Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Mietek o Niemiecka dziennikarka opowiad…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Telewizja Polska zdejmie „Warto rozmawiać” Pospieszalskiego

Posted by Marucha w dniu 2011-01-01 (Sobota)

Dostaję mnóstwo listów z wyrazami poparcia, po decyzji zarządu Telewizji Polskiej o zdjęciu programu „Warto rozmawiać” – powiedział KAI Jan Pospieszalski. Dodał, że program ten będzie emitowany do końca lutego, a później zostaje wycofany z ramówki TVP.

Pospieszalski informuje, że wiadomość o zdjęciu programu „Warto rozmawiać” z końcem lutego 2011 r. przekazała mu tuż przed świętami Iwona Schymalla, stojąca na czele telewizyjnej jedynki. „Poinformowała naszą redakcję – wyjaśnia Pospieszalski – że decyzja została podjęta na szczeblu zarządu. Dodała, że jej zdaniem telewizja publiczna nie powinna rozstawać się z taką osobowością. Jednocześnie – na najbliższe dwa miesiące – program „Warto rozmawiać” został przesunięty ze środy na wtorek o godz. na godz. 23.20.

Pospieszalski informuje, że wczoraj odbył rozmowę z Pawłem Paluchem członkiem zarządu TVP, który oficjalnie przekazał mu decyzję o zdjęciu programu z końcem lutego, argumentując względami marketingowymi i niezadowalającą oglądalnością. [Warto dodać, że program był celowo nadawany w b. późnych godzinach wieczornych, czy raczej nocnych. – admin]

„Rozmowa była nadzwyczaj kurtuazyjna, prezes Paluch przyznał jednak, że głosował, aby program zdjąć, ponieważ badania są niekorzystne. Pokazują, że wartość marketingowa programu obniża się” – mówi Pospieszalski. Dodaje, że „prezes dał mi do zrozumienia, że mam możliwość powrotu do TVP z nowym programem”. [Najlepiej z „Tańcem na linie z gwiazdami” – admin]

„Nie rozumiem dlaczego po narzędzia, jakimi są badania marketingowe sięga się wtedy by usprawiedliwić likwidację programu, a nie posłużono się tymi badaniami, aby ewentualnie program poprawić, kiedy był na to czas” – komentuje decyzję zarządu TVP Pospieszalski.

„Opowieści o tym, że spada audytorium mojego programu nie przyjmuję do wiadomości – dodaje – gdyż podczas ostatnich kilkunastu miesięcy miejsce programu w ramówce zmieniano ośmiokrotnie, w tym raz antenę z dwójki na jedynkę.

Pospieszalski wskazuje że prawdopodobnie jedną z przyczyn likwidacji programu „Warto rozmawiać” mógł być tzw. raport Jacka Snopkiewicza, który jest osobą z układu PZPR-owskiego.

Autor programu informuje, że otrzymuje obecnie mnóstwo listów i maili z poparciem. Pochodzą one także od ludzi przeciwnych opcji, m.in. od prof. Wojciecha Sadurskiego czy Zbigniewa Hołdysa. „Osoby te, które wielokrotnie bywały w programie, potwierdzają, że zarzuty niesprawiedliwego udzielania głosu czy tzw manipulacji są całkowicie bezpodstawne” – wyjaśnia Pospieszalski. Dodaje, że mnóstwo głosów wsparcia otrzymuje kolegów dziennikarzy, ale też kapłanów, ludzi nauki, i od zwykłych ludzi z Polski oraz ze środowisk polonijnych. Także od byłych działaczy „Solidarności”.

Z protestem przeciwko likwidacji programu „Warto rozmawiać” wystąpiło m. in. Stowarzyszenie Godność zrzeszające na Wybrzeżu byłych działaczy Solidarności i więźniów politycznych z lat 1980–89.

Za: eKAI
Za: http://www.bibula.com/?p=29884

Program Jana Pospieszalskiego był najprzyzwoitszym programem w polskojęzycznej telewizji i admin już od wielu miesięcy zastanawiał się, kiedy go rządzące szumowiny zdejmą z anteny. Ma już odpowiedź na swoje pytanie.
A rządzące szumowiny nie dbają już nawet o zachowanie jakiegoś listka figowego, tylko świecą bezczelnie w oczy swoją gołą dupą pawiana.

Jedna odpowiedź do “Telewizja Polska zdejmie „Warto rozmawiać” Pospieszalskiego”

 1. kosak0 said

  pani Iwona z bardzo polsko brzmiacym nazwiskiem;wole nie znac nazwisk jej szefow bo zwymiotuje

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: