Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Najlepsze Życzenia Świąteczne

Posted by Marucha w dniu 2010-12-23 (czwartek)

Boże Narodzenie 2010

Wiernym Czytelnikom, wliczając również rzetelnych krytyków, gajowy Marucha składa najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – a zwłaszcza, by znaleźli w sobie siłę na wykrzesanie, wbrew wszystkiemu, odrobiny optymizmu i nie zapominali, że Bóg, jeśli zechce, może jednym słowem w niwecz obrócić wszelkie plany swych wrogów.

Komentarze 64 to “Najlepsze Życzenia Świąteczne”

 1. JO said

  Niech Bedzie Pochwalony Pan Jezus Chrystus!

  Drogi Panie Gajowy!

  Zdrowych i Pogodnych Swiat Bozego Narodzenia, otrzymania wielu Lask Bozych od Dzieciatka Jezus. Sily w prowadzeniu tego Portalu Internetowego – by dal owoce wielkie na chwale Naszego Krola Pana Jezusa Chrystusa.

  Z Panem Bogiem,
  JO

 2. Marcin said

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25951/wiesel_fox_news_180.jpeg! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ( coraz częściej ludzie to zapominają dodać )dla Wszystkich!

 3. Shakespear said

  Zycze Wszystkim Wesolych Swiat Bozego Narodzenia i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 🙂

 4. firley said

  Wielce Szanowny Panie Gajowy Marucha,
  Z calego serca życzę Panu i Pana najbliższym nastrojowych Świąt Bozego Narodzenia a w nowym roku 2011 pełnych worów uzasadnionego optymizmu!
  Ściskam prawicę, na pochybel i cum ave fraterno!
  Adam

 5. Rysio said

  Szanowny Panie Gajowy Marucha:

  Wesolych Swiat!

  Bez zmartwien!
  Z barszczem, grzybami, karpiem.
  Z gosciem, co niesie szczescie. Czeka nan przeciez miejsce.
  A w Swieta, niech sie snuje koleda. I galazki swierkowe niech Gajowemu pachna, na zdrowie!

  Wesolych Swiat!

 6. tele said

  Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  Szczęśliwego Nowego Roku
  Wszystkim Życzy Tele

 7. Bazarchandel said

  ********************************************
  I ODE MNIE – DLA GOSPODARZA I CZYTELNIKÓW – CUDOWNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
  I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU……..

 8. Ryziel said

  Gajowemu Marusze
  Zdrowych i Wesołych Świat życzy partia Komorowskiego i rząd Tuska

 9. Jurand said

  Życzę Gajowemu i wszystkim gościom gajówki zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, upadku władzy banksterów w nowym Roku, powrotu Mszy Św. Wszechczasów do każdej parafii, uzdrowienia moralnego Narodu Polskiego, przekształcenia judeopolonii w Rzeczpospolitą Polską, i wszystkiego, czego Państwo sobie prywatnie życzycie.

  Mały prezent na Święta:

  Czas na nowy Syllabus?

  Portal Rorate caeli przytacza relację z sesji naukowej poświęconej Soborowi Watykańskiemu II, odbywającej się w Rzymie w dniach 16-18 grudnia, pod hasłem: Jak sobór pastoralny mógł przerodzić się w sobór „superdogmatyczny”?

  Istna wichura nawiedziła 17 grudnia wieczne miasto, zaledwie kilka kroków od Bazyliki św. Piotra, gdy biskup najzwyczajniej w świecie potwierdził nieomylne magisterium Kościoła.

  Od 16 grudnia w Rzymie trwa konferencja pt. „Sobór Watykański II — sobór pastoralny: analiza historyczno-filozoficzno-teologiczna”. Sympozjum zainicjowane przez Franciszkanów Niepokalanej odbywa się w salach konferencyjnych Santa Maria Bambina za kolumnadą Berniniego w pobliżu pałacu Świętego Oficjum, w ciszy wolnej od mediów mimo ważkości tematu w czasie pontyfikatu Benedykta XVI i renomy prelegentów.

  Pierwszego dnia odbyły się dwa wykłady: Mons. Gherardiniego, autora pozycji pt. „Sobór Watykański II: otwarta debata” i prof. Roberto De Mattei, włoskiego historyka i autora niedawno wydanej książki pt. „Sobór Watykański: nienapisana opowieść” (dostępnej obecnie tylko w języku włoskim, wyd. Lindau editions). Obie pozycje są reakcją na krytycyzm wymierzony w pracę autorów, pochodzący paradoksalnie z obozu konserwatystów, w którym znajduje się kilku osobliwych obrońców nieomylności Soboru.

  17 grudnia biskup pomocniczy Karagandy Mons. Schneider określił w swojej wypowiedzi kult Boży jako podstawę teologiczną soboru pastoralnego. Przywołując obficie bardzo ortodoksyjne teologicznie cytaty zaczerpnięte z tekstów soborowych prelegent przedstawił słuchaczom wybrane teksty soborowe, które są „bardziej ortodoksyjne niż Sobór Trydencki”. Największe wrażenie wywarło captatio benevolentiae — audytorium wyczekiwało w napięciu kolejnych słów biskupa. Właśnie wtedy, w czasie potępiania błędnej interpretacji Soboru w okresie posoborowym, biskup podsumował swe uwagi sugerując… napisanie Syllabusa nieomylnie potępiającego „błędne interpretacje Soboru Watykańskiego II”.

  Ponieważ, zdaniem Jego Ekscelencji, tylko najwyższe magisterium Kościoła (papież lub nowy sobór ekumeniczny) jest w stanie naprawić nadużycia i błędy wynikłe z Soboru oraz sprostować jego interpretację i recepcję w świetle Tradycji katolickiej. W odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie, ksiądz biskup wywołując śmiech stwierdził, że zwołanie soboru przez następne 500 lat będzie niemożliwe i dlatego dokonać tego musi najwyższe magisterium papieskie. Stąd wołanie biskupa o nowy Syllabus, w którym spisano by potępione błędy wraz z ich ortodoksyjnymi interpretacjami.

  Podobnie jak w wielu innych przypadkach ostatniego czterdziestolecia, do ponownego przedstawienia Soboru Watykańskiego II potrzeba nieomylnego orzeczenia papieskiego — z wyjątkiem tego, że od czasu „wolności słowa” z woli Benedykta XVI, obecnie wołanie to zależy od posunięć biuralistów.

  Tłumaczenie: Anna Kaźmierczak

  za: bibula.com

 10. Aleksy said

  Naszemu Gospodarzowi i Wszystkim Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji Narodzenia Pańskiego.

  Niech cud w Betlejem, będzie dla nas wszystkich najlepszym znakiem że zawsze istnieje nadzieja prawdziwej wolności, że czasem (w okresach największego ucisku kiedy się tego najmniej spodziewamy) Bóg przychodzi swoim dzieciom z pomocą

 11. Gmad said

  Zdrowych i Wesołych Świąt Szanownemu Gajowemu i Wszystkim Gościom Gajówki!

 12. chemtrail said

  Miłości, Radości, Spokoju i Współczucia nawet dla tzw. wrogów wraz z Bożym Narodzeniem dla Gajowego i całej ekipy.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 13. Babka z Gdyni said

  Najlepsze Życzenia z Okazji Świąt Panu Gajowemu i Jego komentatorom,
  rodzinnego ciepła,( bo moim zdaniem te święta to święta Rodziny i Macierzyństwa).
  I niech się wiedzie w Nowym Roku.

 14. GW said

  A ja Panstwu Gajowego zycze Normalnych Swiat.

 15. RomanK said

  Z okazji Bozego Narodzenia, zycze panu Gajowemu
  odmiany gosci: wiecej ludzi- mniej Anonimow.
  Anonimom zycze, zeby odrosly im jaja
  A jajcarzom ,zeby nie musieli powtarzac dwa razy-
  belkotu pseudointelektualistow, ktorego sami
  nie rozumieja. Co wcale im nie przeszkadza
  w odpowiadaniu na niezadane pytania, na ktore
  wszycy maja ta sama gotowa odpowiedz!
  Przypomina sie tez wszystkim udajacym Chrzescijan,
  ze od tego roku do szopy wpuszczaja tylko
  na podane haslo! Po okazaniu dowodu tozsamosci
  i deklaracji glosno i wyraznie…Mea culpa…
  Haslem bedzie „Niech sie”..odzew : Na wieki wiekow”.

 16. Andrew said

  Zdrowych i wesołych! ! !

 17. Marucha said

  Piękne wykonanie!
  Nie na jazzowo, nie w rytmie pop-rock – tylko po prostu KOLĘDA, jak się ją śpiewać powinno.

 18. spawmag said

  Gospodarzowi i wszystkim odwiedzającym,życzę zdrowych wesołych i pogodnych świąt Bożego narodzenia,aby w naszym życiu pokój i miłość drogę wyznaczały.Sczęść Boże Polsce i Polakom.

 19. jerzyczek said

  Radosnego kolędowanaia wszystkim gościom gajówki i Panu Marusze (pomimo wszystko) życzę!

 20. kosak0 said

  wszystkiego najlepszego z okazji Swiat panu Gajowemu i wszyskim Jego gosciom,nawet tym mniej doroslym…aby jednosc w nas Polakach zwyciezyla

 21. Telimena50 said

  Zdrowych i pogodnych Swiat Gajowemu i Wszystkim wiernym czytelnikom
  zyczy Telimena50

 22. Miet said

  Tyle pieknych zyczen – coz ja moglbym dodac?
  Wobec tego podpisuje sie pod wszystkimi.
  Mieczyslaw Gutowski.

 23. jasieńko said

  Gajowemu Marusze, gospodarzowi forum, życzę spokojnych, niezmąconych złymi wiadomościami, a tak w ogóle wolnymi od internetu, Świąt Bożego Narodzenia.
  Wszystkim czytającym również tego samego życzę.
  To Święto spędźmy z najbliższymi, uwolnijmy się od mediów, internetu i „polityki”.
  Jasieńko

 24. Bogdan said

  Wszystkimh życzę zdrowych wesołych, pogodnych świąt Bożego narodzenia i szczesliwego Nowego Roku.
  PS. A tez mam i specjalne zyczenia dla ob. PL, ktory to ob. dzisiaj ludzkim glosem moze mowic, aby w nowym roku nauczyl sie czytac. Prosze sie nie zrazac pocztkowymi trudnosciami, to nie takie trudne. Hmm, choc moze dla ob. PL bedzie to bardziej trudne niz dla wiekszosci, ale przy Swietach badzmy pelni dobrej nadzieji.

 25. Halina said

  Błogosławieństwa Bożego na Święta Bożego Narodzenia i na Nowy rok dla Pana Gajowego Maruchy i wszystkich uczestników tego portalu.

  Ponieważ Sobór Watykański II to był (niestety udany) – skok żydo-masonerii na Kościół Katolicki – życzę sobie i wszystkim katolikom – uwolnienia całego KK z niewoli żydo-masonerii i odzyskania przez katolików utraconych dóbr duchowych i materialnych.
  Halina z Rzeszowa.

 26. Isreal said

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!!
  Gospodarzu odpocznij troszkę. Może.

 27. Rosomak said

  Boże Narodzenie w okopach Rebel News

  Przekład Piotr Bein
  To będą moje 5-te święta Bożego Narodzenia w okopach. Niektórzy z nas nazywają to III wojną światową, inni wojną 3000-letnią. Czy semantyka ma znaczenie? Tak i nie. Większość ma siłę umysłową na toczenie jednej bitwy na raz. Załamaliby się, gdyby stanęli wobec okropnej prawdy. No ale na wojnie potrzeba obu rodzajów żołnierzy – tych do codziennych bitew i tych do toczenia wojny. Było to b. długie 5 lat. Pięć lat zaniedbania rodziny, pięć lat zaniedbania własnego zdrowia. Pięć lat życia w równoległej rzeczywistości.
  Wojna ta niczym nie przypomina żadnej innej wojny, jest jak wojna-Matrix, w innym wymiarze. Garstka nas, którzy nabyli odporności, widzi jednak cały obraz. Reszta ludzkości dostrzega jedynie szkody uboczne i nie ma zielonego pojęcia, o co biega.
  Kiedy rozpoznasz już robotę sił zła, nie masz powrotu. Cieszenie się życiem, utrzymanie rodziny, choć ważne, schodzą na dalszy plan. Wobec niechybnej śmierci czy zniewolenia, naszym obowiązkiem jest stawić opór. Boże Narodzenie to dobry moment zastanowić się, co mogłem zrobić inaczej. Niektórzy, wydaje się, myślą Jeśli ich nie możesz pokonać, dołącz, ale tylko przedłużają swoją beztroskę kosztem wszystkich. Inni zaś próbują użyć resztek czasu pozostającego ludzkości, jak balujący na tonącym Titaniku, ale przecież nie można się upijać każdego dnia życia.
  Nawet gdybym nie spalił wszystkich mostów za sobą ujawniając tożsamość na necie, nie powróciłbym do starego życia. Jak już spojrzałeś w ślepia maszynie zła, nie masz wyboru, tylko zabić się albo stawić czoło i walczyć.

  http://grypa666.wordpress.com/

 28. pV said

  Piękne słowa Panie Gajowy.

  Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Niech wiara której mi tak brak, nigdy nie opuszcza uczciwych ludzi.

 29. aga said

  Blogosławionych Świat Bożego Narodzenia dla Gajowego i czytelników i

  aby Nowonarodzone Dziecię uwolniło świat od talmudu.raz na zawsze.

 30. wiktor said

  Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA PANU GAJOWEMU,JEGO GOŚCIOM I CZYTELNIKOM ŻYCZĘ TEGO ,CZEGO SOBIE SAMEMU

 31. Augustyn Pyryt said

  WSZYSTKIM POLKOM i POLAKOM !

  ZYCZE WRAZ ZE SWIETAMI POLSKIEGO BOZEGO NARODZENIA 2010r, ZJEDNOCZENIA W OBRONIE POLSKI i NAS POLAKOW !

  NIECH DOBRY BOG WSZYSTKICH LUDZI DA WROGOM POLSKI OPAMIETANIE I WSTRZYMANIE ICH PAZERNYCH PLANOW !

  NIECH POLSKA ZIEMIA i TO CO NA NIEJ NALEZY OD NOWEGO 2011 ROKU DO POLAKOW,ZAS PRZYBYSZE i OSADNICY W POLSCE PODDADZA SIE WOLI NARODU POLSKIEGO !!!

  PODNIES RACZKE BOZE DZIECIE ,BLOGOSLAW OJCZYZNE MILA…. !

  LUDZIE DOBREJ WOLI i POKOJU CZYNCIE SOBIE ZIEMIE PODDANA !!!

  POBLOGOSLAW BOZE DROGI TYM CO SERCE TWE KOCHAJA… .

  POLKO i POLAKU BADZ NIA/NIM i MIEJ OBOWIAZKI POLSKIE !

  TULACZU POLSKI WROC DO SWEJ OJCZYZNY .

 32. tralala said

  Tez sie dolaczam.
  Cieplych, rodzinnych, Bozych Swiat dla Gajowego i jego czytelnikow. Oby sie Wam wiodlo, a łaska Dzieciatka nigdy Was nie opuscila.

 33. Jay Dee said

  Dla gospodarza, czytelników i piszących – pogodnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

 34. aga said

  ad.29
  a Polskę od chazarskiej okupacji bandy czworga 🙂

 35. bardzo dziwne said

  ,,Deklaracja lojalności skruszonego antychazara.
  23 Grudzień 2010
  poliszynel

  Popieram plany ideologów NWO. Popieram budowę światowego żydowskiego państwa. ”

  http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2010/12/23/deklaracja-lojalnosci-skruszonego-antychazara/#comment-1142

  Nikogo to nie ździwiło ? Jednego dnia można pisać jedno ,drugiego ,zaprzeczać temu co się pisało ?

  A ja życzę Wszystkim zdrowego myślenia ,na codzień .

  Artykuł Poliszynela to tak ewidentna ironia, że dziwię się, iż ktoś ją wziął dosłownie. – admin

 36. Piotrx said

  Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego
  składam jak najserdeczniejsze życzenia dla Gospodarza i dla szczerych i prawdziwych Gości Gajówki, wszelkiej pomyślności i wielu Łask Bożych. A także życzę nieustannej dążności do jak najpełniejszego poznania i głoszenia Jedynej i Objawionej Prawdy jaką jest nasz Pan Jezus Chrystus.

 37. j said

  W ten piekny Bozonarodzeniowy Czas, slowami wiersza Haliny Golczowej dziele sie Swietym Oplatkiem z szanownym Gospodarzem i ze wszystkimi sympatykami gajowki.

  CHLEB MIŁOŚCI

  A gdy zabłyśnie gwiazda
  W błękitnej dalekości.
  Będziemy z sobą dzielić
  Opłatek – chleb Miłości.

  A łamiąc okruch biały,
  Wśród nocy świętej ciszy,
  Niechaj się serca nasze
  Jak dzwony rozkołyszą.

  Oto już cud się spełnia,
  Już biją w niebo dzwony.
  O witajże nam, Jezu,
  W Betlejem narodzony.

  Rozwarły się niebiosa,
  Już kolęd płyną dźwięki:
  O witajże nam, witaj,
  Jezuniu malusieńki.

  Ty, któryś jest Miłością
  i Sercem tego świata,
  Zagarnij serca nasze
  I w Imię Swoje zbrataj.

  Niechaj zamilkną swary,
  Zawiści, ludzkie złości.
  Noc święta, wigilijna…
  Dzielmy – CHLEB MIŁOŚCI.

 38. aga said

  bardzo dziwne
  czy naprawdę tak pani/panu trudno wyczuc ironię w tym tekscie?
  może trzeba było calośc wkleic a nie wyrwany z kontekstu fragment?
  a oto inny fragment:

  Popieram operację pod obcą flagą w Smoleńsku. Tamtego Kalksteina już nie potrzebowali chazarzy. Menorę w Belwederze potrafi i Bronek zapalić. A ilu jeszcze herbowych żydów prezydenciaków przy okazji narobił? Szczuć na Białoruś to i Radek potrafi. No i w razie czego i Donald warknie ostro na Rosję. A łupki i tak w naszych rękach. Nawet Goje o nie się nie upominają, Tak opłakiwaniem Kalksteina i śledztwem zajęte. Gospodarkę już chazary przejęli. Szpitale zgodnie z planem bankrutują. Niedługo zaczną je uni wykupywać. Z lasami państwowymi też wyszło. Najpierw zbankrutują, a później zostaną zlicytowane. Całkiem słusznie. Kto to widział, aby Goje za darmo w lasach należących z woli Jahwe do chazarów grzyby i jagody sobie zbierali. To był faktycznie dobry pomysł z tym Smoleńskiem. Ciągle można uwagę polskich Gojów tą fałszywką zajmować. I jeszcze pomagają polskie Goje na ochotnika w nagonce na tego nieobrzezanego wieprzka na Kremlu. Dobra robota, chłopaki z Mossadu.

  Głupie te Goje. Zasłużyły sobie na swoj los. Jeszcze na Wawelu Kalksteina pochowali. Za zasługi dla chazarów. Niedługo wywalą stamtąd wszystkich, którzy nie zasłużyli się chazarom.

  Popieram przerobienie Polski na żydolandię. Polaka po to stworzył Jahwe, aby służył on chazarom. Nadmiar polactfa należy zdepopulować, resztę zachipować, niech dostąpią zaszczytu służby narodowi wybranemu.

  Poliszynel

 39. LPR said

  Oby blask wiary, nadziei i miłości bijący z Chrystusowego żłóbka wzmocnił odporność Polaków na podstępne i wyrafinowane działania współczesnych Herodów, uzbroił w oręż świadomej, rozumnej i roztropnej służby, stając się fundamentem zmagań Narodu polskiego o suwerenność Ojczyzny.

  Niech Nowy Rok 2011 będzie czasem konsekwentnej, systematycznej i owocnej pracy w tym kierunku.

  Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin

 40. Kapsel said

  p.Gospodarzowi oraz wszystkim Panstwu życzę zdrowych, wesołych,radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczesliwego Nowego Roku.

 41. poliszynel said

  Pogodnych i spokojnych świąt życzę Gajowemu i czytelnikom gajówki.

 42. wda said

  Zyczę nam wszystkim, by Nowonarodzone Dzieciątko zagościło we wszystkich sercach. Jaki wówczas świat będzie piękny! A Gajowemu, życzę by stał na straży ostatnich ostępów nieskrępowanej myśli.
  Pozostańmy wszyscy z Panem Bogiem

 43. Piotr said

  Nie tek dawno znalazlem ten tekst i mysle ,ze jest bardzo na czasie .Pozdrawiam wszystkich tych ,ktorym zalezy na istnieniu naszego kraju i tych ,ktorzy w dalszym ciagu znajduja sie w letargu . Weoslych Swiat
  Czy to nie zdumiewające, że George Carlin – komik lat 70′ I 80′ – napisał coś tak wymownego…i tak odpowiedniego..

  Przesłanie od George Carlin:

  Paradoksem obecnych czasów w historii jest to, że mamy wyższe budynki, ale mniejszą cierpliwość, szersze autostrady, ale węższe poglądy.

  Wydajemy więcej, ale posiadamy mniej, kupujemy więcej, ale odczuwamy rzadziej przyjemność. Mamy większe domy i mniejsze rodziny, więcej wygód, ale mniej czasu. Mamy więcej tytułów, wyższe wykształcenie, ale mniej rozsądku, więcej wiedzy, ale mniej opinii, więcej specjalistów, a jednocześnie więcej problemów, bardziej rozwiniętą medycynę, ale gorsze zdrowie.

  Pijemy za dużo, palimy za dużo, wydajemy zbyt lekkomyślnie, śmiejemy się za mało, jeździmy za szybko, zbyt szybko się złościmy, chodzimy zbyt późno spać, wstajemy zbyt zmęczeni, czytamy za mało, oglądamy za dużo telewizji, i modlimy się zbyt rzadko.

  Pomnożyliśmy nasz dobytek, ale ograniczyliśmy nasz system wartości.

  Mówimy za dużo, kochamy za mało, I nienawidzimy za często.

  Nauczyliśmy się jak przeżyć, ale nie jak żyć. Dodaliśmy życiu lat a nie latom życia. Przebyliśmy całą drogę na Księżyc i z powrotem, a mamy problem z przejściem przez ulicę, aby poznać nowego sąsiada. Podbijamy wszechświat, ale nie nasze wnętrze. Dokonujemy większych rzeczy, ale nie lepszych rzeczy.

  Oczyszczamy powietrze, ale zaśmiecamy dusze. Poznaliśmy atom, ale nie pokonaliśmy naszych uprzedzeń. Piszemy więcej, ale uczymy się mniej.

  Planujemy więcej, ale realizujemy mniej. Nauczyliśmy się śpieszyć, ale nie czekać. Produkujemy więcej komputerów, aby przechowywały więcej informacji, wytwarzamy więcej kopii niż kiedykolwiek, a komunikujemy się mniej i mniej.

  To są czasy Fast food i wolnego trawienia, wielkich ludzi I małych charakterów, wysokich zysków i płytkich związków. To są czasy dwóch wypłat i zwiększonej liczby rozwodów, piękniejszych domów, ale rozbitych rodzin. To są czasy szybkich wycieczek, pieluszek jednorazowych, odrzuconej moralności, związków na jedną noc, otyłych ciał, i pigułek, które zrobią wszystko od polepszenia nastroju, do wyciszenia, czy nawet zabójstwa. To czas, w którym jest tak wiele na „wystawie” i nic w „magazynie”. Czas, w którym technika może doręczyć Ci ten list, I czas, w którym możesz wybrać by podzielić się tą wiadomością, lub wybrać przycisk Delete.

  Pamiętaj, spędzaj więcej czasu z tymi, których kochasz, gdyż nie będą zawsze przy Tobie.

  Pamiętaj, Powiedz miłe słowo komuś, kto spogląda na Ciebie z respektem i podziwem, gdyż ten mały człowiek wkrótce dorośnie i pójdzie swoją drogą.

  Pamiętaj, uściskaj osobę obok Ciebie, gdyż uścisk jest jedyną rzeczą, którą możesz dać prosto z serca i nie kosztuje ani grosza.

  Pamiętaj, mówić, „Kocham Cię” Twojemu partnerowi I tym, których kochasz, ale przede wszystkim naprawdę wyrażać to szczerze. Pocałunek i uścisk uleczą ranę, jeżeli pochodzą, z głebi serca.

  Pamiętaj trzymać się za ręce i przywiązywać do tego dużą wagę gdyż pewnego dnia ten człowiek nie będzie już obok Ciebie.

  Miej czas żeby kochać, miej czas żeby rozmawiać! I miej czas by dzielić się cennymi myślami.

  I ZAWSZE PAMIĘTAJ:

  Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach.

  George Carlin

 44. Wiktor Dmuchowski said

  Rzeczywiście piękna kolęda „Bóg się rodzi” na słowa Fr. Karpińskiego, który jest pochowany niedaleko mojego ukochanego Porozowa w Łyskowie!!

  Tak właśnie u nas w Porozowie ją wykonywano, kiedy dawno temu siedziałem przy organach. Szkoda, że wykonanie komputerowe – tu jest potrzebna orkiestra symfoniczna i kotły – ten wspaniały do tej kolędy instrument perkusyjny.

  Cóż, drodzi koledzy i drogi „Marucho”!!?
  Ja też wraz z rodziną chcę złożyć najlepsze życzenia Polakom i patriotom:
  Zegar w święta się uśmiecha,
  nie pogania, nie pospiesza,
  zegar w święta czas czaruje,
  zagaduje, pomrukuje
  swoim cichym tik i tak,
  czas radości, czas bliskości,
  czas spokoju wszystkich nas… i czas dobrej perspektywy.

  Serdeczności dla Pana i Pana bliskich oraz dla wszystkich spragnionych Polski polskiej.

  Pozdrawiam, Wiktor Dmuchowski wraz z rodziną z Częstochowy

 45. zdziwiony said

  Gajowemu życzę Błogosławieństwa Bożego od Dzieciątka Jezus i mocy sił wobec żydo-masonerii. Tak na marginesie dodam – już Nas kiedyś przestrzegano i to od czasu Sejmu Czteroletniego zwanym przez nich ,,Wielkim” przed tajnymi związkami, żydostwem i prusactwem.

 46. — Zdrowych i Pogodnych Swiat Bozego Narodzenia , oraz Szczesliwego Nowego Roku , Gospodarzowi tego Forum jak i Wszystkim , ktorzy odwiedzajac , uczestniczac , tworza je , takim jakim jest wlasnie .

 47. ZDZISIEK said

  Zdrowych Wesołych i Szczęśliwego Nowego!

 48. firley said

  Drogiemu Gajowemu Marusze i wszystkim Jego admiratorom, życzę z całego serca aby jaknajrychlej
  ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ !
  sursum corda! i na pochybel !

 49. Guła said

  Guły życzeń też nie zabraknie. Nie ma prawa.

  Życzę Gajowemu by nieustraszenie dążył do własnych celów i przekonań bez względu na opinie innych.
  Tym o niewyparzonych jęzorach, też życzę i wszystkim obecnym na tym forum dobrej i innej woli w te święta Bożego Narodzenia.
  Gule wydaje się, że w nadchodzący rok 2010, nadejdą dni nie tyle drugiego policzka i chrześcijańskiej wyrozumiałości i cierpliwości ile jezusowego powroza.
  Więc przy okazji; do siego roku.

  Guła nie byłby Gula gdyby nie zahaczył o temat;
  Patrzajcie co ten Kalkstein, czy jak mu tam, wyprawia. Ach te psiary.
  Gula też zauważa że rząd jaki by nie był to jeszcze nie Polska, nie Warszawa, czy Kraków. Nawet nie Nowy Dwór. Bo Polska to stała rzecz a une jako i zwykle, przejściowe.
  Przypominam też ze tym razem aktualny prezydent złożył służbową wizytę w Izraelu przed wybraniem jego na prezydenta, a nie po wyborach.
  Zawsze to inaczej. I jak wymownie.

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2809&Itemid=53

 50. Elsa said

  Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2011 życzę adminowi i wszystkim odwiedzającym 🙂

 51. veri said

  Moi Drodzy !

  Wszystkim tym,u których tradycja uczczenia dnia narodzin Chrystusa jest głęboko zakorzeniona życzę aby światełko betlejemskiej gwiazdy prowadziło Was tam gdzie czeka i rodzinne ciepło i ludzka serdeczność i wszelkie dobro i … i refleksja o tajemnicy życia … bo żyje się człowiekowi lepiej gdy ma świadomość, że obok nas są ludzie dobrej woli.

  Niech magia wigilijnej wieczerzy będzie z Wami – … przełammy się !

  WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 52. veri said

  Jest taki dzień …

 53. xy said

  Czy widzial ktos w wigilie na TVP1 film pt.”Święta rodzina”?
  Nie mogłem uwierzyc to co widzialem!!!
  Gdyby nie fakt ze dzieciak z filmu mial na imie Jezus(matka Maria, ojciec Jozef) to wziąłbym go za jakas parodie filmow familijnych o dorastaniu jakiegos smarkacza osadzony w czasach biblijnych.
  Agresywny Jozef bijacy Jezusa, Jezus bijacy sie z innymi dziecmi(wczesniej Jozef uczyl go bic sie!!!), wysmiewany przez nie.
  Co za debil pozwolil puscic cos takiego w wigilie?!?!?!
  A moze nie debil??

  Nie, nie debil. Jak ZAWSZE od chwili tzw. upadku komunizmu, w każde wielkie święto katolickie Żydzi muszą zrobić coś takiego, by je sponiewierać. Film też się do tego nadaje. – admin

 54. Joe said

  Wesolych Swiat i Dobrego Roku 2011 dla Gajowego i calej Gromadki z
  gajowki,zdrowia no i optymizmu…duzo… dla Wszystkich.
  Joe.

 55. "mars" said

  WESOLYCH SWIAT !

  Po tej wiadomosci Polacy powinni byc zadowoleni i miec WESOLE SWIETA.

  Ciekawostka z CYRKU (PRL”bis”):

  „NEO-STALINOWSKA KONSTYTUCJA” z kwietnia 1997r JEST NIEWAZNA !!!

  Szczegoly na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=446&p=5033#p5033

  Toronto, Kanada.

 56. WiN said

  Święta Bożego Narodzenia!
  Raduje się serce moje, że na zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogę do Was przesłać gorące życzenia. Niech Dziecię Jezus wniesie pokój i radość do Waszych domów, nawet tam, gdzie dziś przy wigilijnym stole stoi puste krzesło. Pachnie siano pod obrusem, jarzy się choinka, w ludzkich dłoniach kruszy się opłatek, a ludzkie serca ogarnia rzewne uczucie tej dziwnej miłości przyniesionej na ziemię nie z tego świata. Tylko w tę Noc, tylko ta miłość ma moc jednoczącą wszystkich w jedną rodzinę Bożych dzieci. Gdziekolwiek mieszkacie na szerokim świecie, przynoszę Wam serdeczne, świąteczne pozdrowienia i nasze polskie powitanie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. (zacz. od Teresy Kamieniec)

 57. WiN said

  Kolęda polska (od F. Karpińskiego po czasy współczesne)

  Wyraz kolęda jest tradycji rzymskiej, a pochodzi od łac słowa „calendae”, oznaczające pierwszy dzień miesiąca. W Rzymie obchodzono to bardzo uroczyście. Odwiedzano się, obdarowywano podarkami, śpiewano okolicznościowe pieśni. Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa zwyczaje te stopniowo powiązano z początkiem rachuby nowego czasu „nowej ery”, czyli narodzin Chrystusa.
  W Polsce oznacza przede wszystkim pieśń religijną, tematycznie związaną z biblijnymi wydarzeniami nawiązującymi do narodzenia Chrystusa. Kolęda nazywamy także składanie życzeń pomyślności przez kolędników oraz doroczna wizyta księdza w mieszkaniach parafian.
  Najstarsza polska kolęda „Zdrów bądź królu anielski” pochodzi z 1424 r, od tego okresu powstawało wiele pastorałek i kolęd. Inne śpiewali zakonnicy, inne arystokracja, mieli też swoje kolędy kupcy i pozostałe stany. W tradycji staropolskiej kolędy określano także innymi nazwami, np.rotuła czy kantyka (kantyczka). Pierwotnie pieśń noworoczna posiada z góry ustaloną kompozycję: pochwała gospodarza, życzenia pomyślności i urodzaju na nowy rok, podzięka za dary
  Zrozumiałe jest, że kolędy wypełnione były (i są) tematyką nawiązującą do biblijnych opisów narodzin Chrystusa, zwłaszcza do wydarzeń Nocy Betlejemskiej, pokłonu pasterzy, klimatu stajenki, w której przyszedł na świat Zbawiciel. Stopniowo zaczęły przypominać inne wydarzenia rzeź niemowląt, hołd Mędrców.
  W XVII w zaczęły nabierać cech o charakterze ludowym. Tematyce biblijnej zaczyna towarzyszyć realizm obyczajowy, wykształca się nowy typ gatunkowy– kolęda pasterska zwany pastorałką, a w niej pojawia się krajobraz polski, humor ludowy i pasterze (Bartek, Maciek, Kuba), którzy strzegą swoje owieczki przed wilkiem i rozmawiają gwarą („Oj, maluśki, maluśki…).Pojawiają się też kolędy zakonne (franciszkańskie) np. „Lulajże Jezuniu”. Ich autorami byli przedstawiciele niższego kleru czy żacy, ale nie brakowało również autorów–literatów, jak np. Jan Kochanowski („Kolęda na nowe lato”) czy Jan Żabczyc, który w zbiorze „Symfonie anielskie” (1630), zawarł 37 kolęd, a wśród nich „Przybieżeli do Betlejem”, „A wczora z wieczora”. Kolęda również doczekała się młodopolskich realizacji ( b. oryginalnych) – Kolęda słyszana w dzieciństwie przy przydrożnej figurce L. Marii Staffa
  W XIX w. poziom literacki polskich kolęd wyraźnie się obniżył (wyjątki: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”). Stosowano też kontrafakturę, czyli śpiewanie kolęd na melodię popularnych pieśni świeckich i stąd wzięła się w nich rytmika i melodie taneczne (poloneza, mazurka, krakowiaka).
  Na przełomie XIX i XX w. pojawia się typ kolędy politycznej, robotniczej, zachęcającej do walki o wolność i sprawiedliwość społeczną („Bracia robotnicy, zrozumcie, na Boga”). Ten nurt przewijał się też w kolędzie okresu międzywojennego. Były to często przeróbki tekstów innych kolęd.
  W czasie I WŚ przeważała kolęda żołnierska(„Lulajże żołnierzu”Pan nad pany)
  W kolędach z czasów okupacji hitlerowskiej wśród adorujących Dzieciątko pojawiają się żołnierze, partyzanci, powstańcy, więźniowie, radość jest mocno stonowana, występuje motyw cierpienia narodu, żałoby, patriotyzmu („Kolęda żołnierska”, „Kolęda kresowa”).
  Do formy kolędy nawiązują także poeci współcześni, przykładem może być trupistyczny wiersz S.Grochowiaka z 1962r: Kolęda.Czy kolęda stanu wojennego z grudnia 1981r. dla”przyjaciół Polaków” przez rosyjskiego poetę J.Brodskiego.
  Znaczenie kolędy jako pieśni bożonarodzeniowej ustaliło się dość późno, bo dopiero w XIX w. Rozkwit gatunku i utrwalenie się samego terminu kolęda przypadł na XVIIw. kiedy to powstała kolęda bożonarodzeniowa Bóg się rodzi F. Karpińskiego, żyjącego w latach 1741-1825 autora śpiewnika religijnego Pieśni pobożne 1792. Stanowi ona trzeci w kolejności utwór w tym cyklu
  \”Bóg się rodzi\” to jedna z popularniejszych kolęd polskich. Jej oryginalny tytuł brzmi \”O narodzeniu Pańskim\”. Melodia poloneza przypisana jest K.Kurpińskiemu, ponieważ Karpiński nie opatrzył swego tekstu w żadną informację dotyczącą jej doboru i właśnie ona, przyczyniła się do jej szybkiego spopularyzowania. Melodia dzisiejsza, zgodna z wersją zapisaną przez Mioduszewskiego w \”Śpiewniku Kościelnym\” w 1838r znacznie różni się od pierwotnej
  Kolęda ta zbudowana jest na oksymoronie, co podkreślać ma niezwykłość wydarzeń związanych z narodzeniem Syna Bożego. Prawdziwy fenomen kolędy „Bóg się rodzi” polega na jej ponadczasowych walorach poetyckich, teologicznych i kulturowych. Karpiński pisząc tak poważną w treść pieśń na Boże Narodzenie, wyraźnie odcinał się od popularnych w tamtym czasie ludowych kantyczek.
  W oparciu o budowę pierwszej strofy, można wyodrębnić trzy kategorie: boskie, ludzkie i paradoksalne, które zostały zrealizowane za pomocą kontrastowych zestawień. W pierwszej części przeciwieństwa idą jakby w kierunku od nieba do ziemi, wypowiadając cud wcielenia, wyrażają ją z jednej strony dość gwałtowne antytezy, z drugiej zaś ma miejsce pewne uspokojenie: w drugiej części mamy kierunek przeciwny, od ziemi ku niebu.
  Początkowa groza ulega wyciszeniu, strofy są coraz prostsze, łańcuch dziwnych wydarzeń-wieńczy tajemnica Wcielenia – mała Dziecina w ludzkich, śmiertelnych kształtach zamyka w sobie wielkość odwiecznego Bóstwa. te wszystkie przeciwieństwa o połączeniu dwu natur boskiej i ludzkiej w Chrystusie, wyrażona w formie refrenu: Jest to dosłowny cytat z Prologu Ewangelii według św. Jana.
  Refren ten przypomina antyfonę śpiewów chorałowych, odpowiadającą śpiewanej modlitwie i stanowiącej równocześnie oś artystycznej budowy wiersza. Powtórzenia refrenu i jego rymów wpływają na śpiewność całego utworu. W tej kolędzie jest w pewnym sensie zawarta podniosła liturgia i swojska prostota, dalekość i bliskość Boga. Kolęda Karpińskiego ujmuje wszystkie przedziwne wydarzenia, jakie miały miejsce w Betlejem, dotyka tego co niedostrzegalne – konsekwencji Wcielenia Syna Bożego dla człowieka, któremu Narodzenie Pańskie umożliwiło osiągnięcie zbawienia. Szczególne emocje budzi tekst ostatniej strofy kolędy. To właśnie patriotyczne akcenty zawarte w tej strofie, jakże ważne w okresie zawirowań naszych dziejów, stały się ongiś podstawą do wnoszenia postulatów, aby „Pieśń o Narodzeniu Pańskim” uczynić nawet hymnem narodowym.
  Kolęda Bóg się rodzi nabrała z biegiem czasu ważnego znaczenia ekumenicznego, gdyż została zaakceptowana przez inne wspólnoty chrześcijańskie.
  Niewątpliwie „Pieśń o Narodzeniu Pańskim” należy do najpopularniejszych utworów religijnych Franciszka Karpińskiego. Na ponadczasową wartość tej kolędy wskazuje fakt, że jest wciąż chętnie śpiewana i przekazywana, jak drogocenna perła, następnym pokoleniom
  W dramacie Juliusza Słowackiego „Złota czaszka” pojawiła się miniatura liryczna, śliczna kolęda, dziś już zupełnie zapomniana.
  Akcja „Złotej czaszki toczy się w Krzemieńcu — w czasie najazdu szwedzkiego na Polskę w 1655 r. Miejscem wydarzeń jest stary szlachecki dworek, pełen prostoty, polskości i czci dla Bogurodzicy. Tam to właśnie śpiewa się kolędę o Bożym Narodzeniu, w którą zostało wpisane osobiste wzruszenie poety. Kolęda sięga czasów dzieciństwa poety, piszącego 5 II 1835 r. w liście z Genewy do matki: To jest właśnie ta, zacytowana powyżej, kolęda ze „Złotej czaszki”, napisana językiem prostym, naturalnym, a zarazem jakże subtelnym.
  Narodzenie Chrystusa dokonuje przeistoczenia świata, odmłodzenia go. A więc nie „Moc truchleje” — ale świat się odradza. Łacińskie słowa określają przemianę świata: refleksyjnego, radosnego, śpiewającego, zmieniającego się. Bóg przychodzący na świat w jasnej atmosferze przekształca całą rzeczywistość ludzkich doznań. Do Panny Zbawicielki zbiega się wszystko, by ofiarować Dzieciątku rzeczy niezwykłe i zwykłe, a każda jest ważna i zostaje jednako przyjęta: srebrne łabędzie puchy i pospolite siano. Niepoddające się opisowi sprawy nadprzyrodzone wyrażone zostały językiem odczuć fizycznych: „miękkość łabędziego puchu i szorstkość siana”. To swoiste czytanie niewidzialnego przez widzialne określa klimat prowadzący od wspaniałości do pospolitości. Pierwszy werset jest majestatyczny: Chrystus Pan — a zaraz po nim pojawiają się liczne zdrobnienia: żłobeczek, aniołeczek, poduszeczka, żłobiątko. To co wielkie związane zostaje z tym, co maleńkie: cały świat — ze żłobeczkiem; łabędź — z wróbelkiem. Dwa ptaki: królewski, symbolizujący doskonałość, czystość, nieśmiertelność i piękno, a obok niego szary, skromny, znak samotności, ale i przywiązania do człowieka. W tym świecie wszystko jest jednością, ład kolędy jest ładem świata, to pogodna harmonia całości.
  Podkreśla to także paraleliczny układ zwrotek i przeplatanie polszczyzny z łaciną, język prosty, lecz literacko uszlachetniony. Tak osiągnięta została modlitewna naturalność, śpiewne uwielbienie dla Twórcy.Warto ją przypomnieć, ponieważ w polskiej liryce religijnej jest tekstem ważnym i oryginalnym.
  Inna sytuacje mamy w „Kolędzie” Jana Lechonia z1938r . z okresu międzywojennego (1899-1956). W nazwanym utworze poeta odwołuje się jakby do prehistorii narodzin, do momentu Zwiastowania. Tytuł wiersza można określić mianem dziwnego, ponieważ nie nawiązuje on do treści zawartej w utworze. Tradycyjne kolędy mówią przecież o przyjściu na świat Zbawiciela, natomiast \”Kolęda\” Jana Lechonia opisuje dopiero zwiastowanie Najświętszej Marii Panny. Wydarzenie to jest wyraźnie spolszczone przez autora. Archanioł przybywa do skromnej szlachcianki z wioski, którą wita słowami: \”Witaj cudna Waćpanno!\”. Narrator mocno akcentuje, iż panienka ma pozostać \”[…] Królową polskiej […] Korony!\”. Mniej znaczący wydaje się być fakt narodzin jej syna. Wyrażenie \”Pochwalony!\” wypowiedziane przez Archanioła może być odbierane dwuznacznie. Z jednej strony, biorąc pod uwagę dalszą część zwrotu \”Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus\”, może wskazywać na narodziny Zbawiciela. Z drugiej zaś, zwrot ten był charakterystycznym powitaniem w XVIII wiecznej Polsce. Tu więc widać, że tytuł kolęda nie jest wcale odzwierciedleniem typowego gat, a ukazaniem przez autora w jego formie i wykorzystaniu postaci prawdziwej natury Polskich rodaków, uświadomienie ich jak są przywiązani do swoich mitów narodowych, tradycji,religii.
  Właściwie śledząc zawartość tematyczną kolęd rodzących się przez wieki w różnych krajach, środowiskach, czy nawet kontynentach, zauważymy, że jak w lustrze odbijają się w nich wydarzenia historyczne, społeczne, moralne a nawet narodowe i patriotyczne, w które ich twórcy \”ubierali\” treści kolęd, zabarwiając je lokalnym, miejscowym, własnym kolorytem. Kolędy bowiem, to nie tylko rzeczowa, biblijna \”teologia faktów\”, ale także specyficzny, literacki gatunek śpiewanej teologii, w której jest miejsce na pewne spoufalenie z Bogiem-Chrystusem. Jest tam zawarty duży ładunek emocjonalny, wyrażony nawet językiem pewnego infantylizmu (np. chętnie używane zdrobnienia: dzieciąteczko, sianeczko, aniołkowie, pastuszkowie,)
  Właśnie w kolędach, których ideą powstania było przekazać ubóstwienie człowieka w Jezusie Chrystusie, dokonuje się odwrotny proces – \”uczłowieczenie\” Boga. Dlatego kolędy są takie \”ludzkie\”, rodzinne, bliskie. Także ich forma literacka sprawia, że są one chętnie wykonywane. Spotykamy bowiem kolędy kołysanki, kolędy adorujące, winszujące, patriotyczne, obyczajowe. Również przebogata forma muzyczna kolęd, ciągle \”odnawiająca się\” i chętnie dostosowywana do aktualnych trendów czy nawet mody, wpływa na ich przetrwanie. Rozpoznajemy stąd kolędę śpiewaną w formie kołysanki w rytmach poloneza, mazurka, marsza, a nawet rocka.
  Podobną bogatą różnorodność odnajdziemy również wśród autorów kolęd. Tłumaczono je z łaciny, czy z języków krajów sąsiedzkich (w Polsce znane są przekłady kolęd niemieckich, czeskich itd.). Jakkolwiek ogromna większość kolęd powstała w łonie Kościoła katolickiego, nie brak jednakże zbiorów kolęd luterańskich, kalwińskich. Kolędy są zjawiskiem kulturowym, zwłaszcza na naszej polskiej ziemi, gdzie ilość znanych i opisanych kolęd osiąga liczbę ponad pół tysiąca
  Kiedy w wigilię, w domu, pod choinką lub w kościele, na pasterce śpiewamy piękne polskie kolędy, nie zastanawiamy się nad ich historią, nie rozróżniamy, czy mają one charakter hymnu, marszu, tańca czy kołysanki, nie przywiązujemy wagi do ich walorów literackich, nie razi nas ich sentymentalizm. Myślę, że tak jest dobrze, ta powinno być. Ważna jest okoliczność ich śpiewania i naturalna radość zawarta w ich treści i melodii. Z tego względu tych kilka refleksji na temat genezy i rozwoju polskiej kolędy ma jedynie charakter pomocniczy, zaspokajający w minimalnym stopniu ciekawość tych, którzy każde zjawisko, przejaw czy tendencję chcą poznać od podstaw, od źródła.

  Laudetur Jesus Christus

 58. Szanowny Panie Gajowy Marucha said

  Radosnych i Szcześliwych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Wielu Sukcesów i Zdrowia w Zbliżającym się Nowym Roku 2011, Panu, oraz Rodzinie
  Życzy,
  AdMiKu
  Boże Narodzenie 2010

 59. Marucha said

  Domagajcie się w kioskach kartek świątecznych z motywami religijnymi.
  Głośno krytykujcie pogańskie kartki z bałwankami, zajączkami, jeleniami, czy wogóle czymkolwiek, co nie przypomina dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie.
  Bo już w tej chwili w wielu krajach staje się prawie niemożliwe kupno kartki z motywem np Świętej Rodziny albo Jezusa w żłobku.
  Popatrzcie zresztą na rozliczne serwisy kartkowe oferowane na polskojęzycznym Internecie…

 60. Bogdan said

  Panie Gospodarzu – @ 59,
  Pomysl swietny, ale to cos jak z podanym zyciorysem naszej ukochanej „Pani Chrabiny Prezydentowej” – troche pozno podane.
  Uprzejma prosba do Pana – na tym forum (i innych) tak od listopada co tydzien przypominac, o tym i rozszerzyc nie tylko na kioski, ale na wszystkie zakupy swiateczne – wychodzac ze „zlego” sklepu, powiedziec osobie sprzedajacej czemu wychodzimy i isc do „dobrego”.

 61. Bogdan said

  Zapomnialem dodac to teraz dodaje, oczywiscie, ze zyciorys rodzicow kandydatki /kandydata na (… tu wpisac co sie komu podoba), czy tez zyciorys /pochodzenie jego zony nie ma najmniejszego wplywu na jej / jego pozniejsze decyzje. To jest „oczywistosc oczywista”.
  Za szybko staram sie pisac, przepraszam.

 62. Polska2011 said

  Kartki swiateczne to za malo.
  Zobaczcie jakie wam teraz kalendarze funduja.
  Niedziela to pierwszy dzien roboczy tygodnia ,a sobota to
  „polka szabasowka” !
  Zapomniano tez w tych kalendarzach o swietach dla Polakow,za to inne religie sa dobrze wyeksponowane.

  Sprzedawczynie w kioskach grozi wam w Polsce plajta !
  POLACY nie bierzcie takich szmulowych kalendarzy nawet z darmo gdy wam beda wciskac .
  Przebywajac w gosciach zobaczcie jakie kalendarze maja na scianach wtedy rozpoznacie MIESZANCOW !

  Polska zostala podzielona pol na pol,jeszcze tylko zostalo ustalic granice.

  HEJ PODKARAPACIE i BOGUCHWALA !

  Jakie macie kalendarze ,moze by tak zaspiewac „spal zolte kalendarze” ?
  Zdrowka ZYCZYMY ,a jutro na sw.Szczepana po szczesciu od chalupy do chalupy:
  Daj Boze szczescie na ten swiety Szczepan ,abyscie byli zdrowi,weseli jak w niebie anieli i duzo pieniedzy mieli – ale nie niescie je do szmulowego banku tylko odpalcie na rozwoj POLSKIEGO NARODOWEGO RUCHU WYZWOLENCZEGO !
  Tworzyc motyla/bibule i slac od chalupy do chalupy !!!

 63. "mars" said

  Ad 62
  Nie ma odwaznych.
  Wielokrotnie zwracalem glosno uwage w polskich bankach kredytowych i polskich sklepach, ze kalendarze nie sa polskie, poniewaz sobota jest umieszczona jako ostatni dzien tygodnia i dodawalem swoj komentarz.
  Matoly sluchaly co mowilem i nikt geby nie otworzyl.
  Ja oczywiscie nie bralem tego typu kalendarzy, ale chcialem sprawdzic reakcje i efekt sprzedawcow sklepowych, urzednikow bankowych i tlumu.

 64. "mars" said

  Ocalic Polakow i Polskosc !
  Samo zycie.
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=446&start=10
  Komentarze:
  http://wirtualnapolonia.com/2010/12/24/kilka-minut-na-spakowanie-sie-kilkadziesiat-lat-na-powrot/#comment-40735
  http://www.epoznan.pl/news-news-20218-Przyjechali_mlodzi_Polacy_z_Kazachstanu
  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?pid=2933&bid=136&uid=

Sorry, the comment form is closed at this time.