Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy o. Rydzyk przystąpił do żydowskiej loży B’nai B’rith ?

Posted by Marucha w dniu 2010-10-13 (Środa)

Za http://ostatniarzeczypospolita.wordpress.com/2010/10/12/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-bnai-brith/#more-4343

(Nazwa „Ostatnia Rzeczypospolita” bierze się stąd, że Polskę od dwudziestu lat się numerkuje. Agenci obcych interesów nazwali ją 3 RP. A taki jeden chciał nawet budować RP numer 4. A tak naprawdę mamy tylko jedną, naszą Rzeczypospolitą, bez numeru. Pierwszą, jedyną  i ostatnią. Jak ją utracimy, będziemy niewolnikami obcych na naszej,  polskiej ziemi, choć w kraju rządzonym przez obcych)

Jak podaje żydofilska wikipedia członkiem loży B’nai B’rith

„… może zostać osoba fizyczna, która ma i deklaruje tożsamość żydowską, świecką bądź religijną, opartą na pochodzeniu żydowskim (z ojca lub matki) lub po konwersji na judaizm. Godłem B’nai B’rith jest menora, a hasłem „dobroczynność, miłość bratnia i zgoda”.

Menora jako godło tej loży nie dziwi. Zastanawia jedynie ogromne przywiązanie i estyma dla menory ze strony Kaczyńskiego. Uwagę należy zwrócić na miłość bratnią w haśle loży. W haśle tym rozchodzi się naturalnie o miłość bratnią pomiędzy Żydami. Nieżydzi, goje, to według Talmudu nieludzie, zwierzęta bez duszy. A więc w stosunku do nich miłość braterska Żydów nie obowiązuje.

B’nai B’rith jest organizacją z podwójnym dnem. Jawna jej działalność to tylko czubek góry lodowej. Cała ogromna reszta to działalność typowa dla masoństwa. Przy czym B’nai B’rith jest lożą wyjątkową, skrajnie rasistowską, „tylko dla Żydów”. Jej powołanie było raczej ujawnieniem niewielkiej części jej dużo wcześniejszej już działalności. „Powołano” ją, aby jawnie promować hasła syjonizmu. B’nai B’rith działa globalnie, a więc na całym świecie.

O niejawnych celach tej loży wymownie, choć chyba przez nieuwagę, pisze wikipedia opisując polski odprysk B’nai B’rith:

„Do chwili rozwiązania organizacji w roku 1938 przez władze polskie, skupiała kilkuset członków będących elitą intelektualną ówczesnej Polski [podkreślenie moje -AS]„.

A więc to o to chodziło! Członkowie syjonistycznej, rasistowskiej loży pełnili obowiązki elity intelektualnej ówczesnej Polski!

Teraz rozumiemy, dlaczego tzw. III RP uważa się za kontynuatorkę Polski międzywojennej.

Jedynie pod względem ilości Żydów w elitach intelektualnych, i nie tylko, dzisiejsza Polska o niebo przewyższa II RP. Dla wtajemniczonych, znających wypowiedź żydowskiego poety Sandauera (…a  po wojnie na polskim tułowiu osadzono żydowską głowę) – nie jest stan zażydzenia „polskich” elit tajemnicą ani zaskoczeniem.

Jeszcze jeden interesujący szczególik podaje wiki. Trudno sobie chyba wyobrazić bardziej typowe, wręcz archetypowo polskie nazwisko niż Kowalski. A jednak w składzie członków zarządu polskiego odprysku B’nai B’rith znajdziemy nawet …Kowalskiego. Imię ma wprawdzie rosyjskie, być może pochodzi z rosyjskich czy ukraińskich Żydów, ale Kowalski, no no… Kto by pomyślał. Kowalski i Żyd…

Ciekawe, ilu jeszcze innych Kowalskich, Kwaśniewskich, Kaczyńskich, Bartoszewskich itp.  jest żydowskiego pochodzenia? A pełnią jedynie obowiązki Polaków!

Co ma jednak wspólnego o. Rydzyk z rasistowską, żydowską lożą?

Otóż 10 października w „Rozmowach niedokończonych”  TV Trwam gościła dwóch sędziwych mężczyzn. Pierwszy z nich, Władysław Terlecki, zagaił swoje wystąpienie stwierdzeniem o fałszowaniu przez historyków prawdy o holokauście i o ilości żydowskich ofiar w Auschwitz/Birkenau.

Pomyślałem najpierw, że mamy kolejnego odważnego badacza, podważającego zawyżane przez żydowskich publicystów i propagandzistów dane o ilości żydowskich ofiar Auschwitz/Birkenau. Osłupiałem jednak zupełnie, gdy wbrew ustaleniom historyków, oceniających ilość zabitych Żydów na ok. 960 tysięcy, p. Terlecki stwierdził, że w Auschwitz/Birkenau zginęło conajmniej 4 miliony, a być może nawet 6 milionów Żydów. Drugi rozmówca, o ile pamiętam nazywał się on  Jerzy Junosza Kowalewski, także upominał się o co najmniej 4 miliony zagazowanych w Oświęcimiu Żydów. Prowadzący audycję ksiądz także oburzał się na zaniżanie ilości ofiar żydowskich przez  nieuczciwych historyków. Jak to – dziwił się duchowny  – nie czytali oni zeznań Rudolfa Hößakomendanta fabryki śmierci?

Historycy naturalnie czytali te zeznania. Wiedzą jednak, że wymuszone były one torturami. Ostatecznie Höß zeznał i podpisał wszystko, co na nim wymuszono.

Dlaczego ilość Żydów, którzy zginęli w Oświęcimiu jest przez przedsiębiorstwo holokaust zawyżana?

Są dwa główne powody. Więcej ofiar – to wyższe odszkodowania. Także za fikcyjne żydowskie dusze. Poza tym zawyżając o – powiedzmy – 2 miliony ilość żydowskich ofiar Oświęcimia ukrywa się te dwa miliony rzekomo zamordowanych  w Oświęcimiu Żydów, którzy po wojnie pod różnymi polskimi nazwiskami (pamiętamy? – Kowalski !) pełnili i pełnią obowiązki Polaków.

Wiedząc, że B’nai B’rith jest jednym z filarów i tub propagandowych przedsiębiorstwa holokaust uzasadnione jest pytanie, dlaczego media rebe Rydzyka propagują jej wersję religii holokaustu?

TV Trwam ma wiele pożytecznych audycji. W audycjach „Po stronie prawdy” nagłaśnia ona przeróżne nadużycia lokalnych władz i lokalnej administracji,  ich szkodliwe, często antypolskie decyzje i działania. Ale i tutaj postępuje TV Trwam selektywnie. Informuje jedynie o nadużyciach władz związanych z PO. Natomiast podobne nadużycia władz związanych z PiS-em nigdy nie są u rebe Rydzyka nagłaśniane i krytykowane. Hasło rzucone przez RM – „bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” jest piękne i warte poparcia. Tylko – co będzie, jeśli ta „polska rodzina” sprowadzona zostanie przez nieuczciwych przewodników na manowce?

Zadziwia polityczne zaangażowanie mediów Rydzyka w promowaniu kaczyzmu. Choć pamiętam jeszcze czasy, gdy w audycjach u ojca Dyrektora krytykowano Kaczyńskiego za wstrzymanie przez niego ekshumacji w Jedwabnym. A to dało możliwość dalszych  żydowskich ataków na Polaków, jako domniemanych zbrodniarzy.

Ojciec Dyrektor wie też zapewne, że to właśnie Kaczyński zalegalizował zdelegalizowaną dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej, Ignacego Mościckiego, syjonistyczną i rasistowską B’nai B’rith. Nie tylko zresztą ją zalegalizował – jeszcze ją z radością przywitał! (Ciekawe, dlaczego wikipedia wycina  treść radosnego, powitalnego listu Kaczyńskiego do żydowskich masonów)

O innych zasługach Kaczyńskiego dla Żydów pisze Józef Bizoń.

Rebe Rydzyk wie o tym wszystkim. Kiedyś nie był zagorzałym kaczystą. A jednak, od czasu zalegalizowania przez Kaczyńskiego  B’nai B’rith z o. Rydzykiem stało się coś dziwnego. Jego serwisy i programy publicystyczne dokonały wolty o 180 stopni.  Nie wiem czy go kupiono, czy zastraszono. Nie ulega jednak dla mnie wątpliwości, że w proPiS-owskiej i prokaczyńskiej propagandzie rebe Rydzyk i jego medialne imperium są absolutnyn liderem. Nic to, że Kaczyński był grabarzem suwerenności. Nic to, że parł on do zwasalizowania Polski przez USA. Nic to, że kierował się on wyłącznie interesami Izraela, USA i Żydów. Nic to, że profanował siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej harcami w jarmułce i przy świeczkach menory z jego żydowskimi przyjaciółmi.

Natomiast w prożydowskiej  propagandzie (4-6 milionów ofiar Oświęcimia) wypełnia rebe Rydzyk rolę tuby propagandowej  B’nai B’rith i przedsiębiorstwa holokaust. Przegonił tym samym rebe Rydzyk  w prosyjonistycznej propagandzie nawet żydowską GW Michnika/Szechtera.

Zadziwia zaangażowanie, z jakim media o. Rydzyka zaganiają wyznawców do wojny o krzyż, czyli do wojny o pomnikowanie Polski kaczyzmem. Manifestacje z pochodniami, wystąpienia rezerwowego bliźniaka w miejscu gdzie stał krzyż nie pozostawiają cienia wątpliwości, że wojna o krzyż to wojna o pomniki kaczyzmu.

O. Rydzyk wie jednak, że Kaczyński był agentem obcych, głównie żydowskich interesów. Polska racja stanu nigdy go nie interesowała. Wręcz przeciwnie – on działał na jej szkodę.

O. Rydzyk wie, że „walka” PiS i PO jest inscenizowana. Obie te polityczne mafie służą temu samemu panu – Zachodowi, Unii, USA i Izraelowi (kolejność niekoniecznie jak podana). Ta inscenizowana, wzbudzająca emocje milionów Polaków „walka”  ma odwrócić uwagę społeczeństwa od faktu, że obie te mafie grają tak naprawdą w tej samej drużynie. Naczelną ich zasadą działania jest polityka wykluczania partii i polityków nieagenturalnych – obojętne kto z nas rządzi, a kto jest „tylko” liderem opozycji. Ważne jest, aby nie dopuścić do polityki ugrupowań i polityków nieagenturalnych wobec Zachodu.

O. Dyrektor wie o spotkaniach Bilderbergów, wie o zlotach Komisji Trójstronnej (a także o ich celach i wpływach na światową politykę). Jednak te tak niezwykle istotne informacje ukrywa on przed  jego oglądaczami i słuchaczami. Wie on też, jak to naprawdę było z zamachami z 11/9. Niestety, w serwisie informacyjnym oszukał i okłamał on w tej sprawie jego wyznawców. Więcej nawet… Wiedząc, jak z WTC naprawdę było, nie protestował Rydzyk przeciwko prowokacji Macierewicza/Singera, chcącego śledztwo smoleńskie oddać w ręce zbrodniczej USA. Wręcz przeciwnie – to właśnie rebe Rydzyk tę żydowską prowokację nagłaśniał i popierał.

O. Rydzyk wie też o planach NWO, wie kto za tym stoi. Jednak jego media, na te tak istotne dla świata i dla miliardów ludzi sprawy, milczą.

Zamiast tego, rebe Rydzyk uprawia prożydowską, holokaustyczną  propagandę żywcem wziętą z repertuaru B’nai B’rith.

Jeszcze słówko o obozach zagłady.

Zgodnie z syjonistyczną historiografią obozy koncentracyjne dla nieżydów były obozami pracy, a dla Żydów były obozami śmierci. Ciekawość moją wzbudza od dawna informacja w życiorysie światowej sławy łowcy zbrodniarzy hitlerowskich – Szymona Wiesenthala.

” Przechodząc kolejno 12 obozów koncentracyjnych (m. in. Płaszów, Gross-Rosen, Buchenwald), cudem unikając egzekucji, dotarł Wiesenthal do obozu w Mauthausen w górnej Austrii. Tam 5 maja 1945 został uwolniony przez wojska amerykańskie.”

Czyż to nie dziwne? Cudem można przeżyć jeden obóz zagłady. Przeżyć dwa takie obozy to już podwójny i niewyobrażalny cud. Ale jak w takim razie nazwać fakt przeżycia 12 takich obozów śmierci – zagłady? Niczego nie insynuuję. Pytam jedynie – jeśli obozy koncentracyjne były rzeczywiście dla Żydów obozami zagłady – to jak Wiesenthal przeżył ich dwanaście?

Pod koniec jeszcze aktualna uwaga dotycząca „rzetelności” informacji TV Trwam odnośnie smoleńskiej katastrofy.

Kilkakrotnie już w przeszłości, ostatnio kilkanaście dni temu TV Trwam z oburzeniem informowała o znalezieniu w Smoleńsku przez kolejną polską pielgrzymkę szczątków samolotu, a nawet – o zgrozo – kawałków ludzkich kości. Natomiast w dzisiejszym serwisie (12.10. 2010) w związku z rozpoczęciem prac archeologów na miejscu katastrofy ta sama TV Trwam wyraziła wątpliwości, czy cokolwiek jeszcze archeolodzy znajdą. Spiker TV Trwam wyraźnie powiedział, że teren katastrofy został już dawno dokładnie przeszukany przez rosyjskie służby, oraz dodatkowo przez – jak to określił spiker – „kolekcjonerów” pamiątek (ja dodałbym jeszcze – przez handlarzy smoleńskimi relikwiami). Tylko dlaczego wiedząc o tym, że tam już nic nie da się znaleźć, TV Trwam alarmowała o znalezionych kawałkach samolotu i ludzkich kościach. Przecież tylko idiota się nie domyśla, że polskim pielgrzymom celowo pod nogi podrzucano te „znaleziska”. Po to, aby była możliwa dalsza nagonka na sugerowane niechlujstwo Rosjan w sprawie zabezpieczenia miejsca katastrofy.

Na konie powracam do tytułowego pytania – czy o. Rydzyk przystąpił do żydowskiej loży B’nai B’rith?

Nie wiem. Nie jest to zresztą aż tak istotne. Natomiast obserwując jego zaangażowanie w prożydowską i prokaczyńską (czyli ostatecznie też prożydowską) propagandę uzasadnione jest stwierdzenie, że jest on przynajmniej niezrzeszonym, ale  niezwykle aktywnym wolontariuszem tejże rasistowskiej, żydowskiej loży.

Poliszynel

Komentarze 203 do “Czy o. Rydzyk przystąpił do żydowskiej loży B’nai B’rith ?”

 1. j said

  Szanowny Panie Andrzeju, z calym szacunkiem ale… czy moglby Pan dac ojcu Rydzykowi troche swietego spokoju? Przynajmniej na jakis czas. Zaczyna mnie to wkurzac. Ten permanentny i bezsensowny atak na tego czlowieka.
  Nie czarujmy sie, nawet potezny Putin trzesie kuprem przed lobby. Gdyby bylo inaczej odwazyl by sie zrealizowac kontrakt na sprzedaz rakiet obronnych do Iranu. A boi sie i wstrzymal sprzedaz! Nie wspomne juz o tym, ze moglby tez oficjalnie powiedziec, ze za zbrodnia Katynia stali zbrodniarze zydowscy. Zydzi rosyjscy. Czy zrobil to? A przeciez jest premierem mocarstwa, no i stoi za nim cale KGB by go chronic.
  A kto stoi za ojcem Rydzykiem? Kto go obroni przed lobby? Moze Pan? Albo ja?
  Pozdrawiam

 2. Anka said

  Na dzień dzisiejszy nie wiem czy o. Rydzyk jest w loży, ale wiem że dziennik „Rzeczpospolita” jest już sprzedana żydostwu. Na stałe tam zagościł nie tylko Janke ale również żyd nad żydy były ambasador żydowski i pisze durne i nieprawdziwe artykuły, bardzo szkodzące Polakom. I na razie … byłoby na tyle.

 3. Andrzej 101 said

  Szanowna Pani J.
  O. Rydzyka, jako chrześcijanina, a jeszcze bardziej jako duchownego obowiązuje bezwzględnie i bezwarunkowo stanie po stronie prawdy!
  Były czasy, że chrześcijanie oddawali życie, bo nie chcieli wyprzeć się tego, w co wierzyli. Nie wiem czy wie Pani, jakie pałace ma w USA tenże biedny szkalowany przeze mnie rebe Rydzyk!
  Mnie też nikt nie obroni przed lobby. Wiem czym ryzykuję. Natomiast on, ze strachu czy za pieniądze, poszedł na służbę diabłu i lucyferianom. Na dodatek ogłupia on miliony jego wyznawców. A to jest grzech przeciwko Duchowi świętemu. Nawet Jezus mówił, że takiego grzechu wybaczyć nie można.
  Co mamy więc robić, gdy rebe Rydzyk oszukuje miliony? Milczeć???
  Uny na to właśnie czekają…
  Pozdrawiam i ja.

 4. 166 Bojkot TVN said

  Poliszymel jak widzę rzadko słucha „rebe Rydzyka” i znowu pisze androny

 5. hawo said

  ano jak sie ktos odezwie to beda od razu wiedzieli ze trzeba jeszcze kolejnych „oszolomow” unieszkodliwic oczywiscie w imie „tolerancji i postepu”

 6. Guła said

  Skoro tak, to Guła czeka na wystąpienie R Giertycha w TVN 🙂

 7. monitorpolski said

  Andrzeju zamknęli ci blog za ten i podobne artykuły. Podpadają one bezpośrednio pod „kłamstwo oświęcimskie” i dziwię się, że jesteś jeszcze na wolności w Niemczech, gdzie jest to karana min. 5 latami więzienia. Albo ktoś cię kryje albo jesteś głupi. Nie, nie twierdzę, że artykuł jest zły, jest prowokujący, ale nie możemy w taki sposób pisać bo się wystawiamy na cel.

 8. Zerohero said

  Wpis nr. 4, w przeciwienstwoe do tekstu Poliszynela, nie posiada żadnej argumentacji. Pan 166 tak się spieszył, że nawet kropki nie postawił. Ile forów potrafi obskoczyć przeciętny hasbarowiec?

 9. Zerohero said

  @7

  O sprawach dotyczących holokaustu można pisać krytycznie nie podpadając bezośrednio pod kłamstwo oświęcimskie. Wystarczy gietki język i stylistyczne dupochrony. Oczywiście jak będą chcieli, to i tak zamkną albo zabiją. Tylko czy siedzenie cicho coś da? Jak się rozszaleje terror to zaczną ginąć i największe żydofile.

 10. aga said

  Panie Andrzeju wielkie dzięki za odwagę i bezkompromisowość.To cechy absolutnie niezbędne w mówieniu Prawdy.

 11. Ludzie Prawdy said

  My dodadamy od siebie ,ze ten co tchorzy nigdy nic nie osiagnie ani nie zbuduje.
  Siedzaca cicho pod miotla nawet „mysz koscielna” tez kiedys ktos dopadnie.
  Majac takie mozliwosci jak o.dr.T.Rydzyk w przekazywaniu informacji i taki juz SZTAB LUDZI na swiecie (nie tylko w Polsce) mozna bylo wiecej osiagnac niz wlasne zyski plynace na jego media.

  Odpowiedz nam osobo „J” z postu pierwszego – czy wszyscy ludzie Rydzyka maja sie tak bac jak on ?

  Obawiac sie,ze zamkna jego media albo jego samego (?) ,to wlasnie wtedy WSZYSCY POLACY ZA NIM STANA,bo w OBRONIE PRAWDY nawet SYN BOZY DAL SIE UKRZYZOWAC.

  Dla strachu „rydzykopodobnych” nie ma wytlumaczenia !

  I jeszcze jedno :

  DLACZEGO W RM NIKT Z PRAWDZIWYCH POLAKOW NIE MOZE ZABRAC GLOSU ?
  Jezeli dzwoni i zacznie sie mowic PRAWDE O ZYDACH,telefon zostaje natychmiast rozlaczony ,o czym to swiadczy ?

  Gdzie wiec glosic prawde – na dachu wiejskiej polskiej stodoly ,do ptakow i chmur ?

  Jezeli sluzysz Bogu i Polsce to sluz calym sercem az do oddania za to zycia i dopiero wtedy bedzie ci chwala za to !

  Tchorzysz PZRED TYM,ZE szmul naZWIE CIE ANTYSEMITA ?

  To jaki z CIEBIE POLAK CZY POLKA,ze w OBRONIE WLASNEJ NIE POTRAFISZ STANAC DO KAZDEJ WALKI ???

  BRAWO DLA TYCH CO NIE OBAWIAJA SIE GLOISIC PRAWDY i NAZYWEAC ZLO PO IMIENIU OBOJETNIE SKAD ONO PLYNIE !

  Zamkna ci portal,gazete,radio,tworz z innymi nastepne i GLOS PRAWDE !!!

  Wtedy Polak uzna cie za Polaka.

  Nie chowaj glowy w piasek,nie milcz – JEDNOCZ SIE i DZIALAJ na ile cie tylko stac .

  A RYDZYKA STAC DZISIAJ NA WIELE,tylko,ze nie dla Polakow .

  Nie kazdy to sobie przemysli razem czy z osobna i nie broni tchorzy i zmiekczaczy.

 12. Błysk said

  Znam Pana Władysława Terleckiego i nie sądze by był on zwolennikiem żydostwa. To piłsudczyk, ale wyznaje wiele treści narodowych. Jest jednak naiwny : broni Oświęcimia i jak mu się wydaje …prawdy o Oświęcimiu .Toteż ze względu na naiwnośc jest dopuszczany do RM /pan Terlecki jest w Towarzystwie Opieki nad Oświęcimiem/Natomiast zgadzam się,ze o. Rydzyk przyjął fatalną koncepcję polityki lansowana przez RM i nie wykluczam tu niczego.Przede wszystkim zastanawiające jest,ze ciągle popiera on ugrupowania żydowskie i nie tworzy żadnej organizacji polskiej.

 13. mietek said

  http://unsinn.blox.pl/2007/11/wiarygodnosc-czy-zyd-Rydzyk-i-Szambo-maRyja-to.html
  http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/4b68c4869f7ece2b

  http://tomas.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?185843

  Jewish Records Indexing – Poland.pdf
  88K Pobierz
  http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/4b68c4869f7ece2b

  Searching for Surname RYDZYK
  (D-M code 945000)
  in no specified Gubernia
  in ALL data

  RYDZYK Fajga, 1.12.1941 Tomaszów Mazowiecki
  RYDZYK Lajba, 13.11. 1919 Tomaszów Mazowiecki

  http://www.jewishgen.org/

  No, nareszcie ktoś zauwaza, ze Rydzyk jest chazarem. Osob o takim nazwisku w Polsce jest ca 200. Centrum uzywania tego nazwiska to styk trzech wojewodztw. Lodzkiego – Kieleckiego oraz Katowickiego. Skąd jest Rydzyk? Z tych rejonów.

  Rydzyk to chazar. Zbudował imperium na polaryzacji. hasło „divide et impera” jest znane nie tylko Rzymianom i chazarom. Polacy ! nie dajmy się skłocic ! Zgoda buduje. Kaczor to tez chazar. co widać po słowiańskich rysach córki Lecha .. ponoć. Tusk i Komorowski to tez chazaria… LOL

  Click to access PRP_219.pdf


  http://www.wicipolskie.org/

  http://www.grupy.banzaj.pl/Z,prasy,narodowej,Rydzyk,i,Jan,Pawel,II,to,Zydzi,i,masoni,23,1238000,2009_05.html

  Z prasy narodowej: Rydzyk i Jan Paweł II to chazaria i masoni…
  o. Rydzyk jest niezniszczalny bo jest macka masonerii. Ma zadanie prowadzic Polakow w przyslowiowy kozi rog. Rezultaty sie licza a nie gadanie. Rydzyk, Nowak, Szaniawski i cala reszta dobrze gada, a jak przyjdzie co do czego, to zaprowadza zawsze swoich sluchaczy w maliny. Tak jestwłaśnie z walką o kr.
  Nagralem wypowiedz masona ks. Waszkinela gdy mowi z o o. Rydzyku i RM ze tego
  nie mozna ruszac. Mowil to do chazarów w Toronto w roku 2007 na Uniwersytecie w
  Toronto. Ten mason podszywajacy sie pod ksiedza i procownika naukowego KUL-u
  byl jednym z instalatorow w Polsce masonskiej lozy zydowskiej Bnai Brth.
  Rydzyka oceniam po owocach a nie po gadaniu. Jest to czlowiek zaklamany i pokretny. Tak nie moze postepowac zakonnik katolicki. To jest obraza dla duchowienstwa.

  Jesli chodzi o chazara JPII to doskonale wiedzial, co Jedrzej Giertych ma mu do powiedzenia. JPII zaakceptowal Uklad Okraglego Stolu (nie zabronil kard. Glempowi i reszcie udzialu w rozmowach z Kiszczakiem) pozwolil rozkrasc i oszukac Polakow, przekazac Polske w rece chazarów i masonerii, a w tym czasie
  prawil dryndymaly o moralnosci, solidarnosci i wolnosci. To pomieszanie umyslowe i hipokryzja.

  https://marucha.wordpress.com/2009/04/28/list-jedrzeja-giertycha-do-jana-pawla-ii/#comment-19835

 14. Brat Dioskur said

  Zwykle bicie piany i kotlowanina we wlasnym grajdolku a wystarczy tylko troche wyjrzec poza jego krawedz zeby sie dowiedziec ,ze RM jest sklasyfikowane jak antysemickie i jako takie przeznaczone do likwidacji.Dziwne ,ze tak wysoko uswiadomiona publika tego forum nie potrafi wlasciwie odczytac „esow floresow” ,ktorymi o.Rydzyk usiluje wyprowadzic swoich przesladowcow w pole!

 15. Robol said

  Niedawno dowiedziałem się, że SB miało czasem zwyczaj „wynajmować” prowokatora, który pozwalał się za odpowiednią opłatą katować i to bardziej niż inni „współlokatorzy” po to, aby zdobyć ich zaufanie i wyciągnąć informacje. W zasadzie to dobrze że zamknęli „Poliszynela” bo to nie żadna odwaga ani prawda tylko zwykłe pieniactwo, pomówienia i „krecia robota”.

  Rebe Andrzej oczekuje, że Ojciec Rydzyk będzie posłusznie omawiał wskazane przez niego tematy i to w określony sposób. Co niewątpliwie ku uciesze Rebe Andrzeja zaowocuje zamknięciem Radia Maryja.

  O Bilderbergach, Komisji Trójstronnej, Fundacji Batorego, Rotarianach i wielu, wielu innych dowiedziałem się jak miliony innych Polaków z Radia Maryja. Tam też dowiedziałem się o źródłach z których mogę czerpać dowody na potwierdzenie teorii spiskowych. I to właśnie jest dziennikarstwo. Cóż jednak serwuje nam Rebe Andrzej i jemu podobni na temat 9/11, holokaustu, chemtraili i innych sensacji? Otóż poza: domysłami, plotkami, zagadkami i niejasnościami, których nijak potwierdzić ani im zaprzeczyć, w najlepszym przypadku słabe poszlaki ale z całą pewnością nie dowody.

  Co do „pałaców” a może też Maybacha oraz „Imperium” to każdy rozsądny człowiek poczuje smród Gazety Wyborczej. Czy wzorem wyznawców Talmudu Rebe Andrzeja nie dotyczy obowiązek obrony prawdy jeśli idzie o goja?

  Ostatnia rzecz. Iluż znam ludzi, którzy mają pretensje do Ojca Rydzyka, że nie opowiedział się jasno za tą czy inną opcją polityczną? Nawet jeśli dopuścimy, że teraz postanowił to zrobić, to czy w tym całym bajzlu nie ma prawa się mylić?

  Pytam. Co zbudował Rebe Andrzej aby oskarżać Ojca Rydzyka? Ile rozgłośni radiowych, ile telewizyjnych stacji, jakie gazety wydaje? Gdzie są katolickie szkoły przez niego założone?
  Czy ten żałosny gniot „Poliszynel” daje mu prawo podrywać autorytet człowieka dzięki któremu Polacy zainspirowani przykładem zaczynają się wzajemnie oświecać? Czy stać Rebe Andrzeja na sprostanie nienawiści milionów ludzi (nie tylko Polaków) i to często potężnych?

  Jeżeli Rebe Andrzej czuje się dotknięty to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że kolejne wcielenie „Poliszynela” zacznie jednoczyć Polaków a nie jak dotąd tylko opluwać kogo się da.

 16. Romuald said

  Środowiska „RM” od kilku lat zachowują się dziwnie. Sam Rydzyk mojego zaufania już dawno nie wzbudza, wręcz przeciwnie. Niestety krąg ludzi którym można ufać coraz bardziej się zmniejsza. Trudno poradzimy sobie i bez Rydzyka i jego prowincjonalnych stacyj.

 17. aga said

  „Niedawno dowiedziałem się, że SB miało czasem zwyczaj „wynajmować” prowokatora, który pozwalał się za odpowiednią opłatą katować i to bardziej niż inni „współlokatorzy” po to, aby zdobyć ich zaufanie i wyciągnąć informacje”
  A już myslalam,ze chodzi o rebe Rydzyka.idę o zaklad ,że to bicie piany o ktorym pisze Bobol a RM i tak une nie zlikwidują Bo jest im potrzebna.I to nie tylko do judaizacji.
  A tak dla przypomnienia to katolickiego księdza powinno obowiązywać tak,tak -nie ,nie ;bo wszystko inne od zlego pochodzi.

 18. aga said

  A swoja drogą to się tu trochę więcej niz cyfrowaty i gułowaty pisuarów- hasbarowcow demaskuje!no,no…

 19. Lucyferianie mają prawdziwie potężnego i wielkiego stracha przed MOCĄ DOBRYCH said

  Oni kłamią bez przerwy.
  Latami wierzono w każde kłamstwo lucyferian, np. „naród wybrany”. Teraz wiemy – sami siebie wybierają oszustwami wyborczymi i wszystkimi innymi przekrętami.

  Zadziwia NAIWNOŚĆ I ŁATWOWIERNOŚĆ tzw. „GOJÓW”.

  Kiedy lucyferyczny lud chazarski głosi przez tuby stary slogan o „POTĘŻNYM LOBBY” – to możecie być pewni, że JEST TO KŁAMSTWO NAD KŁAMSTWA!!!

  „Na złodzieju czapka gore” – dlatego Lucyferianie boją się wszystkiego.
  I wszystkich – także Ciebie i mnie!!!!

  Oni mają coś potężnego – wielkiego stracha, że wyjdą na jaw wszystkie ich draństwa, łajdactwa i oszustwa!!!

 20. Robol said

  Zadziwiające, ileż to zasad obowiązuje katolickiego księdza, a zupełnie nie obchodzi „katolików”, którzy o tym mówią i piszą. Jeśli Talmudyści raczą mnie Nowym Testamentem to powiem, że:
  „…po owocach ich poznacie” i jeszcze „…usuń najpierw belkę ze swego oka…”

 21. a moze to said

 22. Leon said

  Przypomnijmy jak zachowywali sie Zydzi w przedwojennej Poklsce:

  “Tęcza”, nr 9, Luty 1934, str. 11.
  *Czytelnicy piszą…*

  *Sprawy żydowskie*

  Wielce Szanowny Panie Redaktorze!

  W związku z kwest ją żydowską chcę poruszyć dwa wypadki charakteryzujące
  stosunek Żydów do Polaków. W miejscowościach Z. i B., woj. łódzkiego,
  ludność zajmuje się przeważnie tkactwem. Fabrykanci nie dość, że
  wyzyskują robotników-Polaków w najokropniejszy sposób, lecz w dodatku
  nie płacą gotówką za pracę, lecz kwitami, za które można kupić artykuły
  żywnościowe tylko w sklepach żydowskich, po cenach takich, jakie zażąda
  kupiec-Żyd. Władze bezpieczeństwa jakoś nie widzą tych rażących
  niesprawiedliwości.

  W ogóle stosunek ludności żydowskiej do polskiej jest tak arogancki, że
  chwilami zdaje się, iż jesteśmy mniejszością w jakimś kraju żydowskim.
  Do jakiego zuchwalstwa posuwają się Żydzi świadczy następujący wypadek:
  W pewnej małej mieścinie woj. łódzkiego boisko szkolne znajduje się obok
  synagogi. Podczas prowadzenia gimnastyki Żydziaki prowokują nauczyciela
  i dzieci rzucaniem pestek, ogryzków z jabłek, zanieczyszczaniem boiska,
  a im nauczyciel zachowuje zimniejszą krew, tym to więcej rozzuchwala
  żydowskich wyrostków. Kiedyś wreszcie nauczyciel miał tych prowokacji
  dość i „najod-ważniejszego” Żydka przegonił. Skarcony pobiegł do
  synagogi i powiedział Żydom (była to sobota), że goj go zbił. Na ten
  sygnał wyległy masy Żydków na boisko i czynnie znieważyły nauczyciela.
  Jakoś prasa polska o takich wypadkach nie pisze. Ciekaw jestem, ile
  krzyku byłoby w prasie żydowskiej całego świata i ile gromów posypałoby
  się na „zdziczenie”, gdyby Polacy pobili nauczyciela-Żyda. Nauczyciel,
  którego ta przykrość spotkała, jest bardzo wybitnym pedagogiem i
  pracownikiem społecznym, oficerem rez., byłym ochotnikiem Woj. Polskiego
  i b. uczestnikiem walk o Wilno.

  Jestem zdania, że rozwiążemy kwestię żydowską wtedy, jeżeli ogłosimy
  bezwzględny bojkot żydostwa. Dziś są oni tak silni, że arogancja ich
  przechodzi wszelkie granice cierpliwości. Co będzie za 50 czy 100 lat,
  jeżeli porównamy przyrost naturalny nasz i Żydów? Jak wtedy będą się
  zachowywali?

  Jak należy postępować z żydostwem dało nam przykład Poznańskie. Bierzmy
  przykład z naszych braci z Poznańskiego.

  Zechce Pan Redaktor przyjąć wyrazy mego głębokiego szacunku

  B. Ł . Zakopane.

 23. Darek said

  Ciagle mowi sie o zagrozeniu ze strony terrorystow arabskich. Nikt jednak w polskich mediach nie pisze o zagrozeniun dla pokoju
  swiatowego ze strony Izraela, ktory posiada ogromny arsenal nuklearny. Ignoruje sie fakt, ze ideologia tego kraju oparta jest o fanatyczna wiare w wyzszosc rasowa Zydow oraz pogarde dla gojow.
  Poza tym, ciagle nawiazuje sie tam do Armaggedonu oraz wiary, ze
  po tym zdarzeniu powstanie olbrzymie mocarstwo Zydow.

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3925&Itemid=56

 24. Anka said

  Skoro Amerykanie i inne „demokratyczne” narody dają się ogłupiać żydostwu to i My Polacy mamy czynić tak samo, myśleć, postępować, oddawać żydostwu cały nasz majątek nie tylko materialny ale również serca i dusze ???? A na dodatek pokornie milczeć ?
  Życzę rozumu waszeci !

 25. Robol said

  TVP tutaj? To delikatnie mówiąc nietakt. Problem z Radiem Maryja jest taki, że kiedy Jan Paweł II był w Polsce to nie powiedział „Pozdrawiam telewidzów TVP” ale „Pozdrawiam słuchaczy Radia Maryja”.

 26. 166 Bojkot TVN said

  8/
  Wpis Poliszynela jest bardzo niebezpieczny, bo wspiera tych wszystkich, którzy chcą RM zlikwidować.
  A ten stan – bez RM – mogą sobie wyobrazić tylko ci co mają chociaż resztki wyobraźni. Pan PoliSzymel nie ma ….

 27. j said

  @ Andrzej101 – 3

  Szanowny Panie Andrzeju! Po panskiej bezposredniej zeby nie powiedziec nieco „lopatologicznej” argumantacji w sprawie RM i ojca Rydzyka widze jasno, ze to czego do tej pory nie udalo sie przeprowadzic lobby wlasnymi brudnymi lapskami – uda sie byc moze przeprowadzic czystymi rekami ludzi takich jak Pan. Naprawde przykro mi to pisac. Nie ulega watpliwosci, ze zarowno ojciec Rydzyk jak i red. Stanislaw Michalkiewicz rzeczywiscie musza sie czasem uciekac do bardziej wyrafinowanych srodkow ochronnych by nie dac sie zniszczyc i jednoczesnie robic pozyteczne rzeczy dla Polski. Budowac, tworzyc i otwierac ludziom oczy na wazne panstwowe sprawy. A przede wszystkim w istniejacym lucyferianskim systemie nie dac sie zakneblowac tak jak sie to niestety udalo z panskim blogiem.
  Zauwazyl to inteligentnie Monitorpolski w swoim wpisie nr 7.
  Uwazam natomiast i tez mam do tego prawo, ze nie jest Pan ani glupi ani nikt Pana nie kryje. JEST PAN PO PROSTU W GORACEJ WODZIE KAPANY! I SZKODA!
  Jak sugeruje Monitorpolski i tu sie z nim zgadzam, niekoniecznie musimy ostro i efektownie prowokowac czy wykladac „kawe na lawe” by napisac prawde i byc dobrze zrozumianym. Ludzie madrzy potrafia czytac miedzy wierszami a glupcy nie zrozumieja nawet jak Pan wylozy” kawe na lawe” 🙂
  Dzialajmy tak by nasza strategia nie narazac pozytecznych celow i siebie samego na niepotrzebne niebezpieczenstwo.
  W TYM TKWI PRAWDZIWA MADROSC ZNIEWOLONEGO NARODU!

  No chyba, ze lubimy sie popisywac, machac szabelka i blyszczec. Lub gdy nad zycie lubimy ryzyko. A to juz zupelnie insza inszosc.

  Jak Pan wie, a rozsadny Brat Dioskur we wpisie nr13 czytelnie sygnalizuje
  – nie jest latwo inteligentnie, zrecznie a przede wszystkim skutecznie dzialac jednoczesnie przeciwstawiajac sie lucyferianom. Walczyc z lucyferianami, ktorzy znaja i stosuja wszystkie mozliwe a czesto kryminalne sposoby walki z nami. Ze swietnie opanowanym „Sun tzu na czele” i tu polecam przemyslec artykul: https://marucha.wordpress.com/2010/08/14/zasady-sun-tzu/.
  A zreszta nie chce mi sie juz wiecej pisac.
  Pozdrawiam

 28. precz z PoPisem said

  Cadyk z Wadowic pozdrowił rebe z Torunia!

  a stalmudyzowne polactfo sie raduje…

 29. ktoś said

  Uwaga p.Andrzeja 101 „Nie wiem czy wie Pani, jakie pałace ma w USA tenże biedny szkalowany przeze mnie rebe Rydzyk!” bardzo mnie zaniepokoiła oraz wywołała alarm w mojej głowie ,bo przypomina jako żywo prowokacje Gazety Wyborczej ze słynnymi Maybachami i helikopterami.

 30. Realista said

  Do Autora,

  Dzieki za ten odwazny artykul.

  Wsadzil pan kij w mrowisko piszac o faktach dobrze znanych ale ktore nigdy dotad nie zataly potraktowane w sposob otwarty.

  Rowniez spowodowal pan, ze mnostwo agentow wplywu sie ujawnilo, ktorzy wzieli w obrone zydowska gadzinowke Radio Maryja wraz z jej pracownikami pod pretekstem, ze staja w obronie Kosciola Katolickiego. Coz to za wygodny koncept! Przeciez to patent Rebe Rydzyka.

  Takich wypowiedzi jak napisanych przez J (Jahalinka) bijaca religijna piana, 166 Bojkot Bełkot Swiadka Jehowy, Monitor Polski a wlasciwie Starozakonny, Robol z mozgiem robola nie powinno sie czytac.

 31. Guła said

  Oj Aga, ja, jak najbardziej poważnie. I na serio. No bo niby i gdzie R Giertych ma wypowiadać się, jak w RM nie chce?

  A przecież „nadejszła wiekopomna chwila” – każden widzi.

  Zresztą KRRiT za reklamowanie ND i TV Trwam, odbiorą koncesje RM i TV Trwam i studia będą do wynajęcia.
  Swoją drogą ciekawa koncesja bez możliwości zarabiania na reklamach?

  Une już tak mają. Równocześnie, klangor i rejwach czynią, że za ostatni wdowi grosz… wyrwany z mięsem (przetworzonym – nowość)

  A póki co, TVN! No i GW. Przecież nie pierwszyzna.
  I kipy już mają. No nie.

 32. Guła said

  I stacje przekaźnikowe RM „sum” na terenie Rosji.
  Pamiętasz?

 33. Robol said

  Kiedy już zlikwidujecie Radio Maryja, rozmontujecie Kościół i zostaniecie sam na sam z Żydami i „Realistami” zapytajcie się nawzajem „jaka jest różnica między nami a nimi?” Przypomnicie sobie słowa „… miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur…”
  Szkoda słów.

 34. kiki said

  2009-10-25 02:17:42
  Informacja dla idiotow z forum Propolonia
  Toronto
  Kosciol Katolicki przestal oficjalnie istniec z dniem zakonczenia sie Soboru Watykanskiego II – sobor rozpoczal Jan 23 (mason) 11 pazdziernika 1962r, a zakonczyl go Pawel 6, tez mason, 8 grudnia 1965r. Papiez JP1 zostal otruty po 33 dniach pontyfikatu – zniknela lista z masonami Watykanu, ktora mial przy sobie i lekarstwa ktore zazywal przed snem (sa na to swiadkowie), a oficjele Watykanu nie pozwolili na sekcje zwlok. Sprawe zbrodni popelnionej na JP1, powiazan urzednikow Watykanu z WLOSKA MAFIA oraz KORUPCJI w Watykanie wyciszyl ZYD Wojtyla-Katz (JP2). Arcybiskup M.Lefebvre widzac ZYDO-MASONO-LIBERTYNSKIE zagrozenie dla Katolicyzmu, odlaczyl sie od WATYKANSKIEJ JUDEO-MASONSKIEJ SEKTY, ktora odrzucila dogmaty wiary katolickiej opartej na teologii Sw.Tomasza z Akwinu, jaka obowiazywala w KK przez 9 wiekow, a przyjela LIBERTYNSKA IDEOLOGIE niemieckiego Jezuity K.Rahnera, ktora byla podstawa do zaprowadzenia EKUMENIZMU w kosciele posoborowym, czyli WYMIESZANIA WSZYSTKICH RELIGII I WYZNAN W JEDNYM DIABELSKIM KOTLE I STWORZENIA JEDNEJ RELIGII UNIWERSALNEJ, co oznacza JAWNA DETRONIZACJE JEZUSA CHRYSTUSA, i spelnia plany ZYDOSTWA dazacego do zaprowadzenia NWO (New World Order – Nowego Porzadku Swiata) – vide wzmianka w Talmudzie, Sanhedryn 90a, na stronie pt. PRAWDA O TALMUDZIE http://www.revisionisthistory.org/talmudtruth.html (w j.angielskim). Z kolei ks.prof.M.Poradowski (kapelan NSZ i wykladowca na Uniwersytecie w Santiago, Chile) wyjasnil, ze JUDAIZM NIE MA NIC WSPOLNEGO Z CHRZESCIJANSTEM, a Talmud (zydowskie „pismo swiete”) jest zbiorem opowiadan wymyslonych przez zydowskich liderow religijnych i upodobnionych do religii, ktora zionie NIENAWISCIA do nie-zydow (gojow), co juz wczesniej udokumentowal ks.prof.J.B.Pranajtis (profesor hebraistyki) wydajac tlumaczenie Talmudu w Petersburgu w 1892r – vide strona TALMUD ZDEMASKOWANY http://www.talmudunmasked.com (w j.angielskim). Zydowskie klamstwa, oszustwa, nienawisc do gojow, zbrodnie na gojach, a takze zlo, ktorych podstawa sa nauki talmudyczne opisal zydowski profesor I.Shahak w ZYDOWSKIE DZIEJE I RELIGIA, demaskujac dzialania i propagande uprawiana przez liderow panstwowych i religijnych. Polityka prowadzona przez JUDASZA z Watykanu (JP2) i zaciesnianie wspolpracy z ZYDO-MASONAMI z B’nai B’rith (Synowie Przymierza) – vide takze zezwolenie JP2 na otwarcie lozy BB w Watykanie i jego wspolpraca z ZYDO-MASONERIA, co jest jawnym zlamaniem Kanonu 2335 – szczegoly na stronie http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/589 (po polsku). Kajfasz Watykanu, obecny B16 (Ratzinger), ktory podobnie jak Wojtyla-Katz (JP2) zdradzil Kosciol Katolicki w czasie Soboru Watykanskiego II, kontynuje wspolprace z „dziecmi diabla” i „zmijowym plemieniem” i dazy do zniszczenia resztek katolicyzmu w imie zydo-masono-libertynskiej ideologii, ktorej celem jest zaprowadzenie NOWEGO PORZADKU SWIATA, calkowicie podporzadkowanego zydom. Podobnie jak uczynil to arcybiskup M.Lefebvre, ja tez nie chce byc czlonkiem ZYDO-MASONO-LIBERTYNSKIEJ SEKTY POSOBOROWEJ z siedziba glowna w Watykanie, ktora cuchnie czosnkiem i cebula i ktorej przyswieca diabelska menora. Toronto, Kanada.

 35. kiki said

  2009-10-25 03:50:56
  Lepiej wiedziec, czy lepiej nic nie wiedziec ?
  Hatra
  Od lat gromadze materialy, ktore wyjasniaja ogromny problem, z ktorym zmierzyly sie wszystkie narody swiata na przestrzeni kilku tysiacleci. Uwazny badacz znajdzie logike w historii, tak jak przekazal to Douglas Reed. Musza byc tez wyjasnione slowa klucze – okultuzm, kabala, czarna magia. To wszystko niesie Unia Europejska i globalizm, ktory zalal rowniez Polske.

  http://www.smileatyou.com/500/5/51/27/500-5-51-27-10.html

  http://www.lochy.fora.pl/esy-i-floresy,32/czarna-magia,320.html

  „Most Jews do not like to admit it, but our god is Lucifer.”

  http://www.illuminati-news.com/rosenthal-interview.html

  http://www.illuminati-news.com/shadow-gov.html

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=724&sid=d30920a58134c7a952f3a032226057e0

 36. j said

  @ Robol – 33

  Jakos tak mi po drodze z Panem 🙂

 37. Robol said

  @ J – 34

  Dziękuję, miło mi. Rzadko to słyszę 🙂

 38. kiki said

  TEN FILM UKAZUJE, JAK TONNY BLAIR WITA SIĘ PO MASOŃSKU Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II I BENEDYKTEM XVI. JEST TAM TEŻ FRAGMENT PRASY, W KTÓREJ JEST MOWA O MODLITWIE JPII ZA NEW WORLD ORDER:

  MAM NADZIEJĘ, ŻE DA TO DUŻO DO MYŚLENIA.

 39. Edek said

  Zydzi lubia przedstawiac siebie jako niewinne ofiary.
  Prawda jest jednak jak zwykle bardziej skomplikowana.
  Ponizej przytaczam fragment listu (tlumaczenie z angielskiego)
  Australijczyka, weterana II wojny swiatowej, ktory przebywal zariwno w oflagu jak i w obozie koncentracyjnym:

  „O tych ,ktorzy przezyli obozy”
  YOU WON’T EVER FIND THIS ON THE NIGHTLY NEWS!
  From: „Tripp Henderssen”
  Szanowna Pani/Panie
  Nazywam sie Alexander McClleland i jestem australijskim weteranem II wojny swiatowej,zaklasyfikowanym jako „kompletny inwalida” i byly wiezien obozu koncentracyjnego.
  Majac 19 lat zglosilem sie na ochotnika do australijskiej piechoty i walczylem w Polnocnej Afryce i na Krecie ,gdzie bylem ranny i gdzie dostalem sie do niewoli.
  Moglem spedzic reszte wojny jako jeniec wojenny (POW) ale moje proby ucieczki” zyskaly’ mi w efekcie miejsce w obozie koncentracyjnym TEREZIN ,niedaleko zydowskiego getta/miasta -Theresinestadt w Czechoslowacjii.
  Moje osobiste przezycia zamiescilem w ksiazce :”Odpowiedz-sprawiedliwosc” .W 1965 roku bralem udzial w nagrodzonym ale -z historycznego punktu widzenia bardzo niedokladnym – programie dokumentalnym o obozie w Theresienstadt zatytulowanym :’Gdzie smierc sie umiecha’
  Mojej renty inwalidzkiej nie zawdzieczam powaznym ranom jakie odnioslem w czasie walk na Krecie.
  Swoje inwalidztwo zawdzieczam nieludzkiemu traktowaniu jakiemu bylem poddany w obozie koncentracyjnym.
  Popularna opinia ,ze Niemcy mieli wystarczajco duzo ludzi aby obsadzic nimi obozy koncentracyjne jest falszem.
  NIEMIECCY ZOLNIERZE PILNOWALI TYLKO NAJBRADZIEJ ZEWNETRZNEGO PASA ZASIEKOW, my-wiezniowie bardzo rzadko widzielismy zolnierzy niemieckich dlatego to nie Niemcy bili i katowali mnie codziennie.
  Kapo (skrot od CA-mp PO-lice, policja obozowa) mieli dodatkowe przywileje takie jak oddzielny pokoj jak rowniez posiadali wladze.
  Na przyklad -od nich zalezalo kto zostanie skierowany do izby chorych lub dostanie przepustke do obozowego domu publicznego.
  Z braku zdyscyplinowanych Niemcow Kapo byli panami zycia i smierci.
   Dwaj KAPO ,ktorzy codziennie znecali sie nade mna ,uzywajac bardzo ciezkiej drewnianej palki ,ktora nazywali „Pan Doktor” , byli wiezniami.
  Obaj byli ZYDAMI.Jeden z Wegier i drugi,z tego co pamietam-z Ukrainy.
  Bylem swiadkiem tego ,ze obaj ci Kapo wyciagali bezbronnych wiezniow z ich cel na plac apelowy i mordowali bijac drewnianym „Panem doktorem”
   Dlatego dzisiaj ,jesli spotkam kogos kto tez przezyl oboz patrze mu bardzo uwaznie w oczy zeby zobaczyc jakiego rodzaju „bylymi wiezniami” sa ci ,ktorych spotkalem.
  Czy byli takimi wiezniami jak ja , czy nalezeli do tej kategorii ,ktora przezyla wojne tylko dlatego ,ze znecala sie na innymi wiezniami gorzej niz robili to Niemcy.
  W gruncie rzeczy to niemiecki zolnierz byl osoba ,ktora uratowala mi zycie ,wtedy gdy zydowscy KAPO po pobiciu mnie wyslali mnie do pracy z groznie zainfekowana noga.
  SS man przechodzac obok zobaczyl kolegow pomagajacych mi ,podszedli i oddal mi swoj „opatrunek osobisty”
  > Z tego powodu wlasnie patrze uwaznie w oczy spotkanych „bylych wiezniow” ,poniewaz wiem doskonale,ze nie wszyscy ,ktorzy przezyli obozy byli tylko „niewinnymi ofiarami”
  Wiem ,ze masa wiezniow byla nieludzkimi i brutalnymi kryminalistami.
  Nigdy nie powiedziano swiatu prawdy o niemieckich obozach.
  Wszystko co slyszymy to tylko to jacy zli byli ci Niemcy i jak zle traktowali ich wiezniow.
  Bylem wiezniem 8 obozow dla jencow wojennych i jednego obozu koncentracyjnego dlatego odpowiedzcie sobie sami na pytanie kto zna prawde: ja czy mass media?

 40. Zerohero said

  @Brat Dioskur

  W pole to właśnie tacy jak Rydzyk albo Kaczyński wyprowadzają, a „zarzuty” służa tylko ich uwiarygadnianiu i straszenia „jasnogrodu” oraz szarych Żydow kontrolowanym antysemitnikiem.

 41. kiki said

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=113&pid=2113

  2010-01-20 19:48:54
  Harce w „bacowce”
  Toronto
  HARCE W BACOWCE
  Do repertuaru Watykanu wszedl na stale zwyczaj odwiedzania zydowskich „bacowek” (synagog), ktore zapoczatkowal swego czasu „baca” z gory Synaj Wojtyla-Katz (Jan Pawel 2). Po raz kolejny Benedykt 16, specjalista od zapalania menory w Watykanie (chyba musialo w tym czasie zabraknac pradu) odwiedzil zydowska „bacowke” w Rzymie 17.01.2010r i zlozyl swoj serdeczny pocalunek na d*pach tamtejszych „bacow” (rabinow), przepraszajac jednoczesnie wszystkich tam obecnych „gorali” (z gory Synaj) za „antysemityzm” katolickich owieczek wobec wiecznie cierpiacych i ciagle pokrzywdzonych „gorali zydowskich”. Czeste wizyty kajfasza Watykanu B16 w zydowskich synagogach swiadcza, jak bardzo mu zalezy na pozytywnej opinii tamtejszych rabinow jesli chodzi o proces beatyfikacji papieza Piusa XII, na ktorego swiatowe zydostwo rozpetalo iscie propagandowa nagonke i wysunelo mase zadan do spelnienia, jak: – otwarcie tajnych archiwow watykanskich,… zeby zydzi wszystko mogli wiedziec, bo jeszcze nie wiedza – dodal 401 – otwarcie watykanskiego skarbca,… bo wszystkie skarby swiata naleza sie zydom – dodal 401 – zawieszenie bp Williamsona za „antysemickie” wypowiedzi,… poniewaz prawda jest dla zydow niewygodna i kazdy kto mowi prawde musi byc ukarany – dodal 401 – potepienie katolikow za brak pomocy zydom i „antysemityzm”,… bo nie uratowali 6 milionow (liczba magiczna) zydow – dodal 401 – potepienie katolikow za pogromy zydow,… „tylko dlatego, ze byli zydami” (stara spiewka zydow) – dodal 401 etc etc A ja pytam: A kiedy papiez Pius XII bedzie mial szanse wytlumaczyc sie ze wszystkiego przed zydami ? Wobec tego nie moze byc „swietym” i pojsc do nieba, poniewaz: „Tylko zydzi pojda do nieba”, jak mawia Talmud. Najbardziej zacietym przeciwnikiem Kosciola Katolickiego jest lider zydowskiej organizacji syjonistycznej WJC (World Jewish Congress – Swiatowy Kongres Zydow), Ronald Lauder, z ktorego zadan wynika, ze Benedykt 16 powinien sie podporzadkowac zadaniom wysuwanym przez WJC. Patrzac na to z boku przypomnialem sobie polskie przyslowie: „JAK DASZ ZYDOM PALEC TO WEZMA CALA REKE”. Jako przeciwwage na zydowskie oszczerstwa i bezzasadne zadania, podaje przyklad dotyczacy stosunku amerykanskiego zydostwa do zydow z Europy srodkowo-wschodniej: On Feb.18 1943, Zonist Izaak Greenbaum, head of the Jewish Agency Rescue Committee in a speech to the Zionist Executive Council states: “If I am asked, could you give from the UJA (United Jewish Appeal) monies to rescue Jews, I say no and I say again no”. “One cow in Palestine is worth more than all the Jews in Poland”. Tlumaczenie: 18 lutego 1943r syjonista Izaak Greenbaum, przewodniczacy Komitetu Zydowskiej Agencji Pomocy w przemowieniu do Najwyzszej Rady Syjonistycznej powiedzial: “Jesli zostane zapytany, czy moglbym dac pieniadze ze Zjednoczonej Rady Zydowskiej Pomocy na ratowanie Zydow, odpowiem nie i ponownie odpowiem nie”. “Jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy Zydzi w Polsce”.
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=458

 42. Anka said

  Wcale nie „szkoda słów” Robal ! czym więcej myślących ludzi – tym lepiej.
  Pozdrawiam.

 43. depopulowani said

  @ Robol, dlaczego nie napiszesz, żeś magistrem chemii i publicystą GW w Opolu? Zbysio ty moje kochane. Myślisz, że ciebie nie poznam po twoim parszywym piórze? Z tym trickiem SB to masz rację. Od 20 lat rebe Rydzyk płacze i bije na alarm, że mu RM zamkną. Straszą go GW, TYN i inne. A jego imperium rośnie. Telewizja, radio, gazety, elitarna wyższa uczelnia, geotermia, telefony komórkowe, bank (kasa SKOK). Kasa, kasa, kasa. Finansują go uni, a on jeszcze od ubogich emerytów i rencistów pieniądze wyłudza.
  @ Szanowna Pani J
  Stan świadomości Polaków jest katastrofalny. Ilu ludzi głosowało w ostatnich wyborach na lokatora Belwederu w pierwszej turze na nieagenturalnych Leppera i Morawieckiego? Do milionów zaczadzonych propagandą nie dociera nawet, jak brutalnie wyłoży się im kawę na ławę. Pisanie „pomiędzy linijkami” zrozumie Marucha, kilku jego wiernych czytelników i nikt więcej.
  Proszę podać też – co pożytecznego zrobił Michalkiewicz i Rydzyk, poza wmawianiem ludzim, że grozi nam Rosja i zimny czekista Putin?
  Monitorpolski tak pisze, bo to w gruncie rzeczy wyznawca kaczyzmu.
  Pani taktyką, pisaniem ostrożnie, aby nie drażnić utwierdzamy unych w tym, że mogą sobie pozwolić na wszystko.
  Pisanie ostrożne ale „inteligentne”, metodą Brata Dioskura, dotrze do jednego na tysiąc.
  Wolę być „w gorącej wodzie kąpany” niż zostać zachipowany. A tutaj naprawdę idzie o wszystko. Cichych, pokornych będą chipować, takich jak ja będą likwidować.
  Ja już decyzję podjąłem.
  Pozdrawiam

  Przepraszam tych, którym nie odpowiadam. Naprawdę nie mam tyle czasu.
  Za to wszystkich, łącznie z krytykami serdecznie
  Pozdrawiam

 44. Jurek said

  Robol i J – kościół rozmontowany, Jezus już z poluzowanymi śrubkami, jeszcze poczeka się aż najstarsi patriotyczni Polacy pomrą, młodym zaszczepi się kult kaczyzmu i semityzmu i już nigdy :

  -Jerzy Ulicki i miliony innych nie wrócą do Domu,
  -Jasiek i Husarz nie wdrożą kredytu społecznego,
  -Marucha nie będzie Marszałkiem,
  -Kozłowski nie zrobi geotermii,


  -nie będzie ziemi na mogiłę

  Rydzyk zasiądzie na tronie w swojej NOWEJ świątyni, oświetlony słońcem, będzie „żywym bogiem chodzącym po ziemi”
  I tak to się wypełni.

 45. aga said

  Kościól to juz jest rozmontowany. A kto tego nie widzi to nie jest katolikiem a katolinicznikiem,jak slusznie Gajowy takowych nominalnych katolików onegdaj nazwał.

  A koncesji nie odbiora,bo rebe Rydzyk to antysemita koncesjonowany.Przez unych. Trzeba przecież rachunek prawdziwych antysemitnikow mieć pod kontrolą.Tylko ci mniej naiwni juz im się zerwali.

 46. Jurek said

  przepraszam, na końcu miałem zapytać J
  I tak to ma się wypełnić ?

 47. aga said

  Tak jest Panie Jurek.
  IDOLATRIA- tym cwani chazarowie polskich „patryotów” -mitomanow wciąż nokautują.Mitomani co wciąż na nowe mity czekaja a rozum spi.
  A Prawdę odrzucaja Bo zbyt bolesna i odarta z mitow.
  piłsudas, JPII,lechKacz,rebe Rydz już jest idolem jak nic.Dla 5 mln otumanionych inaczej.

 48. Robol said

  @ Jurek – 40
  @ Anka – 41

  Mylicie się oboje. Kościół to ja, J i Anka a znam jeszcze kilku i zapewniam, że nie jesteśmy rozmontowani a wręcz przeciwnie. Powiem więcej, liderzy NWO to właśnie nas się boją choć jest nas mało ale nie coraz mniej. Posługują się właśnie wami, nie pozwalając zbudować niczego. Jesteście rozproszeni i zaślepieni nienawiścią skierowaną we wszystkich możliwych kierunkach i jeszcze kilku niemożliwych. Takie osoby dobrze jest wysłać na wojnę. Tę waszą cechę właśnie wykorzystują.

  Częściowo (ale nie całkiem) rozmontowana jest hierarchia – macie w tym swój udział.

  @ Depopulowani – 39

  Rozbawiłeś mnie 🙂
  Jestem najprawdziwszym brudnym robolem, nawet niezłym fachowcem i na imię mam Dariusz. Nic na to nie poradzę, że stan inteligencji jest taki, że wypowiedzi zwykłego robola wyglądają jak wypowiedzi magistra. Co do zarzutu agentury cóż, mogę się tylko śmiać. Pewnie lepiej by mi się powodziło gdybym agentem został ale nie znalazłem w moim drzewie genealogicznym ani jednego Żyda, więc pewnie by mi nie ufali.

  Największym głupstwem z Twojej strony jest odnosić się do ludzi z podobnymi do moich poglądami jak do wrogów.

  @ Anka – 38

  Dziękuję, zachęciła mnie Pani. Ale proszę o wsparcie. Nie umiem polemizować na modłę bywalców Onetu.

 49. Guła said

  Ciągle zapominasz o śpiącym elektoracie. Niczym PO, które twierdzi że za nimi i prezydentem optuje 77% uprawnionych. Przepraszam, narodu.

 50. Krystyna said

  znalezione w internecie

  To jasne jak słońce, że trwa eksterminacja prawdziwych Polaków
  Przecież to Putin z Tuskiem zamordowali Prawdziwych Polaków, Tusk kręcił korbą generatora mgły a Putin z pepeszy strącił samolot. Mgła jak wiadomo zaraz się rozwiała. Okazało się, że bardzo wiele osób przeżyło, miało wręcz niewielkie obrażenia, dlatego szwadrony śmierci chodzimy po miejscu katastrofy i likwidowały świadków. To trwa nadal, jak pokazuje przypadek z Opola. Do tego Rosjanie przez podziemne próby jądrowe w Kaliningradzie spowodowali wstrząsy, które obniżyły temperaturę wód geotermalnych pod Toruniem, co ciężko doświadczyło biznesowo Prawdziwych Polaków….

 51. Radek said

  “Dodam, że rząd, który wspomniał Prezydent w przemówieniu, to naturalnie rząd J. Kaczyńskiego… Dlaczego więc Jarosław Kaczyński nie wspomina dziś tego wiekopomnego sukcesu – swojego własnego, wiernej A. Fotygi i samego zmarłego brata? Czyżby nie mieściło się to w ramach zakreślonych przez fanatyków sprzed pałacu prezydenckiego i ich politycznych patronów z Torunia? Doprawdy niepotrzebnie się J. Kaczyński powstrzymuje. Ośrodek toruński uchodził kiedyś za prorosyjski, dziś jest skrajnie rusofobiczny, uchodzi za antysemicki, tymczasem opiera się politycznie o radykalne żydowskie skrzydło neokonserwatywne w USA. Skoro tak, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby tenże sam ośrodek, dotąd skrajnie antyunijny, uznał ów wielki sukces braci Kaczyńskich i spółki za również swój własny. Może jeszcze na to za wcześnie, ale zobaczymy za rok. Polskie mity charakteryzują się wyjątkową zdolnością do obrastania w piórka.”
  Adam Smiech
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=77&pid=2872

 52. Robol said

  W sprawie Ojca Rydzyka łatwo nie dojdziemy do porozumienia. Ale w innych sprawach pewnie trudno znaleźć będzie różnice, czy tego nie widzicie?

  Teraz pytam, kto ma ochotę coś zrobić ? Czy może nagle wszyscy podwiną ogony i znikną ?
  Nie udzielajcie pochopnych odpowiedzi, potraktuję je poważnie.

 53. antynwo said

  po 1:u waszego Wielkiego Polaka patrioty Rydzyka na antenie było bodajże w poniedziałek coś koło 22-23? jak to w Oświęcimiu 4 miliony zamordowano żydów, takich głupot zdzierżyć nie można. Tak właśnie to całe radyjo jest anty une.
  po 2: Widzę że tu niektórzy kto za rydzyk to katolik kto nie to hasbara,parodia
  po 3: TYLKO PRAWDA I DOBRO,nie ma mniejszego zła czy jak to sobie tam wymyślicie, białe jest białe czarne to czarne nie ma innej drogi

 54. Marucha said

  Niestety, po pierwszym okresie działalności, gdy Radio Maryja zrobiło duży wkład głównie w dziedzinę moralności i wychowania oraz potrafiło ostro i po imieniu wskazywać zło – dziś stało się tubą PiS. Szerzy również rusofobię pod przewodnictwem prof. Szaniawskiego i robi autorytety z ludzi niewiarygodnych, jak Antoni Macierewicz.
  Nie wspomnę już o bałwochwalczym hołubieniu „dobrych owoców” II Soboru oraz wręcz wrogości wobec Tradycji.

 55. Robol said

  @ Marucha – 54

  Czy zechce Pan powiedzieć coś więcej o tej wrogości wobec tradycji? (to nie zaczepka)

 56. Polka said

  Ale się tu ministrantów tatka Rydza nalazło!

 57. depopulowani said

  Robol
  Napisałeś: „Pytam. Co zbudował Rebe Andrzej aby oskarżać Ojca Rydzyka? Ile rozgłośni radiowych, ile telewizyjnych stacji, jakie gazety wydaje? Gdzie są katolickie szkoły przez niego założone?
  Czy ten żałosny gniot „Poliszynel” daje mu prawo podrywać autorytet człowieka dzięki któremu Polacy zainspirowani przykładem zaczynają się wzajemnie oświecać? Czy stać Rebe Andrzeja na sprostanie nienawiści milionów ludzi (nie tylko Polaków) i to często potężnych?
  Jeżeli Rebe Andrzej czuje się dotknięty to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że kolejne wcielenie „Poliszynela” zacznie jednoczyć Polaków a nie jak dotąd tylko opluwać kogo się da.”

  Wolę mieć „żałosnego gniota” niż być najpotężniejszym w Polsce oszukującym miliony ludzio magnatem medialnym. Rydzyk już dawno przelicytował Michnika. Telewizja, radio, gazety, internet.
  A przecież wiemy, że żydzi kontrolują światowe media. To coś znaczy… Bo mu na to pozwalają.
  Nie jest też aż tak istotne – ile i co zbudował Rydzyk. Istotne jest – do czego on to wykorzystuje!
  To on miliony słuchaczy przekonuje, że żydowski sayan Kalkstein to największy patriota, a żydowska agenturalna PiS to ratunek dla Polski.
  Mój „żałosny gniot” przynajmniej nie ogłupiał nikogo. Pieniędzy od rencistów też nie wyłudzałem.
  I to nie Rydzyka, a „żałosnego gniota” poliszynela zlikwidowali.
  Tego „Rebe Andrzeja” Ci odpuszczam, choć to jest dla mnie obraza. Nie ja promuję żyda na Prezydenta Tysiąclecia.
  „Tego „żałosnego gniota” też. Ciebie nawet na takiego nie stać.
  Przyrównanie Ciebie do magistra chemii nie jest komplementem. Tamten to ostatnia szuja. Używasz pod moim adresem identycznych wyrażeń, „argumentów”, identycznie obraźliwie próbujesz deprecjonować to, co robię. Stąd to skojarzenie z „magistem chemii”.

  Następnie jeszcze arogancko piszesz, że „Kościół to ja” i jeszcze parę innych osób. Miliony ogłupianych przez Rydzyka wyznawców to też Kościół. Oszukiwany, ogłupiany, ale Kościół.

  Na koniec pytasz: „Teraz pytam, kto ma ochotę coś zrobić ? Czy może nagle wszyscy podwiną ogony i znikną ?”

  Anonimowe pyszczenie na forum jest w Twoim przekonaniu odwagą??? To Ty wysuń ogon spod siebie.
  A nawoływanie do czynów(znam to z archiwów SB) to często było zadanie prowokatorów!

 58. Marucha said

  Re 55:
  Krótko.
  Zanim papież Benedykt XVI „uwolnił” Mszę Świętą Wszechczasów i zdjął ekskomunikę z Bractwa Św. Piusa X, wielokrotnie słyszałem osobiście oburzające brednie wypowiadane w RM na temat Bractwa.
  Po Motu Proprio i zdjęciu ekskomuniki niewiele się zmieniło. Ataki wprawdzie ustały, ale nie uświadczysz w RM Mszy Trydenckiej. Wciąż wychwala się „dobre owoce” II Soboru i ekumenizm. Milczy się na temat potwornego zażydzenia Episkopatu. Ani słowa krytyki wobec skandalicznego „dialogu” z Żydami, czego zakazał jeszcze Pius V. Itd.

 59. GG said

  Czy dobrze pamiętam, że Liga Polskich Rodzin (ta pierwasza, bez Giertycha) była zainicjowana właśnie w kręgach RM ? Jednak widocznie była zbyt polska i rodzinna dlatego została zniszczona ?

  Posądzenie o obojętność na polskie sprawy jest więc niesłuszne (manipulacja?).

  O wielu sprawach dot. teorii spiskowych i masonerii dowiedziałam się z TV Trwam. RM jest na celowniku chazarstwa. Myślę, że lepiej jak przemilczą pewne tematy i przetrwają, aniżeli mieliby całkiem zostać pozbawieni koncesji. Polityka jest tylko małym wycinkiem jakim się zajmuje. Dużą część czasu antenowego zajmują sprawy religii.

  Mogę zarzucić jedynie zbytnią antyrosyjskość. Krytykę USA i Izraela oraz masonerii słyszałam.

 60. Guła said

  A nie mówiłem? Tylko TVN i GW.

  Startuj pan, panie Romanie. Czasu szkoda.

 61. Robol said

  @ Marucha – 55

  Muszę przyznać, że i mnie trudno jest zaakceptować niektóre sprawy w RM jednak co do ekumenizmu słyszałem w RM słowa krytyki. Sympatyzuję również z Bractwem Św. Piusa i pewnie przyzna mi Pan rację, że każde stanowisko zajęte w sprawie ekskomuniki jest narażone na krytykę. Pozostałe argumenty są naprawdę dyskusyjne. Czy nie uważa Pan, że odsądzanie RM od czci i wiary to duża niesprawiedliwość?

  @ Depopulowani – 57

  Użyłem dokładnie tej samej retoryki, której użyłeś wobec Ojca Rydzyka. Mówiąc Kościół to ja zastosowałem przenośnię i nie było w tym żadnej arogancji. Arogancją jest natomiast uważanie rencistów, emerytów i ludzi całkiem młodych i zdolnych do poświęceń za idiotów. Próby obrażenia mnie spływają po mnie jak po kaczce ale powiem tylko, że mam takie zasady jak: nie kłamać a już szczególnie brzydzi mnie pomówienie. Przez moment nawet myślałem, że powinienem był cofnąć tego Rebe ale wybiłeś mi to z głowy skutecznie. Co do działania – dokładnie takiego odzewu się spodziewałem, żałosne.

 62. Piotrx said

  Re 15

  cyt:
  „Pytam. Co zbudował Rebe Andrzej aby oskarżać Ojca Rydzyka? Ile rozgłośni radiowych, ile telewizyjnych stacji, jakie gazety wydaje? Gdzie są katolickie szkoły przez niego założone?
  Czy ten żałosny gniot „Poliszynel” daje mu prawo podrywać autorytet człowieka dzięki któremu Polacy zainspirowani przykładem zaczynają się wzajemnie oświecać? Czy stać Rebe Andrzeja na sprostanie nienawiści milionów ludzi (nie tylko Polaków) i to często potężnych?”

  Tutaj i w innych miejscach zgadzam się w pełni z Robolem.

  Niektórym dyskutantom brak wyobrażni, może tez przemawia rozżalenie na otaczającą rzeczywistość. Ale hasłami w stylu „precz z chazarami” daleko się nie zajedzie. A mysle że są też wsród nich zwykli prowokatorzy chcący rozbić i skłócić to forum. Tutaj potrzebna jest „praca u podstaw” a nie puste hasła. Może się mylę ale celem Gajówki nie jest rzucanie oszczerstw czy pomówień na innych ale rzetelne informowanie się nawzajem o roznych zagrożeniach czy sprawach gdzie indziej przemilczanych oraz probowanie znalezienia wyjscia z tragicznej sytauacji w jakiej znalazła się Polska i Polacy, niszczona przez wrogów z zewnątrz ale przede wszystkim od wewnątrz.
  Pewnie, że można się z wieloma głoszonymi poglądami na antenie RM nie zgadzać i pewne sprawy czy postawy krytykować , ale nie generalizujmy – proszę porównać np z TVN, Polsat czy radiami polskojezycznymi – czym karmi się tam młodych Polaków. RM ma na pewno knebel na pewne tematy i jesli chce istnieć musi zachować umiar. Co nie znaczy że nie możemy pod jego adresem kierowac jakichkolwiek słów krytyki w uzasadnionych przypadkach ale trzeba przy tym zachować zdrowy rozsądek.

 63. Marucha said

  Re 61:
  Staram się – na dobrą sprawę wbrew temu, co widzę i słyszę – nie odsądzać mediów toruńskich od czci i wiary.
  Jednak popieranie partii PiS, nieomalże beatyfikacja tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, widoczna na pierwszy rzut oka rusofobia, piłsudczyzm, odcinanie się od ruchu narodowców itd. skutecznie mnie do tych mediów zniechęciły. Pomijam już kwestie teologiczne, które są dla mnie bardzo ważne.

  Nie wiem, czy taki profil, jaki reprezentuje RM był zaplanowany od początku, czy też powstał skutkiem zewnętrznych nacisków. I w tej chwili nie jest to już aż tak ważne.

  Swoją drogą, jak na „Robola” operuje Pan niezwykle starannym językiem…

 64. Robol said

  @ Piotrx – 62

  Doskonale powiedziane.
  Ponieważ męczy mnie już ta dyskusja, a jutro do roboty – żegnam więc i pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

 65. Guła said

  Tego można było oczekiwać po prezydencie. Tyle tylko, że to jeszcze, nie ta tajna broń.

  „Komorowski reaktywuje nieboszczkę partię”

  dzisiaj, 20:11 POg / Blogi polityczne w Onet pl

  Prezydent Bronisław Komorowski ciągle kompletuje skład swojej Kancelarii. W ostatnich dniach do Pałacu Prezydenckiego trafili między innymi Tadeusz Mazowiecki czy Jan Lityński. Obaj z dawnej Unii Demokratycznej. Fakt nie uszedł uwadze Ryszarda Czarneckiego, który komentuje sprawę na swoim blogu w Onet.pl. – Unia Demokratyczna wiecznie żywa!!! Właśnie swoją starą nieboszczkę partię reaktywował pan prezydent Bronisław „Gafa” Komorowski – pisze europoseł PiS.

  Czarnecki ironicznie pisze, że doradcy prezydenta Komorowskiego tworzą „prawdziwe Muzeum Figur Woskowych a la UD”. – Kogo tam nie ma! Są wszyscy. Jest Tadeusz Mazowiecki, specjalista od grubej kreski, który ratował majątek PZPR tak, aby mogły go spokojnie przejąć spółki nomenklaturowe. Jest Jan Lityński, czołowy mówca Unii Demokratycznej w sejmach czterech kolejnych kadencji w latach 1989-2001, który na pochody pierwszomajowe chodził jeszcze z rodzicami. Jest Jerzy Osiatyński, minister finansów w rządzie Suchockiej, mniej znana kopia Balcerowicza – wylicza Ryszard Czarnecki.

  Europoseł przypomina, że Bronisław Komorowski był kiedyś sekretarzem generalnym UD, „no i teraz ciągnie swojaków do własnej Kancelarii, zapewne budząc cichą irytację klasycznych liberałów, sierot po KLD (była kiedyś taka partia: Kongres Liberalno-Demokratyczny, z premierem Tuskiem na czele…)”.

  Przeczytaj cały wpis na blogu Ryszarda Czarneckiego w Onet.pl

  ……..

  I komentarz, tendencyjny 🙂

  Dlaczego nie bierze Polaków polskiego pochodzenia, tylko tych
  z wiadomej mniejszości narodowej?. To już będą mieli …
  ~bat
  / 13.10.2010 20:48

  Takich polaków jak ty to nawet u sekciarza za kościelnego …
  … nie przyimują
  fakirr
  / 13.10.2010 21:22

  Nie obrażaj, bo nie masz zielonego pojęcia co to znaczy …
  … być prawdziwym Polakiem – patriotą. Widocznie jesteś jednym z nich i dlatego tak bardzo prawda cię boli. Zawsze

 66. Darek T. said

  Kto na ziemię Ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła.
  Stefan Żeromski

 67. Marucha said

  Re 66:
  No właśnie…

 68. 166 Bojkot TVN said

  63/
  To poważnie tak Pan pisze?
  Czyżby wszyscy anty-radyjowi już zapomnieli o czarownicy? O wyklęciu PiS i prezydenta przez ojca dyrektora po podpisaniu traktatu lizbońskiego?
  Tę nagonkę na RM czytam z niedowierzaniem, że tak wielu piszących może mieć tak krótką pamięć!
  Widać kto słucha, a kto się tylko bezmyślnie powtarza cudze sądy nie wysilając własnej główki.
  Myślenie to ciężka robota, nie każdy potrafi, i na szczęście dla samego siebie nawet o tym nie wie. Całkiem jak dziennikarze w TVN.

 69. Marucha said

  Najpierw wyklęli, potem beatyfikowali.

  Lepiej, żeby było odwrotnie.

 70. poliszynel said

  Hasbara ustąpiła. Po kilku protestach w wordzie odblokowano poliszynela. Pretekstem do zamknięcia go była domniemana nielegalna reklama papierosów w tekście o WHO. Przypuszczam jednak, że ustąpili widząc, iż błyskawiacznie bloga odtworzyłem.

  „Nie dajcie z siebie zedrzeć skór, brońcie się i wy. O bracia wilcy brońcie się nim wszyscy nie zginiecie.
  Obława, obława…”

 71. 166 Bojkot TVN said

  66/67
  Kto sprowadził? Do kogo pretensje? Urban, Jaruzelski, Michnik, Wałęsa, Miller, Kwaśniewski, Geremek, Krzaklewski, Buzek?
  Oni NIE SPROWADZILI WROGA NA ZIEMIĘ OJCZYSTĄ – ONI SĄ NASZYMI WROGAMI NA ZIEMI NASZYCH OJCÓW! Oni chcą przejąć naszą ziemię do ostatniej piędzi.
  Nas, naszą religię, naszą historie i kulturę – zlikwidować.

 72. 166 Bojkot TVN said

  69/
  Beatyfikowali, bo pewnie nie widzieli nikogo lepszego, kto mógłby PiS zastąpić. Ktoś w gajówce widzi?

  Cobyście wszyscy Państwo powiedzieli o ojcu dyrektorze, gdyby tak zaczął popierać Tuska, Komorowskiego i PO? szczególnie teraz, kiedy już bez żenady wracają wszsytkie UW-ole na swoje miejsce. Przy nich to nawet Nelly Rokicina, w oddzielnym pokoju w pałacu prezydenckim L. Kaczyńskiego wydaje się bezpieczniejsza (chociaż to chyba najgłupsza Nelly na świecie).

 73. Błysk said

  Do wszystkich tych zarzutów pod adresem Radia Maryja dodam wciąż prowadzona apologetykę JPII,mimo,że Benedykt XVI wstrzymuje jego beatyfikacje/tu akurat współgra to z buntowniczym wobec Papieża ostatnim „dniem papieskim” w dniu 10 pażdx., poświęconym beatyfikacji JPII przez Episkopat w Polsce/, dalej podejrzani współpracę z PRL-wkim służbami tajnymi w otoczeniu ojca Rydzyka, dalej wyraźne nakręcanie sprawy katastrofy smoleńskiej, która m.zd. nie jest do wyjaśnienia , a z drugiej strony trzeba ze spokojem przyjąc fakt śmierci 96 osób, których zgon w katastrofie bynajmniej nie beatyfikuje. Szkoda,ze to Radio o pięknej nazwie i pięknych czynach takich np. jak nie zapomniana wielka manifestacja w obronie dzieci poczętych w Warszawie , schodzi obecnie na psy.

 74. kwiatek do kożucha said

  AD.67
  BILANS OTWARCIA . CENA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ.
  http://cogito.salon24.pl/

  ***********
  ….. co za agent Mossadu pisał ten tekst, przecież to aż roi się w tym tekście od kłamstw, głupot, szczucia nas na Rosjan w interesie syjonistów z NY oni grają kartą Polaków by mieć lepsze pole negocjacji z Rosją itd.
  – z tekstu wynika, że Rosjanie wyeliminowali „współczesne elity polskie”. Jak takie bzdety bezkarnie można pisać??? Ja za wszystkich się modlę, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, choć prawie wszyscy to byli moi wrogowie polityczni, ale który z nich był „wspólczewsną elitą polską”? Może Szmajdziński??? Może L. Kaczyński z Traktatem Lizbońskim oddającym niepodległość Polski na rzecz bezbożnej UE, może za to, że tak otwarcie witał loże masońskie instalające się w Polsce, może za świętowanie Hanuki i bieganie po pałacu prezydenckim w jarmułce, może za to, że wspierał rząd żydowski zainstalowany w Gruzji, może za to, że oddawał hołd sztandarom UPA_OUN w Pawłokomie, a może za to, że razem z PO zgodził się na likwidację polskiego przemysłu stoczniowego podpisując szybko ustawę tzw. kompensacyjną itd.? A może elitą współczesnej Polski byli „wyszkoleni” w USA urzędnicy państwowi jak Szczygło, Skrzypek, Stasiak i inni. Nie chcę dalej ciągnąć tego tematu z powodu ich tragicznej śmierci ale to nie była „elita polska” ale elita rządów masońskiej globalizacji.

  – w Polsce tworzy się III R.P rosyjskiej dominacji – co za debil i świńska agentura może tak pisać, pytam: czy Rosjanie wykupili polskie banki??? czy Rosjanie rujnują nasz przemysł zbrojeniowy, czy Rosjanie likwidują nasz przemysł stoczniowy, czy Rosjanie wykupują polską ziemię, czy Rosjanie zadłużyli nas na ponad 3 bln zł, czy lichwe narzucili nam Rosjanie i czy oni zadłużyli Polskę w swoich bankach, komu jesteśmy winni mld $ Rosjanom czy tzw. zachodowi, czy Rosjanie rozkradają polski majątek narodowy itd.? Takie zdanie i taką opinię wydać może tylko agent żydowskich interesów w Polsce

  – sprawa gazu – mnie też nie zadawala kontrakt gazowy, ale każdego na ulicy spytamy jaki chce mieć gaz u siebie w domu – odpowie tani.
  W sprawie propagandy gazowej w wykonaniu Kaczyńskich było zawsze widać, że chodzi o interesy firm petrochemicznych z USA jak Exxon Mobil, za którą kryją się interesy żydów amerykańskich Rokefellerów, to za czasów rządów Kaczyńskich kupili gaz „norweski” w 2006 roku od EM 5 mld m3 zapłacili 1,3 mld $ z dostawą do Polski w 2014 roku to się nazywa biznes stulecia PiSowców i L. Kaczyńskiego, gazociąg tzw. „Nabucco” to nic innego jak interesy Rokefellerów, którzy wykupili ogromne złoża za łapówki od Kazachstanu wokół morza Kaspijskiego i też chodzi o interesy firmy EM, biznes stulecia L. Kaczyńskiego, który razem z A. Olechowskim wspierali – zakup rafinerii Możejki za bagatela 12 mld zł. nawiększa w Europie kupa złomu, a kto zablokował budowę II nitki Jamał II, skutkiem czego jest budowa rurociągu po dnie Bałtyku, zamiast po terytorium Polski, za który otrzymalibyśmy rocznie około 3 mld $ za tranzyt gazu do UE, czy przypadkiem nie Kwaśniewski razem z L. Kaczyńkim i efekt będzie taki, że będziemy rosyjski gaz kupować od Niemiec za ogromną cenę, pytam a kto wydawał koncesję dla firm amerykańskich by szukali gazu w Polsce nie Rząd J. Kaczyńskiego dał zgodę na odwierty wokół Konina i Kutna gdzie gazu łupkowego może być nawet 500 mld m3. Pytam jaki to patriota był z tego L. Kaczyńskiego, czy jemu chodziło o bezpieczeństwo energetyczne Polski!!!!!!!!! Czy o interesy żydowskiego światowego kapitału??????? Boki zrywać jak pisze ten dureń, że L. Kaczyński zablokowałby kontrakt gazowy na forum UE – tak zablokowałby tak samo jak Traktat Lizboński!!!!!!!!!!

  – L. Kaczyński walczył w interesie Gruzji, ten bajkopisarz myli interesy gruzińskie od żydowskich, on pomagał rządowi „gruzińskiemu” składającemu się w większości z żydów oderwać część terytorium gruzińskiego od Gruzji a celem tej rozróby było przygotowanie terytorium gruzińskiego do ataku na Iran.

  – bajkopisarz z radykalnego dodatku do Gazety Wyborczej o nazwie Gazeta Polska pisze, że Katyń to ludobójstwo (proszę zobaczyć co to jest ludobójstwow słowniku polskim) a nigdy nie napiszą, że mordy na kresach to było ludobójstwo na dzieciach, kobietach, starcach, a w Katyniu i innych miejscach każni mordowano bezbronnych oficerów polskich to była wyjątkowa zbrodnia, dokonana przez Gruzina ps. Stalin i jego prawej ręki od tych spraw Berii Gruzin i Żyd są odpowiedzialni za zbrodnie na naszych oficerach, za których w dzisiejszych czasach L. Kaczyński jego brat i środowisko pisowskie tak zażarcie walczy czyli o interesy „gruzińskich żydów” i żydowskie a wcześniej o interesy Ukrainca Juszczenki, który ludowbójców z band UPA zrobił kombatantów to był przyjaciel L. Kaczyńskiego i o czyje interesy Kaczyński walczył????????

  – bajkopisarz GP i środowisko pisowskie bierze sobie za eksperta Zybertowicza, byłego komunisty????

  – o przyczynach katastrofy smoleńskiej już nie będę pisał, ponieważ moim zdaniem ci co odpowiadają w nawiększym stopniu za tę katasrofę nie ma już ich pośród nas, pytam tylko nieustannie, dlaczego z wyprawy do Smoleńska wycofali się w ostatniej chwili żydzi z rabinem Sudrichem na czele, a może o to chodzi, żeby poświęcić swoich oddanych ludzi by właśnie powstawały takie debilne teksty jak ten w GP i żeby Polacy cały czas skłócać z Rosjanami, tymi których przodkowie byli pierwszymi ofiarami żydokomunistów spod znaku sierpa i młota.

  – na koniec, pytam bajkopisarza z gazety o zgrozo polskiej: czy prawdą jest, że bracia Kaczyńscy w młodości spędzali wakacje w ZSRR/???

  – kto się kryje za agentem SB „Balbiną”?????????

  – czy prawdą jest, że przyjciółka Jadwigi Kaczyńskiej to Luna Brygisterowa i czy to ona utorowała drogę do filmu dla małych Kaczyńskich???

  – czy prawdą jest, że siepacz komunistyczny prokurator wojskowy z lat 48-56 Świętkowski to wuj braci Kaczyńskich, czy napiszecie o nim prawdę???

  – czy prawdą jest, że ojciec Kaczyńskich Rajmund to były komunista???

  To jest tylko część argumentów moich do tego agenturalnego tekstu, bo można jeszcze całą gamę zarzutów skierować przeciw Kaczyńskim. Jedno trzeba przyznać, że Kaczyńscy potrafią w bezczelny sposób kłamać co do faktów oraz stoją za nimi potężne siły, które zawsze wybronią go z opresji, ale jedno jest pewne, że PO może do góry brzuchami leżeć i tak na ich punkty wyborcze skutecznie pracuje Kaczyński i jego środowisko. Gdyby był rzeczywiście patriotą i zależałoby mu na rzeczywistych zmianach w naszym kraju, to nigdy nie powinien oddać władzy PO, można było w tamtym sejmie zrobić wszystko włącznie doprowadzić do zlikwidowania PO i SLD, gdyby chcieli rozliczać autentycznie a nie powoływać na ministrów komunistów.
  Z. Wrzodak

 75. Gmad said

  Postawa mediów o. Rydzyka wobec Żydów wyraźnie w ostatnim czasie złagodniała (ze strachu zapewne, po nagonkach merdialnych i administracyjnych). Przedtem walił prawdę prosto z mostu, tak jak trzeba, czego przykładem ujawnienie jego wykładu na uczelni przez „Wprost” (pod hasłem skandalu oczywiście):
  cz.1

 76. Gmad said

  cz.2

 77. Gmad said

  cz.3

 78. Gmad said

  cz.4

 79. Gmad said

  cz.5

 80. Gmad said

  cz.6

 81. Gmad said

  Autor tekstu postawił (bez jakichkolwiek dowodów) ostrą sugestię, a pod koniec tekstu walnął coś takiego: „Na konie powracam do tytułowego pytania – czy o. Rydzyk przystąpił do żydowskiej loży B’nai B’rith? Nie wiem. Nie jest to zresztą aż tak istotne…” . No jest istotne. A skoro nieistotne, to po co sugestia w tytule artykułu?
  Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem o. Rydzyka (jego media przedstawiają linię posoborową w Kościele, propisowską na polskiej scenie politycznej i socjalistyczną w gospodarce). Ale jednak zrobił (i robi) sporo pozytywnej roboty. I co ważne- zebrał do kupy sędziwych i niezamożnych ludzi i zorganizował w liczące się w Polsce środowisko polityczne. Działa tez z młodzieżą. Sporo publikuje całkiem wartościowych rzeczy. W swoich mediach porusza tematy nie poruszane nigdzie indziej. Wychodzi z innowacyjnymi inicjatywami ( zanim Rydzyk nie zabrał się za źródła geotermalne, nikt o nich w Polsce nie wiedział). O. Rydzyk nie jest idealny, ale taka sugestia (bez dowodów) jak w tytule artykułu, to przegięcie.

 82. feliks said

  @ GG- myli kolegę pamięć, o.Rydzyk złożył LPR na katafalk
  @ Robol- niech kolega zada sobie pytanie ile razy o.Rydzyk się mylił, pytanie nie nowe.Jak rozumiem kolega za głosem „zatroskanego” o.Rydzyka głosował na Wałęsę, Krzaklewskiego,AWS,PiS współczuję koledze a zwłaszcza naszej poniewieranej Ojczyźnie
  @Gmad – no i co z tego, że zrobił, zwłaszcza z tą „kupą sędziwych i niezamożnych ludzi…” prowadzi ich jak stado baranów na rzeź , jakie owoce z tej jego działalności? , pełne kościoły ?
  W sumie smutna ta lektura większości komentarzy,a zwłaszcza „odporność” na fakty.Po owocach ich poznacie- więc oglądajmy te owoce wnikliwie.

 83. 166 Bojkot TVN said

  81/
  Trzeba jeszcze dodać wszystkim nieświadomym, że czy nam się podoba to co robi TR i RM, czy nie, to LUDZIE SŁUCHAJA I WPŁACAJĄ NA KONTO RADIA WSZYSTKIE DATKI DOBROWOLNIE! Czyli każdy może wpłacić lub nie wpłacać, słuchać i nie słuchać.
  Radio Maryja nie zdziera 200 zł rocznie jako abonament, nie propaguje dewiantów, zaprasza wartościowych ludzi i jest jedynym interaktywnym radiem zajmującym się problemami społeczno-politycznymi, do którego może zadzwonić KAŻDY.

  Wszystkim oponentom zadaję pytanie – które radio/telewizja wpuszcza swoich widzów i słuchaczy bezpośrednio na antenę? (o 7 sekundowym opóźnieniu=zabezpieczeniu wie każde dziecko). Niestety żadne – wszystkie działają jak za głębokiej komuny: na wizji wszystko musi grać, osoby zaufane, poglądy ustalone, dyskusja w jednym przewidywalnym kierunku, tak jak ustala tajny szef-agent.

 84. poliszynel said

  Dwie wypowiedzi rebe Rydzyka:
  „Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę, że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Głupoty takie gadają… mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał, w Radiu Maryja? ”

  „W Koszalinie podszedł do mnie taki jeden i prosi o pięćdziesiąt groszy, a ja musiałem nos zatykać i uciekać… taki był niemyty. Dlaczego oni się nie myją? Kochani, trzeba się myć i siać, siać, siać… bo tylko jak będziemy siać, to zgasimy płomień nienawiści.”

  ad. 1. Nie musi jeździć od razu na krowie. Nawet nie na rowerze, wzorem telewizyjnego ojca Mateusza. Volkswagenik, opel, audi to też samochody.

  ad2. Jezus nauczał: głodnego nakarmić, spragnionego napoić. Nie mógł Rydzyk tego nieszczęśnika zaprosić na pierwszą lepszą plebanię, aby tamten mógł się wykąpać, wyprać ubranie, coś zjeść?
  Zamiast mercedesa „S” – zwykły VW – a za posostałe 100 000 Euro schronisko dla bezdomnych, aby mogli się umyć – możliwe czy nie?
  Rebe Rydzyk przejawia mentalność nowobogackiego parweniusza, dorobkiewicza, któremu majątek uderzył do głowy.

  Gmad, jak się cytuje, to się cytuje całość, a nie urywek. Na postawione w tytule pytanie odpowiedziałem:

  „Nie wiem. Nie jest to zresztą aż tak istotne. Natomiast obserwując jego zaangażowanie w prożydowską i prokaczyńską (czyli ostatecznie też prożydowską) propagandę uzasadnione jest stwierdzenie, że jest on przynajmniej niezrzeszonym, ale niezwykle aktywnym wolontariuszem tejże rasistowskiej, żydowskiej loży.”

  Odpowiedź jest jednoznaczna.

  Natomiast demagogią są stwierdzenia:
  „I co ważne- zebrał do kupy sędziwych i niezamożnych ludzi i zorganizował w liczące się w Polsce środowisko polityczne. Działa tez z młodzieżą. Sporo publikuje całkiem wartościowych rzecz… Wychodzi z innowacyjnymi inicjatywami ( zanim Rydzyk nie zabrał się za źródła geotermalne, nikt o nich w Polsce nie wiedział)”.

  …liczące się w Polsce środowisko polityczne – żydowska agentura PiS! Czy to jest zasługa?
  …Działa też z młodzieżą – tylko jak działa – uczy, że miłość do kaczyzmu to szczyt patriotyzmu!
  …W swoich mediach porusza tematy nie poruszane nigdzie indziej. – A ile tematów poruszanych u Maruchy rebe Rydzyk przemilcza?

  I dlaczego nie informuje uczciwie, że na terenach stosujących geotermię zdarzają się trzęsienia ziemi, których wcześniej tam nigdy nie było? Nie ma róży bez kolców. Woda wpompowana jednym otworem pod ziemię szczelinami w skałach przeciska sią we wszystkie strony. A nie tylko w stronę drugiego otworu. Przy okazji jest „smarem” pomiędzy różnymi niehomogenicznymi skałami. Ułatwia ich przesuwanie się względem siebie. I to właśnie powoduje lokalne trzęsienia ziemi.

 85. Zerohero said

  Moment na otwarte działanie jest TERAZ. W zasadzie już był. Skoro Rydzyk teraz, gdy są jeszcze względne swobody, MARNUJE ostatnią szansę, to ja się już po tym człowieku niczego dobrego nie spodziewam.

  Teoria, że to szczwany lis wyprowadzajacy w pole największych globalistów świata, jest obrazą dla ludzkiego intelektu. Tak to można sobie pensjoanrki bajerować.

  Co zrobi 90 letni obywatel Rydzyk w totalitarnej Unii Europejskiej czego nie chciał zrobić przed podpisaniem traktau? Bibułę zacznie nosić?

  Wolne żarty.

  Po czynach go poznano.

 86. A moze ci co koniecznie krytykuja o. Tadeusza zajeli sie tematem najwiekszych zlodzieji (lichwiarzy), ktorzy w „bialy dzien” wyprowadzaja z Polski dziennie ponad 2 miliardy zlotych???
  Ludzie, czy naprawde musicie zwracac uwage na „mrowke, kiedy slon przechodzi wrecz niezauwazalny poza Waszymi plecami???”…

  Czy nie lepiej chwile pomyslec i zadac sobie zwykle pytanie: „Od czego lub kogo o. Tadeusz jest zalezny (wrecz uzelezniony)??? Ano wlasnie…. Od lichwiarskiego systemu monetarnego, ktory de facto kontroluje i pozwala transferowac elektroniczne srodki finansowe na Radio Maryja, TV-Trwam, geotermie i inne tzw., „dziela”… i pomysly o. Tadeusza….
  Czy o. Tadeusz jest doskonaly? Nie! Nie jest doskonaly i zaden z Nas nie jest doskonaly!!! Przywilejem filozofow jest popelnianie bledow (krzaklewski (AWS), olszewski (ROP), kaczynski (PiS) itd., )…a tylko glupcy sie nigdy nie myla…

  Czy o. Tadeusz sprywatyzowal 80% zakladow i przedsiebiorstw? NIE!!!
  Czy o. Tadeusz okrada 70% podatnikow w formie ZUS-u, KRUS-u? NIE!

  Czy o. Tadeusz podpisal trachtat lesbonski? NIE!!!
  Czy o. Tadeusz nalozyl jakikolwiek podatek od zarobkow, nieruchomosci, VAT czy sto innych??? NIE!!!
  Czy o. Tadeusz jest winny ponad 2 milionowej emigracji za „chlebem” do Anglii, Irlandii, Szwecji, Norwegii i innych krajow bylego EWG??? NIE!!!
  Takich i innych podobnych pytan jest jeszcze wiecej, ale czy to poprawi samopoczucie tych wszystkich, ktorzy widza jakim samochodem czy helikopterem o. Tadeusz sie porusza i w jaki sposob probowal omijac socjalistyczny czy wrecz zydowski system okradania zwyklego kowalskiego? Obawiam sie ze rowniez nie…

  ==========================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Zajmijcie sie faktycznymi zlodziejami (profesorami od przekretow), a nie drobnym „sklepikarzem”, ktory probuje na wszelkie sposoby utrzymac to, co w duzej mierze stalo (bylo) sie jego pomyslem. Odrobine szacunku prosze…dla o. Tadeusza, ktory w dalszym ciagu chce cos zrobic i probuje cos przekazac…

 87. Andrej said

  Ale Ojciec Tadeusz Rydzyk gra na tą samą nutę z tymi, którzy domagają się pomnika dla Lecha Kaczyńskiego , który rok temu dopuścił się zdrady składając podpis pod Traktatem Lizbońskim, ograniczającym suwerenność Polski.

 88. Re: 86 Andrej:

  A czy mam prawo oskarzac sp. A. Walentynowicz o to, ze po przylocie do Toronto popierala PiS i kaczynskiego ze jest zdrajczynia czy kolaborantka? Nie!
  Sa na tym swiecie dwa rodzaje ludzi: ci co wiedza co mowia i ci to co mowia co wiedza…
  Wystarczy sie uwaznie wsluchac o czym i na jaki temat rozprawiaja, a wtedy latwo i szybka jest mozliwosc rozrozniania… (lub uzaleznienia)…
  Mnie o. Tadeusz i jego dokonania zbytnio nie interesuja, bo nie zwracam uwagi na „drobne” moniaki, a koncentruje sie na „grubych banknotach”…i to zwiazanych w tysiacach paczkach po 100…sztuk…
  Mysle ze zrozumielismy sie i nie jest wskazane tematu o. Tadeusza dalej ciagnac… (grzech jego wykroczen jest niczym w porownaniu z grzechami balcerowicza, kwasniewskiego, belki, czy komorowsko…podobnych…)
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 89. Guła said

  O ten podpis to została przeprowadzona cała wojna, pomiędzy Tuskiem, Sikorskim a prezydentem, L. Kaczyńskim.

  „Prezydent jest mi (ja to państwo)niepotrzebny” Tę ratyfikację można było odwlekać, jak Klaus, jak Irlandia, ale wiążąca była decyzja sejmu.

  Polacy parli do EWG ale nie do lizbońskiego traktatu. Takich to nie było.
  A dlaczego parli do Gospodarczej Wspólnoty Europejskiej?

  Sto dwadzieścia lat rozbiorów Polski. No i powojenna dominacja ZSRR. Wszyscy mieli dosyć. Emigrowano bynajmniej nie z powodu Kaczyńskich. Ale z powodu WRON i jej popleczników którzy w końcu uwłaszczyli się na narodowym majątku na spółkę z tymi z Wschodniego Wybrzeża.
  To dlatego Polacy nie mają wiz do USA. A wiadomo kto i po co pojechałby. Nie daj Bóg po swoje.

  ……..

  130 mld. dolarów za sowieckie kajdany nałożone na Polskę

  Układ Warszawski jako narzędzie sowieckiej dominacji
  Pod koniec II wojny światowej sowieccy najeźdźcy okupowali Czechosłowację, Bułgarię, Rumunię, Węgry, Polskę oraz wschodnie Niemcy (późniejsze NRD) i Austrię. Wszystkie te kraje, poza Austrią, zostały zmuszone przez Stalina do podpisania z państwem sowieckim specjalnych wieloletnich traktatów, na mocy których stawały się sowieckimi sprzymierzeńcami — czytaj koloniami — oraz wyrażały zgodę na pobyt sowieckich wojsk na swoim terytorium.

  Podstawy późniejszego polityczno-militarnego paktu zwanego Układem Warszawskim (UW) zostały określone w 1955 przez sowieckiego zbrodniarza — I sekretarza KPZS (KPZR) Nikitę Chruszczowa. Układ Warszawski podpisano 14 maja 1955 roku w Warszawie. Jego ratyfikacja przez te wszystkie sowieckie kolonie nastąpiła już we wrześniu 1955 roku. Układ funkcjonował przez następne 30 lat. 26 kwietnia 1985 roku ważność tego paktu przedłużono na następne 20 lat.[i]

  Na mocy tego paktu ustanowiono wspólne dowództwo Układu w Moskwie. Sztaby armii poszczególnych państw członkowskich paktu podlegały X Zarządowi Sztabu Generalnego Armii Sowieckiej pełniącego rolę Sztabu Zjednoczonych Sił Zbrojnych UW — czyli praktycznie armie państw UW podlegały dowództwu sowieckiemu. Naczelnym Dowódcą Zjednoczonych Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego był jeden z marszałków Armii Sowieckiej, który jednocześnie pełnił funkcję I zastępcy ministra obrony ZSRS.

  Formalnie Układ Warszawski istniał jednak tylko do 1 lipca 1991 roku. Formalnie, bo w PRL-bis — Mazowiecki, Jaruzelski, czy SLD oraz inni współpracownicy komunistów — przez wiele lat czuli się tym traktatem nadal związani… Dopiero w styczniu 2006 roku — Radek Sikorski, jako ówczesny minister obrony narodowej — odtajnił prawie 900 zbiorów akt Układu Warszawskiego.[ii]

  Narzucenie kosztownych zbrojeń państwom Układu Warszawskiego

  Taka struktura podległości pomazwalała sowieckim najeźdźcom na ścisłe kontrolowanie armii, koordynowanie produkcji militarnej oraz uzbrojenia w tych państwach. A także na narzucenie wręcz astronomicznych wydatków na obłędne komunistyczne zbrojenia. Tak samo było i w PRL. Także i tutaj, ze swoją bandycką kilkuset tysięczną czerwoną armią żyjącą na koszt PRL — bowiem sowieccy najeźdźcy i bandyci byli wymagający i niezwykle kosztowni.

  Także i samo państwo bolszewickie rozbudowało swoje struktury militarne do tego stopnia, że pochłaniały one 25 proc. dochodu narodowego — kosztem minimalnej produkcji dóbr konsumpcyjnych dla społeczeństwa oraz śladowych inwestycji poza sektorem militarnym…

  3330 czołgów w LWP, 59470 czołgów w Układzie Warszawskim

  Na przykład, pozostałością kosztownych zbrojeń tzw. LWP w PRL było także i to, że polska armia w III RP ciągle należącej do Układu Warszawskiego — jeszcze w 1991 roku posiadała aż 3330 czołgów… Natomiast armia sowiecka miała aż 41580 czołgów. Zaś cały sowiecki Układ Warszawski zgromadził 59470 czołgów i ponad 70300 transporterów opancerzonych… Od samego początku przywódcy sowieccy nie kryli swoich imperialnych dążeń do zaatakowania demokracji zachodnich oraz wprowadzenia komunizmu na całym świecie. I sekretarz bolszewickiej partii komunistycznej Nikita Chruszczow — nawet powiedział do zachodnich dyplomatów w Moskwie, że historia jest po stronie sowieckiej, i że bolszewicy „pogrzebią” Zachód.[iii]

  130 miliardów dolarów na bolszewickie kajdany

  Ogólne wydatki sowietyzowanego PRL na cele militarne w okresie 36 lat pokoju (1946–1982) ocenić można jako przekraczające 130 miliardów dolarów USA. Jak pisze historyk Jerzy Łojek: „te 130 miliardów dolarów USA naród polski w latach 1946–1982 zapłacił faktycznie na fundusz utrzymania w dobrym stanie i w sprawnym funkcjonowaniu kajdan nałożonych na siebie w 1945 roku.”[iv]

  Tylko w latach 1969–79 łączne wydatki na zbrojenia w PRL wyniosły w porównywalnych cenach światowych [cenach z 1983 r. — aandy] 62.8 mld dolarów USA…

  W ciągu sześciu lat 1971–1981 wydatki na militarne PRL wzrastały średnio o 14 procent rocznie…[v]

  Rok 1981 był — rok pogłębiania się kryzysu i przygotowywania do do zdławienia „Solidarności” — był znamienny; w roku tym polski dochód narodowy spadł w porównaniu z dochodem w 1979 roku o prawie 30 procent, wydatki zbrojeniowe wzrosły jednak o 7.1 procent, wynosząc 5,5 miliarda dolarów.

  Dane za 1982 rok są znamienne. W warunkach pogłębiającego się kryzysu, okresu „pokojowego stanu wojennego” 1982 roku, wydatki PRL na cele militarne zwrosły do około 6,6 miliarda dolarów. Ponadto, w 1982 roku napotrzeby LWP pracowało podobnio około 1800 zmilitaryzowanych zakładów. W tym około 150 produkowało wyłącznie uzbrojenie, amunicję i wyposarzenie wojskowe.

  Koszty produkcji i utrzymania przez PRL m.in. 3330 czołgów, 4855 transporterów opancerzonych, 81 wyrzutni rakiet operacyjnych i taktycznych oraz 480 samolotów bojowych — były olbrzymie.[vi] Nie licząc już nawet i kosztów utrzymania armii LWP — liczącej 347.000 żołnierzy mających posłużyć bolszewickim bandytom jako mięso armatnie przy planowanym ataku na Zachód. A wszystko to utrzymywane przez dziesiątki lat na żądanie sowieckich kolonistów i najeźdźców…

  Koszty zbrojeń były jednak znacznie większe

  Jak wynika z badań RAND publikowane budżety Czechosłowacji, Węgier oraz Polski prawdopodobnie zawierały większość wydatków na zbrojenia — jednak nie są w tych budżetach uwzględnione badania naukowe na cele militarne oraz koszty wdrażania nowego uzbrojenia, jak również część wydatków osobowych oraz bezpośrednie dopłaty dla producentów uzbrojenia…[vii]

  W tych wydatkach PRL na zbrojenia LWP mające posłużyć do ataku na demokratyczny Zachód wspólnie z armią sowiecką — sporą rolę odgrywał import broni od kremlowskich bandytów rojących plany podboju Europy i świata. Bowiem nadzorując zbrojenia w swoich koloniach sowieccy bandyci nie dopuszczali do rozwoju miejscowych, a więc niezależnych od nich rodzajów uzbrojenia.

  Poprzez zakupy, często już przestarzałego sowieckiego uzbrojenia — bolszewicki agent Jaruzelski[viii] dbał o złodziejską kieszeń swoich sowieckich nadzorców z Kremla…

  Ponadto — należałoby także podliczyć i koszty wynikające z wprowadzenia komunistycznej niewydolnej i rabunkowej gospodarki oraz narzuconego sowieckiego wojennego planowania rozwoju przemysłu ciężkiego — mającego wspomagać kremlowskie plany wojenne ataku na Zachów.

  Olbrzymie koszty niematerialne

  No i oczywiście — koszty w dużym stopniu niematerialne, jakie poniosła Polska, gdy sowieccy bandyci i ich lokalni nadzorcy oraz pomocnicy — odcięli na dziesiątki lat cały Naród od rozwoju światowego. I tym samym doprowadzili kraj do liczonego w dziesiątkach lat znacznego opóźnienia gospodarczego, naukowego i kulturalnego — wobec rozwoju i postępu poczynionego w całym wolnym od komunizmu świecie…

  Bolszewickie błyskotki dla tow. Jaruzelskiego

  W tym sowieckim rabunku komunistycznej kolonii zwanej PRL uczestniczył z komunistycznym zapałem bolszewicki agent stalinowskiej Informacji Wojskowej tow. Jaruzelski (Informacja Wojskowa była kierowana przez agentów Smierszu), który wieloktornie występował do sekretarzy sowieckiej partii PZPR w PRL o zwiększanie wydatków na zbrojenia.

  Rujnując gospodarkę PRL — tow. Jaruzelski odwdzięczał się tym samym swoim bolszewickim nadzorcom… Odwdzięczał się za władzę namiestnika PRL z ramienia sowieckiego Kremla oraz odwdzięczał się za wręcznie mu wielu bolszewickich, świecidełek — czyli orderów nadanych mu przez bandytów z tegoż Kremla… Z orderem imienia jednego z największych komunistycznych morderców na świecie.

  Tow. Jaruzelski otrzymał m.in. bolszewickie ordery imienia tow. Lenina, bolszewickiej rewolucji październikowej, order przyjaźni bolszewizowanych narodów-kolonii i medal wybity na stulecie urodzin tow. Lenina.

  ——————————————————————————–

  [i] Już po stanie wojennym w PRL wprowadzonym przez sowieckiego agenta Jaruzelskiego — w kwietniu 1985 roku sekretarze generalni partii komunistycznych (a nie przedstawiciele rządów wyznaczani przez tychże sekretarzy w tych krajach) Związku Sowieckiego, Bułgarii, Czechosłowacji, Niemieckiej republiki Demokratycznej (tzw. NRD, albo Wschodnie Niemcy), Węgier, Polski oraz Rumunii.

  Wirtualna Polonia

 90. Andrej said

  Miej pretensje do Roosevelta i Churchilla (Amerykanów i Brytyjczyków), że tak nas urządzili po II Wojnie. Za to dzisiaj Banda Czworga na czele z PiS robi wszystko abyśmy byli kolonią syjonistycznej Ameryki i zbrodniczego faszystowskiego Israela A SZCZĄTKOWA Armia jest potrzebna jako mięso armatnie w służbie pernamentnych wojnach prowadzonych przez Syjonistów.

 91. Carlos said

  Re:85 Ale o.Rydzyk sugerowal na kogo glosowac i mamy owoce o ktorych piszesz w kom.85 drogi Jasku.

 92. Andrzej 101 said

  Guła – żyd Balcerowicz w ciągu jednej „operacji” zamrożenia kont dolarowych wyciągnął z Polski do Izraela więcej pieniędzy, niż nas kosztował Układ Warszawski. W ciągu 20 lat żydowskiej okupacji w tzw. 3 RP ograbili i zadłużyli nas rządzący Polską żydzi tak, że PRL tego by nie zrobiła za 200 lat. Wtedy zakłady budowano, a nie niszczono czy sprzedawano za bezcen unym.
  Wirtualna to zaślepiony PiS-dzielec. Od śmierci Kalksteina kompletnie szajba mu odbiła.
  Polactfo rozdziera szaty z powodu straty Prezydenta Tysiąclecia, żydowskiego przybłędy i agenciny.
  A żydowska agentura rozpacz po żydowskim sayanie nagłaśnia i podsyca. Aby polactfo nie zorientowało się, że jesteśmy drugą Grecją.

 93. Sarmata said

  Głupi felieton Poliszynela – dłupia dyskusja.

 94. 166 Bojkot TVN said

  No i jeszcze Poliszynel, tak jak SLD, Polsat i TVN, udowodni, że wszyscy głosowali jak kazał Rydzyk, Rydzyk napisał i przegłosował wszystkie złodziejskie ustawy, sprzedał pół Polski, a teraz każe sprywatyzować lasy! Daj człowieku se spokój!
  Po tym co i jak pisze, można zaliczyć Poiliszymela do najsprytniejszej hasbary.

  Tak, tak, trzeba czytać, żeby wiedzieć jakie to w Niemczech są rozkazy odnośnie Polski, i za co Poliszymel bierze pieniądze, bo przecież jak ktoś tyle pisze, to już na inną robotę nie ma czasu. Czyli pewnie to z pisania się utrzymuje, a resztę tej ścieżki logicznej każdy może sobie sam dośpiewać.

 95. Ludzie Prawdy said

  Ostrzezenie i polecenie przyszlo z gory – teamt zakonczyc !
  Bowiem za dlugo juz utrzymywal sie na czolowce i mogly nastapic rzeczywiste „odslony” faktow i osob.

  „Boze cos Polske przez tak dlugi wieki…..”.
  Zaspiewajcie to teraz razem i dalej czekajcie na cud !!!

  Potem ze stulonymi uszami oddajcie szmulom w roznym przebraniu wszystko to co posiadacie ale i tak dalej beda na was pluc .

  Przewinelo sie was wielu w dyskusji w tym temacie ,padly rozne zdania madrych ludzi i prowokatorow dyzurnych, doszukano sie i win ,nawet je zminimalizowano (madry Jasiek gdzies tam z Kanady),opluto sie,rozpoznano i co dalej ?

  Dalej to juz tylko czarna noc/dziura i dreczaca mysl co bedzie.
  Beda was straszyc czym sie tylko da,przepowiedniami,grypa,chorobami,zainfekowanymi kurczakami,ktorych tyle zrecie na codzien, a i zima 1000-lecia,a przy okazji podniosa wam ceny na to co najbardziej potrzebne w tej zimie aby tylko szmulowski interesl kwitl !!!

  Wladcy medialni podsuna nastepny temat niech sie myslacy goje wyzywaja wzajemnie ,niech sobie ulza,nie popisza swoje mity i fakty a nawet przymiarki dzialania ,a „UN-e” i tak beda zrobia swoje !

  Wczoraj wielu sie poplakalo przed „tivi”, jak jeden po drugim wyciagano tych co poszli po zloto pod ziemie w Chile dla NIENAPASIONYCH i tam zostalo uwiezionych,wielu przemyslalo swoj dalszy los,zastanowilo sie na miejscem gdzie zyja i co robia,podjelo dalsze decyzje zyciowe komu sluzyc diablu czy Bogu.

  A dzisiaj kazdy ma swoje dalsze zmartwienia jak chociazby ten czym swe dzieci nakarmic nie tylko w Polsce ale i na calym swiecie.
  Tacy nie zasiada przed kompem,nie polataja po forach/bloogach ale beda szukac rozwiazan indywidualnych u kogo tu jeszcze zarobic na kromke chleba.
  Nawet jeden z madrych tu pioszacych pozegnal sie forumowa „dobranocka” i popedzil do swej pracy z ktorej zyje ,bo kto mu da jesc , internet ?

  Zal nam was wszystkich,zal,ze niby madrzy a tacy …….. bezradni ,przeciez wystarczy pojsc RAZEM PO WOLNOSC,zaprzestac klotnie i wymadrzanie sie,NORMALNIE SIE ZJEDNOCZYC i ODEBRAC TO CO NASZE !

  Czy Radio Maryja Wam pomoze lub przeszkodzi – to zalezy komu,za co i dlaczego ?
  Nam zwyklym,prostym ludziom,ktorzy zycie swe opieraja na PRAWDZIE i SPRAWIEDLIWOSCI (nie mylic ze zlobami z PiS-u) RM nie przeszkadza ale starczy juz mydlenia oczu ludziom,ktorzy zaufali temu radiu a nastepnie otwarlo oczy i zobaczylo wiele klamstw.
  W radiu tym zakradlo sie i zagniezdzilo faryzejstwo – stara zydowska sztuka !
  Radio to zaczelo sluzyc obcym a nie Polakom,zaczelo przyjmowac w swe szeregi tych co dwie,siedem, swieczki pala ,zaplonal i ogarek diabelski !
  Nam potrzeba dzisaj pracy i chleba,modlitwy mamy przesyt !
  Czy RM pomoglo nam w znalezieniu pracy lub w obronie traconych miejsc pracy.
  NIE !
  Radio to jechalo za nami ze swoimi „misjami”,pasterze sie pasli a owieczki chudly.
  Owszem,zbieralo nawet pieniadze na ratowanie stoczni i co ?

  Jak nam bedzie brakowac przewodnikow duchowych pokroju Rydzyka,tez przezyjemy i damy sobie rade,znajdziemy i droge do Boga ,bardziej prosta a nie zawila .
  Przezylismy Hitlera i Stalina ,przeylismy belkot Radia Wolna Jewropa,przezyjemy tez i maszczenie RM.
  Bowiem nasze zycie jest z Bogiem a nie z duchownymi pokroju „namaszczonych i tlustych kaplanow”.
  Bog z nami az do konca naszych dni.
  BOG Z WAMI LUDZMI MADRYMI i SPRAWIEDLIWYMI.

  DZIEKUJEMY madrym ludziom za slowa odwagi w walce o prawde,za wszelkie tematy ,w ktorych odwaznie piszecie/mowicie gdzie tkwi zlo i jak z nim walczyc.
  NIE LEKAJCIE SIE !
  Zycie nie warte jest tchorzostwa.

 96. Guła said

  #91

  Okres Gierkowski, Panie Andrzeju, to wyjątkowy czas w ramionach bloku socjalistycznego, pomimo matactw dywersantów w zakresie dystrybucji artykułów podstawowych. Ta Gierkowszczyzna powinna być kontynuowana za wszelką cenę i w sposób naturalny dostosowywana do wymogów zmieniającego się świata.
  Może i łatwo nie byłoby, jak na Białorusi. Ale jako państwo roślibyśmy, dosłownie, w siłę.

  Balcerowicz jak i spółki z kapitałem w sumie większościowym (dajcie nam tylko mały paluszek) to następstwo okrągłego stołu i największego przekrętu nowoczesnej europy.

  Tego okresu lat siedemdziesiątych, w żadnym przypadku nie należy łączyć z okresem posierpniowym lat osiemdziesiątych. W końcu znaną nam wszystkim metodą, WRONA eliminował drogę rozwoju wg emigranta – Gierka. A ci, którzy pracowali na rzecz tego ptaka – padlinożercę wronę, niechaj dziś nie udają że nie wiedzieli, na rzecz kogo pracowali.

  Już nie będzie więcej tyle Polski w Polsce, ile Edward Gierek zapewniał. Oczywiście, równie dużo można Gierkowi zarzucać, ale te zarzuty z perspektywy dnia dzisiejszego są śmieszne.

  Moja Ojczyzna jest tam, gdzie moja własność.

 97. Joe said

  Nie jest tajemnica ze juz bardzo wyraznie scieraja sie dwa fronty.
  Zydow myslacych,powaznych i madrych,oraz szalonych syjonistow z niemalze calym rzadem Izraela na czele.
  Wladcy mocarstw wiedza juz o tym od dosc dawna,ze Izrael wyrwal sie im z pod kontrli.(Clinton podczas swojej prezydentury juz o tym mowil).
  A wiec pytam szanownych krytykantow O.Rydzyka.
  Z kim ma on trzymac z Giertychem…. czy z tymi myslacymi w Stanach.
  Bo nastepca Berii juz sie urodzil i Katyn III-moze sie powtorzyc.
  To tyle.

 98. Ludzie Prawdy said

  POLAK MA TRZYMAC Z POLAKIEM i RAZEM WSPOLDZIALAC !!!

  Wszelkie slugi maja swego pana.

  Kazdy niewolnik z innymi niewolnikami wspolnie moga sie wyzwolic z kazdej niewoli !

  W Polsce w pojedynke kazdy „Spartakus” przegra !!!

  Giertychow w Polsce pod dostatkiem i to nietchorzliwych.
  Sa tez Leppery ale ci musza dzialac z calym narodem a nie z partiami.

  Wyzwolic Polske moga tylko BEZPARTYJNI !!!

 99. Zerohero said

  jasiek z toronto powiedział/a
  2010-10-14 (czwartek) @ 03:48:09
  A moze ci co koniecznie krytykuja o. Tadeusza zajeli sie tematem najwiekszych zlodzieji (lichwiarzy), ktorzy w „bialy dzien” wyprowadzaja z Polski dziennie ponad 2 miliardy zlotych???
  Ludzie, czy naprawde musicie zwracac uwage na „mrowke, kiedy slon przechodzi wrecz niezauwazalny poza Waszymi plecami???”…

  Nic nie rozumiesz człowieku. Rydzyk, podobnie jak redakcja GW, Newsweeka, RP itd osłania tych co wyprowadzaja te 2mld. On karmi Polaków zagrożeniem wirtualnym, np. inwazją armi rosyjskiej na ziemie polskie. Jest zatem w zmowie z tymi lichwiarzami, bo wypiera ich grzeszki z publicznej dyskusji. Poznawałem ludzi zbajerowanych przez Rydzyka. Rozmowa z nimi przebiegała zwykle tak: Ja mówię o lichwiarzach, traktacie lizbońskim, lucyferianach, a oni jakby dostali valium. Widać mało ich to interesuje, nie ciagną tematu, nie dopytują. Ożywiają się tylko na kłótnie w kwestii PO kontra PIS, wolność Gruzji, GAZ-Putin, mord na ich ukochanym prezydencie patriocie.

 100. Joe said

  Ludzie Prawdy znaja z pewnoscia przypowiesc o budowie domu na plazowym piasku i na skale.O.Rydzyk stanal wlasnie przed takim dylematem.I pewny jestem ze dokonal wlasciwego wyboru.
  A Giertychy…? Owszem na wojakow sie nadaja…ale pod ich przywodstwem ani ja ani moi synowie „walczyc „nie bedziemy.
  Pozdrawiam Joe.

 101. Zerohero said

  „Czy o. Tadeusz podpisal trachtat lesbonski? NIE!!!”

  Inteligencją to Jaśku nie grzeszysz. Rydzyk promował polityka, który markował eurosceptyzm, ale traktat podpisał. Jest więc Rydzyk elementem machiny, bo nawet europsceptycznych wyborców nagania na polityków sprzyjajacych Unii. Tak jak ty bronisz Rydzyka, ktoś inny może bronić Michnika. Bo cóż podpisał Michnik? Nic. To przecież mały żuczek piszący felietony.

  Aż trudni mi uwierzyć, że mozna byc tak głupim jak ty, nie rozumieć najprostrzych rzeczy. i ty się bierzesz za wojowanie?

 102. wda said

  Doczytałem do trzeciego komentarza. Żygać się chce od pomówień! Odechciewa się czytac wszelkich blogów, bo kazdy pisze co chce. Ja tylko rządam konkretów. Nie twierdzę, że autor komentarza kłamie, ale niech otwarcie, pod prawdziwym nazwiskiem (specjalista i tak dość łatwo potrafi zlokalizować każdego piszącego w internecie) wyliczy te pałace: adresy, wartość. Bo chcę wiedzieć czy to prawda, czy łgarstwo. Pamietacie majbacha i inne perełki? W przeciwnym razie , Panie Gajowy, proszę tegoż autora wyciąć. Najwyższa pora odpowiadac choć w takim zakresie za to, ci się pisze. Chyba, że to ma być kolejnym plotkarsko-fikcjotwórczym forum tak jak np. giewu itp.

 103. Polka said

  Nie podpierając się powyższym artykułem, pozostawiając politykę na uboczu chcę wyrazić jedynie swoją wątpliwość /jako osoba wierząca/ co do ojca Rydzyka:
  Zapewne wszyscy pamiętają jak ojciec Rydzyk wzywał aby „bronić krzyża” na K. Przedmieściu. Kaczyński następnie przyznał się publicznie czym dla niego jest krzyż przed pałacem. Powiedział do zgromadzonych ”został zlikwidowany krzyż pod osłoną policji i barier, krzyż który był swego rodzaju SUBSTYTUTEM pomnika” Co za dziwaczna interpretacja znaku naszej wiary. Krzyż substytutem /surowcem lub materiałem stosowanym zastępczo/… że dla Kaczyńskiego krzyż niewiele znaczy to wiem ale czemu o.Rydzyk nie zaoponował na taką interpretacje krzyża? Czy to jest katolicki duchowny? Jak dla mnie bardziej pasuje na faryzeusza. Gdzie prowadzi swoją trzódkę do Królestwa Niebieskiego czy do Babilonu?

 104. kasia said

  No, nareszcie ktoś zauwaza, ze Rydzyk jest Zydem. Osob o takim nazwisku w Polsce jest ca 200. Centrum uzywania tego nazwiska to styk trzech wojewodztw. Lodzkiego – Kieleckiego oraz Katowickiego. Skąd jest Rydzyk? Z tych rejonów.Juz niedłgo zobaczymy metryki tego pana http://www.raportnowaka.pl Opozycja Pozaparlamentarna napisał(a): http://de.groups.yahoo.com/group/sowa-frankfurt/message/952 Każdemu daję prawo ujrzenia światła. Znam Polaków — polakożerców i bardzo szlachetnych Żydów. Pochodzenie jeszcze o niczym nie świadczy. Po czynach ich poznajcie. http://unsinn.blox.pl/2007/11/wiarygodnosc-czy-zyd-Rydzyk-i-Szambo-maRyja-to.html#ListaKomentarzy tzw. czołowi antysemici RM: Stanisław Michałkiewicz i Jerzy Robert Nowak są żydami po ojcu i matce – jak senator Ryszard Bender, który jest prezesem w Radzie Nadzorczej rozgłośni założonej po Magdalence w celu pacyfikacji polskiego ludu katolickiego, który formowało przez dziesiętki lat narodowe i społeczne nauczanie Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Fałszywi antysemici w Narodzie Polskim są PROWOKATORAMI i dlatego Papież zwrócił się do Episkopatu Polski z prośbą o oczyszczenie Polski z tej żydokomunistycznej narośli, ale Episkopat w Polsce to biskupi w większości pochodzenia żydowskiego. Na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu Polski są wszystkie nazwiska tych osób, ale nie ma strony z życiorysami link: Biogramy w opracowaniu Kiedy już zostaną zamieszczone Biogramy, to powinny w nich być m. in. obok daty urodzenia: – narodowość, – nazwisko rodowe matki. Biogramy będą zawierały aktualne fotografie biskupów,a z fotografi nie odczytuje się czynów – PO BUZIACH ICH POZNAJCIE !!! Powinna być także w nich informacja: czy był biskup współpracownikiem Urzędu Bezpieczeństwa/ Służby Bezpieczeństwa? Jasne, że powinien być Episkopat Polski i powinno być ANTYPOLSKIE RM zlikwidowane, bo 100 procent pracowników i współpracowników RM ma pochodzenie żydowskie, a przecież przechrzta nie może Polaków uczyć patriotyzmu, ani modlitwy do Pana Boga, bo się dopiero sama przechrzcił a jako neokatechumenat jest nadgorliwa w klepaniu formuł polskości na pamięć, a w wyrażaniu patriotyzmu jak w nauce potrzebny jest dystans, czego żydokomuna nie potrafi się nauczyć, bo do tego potrzebna jest Zdolność i Wspólnota Duchowa, a zmowa antynarodowa. 14:59, reakcja , Vatican-Jewish Relations Polacy są z natury łatwowierni i dają się łatwo manipulować. Polacy myślą, że świat można zmienić za pomocą dobrego słowa, gdy tymczasem świat otacza same zło. Weźmy tu za przykład Radio Maryja. Wystarczyło Polakom stworzyć rozgłośnię, która na zewnątrz głosi hasła rzekomo patriotyczne, odwołuje się do polskości i tradycji polskich i co najważniejsze, utrwaliła swoja wiarygodność poprzez kreowanie przez nią i jej niby wrogów wizerunku rozgłośni „antysemickiej”, broniącej spraw polskich przed zagrożeniem żydowskim. Z drugiej jednak strony, dzięki właśnie zbudowanej w ten sposób „wiarygodności”, z łatwością udaje jej się manipulować Polakami i namawiać ich do wybierania zła, jakim np. jest syjonistyczna organizacja PiS. Problem Polski polega na tym, że nie mamy reprezentujących nas prawdziwie polskich ugrupowań, a jedynie wyprodukowane sztucznie przez SBecję żydowskie twory. I takim tworem jest PO, PiS i LiD. Żeby Polacy mogli się uwolnic spod kontroli syjonistów muszą sobie zdać sprawę, że politycy nie są zainteresowani czynieniem dla nich dobra, a jedynie potrzebuja motłoch, bu móc na nim pasożytować. Na Polakach daje się bardzo dobrze i łatwo pasożytować. Dopiero wtedy, gdy Polacy zaczną tak jak inne narody, z góry zakładać, że otacza ich wróg, dopiero wtedy będą mogli zacząć marzyć o prawdziwej wolności i się zacząć przed tym wrogiem bronić. boukun czwartek, 22 listopada 2007, kultur Rydzyk to Żyd. Zbudował imperium na polaryzacji. hasło „divide et impera” jest znane nie tylko Rzymianom i Żydom. Polacy ! nie dajmy się skłocic ! Zgoda buduje. Kaczor to ponoć tez Żyd. co widać po słowiańskich rysach córki Lecha .. ponoć. Tusk i Komorowski to tez .. ponoć. LOL http://www.grupy.banzaj.pl/Z,prasy,narodowej,Rydzyk,i,Jan,Pawel,II,to,Zydzi,i,masoni,23,1238000,2009_05.html Z prasy narodowej: Rydzyk i Jan Paweł II to Żydzi i masoni… o. Rydzyk jest niezniszczalny bo jest macka masonerii. Ma zadanie prowadzic Polakow w przyslowiowy kozi rog. Rezultaty sie licza a nie gadanie. Rydzyk, Nowak, Szaniawski i cala reszta dobrze gada, a jak przyjdzie co do czego, to zaprowadza zawsze swoich sluchaczy w maliny. Tak jest przed kazdymi wyborami. Nagralem wypowiedz masona ks. Waszkinela gdy mowi z o o. Rydzyku i RM ze tego nie mozna ruszac. Mowil to do Zydow w Toronto w roku 2007 na Uniwersytecie w Toronto. Ten mason podszywajacy sie pod ksiedza i procownika naukowego KUL-u byl jednym z instalatorow w Polsce masonskiej lozy zydowskiej Bnai Brth. Rydzyka oceniam po owocach a nie po gadaniu. Jest to czlowiek zaklamany i pokretny. Tak nie moze postepowac zakonnik katolicki. To jest obraza dla duchowienstwa. Jesli chodzi o Zyda JPII to doskonale wiedzial, co Jedrzej Giertych ma mu do powiedzenia. JPII zaakceptowal Uklad Okraglego Stolu (nie zabronil kard. Glempowi i reszcie udzialu w rozmowach z Kiszczakiem) pozwolil rozkrasc i oszukac Polakow, przekazac Polske w rece Zydow i masonerii, a w tym czasie prawil dryndymaly o moralnosci, solidarnosci i wolnosci. To pomieszanie umyslowe i hipokryzja. https://marucha.wordpress.com/2009/04/28/list-jedrzeja-giertycha-do-jana-pawla-ii/#comment-19835 http://glosrydzyka.blox.pl/2007/09/ORydzyk-lubie-Zydow.html Niejaki Jan Hartman, rzekomy profesor filozofii zażądał, aby Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów zbada, czy ojciec Tadeusz Rydzyk, prawidłowo uzyskał doktorat. Profesor Hartman uważa, że przebieg obrony był jej karykaturą. Według naukowca nie powinno się też pisać doktoratu o własnej działalności. Filozof ma również zastrzeżenia do dziedziny z jakiej doktoryzował się ojciec Rydzyk: • „Teologii apostolatu nie ma w wykazie dyscyplin doktorskich. Na jakiej zasadzie można bronić z niej doktorat?” – dopytuje się bezczelnie i prowokacyjnie. Centralna Komisja poprosiła Wydział Teologiczny UKSW o odniesienie się do tych zarzutów. Wyjaśnienia uczelni i argumenty rzekomego prof. Hartmana będą przedstawione na Sekcji Nauk Społecznych i Humanistycznych Centralnej Komisji http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7302040,Czy_o__Rydzyk_mogl_pisac_doktorat_o_sobie__Komisja.html Czy o. Rydzyk mógł pisać doktorat o sobie? Komisja bada tan, IAR, Gazeta.pl 2009-11-27, ostatnia aktualizacja 2009-11-27 11:59:50. Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów zbada, czy szef Radia Maryja – ojciec Tadeusz Rydzyk – prawidłowo uzyskał doktorat – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Podstawowa, acz nie jedyna kwestia sporna, to pytanie, czy Rydzyk mógł pisać sam o sobie.Komisja poprosiła już Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego o wyjaśnienie, czy nadanie stopnia doktora redemptoryście przebiegało zgodnie z procedurami. Sprawą zajęto się po pisemnej interwencji profesora Jana Hartmana, filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ojciec Tadeusz Rydzyk w październiku bronił na UKSW doktoratu „Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa”. Obrona była otwarta dla publiczności, która mogła zadawać szefowi Radia Maryja pytania. „Karykatura obrony” Profesor Hartman uważa, że przebieg obrony był jej karykaturą. Według naukowca nie powinno się też pisać doktoratu o własnej działalności. Filozof ma również zastrzeżenia do dziedziny z jakiej doktoryzował się ojciec Rydzyk – pisze „Rzeczpospolita”. – Teologii apostolatu nie ma w wykazie dyscyplin doktorskich. Na jakiej zasadzie można bronić z niej doktorat? – cytuje jego pytanie gazeta. Centralna Komisja poprosiła Wydział Teologiczny UKSW o odniesienie się do tych zarzutów. Wyjaśnienia uczelni i argumenty prof. Hartmana będą przedstawione na Sekcji Nauk Społecznych i Humanistycznych Centralnej Komisji. To ona podejmie decyzję o dalszych działaniach – czytamy w artykule. Po internecie krążą niepotwierdzone informacje, że Tadeusz Rydzyk jest agentem Rosji, zwerbowanym jeszcze w czasach sowieckich. Jest to agent wpływu. Po wyborach parlamentarnych w 2005 r. miała powstać niekorzystna dla Rosji koalicja PO-PiS. W związku z tym, agent Rydzyk dostał z Moskwy polecenie, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powstania tej koalicji. Agent przekazał polecenie posłusznemu sobie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Obaj zastosowali taktykę mydlenia oczu opinii publicznej i Premier prowadził pozorne negocjacje koalicyjne z PO, a w tym samym czasie w Siedzibie Szatana w Moherowie powstawała Moherowa koalicja. Od kiedy dokładnie Tadeusz Rydzyk jest agentem rosyjskim trudno powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że został zwerbowany w końcowej fazie Związku Sowieckiego (na to wskazują źródła internetowe). Za zgodą władz Federacji Rosyjskiej, organ Tadeusza Rydzyka wykorzystuje nadajniki znajdujące się na południu Rosji (Samara i Krasnodar). Umowę z Rosjanami toruńska rozgłośnia podpisała w 1997 r., a radio wykorzystuje infrastrukturę nadawczą (maszty i system zasilania), zarządzaną w Rosji przez spółkę RTRS (Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa), w całości należącą do resortu łączności. Stacja dzierżawi też wolne częstotliwości od nadawców telewizyjnych. Ojciec Rydzyk za pomoc w sprawie nadajników głośno dziękował rosyjskiej ambasadzie. Jej delegacja pojawiła się też w 1999 r. na przyjęciu z okazji 8-lecia działania radia. _________________________________________________________ W internecie znalazłem takie m.in. komentarze, cytuję: “A swoją drogą, ileż to już duszyczek uciekło z Kościoła nie mogąc wytrzymać paranoi szerzonej przez RM? Kościół powinien wreszcie zastanowić się nad szkodami, które ” Ojciec Muchomorek wyrządza tej instytucji i zamknąć go w jakimś klasztorze na resztę jego dni”. “Swoją drogą to papa Tadeusz ostro popłynął. Nie wiem co pali, ale ja tego nie chcę” “rydzyk powinien się znaleźć na sobieskiego, w imię swojego Boga powinien tam poddać się dobrowolnemu leczeniu, to jest chory człowiek i robi z tych durnych moherów debili, z mojego wujka i ciotki też zrobił idiotów. Nie oglądaja już nic innego tylko tą chorą elewizje trwam”. “błagam, powiedzcie mi u którego dilera zaopatruje się ojciec. Ja też chcę mieć takie wizje!!!” To jest oczywiste, ze ksiadz Rydzyk, to pierwszej klasy manipulator prostych, ciemnych ludzi w Polsce. To jest b. smutne, ze nikt go nie usadzi by przestal wysysac pieniadze od starych kobiet, biednej nieuczonej, zaslepionej religia czesci społeczeństwa grając na jej uczuciach religijnych. Dzialalność Rydzyka to jest nie tylko religijnie niemoralne, ale rownież kryminalna. Czy zwierzchnicy kosciola tego nie widzą i pozwolają, by ten ksiadz wyprawiał takie duże szkody dla religii, dla kościola i dla kraju. Boze, oswieć umysły ludzi, którzy mogą interweniowac w tej sprawie. RATUNKU! Nowy York, 22 kwietnia 2010″ “Tragedia Smoleńska to zbawienie zesłane z nieba dla Rydzyka i Polskiego kościoła katolickiego. …. Wszędzie, w innych państwach na około Polski wychodzą brudy i prawda o pedofilii i homoseksualizmie katolickich księży, i prawda o bezkarności jaka się cieszyli przez cale lata we wszystkich krajach zaciekle chroniąc jeden drugiego. Dla niektórych, pewnie małe cieple pośladki ministrantów to większa przyjemność niż alkohol czy pieniądze. …. Tragedia Smoleńska pozwoli księża katolickim ubrać się w odświętne ornaty, poprowadzić pogrzeby, msze, i uroczystości żałobne i …. udawać świętoszków chociaż przez tydzień lub dwa. Przy okazji, może uda im się postraszyć ludność tajnymi spiskami komunistów i Rosjan, omamić, i zachęcić swoich wiernych do glosowania na oddanych kościołowi polityków, na stanowisko prezydenta, a także do sejmu i senatu. Tak, ten tragiczny wypadek to szczęście zesłane księżom i kościołowi katolickiemu w Polsce prosto z nieba” Trzeba przyznać, że judzenie, insynuowanie i rzucanie domniemaniami podejrzeń mają u muchomorka opanowane pierwsza klasa. Niemal jak politycy pewnej partii. Masochistycznie przejrzałem inne artykuły, a co jeden to lepszy. ______________________________________________________ Rydzyk–nagusieńki 29.01.2008. Wyrzekł się ojca i najbliższej rodziny, ale nigdy nie wyrzeknie się pieniędzy… Ojciec Tadeusz Rydzyk to jest taki artysta w zacieraniu śladów, że nawet Indianin nie dałby mu rady. Zwody, ucieczki, absolutnie hermetyczna banda wspólników… – doprawdy strach pomyśleć, jakich kłopotów przysporzyłby policji, gdyby kontynuował rzemiosło, którego posmakował podczas rozkręcania radiomaryjnego biznesu… „Urodziłem się (3 maja 1945 r. w Olkuszu – dop. red.) w rodzinie robotniczej. Jestem przedostatni z sześciorga rodzeństwa. Rodzice ciężko pracowali, a my dbaliśmy o porządek w domu. Od strony materialnej było bardzo skromnie. Rodzice uczyli nas pracowitości, oszczędności i gospodarności” – wyznał o. Tadeusz w 2001 r. dwumiesięcznikowi „Posłaniec Ducha Świętego”, akcentując rolę obojga rodziców w odebranym przez siebie starannym wychowaniu. No cóż, człowiek ma tyle spraw na głowie, że mogło mu się pokićkać, jak tam z tymi rodzicami było, więc przypomnieliśmy onegdaj („Rydzyk development” – „FiM” 14/2007) świątobliwemu mężowi, że: ● Franciszek Rydzyk – mąż Stanisławy oraz ojciec ich czwórki dzieci (starsze rodzeństwo Tadeusza), trafił do Konzentrazionslager Dachau i tamże zginął na długo przed… poczęciem przyszłego dyrektora Radia Maryja; ● jego biologicznym ojcem i opiekunem był niejaki pan B., którego Tadek – tuż przed wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie – zmusił do odejścia z domu, a wtedy mężczyzna ów zamieszkał w Rybniku, gdzie zmarł w 1972 r. Oprócz ojca dyrektora nie pozostał dziś po nim żaden ślad, bowiem grób pana B. zaorano – z braku jakiegokolwiek zainteresowania syna – w latach 90. – Tadeusz Rydzyk zrodził się więc z grzechu ciężkiego, bowiem jest dzieckiem nieślubnym. Jako takiego nie chcieli go przyjąć do seminarium. Powiedział wtedy Stasi, że albo weźmie z ojcem ślub, albo ten musi jak najszybciej wynieść się z Olkusza. I że trzeba zatrzeć po nim wszelkie ślady. Rada w radę wygonili człowieka z domu – wspomina dzisiaj w rozmowie z „FiM” koleżanka zmarłej w 1988 r. mamy o. Tadeusza. Odświeżmy też o. Rydzykowi pamięć o kilku innych epizodach z dzieciństwa… – Chodziliśmy razem do szkoły podstawowej przy al. 1000-lecia. Do różnych klas, ale obaj byliśmy ministrantami w parafii Andrzeja Apostoła. To był wówczas jedyny kościół w mieście – z proboszczem księdzem prałatem Andrzejem Marchewką. Tadkowi już wtedy odbijała szajba i „odprawiał” po łacinie msze, przebrany w wycięty z jakiejś szmaty ornat. Jeden z wikarych kiedyś mu nawet za to przylał. W domu Rydzyków faktycznie bida piszczała, bo Tadzinek chodził do szkoły z workiem zamiast tornistra. Ale często powtarzał, że on będzie bogaty, bo pójdzie na księdza. Pamiętam, jak opiekujący się ministrantami nieżyjący już ksiądz Janusz Chwast – wówczas jeszcze kleryk – powiedział mu: „Dla ciebie trudno będzie o miejsce w Kościele, ale jeżeli już, to najlepiej zostań misjonarzem i wyjedź do Afryki”. Prorocze słowa… Tadek był tu u nas w sierpniu na jakimś zlocie Radia Maryja i podszedłem, żeby się przywitać. Podobno mnie sobie przypomniał, ale nie chciał pogadać. Nie wiem czemu, ale wyglądał na bardzo spłoszonego. Może myślał, że oczekuję od niego jakiejś pomocy…? – zastanawia się pan M. z Olkusza, błagając o anonimowość, żeby mu – jak powiada – „mohery chałupy nie spaliły”. O. Rydzyk unika także kontaktów z rodziną mieszkającą ciągle w Olkuszu i pobliskich Kluczach. Brat Zygmunt – ciężko chory i sparaliżowany, brat Mirosław – dorabia krawiectwem i przez okrągły dzień słucha audycji z Torunia… Ich potomkowie nie mają najlepszego zdania o wodzu Rodziny Radia Maryja: – Nie jesteśmy bogolami, ale też nie zaliczamy się do biedaków, więc nie musi się obawiać, że może oczekujemy od niego jakiegoś wsparcia finansowego. A jednak nas nie odwiedza. Nawet wtedy, gdy przyjeżdża do Olkusza. Najbardziej chyba nie lubi swojego bratanka Pawła (syn Zygmunta – dop. red.), który powiedział kiedyś w telewizji, że stryj to ostatnia szuja, bo jest zachłanny i wyrzekł się rodziny. Chłopak musiał później uciekać z miasta. Wyjechał na roboty do Włoch i straciliśmy ze sobą kontakt – mówi nam pan Krzysztof, kuzyn Tadeusza. A co z rodziną w Kluczach? – Ojciec Rydzyk ma w naszym miasteczku przede wszystkim pana Mieczysława (…) i sporo nieco dalszej rodziny ze strony swojej matki, ale w ogóle się tu nie pokazuje. Nawet na cmentarzu. Może dlatego, że niektórzy z jego żyjących krewnych odrzucili katolicyzm i związali się ze świadkami Jehowy…? Państwo J., na przykład, to bardzo przyzwoici ludzie, ale dla fundamentalisty typu dyrektor Radia Maryja przyznanie, że łączą ich więzy krwi, wydaje się szalenie trudne i kłopotliwe, bo mogłoby mu zrujnować wizerunek. Nawiasem mówiąc, bardzo jestem ciekawa, jak by zareagował, gdyby spotkał przy grobie kogoś ze swoich licznych tutaj bliskich – zastanawia się nauczycielka miejscowego liceum ogólnokształcącego. „Radio Maryja jest cudem i zaistniało z niczego. Dzięki kamykowi powstaje lawina. Wszelkie rozwiązania finansowe przychodziły w ostatniej chwili” – przekonywał o. Rydzyk w cytowanym wyżej „Posłańcu Ducha Świętego”, gdy zapytano, skąd wziął kasę na budowę swojego imperium medialnego. „Jestem zmuszony prosić o pomoc w uzyskaniu szczerej rozmowy z Ojcem Dyrektorem Radia Maryja, gdyż od maja 1997 r. takiej możliwości nie miałem. Ojciec Dyrektor nie chce ze mną rozmawiać o funduszach zebranych na ratowanie Stoczni Gdańskiej” – żalił się kpt. ż.w. Bolesław Hutyra (prezes Stowarzyszenia „Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego”) w liście z 19 października 1998 r. do ówczesnego prowincjała redemptorystów o. Edwarda Nocunia. O co chodziło? Hutyra, człowiek do bólu oddany Kościołowi, miał tę wadę, że był uczciwy, a „zachęcony przez Ojca Dyrektora” dał „publicznie słowo honoru, że ani jedna złotówka nie zginie z ofiar na ratowanie Stoczni”. Tymczasem z konta udostępnionego przez Radio Maryja na ratowanie stoczni wcięło – według różnych szacunków – od 160 do 250 milionów złotych. Hutyra był namolny i strasznie uparty, żeby dokładnie policzyć pieniądze i wykorzystać je zgodnie z intencją darczyńców. Dostawał mnóstwo telefonów z pogróżkami, aż wreszcie 15 września 2000 r. zginął w wypadku samochodowym… A gdzie te setki milionów złotych? Okazuje się, że poszły na „inne, równie chwalebne cele”… „Od momentu przejęcia Stoczni Gdańskiej przez Stocznię Gdynia powstał problem, co zrobić z pieniędzmi zgromadzonymi na ratowanie stoczni. Każdy, kto miał dokument potwierdzający wpłatę, mógł otrzymać zwrot zdeponowanych pieniędzy. Wielu ludzi taki zwrot otrzymało. Kolejna część osób zadeklarowała przeznaczenie swoich pieniężnych darów na inne, równie chwalebne cele, upoważniając do tego Ojca Dyrektora. Ktokolwiek śmie więc posądzać toruńskiego kapłana, tak dziś poniewieranego, o jakieś szalbierstwa, jest po prostu człowiekiem niegodziwym” – zbilansował sprawę w lutym 2006 r. „Nasz Dziennik”. „Nie ma potrzeby ujawniać różnym hienom kwot, bo przecież ci, którzy dali, wiedzą, ile dali” – tłumaczył swoim radiosłuchaczom o. Rydzyk. Zgroza nas w redakcji ogarnęła na samą myśl, że do wymienionej przez „Nasz Dziennik” „kolejnej części osób”, którym nie chciało się kopać z koniem, żeby odzyskać pieniądze wpłacone na stocznię, mógł przeniknąć jakiś ateista, lub – nie daj Boże – Żyd… Oto przemawiając 1 lipca 2007 r. do naszych rodaków z USA i Kanady, przybyłych do Doylestown (miasto zwane też „amerykańską Częstochową”) na IX Polonijną Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, o. Rydzyk rzekł (cytat stenograficzny): „Katolik musi mieć swoją godność, żeby pieniędzy nie brać od wszystkich. Nam też proponowali pieniądze. Niejeden raz! Raz przyszedł ktoś i proponował dwadzieścia milionów dolarów, żebyśmy wzięli. To bardzo grzecznie powiedziałem: »ja tego nie słyszałem«. Pierwszy odruch we mnie był: proszę się wynosić. Wynoś się! A drugi, żebym ja wyszedł… Nie – myślę, ani jedno, ani drugie po katolicku. Mówię więc: »ja tego nie słyszałem«. No bo nie wolno brać od każdego i Radio Maryja właśnie tak istnieje. Dlaczego nas atakują? Bo chcą, żeby ludzie nie dawali pieniędzy na Radio Maryja. A jak nie dadzą, to nie zapłacimy i padnie wszystko! Zgadzacie się? No!”. I wzruszeni Polonusi natychmiast zaczęli wypisywać czeki, żeby tylko wzmocnić odporność o. Tadeusza na szatańskie pokusy… – Jego bezczelność nie zna granic. Gdy w kwietniu 2007 roku występował w Chicago, poszedłem zobaczyć, cóż to za indywiduum rządzi Polską. Dzisiaj nie mam wątpliwości, że Rydzyk potrafi nawet tańczyć i śpiewać ludziom „do kotleta”, jeśli tylko uda mu się w ten sposób wyszarpnąć od nich pieniądze – relacjonuje z Ameryki Andrzej K. Dominika Nagle Źródło:http://www.faktyimity.pl/ Nr 51-52 /2007 http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9x_HqtbV9L4J:www.historycy.org/index.php%3Fshowtopic%3D33521+Rydzyk+STASI&cd=5&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a Czołem Waszmościom! Ostatnio zaprząta moja głowę, problem wiarygodności w działaniach Bogo-Ojczyźnianych dyrektora Radio Maryja, o. Tadeusza Rydzyka. Od „znajomych” usłyszałem swego czasu, że człowiek ten jest: a. byłym agentem Sowietów (major KGB), b. nadajniki stacji trzyma w obwodzie Kaliningradzkim (to ta część o której zwrot Powiernictwo Pruskie się w ŻYCIU WARSZAWY nie zająknie), c. jest antysemitą i żydożercą, d. oszołomem obrażającym ućżciwych ludzi na lewo i prawo, e. jest idiotą, głupkiem i niedokształconym, zacietrzewionym prymitywem. Panie i Panowie – OBECNOŚĆ na Forum historyków zobowiązuje! Jeśli chcecie zabrać głos w sprawie, proszę PRZEDE wszystkim o podawanie źródeł historycznych godnych uwagi, tudzież dowody tak uniewinniające jak i potępiające. Proszę – zaangażujcie się w poszukiwanie prawdy w tym temacie. Ależ tuxmanie, nie mozna o nim mówić bez odrobiny ironi… Ale faktem jest: – nadajniki ma poza granicami (nie dam głowy czy to Białoruś, czy obwód, ale zdołał zakłócic nadajniki niemieckich sił powietrznych) – tajemniczo zaginął w Niemczech podczas pielgrzymki, a po jakimś czasie się ujawnił no i już był „na fali” tzn niedługo potem wystartował z radiem, gazetą itd, – jest za lustracją wszystkich Z WYJĄTKIEM DUCHOWNYCH, – pomimo samowolnego oddalenia się nie poniósł żadnej kary ze strony zakonu, – paru dziennikarzy twierdziło, że doszły ich słuchy, że obracał się w towarzystwie agentów Stasi, – nadajniki w Rosji wskazuja, że ma duże dojścia na „wschodzie”, zwłaszcza w resortach siłowych, – jest antysemitą (co udowodniły taśmy z wykładów) i obraca się w środowiskach antysemickich (Kobylański) – nie jest idiotą, jest sprawnym manipulatorem (jest subtelna różnica pomiędzy nieśmiałym księdzem, wychowanym przez matkę – jak twierdzą jego dawni sąsiedzi, a sprawnym menadżerem i mówcą, którym się stał po swoim zniknięciu, – jest chamem wyzywającym kobiety od czarownic. 8/08/2007, 19:58 Zacytuję swoją wypowiedź o ojcu Rydzku z innego wątku. „Radio Maryja nie jest w Polsce popularne. Ma tylko 2% rynku radiowego w Polsce. W szczytach jego popularności miało 6%. Nie znam dokładnego nakładu „Naszego Dziennika”, ale wiem, że jest on niewielki. Szeroko rozpowszechnione w polskich mediach sformułowanie „medialne imperium ojca Rydzyka”, szczególnie często używane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, „TVN”, „Polsatu”,”Przeglądu”, „Przekroju”, „Polityki”, „Newsweeka”, „Trybuny”, „Nie”, „Faktów i Mitów” jest Nieświadomą lub świadomą (co zdarza się częściej) manipulacją. Szczególnie obłudnie to sformułowanie brzmi w ustach dziennikarzy „GW”, „TVN” i „Polsatu”, gdyż jeśli już mówić o jakichś medialnych imperiach w Polsce, to o medialnym imperium Agory, medialnym imperium ITI i medialnym imperium Polsatu . A jeśli chodzi o antysemityzm, to coraz bardziej prawdziwe staje się powiedzenie, że „Dawniej antysemitą był ten, kto nie lubił Żydów; dziś antysemitą jest ten, kogo Żydzi nie lubią.” Odsyłam chociażby do sprawy kiedyś powszechnie szanowanych przez, nazwijmy to „Salon”, profesorów amerykańskich Johna Mearsheimera i Stephena Walta, którzy jednak gwałtownie utracili poparcie „Salonu”, gdy napisali książkę o lobby żydowskim w USA. Z miejsca nazwano książkę i jej autorów antysemitami. Dodam jeszcze, że sprzeciwianie się i krytykowanie synów i córek byłych stalinowców, enkawudzistów, ubeków i esbeków (często pochodzenia żydowskiego), co czyni Rydzyk i środowisko „Radia Maryja” nie jest antysemityzmem. Jeśli już to nazwałbym to antykomunizmem albo antytotalitaryzmem.” Niestety moje obserwacje pokrywają się w dużej mierze z jego obserwacjami w tej akurat materii. Dopóki Polska wspiera aktywnie politykę USA, dopóty mamy względny spokój w sprawie roszczeń żydowskich co do majątków byłych obywateli polskich pochodzenia żydowskiego przejętych po wojnie przez państwo polskie. W momencie jednak, gdy przestaniemy być tacy pokorni i posłuszni Waszyngtonowi, to żydowskie lobby w USA rozpęta taką burzę i nagonkę, że na wszystkich kontynentach ludzie będą rozmawiać o „Polakach-nazistach”, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki” i którzy w „polskich obozach koncentracyjnych” mordowali Żydów, a teraz nie chcą oddać im ich własności. Przykład Kosowa i bombardowań Serbii pokazuje, że ogłupianym przez media społeczeństwom można sprzedać nawet największe oszczerstwo, kłamstwo i kalumnię. Zresztą o biznesie „Holocaust” napisał książkę Norman Finkelstein (żeby było jasne Żyd). Nasz poeta Adam Asnyk już przed wiekiem taki obrót spraw przewidział. Pisał: QUOTE Antysemityzm często hodują handlarze, z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi, kiedy się interesem korzystnym okaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie Żydzi Panowie! Czy jesteście w stanie odpowiedzieć mi na pytanie? Czy o. Rydzyk był majorem czy agentem KGB bądź innych komunistycznych służb specjalnych (np. Stasi)? I czy ktokolwiek z was ma na to dowód/dowody? W sprawie np. Pana Wałęsy sprawa jest jasna. Dokumenty były, są i można je znaleźć w internecie. Więc jak jest z o. Rydzykiem? Wątek dotyczy tego, czy Rydzyk jest agentem. Reszta ma charakter raczej poboczny (no bo mówienie o kimś,że ma talmudyczną mentalność, jest antysemickie). Poza tym jest jeszcze trochę innych rzeczy związanych z Rydzykiem: – boją się go toruńscy prokuratorzy, czy nawet wszechwładny urząd skarbowy, – poza wyjątkami żaden biskup mu nie podskoczy, – ma bogatych sponsorów w Ameryce Płd, – kontakty z Kobylańskim, oskarżanym o szmalcownictwo. Ja osobiście nie mam stuprocentowych dowodów. Rydzyk ma tak niejasną przeszłość, że ciężko cokolwiek być pewnym. Być może dowody są gdzieś schowane w przepastnym instytucie Gaucka. gdybyśmy byli w posiadaniu dokumentów mówiących o tym, że Tadeusz Rydzyk był agentem jakichkolwiek służb specjalnych bylibyśmy zapewne bardzo bogatymi ludźmi. Jasnych dowodów na to nie ma, albo nie zostały ujawnione. Wymagasz więc od nas rzeczy właściwie niemożliwej. Nikt kto chce być intelektualnie uczciwy nie może powiedzieć, że Rydzyk na 100% był agentem Stasi czy KGB. Mi do oceny Rydzyka wystarczy jego działalność polityczna (nie piszę o tej duszpasterskiej). Władza nad umysłami ludzi poprzez ich przekonania religijne jest związana z wieloma składowymi: – wielkie religie. (Mają władzę? Mają!) – sekty (tu „władza” jest ogromna, ale na szczęście nad małą liczbą osób ). – charyzmatyczni przywódcy religijni (choćby Ojciec Tadeusz). czy Rydzyk jest majorem… Major jest tylko jedno – to Major Frydrych z Pomarańczowej Alternatywy. Zastanówmy się na chwile co było największą siłą carskiej Rosji i Zwiazku Sowieckiego ??? Ochrana i KGB (ze wszystkimi jej literowymi odmianami). Co zostało po ZSRR? Przede wszystkim KGB. W zasadzie Prezydent i Federacja Rosyjska jest tylko jednym z wydziałów tej instytucji. Czy KGB ma interes kontrolowania wydarzeń w Polsce ??? Ależ skąd – jak nastał Gorbaczow uznali że zlikwidują cała siatkę a teczki spalą… Nie ??? No to jak kontrolują ??? Przez swoich wienych towarzyszy z SLD i ich emanancji? A co SLD dziś znaczy ??? Jaka ma wpływy? Jasne. W gospodarce i mafii. Ale życie polityczne ??? Zycie polityczne trzeba kontrolowac w calosci Co robila ambasada rosyjska w XVIII wieku ??? Prowokowala Polakow-katolikow na inowiercow by natychmiast robic wielki krzyk i wkracząc bagnetami bronić jednym przed drugimi. Jaka jest baza społeczna w Polsce do eksploatowania ??? Po co dzisiejszej KGB komuniści zwłaszcza, że ich się ma dożywotnie. Trzeba spenetrować: katolików, nardowców, grupy wykluczone !!!. Stąd nowe ekspozytury KGB przyjmuja odpowiednio formy: Radia Maryja, LPR, Samoobrony !!!. W polityce międzynardowej mówią jednym głosem, Antysemityzm Rydzyka To jest antysemityzm rodem z autorów „Ksiąg Mędrców Syjonu” czyli Ochrany !!!. Najczulszy polskim punkt w opinii międzynarodowej, na który należy chuchać i dmuchać !!! Mamy przecież tylu „wspaniałych” dziennikarzy śledczych (tutaj proszę wychwycić sarkazm). Ileż czasu by im zajęło znalezienie niepodważalnych i wiarygodnych dowodów winy o. Rydzyka? Miesiąc? Więcej, dziennikarze mają utrudnione zadanie. To środowisko bardzo zamknięte, niczym sekta. Jasno pokazującego wroga, niszczącego każdego, kto decyduje się opuścić to środowisko. Tuxmanie, jak wyjaśnisz świetne dojścia Rydzyka do władz rosyjskich, szczególnie władz wojskowych, w których gestii są nadajniki? Radio Maryja jest odbierane w Polsce w takich miejscach, gdzie nie słychać polskiego radia, RMF, czy Zetki <_< 9/08/2007, Premier z całą aparaturą służb Wassermana i Ziobro nie złapała Leppera na przestępstwie ! LEPPERA któremu dziecko w piaskownicy nie da do potrzymania lizaka ! A tylko dlatgo nie złapała bo okazałao się że Lepper jest bardziej chroniony przez służby niż to sie Kaczyńskim wydawało (jeśli im się wogóle wydawało). Chcesz dowody na agenta zwerbowanego przez obce służby za granicą? To jakbyś domagał się dowodów na udział służb bułgarskich w zamachu na JP II a jeśli ich nie dostarczymy złego słowa na Bułgarów nam nie wolno powiedzieć i raczej trzymać sie hipotezy, że JP II sam się postrzelił przy czyszczeniu broni. Radia Maryja nie może sie przedstawiać "Tu Radio Moskwa tu TelAviv". Musi retoryką zgromadzić i zmobilizowac wykluczony dotąd elektorat. Hasła hiperkatolickie nie są zagrożeniem dla Moskwy tylko dla samego Kościoła. Kto pamięta udział Ochrany w kreowaniu Kościoła Mariawitów na pocz. XX w.? A co do polityki międzynardowej: zbiżne z Moskwą stanowisko w sprawie zaangażowania w Iraku zbieżne z interesem Moskwy stanowisko w sprawie integracji z UE zbieżne z interesem Moskwy krytyczny stosunek do zaangażowania się w pomarańczową rewolucję na Ukrainie Moskwa nie musi wszystko robić rękami RM. Odcinek "tarcza antyrakietowa" zabezpiecza Lepper. dodaj do tego stanowisko w sprawie wstąpienia do NATO, pamiętam jeszcze te krzyki w tym radiu, że to robienie z Polski kolonii itp, pamiętam ekspertów (dawniej w w towarzystwie przyjaźni polsko-rosyjskiej), którzy od czci i wiary osądzali NATO. Liga Przyjaciół Rosji (LPR) i Samoobrona to ta sama sprawa (zgadzam się z Anakinem). Przecież Samoobronę sami Kaczyńscy nazywali tworem służb specjalnych, zaś LPR to dzieło dawnych endeków, zwolenników współpracy z Rosją, których sam mistrz był najprawdopodobniej agentem Ochrany… Trochę cytatów: "Rozdziobują nas kruki, wrony, sępy. Tyle razy nas oszukali. I ta "Solidarność" to oszustwo. Ci, którzy te idee wzięli, przywłaszczyli i na nich żerowali. Rządy AWS. Nie zapomnę tego" Nie jeździ mejbachem ale "Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. Że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć?" Liga Przyjaciół Rosji (LPR) i Samoobrona to ta sama sprawa. Przecież Samoobronę sami Kaczyńscy nazywali tworem służb specjalnych, zaś LPR to dzieło dawnych endeków, zwolenników współpracy z Rosją, których sam mistrz był najprawdopodobniej agentem Ochrany… a do Wrzodaka (wtedy w LPR) Kaczyński publicznie warknął – Ty ruski agencie ! http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,1981405,1984699,Slaba_konspira_rydzyka_Akta_STASI_otwarte_.html Slaba konspira rydzyka. Akta STASI otwarte. rydzyk wie, ze inni wiedza. Ojciec prof. Jurka Nowaka z „Naszego Dziennika” byl wegierskim zydem. stacjonowal w czasie wojny wraz z jednostka na terenie Polski. Dlatego tez Jurek i zainteresowal sie studjami wegierskiego. W swej zydowskosci przyznawal sie prof L.Hasowi. Wallenrodyczna publicystyka w "Polityce" 1963-1989 Jedną z pierwszych jego wallenrodycznych publikacji był tekst: "Od Cheopsa do Planu 6-letniego". Nowak we wspomnieniach pisze, że ostro skrytykował tam studia historyczne za nudę, sztampowość i brak kontrowersji w programie nauczania. Pomija jednak fakt, że zaproponował też ograniczenie liczby godzin nauczania historii Polski, szczególnie tej sprzed XVIII w.: • "nazwa Polska oznaczała raczej grupę feudałów i szlachty uciskające masy nieświadomego chłopstwa". na rzecz historii ruchu rewolucyjnego: • "Bardzo potrzebne jest dużo szersze zapoznanie studentów z dyskusjami we współczesnej historiografii radzieckiej". Nowak proponował też, by w końcu ujawnić całą prawdę i pokazać: • "problem oceny roli duchowieństwa katolickiego przyczyniającego się do ugruntowania zacofania społecznego i politycznego". W "Polityce" nie zapamiętano go jako wywrotowca. Starsi dziennikarze mówią, że był dość posłuszny, deklarował swoje lewicowe sympatie i raczej stronił od Kościoła. Pamiętają go przede wszystkim jako eksperta od Węgier, który lansował tamtejszy model "socjalizmu z ludzką twarzą", stawiając za wzór Janosa Kadara, sekretarza partii. Ostatnie teksty w "Polityce" Nowak publikował w 1989 r., stawiając PZPR za wzór Węgierską Socjalistyczną Partię Robotniczą, która posiada "wielu zdecydowanych i przebojowych partyjnych liberałów". Kiedy okazało się, że nie dostanie w redakcji etatu, o który wtedy usilnie zabiegał, Nowak znikł. Objawił się jako felietonista katolickiego "Ładu", w którym obnażył "Politykę" jako "bastion niereformowalnych nostalgii postkomunistycznych lewicowych". Dlatego musiał się zapisać do SB W 1970 r. SB zarejestrowało Nowaka jako kontakt operacyjny o pseudonimie Tadeusz. Kilka razy spotykał się wtedy z oficerami wydziału II departamentu III MSW i nawet przed wyjazdem do Budapesztu w 1972 r. zadeklarował chęć udzielenia pomocy (jednak nie ma dokumentów potwierdzających nawiązanie takiej współpracy). Drugim sekretarzem ambasady Nowak był tylko dwa lata. Po kłótniach z ambasadorem Jerzym Zielińskim wraca do Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dlatego musiał wykładać w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu W marcu 1982 r. był prelegentem w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu i Leninizmu. Jego wykład "Co wziąć z węgierskiej lekcji" cieszył się dużym uznaniem. Gość: , chello089077119146.chello.pl 2008/07/29 15:09:32 Jurek Nowak, bo tak sie nazywal ten balwan gdy mieszkal w akademiku mial tate wegierskiego zyda. Tata stacjonowal wraz z wegierska jednostka na terenie Polski podczas wojny. dzieki temu tata Nowaka wojne przezyli Jerzego Nowaka splodzil. Z tej tez racji Nowak zaczal sie interesowac wegierskim, ze znajomosciami ktorego wybral sie na Wegry w drugiej polowie 50-ych lat. Niestety tata na Jurka nie czekal i Jurek strasznie sie obrazi. prawda pozniej sie jeszcze do zydowstwa przyznalal – np prof L. Hassowi. Wziawszy to wszystko pod uwage latwo zrozumiec antysemityzm Jurka Roberta Nowaka Co prawda, to prawda. Hucpa w polityce jest najważniejsza. Idee? A co to takiego? Ale w swym słusznym utyskiwaniu nie bądź “Misiu” takim asekurantem. A o Jareczku “Strategu” Kaczyńskim to nie łaska pamiętać? Oj “Misiu” razem z prof Nowakiem jesteście bardzo jednowymiarowi. A tak na marginesie, fajnie gość się nazywa: profesor Nowak. To trochę tak jak: major Bień z filmu Psy. Te klimaty. http://www.bhp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=324 Tajemnice Ojca Rydzyka Autor : emerytura1 Dziesięć lat temu nieznany nikomu redemptorysta rozpoczynał budowę Radia Maryja w Toruniu z 80 fenigami w kieszeni. Dziś włada fortuną. Jak ona powstała? Dlaczego nikt jej nie kontroluje? Trudno ogarnąć wszystko, co dziś posiada ojciec Rydzyk: radio, którego słucha ponad pięć milionów osób, gazetę ogólnopolską, fundacje prowadzące działalność gospodarczą, wyższą uczelnię, telewizję, wydawnictwa. Nie jest kontrolowany ani przez władze świeckie, ani przez zakonne i kościelne. Kim jest Tadeusz Rydzyk? Zofia Strzałka wraz z mężem kierowała budową Radia Maryja. W urzędach załatwiała pozwolenia. Dyrektor radia, ojciec Tadeusz Rydzyk, przebywał wówczas w Niemczech. Był kapelanem w zakonie sióstr w Oberstaufen. Z panią Zofią kontaktował się telefonicznie. "Imperium Ojca Rydzyka" – Emisja i protesty Poniedziałkowa emisja w TVP filmu Jerzego Morawskiego "Imperium Ojca Rydzyka" spowodowała gwałtowną reakcję Radia Maryja i jego zwolenników, w tym także polityków z nim związanych. Przez ostatnie dni Radio Maryja, a także "Nasz Dziennik" próbowały nie dopuścić do emisji filmu Morawskiego, twierdząc, że zawiera on informacje fałszywe i zniesławiające. Wczoraj oświadczenie z poparciem dla Radia Maryja podpisało 34 parlamentarzystów. – Własnoręcznie sprzątałam pomieszczenia w przyszłym radiu. Nosiłam kafelki, doglądałam. Ojciec Rydzyk przyjeżdżał z Niemiec od czasu do czasu, przywoził marki. Wymienialiśmy je na złotówki – opowiada pani Maria. – Gdy radio zaczęło nadawać, usłyszałam, że ci, co je budowali, będą musieli odejść. Ojciec przestał mnie zauważać, traktował jak powietrze. Odeszłam. Dziś nikt z mojej rodziny nie słucha Radia Maryja. Pewien ojciec redemptorysta, znający stosunki w radiu, twierdzi, że Tadeusz Rydzyk twardą ręką trzyma kilku współpracujących z nim zakonników. Jeśli któryś ma odmienne zdanie, żegna się z rozgłośnią. Dla zakonników usunięcie z radia oznacza trzęsienie ziemi. Tracą wiele – ciekawą pracę, pozycję i możliwości. W 2001 roku po kilku latach pracy odszedł ojciec Robert Jasiak. Podjął studia doktoranckie na KUL w Lublinie. Mieszka w seminarium duchownym. O pracy w Radiu Maryja nie chce wspominać. Odsyła do ojca dyrektora. Wokół działań Tadeusza Rydzyka panuje zmowa milczenia. Głosu nie zabierają jego przełożeni z zarządu Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Redemptorystów, kolejni prowincjałowie zakonu wykrętnie odpowiadają nawet na pytania płynące z Episkopatu. Hierarchowie Kościoła unikają publicznych wypowiedzi o ojcu Rydzyku, by nie zadrażniać sytuacji. Są wobec jego poczynań bezradni. W Toruniu, w którym jest siedziba Radia Maryja, obowiązującemu tabu podporządkowali się wszyscy. Dawni i obecni pracownicy rozgłośni, wolontariusze. Nawet prokuratorów, którzy prowadzili kilka spraw związanych z działaniami ojca dyrektora, trudno skłonić do zabrania głosu. W ramach rozbudowy swego medialnego imperium Tadeusz Rydzyk zapragnął mieć gazetę. Pod ręką było upadające pismo "Ilustrowany Kurier Polski" z Bydgoszczy. W 1997 roku do jego ówczesnego redaktora naczelnego Andrzeja Szmaka przyszła prezes miejscowej drukarni Jadwiga Mojzesowicz-Milewska. Oznajmiła, że Tadeusz Rydzyk chciałby kupić "IKP". – Ucieszyłem się – wspomina Szmak. – Pismo było akurat w złej kondycji. Wyglądało na to, że Rydzyk spadł nam z nieba. Rozmowy na temat sprzedaży pisma miały odbyć się w drukarni, u prezes Mojzesowicz-Milewskiej. Szmak czekał na sygnał od niej. Pewnego dnia nadeszła wiadomość: kupiec przybył. Redaktor naczelny stawił się na spotkanie z ojcem Rydzykiem. W gabinecie Mojzesowicz-Milewskiej siedział starszy mężczyzna w sweterku. Prezes przedstawiła gościa. Nazywał się Stanisław Golec. Po czym oznajmiła. "To właśnie pan Golec kupi gazetę". Stanisław Golec wyjął dowód osobisty, by potwierdzić, że on to on. Ale Andrzej Szmak był skonsternowany. Tytuł miał przecież kupić Tadeusz Rydzyk. Redaktor Szmak wspomina: – Odciągnąłem panią prezes na bok i spytałem: "O co chodzi? Miał być Rydzyk". Prezes wyjaśniła, że Stanisław Golec kupuje gazetę w imieniu Rydzyka. – Wtedy zapytałem: "A gdzie pieniądze?". "Pieniądze to co innego" – odpowiedziała pani prezes. Stanisław Golec podpisał z redaktorem Szmakiem stosowne dokumenty kupna- sprzedaży gazety. I odjechał. Stanisław Golec jest zakonnikiem we wrocławskim klasztorze Redemptorystów. Kilka dni później przyjechał do Bydgoszczy Tadeusz Rydzyk z ojcem Janem Królem, także redemptorystą pracującym w Radiu Maryja. Przywieźli pieniądze. Szmak na sprzedaż gazety ściągnął jej głównego właściciela. Finalizować zakup zaczął ojciec Rydzyk: "Ojcze Janie, proszę o marności". Ojciec Jan otworzył czarną dyplomatkę. Były tam w dużym nieładzie i niepowiązane banderolami banknoty. Wysypał pieniądze na stół. Ojciec Rydzyk sięgnął do kieszeni czarnej marynarki i wyciągnął z niej karteczkę z wypisaną kwotą. "Ojcze Janie, jeszcze więcej marności". Szmak zauważył, że głównemu właścicielowi tężeje twarz. W końcu właściciel wydobył z siebie: "Ojcze dyrektorze, nie mogę przyjąć gotówki. Taka transakcja musi się odbywać za pośrednictwem banku, przelewów". Ojciec Rydzyk – wspomina Szmak – się zasępił. "Jak to, przecież to kwota, którą uzgodniliśmy za gazetę" – przekonywał ojciec Rydzyk. – Przez kilkanaście minut ojciec Rydzyk z głównym właścicielem odpychali od siebie sterty pieniędzy na stole – opowiada Szmak. Ojciec dyrektor przekonywał, że w bankach pracują wścibskie urzędniczki, pytają, skąd pieniądze, dla kogo? Lepiej tego uniknąć. Właściciel nie przyjął gotówki. Uzgodnił z ojcem Rydzykiem, że pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem banku. Gdy w gabinecie odbywały się negocjacje, przed drukarnią ustawiła się ekipa publicznej telewizji zwabiona mercedesem ojca dyrektora. Samochód znany jest na Pomorzu. – "Co robić?" – zapytał ojciec dyrektor – wspomina Szmak. Prezes Mojzesowicz-Milewska poradziła, aby mercedesem spod drukarni ruszył ojciec Jan i odciągnął ekipę telewizji. Szef Radia Maryja wsiądzie do samochodu redaktora Szmaka i wyjedzie przez halę drukarni tylną bramą. – "To jak w amerykańskim filmie", ucieszył się ojciec Rydzyk – wspomina Szmak. Tak też się stało. Ojciec Stanisław Golec jest proboszczem w parafii przy wrocławskim klasztorze Redemptorystów. Formalnie to on nabył "Ilustrowany Kurier Polski". Jakie zdobył doświadczenie jako właściciel gazety? – Co, ja byłem właścicielem? Po jednym dniu ją przekazałem – mówi ojciec Golec. Ojciec Rydzyk posłużył się ojcem Golcem, aby uniknąć rozgłosu przy zakupie gazety. Fundacje jak zasłony dymne We Wrocławiu przy ulicy Wiwulskiego 7, w pobliżu klasztoru Redemptorystów, fundacja Lux Veritatis związana z Radiem Maryja posiada trzy wille. W dwóch już wykończonych ojciec Rydzyk urządził studia telewizyjne i montażownie. Ekipy filmowe realizują filmy dokumentalne i rocznicowe. Kasety są rozprowadzane po kraju i sprzedawane. Kierownikiem powstającego ośrodka telewizyjno-filmowego zwanego Telewizją Maryja jest ojciec Golec. Minimalizuje znaczenie ośrodka telewizyjnego: – Trochę mu patronuję. To dopiero zalążek. Może w przyszłości powstanie telewizja, ale w Toruniu. Lux Veritatis, tak jak inne fundacje, pozwala ojcu Rydzykowi utrzymywać, że Radio Maryja jest nadawcą społecznym i nie prowadzi działalności gospodarczej. Warto prześledzić historię tej fundacji. 27 kwietnia 1998 roku w kancelarii notarialnej Teresy Janeczko w Warszawie stawiło się trzech mężczyzn: ojciec Tadeusz Rydzyk z Torunia, ojciec Jan Król z Warszawy (redemptorysta pracujący w Radiu Maryja) i ojciec Stanisław Kwiatkowski z Torunia (emerytowany redemptorysta, współzałożyciel rozgłośni). Ustanowili fundację Lux Veritatis. Jako siedzibę wybrali Wrocław, budynek przy ulicy Wittiga 10 (znajduje się tam Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej). Później fundacja przeniosła się na sąsiednią ulicę Wiwulskiego 7. Majątek fundacji stanowiło 10 tysięcy złotych; 6 tysięcy przeznaczono na działalność gospodarczą. Na majątek zrzucili się założyciele: ojciec Rydzyk – 6 tysięcy złotych, ojciec Król – 2 tysiące, ojciec Kwiatkowski – 2 tysiące. Spośród siebie wyłonili prezesa – Tadeusza Rydzyka. Członkami zarządu zostali Jan Król i Stanisław Kwiatkowski. Dyrektorem – Stanisław Golec. W 1999 roku fundacja zakończyła działalność zyskiem wynoszącym ponad 250 tysięcy złotych. Rok następny przyniósł ponad 300 tysięcy złotych strat. W tym czasie wartość majątku wzrosła do ponad pięciu milionów złotych (kamery, stoły montażowe, kopiarki, sprzęt elektroniczny itp). W maju 2001 roku Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna wezwał zarząd fundacji do uzupełnienia dokumentów, m.in. o akt potwierdzający tytuł prawny do trzech willi przy ulicy Wiwulskiego 7. Dokumenty nie zostały dostarczone. Działka, na której one stoją, jest własnością fundacji Nasza Przyszłość, także powołanej przez ojca Rydzyka. Fundacja ta działa w Toruniu i Szczecinku (m.in. prowadzi tam szkołę). Nasza Przyszłość kupiła nieruchomość przy ulicy Wiwulskiego przed rokiem 1997. Gdyby do sądu wpłynęły żądane dokumenty świadczące, że Nasza Przyszłość wynajmuje nieruchomość fundacji Lux Veritatis, wyszłoby na jaw, iż właściciel trzech willi wartych kilka milionów złotych, czyli ojciec Tadeusz Rydzyk, wynajmuje je sam od siebie. Pieniądze w reklamówkach Od dwóch lat przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy toczy się proces o kradzież pieniędzy Radia Maryja. 237 tysięcy marek zginęło w 1995 roku z bydgoskiego mieszkania Stefanii B., emerytki, wolontariuszki w toruńskim radiu. Śledztwo ujawniło dziwne mechanizmy obrotu finansami w Radiu Maryja. Dzień przed kradzieżą ojciec Rydzyk wezwał do swego gabinetu w Radiu Maryja wolontariuszkę Irenę W. (powiedział później prokuratorowi, że nie znał nawet jej nazwiska). W aktach sądowych jest zeznanie wolontariuszki: "Po wejściu do gabinetu ojciec dyrektor otworzył szafę. Wyjął z niej czarną, sztywną teczkę. Otworzył ją. W teczce zobaczyłam pieniądze. Ojciec wyjął z szafy reklamówkę i wkładał do niej pieniądze z teczki. Nie liczył pieniędzy. Po włożeniu pieniędzy ojciec dyrektor zwinął reklamówkę i włożył do innej reklamówki. Ile jest tych pieniędzy? – spytałam ojca dyrektora. Ojciec Rydzyk poszukał karteczki i powiedział: 237 tysięcy 500. Zapisałam tę kwotę na karteczce". Irena W. wyruszyła z Torunia ze znajomymi ich małym fiatem do Bydgoszczy. Worek – reklamówkę z pieniędzmi trzymała na kolanach. Myślała, że jest tam 237 tysięcy złotych, gdyż ojciec dyrektor nie wymienił nazwy pieniędzy. Nie bała się. Z zeznań w aktach: "Wiedziałam tylko, że muszę tych pieniędzy pilnować, dowieźć je i oddać". W Bydgoszczy zawiozła pieniądze do mieszkania na ósmym piętrze w bloku nauczycielskim, w którym mieszka Stefania B., i tam przekazała przesyłkę. Gospodyni rozwinęła reklamówkę i wyjęła pieniądze. Irena W. nie znała się na zagranicznych pieniądzach. Z akt: "Te miały banderole, chyba były prawdziwe. Liczyłyśmy je". Okazało się, że pieniędzy jest mniej, niż wolontariuszka zapisała u ojca dyrektora. Zamiast 237 tysięcy 500 było 217 tysięcy 500, ale nie złotych, lecz marek. Stefania B. włożyła marki do reklamówki, którą postawiła na podłodze. Następnego dnia, pod nieobecność w mieszkaniu właścicielki, pieniądze od ojca Rydzyka zginęły. Nie było śladu włamania. Policja długo nie mogła wpaść na ślad sprawców. – A ojciec dyrektor potrzebował jednego popołudnia, by ustalić sprawcę – mówi Stefania B. Podejrzanym okazał się wolontariusz Radia Maryja, student teologii. Stefania B. uczyła go w swoim mieszkaniu niemieckiego. Podrobił klucze, bo zapewne wiedział o przesyłanych co pewien czas pieniądzach ojca Rydzyka. Stefania B. zeznała, że z pieniędzmi od ojca dyrektora wielokrotnie wyjeżdżała do Niemiec po zakup sprzętu dla Radia Maryja. W wyjazdach towarzyszył jej Piotr R., elektronik, współpracownik toruńskiej rozgłośni. Piotr R. prowadzi w bloku na jednym z bydgoskich osiedli zakład naprawy sprzętu elektronicznego. W oknie wisi emblemat Rodziny Radia Maryja. Początkowo udaje, że nie wie, o co chodzi, gdy pada pytanie o jego pracę w Radiu Maryja. Po chwili jednak mówi: – O niczym nie powiem bez zgody ojca dyrektora. Prokuratura zaczęła odsłaniać mechanizm krążenia pieniędzy z Radia Maryja. Ojciec dyrektor zazwyczaj przekazywał do Bydgoszczy kwoty w złotówkach. Grupa emerytek prosiła w kantorach o przygotowanie na wymianę dużych kwot w markach, potem przychodziły z reklamówkami wypełnionymi złotówkami. Wymienione marki przynosiły do Piotra R. lub wpłacały na jego konto dewizowe. Prokuratura śledzi interesy zakonnika Piotr R. pobierał pieniądze i należącym do Radia Maryja fordem transitem jechał wraz ze Stefanią B. do Niemiec. Marki przemycał przez granicę. Sprzęt nabywał w berlińskiej firmie Alfred Knitter GmbH. Były to m.in. czasze anten satelitarnych. Wracał przez przejście w Kołbaskowie, skąd wysyłał zazwyczaj faks do ojca Rydzyka o treści: "Czekać będę do odprawy około dwunastu godzin. Proszę o modlitwę". Po przejściu sprzęt przywoził do rozgłośni w Toruniu. Ojciec Rydzyk kierował do urzędu celnego pismo: "Zwracam się z prośbą o zwolnienie z opłat celnych sprzętu antenowego przywiezionego z Niemiec, daru dla Radia Maryja od przyjaciół w Szwajcarii. Z góry dziękuję. Szczęść Boże! Bóg zapłać". Do podania dołączał zaświadczenia od Towarzystw Wspierania Radia Maryja w Szwajcarii, Niemczech i Włoszech potwierdzone w polskich placówkach dyplomatycznych, że sprzęt jest darem dla toruńskiej rozgłośni. Prokuratura bydgoska podjęła dwa śledztwa. Pierwsze – o nielegalny wywóz pieniędzy Radia Maryja za granicę bez zezwolenia dewizowego, i drugie – o niepłacenie przez Radio Maryja opłat celnych i posługiwanie się fałszywymi aktami darowizny. Oba śledztwa na wiosnę tego roku umorzono "wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego" i "wobec przedawnienia ścigania". Dochodzenia prokuratorskie dotyczyły tylko jednego wyjazdu Piotra R. do Berlina – tuż po kradzieży pieniędzy z mieszkania Stefanii B. Kilkunastoma wyjazdami po sprzęt, podczas których dochodziło do podobnych "czynów zabronionych" – przemycania przez granicę olbrzymich kwot marek i dolarów – bydgoska prokuratura nie zawracała sobie głowy. Takim sposobem budowano Radio Maryja. Stefania B. zeznała, że znała numer konta dewizowego Piotra R. i stale zasilała je pieniędzmi Radia Maryja. Wpłacała na przykład trzykrotnie po 30 tysięcy marek w 1995 roku, w następnym – 30 tysięcy marek, 40 tysięcy dolarów, 50 tysięcy dolarów. Emerytka pobierała niekiedy pieniądze w złotówkach od ojca Rydzyka. Z akt: "Wpłacałam je kilkakrotnie na swoje konto. Wymieniałam na marki lub dolary i zawoziłam do Torunia. Przekazywałam ojcu dyrektorowi. Raz było to dwa miliardy starych złotych". Piotr R. wywoził pieniądze za granicę i przywoził do kraju – jako dary – anteny, samochody (na przykład audi), wóz transmisyjny itd. W prokuraturze zeznawał: "90 tys. dolarów przekazałem księdzu Rydzykowi od razu, a z 30 tys. marek rozliczyłem się z ojcem, gdy wróciłem ze sprzętem. Około 17 tys. marek zwróciłem ojcu Rydzykowi, a od ojca Jana M. (także pracującego w rozgłośni) wziąłem 57 tys. zł na zapłacenie odprawy celnej". Z ręki do ręki, bez liczenia Prokurator Jarosław Swat z bydgoskiej prokuratury był porażony krążeniem pieniędzy z ręki do ręki, przenoszeniem plików banknotów przez emerytki w reklamówkach, przekazywaniem bez pokwitowań, przeliczeń itd. Wystosował pismo do ojca Rydzyka, w którym poprosił o podanie danych personalnych osób zajmujących się w Radiu Maryja księgowością. Ojciec dyrektor odpisał: "Rozgłośnia posiada swoją rachunkowość, ale odmawiam ujawnienia danych w tym zakresie". Stefania B. w swej kawalerce, z której zginęły pieniądze Radia Maryja, jest przypadkowo. Stale przesiaduje w biurze Radia Maryja w parafii przy pobliskim kościele. Zbiera tam ofiary. – Ludzie przekazują na radio po pięć, po dziesięć złotych miesięcznie. Są też tacy, co ofiarowują większe kwoty. Ja to przewożę do Torunia i oddaję w radiu – mówi Stefania B. Nie wie, czy są księgowane i na jakich zasadach przyjmowane. – Mnie nie obchodzi, co dalej się z tymi pieniędzmi dzieje – mówi Stefania B. Emerytowana nauczycielka żyje skromnie. Dorabia tłumaczeniami z niemieckiego tekstów technicznych, na przykład tłumaczy instrukcję obsługi kamer cyfrowych. Jest pełna uznania dla ojca dyrektora, że nigdy jej nie wypomniał, iż to z jej mieszkania zginęły pieniądze rozgłośni, że nie podejrzewał, iż sobie je przywłaszczyła. – Ojcu Rydzykowi wyznałam kiedyś, że jako dyrektorka szkoły podstawowej należałam do partii. Nie odrzucił mnie i trzyma w radiu. Wdzięczna mu za to jestem – mówi Stefania B. – Dalej zbieram pieniążki i nic się nie zmieniło. Pracujący w radiu wolontariusz odczytuje na antenie imienne podziękowania za ofiary pieniężne. – Tylko na początku dawano nam wykazy z nazwiskami ofiarodawców i kwotami, jakie przekazywali na wsparcie radia – mówi. – Teraz do odczytania przed mikrofonem otrzymujemy suche nazwiska darczyńców. Wysokość ofiar jest ukrywana. Pieniądze, jakimi obraca ojciec Rydzyk, łatwość, z jaką je zdobywa, może dobrze o nim świadczyć jako biznesmenie. Wielu duchownych, zakonników jest tym jednak wstrząśniętych i oburzonych. Ojciec Jerzy Galiński, redemptorysta, mieszkający w pobliżu Monachium, znający Rydzyka od wielu lat, mówi: – Ojciec Rydzyk przeprowadza milionowe transakcje finansowe bez uprzedniego zezwolenia władz zakonnych i kościelnych. Rydzyk powinien na wydatkowanie poważnych sum pieniędzy za każdym razem otrzymywać zgodę przełożonych. – Kwoty, jakimi operuje ojciec Tadedusz, daleko przekraczają kompetencje ojca prowincjała wraz z jego radą, ale również ojca generała zakonu Redemptorystów w Rzymie – mówi ojciec Galiński. – Z całą pewnością wymagają one zezwolenia Stolicy Apostolskiej. JERZY MORAWSKI Współpraca Mariusz Staniszewski, "Słowo Polskie", Wrocław RADIO MARYJA: 1991 – 2002 1991 – Słowami "Tu Radio Maryja – katolicki głos w naszych domach" rozgłośnia zainaugurowała działalność. Sygnał dociera do odbiorców w Toruniu i Bydgoszczy. 1993 – Radio otrzymuje pozwolenie na uruchomienie trzynastu stacji nadawczych oraz łącz satelitarnych (dzięki temu jest słyszalne w całej Europie). 14 tysięcy słuchaczy z Rodziny Radia Maryja wędruje na Jasną Górę. Ojców pracujących w rozgłośni przyjmuje papież, który mówi: "Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i nazywa się Radio Maryja". 1994 – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jednogłośnie przyznaje koncesję ogólnopolską na nadawanie programu społeczno-religijnego. Ma objąć 80 procent terytorium kraju. Radio rezygnuje z reklam. 1995 – Radio angażuje się w prezydencką kampanię wyborczą. Słuchacze na antenie mówią, że Hanna Gronkiewicz-Waltz to Żydówka. Komisja Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu przeprasza potem "skrzywdzone osoby". Dwa lata później rozgłośnia włącza się w kampanię przeciw nowej konstytucji. 1996 – W Ogólnopolskiej Pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę bierze udział prawie 300 tysięcy osób. 1997 – Prymas Józef Glemp w liście do ojca Rydzyka stwierdza, że założyciel rozgłośni "nie może żądać dla siebie przywilejów i stać ponad prawem". Zdaniem prymasa radio "podlega procesowi upolitycznienia". Dzięki poparciu rozgłośni do parlamentu wchodzi grupa kilkudziesięciu posłów i senatorów (AWS). Z inicjatywy radia postaje Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej. Zbierana jest nie tylko gotówka, ale też świadectwa udziałowe NFI. Ile, nie wiadomo. 1998 – Ukazuje się pierwszy numer "Naszego Dziennika", który związany jest z radiem. 1999 – Najwyższa Izba Kontroli stwierdza, że radio jest dyskryminowane (nie otrzymało tylu częstotliwości, ile zakładała koncesja). 2000 – W kampanii prezydenckiej ojciec Rydzyk wzywa do głosowania na Mariana Krzaklewskiego. 2001 – KRRiTV wydaje rozgłośni nową, siedmioletnią koncesję. 2002 – Dekret prymasa Polski nakazuje parafialnym biurom Radia Maryja, by prosiły o zgodę na dalszą działalność na terenie archidiecezji warszawskiej. Stacja świętuje dziesięciolecie. Radio Maryja jest piątą pod względem słuchalności rozgłośnią w kraju. LUZ * Co ojciec Rydzyk robił pod koniec lat 80. w Niemczech Zachodnich? i Dlaczego chciał wystąpić z zakonu redemptorystów? i Kiedy wpadł na pomysł założenia polskiego Radia Maryja? * Dlaczego zarząd zakonu redemptorystów nie kontroluje poczynań ojca Rydzyka? KOMENTARZ Sekrety ojca dyrektora Radio Maryja należy do największych rozgłośni w Polsce. Programu toruńskiego radia codziennie słuchają miliony ludzi. Jego znaczną część stanowią prowadzone na antenie modlitwy. Ale równie ważny, jeśli nie ważniejszy, element przekazu stanowią audycje publicystyczne, których tematem nie jest życie duchowe, lecz polityczne. Czego się dowiadują słuchacze od Tadeusza Rydzyka i jego współpracowników w tej ostatniej sferze? Obraz współczesnej Polski, jaki roztacza toruńska rozgłośnia, jest malowany jednolicie czarnymi barwami. Oto kraj, opanowany przez różnej maści sprzedawczyków, stacza się ku przepaści Unii Europejskiej, która chce pozbawić Polaków własności, niepodległości i tożsamości narodowej. Autorzy radia ojca Rydzyka bez żenady posługują się półprawdą i kłamstwem, nierzadko sięgają po antysemityzm. Nie wahają się nawet przed manipulacją wypowiedziami Jana Pawła II, twierdząc – wbrew faktom – że Ojciec Święty nie popiera przystąpienia Polski do Unii. "Katolicki głos w naszym domu" to w istocie głos bardzo wyraźnie określonej opcji, głos środowisk kultywujących najgorsze tradycje polskiej polityki – prawicy ksenofobicznej, antyliberalnej i antyeuropejskiej. Jeżeli dziś ten kierunek myślenia zdobywa sobie coraz mocniejszą pozycję – i w Sejmie, i w samorządach – to zawdzięcza to w dużej mierze Radiu Maryja. Wszak uzyskane z Torunia poparcie decydowało o sukcesie wyborczym wielu parlamentarzystów, a niełaska rozgłośni owocowała nierzadko końcem politycznej kariery. Skromny zakonnik z Torunia odgrywa w naszym życiu publicznym rolę daleko wykraczającą poza sferę religii. Ze swego radia, uruchamianego jako rozgłośnia religijna, uczynił jeden z najbardziej skutecznych instrumentów politycznych w Polsce. Tym większy niepokój budzi fakt, iż o genezie, finansach i powiązaniach radia wiadomo tak niewiele. Jerzy Morawski przedstawia w swoim artykule rezultaty wielomiesięcznej pracy dziennikarskiej, ale w jego tekście więcej jest pytań niż odpowiedzi. Nie wiemy, kto sfinansował uruchomienie rozgłośni i wielkie inwestycje Rydzyka, dlaczego nie płaci ona podatków, co się stało z pieniędzmi z licznych zbiórek publicznych organizowanych przez radio, jakie relacje łączą ojca dyrektora z Rosją? Odpowiedzi na te i inne pytania należą się nam wszystkim, a w pierwszym rzędzie słuchaczom Radia Maryja. ____________________________________________________ Obejrzyj to może wiele wyjaśnić.Bardzo polecam. “POD PRĄD”-TV Puls (Video) 12 odcinków Stanisław Remuszko(kulisy powstania Gazety Wyborczej) Krzysztof Wyszkowski(wspólzałożyciell Wolnych Związków Zawodowych) dr.Sławomir Cenckiewicz(procownik IPN-u.Opisał TW “Bolka”) Maciej Gawlikowski(niezależny dziennikarz) Marek Nowakowski(pisarz ) Anna Walentynowicz Piotr Gontarczyk( historyk IPN-u) Elżbieta Morawiec Stanisław Michalkiewicz http://video.google.pl/videosearch?q=pod+pr%C4%85d+puls&num=10&so=0&start=10 ——————————————- Władimir Bukowski(wieloletni więzień polityczny w Związku Radzieckim) Przedstawia kulisy powstania Unii Europejskiej!! [video src=\"http://img532.imageshack.us/my.php?image=podpradbukowskioeuropiemn8.flv\" /] ——————————- Ewa kubasiewicz http://www.infonurt2.com/059_PRAWDA.html ——————————— Jerzy Robert Nowak u J. Zalewskiego (wideo) http://wielkasciema.blogspot.com/2007/10/jerzy-robert-nowak-u-j-zalewskiego.html leon napisał: 31 grudnia 2007 at 22:58 Kilka dni temu w programie red.Ziemkiewicza ( program1 PR) odbyła się jedyna do tej pory merytoryczna dyskusja na temat Radia Maryja.Wzieli udział red.Reszczyński (Teleexpress ,radio Wa-wa) i red.Terlikowski.Pamiętam szczere zaskoczenie Ziemkiewicza na wiadomość że na temat RM i o.Rydzyka codziennie od 10 lat ukazuje się w Wyborczej ok. 2,5 artykuł- może umówili się na taki rodzaj bratniej reklamy ???. http://www.radiomaryja.pl.eu.org/nagrania/20021123-rydzyk/20021123-rydzyk.html Wrogowie tego się boją, ale z drugiej strony chcą odwrócić uwagę od sytuacji w Polsce i od planów wobec Polski, tego rozgrabienia Polski. Ja się dowiaduję, nie chcę być źle zrozumianym, nie jestem przeciwko żadnego narodowi, ale tu się dowiaduję na przykład proszę państwa, że w Urugwaju, w Brazylii, w Argentynie, tych krajach Ameryki Łacińskiej, ci przedstawiciele mówią, stoją pod ambasadami i wydają im paszporty. Polak nie może dostać paszportu, musi starać s
 105. Miet said

  Czytam, czytam i oczy przecieram.
  Gdzie jak gdzie, ale tutaj zawsze spodziewalem sie rzeczowej dyskusji i obiektywnej krytyki.

  Prawdopodobnie nie doczytalbym do konca tych ponad stu wypowiedzi, gdyby nie kilka osob, ktorych uwagi napawaja optymizmem.
  Cieszy, ze sa wsrod nas ludzie, ktorych jeszcze stac na rozsadne wypowiedzi.

  Na temat RM i o. Rydzyka juz sie wypowiadalem i nic nowego tutaj nie wniose. Przypomne tylko, ze mimo kilku spraw, ktore wypunktowal p. Gajowy, ja jeszcze RM nie skreslam i mam nadzieje, ze bedzie dalej ono sluzylo dobrej sprawie Polakom i Polsce.
  Naszym obowiazkiem jest to Radio wspierac a nie wlaczac sie w jego rozwalanie.
  Juz pisalem, ze nie ma na swiecie ani jednej rozglosni radiowej, ani jednego nawet kanalu tv, ktore bylyby w pelni niezalezne od wplywu rozmaitych sil politycznych.
  Malo tego, smiem twierdzic, ze kazde media aby istnialy musza sie na ktorejs z tych sil opierac.
  O. Tadeusz dywizji zadnych nie posiada – prosze to wziasc pod uwage.
  My Polacy przyzwyczailismy sie do tego, ze to ktos powinien rozwiazywac nam wszystkie problemy – jezeli tego nam nie robi, to oczywiscie nasz wrog i basta.
  Ale zeby tak wesprzec tego kogos, pomoc mu w klopotach – aaaa… to juz nie, to juz nie nasza sprawa – jak sam nie umie to niech sie nie bierze.

  Juz zapomnielismy ile wysilku o. Tadeusz wlozyl w ratowanie polskich stoczni – ilu mu wtedy pomagalo a ilu szkodzilo i podkladalo swinie w postaci majbacha.
  Jak wtedy jechano na moherowcow – pokazujac ich jako szczerbatych, oblesnych prostakow. Teraz gdy stocznie przefurmaniono przy biernym zachowaniu spoleczenstwa i nawet Solidarnosci na Wybrzezu, to – trudno uwierzyc – ale przeczytalem na Internecie nawet takie wypowiedzi, gdzie obwiniano wlasnie o. Tadeusza za to. Nie wiem nawet jak to nazwac – bo swinstwo to chyba za malo i za delikatnie.
  Nawet posadzano go o zdefraudowanie funduszy, ktore mozolnie zbieral aby pomoc stoczniowcom.

  Mnie tez denerwuja pewne poglady pewnych ludzi w RM – nie znosze tego p. Szaniawskiego i tego „umilowania” PiS-u.
  Ale wiem, ze jedynie z tego Radia moge sie dowiedziec prawdy w wielu waznych tematach dotyczacych Polski.
  Np. o stanie szkolnictwa polskiego na wszystkich szczeblach i poziomach.
  W miejsce RM radzilbym „przejechac” sie po polskich tych niby wiodacych uniwersytetach. Co te uczelnie zdzialaly aby ratowac polska racje stanu, polska gospodarke? Utytuowani profesorowie (kazdy przynajmniej trzy tytuly) siedza jak te myszki pod miotla i ciesza sie, gdy im minister przydzieli cos tam na naukowy rozwoj, ktory ogranicza sie do wyjazdow na zagraniczne wycieczki – na inne rzeczy juz nie starcza czasu i pieniedzy.

  Smiem twierdzic, ze obecna walka z RM i TV Trwam wchodzi w trzecia, koncowa faze.
  Pierwsza nazwalbym „faza wprost”, polega ona na zadaniach aby o. Rydzyk nie wtracal sie do niczego a szczegolnie do polityki, bo przeciez musimy miec oddzielenie kosciola od panstwa. W tej fazie takze nasepuja zadania od zwierzchnikow aby „uspokoili” delikwenta, np. wciskajac taka paste, ze delikwent to antysemita i to z mlekiem matki.
  Jezeli to nie zaskutkowalo, przechodzi sie do fazy drugiej.
  Druga polega na osmieszaniu, gnojeniu i podkladaniu roznych swinstw i pomawianiu o niecne rzeczy.
  Gdy i to nie skutkuje, to u nas Polakow jest jeszcze cos bardzo sprytnego: – przyprawianie czlowiekowi pochodzenie z plemienia koczowniczego. I robia to sami ci, ktorzy do tego plemienia naleza albo sa na jego uslugach.
  Po przeczytaniu tutaj niektorych wypowiedzi i oczywiscie samego artykulu – widac jak na dloni, ze wlasnie zaczyna sie faza #3 i wielu z piszacych tutaj chyba nawet nie zauwazylo, ze bardzo chetnie zaczyna uczestniczyc w tej fazie.
  Sam tytul artykulu mowi sam za siebie.
  Nie mowie juz o tych, co robia to bo maja taki sluzbowy obowiazek.

  Na koniec apeluje o opamietanie sie. To tyle ode mnie.

 106. Re: 91 Carlos:
  O. Tadeusz nie wypowiedzial aby glosowac na kaczynskiego czy na PiS, ale glosno mowil, aby glosowac (oddac swoj glos) na POLAKOW!! A czy kaczynscy sa Polakami??? Wystarczylo sprawdzic…w sieci Internetu czy kaczynscy sa Polakami…

  Ad 101: Zerohero:

  Obawiam sie ze „zerohero” nie umie czytac, a jeszcze gorzej jest z ich zrozumieniem. Nie bronie o. Tadeusza, ani nie atakuje go, ale kieruje uwage na „profesjonalnych zlodzieji” i „profesjonalnych oszustow”, ktorzy w bialy dzien okradaja 40 milionow ludzi zyjacych na terenie RP…i co najsmutniejsze jest to, ze na ich otwartych oczach…

  Porownywanie o. Tadeusza do polakozercy michnika jest juz daleko posunieta bezczelnoscia…
  W Radiu Maryja i TV-Trwam wystepuja rozne osoby o roznych pogladach, a u michnika tylko te, ktore sa i byly „politycznie poprawne” dla zydowskiego systemu okradania i oszukiwania.

  Jako dowod na moje slowa jest to, ze na antenie Radia Maryja mialem okazje wypowiedziec sie 7 lub 8 razy od 3 do 5 minut i zaden ksiadz kiedy sie wypowiadalem na rozne tematy nie mial odwagi mi przerwac…i nigdy nie przerwano mojej publicznej wypowiedzi.

  I jeszcze jedno, jesli chodzi o moja glupote, to byc moze jestem glupi i o tym „fakcie” powtarza mi moja zona prawie codziennie ze zbyt duzo poswiecam czasu innym, niz wlasnej rodzinie…, ale na szczescie „zerohero” nie jest jeszcze moja zona…:))))
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 107. Baszmaki said

  Nie slucham w Radio Maryja i w TV Trwam takich osob jak macierewicz,michalkiewicz,szaniawski,czlonkow pis-uara,po- mylencow.Dopoki jest odmawiany Rozaniec,wlaczam sie do modlitwy,bo przez Rozaniec odniesiemy zwycieztwo i odzyskamy Wolnosc dla ukochnej Ojczyzny.A o ile zabraknie
  modlitwy-rezygnuje z ogladania. Niech dobry Bog prowadzi nas ku dobru!

 108. zdziwiony said

  Do Robola i Maruchy Odnośnie krytyki o.Rydzyka względem Bractwa św Piusa X: na spotkaniu rodziny RM w Zabrzu w kosciele sw.Anny w dn.11.10.2010 o. Rydzyk mówi:,,uważajcie na tych co tu rozprowadzają jakieś pisma, to są LEFEBRYŚCI, to my jesteśmy tylko Kosciołem Katolickim”. – Pozostanę bez komentarza.

  Nie wiedziałem o tym. Myślałem, że tego typu wypowiedzi skończyły się z chwilą zdjęcia (wielce krzywdzącej i bezprawnej) ekskomuniki z „lefebrystów”. Ale widzę, że o. Rydzyk nadal brnie w bagno modernizmu… – admin

 109. Staruszek Portier said

  Niejaki Henryk Pająk, znany wszystkim bywalcom gajówki, został kiedyś zaproszony do RM.
  Już podczas samej audycji zrozumiał, że jest to pierwszy i ostatni raz. I rzeczywiście. Prawda głoszona przez odważnego publicystę jest niewygodna dla mediów z Torunia.

 110. poliszynel said

  Panie 166
  Pisze Pan:

  „Tak, tak, trzeba czytać, żeby wiedzieć jakie to w Niemczech są rozkazy odnośnie Polski, i za co Poliszymel bierze pieniądze, bo przecież jak ktoś tyle pisze, to już na inną robotę nie ma czasu. Czyli pewnie to z pisania się utrzymuje, a resztę tej ścieżki logicznej każdy może sobie sam dośpiewać.”

  Za każdy tekst dostaję – nie od Niemców!!! – a od Putina 100 000 €. Dodatkowo, za każde słowo w tekstach, w których bronię Rosji zimny czekista płaci mi tausena.
  Teraz już Pan wie, dlaczego Gasprom tak mało płaci Polsce za tranzyt gazu?
  Bo resztę zgarniam ja!

 111. Marucha said

  Re 94:
  166 posunął się zdecydowanie za daleko, insynuując p. Andrzejowi Szubertowi branie pieniędzy od Niemiec za swe artykuły. Był to postępek po prostu niegodziwy.

  166 swoją antyrosyjską retoryką sam zresztą wystawia się na podobne zarzuty, których jednakże czynić bez dowodów nie wypada.

 112. poliszynel said

  Gdy brakuje argumentów zaczynają się insynuacje…
  Przywykłem, Panie Marucha…

 113. 166 Bojkot TVN said

  ad 104/
  Łoj! Ale się w gajówce porobiło! FiM, Nie i inne GW-na.

  Huzia na Rydzyka – tylko, gdzie te wspomniane wyżej dokumenty zdrady?
  Wielkie przestępstwo – kupno gazet i produkcja filmów dokumentalnych, o sprawach, których nikt od 19239 roku nie wspomniał?
  Czy Polka wie tak samo dokładnie jak powstał i z czyich pieniędzy Polsat – pierwsza (po zlikwidowanej innej małej telewizji) ogólnopolska telewizja prywatna? Tak bez problemów, natychmiast po przemianach w 1092 roku?
  A jak powstała druga telewizja TVN, po powstaniu której natychmiast przestała nadawać w Warszawie telewizja moskiewska, którą łapało się w każdym telewizorze na terenie województwa, bo wtedy nie było sieci kablowych (czy jest jakiś lepszy sposób przekazywania dyspozycji swoim agentom niż telewizja?

  Pozostaje bez odpowiedzi pytanie z postu 83: „Wszystkim oponentom zadaję pytanie – które radio/telewizja wpuszcza swoich widzów i słuchaczy bezpośrednio na antenę? (o 7 sekundowym opóźnieniu=zabezpieczeniu wie każde dziecko). Niestety żadne – wszystkie działają jak za głębokiej komuny: na wizji wszystko musi grać, osoby zaufane, poglądy ustalone, dyskusja w jednym przewidywalnym kierunku, tak jak ustala tajny szef-agent.”

  Co do „opiniotwórczych” mediów Urbana i tego od FiM. Kiedy te media piszą prawdę, to tylko po to, żeby za pomocą jednej oczywistej i znanej wszystkim prawdy, wklepać do mózgów gawiedzi maksymalnie dużo kłamstw, przy czym obaj Żydzi nie przebierają w środkach, przez co ich publika traci rozum dużo wcześniej niż przeciętny moher, i z tym swoim zdegenerowanym rozumkiem głosuje na SLD, albo PO. No i mamy co mamy.

  Dzięki Moherom Rydzyka, które wybrały Giertycha i LPR, mieliśmy 2 lata wolne od bandytów przynajmniej w szkołach. Teraz wracają dopalacze i bandyci.
  Tymczasem dobijanie watahy, która może zagrozić antypolskim planom, trwa w najlepsze – jak widać po „Smoleńsku” – dosłownie. Jeśli się mylę, to uprzejmie proszę o wskazanie pozytywnych aspektów zlikwidowania RM i TV Trwam, szczególnie dla demokracji i różnorodności światopoglądowej.
  I dlaczego nikt nie chce zlikwidować głosu cadyka, czyli TOK-FM, czy RMF-FM, albo Radia „Z”?
  Media Michnika i innych cadyków, to dobre, a Rydzyka złe? E….

  166 nie jest antysemita, i nie ma nic przeciwko, żeby mohery, jeśli chcą, modliły się za lud Izraela, bo takie modły codziennie odbywają się w RM. 166 woli bogobojnych Żydów, niż genetycznych zbrodniarzy jak rodzina Michnika, czy innych podobnych.

  Polko! Załóż swoje radio, posłucham.

 114. 166 Bojkot TVN said

  110/ Aha, to już rozumiem skąd taka pisarska płodność.

 115. Inkwizytor said

  Panie Andrzeju

  Gratuluję merytorycznego i bardzo ciekawego artykułu. Podzielam Pana opinie odnośnie rebe Rydzyka. Został on postawiony przez „unych” w celu zagospodarowania najbardziej katolickiej i patriotycznej części narodu polskiego. Rebe Rydzyk to zatwardziały modernista, wróg Tradycji ale wielki admirator Santo Subito. Pewnie zew krwi 🙂 Jego zadaniem jest również napuszczanie Polaków na Rosjan w czym ma oddelegowanych pomagierów no i reanimacja żydowskiego PiSuaru. Czekam na kolejne równie ciekawe artykuły. Proszę się nie zrażać upierdliwym szczekaniem Srojkota 166 i innej hasbarowskiej gawiedzi.

 116. z d@py trabka said

  Plujmy co sil na Ojca Tadeusza i plujmy ile wlezie na Radio Maryja a tam za naszymi plecami trwa dotowanie przemyslu zbrojeniowego Izraela za pieniadze polskich podatnikow.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/polsko-izraelski-kontrakt-wojskowy/

 117. Andrej said

  Ad; A Ojciec Rydzyk ma swój wielki wkład w dotowanie przemysłu zbrojeniowego Izraela za pieniądze polskich podatników. Nie kto inny jak Jarosław Kaczyński ostatnio w liscie do rządcow w Izraelu żalił się , że polityka Świata Zachodniego w stosunku do Rosji nie jest twarda. A tak przy okazji pozostaje pytanie , dlaczego Ojciec Rydzyk nie został jeszcze zlustrowany, może dlatego , że Masoneria jest tajną organizacją.

 118. Krzysztof M said

  Nawiązuję do komentarza 109 i jednocześnie stawiam pytanie:

  Czy lepiej jest pięknie zginąć, czy lepiej przeżyć?

  To pytanie dotyka zarówno samego o.Rydzyka, jak i całego „Radio Maryja”.

  CO jest ważniejsze? : Wymachiwanie szabelką w słusznej sprawie, czy raczej ewangeliczne „bycie jako węże”?

 119. poliszynel said

  To bądźmy wszyscy „wężami”. Przejdzimy na judaizm!
  http://poliszynel.wordpress.com/2010/09/25/sen-o-wielkiej-polsce/

  W byciu wężem są też pewne nieprzekraczalne granice!
  Nie można stać się wężem kusicielem nakłaniającym do zła!

 120. aga said

  Toruńscy redemptoryści ramię w ramię z SLD

  Do walki o fotel prezydenta Torunia staje czterech kandydatów. Obecny prezydent Michał Zaleski może liczyć na wsparcie PSL, SLD oraz, co najbardziej zaskakujące, o. Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta korzystał już jednak w przeszłości z przychylności Zaleskiego dla imprez organizowanych przez zakonników, a także gościł go na antenie radia. Jednym z jego rywali będzie Jarosław Milczarek z SdPl.

  Podczas tegorocznego festynu dla Rodziny Radia Maryja redemptoryści wylewnie dziękowali prezydentowi za wsparcie i życzyli „żeby za rok był ten sam prezydent, co jest dzisiaj”. Stawkę kandydatów do prezydenckiego fotela uzupełniają Waldemar Przybyszewski (PO) oraz Przemysław Przybylski (PiS).

  Michał Zaleski, sprawujący władzę w mieście już dwie kadencje, uchodzi za faworyta kolejnej kampanii. Były prezes jednej z toruńskich spółdzielni mieszkaniowych, od lat związany był ze środowiskami lewicowymi, ale władzę zdobył startując z ramienia własnego komitetu wyborczego.

  Za wybory.onet.pl

  Od Redakcji: Informację dedykuję wszystkim wyznawcom o. Rydzyka, którzy chlubią się swoim wyimaginowanym „antykomunizmem”. /am/

 121. Shakespear said

  Ad. 39
  Dzieki Edek

  Nie wiem ile razy jusz to mowie tutaj, ale niekiedy dostaje tutaj Naprawde Niesamowite Lekcje.

  Alexander McClleland, to Bardzo Bardzo Bardzo Ciekawa HISTORIA !!!

  Alexander McClelland byl jednym z ostanich POW ktory byli uwolnioni z Small Fortress w Terezin przez Faszystow. Fakt ze Alexander McClleland i inni zolnierze byli w tym miejscu z jakiegos powodu Australiski rzad chcial wymazac z pamieci. McClelland zas chcial to przewrucic ale nie bylo to latwe. Walka trwala lata !!!

  W swojej drodze ku Prawdy McClleland dostal pomoc od Airey Neave ktory ,czytajac w Wiki, byl uwieziony w bardzo znanym zamku Colditz przez Gestapo. Ten zamek byl urzywany przez Gestapo dla problematycznych wiezni (sporo Polakow), tak samo jak w Small Fortress w Terezin. McClleland i Neave byli wiezniami ktorzy zbyt czesto prubowalic uciekac z innych obozow i byli wyslani do takich specjalnych miejsc.

  Pytanie: Czemu Australi i Nowej Zelandi zalerzalo na tym by nie przyznac sie ze jej zolnierze byli w obozach. (????, o co chodi). Czy ktos cos wie?

  Airey Neave okazuje sie byc postacia szczegulnie ciekawa. Byl pierwszy angielski zolnierz ktory uciekl z Colditz i powrucil do Angli. Pozniej mial role w Sadzie Nuremburskim i zakonczyl kariere w rzadzie Margaret Thatcher jako odpowiedzalny za jej osobiste biuro. Zmarl z powodu zamachu, a okolicznosci calej tej histori sa „problematyczne”.

  Tak ze McClleland i Airey Neave znali inna wersje histori (bedac swiatkami wielkiej wiarygodnosci), wersji ktora nie podobala sie wladzy. Co sie nie podobal wladzy dokladnie mozemy tylko zgadywac. McClleland opowiada wesje wydarzen w wiezieniu kompletnie innej nisz inni na ten temat, a wypadku filmu „Where Death Wears a Smile” mowi ze film jest klamstwem. Opowiado co Kapo, zydzi, robili z wiezniami. Ale czy kto kolwiek slyszal o McClleland w duzej skali. No ja absolutnie nic.

  Oklamana historia to rak w ciele narodow, a w tej wyglonda ze klamali jak tylko umieli. Tak samo jak klamali co sie dzialo z Aborygenami w Australi. Ludzmi ktorych ziemie zabrano i potraktowano gorzej nisz smiecie.

  W Wiki (tylo wersja angielska) jest ten ciekawy fragment. Oco chodzi nie wiadomo, ale ciekawy tak i tak.

  1941 – February, 200 French officers arrived. A number of the French demanded that French Jewish officers be segregated from them and the camp commander obliged; they were moved to the attics. By the end of July 1941, there were more than 500 officers: over 250 French, 150 Polish, 50 British and Commonwealth, 2 Yugoslavian. In April 1941, a French officer, Alain Le Ray, become the first prisoner ever to escape from the Colditz Castle.

  1941 – luty, 200 oficerów francuskich przyjechał. Sporo francuzow domagało się by francuski żydowskich oficerów oddzielone od nich i dowódca obozu zobowiązowal sie to zrobic; zostali przeniesieni do poddaszy. Pod koniec lipca 1941 r. było ponad 500 oficerów: ponad 250 francuskich, 150 Polska, 50 Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, 2 Jugosławii. W kwietniu 1941 roku francuski oficer, Alain Le Ray, stał się pierwszym więźniem kiedykolwiek się uciec z zamku Colditz.

  Ciekawa sprawa, co sie nie podobalo officerom francuskim?

  http://www.colditzcastle.net/about-colditz/nations-religions/

 122. Błysk said

  Re : 104.To taki magiel gdzie są rzeczy słuszne i niesłuszne, sprawdzone i chyba pomówienia. Na przyklad,że ojcem o.Rydzyka był niejaki B. Skąd o tym wiadomo ? I jego pełne nazwisko , a nie B. To że o. Rydzyk dystansuje się od swojej rodziny , której cześc jest u jehowców , to chyba dobrze?! Najistotniejsza jest nazwijmy to informacja o służbie o.Tadeusza w rosyjskim? wywiadzie .Gdyby to była prawda, to by nie było dobrze. Ale przecież o. Rydzyk jest zdecydowanie antyrosyjski i głosi to codziennie.Więc jak stąd korzyśc dla Rosji ? Chyba ,żeby było tak,jak się pisze ,ze został zwerbowany pod koniec ZSRR, wtedy kiedy służbami tajnymi ZSRR trzęśli żydzi i ich naczelny szef- Gorbaczow. I tu jest wręcz kluczowe pytanie : w czyim reku ,obecnie są służby tajne Rosji? Oto jest pytanie. Rosja oficjalna prowadzi politykę proniemiecka, co jest dla nas niekorzystne, złe, z drugiej strony , jak się wydaje,odzyskuje Ukrainę czyli dostęp do morza Czarnego czyli wraca na stare tory polityki rosyjskiej. Wiadomo,że służby tajne ZSRR były w ręku żydowskim/Andropow/, czy obecnie są w ręku rosyjskim ? Słyszałem od osoby ,tak mi się wydaje , chyba dośc nieźle poinformowanej ,że Jan Kobylański został zwerbowany przez Sowietów po wojnie i należy to wziąc pod uwagę, bo jego pełnomocnikiem na Kraj jest kpt Sulatycki były aktywny członek PZPR-u i kapitan żeglugi wielkiej.W najbliższym otoczeniu o. Rydzyka znajduje się kilku innych osobników co do których istnieja podejrzenia ,że współpracowali z PRLowskimi służbami tajnymi.A zaciekła obrona arc. Wielgusa, współpracownika służb tajnych PRL przez o. Rydzyka też o czymś świadczy. Pytał ktoś jaki pożytek mieliby wrogowie z Radia Maryja pod przewodem o.Rydzyka? Odpowiadam : Radio Maryja ogłupia najbardziej wierzącą cześc spoleczeństwa , ktora następnie idzie do wyborów wg wskazań o. Rydzyka. Radio Maryja nie tworzy formacji politycznej polskiej, ani do niej nie namawia , ani pomaga takiej grupie czyli blokuje przez lata powstanie polskiej formacji narodowo- katolickiej .I to jest najbardziej szkodliwe w działalności Radia Maryja. Zatem czy bronic Radia Maryja?

 123. veri said

  Uff, czytajac to wszystko – kiedys postawilem tu pytanie „Who is who in Poland ?” ( tak naprawde).

 124. Shakespear said

  „To że o. Rydzyk dystansuje się od swojej rodziny , której cześc jest u jehowców , to chyba dobrze?!”

  NIE !!!! Rodzina jest rodzina. Jej sie nie wybiera !!!

  Dawno cos tak glupiego nie czytalem 😦

 125. Shakespear said

  Ad. 92 Andrzej 101

  Guła – żyd Balcerowicz w ciągu jednej „operacji” zamrożenia kont dolarowych wyciągnął z Polski do Izraela więcej pieniędzy, niż nas kosztował Układ Warszawski. W ciągu 20 lat żydowskiej okupacji w tzw. 3 RP ograbili i zadłużyli nas rządzący Polską żydzi tak, że PRL tego by nie zrobiła za 200 lat. Wtedy zakłady budowano, a nie niszczono czy sprzedawano za bezcen unym.
  Wirtualna to zaślepiony PiS-dzielec. Od śmierci Kalksteina kompletnie szajba mu odbiła.
  Polactfo rozdziera szaty z powodu straty Prezydenta Tysiąclecia, żydowskiego przybłędy i agenciny. A żydowska agentura rozpacz po żydowskim sayanie nagłaśnia i podsyca. Aby polactfo nie zorientowało się, że jesteśmy drugą Grecją.

  Wczoraj wieczorem oglondalem Jaworowicz i swietnie pasowal jej program do tego komentarza o PRL a tym co sie dzieje dzisiaj.

  Stara cegielnia wraz z budynkami, w których mieszkają jej byli pracownicy, trafiła w ręce prywatnego właściciela – dewelopera. Dawni mieszkańcy stracili dostęp do wody, część ich domu została rozebrana.

  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera/wideo/14102010/2782780

  Szlak by trafil tych co tak bardzo martwia sie by Kaczynski mial pomnik lub by Rydzyka Mercedes dobrze chodzil. Tutaj jest jeden z napewno tysiecy ofiar „prywatyzacji”. Jezeli zaklad dalej by istnial moze by mieli prace i dach nad glowa.

  Co lepsze , jezeli dobrze pamietam, to dzieje sie to w tym rejonie 🙂
  http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1302

 126. Brat Dioskur said

  „Nie ma przypadkow ,sa tylko Znaki”-powiedzial pewien bardzo madry ksiadz.Wlasnie poraz ktorys tam z rzedu przeczolgano niemiaszkow w temacie holocaust.Wydawalo by sie ,ze w tej materii nie ma nic juz dod dodania, tymczasem…ale zacznijmy od poczatku.Jak podaly niemieckie stacje TV otwarto wystawe pt.(w wolnym tlumaczeniu)”Wiez spoleczna spoleczenstwwa niemieckiego z Hitlerem”.Obok juz standardowych zdjec obrazujacych terror i morderstwa nazistow pokazano z wyjatkowa pieczolowitoscia jak gleboko w spoleczenstwo niemieckie wniknal hitleryzm .Widzimy wiec nawet dzieciece sypialnie ozdobione symbolami NSDAP,zabawki z tzw „gapa”, w kuchniach zas od talerzy po scienne wyszywanki wszedzie kluja oczy swastyki i glowy Fuehrera.Wlasciwie odnosi sie wrazenie ,ze Niemcy w pelni delektowali sie okresem rzadow Hitlera i jakby tez na nie …oczekiwali. Wlasnie to sugeruje niemiecki historyk Seligmann ,ktory zapytujac dlaczego Niemcy poszli tak masowo za Hitlerem jednoczesnie daje,nam duzo do myslenia -odpowiedz, mainowicie dlatego ,ze w Niemcach drzemal dawno zakorzeniony antysemityzm i Hitler wyszedll mu tylko naprzeciw!Aaaa…tum zglupial zupelnie ,bo oto okazalo sie ,ze nie tylko my zesmy ssali…ale nie podniecajmy sie za bardzo bo konkluzje wyciagniete przez w/w hietoryka pozostaja w zupelnej sprzecznosci z teza ,ktora glosil BenedyktXVI w KL.Auschwitz,mianowicie ,ze Niemcy sa pierwsza ofiara agresji nazistow.Teraz jednak okazuje sie ,ze pojecie „naziscci” zostaje rozciagniete na prawie caly narod niemiecki i cosik mi sie zdaje ,ze spadlismy w wiadomym rankingu na conajmnie II-gie miejsce,co jednych napelni smutkiem ,jako ze nie bedzie juz w nas co tepic a innych radoscia,ktorej powodow nie musze chyba podawac.Nie sposob tez nie zauwazyc,ze na poprawe swojej reputacji niemiaszki ciagu ostatnich 50 lat wylozyly setki miliardow DM i Euro,my zas mielismy Grossa i Lizo(cos tam) tymczasem efekt tych przedsiewziec okazal sie byc ,jak dowodzi rzeczona wystawa -jednakowy!

 127. Gmad said

  @96(Guła)
  Okres gierkowski to taki sam lichwiarski okres zadłużania przyszłych pokoleń Polaków, jak po 1989 r. (tyle, że za Gierka na mniejszą skalę; pewnie tzw. Zachód nie chciał mu więcej pożyczać). Ci, którzy sobie wtedy za pożyczone pieniądze pojedli, dobrze wspominają. Ale potem trzeba to było spłacić, a spłacali głównie ci, którzy tych pieniędzy nie pożyczali i nie przejadali.

 128. Gmad said

  @107(Baszmaki)
  „Nie slucham w Radio Maryja i w TV Trwam takich osob jak macierewicz,michalkiewicz,szaniawski,czlonkow pis-uara,po- mylencow.Dopoki jest odmawiany Rozaniec,wlaczam sie do modlitwy,bo przez Rozaniec odniesiemy zwycieztwo i odzyskamy Wolnosc dla ukochnej Ojczyzny.A o ile zabraknie
  modlitwy-rezygnuje z ogladania. Niech dobry Bog prowadzi nas ku dobru!”

  Wpis Baszmaki’ego to typowy wpis hasbarczyka. Jest to dokładne odzwierciedlenie strategii „Głosu Cadyka” wobec o. Rydzyka i RM, czyli wypchnięcie Rodziny Radia Maryja poza zajmowanie się polityką (ta ma być oczywiście zarezerwowana dla środowiska „Głosu Cadyka”) tylko i wyłącznie do modlitwy. Proszę zauważyć, jak sprytnie wpis Baszmaki’ego został skonstruowany. I obłudnie zarazem.
  Otóż zarówno Kościół, jak Rodzina Radia Maryja ma się zajmować polityką (w przeciwieństwie do żydomasońskiej narośli, niszczącej Polskę). Co do wspomnianego przez Baszmaki’ego Michalkiewicza (jednego z najwybitniejszych polskich publicystów), to wklejam na tę okazję link do jednego z jego tekstów:
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1739

 129. Gmad said

  I tu jeszcze skierowana przeciw o. Rydzykowi i RM strona- uwaga- umieszczona na niemieckim serwerze:
  http://ojciec-dyrektor.de/
  Ciekawe, dlaczego akurat na niemieckim? Myślę, że to nie przypadek. Niemcy też działalności o. Rydzyka nie trawią, bo prowadzi on konsekwentną politykę antyniemiecką.

 130. aga said

  Gmad i jemu podobni UPRowcy bronią rebe Rydzyka ,bo tam regularnie mason Michaliwicz sie produkuje. Coz nic dziwnego, mason masonowi bratem.

 131. aga said

  UPRowcy to jednym ciałem hi hi będą bronić RM poki tam się ich guru mason Michalkiewicz produkuje. A reve Rydzyk krzywdy koncesjonowanemu antysemicie nie zrobi,bo mason masonowi bratem…

 132. Polka said

  113. Bojkot166 rozwaliłeś mnie! Ja napisałam tylko, że jestem wierząca. Nigdzie nie pisałam iż jestem mesjaszem czy prorokiem a ty pytasz o rok 19239??? Ja nie wiem co będzie jutro a co dopiero za tyle lat. Wiem, ze uczono mnie zakłamanej historii lecz nigdy nie przypuszczałam, że ona jest aż tak bardzo zakłamana!!!Pierwsza prywatna telewizja powstała za Hermana Władysława w 1092r.??? Wybacz ale czy ty myślisz, że ja siedzę w wehikule czasu bym mogła sprostać odpowiedziom na twe pytania??? Chyba zbytnio się zdenerwowałeś moim wpisem!Zmień sobie nick’a na 666!

 133. 166 Bojkot TVN said

  132
  Błąd nowego komputera i małych literek – miało być 1992 co wie każdy kumaty, i nawet nie nikt pisze o korektę, bo to trywialny oczywisty łatwo zrozumialy błąd. Inteligentni zrozumieli.

 134. Guła said

  Aga, a endecy, hi hi, dopóki nie dostaną czasu antenowego RM będą atakować. Już niedługo w tvn i gw.

 135. Gmad said

  @130, 131 (Aga)
  Ja bronię o. Rydzyka nie dlatego, że go lubię (RM słucham rzadko; samego o. Rydzyka nie znam). Ja go bronię przed oskarżeniami, które są bezpodstawne/niepoparte dowodami. Tak jak niepoparte dowodami są sugestie, że o. Rydzyk jest członkiem B’nai B’rith, a red. Michalkiewicz masonerii. Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że to sami żydomasoni rozpowszechniają takie plotki na zasadzie „łapaj złodzieja”.

 136. Marucha said

  Re 134:
  No właśnie… dlaczego Narodowa Demokracja ma zakaz wstępu na antenę Radia Maryja i TV Trwam? Jest to przecież jedyna państwowotwórcza formacja polityczna w Polsce.
  Skąd takie związki z PiS-em, partią dla której suwerenność Polski oznacza rezygnację z suwerenności na rzecz Unii Europejskiej?

 137. zofia said

  „Boze Dziela” ks Rydzyka wspieralam finansowo przez 4 lata. Polecalam RM i ND rodzinie i znajomym. Dzis nie moge z nimi rozmawiac. To nie tylko myslenie i wartosci neokonserwatystow ktore sacza im media ks.Rydzyka, ale postepowanie dalekie od naszej katolickiej wiary.
  Myslalam „sprytny jak waz” zbuduje katolickie media potezne i beda czekac na lepsze czsy!
  Myslalam musi sie bronic bo wiadomo, ze masoni tylko na to czekaja zeby zniszczyc te media aby w przyszlosci nie sprawily klopotu!
  Teraz mysle, ze te media doskonale sluza masonom i niszcza wiare katolickiego kraju. Dzis w tych „dzielach” nie widze Jezusa Chrystusa.
  W kazdym wydaniu ND jest po 5-6 artykulow poswieconych tragicznej katastrofie przez pol roku(o tresci nie wspomne)!!!
  Dzis (sobota) pochowano 18 ofiar tez tragicznego wypadku pod Grojcem. ND nawet tego nie zauwazyl.

  Ci ludzie siedzieli na skrzynkach w busie aby zarobic na chleb u sadownikow, bezrobotni. Wiem ze Pan Jezus nad nimi zaplakal. Bog zeslal na ziemie Swojego Syna aby takim maluczkim glosil Bobra Nowine a nie „wladzy” i obiecal im ze ich Nasyci, Otrze Lze, Przyjmie do Swego Krolestwa.
  Dobry Jezu a Nasz Panie oto ja dzis prosze za nimi DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE

 138. Darek T. said

  Za dużo „białych plam” w karierze tego najpierw katechety, później uciekiniera, wreszcie biznesmena – żeby stwierdzić cokolwiek w sposób jednoznaczny. Krążące w sieci wiadomości nt. Rydzyka często są sprzeczne. Biorąc pod uwagę fakt nietykalności tej postaci na przestrzeni kolejnych zmian tego co niektórzy uznali za rząd, można się domyślać że wielki pasterz gra w tej samej drużynie co reszta agenturalnej sitwy. Wygląda to jak pozorowana opozycja, dająca ciemnemu tłumowi złudzenie różnorodności i możliwości wyboru…

 139. Guła said

  Właśnie, panie Marucha. Dlaczego Narodowa Demokracja nie ma dostępu do mikrofonów RM i kamer tv Trwam? Guła też chciałby wiedzieć i chciałby wiedzieć, czy kiedykolwiek Liga miała ten dostęp. A jeżeli miała, to dlaczego nie ma.

  Guła głosował po raz pierwszy od wielu lat w wyborach parlamentarnych na LPR i nie tylko Guła. A wynik jaki LPR osiągnęła w wyborach, w ogóle nie był transparentny do popularności jaką cieszyła się ta Liga u elektoratu wyborczego przed wyborami. To jest oczywiście Guły zdanie.

  Natomiast, kiedy z listy LPR na prezydenta kandydował Maciej Giertych, to taka koncepcja Gule wydała się nazbyt uniwersalna i oddał głos na L Kaczyńskiego. Tak jak i wielu, wielu innych głosujących na LPR, w wyborach parlamentarnych.

 140. Baszmaki said

  @128
  O ile panu gmadowi odpowiadaja brednie wypowiadane przez wyzej wymienione osoby,to jest gmada problem.Bo ja widze sprawe nieco inaczej i mam do tego prawo wypowiedzenia sie.Akurat jestem gojem z duzymi tradycjami patriotycznymi przekazanych przez Rodzicow.Ojciec byl wywieziony do Kazachstanu,walczyl pod Monte Cassino.Odznaczony Virtuti Military i Krzyzem Walecznych.Po wojnie przesladowany przez UB.
  Pozdrawiam ludzi myslacych po Polsku.

 141. Bogdan said

  I ten szanowny Pan Autor i Pan „Engelgard” i inni podobnie myslacy;
  Tak sie zastanawiam co za nowa „myslo-zbrodnie” popelnil „ND”?
  Ja obstawiam na ten wywiad z rodzicami pilota.
  Do Pana Autora.
  No i jak zwykle, Panie Autor, nie oczekuje odpowiedzi, ale gdyby tak ten wywiad z rodzicami zechcial Pan Autor omowic, to sadze, za Pan Gospodarz udzieli miejsca.

 142. Annah said

  ad.94 Racja Bojkot, zauważyłam to już dość dawno po przestudiowaniu kilku felietonów bloga których treści były odpowiednio naginane albo rozmijały się ze stanem faktycznym – nie nasz duch…, zresztą każdy kto nasze ostatnie resztki niezaleznosci w masmediach obrzuca inwektywami, nie wymieniając z imienia, rownież jest antypolakiem.

 143. Krzysztof M said

  Ad. 139

  „Natomiast, kiedy z listy LPR na prezydenta kandydował Maciej Giertych, to taka koncepcja Gule wydała się nazbyt uniwersalna i oddał głos na L Kaczyńskiego. Tak jak i wielu, wielu innych głosujących na LPR, w wyborach parlamentarnych.”

  – I co? Dobrze zrobiliście?

 144. Marucha said

  Re 139:
  Co to znaczy, że koncepcja wyboru Macieja Giertycha na prezydenta była „nazbyt uniwersalna”? Kandydat był zbyt patriotyczny i politycznie niepoprawny? Było ryzyko, że nie podpisałby haniebnego „Traktatu”?

 145. aga said

  AD.137
  Pani Zofio,piękny wpis. Mogłabym Pani slowa potraktowac za swoje ,bo wspieraliśmy cała rodziną prze 0k. 5 lat. Teraz mam odruch wymiotny kiedy widzę NDz a RM w ogóle nie słucham.A przez te lata aktualności o 13.00 to byl dla mnie obowiążek.Kiedy nie mogam na żywo, odsłuchiwalam przez Inetrnet.Teraz to wstyd mi przed tymi ludźmi ,ktorych z zapalem i wiarą przekonywalam,ze to jedyna polska prasa. Ech!

  A takich osób jak ci biedacy,ktorzy zginęli jest w żydolandii , zwanej dla szmoncesu „wolna polską” -ktora stworzył POpis- dużo więcej niz nam się wydaje. To sa prawdziwi wykluczeni.Sciana wschodnia, Podkarpacie, Swietokrzyskie.

  Klaniam się bnisko Pani.

 146. precz z PoPisem said

  Gudłaje z natury nienawdzą narodowców i to jest ich „uniwersalizm”.

 147. Guła said

  Chyba Guła zapętlił się w swoich wywodach panie Gajowy.

  Bo właściwie skoro generał Jaruzelski mógł zostać wybranym I prezydentem III RP, zaraz po „przegranej bitwie” jak to A Michnik nazwał, to swoje zwycięstwo, „nad komunizmem”. To czemu nie mógłby kandydować na prezydenta jeden z jego oficjalnych doradców. Doradców gen Jaruzelskiego, rzecz jasna, jakim był M Giertych.

  Coraz mgliściej, jak na Północnym…

  Chyba że gen Jaruzelski to też endek, czego Guła nie zauważył, a nawet do łba jemu nie przyszło, znaczy Gule. A co zgadzałoby się przecież, z jego światopoglądem. Światopoglądem generała, oczywiście, bo Maciej Giertych, wiadoma rzecz, ND.

  Czy wynaleźli już machinę wywiewającą mgłę?

  I znów te p***doły o M. Giertychu jako „doradcy” Jaruzelskiego… Oszczerstwa mają długi żywot. – admin

 148. aga said

  ad.135
  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net/

  +
  H/Pająk

 149. MatkaPolka said

  Simon Wiesenthal: Fraudulent ‚Nazi Hunter’
  By Mark Weber

  http://www.ihr.org/leaflets/wiesenthal.shtml
  Wiesenthal Nazi Agent?
  Did Wiesenthal voluntarily work for his wartime oppressors? That’s the accusation leveled by Austrian Chancellor Bruno Kreisky, himself of Jewish ancestry and leader for many years of his country’s Socialist Party. During an interview with foreign journalists in 1975, Kreisky charged Wiesenthal with using „Mafia methods,” rejected his pretense of „moral authority,” and suggested that he was an agent for the German authorities. Some of his more pertinent remarks, which appeared in Austria’s leading news magazine Profil, include: [14]
  I really know Mr. Wiesenthal only from secret reports, and they are bad, very nasty. I say this as Federal Chancellor … And I say that Mr. Wiesenthal had a different relationship with the Gestapo than I did. Yes, and this can be proven. I can’t say more [now]. Everything else, I’ll say in court.
  My relationship with the Gestapo is unambiguous. I was their prisoner, their inmate, and I was interrogated. His relationship was a different one, I can say, and this will come out clearly. It’s bad enough what I’ve already said here. But he can’t clear himself by charging me with defaming his honor in the press, as he might wish. It’s not that simple, because that would mean a big court case … A man like this doesn’t have the right to pretend to be a moral authority. That’s what I say. He doesn’t have the right …
  Whether a man who, in my view, is an agent, yes, that’s right, and who uses Mafia methods … Such a man has to go …
  He is no gentleman, and I would say, to make this clear, so that he won’t become a moral authority, because he is not … He shouldn’t pretend to be a moral authority …
  I say that Mr. Wiesenthal lived in that time in the Nazi sphere of influence without being persecuted. Right? And he lived openly without being persecuted, right? Is that clear? And you perhaps know, if you know what was going on, that no one could risk that.
  He wasn’t a „submarine” … that is, submerged and in hiding, but instead, he was completely in the open without having to, well, ever risk persecution. I think that’s enough. There were so many opportunities to be an agent. He didn’t have to be a Gestapo agent. There were many other services.
  In response to these damning words, Wiesenthal began efforts to bring a lawsuit against the Chancellor. Eventually, though, both Wiesenthal and Kreisky backed away from a major legal clash.

  Institute for Historical Review

  http://www.ihr.org/jhr/v21/v21n1p15_okeefe.html

  The War Years of Simon Wiesenthal: New Light on a Dark Past
  Theodore J. O’Keefe

  ” SIMON WIESENTHAL COLLABORATED WITH THE SOVIET UNION DURING THE SECOND WORLD WAR
  The Institute for Historical Review has recently obtained from the U.S. National Archives a copy of a document dating from 1945 that provides new evidence that famed „Nazi hunter” Simon Wiesenthal collaborated with the Soviet Union during the Second World War. See note: 1 The author of the document, a „curriculum vitae” submitted to American military authorities at the former concentration camp at Mauthausen, in Upper Austria, is Wiesenthal himself. He claims in this autobiographical statement that he served the Soviet occupation regime in the east Galician city of Lwów (today Lviv) as an engineer and was well rewarded for his services to the Communist government. Wiesenthal’s 1945 account offers strong corroboration of a sworn statement he made to U.S. authorities in 1948, first published in the Journal of Historical Review, that he had functioned as a „Soviet chief engineer” in Lwów during the 1939-41 Soviet occupation. See note: 2

 150. Guła said

  Pierwszy lepszy link z wyszukiwarki, który zgadza się z tym co Guła wie od ówczesnych czasów, na hasło Maciej Giertych;

  Giertych…..ornitologiem (specjalizacja WRON’a )
  Autor: marianna.rokita☺ 14.01.05, 02:20

  Cytujac:
  W latach 80. stary Giertch tak wielbił Jaruzelskiego, co to była za miłość!
  Stan wojenny popierał, wstąpił do popierającej WRON Rady Konsultacyjnej,
  publikował pochwały generała… A po 1989 roku ciągle powtarzał, że trzeba
  zostać w RWPG i Układzie Warszawskim, bo Rosjanie to przyjaciele, a Niemcy
  śmiertelni wrogowie. No ale czego to się nie zrobi dla ciepłej posadki w
  Strasburgu!Gdy 13 grudnia 1981 r. gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny
  Maciej Giertych w liście otwartym do społeczeństwa polskiego w 1982 r. na
  lamach „OPOKI” napisał: „Zapewne nie spodoba się to niektórym moim
  czytelnikom lecz oświadczam otwarcie, że uważam, że dobrze się stało, iż
  omawiany tu przewrót w dniu 13 grudnia nastąpił. Dobrze, że znalazł się ktoś,
  kto umiał nagłym aktem woli przeszkodzić dojściu do skutku rewolucji, która
  wiodła Polskę pod każdym względem ku katastrofie. (…) Nie mogę się zgodzić
  z poglądem, że przewrót 13 grudnia był posunięciem politycznym sowieckim.
  Wszystko wskazuje na to, że było to posunięcie polskie”. Potem z miłości do
  mundurów i komunistów wszedł do kolaboranckiej tzw. „rady konsultacyjnej”
  przy generale Jaruzelskim. A kiedy komuna zaczynała się już walić, pan
  Giertych wiedział swoje i trzymał się jej kurczowo, broniąc jak
  niepodległości (?): „…jest w interesie Warszawy, by pozostać w sprzężeniu z
  Moskwą, nie opuszczać Paktu Warszawskiego ani RWPG, zwalczać ruch litewski
  niepodległościowy i odmawiać przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej; do tego
  tygla w stylu amerykańskim, który pragnie zniszczyć Polskę swoim kapitalizmem
  bezosobowym, kosmopolitycznym, cudzoziemskim. Natomiast w naszym interesie
  jest Wspólny Dom Gorbaczowa, bo w nim nikt nie zrezygnuje z własnej
  suwerenności i dlatego że ZSRR będzie dobrze włączony do Europy” „La Stampa”,
  czerwiec 1990 (w tym samym wywiadzie dla włoskiej gazety Maciej Giertych znów
  kadził gen. Jaruzelskiemu i wyaził nadzieję, że ówczasny prezydent RP będzie
  rządził jeszcze długo i szczęśliwie).

  forum gazeta pl/forum/w,13,19437107,0,Giertych_ornitologiem_specjalizacja_WRON_a_ html

  No i Wiki

  Działalność publiczna w PRL [edytuj]

  W latach 1986–1989 był członkiem Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Wojciechu Jaruzelskim, która była bojkotowana przez opozycję związaną m.in. ze środowiskami NSZZ „Solidarność” i Znaku. Przestrzegał w niej przed rozluźnieniem polskich więzów z ZSRR, a konkretniej ze wschodem i zagrożeniem zachodnioniemieckim. Krytykował wówczas KOR-owski odłam opozycji solidarnościowej (z Jackiem Kuroniem i Adamem Michnikiem) jako „służący niepolskim interesom”.

  W 1981 poparł wprowadzenie stanu wojennego, tłumacząc, że jest to jedyny sposób na uniknięcie inwazji radzieckiej. W związku z tym rozsyłał listy nakłaniające do poparcia decyzji gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Poparcie to ponawiał wielokrotnie aż do 1989[1].

 151. Krzysztof M said

  Ad. 150

  Jak już zaczynacie pluć na Giertychów, to znaczy, że świadomość narodowa się odradza… Dobrze idzie… 🙂

 152. Guła said

  A dalej to już
  WRON drogą „ludzi honoru” i zwalczanego KOR, zawiodła kraj poprzez okrągły stół, do totalnego dziadostwa materialnego.

  I tyle tylko iż nikt wówczas nie przewidział że to robota tych z ZSRR tuż przed ichnią transformacją.
  A właściwie co za różnicą, kiedy to i „solidarnościowy KOR” i endek Jaruzelski i Kiszczak – tez?, i LPR i Urban i tak dalej i tak dalej zostali … panslawistami.

  Oprócz Narodu, któren to, dla urozmaicenia(?), pozostał na lodzie.

 153. Marucha said

  Brawo, GazWyb – źródłem informacji o Giertychu…
  Jak Panu nie wstyd.

 154. Inkwizytor said

  A dlaczego gułowatym gudłajom ma być wstyd ? Uny takiego pojęcia nie znają. Handele to i owszem ale wstyd ?

 155. Marucha said

  Dodam jeszcze jedno.

  Maciej Giertych nie był żadnym „doradcą” Jaruzela. Był członkiem Rady Konsultacyjnej – za zgodą Prymasa Glempa. Rola członków tej Rady nie polegała na żadnym „doradzaniu”, Jaruzel po prostu wysłuchiwał, co mieli do powiedzenia. Był to pierwszy przypadek w powojennej historii Polski, że przywódca partii kogoś w ogóle wysłuchiwał.

  Trzeba być kawałem nicponia, żeby z Giertycha robić kolaboranta.
  Czy jest Pan nicponiem, panie Guła – czy po prostu głupcem?

 156. 166 Bojkot TVN said

  Kiedy 166 szuka czegoś w wyszukiwarce, to bardzo zwraca uwagę na adres. Jeśli tam jest coś co jest, albo co przypomina GW, Agorę, czy TVN, po prostu szuka dalej olewając g.w…o. Dzięki temu można znaleźć wiele ciekawych wieści w niszowych witrynach, prasie lokalnej.
  Prof. Giertych jest instytucją samą w sobie, niczego nie zawdzięcza GW, wręcz przeciwnie – to GW żyje z ludzi, którzy dość dużo osiągnęli własną pracą. GW żyje też ze szkalowania takich ludzi.
  Profesor Giertych jako człowiek minionej epoki nie nadąża za standardami, które zamiast coraz lepsze, akurat u nas są systematycznie obniżane przez GW, takie g.wniane autorytety jak Wojewódzki, Majewski, Urban i wszyscy ich współplemieńcy.
  Poza tym prof. M. Giertych napisał ciekawy tekst o frankistach, łatwy do znalezienia w sieci, co mu na pewno nie przysparza sympatii wśród potomków Jakuba Franka. Warto znaleźć i poczytać.

 157. Guła said

  Guła chciał zacytować wiele innych źródeł, ale wszystkie one, na czele z ND są be.. jak wynika z wielu poprzednich wpisów.
  Więc GW.

  Dlaczego panie Marucha, Guła chce zrobić z profesora Macieja Giertycha, kolaboranta? Tego nie rozumiem. Profesor wyraził własne zdanie i je realizował. A że to stanowisko jest zbieżne z dzisiejszym jawnym i ukrytym establishmentem … i trendem politycznym, by nie powiedzieć poprawnością, no to jest.

  Podobnych bredni dawno nie czytałem – admin

  W końcu co niektórzy docierają do sedna.
  Guła, tylko to profesora zdanie nie podziela. I tyle.

  Ciesze się, tak przy okazji, ze powołano się na autorytet, tym razem, kardynała Józefa Glempa. O kardynale Józefie Glempie, nawet przy innych okazjach, :), Guła ma niezmiennie pozytywną opinie. O ile, rzecz jasna, Guła może pozwolić sobie na wyrażanie opinii o tak wysoko postawionych personach jakby cokolwiek z wielkiej polityki rozumiał.

  Guła jest w takich sytuacjach pełen wątpliwości.

 158. Zerohero said

  z d@py trabka powiedział/a
  2010-10-14 (czwartek) @ 21:52:01
  Plujmy co sil na Ojca Tadeusza i plujmy ile wlezie na Radio Maryja a tam za naszymi plecami trwa dotowanie przemyslu zbrojeniowego Izraela za pieniadze polskich podatnikow.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/polsko-izraelski-kontrakt-wojskowy/

  Świetnie. To wytłumacz to pan nakręcanej przez Rydzyka sekcie smoleńskiej, bo im polski przemysł zbrojeniowy wisi i powiewa tak samo jak sektor bankowy i inne praktyczne popierdułki.

  Zamienić konserwatystów i patriotów w stado rozhisteryzowanych bab – to jest misja jakiej podjął się rebe.

 159. Polka said

  Ad.133 166 BojkotTVN cytat „Błąd nowego komputera i małych literek – miało być 1992 co wie każdy kumaty, i nawet nie nikt pisze o korektę, bo to trywialny oczywisty łatwo zrozumialy błąd. Inteligentni zrozumieli.”
  Nowy komputer zmień na stary bo widocznie lepiej służy w komunikacji międzuludzkiej! Ja jestem kumata i inteligentna ale… inaczej niż Ty! I co… zaserwujesz mi szczepionkę na ptasio-świńską grypę? Szczep się sam!

 160. 166 Bojkot TVN said

  159/Polko!
  Faktycznie, tym wpisem udowodniłaś jakich szczytów ta Twoja inteligencja sięga.
  To o grypie to w związku z jakim tematem, albo wpisem?
  Czy tylko tak Ci się temat odbił, czyli czknął?

 161. podajdalej11 said

  Od.podajdalej11 Oct,16/2010
  Rodacy moze zainteresujecie sie moja inicjatywa?
  Inicjatywa Obywatelska 2010
  Szanowny Obywatelu i Obywatelko Polski i Izraela Czy mozesz pomoc popierac
  „Inicjatywe Obywatelska 2010”, szczerze a nie malostkowo.Tak szczerze ze jestes gotowy narazic swoje zycie , by nie dopuscic wiecej do doswiadczen okresu drugiej wojny swiatowej.
  Jezeli tak to dolacz do nas http://www.krasulapakt.com
  ====
  http://www.krasulapakt.com To jest zarejestrowana przeze mnie nazwa strony gdzie obywatele Polski i Izraela beda sie mogli dolaczyc do mojej inicjatywy,
  pod nazwa „Inicjatywa Obywatelska 2010”
  Celem inicjatywy jest zbieranie podpisow do utworzenia sojuszu militarnego pomiedzy Polska i Izraelem.
  Podstawa do mojej inicjatywy jest historyczny fakt ze narod polski i narod zydowski w chwilach
  militarnego zagrozenia jest osamotniony.
  P.S. Zapraszam chetnych do pomocy
  Kapr.Rez.Lot.Pol.Jan Tarwid.47Szps, Pierwszy zolnierz inicjatywy obywatelskiej 2010
  ===
  Tlumaczenie nazwy „Krasulapakt”
  1) Tlumaczenie cywilne.
  Laczy nas wszystkich poczciwa „krasula” swoim mlekiem co ratowala i ratuje nam zycie niezaleznie od wyznania podczas wszystkich konfliktow wojennych.
  2) Tlumaczenie wojskowe.
  „Krasula’ to potocza nazwa Startowego Stanowiska Dowodzenia. Stanowisko S.S.D. spelnia zadania wiezy kontroli lotow w warunkach polowych, gdyby z jakis przyczyn „wieza” nie mogla by sprawowac kontroli nad lotami.
  ===

 162. podajdalej11 said

  From.podajdalej11 Oct,16/10
  Dear citizen of Poland or Israel,
  Can you support the „Citizen’s Initiative 2010”, sincerely and without any reservations?
  So openly that you are ready to jeopardize your life in order not to allow the experiences of World War II to repeat themselves?
  If so,join us at http://www.krasulapakt.com
  ===
  I am inviting people to help http://www.krasulapakt.com This domain name is registered by me and is the name of the website on which Polish and Israeli citizens could join my initiative. „Citizen’s Initiative 2010”
  The primary aim of the initiative is the gathering of signatures for a military alliance between Poland and Israel.
  The foundation of my initiative is the historical fact of the Polish nation and the Jewish nation being deserted in moments of a military threat.
  P.S. I am inviting all whom are willing to help.
  Corporal of the reserve of the Polish Air Force.Jan Tarwid 47Szps
  ===
  Translation in civil life:
  We are all linked by friendly „Krasula”. Who, with her milk, has been saving our lives regardless of our religious denominations during all the wartime conflicts.
  Translation in the military field:
  „Krasula” is the popular name for „starting position of Command in the Polish Air Force (Initials: S.S.D.). It completes the task of the control tower concerning flights in field conditions when the tower is unable to exercise the control of flights.
  ===
  Translator’s note: „Krasula” in the vernacular comes from old
  Slavic „Krasa” which means „beauty”. The name was often given to favorite cows.

 163. lucek said

  dziekuje bylo co poczytac….Ja dziekuje kazdego dnia za „Radio Maryja”, wspieram go i slucham. Dziekuje za opinie pochlebne ale rowniez za te szkalujace i obrazajace nie tylko Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka ale rownez innych ludzi nawet i tych ktorzy wyrazali swoje opinie….Wszystkie Dziela Boze musza byc atakowane przez ZLEGO. KOSMATY POSLUGUJE SIE nawet naszymi najblizszymi aby odciagnac nas od wznioslych przedsiewziec i celow. Od nas zalezy czy wybierzemy ziarno czy plewy…. Nie jest to wybor latwy…. dlatego powinismy modlic sie nieustanna nowwena do DUCHA SWIETEGO proszac o Swiatlo … Wazna rowniez jest modlitwa za wszystkich ktorych Pan Bog postawil na naszej drodze zycia,o potrzebne laski dla nich aby zawsze pelnili Boza wole. gdyby nie bylo atakow na RADIO MARYJA nie wiem czy traktowane byloby jako dzielo mile Bogu i Jego Matce. Wszyscy wiemy ze ze wszystkich stworzen najbardziej nienawidzi NIEPOKALANEJ – MARYJI> Dlatego oowtarzam za Ojcem TADEUSZEM RYDZYKIEM – ” ALLELUJA I DO PRZODU NIEPOKALANA ZWYCIEZY ! ! ! OSTATECZNE ZWYCIESTWO BEDZIE NALEZEC DO MARYJI > ONA ZETRZE GLOWE WEZA. RADIO MARYJA JEST GLOSEM MARYJI JEST KONTYNUACJA DZIELA OJCA MAKSYMILIANA MARII KOLBE. Ci ktorzy potrafia krytykowac i opluwac innych traca tylko energie na robienie KWASOW WSROD LUDZI (czytania z dnia dzisiejszego totycz. faryzeuszy ) najlepiej niech zaczna cos pozytecznego robic. moze uda sie stworzyc jeszcze wieksze dzielo niz rozlosnia torunska??????. Jesli wszyscy wezmiemy sie do pracy bedzie sie nam lepiej zylo w Naszej Kochanej Ojczyznie . „Czyncie sobie Ziemie poddana”Ci co mowia duzo – malo robia. Ci co nie daja i nie pomagaja – chca rozliczac innych uwazaja ze tylko oni maja „monopol na madrosc” i skad sa tacy ‚jasnooswieceni”??????. zapominaja ze po drugiej stronie nikt sie ich nie zapyta ile mieli tytulow naukowych , ile ksiazek przeczytali . jakim samochodem jezdzili….. ale ilu ludzi tym samochodem podwiezli…ilu ludziom pomogli…. co zrobili dobrego dla innych… jednym slowem … bedziymy sadzeni z MILOSCI…. Dlatego juz dzis zabiezmy sie do pracy…. dopoki czlawiek zyje …jeszcze jest czas…SZCZESC BOZE. Pozdrawiam

 164. podajdalej11 said

  Od.podajdalej11 Oct,16/2010
  Rodacy zainteresowani moja
  Inicjatywa Obywatelska 2010
  prosze o kontakt, tarwidemb@aol.com

 165. aga said

 166. 166 Bojkot TVN said

  165/
  W 2. części w 5′ klaśnięcia z gestem dokładnie takim jak heil Hitler. Ciekawe bardzo. Przypadek? Nie ma takich przypadków. To tylko potwierdzenie kim był Hitler.

 167. podajdalej11 said

  Od.podajdalej11 Oct, 16/2010
  Re.Aga. Ciekawy film.moja ocena.
  Zyciem na ziemi rzadzi ten co kntroluje wiatr gdy kartkami przewaraca,liczac na to ze niewiernych nawraca.
  Mr.Jan Tarwid.
  Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps

 168. zofia said

  Media ks. Rydzyka sa tuba propagandowa tylko PiSu i J. Kaczynskiego! Sa NIEKATOLICKIE poniewaz nie dopuszczaja innych katolikow, Polakow do glosu!

  „Boze Dziela” udzielaja „katolickiego glosu” bylej minister MSZ Fotyga tej samej, ktora na oficjalnej wizycie rzadowej spotyka sie z prywatna organizacja zydowska!

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101016&typ=my&id=my21.txt

  Czy aby napewno Niepokalana Matka Najswietsza mowilaby do swoich dzieci glosem prof. R Brody?

  http://www.ojczyzna.pl/blogi/Zapiski_RBroda.htm

  Czy w katolickich mediach mozna wyrazac swoje opinie? Oczywiscie ze tak.

  Dlaczego wiec ciagle naduzuwane jest imie Boga ,Jezusa Chrystusa i Matki Najswietszej do promowania tylko PiSu i ludzi J Kaczynskiego?

  CZY KATOLICY, KTORZY CZEKAJA NA WYNIK SLEDZTWA lub NIE CHCA J.KACZYNSKIEGO NA PREZYDENTA SA GORSZYMI DZIECMI BOGA?

  Niech obroncy ks. Rydzyka odpowiedza dlaczego NIGDY nie mozna uslyszec glosu takich katolikow jak np. prof. M.Giertych,prof. A. Razny, prof. Pogonowski i wielu innych.

 169. Krzysztof M said

  A co wy chcecie od tego Kaczyńskiego? Dajcie spokój zmarłemu. Pochowali go, gdzie go pochowali. No i niech tam leży sobie. Jak Polska będzie kiedyś nasza, to się go przeniesie tam, gdzie jego miejsce i po sprawie. A o tym fakcie media nawet się nie zająkną, bo i po co? Po co gadać o rzeczach oczywistych?

 170. 166 Bojkot TVN said

  168/ Zofio!
  Poruszyłaś ważny problem.
  RM jest radiem kościelnym, korzysta z przywilejów medium społecznego, ma jakieś tam specjalnie niższe koncesje.
  LPR coś kiepsko pograła z RM, że dostała kopa, nie wiem co było przyczyną tego kopa. Ale oprócz Giertychów inni członkowie LPR jeszcze długo występowali w RM, ich zwolennicy są puszczani na antenę. I tu się rodzi problem innej natury.
  Dlaczego w wolnym, niepodległym, demokratycznym państwie zrobienie własnego choćby lokalnego radia jest obłożone takimi wielkimi koncesjami i kosztami?
  Przecież co komu szkodzi ruch w eterze, pod jednym wszakże warunkiem, żeby nie zakłócać innych? Dlaczego wolne częstotliwości zostały zajęte przez prywatne radiostacje żydowskie?
  Dlaczego lokalne radiostacje nie są zawiadywane, dopuszczane przez lokalne samorządy?
  Dlaczego ma Pani pretensje do RM, a nie ma do radiostacji publicznych, w których prawem kaduka brylują jakieś Dody, Kajahy, disko-polo i Kalisze z Napieralskimi i Niesiołami?

  Konkretnie: Kto z LPR występował na antenie RM w ciagu, powiedzmy, ostatniego roku? – admin

 171. Krzysztof M said

  Ad. 170

  LPR była do wycięcia. Kaczyński dostał zlecenie na usunięcie LPR ze sceny politycznej. Rydzyk nie chciał iść na dno razem z LPR.

  Myślę, że mogło być też tak, że dwie silne osobowości nie doszły do porozumienia. 🙂

  Ruch narodowy nie chodził nigdy do Kościoła po radę. Ruch narodowy był zawsze niezależny od Kościoła. Jednocześnie Ruch Narodowy wprowadzał w życie naukę Kościoła. Ktoś przyzwyczajony do hierarchii niekoniecznie dobrze znosi zupełnie inne struktury takiego ruchu. Ruch Narodowy to sprawa cywilna, laicka. A nie kościelna. Polityka to nie jest podwórko, na którym powinny przebywać osoby duchowne.

 172. Brat Dioskur said

  Nigdy nie sadzilem ,ze na tym … tak, explicit na tym forum przezyje swojego rodzaju „deja vu” w kwestii czlonkostwa prof. M.Giertycha w tzw. „Radzie Konsultacyjnej przy …itd”. Juz nie pamietam ile klawiatur zdarlem walczac na Onecie i Interii z hordami intelektualnych neandertalczykow probujac tej tluszczy wytlumaczyc pochodzenie i cel w/w organu.Tak wiec przypominam ,ze Rada ta powstala i dzialala pod auspicjami samego kard.Wyszynskiego ,ktory sadzil ,ze w ten sposob uzyska jakis wplyw na decyzje WRON-y.Niestety, dobrodusznosc Kardynala i Jego naiwnosc szly rowno w parze ,bowiem wszystkie decyzje wychodzily z Kremla….Do Rady obok wspomnianego Profesora nalezala ikona antykomunizmu mec. Sila-Nowicki i prof.Bender,ktory toczyl boje z samym Urbanem!Insynuowanie ,ze osoby te nie mowiac juz o Kardynale Tysiaclecia wspolpracowaly z rezimem Jaruzela jest kpina z intelektu o ktory jednak smiem posadzac autora wpisu ,ktorego nick z listosci niechce okryje wstydliwa zaslona milczenia.Ponadto Profesor nie poparl stanu wojennego tylko uznal jego historyczna koniecznosc ,a to juz jest-jak to mawial Kipling – calkiem inna historia.

 173. podajdalej11 said

  ==
  Od.podajdalej11 Sept, 18/2010 USA
  Pozwolcie ze dolacze moja propozycje, by Rodacy pytali kiedy? obecnie zyjacy Prezydenci RP zaczna w imie jednosci narodowej dochodzenie wykluczajace ponad wszelka watpliwosc udzial Prezydenta RP,Ryszarda Kaczorowskiego w decyzi wymuszania ladowania w Smolensku i wspolnego picia alkoholu z Prezydentem RP, Lechem Kaczynskim .
  Uwazam ze jest to wskazane w podziekowaniu za przekazane insygnia wladzy panstwowej.
  Mr.Jan Tarwid.Kpr.Rez.Lot.Pol.47Szps Wiecej info na haslo,Mr.jan Tarwid
  P.S. Jezeli Prezydenci RP takiej woli nie maja to moze zaproponuja
  Panu Jaroslawowi Kaczynskiemu, role Ambasadora w tej sprawie jako 100% gwaranta wyjasnienia
  katastrofy Smolenskiej do konca. Zostawiajac sobie role kosultantow w tej sprawie.
  Obecnie tylko szlachetna mniejszosc pragnie dojscia prawdy.Jest to normalne bo w Polsce szlachetni rodacy zawsze byli w mniejszosci! .
  Moje motto,Zyciem na ziemi rzadzi ten, co kntroluje wiatr gdy kartkami przewraca liczac na to,
  ze niewiernych nawraca.
  Mr.Jan Tarwid.
  ==

 174. Marucha said

  Panie Janie Tarwid,
  Pańskie poparcie dla sojuszu militarnego Izraela i Polski każe traktować Pana albo jako osobę zupełnie nierozsądną, albo…

 175. Gmad said

  Podsumowując temat o. Rydzyka, należy stwierdzić, że nie prowadzi on anonimowego bloga, tak jak Poliszynel, tylko nadające na cały świat radio, telewizję satelitarną, uczelnię wyższą, wydawnictwo, gazetę codzienną, geotermię, inicjatywy, pielgrzymkowe, młodzieżowe oraz na rzecz utrzymywania łączności Polonii z krajem i chyba jeszcze jakieś przedsięwzięcia. Robi to wszystko oficjalnie, w skrajnie niekorzystnych warunkach w państwie, gdzie Żydzi mają potężne wpływy w polityce, mediach i sądownictwie. Gdyby zaczął oficjalnie tak jeździć po Żydach, jak to robi na swoim blogu nieoficjalnie Poliszynel, to by go skasowali raz dwa. Szlag by trafił wszystkie jego dotychczasowe osiągnięcia i inicjatywy. Przypominam, że nie żyjemy w czasach II RP, gdy można było otwarcie mówić o Żydach, co się myśli. Dziś za coś takiego, zwłaszcza jeśli jest się osobą publiczną, tak jak o. Rydzyk, jest się skończonym (przykładem Ratajczak). Dodatkowo można jeszcze nabiegać się po sądach, albo i gorzej.

 176. Marucha said

  „Poliszynel” nie jest anonimowy. Każdy, kto chce, zna jego nazwisko, pod którym pisywał wcześniej, na Fronda.pl.

 177. Guła said

  A popatrz, Bracie Dioskur, czego to uczy dzieci onet.

  ” Rada Konsultacyjna przy Przewodniczącym Rady Państwa
  Dodaj do notesu (- Bracie)
  Polityka, Europa, USA, Historia współczesna

  Rada Konsultacyjna przy Przewodniczącym Rady Państwa, jedna z prób uwiarygodnienia władz w schyłkowym okresie PRL (1986), wciągnięcia do współpracy opozycji, poprzez powołanie ciała doradczego przy przewodniczącym Rady Państwa gen. W. Jaruzelskim.

  W składzie znajdowali się głównie działacze PZPR oraz bezpartyjni (częściowo działacze katoliccy); udziału odmówili jednak znani działacze opozycji.

  portalwiedzy onet pl

  Istotnie, „Portal Wiedzy” to źródło k…wsko autorytatywne. Innych źródeł nie ma!
  Otóż wiedz, człowieku, że sam kardynał Glemp dał placet na stworzenie Rady Konsultacyjnej. Wówczas nie było w Polsce większego autorytetu. – admin

 178. Guła said

  Brat Dioskur ma na myśli prymasa Glempa, boć prymas Wyszyński zmarł 1981 r.

  Guła, odp… się od prof. Giertycha. Zrób najpierw jedną setną tego, co Giertych zrobił dla Polski, a potem czepiaj się go za nogawkę. – admin

 179. Guła said

  No dobra Panie Admin. I tak to niewiele zmienia.

  Zmiana tematu.

  Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego
  Broniewski Włądysław

  (…)

  Dalej znamy na pamięć. A od Broniewskiego też się Pan odp…. – admin

 180. Guła said

  Od Broniewskiego? W życiu!
  Żadnych „Powązek”

  Komu mogę odpuścić to odpuszczam.

 181. Joe said

  No to w koncu bedzie Giertych zbieral rydzyki w Polskim lesie?Czy rydzyki beda rosly na Giertychu. na ziemi zagarnietej przez Unych?
  Duuuzo szacunku mam dla tego co czynia w Toruniu…ale?
  Podczs wakacji mialem okazje posluchc wypowiedzi ks.prof.z Uniwersytetu S.Wyszynskiego.I?Mocno ostudzil moja rozpalona glowe mniej wiecej takim stwierdzeniem.
  „Kosciol torunski stal sie juz wazniejszy od Vatykanu…od do czego prowadzi pycha”….jak sie to Panstwu podoba?

 182. Marucha said

  Co wogóle Guła wie o Broniewskim?
  Tyle, co go w PRL-u nauczyli?
  Czy coś więcej?

 183. taki jeden said

  Marucha??? nie czujesz się mordercą????? a przynajmniej podjudzaczem do mordów???? To co się tu wypisuje na różne tematy to jest wylęgarnia morderców.Moje wpisy usuwasz bo nie przyklaskuje ci w twojej kreciej i chorej robocie a pozostawiasz wpisy starych gerjatryków kturzy jusz dawno powinni karmić robaki ale że Pan Bóg o nich zapomniał to zatruwają swym oddechem zdrowych ludzi.Jeśli JP2 był żydem i Glemp jest żydem i Kaczyńscy są żydami to oczywiście takich żydów szanuje i cenie w przeciwieństwie do tych pułgłówków co tu udają profesorów i wypisują banialuki.Oczywiście wszystkie czerwone gnidy i ich popleczników uważam za zdrajców.To by było na tyle we ftym temacie.

  Czuję się w tej chwili raczej jak lekarz na oddziale psychiatrii – admin

 184. Gula said

  Marucha, Guła wie co nieco. Bo oprócz życiorysu poety, skąd nam wiedzieć co tak naprawdę „gra w jego duszy”.

  O czym mogła przekonać się ówczesna władza, kiedy zarządziła przymusowe leczenie Broniewskiego w Tworkach. Poeta niezmiennie każde oficjalne odwiedziny władz opiekuńczych, witał, wypinając przez okno swoje obnażone cztery litery.

  …….

  „Via Dolorosa”

  Jerozolimskie kamienie,
  jerozolimskie wieki…
  To tu na kosmicznej scenie,
  tragedią dziejów dalekich
  działo się, zapodziało
  w lat i wydarzeń tłumie:
  „słowo ciałem się stało” –
  słowo trafiło do sumień…
  Nie przyszedłem tu szukać Boga.
  Ja jestem żołnierz piechoty!
  Ja wiem, że jedyna droga do Polski
  – to droga Golgoty.

  Ja nie chcę Palestyny,
  Syrii, Iraku, Egiptu,
  od cyprysów wolę kaliny,
  wolę brzozę niż eukaliptus.
  Sosny tutejsze – nie te
  kwiaty tutejsze – nie tamte.

  Ja chcę kiedyś na Żoliborzu…
  choćby na krótko…
  Jeśli nie –
  nad Śródziemnym Morzem
  zdechnę ze smutku.

 185. podajdalej11 said

  Od podajdalej11 Oct.19/2010
  Re.Pan Marucha.
  Odosnie Pana odpowiedzi # 174
  Pragne zaznaczyc ze to wylacznie moja inicjatywa i szukam poparcia a nie odwrotnie.Jestem przekonany ze wpis #161 wyjasnia to dokladnie.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps

 186. Alina said

  Jesli ktos jest Polakiem takim z krwi i kosci wychowanym w wierze katolickiej to bardzo szybko rozpozna w Rydzyku obcy element. To i w jaki sposb mowi Rydzyk jest mi obce. Czuje poprostu niesmak, tym bardziej ze mowi to przedstawiciel Kosciola Katolickiego. Ten czlowiek ma korzenie w innej cywilizacji.
  W Kanadzie dyrektorka rodziny RM jest Zydowka Iwona Zawadowska, jej maz i 3 synowie sa protestantami, albo za takich sie podaja. Ona pilnuje aby polski nurt narodowy zniszczyc w zarodku. Ta rodzina jest powiazana z zydo-masoneria.
  Politycznymi rabinami RM sa Zydzi Jerzy Nowak i Jozef Szaniawski dawny SBek. Obaj uzywaja tytulu profesora, choc nikt tego tytulu im nie nadal. Tak jak Zyd bartoszewski.
  Kiedy papiez Benedyk XVI uniewaznil ekskomunike na 4 biskupach Bractwa Piusa X, Rydzyk klamal ze ekskomunika jest nalozona na tych ktorzy biora udzial w mszach sw. tego bractwa.
  Uwazam ze Polacy sa zdemoralizowani przez komunizm, zyja w grzechu. Co innego mysla, co innego mowia co innego robia. Stad akceptuja takiego pokretnego Zyda jak Rydzyk, ktory ubral sie w sutanne i udaje polskiego patriote i katolika.
  Torun jest szykowany przez Zydow na centrum judaizmu rabinistycznego.
  Panie Andrzeju , dzieki za odwage i nazwanie po imieniu tego szarlatana na pasku masoneri bylego handlarza samochodami w Niemczech Rydzyka.
  Rydzyk pracuje dla Zydow.
  Rydzyk demoralizuje mocherowe berety, ktore wymagaja prawdziwego zycia w ptrawdzie, tak aby ich mysli, slowa i czyny byly tym samym.

 187. Pablo said

  Zacznijcie skandować hasła typu „Polska dla Polaków” itd. Jak komuś coś nie pasi to nazywa drugiego Żydem;]
  Rydzyk jest jaki jest i nic tego nie zmieni, ale wasze teksty tu przejaw niskiej inteligencji i braku szacunku;]

 188. PL said

  187:
  Spadaj, ciulu – i naucz się pisać po polsku.

 189. Pablo said

  No proszę, admin nie dopuścił mojego postu;] Ciekawe dlaczego?
  188:
  umiem pisać i o to się nie martw.

  Każdy głupek jest zadowolony ze swego rozumu i wiedzy. – admin

 190. poczytaj jeden z drugim said

  Faszyści się budzą
  20 października 2010

  Czym się różni ustrój faszystowski od ustroju wolnościowego? Niektórzy, zwłaszcza tak zwani „młodzi wykształceni z dużych miast”, czyli inaczej mówiąc – półinteligenci, co to swoją „intelektualną zupę” chlipią z „Głosu Cadyka”, czyli żydowskiej gazety dla Polaków, myślą, że faszyzm polega na prześladowaniu Żydów. Najwyraźniej nie wiedzą, bo i skąd, że wśród faszystów było całkiem sporo Żydów i na przykład w słynnym „marszu na Rzym” urządzonym w 1922 roku przez Benito Mussoliniego, wśród 40 tysięcy faszystów było 230 Żydów. Aldo Fizzi był nawet członkiem Wielkiej Rady Faszystowskiej, a organem prasowym Żydów – faszystów była „La Nostra Bandiera”. Antysemityzm nie jest więc wcale immanentną właściwością faszyzmu, tylko przypadłością incydentalną, podobnie zresztą, jak w komunizmie: raz Żydzi mają okres dobrego fartu, a innym razem – gorszego. Na przykład w 1940 roku na Kresach przyłączonych do sowieckiej Białorusi popularny był anonimowy wierszyk: „Hop, naszy hreczanniki, usie Żydy naczalniki, usie Paliaki na wywoz, Biełarusy – w kołchoz!” Kiedy jednak w wielkiej polityce Związek Sowiecki postawił na kraje arabskie, to nie tylko natychmiast stracił reputację, ale Żydom skończył się też poprzedni dobry fart. W tej incydentalności można zresztą dopatrzeć się pewnego cyklu, który zauważył i opisał jeszcze w Średniowieczu pewien niemiecki książę. Żydzi – powiadał – są jak gąbka. Kiedy już dobrze nasiąkną, to my ich wyciskamy. Otóż to! Teraz, ma się rozumieć, znajdujemy się jeszcze na etapie nasiąkania, o czym świadczy choćby impreza, jaka z inicjatywy stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Panie Agnieszka Graff i Agnieszka Holland oraz panowie Paweł Huelle i Jarosław Gugała doszli do wniosku, że nie powinno być wolności dla wrogów wolności, zaś bezpieczeństwo, a nawet dobre samopoczucie mniejszości żydowskiej, jest ważniejsze od wolności słowa. Nawiasem mówiąc, tak samo było za Stalina, więc tylko patrzeć, jak ci płomienni szermierze wolności zaczną nienawistników pakować do lochu, a jeśli i to nie pomoże, to kto wie – może nawet i do gazu? Ale mniejsza z tym, bo przecież chodzi o faszyzm – co stanowi jego istotę, jego – jak to się mówi – najtwardsze jądro? Wydaje się, że istotę faszyzmu najlepiej wyraża faszystowski slogan propagandowy: „Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu!”

  Zasada ustroju wolnościowego głosi, że co nie jest zakazane – jest dozwolone. Tymczasem zasada ustroju faszystowskiego jest odwrotna; dozwolone jest tylko to, co jest dozwolone. Wprawdzie z zacytowanego propagandowego sloganu to expressis verbis nie wynika , ale pośrednio – jak najbardziej. W jaki sposób działa państwo? Państwo – jak zauważył generał de Gaulle – nie wysuwa propozycji, tylko wydaje rozkazy. Nie odnosi się to oczywiście do współczesnej Polski, bo to nie jest prawdziwe państwo, tylko jego tandetna imitacja, ale w przypadku prawdziwych, poważnych państw, tak właśnie jest. Zatem jeśli „wszystko” ma być „w państwie”, a nic – „poza państwem”, nie mówiąc już o tym, żeby cokolwiek „przeciw”, to znaczy, że niczego nie wypada, a nawet więcej – niczego nie wolno uczynić bez wyraźnej woli „państwa”, a więc – bez rozkazu, a przynajmniej – pozwolenia. Zatem – dozwolone jest tylko to, co zostało dozwolone. I to właśnie jest najważniejsza różnica między ustrojem wolnościowym, a faszyzmem, a nie żadni tam Żydzi, czy cykliści.

  Faszyzm Benito Mussoliniego był popularny nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Jego entuzjastą był nie tylko Mahatma Gandhi, ale nawet – Winston Churchill. W tej sytuacji trudno się dziwić, że i w Polsce, gdzie dominującym nurtem kulturowym była i jest skłonność do snobistycznego i powierzchownego naśladownictwa, ideologia faszystowska znajdowała entuzjastów zarówno w ruchu narodowym, jak i socjalistycznym – bo nie możemy zapominać, że faszyzm jest ideologią jeśli nie socjalistyczną, ze wszystkimi jej wynalazkami, to na pewno – etatystyczną, co wynika już z zacytowanego sloganu. Znalazło to wreszcie wyraz w art. 4 konstytucji kwietniowej z 1935 roku, który w punkcie 1 głosił, że „W ramach państwa i w oparciu o nie kształtuje się życie społeczeństwa”, zaś w punkcie 2 – że „Państwo zapewnia mu swobodny rozwój, a gdy dobro powszechne wymaga, nadaje mu kierunek lub normuje jego warunki”. Niepodobna nie zauważyć podobieństwa, a właściwie identyczności tych zapisów konstytucji kwietniowej ze sloganem propagandowym włoskich faszystów. „W ramach państwa” to przecież nic innego, jak „wszystko w państwie”. Z kolei – „w oparciu o nie”, to nic innego, jak „nic poza państwem”. Wreszcie punkt 2 artykułu 4, a zwłaszcza stwierdzenie, że gdy dobro powszechne wymaga, to państwo „nadaje mu (tj. społeczeństwu – SM) kierunek lub normuje jego warunki”, to inaczej, tzn. bardziej rozwlekle powiedziane „nic przeciw państwu”. Zwróćmy też uwagę na wewnętrznie sprzeczne sformułowanie punktu 2, że „państwo” z jednej strony zapewnia społeczeństwu „swobodny rozwój”, ale jednocześnie „nadaje mu kierunek” lub „normuje jego warunki” – oczywiście nie zawsze, tylko w momencie, „gdy dobro powszechne tego wymaga”. Jednak – powiedzmy sobie szczerze – czy jest kiedykolwiek taki moment, gdy dobro powszechne tego nie wymaga? Takiego momentu nie ma. Zawsze dobro powszechne – d’abord – więc jest rzeczą oczywistą, iż „swobodny rozwój” społeczeństwa tak naprawdę jest zdalnie, albo nawet i ręcznie kierowany, że „społeczeństwo” może się rozwijać wyłącznie w kierunku mu „nadanym”, a uwarunkowanym wymaganiami „dobra powszechnego”. A kto wie, jakie są te wymagania? A któż by inny, jeśli nie „państwo”, czyli ci, którzy państwem kierują? W tej sytuacji nie dziwi nas, że faszyści włoscy jako rzecz oczywistą przyjęli zasadę: „Duce ha sempre ragione” (Wódz ma zawsze rację), którą później, tzn. w roku 1934 w postaci Fuhrerprinzip (zasady wodzostwa), jako podstawy systemu prawnego III Rzeszy sformułował Hans Frank. Oczywiście z powodu obfitości pięknych kobiet i wina, faszyzm włoski nie był tak demoniczny, jak niemiecki, nie mówiąc już o jego polskiej karykaturze – bo u nas nic nie dzieje się naprawdę, tylko mamy do czynienia z mniej lub bardziej udanymi imitacjami. Co do zasad jednak – to wszystko się zgadza.

  Dlaczego to wszystko przypominam? Ano dlatego, że reliktem okresu recepcji faszystowskich idei do Polski w latach międzywojennych, jest ustawa z 15 marca 1933 roku o zbiórkach publicznych, stanowiąca, iż przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy jest możliwe wyłącznie za zezwoleniem władz, które decydują też, czy jej cel jest nie tylko zgodny z prawem, ale i „godny poparcia”. Nie tylko zresztą ona, bo na przykład podobnie faszystowska z gruntu jest ustawa o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a zwłaszcza – jej postanowienia o koncesjonowaniu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Zwróćmy uwagę, iż zasada koncesjonowania wynika z absurdalnego i oczywiście wrogiego swobodzie wypowiedzi przekonania, że jeśli jeden człowiek chce coś powiedzieć drugiemu człowiekowi, to musi uprzednio uzyskać pozwolenie od trzeciego człowieka – urzędnika państwowego. Jestem pewien, że nasi faszyści chętnie udzielaliby takich pozwoleń nawet gdyby nie dotyczyły one przekazywania wiadomości za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, tylko bezpośrednio – tylko trochę wstydzą się jeszcze do tego przyznać, a po drugie – nie wymyślili jeszcze sposobu kontrolowania takich niedozwolonych przekazów. Podobnie jest w przypadku zbiórek publicznych. Zwróćmy uwagę, że chodzi o sytuację, gdy jeden człowiek dobrowolnie chce podarować drugiemu człowiekowi własne pieniądze z dochodów już wcześniej przez państwo opodatkowanych. Co państwu do tego? Na dobry porządek – nic, ale przecież nie o logikę tu chodzi, tylko o podporządkowanie obywateli faszystowskiej zasadzie, że „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu”. I dlatego policja w Toruniu zamierza – jak czytam – pociągnąć do odpowiedzialności przed niezawisłym sądem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka, bo organizując publiczną zbiórkę „złamał prawo”. Taki nagły przypływ wrażliwości policjantów na praworządność mógłby nawet cieszyć, ale – jak już wspomniałem – u nas nic nie dzieje się naprawdę, więc i ten skokowy przypływ jurydycznej wrażliwości wynika, jak sadzę, z decyzji władających nami faszystów, by z toruńską rozgłośnią „zrobić porządek”. Jestem pewien, że wielu durniów przyjmie to z entuzjazmem dlatego, że, jako durnie, nie potrafią przewidzieć, iż później przyjdzie kolej również na nich, bo 20-letnia pieriedyszka najwyraźniej ma się ku końcowi.

 191. lucek said

  SWIETY MICHALE ARCHANIELE BRON NAS W WALCE PRZECIW NIEGODZIWOSCIOM IZASADZKOM ZLEGO DUCHA BADZ NAM OBRONA. NIECH GO BOG POGROMIC RACZY,POKORNIE O TO PROSIMY.A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTEPOW,SZATANA I INNE DUCHY ZLE ,KTORE NA ZGUBE DUSZ LUDZKICH KRAZA PO TYM SWIECIE,MOCA BOZA STRAC DO PIEKLA.AMEN.

 192. aga said

  ciekawe dlaczego TvTrwam tam nie było…

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/10/19/relacja-z-kina-wisla/

 193. lena said

  Prosze mi ptwierdzic, czy Panstwo wie, wiedzialo (oprocz mnie ?)
  ze Rzad Sikorskiego i gabinet premiera Mikolajczyka przez ostatnie trzy lata okupacji urzedowal – mial siedzibe w Londynie W Palacu Rotschildow.
  Czy tam debatowali o pomocy dla Powstania Warszawskiego
  Stalin w rozmowie z Mikolajczykiem 9. VIII.44.pytal o tereny wschodnie, czy Polska sie oficjalnie zrzeka. Przeciez juz istnial rzad lubelski „Polskich Patriotow”, a my sie zastanawiamy jakto bylo z tym powstaniem i likwidacja Pol. Elity???

 194. lena said

  Niektore wypowiedzi sa jednak prowokatorskie.

  Ja juz nikomu nie wierze………………..

 195. zenobiusz said

  Blog Judeopolonia został zamknięty po żydowskiej nagonce, jednak jego dzieło było kontynuowane na blogu o nazwie „poliszynel” i we współpracy z „andrzejem szubertem” , który okazał się być sabotażystą, zdrajca i zakłamanym degeneratem.
  (Andrzej 101 – Andrzej Szubert – Poliszynel.)

  Tzw. andrzej szubert. Zapamiętaj go
  Po tym jak „as” wykasował blog bez porozumienia ze wspolpracownikami, bez ich zgody i wiedzy, by po dwóch dniach otworzyć nowy, nazywając się „krasnoludkiem z pejsami” i na który wrzucił wyłącznie swoje teksty, powstał ten bezkonkurencyjny projekt. „andrzej szubert” wykasował ponad 485 artykułów Judeopolonii (pół roku gromadzenia materiałów), około 200 artykułów poliszynela (z czego 85 tłumaczeń anglojęzycznych artykułów Oli Gordon) oraz zniweczył niepoliczalny wymiar pracy współpracowników, którym wbił nóż w plecy nie okazując do dziś cienia skruchy. Nie wszystkie materiały udało się odzyskać, z czego około pół tysiąca artykułów pozostało bez szaty graficznej. Blog Stop Syjonizmowi jest kontynuacją obydwu wcześniejszych blogów i jest – a także będzie (!) z nich wszystkich najlepszy. Twórcy Stop Syjonizmowi pozostają anonimowi. Wrogów, zdrajców i konfidentów w okupowanej Polsce nie brakuje. Poniżej spis artykułów z Judeopolonii.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/spis-artykulow/

 196. Inkwizytor said

  Cześć Zeno a właściwie Tadku Kisielu z Bydgoszczy, utrwalaczu Władzy Ludowej a obecnie bogobojny handlarzu starzyzną i stręczycielu pisowski. Jak śmiesz stary pierniku zarzucać agenturalność Andrzejowi Szubertowi 🙂 ?

 197. adamc said

  brednie Waść wypisujesz co latwo sprawdzic po owocach. I co bys nie pisal o samochodach , samolotach, kopalni siarki itd itp co miesiac nowa bajka o RM i ks.dr Tadeuszu to wszytko latwo spawdzic. Albo glupota albo prowokacja od co potrafisz tworzyc. O bzdurach typu RM i masoneria nie wspomne. Zreszta nic nowego juz kiedys tacy jak ty mowili ze w imie szatan wyrzuca zle duchy.

 198. […] https://marucha.wordpress.com/2010/10/13/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-b%E2%80%99nai-b%E… […]

 199. […] https://marucha.wordpress.com/2010/10/13/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-b%E2%80%99nai-b%E… […]

 200. Fran SA said

  Ja tez nie wiem do konca, kto to jest ksiadz Rydzyk, ale mam dwa pytania:
  Gaz lupkowy w Polsce byl pomyslem Sorosa i byl przygotowany -finansowo- przez Sorosa. Cos tam nie wyszlo, jak sie okazalo, ze wody z calej Wisly mogloby zabraknac, zeby zrealizowac ten wspanialy pomysl (fracking). W ten zacny projekt zaplatany byl ksiadz-biznesman. I bylo o tym dosc glosno w prasie, a wiec nie zmyslam.

  A gdy chodzi o oboz w Oswiecimiu, to mam tez takie skromne pytanie; Ilu POLAKOW bylo i ilu zginelo w Oswiecimiu? Czy ktos moze policzyl albo … pospekulowal?

  Bo ja podejrzewam, ze Polakow w tym obozie musialo byc przynajmniej dwa razy tyle co Zydow (bo ktoby pracowal na rampie i w zydowskich zakladach chemicznych IGFarben).
  Czyli, ze Polakow w obozie oswiecimskich musialo byc przynajmniej 12 milionow. Mozna przeprowadzic badania historyczno-naukowe, przy pomocy roznych Niesiolowskich, ilu z tych Polakow zostalo zagazowanych, a ilu przeniesiono do Mauthausen czy Buchenwaldu.

  ====
  Soros-Backed San Leon Says Polish Shale Gas Profits to Beat U.S. – Businessweek:

  http://www.businessweek.com/news/2011-09-20/soros-backed-san-leon-says-polish-shale-gas-profits-to-beat-u-s-.html

  No, a jakby ktos nie wiedzial, co to takiego ten Soros:

  http://mindbodypolitic.com/2010/04/20/soros-and-shock-therapy-in-poland/

 201. […] https://marucha.wordpress.com/2010/10/13/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-b%E2%80%99nai-b%E… […]

 202. Boydar said

  Temat jest historyczny (chłe, chłe, historyczny).
  Ale jak już ktoś go przywołał
  to przypomnę swoje wątpliwości.
  (nie, nie NFI, to był biznes, jak nie on, to ktoś inny by go zrobił, nieelegancka tylko flaga),
  dwa hasła: Krasnodar oraz krój czcionki.

 203. […] https://marucha.wordpress.com/2010/10/13/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-b%E2%80%99nai-b%E&#8230; […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: