Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE prądem porazi nasze portfele

Posted by Marucha w dniu 2010-12-05 (Niedziela)

15 grudnia będzie ważnym dniem dla Polaków. Jeśli Bruksela zatwierdzi nowe zasady dla limitów CO2, grozi nam podwyżka cen prądu i wzrost bezrobocia.

Problem w „Informatorze Ekonomicznym” omawia Wiktor Legowicz z Mateuszem Ciemielęckim, publicystą ekonomicznym. Aby odsłuchać rozmowy, przejdź do sekcji „Posłuchaj” w prawej części artykułu [Chodzi o oryginalny artykuł – admin].

Strach pomyśleć, co będzie z prądem w gniazdkach. Gaz bowiem zapewnia tylko 8 proc. potrzeb energetycznych kraju. Głównym surowcem w tym zakresie jest węgiel (około 60 proc.), a jego spalanie przy wytwarzaniu prądu nieodzownie łączy się z wydzielaniem właśnie szkodliwych gazów.

Planowane nowe zasady przydziału darmowych pozwoleń na emisję dwutlenku węgla na lata 2013-2020 są bardzo niekorzystne dla Polski. Mają zostać ustalone 15 grudnia 2010 r. Jeśli się tak stanie, może to oznaczać duży wzrost kosztów dla naszego przemysłu, w tym energetycznego, który będzie musiał dokupywać limity CO2. Z kolei największe duże firmy zostaną zmuszone do szukania na nie pieniędzy przez cięcia etatów. To na pewno odbije się negatywnie na stopie bezrobocia.
– Unijna biurokracja staje się bardziej groźna dla ludzi niż dwutlenek węgla – ironizuje Mirosław Ciemielęcki, publicysta ekonomiczny.

[Ależ co tam pan Ciemielęcki chrzani: to wszystko wina wszechobecnej ruskiej agentury, która – a nie żadna tam zafajdana Unia – rządzi Polską. Tak przynajmniej sądzą ludzie niezbyt zdrowi na rozumie oraz hasbara. – admin]

Zmuszenie do płacenia za możliwość emitowania szkodliwych gazów według publicysty sprowadza na nas duże niebezpieczeństwo. Wieszczy, że pewnym tradycyjnym polskim branżom przemysłu w oczy zajrzy nawet widmo likwidacji.

Jeszcze pięć lat temu spodziewano się, że uchwali się limity CO2 na tyle dla nas łaskawe, że zaistnieje możliwość ich sprzedawania. Teraz sytuacja się odmieniła i przemysł może się obawiać konieczności ich dokupienia, aby mieć prawo w ogóle funkcjonować.

[No właśnie. Spodziewano się. Może by i dobra Unia ustaliła (psu na budę potrzebne!) sprawiedliwe limity emisji CO2 dla Polski, ale przeszkodził w tym Putin z dymiącym naganem w ręku, a z tyłu stał Miedwiediew z nożem w zębach. – admin]

– Stoi to w sprzeczności z ideą UE zapewniania wszystkim jej członkom bezpieczeństwa energetycznego – krytykuje Mirosław Cielemięcki.

Za http://www.polskieradio.pl

Oczywiście, psychopatów mających – excusez le mot – pierdolca na punkcie zagrożenia Rosją, można ośmieszać aż do bólu. Po nich to spływa jak plwocina po misce klozetowej. Przepraszamy za dosadne słownictwo, ale inne już nie pasuje do tego obłędnego bezmiaru głupoty. – admin

Komentarzy 28 do “UE prądem porazi nasze portfele”

 1. Bloew said

  Drogi Adminie marginalizowanie zagrożenia ze strony Rosji jest mało rozsądne. Rzecz jasna, że w Polsce finalizuje się V rozbiór Polski i każdy z naszych sąsiadów wykorzystuje ten finał dla własnych korzyści, a nasi okupanci w postaci rządów wszelkiej zdradliwej maści ułatwiają im to zadanie pozorując troske o naród i ojczyzne … Polska nie narodziła się suwerenna po 89r, poprostu zmieniła właścicieli, a teraz każdy chce na nas coś ugrać widząc słabość naszej ojczyzny i pochałków u władzy … Dla każdego coś miłego jeśli chodzi o ekonomie naszego kraju …

 2. 166 bojkot TVN said

  166 nie rozumie dlaczego jakiś polityk z jajami nie stwierdzi po prostu, że polskie firmy od dziś nie będą płacić żadnych opłat za emisję CO2. Po prostu. Że są jakieś unijne ustalenia? Niech je stosują i opłacają ci co je podpisali. Proste jak budowa cepa.

 3. Ptasznik z Trotylu said

  166 Bojkot TVN , masz 100% racji. Należy po prostu olać tych złodzieji z Unii Jewropejskiej a jeśli będą szczekać to j…ł ich pies (byle nie mój , bo mój za porządny).
  Ostatecznie możemy wystąpić z tego Eurosyfilisu i co nam zrobią?
  Przecież granic nie zablokują bo sami na tym najwięcej stracą.

 4. Bogdan said

  Panie Admin,
  Swego czasu raczyl Pan sugerowac ze mam przywidzenia, a potem sie okazalo, ze to Pan Admin wszystkiego na stronie nie widzi. No to teraz osmiele sie sugerowac artykul z Bibula.com „Brytyjski wywiad bardziej zainteresowany niż prokuratura …”. Tam Pan Admin i inni chorzy na ciezkie przypadeki rusofilii beda miec szanse na lekcje nauke – szanse tylko.
  A o tym ze Polska nie jest zagrozona ze strony Rosjii to juz kiedys inni glosili – Pan Admin odkurzy ksiazeczki do histroii – rozdzialy z okresu XVIII wieku.
  Sluga uprzejmy/Gawiedz/Rusofob Bogdan

  Trzeba być niespełna rozumu, aby zamartwiać się wyimaginowaną rosyjską agenturą w sytuacji, gdy polska państwowość jest likwidowana przez żydofaszystowską Unię Europejską do spółki z polskojęzycznymi jurgieltnikami, pełniącymi rolę rządu. Co do brytyjskiego wywiadu, to oczywiście interesuje się on wszystkim (i słusznie). W razie czego będą mieli haki na kogo trzeba. – admin

 5. Krzysztof M said

  Mamy globalne ochłodzenie, a oni swoje! Jakieś limity, jakieś CO2… Czyli zabawa w gospodarkę. Zupełnie jakby to globalne ocieplenie było prawdą. A przecież nawet czołowy naukowiec, który dał materiał do tej durnej teorii przyznał się, że te materiały, to sam wymyślił. A oni swoje!

  Właściwie, dlaczego nie opodatkujemy się na wypadek niedawnego lądowania wrogiego UFO? Wystarczy w gazetce napisać, że wylądowało. I natychmiast staje się to „faktem”! 🙂

 6. Shakespear said

  „Mamy globalne ochłodzenie, a oni swoje! Jakieś limity, jakieś CO2”
  A gdzie w tym USA, jeden z brudasow number jeden. Nie ma ich boj nie maja zamiaru komus tam placic za cos na czym nie skorzystaja.

  Jestem ciekawy co wrescie spowoduje ze „mleko wykipi” spolecznie?

 7. 166 bojkot TVN said

  Wystarczy zapytać płemieła, ile Polska płaci za te fałszywe emisje, komu, i konkretnie po co? Ile to jest w stosunku do wypłat emerytur i do dofinansowania wyższych uczelni i kredytów mieszkaniowych, albo ile z te pieniądze można wybudować mieszkań komunalnych?
  Potem uświadomić emerytów, młodzież, bezdomnych i kredytobiorców, jak to nasz rząd do spóły z unijnymi cwaniakami okrada nas, podatników, urojonymi opłatami za CO2

 8. Ryziel said

  a ex-minister Szyszko wszystko wyjaśnił w Rado Maryja ,ale kto to Radio słucha?

 9. Marucha said

  Re 1:
  Powtarzam: przejmowanie się jakąś wyimaginowaną rosyjską agenturą w sytuacji totalnego podporządkowania Polski żydofaszystowskiej Unii Europejskiej, jest oszołomstwem. W rozbiorze Polski Rosja nie bierze udziału. Są inni, szybsi od niej.

 10. Kibic said

  Analogie i podobienstwa:

  Smolensk 2010 a katastrofa Gagarina w 1968 roku

  W miniony piatek – 3 grudnia – tuz przed polnoca na F-5 mielismy okazje obejrzec 50 minutowy film: « Les derniers jours d’une icône – Youri Gagarine ». Film z serii: « Documentaire Sciences et technique – France – 2007 « .

  Juz w trakcie ogladania trudno bylo sie oprzec wrazeniu, ze zachodzi wiele podobienstw co do przyczyn katastrofy Gagarina 27 marca 1968 roku i tej Prezydenta Polski p.Lecha Kaczynskiego w dniu 10 kwietnia 2010 pod Smolenskiem.

  Wiele analogii mozna dostrzec tez w metodach prowadzenia sledztwa po zdarzeniu.

  wiecej

  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 11. ALFA said

  PRZYŚPIESZENIE GLOBALIZACJI

 12. sw. Mikołaj said

  Polska jest do tyłu w stosunku do „rozwiniętego” świata i najwyższy czas nadrobić zaległości, bo niby dlaczego ma być tam lepiej? Co najmniej od półtora roku płacę (jako indywidualny odbiorca) opłatę za tzw. czystą energię, która równa się 0.4% kwoty rachunku i do tego CO2 podatek w wysokości 74 centów za każdy GJ energii. Z raz nałożonych podatków świnie nie zrezygnują nawet gdyby miała nadejść epoka lodowcowa, w końcu po co została bujda, z ociepleniem spowodowanym działalnością człowieka, wprowadzona jak nie po to by gnębić ludzi i grabić z tego co zarobią? Co jeszcze te potomki czorta mogą opodatkować – widok na Księżyc?

 13. Guma said

  Ad 10: To kaczora tez wysylali na orbite? Chyba Palacu Kultury : -)))

 14. 166 bojkot TVN said

  13/
  Tak, wysłali Kaczora na orbitę do nieba. I tam orbituje. A my tu mamy problem, kto go wysłał. Problem poważny, bo nikt nie chce być wysłany za nim.
  Nie wiem właśnie, czy prezydent-nówka z żoną i dzisiejszymi gośćmi od chanuki, latał już wyremontowaną tutką, czy jeszcze nie? A rabini?

 15. PL said

  A wysłał go sam Putin z Miedwiediewem i Stalinem.

 16. Bloew said

  Nie czuję się oszołomem, i nie przeczę, że kapitał zachodni nie wiedzie prymu w zawłaszczaniu ekonomicznym naszego kraju wraz z obywatelami. Nie czując się oszołomem nie znaczy, że nie czuje się oszołomiony choćby podpisaniem umowy gazowej z Rosją która dorównuje lub nawet przewyższa służalczością oraz uległością serwilizm wobec zachodu, więc nie generalizował bym na miejscu admina co do jednostronności okupacji naszego kraju . Okupant nie występuje tutaj w liczbie pojedynczej .Po za tym podatek od CO2 nie jest tylko formą kolejnego skalpu finansowego w postaci podatku, jest również wprowadzony po to by przechodzić na gaz oraz ograniczyć wydobycie węgla. Energia uzyskiwana z importowanego gazu jest dwukrotnie droższa od źródeł węglowych. Polska energetyka jak wiadomo to główny partner i klient górnictwa. Celem strategicznym jest likwidacja polskiej energetyki i sprowadzenie jej to takiego poziomu by tereny Polski były zasilane energią zachodnią – tam bowiem występuje stała nadprodukcja energii elektrycznej .Jedni zarabiają na prądzie drudzy na gazie. Nasi Kochani sąsiedzi zawsze świetnie się dogadywali, a kończyło się to trupem Polski jak uczy nas historia. Teraz jest identycznie tylko metodyka jest bardziej wysublimowana i skryta, wyłania się tylko na papierkach w formie dywizji biurokratycznej machiny zagarniającej coraz to większe terytoria gospodarcze, nie na polach bitew okupionych krwią. Więc nie pisał bym o oszołomstwie ludzi którzy mają troszeczeke szersze spectrum na nie które sprawy i nie żyją tym co jest tu i teraz, ponieważ to marny argument godny ludzi świetnie wypadających w testach na półinteligencje …

 17. Marucha said

  Umowa gazowa z Rosją została PODPISANA przez polskojęzyczne władze, a nie wymuszona siłą militarną lub knowaniami słynnej „razwiedki”. To, że polskojęzyczni mężykowie stanu zachowują się jak wasale wobec niemal każdego, nie ma nic wspólnego z rzekomymi rosyjskimi zagrożeniami.

  Jakieś tam zagrożenia istnieją, ale są one po prostu śmieszne wobec tego, co już zostało dokonane przez Unię Europejską.

  Jeśli chodzi o Rosję, to Polska sama stawia się w takiej sytuacji, w jakiej się znajduje. Idiotyczna sprawa z rurą, gdy cała Europa pokazała, gdzie ma Kaczyńskiego i jego „strategię wschodnią” dobitnie tego dowodzi.
  A Rosja dba przede wszystkim o swoje interesy i nie oczekujmy, że Putin wyręczy Tuska, a Miedwiediew Komorowskiego.

  PS. Bardzo to uprzejme z Pana strony określać brednie, emitowane przez niektórych ludzi, jako „szersze spojrzenie na sprawę”. Pańska wypowiedź jest przynajmniej logiczna i warta dyskusji. Ich wypowiedzi – to bełkot.

 18. Bloew said

  Moim zdaniem fakt, że Rosja troszeczkę kuleje w ekspansji naszego terytorium jest spowodowane przez sprzątanie własnego rozgardiaszu i hamowania ekspansji firm zachodnich na terytorium Rosji przez Putina. Teraz widać wyraźną reaktywację polityki ekonomicznej Rosji. Ostatnia wizyta premiera Rosji w Niemczech w moim odczuciu była spotkaniem na którym zapadły decyzje dotyczące przyszłości naszej ojczyzny oraz kształtu podziału tej strefy wpływów, było dzieleniem łupów. Żeby dźwignąć gospodarkę potrzeba rynku zbytu wie o tym wschód i zachód dlatego Polska, a przede wszystkim 36 milionów Polaków są tak istotni. Zielona wyspa tuska (świadomie piszę z małej litery ) opierała się na dwóch zasadach dotyczących sytuacji gospodarczej w naszym obszarze. Pierwszy – tania siła robocza, drugi – tania siła robocza eksploatowana przez kapitał obcy.
  To wszystko dość proste prawdy, a zarazem dość złożone, ponieważ w Polsce pociąga za sznurki Berlin i Moskwa, czasem Waszyngton w postaci koncepcji podboju Rosji według Z. Brzezińskiego które przybierają różny kształt, ale kreują politykę zagraniczną USA w naszym regionie … Choć jesteśmy małym wycinkiem budowania wpływów które dążą do ujednolicenia świata w kwestiach ekonomi, religii oraz centralizacji władzy to z przykrością trzeba stwierdzić, że elementarnie to ujednolicenie w naszym kraju relizują moralne pokraki które nie do końca są pewnie tego świadomi jak tego, że czeka na nich śmietnik historii wśród garstki prawdziwych Polaków, ludzi myślących samodzielnie oraz mających wartości w sercach, a nie wykreowane przez system edukacji i indoktrynacji która obłudnie buduje nową formę człowieka wyjałowioną z ducha i obdartą z samodzielnego myślenia …

 19. Bloew said

  Mam taką małą informacyjną ciekawostkę, chyba , że wszyscy lub większość o niej wiedzą, więc będzie marnej treści. Autor książki widniejącej wyżej jest bratem znanego angielskiego komika filmowego o tym samym nazwisku. Autor był w Polsce promować nie tyle swoją książkę co prawdę o idei ue, na spotkanie z nim przyszło 15 osób, w tym wydawca tłumacz oraz osoba zapraszająca. To jest dopiero przerażający brak świadomości politycznej.

 20. Marucha said

  Z przyjemnością czytam takie wpisy, jak Pański, Bloew, choć przecież niezupełnie się Pan ze mną zgadza odnośnie zagrożeń dla Polski. To, co Pan pisze, ma ręce i nogi – a nie jest godnym pożałowania odwoływaniem się do czasów Iwana Groźnego, Katarzyny Wielkiej czy Stalina.

  To nie jest całkiem na temat, ale nie mogę się powstrzymać od uwagi: czyż Unia Europejska nie jest powołana, aby strzec interesów i bronić swoich członków przed zakusami obcych – w tym przypadku Polski przed Rosją? Oczywiście pytanie jest retoryczne.

  Polska w chwili obecnej nie jest zdolna ani do prowadzenia suwerennej polityki, ani do obrony militarnej. I pozostaje nam, niestety, wybór mniejszego zła: albo dogłębnie zdemoralizowana, lucyferiańska i prosyjonistyczna Europa Zachodnia – albo Rosja, od której trudno oczekiwać bezinteresownej przyjaźni (zwłaszcza po okresie wybitnie antyrosyjskiej polityki, nawet kosztem własnych interesów) ale która wciąż broni się zarówno przed zażydzeniem, jak i ateizacją społeczeństwa i gdzie wciąż istnieje słowo „patriotyzm”. I jakieś tam więzy krwi nas jednak łączą. A co łączy nas z dziwacznym państwem „Belgia”? Z Niemcami lub Francją? Z Anglią?

 21. Bloew said

  Czytając ostatni wpis nasunęło mi się tyle wątków, tyle cytatów, że nie wiem czy to wszystko składnie ogarnę jeśli w ogóle wszystko ogarnę. Jeśli stracę logikę w tym wywodzie proszę o wyrozumiałość. Po pierwsze moim zdaniem Niemcy mają szerszą strefę wpływów w Polsce, wiadomo, że za sprawą ustawodawstwa rodem z śmiesznej Brukseli. Mają w większym stopniu opanowany ten teren będą korzystać z niego jak z trampoliny by przeskoczyć dalej (uczy nas tego historia). W tej chwili Niemcy osiągnęły plan polityki wielkiego obszaru, wygrały pierwszą wojnę światową, zrealizowały jej założenie po prawie 100 latach. Strefa buforowa ( brak obrony militarnej) była realizacją stwierdzenia którego użył prawie 20 lat temu MSZ Rosji o zbliżeniu się do Niemiec, na pytanie czy tak owe jest możliwe odpowiedział, , że tak gdy między obydwoma krajami będzie znajdowała się strefa buforowa. Jest strefa jest zbliżenie. Idąc dalej rzecz jasna, że bliżej nam na wschód niż na zachód, ale nie będzie możliwe traktowanie nas jako równego partnera wobec Rosji, dopóty dopóki rządzą nami polityczni faryzeusze pisząc miłosiernie, pisząc nie miłosiernie i nie bawiąc się w omówienie polityczne kurwy na telefon. Niemcy mogą naszym kosztem swobodnie szczuć Rosją profitami, ale wydaje mi się, że w pewnym momencie nastanie czas ostatecznego szału pazerności ( jak uczy nas historia ) …

 22. Bogdan said

  Panie Gospodarzu (@20) – o „przyjemnosciach i wyborze mniejszego zła” za moment, ale najpierw dlaczego ludzie ucza sie historii? Jedni bo im pani w szkole kazala, a inni bo znajomosc historii pozwala na jakie takie przewidywanie przyszlosci.
  Np. historycznie:
  – wilcy zywia sie baranami, i tak raczej zostanie,
  – USofA to panstwo agresywne i tak to do dzis jest i jutro raczej tez,
  – Rosja/ZSRR za golabka pokoju tez nie robila, no to co teraz bedzie? Wilcy na trawie pozywiac sie beda, Panie Gospodarzu?
  TO DALEJ NIE DLA DZIECI
  Teraz o „przyjemnosciach i wyborze mniejszego zła”.
  Pan tak latwo wybiera to mniejsze zlo. Dlatego osmielam sie zapytac, ktore to mniejsze zlo jest gdy mezczyzna ma:
  – stosunek z kobieta w „kakalo” czy
  – z drugim mezczyzna?

  Demagogia w czystej postaci. Polityka niestety często sprowadza się do wyboru mniejszego zła – zwłaszcza, gdy jest się państwem słabym i skazanym na bycie czyimś wasalem. I nic ani Pan, ani ja, na to nie poradzimy. – admin

 23. Nestor said

  Może nie wszystko musimy utracić z powodu emisji CO2. Polecam: http://wnm-nestor.blogspot.com/, natomiast zainteresowanych w zrobieniu „psikusa” unym, zapraszam do współpracy.

  Pozdrawiam: Janusz

 24. Marucha said

  Re 21:
  Pańska analiza wydaje mi się zgodna z prawdą, a przynajmniej z prawdopodobieństwem.
  Najistotniejsze bodaj jest to, że Rosjanie nie mają z kim w Polsce rozmawiać, gdyż dobrze wiedzą, kim są i kogo reprezentują polskojęzyczne władze.

 25. Gmad said

  JKM pisze: „Polska na razie dopłaciła do „walki z GLOBCIem” ok. 30 miliardów złotych – prawie 1000 zł na jednego Polaka”:
  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Kolejny-atak-Globalnego-Ocipie,2,ID417796777,n
  Jeśli do tego dodać, że jesteśmy jako członek UE płatnikiem netto (i to od samego początku), to można sobie uświadomić, w jak głębokiej d…e jesteśmy, odkąd wpakowano nas do tego neosowieckiego tworu. Plus zwiększone szanse rewizjonizmu niemieckiego co do naszego terytorium.
  Niestety większość Polaków nadal jest za członkostwem. W tym przypadku głupota zaboli.

 26. Bloew said

  Polecam tą książke Adminie, jako głęboką i trafną analize problemu przy którym przystajesz :

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_144.html

 27. Gmad said

  http://www.upr.wroclaw.pl/artykuly,n360,ludzie_lubia_sie_bac_rozmowa_z_prof_mastalerzem_o_klamstwie_propagandy_globalnego_ocieplen.html

 28. Gmad said

Sorry, the comment form is closed at this time.