Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Przemyślenia polskiego intelektualisty nad krzywdą, jaka spotkała Chodorkowskiego

Posted by Marucha w dniu 2010-12-30 (Czwartek)

Pan Jerzy Haszczyński popełnił artykuł „Jeż w chaszczach” na swym blogu:
http://blog.rp.pl/haszczynski/2010/12/27/w-rosji-bez-zmian/#comment-24837
No i jak tu go nie przytoczyć (i skomentować)?

Za podrzucenie tematu – podziekowania dla „Z Sieci”
Admin

Jeż w chaszczach

W Rosji bez zmian, przynajmniej w dziedzinie praw człowieka. Dowodzi tego kolejny wyrok na Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa. Już zostali uznani za winnych oszustw na tak wielką skalę, liczoną w setkach miliardów rubli, że aż strach pomyśleć, na ile jeszcze lat pozbawienia wolności się to przełoży.
Oczywiście, jak rozumiemy, „prawa człowieka” przekładają się na zapewnienie bezkarności żydowskim megazłodziejom – admin

Chodorkowski zapewne wróci do kolonii karnej JaG 14/10 za Bajkałem, przy granicy z Mongolią i Chinami. Niegdyś jeden z 30 najbogatszych ludzi na ziemi będzie tam szył rękawice robocze.
No istotnie, tak prymitywne zajęcie dla jednego z 30 najbogatszych ludzi na ziemi, to żenada. Bogaci ludzie, a szczególnie z pierwszej trzydziestki, powinni zajmować się w  łagrze, czy ja wiem, może doradztwem ekonomicznym albo grą na giełdzie? – admin

Nowy wyrok na Chodorkowskiego to koniec złudzeń w sprawie rosyjskich przemian. Koniec złudzeń co do odpolitycznienia wymiaru sprawiedliwości przez liberała Dmitrija Miedwiediewa. Żeby podkreślić, że złudzeń być nie może, zatrzymano demonstrujących przed sądem. To symboliczne zerwanie z oczekiwaniami Zachodu.
A szczególnie zaś jest to symboliczne zerwanie z oczekiwaniami żydostwa – admin.

Bo nie chodzi o to, że Chodorkowski jest czysty jak łza.
Ujj, no co Pan nie powie? Un, ten Chodorkowski, nie jest czysty jak łza? To znaczy jakieś tam drobne skazy ma, ale żeby go tak od razu skazać za to, że w ciągu paru lat wskoczył do pierwszej trzydziestki światowych bogaczy? Un po prostu taki zdolny był, tylko parę razy zapomniał rozliczyć jakieś faktury. – admin

Jego droga od garści rubli do miliardów dolarów nie różniła się zapewne od drogi innych rosyjskich oligarchów. Ale on od siedmiu lat jest za kratami, a oni zamawiają najdroższe jachty świata i kupują najdroższych piłkarzy do swoich klubów.
Pan Haszczyński zapomniał napisać, iż ci – he he he – „rosyjscy” oligarchowie spieprzali w podskokach z Rosji przed wymiarem sprawiedliwości i teraz siedzą za granicą, gdzie władza Putina niestety nie sięga. – admin

Mogą to czynić, i to ku radości Kremla, bo w przeciwieństwie do Chodorkowskiego nie zajęli się prawdziwą polityką. Nie ośmielili się rzucić rękawicy Władimirowi Putinowi.
Pewnie, że się nie ośmielili. Spieprzyli za granicę. – admin

Jak wydawanie wyroków o podłożu politycznym ma się do szumnie głoszonej modernizacji Rosji? Odpowiedź właśnie poznajemy: modernizacja ma polegać na przyciągnięciu z Zachodu nowoczesnej technologii. A nie ideologii. Nie praw człowieka, nie zasad państwa prawa.
Jasne. W „państwie prawa” – jak choćby w Polsce – żydowscy złodzieje chodzą na wolności, kradną majątek narodowy i jeszcze do tego występują w telewizorze jako autorytety. – admin.

Najważniejsze pytanie brzmi: Czy taka modernizacja Rosji powinna uzyskać wsparcie Zachodu? A właściwie, czy Zachód będzie miał siłę, by powiedzieć, że nie.

Powyższy artykuł może uchodzić za modelowy, wręcz za kwintesencję polskojęzycznego dziennikarstwa. Co zdanie – to albo kłamstwo, albo półprawda, albo czysta demagogia. Rozważanie, czy jego autor jest tzw. pożytecznym idiotą, czy kimś innym, zostawiam gościom gajówki.
Admin

Komentarzy 88 do “Przemyślenia polskiego intelektualisty nad krzywdą, jaka spotkała Chodorkowskiego”

 1. desperado said

  Dla mnie wniosek jest oczywisty,Polsce potrzebny byłby jeden Putin zamiast dziesiątków tysięcy żydów i ich klakierów,którzy doją Nas niemiłosiernie.Ostatnio z przyszłych emerytur,których jeszcze nikt nie dostał,a po majstrowaniu Boniego z Tuskiem na pewno nikt nigdy nie dostanie, lub nie doczeka godziwej emerytury za całe lata dzwigania na plecach tych pseudoelit.

 2. Zbigniew Koziol said

  Panie M… arucha. Dzieki Panu nauczylem sie wiele.

  Kazdy kto zechce nauczy sie. Tylko lapek nie trzeba sobie na oczy zakladac.

  Teraz czytuje Rzepe, Newsweek „Polska”, „GW” (brzydziej nazywac nie mam checi) i mnostwo innych (nawet NDz) – zwykle co najmniej z niesmakiem. Wiekszosc tego czytac trzeba piec razy, by zrozumiec (mi juz tylko dwa wystarcza).

  Nie ma w tym artykule rzepowym nic, czego nie spodziewalibysmy sie. Podobny tekst sprzedawczyk bylby w stanie napisac w pol godziny na kolanie. Toz ja czesto wiecej czasu poswiecam na sformulowanie swoich mysli na tym forum! Mimo, iz malo kto bedzie je czytal.

 3. Marucha said

  Ja również, panie Zbyszku, wiele się nauczyłem od gości mej gajówki. Niektórzy bywają mili, inni po prostu rzeczowi, jeszcze inni uważają, że mają prawo ubliżać gospodarzowi, jak tylko przeszli przez drzwi.
  Ale (prawie) od każdego czegoś się dowiedziałem.
  Od Pana, na przykład, o tym, jak się żyje w Rosji.

 4. wi42 said

  „autor” przede wszystkim wykazuje prymitywizm argumentacji. Ale z pewnoscia znajdzie czytelnikow. Spytajcie znajowych co mysla o Chodorkowskim i chyba znaczna czesc powie m.w. to co slyszala w mediach.
  Moze sie myle?
  A moze to jest smutna prawda o tym co nas otacza?
  Do admin: Nie wszyscy oligarchowie „rosyjscy” spieprzyli za granice, wiekszosc nie – poczynajac od Romana Abramowicza, najbogatszego w Rosji. Chyba zrozumieli zasady gry, tylko na jak dlugo?

 5. maasteer69 said

  „modernizacja ma polegać na przyciągnięciu z Zachodu nowoczesnej technologii. A nie ideologii. Nie praw człowieka, nie zasad państwa prawa.”
  Szczegolnym przykładem „poszanowania” praw człowieka i wogóle prawa miedzynarodowego jest stworzenie mafijnego Kosova – takie przykłady demokracji ma dla nas zachód
  Dobrze ze Chodorkowskiemu nerek na żywca nie wycieli na handel tak jak sie to robi Serbom w kosovie!!
  I taki proceder Eurokołchoźnikom nie przeszkadza – tu nie ma praw człowieka, integralnosci terytorialnej panstwa ani zadnych innych

 6. Marucha said

  „Rosjanin” Abramowicz mieszka od 2003 roku w Wielkiej Brytanii. Być może nie musiał spieprzać z Rosji, a może zrobił to na wszelki wypadek…

 7. galaszek said

  .Nuuu!!! …ja by tysz chcial powiedziec „bidne Chazarkoskie”!….Nu ale jak tu powiedziec „bidne”… jak un taaakie bohate…Moze pan Zaroslaczynskie… tfu …znaczy Hamszczynskie znajdzie jakie goldsrodek na tego problem

 8. Dax said

  A mnie zastanawia przede wszystkim brak zdecydowanej reakcji współplemieńców Chodorkowskiego. Czyżby został poswięcony dla wyższych celów? Czy też może nadepnął na odcisk komuś jeszcze, nie tylko Putinowi?

 9. z zezem said

  Czy Haszczynski pisal by tak samo,gdyby Chodorkowski rabnal Unyh?Pewnie dostal by 150 lat,jak Madoff i nikt by sie za nim nie wstawil.Mam nadzieje,ze to tylko kwestia czasu i Putin sie z nimi rozprawi.Te parchy doczekaja,tego o co tak prosza!

 10. wi42 said

  do admin:

  Mieszka i w Rosji i tam:

  Abramovich was the governor of Chukotka from 2000 to 2008.
  A tu zyciorys lacznie z malowniczym zdjeciem:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Abramovich

  Do Dax:

  Trudno o bardziej bezczelne reakcje ktore sie slyszy w mediach – na czym ma polegac zdecydowanie?
  m.i. ktos tam grozil, ze nie przyjma Rosje do WTO

 11. np. said

  Re: 2
  Panie Zbigniewie jeśli Pan pozwoli przyłączę się do Pańskich podziękowań dla Pana Maruchy. Ja też dzięki Niemu nauczyłem się wiele. Dzięki Panie Marucha.

  Odnośnie czasopism mam niemiłe odczucia. Chodzi mi o rzepę. Czytam ją regularnie od kilku lat, jednak od kilku miesięcy z coraz większym (ob)żydzeniem. Po katastrofie „smoleńskiej” bez (ob)żydzenia pisane są według mnie jedynie strony o sporcie. No może poza bardzo nielicznymi artykułami z innych stron.

 12. Mordka Rosenzweig said

  Wstyd na stadionach i w Internecie – Polska – Fakty w INTERIA.PL

  http://fakty.interia.pl/polska/news/wstyd-na-stadionach-i-w-internecie,1577187,3

  Ja sie bardzo wstydze za antysemitow w Polszy. Pan Sikorski zrobi koniec tego niekoltoralnego forum.

 13. śląsk said

  ” Nie ośmielili się rzucić rękawicy Władimirowi Putinowi” i tu jest podany powód dlaczego żydowskie mendy w Polsce i USA popierają chodorkowskiego. wpierw wygłasza śię frazesy prawo człowiecze aby pózniej wygadać się, że mu nie chodzi o prawa człowieka w Rosji, ale o „rzucenie rękawicy Putinowi”.żydom z USA i całej tej rodzinie koszernej chodzi o to aby ich człowiek rządził Rosją.

 14. Marucha said

  Putin jest solą w oku żydostwa. Na mniejszą skalę jest nią również Łukaszenka.
  I choćby za to winniśmy obydwu poparcie – bo mamy wspólne interesy. Żyjemy tu i teraz.
  Nieustanne powracanie do czasów Związku Sowieckiego to więcej, niż głupota. To sabotowanie polskich interesów narodowych, to popieranie „unych” i ich zamiarów.

 15. galaszek said

  AD 12 & MORDKA

  Szanowane Pan Mordek!
  Ja bardzo prosic Pan ,Pan sze nie wstydzaj za tych kibucow.To moze bardzo zaszkodowac na panskie mordek znaczy face. Jeszli te kibuce zobaczylibyliby Pan w stanie zawstydzonem czyli czerwonem na face co une mogu sobie pomyszlec? …… Nasz kibuc !!!!???….

 16. Abramowich, Toz to przeciez brat Chodorkowskiego said

  No tak dobrze ze Wi42 podal link, te twarzyczki sa tak podobne nawet maja te same zainteresowania. Wolodia panuje nad sytuacja, ostatnio zwiekszyl produkcje maszynek gdzie z rurki wylatuje cos tam i swiszcze. Bez draki, jedyna nadzieja dla nas Polakow jest Bialorus i Rosja tak jak dla nich Polska, oni o tym wiedza. Wpis Pana Maruchy (14) jest bardzo trafny nie mozemy winic ani Rosjan ani Bialorusinow za narzucony komunizm, ktory przyszedl z … zachodu! Powracanie do tych czasow to jest zatrzymanie sie w rozwoju.

 17. A co nie moge zapytac! said

  …”Najważniejsze pytanie brzmi: Czy taka modernizacja Rosji powinna uzyskać wsparcie Zachodu? A właściwie, czy Zachód będzie miał siłę, by powiedzieć, że nie.”… Panie Autorze tekstu, Rosja juz powiedziala NIET to sa duze zmiany, a zachod jest juz w Pana myslach, zachodu juz nie ma, nie ma co robic pochodu z zachodu, czy zachodu z pochodu juz sie rozpadl. Chodorkowski jest przestepca i tyle, co przekret na swiecie to wiadomo ze za tym stoi rodzina Chodorkowskiego, czy Pan tez pochodzi z tej rodziny?

 18. PL said

  aD 16 – ale wielu na jakąkolwiek nie-negatywną wzmiankę o Rosji (nawet w świetle korzyści dla Polski) dostaje sraczki mózgowej i zaczyna bełkotać o „miłości do Rosji”.

 19. PL said

  Niech „Zachód” nauczy Rosję przestrzegania praw człowieka na przykładzie bazy w Guantanamo, nielegalnych więzień CIA w Polsce, napaści na Serbię i oderwaniu przemocą Kosowa, napaści na Irak i likwidacji tamtejszego chrześcijaństwa, zabicia własnych 3000 obywateli w World Trade Center i wiele innych.

 20. wi42 said

  Dax prestan sie niepokoic, ze brak powaznej reakcji na werdykt sadu:
  Oto co mowi departament stanu imperium dobra:

  http://www.lenta.ru/news/2010/12/31/abusive/

  Wtoruja mu premierzy i kanclerze (w tekscie)

  PS: Lenta.ru podaje wiadomosci dosyc szybko i zwiezle – polecam.

 21. Adamus said

  Bezczelność światowego syjonistycznego żydostwa przechodzi już całkowicie zdrowy rozsądek. Z nadmiaru bogactwa i władzy wyraźnie zaczynają głupieć. Ich koniec pomału się zbliża. Sami do tego doprowadzają. I nie będą mieli gdzie uciec ani się schronić.

 22. Baron Srull Radziwiłł said

  A jednak ten Putin to mściwy kagebownik i czekista…
  Tak bogatego człowieka skazać na uwięzień i poniewierka pośród zwykłe przestępcy!
  To jemu by nie wystarczyło zepchnąć Chodorowskiemu z 30-go miejsca na 40-te? No, niechby nawet na, ujjj, pięćdziesiąte?
  Nie taka była umowa.
  To się dla Putina źle skończy. Zaraz się pokaże, że jego matka albo jej matka była Żydówka od dziesięć pokoleń.

 23. Baron Srull Radziwiłł said

  W odnoszeniu do wypowiedź 21, ja muszę panu Adamus uspokoić. My mamy taki kraj gdzie zawsze możemy się schronić i gdzie nam jest duże bezpieczeństwo. Ten kraj to Polin. Tam nam nic nie grozi, tam nas szanują i kochają.

 24. Baron Srull Radziwiłł said

  A w odnoszeniu do wypowiedź 8 muszę z uciechą obznajmić, iż za nieszczęsnym Chodorkowskim ujęła się sama baronowa Ashton co jest główna dyplomata w naszej Unii. Są jeszcze dobre i sprawiedliwe ludzie na ten czarny antysemitniczy świat!

  Kontrowersyjny wyrok utrudni relacje Rosji z UE?
  – Unia Europejska będzie bacznie śledzić sprawę Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa i poruszy tę kwestię w rozmowach z Rosją – powiedziała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
  „Pojawiły się zarzuty nieprawidłowości w postępowaniu i są one dla nas powodem poważnego zaniepokojenia i rozczarowania” – zaznaczyła Ashton w oświadczeniu.
  Baronessa zapowiedziała, że Unia Europejska poruszy sprawę wyroku na byłego szefa Jukosu Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa w kontaktach z Rosją. Podkreśliła przy tym, że UE oczekuje od Rosji „poszanowania międzynarodowych zobowiązań w dziedzinie praw człowieka i praworządności”.
  „Niezawisłość sądów i prawo każdego obywatela bez wyjątku do sprawiedliwego procesu (…) mają kluczowe znaczenie dla strategicznego partnerstwa między Unią Europejską a Federacją Rosyjską” – podkreśliła Ashton.

 25. Adamus said

  @Baron Srull Radziwiłł, obawiam się że żydzi kontynuując dalej hucpiarskie złodziejstwo w Polinie i tam też nie będą mogli znaleźć schronienia. Nawet i tam zaczynają się na was poznawać i mieć was serdecznie dość. Tak że te nadzieje mogą okazać się płonne.

 26. Pani a może być Panie Adamus, Pani przecenia polski rozum.

 27. Mordka Rosenzweig said

  Ja bede bardzo bogaty czlowiek i szanowny. Ja pisac do zontu w Polszy aby mnie oddac mojego tata zagrabione zloto.

  Ja pisac tez do szanownego pana Gross, ze to zloto na zdjeciu to mojego tata.

  Ja pisac tez do pani baron Ashton ze w Polszy zabieraja zloto.

  Polacy grabili złoto w miejscu zagłady, „to rzeź” – Wiadomości w Onet.pl
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-grabili-zloto-w-miejscu-zaglady-to-rzez,1,4094157,wiadomosc.html

 28. Miet said

  Ojjj… ilez to juz lez wylano nad losem tego Chodorkowskiego – i na wschodzie i zachodzie. No bo kto to slyszal, zeby taki antysemityzm… – toz to sie w glowie nie miesci.
  Polskie pieski na uslugach skamla takze i popiskuja – strach ich tez oblatuje – no bo gdyby taki Putin do nich sie dobral, a nawet jakis Lukaszenka – ojjj… co to by bylo.
  A ja sobie tylko marze, zeby taki sie znalazl w Polin – a co…, pomarzyc nie wolno???:-)))

 29. Inkwizytor said

  No proszę już bezczelny chazar grozi Putinowi i Miedwiediewowi

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Putin-i-Miedwiediew-wydali-na-siebie-wyrok-smierci,wid,12993678,wiadomosc.html

 30. Dax said

  Chciałem tylko zauważyć, że to, iz Putin i Łukaszenka nie ulegają interesom żydów to wcale nie oznacza, że z nami mają wspólne interesy! Bo niby co by to miało dla nas oznaczać? Skoro mamy wspólnego wroga to trzeba wejść w tyłek Putinowi tak jak to robi Tusk? Może macie coś ze sobą wspólnego panowie? Otóż Putin zdaje sobie sprawę ze swoich możliwości i poparcia Niemców. Po co mu Polsza? Chyba tylko aby poszerzyć swoją strefę wpływów! Nie jest nam po drodze i nigdy nie było, pomimo wspólnego wroga!!!

 31. Dax said

  Putin nie raz dawał wyraz swojej przyjaźni względem Polski – wystarczy wspomnieć wystąpienie na Westerplatte i mowę o naprawianiu błedów Traktatu Wersalskiego- to jakby umknęło uwadze szanownych rusofili? Chodorkowski i jego żydowskie sprawy to problem Putina a nam nic do tego. Ani w jedną ani w drugą stronę. Ciekawe kiedy szanowny Marucha zacznie nawoływać do tworzenia pospolitego ruszenia w obronie mateczki Rasiji. No bo skoro leberały ślą pomoc amerykańskim „demokratom” to dlaczego „prawdziwi słowianie” nie mają stać u boku cara Putina? A Władimir Bukowski otwarcie twierdzi aby nie dać się nabierać na umizgi Kremla. Co innego rosyjskie społeczeństwo a co innego sowiecka władza!

 32. ssn said

  ad 8 Dax
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Putin-i-Miedwiediew-wydali-na-siebie-wyrok-smierci,wid,12993678,wiadomosc.html

 33. Dax said

  Ad Ssn
  Czytałem, ale z tego nic nie wynika. Przede wszystkim nie podniecam się doniesieniam (wybiórczymi) gazetek ściennych typu WP, Onet czy Interia. Ponadto co miało by to znaczyć dla nas? czy nawet dla Rosjan? Putin czuje się dobrze i raczej rewolucji bym nie oczekiwał!

 34. poliszynel said

  Ostrzeżenie dla blogerów:
  http://niebezpiecznik.pl/post/xss-na-wordpress-3-0-3-kses-php/

 35. Marucha said

  Re 30, 31:
  Niech się Pan – tak jak Pan radzi innym – nie podnieca tym, co na temat wypowiedzi Putina pisała szmatława „polska” prasa. Putin wielokrotnie wypowiadał się o Polsce życzliwie – ale żeby to wiedzieć, trzeba było trafić na źródła rosyjskojęzyczne, bo „polska” prasa to oczywiście przemilczała.
  I proszę bardzo nie stawiać na jednej płaszczyźnie szumowiny Tuska, który robi to, co mu każe Angela Merkel – oraz tych, którzy pragną autentycznego zbliżenia z Rosją, gdyż mamy wspólne interesy: walka z żydostwem/lucyferianami i jego wpływami.

  A jak Panu nie po drodze z Putinem, to będzie Pan miał po drodze z Żydunią Europejską i Izraelem. Innej możliwości nie ma.

 36. PL said

  Wolę twarde i niekiedy bolesne słowa Putina o polskiej polityce, niż „przyjacielskie” wypowiedzi polityków UE. Od ich fałszywości każdy normalny człowiek dostaje bolesnych, długotrwałych wymiotów.
  Putin nie kazał zamykać stoczni ani niszczyć kopalni. Putin nie wtrąca się do tego, ile mleka ma dawać krowa i jaki ma mieć kolczyk. Putina nie obchodzi, czy Polak uzywa leków ziołowych, czy chemii z żydowskich koncernów farmaceutycznych.

 37. Dax said

  ad 35
  Tośmy się w innych szkołach historii uczyli. Jeszcze (o ile się nie mylę) nic dobrego ze wschodu do nas nie przyszło! Tusk oczywiście, że wypełnia wolę Merkel ale czy Merkel nie konsultuje się z Putinem? Przecież to poletko pomiędzy własnymi granicami uprawiają wespół od setek lat! Czasami mam wrażenie, że ta para zagrywa w ping ponga Tuskiem! Jeśli natomiast mówimy o żydostwie to gdzie go nie ma? hę? Z kim szukać sojuszy? Kaczyński chciał wypróbować politykę buforowania na wzór tej Romera z lat międzywojennych, ale gdy Obama go olał to co z niej pozostało? Pojednanie? Na jakich warunkach i w czyim interesie? Polską rządzą żydzi z kim więc będą te sojusze zawierać? Putin to czekista KGB-owiec – kto te organizacje tworzył jak nie żydzi? Jeśli Panu po drodze z Putinem to powodzenia życzę. To, że Putin prowadzi swoje prywatne wojenki z chazerem nie czyni go przyjacielem Polski, a to, że Rosja nie jest w UE nie oznacza, że jest jej przeciwna. Ponadto widać jak na dłoni, że UE pod protektoratem Merkel potrzebuje Rosji. Więc czy Pan tego chce czy nie, jesteśmy w sytuacji w jakiej jesteśmy i Pana chciejstwo niczego tu nie zmienia. Natomiast sam pomysł bycia partnerem Rosji jest, że tak powiem z punktu widzenia Rosji co najmniej żenujące. W wizji Putina możemy być zapewne jedynie jego poddanymi i niech Pan nie myśli, że jeśli taki układ sił w Europie nastąpi – będzie inaczej.

 38. Krzysztof M said

  Ad. 36

  Racja. Popieram. Sprawdza się twierdzenie Romana Dmowskiego, że Rosja nie jest tak groźna dla Polaków, jak Niemcy. (ach, ta tęsknota za kimś, kto „porządek zrobi”, za „ordnung must sein”) 🙂

 39. Marucha said

  Pan woli być poddanym Unii Parchatej. To jasno wynika z Pańskiej wypowiedzi. Jest Panu z nimi po drodze.
  Nie kiwnie Pan palcem w bucie i nie zaryzykuje niczym, co mogłoby ową sytuację zmienić. Powtarzam: MOGŁOBY, co oznacza, że gwarancji na to nie mamy.

  I w tym miejscu można by zakończyć dyskusję…

  Ale Pan podaje, że ze Wschodu nic dobrego do Polski nie przyszło. To niech mi Pan powie, co dobrego przyszło z Zachodu! Może pedalstwo? A może eutanazja? A może liberalizm i żydodemokracja? Może ateizm? No wal Pan śmiało! Czekamy!

  Ja, mimo wszystko, wolałbym być poddanym Putina, mając na uwadze choćby czasy Królestwa Polskiego, które miało po stokroć więcej suwerenności, niż dzisiejsze pseudo-państwo Judeopolonia. Nie musiałbym przynajmniej stawać na baczność przed byle żydem z Unii.
  Pan oczywiście wyciągnie z tego wnioski o mej „miłości” do Putina i Rosji. Wy nie potraficie już inaczej rozmawiać.

  Poza tym b. proszę o dyskutowanie z tym, co Pana oponent powiedział, a nie z samym sobą. Nikt nie napisał, że wojny Putina z Chazarstwem czynią go przyjacielem Polski (choć przypuszczam, że więcej w nim jest sympatii do Polski, niż w skurwysynach unijnych – czytałem parę lat temu, po rosyjsku, ciekawy wywiad z Putinem, którego polskie żydomedia nie raczyły nawet wzmiankować).

 40. Nie_Daleko said

  Stawiam na „ludzi B-ga” ze Wiktor B. ktory niedawno wpad Ludziom Praw Czlowieka moze bedzie „odany” swojej rodzinie jezeli Misha i Lebed powrocom do swoich Bankierow.

 41. Krzysztof M said

  Ad. 39

  „czytałem parę lat temu, po rosyjsku, ciekawy wywiad z Putinem, którego polskie żydomedia nie raczyły nawet wzmiankować”

  – A można prosić chociaż o parę słów na ten temat? co to za wydawnictwo?

 42. Marucha said

  Re 38:
  Oczywiście, że Rosja jest mniej groźna dla polskości. Swego czasu, dopóki żydostwo nie wzięło spraw w swoje łapska, była nawet w Rosji moda na polską kulturę, literaturę, film… Wszystko skończyło się z nadejściem „wolności” w 1989 roku. Ale kto z dzisiejszych rusofobów o tym wie?

  Z Rosjanami zawsze prędzej się dogadamy, niż z Niemcami, choć mamy w swej historii pewne „zaszłości”, w większej mierze będące jednak sprawką żydostwa.

  Śmieszą mnie obawy, iż ewentualny sojusz z Rosją oznaczałby podporządkowanie Polski jej interesom.
  Zupełnie, jakby ktoś konający na raka zamartwiał się, czy od przeciągu nie dostanie kataru.
  Polska JUŻ jest podporządkowana lucyferianom i gorzej być nie może.
  A na samodzielność Polski nie stać. Po prostu nie stać. I to od 300 lat. Dlaczego – to temat na całą książkę, ale krótko mówiąc: najwidoczniej sobie na nią nie zasłużyliśmy. Gdy tylko otworzyła się przed Polską szansa uzyskania samodzielności, natychmiast oddała się, z własnej woli, pod władzę obcych.

 43. Marucha said

  Re 41:
  Odszukanie linku nie będzie łatwe, bo nawet nie pamiętam, gdzie go mam: czy na jakiejś witrynie, czy w poczcie – ale jeśli słucha nas tutaj pewna pani z Francji, niekiedy podpisująca się „J”, to może nam go przypomni. Bo to ona mi go swego czasu podesłała.
  Tekst wywiadu był zamieszczony na jednym z rosyjskich portali.

  Sposób, w jaki Putin odpowiadał na pytania dziennikarzy, był charakterystyczny dla męża stanu, który nie ogląda się przez ramię na swych mocodawców, zanim się nie wypowie. Jakaż przepaść między Putinem a polskojęzycznymi wasalami, zarządcami przedsiębiorstwa pod nazwą „Rzeczpospolita Polska w Likwidacji”!
  Aż brał żal i zarazem zazdrość.

  Oczywiście Putin, jako premier (wtedy był chyba jeszcze prezydentem?) dużego państwa może sobie na więcej pozwolić. I on z tego prawa korzysta.
  Ostatnio poważnie zadarł z żydowskimi megazłodziejami, którzy – tylko podziwiać ich arogancję! – ogłosili na niego wyrok śmierci. I jakoś prasa światowa nie załamuje rąk nad jawnymi groźbami karalnymi…

 44. Cham Wiejski said

  Ja, prosty hodowca kartofli i zboża, powiem tyle: za komuny reguły były jasne. Nie krytykuj socjalizmu i nie podnoś ręki na władzę ludową. A potem to się do nas mało co wtrącali. Nikt nam nie wyliczał, ile mleka wydoimy, nikt nie kazał zakładać krowom kolczyków i nikt nam nie dawał żadnych „subwencji” z naszej własnej kieszeni. Nie wszystko było dobrze. Ale z czasem robiło się coraz lepiej.
  A teraz? Obserwują nas z satelitów, czy nie za dużo wysiewamy.
  Skup owoców przejęli obcy i w zmowie dyktują nam niskie ceny, a w detalu owoce drożeją co roku.
  Piękne pola są zalesiane, bo to się bardziej opłaca.
  Nieraz to mają jedną krowę na całą wieś.

 45. dobrarada said

  Co ciekawe to dla wielu ten sam straszliwy Putin w kwestii zdarzenia Smoleńskiego jest CACY a w temacie wyroku na Michała Chodorkowskiego i Platona Lebiediewa jest BEEEEE.
  Fachowo takie zachowanie nazywa się hipokryzją ‹fr. hypocrisie, łac. hypocrisis› czyli «obłuda, dwulicowość, nieszczerość, udawanie».

 46. Krzysztof M said

  Ad. 42

  „A na samodzielność Polski nie stać. Po prostu nie stać. I to od 300 lat. Dlaczego – to temat na całą książkę, ale krótko mówiąc: najwidoczniej sobie na nią nie zasłużyliśmy. Gdy tylko otworzyła się przed Polską szansa uzyskania samodzielności, natychmiast oddała się, z własnej woli, pod władzę obcych.”

  – My od tysięcy lat byliśmy ludem rolniczym, zorganizowanym we wspólnoty wiejskie. Germanie od zawsze byli ludem koczowniczym, zorganizowanym na sposób wojskowy, dla podboju i łupiestwa.
  Rosjanie to Słowianie Wschodni, dziś z silnymi domieszkami ludów koczowniczych, które ich przez setki, tysiące lat otaczały. Sposób myślenia, widzenia świata jest określany przez krew.

  Nie mamy „biologicznych podstaw” do wybicia się na niepodległość, więc musimy wypracować podstawy inne.

  „Polska JUŻ jest podporządkowana lucyferianom i gorzej być nie może.”

  – Ależ może, może… Poczekajmy na bankructwo ZUS-u… Potem KRUS-u… Potem kataster… Potem przyjęcie kolorowych imigrantów… itd. Owszem. Gorzej być może.

 47. Krzysztof M said

  Ad. 43

  Trochę się dziwię, że jeszcze żaden luksusowy jacht daleko od Rosji nie zatonął… 🙂

 48. Marucha said

  To, o czym Pan pisze – bankructwo ZUS, KRUS, kataster itp. – będą jedynie wynikiem tego, że jest tak źle, że gorzej być nie może. Nie trzeba już żadnych nowych kroków ze strony lucyferian, wszystko toczy się już niemal automatycznie.
  Jeszcze gorzej może być, oczywiście, dla poszczególnych osób. Mogą jeszcze bardziej zbiednieć.
  Ale dla państwa? To, co się stało, wystarczy do jego spontanicznej likwidacji.

 49. Baron Srull Radziwiłł said

  Ajwaj, panie Krzysztof!
  Putin nie zatapia jachtów. Putin truje z rtęcią albo z polonem – i to tak, żeby cały świat temu widział i się przypatrzył.

 50. aga said

  a jaka przpeaśc międy nasimi ” wolnymiu” merdiamai i dziennikarskimi prostytutkami a mediamii dziennikarzami rzekomego rezymu Putina . he he

 51. Dax said

  ad 39
  Widzę, że łatwo pana wyprowadzić z równowagi. To pokazuje brak argumentów o czym za chwilkę:

  „Pan woli być poddanym Unii Parchatej. To jasno wynika z Pańskiej wypowiedzi. Jest Panu z nimi po drodze”.
  Żadna moja wypowiedź nie wskazuje na pańskie sugestie. Tymbardziej, iż każdy kto mnie zna doskonale wie, że UE jestem przeciwny i zawsze byłem. Proszę więc nie sugerować czytelnikom wyssanych z palca domysłów. To nie argument przeciwko moim poglądom – to zwykły niczym nieuzasadniony atak!
  „To niech mi Pan powie, co dobrego przyszło z Zachodu”
  Co? gdyby pan nie wiedział to cywilizacja łacińska i chrześcijaństwo!
  Pedalstwo, żydodemokracja, to następstwa żydokomunizmu, który ewoluował w umysłach encyklopedystów zachodnich ale na pańskie nieszczęście na dobre zakorzenił się na wschodzie dając upust swej furii w rewolucji sowieckiej, którą następnie przetransportowano na zachód.
  „Pan oczywiście wyciągnie z tego wnioski o mej „miłości” do Putina i Rosji. Wy nie potraficie już inaczej rozmawiać”.
  Używając zaimka „wy” sytuuje się pan niejako po drugiej stronie – pytanie czego? Jeśli pan myśli, że znajdzie pan wielu podobnych do pana tyłkolizów Putina to szczerze wątpię.
  „Poza tym b. proszę o dyskutowanie z tym, co Pana oponent powiedział, a nie z samym sobą”.
  Jeśli o to chodzi to odsyłam do drugiego mojego zdania w tym wpisie.
  A tak od siebie.
  Podziękował pan niejakiemu panu Zbyszkowi twierdząc, że nauczył się pan wiele od gości swojej gajówki. Proponuję nie przestawać się uczyć!

 52. Krzysztof M said

  Ad. 48

  „To, co się stało, wystarczy do jego spontanicznej likwidacji.”

  Nie ma takiego dołka, z którego nie można byłoby wyjść. 🙂

 53. Guła said

  Oczywiście że Rosja z Niemcami zagrywa Tuskiem w Ping-Pong. Tak uległa likwidacji duma II i III RP Przemysł Morski. (Za to Białoruś skorzysta z okazji i tworzy własną białoruską flotę. Statki budować będą Chińczycy i chyba Chorwaci)

  PKP też sprywatyzują i to jest rzecz pewna. Bo tak wynika z interesów Niemców i Rosji. Nigdy, ale to przenigdy nie uświadczymy jakiejkolwiek współpracy charakteryzującej się zyskiem z wschodnim sąsiadem. To nie jest żadna rusofobia. To są dotychczasowe fakty i inne nie będą.

  Można podziwiać Putina czemu nie, jednak zysku nie będzie żadnego.

  Jest coś takiego w naszych decydentach i dysydentach co Gułe zawsze mierziło. Bez włażenia innym w odbytniczkę niczego nie potrafią?

  A np Węgry? Przeciwstawili się wszystkim. Pozostawione na lodzie przez Polskę bo to był cwancyk ze strony wiadomych, obiecać przyjacielską pomoc – patrz Tusk, i pozostawić na lodzie, Węgry znajdą „inwestora zastępczego” i być może będzie to Putin.
  Polska natomiast, przenigdy nic w Rosji nie uzyska.

 54. aga said

  Gudłajowatego jakos nie mierziło /i nie mierzi/”włażenie w odbytniczkę” Usraelowi przez kaczyńskich et consortes.
  Polsce wystarczy jak znajdzie w Putinie oparcie przeciwko Jewrunii w postaci nawet cichego wspólnika,
  przeciwko Jewruniiz takim uwielbieniem zachwalanej zawsze i wszędzie przeciez nie tylko przez PO i SLD ale i Pisuar,nieprawdaż Gudłaj?

 55. aga said

  cywilzacyjnie i mentalnie to zawsze zydom było blizej do niemców / aszkenazi, jidish,rasistowski talmud/.Polakom lacinnikom zawsze było bliżej do Słowian.najbolesniejsze to jest to że tzw. rusofoby to nawet nie zdaja sobie sprawy jak zostały mentalnie zażydzone od’26r.

  Tutaj był filmik Putin o Polsce :

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=8184&sid=811e69b0aff2167e0991cc4bfd841809

 56. Dax said

  ad 55
  Aga, nie potrafię jakoś zrozumieć piszących, którzy w dyskusji używają retoryki czy też frazeologii nazywając oponentów rusofobami czy rusofilami?

  ALBO TYŁKOLIZAMI PUTINA, panie Dax! Pańskie własne określenie. – admin

  W polityce ważny jest pragmatyzm nie emocje. Tutaj nie ma miejsca na filantropie czy sympatie. Ważny jest efekt.

  kilka linków:
  http://wolnapolska.pl/index.php/gazowa-puapka-pukownika-putina.html

  a ten polecam adminowi, pewnie znaleźli by wspólny język (szkoda, że też żyd)

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/349529,gudzowaty_pisze_do_putina_i_go_podziwia.html

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/thompson_putin_jak_hitler

 57. aga said

  ad.50

  Władimir Putin nie ma zapewne lekkiego życia. Wprawdzia sterowana przez żydostwo tzw. „demokratyczna opozycja” w samej Rosji nie ma znaczenia i wpływów na Rosjan, jednak jest niezwykle ważnym elementem nacisku na Rosję. Dlatego, że żydostwo światowe nagłaśnia medialnie jako działalność opozycyjną rozróby tejże właśnie, własnej agentury.

  Putin jest niezależnym politykiem i mężem stanu, ale nie może kompletnie ignorować urabianej przez żydowskie media tzw. „opinii publicznej” poza Rosją.

  Stąd nie ma on po prostu możliwości wsadzenia do obozów karnych wszystkich żydowskich złodziei i szabrowników. Bo już za tych, co siedzą, nie daje mu światowe żydostwo spokoju. Do nacisków i do szczucia na Putina inscenizowane są dodatkowo jeszcze operacje pod obcą flagą (np. Smoleńsk).

  Przyrównywanie rosyjskiego polityka Mironowa do Macierewicza/Singera, rosyjskich dziennikarzy do Michalkiewicza, a kanału tv z Petersburga do Tv Trwam to przyrównywanie złota do gówna. Niestety, dzięki dominującej w żydolandii nr 3 agenturze żydowskiej, mającej poparcie polactfa, mamy gówno zamiast złota.

  Poliszynel

 58. Cham Wiejski said

  Dax (30) niech w takim razie poda, z jakim państwem łączy nas więcej wspólnych interesów, niż z Białorusią.

  Ja uważam, że nie ma innego państwa, które było by bliżej związane z Polską i miało z nią więcej wspólnych interesów, niż Białoruś.
  – Polacy i Białorusini to praktycznie ten sam naród.
  – Podobny język, podobna kultura.
  – Silne związki rodzinne i kulturalne.
  – Duża liczba Polaków na Białorusi.
  – Sąsiedztwo geograficzne.

  Do tego trzeba dodać dobre nastawienie Łukaszenki do Polaków oraz brak jakichś historycznych zatargów.

  Niech Dax poda mi zatem jakieś państwo, które lepiej nadaje się na partnera dla Polski.

 59. Cham Wiejski said

  Guła wziął i napisał to, czego można od Guł oczekiwać:
  „PKP też sprywatyzują i to jest rzecz pewna. Bo tak wynika z interesów Niemców i Rosji.”
  Wciągniecie Polski do Unii też wynikało z interesów Niemiec i Rosji?

  „Nigdy, ale to przenigdy nie uświadczymy jakiejkolwiek współpracy charakteryzującej się zyskiem z wschodnim sąsiadem. To nie jest żadna rusofobia. To są dotychczasowe fakty i inne nie będą.”
  To niech Pan poda przykłady współpracy z Zachodem, które dały Polsce jakikolwiek zysk. Oczekuję z olbrzymią niecierpliwością.

 60. feliks said

  @37 Dax
  niestety żenada,twierdzenie,że Kaczyński ” chciał wypróbować politykę …” śmiechu warte, on realizował polecenia a nie politykę.Niech kolega przestanie mówić o przyjaźni pomiędzy „narodami” czy też państwami są tylko interesy (klasyka) .Nic dobrego nas nie spotkało ze Wschodu mówi kolega a co z Zachodu? Prusy będące inspiratorem naszych rozbiorów? Mołotow sam ze sobą podpisywał pakt? Tyle nas spotka dobrego ile sobie wywalczymy.Co może Putin powiedzieć ciepłego o narodzie który głosuje na PiS , PO, SLD,PSL – słowa pogardy ,oczywiście w zaufanym gronie a nie na forum politycznym.

  Całkowita racja. Mówienie o jakiejś „polityce” w wykonaniu PO czy PiS to jawna kpina z czytelnika. – admin

 61. Marucha said

  Przypisałem Daxowi bycie zwolennikiem Unii Europejskiej. Dax odpisuje:

  Żadna moja wypowiedź nie wskazuje na pańskie sugestie. Tymbardziej, iż każdy kto mnie zna doskonale wie, że UE jestem przeciwny i zawsze byłem. Proszę więc nie sugerować czytelnikom wyssanych z palca domysłów. To nie argument przeciwko moim poglądom – to zwykły niczym nieuzasadniony atak!

  Atak jest bardzo dobrze uzasadniony. Ten, kto skłóca Polskę z Rosją, kto judzi na Rosję, siłą rzeczy (choćby się tego wypierał, jak żaba błota) pcha Polskę w objęcia Żydunii. Nie ma bowiem innej siły, prócz Rosji, która była by w stanie przeciwstawić się Unii. I Polska być może mogła by na tym skorzystać, za jakąś tam cenę. Od Polski zależy, czy Rosja postanowi olać swego nieprzyjaznego sąsiada.
  Rosja jest naszym sąsiadem. Tylko debil szuka wrogów za miedzą, a sojuszników za oceanem.

  Na pytanie, co dobrego przyszło z Zachodu, odpowiada Dax: cywilizacja łacińska i chrześcijaństwo. Ha ha ha!

  Otóż chrześcijaństwo przyszło ze Wschodu, jakby kto nie wiedział. Polska zaś została ochrzczona za pośrednictwem Czechów. Z Zachodu to przyszła do Polski reformacja i herezje.
  O cywilizacji łacińskiej lepiej nie mówmy. Dawne to były czasy, a i nawet w dawnych czasach to Polska, a nie Zachód, reprezentowała cywilizację łacińską w najczystszej formie. Od bardzo dawna Zachód nie ma nic wspólnego z cywilizacją łacińską.

  Reprezentuje Pan jakże typową dla Polaków postawę. Niby Unia jest be, niby trzeba coś zrobić z wszechpanoszącymi się Strasznymi Braćmi – ale jak to zrobić, to już nie wypada mówić.
  Zapewne własnymi siłami (których Polska nie ma).

  PS. A za nazwanie mnie „tyłkolizem Putina” powinienem szanownemu Panu tak dać w ryj, żeby Mu zęby d**ą wyleciały.
  Głupcy nie mogą odróżnić realnej polityki od włażenia komuś w tyłek.

 62. Bogdan said

  Nie bardzo moge zrozumiec, czemu nie tam dadza ob. Chodorowskiemu paszportu z jedna strone? Na wlasna prosbe ma sie rozumiec. Skazywanie siedzacego w wiezieniu na dalsze siedzenie jest zazwyczaj podejrzane.
  O co tu naprawde chodzi?

 63. Marucha said

  Wydaje mi się, że o ukaranie złodzieja na niewyobrażalną skalę. Za takie rzeczy kiedyś rozrywano końmi.

 64. Marucha said

  Zresztą – ile lat trwają śledztwa i procesy w Polsce?
  Być może zakończenie kolejnego śledztwa przeciw Chodorkowskiemu jakoś tak się zbiegło z zakończeniem odbywanej przez niego, he he, „kary”.

  A nawiasem mówiąc, zawsze ważniejsza była dla mnie sprawiedliwość, niż praworządność.

 65. Joe said

  Bogdan 62…Jak nie wiadomo o co chodzi…to zawsze chodzi o pieniadze.A to sa pieniadze samego pana Rothschilda,ktory postanowil kiedys z Chodorowskim ukladac sobie plany jak jego dziadek z Leninem.No i tu cala tajemnica.

 66. Dax said

  Cóż nasłuchałem się tutaj tylu obraźliwych epitetów, że pozostaje mi pożegnać się jedynie staropolskim Chuj ci w dupę! A co do tych zębów cwelu sowiecki – to masz mój e-mail!

  Bóg zapłać. – admin

 67. Dax said

  I co śmierdzielu? Chowasz się za uprawnieniami admina? Taki gnoju gościnny jesteś,że potrafisz swoim gościom tylko ubliżać? I nie próbuj sofizmatów zarzucając mi , że nazwałem cię tyłkolizem. To była odpowiedź na twoje chamskie zaczepki. Każdy kto prześledzi kolejne wpisy zauważy kto zaczął rzygać nienawiścią. Nie masz żadnych argumentów więc doprowadzasz do kłótni? Hipokryto umieszczasz odnośniki do Naszego Dziennika i Naszej Witryny jednocześnie kpisz ze środowiska Radia Matyja? Jesteś zwykłym szumowiną i najlepiej pozostań w tych krzakach, z których wypełzłeś gnomie! Pytałem już kiedyś z jakich powodów strona na której używa się wulgaryzmów w stosunku do żydostwa jest jeszcze dostępna w sieci? Cóż wszystko kosztuje więc pewnie podpuszczanie i podjudzanie oraz skłócenie społeczeństwa jest właśnie tą ceną. Inaczej już dawno by cię skasowali! Ty buraczany ludku będziesz mi zarzucał umiłowanie Unii? co ty o mnie wiesz debilku? Pewnie sam w 2004 roku biegałeś z okrzykiem hurrra!!! kiedy Miller (zapewne twój guru, wszak korzenie miał zbliżone do putinowskich) wprowadzał nas do UE. Obrzucasz łajnem żydostwo a jednocześnie je popierasz! Rosja? Od samego początku była i jest żydowska! Nie wiesz tego? To porozmawiaj z tymi, którzy wracają z Izraela to ci powiedzą jaki procent żydów przyjechało z Rosji. Przyjechało to nie znaczy wyjechało, bo pozostały tam całe osady i wiele rodzin żydowskich i ich potomków. NKWD, GRU, Czeka, wszyscy, którzy tworzyli to państwo mieli pochodzenie żydowskie. To oni robli rewolucje. Nie wiesz kto to był Trocki, Beria, Dzierżyński i wielu, wielu innych? Doucz się buraku. Podobnie jeśli chodzi o historię Polski od kogo przyjeliśmy chrzest i dlaczego. Nie dyskutuj o czymś co cię przerasta ignorancie. Wolniewicz powiedział o takich jak ty- półinteligenci, gdyż wykształcenie, które posiadacie najczęściej przewyższa wasze możliwości intelktualne. Ach szkoda mi już czasu wolę sobie w nosie podłubać niż zawracać sobie głowę takim zerem.

 68. dziwne said

  Dziwi mnie ze Kwasniewski ktory konczyl szkoly w Moskwie, no powiedzialbym zmienil bieguny i juz nie odwiedza Rosji, jak to jest? No i inni tez, boja sie jakos Rosji, Putina, moze mysla ze Putin ich tez zamknie jak tego speca od prywatyzacji ?
  To pokazuje nam z kim tak naprawde my Polacy powinnismy sie trzymac razem.

 69. Krzysztof M said

  Ad. 69

  „Dziwi mnie ze Kwasniewski ktory konczyl szkoly w Moskwie, no powiedzialbym zmienil bieguny i juz nie odwiedza Rosji, jak to jest?”

  – Ważne, że Rosję nadal odwiedza Barbara Brylska. 🙂

 70. PL said

  I co, wciąż jest tam popularna?

 71. Mojachatazkraja said

  Czy Marucha sam o sobie napisał 67 żeby rozruszać towarzystwo?

 72. do DAX said

  DAX plyn stokiem i rynsztokiem.

  nie wracaj juz tu.

 73. Choć Rosja jest odwiecznym wrogiem Polski (a nie na odwrót, czego jest bardzo wiele przykładów), cieszę się, że tak skutecznie rozprawia się z żydowską zarazą. Niestety, ta sama Rosja, pozbawiwszy się żydowskiej zarazy u siebie, wspólnie z Niemcami wspiera żydów niszczących Polskę, co jest kontynuacją polityki niszczenia polskości z czasów zaborów. Nie ma bowiem lepszych wykonawców niszczycielskiej roboty, jak żydzi.

  Polska nie tylko może, ale musi być silna i niepodległa, bo inaczej zginie. Dziś jest możliwość wybicia się na wolność – nawet małe Węgry czy Białoruś dowodzą, że można rządzić się u siebie zgodnie z własną wolą. Jeśli Polska dorobi się własnego rządu, który będzie patriotyczny i rozumny, to już dziś wspólnie z Węgrami i Białorusią będzie w stanie utworzyć namiastkę Międzymorza, co da tym trzem narodom dostateczną siłę fizyczną, by oprzeć się zniewoleniu ze strony Niemiec i Rosji, torpedując zgubną dla Europy Środkowej ideę Wielkiej Europy. Możliwe, że przykład ten zachęciłby też Czechów i Słowaków.

  Tak czy owak nie wolno nam myśleć, że Polska nie może wybić się na wolność, bo przy takiej beznadziejnej mentalności nie da się wykorzystać okazji, która może zawsze się pojawić.

  Nie należy też z tak wielką krytyką podchodzić do Polaków w Polsce – żadne naród na Ziemi w ciągu ostatnich 20 lat nie został poddany tak zmasowanemu prasowaniu mózgów jak Polska. Większość narodów dawno by zginęła – Polacy jednak trwają, są tylko zdezorientowani jak człowiek walnięty obuchem, jednak tożsamość ku rozczarowaniu żydomasonerii zachowują. Nie na miejscu jest więc pogardliwa nazwa „polactfa”, bo proszę podać drugi naród na Ziemi który po takim długotrwałym ataku mentalnym potrafiłby jeszcze zachować resztki tożsamości. W Polsce zachowało się dużo, dużo więcej niż resztki i to budzi wręcz frustrację wśród naszych wrogów, którzy zaczynają tracić cierpliwość i wiarę w powodzenie swych poczynań, widząc, że na samym zakłamaniu wiecznie nie mogą się opierać.

 74. Piotrx said

  Re 30, 31, 37: Sporo racji jest tych wypowiedziach „Daxa”

  Re 73: „Polskie Forum” Bardzo rozsądna i mądra wypowiedź , Popieram !!!

  Re 8:
  A co do przypuszczenia:
  „A mnie zastanawia przede wszystkim brak zdecydowanej reakcji współplemieńców Chodorkowskiego. Czyżby został poswięcony dla wyższych celów? Czy też może nadepnął na odcisk komuś jeszcze, nie tylko Putinowi?”

  Jest to faktycznie dziwne, przypuszczeń może być wiele moze został poswiecony jako ofiara dla „wyzszych celow” albo faktycznie podpadł jeszcze komuś innemu?

  S.Wysocki „Żydzi w dzisiejszym świecie” – 2001
  „Powstanie tak silnego lobby żydowskiego w rosyjskiej gospodarce oraz przejęcie przez nich władzy w tym kraju wywołało ogromne niezadowolenie wśród Rosjan , którzy zaczęli nazywać żydowskich oligarchów „złodziejami ” i „rabusiami”. Gen. Albert Makarow w połowie pazdziernika 1998 roku na wiecu w Moskwie i w Samarze wzywał do rozprawy z „żydowską hordą” .Deputowani do Dumy stanęli w obronie generała odrzucając protest przygotowywanego oświadczenia piętnującego rzekome „antyżydowskie wystąpienie” i nie chciała pozbawić go immunitetu poselskiego., czego domagał się Władimir Putin, sprawujący wówczas funkcję szefa FSB. Putin poinformował, że moskiewska prokuratura wszczęła postępowanie karne przeciw generałowi Makarowowi, któremu postawiono zarzut nawoływania do „zmiany konstytucyjnego ustroju Rosji siłą. Zdaniem Putina należałoby gen. Makarowa jeszcze oskarżyć o szerzenie narodowej nienawiści, gdyż w swoim i szerokiego grona komunistów imieniu oznajmił , że dobrze na Rusi dzieje się tylko Żydom”.

 75. Marucha said

  Ależ są zdecydowane reakcje zarówno współplemieńców Chodorkowskiego, jak i szabesgojów.

 76. Re: 75 Marucha.
  Panie Gajowy, ma Pan bardzo interesujace spostrzezenia…podobne do Korfantego, ktory zostal uwieziony przez pilsudskiego…tylko dlatego, ujawnial publicznie trafnosc jego polityki wobec „zaprzyjaznionych”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 77. Mordka Rosenzweig said

  Do szanownego pana DAX

  Panie DAX,

  Ja podzielam pana oburzenie ale niepotrzebnie sie pan uniosl. Ja tez bardzo nie lubie jak ktos chwali antysemite Putina ale musimy zachowac wszelkie pozory, ze trzymamy z gojami dopoki wszystkie goje nie liza nam butow.

  Panie DAX czy panu rebe nie mowil, ze dobry zyd to zakamuflowany zyd?

 78. Guła said

  re #59

  „Wciągniecie Polski do Unii też wynikało z interesów Niemiec i Rosji?”

  O tak panie Wiejski. Więcej, zdecydowanie tak.

  Jako i zwykle bez pudła nazwał sprawę po imieniu S. Michalkiewicz stwierdzając że układ jałtański został zastąpiony układem lizbońskim.
  Świadkami byliśmy tworzenia struktur tej lizbonki wbrew wszelkim zasadom parlamentaryzmu. I pomyśleć ze Naród Polski głosował w referendum za współpracą gospodarczą państw europy. Za układem z Schengen, ale nie za moskiewsko – berlińską lizbonkom. Nie pamięta Pan?

  O lizbońce nikt w ogóle nawet nie wspominał podczas referendum. A ówczesny prezydent polski, w tym czasie, negocjował Preambułę traktatu. Zapomniał Pan?

  No i zwolennicy ZSRR znów górą.

  Ale jest i jaskółka nadziei o której już informowałem. Kraje Europy Środkowej tj Litwa, Łotwa, Białoruś(sic!), Ukraina, Węgry, Czesi postanowiły dokończyć problem z entuzjastami ZSSR, co jest podstawą wszelkich porządków, i skierowały sprawę negowania zbrodni komunistycznych do instytucji praw człowieka. Będą z tego niezłe następstwa. Być może wyjdzie szydło z worka i świat dowie się prawdy. A i jest to Początek reaktywowania Układu Wyszogrodzkiego. Tak czy inaczej dążą te kraje do federacyjnej idei państw Europy Środkowej. A to już i mój porządek w geopolityce.

  „To niech Pan poda przykłady współpracy z Zachodem, które dały Polsce jakikolwiek zysk.”

  No cóż 7 mln Polaków otrzymało na zachodzie nowe życie. Zycie na poziomie nie spotykanym w Kraju. Pewnie że nie wszyscy?

 79. Marucha said

  Najlepsze jest to, jakie korzyści Pana zdaniem odniosła Polska ze współpracy z Zachodem:
  „No cóż 7 mln Polaków otrzymało na zachodzie nowe życie. Zycie na poziomie nie spotykanym w Kraju.”

  Pan oczywiście nie zdaje sobie sprawy ze śmieszności tego stwierdzenia, ale nie będę wyjaśniał, gdzie owa śmieszność tkwi.

 80. Realista said

  Chodorowskiego akcje w yuko-oil przekazane Rotschildowi.

  http://www.fpp.co.uk/online/03/11/Oligarchs071103.html

 81. Inkwizytor said

  Przyjdzie taki dax ( szumowina ) i bydło robi na kulturalnym Forum. Paszoł won )))

 82. Guła said

  Na głupie pytanie jest tylko jedna mądra odpowiedź. Głupia.

  Tak powiadają starzy ludzie.

 83. Guła said

  S nowym godom!

 84. Inkwizytor said

  С Новым Годом. Пусть в Новом Году всегда цветут Любовь, Радость и Счастье.
  А всего остального мы добьёмся сами.

 85. Miet said

  Podziwiam anielska cierpliwosc Pana Gajowego w stosunku do takich trolli DAXow, ktorym zeby wkladac do lbow nawet lopata, to i tak nic nie pojma i beda gledzic swoje.
  Przeciez juz nie raz i nie setki razy ale chyba tysiace razy byla mowa tutaj, ze suwerenne panstwa nie musza sie milowac ale powinny ze soba wspolzyc, ukladac sie, wspolpracowac – tym bardziej gdy sa dla siebie sasiadami.
  To nie musi byc zaraz lizaniem czyjejs dupy, tak jak to czynia zarzadcy Polska.
  Setki razy juz sie wypowiadalem na Internecie – jeszcze wtedy gdy dopiero raczkowal (pierwsza internetowa lista dyskusyjna Poland-L) – ze Polska gdyby madrze ulozyla sobie stosunki z Rosja, skorzystalaby duzo i na Zachodzie.
  Wtedy bylem przez podobnych trolli jak ten DAX obsmiewany i zrugany, ze chyba zachciewa mi sie ZSSR bis.
  Ale te trolle juz wtedy mialy klarowne zadania torpedowania jakichkolwiek dyskusji, gdzie ludzie dochodzili do porozumienia odnosnie przyszlych stosunkow gospodarczych i politycznych z Rosja.
  Teraz po doswiadczeniach i rozmaitych kolorowych rewolucjach widac wyraznie po co to bylo robione – to byla systematyczna realizacja planu izolowania bylych posowieckich republik i krajow osciennych od wplywow Rosji – niedopuszczanie do wspolpracy.
  Oczywiscie spoleczenstwu danego kraju wmawialo sie, ze to dla dobra tegoz, bo przeciez kazdy wie jak to bylo za sojuza.
  Trockisci na Zachodzie dobrze wiedzieli, ze kraj ktory bedzie mial dobry uklad z silna Rosja bedzie bardzo trudny do ujarzmienia.
  Z Polska poszlo bardzo gladko – az dziw bierze, ze Polacy tak latwo dali sie otumanic.
  Niestety jeszcze dzisiaj w rozmowie z kims bliskim z Polski dowiedzialem sie, ze miasto tego kogos bardzo sie ostatnio rozwinelo bo wybudowano tam nowe centrum handlowe – jakas tam „galeria”.
  To ma swiadczyc jak bardzo juz jestesmy na tym „wspanialym” Zachodzie – to nie jakas tam siermiezna Bialorus z ciemiezca Lukaszenka na czele – my Polska to juz Zachod!:-)))

 86. Marucha said

  Panie Mietku,
  Dax to tylko jeden z wielu…

  Ogarnia mnie rozpacz, gdy napotykam osoby totalnie odporne na argumenty, negujące weryfikowalne fakty, kierujące się jedynie jakimiś odruchami mającymi swe źródło niewątpliwie w dolnej części rdzenia kręgowego (bo przecież nie w mózgu).

  Takich osób jest w gajówce mniejszość, ale w polskim społeczeństwie to przecież większość. Jak w Polsce ma się coś zmienić, gdy jej społeczeństwo składa się przeważnie z tumanów i pseudokatolików – a rządzą nim byli SB-ecy i chazarzy?

  Do nich nie da się dotrzeć żadną logiką.

  I to jest nasza Polska.

 87. Joe said

  Szanowany PAN MORDKA 77…CZY NIE UWAZA PAN ZE TE wASZE TO PORTAFIA UDAWAC NAWET KATOLIczniKOW…ALE TYLKO DO MOMENTU UNIESIONYCH EMOCJI?

  To musi byc poruszone w RABINACIE…to wrzucone pieniadze na szkolenie do… blota….ze tak powiem.Panie Mordka.Grypsu nie powinni uzywac…bo natychmiast wychodzi gdzie spedzili wiekszosc zycia.

 88. aga said

  dax tstały bywalec gajowki wyjątkowy tuman odporny na argumenty Gula,ktoremu i łopata nie pomozę i nadal ględzi swoje,teraz sprowadził sobie kompana do pomocy daxa:)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: