Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przeciw faszyzmowi w Dniu Niepodległości

Posted by Marucha w dniu 2010-11-09 (wtorek)

Grupa działaczy kultury i dziennikarzy protestuje przeciw próbom wykorzystywania rocznicy 11 listopada przez partie, nawiązujące do ideologii faszystowskiej.

Autorzy odezwy, rozesłanej mediom, przypominają, że w ostatnich latach grupy neofaszystów, często umundurowane, pojawiały się w rocznicę odzyskania niepodległości na warszawskich ulicach. Zdarzało się nawet, że korzystały z ochrony policji. [Dla „antyfaszystów” faszystą jest każdy, kto nie liże d…y żydostwu. – admin]

Zdaniem autorów w mieście, które podczas hitlerowskiej okupacji straciło dwie trzecie ludności, taka sytuacja jest niedopuszczalna. Podkreślają oni ponadto, że w krajach gdzie dochodzi do podobnych manifestacji, zwiększa się liczba ataków na mniejszości etniczne, religijne, seksualne i inne grupy, zwalczane przez skrajną prawicę.

Pod apelem podpisali się między innymi reżyserka Agnieszka Holland, aktor Andrzej Seweryn, pisarz Paweł Huelle, profesorowie Maria Szyszkowska i Przemysław Czapliński, publicysta Leo Kantor, pisarka Agnieszka Graff i wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. [Nazwiska mówią same za siebie. Brakuje niestety „świętej pamięci” Jarugi-Nowackiej. – admin]

Marsze Niepodległości

11 listopada, w Święto Niepodległości ulicami Warszawy przejdą dwa marsze. Jeden – „Marsz Niepodległości”, organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo – Radykalny, rusza o 15.00 z Placu Zamkowego. Organizatorzy apelują do warszawiaków, by swoim udziałem w marszu zamanifestowali „narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego” oraz wyrazili wolę „walki o silną i wielką Polskę”.
– Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych – napisano w komunikacie.

W odpowiedzi na inicjatywę Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” protestuje przeciwko wydawaniu zgody na manifestacje, „podczas których w poprzednich latach dochodziło do łamania prawa”. Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” i związana z nim Grupa Anty-Nazistowska (GAN) przystąpiły do koalicji „Porozumienie 11 Listopada”, które – według komunikatu – „czynnie sprzeciwia się bezkarnym manifestacjom faszystowskim”. [Nie trzeba chyba bliżej prezentować stowarzyszeń typu „Nigdy więcej” czy „Otwarta Rzeczypospolita”, zwalczających nazizm tam, gdzie go nigdy nie było – pozakładanych i sterowanych przez żydoubecki pomiot, bermaniątka i fejginiątka. W porównaniu z tymi szumowinami faszyści wydają się być niemal sympatyczni. Trudno jest chyba znaleźć organizacje skupiające w sobie tylu nikczemników i kanalii, co „antyfaszyści”. – admin]

W proteście mają wziąć udział przedstawiciele blisko 40 organizacji społecznych, znani dziennikarze, artyści i politycy. – Protestujmy przeciwko wykorzystywaniu Święta Niepodległości przez faszystów. Faszyzm to nie patriotyzm! – mówi Wiktor Marszałek, koordynator protestu Stowarzyszenia ‚NIGDY WIĘCEJ’ i redaktor magazynu pod tym samym tytułem.

sm

http://www.polskieradio.pl

Komentarzy 37 to “Przeciw faszyzmowi w Dniu Niepodległości”

 1. Aleksander said

  No proszę, to już nawet nie „nacjonaliści” jak to bywało jeszcze kilka lat temu, ale „faszyści”! Ale sobie wymyślili, bezczelność i tupecik typowe dla narodu „miłującego pokój” Faszysta – niesamowicie razi homofobiczno-antysemicki wydźwięk tego słowa, brrr…. aż mi się jarmułka na głowie skurczyła z wrażenia, aj waj! Strach pomyśleć jaka jest według tych szumowin definicja patriotyzmu. Jeszcze trochę czasu, a już niedługo kroczenie ulicami własnego miasta z polską flagą w ręku będzie uznawane za przestępstwo nienawiści lub generalizując – faszyzm i jako takie będzie podlegało represjom. Pozdrawiam wszystkich „faszyzujących” gości Gajówki i uważajcie na siebie aby Was kto nie podpatrzył jak „hajlujecie” bo za to idzie się teraz siedzieć!

 2. Brat Dioskur said

  Podobnie jak kiedys sowiecka „Prawda” zawierala najwiekszy z mozliwych stek klamstw tak i dzisiaj komunofaszysci popisali sie niebywala fantazja nazywajac siebie …antyfaszystami.Ich pochod powinien nosic miano „SBeckiego”!

 3. zagrypiona said

  niedawno z ciekawosci sluchalam pewnej stacji radiowej, gdzie w audycji zamiennie stosowano wyraz: narodowiec/faszysta. niedlugo bedzie patriota=faszysta. to wszystko do tego zmierza.

  stosujac ocene kto jest faszysta a kto nie stosowana przez starszych i madrzejszych, mozna kazdego nazwac faszysta, na czele z nimi samymi. i ewentualnie jesli juz musza nas oskarzac to niech sami sie pukna w piersi. bo jak oni glosza hasla narodowe i morduja w ich imie to jest OK. a my, za ledwie marszu zrobic nie mozemy. U SIEBIE!. To skoro my jestesmy faszystami to czym sa oni? Oni chyba nawet niedlugo wujka A. przescigna w fanatyzmie, zaklamaniu i perfidii.

 4. JO said

  Uciskany Narod Polski, dzieki takim „Nigdy Wiecej” rozpozna szybciej , ze PZPR dawne to Partie „Rzadzace” z przybudowkami wyrastajacymi jak grzyby po deszczu, jak nowotwory z utopijnymi haslami „nigdy wiecej”.

  Tak, mozna miec zal do „elit” ale jak wielki jest zal do elit Kosciola Katolickiego w Polsce?! Tu nie moze byc mowy o zalu. Tu kazdy prawdziwy Katolik powinien zadac ustapienia ze stanowiska, opuszczenia kosciola, swiatyn. Kazdy Katolik powinien wygnac pseudopasterzy z parafii z Polski. To przeciez Polacy zawierzyli tym pasterzom, ktorzy przede wszystkim Nas opuscili. Won, won z Katolickich Swiatryn. Won z miejsc swietych Naszych Ojcow. Niech JPII smazy sie w piekle razem z Biskupem Dziwiszem i innymi pseudokatolikami, okupantami, kneblami, farayzeuszami etc, etc.

  Katolik nie tylko wybacza ale i dziala. Badzmy czynnymi Katolikami. Przestanmy chodzic na msze Modernistow – oszustow. Wybaczmy Modernistom – im tylko wowczas, gdy przyznaja sie do winy, poprosza o przebaczenie oraz zadoscuczynia. Jezeli tego nie spelnia zaden prawdziwy Katolik nie powinien nawet splunac w ich kierunku.

 5. Marucha said

  Wypada tylko powtórzyć:
  Organizacje „antyfaszystowskie” są pozakładane przez pomiot żydoubecji w celu zwalczania polskości i patriotyzmu.
  Skupiają w sobie najgorsze szumowiny i kanalie, jakie żyją pod polskim niebem – oraz pewną liczbę zupełnych idiotów.

 6. Inkwizytor said

  Nietutejszy z wybiórczej nawołuje do łamania prawa w dniu 11 listopada 2010

  http://czteryswiatastrony.blog.onet.pl/Blumsteinizacja-Polski,2,ID416851225,n

  P.S Blog godny polecenia

 7. Wosiu said

  Najlepsze jest to oskarżanie o faszyzm, bo są umundurowani na ciemno 🙂

  Jak w zeszłym roku poprzedni Rzecznik Praw Obywatelskich donosił gdzieś na ONR-owców, ze propagują faszyzm, bo są umundurowani, to wysłałem do niego i do prokuratury w której złożył doniesienie, zapytanie, czy wobec tego żydowska organizacja Betar (tzw. bejtarowcy, betarim) właściwe Brith Trumpeldor, paramilitarna organizacja zydowska działajaca w przedwojennej Polsce i licząca kilkadziesiąt tysięcy członków, była też organizacją faszystowską, bo nosili takie jakieś „faszystowskie” mundury. 🙂

  http://www.museumoffamilyhistory.com/zionism-betar-poland.htm

 8. Andrew said

  „Dla „antyfaszystów” faszystą jest każdy, kto nie liże d…y żydostwu. – admin”

  Pozwolę się nie zgodzić.

  Dla żydów/komuchów/antyfaszystów i innych faszysta = Polak. Ewentualnie zamiast faszysta używają słowa: radykał.

  Jeśli więc GW pisze faszyści, to oznacza POLACY.

  I na koniec krótko: WSZYSCY NA MARSZ – http://WWW.NIEPODLEGLI.NET

 9. Miroslaw Bernard said

  Warto jednak dodac ze dzieki Zadrudze i niepotrzebnemu hajlowaniu te „antyfaszystowskie” scierwa maja pozywke. Po co np NOP na gorze SW Anny hajluje. Rozumiem Falanga przed wojna ale po drugiej wojnie niestety znak ten nie kojarzy sie juz z Rzymem.

 10. Wosiu said

  Z hajlowaniem to może przesada, moze nie, jak ktoś sie uprze to jednak jest to tzw. salut rzymski.

  Podobnie ze swastyką. Swastyka jako taka, zwana ponoć u nas w przeszłości Swarzyca, to uniwersalny, ogólnoświatowy znak solarny znany wszystkim wczesnym kulturom. Bardzo popularny w starożytnych Indiach, skąd sanskrycka nazwa swastyka (svastika). Człowiek chciałby pochodzić sobie ze swastyką, używaną przed wojną przez niektóre jednostki podhalańskie WP, lotnictwo Finlandii itp. a tu dupa, można trafić do mamra za to. Bo żydostwu się ogólnie źle kojarzy a ogół nie wie, że prawdziwa swastyka jest przeważnie prawoskrętna (ramiona są załamane w lewo pod wpływem ruchu prawoskrętnego, jak ruch wskazówek zegara) i jest znakiem pozytywnym. Natomiast hitlerowski hakenkreuz, to swastyka odwrotna, lewoskrętna (znak ogólnie uznawany za negatywny chociaż są i inne interpretacje) i przechylona pod kątem 45o!!!
  Dlatego powinno się to nazywać hakenkreuz a nie swastyka.

  Co ciekawe, główne linie pola magnetycznego Słońca w widoku jakby sponad północnego bieguna Słońca układają się w znak swastyki…

  Swastyka jest popularnym znakiem w buddyzmie, np japońskim buddyzmie zen. Niektórzy japońscy lewacy z tego powodu ogłosili już w latach 70-80-tych, że buddyści zen to faszyści 🙂

 11. czeslaw said

  Paradiso judaeorum czy Judeo-Polonia
  czw, 2010-10-28 19:20 | Katylina
  Jak mowi stare ludowe przyslowie: „Dopoty dzban wode nosi, dopoki sie ucho nie urwie.”
  Wyglada na to, ze coraz wiecej Europejczykow ma juz dosc zydowskiej globalizacji.
  Gwaltownie rosnie popularnosc partii neonazistowskich w Zachodniej Europie.
  http://www.konflikty.wp.pl/ka
  Nasi rodzimi liberalowie pwinni zaczac szukac ksenofobow i antysemitow wlasnie tam a nie w kraju, ktory od kilkuset lat ma jakas chora sklonnosc do Zydow. Wystarczy siegnac do tak starego dokumentu jak”Statuty Kaliskie” z
  1264 roku, w ktorym nadawano Zydom szczegolne przywileje
  http://www.wicipolskie.org/pr
  I tak dzialo sie przez cale wieki. Tak, ze w koncu jako ‚paradiso judeorum,” mielismy szanse stac sie Judeo-Polonia,
  gdyby nam nie przeszkodzil ten wstretny Hitler.

 12. Rysio said

  Faszyzm byl i jest bardzo popularny. Po czym poznac’ faszyste?
  Ano po tym ze stawia dobro panstwa ponad dobro rodziny.
  Uwielbiam pokazywac’ to zdjecie Amerykanom – na jego widok po prostu glupieja.
  Na zdjeciu tak oto recytowano „pledge of the legion” przed II wojna, w USA.

  I jeszcze jeden link dla madrych ludzi do przemyslenia

  http://www.lewrockwell.com/orig3/perry1.html

 13. Radek said

  Tak sie sklada, ze syjonisci maja stare tradycje wspolpracy z faszystami a mawet dzisiaj brytyjscka mlodziez syjonistyczna dolaczyla do angielskich neonazistow. Tym razem jednak nie o Zydow chodzi, ale o Arabow. Przeciez Palestynczykow juz zamkneli w gettcie.

  http://newsgroups.derkeiler.c

  http://www.tentaclesofzion.co

  http://chodakiewicz.salon24.p

 14. Radek said

  Ci ktorzy pomstuja na nazizm i faszyzm powinni sie zastanowic w jakich warunkach w Europie te ruchy powstaly. Na wschodzie czail sie do ataku na Europe Zachodnia morderczy bolszewizm, ktory pod wzgledem rozmiarow zbrodni nie roznil sie bardzo od metod stosowanych przez Hitlera.
  Por.http://www.polpatriot.com/html/recenzje.html#zmagania

  Warto sobie zadac pytanie ktora to z zachodnich „demokracji” bylaby w stanie przeciwstawic sie ekspansji komunizmu.
  Mogl to zrobic jedynie system, ktory stosowal zblizone metody jak nazizm lub faszyzm.

  Poza tym, tym ktorzy biadola, ze Niemcy tak okrutnie postepowali z Polakami warto ptrzypomniec, ze Hitler proponowal rzadowi polskiemu przystapienie do paktu antykominternowskiego i wspolnego ataku na ZSRR. Polskie „nie” wykoleilo plany Hitlera, ktory musial
  zawrzec pakt z ZSRR. Japonia uznala to za zdrade, poniewaz sowieci musieliby walczyc na dwa fronty i nie mieliby wowczas szans na wygrana.
  http://www.prawica.net/node/20781
  http://www.silesia-schlesien.com/polskie-artykuly/15-wrzenia-1939-mogo-nie-by.html
  Czy mozna sie dziwic Hitlerowi, ze w takiej sytuacji wydal rozkaz, aby okrutnie zemscici sie na Polakach.
  Najpierw rzucamy sie w ogiem a pozniej narzekamy, ze sie poparzylismy.

 15. AND said

  Pan „Radek” z komentarza powyżej niech sobie odpuści dalsze komentarze.

  Tzw. hailowanie to każdy wie o co chodzi. Narodowcy odwołują się po prostu do tradycji endeckiej w której tego typu pozdrowienie było normą. Niestety będą musieli z tego zrezygnować, bo niejaki pajac Hitler zdecydował się używać tego gestu. Ciekawe kiedy zakazane będzie podcieranie du*y ręką, wszak Hitler też to robił (chyba, że ktoś ma inne informacje).

  Natomiast swastyki i runy w wykonaniu zadrugi czy innych narodowo socjalistycznych grup, to jak wiemy odwołanie do pogaństwa (jestem Katolikiem, więc nie pochwalam – ale tez nie zakazuje, a pisanie, że to hitlerowcy też mi nie odpowiada). Tu też jestem ciekaw, kiedy ściągną z anteny tzw. wróżbitów którzy wróżą z run.

 16. Zniesmaczony said

  Panie Radek niech Pan stąd spada na drzewo.

 17. Błysk said

  Wybieram się na pochód narodowy, bo lewacka Demokracja Pracownicza wiesza plakaty apelując” Zagrodzimy droge faszystom”.Sądzę,że to lewacy stanowią czerwony faszyzmm , są także lewackim ciemnogrodem. Jeśli się przebiję z głosem , to wzniosę takie okrzyki.

 18. Gmad said

  Polecam to przeczytać. Koniecznie! Kulisy „antyfaszystowskich” przygotowań do zablokowania Marszu Niepodległości:
  http://www.nacjonalista.pl/2010/11/07/teatr-jednego-aktora-czyli-kulisy-walki-z-patriotyzmem.html

 19. Gmad said

  „Antyfaszyści” będą rozdawać gwizdki:
  http://wyborcza.pl/1,75968,8616064,Przeciw_marszowi_faszystow__Wygwizdzmy_ich_z_miasta.html
  Z tej okazji NOP ogłosiło konkurs „Zbieraj gwizdki i wygrywaj nagrody!”:
  http://www.nacjonalista.pl/2010/11/10/zbieraj-gwizdki-i-wygrywaj-nagrody.html

 20. Brat Dioskur said

  Jezeli wierzyc Radkowi,to Warburg czy Prescott Bush (dziadzio debilju)finasowali zbrojenia Hitlera z obawy przed atakiem Sowietow przeciwko Zachodowi.Sowiety w tym czasie byly zupelnie osamotnione i czuly jeszcze w kosciach nadwislanska kleske.Probowaly sie jeszcze dobrac do Europy „przez kuchnie” ,ale Franco pokazal im …ruski miesiac.Pojscie wiec z Hitlerem na Sowiety bylo rownie bezsensowne co pojscie ze Stalinem na Niemcy,zwlaszcza ,ze ten drugi widzial inny scenariusz. Najpierw Niemcy pokonuja zachod a na wyczerpanych ta walka Niemcow spada sowieckie uderzenie ,ktore wyzwala Zachod i …plan Tuchaczewskiego jest zrealizowany. Stalo sie inaczej,bo Hitler uprzedzil uderzenie Stalina planowane na 6.VII.41 i losy swiata potoczyly sie inaczej.Frustracje Stalina obrazuje reakcja na komplenet Zukowa ,ktory pogratulowal batiuszce zdobycia Berlina.Stalin mial na to zareagowac sarkastycznym:”Zadne tam zwyciestwo Aleksander poil konie w Sekwanie”…

 21. Gmad said

  Z powodu wysypu tych marszów niepodległościowych w tym roku w polskich miastach (Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Bytomiu, Wrocławiu, Krakowie) oraz spodziewanej dużej frekwencji na nich, zwłaszcza na tym największym w stolicy (popartym przez sporo osobistości ze środowisk kombatanckich, politycznych, dziennikarskich, artystycznych- co jest precedensem)
  merdia systemowe dostają pierdolca, zwłaszcza „Głos Cadyka”:
  http://wyborcza.pl/1,75478,8615022,W_blasku_pochodni.html
  http://rebelya.pl/discussion/11405/11-listopada-beda-mordowac-lysych-w-garniturach-oprawcow-judzi-czerska/
  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/marsz-niepodleglosci-w-garniturach–autentycznosc-czy-kamuflaz,67719,1
  http://www.nacjonalista.pl/2010/11/10/wirtualna-polska-i-wirtualny-faszyzm-vs-adam-gmurczyk.html

 22. Gmad said

  No i oczywiście do sprawy nie mogło nie wtrącić się Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita”:
  http://www.facebook.com/pages/Warszawa-Poland/Otwarta-Rzeczpospolita/173011312036
  http://www.otwarta.org/oswiadcznie-ws.-kontrmanifestacji-11-listopada,1077.html
  http://www.otwarta.org/powiedz-nie-faszyzmowi!,1086.html
  http://www.otwarta.org/sprzeciw-wobec-udzialu-historykow-ipn-w-tzw.-marszu-niepodleglosci,1098.html
  http://www.otwarta.org/wolny-gwizd-obywatelski-zatrzyma-faszyzm,1097.html
  http://www.otwarta.org/z-prasy-wielkie-przygotowania-do-blokady-marszu-nacjonalistow,1092.html
  http://www.otwarta.org/przemyslaw-wiszniewski-nazisci-brukaja-narodowe-swieto-niepodleglosci,1091.html
  http://www.otwarta.org/z-prasy-rozpoczal-sie-tydzien-antyfaszyzmu,1078.html

 23. Gmad said

  http://marszniepodleglosci.pl/2010/11/10/%E2%80%9Etolerancja%E2%80%9D-gazety-wyborczej/

 24. 166 bojkot TVN said

  Najlepszy był dziś Seweryn Blumstein/Blumsztajn z „Gazety Wyborczej” w radiu TOK FM (skojarzonym z GW). Tak rzygającego antypolonizmem i pogardą do polskich narodowców polskojęzycznego Żyda trudno znaleźć poza gmina warszawska. Ten lump musi czuć się wyjątkowo bezkarnie, skoro tak bezczelnie judzi do nienawiści.
  Kilkakrotnie w publicznym medium użył sformułowania „tradycyjny polski faszyzm” wywodzący się od R.Dmowskiego. Nawet prowadzący wywiad usiłował uspokoić matoła, ale ten z uporem maniaka dalej nadawał o polskim faszyźmie. Dopiero kiedy usłyszał, że przecież Polska zawdzięcza Dmowskiemu odzyskanie niepodległości, trochę spuścił z tonu, bo na to już nie miał faszystowskich argumentów. Aż dziw, że ten człowiek -Seweryn Blumstein/Blumsztajn – narodowości żydowskiej, mieszkający w Polsce może tu jeszcze istnieć, że jeszcze szlag go z tej nienawiści nie trafił. Najwyższy czas, żeby przeniósł się gdzieś, gdzie nie ma takich tradycji „faszystowskich” jak u nas.

  Niniejszym za pośrednictwem strony https://marucha.wordpress.com/2010/11/09/przeciw-faszyzmowi-w-dniu-niepodleglosci/#comment-63141 zawiadamiam Prokuratora Okręgowego dla m.st. Warszawa o popełnieniu przestępstwa znieważenia Państwa Polskiego przez Seweryna Blumsteina/Blumsztajna z „Gazety Wyborczej” w radiu TOK FM w audycji po godz. 14.00 w dniu 10.11.2010 roku w przeddzień Świeta Niepodleglości Polski.
  Wnoszę również do KRRiT o odebranie koncesji radiu TOK FM, bo zaprezentowane w radiu faszystowskie, antypolskie treści pojawiają się tam codziennie, a kpina z Polski i Polaków, oraz pogarda, są „najmodniejszymi” tematami. Takie faszystowskie, antypolskie radio nie ma prawa istnieć w polskiej przestrzeni publicznej.

 25. gość said

  re 20
  Brat Dioskur ma rację. Jak można by było pogodzić pogański nazizm z katolicyzmem? To co spotkało nas podczas ostatniej wojny było najlepszym z możliwych wyjść.

 26. Inkwizytor said

  My kibice Legii Warszawa spotykamy się o 14:45 pod pomnikiem Małego Powstańca na Barbakanie. Potem idziemy na Plac Zamkowy gdzie z ONR, MW i innymi polskimi organizacjami i stowarzyszeniami przejdziemy pod pomnik Męża Stanu i Wielkiego Polaka, Romana Dmowskiego. Chwała Wielkiej Polsce !!!

 27. 166 bojkot TVN said

  Kiedy poszczególne telewizje urządzały sobie szczane prowokacje pod krzyżem, to kamery były gotowe, nieoznakowane i na wysięgniku. Wypindrzeni reporterzy zawsze gotowi, cały czas relacjonowali co te mohery robią.
  A dziś nie relacjonują, bo mohery się rozmnożyły w tysiące, i jak szekspirowski las maszerują na pałace
  http://niezalezna.pl/artykul/tysiace_ludzi_na_krakowskim_przedmiesciu/41174/1

 28. Darek T. said

  Szkoda tylko że tak wiele osób jest skłonnych do podążaniem za hasłami bez pokrycia. Organizacje typu „nigdy wiencej” i „otfarta Kolska” (pisownia celowa) nie wywiązują się ze swoich statutowych obowiązków. Te instytucje powinny na wstępie postawić samym sobie akt oskarżenia. Pisarz żydowski Ch. N. Bialik pisał: „Goje kiedyś może się dowiedzą, że myśl żydowska przenika powoli, jak trucizna w ich organizm państwowy.”

 29. Miroslaw Bernard D said

  Ten atak mediow w tym roku ma duze znaczenie dla lewicowo syjonistycznych srodowisk. Chodzi o to aby jak najwiecej patryjotow i kataolikow przyciagnac do PIS aby miec ich pod kontrola. Co prawda udalo im sie rozdrobnic Ruch Narodowy na male czesci ale mimo agentury te male organizacje jako calosc stanowia sile do ktorej sie przylacza coraz wiecej ludzi. A nie tak mialo byc. Ma byc jak wszedzie dwie glowne partie jedna udajaca prawice, tradycjonalizm a druga lewicowo centrowa udajaca. Gra idzie o wielka stawke.

 30. JO said

  … Czy istnieje gdzies partia, ugrupowanie, ktore podalo by do sadu tych krzykaczy co opluwaja Polske i lamia jej prawa?Chetnie bym sie pod pismem do prok podpisal.

 31. 166 bojkot TVN said

  30/JO
  Tak, taka partia istnieje istnieje – to Ty, ja, każdy, kto umie mówić i pójdzie na policję złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Najlepiej natychmiast po usłyszeniu, dowiedzeniu się o przestępstwie, bo taki mamy prawny OBOWIĄZEK. Należy więc tę prawną możliwość przewidzianą dla donosicieli – wykorzystać przeciwko zdrajcom i donosik kiedy tylko jest powód. Policja zajęta tysiącami, milionami zawiadomień, będzie musiała coś z przestępcami zrobić.

 32. 166 bojkot TVN said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2592&Itemid=100

  W odpowiedzi Blumsztajnowi – dość uprzejmy tekst, do ludzi bez zdolności honorowej po prostu powinno się używać ich knajackiego języka i metod, bo inaczej nic nie zrozumieją. Pewnie dr.Jan Żaryn nie zna języka jidisz.

  (…)MW działała od lat 20-tych jako młodzieżówka największego klubu parlamentarnego Polski Odrodzonej Związku Ludowo-Narodowego (tzw. „endecja”). Po zamachu majowym stanowiła zaś główny trzon Obozu Wielkiej Polski założonego przez Romana Dmowskiego. Członkowie MW za podstawę swego programu uznali lekturę „Kościół, naród, państwo” autorstwa Dmowskiego, wydaną w 1928 r. W pracy tej autor podkreślał ścisły związek między dziejami narodu i chrześcijaństwa, między chrześcijańskim wychowaniem jednostki a pracą na rzecz wspólnoty narodowej. W ten sposób rodziło się pokolenie radykalnie katolickiej młodzieży, która na serio traktowała swą wiarę w Boga i swe obowiązki wobec wspólnoty narodowej. Nie miała zaś tak dogmatycznego, pozytywnego stosunku do demokracji – szczególnie liberalnej – jak ich niedawni protektorzy z ZLN. Stąd, gdy władza sanacyjna zdelegalizowała OWP w 1933 r., część tego – już dorosłego – środowiska nie weszła do Stronnictwa Narodowego (następcy ZLN), lecz utworzyła osobną strukturę o nazwie Organizacja Polska.

  Była to tajna organizacja kilkustopniowa, a warunkiem wejścia do niej było nienaganne wychowanie chrześcijańskie (nie tylko katolickie), praktyczne prowadzenie swego życia zgodnie z dekalogiem, a nadto sprawdzenie się w służbie na rzecz konkretnej wspólnoty (np. w Grupach Szkolnych ONR, czego przykładem był Jan Bytnar, ps. „Rudy”). OP tworzyła polska inteligencja prawicowa o poglądach konserwatywnych, przywiązana do nauki społecznej Kościoła, szczególnie do idei korporacjonizmu. Należeli do niej wybitni specjaliści z wielu dziedzin: prawnicy, filozofowie, ekonomiści, czy też dziennikarze. Wielu z nich jest dziś – niestety – nieznana.

  Przykładowo zatem wymieńmy kilka postaci: Jan Mosdorf, twórca OP i jej jawnego środowiska, czyli ONR-ABC, w czasie wojny więzień obozu koncentracyjnego w Auschwitz, członek tamtejszego podziemia, zginął m.in. za radowanie Żydów. ks. Prof. Jan Salamucha, przed wojną najmłodszy (33 letni) profesor filozofii i kierownik katedry na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zginął w czasie powstania warszawskiego. Prof. Józef Rafacz, wybitny prawnik i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zginął w powstaniu warszawskim. Prof. Bolesław Sobociński, filozof i etyk, w czasie wojny stojący na czele OP (poziom „A”), m.in. kierował wywiadem antykomunistycznym i antyniemieckich tak na terenie OP, jak i Narodowych Sił Zbrojnych. Po wojnie , dzięki ucieczce z kraju, znalazł się w USA, gdzie przez wiele lat był profesorem Uniwersytetu Katolickiego Notre-Dame.

  Z bardziej nam znanych postaci warto wymienić Janusza Regulskiego i jego syna, Jerzego, po 1989 r. profesora i twórcę ustawy samorządowej. Z kolei inny członek OP młodszego pokolenia, który przeżył wojnę i kazamaty stalinowskie, prof. Antoni Symonowicz był znanym po wojnie ekonomistą. Zbigniew Makarczyk, po 1956 r. był zaś posłem na sejm z ramienia koła poselskiego ZNAK. Inny członek OP, Edward Kemnitz w czasie wojny wraz z ojcem, właścicielem fabryczki, ratował Żydów, po wojnie katowany i dwukrotnie więziony, po latach starań o paszport w końcu wyjechał do USA. Odznaczony medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Nie był jedynym, który walczył tak z Niemcami, jak i z komunistami. Podobnie pozytywnie w dzieje narodu polskiego wpisał się inny członek OP młodszego pokolenia, Leszek Prorok, znany literat i działacz „Solidarności”. W latach 80-tych zastępca prezesa ZLP Jana J. Szczepańskiego i jego główna podpora. Wielu z działaczy OP znalazło się także na emigracji, m.in. Mieczysław Harusewicz, publicysta „Myśli Polskiej”, a także Wojciech Zaleski, od 1955 r. dyrektor polskiej sekcji Radia Madryt, czy Wojciech Dłużewski, współtwórca londyńskiego „Veritasu”, przed wojną jeden z organizatorów Ślubów Jasnogórskich młodzieży akademickiej z maja 1936 r.

  Ta lista wielkich Polaków, którzy należeli od lat 30-tych do MW i ONR (de facto OP) jest dużo większa. Większość z nich nie przeżyła lat 1939 – 1956. Pozostali przy życiu milczeli na temat swej przeszłości. Tylko nieliczni dożyli roku 1989. Dużo więcej do powiedzenia w tym czasie – w latach 1939 – 1989 – mieli kolaboranci z okupantami, w tym specjaliści od gadzinowej i stalinowskiej prasy. Niestety, zaszczepiony przez nich fałszywy obraz działaczy obozu narodowego, nadal bliski jest wpływowym środowiskom medialnym. Bezkarność, z jaką mogą sobie w wolnej Polsce pozwalać na kontynuowanie dzieła stalinowców, jest porażająca. Stąd, wraz z Wojciechem Muszyńskim przygotowaliśmy dwa tomy olbrzymiej publikacji, traktującej o dziejach Organizacji Polskiej w latach 1934 – 1955. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy (najdalej) ukażą się one nakładem Instytutu Pamięci Narodowej. Wtedy kłamcy zamilkną. Raz na zawsze.

  dr hab. Jan Żaryn – członek Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów. Historyk, specjalizuje się w dziejach Kościoła katolickiego w Polsce, w historii: emigracji po II wojnie światowej, obozu narodowego i w relacjach polsko-żydowskich. Autor wielu książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych; publicysta. Filister „Arkonii”; działacz społeczny. Profesor UKSW i były doradca prezesa IPN.

 33. 166 bojkot TVN said

  Manifestacje na Starym Mieście:
  TVP -Info donosi, że p.Ikonowicz został ranny w głowę na kontrmanifestacji, był w pochodzie przeciwko faszyzmowi. Teraz ten człowiek tworzy „Nową Lewicę”.
  Człowieku! Jak widać jeszcze za słabo ci przy…pie..li, bo gadasz te same głupoty. A już udział w manifestacji przeciw faszyzmowi w Polsce 11.11.2010, to jednocześnie skrajne kretyństwo, zdrada, bo kto Ci płaci za nadstawianie głupiego starego łba, drugiemu jak Ty czerwonemu bandycie, który lekko Cię drasnął, żeby TVP-Info podało, że jakiś komuch został ranny? To nie pierwszy taki numer w Twojej formacji, jeden – prezydent Sosnowca (chyba) za teatralne okaleczenie siedzi w kiciu.

  Wy matoły! Zdrajcy! Wynieście się z Polski, skoro narodowcy się Wam nie podobają. W telewizorze w TVP – autorytet Biedroń, złapany gdzieś na chodniku, ciota, pedał, homoś, zbok walczy z „polskim faszyzmem”. A won! Dziwne, że ta sama reporterka nie dotarła do znanych polityków z legalnego pochodu, tylko zapewne umówiła się z ciotą wcześniej, żeby wykonać zadanie. Mam nadzieję, że ta paniusia wyleci z TVP już jutro.
  Nie ma w okienku nikogo z legalnego pochodu narodowców! Tylko info, że biorą w nim udział JKM, Pośpieszalski, JR Nowak, prof. Giertych i wielu innych znanych ludzi, którym faszyzm bardzo trudno zarzucić.
  Teatrzyk trwa, tylko scenarzyści muszą liczyć się z wariantem, że aktorzy pogonią i reżysera i scenarzystów, i sami przejmą swój teatr. Nawet będą wystawiać wreszcie swoje własne sztuki, których od wojny nie mogli grać, ani pisać.

 34. JO said

  Do 166 Bojkot,… mieszkam za granica Polski. Nie moge uczestniczyc w manifestacjach, pochodach bo nie jestem na miejscu…., gonie za przetrwaniem rodziny, za pieniedzmi dla rodziny. Nie moge wiec podac nikogo do sadu etc, bo sad kaze mi przyjechac i zlozyc, skladac zeznania. Nie stac mnie na dodatkowy wyjazd. Wazne jest , dlatego, zeby byla jakas zorganizowana grupa. Ja moge ja wspierac finansowo nieco ale nie moge miec wolnego czasu. Mysle, ze to problem wielu Polakow, ktorzy sa w potrzasku finansowym. Podpisuje sie pod wieloma petycjami ale – dostepnymi w internecie…
  Zapewne robie za malo….wiem….

 35. 166 bojkot TVN said

  Durnie z GazWyb zaplacili jakimś innym młodym faszystowskim żydowskim durniom żeby ci poprzebierani w obozowe pasiaki stali przed kościołem św. Anny i protestowali przeciwko KOMU? KOMU/ PRZECIWKO KOMU DURNIU PROTESTUJESZ?

 36. 166 bojkot TVN said

  36…CD /
  I TO JUŻ NIE JEST ŚMIESZNE, ANI ŻENUJĄCE!
  Ci ludzi publicznie posadzaja Polaków o stworzenie obozów koncentracyjnych i wszyscy ci durnie powinni być zatrzymani i dotąd wiezieni aż dowiedzą się kto tak naprawdę stosował i stosuje metody faszystowskie. Dla ułatwienia dodam – jedźcie do BERLINA I TEL AWIWU.

  Te wszystkie rozróby to konsekwentne działania zmierzające do wywołania III wojny światowej skierowanej wyraźnie przeciwko Polsce! to wszystko dzieje się w „przeddzień” polskiej rezydencji w UE!
  Jeśli nie uda się wojna, to rozruchy mogą wyeliminować 6 miesięczny decyzyjny okres, w którym polska będzie mieć znaczący wpływ na sprawy unijne.

 37. antynwopw said

  W Belgradzie jak maszerowali pedały to Serbowie ich lekko podpiekli:) Czasy idą takie, że trzeba będzie podobnie zacząć działać w Polsce przeciwko wszelkiej maści lewakom, antyfaszystom??, homosiom itp.

  Jeśli w tej hołocie będą ogłupieni Polacy to szybko zmądrzeją, jeśli nie to niereformowalnych i innych „wybranych” przybłęd żal mi nie będzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.