Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Lasy mogą rosnąć (?)

Posted by Marucha w dniu 2010-12-04 (Sobota)

Sejm przyjął nowelizację ustawy o finansach publicznych bez przepisów przenoszących Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe do budżetówki. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Decyzja posłów oznacza, że pieniądze Lasów nie trafią na konta Ministerstwa Finansów, lecz pozostaną w rękach leśników. Środki tzw. Funduszu Leśnego służą m.in. do wyrównywania dochodowości pomiędzy poszczególnymi nadleśnictwami, co zabezpiecza nadleśnictwa zarządzające młodymi niedochodowymi lasami przed bankructwem. Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o finansach publicznych większością 223 głosów przeciwko 195. Dalsza batalia o kształt ustawy toczyć się będzie teraz w Senacie.

W celu poprawienia płynności w sektorze publicznym rząd wprowadził w ustawie zapis, że wszystkie wolne środki jednostek publicznych mają być lokowane na kontach resortu finansów zamiast w bankach. Obowiązek ten miał dotyczyć także PGL Lasy Państwowe, ale w efekcie protestów Platforma wycofała poparcie dla tego rozwiązania.
Ustawa wprowadza tzw. regułę wydatkową, która ma dyscyplinować wydatki publiczne. Przewiduje ona, że wydatki nie mogą rosnąć z roku na rok w tempie szybszym niż 1 punkt procentowy powyżej inflacji. Reguła ta dotyczyć ma wydatków uznaniowych, których wysokość nie jest regulowana ustawami, oraz nowych wydatków sztywnych. Spod jej działania wykluczone będą jednak dotacje do Funduszu Emerytur Pomostowych, Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz Funduszu Emerytalno-Rentowego KRUS, ponieważ świadczenia z tych funduszy są gwarantowane przez państwo.

Małgorzata Goss, Nasz Dziennik 4-5.12.2010

O ile Marucha zna się na życiu oraz mentalności przywódców narodu Platformy Obywatelskiej, ustawa pojawi się za jakiś czas ponownie. Po cichu. I zostanie wprowadzona w życie bez niepotrzebnego informowania opinii publicznej. Bo chyba nie oczekujemy od tych osobników, by zrezygnowali z 300 miliardów, które będą znów wydane nie wiadomo na co? – admin

Komentarze 3 to “Lasy mogą rosnąć (?)”

 1. flo said

  A mi sie wydaje, ze to byla kolejna przykrywka i kolejny element majacy wywolac szum. Zeby ludzie zajmowali sie takim czyms, a nie np. fatalnym stanem panstwa i budzetu, podywzka vat itp.

 2. Marucha said

  Lasy to nie jest „takie coś”, tylko jeden z najważniejszych problemów. Problemów nie tylko dla gospodarki, ale i dla społeczeństwa.

 3. Miroslaw Bernard D said

  Tak ael czas plynie na ich korzysc i napewno sprubuja zrobic to w inny sposob.

Sorry, the comment form is closed at this time.