Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  polski.ydek o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Boydar o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  UZA o 3:0 dla Łukaszenki
  ? o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  UZA o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Co zrobić z tzw. III RP – zdekomunizować i zlustrować, czy też radykalnie odżydzić?

Posted by Marucha w dniu 2010-11-04 (Czwartek)

Okresowo wraca temat braku przeprowadzenia w Polsce dekomunizacji i lustracji. Propagatorami tej idei są fundamentaliści z Solidarności oraz duże odłamy PiS. Ostatnio m.in. na temat lustracji zabrał głos także ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski.

Przyznam się, że w moim odczuciu, u ludzi nadal domagających się lustracji agentury SB czas stanął w miejscu 20 lat temu i w międzyczasie w ich oczach nic w polskim baraku Unii się nie zmieniło.

A zmieniło się wszystko! Z sowieckiego protektoratu staliśmy się unijnym barakiem, a na dodatek jeszcze żydowskim folwarkiem. Dla dzisiejszych losów naszego kraju ważniejsze jest nie to – kto kiedyś był agentem SB, a to – kto dzisiaj jest agentem nowego KGBKliki Globalnych Banksterów!

Przypomnijmy sobie kilka faktów…

Przy okrągłym stole Żydzi z PZPR dogadali się z Żydami z drużyny Bolka. Postanowiono wyrwać Polskę spod dominacji sowieckiej i oddać ją w łapska zachodniego żydostwa. Od samego początku istnienia tzw. III RP dzisiejsi luminarze PO, PiS, SLD i SLD pchali Polskę na siłę do bilderbergowskiej Unii, do zbrodniczego NATO i do wasalskiego poddaństwa Polski wobec USA rządzonej przez żydowskie lobby. W tych fundamentalnych sprawach dla okupującego Polskę żydostwa różnic i sporów nie było. Były i są pomiędzy nimi walki o to, kto z ramienia nowego KGB nadzorować będzie okupowaną i szabrowaną Polskę.

Dekomunizować Polski  nie trzeba. Żydzi z PZPR sami odrzucili marksizm i komunizm, stając się żydowską agenturą promującą w Polsce „europejskość”, prounijność i proamerykańskość. Nie zapominajmy, że do NATO i do Unii Polskę włączono w czasach prezydentury „komucha” Kwaśniewskiego/Stolzmana. Jego wasalstwo i agenturalność wobec żydowskiej USA uwypuklają tajne i nielegalne więzienia CIA utworzone w Polsce w czasie podwójnej władzy „komuchów” – prezydentura i premierostwo były wówczas w łapskach post-PZPR-owskiej lewicy (a walczący rzekomo z postkomuną PiS przejął w 2005 roku podwójną władzę i istnienie tajnych więzień CIA w czasach rządów „komuchów” ukrywał przed opinią publiczną, zamiast oskarżyć byłych komuchów o łamanie prawa).

Tenże Stolzman pod koniec jego prezydentury zdecydowanie poparł żydowską pomarańczową rewolucję i żydowskiego agenta Juszczenkę na Ukrainie. Kaczyński/Kalkstein po wprowadzeniu się do Belwederu dzielnie ową nakazaną z Waszyngtonu i Telawiwu politykę „komucha” Stolzmana kontynuował.

Pokazuje to, że tam, gdzie w grę wchodzą interesy światowego żydostwa i nowego KGB, pomiędzy agenturalnymi prozachodnimi gangami politycznymi nie ma absolutnie żadnych różnic.

Dorzućmy jeszcze do kompletu aktualnie miłościwie nam panującą żydowską agenturę PO, założoną przez byłego agenta SB, a obecnego agenta Bilderbergowców – Olechowskiego. Drugim ojcem chrzestnym PO był były SB-ek, przewerbowany przez CIA i za zasługi dla niej odznaczony orderami – Czempiński.

A w rządzie PO szefem dyplomacji „polskiej” jest żydowska wtyka, Radek agent Sikorski.

Czy Polsce potrzebna jest lustracja? I co zrobić z agentami SB?

Polska potrzebuje lustracji! Zlustrować i odsunąć od wpływów na państwo, media, gospodarkę, wojsko należy całą zachodnią agenturę Mossadu, CIA, M16, BND i innych wywiadów. Wśród nich znajdziemy wielu przewerbowanych byłych agentów SB. Zasada w tzw. III RP jest bowiem taka – kto się przewerbował i służy nowemu KGB (Klice Globalnych Banksterów) – temu włos z głowy nie spadnie. A nawet może liczyć taki na dalszą karierę.

Przykłady?

TW Bolek, czczony przez żydowskie media, broniony przez żydowskie „ałtorytety”, honorowany i promowany przez żydowską Unię jako „mendrzec” jewropejski.

Albo Buzek, były TW – szef fasadowego europarlamentu…

Albo taki Belka, kiedyś agent SB, później ważniak żydowskiego MFW, obecnie szef NBP.

O Olechowskim już było. Agent SB, założyciel PO, kandydat na prezydenta żydowskiej III RP, agent Bilderbergów na Judeopolonię.

Albo jeszce… Abp Kowalczyk, KO – prymas Polski.

Ciekawe, dlaczego Kaczyński osobiście interweniował w Watykanie w sprawie abp. Wielgusa, a nie robił zadymy z powodu abp. Kowalczyka?

Czyżby była pomiędzy nimi różnica w żydofilskiej gotowości do dialogu ze starszymi braćmi w wierze?

Pamiętamy zadymę sejmową w związku z tzw. listą Macierewicza/Singera. Szerzej opisane jest to przez Józefa Bizonia.

Owa domniemana próba przeprowadzenia lustracji była sprytnym wybiegiem odwracającym uwagę od spraw o niebo ważniejszych. Była też naciskiem na agenturę SB – najwyższy czas się przewerbować.

A  o czym media nigdy nie poinformowały – Macierewicz wiedział, ilu agentów jest po jego stronie barykady. Przy czym nie byli to tylko agenci SB, ale –  i przede wszystkim –  agenci CIA, Mossadu i innych zachodnich służb.

No i było dodatkowo jeszcze tak – Macierewicz/Singer chciał w imieniu opozycyjnego żydostwa nastraszyć agenturę (byłej już w tym momencie) SB z obozu żydowskiej „postkomuny”, aby odstępowali oni opozycyjnym Żydom miejsca i stanowiska przy korycie. Żydzi z byłej PZPR koryta oddawać bez walki nie chcieli. Postraszyli więc Żydów opozycyjnych, że zrobią totalną lustrację z ujawnieniem agentów CIA i Mossadu po stronie żydowskiej okrągłostołowej opozycji.

Po czym wszyscy nabrali wody w usta i lustrację uwalono.

Przypomnę też farsę lustracji z czasów rządów PiS. Ustawę lustracyjną w jej karykaturę zmieniono pod naciskami…Jarosława Kaczyńskiego. A gdy wyszło na jaw, że wicepremier rządu PiS, Zyta Gilowska też ma nasr… w teczkach, PiS żyły z siebie wypruwał, udowadniając, że jej założono teczkę bez jej zgody i wiedzy. Z lustracji zrobiono farsę.

Robienie obecnie lustracji agentury SB może być interesujące jedynie z historiograficznego punktu widzenia. Przewerbowanym i obecnie wpływowym agentom żydostwa lustracja  nie zaszkodzi. Poszkodowane zostaną agenturalne płotki, które wypadły z obiegu. Na nich skupi się odium odrazy. Wilk (zwolennicy lustracji) będzie syty  i owca (przewerbowana agentura) cała.

Zamiast tego ważniejsze jest uświadomienie sobie faktu, że Polska znajduje się pod okupacją żydowską, że jest rządzona żydowską agenturą POPiS/SLD/PSL.

Tzw. III RP w związku z tym dołączyła do szeregu państw niepoważnych (USA, Niemcy, Francja i inne państwa zachodnie) rządzonych przez agenturę nowego KGB – czyli przez agenturę ideologów NWO. Jedynym poważnym państwem Zachodu, w którym służby podlegają własnemu rządowi i kierują się interesem własnego państwa jest Izrael. Cała reszta tzw. wolnego świata, to żydowskie folwarki podległe banksterom i talmudystom. Nie zapominajmy, że szefowie ważniejszych wywiadów i służb Zachodu regularnie uczestniczą w spotkaniach rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej i innych agend ideologów NWO. Podlegają oni bezpośrednio nowemu KGB, jak zresztą i rządy ich krajów. Jedynie w sprawach drugo-  i trzeciorzędnych kierują się wszystkie zachodnie służby lokalnymi interesami. W sprawach dla NWO nadrzędnych zachodnie służby są narzędziem światowego żydostwa i nowego KGB.

Polski nie trzeba dekomunizować. Komuniści  przy okrągłym stole sami się zdekomunizowali i przeszli na NWO-izm.

Polskę powinno się zlustrować, przy czym o niebo ważniejsza byłaby lustracja aktualnej, rządzącej Polską żydowskiej agentury, a nie lustracja agentury byłej SB.

A najprościej byłoby Polskę gruntownie odżydzić. Wtedy mielibyśmy z głowy i komuchów, i agentów. Dekomunizacja i lustracja byłyby niepotrzebne.

http://poliszynel.wordpress.com

Poliszynel

Komentarzy 25 do “Co zrobić z tzw. III RP – zdekomunizować i zlustrować, czy też radykalnie odżydzić?”

 1. serce żydowskie jest drewniano - kamienno - diabelsko - stalowo twarde, niczym niewzruszalne... said

  Poniżej fragment pięknej strony internetowej.
  Piękno PRAWDY.
  HISTORIA MĄDROŚCIĄ NARODÓW, CZYLI CO SŁAWNI LUDZIE MÓWILI O ŻYDACH?

  Kwestia żydowska nie od dziś budzi wielkie emocje. Nie jest to jedynie spuścizna ostatnich 100 czy 200 lat, w ciągu których żydowska plaga z wegetującej na społecznym marginesie bandy cwanych złodziei i krętaczy przepoczwarzyła się w zagrażającą całemu światu i cywilizacji globalną bestię. Problem ten jest o wiele starszy. Już w zamierzchłej przeszłości przed żydami ostrzegały najświatlejsze, najznakomitsze umysły każdej epoki. Niestety, spotykając się z ogólną ignorancją tego problemu: z niedocenianiem sprytu wrednych żydowskich lichwiarzy, podżegaczy wojennych i morderców niewinnych dzieci, którzy w obliczu zagrożenia od zawsze udawali przed naiwnymi gojami niewinne baranki, biorąc ich na litość, naiwność i prostoduszność – niemożliwym było podjąć skuteczne działania dla zabezpieczenia lepszego jutra, co też czujny i bystry wróg bezlitośnie wykorzystywał dla swoich celów, a w wyniku czego mamy dziś to, co mamy. Obecne panowanie żydów nad prasą, telewizją i życiem kulturalnym społeczeństw, przy częściowym wykorzystaniu w przeszłości różnych form terroru dla wyniszczenia inteligencji i uformowania nowej pod swoje dyktando – spowodowało ogólne odwrócenie tej sytuacji: dziś to żydzi kreują się na naród wzorcowy, a wszelka ich krytyka uchodzi za przejaw „ciemnoty” i „wstecznictwa”. Żeby jednak zbytnio nie przedłużać, przejdźmy już do sedna tematu – czytając, proszę tylko pamiętać, że ci ludzie – ludzie powszechnie szanowani, wielcy, mądrzy i poważni, wyrażali swe myśli otwarcie i bez obaw, że jakiś pseudo-inteligent Adam Michnik vel Aaron Szechter czy inne obrzezane ścierwo przylepi im „dyskredytującą” ponoć etykietkę „ksenofoba”, jak ma to miejsce dzisiaj, a jego bracia z wymiaru niesprawiedliwości nadadzą temu charakter „kryminogenny”. Wtedy mówienie prawdy było dozwolone i nie wymagało odwagi jak dziś.

 2. SŁAWNI LUDZIE O ŻYDACH said

  Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.): „Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy.”

  św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), filozof, teolog: „Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa.”

  Marcin Luter (1483-1546), z 32 tomu jego dzieł: „Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi rządniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano – kamienno – diabelsko – stalowo twarde, niczym niewzruszalne… Gdy przyjdzie mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić (…)
  Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, żeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo trzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (…)
  Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia (…) A wy, moi kochani panowie, przyjaciele pastorzy i kaznodzieje, przypominam wam wierność obowiązkom, abyście bronili parafian, jak to czynić umiecie, od zguby wiecznej – aby strzegli się żydów i unikali ich, o ile mogą.

  Maria Teresa (1717-1780), cesarzowa Austrii: „Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami.”

 3. PSL jest częściowo polski said

  W mojej ocenie Chazar- żydów jest w PSL-u około 75%

  Należy docenić, że obecnie TYLKO PSL zaprowadził kilku Polaków do Sejmu i do Senatu.
  Oni tam użerają się z diabłem żydowskim – nieustannie.

  Trwajmy w prawdzie.

 4. Zenek said

  Lustracja w wydaniu PiS to błazenada.Pokazują teczki agentów niewygodnych albo fabrykują falsyfikaty na na patriotów. Już 10 lat czekam na udostępnienie donosów na mnie i bezskutecznie.

 5. aga said

  PSl to tacy sami zdrajcy jak pozostala chazaria. to prostytutki,ktore z każdym idą kto im zaplaci stanowiskami. to wreszcie krezusy,ktore dla polskiej wsi nie zrobili nic.

 6. aga said

  PSL,SLD,POPIS czyli banda czworga to typowi Połpolacy w/g nomenklatury Romana Dmowskiego:

  „Półpolacy” – Przegląd Wszechpolski 1902 r., str. 801-805: „(…) idą tu przeciw narodowemu interesowi ludzie (…), którzy zatracili związek z aspiracjami narodu, którzy uważając się za Polaków, interesy polskie o tyle tylko uznają, o ile nie sprzeciwiają się one interesom innych ludów, którzy w swych uczuciach narodowych do takiej dochodzą rzekomej bezstronności, że w imieniu narodu ze wszystkiego gotowi zrezygnować, do czego ktokolwiek rości pretensję.(…) Z tymi ludźmi nie tylko nie pogodzimy się, ale nie zrozumiemy sie nigdy. (…) dla nich (Polska) – to luźne zbiorowisko jednostek, grup lub warstw, mających tylko to wspólnego, że żyją na jednej ziemi, że jednym, i to nie zawsze, mówią językiem, nie związanych głębszymi więzami moralnymi, nie mających wspólnych potrzeb, ani wspólnych obowiązków ponad potrzebę sprawiedliwości i obowiązek czuwania nad tym, żeby ta się wszędzie działa; gdy oni we wszystkich starciach narodu naszego z obcymi uważają za możliwe zajmować stanowisko bezstronne, „zgodne ze słusznością”, my w stosunkach międzynarodowych znamy rozległą sferę spraw, w których nie ma ani słuszności, ani krzywdy, jeno współzawodnictwo nie dających się pogodzić interesów, w których staje sie po jednej lub drugiej stronie nie z poczucia sprawiedliwości, ale z poczucia solidarności z jedną ze stron walczących; oni chcą zawsze i wszędzie być tylko ludźmi stojącymi na straży nie istniejącego lub wyszydzanego prawa, my żądamy od każdego, żeby w stosunku swego narodu do obcych czuł sie przede wszystkim Polakiem. Między tymi dwoma stanowiskami istnieje przepaść niewyrównana (…) tu idzie o to, czy mamy byc silnym i spójnym narodem, który sam swą przyszłość tworzy i sam usuwa tamy kładzione na drodze jego rozwojowi, czy pozbawioną cementu moralnego gromadą o tyle istniejącą razem, o ile ją podtrzymują przyrodzone warunki, szukającą ciągle oparcia na zewnątrz, obrywaną i podmywaną u podstaw przez każdą burzę. To nie kwestia, jaka będzie Polska, ale – czy będzie!”

 7. PSL-panienka NWO said

  a ta miernota Pawlaczyna to milioner…

 8. Błysk said

  27 czerwca 1953r. miał miejsce w Rosji pucz Żukowa , oczy Autor artykułu zdaje sie nie wiedziec, pisząc o dogadywaniu się żydów z partii rządzącej i z drużyny Bolka w roku 1980. Nastała era Chruszczowa. W odpowiedzi żydostwo postanowiło ,ze Rosja nie będzie szerzyła komunizmu, tylko przejdzie na system masoński. Postanowiono tez oderwac KDL-y spod Sowietow czego wyrazem były rewelacje Swiatły i potem październik 1956 czyli kontrolowana ewolucja .Potem był powrót żydostwa do władzy w ZSRR , Gorbaczow i rozpad ZSRR. Zatem w roku 1980 nie musieli wyrywac Polski Sowietom / dogadywanie się partii rządzącej i drużyny Bolka/ ,bo pierestrojka byla tuż ,tuż. Dojście Putina do wladzy , to chyba częściowy powrót Rosjan , częściowy, bo pozostaje Miedwiediew i ponad 2 mln żydów w Rosji.
  To tyle , w ogromnym skrócie na temat historii.Wracając zas do propozycji Autora , zlustrowac a właściwie odżycic Polskę to i zgoda/ żadna to rewelacja/ , ale czekam na odpowiedź : jak to zrobic.

 9. Praworządny Obywatel NWO said

  Pozwolę sobie jeszcze wrócić na chwilę do sprawy Szpilmana bo zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
  Prawdziwe oblicze Szpilmana.
  Pianista policjantem?
  Był naprzeciw,tuż przede mną, widziałam wyraznie. Szpilman w czapce policjanta.
  Ten sam Szpilman, pianista. Nie mogę tego zapomnieć. Wywlekał za włosy kobiety.
  Chronił dłonie. Ręce pianisty wymagały specjalnej opieki. Nigdy o tym nie mowiłam, nie chciałam
  mu szkodzić. Teraz chcę, żeby wiedział, że ja wiem. Daleka jestem od wydawania wyroków.
  Ale to musi zostać, to jest historia i to musi zostać z nazwiskiem. On wie, że ja wiem.
  I milczy.”
  …z ksiazki „Oskarżona: Wiera Gran” Agaty Tuszyńskiej
  http://zapiskibronislawa.bloog.pl/id,6376301,title,Pianista-policjantem,index.html
  A dzisiaj znalazłem takie info.
  Syn słynnego pianisty pozywa wydawnictwo za powielanie oskarżeń o rzekomą kolaborację jego ojca z Niemcami – informuje „Rzeczpospolita”.

  Chodzi o książkę Agaty Tuszyńskiej zatytułowaną „Oskarżona Wiera Gran”, wydaną przez Wydawnictwo Literackie.

  Tytułowa bohaterka, nazywająca się faktycznie Weronika Grynberg, była piosenkarką i aktorką występującą jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. W czasie okupacji trafiła do warszawskiego getta. Po wojnie oskarżono ją niesłusznie o kolaborację z Niemcami, została oczyszczona z zarzutów.

  W 1980 r. Weronika Grynberg wydała w Paryżu swoje wspomnienia. Oskarża w nich Władysława Szpilmana o pomoc Niemcom w deportacji Żydów. Znany pianista próbował się wówczas bronić, jednak sprawa wkrótce ucichła.

  W książce Agaty Tuszyńskiej jest mowa o tej sprawie. Autorka tłumaczy, że napisała pracę o Weronice Grynberg vel Wierze Gran, a nie o Władysławie Szpilmanie.

  Nazwisko znanego pianisty nie figuruje w niemieckich aktach. Niemniej wszystko co o nim wiemy, a posłużyło Romanowi Polańskiemu do nakręcenia wielkiego dzieła filmowego, pochodzi właśnie od samego Władysława Szpilmana. Trudno więc rozstrzygnąć, komu wierzyć? Jemu czy Weronice Grynberg?

  Wydawnictwo Literackie nie komentuje na razie sprawy. Zaś syn pianisty, Andrzej Szpilman rozważa złożenie pozwów także przeciw „Gazecie Wyborczej”, która jego zdaniem, promuje tę książkę oraz przeciwko PAN, która, jak twierdzi, również „powiela kłamstwa” dotyczące jego ojca – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Syn-Szpilmana-walczy-o-dobre-imie-ojca,wid,12819028,wiadomosc.html

  Na pierwszy rzut oka kompletnie nie wiadomo o co chodzi. Jeden Żyd z GazWyb pisze, żle o Żydzie Szpilmanie, jednoczesnie pieje z zachwytem nad filmem o pianiście, który zrobił inny Żyd w Hollywood. Wytłumaczeniem może być tylko to, że Szpilman źle się wyrażał o Syjoniźmie. Chyba o to samo chodzi ws. Kapuścińskiego o którym książkę napisał jakiś inny redaktor z GazWyb. W książce wyciągnięto sprawę współpracy Kapuścińskiego ze specsłużbami PRL. Czy nadredaktor Adaś pozwoliłby swojemu pracownikowi na taki spontan? Oczywiście nie. Tutaj też kluczowym słowem będzie Syjonizm. Kapuściński o tym nie pisał wprost, ale ukazywał co Państwa Zachodu wyprawiały w państwach w Trzecim Świecie. A kto rządzi tymi państwami Zachodu to już tutaj w Gajówce każdy dobrze wie. Syjoniści skracają smycz nawet swoim ziomkom. To świadczy, że trwają przygotowania do czegoś dużego. Innego wytłumaczenia nie widzę. Może Wy widzicie jakieś inne tropy?

 10. Praworządny Obywatel NWO said

  Może Putin wystawił Miedwiediewa tak wysoko żeby mieć na niego oko?. Niech się skonsolidują, pokażą swoje realne wpływy, łatwiej będzie to zneutralizować. Putin będzie znowu stratował na prezydenta i może to był taki ruch naprzód. Ale z drugiej strony co Rosja wyprawia ws. Białorusi to hańba. Innego słowa nie znajduję.
  @Marucha
  Mój poprzedni wpis gdzieś przepadł. Coś się da z tym zrobić?

 11. PSL jest częściowo polski said

  Ad @5 Aga
  Polacy śpią przy wyborach i nie patrzą na ręce oszustom Chazar-żydowskim – to dlatego więcej jest Chazarów w rządzie niż Polaków.
  Nazywanie lawirantów politycznych – prostytutkami – to PRZESADA!!!
  Walisz w PSL tak samo, jak radiomaryjni zdrajcy LPR-u, którzy robią to – dla zdobycia poparcia słuchaczy dla koszernych z PiS-u.

  Posłuchaj Ty sobie wypowiedzi Pawlaka na You Tube. On w tej politycznej obecnej Polsce jest chyba jedynym obrońcą Bożego świata, w każdym razie – jest jednym z nielicznych.
  Jakimś cudem uchował się wśród całej tej chazar-żydowskiej zgrai (mimo, że studiował ekonomię, jak to uwielbia robić chciwe grosza cudzego – Chazar-żydostwo).

 12. Brat Dioskur said

  Wyadaje sie ,ze z zadna z podanych w tytule restrykcji nie przyniesie oczekiwanego efektu a jedynym wyjsciem jest powszechna POLONIZACJA na wszystkich szczeblach ,pionach i poziomach(nawet pionowych)!Mala demonstracje jak to sie robi zademonstrowal w MEN-ie Giertych odsuwajac „zasluzonych” urzedasow na drugi plan (istniejace prawo zabranialo ich wykopac)a na czolo wysuwajac Polakow, przy czym nawyzsza note tych posuniec wystawila polskiemu ministrowi „opinia publiczna” Zachodu,ktora poprzez swoje media zawrzasnela z wielkim oburzeniem ,ze byc moze sam minister Edukacji nie jest jeszcze taki najgorszy ,ale juz jego zastepcy sa personifikacja najczarniejszej reakcji ,podajac przy tym za przyklad …Orzechowskiego,ktorego w pewnej TV nazwano wcielonym diablem!Innym doskonalym posunieciem Giertycha bylo przesuniecie na stanowisko zwyklego gryzipiorka nienaruszalnego od 1999 r specjalnego przedstawiciela Brukseli ,ktory koordynowal z ramienia MEN-u programy „uswiadamiajace seksualnie” szkolna dziatwe ,czyli z polskiego na nasze -ja deprawujaca!Przy okazji skasowal tez Roman subsydie (0,5 mln. zl) jakiejs grupie genderowej urzadzajacej rokcznie jakies warsztaty w plenerze ,gdzie pewnie seksualne orgie przeplatane byly solidnymi popijawami.Pamietam jaka wscieklosc lewactwa wywolalo skasowanie przez Giertycha tych dofinansowan a trzeba jeszcze zaznaczyc ,ze jego PiS-owski poprzednik niiczego nie ruszal! No ale wtedy PiS byl calkowicie pochloniety sledzeniem rozporkow szefow SO.
  Taaaa… mozna lucyferianom zajsc porzadnie za skore nie uzywajac metod ,ktore merdia moglyby podciagnac pod miano faszystowskich bo stad juz tylko krok do kontrakcji silowej (patrz (Jugoslawia).

 13. Aleksander said

  Ad @11
  Owszem, jakakolwiek próba odżydzenia Polski dokonywana w krótkim czasie, wraz z odzyskaniem realnej suwerenności do poziomu chociażby takiej jaką posiada Białoruś, niechybnie skończyła by się bandyckimi nalotami NATO-wskich zbrodniarzy pod oficjalnym pretekstem „obrony demokracji”.

 14. Jan K. said

  Dobra wiadomosc: globalnie świadomość Polakow rośnie.
  Może wolno, ale jednak jest to widoczne:

  „Średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” we wrześniu spadła o 9,0 proc. w stosunku do roku ubieglego.”

  Wiemy, co to jest „Interia”, ale warto zapoznać się z postami, 15 sztuki i wszystkie PIEKNE, gratulujące sukcesu „G… wybiorczego”.

  http://biznes.interia.pl/gieldy/news/fatalny-miesiac-gazety-wyborczej,1553451

 15. Marcin said

  O 20 lat za późno na takie zrywy! Kto miał sobie wyczyścić ten już to zrobił – Aadam wie coś na ten temat!

 16. Lopek said

  Analogiczna sytuacja panuje wsrod Polonii USA, gdzie storpedowano
  lustracje dzialaczy polonijnych w Kongresie Polonii Amerykanskiej.
  Wniosek o rezygnacji z lustracji zlozyli m.in Stanley Trojaniak\
  polonijny biznesman z New Jesey,agent bezpieki oraz Bozena Kaminska zona znanego zydowskiego adwokata w Nowym Jorku.
  Warto przypomniec, ze wszyscy TW maja stale kontakty z Konsulatem RP.
  Szerzej na ten temat w artykule pt. Bezbronna Polonia

  http://polpatriot.salon24.pl/154578,bezbronna-polonia

 17. Radek said

  Jednym z tajnych wspolpracownikow bezpieki byl Michal Boni,
  ktory otwarcie sie do tego przyznal:

  http://www.pardon.pl/artykul/3017/boni_do_wspolpracy_z_sb_zobowiazala_sie_tez_moja_zona

 18. Andrej said

  System blogowy Onet.pl wycina niecenzuralne, wulgarne słowa, co jest zrozumiałe. Okazuje się, że również określenie Żydostwo zalicza się określeń, które blokują ukazanie się komentarza, o czym się sam przekonałem, wpisując w to miejsce slowo Żydzi, komentarz o tej samej treści pojawił się na blogu.

 19. aga said

  ad. 11 cóż slowa dzisiaj znacżą w polityce. Po owocach ,trzeba poznawać ,po owocach A te sa zgniłe jak kolejne współprace pslu z chazarami,albo zatrure GMO :).nawet tego ta partyjka z orzeniamiw starychWSIokach nie zrobila.
  Przypomina,ze hamerykanin „polskiego” pochodzenia Mazur był doradcą pawlaczyny…i wszystko jasne. Samoobrona się WSIokom zerwala,Pawlaczyna nie,bo tyle w nim mężćzyzny ile kobiety w tych kolejnych jego panienkach,dla ktorych się rozwodzi.No i mamy, proszę Państwa partyjkę ,ktora od Okrąglego Mebla bryluje na parchatych salonach koszernej RP; i nawet nazwy nie musiala zmieniać.

 20. Krzysztof M said

  „A najprościej byłoby Polskę gruntownie odżydzić. Wtedy mielibyśmy z głowy i komuchów, i agentów. Dekomunizacja i lustracja byłyby niepotrzebne.”

  – OK. Ale czy to wykonalne?

 21. PSL jest częściowo polski said

  @Aga
  Takie jak twoje tutaj myślenie – to MŁYN NA WODĘ CHAZAR-ŁAJDAKÓW!!!

  Poza tym jesteś wulgarna.

  Wskutek takiego jak twoje myślenia – Polacy nie mają nic do powiedzenia w Polsce. Wszystko dyktuje Chazar-żydostwo.

  A Polska ginie, Polacy uciekają za chlebem. Bierzesz to na swoje sumienie i odpowiesz za to przed Bogiem. Czy ty naprawdę myślisz, że można zdradzać Boga i ludzi – bezkarnie? Tańcujesz z Chazar-żydowskim diabłem i ten taniec skończy się dla ciebie głęboko w piekle przy Lucyferze i jego demonach.

  Za bardzo zapatrzyłaś się w koszerny PiS. Ci POPiS-owi dranie niczym się nie różnią nawzajem od siebie ani razem od SLD (z małymi wyjątkami).

 22. Inkwizytor said

  Re: 21

  PSL jest tak „częściowo polski” jak można być „częściowo w ciąży”. Pani Aga ma rację, PSL da każdemu kto więcej zapłaci a ta mdła Pawlaczyna to budzi tylko politowanie. No i masz zerowe pojęcie o poglądach Pani Agi, jeśli przypisujesz jej popieranie chazarii z PiS.

 23. aga said

  Dzięki Pani Inkwizytorze; my to się juz tutaj znamy jak przysłowiowe łyse konie. A przychodza jacyś nowicjusze i od razu etykietują…

 24. aga said

  ad.21 nie wiedzialam Panie przewrażliwiony z PSL,ze panienki i rozwodnik to sa slowa wulgarne. coś pdobnego; toc nie przeczę najwięcej rozwodnikow to w Pisuarze 😉

 25. Marucha said

  Re 21:
  Chyba autor tego wpisu spadł z Księżyca. Pani Aga zwolennikiem PiS? Albo potrzebująca wyjaśnienia, iż PO i PiS to jedno i to samo w różnym opakowaniu? Od kiedy czytuje Pan/Pani tę witrynę?

Sorry, the comment form is closed at this time.