Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niesiołowski zapalił chanukowe świece

Posted by Marucha w dniu 2010-12-02 (Czwartek)

Żydowskie święto w Sejmie

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wspólnie z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem zapalili w środę w Sejmie świece chanukowe. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał miniaturę miasta Jerozolimy.

Chanuka to żydowskie święto Światła, które trwa osiem dni. Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie kolejno świateł: jednego – pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy to zapalane jest osiem świateł. Używany jest do tego charakterystyczny świecznik zwany chanukiją.

Święto Światła jest obchodzone na pamiątkę zwycięstwa żydowskiego rodu Machabeuszy nad wywodzącymi się z Syrii Seleucydami w 165 roku p.n.e. Przed uroczystością każdy z gości otrzymał jarmułkę – nakrycie głowy noszone przez Żydów.

Świeca jak dobry uczynek

Wicemarszałek Sejmu wyraził radość z obchodzenia święta Chanuki w parlamencie i zaznaczył, że jest to święto pokoju, tolerancji i wzajemnego szacunku. Podkreślił, że narody polski i izraelski są do siebie podobne i związane od setek lat walką o wolność. – Zawsze jesteście mile widziani w gmachu parlament” – zwrócił się do gości Niesiołowski.

Przesłaniem świec chanukowych jest, żeby zapalać je codziennie, o jedną więcej. Podobnie powinniśmy czynić w naszym życiu, czyli każdego dnia powinniśmy czynić jeszcze jeden dobry uczynek.

Rabin Shalom Stembler ze wspólnoty Chabad Lubawicz powiedział, że zapalone świece symbolizują zwycięstwo moralności i zwycięstwo ciemności nad światłem – (podkreślenia St. Fiut).

– Przesłaniem świec chanukowych jest, żeby zapalać je codziennie, o jedną więcej. Podobnie powinniśmy czynić w naszym życiu, czyli każdego dnia powinniśmy czynić jeszcze jeden dobry uczynek – podkreślił. Stembler podziękował za to, że zapalenie świec chanukowych stało się czymś normalnym i nie zapomniano o tym święcie.

Ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner powiedział, że przed drugą wojną światową w Warszawie Chanukę świętowało się w bardzo wielu domach. – To już nie wróci, ale jesteśmy zadowoleni, że wróciła pamięć o tym święcie, że nie umarła – pokreślił. Dodał też, że jest zadowolony z dobrych stosunków między rządami i społecznościami obu krajów.

W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia księżycowego miesiąca Kislew (listopad – grudzień). W tym roku przypada od 1 do 8 grudnia.

http://www.wicipolskie.org

Admin zrezygnował z umieszczania zdjęć polskojęzycznych dostojników w myckach w towarzystwie starszych i mądrzejszych.

Komentarzy 51 to “Niesiołowski zapalił chanukowe świece”

 1. Humorek said

  Gdyby w polskim parlamencie zasiadali uczciwi i uczciwie wybrani przez Polakow Polacy – choc w wiekszoci Polacy, to mozna by bylo na temat tej chanukowaej historyjki dyskutowac – ale w obecnej sytuacji, to po prostu hucpa jak, powiedzmy, w 1950 roku czy w 1976 ! Smutne to i tyle.

 2. fedif said

  to moze w ramach dobrych stosunkow polsko-zydowskich
  zawiesmy krzyz w knesecie…
  herr Nuselbaum

 3. 166 bojkot TVN said

  Trzeba jeszcze dodać, że Żydzi zbeszcześcili polski Sejm chodząc tam w kapeluszach, kiedy nad ich głowami widniało godło Polski.
  W naszej cywilizacji chodzenie w cudzym domu, w kościele, urzędzie, sądzie jest oznaką najwyższego braku kultury i lekceważenia gospodarza. Chamstwa po prostu.

  Jest naturalnym zachowaniem dostosowanie się do zwyczajów miejscowych – dokładnie tak jak w nakryciach głowy przybywają pod Ścianę Płaczu nie-Żydzi.

  Dziwne, że tego żydowskiego buractwa w naszym Sejmie nie zauważył żaden dziennikarz choćby z GW, albo takiego TOK FM, i nie wałkują tego przez tydzień, jak to było np. z Giertychem, albo Lepperem, dr Garlickim. Ej! Dziennikarskie tirówki! Jest głośny temat! Tylko Pulitzer od tej nagrody, to też chyba Żyd, nagrody nie dostaniecie….

 4. JO said

  Z „drugiej strony” jak to Zydzi mowia – to dobrze , ze zapalaja menore w Parlamencie. Przeklemstwem dezorientacji Polakow jest brak wyraznego odroznienia Polakow od polskojezycznych.
  Uni w swej bezczelnosci ujawniaja sie i dobrze! Polacy beda miec wiecej obrazow na „przejrzenie”!

 5. Usunac zydowskie symbole / Remove menorah
  26 Signatures

  Published by Jerzy Ulicki-Rek on Dec 24, 2009
  Category: Civil Rights
  Region: Poland
  Target: Prezydent and Sejm R.P.
  Web site: http://www.polskawalczaca.com
  Background (Preamble):
  Panie Prezydencie,Panowie poslowie.

  My nizej podpisani domagamy sie usuniecia ze wszystkich panstwowych urzedow a w szczegolnosci z Palacu Prezydenta i Sejmu Rzeczypospolitej obcych symboli religijnych nie majacych niz wspolnego z Bozym Narodzeniem.

  Trzy lata temu Prezydent R.P. wzial po raz pierwszy udzial w tej haniebnej ceremonii przedkladajac tradycje i kulture obcych nam religii nad polskie wierzenia i tradycje.

  W programie Pana Prezydenta znalazl sie czas na wizyte w synagodze.Na wizyte w kosciele jakos go zabraklo…

  W tym roku swiecznikowa farsa miala miejsce po raz trzeci.
  Z powodu nieobecnosci Prezydenta role „swiecznikowego ” spelniala jego zona.

  Ignorujac narodowe tradycje i obyczaje narodu ,ktory rzekomo reprezentuja Prezydent R.P. i poslowie na Sejm obrazaja w tym momencie wszystkich Polakow.

  Cos takiego nie moze miec miejsca.Tolerancja dla innych wyznan to jedno.

  Narzucanie Polakom obcych symboli religijnych ,symboli ,ktorych wymowa wykracza daleko poza religie- to zupelnie inna sprawa.

  Petition:
  My nizej podpisani domagamy sie aby zydowskie symbole religijne -menory -nie majace niz wspolnego z nasza religia,kultura i tradycja zostaly natychmiast usuniete ze wszystkich urzedow panstwowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

  Nie jestesmy sobie w stanie wyobrazic sytuacji gdy w czasie hitlerowskiej okupacji dowodca Armii Krajowej ,gen.Bor-Komorowski rozwieszalby ogromna flage ze swastyka z okazjii urodzin Hitlera.

  Cos podobnego ma wlasnie miejsce.

  Symbole okupanta forsowane na naszej swiadomosci przez tych, ktorzy rzekomo nas reprezentuja i bronia naszych, narodowych interesow.
  Hanba.

  Sign the petition

  The Usunac zydowskie symbole / Remove menorah petition to Prezydent and Sejm R.P. was written by Jerzy Ulicki-Rek and is hosted free of charge at GoPetition.
  Contact author here.
  Petition tags: menora, zdrada, hanba

  http://www.gopetition.com/petition/33036.html

  Jerzy

 6. Krzysztof M said

  Cokolwiek mówią gojom – kłamią.

 7. lopek said

  Czyli co? Polacy na swojej ziemi, będą wcześniej czy później, traktowani podobnie jak Palestyńczycy o ile się nie przebudzą.

 8. Miroslaw Bernard said

  To juz standard. Poprzedni prezydent robil to nagminnie.:(. Szkoda ze Ci niby polscy politycy nie obchodza katolickich swiat tak zagozale. Dramat.

 9. Marian Barański said

  Ja jednak ciekaw jestem ktoś wziął udział w chanuce. Szczególnie interesuje mnie czy był tam ks. kardynał Kazimierz Nycz,który już raz, jako biskup Warszawy , w tym uczestniczył.

 10. spawmag said

  Ku..a mać?jestem taki wk…iony,że nie wiem jak to skomentować.

 11. Zerohero said

  Fajnie święto….Na pamiątkę wygranej bitwy…inne święto, święto Purim jest z kolei na pamiątkę rzezi dokonanej w starożytności na Persach. Żydzi jedzą wtedy potrawę o nazwie „uszy Hanana”. Hanan to był straszny antysemitnik, którego razem z tysiącami innych Persów eksterminowano na sposób żydobolszewicki.

  Im człowiek lepiej poznaje tą sektę, tym bardziej jest wstrząśnięty. Jak dodać do tego urywki z Talmudu na temat gojów, to nie dziwne, że każde świadome społeczeństwo starało się ich pozbyć, za ich teorią szła bowiem praktyka. Teraz na fali holokaustu zbeszczelnienieli i pozamykali usta wszelkiej krytyce.

 12. Nobel said

  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.

  Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

 13. Miroslaw Bernard said

  Z drugiej strony prosze znalezc kraj w Europie gdzie oficjele chanuka nie obchodza. Bo nawet Putin to robi.

 14. Ryziel said

  No wreszcie Niesiołowski na włściwym miejscu, jeszcze tylko przyzna się do prawdziwego nazwiska i już będzie mógł zapalić następne świeczki.Cały ZCHN jest z niego dumny.

 15. Józef Piotr said

  Poprzednio palił hanukowe świece w otoczeniu Rabinów Pan Prezydent L. Kaczyński w swoim Pałacu.
  A i tak to nie pomogło gdyż wiecie dlaczego. Jakoś dziwne mi się wydaje że Rabini nie uchronili Go od najgorszego a do tego dalej milczą w temacie .
  Nie jest to o zgrozo !! Karamba !!
  Czy ktoś mi poomoże to zrozumieć ?

 16. Babka z Gdyni said

  Gdyby Pałac Prezydencki otworzył swoje podwoje dla świąt innych wyznań ( muzułmanie, prawosławni itd), można by to uznać za swego rodzaju pluralizm, choć moim zdaniem zupełnie w tym miejscu zbędny.
  Wg.mnie jest to ustępstwo wskutek od dawna instniejącego szantażu.
  Dla mnie to obca kultura i nie muszę sie nią zachwycać, zwłaszcza,że od pewnego czasu wiem jakie niesie skutki.

 17. Kapsel said

  Jako rodzimic Ziemi Polskiej, żądam od w-ce marszałka p.Niesiołowskiego Stefana aby w imieniu Polski zapalił lampki na choince Bożonarodzeniowej w knesecie a potem w tym samym miejscu o właściwej porze..Świece Paschalną.

 18. Babka z Gdyni said

  @ Józef Piotr- pamiętam to wydarzenie!Bardzo mną wstrzasnęło.Pan Prezydent w mycce stał jak słup soli nic nie rozumiejąc z tego co tam szwargotali rabini, bo rzecz jasna o tłumaczeniu na polski nie mogło być mowy.
  Równie dobrze mogli sobie z Prezydenta dworować lub ciskać inwektywami.
  Kto da gwarancję,że tak nie było?

 19. efka said

  Co ja o tym myślę: oto wszystkie słowa jakie cisną mi się pod palce należy wykropkować ………………………………………

 20. Miet said

  No a co sami poslowie Sejmu – czy sie opowiadali „za – a moze i przeciw”?:-)))
  Czy w ogole pytano ich o zgode? Jezeli nie, to po jaka cholere jst ten Sejm.
  Byloby taniej, gdyby go nie bylo.
  Diety poselskie proponuje przydzielic dla sierocincow a poslow rozgonioc na cztery wiatry.
  No tak ale kto to zrobi???

 21. antykk said

  Cóz się dziwicie? Przecież to kneset wolski, a nie sejm polski!

 22. Kapsel said

  Czarni, chytrzy, brodaci,
  Z obłąkanymi oczyma,
  W których jest wieczny lęk,
  W których jest wieków spuścizna,
  Ludzie,
  Którzy nie wiedzą, co znaczy ojczyzna,
  Bo żyją wszędy,
  Tragiczni, nerwowi ludzie,
  Przybłędy.

  Szwargocą, wiecznie szwargocą
  Wymachując długimi rękoma,
  Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy
  I uśmiechają się chytrze,
  Tajnie posiedli najskrytsze
  Z miliarda czarnych, pokracznych literek
  Ci chorzy obłąkańcy,
  Wybrany Ród człowieczy!
  Pomazańcy!

  Pogładzą mokre brody
  I znowu radzą, radzą…
  – Tego na bok odprowadzą,
  Tego wołają na stronę,
  Trzęsą się… oczy strwożone
  Rzucą szybko przed siebie,
  Czy ktoś nie słyszy…

  Wieki wyryły im na twarzach
  Bolesny grymas cierpienia,
  Bo noszą w duszy wspomnienia
  O murach Jerozolimy,
  O jakimś czarnym pogrzebie,
  O rykach na cmentarzach…

  …Jakaś szatańska Msza,
  Jakieś ukryte zbrodnie
  (…pod oknami… w piątki… przechodnie…
  Goje… zajrzą do okien… Sza! Sza-a-a!) J.Tuwim

  dzisiaj już nie….Sza! Sza-a-a!..dzisiaj cha-cha-cha…i zablokować drogę do pomnika św.p.Romana Dmowskiego 11 listopada 2010. podczas legalnie zgłoszonego marszu.
  http://wirtualnapolonia.com/2010/11/12/red-blumsztajn-przejmuje-ulice/

 23. MatkaPolka said

  Zapalenie świec na menorze w polskim sejmie niesie z sobą duże konsekwencje prawne.

  Żydzi są mniejszością etniczna i ty samym udowadniają ze sejm nie jest sejmem polskim, a sejmem żydowskim,
  a wiec sejmikiem mniejszości żydowskiej czyli WAADEM.

  Mniejszość etniczna żydowska NIE ma JURYSDYKCJI nad większością narodową polska.
  Ma jurysdykcje WYŁĄCZNIE nad mniejszością żydowską.

  I wszelkie ustawy sejmowe Waad-u mogą dotyczyć wyłącznie mniejszości żydowskiej, a nie większości etnicznej polskiej.

  Wybory do sejmu okazują się być oszustwem – i w ten sposób zostają unieważnione. Ktoś musi za to ponieść konsekwencje i kare.

  Naród polski nie głosował na przedstawicieli narodu żydowskiego, ale na przedstawicieli narodu polskiego.!!!

  Mamy w ten sposób stan bezprawia w Polsce .

  ŻYDZI SA AGRESORAMI NA INSTYTUCJE ŻYCIA PUBLICZNEGO NARODU POLSKIEGO
  I powinni być traktowani, jako AGRESOR – tak samo jak agresor niemieckiej, nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej podczas II wojny światowej.

  Sejm stal się enklawa polityczna narodu żydowskiego i powinien być otoczony DRUTEM KOLCZASTYM do czasu powołania Tymczasowej Rady Stanu, która postanowi jak pozbyć się Agresora, a w okresie poźniejszym I przeprowadzenia wyborów do sejmu z WYŁĄCZENIEM ŻYDÓW , którzy już maja swoje przedstawicielstwo i swój sejmik mniejszości etnicznej.

  Trzeba powołać urząd przysięgi państwowej z oświadczeniem o braku przynależności do obcych i wrogich narodowi polskiemu organizacji – z plutonem egzekucyjnym za złamanie przysięgi i kara śmierci na kilka pokoleń.

 24. MaxD said

  ”Spawmag powiedział/a
  2010-12-02 (czwartek) @ 13:28:01
  Ku..a mać?jestem taki wk…iony,że nie wiem jak to skomentować”

  I oto wlasnie IM chodzi!!!

  Zaczalem pisac coc wiecej ale strona mi ‚uciekla’ a po powrocie juz i wpis mi zniknal…cholewcia.
  Widocznie nie byl wazny.

  Acha.Przypomnialem sobie.
  Caly ten ‚polski estabbiszment’ jest oparty na ‚honorze’ popartym przez ‚elektorat zwany HONORARIUM!

  Dlatedo tance przy przy swiecach, TFU MENORACH to tylko BONUSY do HONORARIUM. Mozna to odczytac jako 15-ta premie roczna, bo czternastke to juz przerabialismy KIEDYS z okazji Swieta Gornika (nie mylic z BARBURKA).
  Tegorocznym beneficjantem zostal uroczyscie ogloszony rabbi NIESIOLOWSKI.
  shalom lucyfercum!
  MD
  DDD

 25. Olo_kru said

  Trochę prowokując:

  Pan Ulicki-Rek napisał w petycji:
  My nizej podpisani domagamy sie aby zydowskie symbole religijne -menory -nie majace niz wspolnego z nasza religia,kultura i tradycja zostaly natychmiast usuniete ze wszystkich urzedow panstwowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

  A przecież mniejszość żydowska żyła w Polsce od setek lat, mając wpływ na naszą tradycję i kulturę, mniejszy na religię. Wspomnijmy tylko średniowieczne tradycje spotykania się w żydowskich szynkach.
  Podobnie, religijne mniejszości w Polsce mają duży wpływ na kulturę i tradycję lokalną, wspomnijmy tylko pielgrzymki na Grabarkę.

 26. Marucha said

  25:
  Inne mniejszości: białoruska, słowacka, tatarska itp. nie sprawiają Polsce żadnych trudności. Nie działają na szkodę państwa, nie szkalują go za granicą.

  Żydzi są elementem napływowym, obcym kulturowo, mentalnie i moralnie, wrogim Polsce, Polakom i polskości.

 27. MaxD said

  @25.
  Oj. Komus tu sie zbiera na sentymenty.
  Trzeba by, co jest niemozliwe, dowiedziec sie, ilu pracowitych synow TEJ ZIEMI w tamtych szynkach przegralo pieniadze, ziemie, chalupy, dobytek calego zycia i poszlo na zebry za dlugi.
  Powie ktos, ze glupi byli ze pili. No i co z tego? Ja powiem ze byli ofiarami SYSTENU wyzysku juz wtedy funkconujacego (wszak mieli ‚dobrych nauczycieli’) przekletych parchow na tej ziemi. Nieuleczalnych, nieasymilujacych sie, chorych genetycznie pokolen chazarow, czcicieli FALLUSA (Hollywood to uwienczenie), ktorzy przeniesli do naszej cywilizacji raka, zaraze ich sposobu zycia, myslenia ich pseudokultury, dzikiej i okrutnej, niemajacej NIC wspolnego ze SLOWIANSKA. ‚Kultury’ bez KULTURY, ktorej dopiero w slowianskim obszarze nabrali ‚oglady’, ale nigdy nie pozbyli sie ich genetycznej ‚dzikosci’ co najwyzej fizycznie i duchowo ‚wygladzonej’, w mniejszym czy wiekszym stopniu. Nigdy jednak do konca nieumiejacym pokochac swoich dogrodziejow, ktorych pogardliwie okreslali i okreslaja bydlem-gojami.
  Bede juz powoli konczyl bo sie zapale, a nie o to chodzi.
  Przylecialem na ta Ziemie bez cienia jakiegos problemu zydowskiego. Dojrzewalem bardzo wolno. Zycie podpowiedzialo mi wybory. Niektorzy znajomi okreslaja mnie ze jestem antysemita. Ja ANTYSEMITA!
  Jak mam tym ‚znajomym’ wytlumaczyc ze nim NIE BYLEM a teraz to juz na pewno NIE JESTEM, gdyz ONI nie sa SEMITAMI i wrecz semitow morduja, a pojecie to ma zupelnie inny wymiar. Jest przyczynkiem do wojny KULTUR, CYWILIZACJI i to na ICH zyczenie.
  Amen.
  Czas do matecznika.
  DDD
  MD

 28. Kapsel said

  cd.22
  do znieważania i blokowania ..Bóg,Honor,Ojczyzna ..nie zawahają się i robią to na wszystkie sposoby wciągając w to kogo tylko się da…
  już od najmłodszego.


  jak napisałem wyżej..cha..cha..cha..

  i wielki finał…gwizdu..gwizdu..a wy goje ..poszli wszyscy w p……..u.

 29. Olo_kru said

  I to jest właśnie przykre.
  Hazard, lichwa, frankiści. To jest też część polsko-żydowskiej tradycji. Bo tradycja nie zawsze jest dobra.

  ad. 28
  Co to za impreza tam?

 30. JO said

  26. „Inne mniejszości: białoruska, słowacka, tatarska itp. nie sprawiają Polsce żadnych trudności” – to nie sa mniejszosc a Polacy. Kiedys okreslano ich mianem …genu ruskiego, tatarskiego…

  Uzywajmy wlasciwych sformulowan a nie znaczen judaistycznych-falszywych dzielacych Polakow. Kazdy czlowiek , ktory chce byc Polakiem – juz jest Polakiem, gdy chce i przyjmuje Polska kulture. Osoba naplywowa lub ich potomkowie nie chcacy byc Polakami – Polakami nie sa, dlatego Zyd ktory nie przyjmuje kutury Polskiej jest Zydem, judaista…., lecz Zyd, ktory chce byc Polakiem i przyjmuje Polska Kulture – jest Polakiem (…takich jak sie okazuje jest b malo)

 31. Kapsel said

  ad.29
  napisałem o tym w 22 ale przypomnę:

  http://wirtualnapolonia.com/2010/11/12/red-blumsztajn-przejmuje-ulice/

  tam to impreza ..która nazywa się się Marsz Niepodległości odbyła się dn. 11 XI 2010 o godz.15 tej i była legalnie zgłoszoną manifestacją w Warszawie.

  „Marsz Niepodległości” próbowali zakłócić przeciwnicy manifestacji. Na ul. Browarnej w dwóch punktach zorganizowali oni blokady.

  Policja wzywała przez megafon kontr demonstrantów do ustąpienia, bowiem ich manifestacja na ul. Browarnej była nielegalna.
  Ps.
  O tradycji napisano i wypowiadano się bardzo dużo ,no cóż w moim sercu a pewnie i w bardzo wielu Polakach żyje właśnie taka:
  Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.

  * Źródło: film Miś
  …a kolęda tuż,tuż.

 32. Brat Dioskur said

  Tym razem cwiczenia z Obrony Cywilnej odbyly sie pod kierownictwem Niesiola ,tak wiec teraz wiadomo gdzie szukac zapalek i swiczek jak Big Bin wylaczy w Sejmie prad …no ,ale a jak tam u prezia Komory ?

 33. Mordka Rosenzweig said

  re 2.

  panie Nuselbaum,

  Coz to za okropny pomysl aby zawiesic krzyz w knesecie!!!

  Jak to przeczytalem to sie zachorowalem.

 34. Elsa said

  W kościele katolickim, w mojej parafii też jest menora. A ksiądz to typowy żyd, który robi swoim „owcom” wodę z mózgów. Dwa razy w miesiącu jeździ z tymi chętnymi „owcami” do „ziemi świętej”, oczywiście nie za swoją kasę. No i nieźle się zabawia w pobliskiej knajpie. A „owce” go chwalą…

 35. fedif said

  Mordko Rosenzweig, a Tatte i Mame to gdzie mieszkaja… ha ..?
  Herr Aaron Nusselbaum to Niesiołowski, zgodnie z dyrektywa Jakuba Bermana Zydzi w Polsce zmieniali nazwiska na polsko brzmiace i wsio w temacie..
  to typowe dla Zydostwa triki, ich starozytni protoplasci kaleczyli sobie napleta, aby w ten sposob odrozniac sie od narodow im sasiednich. a dlatego robili to w miejscach intymnych, poniewaz tam nikt im nie zagladal, przez co czuli sie bezpieczniejsi.
  w przeciwienstwie do Zydow, inne nacja swoja przynaleznosc demonstrowali w widocznych miejscach dla oka ludzkiego, zazwyczaj na twarzy.
  a co do chanuki w polskim knesejmie, to mnie to wcale juz nie dziwi. zdecydowana wiekszosc Polaczkow i tak przestala sie juz roznic od znienawidzonych przez nich Zydow. ostatni laty szczegolnie namnozylo sie masa mniejszych czy wiekszych kombinatorow.
  zatem nie ma roznicy czy oddajemy modly pod menora czy krzyzem, jednych jak i drugich jedynem Bogiem jest Mamon, wystarczy wyjsc na ulice…

 36. fedif said

  to przeciez za sprawa agenta zydowskich faryzeuszy sw.Pawla (Szawla), a pozniej kolejnych pierwszych ojcow Kosciola nastapilo niejako od wewnatrz zniszczenie prawdziwego chrzescijanstwa, ktore u swej podstawy zrodzilo sie wlasnie w opozycji do judaizmu. a za sprawa wczesniej wymienionych i kontynuowanej misji przez ich nastepcow przez 2 tys. kolejnych lat doprowadzilo do powstania obecnej cywilizacji judeo-chrzescijanskiej.
  i wlasnie przez te 2 tys. lat tym razem w IMIE KRZYZA eksterminowano setki innych narodwo, by wymienic KRZYZOWCOW, KONKWISTADOROW, PURYTAN, czy tysiace mordow wspolczesnych nam anglosasow… itd.itp.


  CO TY CZLOWIEKU PIER****? JAKICH NARODÓW?
  WYMIEŃ CHOĆ JEDEN! – admin

  NIECH MOC KRZYZA BEDZIE Z NAMI, pierwsi chrzescijanie nienawidzili znaku KRZYZA
  ale zabieg sw.Pawla sprawil, ze tak jak u zydow swieto paschy (mord niewinnych zwierzat barankow i nastepnie ich calopalne spalenie) tak u neo-chrzesciajan Jezus Chrystus niczym prometejski bohater wcielajac sie w role nowego baranka bozego umiera za nasze grzechy na krzyzu.
  OBA TE PSYCHO-IDIOTYCZNE ZABIEGi POLEGAJA NA PSEUDO OCZYSZCZENIU SIE NAS Z GRZECHOW.
  tak wiec od stuleci najpierw mordujemy, nastepnie jedni (Zydzi) dokonuja paschy inni (chrzesciajnie-kretynianie) modlow pod krzyzem, przez co grzechy sa nam odpuszczone… i tak dalej i tak dalej…

 37. fedif said

  CO TY CZLOWIEKU PIER****? JAKICH NARODÓW?
  WYMIEŃ CHOĆ JEDEN! – admin

  ok to wszystko…, zgadza sie, nalezalo raczej uzyc sformuowania cywilizacje, kultury
  ale ku pokrzepeieniu naszych Polskich serc i dusz, dodam, ze za to nasi rodzimi chrzescijanscy bojownicy-najemnicy w mundurach Wojska Polskiego, naturalnie wyjezdzaja na misje pokojowe, za wolnosc wasza i nasza….

 38. Marucha said

  Słuchaj, ty tumanie: wyjazdy najemników zaczęły się dopiero od czasów prezydentury Sztolcmana

  A teraz, tumanie, wymień te „cywilizacje i kultury” zniszczone przez Kościół Katolicki!

 39. abc said

 40. fedif said

  szefunciu, przeczytalem swoje wpisy dokladnie i nie widze, abym gdziekolwiek uzyl sformuowania Kosciol Katolicki…
  ale skoro juz jestes taki dobry z historii, to przypomnij mi kim byli chociazby konkwistadorzy, z jakiego kraju pochodzili, z kraju jakiego wyznania.. i co ich tak na prawde sprowadzalo? tak na poczatek

  a dla Twojej informacji, zyl w XVIIw szedzki mistyk Swedenborg, ktory zauwazyl pewna ludzka psycho-spoleczna powtarzalnosc,ze ludzie zwykli widziec innych dokladnie w ten sposob, jak sami sie czuja…
  odpowiada TUMAN-fedif

 41. Marucha said

  Jak jesteś taki dobry z historii, Fediff, to na początek przypomnij nam, ile to rocznie młodych mężczyzn i kobiet mordowano jako ofiary dla „bogów” w kraju, o jaki ci chodzi. Opisz nam, jak ich zrzucano ze skał, przebijano włóczniami, wyrywano żywcem serca.

  Opisz nam, jak miejscowa ludność witała „konkwistadorów” jako wybawców od jednego z najokrutniejszych systemów rządzenia w ówczesnym świecie. Opisz nam, dlaczego garstka Hiszpanów mogła podbić olbrzymie królestwo.

  Opisz nam, jak katolicy, zamiast skalpować Indian co czynili protestanci w Ameryce Północnej, chrzcili ich, żenili się z nimi, opracowywali gramatyki ich języka.

  Wyjaśnij nam, jak to się stało, że w Ameryce Południowej wszyscy Indianie przeżyli i są tam do dziś, a w Północnej ich niedobitki żyją w rezerwatach.

  No i jeszcze napisz nam, jakie to setki państw/cywilizacji/kultur zniszczył Kościół.

  Myślisz, że jesteś tu pierwszy ze swoimi łgarstwami, żywcem wziętymi z zydowskich filmów z Hollywood?

  A teraz spadaj. Możemy tu dyskutować na temat faktów – ale nie mamy zamiaru zniżać się do poziomu komunistycznych agitatorów ze Stowarzyszenia Bezbożników byłego Związku Sowieckiego i dyskutować z bredniami.

 42. fedif said

  ps. ja tu nie bronie, tej chanukowej hucpy na polskiej ziemii. wkurw.. mnie to bardzo, czlowieku to nawet nie masz pojecia…

  ja tylko w sposob ironiczny zadaje pytanie, gdzie to nasze spoleczenstwo ma oczy…
  A narod spi… jak w tytule jednej z ksiazek H.Pajaka..

  Ty Marucha bronisz ten nasz Polski Katolicyzzm, a ja w przeciwienstwie do Ciebie zauwazam w nim niejako przyczyne agonii naszego narodu,
  narodu wychowanego jedynie do nadstawiania drugiego policzka, narodowi potrzebna jest konsolidacja w duch Świętowita (tj. slowianskiego swietego wojownika), ktory w koncu podniesie miecz… miecz narodowego egoizmu, ale w stosunku do wrogow wenetrznych roznego miotu, przede wszystkim

  w poprzednim wpisie odnosnie sw.Pawla, zaznaczylem tylko ze agent ten dziala na rzecz faryzeuszy tj. judaizmu. chrzescijanstwo dzieki niemu stalo sie niejako na nowo neo-judaizmem. i z tego Zydzi sa dzis dumni, nie bez powodu najszybszemu zjudaizowaniu ulegly kraje zachodniej sredniowiecznej Europy, czego nastepstwem byla reformacja i rozwoj protenstatyzmu. i to wlasnie te kraje odpowiadaja za liczne zbrodnie po dzis dzien. o czym wczesnie pisalem
  a Polska kultywujac chrzescijanska zasade pomocy bliznim, dala sobie wpuscic „blekitnego konia trojanskiego”, ktory rozmnozyl sie niczy gwiazdy na niebie (jak im to w pismie bylo dane..)

 43. fedif said

  z ang. common – to pospolity, powszechny, wspolny
  commons – to lud
  a common seanse – to zdrowy rozsadek,
  a korego najwyraznie Wam brakuje…
  zakladam, ze Gazety Wyborczej nie czytacie (co wcale sie nie dziwie), ale juz „wybiorcze” traktowanie moich wpisow jest Wam najwyraznie znane
  protestanci to najwczesniej zjudaizowana holota europejska, a Polska Katolicka ze swoja tolerancja, nadstawianiem drugiego policzka dzis placi… sprowadzajac sobie wczesnie „blekitnego konia trojanskiego”, ktory sie rozmnozyl niczym biblijne gwiazdy na niebie. brak narodowego egoizmu – to nas zgubilo

  miejscowa aztecka ludnosc pewnie im dziekowala, a pozniej poniewaz okazali sie za slabi fizycznie, to ich wymieniali na masowo sprowadzanych z Afryki czarnych….

 44. Marucha said

  Fedif, ponieważ zaczyna Pan mówić ludzkim głosem – odpowiem.

  Kościół jest święty. Niestety, po II Soborze (a właściwie już wcześniej) wkradła się do niego V Kolumna, która rozkłada go od środka. Pisząc o Kościele mam na myśli Kościół Tradycyjny, niezażydzony, wolny od ekumenizmu, wpływów masonerii, protestantyzmu itp. Taki Kościół wciąż istnieje.

  Pamiętaj poza tym, że Polska była najsilniejsza – może najsilniejsza w Europie – właśnie wtedy, gdy była katolicka. W epoce Złotego i Srebrnego Wieku. A więc nie jest prawdą, że religia katolicka jest przyczyną agonii narodu, lecz jest nią jej wypaczenie, jej parodia, jaka dziś jest przekazywana wiernym przez biskupów i kardynałów. Innymi słowy – odejście od nauki Chrystusa.

 45. fedif said

  do wigilii jeszcze troche czasu zostalo, ale skoro uwazasz, ze Bezboznik-fedif przemowil w koncu ludzkim glosem – to tylko sie cieszyc

  „Kościół jest święty. Niestety, po II Soborze [[[(a właściwie już wcześniej) ]]]!!! wkradła się do niego V Kolumna, która rozkłada go od środka.” ???

  temu wlasnie WKRADANIU poswiecone byly glownie moje wczesniejsze wpisy.. i prawda jest, ze nastapilo to duzo wczesniej.., wtedy gdy nie bylo jeszcze ekumenizmu, masonerii czy protenstantyzmu…
  nie bez powodu wspomnialem sw.Pawla (pseudo-cudownie nawroconego) i nastepnych ojcow Kosciola jak Tertulian (u ktorego wszelka madrosc ludzka jest u Boga glupstwem), ktory zwalczal Orygenesa (ten laczyl wiare z filozofia)

  tak tak, oni juz jako pierwsi zainfekowali pierwszych chrzescijan mysla, ze madrosc ich to glupstwo, i w ten prosty sposob przyuczyli ludnosc do tzw. lenistwa poznawczego, czyli ogolnej niecheci i pedu do wiedzy

  przyuczane w ignorancji do wiedzy kolejne pokolenia chrzescijan niejako od srodka zabili w sobie czlowieka, stali sie przyslowiowymi baranami, a ich pasterzami roznej masci kretacze
  a oni tj. kretacze nie stanowia instytucje charytatywna, ich pozorna troska i opieka ma swoj z gory okreslony cel…
  to tak jak w demokracji, na temat ktorej Arystoteles mowi tak: demokracja to taki ustroj polityczno-spoleczny, w ktorym hieny sprawuja rzady nad oslami
  co do nauk Chrystusa, Jezus nalezal do sekty essenczykow, przez co jego nauki gleboko zanurzone byly w mysli Zakonu Pitagorejczykow,
  a co do Polski, to nie przyjecie chrzescijanstwa (to tylko polityczny zabieg)ale sila slowianskiego ducha (ktory odzywa sie chocby w XIXw u romantykow) umozliwila rozwoj i potege panstwa
  tak jak Świętowit (swiety wojownik) tak i Jezus maja cos wspolnego,
  w ewangelii napisane jest: przyszedlem na ziemie nie pokoj czynic, ale …miecz
  co najwyrazniej dzisiejsi neoPolacy-nekrofile zapominaja, zachod do spolki z polskojezycznym-zydami dali im elektroniczne zabawki, a te oczarowaly ich niczym Indian bezuzyteczne barwione szklo, za ktore oddawali swoja ziemie, swoje bogactwa ..analogicznie

 46. […] 2010.Legalnie zgłoszony marsz musiał omijać takie oto barykady.Już to komentowałem tutaj https://marucha.wordpress.com/2010/12/02 … /#comments ale ważne jest aby wszyscy wiedzieli że jest to planowane i metodycznie prowadzone działanie a […]

 47. Kapsel said

  Re 46
  ….)))

 48. revers said

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=7&t=11065

 49. JO said

  ad.45. Panu juz dziekujemy tu za bytnosc, prosze Pana Gajowego o Natychmiastowego Bana dla tego Pana Fediff

 50. Joanna said

  ad/45
  Jezus nie należał do żadnej sekty, więc proszę nie powtarzać jak papuga dezinformacji. Są poważne opracowania na ten temat. Podejrzewa się, że św. Jan mógł należeć, ale niekoniecznie. Św.Jan został bardzo wcześnie osierocony, nie miał gdzie mieszkać, Esseńczycy mu po ludzku pomagali.

 51. Marucha said

  Pan Fediff od dawna tu nic nie pisuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.