Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Możemy zakazać upraw GMO

Posted by Marucha w dniu 2010-12-10 (Piątek)

Po trzyletniej batalii sądowej Polska wygrała z Komisją Europejską przed Sądem Unii Europejskiej w Luksemburgu w sprawie roślin modyfikowanych genetycznie (GMO).

Dzięki wytknięciu Komisji Europejskiej proceduralnego uchybienia sędziowie przyznali nam rację, unieważniając decyzję zabraniającą nam wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO.

Wyrok w tej sprawie ogłosił wczoraj w Luksemburgu Sąd Unii Europejskiej. „Zaskarżona decyzja, przyjęta w dniu 12 października, została notyfikowana władzom polskim dopiero w dniu 4 grudnia 2007 r., to jest po terminie 6 miesięcy przewidzianym w art. 95 ust. 6 akapit pierwszy Traktatu. Z chwilą upływu tego terminu projekt ustawy został więc uznany za zatwierdzony i w konsekwencji nie mógł zostać odrzucony przez Komisję w drodze zaskarżonej decyzji. Z całości powyższych rozważań wynika, że należy (…) stwierdzić nieważność zaskarżonej decyzji” – czytamy we wczorajszym wyroku Trybunału.

O zamiarze wprowadzenia zakazu GMO, Polska poinformowała KE w kwietniu 2007 roku, gdyż chodziło o odstępstwa od unijnej dyrektywy w tej sprawie, która nie zezwala na wprowadzanie zakazów GMO w UE. Sześć miesięcy później KE w trybie przyspieszonej procedury pisemnej przyjęła decyzję odrzucającą zgłoszone przez Polskę odstępstwa. Jednak Komisja poinformowała o tym Polskę dopiero w grudniu, czyli już po półrocznym terminie wymaganym w unijnym traktacie. Sekretariat generalny KE tłumaczył się rzekomym „technicznym błędem”. Mimo to w lutym 2008 roku Polska wniosła do pierwszej instancji unijnego Trybunału w Luksemburgu o stwierdzenie nieważności decyzji KE, podnosząc zarzuty „naruszenia istotnego wymogu proceduralnego oraz zasady pewności prawa”.

Po trzech latach Sąd UE przyznał wreszcie Polsce rację. Komisja może jednak jeszcze odwołać się od tej decyzji do wyższej instancji, czyli do Trybunału Unii Europejskiej.

Marta Ziarnik, PAP
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101210&typ=po&id=po06.txt

Gajowy skomentuje po swojemu:
1. Kochana Unio Europejska, dziękujemy Ci na kolanach za Twoją łaskawość i dobrotliwość, dzięki której suwerennemu państwu Polska przyznano prawo decydowania o swych wewnętrznych sprawach w pewnych przypadkach!
2. Polska może zakazać upraw GMO, ale przecież nie musi. Wiedząc, kim są szumowiny rządzące Polską i czyimi są parobkami, możemy i tak oczekiwać inwazji GMO. W końcu Monsanto to bogata firma i potrafi przekonywać do swoich racji.
3. Nie jest powiedziane, że jeśli Komisja odwoła się do Trybunału Unii Europejskiej, ten zmieni decyzję Sądu Unii Europejskiej (nb. ależ się tych sądów i trybunałów narobiło…).

A w ogóle decyzję Sądu Unijnego zawdzięczamy nie swoim racjom, lecz uchybieniom proceduralnym.

Komentarzy 8 do “Możemy zakazać upraw GMO”

 1. Zagrypiona said

  Nie wiem czy czasami nie jest juz za pozno. Nie bijcie mnie, ale jakis czas temu na niestety TVNie bylo kilka programow dokumentalnych o GMO w Polsce (niektorzy twierdzili ze dlatego poszlo to w TVNie bo juz jest po ptokach ze GMO i tak szaleje w Polsce wiec teraz conajwyzej mozna sobie pokrzyczec, moze to i racja albo moze chca zebysmy my tak mysleli?). No i z tego wynika ze rolnicy juz je uprawiaja bo fajne jest i monsanto dorzuca gratis roundup. 😛 Taka okazja… Rolnik nie przepusci. No i generalnie ze poki co kontroli nad GMO w Polsce nie ma. No ale sprobowac mozna… Ale znajac polskie realia juz to widze jak lataja po polach i sprawdzaja kto sieje GMO a kto nie… A potem ewentualna egzekucja. 😉 Juz widze jak taki rolnik daje sobie spalic caly swoj plon. Od razu bylby raban ze zamach na polska wies.

 2. niereligijna said

  jeszcze zeby zakazali puszczania chemtrails i podlewania roslin wszystkimi specyfikami monsanto. Monsanto dba o roslinnosc dokladnie tak jak o Wietnamczykow w latach szescdziesiatych.

  tak wygladaja efekty uboczne,zapamietajcie swoje twarze! bo dzieci moga juz nie byc do was podobne…

  http://uruknet.com/?p=m55150

 3. chemtrail said

  Problem w tym że oni opracowali strategię taką że będziemy ich błagać o GMO bo nic innego nie wyrośnie. Ph gleb zmienia się dramatycznie z kwaśnego na neutralne ( przynajmniej w USA )
  Poziom aluminium w glebie i wodzie wzrósł miejscami ponad 60 000 razy ponad dopuszczalne przepisami normy !!!

  Koniecznie obejrzyjcie ten film on opisuje powiązanie GMO z geoinżynierią.
  Film jest przetłumaczony na polski – to najlepsze opracowanie tematu.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 4. antykk said

  Czyżby prawda!!!! http://www.sfora.biz/Polska-wygrala-z-Unia-Nie-bedzie-upraw-genetycznie-modyfikowanych-a27054

 5. rafzen said

  Polecam jednak Petycję 1248/2007 aby zdecydowanie podkreślić, że mamy do czynienia z pospolitymi przestępcami na urzędach !

 6. W. Właźliński said

  Bardzo istotny temat, zarazem komentarze. Szczególne dzięki za film i autorowi polskich tekstów -„obserwuj”.
  Temat „chemtrails” był już mi znany od dosyć dawna łącznie ze zdjęciami wnętrza samolotu typu dużych pasażerskich, czterosilnikowych w którym zamiast siedzeń były rzędy dużych czerwonych pojemników z czymś sprężonym sądząc po wyglądzie tych pojemników. Były też zdjęcia pewnych detali rozpylania. (bez polskich tekstów)
  Był to czas kiedy mało kto zdawał sobie sprawę z tego co to są te smugi. Oficjałowie powtarzali że są to zwykłe smugi kondensacyjne a gawiedź footbolowa to akceptowała i powtarzała dalej mimo że nawet dla zupełnego laika było ewidentne że nie są to zwykłe smugi tego rodzaju.
  Ten film, lepiej oglądany w jest także tym URL,

  bardzo cenny, ( w 7 częściach) rodzaj kompendium w stosunku do poprzednich bardziej porozrzucanych materiałów, jak najbardziej łączy się z zagadnieniem GMO a także innych, ( Orange Agent, Wietnam, gdzie testowano rozpylanie na dużych obszarach).

  Ponad miesiąc temu, 29. X. 2010, (dzisiaj 11. XII. 2010) w północno-zachodniej części chicagowskiej metropolii zaobserwowałem w wyjątkowo, jak na ten teren, intensywne rozpylanie pod względem ilości świeżych smug i obszaru rozpylania. Dopiero na drugi dzień przyszło mi na myśl zrobienie zdjęć. Zrobiłem dosyć dużo ale nie mając praktyki w tego rodzaju zdjęciach mogę je uznać jako testowe. Nie różnią się od innych, dostępnych, w swojej istocie ale są gorszej jakości. Pozostałem więc przy obserwacji wzrokowej.
  Na drugi dzień nie było już nowych smug a smugi z poprzedniego dnia były mocno rozmazane albo tworzyły cienką powłokę przez którą bardziej lub mniej przeświecał błękit. Na trzeci dzień, 31.X. 2010 zaczęły tworzyć się cienkie obłoki ale zupełnie nie podobne do normalnych kumulusów i na stosunkowo niskiej wysokości. Niektóre gromadziły się tworząc gęściejsze i ciemniejsze skupiska. Gdzie widoczny był błękit był on jakby za bardziej lub mniej gęstą mgiełką. Niebo w nocy robiące wrażenie bezchmurnego nie miało gwiazd tylko wyraźny księżyc. Następne dni były podobne z bardziej lub mniej gęstymi chmurami, łącznie deszczowymi chmurami i deszczem lub błękitem ale ten błękit nie był już nigdy jak normalny błękit a chmury inne niż uważałem za normalne. W nocach bezchmurnych nie było gwiazd jedynie wyraźnie księżyc.
  Dzisiaj, 11. XII, 2010 godź. 2:00 czasu chicagowskiego niebo jest równomiernie zachmurzone ale nie jest to normalne zachmurzenie. Nie widać księżyca ale widać że nad tym co mogłoby być uznane za warstwę chmur jest jakaś jasność. Podobnie było w niektóre poprzednie noce. Nie normalny widok.
  Tak jak z „agent orange” dalsze następstwa okażą się co najmniej za kilka lat i wiele lat. Wietnamczycy zdają sobie z tego sprawe. Amerykanie którzy byli tam wtedy także tyle że jest ich daleko mniej.

 7. exhale said

  Sądzę, że powinniśmy dalej być czujni w sprawie GMO. Udało się odeprzeć oficjalną falę GMO, ale jak pisze Pan Gajowy Marucha, Monsanto nie śpi, a i nasz rząd godny zaufania nie jest.
  Działajmy w sprawie GMO, bo to, że GMO w Polsce jest obecnie zabronione, nie oznacza, że
  nie wyląduje u nas na dobre po cichu . Zbyt wielu jest jeszcze ludzi, którzy nie orientują się , jakim zagrożeniem jest współczesny genetycznie modyfikowany produkt:

  Polecam filmik:

  I stronę:

  http://www.polskaakcjaobywatelska.pl

  Pozdrawiam!

 8. Elsa said

  Dużo jest GMO w jedzeniu. A szczególnie kukurydza i oleje (z rzepakiem włącznie). Nie wiadomo, co można kupować bez obaw. Polecam stronę StopCodex.pl

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: