce. Jak się okazało, znał bardzo dobrze język niemiecki oraz angielski. Po pewnym czasie został wezwany do sztabu dywizjonu trałowców, gdzie pułkownik NKWD pytał, jakie zna języki. Powiedział, że zna również język polski. Potem okazało się, że był to… Izaak Stoltzman vel zdzisław Kwaśniewski. Po tej rozmowie zostałem skierowany na trałowiec, który był obsługiwany przez marynarzy NKWD i podlegał pełnomocnikowi NKWD na całe Wybrzeże i Pomorze… Izaakowi Stoltzmanowi vel Zdzisław Kwaśniewski, który był bezwzględny w stosunku do załogi trałowca. Za przywłaszczenie zrabowanego mienia, nawet niewielkiej wartości, Izaak Stoltzman karał śmiercią. Zamustrowano mnie na trałowiec, który podnosił banderę wojenną związku sowieckiego wojsk ochrony pogranicza PRL lub polską banderę PRL, w zależności od sytuacji. Miejscem postoju było Świnoujście, przy molo i Żaden inny okręt, nawet sowiecki, nie miał prawa dobić do burty naszego trałowca. Rozmowy z innymi marynarzami były zabronione. W pewnym momencie opowiadania przerwałem Kazikowi i zapytałem: Mówisz, że za najmniejsze przywłaszczenie zrabowanego mienia Izaak Stoltzman karał śmiercią, zabronione były rozmowy z innymi marynarzami sowieckimi, którzy służyli na innych okrętach itd. W takim razie skąd on werbował taką załogę, która zgadzała się na wszystko. Kazik udzielił mi odpowiedzi: Część załogi znałem z czasów II wojny światowej. Byli to agenci sowieccy, przysłani na tereny wschodniej Polski, a dokładnie w okolice miasteczka Jedwabne. Pod koniec czerwca Izaak Stoltzman udał się w okolice Jedwabnego, celem podporządkowania ww. agentów, ale już byli tam Niemcy. Podczas okupacji sowieckiej, w Jedwabnem i okolicy żydzi organizowali milicję i robili donosy do NKWD na ludność polską. Przychodzili do polskich domów i przeprowadzali aresztowania oraz pomagali NKWD w przygotowaniach Polaków do wywózki na Sybir. Gdy do Jedwabnego wkroczyli Niemcy, sytuacja dla żydów była bardzo niewesoła. Zawiść i nienawiść za wyrządzone Polakom w Jedwabnem krzywdy, była bardzo duża. Tą sytuację wykorzystał Izaak Stoltzman, mobilizując swoich ludzi, którzy chodzili od żydowskiego domu do domu i oznajmiali ludziom, że jeżeli chcą żyć, to muszą dać daninę w złocie, dolarach, biżuterii itd. Druga grupa chodziła od domu do domu i wyganiała żydów. Potem Stoltzman zaprowadził agentów, z Jedwabnego, którzy uniknęli niemieckiej masakry w stodole do Puszczy Rudnickiej, gdzie większość z nich przetrwała wojnę, a następnie udała się na Wybrzeże, skąd w odpowiednim czasie Stoltzman zamustrował ich na okręt. Następnie zaokrętował, dokooptował kilku marynarzy, skazanych na wieloletnie więzienie i katorgę. Trałowiec wychodził w morze lub kotwiczył w redzie. Czas załogi był zorganizowany przez cały dzień, z przerwami tylko na posiłki. Broń zamknięto w specjalnym magazynie, który był odpowiednio zabezpieczony. Dowódca okrętu i jego zastępcy mieli przy sobie, na wszelki wypadek, broń krótką. Nie pamiętam dokładnej daty, kiedy dowódca trałowca zarządził alarm bojowy. Kazał podnieść banderę wojsk ochrony pogranicza PRL. Mieliśmy skontrolować statek szwedzki, wiozący węgiel z portu Ustka do Szwecji. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że trałowiec czekał na ten statek w zasadzce już od kilkunastu godzin. Po chwili sygnalista, stojący na wachcie, zameldował, że z lewej burty widać statek, niosący szwedzką banderę. Był to przepiękny statek typu szkuner. Dowódca wydał polecenie wywieszenia sygnału, aby statek zatrzymał się do kontroli dokumentów. Kapitan statku posłusznie zatrzymał jednostkę i po kilku minutach trałowiec dobił do burty statku szwedzkiego. Weszła grupa marynarzy sowieckich, nie krepując się wcale, że nosili mundury marynarki sowieckiej. Niemałe było zdumienie Szwedów, gdy marynarze żydowscy-rosyjscy zaczęli między sobą rozmawiać po rosyjsku, a nie po polsku. Jeden z marynarzy szwedzkich zwrócił się do marynarza rosyjskiego z zapytaniem dlaczego nie rozmawiają po polsku, jeżeli to okręt polski i pływa pod polską banderą. Marynarz, do którego zwrócił się w odpowiedzi, stwierdził, że on durak i jednocześnie uderzył go w twarz kolbą pepeszy (pistolet maszynowy). Grupa rozeszła się po statku, w pierwszej kolejności zamknięto załogę w jednym z pomieszczeń. Zaczęto rabować wszystko; co wartościowsze przedmioty znoszono na trałowiec i składano na kupę. Szukano przede wszystkim dolarów, złota itd. Gdy przetrząśnięto i skontrolowano wszystkie pomieszczenia od dechy do dechy, skierowano się do ładowni i tam, po krótkich poszukiwaniach, znaleziono sześć osób – czterech mężczyzn i dwie kobiety w młodym wieku. Byli to Polacy. Zrobiono dokładną rewizję i znaleziono biżuterię ze złota w znacznej ilości, dolary oraz duże ilości narkotyków. Nie wiem, jakie to były narkotyki, bo się na nich nie znam. Z polecenia dowódcy okrętu oddzielono kobiety od mężczyzn, chociaż były to małżeństwa. Kobiety zamknięto w osobnym pomieszczeniu trałowca. Marynarze cieszyli się z takiej zdobyczy jak małe dzieci. W tzw. międzyczasie dowódca okrętu otrzymał wiadomość, że z Ustki wyszedł następny statek szwedzki z węglem, i że należy go skontrolować. Dowódca trałowca zarządził, aby załoga szwedzka zabrała wszystkie swoje rzeczy osobiste, dlatego że zostanie zabrana na trałowiec, a statek zostanie zatopiony. Jednak nie było czasu na mocowanie ładunków itp. Postanowiono podpalić, upozorować pożar i że załoga opuści statek w popłochu. Rozpalono ropę, podpalono, następnie odbito i ruszono przypuszczalnym kursem drugiego statku. W tzw. Międzyczasie marynarze musieli się przebrać i osuszyć, bo byli zamoczeni, a był luty i zima w całej krasie. Po jakimś czasie zobaczyliśmy statek, zdążający w kierunku brzegów Szwecji. Powtórzyły się te same procedury co ze statkiem poprzednim. Gdy dobiliśmy do burty statku szwedzkiego, kpt statku przedstawił dokumenty statku oraz ładunku. Grupa marynarzy sowieckich kazała natychmiast otworzyć luk ładunkowy. Następnie poproszono kapitana szwedzkiego, aby razem z nim zeszli marynarze szwedzcy oraz kpt statku. Po zejściu rozpoczęto rewizję, kazano marynarzom szwedzkim przerzucać węgiel. Po kilkunastu minutach znaleziono zablindowane cztery osoby w średnim wieku oraz bagaż osobisty, w którym znajdowała się biżuteria, dolary, narkotyki itd. Po wykonaniu rewizji, w kabinach załogi szwedzkiej znaleziono dolary i narkotyki w dość znacznej ilości. Po zabraniu załogi na trałowiec, dowódca rozkazał założyć ładunki trotylu i wysadzić statek. My popłynęliśmy do Gdańska, zacumowaliśmy przy nabrzeżu Westerplatte, tam gdzie bazowały okręty WOP. Izaak Stoltzman przyjechał tam samochodem, zabrał zrabowane złoto, dolary i narkotyki oraz marynarzy szwedzkich i uciekinierów polskich. Dziewczęta pozostawił nam – jako nagrodę – do zabawy, za dobrze wykonane zadanie. Były one, rzecz jasna, gwałcone przez żydowską załogę. Co się stało z załogą szwedzką i uciekinierami? Tego dowiedzieliśmy się dopiero po miesiącu. Otóż na okręt przybył Bartkowski – polsko brzmiące nazwisko, ale to był typowy rudy żyd. Zaciągał po żydowsku aej, waj. Był pomocnikiem Izaaka Stoltzmana (żyd), który przywiózł nam dodatkowe wynagrodzenie za wykonane zadanie. Gdy dowiedział się, że zarekwirowanych kobiet nie ma na okręcie, zapytał gdzie się podziały. W odpowiedzi dowiedział się, że zostały one wrzucone do wody i utopione, ponieważ były bardzo niegrzeczne, a poza tym już niepotrzebne, bo każdy z członków załogi trałowca zaspokoił swoje potrzeby seksualne po kilkanaście razy. Mówiąc innymi słowy, zostały zużyte jak stara ścierka do zmywania pokładu. Bartkowski roześmiał się i zaczął opowiadać, że załogi szwedzkie zostały przesłuchane w Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Gdańsku. Następnie zawieziono je do Słupska, a tam spalono w piecu w krematorium, w podziemiach byłego Urzędu Pracy. Natomiast Polacy zostali zastrzeleni w Gdańsku i zakopani. Zwróciłem się do niego, że jednej rzeczy nie rozumiem, mianowicie: dlaczego te dziewczyny zostały wrzucone do wody? O ile mi wiadomo, były to bardzo młode mężatki, nie rodziły jeszcze dziecinie miały więcej niż 25 lat, były bardzo ładne i zgrabne. Odpowiedział, że najważniejszy na trałowcu był zca dowódcy trałowca – obrzezany żyd, o czym nikt nie wiedział. Trzeba jednak przyznać, że umiał współżyć z załogą i ogólnie był lubiany przez ludzi. Gdy dziewczyny zostały na okręcie, a Szwedzi i Polacy zostali zabrani, z-ca dowódcy zabrał załogę, zrobił zebranie i oświadczył, że jedna dziewczynę daje załodze, a drugą pozostawia do swojej dyspozycji. Po przyprowadzeniu do swojej kajuty zaczął ją gwałcić i zniewalać w ten sposób przez kilka dni. Gdy wyszedł z kabiny, dziewczyna spenetrowała ją i znalazła sztylet. W związku z tym, że żyd miał ponadnormatywnego członka co do grubości i wielkości, przy stosunku kobieta nie mogła wytrzymać z bólu. W związku z tym położył ją na brzuchu, następnie kazał klęknąć i z całej siły włożył swój członek do odbytnicy, rozrywając jej początek. W tym momencie zdesperowana dziewczyna wyjęła nóż i z całej siły dżgnęła swego złoczyńcę. Niestety, tylko go zraniła! Żyd zaczął wzywać pomocy. Usłyszało go kilku członków załogi i uratowało mu życie. Dziewczyna została związana i wyniesiono ją na pokład. A była zimnica w pełni – przełom lutego i marca. Przyprowadzono też drugą dziewczynę i związano. Następnie przyniesiono kostkę balastową, przywiązano ją do rąk, nóg i tułowia ofiar. Pomimo płaczu i próśb, wrzucono obie panie do wody. Poszły na dno jak siekiera. Po sukcesach ze statkiem szwedzkim, okręt skierowano do Świnoujścia, gdzie była baza MW sowietów. Po okresie odpoczynku i doprowadzeniu okrętu do porządku, zaczęliśmy wypływać na ćwiczenia w morze. Chęć wzbogacenia się była większa niż strach, więc zaczęliśmy rabować kutry rybackie na własną odpowiedzialność, a potem je topiąc tak, że pozostawały tylko drobne szczątki po wybuchu trotylu i żeby wyglądało na trafienie na minę. Jak już wspomniałem, dowódca trałowca miał całkowicie wolną rękę, nie musiał prosić o zezwolenie na wyjście w morze, sam sobie planował zajęcia itp. Była piękna pogoda, morze spokojne, nie było wiatru. Z daleka zobaczyliśmy statek, płynący w odległości około 2 mil morskich. Płynął na przecięcie naszego kursu, a gdy nas rozpoznał i zobaczył że to okręt wojenny który nosi banderę WOP, zmienił kurs na oddalający. D-ca okrętu rozkazał zwiększyć szybkość, wywiesić flagi kodu, zatrzymać statek do kontroli. Gdy statek nie usłuchał wezwania, oddano kilka strzałów w kierunku oddalającego się statku. Statek natychmiast zastopował silnik, okazało się, że był to kuter rybacki dość znacznej wielkości. Załoga trałowca na wszelki wypadek została uzbrojona w broń, amunicję itd. Grupa marynarzy weszła na pokład statku. W trakcie kontroli okazało się, że to statek niemiecki zarejestrowany w Hamburgu. Podczas rewizji statku, w kabinie kapitana znaleziono ok. 40 tys. dolarów, biżuterię, złoto itd. Skontrolowano cały kuter, ale nigdzie nie było przemycanych ludzi. D-ca trałowca zarządził; założenie ładunków wybuchowych i zatopienie kutra. Wtedy dopiero przemycani ludzie dali znać zaczęli strzelać do marynarzy, którzy zeszli do ładowni założyć trotyl. Na szczęście, marynarze, którzy mieli zakładać ładunki wybuchowe w ładowni statku, byli asekurowani przez dwóch marynarzy z gotowymi do strzału pepeszami. Marynarze otworzyli ogień w kierunku, z którego strzelali nieznani osobnicy. Dwaj lekko ranni żołnierze zostali zabrani z ładowni. Okazało się, że była wybudowana dodatkowa gródź, która tworzyła skrytkę. Wejście do skrytki było od strony maszynowni. D-ca trałowca zarządził wlanie do środka ładowni kilku wiader ropy oraz podpalenie jej. Po kilku minutach przewożeni ludzie zaczęli wychodzić od strony maszynowni. Po założeniu ok. 50 kg materiału wybuchowego i założeniu lontu, sprowadzono załogę, gdzie kilku marynarzy zabiło ich wszystkich seriami z pepeszy. Gdy zapalono lonty, trałowiec odbił od statku na bezpieczną odległość, a po kilku minutach ładunki wybuchły. D-ca trałowca był na tyle przebiegły i przezorny, że zrabowane bogactwo kazał zanieść do swojej kabiny i tam trzymał pod zamknięciem aż do chwili przybycia na okręt Izaaka Stoltzmana vel Zdzisław Kwaśniewski. Ten zaraz po przybyciu na trałowiec, uczciwie podzielił zdobycz między załogę a d-cę trałowca, uprzednio zabierając swoją część łupu. Nie pamiętam dokładnie, kiedy przyszło zawiadomienie, że mamy wyjść z portu Świnoujście pod port Ustka, skąd miał wypłynąć kuter szwedzki z węglem, narkotykami i uciekinierami, stojąc w dryfie niedaleko Ustki, na przypuszczalnym kursie Szweda. Obserwatorzy zameldowali, że widzą na kursie statek z banderą; szwedzką. Był to szkuner, który zbliżał się w naszym kierunku, zostały wywieszone flagi sygnałowe, aby statek zatrzymał się do kontroli. Historia się powtórzyła, tak jak z tymi dwoma statkami szwedzkimi. Szwedzki statek posłusznie zastopował maszynę, następnie dobiliśmy do burty statku. Weszła grupa kontrolująca i zaczęto rabować statek, zamykając marynarzy szwedzkich razem z kapitanem statku w jego kabinie. Wszystkie wartościowe przedmioty znoszono na trałowiec, szukano przede wszystkim dolarów, złota, biżuterii, narkotyków. W ładowni znaleziono kilku Polaków uciekinierów oraz dolary, biżuterię, złoto i znaczne ilości narkotyków. Dowódca trałowca porozumiał się z lądem, możliwe że z Izaakiem Stoltzmanem, w sprawie co zrobić ze statkiem. Otrzymał polecenie, aby dostarczyć statek do Gdyni, do portu wojennego. Wtedy d-ca podjął decyzje o wzięciu na hak statku szwedzkiego. Nie miał z tym żadnych problemów, gdyż statek został podholowany pod Gdynię. Z Gdyni wyszedł holownik, który wziął na hak statek bez załogi szwedzkiej, obsadzając statek swoimi ludźmi. My popłynęliśmy do Gdańska. Zahamowaliśmy w basenie Westerplatte, dokąd pułk Izaak Stoltzman vel Zdzisław Kwaśniewski pojechał samochodem, zabrał rabowane złoto, dolary, narkotyki, oraz marynarzy szwedzkich i Polaków. Kaziu zaaplikował mi fantastyczną opowieść o Izaaku Stoltzmanie vel Zdzisław Kwaśniewski. Żebym go nie znał, to bym nie uwierzył. Podczas tej rozmowy na końcu języka miałem, że ja to wszystko znam i częściowo przeżyłem osobiście, ale powstrzymałem się. Zapytałem tylko Kazia, jaki był tego wszystkiego epilog? Przyszedł rozkaz, aby tego marynarza, który to wszystko opowiadał, zwolnić do rezerwy. Został zdjęty z trałowca i wysłany do cywila. W jakiś enigmatyczny sposób załatwił sobie pobyt w Polsce. Lecz, gdy został zamustrowany na polski statek, nie był już obywatelem polskim. Zaprzyjażniłem się z nim w bardzo krótkim czasie. Dopomogła temu wódka, a on lubił od czasu do czasu wypić i ja również. On lubił opowiadać swoje przeżycia, a ja lubiłem go słuchać, bo bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o zbrodniczej i okrutnej działalności załogi wraz z ofiarami, które znajdowały się na trałowcu, bezpośrednio podlegającym Izaakowi Stoltzmanowi vel Zdzisławowi Kwaśniewskiemu. Gdy Marian za dużo sobie popił, nie krył się wcale przed innymi członkami załogi statku. Po 15 latach od wspomnianych zdarzeń, które usłużny doniósł kapitanowi statku, że jeden z marynarzy był wrogo ustosunkowany do Związku Radzieckiego, a co za tym idzie – do PRL-u. Gdy wróciliśmy z rejsu do Szczecina i dobiliśmy do molo, czekały na nas MO i WOP. Weszli na statek z nakazem aresztowania Mariana Jabłońskiego. Widziałem jak z kajdankami na rekach opuszczał trap statku, nie pozwolono mu nawet się z nim pożegnać. Po dwóch miesiącach dowiedziałem się od załogi, że Marian nie żyje, że przyszło pismo od kapitana statku, że Jabłoński zmarł w areszcie na serce. Nadszedł rok 1966, Boże Narodzenie spędzałem na statku. Kucharz szykował uroczystą wigilię. Akurat na mnie przypadła wachta. Większość załogi została na statku, ponieważ za dwa dni statek miał wyjść w morze. Marynarze, którzy byli na wachcie, obsługiwali załadunek towaru. W trakcie rozmowy o świętach, o wigilii itp. wspomniałem o marynarzu Jabłońskim, że będzie go nam brakowało. Marynarze byli zdziwieni, że ja nie wiem, że mój przyjaciel Jabłoński, nie żyje, że kapitan statku nie zawiadomił o śmierci, a wiedział, że się przyjażniliśmy. Zdałem wachtę, z tych nerwów wypiłem dwie setki wódki z drugim oficerem i poszedłem na obiad do mesy. Gdy miałem wejść do mesy, drzwi otworzyły się i pierś w pierś spotkałem się z kapitanem statku, który już wychodził stamtąd po obiedzie. W tym momencie puściły mi nerwy i zapytałem go: Panie kapitanie, dlaczego pan zrobił donos na mojego przyjaciela, na podstawie którego został on aresztowany i zamordowany przez UB. Riposta ze strony kapitana statku była natychmiastowa: I ciebie, łachudro, niezadługo spotka ten los. Znajdziesz się w więzieniu. Nie wiem, co się ze mną stało, ale trzepnąłem go pięścią w twarz aż zatoczył się do środka mesy. Z krzykiem wpadłem do środka mesy, wołając: Zarżnę ciebie, kapitanie, jak świniaka. Złapałem nóż, ale nie pamiętam jakich był rozmiarów. Kapitan statku, widząc, że ja trzymam nóż w ręku, wyskoczył z mesy na pokład, wołając: Ratunku!, a ja za nim z nożem w ręku. Z tyłu, za mną, biegła część załogi, próbując mnie powstrzymać. W pewnym momencie jeden z marynarzy dopędził mnie, złapał za rękę, wyrwał nóż i wrzucił go do wody. I tak dowód mego przestępstwa został utopiony. Marynarz, który to zrobił, nie przyznał się do tego, że miałem nóż w ręku. Finisz tego wszystkiego był taki, że zostałem zwolniony z pracy. Obecnie pracuję na stanowisku kierownika statku, który został wycofany z eksploatacji i stoi na nabrzeżu, służyć jako magazyn. Naprawdę bardzo się boję, kilkakrotnie przychodzili do mnie do pracy – na statek i grozili, że jeżeli będę zeznawał, co Jabłoński mi opowiedział, to zginę. Kazio długo nie pożył, w 1967 r. w czerwcu został zamordowany na statku – w magazynie w nowym porcie… Zabójców nie wykryto, dochodzenie-śledztwo zostało umorzone.
  Dominik Dzimitrowicz
  ***
  Ustka, 9 maja 2001 r.
  Szanowny Pan Ambasador
  KRÓLESTWA SZWECJI
  Warszawa
  W załączeniu uprzejmie przesyłam pismo, które było skierowane do
  prokuratora generalnego. A zostało skierowane przez niego do IPN. Kilka
  dni temu nastąpiła wypowiedż w telewizji pana prezesa Instytutu Pamięci
  Narodowej na temat porwanych marynarzy szwedzkich. W moim
  odczuciu i przekonaniu oraz posiadanych wiadomości IPN. przyjął kierunek
  dochodzenia błędny. Z momentem przywiezienia załogi szwedzkiej
  d-ca placówki, mój ojciec Władyslaw Dzimitrowicz nawiązał w trybie
  alarmowym kontakt z przedstawicielem szwedzkim zawiadamiając
  go, że NKWD Stoltzman więzi załogę szwedzką. Drugi meldunek to, że
  Stoltzman wywiózł ich w kierunku Słupska oraz wymordował wszystkich
  Szwedów.
  Z poważaniem Dominik Dzimitrowicz

  Oto UCZYLISZCZE tego Meza stanu Kwaśniewskiego TW Alka
  sowiecki agent KGB kryptonim „Kat” ma Dyplom ukończenia sowieckiej szkoły szpiegów …

  W roku 1978 A. Kwaśniewski był już kierownikiem Wydziału Kultury ZG SZSP. Żeni się z Jolantą Konty – pochodzenia żydowskiego, córką płk. Kontego – oficera Informacji Wojskowej, podejrzanego o zbrodniczą działalność w wojsku w okresie stalinowskim. Przenosi się do Warszawy, gdzie poza kolejnością otrzymuje mieszkanie. Już nie stara się skończyć studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Rezygnuje z pisania i obrony pracy magisterskiej.
  Niewątpliwą przyczyną tej decyzji jest skierowanie go przez KC PZPR na roczne studia do Moskwy (1979/1980), na wydział międzynarodowego dziennikarstwa w Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ, który kończy z sukcesem uzyskując dyplom Nr 1792 z dnia 20 czerwca 1980 r. (patrz powyżej)

  A. Kwaśniewski nie ujawnił tego faktu wówczas, kiedy zarzucono mu nie posiadanie dyplomu ukończenia Uniwersytetu Gdańskiego.

  Na wspomnianym dyplomie (patrz powyżej) uzyskuje następujące oceny:

  – historia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego – celująco

  – komunizm naukowy – celująco

  – ateizm naukowy – celująco

  – ekonomia polityczna – celująco

  – stosunki międzynarodowe – dobry

  – ekonomia radziecka – celująco

  – prawo radzieckie – celująco

  – logika – dobry

  – podstawy dziennikarstwa – dostateczny;

  Uczelnię tę [ MGIMO] uważano za wylęgarnię światowej sowieckiej agentury.

  Otóż przez wszystkie lata komunistycznej dominacji w Europie Wschodniej, w tej specyficznej szkole kształcone były wyselekcjonowane (według ideologicznego i politycznego klucza) – nie tylko przyszłe kadry dyplomatyczne i dziennikarskie dla bieżących potrzeb partii komunistycznych i reżimów w tych państwach, ale także agenturalne ekspozytury za granicą, występujące pod szyldem „dyplomatów”, bądź „korespondentów” zagranicznych agencji rządowych tych państw oraz ich partyjnych gazet i czasopism.

  Nauka w tym na wpół tajnym instytucie, będącym w istocie prawdziwą socjalistyczną wylęgarnią szpiegów, trwała w zależności od specjalności od 5 do 6 lat. Krócej tylko studia podyplomowe. W uczelni tej wykładali m.in. wyżsi funkcjonariusze GRU i KGB, jak np. J. Primakow – były szef KGB, a później premier Rosji.
  Za komuny dla młodych były 3 modele drogi do wysokich stanowisk:
  1) Być dzieckiem wysoko postawionych komuchów (żydokomuchów)
  2) Wżenić się do p.1
  3) Studia + ZMS + SZSP + SB (TW) + PZPR. Studia w Moskwie były olbrzymim plusem i okazją do zyskania specjalnej protekcji.
  Te drogi wzajemnie się nie wykluczały. Kwaśniewski wybrał 3 drogę, stąd TW Alek. Później znacznie przerósł swego prowadzącego i ten był już bez znaczenia, odwrotnie niż w przypadku Wałęsy który wyraźnie prowadzony był na krótkiej smyczy.
  Od pewnego momentu do zła nikt już Kwasa nie prowadził, Kwas był złem sam w sobie.

  Pokazać małą czasteczkę zła, by przykryć nią całość
  a to współpraca Kwasniewskiego z sovieckimi służbami specjalnymi jest naprawdę wazna i była i jest grozna dla funkcjonowania państwa. alek czy bolek zawsze wychodzi ubolek, alek z mordą sowieckiego ambasadora ruskich do NATO chciał wprowadzać. Typowa kariera sowieckiego agenta do specjalnych zadań.
  Sąd lustracyjny wydał wyrok głównie na podstawie zeznań oficera SB
  który po procesie został zatrudniony w charakterze doradcy w kancelarii prezydenta. Jego żarliwe zaprzeczenia były zbyt żarliwe by mogły być prawdziwe… Cytat : „Nawet sąd lustracyjny w 2000 roku nie miał wątpliwości, że „Alek” to Kwaśniewski, choć uznał oświadczenie lustracyjne byłego prezydenta za prawdziwe.”
  troche z „rzadu swiatowego”: 10 maja 2004 r.owczesny prezydent przed namaszczeniem
  Aleksander Kwasniewski wzial udzial, w spotkaniu Komisjii Trojstronnej, ktore odbylo sie w warszawskim hotelu Marriott.
  Przypomnijmy, ze stalymi czlonkami w/w komisjii sa:
  -Zbigniew Brzezinski (wspolzalozyciel komisji)
  -Wanda Rapaczynska
  -Andrzej Olechowski
  -Maciej ZIEBA
  -Janusz Palikot
  -JERZY BACZYNSKI
  -Marek Belka

  VOGEL: okolo 1.1 milarda dolarow nieoficjalnie mowi sie ze kwasniewscy mogli wyprowadzic w ciagu 10 lat prezydentury(czytaj dzialalnosci wsi) okolo 900 mln- do 1.1 miliarda dolarow na wlasne konta…
  szok !: to o taka kase chodzi ! nic dziwnego ze zabili kilku na postrach..
  Według biegłych Skarb Państwa stracił z powodu afery FOZZ : 119,5 mln USD, 9,6 mln DM, 16,8 mln franków francuskich, 125 mln franków belgijskich oraz 35,9 mld starych zł polskich (3,59 mln PLN). – oficjalne dane
  nieoficjalne dwa razy wieksze…!

  szwajcarskim banku Coutts: chodzi o 130 milionów dolarów wyprowadzonych z Polski przez Bank Turystyczny na przełomie lat 80. i 90
  Prokuratura Apelacyjna w Katowicach zdecyduje, która prokuratura ma zbadać, czy mogło dojść do przestępstwa korupcji przy ułaskawianiu w 1999 r. przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Petera Vogla, vel Piotra Filipowskiego, skazanego w 1972 roku za mord na 75-letniej staruszce. Człowiek ten, po ucieczce z Polski, znalazł pracę w renomowanym szwajcarskim banku Coutts i według przypuszczeń prokuratury mógł być kasjerem polskiej lewicy, czyli prać jej pieniądze
  pochodzące z nielegalnych dochodów. Nieoficjalnie wiemy, że chodzi o 130 milionów dolarów wyprowadzonych z Polski przez Bank Turystyczny na przełomie lat 80. i 90. Informacje w tej sprawie przekazał Marek D., słynny lobbysta.

  Peter Vogel w 1971 roku zamordował, a następnie podpalił 75-letnią kobietę. Miał wówczas 17 lat. Został za to skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W 1979 roku wyszedł na przepustkę z więzienia i już nie wrócił za kratki. Cztery lata później, w 1983 roku, w niewyjaśnionych okolicznościach dostał paszport i wyjechał do Niemiec. Stamtąd trafił do Szwajcarii. W tym czasie, starając się o obywatelstwo porzucił nazwisko Filipowski i przyjął nazwisko panieńskie matki – Vogel. W Szwajcarii zrobił błyskawiczną karierę – został osobą odpowiedzialną w swoim banku za klientów specjalnych z Europy Wschodniej.

  1 mld euro kulczyk szfindel
  Europejski Bank Inwestycyjny POżYCZY nam 1 mld euro na remont dróg, drugie tyle da budżet państwa – ustaliła „Rzeczpospolita”.
  Pieniądze, które pożyczy EBI, drogowcy będą mogli wydać do 2013 roku. Cześć z nich – ponad 300 mln euro – zostanie przeznaczona na zapłatę za już wykonane w tym roku prace.

  Reszta środków poczeka do roku 2011. Będzie można za nie wyremontować od 4 do 5 tys. km dróg. Firmy specjalizujące się z takich pracach(kulczyk szfindel, rysiowie dobre
  platniki itd…) od 2010 r. będą mogły ubiegać się(dawac w lape za wygrany przetarg, kontrakt) o kontrakty o wartości 5-40 mln zł. W 2013 roku w stanie dobrym i bardzo dobrym ma być 75-80 proc. dróg, dziś jest ich ok. 53 proc.
  Miliard euro to najwyższa pożyczka z EBI, jaką udało się nam uzyskać. Na inwestycje w latach 2007-2009 dostaliśmy 300 mln euro – pisze „Rz”.

  Czyli mkolejny miliard do niebotycznego dlugu narodowego ktory beda musialy splacac kolejne pokolenia ! A podobno gierek juz nie zyje… a tu ciagle pelno gierkow u wladzy…!

  bez lustracji NIC się nie zmieni!
  Bez lustracji układ SBecki i postSBecki zostanie spetryfikowany. ONI są wszędzie: w biznesie, mediach, prokuraturze, sądownictwie, szkolnictwie wyższym i to są na eksponowanych stanowiskach. LUSTRACJA to warunek konieczny szansy na sancję. Przykład powiązań: CBA nieprzyapdkowo dokonało zakupu domu w Kazimierzu Dolnym od prezesa Budimexu, Marka Michałowskiego (słupa, formalnego właścieciela domu). Członkiem Rady Nadzorczej Budimexu był m.in. jeden z najbliższych przyjaciół A.Kwaśniewskiego, TW SB, Krzysztof Sokolik czy TW WSI, ps. „Parys”, b. wiceprezes PKN ORLEN, Andrzej Macenowicz czy b. pułkownik I Dep. MSW, b. prezes Kredyt Banku, Stanisław Pacuk. Czy w tym kontekście może dziwić przekręt przy rozbudowie lotniska na Okęciu?
  http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk – JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO (1/7) [napisy pl] – Nadal wierzymy, że w 1989 odzyskaliśmy wolność, a komunizm upadł. Nic nie odzyskaliśmy. Wróg po prostu zmienił metodę walki z nami. JESTEŚMY W STANIE WOJNY I NIE MAMY O TYM ZIELONEGO POJĘCIA! Tzw. transformacja ustrojowa, zainicjowana w 1989 r., to nic innego, jak powolny proces zwany „przewrotem ideologicznym”, wypróbowany na Zachodzie, składający się z 4 etapów: „demoralizacji”, „destabilizacji”, „kryzysu” i „normalizacji”. Jego skuteczność polega jednak na tym, że ofiara do samego końca nie chce uwierzyć, że jest poddana celowemu procesowi trwałej zmiany mentalnej. Wykład Jurija Bezmienowa, pozwala zrozumieć dzisiejszą sytuację w Polsce.

  http://www.youtube.com/profile?user=hrhenryk#p/u/41/awmIwx-41LA – PRZEWRÓT IDEOLOGICZNY (1/5) [napisy pl] – kolejny wykład Jurija Bezmiennego

  http://www.youtube.com/profile?user=hrhenryk#p/u/65/K_KaVsN9plg – JAK OBALIĆ AMERYKĘ [lektor PL] (1/8) Jurij Bezmienow, syn wysokiego rangą oficera armii sowieckiej, był członkiem elitarnego zespołu, głównego oręża propagandy KGB znanego pod nazwą Agencja Prasowa Nowosti.
  Należy do grona światowej klasy wybitnych ekspertów w temacie sowieckiej propagandy, dezinformacji i tak zwanej strategii małych kroków. Ekspert w dziedzinie kultury indyjskiej i języków indyjskich. Pozbywając się ostatecznie złudzeń, co do ustroju sowieckiego, w roku 1970 z narażeniem życia uciekł na Zachód. Wywiad został przeprowadzony przez Edwarda Griffina w roku 1984. Aktualne miejsce pobytu Jurija Bezmienowa, aka Tomas David Schuman nie jest znane. Według niepotwierdzonych informacji internetowych zmarł w roku 1997 w Kanadzie, w wieku 58 lat.

  http://www.youtube.com/profile?user=hrhenryk#p/u/212/ABKTQJodFTY – TRZY SOCJALIZMY: NAZIZM KOMUNIZM LIBERALIZM
  Teoretycy liberalizmu powtarzają: „liberalizm i demokracja wielopartyjna, to ostatni głos w teorii społecznej i nienaruszalny kamień węgielny polityki…” TO JEST FAŁSZ! LIBERALIZM TO KOLEJNA – PO NAZIZMIE I KOMUNIZMIE – MUTACJA SOCJALIZMU. Tak zwana transformacja ustrojowa w Polsce w 1989 r., od komunizmu do liberalizmu, to transformacja wewnątrz socjalizmu. Stąd, całe spektrum polityczne, od lewicy po prawicę, funkcjonujące obecnie w Polsce w ramach tzw. demokracji wielopartyjnej, to jedynie spór w wielkiej socjalistycznej rodzinie. Przyjmując tzw. demokratyczne reguły gry zakładając partie prawica staje się socjalistyczna, budując socjalizm „po chrześcijańsku”. W liberalizmie partie tzw. prawicowe realizują ten sam program strategiczny, który realizuje lewica. Jaki to program? EUROKOMUNIZM, a w perspektywie GLOBALIZM. EUROKOMUNIZM polega na zniesieniu państw narodowych. Ich spór dotyczy jedynie tego, jak to robić? Tzw. lewica chce to robić w oparciu o wartości ogólnoludzkie, prawica zaś, tzw. chrześcijańskie. Pan prof. dr hab. Henryk Kiereś objaśnia meandry utopizmu socjalistycznego na kanwie książki tegoż Autora pt. TRZY SOCJALIZMY.
  http://www.youtube.com/watch?v=t_L4g9iIMqo&feature=related – MIAŻDŻENIE ŚWIADOMOŚCI (1/5)
  Link do strony Autora: http://www.piotrjaroszynski.pl/
  lub: http://www.fundacja.hg.pl/
  O sytuacji politycznej w Polsce. Cz. I – MIAŻDŻENIE ŚWIADOMOŚCI. (a) Cykl wykładów dla Polonii amerykańskiej pt. Po co Polonii Ojczyzna? O sytuacji politycznej w Polsce. Cz. I – (a) MIAŻDŻENIE ŚWIADOMOŚCI.
  Pan prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, filozof polski, jest kierownikiem Katedry Filozofii Kultury KUL, wykładowcą WSKSiM w Toruniu. Przez wiele lat był uczniem, a następnie współpracownikiem o. Mieczysława A. Krąpca OP.

  http://www.youtube.com/profile?user=hrhenryk#p/u/16/cNW_-bVBp5I – – to fragment audycji – tlumaczy, skad sie wziela POlityka milosci do narodow wybranych.
  Fakty tam zaprezentowane, takie jak:
  fakt nie rozliczenia sie ani z faszyzmem ani z komunizmem –
  budza ogromny niepokoj!
  Bo jaki byl cel ZANIECHANIA ROZLICZENIA SIE z tymi dwoma najbardzie zbrodniczymi ideologiami w historii Europy???
  JAKIE SA TEGO POWODY???
  Czyzby te dwa narody, Niemcy i Rosjanie i jeszcze ten trzeci narod wybrany
  mialy zamiar jeszcze razsprobowac zagarnac wladze n

 27. kazik said

  Ciekawa i pouczająca lektura . Szkoda tylko , że ludzie wolą wytrzeszczać oczy na telewizornię a nie sięgają po słowo pisane .

 28. 166 bojkot TVN said

  27/Kazik
  taak, ile to się można dowiedzieć z jednej skromnej strony np w czasie trwania „Tańca z Gwiazdami” w TVN, albo takiego serialu bezmózgowców „Moda na sukces”, albo „Kiepscy” w Polsacie, albo jakiejś rozlazłe „Miłości nad rozlewiskiem”, bezdennie głupiego „Szkła Kontaktowego”, przeznaczonego dokładnie dla tego samego „targetu” co serial „Klan”, „Barwy Szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Złotopolscy” i kretyńskie kabarety, do których dołączył ostatnio Laskowik z W.Malickim (nie dość, że żenujący, to czuć ich coraz bardziej i czosnkiem i cebulą …. starą)

  Na szczęście trafiają się też perełki jak „Ranczo”, „Plebania” i bardzo uroczy, lekki, niedzielny kryminał „Ojciec Mateusz”, z Sandomierzem w roli głównej.

Sorry, the comment form is closed at this time.