Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Krach UE, Niemcy rosną w siłę

Posted by Marucha w dniu 2010-12-16 (Czwartek)

Pomimo wpompowania miliardów Euro, w Grecji dalszy ciąg poważnych rozruchów społecznych. Słowacja zastanawia się nad powrotem do korony. W Polsce nawet tzw. oficjalni ekonomiści widzą coraz mniej perspektyw dla wprowadzenia Euro (np. Krzysztof Rybiński, rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie). Tymczasem, w środę 15.12, w Sygnałach dnia w PR1 był wywiad z politykiem PSL Januszem Piechocińskim, który nieco na marginesie swojej wypowiedzi stwierdził:

„Mamy tę wielką sprawę związaną z krajami PIIGS, a więc Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja i Hiszpania, które zadłużyły się znacząco, wystarczy powiedzieć, że choćby zadłużona Grecja to jest 150%, Włochy 120, Irlandia 107, Belgia 100. No i Grecja, Irlandia, Portugalia, Hiszpania winne są na przykład niemieckim bankom 417 miliardów euro.”

417 miliardów EURO!!! Unia Europejska upadnie, to nie ulega żadnej wątpliwości. System ekonomiczny ulegnie destrukcji, tak jak kiedyś pękł system w krajach RWPG, wymuszając również zmiany polityczne. Oczywiście nie chodzi tu o prorokowanie.

Ci, którym zależy na utrzymaniu UE, a są to w dużej części zupełnie zaślepieni fanatycy (w typie Daniela Cohn-Bendita), będą robić wszystko, aby upadek opóźnić. Może to potrwać 10-15 lat, ale upadek jest nieunikniony. Im większa będzie komasacja rozmaitych problemów, tym UE upadnie z większym hukiem. W każdym bądź razie, Niemcy (na razie owe niemieckie banki) przygotowują się na krach, budują, czy raczej wzmacniają swoją pozycję. Status wierzyciela Europy jest dla nich bardzo korzystny, bardzo wygodny i, przede wszystkim, daje ogromne możliwości wpływu.

Banałem byłoby stwierdzić „uczmy się od Niemców”. W naszej sytuacji, kraju, który wyzbył się prawie całej własności w systemie bankowym, i w którym dominuje mentalność oceniania Niemiec przez pryzmat uścisków w Krzyżowej, nie ma szans na taką naukę.

Adam Smiech, Jednodniówka Narodowa

Komentarze 34 to “Krach UE, Niemcy rosną w siłę”

 1. antynwopw said

  Coraz ciekawiej dzieje się, nikt nie ma wątpliwości, że unia jewropejska powstała w celu ujednolicenia mas, zatracenia poszczególnych narodów co dalej miało być już krokiem do nwo. Zakładając, że unia, upada/upadnie nasuwa się myśl czy poszło im coś nie tak czy po prostu jest to taki plan, który dąży to tego co powiedział parszywiec rockefeller: „Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.„

 2. Bazarchandel said

  „…Ci, którym zależy na utrzymaniu UE, a są to w dużej części zupełnie zaślepieni fanatycy (w typie Daniela Cohn-Bendita), będą robić wszystko, aby upadek opóźnić. Może to potrwać 10-15 lat, ale upadek jest nieunikniony.”
  Wszyscy „fanatycy” to czysta masoneria i nieroby, żyjące na koszt EU i KE – za duże diety !!!
  Będą bronić tego mitu i pomyłki jaką jest EU – bo nic innego im nie zostało !
  A perspektywa upadku w ciągu 5 – 10 lat ?????????? to chyba za duży optymizm !!! I to w sytuacji, kiedy Rosja, Chiny i Indie z okolicami, oraz Iran, Wenezuela i Brazylia chcą zrezygnować z dolara jako waluty rozliczeniowej w handlu ropą…………zacieśniają współpracę gospodarczą gdzie tylko można, razem przeprowadzają manewry wojskowe……………
  O CZYM MY MÓWIMY ????????????????
  TO JEST KONIEC DOLARA, EURO, KREDYTÓW I TYM SAMYM BANKSTERÓW !!!!!!!!!!!!!!
  CHIŃCZYCY MAJĄ TYLE OBLIGACJI USA, ŻE JUŻ TYLKO TYM INSTRUMENTEM MOGLIBY USA UDUSIĆ……
  ŻE NIE WSPOMNĘ O CHIŃSKIM ZMONOPOLIZOWANIU RYNKU KOPALIN, SZCZEGÓLNIE METALI RZADKICH, PODOBNIE ROSJA…………………
  WRESZCIE UKŁAD SIŁ SIĘ ZMIENIA………..MAM NADZIEJĘ NA LEPSZE !!!!!!!!!!!!

 3. lopek said

  Prędzej ludzie będą z głodu i zimna umierać na ulicach, niźli une zrezygnują z budowy komunizmu globalnego, równolegle na wszystkich kontynentach.
  NIE MA NA ZIEMI SIŁY, KTÓRA MOGŁA BY ZAGROZIĆ UNYM!

 4. Skoczek said

  Re. 2

  Chyba są to poglądy zbyt optymistyczne.

  Po pierwsze koniec dolara czy euro nie oznacza automatycznego końca bankierów.

  Po drugie jeżeli prawdziwa jest hipoteza, że kryzys został wykreowany przez bankierów, no to chyba przewidzieli jego konsekwencje, także te dotyczące losów Unii Europejskiej.

  Po trzecie wydaje mi się, że o tak ważnych sprawach jak losy Unii Europejskiej decyzje podejmą osoby o wiele wyżej postawione niż (chyba europoseł?) Daniel Cohn-Bendit.

  Po czwarte elity rządzące w USA mogą w ostateczności pojść na całość i podpalić świat, a to też jest mało ciekawa perspektywa.

 5. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem nasi politycy zamiast wzmacniać własne wojsko czekają jak pieski na ochłap na patrioty http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2777&Itemid=47
  Tam tez o grze Putina o swoje interesy i mała refleksja, co jest ważniejsze: interes Rosji, czy Putina.

  PUTIN OIL

  http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=880

  Tak, czy siak: „God’s” news for GS. And Putin Oil.

  Dzisiejsi „bojarzy” chcą, żeby koncerny energetyczne miały większe przychody, z których oni czerpią prywatne zyski, a nie koniecznie żeby Rosja miała większe wpływy polityczne.

  Tak przy okazji poprzedniego komentarza do wypowiedzi Prawie Najlepszego Ministra Finansów w Europie o Możejkach, wizyty w Polsce Pana Prezydenta Federacji Rosyjskiej i publikacji WikiLeaks nasunął mi się „link” do własnych myśli.
  Okazuje się bowiem, że nie tylko ja uważam, iż władcy Rosji używają jej do swoich prywatnych interesów i traktują nie jako cel, ale instrument do ich realizacji. Celem są ich własne interesy ekonomiczne, co wywraca do góry nogami całą doktrynę „bezpieczeństwa energetycznego”.
  W ujawnionych przez WikiLeaks raportach z Rosji dyplomaci amerykańscy donosili o ogromnych „lewych” dochodach Pana Premiera Putina, które „skrupulatnie ukrywa za granicą”. Wspominali przy tym o „tajemniczej”, handlującej ropą szwajcarskiej firmie Gunvor, która według uparcie krążących po Rosji pogłosek ma być głównym źródłem ocenianego na 40 mld USD majątku Władimira Władimirowicza. Trzy lata temu przedstawiciele Gunvor oficjalnie zapewniali, że Putin „nie ma żadnego udziału ani nie czerpie żadnych dochodów” z działalności tej firmy, ale Amerykanie podejrzewają, że to nieprawda, i sądzą, że nieprzejrzyste interesy Putina „mają decydujący wpływ na politykę rosyjską”.
  Condoleezza Rice, sekretarz stanu w administracji prezydenta George ′a Busha, podejrzewała, że Putin w 2008 roku na swego następcę na Kremlu wybrał Miedwiediewa, aby zachować swą bezprawnie zebraną fortunę. „Dziedzicem” Putina miał zostać generał KGB Siergiej Iwanow, minister obrony i wicepremier, ale „WeWe” obawiał się, że mógłby on mu zrobić to samo, co on zrobił Chodorkowskiemu.
  Proszę zauważyć jak brzmi to zdanie: „interesy Putina mają decydujący wpływ na politykę rosyjską”. A nie na odwrót! (…)

 6. Bazarchandel said

  ad 4 Skoczek

  Nie sądzę że zbyt optymistyczne – bardziej realistyczne…

  # a czym innym może się skończyć koniec dolara i euro ? myślisz że ludzie nabiorą się na inną naz waluty ? AMERO ? WORLDERO ? to tylko kolejne etykietki, na kawałku papierka, bez pokrycia w kruszcu…i w realnych możliwościach…. ten cały bełkot ekonomistów…te instumenty pochodne…handel papierami dłużnymi…spekulacje na taką skalę – że aż głowa boli – niszczą w ten sposób CAŁE PAŃSTWA !!! CZY TO JEST NORMALNE ??? JAK DŁUGO JESZCZE TAKIE ZŁO MOŻE TRWAĆ ??? BO JA MYŚLE, ŻE JUŻ DŁUGO NIE POTRWA………..ZA DUŻO KRWII TO KOSZTOWAŁO….ZA DUŻO LUDZI ZGINĘŁO ALBO CIERPIAŁO I CIERPI Z POWODU CHCIWOŚCI I ŻĄDZY PIENIĄDZA……….DOSYĆ !!!!!!!!!
  KONIEC Z LICHWĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  MOŻEMY TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD Z MUZUŁMANÓW POD TYM WZGLĘDEM !!!!!!!!!!!!!!!
  ZADZIWIAJĄCE, ŻE BANCO VATICANO, BANCO AMBROSIANO I BANCO IOR TEGO NIE WIDZĄ !!!!!!
  ŻE LICHWA JEST SPRZECZNA Z DEKALOGIEM !!!!!!!!!!!!!!!
  PRZECIEŻ TO „WATYKAŃSKIE” BANKI ………………CO ZA WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  # KRYZYS ZOSTAŁ WYKREOWANY PRZEZ BANKSTERÓW, TO PRAWDA – ALE ONI NIE SĄ DOSKONALI I NIE PANUJĄ NAD TYM BURDELEM – MOŻE NA SZCZĘŚCIE – BO GDYBY PANOWALI DO KOŃCA NAD WSZYSTKIM TO JUŻ DAWNO BYLIBYŚMY ZACHIPOWANYM STADEM OWIEC………………….
  NAD TYM CAŁYM BAJZLEM JEST JESZCZE PAN BÓG……..

  # NIE MÓWIĘ PRZECIEŻ, ŻE PEDERASTA COHN-BENDIT DECYDUJE O PRZYSZŁOŚCI EU – NIE UPRASZCZAJ I NIE TRYWIALIZUJ………..WIADOMO ŻE DECYDUJĘ O TYM MASONERIA Z NWO, KLUBEM BILDERBERG, KOMISJA TRÓJSTRONNĄ I CO TAM SOBIE JESZCZE UTWORZĄ W TYM CYRKU………WIZJONERÓW…….

  # ELITY RZĄDZĄCE W USA – CHYBA RACZEJ W ISRAEL……….JESZCZE MASZ ZŁUDZENIA GDZIE ZAPADAJĄ DECYZJE I JAKIEJ NACJI JEST ZARZĄD USA ????? JUŻ SAMI CZYŚCI AMERYKANIE Z TEGO ŻARTUJĄ…….
  OCZYWIŚCIE – ŻE DO WOJNY DĄŻĄ – DO OSTATECZNEGO ZWARCIA I TOTALNEJ DEMOLKI – BO WTEDY NIE TRZEBA BĘDZIE SIE TŁUMACZYĆ Z FED, MF, WSZYSTKICH PRZEKRĘTÓW BANKSTERSKICH, WOJEN O KOPALINY I ZŁOŻA, Z PRZEWROTÓW, ZAMACHÓW, ATAKÓ „TERRORYSTYCZNYCH” , MORDERSTW, UPODLENIA TYLU LUDZI W TYLU KRAJACH…………….ROBIENIA ZE ŚWIATA PALESTYNY, JEDNEJ WIELKIEJ STREFY GAZY………………………..DLA KASY………..OHYDA…………….

 7. Bazarchandel said

  ad 5
  Panie 166 BOJKOT TVN
  Proszę się nie kompromitować i nie powoływać na wikileaks – po tym jak się wydało, że Assange zrobił geszeft z Israel i wyczyścił wszystkie swoje bazy danych ze wszystkich info obciążających chazarię, i po tym jak wychwalał Nataniahu od wszystkich świętych i transparentnych – NIE MA O CZYM MÓWIĆ !!!!!!!!!!!!! TO PRZEKRĘT, ROZMYWANIE PRAWDY, UKRYWANIE ŹRÓDŁA ZŁA I KORZENI NIESZCZĘŚCIA !!!!!!!! TEN FACET JEST NA PASKU CHAZARÓW – ON TERAZ GRA NA CZAS – A CHAZARIA PRZEGRUPOWUJE SWOJE SIŁY ŻEBY DOKOŃCZYĆ DEMOLKĘ !!!!!!!!!!!!!!
  A GAWIEDŹ SIĘ CIESZY, BO SIE DOWIEDZIAŁA ŻE PUTIN TO SAMIEC ALFA, A KADAFI OBRAZIŁ SIĘ O NAMIOT…………….ŻENADA…………..
  ASSANGE GRA O CAŁY ŚWIAT !!!!!!!!!!!!!!
  I BĘDZIE MIEĆ NA SUMIENIU CAŁY ŚWIAT !!!!!!!
  CHYBA OSZALAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. śląsk said

  Ten tekst o Putinie, to rozpacz sorosa i innych, że nie mogą nic z tych miliardów dla siebie zachować.

 9. Miet said

  ad.5
  Interes kazdego kraju uzalezniony jest od tych, ktorzy trzymaja w swoich rekach bogactwo tegoz kraju.
  Golodupcy nie maja zadnego wplywu na interes kraju – moga sobie jedynie pogadac i popsioczyc.
  Jak dotychczas Putin dobrze sobie radzi i dba aby bogactwo Rosji bylo w rekach Rosjan.
  Gdyby Putin zalozyl walonki i kufajke i przemowil do Rosjan: rodacy ja nie chce nic i nie mam nic, ja chce tylko dbac o interes kraju, to o Putinie juz dawno caly swiat by zapomnial.
  A tak, Putin jest bardzo groznym przykladem, spedzajacym sen z powiek tym, ktorym sie marzy panowanie nad swiatem.
  Teraz popatrzmy sobie na nasz kraj i zapytajmy, co sie stalo z narodowym majatkiem – i wtedy mozemy sobie dyskutowac o interesie Polski – dlugo i goraco.

 10. Realista said

  Trucizna wikileaks

  Wikipoison

  Psychologiczna wojna

  PsyWar – Wake up

 11. pV said

  Przychylam się do ocen tych przewidywań jako zbyt optymistycznych. Weźmy za przykład ZSRR i cały blok sowiecki. Koszmarnie niewydolny ekonomicznie system był utrzymywany dziesiątki lat przy użyciu propagandy i terroru. Bruksela nie odda raz zdobytej władzy dobrowolnie. Zwróćmy uwagę że oprócz najwyższych urzędników UE jest jeszcze cała armia ludzi których ten system żywi. Drobne urzędasy, europol plus miliony zindoktrynowanej gawiedzi w krajach UE. Ta Bestia łatwo nie zdechnie. Tak czy siak będzie źle. Historia uczy jak padają take ponadnarodowe byty. Imperium Romanum, Austro-Węgry, Jugosławia…

 12. stfu said

  „Une” są niegłupie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, kiedy skończy się ludzka cierpliwość na tą grandę, którą obserwujemy dzień w dzień. I wychodzi mi na to, że będzie się lała krew – ktoś w końcu sięgnie po przemoc, skoro pokojowe demonstracje nic nie pomagają (jeśli w ogóle takowe są – np. w Irlandii). Ktoś zlikwiduje tego polityka, zabije tamtego prezesa banku. Co dalej?

  Grunt pod prawdziwą „walkę z terrorem” jest już przygotowany. Właśnie po to zrobiono 11 września, 7 lipca itd – żeby wyprzedzić ruch przeciwnika. Jak w szachach.

 13. Adamus said

  A ja się nie zgadzam, że ZSRR i cały blok sowiecki padł bo był niewydolny ekonomicznie – padł bo chcieli tego będący u władzy Żydzi, mając na względzie przyszłe uwłaszczenie w oparciu o międzynarodową oligarchię syjonistyczną w planowanym Nowym Porządku Świata. Natomiast w Jugosławii nie mieli swojej silnej piątej kolumny i padła w wyniku krwawego i bezwzględnego napadu Usraela i Nato.

 14. Zerohero said

  @5

  „amerykanie” puszczają „przeciek”, którego istotą jest pokazanie Putina jako zdrajcy, Iranu jako zagrożenia itp. Bardzo fajny przeciek he he. A jest coś w nim o żydowskich oligarchach, których Putin pogonił? Bo oni to wyssali miliardy, a nawet podatków nie płacili. Pewnie jest tyle co o Izraelu czyli nic.

  Każdy cytujący to ścierwo jako prawdę objawiona jest albo kretynem albo agentem.

 15. MaxD said

  @5 …ale Amerykanie podejrzewają, że to nieprawda, i sądzą, że nieprzejrzyste interesy Putina „mają decydujący wpływ na politykę rosyjską”.

  Kiedy ktos zaczyna mowic o ‚amerykanskich’ interesach lub uzywa slowa ‚Amerykanie’ w znaczeniu ‚interesow’, to ogarnia mnie po prostu smiech. Przeciez wszyscy wiemy co to za ‚Amerykanie’1!!!
  A jesli do tego KTOS doda slowo ‚podejrzewaja’ a przy tym umiesci Putina to my juz jestesmy na ‚wzgorzach… golan’.
  Pozniej dochodzi slowo klucz ‚nieprzejrzyste’ i daje sie zauwazyc mgle czosnkowa nad Waszyngtonem i w tych oparach ukazuja sie newsy do wszytkich ..times-ow i …post-ow i brzdziny informacyjne pomieszane z tymi oparami zageszczaja atmosfere tak, ze juz nic nie wiadomo – czy my czekamy dopiero na odebranie nas przez jakos akuszerke i jeszce nie jestesmy na scenie, czy juz przeszlismy przez mur i trafilismy na loze…?
  A moze jestesmy TU i TERAZ a SMROD I ODOR, spowodowal nagla potrzebe na 4 „Z” (ZAKUC, ZALICZYC, ZAPIC I ZAPOMNIEC!!!)
  DDD
  MD
  PS.No to kto ma rozdawac karty w Rosji!
  Chodorkowski?!!

 16. 166 bojkot TVN said

  14/
  O siedzących u Putina żydowskich cwaniakach-oligarchach wiadomo dokładnie co i kto.
  Przecieki Wikileaks mają inne wartości poznawcze. Biadolenie, że przecieki są manipulowane, bo nie mówią wszystkiego, jest bez sensu.
  Trzeba się lekko zastanowić co odkrywają ZE ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE MA TO JAKIŚ UKRYTY CEL. Jaki to jeszcze nie wiadomo, no chyba, że tu ktoś jest już taki cwany i wie najlepiej. Jeśli chodzi o przecieki dotyczące polskiej polityki zagranicznej, to co tu mają do rzeczy żydowsko-rosyjscy oligarchowie? Bez nich to też czysta kompromita Sikorskiego i całej PO. Dlatego dobrze poznać twórczość tej antypolskiej bandy w ramach tzw „samokształcenia” chociażby z przecieków.
  Jak do tej pory nikt z „naszego” MSZ nie zdementował rewelacji dotyczących Polski. Czy może się mylę?

 17. A.P. said

  Niemcy juz dawno urosly w sile teraz tylko czekaja na odpowiednia chwile aby tylko szmul im pozwolil „przec na wschod”.
  A Polacy ?
  Jak zwykle przed i po sa ……. i tam gdzie potrzebni do uslug !
  Przeciez to sludzy slug !!!
  Prawda p. Marucha ?

 18. aga said

  pani 166 a może powertuje pani te mossadowskie wycieki/ścieki Assange i znajdzie cos na temat udziałow familli Bushow, Clintonow, Rumsfeldow,Chenneyow, Rice z ich korporacjami powiązanymi z kopalniami złota, diamentow,i innych cennych kopalin w Afryce?tam dopiero się lody kręci…a murzyni z głodu umierają.

 19. A 01 i A15 said

  No własnie Condoleeze Rice doktoryzowała się u Margaret Albriht..taka elita specjalisci od rozwalenia Rosji..
  Jak widać pozwala się pisać znanym publicystom wszystko ,ale musi być koniecznie ostra krytyka Rosji i szukanie haka na Putina ,dlatego tacy dziennikarze publicysci są w cenie jak Cejrowski ,Dakowski ,Gwiazdowski ,Michalkiewicz ..

 20. Marucha said

  Re 16:
  O ile przecieki WikiLeaks mają jakiekolwiek wartości poznawcze, to chyba tylko kolejna lekcja dla pospólstwa, jak się nim manipuluje.

 21. aga said

  List Contra in vitro do PiS
  O obłudzie moralnej posłów PiS

  Rzeszów, 13 grudnia 2010 roku

  Pan
  Marek Kuchciński
  Przewodniczący Prawo i Sprawiedliwość
  Okręg 22

  Pan
  Stanisław Ożóg
  Przewodniczący Prawo i Sprawiedliwość
  Okręg 23

  Polityczne wykorzystywanie tragedii 10 kwietnia jest szczególnie obrzydliwym zjawiskiem polskiej sceny politycznej. Wydaje się, że po właśnie tą broń sięgną St. Ożóg. W dzisiejszych Supernowościach można przeczytać jego wypowiedź insynuującą, iż fakt wezwania do zbadania przyczyn klęski PiS w wyborach samorządowych jest dowodem związków z PJN, skoro wezwanie to nastąpiło dziesiątego dnia miesiąca.

  Oczywiście, jest całkowicie jasnym, że argument St. Ożoga to bzdura, w którą całkowicie on nie wierzy. Po prostu użył argumentu 10 kwietnia jako pałki na tych, którzy mówią, że trzeba by się zastanowić nad tym, czemu podkarpacka prawica permanentnie dostała w łeb.

  Jeżeli jednak wziąć argument St. Ożoga serio i uznać, że związki z J. Kluzik-Rostkowską są czymś wyjątkowo kompromitującym, to prosimy władze wojewódzkie PiS o wyjaśnienie następującej zagadki, która od dłuższego czasu nas nurtuje.

  Kto w wojewódzkim programie PiS przygotowanym przed ostatnimi wyborami umieścił zapisy apoteozujące instytucje niedawno przegłosowanej nowelizacji ustawy o przeciwdziałania przemocy w rodzinie? W wojewódzkim programie PiS czytamy wśród celów polityki prorodzinnej: „Powołanie w każdej gminie Zespołów Interdyscyplinarnych do Spraw Przemocy w Rodzinie /…/ Powołanie trzech nowych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie”.

  Takie deklaracje składane są w czasie, kiedy rady jednostek samorządu terytorialnego podejmują uchwały protestujące, przeciw rozwiązaniom tej ustawy wskazując na totalitarne tendencje w niej zawarte – ingerowania przez władze państwowe w obszar relacji rodzinnych, które powinny być wolne od tego rodzaju nadzoru.

  Mało tego. Trudno zrozumieć, jak możliwe jest, że posłowie wymienieni jako twórcy programu samorządowego jeszcze kilka miesięcy temu głosowali w sejmie przeciw tej ustawie /głosowanie nr 29, posiedzenie 66, 6 maja 2010 roku/ obecnie zaś dobrowolnie na sztandary swoich haseł wyborczych wciągają postulaty jak najszybszego wprowadzenia tych szkodliwych zapisów w życie.

  Jeszcze mało tego. W podkarpackim programie samorządowym promuje się rozwiązania kolejnej ustawy wzmacniającej nacisk administracji na rodzinę, a która jeszcze nie jest nawet prawem obowiązującym! W programie napisano, że polityka prorodzinna będzie realizowana przez „Powołanie asystentów rodzinnych do pracy z rodzinami problemowymi i niezaradnymi życiowo”. Bardzo kosztowna, a nie do zaakceptowania dla ludzi katolicko-konserwatywnej prawicy instytucja asystentów rodzinnych promowana jest w procedowanym obecnie w sejmie projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej /druk sejmowy 3378/. Nie da się zrozumieć, co polityków deklarujących się jako prawicowa reprezentacja mieszkańców naszego regionu skłoniło do popierana rozwiązań lansowanych przez obecnie rządzącą większość sejmową.

  A teraz clou sprawy. J. Kluzik-Rostkowska była JEDYNĄ osobą z klubu PiS, która głosowała za nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. J. Kluzik-Rostkowska występowała w imieniu klubu PiS w debacie nad projektem ustawy wprowadzającej tych nieszczęsnych asystentów rodziny i bez zastrzeżeń w imieniu klubu poparła te rozwiązania. W tej sytuacji, skoro rozwiązania, które w całym PiS tylko J. Kluzik-Rostkowska popierała, znalazły się w wojewódzkim programie – więcej – znalazły się w tym programie rozwiązania niebędące jeszcze nawet prawem obowiązującym, a które też J. Kluzik-Rostkowskiej bardzo się podobają – niewątpliwie wojewódzki program PiS pisano pod jej wpływem! Jeżeli St. Ożóg chce znaleźć osoby faktycznie współpracujące z J. Kluzik-Rostkowską, wystarczy, jak znajdzie tego, kto wpisał te treści do wojewódzkiego programu. Wydaje się też, że wszyscy ci, którzy uczestniczyli w opracowywaniu tego programu, chyba go czytali i w takim razie musieli zaakceptować. Tu jednak niespodzianka. Sam poseł St. Ożóg znajduje się w tym gronie, natomiast ze spisu twórców tego dokumentu wynika, że nie było wśród nich tych, których St. Ożóg okłada smoleńską pałką. Czyżby wychodziło na to, że St. Ożóg gra nie tylko sprawą tragedii smoleńskiej, ale na dodatek według klasycznej metody „łapać złodzieja”?

  Jako Contra in Vitro wielokrotnie zgłaszaliśmy wątpliwości w zw. z obłudną postawą posłów PiS w wielu kwestiach moralno-światopoglądowych. Byliśmy bardzo zdziwieni treściami, jakie znaleźliśmy w wojewódzkim programie PiS. Obłuda doprawiona obecnym manipulowaniem tragedią smoleńską sprawia, że będziemy starać się publicznie stawiać te kwestie.

  /-/ Ludwik Skurzak

  Contra in Vitro

 22. 166 bojkot TVN said

  18/Aga
  Co te kopalnie Bushów mają wspólnego z interesem Polski i Polaków oraz polityką ministra SZ Sikorskiego, płemieła Tuska i prezydenta Komorowskiego?

  Musisz udowodnić, że zyski z tych kopalni idą na przekupienie naszych polityków, szefów partii, o wtedy Twój wpis, czy zarzut będzie miał wpis. W innym razie to takie „a moje na wierzchu”, jak u kundelków pod słupkiem.

 23. revers said

  w parze z wilczkami …
  http://wehrwolf.nationales-netz.com/v7/

 24. aga said

  taka jest wlasnie wiarygodnosc jednostronna cytowanych przez prof. Dakowskiego i przez Panią super-wycieków .

 25. 166 bojkot TVN said

  24
  Nie bardzo rozumiem o co chodzi.
  Wikileaks nie napisał też wcale, że Aga pisze u Maruchy, przez co jest jeszcze bardziej niewiarygodny

 26. Romir said

  Niemcy dawno przygotowały plan przejęcia części Europy pod nazwą Mitteleuropa.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
  Dzisiaj mają okazję zrealizować część swoich planów.

 27. Andrej said

  Racja Aga to są ścieki pana Assange, nawet jest artykuł na stronie izraelskiego dziennika http://www.haaretz.com ,”Bloggers claim WikiLeaks struck deal with Israel over diplomatic cables leaks”. Co prawda artykuł odnosi się tylko do faktu , że w świecie istnieje podejrzenie , że jest układ między WikiLeaks a Izraelem i dlatego nic w tych przeciekach nie ma co by mogło zaszkodzic interesom Izraela.

 28. desperado said

  Ludzie,tu nie trza być wykształciuchem czy filozofem a już na pewno nie politykiem z PO,aby zrozumieć przepoczwarzenie się niemieckiej hydry z militarnej w gospodarczą.To proste,Niemcy nigdy,bez względu na to kto u nich rządzi,nie wyzbyli się parcia na wschód i zniszczenia Narodu Polskiego,zamieniono jedynie środki.Dziś nie trzeba niszczyć przeciwnika siłami wielkości armii czy czołgów, dziś wystarczy przejąć sterowanie polityczno-gospodarcze i bez żadnych ofiar taca jest pełna,wystarczy brać,brać,brać.A jeżeli dodatkowo ma się,a ma się,wpływ na tubylczych polityków i mężyków stanu to hulaj duszo Bismarcka Boga nie ma.I właśnie dziś jesteśmy świadkami przegranej kolejnej „kampanii wrześniowej”.Tylko kto teraz za utraconą Naszą wolność du…ę ruszy,ruscy wątpię.

 29. Guła said

  Jak już Desperado załatwią Twój i mój kraj, rzucą się sobie do gardła. Naturalna klej rzeczy. I znów odrodzi się Polska …

  Rusofile gdyby tak, za żarcie, o kraj zabiegali, jak o interes ruskich, to pewnie nie byłoby już w kraju ani tvn, ani gazety wyborczej. Albo Dziennika.

 30. Marucha said

  „Rusofile” zabiegają o interesy Polski, które widzą raczej u Rosjan, niż w zażydzonym, spedalizowanym, antychrześcijańskim Zachodzie.

 31. MaxD said

  …Niemcy nigdy, bez względu na to kto u nich rządzi,nie wyzbyli się parcia na wschód…!!!
  DDD
  MD

 32. Guła said

  A ruskie nigdy nie wyzbyli się parcia na zachód.

  Źle zawsze będzie w Polszcze dopóki wschód i zachód nie pojmą iż Polski nie nada niszczyć, podporządkowywać sobie…, bo to od wieków kończy się ich totalną ruiną. Naszą też. Ale nasza ruina jest usprawiedliwiona. Na stos!

  Guła rozumie ze trudno wymagać od sąsiadów takiego stanowiska. Guła pojmuje również sympatie do innych nacji. Ale dla Guły działalność na rzecz interesu innych państw, za żarcie, kosztem narodu którego stanowi się elementem, jest zdradą. I tyle.

  Guła jest Krajowcem, i jako taki, sympatyzuje tylko z własnym Krajem. Inne narody to potencjalni …Klienci.

 33. komentator said

  „Grecja, Irlandia, Portugalia, Hiszpania winne są na przykład niemieckim bankom 417 miliardów euro… Status wierzyciela Europy jest dla nich (Niemców) bardzo korzystny, bardzo wygodny i przede wszystkim daje ogromne możliwości wpływu…Banałem byłoby stwierdzić …”

  „Nędzarz pomoże bankrutom
  Posted by Marucha w dniu 2010-12-18 (sobota)
  Polska pomoże europejskim bankrutom
  Polska jest gotowa zaangażować się w tworzenie europejskiego funduszu pomocowego dla bankrutów w strefie euro. Tak zapowiedział premier Donald Tusk w Brukseli.”

  No tośmy się już nauczyli od Niemców teraz tylko czekać aż urośniemy w siłę panie Smiech.

  Premier Margaret Thatcher powiedziała podobno w kontekście zjednoczenia Niemiec: „Kocham Niemcy – kocham je tak bardzo, że chciałabym by Niemcy miały dwa, trzy albo i pięć własnych państw…”

  Dziś mogłaby powiedzieć: „Kocham Niemcy – kocham je tak bardzo, że chciałabym by PIGS były im winne nie 417 mld ale dwa, trzy albo i pięć razy tyle…”

 34. Nie_Daleko said

  Niemcy nie boja sie pokazac zlo na swoim podworku.

  Daniela Cohn-Bendita byl nauczycielem w programie „naukowym” ktory jest opisany tutaj,

  http://www.spiegel.de/international/zeitgeist/0,1518,702679,00.html

  Cohn pokazany tutaj kiedy byl pelny sily !!!
  http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-56344-3.html

Sorry, the comment form is closed at this time.