Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Antysemicka ADL

Posted by Marucha w dniu 2010-12-10 (Piątek)

Keith Johnson – The Anti-Semitic ADLhttp://theuglytruth.wordpress.com/
Źródło polskie: http://palestyna.wordpress.com/2010/12/10/antysemicka-adl/

Tłumaczenie: Ola Gordon, korekta Wolna Palestyna

George Orwell w swoim klasyku SF „1984″ ukuł wyrażenie ‘mowa podwójna’, czyli doublespeak. Według Wikipedii mowa podwójna to zwrot, który umyślnie kamufluje, zniekształca lub odwraca znaczenie słów. Niektóre przykłady z książki:

Wojna to pokój
Wolność to niewolnictwo
Ignorancja to siła

Z pewnością zmieniliśmy się w tego rodzaju społeczeństwo, z organizacjami jak ADL, działającymi w taki sposób, jak Ministerstwo Prawdy działa w książce. Oba stosują podwójną mowę jako część swojego modus operandi, by rozpowszechniać kłamstwa i zniekształcać rzeczywistość.

Najnowszy przykład tej techniki znajdujemy dzięki uprzejmości szefa ADL, Abrahama Foxmana, który potępił ostatnio byłą dziennikarkę Białego Domu, Helen Thomas, za wypowiedzi w przemówieniu, jakie wygłosiła do grupy arabsko-amerykańskich studentów na Uniwersytecie Dearborn w ubiegły czwartek. W przemówieniu Thomas dokonała prawdziwej oceny politycznej rzeczywistości dominującej w naszym społeczeństwie.

„Jesteśmy własnością propagandystów przeciwko Arabom. Nie mam żadnych wątpliwości w tej sprawie. Kongres, Biały Dom i Hollywood, Wall Street, są własnością syjonistów. Według mnie to prawda. Oni robią to, co im każą… Jesteśmy popychani w złym kierunku w każdą stronę.”

Foxman skomentował to w następujący sposób:

„Helen Thomas wyraźnie, jednoznacznie ujawniła się jako wulgarny antysemita. Jej sugestia, że syjoniści kontrolują rząd, finanse i Hollywood jest niczym innym jak klasyczną, ogrodową odmianą antysemityzmu. Jest to smutny ostatni rozdział znakomitej kariery. W przeciwieństwie do jej poprzednich, spontanicznych uwag do kamery, te słowa były przemyślane i świadome. Pokazują głębokie i obsesyjne uprzedzenie.”

Jak się to podoba? Mamy tu białego człowieka – pochodzącego z rodziny wschodnich Europejczyków – który nazywa Semitkę antysemitką. Jeśli to nie jest mową podwójną, to nie wiem, co nią jest.

Zgadza się. Helen Thomas jest prawdziwą, najprawdziwszą Semitką. Jest z pochodzenia Libanką, co czyni ją arabską Semitką.

Nawet dzisiaj, większość słowników wyraz ‘Semita’ definiuje jako: członek grupy ludów posługujących się językiem semickim Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, należą do nich Arabowie, Aramejczycy, Babilończycy, Kartagińczycy, Etiopczycy, Hebrajczycy i Fenicjanie.

Czy Foxman jest Semitą? Nie jestem pewien. Wiemy, że pochodzi z polskiej rodziny i urodził się w mieście należącym kiedyś do Polski, obecnie leży w Republice Białoruskiej we Wschodniej Europie. Oto co mówi jego oficjalna biografia na witrynie ADL:

„Urodzony w Polsce w 1940 roku, Foxman został ocalony z holokaustu przez polską nianię, katoliczkę, która go ochrzciła i wychowywała jako katolika w czasie wojny. Jego rodzice przeżyli wojnę, ale stracił 14 członków rodziny.” [Znaczy się – typowy Chazar. – admin]

To raczej nie czyni go Semitą – według naszej definicji naukowej – chyba że, oczywiście, jest coś w jego pochodzeniu, o czym nie wiemy. Czy jego pochodzenie można wywieść z Bliskiego Wschodu, albo czy jego przodkowie pochodzą z równin południowej Rosji i Gór Kaukazu, gdzie wielu żydowskich Polaków jest często powiązanych z Chazarami z Azji Centralnej, którzy przeszli na judaizm w późnych latach VII i wczesnych VIII wieku?

Choć wychowany jako katolik, teraz identyfikuje się z judaizmem. Ale judaizm nie robi z człowieka Semity. Judaizm robi cię Żydem, scjentologia robi cię scjentologiem, chrześcijaństwo robi cię chrześcijaninem. Mówimy tu o systemie wierzeń, a nie genetyce.

Oczywiście wielu judaistów się z tym nie zgodzi. Twierdzą oni, że o żydowskości decyduje pochodzenie genetyczne, które można prześledzić do legendarnego Abrahama ze Starego Testamentu. Nawet twierdzą, że pewne badania genetyczne udowodniły, że jest to fakt naukowy. Ale te badania sponsorowane są przez judaistów, pisane przez judaistów i są prowadzone w żydowskich instytucjach. Ich prace publikowane są pod dezinformującymi tytułami, którymi sugerują się ignoranccy dziennikarze i propagują wnioski, do których nie doszliby na podstawie prawdziwych badań. Ani jedne badania nie mogły znaleźć genu unikalnego dla Żydów. Powodem tego jest to, że żadne dwie osoby nie mają wspólnego genomu ludzkiego, oprócz par identycznych bliźniąt. Badania te są pełne błędów i zniekształceń w wykorzystywaniu danych nie pasujących do teorii, którą chcą udowodnić.

Mimo to wielu judaistów twierdzi, że są bezpośrednimi potomkami narodu żydowskiego, który otrzymał Torę na Synaju. Twierdzą, że ich wygnanie z „Ziemi Obiecanej” wystawiło ich na trwającą 2000 lat wędrówkę przez większość świata, i że udało im się zachować to kluczowe pochodzenie rodowe, które łączy ich z dziećmi Abrahama.

Izraelski historyk Szlomo Sand, autor książki The Invention of the Jewish People [Wymysł żydowskiego narodu], przeprowadził dokładne badania i obalił niektóre z szeroko  propagowanych mitów wspierających żydowską diasporę. Jego badanie poparte jest wynikami odkryć archeologicznych – po trzęsieniu ziemi w latach 1980 – dyskredytującymi m.in. wielki exodus w XIII wieku pne.

Mojżesz nie mógł wyprowadzić Hebrajczyków z Egiptu do Ziemi Obiecanej z tego powodu, że Ziemia Obiecana w tym czasie była egipskim terytorium. I nie ma żadnego śladu ani buntu niewolników przeciwko imperium faraonów, ani nagłego podboju Kanaanu przez osoby z zewnątrz.

Nie ma też ani śladu ani pamięci o wspaniałym królestwie Dawida i Salomona. Ostatnie odkrycia wskazują na istnienie w owym czasie dwóch małych królestw: silniejszego Izraela i Judah, przyszłej Judei. Cała ludność Judy nie poszła na wygnanie w VI wieku pne., lecz tylko jej elity polityczne i intelektualne były zmuszone do osiedlenia się w Babilonii. To decydujące spotkanie z perską religią zrodziło żydowski monoteizm.

Następnie pojawia się sprawa wygnania w 70 AD. Nie było prawdziwych badań o tym punkcie zwrotnym w żydowskiej historii, przyczynie diaspory. A to z prostego powodu: Rzymianie nigdy nie wygnali żadnego narodu z jakiegokolwiek miejsca na wschodnim wybrzeżu M. Śródziemnego. Oprócz zniewolonych jeńców, ludność Judei przetrwała na swojej ziemi, nawet po zniszczeniu drugiej świątyni. Niektórzy nawrócili się na chrześcijaństwo w IV wieku, podczas gdy większość z nich przyjęła islam w VII wieku podczas arabskiego podboju.”

Jak widać, można obszernie sugerować, iż wielu ludzi mówiących o sobie jako Semitach, robi to błędnie. Ale, oczywiście, wciąż używamy określenia Semita według standardu akademickiego. Jeżeli zdefiniujemy Semitę w kontekście antysemityzmu, otrzymamy zupełnie inną historię.

Co to jest antysemityzm? Według witryny ADL jest to:

Przekonanie bądź zachowanie wrogie Żydom tylko dlatego, że są Żydami. Może przybrać na przykład formę nauk religijnych, które głoszą niższość Żydów, lub politycznych prób izolacji, opresji, albo szkodzenia im w inny sposób. Może również obejmować uprzedzenia lub stereotypowe poglądy odnośnie Żydów”.

Dwaj europejscy pisarze z końca XIX wieku, Wilhelm Marr i Heinrich Von Treitschke, są tymi, którym przypisuje się stosowanie wyrazu antysemita ekskluzywnie do Żydów. Ale ja odrzucam ten pogląd. Czy mi wolno to robić, czy też muszę zaakceptować założenia dwóch samozwańczych antysemitów?

Nie wiem co o tym myślisz, ale ja wolę używać wyrazu Semita w odniesieniu do szerszej grupy ludów posługujących się językiem semickim z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej, łącznie z Arabami, Aramejczykami, Babilończykami, Kartagińczykami, Etiopczykami, Hebrajczykami i Fenicjanami.

Jeśli chcesz poznać moją definicję antysemityzmu, skieruję cię tam, gdzie robi się to wobec ludu Gazy. To jest antysemityzm na sterydach.

Użyłbym również terminu antysemityzm wobec rosnącej islamofobii tutaj w USA i w częściach Europy.

Wojna iracka była antysemicka, tak jak wojna w Afganistanie, jak również ta planowana przeciwko narodowi Iranu.

ADL jest antysemicka. Kiedy ogłoszono plany budowy muzułmańskiego ośrodka społecznego w pobliżu strefy zero, Abe Foxman był mu przeciwny. Niektórzy krytykowali starego Abe za hipokryzję. I choć niedawno próbował naprawić wizerunek ADL potępiając pewne działania podjęte wobec muzułmanów, nadal podsyca ogień rasizmu i bigoterii (za kulisami), pozwalając swojej grupie na to, by była sprzymierzona z takimi organizacjami jak „Kwestie Bezpieczeństwa Rodziny” (FSM), zaciekle anty-islamską grupą, która propaguje kłamstwa i napędza strach i nienawiść wobec muzułmanów.

[…] Gdybyśmy przyjęli definicję antysemityzmu ADL i zamienili wyraz ‘Żydzi’ na ‘muzułmanie’, okazałoby się, że FSM odpowiada bardzo dobrze tym kryteriom. Spróbujmy. Co to jest antysemityzm?

Przekonanie bądź zachowanie wrogie muzułmanom tylko dlatego, że są muzułmanami. Może przybrać na przykład formę nauk religijnych, które głoszą niższość muzułmanów, lub politycznych prób izolacji, opresji, albo szkodzenia im w inny sposób. Może również obejmować uprzedzenia lub stereotypowe poglądy odnośnie muzułmanów”.

Dowód na ich antysemityzm? Spójrzmy na poniższe fragmenty z artykułów z witryny FSM:

Z artykułu „Co to jest islam?”

„Islam jest kompleksową totalitarną formą niewolnictwa. Jest przeciwieństwem wolności. Sama jego nazwa, islam, oznacza posłuszeństwo lub poddanie się. Wierny swej nazwie, islam dąży do zniewolenia ciała ludzkości, jak również zniewolenia jej umysłu. To bezdyskusyjne poddanie się islamowi wymaga indywidualnego jak i społecznego wyrzeczenia się wielu podstawowych i głęboko cenionych praw człowieka.”

„Islam nie jest religią, ale szkodliwym cierniem; dlatego musimy tworzyć prawo do walki z tym niepożądanym cierniem rosnącym jak grzyby po deszczu na naszych podwórkach. Jeśli islam nie będzie kontrolowany, grzyby te wkrótce rozkwitną i staną się grzybowymi chmurami.”

Z artykułu „Islamofobia czy proste nieporozumienie?

„Problem, z jakim mamy do czynienia w meczecie i gdzie indziej, nie jest rodzaju umiarkowany islam kontra wersja ekstremalna lub wypaczona. Problem leży w fundamentalnym charakterze samego islamu. Przeczytaj Koran, posłuchaj imamów. Nie trzeba być selektywnym we fragmentach, jakie się wybierze, staraj się po prostu zrozumieć, co Koran nakazuje wiernym. Każdy, kto wciąż ma po tym wątpliwości, niech obejrzy taśmy z milionami dziko radujących się muzułmanów od Kairu po Londyn po atakach z 11 września.”

Z artykułu „Dlaczego kobieta przechodzi na islam?”

„… jak mówią liczne autobiografie muzułmańskich kobiet, religia zakazuje wszystkiego, co jest przyjemne   („haram” lub zakazane). Nie ma żucia gumy, nie ma jazdy na rowerze, nie ma makijażu, nie ma jedzenia w miejscu publicznym, nie ma malowanych paznokci, nie ma zwierząt, nie ma pytań, i oczywiście, nie ma odpowiedzi. Dla wielu kobiet muzułmańskich, jest chęć dochodzenia do niezależności, jak tylko osiągnie się dorosłość.”

„Ogólnie rzecz ujmując, islam przechodzi w ekstremizm, represje wobec kobiet, nierówność, i brutalność taką jak kamienowanie cudzołożników. Jednak konwertyci odnoszą się do staromodnych wartości rodzinnych i gościnności, wartości, które zostały zniszczone na Zachodzie. Dla wielu islam jest drogą ucieczki od kulturalnej degradacji społeczeństwa Zachodu.

Ale co konwertyci często mylą, to kultura i religia. Ciepło rodzinne nie jest tym samym co wymóg religijnego posłuszeństwa”.

To tylko przykłady. Jest ich o wiele więcej. Chcę wam rzucić wyzwanie zapoznania się z ich stroną i znalezienia co najmniej jednego artykułu sympatyzującego z muzułmanami.

Jaki jest więc związek ADL z tą grupą? Cóż, wiceprezesem FSM jest Linda G. Cohen, która jest również w zarządzie ADL w Nowym Meksyku.

Nic dziwnego, że nie znajdziesz tej organizacji wymienionej wśród wielu radykalnych prawicowych grup monitorowanych przez Southern Poverty Law Center.

Więc kim są prawdziwi antysemici? Myślę, że wszystko zależy od tego, kogo spytamy.

Niestety, mnie nikt nie pyta.

http://newworldorder.com.pl/artykul,2792,Antysemicka-ADL

Komentarzy 15 do “Antysemicka ADL”

 1. Andrew said

  Semici to nie żadna genetyka, tylko grupa lingwistyczna raczej, ewentualnie podobna kulturowo. Natomiast NIE o genetykę.

  Bo np. lud Iranu czy Afganistanu genetycznie jest nam – Polakom – bliski.

 2. Piotrx said

  cyt „Dwaj europejscy pisarze z końca XIX wieku, Wilhelm Marr i Heinrich Von Treitschke, są tymi, którym przypisuje się stosowanie wyrazu antysemita ekskluzywnie do Żydów. Ale ja odrzucam ten pogląd. Czy mi wolno to robić, czy też muszę zaakceptować założenia dwóch samozwańczych antysemitów?”

  Dziwny ten „antysemita” Marr , miał ojca żyda i żenił się i rozwodził z trzema różnymi żydówkami. Jak więc ta jego teoria ma się do praktyki? A może ten jego „antysemityzm” to wersja dla gojów? W roku 1879 hamburski anarchista Wilhelm Marr założył Ligę Antysemicką, wprowadzając do słownika politycznego termin „antysemityzm” . Miał on żydowskiego ojca Heinricha Marra, który był znanym artystą w Hamburgu. Warto jednak zauważyć, że termin „antysemityzm” w warunkach drugiej połowy XIX wieku (zgodnie z teorią o tzw. „rasach niższych”) wymierzony był przeciw wszystkim Semitom : tj. Arabom, Żydom, Aramejczykom, Chaldejczykom, Asyryjczykom, Etiopczykom itp ”

  cyt:
  „Nie ma antysemityzmu, lecz jest antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm.” – ks.prof. Józef Kruszyński

 3. chemtrail said

  Panie Gajowy a co się stało z ocenami komentarzy – zniknęły ?
  Trole opanowały Gajówke czy co ?

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

  Admin wziął i je zlikwidował. Teraz strony się szybciej ładują… a w ogóle trochę mu łapek brak.

 4. Sybirak said

  Jak się łapie strusia ?

  Trzeba biegać wokół niego tak długo
  aż śledząc nas wzrokiem struś ukręci
  sobie łeb i pada !

  To chyba wystarcza za komentarz.

  PS Wolę taką definicję:
  antysemityzm w stosunku
  lucyferian to prawidłwoy odruch
  każdego człowieka.

 5. 166 bojkot TVN said

  3/No to niech się Gajowy spręży i łapki da …. Co za problem?
  Wszyscy, oprócz skrzeczącej mniejszości są za …
  Ha! Niby większość powinna mieć głos decydujący, a z łapkami Gajowy jak nasza demokracja, niby Polacy mają głos decydujący bo są większością, a i tak dziej się to co chce żydowska albo niemiecka mniejszość. Niby to żaden wzór – ale w gajówce tyż działa.

  Gajowy jest nieszczególnym entuzjastą demokracji… – admin

 6. tralala said

  Ja chce lapki! Ale kto bedzie liczyl sie z damskim glosem?

  We Francji, za bojkot zagranicznych wyrobow mozna siedziec, a juz na pewno zaplacic grzywne. Jasne, ze chodzi o zakaz bojotowania wyrobow Izraela. Za „sjoniste” tez sie siedzi! A tolerancja = akceptacja, a nawet milosc do. Przy okazji karane jest tez podarowanie marchewki z wlasnego ogrodka. /Cos mi to przypomona: „za zabicie swini – kara smierci, za ukrywanie zyda – kara smierci”./ Coz, takie czasy pokrecone kiedy patrioci = faszysci, a wierzacy w prawde = integrysci!

 7. SuwerennyPolakSlowianin said

  Tak, lapki owszem, one pozwalaja na wieksza zwiezlosc wypowiedzi, ale Gajowy pewnie ich nie chce obawiajac sie o swoj prestiz… Wiec trzeba zniesc lapkowanie wypowiedzi Maruchy i juz !

  E, mój prestiż jest daleko na szarym końcu listy przyczyn. – admin

 8. 166 bojkot TVN said

  5/
  Tak tak entuzjastą demokracji nie jest …. tylko poddaje się wyrokom monet
  strach pomyśleć coby było gdyby poważne sądy zaczęły tak samo sądzić, mówię o poważnych, nie naszych, bo w naszych to WSIo rawno

  No ale ponieważ gajówka nie jest poważnym sądem, tylko wirtualnym zgromadzeniem, więc nie ma żadnego strachu. – admin

 9. chemtrail said

  Łapki były git
  Poza tym zanim ktoś coś napisał 10 razy się zastanowił jakie łapki dostanie jak głupoty nawypisuje.
  Gajówka bez łapek to jak …

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 10. 166 bojkot TVN said

  8/
  Jak to? Jest czymś więcej niż sądem, jest osądem czynów, poglądów, historii, piszących, polityków.
  Łapki były takim sądem sądów.
  Chociaż skakały niemiłosiernie i złośliwie, to po początkowym szoku, było i do łapek mus się przyzwyczaić.

 11. chemtrail said

  Łapki dawały ożywienie – i sygnalizowały
  Blog bez łapek jest mniej ciekawy,
  Te łapki to taka nasza wirtualna interakcja.

  A teraz co…
  Pan się zlituj Panie Gajowy i przywróć łapkowanie

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 12. z zezem said

  Najwiekszymi antysemitami sa JUDAJCZYKOWIE. Odnosnie lapek-zrobic zrzute i dac Gajowmu w lapke. Takie czasy.

  Gajowy serdecznie dziękuje za inicjatywę, ale dziękuje na „nie”. Woli być niezależny. – admin

 13. Lapki, Lapki, Lapki - 3 x TAK, ale zielone. said

  Szanowny Panie Gajowy, prosze zainstalowac przynajmniej lapki zielone. Dziekuje bardzo i pozdrawiam.

 14. Guła said

  Gajowy to być może i nie demontował tych łapek, ale kagan-bejowie zadecydowali że trzeba zlikwidować.

  Tak to kreci się na tym świecie, na bożym. Nawiedzonym?

 15. — Nno Panie Gajowy ! Co ?
  Chyba ze naprawde sa wazne powody , jakies arcy – cos .
  Chociaz ja lapek nie uzywalem , feler w laptopie , ale
  oceny innych traktowalem .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: