Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Z ostatniej chwili – sprawa Krzysztofa Olewnika

Posted by Marucha w dniu 2010-12-31 (Piątek)

Cytujemy za portalem Onet.pl:

„Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła dzisiaj śledztwo w sprawie śmierci Sławomira Kościuka, jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika. Decyzja nie jest prawomocna – poinformował rzecznik prokuratury Andrzej Rycharski.

Kilka dni po wyroku skazującym na dożywocie, 4 kwietnia 2008 r., Kościuka znaleziono powieszonego na prześcieradle w kąciku sanitarnym celi aresztu płockiego Zakładu Karnego.

W ramach śledztwa ostrołęcka prokuratura badała cztery wątki dotyczące okoliczności zgonu Kościuka. Ostatecznie uznała, że nie doszło do nieumyślnego spowodowania jego śmierci, nikt też nie nakłaniał go do popełnienia samobójstwa i nie pomagał mu w targnięciu się na życie. Nie stwierdzono też, aby funkcjonariusze służby więziennej nie dopełnili swych obowiązków w zakresie opieki psychologicznej, medycznej, wychowawczej, a także w nadzorze nad osadzonym.”

Dobrze się zatem stało dla wszystkich zainteresowanych, że Kościuk popełnił samobójstwo zgodnie z regulaminem, podobnie jak pozostali główni wykonawcy zbrodni zleconej przez dużo wyżej postawione osoby: Wojciech Franiewski i Robert Pazik. Już nie będzie mógł nikogo sypnąć. To doprawdy sprzyjający zbieg okoliczności, no bo cóżby innego?

Gajowy

Komentarzy 9 do “Z ostatniej chwili – sprawa Krzysztofa Olewnika”

 1. tomek said

  W tytule jest błąd w nazwisku.

 2. takto said

  Nam Polakom potrzebny jest dzis czlowiek taki jak obecny premier Rosji W. Putin czy ptrezydent Bialorusi Lukaszenko.
  Jesli nie znajdziemy takiego to wszystkie afery ktore mialy miejsce nigdy nie zostana rozwiazane i ukarane.

 3. jj said

  ŻADNA SPRAWA W WYKONANIU informacji wojskowej nie została wyjaśniona!!!!

  Dlaczego więc wszyscy się tak dziwią tej sprawie.

  Stal nierdzewna -leży w gestii wojska jako surowiec strategiczny!!!
  Wot czto.

  „samobójstwo” Sekuły także zostało umorzone po tygodniu!!1

  http://www.deportacje.eu

 4. Krzysztof M said

  Ad. 2

  „Jesli nie znajdziemy takiego to wszystkie afery ktore mialy miejsce nigdy nie zostana rozwiazane i ukarane.”

  – A co kolega chce pół Polski do mamra zapakować? :-)) Kogo na to stać?? :-)) Tu są także poważni ludzie… Więcej realizmu. 🙂

 5. Takto said

  Ad.4

  Mnie chodzi o te wielkie afery ludzi bedacych u wladzy jak FOZZ, Zelazo, PZU, ORLEN itp. Tu sa potezne pieniadze do zwrotu ale rozniez i zagrabiony nasz majatek narodowy.
  Nalezy przywrocic kare smierci za takie czyny.
  Nalezy przywrocic kare smierci za zdrade narodu Polskiego.
  40 milionowy narod musi miec jakies narzedzia obrony i odstraszania, a to jest dobra obrona.
  Nie moze byc przedawnien jesli chodzi o grabierz naszego majatku narodowego i to powinno byc scigane po calym swiecie tak jak za zbrodnie ludobojstwa.
  Zeby ci co rozkradali nasz majatek nie spali spokojnie w zadnym punkcie na ziemi.
  Ludzie tego chca, kogo sie nie spyta na ulicy to kazdy mowi o tej jedynej uczciwej i sprawiedliwej karze.

  Dlatego Polacy marza o podobnym przywodcy jak Putin czy Lukaszenko aby wreszcie zrobil porzadek i winnych tego dranstwa ukaral.

 6. Re: 5 Takto:

  Nawet, gdyby jakims cudem znalazl sie o politycznym formacie Putina, to dokladnie ci sami Polacy („wyksztalciuchy”), ktorzy marza o takim Putinie powiesiliby go na pierwszym lepszym drzewie, albo umiescili w domu wariatow…
  Generalnie Polacy w slusznej wiekszosci nie sa zdolni wyartykuowac jakiejkolwiek linii politycznej, a z grzecznosci pomijam linie ekonomiczna…
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. 166 bojkot TVN said

  http://niezalezna.pl/6090-dziwne-przypadki-w-sprawie-olewnika#comment-10830

  A kto by chcial nagrywac moment egzekucji?
  Niech dziennikarz sledczy zrobi wywiad z grupa kryminalistow po najciezszych wyrokach.
  Za kilka flaszek siwuchy i kilka sztang fajek opowiedza mu jak sie wykonuje w wiezieniach takie wyroki.

  1. Klawisz dostaje polecenie dostarczenia alkoholu i narkotykow
  2. Wiezien nie odmawia poczestunku
  3. Upija sie do nieprzytomnosci
  4. Klawisz otwiera cele…i idzie zrobic siusiu..
  5. Do celi wchodza zawodowcy i wykonuja wyrok
  6. Wraca klawisz i zamyka cele
  ………………………………………………………………………………………………………
  7. Spotykaja sie z klawiszem,aby wyplacic obiecany szmal za jego „pomoc”…
  …..i wykonuja wyrok na niewygodnym swiadku wieszajac go w lesie.

  Lustro weneckie, pt., 2011-02-18 09:18

  Komentarz pod artykułem na stonie http://niezalezna.pl/6090-dziwne-przypadki-w-sprawie-olewnika

  Dziwne przypadki w sprawie Olewnika
  Badania toksykologiczne przeprowadzone po śmierci Roberta Pazika, jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika, wykazały w jego krwi obecność leków psychotropowych. Takich leków nikt mu nie przepisał, a Pazik ich oficjalnie nie przyjmował, co wynika z dokumentów płockiego więzienia, w którego celi znaleziono powieszonego bandytę. „Gazeta Polska” dowiedziała się, że jednym z wątków śledztwa w sprawie samobójczych śmierci zabójców Krzysztofa Olewnika jest wywieranie na nich presji.

  Sprawa samobójczych śmierci w sprawie płockiego biznesmena Krzysztofa Olewnika, przejdzie do historii światowej kryminalistyki: trzech zabójców zostało znalezionych powieszonych w więziennych celach, a pilnujący jednego z nich strażnik więzienny miał się powiesić na przydrożnym drzewie.

  Alkohol, narkotyki, psychotropy

  Czarna seria rozpoczęła się 19 czerwca 2007 r. od śmierci Wojciecha Franiewskiego, herszta bandy porywaczy. Powiesił się on na bandażu w celi Aresztu Śledczego w Olsztynie, jeszcze przed jeszcze przed rozpoczęciem procesu porywaczy i zabójców Krzysztofa Olewnika.

  Pół roku przed śmiercią Franiewski pisał do sądu: „Boję się, że znajdą mnie powieszonego w celi”, sporządził również szczegółowy testament. Przeprowadzone po śmierci badania toksykologiczne krwi Franiewskiego wykazały obecność alkoholu i amfetaminy. Według opinii biegłych spożycie alkoholu oraz zażycie narkotyku prawdopodobnie nastąpiło na terenie aresztu. Możliwe, że zabronione środki
  zostały dostarczone osadzonemu przez służbę więzienną. Istotne jest również to, że kilka godzin przed śmiercią Franiewski był przesłuchiwany poza aresztem przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Prokuratorzy badają, czy Franiewski nie został poinstruowany, w jaki sposób popełnić samobójstwo. Biegły w swojej opinii napisał: „Sposób przeprowadzenia samobójstwa świadczy o świetnej znajomości anatomii człowieka. Pętla posiadała zawiązane dwa supły (praktyka niespotykana). Osadzony w ten sposób uniknął reakcji obronnych, nie szamotał się”.

  Kilkanaście dni temu poinformowano, że w akcie zgonu Wojciecha Franiewskiego podano nieprawdziwą godzinę śmierci. Ujawnił to lekarz
  pogotowia, który zeznał, że do wpisania nieprawdy zmusili go więzienni strażnicy. Jednego z nich dwa lata później znaleziono powieszonego na przydrożnym drzewie – miał on popełnić samobójstwo z powodu depresji (,,,,)

 8. 166 bojkot TVN said

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/41069,olewnik-samo-uprowadzenie-samo-zabojstwo-samo-zakopanie

  Gdy śp. Zbigniewa Wassermana zaprosili do samolotu Kaczyński z Sossinem, można już stawiać takie tezy o samo-uprowadzeniu K. Olewnika.

  Gdy śp. Zbigniewa Wassermana zaprosili do samolotu Kaczyński z Sossinem można już stawiać takie tezy o samo-uprowadzeniu K. Olewnika, ponieważ Pani Kempa i Pan Dera są zajęci sprawami stricte politycznymi i organizacyjnymi. Patologia władzy to nie jest zjawisko nowe, a istnieje ponieważ bandzior z okrągłego stołu J. Kaczyński w wyrafinowany sposób uniemożliwia z pomocą swych protektorów powołanie normalnego ugrupowania prawicowego i patriotycznego. Ja zrozumiałem ten jego cwancyk, gdy w 3 miesiące od zamachu stanu który on nazywa „zostali zdradzeni o świcie” zjawił się pod Krzyżem manifestując niejako swoją polskość z którą ma tyle wspólnego co Palikot z wiarą.

  Przypomnę tylko dwa zasadnicze elementy na podstawie których opieram swe tezy. Pierwszy element to Petycja nr 1248/2007 do Parlamentu Europejskiego. Kaczyński, Wojciechowski i cały PiS przyzwala na okradanie rolników przez swych dawnych kolesiów z AWS czyli PO. Co kradną ich kryminalni ziomale ? Otóż dwie sprawy zasadnicze dopłaty rolnicze i zabytki wpisane do Rejestru Zabytków na takiej samej zasadzie jak kiedyś najeźdźca rabował Polaków uniemożliwiając normalną egzystencję poprzez zabór bieżących dochodów i zabór rzeczy cennych aby zniewolić Naród wydając oczywiście stosowny dokument aby było zgodnie z prawem. Prawem bandziorów i zbrodniarzy u władzy. Oczywiście Wojciechowski zabierał głos na forum Parlamentu Europejskiego ale problem tkwi zawsze w szczegółach. Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego masowo produkuje się w Radio Maryja natomiast zaniedbuje swoje obowiązki w Brukseli i Strasbourgu. Propaganda polegająca na tym, że Wojciechowski dba o rolników w Polsce jest zdumiewająca i posunięta do granic absurdu, ponieważ Polska to taki kraj w Unii gdzie; gdy myli się urzędnik wsadzają do więzienia rolników.

  Pragnę przypomnieć, że zatajanie prawdy to kłamstwo, a społeczne środki przekazu zgodnie z nauką Kościoła nie mogą być elementem dezinformującym społeczeństwa poprzez zatajanie istotnych informacji publicznie dostępnych. Wojciechowskiemu jednak nie przeszkadza aby z inicjatywy tego który wyśmiewał się wraz Kwaśniewskim z Jana Pawła II podpisywać razem petycję poparcia dla Izraela w sprawie niepodległości Palestyny pomimo, że Izrael nie jest członkiem Wspólnoty Europejskiej.

  Janusz Wojciechowski jako Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego nigdy na poruszył na forum Komisji Rolnictwa PE spraw okradania rolników w Polsce i zamykania ich do więzień gdy myli się urzędnik mimo, że tę funkcje pełni już drugą kadencję od czasu wejścia Polski do Unii. Wcześniej co niewielu wie to właśnie za sprawą Wojciechowskiego jako Prezesa PSL zostały wynegocjowane warunki przystąpienia w Wspólnoty, które przedstawiał J. Kalinowski. Dodam, że Zbigniew Kuźmiuk był prominentnym działaczem PSL opcji okradania rolników przez zaniechania zanim na stałe związał się z Jarosławem Kaczyńskim w pseudo-opozycji i pseudo-krytyce władzy aby pozostawać przy korycie i garnuszku społeczeństwa.

  Treść Petycji nr.1248/2007 jest dostępna tutaj: (. ..)

  Drugim elementem tezy jest działalność organizacji legalnie działających w Polsce. Współpraca z nimi to fikcja, a najlepszym przykładem to dwa wnioski. Pierwszy to wniosek do śp. L. Kaczyńskiego o delegalizację partii o charakterze kryminalnym tj. Platformy Obywatelskiej, a drugi wniosek do członków Zgromadzenia Parlamentarnego w Polsce o postawienie Tuska, Klicha, Millera i Janickiego przed Trybunałem Stanu za spełnione groźby karalne i śmierć dwóch Prezydentów RP.

  Na pierwszy wniosek otrzymaliśmy odpowiedź z którą się nie zgadzamy ponieważ, Prezydent posiada Konstytucyjne prawo zwrócenia się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie działalności partii politycznej jako gwarant przestrzegania zasady demokratycznego państwa prawnego wyrażonego w definicji na podstawie prawa i w granicach prawa.. Mocnym argumentem uzasadniającym wniosek było stanowisko Parlamentu Europejskiego potwierdzając i uznając poważne naruszenia prawa unijnego w przedmiocie Wspólnej Polityki Rolnej. Parlament nawet wystosował Notę Dyplomatyczną do Rządu w Polsce w tej sprawie.

  Wniosek dostępny tutaj: (…..)

  Drugiego wniosku o pociągnięcie przed Trybunał Stanu J. Kaczyński zabronił rozdawać parlamentarzystom mimo, że nie są to jego osobiste środki finansowe dzięki którym funkcjonuje Klub Parlamentarny w Sejmie, a środki na ich działalność pochodzą od nas Polaków i czynić tak nie powinien.

  http://rafzen.wordpress.com/2010/11/12/trybunal-stanu/

  Kończąc pragnę uzupełnić i podsumować. Nie tylko ja, moje środowisko jest represjonowane przez bandziorów z okrągłego stołu. Najlepszym przykładem niech będzie rodzina Państwa Olewników. Dlaczego oni ? To rodzina o tradycjach lewicowych w przeciwieństwie do nas i dlatego można w miarę obiektywnie stwierdzić na ich przykładzie oraz naszym, iż kryminalizacja władzy w Polsce jest możliwa ponieważ partie polityczne obecne w Sejmie na kryminalizację władzy przyzwalają. Ostatnio nie zdziwiło mnie, że powrócono do wersji samo-uprowadzenia ich syna. Ta teza sama się uzasadnia przez liczne samobójstwa kluczowych świadków i posiada ostateczne orzeczenie w tej sprawie. Jeżeli było samo-uprowadzenie to także doszło do samobójstwa i samo-zakopania.

  Jak również sam sobie jestem winny. Mogłem nie pisać Petycji to nie poszedłbym siedzieć. Prawda że to ma sens także w uzasadnieniu terroru społecznego stosowanego już na szeroką skalę za sprawą Święta Niepodległości.

  Rafał Gawronski

 9. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2011-11-30 (środa) @ 12:17:02

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/41069,olewnik-samo-uprowadzenie-samo-zabojstwo-samo-zakopanie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: