Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

W Polsce działa groźna sekta neonazistów

Posted by Marucha w dniu 2011-01-02 (Niedziela)

Od kilku lat działa w Polsce groźna sekta Kościół Twórcy, skupiająca neonazistów. Jej członkowie głoszą prymat białej rasy i uważają, że musi nastąpić Święta Wojna Rasowa. Swoje tezy propagują w internecie. – Strony internetowe Kościoła Twórcy mogą inspirować do przemocy na tle rasowym – ostrzega w rozmowie z portalem tvp.info Marcin Kornak ze stowarzyszenia antyfaszystowskiego „Nigdy Więcej”. [Chodzi o żydowskie stowarzyszenie, które sprawia, iż „neonaziści” na jego tle wyglądają jakoś bardziej sympatycznie – admin]

Kościół Twórcy powstał w USA w 1973 roku. Założył go Ben Klassen, aktywny rasista, autor „Biblii Białego Człowieka”, którą po dziś dzień posługują się członkowie sekty. Następca Klassena, Matt F. Hale, odsiaduje wyrok za usiłowanie zabójstw. W co wierzą członkowie sekty? Ich ideologia jest twórczym rozwinięciem poglądów Adolfa Hitlera. Wierzą w wyższość białej rasy. Uważają, że musi nastąpić RAHOWA (RAcial HOly WAr – ang. Święta Wojna Rasowa), aby usunąć ze świata Żydów, Murzynów i inne rasy „błotne”. Największym grzechem są kontakty seksualne z przedstawicielami innych ras.

Sekta nieoficjalnie funkcjonuje w Polsce od pierwszych lat XX wieku. [Jak to możliwe, skoro sekta powstała w 1973 roku? – admin]
– Pierwsze grupki zaczęły wtedy używać szyldu „Kościoła” w faszystowskich gazetkach. Z czasem w internecie pojawiły się witryny polskich oddziałów Kościoła Twórcy, a jego logo zaczęło pojawiać się podczas manifestacji skrajnej prawicy w różnych miastach – relacjonuje Marcin Kornak. Najbardziej znane demonstracje z udziałem członków Kościoła Twórcy odbyły się w maju 2005 roku w Rybniku i Sandomierzu.

– Niepokój mogą budzić związku członków „Kościoła” z politykami – dodaje Marcin Kornak. W 2003 roku w opolskim biurze ówczesnego posła Jerzego Czerwińskiego (wybranego z list LPR) działacze polskiego Obozu Narodowo-Radykalnego spotkali się z przedstawicielami Kościoła Twórcy z USA.

Z kolei Mateusz Piskorski, poseł Samoobrony w latach 2005-2007, były działacz odwołującego się do neopogaństwa stowarzyszenia „Niklot”, przeprowadził w 1999 roku wywiad z Mattem F. Halem. Rozmowa ukazała się w „Odali”, piśmie uznawanym przez organizacje walczące z neofaszyzmem za rasistowskie. Dziś Mateusz Piskorski mówi, że wywiadu sobie nie przypomina. – Przeprowadzałem dziesiątki wywiadów z osobami z różnych stron barykady politycznej – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info. Dodaje, że Kościołem Twórcy zajmował się, ale naukowo jako politolog na Uniwersytecie Szczecińskim.

Ilu członków liczy sekta? Nie wiadomo, bo nie starała się o oficjalne zarejestrowanie swojej działalności.
– Kościół Twórcy nie ubiegał się o wpis do rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych – informuje rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Zdaniem Marcina Kornaka, w kilku polskich miastach mogą funkcjonować niewielkie grupy. Uważa, że mimo to „Kościoła” nie można lekceważyć.
– Jego strony internetowe mogą inspirować do przemocy. Po 1989 roku mieliśmy w Polsce ponad 50 zabójstw na tle rasowym – przypomina. Dodaje, że na stronach internetowych sekty można było znaleźć gry i łamigłówki, z których dzieci miały uczyć się, jak kolorować swastykę i rozpoznawać swoich nieprzyjaciół, czyli Żydów i Murzynów.

Dlaczego policja nie blokuje stron? – Neonazistowskie strony, choć w języku polskim, znajdują się na serwerach w krajach, gdzie propagowanie takich treści nie jest zabronione – wyjaśnia podinspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Autor: Wiktor Ferfecki
http://wiadomosci.onet.pl/

My co prawda znamy o wiele groźniejszą sektę, której działalność przejawia się czymś więcej, niż tworzeniem stron internetowych – np. zrujnowaniem polskiej gospodarki, odebraniem Polsce suwerenności, szerzeniem nienawiści do katolicyzmu w mediach, mordami politycznymi, szkalowaniem Polski na forum międzynarodowym… – ale, jak wszyscy wiemy, ta sekta podlega szczególnej ochronie. – admin

Najlepsze zdjęcia 2010

Komentarzy 6 do “W Polsce działa groźna sekta neonazistów”

 1. Student said

  http://www.empik.com/pola-laska,prod12330097,ksiazka-p?gclid=CKbp7uzVm6YCFRgz3godmzH9oQ

  Czytał ktoś ??

 2. Bogdan said

  Ad 1 – Pan tu musi byc od niedawna. To jest stwierdzenie, prosze Pana.

 3. — Kazda przyczyna musi urodzic skutki . Daj Panie Boze , niech sie dzieci diabla boja skutkow jakie zla przyczyna wywoluja .

 4. pV said

  Buhahaha, newsy sprzed lat. nawet TVN jakiś programik o nich robił. Śmiech – ta cała groźna sekta to maks. kilkanaście osób w skali kraju, nawet porządnej strony nie mają.
  Swoją drogą to dlaczego system nie gnębi anarchistów,otwarcie deklarujących swoją wrogość do państwa jako takiego?
  Czołowy lubelski anarchol w swoim komiksie zawarł hasło:
  „Wojtyła ty zmoro – umrzesz jak Aldo Moro”
  Czyż nie piękne wolnościowo-pacyfistyczne hasło?

 5. Student said

  Jestem tu od dość dawna. Ostatnio po prostu nie mam czasu na czytanie wszystkiego.

 6. Kampfgruppe said

  Kto bardziej działa na szkodę obywateli >?
  Odpowiedzcie sobie sami , ale najpierw zgromadźcie dowody.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: