Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Yah o Primum non nocere
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  . o Primum non nocere
  revers o Wolne tematy (81 – …
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  zen o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Wygłup Romana Giertycha

Posted by Marucha w dniu 2010-12-08 (Środa)

R.Giertych w TVN24: Białoruś to kraj komunistyczny może sięgnąć po broń jądrową

Atmosfera dzisiejszej wizyty, gesty, jakie Rosja wcześniej uczyniła oraz ton rosyjskiej prasy, który bardzo pozytywnie przedstawia przyszłość naszych wzajemnych relacji świadczy o tym, że etap mroźnej polityki mamy za sobą. Na tej zmianie możemy zyskać gospodarczo, wzmocnić się na Zachodzie i rozpocząć bardzo trudną rozmowę na temat naszego niebezpiecznego sąsiada – Białorusi – powiedział w “Faktach po Faktach” w TVN 24 Roman Giertych – informuje PAP i portal Onet.pl

Były wicepremier przypomniał, że z opublikowanych przez portal WikiLeaks amerykańskich depesz wynika, że Korea Północna może “rozprowadzać” broń jądrową wśród swoich sojuszników. Jednym z nich jest reżim Aleksandra Łukaszenki.

– Jest czas, aby spróbować wymusić gwarancje braku zainteresowania Białorusi bronią jądrową. Łukaszenka, z racji na swoje dobre relacje z Koreą Północną, a coraz gorsze na Zachodzie może sięgnąć po taki argument tyranów, jakim właśnie jest broń jądrowa – przekonywał na antenie TVN 24 Giertych. Jego zdaniem Białoruś to kraj komunistyczny i wszystko się tam może zdarzyć.

Drugi z gości “Faktów po Faktów”, Dariusz Rosati, przekonywał, że do rewelacji ujawnionych przez WikiLeaks trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem i dokładnie je weryfikować. Były szef polskiej dyplomacji podkreślił, że próba pozyskania przez Białoruś broni jądrowej byłaby “gwoździem do trumny” prezydenta Łukaszenki.

Za: onet.pl
http://mercurius.myslpolska.pl

A oto komentarze internautów:

#
admin mówi:
6 Grudzień 2010 o 22:12

Romek dawno nie był na czołówkach mediów, jego wypowiedź jest żenująca, to dobrze, że nie stoi już na czele ruchu narodowego.

#
J.S. mówi:
6 Grudzień 2010 o 22:55

Czy ten gość był kiedykolwiek na Białorusi? Kompletna ignorancja i brak elementarnej wiedzy. System białoruski ma charakter autorytarny z elementami (fasadą) demokracji jak w zdecydowanej większości krajów postradzieckich. Oparty o lokalną tożsamość i religię, i nic nie mający wspólnego z komunizmem. A zarzut o chęć posiadania broni jadrowej można tak samo postawić prezydentowi Kazachstanu, Azerbejdżanu, Turkmenistanu itd. Tylko, że to jest absurdalne bo jest kontrolowane przez Rosję. Moskwa wie co w tym zakresie ma robić bez konsultacji z Polską.

#
Motor Lublin mówi:
6 Grudzień 2010 o 23:34

Upadek Romana Giertycha. Białoruś krajem komunistycznym??? Niech zmieni dilera, bo to co wziął nie służy mu…

#
Rafa mówi:
7 Grudzień 2010 o 3:06

Brawo admin – trafna ocena tego nieudacznika Polskiej Polityki.
Rosja za Putina odzyskala Swiadomosc Slowianska mimo zgrai Wilkolakow rozszarpujacych jej bogactwa naturalne i narazila sie na ich wscieklosc za polozenie tamy tej grabiezy.
Bialorus Lukaszenki jest podobnie atakowana przez te same drapiezne Agentury, poniewaz nie dala sie wziazc na “lep” Pomaranczowej Rewolucji.
Dlaczego Narodu polskiego nie stac na wylonienie podobnego przywodcy z charyzma i odwaga przeciwstawienia sie rozgrabiania i wyprzedawania Polski, co jest przedstawiane, ze Polska jest krajem sukcesu i wzorem dla post-sowieckich koloni, bo udalo sie chwilowo ukryc potezny deficyt budzetu panstwa. A Lemingi, Ignoranci, Cwierc-mozgowcy ciesza sie, ze jest tak dobrze, wspierani w tym przekonaniu przez media i roznej masci agentow.
Polecam zapoznanie sie z Ruchem Samoobrony w Rosji przed atakami mniejszosci narodowych –

Krótka informacja o ruchu “Żyć bez strachu zy …
http://www.russia-talk.com/rf/nazar-dvi-pl.html

#
wyborca LPR mówi:
7 Grudzień 2010 o 8:04

Ale Bialoruś jest chyba jedynym krajem byłego Związku Sowieckiego, gdzie nie został zdemontowany ani jeden pomnik Lenina, pierwszego bolszewickiego zbrodniarza.

#
J.S. mówi:
7 Grudzień 2010 o 10:37

Do wyborcy LPR: pomniki Lenina nie zostały zdemontowane w prawie żadnym kraju postradzieckim (postsowieckim – to rusycyzm) z wyjątkiem krajów nadbałtyckich i to nie wszystkie. Do niedawna wielki pomnik Stalina stał w Gruzji. Jesli krytykuje sie system polityczny w Białorusi to rodzi sie pytanie czym on różni się od systemu rosyjskiego? Chyba tylko tym że w Rosji jest dwóch liderów, a w Białorusi jeden.

Komentarzy 109 do “Wygłup Romana Giertycha”

 1. W. Właźliński said

  Romanowi Giertychowi zbierają sie wygłupy i na tym wygłupie pewnie nie skończy się sądząc po poprzednich wygłupach.
  J. R. Nowak po jednym z nich (z Gazetą Wyborczą)nie wytrzymal, nie dziwię się, i wyraził co o tym saązi i to bardzo jednoznacznie i wyraziście.
  Kiedyś, bardzo dawno, kiedy jeszcze o Romanie Giertychu nie było nic wiadomo (nieco szerzej)w prywatnej korespondencji wyraziłem jakieś swoje nadzieje. Jest prawnikiem a więc powinien rzeczowo myśleć, jest fizycznie atrakcyjny, jest młody, wydaje się być zaangażowany, a więc jest w tym jakiś potencjał. Zaznaczyłem także tam, że teraz tylko nie wiadomo kto sobie go kupi. Niewiele czasu minęło i spotkałem ze zdziwieniem to nazwisko w amerykańskiej prasie (tej „politycznie poprawnej”). Nie omiszkałem napisać tej osobie z którą korespondowałem, że juz wiem kto sobie go kupi. To było dosyć krótko jeszcze przed wygłupem z Gazetą Wyborczą.
  Tak to często bywa z nadziejami bez bardziej istotnych podstaw.

 2. Brat Dioskur said

  „Zlapal Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za leb trzyma”… takim spostrzezenem mozna skomentowac brednie w rodzaju: „kto sobie kupil Romana”!Zamieszczanie tutaj komentarzy rodem z onetu jest policzkiem dla bywywalcow tego eksluzywnego forum…
  Oczywiscie nagle wszystkim staje sie blizsza Bialorus od polityka ,ktory zapisal zlotymi zgloskami swoj okres sprawowania stanowiska ministra Edukacji.Nie bede juz siegal po Wallenroda…

 3. Joe said

  Upewnil mnie tylko w moim przekonaniu ze ten prosty chop Lepper..jest 100razy madrzejszym politykim niz ten wyrosniety glup z dyplomem magistra.

 4. Józef said

  Z anty białoruską retoryką, Roman Giertych ubiera się w buty Kaczyńskich.
  Szkoda!

 5. aga said

  Panie Wlaźliński,
  powoływanie się na JRNowaka -kryptomasona i krypto -żyda jest doprawdy nie na miejscu.
  A RG to nietety Opus Ju/Dei/; nie jest to może tak zażydzona jak loża Windsor,do ktorej nalezą Kaczory, Jurek, i Kropa/ były prezio Lodzi/ ale zawsze…

 6. aga said

  http://web.archive.org/web/20080618203429/http://www.polonica.net/

 7. bezpartyjny said

  Huzia na RG. Chyba, jak rzadko tyle głosów jest zgodnych. Drodzy komentatorzy czy naprawdę nie macie już na kim psów wieszać, czy podejrzenie RM skierowane wobec Białorusi tak bardzo nam Polakom szkodzi ? Od pilnowania aby broń nuklearna nie dostała się do naszego sąsiada są inni dużo potężniejsi. Czy Łukaszence naprawdę potrzebna jest ta broń i czy ona naprawdę jest dla nas tak ogromnym zagrożeniem. A może większym bez porównania zagrożeniem dla Polski jest np porozumienie niemiecko rosyjskie. Ale o tym RG oczywiście nie mógł powiedzieć a pewnie chętnie by powiedział.
  Czy byłoby źle gdyby w ten sposób chciał przypomnieć o sobie, że jeszcze istnieje?
  Szanowni Państwo, przypomnijcie sobie odwagę RG w dobrym (poseł Gruszka przypłacił zajęciem analogicznego stanowisko w komisji sejmowej Orlenowskiej zdrowiem do końca życia). Drogi Adminie czy konieczne było (i komu na rękę) nagłaśnianie tej w końcu błahej sprawy na portalu.(chyba , że aby przypomnieć o RG) I jeszcze odpowiedzmy sobie na pytanie, jeżeli nie RG to kto ? Kto nadaje się na takiego przywódcę katolików patriotów ze znanych osób ? Ciekawy jestem co myśli o tym p.Właziński, p.Brat Dioskur i inni. Z p. Aga się zgadzam choć nie jestem pewny z tą przynależnością RG do Opus Dei.

 8. Marucha said

  Panie Bezpartyjny, nikt chyba nie wiązał tylu nadziei z Romanem Giertychem, co gajowy Marucha.
  Był najlepszym polskim Ministrem Edukacji.
  Niestety. To już było i minęło.
  Już się dobrze nie zapowiada.

 9. Brat Dioskur said

  Panie Bezpartyjny ,pozwole sobie zauwazyc ,ze wyjatkowo nie naleze do grona „glosow zgodnych” w wylewaniu pomyj na Giertycha! Prosze uwaznie przeczytac moj wpis.Zgadzam sie tez z Panem calkowicie ,ze jedynym politykiem z charakterm ,pochodzeniem ,tradycja rodzinna i wyksztalceniem nadajacym sie do przywodztwa wolnej Polsce jest Roman Giertch!Wystarczy tylko przeczytac jego „Lot Orla”,zeby sie o tym przekonac i zaden komentarz o Bialorusi czy kimkolwiek nie jest w stanie tego zmienic.

 10. Marucha said

  Bracie Dioskurze, obyś się nie rozczarował politykiem-narodowcem, który by „Dmowskiego do partii nie przyjął”…

 11. bezpartyjny said

  Prawda, p.Bracie Dioskurze, coś za szybko czytałem Pana Komentarz. Ma Pan rację. A odnośnie komentarzy p. Maruchy to myślę, że za wcześnie kłaść na nim kreskę, mimo wszystko…Pozdrawiam serdecznie obu Panów. Nie wątpię o naszym pokrewieństwie ideowym i o panów dobrych chęciach.

 12. Ptasznik z Trotylu said

  Tusk – Niemec, Kaczyński – Żyd, Napieralski – zydokomuch, Pawlak – pieczeniarz i sprzedawczyk, Rydzyk – kryptożyd i mason, Giertych no , powiedzmy delikatnie – ekscentryk.
  O biedna Polsko! Jedyna Twoja nadzieja w Gajowym Marusze i premierze Putinie bo reszta to same parchy albo idioci.

 13. Mirek said

  W Legnicy było kolejne podejście do przeniesienia pomnika „dwóch Iwanów” (z dzieciątkiem) ale znowu się nie udało…

 14. j said

  @Joe – 3

  Nie pierwszy juz raz zgadzam sie z Panem w 100%.
  Bardzo dlugo, za dlugo staralam sie widziec w Romanie Giertychu wnuka wielkiego Jedrzeja Giertycha i kontynuatora jego patriotycznego dziela. Teraz widze jak bardzo sie mylilam i jak bardzo nie mylil sie w swojej ocenie Romana Giertycha czlowiek wielkiej madrosci i wielkiego doswiadczenia – prof. Rafal Broda. Nawet pozornie pozytywne dzialania Romana Giertycha jako Ministra Edukacji postrzegam teraz jako dosc powierzchowne. To byly moimzdaniem takie populistyczne chwyty karierowicza dla ukontentowania gawiedzi oraz zwiekszenia swojej wlasnej popularnosci, za to w ogole nie sluzace naprawieniu chorego systemu. Wstyd…. i zal utraconych zludzen….
  Pozdrawiam Pana serdecznie

 15. Andrej said

  W ostatnim wydaniu Opoki , pisma pod redakcją Prof Macieja Giertycha jest referat jaki Profesor wygłosił na XII Kongresie Katolików w Życiu Publicznym w Madrycie 20 listopada 2010 roku. Ten referat powinien dotrzec do każdego polskiego domu a szczególnie do mlodzieży do ktorej jest głównie adresowany. Szczególnie polecam krytykantom Giertychów, ciekawi mnie ich opinia. http://opoka.giertych.pl

 16. W. Właźliński said

  Ad: 15. Andrej.
  Artykuł dotyczy osoby Romana Giertycha a nie Macieja Giertycha a tym bardziej Giertychów.
  Jest masa artykułów które możemy uważać za godne zapoznania się z ich treścią zarówno jako wyraz naszej aprobaty ich treści jak i dezaprobaty ich teści. Artykuły rozmydlejące istote sprway to taki pśredni rodzaj.
  Na temat pieknej pogody w Madrycia dnia 20 listopada mógłbym przeczytac coś ale wolałbym nie tym forum i nie pod tym tematem.

 17. Marucha said

  Re 15, 16:
  Oczywiście krytykujemy TYLKO Romana Giertycha i TYLKO za to, co zrobił źle.

 18. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem byli koalicjanci R.Giertycha zaczynają kokosić się przed wyborami do sejmu i zajmować najwyższe miejsca na grzędzie. http://jerzyprzystawa.salon24.pl/257506,dorn-kaczynski-i-bierne-prawo-wyborcze-polakow
  Jak ułożą swoje kury (35%?) i koguty (65%) aferałowie z PO jeszcze nie wiadomo. Schetyna, Palikot, Tusk, Komorowski zwolnił miejsce innemu kogutowi, albo jakiejś głupiej PO-kurze.

  Ciekawe ilu ludzi przeczyta ze zrozumieniem tekst profesora Przystawy. Ilu dziennikarzy przeczyta i odważy się głośno, na żywo przeanalizować przypadek amerykańskiej senator Lise Murkowski, która wygrała wybory dzięki temu, że wyborcy po prostu dopisali ją na kartach wyborczych. Bez wcześniejszych podpisów, komitetów, bzdetów, list kupionych i prawdziwych, bez łaski, bez kupowania głosów. Jak się ma ten wybór, naturalny, oczywisty, logiczny, uczciwy, do tego co jest w „naszym” systemie? Jak się ma do obiecanko-cacanek płemiera Tuska wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych JOW?

 19. feliks said

  Dziwne te ekscytacje wypowiedzią p.Giertycha, faktem jest że p.Łukaszenka jest dyktatorem, mniejsza o to czy dobrym” czy „złym”, nie bardzo mi się uśmiecha posiadanie przez niego czy następców broni atomowej, koledzy J i Joe niech sie tak się nie wstydzą bo nie ma czego.Kolega Joe niech ma uwadze „mądrość ludową” : kto się przezywa, ten sam się nazywa.Mówienie o zawiedzionych nadziejach to trochę śmieszne bez uwzglednienia kontekstu udziału LPRu i p.Giertycha w nieszczesnym rządzie.Osobiście nie jestem zawiedziony p.Giertychem ,głosowali i działali po polsku ,w naszym interesie, na miarę swoich sił parlamentarnych w skrajnie nieprzyjaznym otoczeniu tych ciemnych sił , o którymi żyje ten blog.

  Dyktatorem nazywa Łukaszenkę „Gazeta Wyborcza”. Prawdziwi dyktatorzy siedzą w Brukseli. I, co gorsza, nikt ich do władzy nie wybrał, a Łukaszenkę wybrali Białorusini i Polacy. – admin

 20. Bogdan said

  Bron jadrowa.
  Osmiele sie przypomniec, ze tak w polowie lat 50-tych (ubieglego wieku), posiadacze broni „A” zobowiazali sie do calkowitego rozbrojenia, a zrobili ta obietnice po to aby inni nie starali sie o posiadanie takowej. Proste.
  Dzisiaj jakos nikt (oficjalnie) o tym nie pamieta.
  Nie bardzo potrafie zrozumiec, dlaczego jesli jedna strona nie dotrzymuje umowy, druga strona ma taze umowe przestrzegac.
  Logika jest rzecza straszna.

 21. aga said

  Pani J a czyje posunięcia były mniej „powierzchowne w ostatnim 20-leciu.

  Co do RGiertycha to mozna powiedzieć ,że zawiódł ale nie zdradził,tak jak Jaroslaw Kaczyński,czego zmanipulowani moherowi patrtyioci nie chcą dostrzec,wiec wylewaja swoja nineanwiśc na RG.
  czy zawiódł świadomie? Watpię. swietnie bilansuje to zaplatanie się chłopcow z LPR w intrygi starych wyjadaczy szakali z PiS Henryk Pajak w swoim wystapieniu w radio Fama.

 22. aga said

  taka sobie ciekawostka: pewna dzialaczka Ruchu Przelomu Narodowego JRNowaka w toku dyskusji biadolila,ze PiS zbyt krótko rządził,nie zdążył zrobić tego co zamierzŁ,etc. A na pytanie dlaczego JarKCZ oddał wŁadzę ,odpowiedziała „bo mu Giertych przeszkadzał”.

  Ręce opadaja na takich patriotow jakich produkuje RM i spółka.Pranie możgów na całego.Pod sztandarem JPIII i LechKacza teraz.

 23. Joe said

  Pani J#14…Duza nadzieje pokladalismy w mlodym Romanku.Nie jedna buleczke z maselkiem zjadl za mojego dolarka.Do czasu kiedy nasz lider wrocil z Polski zalamany…” Gierychy sie zepsuly stary juz za stary a mlody za glupi”.Nie wierzylem wlasnym uszom,ale obserwujac potem mlodego juz w polityce dzis wiem ze sp.Archacki mial racje.Dziekuje za pozdrowienia i odwzajemniam.Joe.

 24. Joe said

  Mysle Pani Ago ze czasy…o czym pisalismy przed laty z nieodzalowanym sp.Syr.John… pomnikowania Polski JPII-im juz mamy za soba.A i wiernych w patriotyzm Kaczynsiego tez powoli nastepuje,
  mysle ze juz czs nadszedl zeby znalesc mlodego Dmowskiego.Wlosi mowia ze ich mlody Ducze ma juz 16-lat.

 25. Joe said

  powoli ustepuje…powinno byc.Przepraszam.

 26. Guła said

  Jestem pewien że koalicja PiS z LPR i So przybrałaby inną postać, gdyby nadal w składzie LPR znajdował się profesor Broda i inni pousuwani przez pana Romana. To był wystarczający sygnał.

  Gdzie chłopcom do takich starych wyżeraczy. Prawda. Na co liczyli? Ja też uważam że PiS nie miał wyboru, mając przeciwko sobie opozycję legalną i wewnątrz koalicyjną, musiał doprowadzić do nowych wyborów.
  Jarosław K. dał wybór Polakom, no i Polacy wybrali. Więc jaki problem?
  Cieszą się niektórzy, choć starają się nie pokazywać po sobie. Jednak w ferworze dyskusji trudno o kamuflaż.

  A co do broni nuklearnej to nie sądzę żeby Rosja zdemontowała swoje jaszcze atomowe na Białorusi. Tak jak i na Ukrainie. Ukraina nie tak dawno w sporze z Rosją wspomniała o rakietach nakierowanych na Kreml. Co spowodowało z miejsca złagodzenie odeskiego konfliktu i spornych spraw z tranzytem paliw. Chłopaki z Kremla zapomnieli co pozostawiali i gdzie?

  Ruskie z kolei nie szczypiąc się, zamontowali – pomimo prowadzonych rozmów w temacie Ekranów, Startów i Parasoli, i niezależnie Tarcz na Białorusi czołg w czołg – rakiety średniego zasięgu w Obwodzie Kaliningradzkim i już.

  Nareszcie jak w domu.

 27. aga said

  mysle ze juz czs nadszedl zeby znalesc mlodego Dmowskiego.

  Zgadza się ale zanim się dobrzez da poznać to go już une załatwią.jak Filipa Adwenta.

 28. Marucha said

  Re 26:
  Profesor Broda „starym wyżeraczem”?
  O święta naiwności… Zacny profesor nie bardzo odróżniający rzeczywistość od pobożnych życzeń.

 29. j said

  @ Aga – 21

  Moja kochana Ago! No co Ty wypisujesz? 😉 Przeciez w ostatnim 20-to leciu byly bardzo powazne dzialania prawdziwie niepowierzchowne i prawdziwie zmieniajace polska rzeczywistosc. A jakze! Gleboko niepolskie dzialania ale przeciez byly… Takie na przyklad jak kompletne zniszczenie w majestacie prawa calego polskiego przemyslu, prawda?
  Nawiasem mowiac Roman Giertych niewatpliwie jest czlowiekiem, ktory chcialby zadbac o interesy Polski ale… po prostu nie potrafi. Nie ten format, nie ta klasa, nie ta inteligencja co Jedrzej. O jakiejkolwiek charyzmie juz nawet nie wspominam. Zreszta to nie jego wina!
  I koniec. Kropka.
  Oczywiscie jako czlowiek wychowany w rodzinie o polskich tradycjach, mimo pewnych swoich wad – jest dla Polski o niebo lepszy od roznych przebierancow takich jak Tuski, Niesiolowskie, Komorowskie, Sikorskie, Palikoty, Napieralskie, Kwasniewskie, Walesy, Kaczynskie czy inne.
  Natomiast w porownaniu z Andrzejem Lepperem – ja zdecydowanie wybieram Leppera!
  Warto porownac wystapienie Andrzeja Leppera w Parlamencie Europejskim gdzie odwaznie i z werwa bronil polskich interesow z zadziwiajaca obecnoscia Romana Giertycha w Jedwabnym gdzie wlasnie swoja obecnoscia przepraszal za „winy” Polakow. Odwaga w obronie dobrego imienia Polski – rzadka to cecha u wspolczesnych polskich politykow.

  Pozdrawiam

 30. Cham Wiejski said

  Guła będąc osobą chorą umysłowo chciałby żeby ruskie się jednostronnie rozbroili, będąc otaczani ze wszystkich niemal stron przez amerykańskie bazy, żydowskich sajanów, straszeni tarczą itd.
  Które poważne państwo nie dba o swoją obronność?
  Ty Guła jesteś ciężko poszkodowany na rozumie albo ci płacą za pisanie śmieci.

 31. aga said

  ad.23
  Duza nadzieje pokladalismy w mlodym Romanku.Nie jedna buleczke z maselkiem zjadl za mojego dolarka’
  nieladnie jest wypominać. to takie niepolskie….

 32. aga said

  Droga Pani Ja,/idąc za ciosem tego protecjonalnego tonu/
  chyba nie zrozumialaś pytania.Kto był mniej powierzchowny,nie bardziej.
  czyli kto bardziej dogłębnie 😉 chciał zmieniać nasza nędzna polska rzeczywsitośc?Chociażby wywalenie portretow stalinowskich politruków z MEN! Dla pani to zapewne powierzchowne ,tylko ciekawe dlaczego nikt nie zrobił tego przy zwykłych porządkaxch po ’89?
  Co się w Polsce przez ostatnie 20 lecie działo to ja doskonale wiem, i to poznanie czerpię tu na miejscu,organoleptycznie; nie tylko z mediow czy internetu.
  A ludzi zarowno z Ligi jak i Samoobrony czy PiS poznałam osobiście. I wiem o wielu z nich co kto wart z własnych z nimi doświadczen.Dlatrgo na długo przed upadkiem rzekomym koalicji, wiedzialam,ze Pis to takie same POParańcy jak PO czy SLD.A może nawet gorsi…bo bardziej zaklamani.
  Nikt nie przeczy ,ze Lepper walczył dzielnie o polskie rolnictwo w Brukseli. Ale tu się jego kompetencje kończyły.Jego znajomość historii czy chociażby wiedza na temat wspołczesnego świata jest dość skromna. No może jeszcze walczył z „antysemitami” w swojej partii.Antysemityzm był zakazany pod kara wyrzucenia z partii :)ciekawe co miał na myśli,bo w Polsce w ogóle nie ma antysemityzmu.
  W Lidze takiej kary nie było i dlatego próbowano z niej zrobic faszystow.A nie seksoholikow.
  Artykuł jest o Giertychu. Nie o Lepperze. Obydwaj się doskonale uzupełniali i dlatego porównywanie ich nie ma sensu.Bo jednak inna klasa ludzi. Lepper porządny czlowiek ale tez nie jest bez wad.Jak każdy z ludzi. natomiast dziwaczne jest u nas Polakow,ze jak chcemy komus przywalić to idealizujemy innych, wpadając przy tym w absurdy.
  W SO było mnostwo ludzi spod ciemnej gwiazdy.Tak jak w Lidze było mnóstwo kretow.W okresie największego powodzenia ,wlaściwie brano każdego ,z lapanki,nie patrząc kto zacz. I to się później zemściło.Bo prócz Leppera to na palcach jednej ręki można policzyc tych tzw. uczciwych Polakow w twj partii.Listy były pelne lewackich karierowiczow w stylu cynicznych młodych SLDowcow przed wyborami 2005.Z tego powdou Samoobrona była lekko wybuczana w lipcu 2005 na Jasnej Gorze.
  Nie rozumiem o co tu kopie kruszyć.,Napewno lepiej byłobt dla wszystkich szczerze zatroskanych o Polskę gdyby zarowno So jak i Liga były w knesejmie ale JarKacz wykonał zadanie z Fundacji Sorosa.A tak mamy igrzyska chazarskie bandy czworga z jednej strony a z drugiej my się tu przerzucamy pseudoargimentami bezsensownie kto był lepszy.Lepper czy Gietych. W porownaniu z tym nijakim chłamemm,który musimy oglądać teraz obaj byli wspaniali. Każdy inny w swoim rodzaju.

 33. W. Właźliński said

  Ad: 22. Aga.
  „Wspaniełe” pomieszanie. „PiS nie zdążył, …J.R.Nowak, …patriotów jakich produkuje RM i spółka, …JPIII i LechKacza.
  Tak mi to trochę zgadza się z Solidarnością, kogo, w czym, jakimi sposobami i z jakim rezultatem.
  Faktycznie pranie mózgów ale chyba już wypranych a po przeczytaniu tego jeszcze w dodatku zupełnie skołowaciałych.
  R.Giertych mu nie przeszkadzał. Przeszkadzało ale komu innemu to,że połączenie LPR z Samoobroną mogło się stać zalążkiem czegoś co dopiero mogło się stać czymś potencjalnym a do tego „jakoby starsi bracia” JPII wiedzeni doswiadczeniem i wiedzą jeszcze starszych braci nie mogli dopuścić. Przypomniał im na wszelki wypadek o tym nie tak dawno Yitzhak Shapiro w książce „Całkowity przewodnik do zabijania nie-Żydów” w której uzasadnia zabijanie dzieci jako „potencjalnych”.
  Nie sądzę żeby ta „działaczka” wiedziała co mówi, a może. Zdaża się to czasem niewielu osobom i szczęście że przybywa ich. Skoro jednak wymieniła R.Giertycha a nie istotę sprawy to pewnie to zbieg okoliczności ale coś w tym było choćby nawet nie świadomie.
  Prosze popatrzeć z jaką sprawnościa to załatwiono. Nikt łącznie z jednym i drugim Kaczyńskim nawet nie beknął. Pewnie może jeszcze ktoś pamięta jeszcze większą sprawność w rozwaleniu rządu Olszewskiego.

 34. Andrej said

  Na stronie LPR http://www.lpr.pl jest informacja o prawomocnym wyroku skazującym Mariana Brudzyńskiego na kare jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za fałszywe oskarżenie Romana Giertycha i jednocześnie wprowadzenie prokuratury w błąd. Oczywiście tej informacji nie widziałem na portalu chociażby onet.pl, w czasie kiedy Brudzyński oskarżał Romana Giertycha link do tej sprawy byl na głównej stronie portalu prawie dwa dni, dzieki czemu dla internetowych troli było wystarczająco czasu aby się wyżywać na Romanie Giertychu. Krotki komentarz na stronie LPR-u. „SZKODA TYLKO, ŻE KONSEKWENCJE TEGO I INNYCH KLAMSTW DOTYCZĄCYCH ROMANA GIERTYCHA I LPR POWODUJĄ SPOLECZNE ZAMIESZANIE I JAKO POLACY CIĄGLE TRWAMY WPISANI W HIPOKRYZJE. A MOŻE WLASNIE O TO CHODZI”. Należy dodać ze jest to kolejna wygrana Romana Giertycha, wcześniej z redakcją Faktu i innych.

 35. 166 bojkot TVN said

  34/ Andriej
  Szkoda, że LPR nie podał więcej szczegółów, bo kto dziś pamięta o czym kłamał 3 lata temu jakiś agent. Ani co to kłamstwo spowodowało, a spowodowało utratę zaufania wyborców i wyeliminowanie LPR z sejmu. Mozna więc oskarżyć kłamcę i oszczercę o pokrycie nie tylko kosztów sadowych, ale i utraty spodziewanych korzyści – dotacji dla partii.
  Szkoda, że sam Roman Giertych, ani jego ojciec profesor Maciej Giertych nie zawitają do gajówki i sami nie przedstawią swojego punktu widzenia.
  Szkoda, że nie ma tego na wszystkich forach, skoro „gówne” media milczą o tej sprawie sądowej, dokładnie tak samo jak o:
  – procesie Jana Kobylańskiego przeciwko miejscowym szujom dziennikarskim, jak raz z narodu wybranego
  – śmierci dr. Dariusza Ratajczaka
  – procesie i uniewinnieniu Romualda Szeremietiewa

 36. Guła said

  Starymi wyżeraczami czy jak określiła Aga, wyjadaczami, w tamtej sytuacji 15% elektorat, która nie wróci nawet za PO, byli pozostali czynni w sejmie i rządzie panie Marucha. To miał na myśli Guła. A nie pousuwanych z LPR. PO wyborach a przed podjęciem urzędowania. Sajańska metoda.

  No i gdzież ta Liga Polska LPR i So? No gdzie?

  Poza tym niechaj każdy kłopocze się o swoich sajanów. Ruskie o swoich, Polacy o swoich. Tego wymagają dobrosąsiedzkie stosunki.

  Panie Wiejski, średni zasięg jak sama nazwa wskazuje ma średni zasięg i jeżeli już, to razić skutecznie, może Polskę i …Skandynawię.
  Za moich czasów to średni zasięg wynosił nie więcej niż 300 km. Załóżmy że teraz maja zasięg 1000 km.

 37. Guła said

  Bojkot, o ile będą wybory na wiosnę co jest możliwe, to takich możliwości prawniczych po wyborach, jak dziś, dla niektórych, już nie będzie. O nie.

  Ostatni gwizdek.

 38. Joe said

  Gula…pracowalem kiedys nad projektem dla Airpax…nad „mystery”,
  tymi co caly czas utrzymuja ta sama wysokosc nad pow.ziemi.To srednie mialy 300 mil.tj.nie cale 600 km.To bylo jakies 10 lat temu.

  (mil morskich oczywiscie)

 39. Cham Wiejski said

  Re 36:
  Pyta Guła, stary PiS-dzielec, „gdzie ta LPR” i gdzie Samoobrona?

  Tam, gdzie ją Żydy z PiS zostawiły po jej wykończeniu – to był prawdziwy majstersztyk łotrów politycznych.

  Tylko …uje cieszą się i mają satysfakcję z upadku partii powstałych na polskich, narodowych założeniach. Ja już co do Guły nie mam wątpliwości, kim jest.

 40. Guła said

  Jak się zmierzy w lini prostej Joe od Królewca po Świątynię Wang, to tyle wypadnie. A jak się zatoczy okrąg wg tego promienia to całą środkową potencjalną federację, maja pod butem.

 41. Guła said

  Co z tymi Chamami? Liga Polska zawiązała się po rozpadzie koalicji rządowej.
  A Guła, to głosował, naiwnie, na LPR. A jak już okazało się, przed wyborami prezydenckimi, co za ptice i po co, zasiedli w ławach, Guła zagłosował nie na Macieja Giertycha ale na Lecha Kaczyńskiego.

  I taki to z Guły PiS dzielec. Na wiosnę jak w banku głosuje na PiS, choć miałem w ogóle sobie darować.

 42. Guła said

  Czas rozpocząć kampanię. No nie?

 43. j said

  @Aga- 32

  Eh, Aga! No i po co takie wielkie i niepotrzebne zacietrzewienie? I do tego ten zarzut o protekcjonalny ton, kiedy czuje do Ciebie najzwyklejsza w swiecie sympatie? 🙂
  Napisalas wyraznie: „Pani J a czyje posunięcia były mniej „powierzchowne w ostatnim 20-leciu”
  Na mily Bog co w tym prostym zdaniu takiego skomplikowanego, ze mozna go nie zrozumiec?

  Zazartowalam sobie, ze duzo mniej powierzchowne byly dzialania antypolakow. I tyle.

  Doprawdy powoli zaczynam miec stracha by na tym forum cokolwiek napisac 🙂

 44. Toronto said

  Jak „Toronto” podawal fakty i krytykowal R.Giertycha to zwalczaliscie „Toronto” i fakty – czynil to rowniez gajowy Marucha i Admin.
  Teraz przejrzeliscie sami na oczy i czujecie niesmak w ustach – tak jest, gdy sie komus lize d*pe.
  Toronto, Kanada.

  O jakim przejrzeniu na oczy Pan mówi? My krytykujemy, a może raczej wyrażamy żal, iż Giertych nie dorósł do roli, jaką mógł spełnić. Giertych na razie nikogo jeszcze nie zdradził.
  A z tym lizaniem dupy, o którym Pan uprzejmie piszesz, panie Toronto (nie rozumiejąc znaczenia tego zwrotu) – to sam Pan możesz mnie pocałować w dupę. Tylko przez serwetkę, bo obrzydliwy jestem. – admin

 45. mars said

  Zlote mysli:

  „Zbliza sie rok 2012 ktory Zydzi przewidzieli jako „Armagedon” bo doskonale wiedza ze w koncu Narody swiata powiedza STOP sqrwysynom pejsatym z Syjonistycznej Bandy zwyrodnialcow i zaczna ich rozliczac z morderst, rabunkow, kalumni i innych „dziel” Szatana.
  Parchy z obawy o wlasne dupy, beda chcieli zniszczyc caly swiat, a przeciez wystarczy jedynie pojsc za slowami Jezusa Chrystusa i potraktowac Zydow jako „Dzieci Diabla” (Jana 8/44), czyli persona non grata”.

  „Jak Polacy beda popierac i wybierac zydow na najwyzsze stanowiska w panstwie to BURDEL JAKI PANUJE W POLSCE NIGDY SIE NIE SKONCZY !”

  “Lepszy na wolnosci kesek lada jaki, nizli w niewoli przysmaki”.

  „PRAWDA WYZWALA CZLOWIEKA”

  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486

 46. aga said

  Droga Pani J,
  do zacietrzewienia to mi jeszcze daleko.Nie zna Pani mojego temepramentu 🙂
  Myślę,że Pani reprezentuje tutaj trochę wyższy poziom niz Gudlaje i inne trolle i dlatego oczekiwalam,ze uniknie Pani ich gudlajowatego dziel i rządź. Giertych z Lepperem świetnie się nie tylko uzupełniali ale i dogadywali dopóki nie wtrącili się tacy ja ci wyżej wspomniani.Wiem coś na ten temat. Ich wyjatkowa zdolnośc do skłócania Polakow…
  Dzisiaj nie ma juz ani Ligi ani Samoobrony. I chyba długo juz chazarscy zarządcy Polski BandyCczworga nie dopuszczą do powstania żadnej polskiej i propolskiej partii.Dlatego możemy odłozyć wszelkie animozje i oceniać i zasługi i błędy bez zacietrzewienia.
  Lepper był dobry na swoim odcinku,ale Giertych tez chciał wiele planow zrealziwoać. Mimo,ze może z racji wieku nie uniknął jednak róznych perfidii i podpuszczeń starych wyjadaczy, popełnił wiele błędów.Wszyscy mu wypominaja Jedwabne.A mało kto pamieta ,ze byli wtedy razem z Jarkaczem na Jasnej Gorze, w niedzielę i w merdiach poszła oburzająca informacja o tym,ze ambasador Izraela żada dymsji ministra edukacji.Nie wiem czy ktos z nas wytrzymałby taka presję i na drugii dzień zjawił się w Jedwabenm. A gdyby nie ?To może Pani sobie wyobrazić,ile kubłow wylaliby i z a to;nawet rebe Rydzyk,że jak to ,nie potrafił się ukorzyć ,tylko taki dumny, a dla wyższycgh racji czyli zrobienie czegoś dla polskiej szkoły,nie umiał się zachowac jak chrześcijajin, etc.Pojechal to tez źle. mało kto zdaje sobie sprawę,ze cokolwiek by zrobił to zawsze znalazła się plejada wrogow i jeszcze większa niezadowolonych patriotow ,ktorzy go wciąŻ krytykowali.
  Pierwszymi byli Macierewicz,Wrzodak I Pęk.teraz sa sami. niech stworzą coś, pociągną za soba Polkow.maja telewizję narodową ,Maciejczyka,dlaczego tego nie robią?To nie jest takie łatwe.Giertych był autentyczny.Tak ajk Lepper.I mieli charyzmę.
  Niech stworzą chociaż coś na miarę młodzieży wszechpolskiej.Za jej reaktywację w ’89 zawsze będę RGiertycha zawsze szanować. To byla duża grupa młodych ludzi,formowanych w duchu naprawdę patriotycznym i katolickim,ktorzy ryzykując nieraz bardzo wiele, stawiali opor pedalstwu,degeneracji i wynaradawianiu w POlsce.
  Niech którys z panow tak ochoczo krytykujących RG pochwali się czymś porownywalnym z MW to pierwsza powiem : chapo ba’.
  Zakasowaliście RG.Ale nie ma takowego; sa tylko malkontenci,krytykanci drobiazgowi albo trolle.
  I prosze mi wierzyć,że wiedząc to co Liga ,ci w sumie naiwni ,prostoduszni Polacy,ktorzy naiwnie wierzyli,ze oto maja szanśe naprawic Polskę,
  przeszla z tym zaklamanym superchazaraskim Pisem ,wcale się nie dziwię,ze wolą Pełowców.Upokorzenia i klamstwa mało ktory czlowiek jest w stanie wybaczyc.
  Więszkośc ludzi nie zna tej obrzydliwej kuchni politycznej ale z latwością wydaje cenzurki.
  pozdrawiam
  p.s.

  a Pan Wlaźliński się myli. Ta „dzialaczka” to prominenta prawa ręka przewodniczącego RPN z miasta wojewodzkeigo. A za soba ma setki moherowych „patriotow” głuchych i ślepych na jakiekolwiek argumenty.Gotwoych na barykady za Macierwicza n.p.Jakos dziwnym trafem ramię w ramię z klubami GazPOl.

  Brawo, pani Ago. – admin

 47. aga said

  Gudłajowaty juz tak nisko upadł,że -mowiąc delikatnie rozmija się z prawd.Ma nadzieję,ze większośc nie pamięta jego „działalności”.
  Pamiętamy jednak jaka agitkę prowadził w 2005 i nie byla to Liga.

 48. mars said

  Tu jest prawda pogrzebana:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486&p=4991#p4991

 49. 166 bojkot TVN said

  45/Aga
  Aga: „pamiętamy” – to Aga w jakichś służbach pracuje, że wie, kto to Guła?
  Skąd Aga może pamiętać co wypisywał Guła w 2005 roku? Ciekawe – gdzie – bo gajówkę Marucha postawił i otworzył dla gości we wrześniu 2006?
  Ja tak się tylko pytam… bo co? Zapytać się nie wolno?
  No chyba, że Adze znów palemka odbija, i lekko się pi..oli.

 50. aga said

  Odium jakie spadło na Polskę z powodu wstrzymania przez Lecha Kaczyńskiego ekshumacji w Jedwabnem jest nie jedynym ale wytarczającym powodem aby nigdy więcej nie głosowac ani nie wiązać żadnych nadzieji ani JarKaczem ani z pisem.

 51. Inkwizytor said

  Bełkotcie, Pani Aga jest tu o wiele dłużej niż ty hasbarowski PISuarze. Pojawiłeś się spadochroniarzu całkiem niedawno więc wykonuj powierzone ci zadanie i nie sil się na myślenie )))

 52. Lach said

  To odium tak omamiło Romana, iż w czarnej mycce chylił się na spędzie jaki im zorganizowano w Jedwabnem i jak Kwaśniewski też przepraszał.
  Omamizm mogę zrozumieć, ale kipy już nie. Bo dla unych ta kipa jest jak dla żołnierza mundur i wyklucza wszelkie niejasności.

  Niemałoż napracowaliśmy się nad tą koalicja?

 53. aga said

  Panie Inkwizytorze a co tam będziemy się krygować. Niech cyfrowaty się cieszy ;
  pewnie,ze jesteśmy w słuzbach a nawet rosyjskiej razwiedce,nieprawdż?

 54. bezpartyjny said

  Ad.komentarze 22 i 32 Aga. Znowu zupełnie się z Panią zgadzam. Zgadzam się również z oceną prof. Brody zawartą w komentarzu nr.28 p. Maruchy. Dodam tylko, że:
  1/ Wyborcy nie wiedzą prawie nic o kandydatach na których głosują. Myślę, że gdyby byli poiformowani o przywarach K. Legierskiego (homoseksualizm) to chyba nie doszedł by tak wysoko
  2/ System wyborów i cała ordynacja wyborcza powinny być jak najszybciej zmienione – lepsze byłoby już mimo wad wprowadzenie JOW. O ordynacji pisałem (i piszę nadal) już dawno na swojej stronie http://www.polacy.org.pl lecz nikt się tym nie przejmuje, nawet niestety LPR ani pokrewne. Przecież o „naszych” kandydatach w ostatnich wyborach samorządowych również nic nie było wiadomo. Aby nastąpiły zmiany w ordynacji potrzebne jest uświadomienie społeczeństwa i to przez ludzi którzy posiadają jakiś autorytet. Na razie nic nie widać aby się coś robiło w tej sprawie. Ani pp.R i M. Giertych, ani p. R. Kozłowski, ani O. Tadeusz, (nie mówiąc o RM, ND czy TV Trwam, czy Gościu Niedzielnym
  itp), chyba nie widzą tego problemu i tak od wyborów do wyborów (trochę w pewnym momencie podjął ten temat indywidualnie p. Wrzodak ale dość niespójnie). Wygrywają osoby
  z list partyjnych nie zawsze lojalni nie tylko wobec wyborców ale także wobec partii, które ich promowały. Dodatkowo wybranych osób wyborcy praktycznie nie mogą odwołać. Jeszce jedno, partie bez sponsorów mających kasę (lub dofinansowania ze strony państwa ) są skazane na zagładę.

 55. Marucha said

  Mars (45) cytuje:
  „Lepszy na wolnosci kesek lada jaki, nizli w niewoli przysmaki”.

  Niestety, przysłowie to nie ma w dzisiejszej Polsce żadnego zastosowania. Przeciętny Polak po prostu je wyśmieje.

 56. 166 bojkot TVN said

  51/53/ Inkwizytor i Aga
  Domyślam się, że Aga jest w gajówce od 2005 roku?
  Fakty najnowsze dla obojga z Was nie mają znaczenia?
  Jedyna stosowana przez Was metoda walki z faktami podawanymi przez 166, to obrzucanie mnie jakąś hasbarą? Żałosne ..

 57. mars said

  Admin napisal:
  „…A z tym lizaniem dupy, o którym Pan uprzejmie piszesz, panie Toronto (nie rozumiejąc znaczenia tego zwrotu) – to sam Pan możesz mnie pocałować w dupę. Tylko przez serwetkę, bo obrzydliwy jestem. – admin „.

  Toronto odpowiada:
  Niech cie ten caluje co ci zrec gotuje – odpowiedz dla bezczelnych osobnikow; znam jeszcze wiele wiazanek co swiadczy o bogactwie jezyka polskiego, ale nie bede schodzil ponizej pasa, zeby sie nie obrocic w swinie jak Admin.
  Byliscie jednymi z wielu, ktorzy wycinali podawane przeze mnie informacje, a teraz macie to co chcieliscie – reke w nocniku, podobnie jak wielu innych dyskutantow nie tylko na tym forum dyskusyjnym.
  Uwazacie sie za ludzi oczytanych, a dajecie sie zrobic w „ciula” krasomowcom, pyszalkom, oszustom, karierowiczom, polskojezycznym zydom etc.
  W stosunku do tego typu osobnikow mam „0” tolerancji.

  Słuchaj, tępy ćwoku i szmondaku: odpłaciłem ci dokładnie taką samą monetą, jaką ty mnie. W Polsce, której masz pełną gębę, gdy ktoś nie umiał się zachować u gospodarza, to wylatywał z chałupy mordą do przodu w błoto.
  Admin

  Jestem Polakiem i mam polskie obowiazki.
  Tylko bezwzgledna prawda pomoze Polakom zrozumiec kto jest ich przyjacielem, a kto wrogiem – taka regule zawsze stosuje i wowczas wiem kto kim jest i co z tego wyniknie, w przeciwnym wypadku bladzilbym jak wielu z was.
  Gbyby te slowa wzial sobie do serca kazdy Polak i Polka, wowczas inaczej by wygladaly sprawy w Polsce.
  Toronto, Kanada.
  p.s.
  Mam nadzieje, ze moja opinia nie bedzie usunieta z forum.

 58. j said

  @Aga – 46

  Droga Ago! Dziekuje za niezasluzony komplement. Mimo wszystko lepiej bedzie jednak jak umiescisz mnie na poziomie trolli i gudlajow. Tak bedzie bezpieczniej 😉
  A gudlajskie dzielenie Polakow i rzadzenie nimi ….. sama z pasja krytykujesz i obrazasz ojca Rydzyka i S.Michalkiewicza jakbys zapomniala o tej zlotej zasadzie 🙂 No i gdzie Twoje obiektywne spojrzenie na ich naprawde wielkie zaslugi dla naszego kraju? Zreszta czy w ogole mozna porownc zaslugi Romana Giertycha z dzielami ojca Rydzyka
  czy S.Michalkiewicza?
  Pozdrawiam serdecznie

  PS. Moje uwagi na temat A. Leppera wziely sie z kontekstu dyskusji z Joe i stad ich obecnosc pod tekstem Giertycha. No i przy okazji moja mala trollowa dygresja – to nieprawda, ze tylko sprawy rolnictwa mial w glowie A. Lepper. Jako jedyny polski polityk sponsorowal patriotyczne spektakle Lusi Oginskiej.

 59. j said

  Lach – 52

  🙂

 60. mars said

  Ad 15 – „Andrej”
  Kiedy dostarczysz swoje dowody na moja zydowskosc i agenturalnosc ?
  Ja o Giertychach podawalem konkretne dowody, ale zostaly wyciete przez Admina.
  Np. M.Giertych popelnil kilka razacych bledow w przeszlosci:
  1. Uznal za sluszne wprowadzenie stanu wojennego przez Jaruzela.
  2. Popieral komuniste i agenta KGB Putina umaczanego w zbrodnie i ponowna judaizacje „Rosji”.
  3. Chwalil R.Paula, ktory utrzymuje kolezenskie stosunki z ludzmi Rothschilda.
  4. Swoimi dzialaniami razem z innymi wprowadzil polskich narodowcow w maliny.
  O R.Giertychu nie bede pisal, bo wypadnie jeszcze gorzej niz jego ojciec.
  Z kolei mam szacunek do Jedrzeja Giertycha, R.Dmowskiego, W.Korfantego i im podobnych, bo to byli polscy narodowcy z prawdziwego zdarzenia.
  Pomysl oddolnego organizowania sie polskich narodowcow podaje od ponad 3 lat – glownym powodem tego pomyslu byli skompromitowani liderzy.
  Ruch narodowy nalezy budowac na hasle: BOG HONOR OJCZYZNA , z jednoczesnym wprowadzeniem dyscypliny wojskowej i znajomoscia zasad obronnosci, czyli szkolenia paramilitarne.
  Toronto, Kanada.

 61. Cham Wiejski said

  I znów te głupoty „Marsa”, który pisze dziwnie podobnie do „Toronto”.

  Zanim zaczniesz żądać dowodów od innych, puknij się młotkiem w durny łeb:
  „Popierał komuniste i agenta KGB Putina umaczanego w zbrodnie i ponowna judaizacje „Rosji”
  Brednia na bredni jedzie i brednią pogania.

 62. Marucha said

  Re 46, 58:
  Tak się składa, że znam osobiście „J”. Podejrzewanie ją o gudłajstwo, hasbarstwo itp. jest absolutnie niesprawiedliwe i może być wytłumaczone tylko napięciem emocjonalnym, jakie i mnie nie jest wcale obce.

 63. Guła said

  Skoro już wiemy, że prócz występów w jedwabnym, Roman Giertych również, Romana Dmowskiego do LPR nie przyjął by, to pytanie jakiej to narodowości narodową demokracje reprezentuje RG jest zbędne. Bo oczywiste.
  I jak ta casus ma się do Kaczyńskich?

  I co teraz?

 64. Marucha said

  A dlaczego casus Romana Giertycha ma się w ogóle jakoś mieć do Kaczyńskich?

 65. Cham Wiejski said

  Muszę dopisać do 61.
  Pisać o Putinie – jedynym przywódcy narodu, który zdobył się na poskromienie najbardziej rozzuchwalonych miliarderów żydowskich (siedzą albo kraczą na wygnaniu) – że „zażydza Rosję” może albo ktoś, kto jest skończonym idiotą, albo prowokatorem. Nie lubię insynuacji bez dowodów ale myślę że to drugie.

 66. mars said

  Ile „ojcow” ma „J” ?
  Co najmniej czterech:
  1. Rodzonego.
  2. Zakonnego.
  3. Chrzestnego.
  4. Swietego.
  Poza powyzszymi sa jeszcze: „przybrany”, „pijany” etc.

  Ilu ojców ma Mars/Toronto? Żadnego. Jest wynikiem eksperymentu polegającego na skrzyżowaniu świni z szympansem.

  A teraz na serio.
  Panie Toronto vel Mars. Proszę tu już nie przychodzić, to tylko strata czasu. Dla Pana większa, dla mnie niewielka. Proszę sobie znaleźć inną witrynę, gdzie będzie Pan mógł do woli obrażać wszystkich naokoło, włącznie z gospodarzem i zgrywać niewiniątko, gdy ktoś mu wreszcie da po buzi.
  Admin

 67. Joe said

  Gula..63…”jest zbedne.Bo oczywiste.”
  Ale jak klopotliwe?Wytworzylo pustke ktora?

  Wypelni Marta Kaczynska…bo wchodzi do gry!!!
  I co teraz???

 68. aga said

  ad.62
  …”Myślę,że Pani reprezentuje tutaj trochę wyższy poziom niz Gudlaje i inne trolle i dlatego oczekiwalam,ze uniknie Pani ich gudlajowatego dziel i rządź”

  chyba to zdanie Panie marucha wyraźnie podkreśla róznicę między gulajowatym i inn. trollami a pania J?
  ale może wyrażam się nieprecyzyjnie.

  Natomiast co do wpisu 58 to cóż.Widocznie nie kazdy widzi jaki jest koń…a moze czuje?
  W takim razie osobisty kontakt z p.Michalkiewiczem polecam to może wtedy Pani łaskawie przejrzy.

 69. Brat Dioskur said

  Nie od dzisiaj wiadomo ,ze lucyferianie sa mistrzami destrukcji!Szczegolnie objawia sie ona na polu nomenklatury,a nie mam tu na mysli komunstycznych bonzow ,tylko zasob slow i pojec ,ktore dla normalnie myslacego czlowieka maja jedno i jedyne znaczenie.Probkami takich „podchodow” sa juz znane nam okreslenia jak „gej” czy „Romowie” ,ktore zostaly bezkrytycznie przejete przez wiele osob o narodowych ,czyli tradycyjnych pogladach.Naturalnie lucyferianie widzac to nie posiadaja sie z radosci a przeciez jest to posrednie zlamanie oporu moralnego czlowieka kierujacego sie pewnymi ,ustalonymi polska tradycja i kultura – zasadami.Krytyka Giertycha na tym forum wyniosla na swiatlo dzienne kolejne narzedzie werbalnego oszustwa ,mianowicie przeinaczenie znaczenia slowa …”populizm”
  Nie bede juz pisal kto to zrobil,bo nie dintojra jest tu wazna ,ale pewna przedmowczyni zarzucila Giertychowi „tani populizm” w zalozeniu majacy sluzyc wylacznie karierze tego polityka.Kariera karierze nie jest rowna a bez niej zaden polityk nie osiagnie zalozonego sobie celu.Jezeli celem Giertycha bylo i jest sluzenie wlasnemu narodowi ,to bez zrobienia kariery tego nie osiagnie!Populizm zas nie jest niczym innym jak tylko dawaniem posluchu narodowi i wczytywaniem sie w jego oczekiwania co jak wiadomo jest rowniez fundamentem …demokracji, zatem krytykowanie populizmu jest dyskredytowaniem demokracji i tej sprzecznosci lucyferianie w swoich semantycznych zapedach zdaja sie nie dostrzegac a co gorsza w czym , zdawaloby sie uswiadomiona czesc narodowcow -slepo ich nasladuje!Przyklasniecie w poz. 59 dane Lachowi (52)jest wlasnie tego przykladem.Juz tylko sama ksywka wskazuje na to ,ze mamy tu do czynienia z trolem ,wiadomego autoramentu bowiem w Polsce potocznym slowem dla jarmulki jest mycka a nie …kipa!
  Niezwykle tez manipulacyjnym szwindlem jest przeciwstawianie Giertychowi Leppera.Owszem ten drugi z werwa bronil w Brukseli interesow polskich chlopow ,ale Giertych zachowal sie wrecz wspaniale na sympozjach w Heidelbergu i Stambule. W pierwszym przypadku przemawiajac do brukselskiej magnaterii,bijac dlonia w blat mownicy zastrzegl,ze w polskich szkolach nie bedzie promocji pederastii za co po powrocie od razu na dywanik wezwal go Jarkacz ! W Stambule zas na spedzie ministrow oswiaty Eurokolchozu odmowil podpisania zgody na tzw. unijny podrecznik do Historii,gdzie z inicjatywy Niemcow braklo wzmianki o wybuchu II WS i pamietam zgryzliwy ton niemieckiego moderatora ,ktory na kanale ZDF relacjonowal to zdaczenie a byl to przypadek ,ze „wszyscy podpisali” i tylko jeden stanal okoniem dokladnie to co w 3 lata pozniej spotkalo Lechkacza.Na koniec pomawiajacym Giertycha o „powierzchownsc decyzji” przypominam ,ze wywalil on zasiedzialego w MENie jeszcze od 99’przedstawiciela Brukseli odpowiedzialnego za wprowadzanie w polskich szkolach tematyki o „tolerancji” ,czyli z polskiego na nasze :demoralizowanie szkolnej dziatwy oraz skasowal subsydia w wys. 450 tys. zl z ktorych korzystaly jakies mlodziezowe ,kryptokomunistyczne organizacje.Pamietam jaki sie po tym na TVN i w Polsacie podniosl harmider a na ulice wylegly rzesze ubeczatek i podobnego talatajstwa.
  I na koniec cos jeszcze …nie po slowach a po czynach go poznacie i pije tutaj do tych ,ktorzy z uporem godnym lepszej sprawy walkuja ,ze Giertych powiedzial ,ze nie przyjalby Dmowskiego…
  A co mial na tym konwejerku powiedziec?

 70. mars said

  Ad 66
  Polskojezyczna propaganda nie podaje takich rzeczy, a tym bardziej nie podadza ich zwolennicy Putina.
  Informacje sa w j.angielskim i dowody znajdziesz na stronach:


  http://radioislam.org/thetruth/capitalists.htm
  http://www.thejc.com/news/world-special-reports/how-russia%E2%80%99s-jews-found-a-richer-future
  http://biblesearchers.typepad.com/destination-yisrael/2010/06/is-russian-president-dmitry-medvedev-a-jew.html
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=460&start=60
  http://www.davidduke.com/general/successor-to-putin-condemns-russian-nationalism-and-at-the-same-moment-supports-jewish-nationalism_3231.html
  http://www.vosizneias.com/8957/2007/05/08/russia-putins-support-gives-clout-to/
  http://blog.rabbijason.com/2008_12_01_archive.html
  http://www.collive.com/news_search.rtx?query=berel
  http://www.geschichteinchronologie.ch/SU/EncJudaica_Birobidzhan-ENGL.html
  http://www.shmais.com/pages.cfm?page=ArchiveNewsDetail&date_f=2000-9-19
  http://www.oxfordchabad.org/templates/articlecco_cdo/aid/640796/jewish/Chief-Rabbi-of-Russia-Berel-Lazar.htm
  Putin’s successor says:
  Russian Nationalism: BAD!- Jewish Nationalism: GOOD!
  http://www.stormfront.org/forum/t443677/

 71. Lach said

  Bracie Dioskur w takim układzie z jakiego powodu zakłada Roman Giertych czarną kipę?

  Zalegam gajowemu Maruszę z odpowiedzią i liczę że Pańska podpowiedź ułatwi mi napisanie odpowiedzi.

 72. bezpartyjny said

  Może to nie te czasy kiedy żyła Konopnicka ale analogia aż nadto widoczna:
  „Rok ten był ciężki: ulewa smagała
  Srebrnym swym biczem wiosenne zasiewy
  I ziemia we łzach zaledwie wydala
  Słomę a plewy.

  Z chaty, za którą zaległy podatki,
  Wygnany nędzarz nie żegnał nikogo…
  Tylko garść ziemi zawiązał do szmatki
  I poszedł drogą.

  W powietrzu ciche zawisły błękity,
  Echo fujarki spod lasu wschód wita…
  Stanął i otarł łzę połą swej świty,
  Wolny najmita.

  Wolny, bo z więzów, jakimi go przykuł
  Rodzinny zagon, gdzie pot ronił krwawy,
  Już go rozwiązał bezduszny artykuł
  Twardej ustawy…

  Wolny, bo nie miał dać już dzisiaj komu
  Świeżego siana pokosu u żłoba;
  Wolny, bo rzucić mógł dach swego domu,
  Gdy się podoba…

  Wolny, bo nic mu nie cięży na świecie –
  Kosa ta chyba, co zwisła z ramienia,
  I nędzny łachman sukmany na grzbiecie
  I ból istnienia…

  Wolny, bo jego ostatni sierota,
  Co z głodu opuchł na wiosnę, nie żyje…
  Pies nawet stary pozostał u płota
  I z cicha wyje…

  Wolny! – Wszak może iść albo spoczywać,
  Albo kląć z zgrzytem tłumionej rozpaczy,
  Może oszaleć i płakać, i śpiewać –
  Bóg mu przebaczy…

  Może zastygnąć, jak szrony, od chłodu,
  Bić głową w ziemię, jak czynią szaleni…
  Od wschodu słońca do słońca zachodu
  Nic się nie zmieni.

  Ubogi zagon u nędznej twej chatki
  I mokrą łączkę, i mszary, i wrzosy
  Obsadzi urząd… podatki! podatki!
  Ty idź do kosy!

  Idź! idź! Opłatę do kasy wnieść trzeba,
  Choć jedno ziarno wydadzą trzy kłosy
  I choć nie zaznasz przez rok cały chleba…
  Idź, idź do kosy!

  Czegóż on stoi? Wszak wolny, jak płacy?
  Chce – niechaj żyje, a chce – niech umiera!
  Czy się utopi, czy chwyci się pracy,
  Nikt się nie spiera…

  I choćby garścią rwał włosy na głowie,
  Nikt się, co robi, jak żyje, nie spyta…
  Choćby padł trupem, nikt słówka nie powie…
  – Wolny najmita! ”

  Maria Konopnicka

  To grozi większości młodych Polaków. I tak koło się zamyka.

 73. j said

  @ Brat Dioskur – 69

  Kochany Panie Dioskurze! Wlasnie nozyce sie odzywaja – hehehehe! Naprawde prosze sie krepowac 🙂 – jak dintorja to dintoja- trza ja z pokora przyjac a, ze za wlasne skromne poglady…z tym wieksza przyjemnoscia. Za Romcia glowe polozyc – niech bedzie! Metody i poglady lucyferian, trolli i gudlajow od dzis moje – wedlug zyczenia. Zas panski uczony wyklad na temat demokracji wcale mnie nie wzruszyl, bo od wielu juz lat jestem monarchistka i demokracje uwazam za wielce szkodliwa dla narodow. W kazdym razie taka o jakiej szanowny Pan tu pisze.
  Klaniam sie z uszanowaniem

 74. j said

  errata:
  Naprawde prosze sie nie krepowac 🙂 – jak dintorja to dintoja- trza ja z pokora przyjac a, ze za wlasne skromne poglady…z tym wieksza przyjemnoscia.

 75. Andrej said

  Warto przypomniec inny wiersz Marii Konopnickiej, „W piwnicznej izbie”. Wiersz ten recytowała mi mama , kiedy jeszcze nie potrafiłem czytać, pamietam , że słowa tego wiersza wzruszały mnie do łez (przełom lat 50 i 60 ub.wieku)

 76. j said

  kucze co ja dzis takie faszystowskie bledy robie 🙂

  Naprawde prosze sie krepowac 🙂 – jak dintojra to dintojra- trza ja z pokora przyjac a, ze za wlasne skromne poglady…z tym wieksza przyjemnoscia.

  PS. Ciekawe czy z faszyzmem tez by mi bylo tak do twarzy jak z panskim lucyferianizmzm? 🙂

 77. j said

  Mam nadzieje, ze nie bede dzis miec koszmarow nocnych i nie bede widziec jak Brat Dioskur wraz z Romanem Giertychem wykradaja bialoruskie bomby atomowe. Oczywiscie obydwaj w czarnych kipach na glowie 🙂 Hihihihi! Zreszta kto to wie….
  Dobranoc Panstwu

 78. Andrej said

  Dobranoc J, śpij spokojnie aby ci czarna kipa z glowy nie spadla.

 79. Krzysztof M said

  Ad. 60

  Ja też uznaję słuszność wprowadzenia stanu wojennego. Należało zatrzymać KOR w marszu po władzę.

  I tu jest drugie dno. Gdyby KOR wziął władzę w roku 1980-81, to zdestabilizowałby układ władzy w Rosji (bo o to KOR-owi chodziło), gdzie władzę przejęliby „jeszcze bardziej” międzynarodowi. Natychmiast po tym fakcie, współpraca polsko-rosyjska zostałaby jeszcze mocniej zaciśnięta na gardłach Polaków. I mielibyśmy to samo, co mamy teraz. Tylko, że znacznie wcześniej.

 80. j said

  @ Andriej -78

  Nie spadnie 🙂

 81. Krzysztof M said

  Ad. 69

  Słownik Wyrazów Obcych – „populizm” – kierunek w literaturze, będący odmianą i kontynuacją naturalizmu, przedstawianie w utworach literackich spraw, problemów, życia zwykłych ludzi.

 82. Marucha said

  Re 79:
  Stan wojenny był złem, ale chyba złem koniecznym. Pan Krzysztof ma rację odnośnie zastopowania żydowskich „bojowników o demokrację” w postaci KOR. Niestety, hydra się odrodziła.

 83. Guła said

  #60

  To „ciekawe spostrzeżenie o drugim dnie” nie wytrzymuje konfrontacji z biletem w jedna stronę tzw „ekstremy”. No przecież nie korowców.

 84. aga said

  ad.Mars
  A skąd przypłynęla ta zaraza palenia menory i zakładania jarmulek? Bo chyba z USA a nie z Rosji?
  A do Polski przywlókł ja i zakorzenił Lech Kaczyński.Niech mu ziemia lekką będzie…
  Ciekawa jestem kto pierwszy bedzie taki mocny /nie tylko w gębie/ i odważy się ją wykorzenić czyli zakończyc tę paskudną anty-tradycję?

 85. Guła said

  Jestem przekonany, bez sprawdzania, Jaruzelski jako pierwszy w żydowskiej III RP już zapalał. O Kwaśniewskim czy Wałęsie nie wspominając.

  I choć to nie Guły sprawa – choć nie do końca, wiedzą sąsiedzi kto na czym siedzi – a Rosjan, to Jelcyn i Putin również.

  Bronisław Komorowski takoż nie zlekceważył obowiązku służbowego.

  Obecność mniejszości narodowej, zakamuflowanej PINem, to największe zło jakie może każde państwo spotkać.

  „Polak” Polaka niszczy antysemityzmem. Zgroza. A nikt nie reaguje na antypolonizm a wręcz odwrotnie, podpiera nim własne poglądy bo takie postępowanie jest trendy. W oczach tych, którzy administracyjnie nie istnieją. A decydują o wszystkim.

  III RP to państwo ustaw z dziurą.

  To ci moda nastała.

 86. Ad 69 ...Do @ Toronto, Kanada / Mars said

  Dziękuję, że jesteś. Bo jesteś prawdziwie prawdomównym Polakiem.
  To Ty przywracasz mi utraconą wiarę w DANY TOBIE OD BOGA DAR – geniusz istoty ludzkiej.

  Nie daj się obrazić żadnemu żydofilowi, ani żadnemu łajdakowi chazarskiemu.

  To, co wyprawiają miejscowi – np. toruńskie zakłamane rydzole, Paulini z okupowanej przez żydów Jasnej Góry (oni wzięli „w łapę” 42 mln od diabelskiej Unii !!!), cały posoborowy żydowski KK – to wprost nie mieści się w głowie !!!
  Nikczemność, chamstwo, podłość i zakłamanie w każdej sprawie!!!
  Bóg powinien to całe draństwo – wyczyścić a nawet zrównać z ziemią.

 87. Krzysztof M said

  Ad. 83

  Sytuacja była dość złożona. Z jednej strony partyjny beton. Z drugiej partyjne siły starające się otworzyć na świat. Z trzeciej dobrze chcący członkowie Solidarności. Z czwartej siły międzynarodowe w łonie partii. Z piątej te same siły poza partią (KOR). Z szóstej wielka sfera władzo-urzędnicza, inteligentna, lecz bez żadnych poglądów politycznych, więc także bez żadnych sympatii narodowych. Z siódmej aparat służb bezpieczeństwa, ludzie w sporej części o wybitnych umysłach. Z siódmej i dalszych agentury obcych państw. I w tym całym bigosie MY, POLACY.

  Podobno mord na księdzu Jerzym był obliczony na taką destabilizację rządu w Polsce, żeby było możliwe wysadzenie Jaruzelskiego z siodła (rząd nowy już czekał, zebrany pod Warszawą). Tenże być może dogadał się z międzynarodowymi, widząc, że cały system idzie na dno. Podobno cały ruch opozycyjny został zaprojektowany przez KGB. Podobno… podobno… Ktoś słaby, kto tańczy na ostrzu brzytwy, musi się liczyć ze wszystkimi siłami.

  Jedyne, co mogli zrobić czerwoni, to oddać władzę, a wziąć prezesury. Lecz gdyby tego nie zrobili, komu te prezesury by przypadły? Coś mi się wydaje, ze to nie bylibyśmy MY. 🙂 A wtedy mogłoby być znacznie gorzej, niż jest teraz. Ktoś mi zarzuci, że „Nie byłoby gorzej!”. … Naiwność… 🙂

  Sprawa najważniejsza – KTO bije pieniądz? KTO steruje przepływami pieniądza? JAKI jest bilans tych przepływów? KTO jest beneficjentem wartości wypracowanej przez gospodarkę kraju?

  Chile, dawno temu, będąc w podobnej sytuacji, co Polska, zamknęło napływ do Chile kapitału spekulacyjnego. W Polsce, Balcerowicz zrobił dokładnie odwrotnie…

 88. Krzysztof M said

  Ad. 83

  Nie dopisałem… Bilety w jedną stronę były dla tych, którym przeszkadzali macherom politycznym. Czyli PZPR (cały), KOR, bezpieka, agentura obca.

  Byliśmy pionkami w grze. Jak który pionek przejawiał ambicję większą, niż przysługiwała pionkowi, to OUT! I spokój.

  Życie we współczesnym społeczeństwie to nie jest gra solo. To gra zespołowa. Musimy to wreszcie zrozumieć. I na miejsce zamordowanego doktora Ratajczaka powinno się pojawiać dziesięciu takich „doktorów Ratajczaków”. Reakcją na licz na biskupie Wielgusie winno być masowe poparcie dla niego i zainteresowanie słowem, które głosił (a jest tego sporo). Pogrzeb ojca Krąpca, największego z polskich filozofów winna wyglądać z lotu ptaka, jak inwazja Chińczyków na Warszawę. itd. itd.

  Jednak Polak interesuje się tylko tym, co do miedzy. JEGO MIEDZY. Świadomość obywatelska (czyli narodowa) rośnie powoli. Ona rośnie. Więc podlewajmy ją obficie.

 89. aga said

  a ja jestem przekonana,ze Marsjanie też zapalają. Ale póki Marsjanom nic do Polski i póki nam Polakom tego nie usiłuja narzucic tak jak narzucił tę modę Lech Kacz to mogę sobie z tymi przekonaniami dalej pokonafbulować niczym Gudlajowaty, ooops, Gula.

 90. WD said

  Zdziecinniał chyba Pan Roman i stracił swe męstwo, oby na zawsze, amen! Szkoda komentarza…
  Pozdrawiam rozsądnych i mądrych ludzi, WD

 91. "mars" said

  ad 61 i 65 – „Cham Wiejski”
  Odpowiedz jest w # 70 – patrz strony internetowe, to moze sie wreszcie przebudzisz.
  Dodam jeszcze strone:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=460&start=60
  Przeczytaj takze calosc dyskusji na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=442

  Toronto, Kanada.

 92. "mars" said

  Ad 79 i Ad 82
  NIE MUSIALO BYC STANU WOJENNEGO W POLSCE.
  Jaruzel bronil komunizmu, ktory zniewalal Narod polski i ratowal wlasna dupe i swoich „towarzyszy”.

  18.Toronto powiedział/a
  2010-12-09 @ 08:16
  Cenzura jak za PRL-u !…. bo prawda w oczy kole.
  ———————————————————-
  Nie, wywalamy chamskich prowokatorow
  http://wirtualnapolonia.com/2010/12/08/molotow-jaruzelski-wyreczyl-rosjan/

  Pelny tekst usuniety z Wirtualnej Polonii
  ==========================================
  Dla mnie to nie nowina, ze Jaruzel byl oddanym agentem Moskwy i bronil zdobyczy komunizmu wprowadzajac stan wojenny na wlasna reke po wczesniejszym uzgodnieniu podejmowanych decyzji ze swoimi „towarzyszami” zydami.
  Agentami Moskwy byli wszyscy ludzie zwiazani z aparatem wladzy komunistycznej w Polsce od 1944r, a glownie ZYDOSTWO, ktore S.Szaniawski sprytnie pomija w swoim artykule, ktore jest najbardziej odpowiedzialne za rozkradanie Polski i wyniszczanie Narodu polskiego.
  Rownie niebezpieczne sa polprawdy gloszone przez J.Szaniawskiego, poniewaz zafalszowuja historie i zastanawiam sie czy J.S. robi to z niewiedzy czy swiadomie zaklamuje fakty.
  Pomiedzy zydowska wiekszoscia, a polskimi komunistami w PPR trwala walka o wladze i wplywy od chwili powstania tej organizacji za zgoda zyda Stalina w 1943r – zyd Beria zezwolil w tym samym czasie na powstanie ZPP (Zwiazku Patriotow Polskich), ktory skladal sie z samych zydow.
  Strajki 1956, 1970, 1976 i 1980 byly wybuchem niezadowolenia polskich robotnikow, ale podsycane i wykorzystywane przez zydow do realizacji swoich wlasnych interesow – zydzi z UB i zydowscy opozycjonisci wspolpracowali ze soba, bo chodzilo im o przejecie calkowitej wladzy i kontroli w Panstwie polskim, w czym wazna role odgrywala zachodnia propaganda KONTROLOWANA PRZEZ ZYDOW z USA (Glos Ameryki), Anglii (BBC Londyn), Niemiec (Radio Wolna Europa, Deutche Welle) etc.
  W.Gomulka i M.Moczar o tym wiedzieli i dlatego w 1968r rozpoczeli czystke z zydowskich SYJONISTOW zagniezdzonych w aparacie wladzy, ale nie zrobili tego do konca.
  Dla mnie jest zastanawiajace czy Jaruzel to Polak czy ZYD, poniewaz on sam kreci n/t swojej przeszlosci, a poza tym otaczal sie zydami i dzialal zgodnie z poleceniami Moskwy i tamtejszych zydow (wspomniany przez J.Szaniawskiego J.Andropow byl zydem i byl szefem KGB), wbrew polskim interesom narodowym.

  NIE MUSIALO BYC STANU WOJENNEGO W POLSCE !
  Jaruzel i spolka powinni zrealizowac robotnicze postulaty z Gdanska i Szczecina oraz otworzyc granice dla Polakow chcacych wyjechac na zarobek za granice – vide zasady panujace w bylej Jugoslawii, poniewaz byla do tego okazja, gdyz ZSRR byl uwiklany w wojne w Afganistanie i mial na sobie presje Ameryki.
  Nie byloby wowczas szumu w Polsce, a Polacy stawaliby sie bogatsi i kraj by rozkwital, a tak to przez KOMUNISTYCZNYCH TLUKOW I MATOLOW jest to co jest – syf i panoszenie sie zydowskiego robactwa w Polsce.
  Np. M.Moczar potrafil oczyscic aparat wladzy z zydow-syjonistow w 1968r i podobnie powinien postapic Jaruzelski w 1981r, bez prowadzenia wojny z Narodem polskim, bo tylko taka decyzja mialaby jakis sens.
  Wypowiedzenie wojny Narodowi polskiemu swiadczy o squrwysynstwie czlonkow WRON-y, ktorzy byli przeciw Narodowi, zarli polski chleb i sluzyli obcym, a to jest AKT ZDRADY PANSTWA I NARODU POLSKIEGO.
  W panstwie prawa cala WRON-a powinna stanac przed Trybunalem Stanu i poniesc surowa kare za zdrade i zbrodnie popelnione w okresie stanu wojennego w Polsce, wlacznie z degradacja i przepadkiem mienia osob wchodzacych w sklad WRON-y.
  Tymczasem malo kto pamieta o Polakach, ktorzy zgineli w tamtym okresie, a sprawcy zbrodni nadal zra polski chleb i wlos im z glowy nie spadl.
  Toronto, Kanada.

 93. "mars" said

  Dodatek do # 92
  W sierpniu 1980r bralem udzial w strajkach w Szczecinie i mialem nadzieje, ze 36 stoczniowych postulatow dotyczacych glownie spraw socjalnych i pracowniczych zostanie zrealizowane do konca grudnia 1980r jak obiecal przedstawiciel strony rzadowej, Barcikowski.
  Pod koniec grudnia 1980r do zarzadu Solidarnosci w Szczecinie przyszedl list od wladz panstwowych z Warszawy, ktore domagaly sie wiecej czasu na ustosunkowanie sie do Postulatow, co bylo kpina z ich strony, poniewaz mieli na to 4 miesiace czasu i nic nie zrobili w wyznaczonym i uzgodnionym terminie.
  Po burzliwej dyskusji w zarzadzie ustalono, ze rzad otrzyma kolejne 3 miesiace czasu na ustosunkowanie sie do Postulatow, w przeciwnym wypadku dojdzie do ogloszenia strajku.
  Po nastepnych 3 miesiacach przyszedl list od rzadu z Warszawy, ktory lekcewazyl i odrzucal gross postulatow i szykowano sie do strajku generalnego w Szczecinie.
  Zarzad Solidarnosci w Szczecinie skontaktowal sie w tej sprawie z Gdanskiem, zeby uzgodnic sprawy strajku, a tamtejszy zarzad nie byl zdecydowany na strajk i zdecydowal sie czekac na dalszy bieg wydarzen, dajac rzadowym komuchom z Warszawy wolna reke.
  Dla mnie byl to sygnal do spakowania walizki i wyjazd po oczekiwana wolnosc i godniejsze zycie, poniewaz ocet na polkach i stan panujacego przygnebienia nie wrozyly nic dobrego na przyszlosc i nie chialem dluzej byc niewolnikiem systemu komunistycznego.
  Toronto, Kanada.

 94. "mars" said

  Co bylo korzystniejsze ?
  Ustosunkowac sie pozytywnie do postulatow stoczniowych, dac Polakom jesc i poprawic ich warunki zycia, czy wprowadzic stan wojenny ?
  Zaznaczam, ze KK w Polsce mial sie calkiem dobrze i Polacy tlumnie szli do kosciolow.
  Po 29 latach od wprowadzenia stanu wojennego Polska jest w rozsypce politycznej, ekonomicznej, finansowej, militarnej etc.
  Stan wojenny przyniosl Polsce i Polakom wiecej szkody niz pozytku i zrobil gleboka rane w sercach Polakow.
  M.Giertych nie mial pojecia o polityce i robil w PRL-u kariere naukowa od 1962r – byl takze czlonkiem zydo-komunistycznego PAN (Polskiej Akademii Nauk).

  Lekcja z Austrii
  =================
  Austriacy przeprowadzili referendum w 1956r i wyrzucili sowieckie wojska okupacyjne z kraju.
  Latem 1981r bylem w Wiedniu.
  Wystawy sklepowe i obfitosc towarow i produktow w sklepach zapychala dech w piersiach i mozna bylo kupic wszystko co tylko dusza zapragnie.
  W Polsce bylo jedynie pod dostatkiem „OCTU W BUTELKACH”, ktory zalegal niemal wszystkie polki, a za kostka masla ustawialy sie ponad 50-metrowe kolejki przed sklepem zanim nastal swit – tez stalem w kolejce kilkanascie godzin na zewnatrz, ale gdy dostalem sie do drzwi sklepowych to masla juz zabraklo, bo byly limity na kazdy sklep.
  Innym razem stalem 10 godzin w kolejce, zeby wykupic 2.5 kg miesa na kartki (miesieczny przydzial na osobe dorosla) i nie wykupilem, poniewaz kierowniczka nie chciala nikogo obslugiwac po oficjalnej godzinie zamkniecia sklepu, pomimo ze zamknela sklep 3 godziny wczesniej przed oznaczonym czasem zamkniecia i obiecala obsluzyc wszystkich wewnatrz sklepu.
  Tak rzadzaca ZYDO-KOMUNA igrala z Polakami.
  I jeszcze jedna ciekawostka.
  Za dzien pracy na czarno w Austrii mozna bylo sobie kupic spodnie dzinsy, takie jakie byly w PEWEXIE (po 25 dolarow US).
  Tymczasem takich spodni nie mozna bylo kupic nawet za miesieczna pensje w komunistycznej Polsce.
  Taki byl w PRL-u „dobrobyt”.

  Matoly tutejszego forum nie przezyly tego na wlasnej skorze i wypisuja bzdury po pseudo-politykach.

  No jasne. Maciej Giertych robił karierę naukową w PRL, w żydowskim PAN.
  Ciekawe, gdzie miał ją robić.
  Może w niezależnym uniwersytecie założonym przez Toronto?

  Ja też robiłem (do pewnego czasu) karierę naukową w żydokomunistycznym PRL-u. Ale nie tylko ja. Sprzątaczki skundlały się, bo sprzątały biura KC. Krawcy skundlali się, bo kupowali materiały w sklepach należących do żydo-komunistycznego państwa.
  W ogóle każdy Polak jest skundlony, bo żył albo w PRL-u (wiadomo, żydokomuna) – albo w III Rzeczypospolitej (taka sama, albo i gorsza żydokomuna).

  Jedynie Toronto wyszedł z tego żydokomunistycznego błota nieochlapany.
  Admin

 95. "mars" said

  Ad 83 – Gula
  O zasady trzeba sie bic, jak to zrobil gen.Franco i gen.Pinochet, w przeciwnym wypadku czlowiek zamienia sie w „pantofel domowy” (M.Giertych), albo obraca sie w swinie (R.Giertych).

 96. "mars" said

  ad 86,
  Polacy musza zrozumiec, ze:
  1. PRAWDA WYZWALA CZLOWIEKA.
  2. NAJWIEKSZYM AUTORYTETEM JEST JEZUS CHRYSTUS.

  Bez spelnienia powyzszych warunkow nie jest mozliwe, aby Narod byl w pelni SWIADOMY NARODOWO i byl w stanie wypelnic swoje POLSKIE OBOWIAZKI.

  Nieswiadomosc narodowa jest jak rozrzucone czesci samochodu, niezdolnego do jazdy.
  Duza liczba tutejszych dyskutantow ma swoich „bozkow”, ktorych czci i przed ktorymi ostrzegalem w przeszlosci.
  Jesli ktos nie rozumie slowa pisanego, to pozostaje ostatnia metoda zwana:
  „Przez d*pe do glowy”.

  Prowadzilem zacieta dyskusje na PROPOLONIA.PL na ten temat i kazalem swoim przeciwnikom nauczyc sie prawdy zalecajac poznanie Ew.Sw.Jana.
  Teraz sie zastanawiam, czy przeczytanie E.Sw.Jana zajmuje im tak dlugo, czy zabraklo im argumentow, poniewaz od ponad 2 tygodni nikt mnie nie krytykuje – patrz strona Z.Wrzodaka:
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?pid=2909&bid=33&uid=

  Np. na stronie Wirtualnej Polonii, klamca historyczny i zyd J.Szaniawski jest pod ochrona i tamtejszy „admin” usunal moja wypowiedz, co ja odczytuje jako skladanie holdu „bozkowi” i takich miejsc jest pelno na internecie – przyklad ze strony:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=502&sid=f4e71bfa554720ce06e52bd75d8036ce

  Dobrze, ze dziala strona E.Maciejczyka, ktory wie co sie dzieje na „polskim podworku” i pozwala mi zamieszczac moje komentarze:
  http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

  Od siebie dodam, ze w Episkopacie nastapil podzial na zwolennikow JUDEO-MASONO-LIBERTYNIZMU i zwolennikow NARODOWEJ POLSKI; oczywiscie polskojezyczny filosemita ks.Wisniewski natychmiast napisal donos do Watykanu, nazywajac niepoprawnych politycznie Narodowcow z Episkopatu „ksenofobami”.
  http://fakty.interia.pl/prasa/news/gorszacy-podzial-w-polskim-episkopacie,1570776

  Cos zaczyna drgac w Episkopacie i widac, ze i tam sie budza.
  Szkoda tylko, ze tak pozno, bo narobilo sie kupe gnoju, ktory trzeba bedzie uprzatnac, a moglo byc inaczej, gdyby zareagowali na czas.

  Toronto, Kanada.

 97. Joe said

  Kto pamieta sytuacje z marszalkiem sejmu Borowskim opisywana przez Siwaka?…Identyczna mial M.Giertych we wczesnych latach 80-tych.
  Siwak nie poszedl na wspolprace,Giertych TAK.
  I to jest odpowiedz na wiele pytan,ktore pod tym artykulem piszemy.

 98. Marucha said

  Pytanie: czy branie udziału w Radzie Jaruzelskiego za zgodą Prymasa Polski było „współpracą”?
  Moim zdaniem nie było.
  Było to jednostronne wysłuchiwanie Rady przez generała. Zarazem pierwszy taki przypadek w historii PRL, że rządzący słuchał, co ludzie mieli do powiedzenia.
  Nie popadajmy w przesadę z kolaboracją i współpracą, bo w końcu nie zostanie nam nikt, starszy niż 40 lat, kto by nie był „kolaborantem”.

 99. Joe said

  Kolaborant to nie…ale nie swiadome bledne decyzje tak.
  Mielismy mocne sygnaly z Polski,ze zasluzona,patriotyczna rodzina Giertychow,widziala przyszlego prezydenta,wodza Narodu w dorastajacym Romanie.Czy im to ktos wmowil(obiecal)czy sami wymyslili nie wiem.Ale po ostatniej wizycie naszego czlowieka ktory od lat sie z nimi spotykal,taka dostalismy wiadomosc.Potem tylko
  nastepujace wydzrzenia to potwierdzily…az do wywalenia z sejmu.

 100. Judyta said

  ‚Mielismy mocne sygnaly z Polski,ze zasluzona,patriotyczna rodzina…. ‚

  czy Joe to oficer prowadzący a gula jego figurant?

  Mars vel toronto to prowokator jak SOWA/czeladź.

  Nie ma co,pięknych Polakow bedzie mieć ten przyszły Dmowski ,kiedy nadejdzie….Chyba,ze każdy z nich to ma się za Dmowskiego,bua cha cha

 101. "mars" said

  Ad 100
  Przypomnij sobie panienko fakty:
  1. Jaruzel to agent sowiecki, ktory od chwili pojawienia sie w Polsce razem z NKWD zwalczal polskie podziemie niepodleglosciowe i prawa Polakow do wolnosci slowa i wolnosci osobistej.
  2. Jaruzel wydal rozkaz strzelania do robotnikow na Wybrzezu w grudniu 1970r, niczym do kaczek.
  3. Jaruzel wprowadzajac stan wojenny w grudniu 1981r ukaral zbiorowo caly Narod polski, ktory domagal sie chleba i godnych warunkow zycia w sierpniu 1980r.
  4. Metode zbiorowego karania stosowali takze Hitlerowcy wobec Polakow podczas II w.s., ale nie dlatego ze Polacy domagali sie chleba, tylko z nienawisci do Polakow i polskosci – podobnie jak Jaruzel i musza tego byc przyczyny:
  – albo wladza uderzyla mu do glowy,
  – albo pochodzi ze „zmijowego plemienia”.
  5. Bydlak jak Jaruzel nie mial uczuc do Narodu polskiego – odmawial mu chleba i godnego zycia.
  6. M.Giertych mial narodowo-komunistyczne przekonania, podobnie jak B.Piasecki i poparl BYDLAKA Jaruzela. Nastepnie swoimi narodowo-komunistycznymi przekonaniami zaczal zarazac polskich narodowcow robiac z nich „PUTINOWCOW”, co bylo zaprzeczeniem zdrowego rozsadku i logiki, poniewaz z komunisty i bandyty z KGB robil „wielkiego patriote” Rosji i „przyjaciela” Polski, wbrew znanym faktom – patrz informacje o Putinie podane w punkcie # 91 (dla „Chama Wiejskiego”).
  Obok M.Giertycha, tego typu dzialania propagandowe uprawial takze J.Engelgardt, A.Smiech, D.Kosiur etc wprowadzajac naiwnych Polakow w blad.

  Wobec powyzszych faktow, Twoje zarzuty i posadzanie mnie o prowokacje sa bezpodstawne – poza tym nie znam „Sowy”.
  Pytanie:
  Skad sie to wszystko bierze u panienki ?
  Odpowiedz:
  Z niewiedzy albo otumanienia.
  Bo skoro gen.Franko i gen.Pinochet potrafili dojrzec zlo jakim jest komunizm i rozprawili sie z komunistami, to dla mnie jest niezrozumiale, dlaczego M.Gierytch popieral komunistow i KOMUNISTYCZNE ZLO.
  R.Dmowski nigdy nie popieral komunistow i komunistycznej Rosji, ktora niestety przetrwala do dzis, poniewaz tam nadal rzadza „towarzysze” z bylego KGB i ZYDOSTWO.

  Radze panience wziac sie za nauke i sumienne odrabianie pracy domowej, poniewaz sama sobie szkodzi.
  Toronto, Kanada.

  Maciej Giertych nie POPIERAŁ komunizmu, jak to na siłę wciska, niczym kit, Toronto. Maciej Giertych, jako realista, robił to, co się dało w tamtych czasach robić. Maciej Giertych nie miał do dyspozycji takiej władzy, jak gen. Franko czy gen. Pinochet – nie wiemy, co by z nią zrobił, gdyby miał. – admin

 102. "mars" said

  p.s.
  Odpowiem jeszcze panience dlaczego nie chce uosabiac sie z R.Dmowskim.

  M.inn. dlatego, zeby nie popelnic bledow, jakie popelnil Dmowski.
  Mimo tego darze go wielkim szacunkiem za to co byl w stanie zrobic dla Polski i Narodu polskiego, wiekszym niz wychwalani przez innych „koscielni idole” jacy pojawili sie w historii Polski w ciagu ostatnich 60 lat.

 103. "mars" said

  Ad 82
  Re: „Niestety, hydra się odrodziła.”

  Tam gdzie robactwo ma warunki, tam sie najbardziej rozmnaza i wszedzie niepostrzezenie przenika.
  Zjawisko to zauwazyl wczesniej ks.dr S.Staszic i opisal je w „Przestrogach dla Polski”.
  Mimo tego ten porzadny ksiadz i uczony byl troche naiwny, poniewaz wpadl na pomysl, zeby robactwo nawracac na czlowieczenstwo, co jak widac mu sie nie udalo – Jezus Chrystus mial troche wiecej sily niz ks.dr S.Staszic i tez mu sie nie udalo nawrocic „zmijowego plemienia” i „dzieci diabla” na dobra droge.
  Z tego wyplywa prosty wniosek, ze „robactwo” nie jest reformowalne, pozostanie „robactwem” i bedzie nadal szkodzic.

  Co w takim przypadku maja robic Polacy ?
  Polacy musza wykonywac swoje polskie obowiazi i byc gospodarzami we wlasnym kraju.

 104. Joe said

  Judyaga…to dziewcze ktore przeczytalo kilka ksiazek.
  Ktorego glownym zajeciem jest praca na bazarze Rozyckiego…albo jako tirowka.Bo zaczepianie mezczyzn a nawet zagladanie im w rosporek ma opanowane dosc dobrze.

  Panie Joe, odrobinę kultury! – admin

 105. Guła said

  Coś sobie w nas, Józefie, ta judejka upatrzyła?

 106. Marucha said

  Nazwanie kogoś „judejką” przez osobę, która popiera żydowską partię PiS…
  Rzeczywiście, bardzo „celne”.

 107. Guła said

  No cóż, a gdzie unych nie ma?

  Nawet na Kremlu zapalają menorę, znaczy się są i na Kremlu.

  Mnie to nie zdziwiłoby wcale a wcale, gdyby i w partiach narodowych zapalali, jak to w społeczeństwie wielonarodowym.

  Guła juz zadał pytanie na które nie otrzymał odpowiedzi.

  Dlaczego śp Lech Kaczyński zażywał czarnej kipy to wiemy. Ale dlaczego zażywa jej sam czołowy narodowiec to nie wiemy.

  Wszystko jest możliwe.

  Więc co znalazł Pan w Guły pytaniu tak niedorzecznego?

 108. kopista said

  Poniżej ważny sygnał od p.Mariana Brudzyńskiego na Grypa666 przed cenzurą i już po cenzurze tutaj:
  http://grypa666.wordpress.com/

  Propolonia zablokowana!

  Józef Bizoń: Co się dzieje? Propolonia – http://www.propolonia.pl – jest niedostępna!!! To konto zostało zablokowane. W celu ponownego uruchomienia usługi, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta

  Marian Brudzyński: Panie Józefie, do 17 grudnia musiałem wpłacić opłatę roczną w wys.1430zł i nie mam w tej chwili… nie myślałem, że może dojść do czegoś takiego… nie chcę się skarżyć, na to co się wokół mnie dzieje, ale zapętlili mnie z każdej strony. Roman Giertych, jest draniem i niebezpiecznym człowiekiem, a jego wpływy są w tej chwili ogromne. Niczego się nie boi, poza prawdą i jestem na drodze do jego kariery przeszkodą, więc posuwa się nawet do tego, że interesuje się i wspiera najdrobniejsze sprawy dziejące się lokalnie, które mogą mi zaszkodzić. A pieniądze ma w tej chwili b. duże i nie ma tu już sentymentów i prawa, tylko wyrok polityczny… Jak Panu się by udało, to proszę porozmawiać z osobami, które
  rozumieją po co jest ta ProPolonia i zrobić jakąś zbiórkę… potrzeba by było, jeszcze drugie 1,5 tys. aby nasz portal wyglądał i funkcjonował tak, jak http://www.ciechanowiak.pl Nazwa jest piękna, a czytelnicy pomimo, że tak rzadko jest uzupełniana trzymają się tego portalu… Jak się nie uda nic zrobić, to ja do połowy stycznia powinienem mieć już pieniądze i wtedy sam to wszystko odblokuję. Pozdrawiam, Marian Brudzyński PS. Panie Józefie, może Pan wraz ze swoim komentarzem przesłać tego maila do bliskich nam osób…

  Czyli co? Jeśli rozumiem, stronę zablokowano po prostu z powodu nieuiszczenia opłaty – admin

 109. "mars" said

  Ad 107 – Gula
  Czytajac kiedys liste zydow w Polsce natknalem sie na nazwisko Giertycha, ktory tez figurowal na liscie i potraktowalem to jako glupi wybryk autora sporzadzonej listy.
  Pozniej zaczalem sie zastanawiac dlaczego ktos to zrobil, ale trudno mi bylo dojsc do konkluzji, poniewaz nigdzie nie moglem znalezc informacji o przodkach matki Giertychow, podobnie jak to bylo wielka tajemnica w przypadku K.Wojtyly, a pozniej sie okazalo, ze matka miala zydowskie pochodzenie.

  Te listy Żydów są równie wiarygodne, co G*** Wyborcza. Celowo pomieszano nazwiska prawdziwych Żydów i Polaków. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.