Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ile kosztuje nas wojna w Afanistanie

Posted by Marucha w dniu 2010-12-27 (Poniedziałek)

Polskie wojsko jako parobek na usługach żydowskiego państwa USRael

Jak informuje Money.pl koszty, jakie ponosi budżet Polski w związku z udziałem w wojnie afgańskiej z roku na rok są coraz wyższe. W roku 2010 będą wynosiły blisko 2 mld zł.

O ile w latach 2002-06 rząd wydał na wojnę ok. 107 mln zł to od 2007 r. wydatki zwiększyły się drastycznie. Wiąże się to z przejęciem prowincji Ghazni. I tak koszta w latach 2007-08 wynosiły blisko 740 mln zł, w 2009 – 785 mln zł, a w obecnym roku to prawie 2 mld zł! Rośnie również liczba żołnierzy, którzy zostali wysłani by nieść „pokój i demokrację” w Afganistanie. O ile w 2002 było ich w tym państwie osiemdziesięciu, to obecnie ich liczba sięga 2600.

Pozostaje pytanie o sens takich ogromnych wydatków w dobie powszechnych deklaracji polityków o potrzebie oszczędzania. Jak to jest, że jesteśmy zaangażowani w wojnę z narodem afgańskim mimo, że nie jesteśmy oficjalnie w stanie wojny z żadnym państwem na świecie?

Czy udział polskich wojsk w syjonistycznej wojnie prowadzonej przez USA i Izrael nie zwiększa niebezpieczeństwa dla naszych obywateli? Według polityków nie. „Sukcesy są mierne. Ale nie można powiedzieć, że są znikome. Pojechaliśmy tam walczyć z terroryzmem i jakoś się to udaje. Kto wie ilu zamachom terrorystycznym zapobiegliśmy w Europie dzięki tej misji?” – pyta retorycznie szef klubu Ludowców. Pytanie powinno jednak brzmieć: „Do ilu zamachów, nie tylko w Europie, ale i na świecie, przyczyniła się polityka USA i Izraela?” /BK/

http://www.nacjonalista.pl

Za ogromną większością (jeśli nie za wszystkimi) zamachami terrorystycznymi stoi zbrodnicze, nazistowskie państwo Izrael i  żydowska diaspora. – admin

Komentarzy 21 to “Ile kosztuje nas wojna w Afanistanie”

 1. Krzysztof M said

  Wojna w Afganistanie kosztuje nas o tyle za dużo, o ile nas już kosztowała.

 2. Krzysztof M said

  Ad. komentarz

  „Za ogromną większością (jeśli nie za wszystkimi) zamachami terrorystycznymi stoi zbrodnicze, nazistowskie państwo Izrael i żydowska diaspora. – admin”

  – Jak to nawoływanie admina się nie skończy, to Izrael wreszcie zostanie zlikwidowany, a Polacy zostaną obciążeni nowym podatkiem dla ekspresowego zbudowania tysięcy synagog dla przesiedleńców tak z Izraela, jak i z całego świata. 🙂 I na to już admin żadnego wpływu mieć nie będzie. 🙂

  Więc ja bym nie przesadzał. 🙂

 3. Marucha said

  Chciałbym mieć taki wpływ na bieg rzeczy na świecie, jaki p. Krzysztof żartobliwie mi przypisuje.

 4. Halina said

  Powinni w trybie pilnym wrócić z Afganistanu do Polski żołnierze noszący polskie mundury.

  Niszczenie wolności Narodu Afganistanu dla zaspokojenia potrzeb syjonizmu Chazar-żydowskiego to haniebne postępowanie. Ponad dwa tysiące agresywnych bandziorów odzianych w polskie mundury przynoszą wstyd Polsce i rodowitym Polakom. Oby jak najszybciej nastąpił koniec tej wielkiej podłości europejsatego syjonizmu wobec dzielnego Narodu Afganistanu.

 5. boruh said

  „Jak to jest, że jesteśmy zaangażowani w wojnę z narodem afgańskim mimo, że nie jesteśmy oficjalnie w stanie wojny z żadnym państwem na świecie?”
  Ano tak, że udział danego kraju w tej wojnie uzależniony jest od międzynarodowych instytucji finansowych udzielających mu kredytów. Powiedział to w wywiadzie w tv były agent CIA zajmujący się w przeszłości przewrotami w republikach bananowych i Południowej Ameryce. Nazwiska nie pamiętam.

 6. Shakespear said

  Pozostaje pytanie o sens takich ogromnych wydatków w dobie powszechnych deklaracji polityków o potrzebie oszczędzania.

  Nie jestesmy Francja, Niemcami ani Holandiom, a pakujemy sie tam gdzie nas nie stac. Te pieniadze mogly by cos pozytywnego zrobic w kraju a tu tak glupie marnowanie ich.

  „Sukcesy są mierne. Ale nie można powiedzieć, że są znikome. Pojechaliśmy tam walczyć z terroryzmem i jakoś się to udaje. Kto wie ilu zamachom terrorystycznym zapobiegliśmy w Europie dzięki tej misji?”

  „Kto wie …”, napewno nikt poza tymi ktorzy ich wysylaja w palacych sie majtkach.

 7. Józef Piotr said

  To włażenie do dupy kompleksowi wichrzycielskiemu Usra i Usa nie uchronilo od „śmiertelnego ” lotu do Smoleńska Tu-154 w dniu 10.04.2010.
  Nawet nie spowodowało zainteresowania wynikami tego lotu.

 8. Krzysztof M said

  Ad. 3

  Zaryzykowałbym twierdzenie, że żydzi powinni mieć swoje państwo. To ich obowiązek! … Żeby mieć gdzie mieszkać. … Jak kto narzeka na antysemityzm, to opłacimy mu bilet lotniczy w klasie biznes i hajda! 🙂

 9. Bazarchandel said

  ************************************
  NALEŻY JESZCZE ZADAĆ PYTANIE – ILE AFGANISTAN PŁACI ZA POLSKI UDZIAŁ W TEJ WOJNIE…

  http://wolnemedia.net/polityka/49-miliona-ofiar-wojny-w-afganistanie/

  ………….4,9 miliona ofiar wojny w Afganistanie

  Opublikowano: 12.10.2010
  7 października minęła dziewiąta rocznica inwazji Stanów Zjednoczonych na Afganistan. Jak pisze Gideon Polya na portalu Countercurrents (www.countercurrents.org), spowodowany przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników holokaust i ludobójstwo Afgańczyków sięgnęły rozmiarów holokaustu Żydów w okresie drugiej wojny światowej.
  CD W LINKU……………….

 10. śląsk said

  Głównymi problemami Polaków są Rosja, Białoruś,Chodorkowski i Iran taki wyłania śię obraz gdy śię przegląda rózne formy żydostwa medialnego w Polsce. O tym ile Polacy wydają na ochronne największego bossa narkotykowego na swiecie Karzaja Polacy już nie muszą wiedzieć.Fronad i niezalezna.pl w kundlofilstwie żydowskim przebiły nawet Gazete Wyborczą.

 11. niereligijna said

  …”Za ogromną większością (jeśli nie za wszystkimi) zamachami terrorystycznymi stoi zbrodnicze, nazistowskie państwo Izrael i żydowska diaspora. – admin”

  Panstwo ma okreslone granice, a ta organizacja faszystowsko-terrorystyczna o takiej nazwie(admin wymienil) jest bezgranicznie bezlitosna!

 12. niereligijna said

  Krzysztof M
  najlatwiej rozdawac to co do nas nie nalezy! tak wlasnie zostala podarowana Palestyna zydom.
  Kogo obchodzi los Palestynczykow??? niech wyjada na Madagaskar!!!
  Mysle, ze wszyscy ci co glosowali za powstaniem „panstwa israel” w Palestynie powinni wzias w nagrode rodzine zydowska na kwatere u siebie i z nimi pomieszkac dozywotnio, a potem dopiero glosowac!!!

 13. Krzysztof M said

  Ad. 12

  Ale to mrzonki. A coś bardziej realnego?

 14. RomanK said

  Co POlacy maja z utrzymywania expedycyjnego kontyngentu militarnego chroniacego krola Narkotycznego Karzaia????

 15. RomanK said

  A co ma z tego min sp,zagr Polski Radek Sikorski???

 16. Zenek said

  Przedziwne jest to ,że Polacy którzy doświadczyli okrutnej okupacji niemiecko – bolszewickiej nie reagują na udział w brudnej wojnie. Narzekają na przeróżne doktliwe braki w kraju np brak dostępu do lekarzy a nie kojarzą tego z wydatkami na besensowną wojnę. Bezmyślność sięga dna.

 17. Krzysztof M said

  Ad. 16

  „Bezmyślność sięga dna.”

  – Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał.

  Ogromne braki w edukacji humanistycznej zaowocowały armią ludzi, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie.

  Od lat powtarzam: na dziś nie ma rzeczy ważniejszej, niż EDUKACJA.

 18. Polska2011 said

  A CZY TO SA POLSCY ZOLNIERZE I POLSKIE MUNDURY W AFGANISTANIE ???

  Przeciez to sa najemnicy z rozkazu i woli tych co rzadza swiatem.
  Co to za zolnierz polski bez pasa glownego ?
  Przeciez to aresztant tak jak i kazdy Polak wyzwolony z rozumu sluchajacy psiej tuby !

  Czas TWORZYC PRAWDZIWE WOJSKO POLSKIE i BRONIC POLSKE !!!

  Tego nie dokona gajowy ani zadna pojedyncza „mordka” .
  Tego POWINIEN DOKONAC NAROD POLSKI ale nie ten w rozsypce po calym swiecie !
  PO to was rozbrojono i rozgoniono po calym swiecie aby teraz wam dyktowac.
  Teraz radzcie co czynic aby sie nie dac zywcem pogrzebac.

 19. revers said

  wedlug Szeremietewa nic nie zmienilo sie od 1945 roku, 1603 km granic zostalo do obrony. Szermietew nie wlicza w to Afganskich prowincji ktore wielkoscia granic mieszcza sie w granicah poludniowych rubiezy Polski, a nawiedzenii kapelanii-szamanii powtarzaja nad kolejnymi trumnami przywiezionymi z Afganistanu ze poleglii za ojczyzne, tylko ktora? ta od Gangesu do Nilu Azjoela.

  http://www.bibula.com/?p=29765

 20. Polska2011 said

  Kogo za to winic ,ze zniewolono i rozbrojono Polske bez jednego wystrzalu ?
  Jezeli juz jestesmy przy kosztach wojen to moze warto zapytac ,czy jest sens placic dzisiaj podatki ???
  Amerykanie juz sie nad tym zastanawiaja , a w Polsce ?

 21. Bogdan said

  Tak kolo tematu,
  Sugeruje Panu Gospodarzowi przedruk artykulu z „bibula.com” Pana Romualda Szeremietiewa „Uwagi o wojsku niepotrzebne nikomu”.
  Choc nie wszystkie wnioski koncowe sa sluszne, to sporo ciekawych faktow.

Sorry, the comment form is closed at this time.