Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Chrabia chce zmian w Konstytucji

Posted by Marucha w dniu 2010-12-15 (Środa)

Nie trzeba było długo czekać, aby banda PO – monopolizująca praktycznie całą władzę w Polsce – wzięła się za Konstytucję. Oto informacja z TVP..

Prezydenta bój o zmiany w konstytucji

W Sejmie trwa debata nad przedłożonym przez prezydenta projektem zmian w konstytucji. Mają one m.in. przybliżyć Polskę do Europy i ułatwić zastąpienie złotego przez euro. Po pierwszym czytaniu większość klubów parlamentarnych popiera propozycje prezydenta.

Prezydencki projekt zmian w konstytucji wiąże się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej i zawiera uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu naszego kraju do strefy euro. Proponuje wprowadzenie do konstytucji całego nowego rozdziału „10a”, dotyczącego naszej roli w UE. Projekt zawiera m.in. uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro. Dotyczy m.in. organizacji Narodowego Banku Polskiego – w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej.

Zmiany zakładają też m.in. możliwość głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego przez Polaków mieszkających w innych krajach UE, regulują też procedury ewentualnego wystąpienia Polski z Unii. Projekt zawiera ponadto zasady przyjmowania polskiego stanowiska prezentowanego później na forum UE.

– Proponuję Polskę w Europie. Przedstawiłem swój projekt w głębokim przekonaniu, że należy podjąć próbę rozstrzygnięcia tych kwestii zmian w konstytucji, które można przeprowadzić bez ostrej kontrowersji politycznej – powiedział Komorowski w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Wcześniej spotkał się w tej sprawie z marszałkiem Grzegorzem Schetyną oraz szefami klubów.

Propozycje zmian do zaakceptowania

Większość partii przychylnie oceniła zgłoszony przez prezydenta projekt zmian. Klub PSL jest za jego skierowaniem do dalszych prac w komisji konstytucyjnej. Eugeniusz Kłopotek podkreślił, że „najmniej wątpliwości” wzbudza ten element propozycji prezydenta, który dotyczy „dookreślenia wzajemnych relacji między Polską a UE”. Jednak – jego zdaniem – już zapisy dotyczące przystąpienia Polski w przyszłości do strefy euro budzą „wątpliwości i poważne zastrzeżenia” klubu PSL.

Wcześniej prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz występując w imieniu prezydenta zaznaczył, że przepisy dotyczące NBP, m.in. planowanej likwidacji RPP, wejdą w życie dopiero po podjęciu decyzji przez Polskę o przyjęciu wspólnej waluty, nie przesądzając jednak o terminie.

– Jesteśmy świadkami historycznej chwili. Prezydent RP, strażnik konstytucji skorzystał ze swojej konstytucyjnej delegacji i zgłosił projekt zmiany w konstytucji. To moment historyczny, bo jest to pierwszy przypadek, żeby prezydent skorzystał z takiej konstytucyjnej podstawy i inicjatywy – powiedział w imieniu SLD Jarosław Matwiejuk.

Określił propozycję zmian w konstytucji złożoną przez prezydenta, jako kompleksową, przemyślaną oraz ekspercką. Polityk SLD zwrócił uwagę, że Polska jest członkiem UE od sześciu lat, a mimo tego konstytucja RP ”milczy o tym”. Podkreślił, że podziela pogląd prawników, że najwyższy akt prawny RP musi odzwierciedlać stan prawny i rzeczywisty, a tak – jak zaznaczył – nie jest.

Oświadczył, że jego ugrupowanie cieszy się, iż prezydent wyszedł na przeciw postulatom kierowanych przez środowisko konstytucjonalistów i prawników zajmujących się prawem międzynarodowym i europejskim.

Za dalszymi pracami nad prezydenckim projektem zmian w konstytucji, ale po wyłączeniu z niego zapisów dotyczących wejścia Polski do strefy euro opowiedział się także PiS.

Poseł Karol Karski zaznaczył, że Polska może stać się w przyszłości częścią strefy euro, ale powinno to nastąpić wtedy, gdy „będziemy mieli zrównoważoną gospodarkę, decyzja nie będzie podjęta pochopnie i wynikną z tego korzystne rezultaty dla naszego państwa”.

Ponadto poseł podkreślił, że decyzji o wejściu polski do strefy euro nie powinien podejmować tylko rząd, gdyż jest to decyzja ustrojowa tej samej miary co przystąpienie Polski do UE. Dlatego, jego zdaniem, jeśli Polska zdecyduje się na zmianę waluty na euro, to powinno to nastąpić w trybie zmiany konstytucji.

Polska w strefie euro za pięć lat?

Najbardziej prawdopodobną datą przystąpienia Polski do strefy euro wydaje się obecnie rok 2015 – powiedział Ludwik Kotecki, wiceminister finansów i pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro. – Możliwe jest wejście Polski do strefy euro w 2015 roku. Ta data wydaje się dziś najbardziej prawdopodobna – powiedział Kotecki w rozmowie z Polską The Times.

Dodał, że precyzyjna data powinna zostać ogłoszona w 2012 roku. Polska spełnia obecnie tylko jeden z warunków koniecznych do przyjęcia euro – kryterium stopy procentowej. Wiceminister Kotecki liczy, że w połowie 2012 roku uda się spełnić drugi – stabilności cen.

Za http://tvp.info

W sytuacji, gdy nieco poważniejsi od Chrabiego politycy europejscy wyrażają się z powątpiewaniem i sceptycyzmem o przyszłości „euro”, chce on Polskę z całych sił wepchnąć do strefy waluty unijnej i nawet umieścić to w Konstytucji – chodzi po prostu o odebranie Narodowemu Bankowi Polskiemu prawa wyłącznej emisji pieniądza (co jest zagwarantowane obecną Konstytucją) oraz zlikwidować istnienie legalnego polskiego środka płatniczego, jakim jest złotówka (który również gwarantuje obecna Konstytucja).

Odnośnie rozdziału „10 a” to chyba wszyscy wiemy, czego się po nim można spodziewać.
Platforma dysponuje obecnie władzą absolutną: prezydent – sejm – senat. Może więc przeprowadzić wszystko, co zechce, nie tylko zmianę Konstytucji, ale i zmianę nazwy państwa. Jedyne, co mogło by jeszcze powstrzymać tę bandę szumowin, to jakieś masowe, na wielką skalę protesty, których oczywiście nie będzie, albo pojawi się na nich kilkanaście osób.

Zresztą… Polska jest członkiem Unii. Unia ma swoją Konstytucję, która obowiązuje również Polskę. Po jaką więc cholerę takie pseudopaństwo, jak Polska, ma posiadać jeszcze dodatkowo własną Konstytucję, której artykuły i tak nie będą mieć najmniejszego znaczenia dla władców Unii?
Anulujmy zatem polską ustawę zasadniczą, jako zbędną.
Przyjmijmy Traktat Lizboński jako obowiązującą Konstytucję.
Przynajmniej będziemy mieli jasność, co jest grane.
Admin.

Komentarze 24 do “Chrabia chce zmian w Konstytucji”

 1. antynwopw said

  Panie Gajowy,

  „jakim jest złotówka”

  Niby taka drobnostka, ale złotówka–>złoty
  tak jak było z rzeczpospolita–>rzeczypospolita
  My jako Polacy używajmy nazw takie jak być powinny pomimo iż merdia i inne serwują nam prawidłowości uznane przez ich „fachowców”

 2. Marucha said

  Muszę przyznać, że nie widzę różnicy między „złotym” a „złotówką”. W moich uszach oba słowa są synonimami.

 3. Olo_kru said

  Z tym anulowaniem to przesada.
  Wystarczy zawiesić. 😛
  No bo jak za ileś tam lat się UE rozsypie?

 4. W. Właźliński said

  Główny dowodca NATO gen.Wesley Clark (1999)- „Nie zapominajmy co jest podstawową kwestią. W nowoczesnej Europie nie ma miejsca dla etnicznie jednolitego państwa. To jest idea 19-go wieku którą usiłujemy przenieść do 21-go wieku i zrobimy to wstępujac do niego z wielo-etnicznymi państwami.”(CNN News, 4.10.1999)
  Tak więc zaledwie po 10 latach mamy już Chrabiego i nic dziwnego,że usiłuje on zmienić część Polski w swoje Chrabstwo.

  Gen.Wesley Clark -stypendysta Rhodes Foundation. Biologicznym ojcem Wesley jest rosyjski Żyd – Benjamin Jacob Kanne.
  Dziadek Wesley-a o nazwisku Jacob Nemerovsky przybyl do Stanow pod zmienionym nazwiskiem – Kanne.
  Ojciec Wesley-a umarł kiedy Wesley miał 5 lat. Matka Wesley-a poslubiła Victora Clark i razem z nim wychowywała Wesley-a jako Chrześcijanina w Little Rock, Arkansas, jednak kontakty ze środowiskiem żydowskim pozostały.

 5. Marucha said

  Oczywiście nie ma miejsc ani na etnicznie jednolite państwa, ani na istnienie narodów (z wyjątkiem jednego…).
  Generał Clark po prostu wyraża poglądy żydowskich lucyferian.

 6. revers said

  Dziwne ze w Grecji, Rzymie sie leja, ruchawka bo euro zadzialalo inaczej. Rzady Grecji, Slowacji, Irlandii rozwarzaja rezygnacje z strefy walutowej euro, a Tuskolandczycy pchaja sie w strefe, licza na pozytywna konfrontacje? – napietych budzetow, toksycznych obligacji.

  Gdy doswiadczeni ekonomisi mowia o 10 latach kwarantanny, jako o czasie na uporzadkowanie dlugu publicznego – politruki skracaja ten czas do roku, dwoch by zmiescic sie w wlasnej kadencji.

 7. paziem said

  Dziś antypolski Sejm rozważy projekt zmiany konstytucji RP złożony przez antypolskiego prezydenta

  Jednym z najbardziej wyrafinowanych, bezczelnych, ale zarazem niestety najbardziej efektywnych sposobów robienia polityki przez żydów, jest wykorzystywanie okresu Adwentu i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia do podejmowania działań o wielkim znaczeniu dla przyszłości żydów, będących jednocześnie działaniami wrogimi lub wręcz zabójczymi dla narodów i państw ich goszczących. Niemal sto lat temu, bo w 1913 r. żydzi amerykańscy ( choć właściwszym byłoby używanie określenia żydzi międzynarodowi- autorstwa Henry’ego Forda) dokonali udanego zamachu na suwerenność finansową narodu amerykańskiego powołując do życia Fundusz Rezerwy Federalnej.

  1981, 13 grudnia

  Realizując scenariusz przekształcenia Europy Środkowo-Wschodniej w eksploatowany rabunkowo obszar Nibylandii wprowadzono stan wojenny w Polsce, dający początek likwidacji narodowych państw tzw. bloku radzieckiego.

  1991, 16 grudnia

  Podpisanie w Brukseli Układu Europejskiego, ustanawiającego stowarzyszenie między Rzecząpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi.
  1997, 13 grudnia

  Rada Europejska w Luksemburgu na podstawie wcześniejszej rekomendacji zawartej w opinii Komisji Europejskiej podjęła dwie istotne decyzje związane z procesem akcesyjnym. Po pierwsze, postanowiła o rozpoczęciu procesu akcesyjnego z jedenastoma państwami kandydującymi do członkostwa w Unii Europejskiej (Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Węgry). Zadecydowała także o rozpoczęciu negocjacji z pięcioma krajami Europy Środkowej i Wschodniej (EŚW), czyli z Czechami, Estonią, Polską, Słowenią i Węgrami oraz z Cyprem (zwanymi od tej pory państwami Grupy „5+1″ lub Grupy Luksemburskiej).
  2002, 12-13 grudnia

  Rada Europejska na szczycie w Kopenhadze przyjęła wyniki negocjacji akcesyjnych z dziesięcioma państwami kandydackimi.

  2007, 13 grudnia Szczyt UE w Lizbonie i podpisanie Traktatu reformującego UE ( traktatu Lizbońskiego)

  2010, 15 grudnia !!!

  Przedstawienie w Sejmie prezydenckiego projektu nowelizacji konstytucji RP, czyli de facto otwarcie drogi do „konstytucyjnej” ( w białych rękawiczkach Komorowskiego i większości sejmowej) likwidacji suwerennego państwa polskiego

  patrz: http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/3598/$file/3598.pdf

  i nie płacz Polaku tylko weź się do roboty i przepędź sprzedawczyków !!!

  za:http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/12/15/dzis-antypolski-sejm-rozwazy-projekt-zmiany-konstytucji-rp-zlozony-przez-antypolskiego-prezydenta/

 8. Aleksy said

  „…Anulujmy zatem polską ustawę zasadniczą, jako zbędną.
  Przyjmijmy Traktat Lizboński jako obowiązującą Konstytucję.
  Przynajmniej będziemy mieli jasność, co jest grane….”

  Chcielibyśmy tak, bo pragniemy jasnych zasad i czystej gry, ale są tacy, którzy tego nie uznają …
  Myślę, że „chrabiemu”, całem jego dworowi i tym którzy nim naprawdę zawiadują zależy na zachowaniu POzorów (na tym etapie to ważne), stąd POtrzebna jest im „Konstytucja” RP (przed traktatem lizbońskim), …ma się rozumieć nie ta, która obowiązuje, ale ta sama lecz stosownie „POprawiona” na miarę POtrzeb.
  No niech wtenczas jakiś „oszołom” (polski patriota) spróbuje jawnie wystąpić przeciw POlskiej „Konstytucji” …

 9. Jurand said

  re 6

  „Dziwne ze w Grecji, Rzymie sie leja, ruchawka bo euro zadzialalo inaczej. Rzady Grecji, Slowacji, Irlandii rozwarzaja rezygnacje z strefy walutowej euro, a Tuskolandczycy pchaja sie w strefe, licza na pozytywna konfrontacje? – napietych budzetow, toksycznych obligacji.”

  Polactfo zmądrzeje dopiero wtedy, gdy une zrobią DUUŻO cięższy kryzys. Na razie jest za co chlać, seriale w telewizorni są, władza mówi że jest coraz lepiej, więc polactfo uznało że jest dobrze. Ci ludzie muszą po prostu poczuć GŁÓD żeby wyjść na ulice.

 10. 166 bojkot TVN said

  DOKTRYNA C.HRABIEGO

  http://niepoprawni.pl/blog/2574/doktryna-komorowskiego

  (….)Nie wiem, jak Państwo odczytali to szczególne exposee w sprawie nowej polskiej polityki zagranicznej. Przestrzegałbym jednak przed sprowadzaniem tego wystąpienia jedynie do luźno związanych ze sobą komunałów osoby o, nazwijmy to delikatnie, niezbyt skomplikowanej osobowości, jeśli intelekt uznalibyśmy za ważny osobowości element.

  Nagły wyjazd prezydenta Komorowskiego do USA, w terminach nie pozwalających na jakiekolwiek przygotowania polskiego stanowiska, był – bo nie wyobrażamy sobie, by nie był, szeroko konsultowany w trójkącie Niemcy-Polska-Rosja (Medwiediew-Komorowski, Tusk-Merkel, Putin-Tusk, Putin-Merkel)

  Może być traktowany jako perspektywa nowego ładu, w którym Rosjanie odpuszczają Bliski Wschód (czytaj: przestają zbroić państwa wrogie Ameryce), a Amerykanie Europę, w której Niemcy mają nadzieję na zrealizowanie swoich marzeń o należnej im według nich pozycji, w czym ma im pomóc Rosja pułkownika Putina.

  Smoleńsk w tym kontekście nabiera zupełnie nowego znaczenia.

  Pozdrawiam

 11. Marucha said

  A do czego przy tym wszystkim potrzebna Rosji jakaś „agentura”, skoro te sprawy załatwia się na najwyższym dyplomatycznym szczeblu?

 12. Zbigniew Koziol said

  Heh.. przeczytalem najpierw http://niepoprawni.pl/blog/2574/doktryna-komorowskiego a z tamtej strony znalazlem wypowiedz Chrabiego wygloszona do „ambasadorów, senatorów, kongresmenów i przedstawicieli mediów”.

  Nie przypuszczalem, ze takim jezykiem prezydent rozmawia z ambasadorami. Toz z tego forum kazdy niemal mogly go zastapic 😉

  Mnie on kojarzy sie z Walesa. Oczywiscie odrobine inny poziom, jak na chrabiego przystalo, ale niewiele.

 13. kosak0 said

  apanBojkottonastepnyrusofob?jeslitaktogratulujeoryginalnosci…wolepulkownikaPutinaodkazdegoinnegooficerakoszera(przepraszamzapisowniealespacjamiposzla)

 14. Zbigniew Koziol said

  Spacje mozna wkleic. Kopiuje sie z innego tekstu i wkleja.

 15. 166 bojkot TVN said

  13/ bez spacji
  Czy Kosak0 potrafi pomyśleć chwilę o zawartości, nie o etykietce? Nie!?
  Czy potrafi ocenić rzecz, pojęcie, fakt, jeśli widzi i słyszy pierwszy raz, bez posiłkowania się ocenami innych? Trudne? Czy potrafi pokochać kogoś, kogo jeszcze nikt nie kochał – np. swoje nowo narodzone dziecko?
  Czy wystarczy jak ktoś mu rzuci rusofobem, rusofilem, antysemitą, oszołomem, moherem, żeby od razu wiedział co ma myśleć?
  Oj idziecie na łatwiznę towarzyszu leniuszku.
  Kosak0 woli Putina? To niech się do niego przeniesie …. Putin jest doskonałym wynalazkiem – dla swoich.

 16. MatkaPolka said

  Dlaczego Polska ma przyjmować Euro?

  Niech Europa – Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria przyjmą POLSKI ZŁOTY, jako oficjalna i jedyna walutę europejską.

  Ten, kto się chce pozbyć prawa i przywileju emisji pieniądza
  jest Zdrajcą Narodowym i agentem obcych państw, a już na pewno nie reprezentuje interesu swoich wyborców i dlatego powinien być odwołany z urzędu i postawiony przed Trybunałem Stanu.

  System finansowy wymielony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Rozwiązaniem na kryzys jest własna waluta. http://zlotytak.pl/?sr=lista&dz=10 – ZŁOTY TAK

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, ze nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi tona ryb za komplet mebli)

  2, Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach ,historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO. Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDE TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się kto stanowi jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY, NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  – USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku do kogo???)

  Federal Reserve Board – Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana

  Wg Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy –może to ważne)
  – prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof..”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są Stare Europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów;
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIEŻNEJ to replika FRB – Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!!!

  Zapis w Konstytucji Polskiej – , za emisja pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje osobna ustawa powinien być zmieniony. Ustawę można dowolnie zmieniać – do zmiany konstytucji potrzebne jest referendum. Konstytucja powinna definiować, kto ma prawo emitować pieniądz – wyłącznie wybieralny Sejm może mieć takie prawo, – ale mamy obecnie sytuacje, ze prawo emisji pieniądza będzie oddane do Centralnego Banku Unii Europejskiej

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza. Szkolny przykład
  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnjnego DRUKOWANIA PIENIEDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem JAKO DŁUG – tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego
  Dług narasta wstępnie powoli i płasko ąz przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Tzw „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach.

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajca narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie – czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni

  – bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów –OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOLY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę

  Ilość pieniądza na WSZELKIE cele społeczne – drogi, szkoły, lecznictwo – to zaledwie 3 procent wszystkich podatków dochodowych – tak naprawdę podatki nie sa potrzebne.

  ( w pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie był w stanie ich wydać !! – pomyślmy o tym)

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAL PIENIADZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

  INFORMACJA JEST DOSTEPNA W WIELKIEJ OBFITOSCI – TRZEBA TYLKO CHCIEC
  TA PRAWDA POWINNA SIE PRZEBIC DO PARLAMENTARZYSTOW W POLSCE I NA SWIECIE
  Co z tego wyniknie nie wiadomo – jeśli nic to przynajmniej będzie to test na ich uczciwość i intencje.

 17. MatkaPolka said

  INFORMACJA JEST DOSTEPNA W WIELKIEJ OBFITOSCI – TRZEBA TYLKO CHCIEC
  TA PRAWDA POWINNA SIE PRZEBIC DO PARLAMENTARZYSTOW W POLSCE I NA SWIECIE
  Co z tego wyniknie nie wiadomo – jeśli nic to przynajmniej będzie to test na ich uczciwość i intencje

  http://www.realityzone.com/banking.html
  http://www.justiceplus.org/bankers.htm
  The Federal Reserve System -Billions for Bankers–Debts for the People
  http://www.biblebelievers.org.au/moneymad.htm – good enough links collection
  http://www.michaeljournal.org/wyspa.htm Ukryta tajemnica pieniądza Wyspa rozbitków
  http://www.michaeljournal.org/Stronaglowna.htm po polsku
  http://www.michaeljournal.org/articles.htm po angielsku

  Click to access 0203005.pdf

  Fractional Reserve Banking as Economic Parasitism –
  Scientific, Mathematical, Historical Expose – Critique and Manifesto. Rozprawa naukowa
  econpapers.repec.org as http://econpapers.repec.org/paper/wpawuwpma/.htm
  http://ideas.repec.org/p/wpa/wuwpma/.html
  The University of Connecticut the largest bibliographic database dedicated to Economics and available freely on the Internet. Over 550’000 items of research can be browsed or searched, and over 450’000 can be downloaded in full text!

  http://www.instytutschillera.org/other/book.html

  „A więc chcecie dowiedzieć się wszystkiego o ekonomii?”
  http://www.larouchepub.com Lyndon H. LaRouche – Ekonomista, były kandydat na prezydenta USA
  Kiedy Lyndon H. LaRouche pisał niniejszą książkę w 1984 r., świat wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Chociaż większość kół politycznych nie spodziewała się rychłego rozpadu Związku Radzieckiego, L. LaRouche przewidział już w 1983 r. dezintegrację bloku wschodniego w ciągu zbliżających się 5-8 lat. W czasie swojej wizyty w Berlinie Zachodnim w 1988 r. L. LaRouche wystąpił z propozycją realizacji programu rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o koncepcje ekonomii fizycznej. Niestety, nie posłuchano jego rady i w 1990 r. Polska została poddana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy tzw. terapii szokowej, która udowodniła w ciągu ostatnich kilku lat moralne bankructwo liberalnej teorii ekonomicznej Adama Smitha.
  Z powodu głębokiego kryzysu gospodarczego, jaki obecnie przeżywamy, książka L. LaRouche’a nabiera wyjątkowego znaczenia. Wyjaśnia ona przyczyny załamania się dwu „popularnych” doktryn ekonomicznych naszego wieku – marksistowskiej i wolnorynkowej – stanowi również podręcznik ekonomii fizycznej, kontynuującej tradycję G. W. Leibniza, która umożliwiła rozwój gospodarki amerykańskiej w XIX w. oraz rewolucję przemysłową w Europie i Japonii. Z tego względu należy traktować niniejszą pracę jako obowiązkową lekturę dla wszystkich odpowiedzialnych obywateli. Jej główne tezy przebrzmiewają również w encyklikach „Justitia et Pax” (1987) oraz „Centensimus Annus”(1991), nawołujących do stworzenia nowego sprawiedliwego systemu gospodarczego.
  System finansowy wymielony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Rozwiązaniem na kryzys jest własna waluta. http://zlotytak.pl/?sr=lista&dz=10 – ZŁOTY TAK

  Ciekawe filmy na YouTube o Amerykańskim Systemie Monetarnym – z polskim tłumaczeniem

  Powinni to poznać wszyscy posłowie i parlamentarzyści – DŁUG NIE MUSI BYĆ SPŁACANY!!!

  NAJKRÓTSZA LEKCJA MAKRO EKONOMII I EKONOMETRII. Filmy po 10 min.

  Zeitgeist: Addendum 02/13 (PL), http://www.youtube.com/watch?v=uBm0oew9Oa4&feature=related

  Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL); http://www.youtube.com/watch?v=ygn_BBIYV9U&NR=1
  Zeitgeist: Addendum 04/13 (PL) http://www.youtube.com/watch?v=VxeWCQEV64I&feature=related

  Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL); http://www.youtube.com/watch?v=ygn_BBIYV9U&NR=1
  http://prawda2.info/

  Wygodny link do filmu:
  http://www.money.patrz.pl

  tu znajdziecie cytaty z filmu:
  http://www.moneyquotes.patrz.pl

  tu recenzje ekspertów:
  http://www.moneyreviews.patrz.pl

  a tu do pobrania torrentem wersja lepszej jakości:
  http://www.mininova.org/tor/579653

  Na ten temat rozumiejącym angielski polecam:

  http://www.creature.patrz.pl

  G.Edward Griffin – autor książki „Creature From The Jekyll Island” opowiada jak powstał Federal Reserwe System (FED) i w jaki sposób FED tworzy dolary „z powietrza”.
  Transkrypt:

  http://www.bigeye.com/griffin.htm

  http://www.fed.patrz.pl
  Godzinny wywiad z G.Edward Griffinem

  http://www.wheat.patrz.pl

  Wykład „Wheat Receipts” w którym Dr. Stuart Crane opowiada czym jest dzisiejszy pieniądz na przykładzie kwitu za zboże zdeponowane w elewatorze.

  http://www.fiatempire.patrz.pl
  Film dokumentalny na temat FED. W filmie występuje kandydat na prezydenta USA w wyborach 2008 – RON PAUL.

  http://www.AF2F.patrz.pl

  Film Aarona Russo „America: Freedom to Fascism” o amerykańskiej policji skarbowej (IRS) i legalności ściągania podatku dochodowego (income tax). Ron Paul również w tym filmie ma dużo ciekawego do powiedzenia.

  JOHN PERKINS – praktyk wdrażania systemu bankowego w krajach trzeciego świata – o tym mówi
  Autor książki–„WYZNANIA EKONOMICZNEGO ZABÓJCY”

  Jak pokazuje film Pieniądz emitowany jest, jako DŁUG (obciążony procentem składanym), a wiec jest to LICHWA – zakazana przez wszystkie religie i systemy prawne. Na dodatek udowodnione jest ze DŁUG NIE MUSI WCALE BYĆ SPŁACANY – A TO JUŻ REWELACJA

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się kto stanowi jakie prawa”- baron Rothschild

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa. Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.
  Nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne? Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Jeśli prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE To jest to wbrew prawu.

  Sejm Polski tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie) nie może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet jeśli bardzo by tego chciał

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

 18. marost said

  Tak w kwesji formalnej – pewnie cos przegapilem na sieci? –
  Czy w tytule:
  „Chrabia chce zmian w Konstytucji”
  wyraz chrabia przez ‚ch’ to nowy przydomek tzw prezydenta?
  MO

 19. Marucha said

  Re 18:
  Systematycznie tak go tu tytułujemy.

 20. revers said

  AD. 17,
  ale chrabia pracuje nad konstytucyjna zalenoscia od ECB, odwoluje
  RPP Rade Polityki Pieneznej, praktycznie rezygnujac z niezaleznosci
  i kolejnego atrybutu suwerennosci panstwa.

  A hipokryzyjne bajki o konstytucyjne mozliwosci wysjcia z Eurobaraka
  moze zostawic dla wyksztalciuchow.

 21. marost said

  Re 18:
  Systematycznie tak go tu tytułujemy.
  Dzieki za wyjasnienie. Dobrze, ze dzieci tego nie widza… zwlaszcza po dzienniku na FR2 o 13:00 – mowiono dosc szeroko o tym, ze w niektorych krajach rozwaza sie sposoby wyjscia ze strefy Euro.

 22. […] https://marucha.wordpress.com/2010/12/15/chrabia-chce-zmian-w-konstytucji/ […]

 23. Rysio said

  No coz, konstytucja USA sklada sie z dwoch czesci.

  Pierwsza mowi wyraznie co rzad, kongres, senta i prezydent moze.

  Druga czesc’ Bill of Rights wyszczegolnia to czego rzad nie moze, co jest mu zabronione.

  Polska konstytucja zostala napiszana przez komunistow i ich ukrytych przedstawicieli – tyle tylko ze biedaki wszystkiego nie przewidzieli.

  Tak ze bardzo dziwnie brzmia teksty broniace obecnej konstytucji Polski i przeciwne jakimkolwiek zmianom.

  I obecna i zmieniona jeste tyle warta co g…….
  przez grzecznosc’ nie napisze.

  I dlatego popiera Pan jej zmianę na jeszcze gorszą? – admin

 24. […] https://marucha.wordpress.com/2010/12/15/chrabia-chce-zmian-w-konstytucji/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: