Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (68 – …
  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  szwaby płacić ! o Kaczyński nie jest żadnym…
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Ale dlaczego? o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kontrowersyjna historia Chazarów

Posted by Marucha w dniu 2011-01-03 (Poniedziałek)

The Controversial Story Of The Khazars
http://www.fourwinds10.com/siterun_data/history/zionism/news.php?q=1276360998
Tłumaczyła Ola Gordon

Pomiędzy wschodem a zachodem: ekspansja chazarskiego imperium

O grupie ludzi znanych pod nazwą Chazarów rzadko się mówiło i prawie nigdy nie byli przedmiotem dyskusji poza kręgami naukowymi, szczególnie zainteresowanymi historią Żydów, aż do 1976 roku kiedy opublikowano kontrowersyjną książkę Trzynaste plemię (The Thirteenth Tribe) żydowskiego filozofa i krytyka społecznego, Arthura Koestlera (1905-1983).

Ale niezależnie od Koestlera (którego praca nigdy nie była znana wcześniej), mieszkający w Kanadzie pisarz żydowskiego pochodzenia, Michael Bradley, w roku 1978 wydał pracę The Iceman Inheritance (Dziedzictwo człowieka lodu), potem jej kontynuację Chosen People From the Caucusus (Naród wybrany z Kaukazu), w których (razem) postawił tezę, że współcześni ludzie znani jako Żydzi pochodzili od Chazarów i że, rzeczywiście, Chazarowie mogli prześledzić swoje początki do neandertalczyków.

Witryna Bradleya http:///www.michaelbradley.info opisuje wyniki jego badań zawarte w drugiej książce, autor skupia się na dwu odrębnych grupach ludzi pochodzących z gór Kaukazu Bliskiego Wschodu: biblijnych Hebrajczyków, którzy wyszli z południowego Kaukazu w latach 3000-2000 pne, by zaatakować Palestynę, oraz północno-kaukaskich „Chazarów,” którzy około 740 rne przeszli na judaizm.

Inwazje Mongołów wypędziły Chazarów do środkowej i wschodniej Europy, a ich potomkowie stanowią ogromną większość nowoczesnego żydostwa [temat o który spierali się historycy zarówno żydowscy jak i nie-żydowscy], sugerując że, na ironię, tylko mała liczba obu ludów uważana jest za „Żydów,” choć nie mają one ani bezpośredniego, ani genetycznego związku ze sobą, poza tym, że mają wspólne neandertalskie pochodzenie z gór Kaukazu, w bardzo odległej i starożytnej przed-judaistycznej przeszłości.

Bradley twierdzi, że ludy i kultury pochodzące z gór Kaukazu (znanego schronienia dla późnych społeczeństw neandertalskich) w czasach proto-historycznych i historycznych, pozostały wysoko inteligentne, bardzo agresywne i niedostosowane pod względem psychoseksualnym (promujące wysoki poziom spójności grupowej). Te wady, jak twierdzi Bradley, wyjaśniają przetrwanie biblijnych Hebrajczyków wbrew wszystkiemu oraz  nadmierny wpływ społeczny nowoczesnych zachodnich Żydów.

Bradley twierdzi, że nie ma żadnej mistyki ”wybranego narodu.” „Monoteizm”, czysto męskie i abstrakcyjne bóstwo, to zaledwie wynik neandertalskich lodowcowych adaptacji fizycznych i umysłowych lub „wadliwych adaptacji.” Udowodniona neandertalska spójność grupowa, oraz skrajna agresja, razem stworzyły perspektywę zaciętego, ograniczonego „wybranego narodu.” Połączenie kulturowe dwóch oddzielnych linii „Żydów” od XVI wieku odgrywało ważną rolę w rozwoju cywilizacji zachodniej, a więc w formowaniu obecnego profilu kulturalnego całego świata.

Bradley twierdzi, że unikalny wysoki poziom ciągłej neardentalskiej agresji, utrwalonej przez etniczny zakaz małżeństw mieszanych, jest odpowiedzialny za odgrywanie głównej roli tych, którzy nazywają się Żydami w odkryciu i podboju Ameryki, w transatlantyckim handlu czarnymi Afrykańczykami jako niewolnikami, oraz w kulturowej kolonizacji nie-białych przez Zachód. Rola ta była zbyt często zniekształcana i kamuflowana przez głośne lamenty o „antysemityzmie”.

Bradley pisze dalej o własnych badaniach i wynikającej z nich kontrowersji, która wybuchła gdy liczne media (i źródła żydowskie), wcześniej chwaliły jego prace na temat neandertalczyków, zdały sobie sprawę z tego, że jego prace wskazywały na neandertalskie pochodzenie żydowskiego narodu.

„Żydowscy” Aszkenazyjczycy pochodzili z regionu znanego późnym neandertalczykom, z gór Kaukazu i okolicznych rosyjskich stepów. Niektórzy z typowo „żydowskimi” wadami fizycznymi byli oczywiście bardzo szczątkowo neandertalscy, głównie niski wzrost i pulchna budowa ciała, bardzo niskie i o dużych piersiach kobiety, wyjątkowo owłosieni mężczyźni ze skłonnością do krzaczastych brwi, i duże haczykowate nosy występujące u obu płci. Wielu Żydów aszkenazyjskich ma drobno kręcone włosy barwy ciemnej czerwonawej, brązowej lub w kolorze mahoniu.

Wśród „Żydów” aszkenazyjskich istnieje również genetyczna cecha twarzy w kształcie dzioba, nie tylko haczykowate nosy i duże usta (na więcej sposobów niż jeden), które „okrywają” dolną część twarzy. Dobrze znanymi i ładnymi przykładami są Barbara Streisand i Julia Roberts, wykazującymi jak atrakcyjna może być ta wada genetyczna. Ale to nie są fizyczne wady „semickie.” Są to fizyczne cechy neandertalskie. I być może wśród Aszkenazyjczyków zachowały się jakieś neandertalskie emocjonalne wady wraz z fizycznymi.

Ich aspirowanie do „narodu wybranego” jest typową neardentalską obsesją wewnątrzgrupową, która faktycznie jest predyspozycją genetycznie rasową przeciwko wszystkim ludziom. Jest to genetycznie określona mentalność „my przeciwko im”. Ich wyższy poziom znanej neandertalskiej agresji przeciwko obcym odpowiada za ich nieproporcjonalny wpływ społeczny gdziekolwiek osiedlili się na zachodzie… Jako grupa, Żydzi aszkenazyjscy wykazują się trwałymi wadami neandertalskimi, najsilniejszymi wśród żyjących ludów kaukaskich, z powodu zakazów małżeństw mieszanych. Ich neandertalskie geny trzymane były „w rodzinie.” Te neandertalskie geny nie zniknęły na skutek małżeństw mieszanych tak bardzo, jak wśród innych ludów kaukaskich.

Pochodzenie dzisiejszych aszkenazyjskich „Żydów” z rosyjskich stepów nie było wyłącznie teorią opartą na satyrze średniowiecznych chrześcijańskich, islamskich i żydowskich kronikarzy. Była to twarda i celowa rzeczywistość historyczna, oparta na lingwistyce i dowodach archeologicznych.

I w przypadku The Iceman Inheritance, moją niewybaczalną zbrodnią było to, że do innych dowodów dodałem bardziej przekonywujące dane antropologiczne. Te „dane” były czymś, co każdy faktycznie mógł zobaczyć przyglądając się po prostu licznym północno amerykańskim „Żydom.”

Jak mówi Bradley, dziedzictwo neandertalskie współczesnego narodu żydowskiego wyjaśnia ich problemy nie tylko w związku z prawdziwym narodem Palestyny, lecz także z innymi na tej planecie. Pisze on:

„To niefortunne połączenie wysokiej agresji z tendencją do niestabilności emocjonalnej i histerii, kiedy czują się zdenerwowani lub zagrożeni. . . co jest cały czas, gdy nie mają absolutnej kontroli. I nawet wtedy są aroganccy i zaniepokojeni. Etnicznym symptomem tej chwiejności emocjonalnej jest żydowska skłonność do hipochondrii. Nawet oni nie mogą (jeszcze) kontrolować śmierci. To niefortunne połączenie wysokiej agresji w połączeniu z tendencją do niestabilności emocjonalnej i histerii, okazało się być niebezpieczną i tragiczną sytuacją w dziejach Zachodu. Ich agresja zachęca do ciągłych żydowskich prób kontroli społeczeństw, podczas gdy niestabilność emocjonalna większości Żydów, utrudnia racjonalnie odróżnienie pomiędzy uzasadnioną krytyką społeczną przez ich nie-żydowskich sąsiadów oraz atakami na nich.

Niewrażliwi nawet wobec obiektywnej obawy o nadmierny żydowski wpływ na społeczeństwa, oraz reagujący z histeryczną agresją na każdy taki rzekomy „atak” na ich zachowanie i zarzuty ze strony nie-Żydów by je ograniczyć, Żydzi zawsze prowokowali przemoc wobec samych siebie. A potem, z dużą satysfakcją emocjonalną, czują się ofiarą i przypisują sytuację wrodzonemu „antysemityzmowi” wśród swoich sąsiadów.

Za http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

 

Komentarze 43 do “Kontrowersyjna historia Chazarów”

 1. aga said

  http://piotrbein.wordpress.com/2010/12/19/wprowadzenie-do-historii-chazarow/

 2. MatkaPolka said

  Koestler twierdzi coś zupełnie innego niż Bradley
  Chazarzy powstali w wyniku inwazji Hunów (Mongołów) na obszary Słowiańskie
  Przyjęli Judaizm, a nie Chrześcijaństwo (rabin otruł zmierzającego na dysputę biskupa i przekonał Khana do Judaizmu).

  The Thirteenth Tribe By Arthur Koestler Khazar Jews ( 13 Plemię – Artur Koestler.
  The revelation of another jewish hoax
  Finally Available To ALL – Absolute Historical Proof : Jews are not originate from Palestine! They are not „descendants” of the mythic Jews of the Bible! The information that the Zionists wants to put the lid on! The fact that over 90% of those today calling themselves „Jews”, are actually descendants of the Khazar people, originating from southern Russia:. Jews from Eastern Europe and Western Asia were descended from Mongolians and other Asiatic peoples who had adopted Judaism as their „religion” over 1,000 years ago and had become know as „Jews

  http://abbc.net/koestler/index.htm RADIO ISLAM

  http://www.khazaria.com/ A Resource for Turkic and Jewish History in Russia and Ukraine –
  w.revisionisthistory.org/talmudic.html Truth about the Talmud: Racist, Rabbinic Hate Literature
  w.revisionisthistory.org/pope1.html – Jews and Christians Living in the Same Place
  w.revisionisthistory.org/wash.html The Jewish Mentality
  w.revisionisthistory.org/revisionist15.html Pope Benedict and Judaism

  ŻYDZI NIE SĄ SEMITAMI – ZARZUT ANTYSEMITYZMU JEST BEZSENSOWNYM ZLEPKIEM ZNACZENIOWYM. Słowo ANT-YSEMITYZM powinno być wykreślone ze wszystkich słowników I zastąpione właściwym znaczeniem tego słowa, naturalnego odruchu sprzeciwu wobec hucpy, zbrodni, złodziejstwu, a wiec bardziej oddającym naturę problemu – ANTY-BANDYTYZN

  w.come-and-hear.com/dilling/p_chapt04.html

  The Kol Nidre – Swearing Falsely

  The Bible teaches:
  „And ye shall not swear by name falsely … neither lie one to another … I am the Lord” (Leviticus 19:11,12, etc.).
  One of the handiest devices provided by the Talmudic „Sages” to offset Moses’ laws against swearing falsely, is found in the Talmud book of Nedarim (Vows), and is put into practice yearly in every synagogue across the world as the „Kol Nidre” (all vows). (See Exhibit 171)
  The text of the Kol Nidre may be found in the Jewish Encyclopedia [Exhibit 303]. Three times the Cantor, to a tune that sounds like the melodious grief of all ages, pompously intones the words: „All vows, obligations, oaths … whether called ‚konam,’ ‚konas,’ or by any other name, which we may vow or swear, or pledge, or whereby we may be bound, from this Day of Atonement until the next (whose happy coming we await), we do repent. May they be deemed absolved, forgiven, annulled, and void and made of no effect The vows shall not be reckoned vows; the obligations shall not be obligatory; nor the oaths be oaths.”

  DLACZEGO ŻYDZI SADZA ZE ŻYDOSTWO LICZY SIE PO MATCE ?? !!!

  Jest to twierdzenie BEZDENNIE GŁUPIE, PROSTE i SKUTECZNE w tej wielo wiekowej HUCPIE.

  TZW ZYDOSTWO OD MATKI; to NAJDZIWNIEJSZY KONCEPT RELIGIJNO RASOWY !!! w tej pokręconej, niespójnej religii.

  To najbardziej przewrotny i zakłamany koncept w Judaizmie tak dobrze ilustrujący te fałszywą religie.

  Żydzi twierdzą, że zawsze wiadomo, kto jest matka dziecka natomiast nie zawsze wiadomo kto jest ojcem – dlatego tez liczą żydostwo po matce. To bardzo stary koncept wywodzący się jeszcze z czasów kiedy kobiety kannanejskie zmuszane były do prostytucji; miały oddawać posługi każdemu przejeżdżającemu na wielbłądzie, a pieniądze oddawać na ŚWIĄTYNIE JEROZOLIMSKĄ.

  Stąd tez koncept – „Żydostwa po matce” – bo jak twierdza Rabini wiadomo kto jest matką, ale nie zawsze wiadomo kto jest ojcem. Takie tłumaczenie zakłada, że każda kobieta jest prostytutką– super dziwna koncepcja religijna.

  Pokutuje to do dzisiaj – kobiety w ortodoksyjnych domach żydowskich są golone na łyso ( aby nie nęcić innych mężczyzn) i noszą peruki.

  Jak to możliwe, ze w tej patriarchalnej religii jaka jest Judaizm kobieta ważniejsza była od PATRIARCHATU ??? Ważniejsza od proroków, od pism , od Talmudu i mesjasza ? Kobieta w Żydostwie ma drugorzędne znaczenie..

  Skąd się wzięła ta pierwsza CHINSKA ŻYDOWKA – od Abrahama czy od Mao Tse Tunga, która urodziła pierwszego100% czystego „prawdziwego” chińskiego Żyda ???

  Jeśli nawet potomek Abrahama miał żonę Chinkę to przecież Chinka nie urodziła Żydówki tylko Chinkę – to wg koncepcji żydostwa po matce. A ta Chinka również nie mogła urodzić Żydówki tylko Chinkę. TO SAMO DOTYCZY OCZYWIŚCIE – POLKI, UKRAINKI, ROSJANKI , Niemki ….

  A co z tymi żydowskimi dziećmi z nieprawego loża, z nierządu w świątyni jerozolimskiej lub burdelu w Telaviwje, lub z ofiarami przemarszu wojsk radzieckich? Czy to tez 100% Żydzi?

  Super dziwne jest rozważanie o Procentowym Żydzie
  FRACTIONAL JEW CONCEPT

  Czy to Żyd czy Nie-Żyd ???

  Czy Żyd po ojcu to 1/2, 1/3, 1/4, 1/10, Żyda – czy tez cały Żyd, czy to gorszy, czy lepszy Żyd ??
  Czy to biały czy czarny Żyd ????

  A co jeśli bogobojny Żyd ma trzy żony Żydówki – Chinkę, murzynkę z Etiopii, Ukrainke – które dziecko jest najbardziej Żydem i w ilu procentach – 50%, 90%, 100%, 200% ???

  Od ilu procent żydostwa zaczyna się żydostwo od 10% od 25% …

  Czy 10% Żyd musi przez 10 pokoleń dochodzić do 100%-owego żydostwa?

  200% procentowego Żyda może zapewne spłodzić jedynie „Motherfucker”.

  w.sacred-texts.com/jud/talmud.htm The Babylonian Talmud Translated by Michael L. Rodkinson

  w.come-and-hear.com/dilling/dcontents.html#foreword – TALMUD
  THE JEWISH RELIGIONITS INFLUENCE TODAY – ELIZABETH DILLING
  Formerly Titled THE PLOT AGAINST CHRISTIANITY

  Po odjęciu z Judaizmu uzurpacji do Biblii i Kabały zostaje kult Fallusa, dziedzictwo po „matce naturze” i wrogi do otoczenia i sąsiada Talmud.

  Kto jest żydem? Midrasz numer październik 10 (114) z 2006 r.

  Helise Lieberman rozmawia Ewa Koźmińska-Frejlak – zwierzenia schizofreniczki – amerykanki, która osiadła w Polsce, aby uczyć się żydostwa
  Jaka jest, więc twoja tożsamość?
  Czuję się amerykanką, żydówką, Europejką, a także jakoś Polką. Brzmi skomplikowanie, ale lubię swoją pozycję, bo daje mi ona bardzo interesującą perspektywę

  biblebelievers.org.au/factindx.ht „Am I therefore become your enemy, because I tell you the truth?” Galatians 4:16.
  „FACTS ARE FACTS”
  The historic facts revealed here for the first time provide incontestable evidence that their continued suppression will prove inimical to the security of the nation, the peace of the world, the welfare of humanity, and the progress of civilization. in his „History of the Jews” Professor H. Graetz states
  Since the conquest of the Khazars by the Russians and the disappearance of the Khazar Kingdom the language of the Khazars is known as Yiddish. for about six centuries the so-called or self-styled „Jews” of eastern Europe have referred to themselves while still resident in their native eastern European countries as „Yiddish” by nationality „The Talmud Unmasked, The Secret Rabbinical Teachings Concerning Christians”, was written by Rev. I.B. Pranaitis, Master of Theology and Professor of the Hebrew Language at the Imperial Ecclesiastical Academy of the Roman Catholic Church in Old St. Petersburg, Russia. The Rev. Pranaitis was the greatest of the students of the Talmud. His complete command of the Hebrew language qualified him to analyze the Talmud as few men in history, When the word „Jew” was first introduced into the English language in the 18th century its one and only implication, inference and innuendo was „Judean.” However during the 18th, 19th and 20th centuries a well-organized and well-financed international „pressure group” created a so-called „secondary meaning” for the word „Jew” among the English-speaking peoples of the world. This so-called „secondary meaning” for the word „Jew” bears no relation whatsoever to the 18th century original connotation of the word „Jew”. It is a misrepresentation.
  The „secondary meaning” of the word „Jew” today bears as little relation to its original and correct meaning as the „secondary meaning” today for the word „camel” bears to the original and correct meaning of the word „camel”, or the „secondary meaning” today for the word „ivory” bears to the original and correct meaning of the word „ivory”. The „secondary meaning” today for the word „camel” is a cigarette by that name but its original and correct meaning is a desert animal by that ancient name. The „secondary meaning” of the word „ivory” today is a piece of soap but its original and correct meaning is the tusk off a male elephant.

  KIM SA ZYDZI – NAGRODA NOBLA ZA PRAWIDŁOWĄ DEFINICJE ZYDA !!!!

  • Z punktu widzenia socjologicznego -to grupa w sobie i sama dla siebie
  • Z punktu widzenia prawa kryminalnego – to przestępczość zorganizowana
  • Z punktu widzenia bankowego – to jeden wielki szwindel – w tym tkwi potęga Żydów i tajemnica sukcesów biznesowych – ale to łatwo zmienić wprowadzając inny system bankowy
  • Z punktu widzenia religijnego – to dzieci szatana nie mający nic wspólnego z biblią
  • Z punktu widzenia prawa międzynarodowego – grupa przestępcza odpowiedzialna za zbrodnie ludobójstwa – które nie będą przedawnione
  • Z punktu widzenia etnicznego i antropologicznego – to Chazarzy – Hunowie i Mongołowie
  • Z punktu widzenia medycznego – to grupa chorych psychicznie żyjąca we własnym przez siebie stworzonym świecie iluzji – Schizofrenia i mitomania
  • Z punktu widzenia językowego i semantycznego słowo ŻYD – wzajemne zaprzeczające sobie pojęcia – TO OKSYMORON

  JUDAIZM osiedlał się , współżył i PASOŻYTOWAŁ na narodach gospodarzy
  SYJONIZM wnika, penetruje, struktury państwowe i narodowe – niszczy i rozwala je od środka

  Syjonizm to mimikra komunizmu jest największym zagrożeniem dla narodów świata – Polski, USA, Kanady , Rosji ,Niemiec..-

  „Zostanie wszak po nas pustynia czerwona – lecz dzisiaj panowie to MY”

  Syjonizm spenetrował i zniszczył również Żydostwo!!!

  SYJONIZM SPLUGAWIŁ KILKA PODSTAWOWYCH POJĘĆ

  • Religie – chrześcijańską i żydowską
  • Pieniądz – jego funkcje społeczną i prawa i wartość. Przejął centralny system bankowy
  • Ruch robotniczy i dążenie do sprawiedliwości społecznej – Komunizm, Solidarność w Polsce
  • Kapitalizm – niszcząc klasę średnia zmieniając w monopol żydowskich korporacji
  • Prawo – prawo jednostki i narodu
  • Moralność – zastępując prawa naturalne i boskie Sodomą i Gomorą

 3. Wojwit said

  A ja bym nie negował tez zawartych w tym artykule o pochodzeniu chazarskich żydów. Proszę zwrocić uwagę, że u nich w pewnym wieku (w drugim – trzecim roku życia) występuje widoczny (lecz często zanikający z wiekiem) prognatyzm oraz pozostałe cechy neandertalskie wyszczególnione przez autora artykułu. Do tej pory myślałem, ze jest to skutek domieszki krwi murzyńskiej na pewnym etapie historii, ale powyższa teza bardziej pasuje do żydów aszkenazyjskich.
  Co do cech mongolskich – raczej nie uważam tej scieżki za słuszną. Mongołowie są fizycznie inni. Charakterystyczne są dla nich płaskie twarze i małe nosy, wysokie i wystajace kości policzkowe (żydzi mają niżej niż mongołowie i niżej niż my złączone łuki jarzmowe, choć często też wydatne – ale w przód a nie na boki), małe oczodoły. Gdyby podważać tezę neandertalską są na visus bardziej ludem tureckim niż mieszanką mongolską.

 4. Krzysztof M said

  No to niezła jazda. Władcy świata najbliższymi żyjącymi, znanymi nam Neandertalczykami… I nie łap tu za widły…

  A prawda jest taka, że daliśmy się zakrzyczeć! I tyle.

 5. Krzysztof M said

  Oli Gordon to może jakieś stypendium ufundujmy? Co wy na to?

 6. Marucha said

  Jaka by teoria nie była słuszna, jedno jest pewne: według ŻADNEJ z nich Żydzi nie są Semitami.
  Naród przesiąknięty kłamstwem nawet w sprawie własnego pochodzenia.

 7. Mordka Rosenzweig said

  To straszny antysemityzm na tym forum bo ja nie jestem neandertalem.

  Strasznie sie zahorowalem jak to pzeczytalem.

  Zadzwonie do pana Sikorskiego rze jego rzona to jest pol-malpa.

 8. MatkaPolka said

  Ojczyzną tzw. Żydow jest Mongolia, a nie Izrael.

  Może tak mało dostępnych informacji o Hunach.

 9. Baron Srull Radziwiłł said

  Ten artykuł doszczętnie obnaża antysemitnictwo jego autora. Jak on śmie powątpiewać, iż wszyscy Żydzi pochodzą od Abrahama, Mojżesza i Dawida? Proszę się spytać na dowolnie wybrany żydowski historyk!

 10. Andrej said

  W wydaniu internetowym gazety http://www.haaretz.com pod informacją o odwołaniu wizyty Miedwiediewa w Izraelu w związku ze strajkiem pracowników izraelskiego MSZ ukazał się krótki komentarz internauty podpisującego się Darth Zaider, „PREZYDENT MIEDWIEDIEW MA ŻYDOWSKIE KORZENIE. KOCHA IZRAEL I NIE MA PROBLEMU”, teraz rozumiem dlaczego w Rosji ci dyżurni demonstranci o semickich rysach twarzy krzycza tylko „Rosja bez Putina”.

 11. Marucha said

  Stary chazarski chwyt.
  Aby skompromitować swego wroga przypisują mu chazarskie korzenie.
  Na tym również żerują autorzy tzw. „List Żydów w Polsce”, mieszając starannie nazwiska prawdziwych Chazarów (których i tak wszyscy znają) z nazwiskami ludzi nie mających z nimi nic wspólnego.

 12. MatkaPolka said

  Dyskusja biblii – Różnica miedzy Domem Israela a Domem Judy

  http://biblebelievers.org.au/nl479.htm

  The Bible Distinction between „The House of Israel” and „The House of Judah”
  by F. F. Bosworth

  Nie ma takiego słowa jak „Ż_Y_D” w Piśmie Świętym przed XVIII wiekiem. To nowe słowo ma inny sens i zastępuje dwa inne znaczenia słowa.

  Jedno znaczenie tego słowa to Judejczyk – urodzony w plemieniu Judy .
  Drugie znaczenie to mieszkaniec Judei, ale bez żadnych religijnych, ani rasowych konotacji – tak samo jak dziś mieszkaniec
  Los Angeles w Kalifornii może być Chińczykiem, murzynem, białym, Eskimosem – chrześcijaninem lub muzułmaninem.

  Zydzi NIE są potomkami Judy, nie są i nie byli Hebrajczykami, nie są Semitami

  ***********************************************************************************************

  The British Israel/Christian Identity heresy is a Jewish hoax devised by Cabalistic astronomer to Queen Elizabeth I, John Dee (1527-1608). Trading on the Messianic illusions of the Puritans, in 1650 Rabbi Manasseh ben Israel of Amsterdam, the Rabbi in Cromwell’s conspiracy to bring England under the power of Jewish banksters

  (…)

  The next invasion financed by Amsterdam Jews headed by Solomon Medina, placed William of Orange on the throne of England in 1689 and made it possible for the conspirators to set up the Bank of England, and institute the National Debt, securing for the usurers a first charge on the taxes of England for interest on their loans, and the right to print money was transferred from the Crown to this private „Bank of England.” The same pattern was followed in the establishment of their Federal Reserve non-bank in the United States and other central banks tied to the City of London’s Bank of International Settlements.

  The International Jews have controlled Britain from that day to this, always working under another name and in a different occupation (Genesis 4:14). The so-called British Empire was in reality the Empire of the City of London. Australia, the United States and other former colonies remain subservient to the City, spilling the blood of their citizens and borrowing at usury to finance Judaeo-Communist takeovers and fight the City’s wars of conquest in pursuit of world hegemony. Jewish author Cecil Roth’s „House of Nasi” compares the underground funnelings of Jewry after their expulsion from Spain and Portugal with the network set up under Hitler a little later.

  In the 19th century the Empire of the City revived the British Israel hoax in the colonies with the conspiracies of Rhodes, Millner, Herzl and other Rothschild agencies visible in Communism, Zionism, Nazism, the League of Nations, RIIA, CFR, United Nations, the World Council of Churches, etc., — all working toward Lucifer’s totalitarian one world government.

  2. Jews are not descendants of the tribe of Judah: the „great mass” of so-called Jews are not Hebrews or even Semites but Sephardim (Canaanites) or Ashkenazim (Khazars). Too often the word „J_E_W” is loosely used to encompass Hebrews, Israelites and Judahites, which most so-called Jews are not. Here Brother Bosworth is using the word „Jew” as a synonym for the descendants of Judah, which is it not. The word refers to any resident of Judea regardless of their race or religion. There was no such word of this spelling before the 16th century AD, and in common usage this new word has a meaning contrary to the Scriptural words it has replaced.

  3. Pharaohs of the oppression were of the Esau line (William Branham, An Exposition of the Seven Church Ages, p. 285; 281). This concise fifteen-page article is rewarding study and explains many mysteries. It traces the history of Edom’s mighty empire, demonstrating how Esau married into the pre-existing Canaanite nations so that he was not the progenitor of the Edomites and Turks, as Brother Bosworth taught, but their king.

  4. This word is ‚Yhuwdiy’ or Judahite meaning people of the tribe of Judah, is not the meaning of the modern word ‚Jew.’ Most Jews do not belong to the Tribe of Judah or to any of the Twelve Tribes of Israel. According to your Bible, most so-called Jews in the days of our Lord were not a Semitic people (Matthew 23:33-35; John 8:33-34; Revelation 2:9; 3:9). The Idumeans had been compulsorily circumcised and incorporated with the Jewish state by John Hyrcanus (Josephus, Antiquities of the Jews, xiii.9,1; xiii.25). So complete was the amalgamation in Christ’s time, that the Herods of Idumean origin, as Jews, ruled over the two races as one people. Thus the ancient prophecy was fulfilled (Genesis 27:40; Deuteronomy 28:43-44) and today the United States, which Brother Branham called the antitype of ancient Israel, is also ruled and being destroyed from within by administrators of Idumean origin as her constitutional fathers feared.

  5. The word „Jew,” coined by the armies of king Nebuchadnezzar at the time of the servitude, desolation, and captivity of Jerusalem, is NOT an abbreviation of the word Judah, but Judea and means a Judean. Its connotation is solely geographic with no religious or racial inferences and refers to any one resident in Judea. Every Chinese, Eskimo, Negro, Muslim, Roman Catholic or atheist resident of Judea is a Jew. Just as any of these people resident in the United States is an „American.”

  There was no such word as „J_E_W” in the Holy Bible prior to the 18th century. This new word has a different and contrary meaning to the two words it has replaced. One of those words referred to one who was a Judahite born into the Tribe of Judah, whilst the other described one who was a resident of Judea. Jesus did not refer to Himself as a Jew as Jesus was NOT a Jew; Jesus was the last Adam, He was NOT the last Cain. and the Bible is NOT a Jewish Book.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Artykuł ciekawy.
  Ale dziś, tu i teraz, słowo Żyd oznacza jedno: osobę należącą do najbardziej znienawidzonej rasy na świecie. Osobę kojarzoną z perfidią, oszustwem, kradzieżą, mordami, bandytyzmem i szatańską nienawiścią do Chrystusa i Jego Matki.

 14. MatkaPolka said

  Panie Marucha

  Tzw. ŻYDZI to nie-Rasa, nie-Religia, nie -Naród, nie-Semici.

  A wiec kim sa tzw.Żydzi ?

  Moja odpowiedź – To system kompletnego Falszu i Zakłamania

  To bardzo stara „Gilda Złodziejska” – skodyfikowana jesze przez Majmonidesa.

  A na dzień dzisiejszy to przestępczość zorganizowana Mafia – polityczna i Gospodarcza, uzurpujaca sobie jako zasłonę dymną – a to religię , a to rasowość, a to mniejszość narodową, a to etniczność.

  Czarny żyd, a bialy żyd – czy to ta sama rasa?
  Biblia a Talmud – co jedno z drugim ma wspólnego,albo Talmud, a 10 przykazań Mojżesza?

  Naród z definicji mieszka ma określonym obszarze lub pochodzi z pewnego określonego geograficzne obszaru – tzw. Żydzi nie

  Semitami nie są – w wiekszości to chazarzy – mieszanka rasowa.
  Nawet w czasach Chrystusa ta grupa złodziejska (ze swoimi złodziejskimi zasadami ) – nie byli semitami

  Jedyna odpowiedzią jest „Akt Oskarżenia Przeciw Talmudowi”

  Wyznawcy Talmudu łamią wszystkie obowiazujace prawa i to w każdym z krajów gdzie operują ze swa przestepczą działalnością!!

  Coś takiego jak „korzenie” , „tradycja” „kultura” – to zwyczaje wewnątrz Gildy Złodziejskiej – zamknietego kręgu przestępczego.

 15. MatkaPolka said

  SĄDOWNICTWO A TALMUD.

  Mniejszość Żydowska w Polsce ma wszystkie prawa i przywileje w Polsce – samorządy, Waady, swoje sądy żydowskie, organizacje kulturalne, swobody obywatelskie.
  Żydzi chcą się rządzić swoimi prawami i nie chcą ingerencji obcych w ich prawa i w ich niezależność

  Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że Talmud nie tylko zabrania innym ingerencji w ich żydowskie prawa i niezależność, ale wręcz odwrotnie nakazuje mniejszości żydowskiej wyznawcą judaizmu ingerencje w prawa większości krajów zamieszkania.

  Mojżesz Majmonides to żydowski filozof, teolog i kodyfikator prawa żydowskiego Talmudu.

  http://www.revisionisthistory.org/talmudtruth.html

  Majmonides stwierdził, że jest to sąd żydowski – lub sąd wyznaczony przez władze żydowskie – który wymusza posłuszeństwo i przekazuje orzeczenie sądu na Gojów, jak również publikowanie przepisów prawa z mocą ustawy poprzez nakazy sądów powoływanych w tym celu. Majmonides dalej Wydał DEKRET, że wszystkie NIE-ŻYDOWSKIM narody, “ jeśli nie chcą podlegać naszej jurysdykcji” (tahaht yadeinu) będą celem ŻYDOWSKIJ ŚWIĘTEJ WOJNY. (Por. Hilkhot Melachim 8:9-10; 10:11. Ponadto zob. Gerald J. Blidstein, „Świętej Wojny w Maimonidean ustawy, w zakresie perspektyw na Maimonides [Oxford, England: Oxford Univ. Press, 1991].

  W Polsce istnieją dwa systemy prawne. Prawo Polskie (rzymskie) wywodzące się z Biblii oraz
  Prawo Żydowskie wywodzące się z Talmudu odnoszące się do żydowskiej mniejszości etnicznej
  To są dwa systemy prawne, dwie osobne jurysdykcje.

  Prawo rzymskie zakłada RÓWNOŚĆ wszystkich wobec prawa.
  Prawo żydowskie zakłada NIERÓWNOŚĆ wobec prawa. A nawet znacznie więcej !!!

  http w.come-and-hear.com/editor/capunish_4.html

  Prawo rzymskie i prawa Talmudu są diametralnie różne i nie są kompatybilne.
  Natomiast Talmud zakłada i kładzie nacisk na NIERÓWNOŚĆ wobec prawa. Prawo talmudyczne zakłada istnienie jednego prawo dla Żydów, a drugiego prawa dla Gojów. To nie jest niezgodne ze Starym Testamentem, w którym Pan Bóg twierdzi, że Żydzi nie powinni zniewalać innych Żydów. Goje są z założenia niewolnikami Żydów.

  Żydzi czytają Biblię i prawa wywodzące się z biblii
  Goje jak najbardziej powinni czytać Talmud i ich żydowskie prawa

  Często dziwimy się na wyroki sądu w sprawach oczywistych, w których przeciętnemu składowi sędziowskiemu powinno zająć 15 do 30 minut na wydanie orzeczenia. Tak jednak często nie jest
  Sprawa jest oddalana, prokuratura prowadzi śledztwo w nieskończoność lub ukręca się łeb sprawie.
  Organy ścigania pozostają dziwnie bezczynne lub bezsilne. Przestępcy są BEZKARNI i NIETYKALNI.

  Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdujemy w Talmudzie.

  Zawody prawnicze w Polsce to ZAMKNIĘTY KLAN. Sędziowie, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy, notariusze, (przez których przechodzą transakcje sprzedaży nieruchomości). Absolwentów Prawa nie dopuszcza się do aplikantury; ten temat był wielokrotnie wałkowany na łamach prasy i w Sejmie.

  Jako strona w procesie karnym i cywilnym będziemy jak najbardziej zainteresowani, w jakiej jurysdykcji prawnej się znajdziemy polskiej (rzymskiej) czy żydowskiej (talmudycznej?.
  W każdej sprawie cywilnej lub karnej istnieje możliwość, że druga strona lub sędzia lub adwokat jest pochodzenia żydowskiego.

  Istnienie Talmudu jest faktem. Ze względu agresywne i wyjątkowo aktywne na zapisy w Talmudzie (wyznawców judaizmu) ingerujące w inne prawa i inne jurysdykcje. Chcemy mieć jasność, w jakiej jurysdykcji się znajdziemy. Na pewno nie chcemy znaleźć się w Jurysdykcji Żydowskiej, bo jako Goj, czyli zwierze znajdziemy się na z góry przypisanej przez Talmud przegranej pozycji. Żydzi chcieliby, abyśmy byli w ich jurysdykcji, ale czy jako strona w sądzie my tego chcemy?

  Prawo jest teoretycznie polskie jednak fakt, że orzekają żydzi stwarza sytuację, że sąd Polski jest w istocie sądem żydowskim, czyli sadem mniejszości narodowej. Taki sąd nie ma jurysdykcji nad członkiem innej wspólnoty etnicznej, a tym bardziej nad większością etniczną. Temu należy się przeciwstawić wnosząc sprawę właściwej jurysdykcji. Takie postawienie sprawy przyczyni się do traktowania PRAWA JAKO PRAWA I O TO NAM WSZYSTKIM WŁAŚNIE CHODZI.

  Wcześniejsze orzeczenia sądów (uniewinniające) w ewidentnej sprawie naruszenia prawa zawsze wskażą na nazwisko sędziego i jurysdykcję (polską czy żydowską) i stan faktyczny tutaj opisywany DYKTATURY NIETYKALNYCH.

  Wydaje się, że wnosząc ten aspekt właściwej jurysdykcji możemy się obronić. Ale musimy to zrobić sami, bo nie zrobi tego za nas nasz obrońca wskazując na istnienie cytowanych zapisów w Talmudzie.

  Czytajmy Talmud.
  Poniżej szereg wybranych cytatów ze stron ilustrujących problem.

  Talmud został przetłumaczony przez księdza Pranajtisa, a także na angielski przez Michaela L. Rodkinsona w.sacred-texts.com/jud/talmud.htm

  The Babylonian Talmud Translated by Michael L. Rodkinson [1918] (po angielsku)

  w.talmudunmasked.com/ Author, Father I. B. Pranaitis] (po angielsku)

  w.acs.ucalgary.ca/~elsegal/TalmudPage.html
  w.acs.ucalgary.ca/~elsegal/TalmudMap/Samples.html
  A Page from the Babylonian Talmud (po angielsku)

  w.holywar.org/indexholy.html BOOKS ON LINE (po angielsku)

  w.come-and-hear.com/editor/capunish_4.html
  Bardzo dobra i obszerna strona autorstwa kilku autorów poświecona Talmudowi (po angielsku)

  PO POLSKU fragmenty Talmudu

  DUSZA ŻYDOWSKA W ZWIERCIADLE TALMUDU Andrzej Niemojewski:
  ht krzysztofcierpisz.wordpress.com/2007/06/17/andrzej-niemojewski/

  POLSKA BEZ ŻYDÓW STANISŁAW TWORKOWSKI
  ht//krzysztofcierpisz.wordpress.com/2007/06/17/stanislaw-tworkowski-polska-bez-zydow

  ZGUBNE ZASADY T A L M U D Y Z M U Profesor Dr August Rolling Tekst autentyczny
  (wydania drugiego poprawionego) z dodatkiem memoriału Stanisława Staszica z r. 1818
  Wydanie wznowione przez: CATHOLIC PUBLISHING P.O. Box. 1416 Stn. „A” London, Ontario – N6A 5M2 CANADA

  ROŻNE CYTATY I FRAGMENTY

  Te sądy są zwoływane rzekomo pod „Noahidzkich Praw” (zakazy bałwochwalstwa rzekomo w oparciu o przymierze z Noem). Prezydenci USA i Kongres wezwał do przyjęcia „Noahidzkie ” Ustawy, zgodnie z wykładnią Chabad-Lubavitch Wielkiego Rabina Schneerson.

  Prof Easterly z Southern University Law Center, żydowski ekspert prawny, porównał to prawo publiczne 102-14 do „pierwszych promieni świtu”, jako „dowodu wschodu słońca którego jeszcze nie widzimy.”

  Żydowskiej Encyklopedia przewiduje, że Noahidzkie reżym jako, możliwy (nowy) porządek świata bezpośrednio poprzedzający powszechne panowanie Talmudu.

  Musimy zrozumieć, że nie mamy do czynienia z Biblijnym Noe, kiedy religia judaizmu odnosi się do ” Noahidzkie prawa”, ale Noahidzkie prawa rozumiane i interpretowane przez System Absolutnego Fałszerstwa, który stanowi Talmudu.

  Ponadto, wszyscy NIE-ŻYDZI będą mieli status prawny toshav ger ( OBCY REZYDUJĄCY CUDZOZIEMIEC ), cf. Alan Unterman, Dictionary of Jewish Lore and Legend [London: Thames and Hudson, 1991], s. 148), nawet w ich własnej ziemi, jak na przykład w okupowanej Palestynie, gdzie nowo przybyli Chazarzy z Rosji mają automatyczne prawo do mieszkania i obywatelstwo, a dwa miliony uchodźców palestyńskich, którzy albo uciekli lub zostali wydaleni przez Izraelczyków, mają zabronione mają prawo powrotu.

  Resident alien status (OBCY REZYDUJĄCY CUDZOZIEMIEC) został jasno określone w artykułach naukowych w wiodących publikacjach żydowskich. Na przykład, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego Mordechai Nisan, opierając swoją ekspozycję na Maimonides, że nie-Żyd mający pozwolenie na pobyt w kraju rządzonym przez prawo żydowskie „musi zaakceptować płacenie i podatku i cierpienie poniżania niewoli”.

  ROŻNE CYTATY I FRAGMENTY (2)

  Jeśli Żyd i goj przychodzą do sądu, trzeba uniewinnić Żyda i staną po jego stronie w miarę możliwości zgodnie z prawem żydowskim. Jeśli jednak Żyd może być uniewinniony zgodnie z prawem Gojów, uniewinnij go. (Babha Kama 113a).

  W Encyklopedia Żydowskiej jest napisane „Miszna … oświadcza, że jeżeli Goj pozywa Izraelitę, werdykt jest dla pozwanego [Żyda]. Jeśli Izraelita jest powodem, że otrzyma pełne odszkodowanie.

  „Gdzie sprawa sądowa powstaje między Izraelitą a Chrześcijaninem, jeśli można osądzić Izraelitę zgodnie z prawem Izraela, uzasadniając go i powiedzieć:” To jest nasze prawo”. Również wtedy, gdy można [str. 19] wyrokować (z korzyścią dla Żyda) według prawa Chrześcijańskiego osądź go i powiedzieć do drugiej strony: „To są twoje prawa,” Ale jeśli nie można tego zrobić, używamy wybiegów aby to obejść.
  Baba Kamma, 113b

  Rabbi Akiba ostrzega jednak przed tymi wykręty, kiedy istnieje niebezpieczeństwo ujawniania prawdziwej natury prawo talmudycznego, to miano zagrożenia „uświęcania Imienia” (żydowskiego Boga i religii).

 16. Matko Polko pisze do Ciebie Ojciec Polak said

  Popatrz co mozna zrobic jak nas jest tak malo jestesmy w mniejszosci. Chcesz ze mna porozmawiac to zatelefonuj do mnie. Jak nie wiesz do kogo to pomysl napewno trafisz.
  Popatrz i pomysl, to naprawde przykre.
  MY:
  Ilosc podpisow 182
  http://www.stowarzyszeniemynarodpolski.com/?
  ONI:
  Ilosc podpisow 164.865
  http://www.thekf.org/events/news/petition/?lang=en-us&agent=msie8&action=view&mode=&q=&date=&sistart=360&count=2&sistart=164760#signatures

  POLACY OBUDZCIE SIE !!!

 17. z zezem said

  Znudzeni mordowaniem Palestynczykow,przygotowuja now emiejsca do swoich zbrodni.Wiekszy teren,swietne polozenie,cymes!!!Ichni „uczeni”tworza nowa histoie,co by za jakis czas byla „NIEPODWAZALNA”.
  Miejsce Unyh jest na Ksiezycu,zal mi jedynie Twardowskiego.Takie czasy.

 18. OBRONA POLSKA said

  Na dzien dzisiejszy mianem „zyd” nalezy okreslac wszystkich zlych ludzi na calym swiecie !
  Niezaleznie na pochodzenie(rasa,kolor,fizjonomia),wyksztalcenie,zawod i majetnosc !!!

  „Zydow” ma kazdy narod i panstwo (w kazdej rodzinie jest „zyd”) i co gorsze tacy rzadza ludzmi dobrymi i sprawiedliwymi ,czyniac ich poddanymi/niewolnikami.

  Aby zniszczyc „zydow” (ZLO NALEZY BEZWZGLEDNIE NISZCZYC !), wystarczy ich odsunac od wladzy i pozostawic samych sobie w izolacji od ludzi dobrych .
  CZYNCIE TO,TO JEDYNY RATUNEK !
  Do tego nie potrzeba rewolucji ani przelewu krwi,wystarczy odroznic dobro od zla,prawde od klamstwa ,pozbawic zlych ludzi wladzy i dominacji nad innymi !!!

  Powodzenia w dzialaniu ,wspolnie i pod jednym sztandarem.

 19. "mars" said

  Uwazam, ze ktos probuje oglupic gojow i im wmowic, ze dzisiejsi Zydzi to Chazarzy, ktorzy nie maja nic wspolnego z biblijnymi Zydami.
  Otoz sa to teorie wyssane z duzego palca u nogi, ktore oznaczaja, ze zydostwo zamieszkujace glownie Palestyne i inne prowincje cesarstwa rzymskiego wyparowalo w powietrze i bylby to wobec tego najwiekszy cud wszechczasow, o czym mowilby caly swiat.
  Na szczescie taki cud sie nie wydarzyl, a powodem migracji zydowskiego robactwa z Palestyny (rzymskiej prowincji) i Rzymu w poszukiwaniu nowego zerowiska byla wzrastajaca niechec do zydow i wzrost znaczenia CHRZESCIJANSTWA po ogloszeniu go oficjalna religia Rzymu na poczatku IV wieku.
  Zydostwo masowo naplywalo do Konstantynopola, ktory lezal na glownym szlaku handlowym pomiedzy Europa i Azja i mieszalo sie z tamtejsza ludnoscia: Turkami, Arabami, Slowianami etc.
  Nastepnie zlotem i pieniedzmi przekupili tamtejszych wladcow i ustanowili judaizm glowna religia w nowo-powstajacym panstwie zwanym Chazaria.

 20. Marucha said

  Prawdę mówiąc – nie ma to większego znaczenia, kim Żydzi byli i skąd pochodzą.
  Ważna jest ciągłość ich ohydnej cywilizacji i takiejże religii.

 21. Inkwizytor said

  A jakiego „Boga” mają wspaniałego. Jak czyta się hagady w Starym Testamencie to przerażenie ogarnia jaki to ten ich plemienny „Bóg” jest „miłosierny”

 22. opinio said

  re: #10 .. teraz rozumiem dlaczego w Rosji ci dyżurni demonstranci o semickich rysach twarzy krzycza tylko „Rosja bez Putina”…

  Andriej wstrzyma sie przez chwile z bolami/orgazmem na temat bohatera Putina. Jest duzo ‚dobrego’ na temat tego KGB asa…a dla przykladu, na dole tylko maly slad o pupilu carycy Merkel

  http://www.davidduke.com/general/israel-to-erect-red-army-memorial_16619.html

 23. Marucha said

  Jak dalece wiarygodny jest David Duke pana zdaniem?

 24. Józef Piotr said

  Panie Gajowy , Dzięki za ten wpis.I więcej takich !
  Walec mafijnego draństwa, wywodzący się głębin zła leżących w piekielnych czeluściach, w sposob zorganizowany niszczący ludy osiadłe i ich kraje jak rownież ich osiągnięcia kulturowo-cywilizacyjne u podstaw tego niszczenia jest totalna destrukcja krain i rabunek dóbr połączone z morzem upuszczanej krwi charakterystycznym dla mega pasożytów.
  Do powyższego niewiele mogę dodać poozostawiając to znawcom tematyki.

  Chcę natomiast przypomnieć wczorajszy SKANDALICZNY program TELewIZJI „Polskiej” prowadzonym na zlecenie, przez hienę żerującą na „padającej” ,za sprawą chazarstwa, POLSCE pt „Tomasz Lis na ŻYWO „.
  Temat dotyczył najnowszej , bo mającej się ukazać wkrótce w wydawnictwie ZNAK z Krakowa , książki antypolskiej i Polakożerczej pseudohistoryka Tomasza GROSS’a i jego żony(córki?) Ireny GROSS. Tematem książki upublicznianej przez program panstwowej telewizji(Lisa) ,przed jej ukazaniem się, jest mordowanie i rabowanie żydow przez ludność POLSKĄ w czasie Okupacji.
  Udział wzięli na wysegregowane „zaproszenie ” organizatora programu:
  1)Jakiś „profesor” o nazwisku GRABOWSKI podający się za historyka o twarzy i fizjonomi kojarzącej się z brzydkimi postaciami z historii mówiącej o martyrologi Polaków. I to był ten Głowny recenzent książki i zarazem oskarżyciel Polskiego Narodu zadający Główny CIOS.
  2) Celiński – skrajny lewak i (wykształcenie ?)
  3) Dr Gontarczyk,profesjonalny historyk (ten związany z IPN )
  4) Poseł PiS o nazwisku Girzyński ,bodajże, z Torunia

  Na poczatek była wideo konferencja (tete a tete ) Prowadzącego(lisa) z parą „autorów ” kolejnego paszkwilu na Polskę . Inni nie mogli nawet zadawać pytań !!

  Następnie była część telewizyjna w studio .
  Obecni oświadczyli(Gontarczyk ,Girzyński ,Celiński ) że nie czytali książki i jej nie widzieli.
  Więc Lis zacytował kilka urągających godności Polaków stwierdzeń w stylu:
  ….”Polskie kobiety w czasie okupacji oddawały swe wdzięki ukraińskim strażnikom obozowym i braly zapłatę w postaci pierścionków,(precjozów )zrabowanym żydowskim więżniom obozów „….
  Było tego i w tym stylu kilkanaście fragmentów . To cytowal Prowadzący. Pod z góry założona tezę.
  Padło stwierdzenie o sprawstwie Polskim 30% holokaustu.

  Dyskusję rozpocząl Grabowski(podający się za historyka) uderzając z tzw „grubej rury” i popierając w całości Grossowy PASZKWIL i w tym stylu utrzymany zostal ten program. Bylo też straszenie wydaniem drugiej książki, o tym samym i na potwierdzenie tego, przez Grabowskiego.
  -Celiński od razu „zabałukał” o Kościele Katolickim wskazując na jego rolę.
  -Gontarczykowi nie dano dojść do glosu poza jedną wypowiedzią o kwalifikacjach Gross’a.
  -Girzyński trochę się wypowiedział , ale zbrakło czasu.

  Mnie nasunęły sie pytania :
  Kto to jest Ten „historyk ” Grabowski?
  Dlaczego Celiński uderzył od razu w KRK ?
  Dlaczego Gontarczyk i Girzyński zachowywali się potulnie w obliczu niebywałego DRAŃSTWA i nie opuścili studia robiąc wcześniej demolkę.
  Dlaczego zgodzili się na udział w programie nie znając treści książki ? I Prawdopodobnie bez postawienia warunków swojego udziału w programie ?
  Co jest teraz wydawnictwo ZNAK ? i do kogo należy i kto tam zawiaduje ?
  Co na to Elyty Królewskiego Miasta Krakowa ? Czyżby tam było tak strasznie ? Że pozostało tylko WYĆ smokowi w rejonie Wawelu ?

  Dlaczego nie ma dotychczas nawet opracowania w temacie „zbrodnie żydowskie na narodzie Polskim w XX wieku”
  A byłoby co opisywać!
  Chociażby Witanie Wermachtu w wielu miejscach w Polsce , Witanie Sovietów po 17 września , Aresztowania ludności polskiej na terenach zajętych prze soviety ,Mordy typu Katyń,Koniuchy itp. , Wybicie polskich elit po 1944 r.Martyrologia Zamojszczyzny związana z tworzeniem terenów osiedleńczych dla ….,Mordowanie ludności Warszawskiej Woli i Ochoty przez mordercę ukorzenionego tamże a noszącego nazwisko Kamiński w 1944.
  Dwie Wojny Światowe , Rewolucje Lucyferiańskie .
  Polskie powstania Narodowe.
  Rozpierducha polskiej gospodarki i rozkradzenie majątku po 1990r. Afery finansowe po 1990,.

  A teraz jeszcze żądania 65 miliardów odszkodowań za majątek teoretyczny a napewno zabrany przez okupantów Niemieckiego i Sovieckiego.

  To ostatnie wskazuje na podkładkę teoretyczną wczorajszego programu w TV.

 25. opinio said

  re: 23

  panie Marucha, bardzo madre pytanie…wiarygodny-niewiarygdony. Wszyscy dmuchaja w te sama trabe. Nikomu nie nalezy dzisiaj wierzyc, szczegolnie w kwestiach ochrony wlasnej d..y. David Duke tez jest zadny wladzy, i pcha sie do niej jak swinia do koryta

 26. OBRONA POLSKA said

  Panie dwojga imion Jozef Piotr !
  Bardzo sluszne przemyslenia i uwagi choc nadajace sie na oddzielny temat chocby taki „Czyja jest telewizja nazywajaca sie polska ?”.
  Dzisiaj aby obronic sie przed takim profesorami jak Gross,przed takim telewizjami,ktore takich profesorow goszcza NALEZY POLAKOW „SKRZYKNAC” !

  Pytanie tylko:
  KTO TO MA ZROBIC ?
  Kiedy Polacy dzisiaj to „zajacece pod miedza” – stulone uszy,wybaluszone oczy,przytuleni do ziemi i glusi juz na wszystko !
  Dzisiaj aby Polakow poderwac do obrony (znamy to ze swych dzialan) potrzeba LUDZI Z ODWAGA i MESTWEM !
  Jest wielu takich ale co z tego gdy dzialaja w rozproszeniu ,wiekszosc z nich przebywa za granica i to w sedziwym wieku .
  Warto zapytac: gdzie sa madrzy mlodzi Polacy,co sie z nimi stalo lub co z nimi uczyniono – przeciez to ich a nie nas starych przyszlosc ?
  Nam (starym) na predce w calym swiecie buduje sie hospicja,szykuje zezwolenia parlamentarne na autanazje .
  Nasze slowa nie docieraja do mlodych ,oni jeszcze nie sa glodni,co najwyzej chce im sie pic ,wiec im mozni tego swiata daja kazde belty i prochy ,ktore przycmiewaja ich rozumy !

  Co wiec czynic ?
  Wydaje sie ,ze ogarnia nas wszystkich BEZNADZIEJA .
  Nie wszystkich jednak,bo i wsrod mlodych mozna zebrac tych,ktorym zalezy na przyszlosici.
  Tych,ktorzy nie wyjezdzaja na wszelkie zachety za granice ale ich (obawiam sie) nie skrzykniemy przez internet .
  Do nich trzeba isc i zbierac ,stworzyc NASZA POLSKA ZACHETE i SILE,im doradzac !
  TYLKO MLODZI MOGA OBRONIC POLSKE !!!

 27. Piotrx said

  Re 20:
  Zgadzam się etnos nie ma tutaj wiekszego znaczenia . Żyd to obecnie z naszego punktu widzenia wyznawca judaizmu rabinicznego, a czy jest biały, czarny, żółty, z jakiej narodowosci sie wywodzi to ma dla nas znikome znaczenie. Zastanawia mnie przyczyna poszukiwania i to przez przez autorów żydowskich „korzeni” obecnych żydów w innych nacjach. Czyżby chcieli zwalić wszystko na geny a przemilczeć Talmud i oparty na nim judaizm rabiniczny jako jedną z głównych przyczyn ich „kłopotów” i wrogości innych narodów? Sposób ich postępowania się wcale nie zmienił od czasów Chrystusa Pana, a wtedy o Chazarach nikt nawet nie słyszał. Św. Paweł też początkowo prześladował chrześcijan ale potem się nawrócił więc to nie jego etnos i geny były przyczyną złego postępowania wcześniej, ale nienawiść którą mu wpoił judaizm rabiniczny. Zresztą nawet w Palestynie w czasach Chrystusa Pana, Izraelici nie stanowili monolitu pod względem etnosu , a wielu z nich nie było nawet Semitami.

  Re 24:
  Niektórzy nie bez słuszności mawiają „Tel-Awizja„
  Oczywiście Gross nie jest żadnym historykiem tylko socjologiem, mimo to Lis go tak określał. O ile mi wiadomo Gross nie ma żadnego wykształcenia historycznego. Na pewno nie ma żadnego warsztatu historycznego ani kwalifikacji, o uczciwości czy zwykłej przyzwoitości już nie wspominając.
  monolitu pod względem etnosu wielu nie było nawet Semitami

 28. pV said

  Przepraszam że trochę nie na temat ale mam bezpośrednie pytanie do Pana Admina? O co chodzi z Dr. Dukiem? Bo ja nie wiem o co chodzi. Dla mnie to dzielny facet, po „mojej” stronie. Tymczasem znalazłem pewne forum młodych amerykańskich WN (white nationalist)gdzie Duke jest ostro atakowany (ale bez konkretów). O co chodzi? Bo oni piszą tylko o operacji plastycznej i o tym że zdjęcia drogo sprzedaje w necie. Ma Pan może jakieś info?

 29. Marucha said

  Nie mam nic konkretnego przeciwko Davidowi Duke. Bardzo możliwe, iż jest autentyczny. Spytałem jedynie o jego wiarygodność.
  Pytanie jest umotywowane, gdyż sporo witryn z tzw. alternatywną informacją w rzeczywistości realizuje (acz dyskretnie) agendę „unych”.

 30. Rysio said

  David Duke w TV-CNN kilka tygodni temu.

 31. opinio said

  http://www.nndb.com/people/210/000024138/

  ..David Duke is probably America’s most famous unapologetic racist and anti-Semite…

  wg mnie D. Duke jest kontrowersyjna postacia (okrzyczany anti-Semite). A jezeli jest juz anti-Semite, to dlaczego tak dlugo stapa po tym lez padole (demokraci w US nie daruja anti-Semites)? Pchal sie na fotel prezydencki (takie mial aspiracje w przeszlosci). W jego karierze politycznej cos jednak nie zaskoczylo prawidlowo…moze przeszlosc kryminalna i udzial w KKK byly powodem niepowodzen

 32. sw. Mikołaj said

  Mam w nosie to skąd pochodzą Żydzi i Bradley (i inni) może pisać co mu się podoba, czy w co wierzy, niech tylko zaznaczy, że to mu się przyśniło i nie powołuje się na badania czy raczej bajki naukowe.
  Kto, gdzie, kiedy i na jakiej podstawie określił cechy fizyczne i charakteru Neandertalczyków (które podobno dziedziczą Żydzi)? Czy Bradley rozmawiał z psychoanalitykiem Neandertalczyka i ten mu powiedział, że pacjent cierpi na „obsesję wewnątrzgrupową”? Albo, że żyje w stanie ciągłej agresji? Czy wyciągnął te wnioski z kawałka skroni lub fragmentu biodra, a o wielkości piersi i kształcie nosa z zęba?
  Z tego co pozostawił po sobie Neandertalczyk – dziesiątki czy setki jaskiń z tysiącami pięknych malowideł – wynika, że miał on całkiem inny charakter niż przedstawia to Bradley. Aby to zauważyć wystarczy ściągnąć klapki z oczu i pomysleć, a nie ograniczać się do połknięcia podanej papki (czy pseudonaukowej teorii).

 33. aga said

  Khazaria

  Chazarowie …

  korzenie współczesnego żydostwa

  Kilka dni temu, a więc w połowie miesiąca lutego, zadzwonił do mnie mój dobry znajomy. Po grzecznościowych powitaniach, w których jak zwykle trzeba koniecznie zapytać o zdrowie i samopoczucie piękniejszej połowy, mój przyjaciel z ledwie hamowanym entuzjazmem oznajmił, że właśnie dowiedział się z jakiejś internetowej publikacji o istnieniu Chazarów. Entuzjazm brał się głównie z nowo nabytej wiedzy, że dzisiejsi Żydzi dzielą się na Sefardyjczykow oraz Aszkenazyjczyków i że tylko ci pierwsi pochodzą z Judei. Aszkenazyczycy bowiem nie mają nic wspólnego z Semitami choć również podają się za Żydów.

  Mówiąc szczerze wcale mnie rozgorączkowanie kolegi nie zdziwiło bowiem doskonale pamiętam, jak coś ze dwa lata temu omal nie spadłem z krzesła, kiedy sam odkryłem tę prawdę o dzisiejszej społeczności żydowskiej. I, jak się nad tym dobrze zastanowić to faktycznie, wiedza o Chazarach nie jest specjalnie eksponowana, choć swego czasu stworzyli całkiem silne państwo i, w związku z tym, odcisnęli swe piętno na przyszłych pokoleniach. Rzecz w tym, że to piętno odczuwamy do dziś i to, niestety, w coraz straszniejszej formie. Dlatego też nauczyciele nie uczą dzieci w szkołach historii Chazarów, bowiem, jak sądzę, sami mało lub nic nie wiedzą o tym temacie. Co prawda w Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN z 1995 roku jest krótka wzmianka o Chazarach ale już Internatowa encyklopedia „WIEM” jest znacznie bardziej ogólnikowa. Poza tym to ostatnie źródło wiedzy świadomie lub nie kłamie na temat pochodzenia Aszkenazyjczyków ale o tym to za chwilę. Problem oczywiście w tym, że na przestrzeni wieków wiedza ta musiała być świadomie ukrywana, tak, że dziś nawet nauczyciele jej nie znają. I, jak zawsze w takich wypadkach, musi być powód, dla którego tak się dzieje. Ale, zacznijmy od początku.

  Skąd Chazarowie biorą swe korzenie, dziś już nie bardzo wiadomo, choć większość znawców tematu zgadza się, że przybyli gdzieś ze środkowej Azji. Ogólnie określa się ich jako ludy Ugrofińskie lub Mongolsko – Tureckie. Byli ponoć wyjątkowo znienawidzeni w swym pierwotnym miejscu zamieszkania i w związku z tym, w wyniku nieustannych wojen z sąsiadami, zostali zepchnięci na zachód, w kierunku budzącej się do życia Europy. Na swej drodze do nowej ojczyzny nie szczędzili nikogo, utrzymując się z rozboju oraz haraczów, co, zdaje się, było ich nie tyle drugą co pierwszą naturą. Kiedy dotarli do brzegów Morza Czarnego zorientowali się, że okoliczne plemiona nie są zorganizowane w jakąś państwową jedność i w związku z tym, stanowiące łatwą zdobycz. I tak też się stało, w stosunkowo krótkim czasie Chazarowie podbili dwadzieścia pięć lokalnych plemion, zajmujących się głównie uprawą roli i łowiectwem a nie wojaczką i dlatego nietrudnych do ujarzmienia.

  Około roku 1000 A.D. Chazarowie tworzyli już silne państwo pomiędzy Morzem Czarnym i Kaspijskim, w rzeczy samej największe oraz najbogatsze we wschodniej Europie. Ich wpływy sięgały daleko wzdłuż rzek Wołgi oraz Donu, innymi słowy, ściągali haracz nawet od tak daleko położonych ludów.

  W sprawach religijnych, Chazarowie byli przykładowymi poganami, choć wyróżniała ich wyjątkowa gorliwość w czczeniu fallusa. Doszło nawet do tego, że choć było to plemię wyjątkowo agresywne, to kult siusiaka zaczął stopniowo podkopywać jego zdolności bojowe jak i rozkładać moralnie warstwy przywódcze. W tej sytuacji, aby zapobiec dalszej degeneracji swego narodu, w roku 730 A.D. chan Bulan zdecydował, że konieczne są głębokie zmiany. I tak, w ramach odbudowy plemiennego morale, Bulan zaprosił do Itil, stolicy Chazarii położonej przy ujściu Wołgi, przedstawicieli religii chrześcijańskiej (przybyłych z niedalekiego Bizancjum), islamskiej oraz talmudycznej. Każdy reprezentant wyznaniowy przedstawiał swe wierzenia a potem nastąpiła ponoć długa dysputa, mająca na celu przekonanie chana Chazarii, że to właśnie ta a nie inna religia jest słuszna czy też prawdziwa. Jedne źródła mówią, że w rezultacie polemiki chan Bulan zdecydował, że jego ludzie powinni przyjąć wiarę Talmudyczną. Inne twierdzą, że kuty na cztery nogi władca Chazarów, zorientował się, iż, z jednej strony, Talmudyzm był tolerowany tak w krajach islamskich jak i w Bizancjum a z drugiej, dawał religijną niezależność od sąsiadów, co znaczyłoby, krótko mówiąc, że u podłoża wyboru religii talmudycznej leżały względy polityczne. Są też znawcy tematu, którzy twierdzą, że najbardziej chanowi Chazarów spodobało się w wierzeniach Hebrajczyków to, iż ich Bóg, Jahwe, obiecał im panowanie nad światem, czyniąc z nich tzw. „naród wybrany.” Tak czy inaczej przyjął religię Hebrajczyków jako swoją własną a z nim, chcąc czy też nie, zmuszeni byli zrobić to samo wszyscy notable chazarscy, których było wtedy około 4 tysięcy. Swoją drogą musiało to wyglądać nieco zabawnie, kiedy tak wielka liczba chłopów chodziła kilka dni okrakiem po przymusowym obrzezaniu.

  Sam fakt masowej zmiany obowiązującej religii nie jest czymś nowym wszak Polanie za panowania Mieszka I przyjęli od Czechów chrześcijanizm. Niemniej pozostali Polanami a nie zaczęli udawać, że od teraz są Czechami albo, na przykład, Germanami. Natomiast w wypadku Chazarów, wraz ze zmianą wierzeń nastąpiło coś wręcz zdumiewającego: otóż chan Bulan postanowił, że Chazarowie są tzw. 13 zaginionym plemieniem hebrajskim czy też od tego czasu powinni za takowy uchodzić. Taki rozwój wypadków zdawałby się jednoznacznie wskazywać na to, że u podłoża zmiany religii leżało jednak przeświadczenie, że kiedyś Hebrajczycy będą panować nad światem.

  I tu dochodzimy do sedna sprawy, która to tak bardzo wstrząsnęła mym znajomym.

  Otóż do dziś społeczność żydowska, jak świat długi i szeroki, dzieli się na dwie główne grupy: Aszkenazyjczyków oraz Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie mają nic wspólnego z narodem semickim, jakimi są Sefardyjczycy, bowiem, jak to już wyjaśniłem, są potomkami Chazarów.

  Zaś co do samych Sefardyjczyków to są to potomkowie Izraelitów, z Judei, których to tak surowo potraktował Hadrian, cesarz rzymski (76 – 138). Otóż w roku 132 A.D. Szymon Bar Kosiba stanął na czele ostatniego powstania Hebrajczyków (Bar Kochba) przeciwko rzymskim okupantom. Po początkowych sukcesach przyszedł czas porażki, zburzenia Jerozolimy (na jej miejsce Hadrian kazał wybudować nowe miasto Aelia Capitolina) oraz ostatniej walki w twierdzy Betar, w 135 roku, gdzie wraz z Szymonem Bar Kosibą zginęli niemal wszyscy obrońcy. Ostateczną represją rzymską był finalny rozdział Diaspory (z hebrajskiego Galut) czyli przymusowe wygnanie, które zaczęło się w roku 70 n.e. Stąd właśnie brały swój początek kolonie hebrajskie w rejonie basenu morza Śródziemnego. Jedna z nich została założona w Hiszpanii, gdzie doczekała się okresu rozkwitu aż do czasu kolejnego wypędzenia w roku 1492. I to właśni tych potomków Izraelitów, posługujących się językiem ladino, który był mieszaniną dialektu kastylijskiego oraz zapożyczeniach z hebrajskiego, nazywamy dziś Sefardyjczykami.

  Natomiast Aszkenazyjczycy pochodzą w prostej linii od Chazarów i ich językiem był i jest Jidysz (żargon), czyli mieszanina języka germańskiego, słowiańskiego, tu i tam przetykana hebrajskim. I bodajże największym nieporozumieniem w historii Polski jako kraju jest przekaz, że większość polskich Żydów przybyła z zachodniej Europy, gdzie byli systematycznie prześladowani. To znaczy fakt prześladowania Izraelitów nie podlega najmniejszej dyskusji, byli wypędzani bodajże ze wszystkich krajów Europy z wyjątkiem Polski, niemniej Sefardyjczyków było w naszej ojczyźnie akurat niewielu. Tak się bowiem składa, wbrew popularnym wierzeniom, że wypędzeni z Hiszpanii Sefardyjczycy osiedlili się we Włoszech, Portugalii, Anglii oraz Holandii. Natomiast, żeby zrozumieć masowy napływ Chazarów na tereny polskie, trzeba znowu cofnąć się do historii.

  Otóż na początku VI wieku n.e. dzisiejsze tereny Rosji europejskiej, były w posiadaniu szczepów Germańskich, przybyłych tu z dalekiej Danii oraz południowej Skandynawii. Po ciężkich walkach z Mongołami (Madziarami) doszli oni aż do Donu, który to obszar wtedy nazywali „Wielką Szwecją” i który na południu opierał się o państwo Chazarów. Wtedy też po raz pierwszy pojawiło się słowo „Rus”, pochodzące ze szczepu Alansów, od wiodącego rodu zwanego, Ruhs – As. Wysocy, germańscy blondyni nazywali siebie Waregami a w reszcie Europy znani byli pod nazwą Wikingów. Po kilku spokojnych latach, nagle i bez ostrzeżenia, Chazarowie uderzyli na Waregów, spychając ich na Północ. W odpowiedzi na atak, wkrótce przybyły ze Skandynawii drużyny Wikingów, niosąc pomoc oblężonym braciom. W roku 964 A.D. władcą Rusi został Świętosław, który pomimo młodego wieku był już znanym powszechnie jarlem, nieustraszonym w boju a jednocześnie przebiegłym i mądrym. Jako pierwszy cel swego panowania wyznaczył sobie pokonanie Chazarów, płacąc im w ten sposób pięknym za nadobne. I tak, w roku 965, wojownicy Ruscy wraz z Wikingami, pod dowództwem Świętosława runęli na południe jak grom z jasnego nieba i wkrótce doszczętnie rozgromili armię Chazarską. Zwycięstwo było tak totalne, że od tego czasu Chazaria przestała istnieć a niedobitki rozproszyły się po wschodniej i centralnej Europie i odtąd znani byli tam jako Aszkenazyjczycy a w Polsce Żydzi. Duża grupa Chazarów, która upodobała sobie dzisiejsze tereny Niemieckie, wkrótce zyskała sobie opinię najlepiej zorganizowanych oraz najzamożniejszych i to właśnie od nich pochodzi nazwa Aszkanaz – z hebrajskiego Germanie.

  Tak więc masy polskiego Żydostwa, szczególnie te na wschodzie kraju, w prostej linii pochodzą ze szczepów Ugrofińskich, które kiedyś zamieszkiwały tereny Azji. Natomiast jest prawdą, że z Izraelitami łączy ich wspólna religia a mianowicie Judaizm ale oprócz tego nic więcej. I co ciekawe, syjonizm czyli ideologia narodowego odrodzenia Hebrajczyków, powstał właśnie w kręgach Aszkenazyjczyków, choć mają oni takie prawo do Palestyny jak Warszawiacy do Kalifornii.

  Nie od rzeczy będzie także przypomnienie, że obecnie społeczność żydowska składa się z 85% do 92% Aszkenazyjczyków i tylko 15% do 8% Sefardyjczyków (zależnie od źródła informacji).

  Natomiast co do samych Chazarów, to choć niewiele po nich zostało w sensie cywilizacyjnym, niemniej w jednej dziedzinie okazali się prawdziwymi mistrzami. Otóż opanowali trudną sztukę handlu niewolnikami niemalże do perfekcji, w związku z czym jeszcze do niedawna zarzut, że obrót żywym towarem był domeną żydowską, ma, jak się wydaje, pewne pokrycie w historii.

  Podobnie zresztą dzieje się z legendarną już orgiastycznością hollywoodzką – jak się zdaje kult fallusa, pomimo zmiany religii na judaistyczną, jednak nie poszedł w zapomnienie.

  Zbyszek Koreywo

  * * *

  Chazarskim tropem

  Od dawna twierdzę, że historia jako nauka podporządkowana jest polityce. Szczególnie dotyczy to dziejów najnowszych, ale nie tylko. Również wydarzeniom odleglejszym czasowo, a pisząc dokładniej: niektórym naukowym teoriom, które są z nimi związane, grozi celowe zepchnięcie w otchłań niepamięci. Bo są niewygodne, niepoprawne, wręcz groźne dla możnych tego świata. Jedna z takich teorii, nie pozbawiona kontrowersji, lecz prawdopodobna, dotyczy pochodzenia większości europejskich Żydów, których potomkowie oprócz naszego kontynentu zamieszkują obie Ameryki, Australię oraz Izrael. W tym ostatnim do dnia dzisiejszego tworzą warstwę rządzącą państwem. Mówiąc wprost, chodzi o etnogenezę Aszkenazyjczyków.

  We wczesnych wiekach średnich na euroazjatyckich stepach rozciągających się od Wołgi , Morza Kaspijskiego i Kaukazu pojawiły się bitne plemiona chazarskie. Był to koczowniczy lud turecki ( a raczej turecko-tatarsko-mongolski), który wkrótce częściowo osiadł na roli. W VIII w. Chazarowie tworzyli już dobrze zorganizowany organizm państwowy obejmujący swym zasięgiem Krym i północne obrzeża Morza Czarnego po rzekę Dniestr. Prawdziwe imperium: od Kaukazu po tereny współczesnej Mołdawii! Pośrednicząca w wymianie handlowej między Wschodem i Zachodem Chazaria była rządzona przez chana (kagana), pod władzą którego znajdowały się trzy główne prowincje, siedem zależnych królestw oraz siedem plemion lennych. Wsród lenników plemiennych dominowali Słowianie oraz ludy fińskie.

  Pierwotnie Chazarowie byli pogańskimi szamanistami, później zdawało się, że przyjmą islam, ostatecznie jednak przeszli na… judaizm, który stając się religią państwową ogarnął również prosty lud. Stali się „chazarskimi Żydami”, chociaż – nie zapominajmy – w chanacie mieszkali również „Żydzi-semici” uciekający przed władzą Bizancjum i muzułmanami.

  Przybywający wraz z nimi rabini stali się duchowymi przewodnikami Chazarów. Świadczą o tym chociażby prace wykopaliskowe Murada Magomedowa w Belendjerze i Semenderze (dawnych chazarskich miastach nad Morzem Kaspijskim). Uczony ten odkrył nie tylko groby chanów, ale i symbol ich władzy: sześcioramienną gwiazdę.

  Zjudaizowani Chazarowie, dominujący oczywiście liczebnie nad semickimi uciekinierami, stanowili groźnych przeciwników dla swych sąsiadów. Wojowali z Bizancjum, przedsiębrali łupieżcze, wyjątkowo okrutne wyprawy na tereny czysto słowiańskie. Echa tych eskapad długo jeszcze pobrzmiewały w ruskich i rosyjskich legendach. Wspominały one o pełnych dramatyzmu bojach z „Wielkim Żydowinem”. Nie mógł być nim z oczywistych względów „Żyd-semita”, lecz chazarski konwertyta. Być może późniejszy niechętny stosunek wielu Rosjan i innych wschodnich Słowian do Żydów był następstwem utrwalonych w ludowej pamięci wydarzeń sprzed ponad 1000 lat.Wszak w historii nic się nie dzieje bez przyczyny.

  Etniczne skutki budzących grozę rajdów były oczywiste. Pojmanych mężczyzn napastnicy sprzedawali w niewolę, natomiast Słowianki stawały się chazarskimi nałożnicami lub – po przejściu na judaizm – żonami. Tłumaczyłoby to współczesny antropologiczny obraz potomków europejskich Żydów, wśród których nie dominuje typ semicki (jego cechy są co najwyżej w niektórych przypadkach mniej lub bardziej wyeksponowane) a turecko-tatarsko-słowiański.

  Sprawa zasadnicza: co się stało ze zjudaizowanymi Chazarami? Czy tak silne, żywotne plemię mogło rozpłynąć się we mgle ? Cóż, w II połowie X w., mniej więcej w czasach chrztu Polski, państwo chazarskie zostalo rozbite przez księcia kijowskiego Światosława. Tytułem rewanżu Słowianie popędzili wielu Chazarów na Ruś . Reszta dołączyła do współbraci później, uciekając przed hordami Czyngis Chana na ziemie polskie, rusko-litewskie, węgierskie i dalej .

  W ten sposób stali się europejskimi Żydami.

  Jest rzeczą otwartą jak długo zachowali niektóre obyczaje chazarskie, czy ogólniej świadomość swego pochodzenia. Albo jak mocno utrwalił się w nich żal lub wręcz nienawiść do sprawców upadku Chazarii. Czy były to uczucia stałe, podświadomie rzutujące na ich stosunek do sukcesora Rusi Kijowskiej aż do czasów współczesnych? Ciekawe pytanie, ale nie śmiem na nie odpowiedzieć.

  Wersja o chazarskim pochodzeniu europejskich Żydów (Aszkenazyjczyków) ma swoich zwolenników. Przede wszystkim od dawna skłaniało się ku niej wielu uczonych i publicystów rosyjskich.

  Na Zachodzie natomiast przetarł jej drogę nie kto inny jak Artur Koestler. Autor „ Ciemności w południe” napisał był prawie 30 lat temu ksiażkę „The thirteenth Tribe: The Khazar Empire and Its Heritage”, w której udowadniał, że Chazarowie byli antenatami Aszkenazyjczyków, czyli stali u źródeł europejskiego żydostwa. Wspierał tym samym wcześniejsze ustalenia mieszkańca Izraela Natana M. Pollocka.

  Ten tłumacz naukowych tekstów i korektor w firmie wydawniczej poświęcił 40 lat życia na udowodnienie tezy, że 6 z 10 żydowskich mieszkańców Izraela i 9 z 10 Żydów mieszkających w Europie i obu Amerykach ma korzenie chazarskie, a nie semickie.

  Jako ciekawostkę podam, że według ustaleń Pollocka nazwiska: Halperin, Alpert, Halpern, Galpern itd.- tak częste wsród europejskich Żydów- świadczą o chazarskim rodowodzie ich nosicieli (np. „Alper” w języku chazarskim oznacza „śmiałego rycerza”; miano to chan przyznawał szczególnie wybijającym się wojownikom). Podobnież: Kaplan, Caplon, Koppel itd. („Kaplan” oznacza „dzikiego jastrzębia”) oraz – co oczywiste – Kogan, Kagan, Kaganowicz.

  We wrześniu 1966 r. Pollock postanowił oficjalnie uczcić 1000-lecie żydowsko-chazarskiego przymierza. Nie zgodziły się na to izraelskie władze między innymi dlatego, że teorię o chazarskim, to jest nie palestyńskim, pochodzeniu europejskich Żydów podjęli Arabowie. Naprawdę nikogo z oficjeli nie obchodziło, czy Pollock ma rację czy też mija się z prawdą.

  Po raz kolejny polityka nie pozwoliła historii wybić się na niepodległość.

  A tak przy okazji: ciekawe, co by napisali publicyści „Gazety Wyborczej” gdyby okazało się, że rzekomi polscy antysemici są w istocie nieszkodliwymi anty-Chazarami?!

  Dariusz Ratajczak

  * * *

  NOWA CHAZARIA, CZYLI TAJNY PLAN PUTINA-SZARONA?

  Uwaga: Ponizszy tekst zostal usuniety potajemnie z witryny „Racjonalisty” (http://www.racjonalista.pl) przez jej redaktora, niejakiego Maryjusza Gawlika-Agnosiewicza.

  Lech Keller

  Mapa 1: Panstwo Chazarow na poczatku X wieku n.e. (wedlug Kevina A. Brook’a)

  Niedawna wizyta (pod koniec kwietnia roku 2005) rosyjskiego prezydenta W. Putina w Izraelu wywołała wiele zainteresowania w mediach na całym świecie. Jednakże prawdziwe cele tej wizyty wydają się być o wiele ważniejsze niż to życzyła by sobie podać do wiadomości publicznej dyplomacja rosyjska i izraelska. Choć wspomniano o propozycji zwołania w Moskwie konferencji na temat ostatecznego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, to jednak nic nie przedostało się do „mainstream” mediów o rzeczywistej wadze wizyty Putina w Izraelu i proponowanej moskiewskiej konferencji. A stawka jest tu olbrzymia, zaś wygraną może być ni mniej ni więcej a pokój na Bliskim Wschodzie, a przynajmniej koniec konfliktu arabsko-żydowskiego. Ale co do tego ma Chazaria, która znikła z mapy Europy w XIII wieku n.e.?
  Otóż bardzo wiele: tajny plan Putina-Szarona polega bowiem na wskrzeszeniu owej wczesnośredniowiecznej Chazarii, tym razem w ramach Federacji Rosyjskiej i przesiedleniu na jej teren (dziś południowa Rosja i południowa Ukraina) praktycznie wszystkich Żydów izraelskich. Czemu ten plan ma mieć szansę powodzenia? Otóż dawna Chazaria jest kolebką obecnej izraelskiej elity, mianowicie tzw. Aszkenazi, czyli potomków Żydów z Europy Środkowej i Wschodniej (głównie Polski, byłego ZSRR, Niemiec i dawnych Austro-Węgier). Stąd też przesiedlenie Żydów do Chazarii nie będzie formą ich wygnania z tzw. Ziemi Obiecanej, a powrotem do ich rzeczywistej (etnicznej) kolebki.

  Oczywiście, wymaga to najpierw zneutralizowania w Izraelu skrajnej religijnej prawicy oraz wykupu terenów dawnej Chazarii. Tylko pierwsze zadanie jest realnie trudne, jako iż Ukraina znajduje się w stanie rozpadu po wyborze Juszczenki na prezydenta, a tereny dawnej Chazarii są obecnie wyludnione, szczególnie po emigracji tzw. nadwołżańskich Niemców do RFN. Olbrzymie pieniądze (przynajmniej około 15-20 tysięcy dolarów USA rocznie na każdego żydowskiego mężczyznę, kobietę i dziecko w państwie Izrael[1]) przeznaczane rok w rok przez USA na pomoc dla państwa Izrael, pomoc z innych krajów (np. Niemiec) oraz dodatkowe a także spore fundusze gromadzone przez żydowską diasporę, a marnowane na budowę tzw. muru bezpieczeństwa, ochronę (najczęściej nielegalnych z punktu widzenia prawa międzynarodowego) osadników żydowskich, walkę z terroryzmem arabskim i potężne, a wiec niezmiernie kosztowne wydatki wojskowe mogą być bowiem przeznaczone na wykup ziemi na terenie dawnej Chazarii jej odpowiednie zagospodarowanie.

  Ponieważ stosunkowo mało osób zna dokładnie historię Chazarów i Chazarii, to przypomnę iż Chazarowie (Chazarzy) byli plemieniem turskim [2] oryginalnie koczującymi w Azji środkowej.[3] Ich pierwotną wiarą był Tengri Szamanizm. Gdyby nie fakt, iż przyjęli oni Judaizm, najprawdopodobniej nie wyróżniali by się oni od innych turskich plemion, których potomkowie zamieszkują dziś Turcję, Turkmenistan, Kirgizję, Azerbejdżan i ich okolice. Historia państwa Chazarów obejmuje w przybliżeniu 800 lat: od V do XIII wieku n.e. Od około roku 550 n.e. do roku 630 n.e. Chazarowie zamieszkiwali Zachodnie Imperium Tureckie, rządzone wówczas przez tzw. Niebiańskich Turków (Kök Turks). Kiedy to Imperium rozpadło się w VII wieku n.e. w wyniku wojen domowych, Chazarowie uzyskali pełną niepodległość. Przyjęcie Judaizmu w połowie VIII wieku n.e. było symbolem niezależności politycznej Chazarii, która wówczas utrzymywała równowagę sił między muzułmańskim Kalifatem Bagdadu a chrześcijańskim Cesarstwem Bizantyjskim. W okresie maksymalnego rozkwitu państwo Chazarów obejmowało obszar południowej Rosji, północnego Kaukazu, wschodniej Ukrainy, Krymu, zachodniego Kazachstanu i północno-zachodniego Uzbekistanu (p. mapy 1 i 2), oraz inne plemiona turskie takie jak Sabirs i Bułgarowie. W IX wieku Chazarowie władali też plemionami wschodnich Słowian, Madziarów, Peczengów, Burtów i nad pólnocnokaukaskimi Hunami. Nawet Morze Kaspijskie zostało nazwane wtedy „Morzem Chazarskim”.

  Mapa 2: Chazaria w pelni jej rozkwitu (wedlug Koestlera)

  Chazarowie odegrali znaczącą rolę w historii Europy. Pośrednio (poprzez wygnanie „oryginalnych” Bułgarów[4] z terenu obecnej Bułgarii) spowodowali oni utworzenie nowoczesnego narodu Bułgarskiego. Poprzez działanie jako państwo buforowe między światem Islamu a światem Chrześcijaństwa, Chazaria powstrzymała Islam od ekspansji na północ od Kaukazu, prowadząc na przełomie VII i VIII wieku serię (na ogół zwycięskich) wojen znanych jako Arabsko-Chazarskie. Pierwszą stolicą Chazarii był Balanjar (Górny Chir-Jurt). Około roku 720 Chazarowie przenieśli swą stolicę do Samandaru (przybrzeżne miasto w północnym Kaukazie znane z pięknych ogrodów i winnic).
  W roku 750 stolicę Chazarii przeniesiono na około 200 lat do miasta Itil (Atil) na brzegu Wołgi. Itil przylegał do Khazaran (Chazaran), głównego ośrodka handlowego Chazarii. We wczesnym X wieku ludność Chazaran-Itil składała się głównie z Muzułmanów i Żydów oraz nielicznych Chrześcijan. Chazarowie mieszkali w miastach podczas zimy, ale od wiosny, aż do jesieni zamieszkiwali oni w stepie. Niektórzy autorzy (np. cytowany uprzednio Brook) twierdzą iż Kijów, stolica współczesnej Ukrainy, został założony przez Chazarów albo Madziarów, jako iż jego nazwę można wyprowadzić z tureckiego (Küi = brzeg rzeki + ev = osada). Chazarzy zamieszkiwali nie tylko Kijów ale też i Kercz (Bospor), Feodosię, Tmutorokan, Chufut-Kale, Sudak i Sarkel. To ostanie miasto posiadało największą fortecę Chazarów. Została ona zbudowana w roku 834 przy pomocy Greków (Grek Petronas Kamateros był jej głównym budowniczym).

  Chazaria leżała też na ważnym szlaku handlowym łączącym Azję i Europę, w tym na tzw. Drodze Jedwabnej (Silk Road) łączącej Chiny i Azję Środkową z Europą. Chazaria wyróżniała się systemem tzw. podwójnej monarchii. Kagan był najwyższym (panującym) królem a Kagan-Bek był urzędującym królem i dowódcą armii. Kaganowie byli bardzo tolerancyjni, tak iż nawet jak przyjęli oni Judaizm jako religię dworu (a więc i państwa), to pozwolili oni chrześcijańskim Grekom, pogańskim Słowianom i Muzułmańskim Persom na wyznawanie ich religii. W stolicy Chazarowie mieli Najwyższy Sąd złożony z 7 sędziów, tak, aby każda ważniejsza religia obecna w ich państwie miała w nim swego reprezentanta. Na dodatek wyznawcy Judaizmu byli sądzeni według Tory, wyznawcy Chrześcijaństwa według Biblii, wyznawcy Islamu według Koranu, a tzw. poganie według swoich plemiennych (głównie słowiańskich) zwyczajów (dedykuję tę chazarską tolerancję religijną zwolennikom wpisania tzw. wartości chrześcijańskich do prawa państwowego).

  Starożytne społeczności żydowskie istniały na Krymie nawet wcześniej niż został on poddany kontroli Chazarów. Powiększyły się one jednak znacznie gdy przybyli tam uchodźcy przed rebelią Mazdaistów w Persji oraz prześladowaniami bizantyjskich cesarzy Leona III i Romanusa I Lecapenusa. Żydzi przybyli też do Chazarii z współczesnego Uzbekistanu, Armenii, Węgier, Syrii i Turcji. Ukraiński uczony Omeljan Pritsak szacuje, że w X wieku n.e. było w Chazarii około 30 tysięcy etnicznych Żydów (Izraelitów). Judaizm został przyjęty około roku 838 n.e. jako oficjalna religia dworu, a więc i państwa Chazarów przez króla (kagana) Bulana. Legenda głosi iż Bulan zdecydował się na Judaizm po wysłuchaniu debaty pomiędzy reprezentantami Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu. Król (kagan) Obadiah założył później w Chazarii liczne synagogi i żydowskie szkoły. Miszna, Talmud i Tora stały się w ten sposób ważne dla Chazarów, którzy od X wieku używali też hebrajski jako język urzędowy. Sam Święty Cyryl przybył w roku 860 do Chazarii z Bizancjum aby „nawrócić” Chazarów na Chrześcijaństwo, ale owa próba zakończyła się fiaskiem, w odróżnieniu od udanego „nawrócenia” Słowian.

  Ogólnie, Chazarowie uważani są w historiografii za ludzi tolerancyjnych, otwartych na resztę świata i wyróżniającymi się w sztuce, rzemiośle i handlu. Wiele artefaktów chazarskich, pokazujących ich artystyczne i przemysłowe talenty, dotrwało w muzeach do obecnego dnia. W X wieku n.e. Wschodni Słowianie zostali zjednoczeni pod władzą Wikingów, i tak powstała Ruś Kijowska. Zarówno Ruś jak i Madziarzy byli pod silnym wpływem Chazarów, i tak na przykład zaadoptowali oni na pewien czas system podwójnego królestwa (kaganatu), a książęta ruscy nawet pożyczyli tytuł kagana. Ruś Kijowska przyjęła też chazarski system sądowy. Także niektóre słowa chazarskie stały się częścią języka protosłowiańskiego: na przykład „bogatyr” („odważny rycerz” – polski „bohater”) wywodzi się z chazarskiego słowa „baghatur”. Pierwszą klęskę ponieśli Chazarzy w roku 965, kiedy to kijowski książę Światosław (Svyatoslav) zdobył Sarkel – największą fortecę Chazarów, a 2 lata później stolicę Chazarii – Itil. Państwo Chazarów wegetowało aż do XIII wieku, a śmiertelny cios zadał mu dopiero Dżyngis Chan (1162-1227), który w roku 1223 spustoszył Chazarię aż po Krym i wygnał tamtejszych Chazarów i Żydów do Europy Środkowej i Zachodniej. Pomimo utraty państwa, Chazarowie bynajmniej nie zniknęli z powierzchni Ziemi. Spora ich cześć uciekła bowiem na zachód, na tereny dzisiejszej Polski, Rumunii i Węgier, a później do Niemiec i Francji, mieszając się tam z lokalnymi społecznościami żydowskimi i tworząc w ten sposób tzw. Aszkenazi, czyli środkowoeuropejską społeczność żydowską.[5]

  Plan Putina-Szarona ma więc sporą szansę na zbudowanie trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie poprzez przeniesienie współczesnego państwa żydowskiego na tereny dawnej Chazarii, kolebki obecnej elity izraelskiej (Aszkenazich), a więc zakończenie sporu o Palestynę. Rosja ma też wiele do zyskania, albowiem znaczna część pomocy światowej dla Żydów pozostanie w naturalny sposób w Rosji: np. drogą handlu (głównie poprzez zakup surowców, szczególnie energetycznych), a więc dostanie się do rąk rosyjskich, wzbogacając w ten sposób Rosję i jej mieszkańców.

  Jedynymi przegranymi wydają się być ekstremiści religijni z Izraela (w tym osadnicy żydowscy zamieszkujący tereny strefy Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu), ale jak się okazuje ich siły i wpływy nie są wcale tak spore, jak to się wydawało do niedawna, a obecny premier państwa Izrael, Ariel Szaron, szykuje się do pierwszej rozprawy z nimi w ramach ewakuacji osadników żydowskich ze strefy Gazy. Oczywiście, nikt nie może zagwarantować powodzenia tego planu, ale jego sukces byłby wygraną nie tylko dla Żydów i Palestyńczyków, ale praktycznie dla całej ludzkości. Życzmy mu więc powodzenia!

  [1] Jak podaje R. Curtis na stronie „’Prawdziwe kłamstwa’ o amerykańskiej pomocy dla Izraela” http://www.greendevils.pl/polityka/prawdziwe_klamstwa/prawdziwe_klamstwa.html „kompletna amerykańska pomoc dla Izraela w formie zapomogi i gwarancji finansowych w roku fiskalnym 1997 wyniosła 5,5258 miliardów dolarów.(…) Dla amerykańskich podatników oznacza to przekazanie 23 240 dolarów na głowę każdego mieszkańca Izraela..”

  [2] Pochodzenia tureckiego, a więc „aryjskiego”.

  [3] Patrz: Kevin Alan Brook “An Introduction to the History of Khazaria” (“Wprowadzenie do historii Chazarii”) – http://www.khazaria.com/khazar-history.html, tegoż „The Khazars: A European Experiment in Jewish Statecraft” („Chazarzy: Europejski eksperyment w dziedzinie państwowości” -http://www.wzo.org.il/en/resources/view.asp?id=140 oraz Arthur Koestler „The Thirteenth Tribe’ („Trzynaste plemię”) – http://198.62.75.1/www2/koestler/ – powyższe źródła zawierają obszerną bibliografię przedmiotu i szczegółowe mapy, częściowo reprodukowane w tym artykule.

  [4] “Protobułgarów”.

  [5] Jest to nie tylko opinia Koestlera, który z powodu napisania swej książki o Chazarach a więc i o niesemickim pochodzeniu większości współczesnych żydów został zamordowany (najprawdopodobniej przez tajne służby państwa Izrael), ale i Abby Ebana, ministra spraw zagranicznych państwa Izrael w latach 1966-1974 (p. jego książka z roku 1968 “My People” – “Moi Ludzie”).

  Linki:

  Kevin Alan Brook “An Introduction to the History of Khazaria” (“Wprowadzenie do historii Chazarii”)

  http://web.archive.org/web/20080617200910/http://www.khazaria.com/khazar-history.html

  Kevin Alan Brook „The Khazars: A European Experiment in Jewish Statecraft” („Chazarzy: Europejski eksperyment w dziedzinie państwowości”

  http://web.archive.org/web/20080617200910/http://www.wzo.org.il/en/resources/view.asp?id=140

  Arthur Koestler „The Thirteenth Tribe’ („Trzynaste plemię”)

  http://web.archive.org/web/20080617200910/http://198.62.75.1/www2/koestler

  Feliks Koneczny „Cywilizacja zydowska”

  http://web.archive.org/web/20080617200910/http://www.polonica.net/Cywilizacja_zydowska_15.htm

  Inny blog o Chazarach czyli „Chazarski wiatr”

  http://web.archive.org/web/20080617200910/http://chazar.blogomania.pl/

  całośc;
  http://web.archive.org/web/20080617200910/www.polonica.net/Khazaria-Chazarowie_korzenie_wspolczesnego_zydostwa.htm

 34. aga said

  http://web.archive.org/web/20080617200910/www.polonica.net/Khazaria-Chazarowie_korzenie_wspolczesnego_zydostwa.htm

 35. SuwerennyPolakSlowianin said

  ad 33 Zamiast : polonica.net = trzeba szukac tu :
  http://www.google.fr/search?sourceid=navclient&hl=fr&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLL_frFR351&q=Chazarowie_korzenie_wspolczesnego_zydostwa#hl=fr&rlz=1T4GGLL_frFR351&&sa=X&ei=v4gkTY7kK8Kv8QPX3NWAAw&ved=0CBcQBSgA&q=Chazarowie+Korzenie+Wspolczesnego+Zydostwa&spell=1&fp=5255f46e4b3ba657

 36. efka said

  Mam obawy, że badania genetyczne przeprowadzane w ichnim środowisku miały na celu nie tylko znalezienie cech wyróżniających. Najgorsze moje obawy budzi fakt nakłaniania młodych ludzi w ichniej telewizorni do rejestrowania się w bazach danych do transplantacji. Rola mediów jest tutaj subiektywna wobec tego środowiska. Postawię mocne pytanie; czy goj ma służyć jako rezerwuar środków zamiennych?
  Dopilnuję aby nikt z mojej rodziny nie znalazł się w tej bazie, chociaż kto wie jakie badania są przeprowadzane bez naszej wiedzy w laboratoriach?
  Szczególnie mnie niepokoją doniesienia o zaginięciach. Czasem znajduje się zwłoki ale gdzie się podziewa reszta?
  Same pytania ale w prosty sposób staram się tutaj pokazać jeszcze większy problem o którym nie wolno mówić głośno.

 37. aga said

  polonica.net to byla kopalnia polskich czyli KATOLICKICH tekstów patriotycznych wielkich Polaków, katolików bez wyjatku.
  i porzadnych odzydzonych zydów.I dlatego zydki zamknęly ją i nic nie wskazuje na jej reaktywację. Moim zdaniem analiza chazarii jest bardziej godna zaufania a poza tym dużo ciekawsza na polonica.net

 38. Krzysztof M said

  Ad. 36

  „Mam obawy, że badania genetyczne przeprowadzane w ichnim środowisku miały na celu nie tylko znalezienie cech wyróżniających.”

  – Możliwe, że chodzi o badania nad syndromem Tay-Sachs (w polskiej wikipedii dla zmyłki, czyli żeby było trudniej znaleźć, użyto formy „syndrom taya-sachsa”). Podobno sobie już tym poradzili, a ja cosik w to nie wierzę. 🙂 Natury się nie oszuka.

  Tay-Sachs – skaza genetyczna przenoszona wyłącznie przez żydów. A czym pachnie? Poszukajcie sami. 🙂

 39. silmarwena said

  bardzo mi sie to forum podoba, wrecz mnie zachwyca.Polecilam je kilku osobom. Glownie historykom i psychiatrom, ale tez jednemu satyrykowi… dziekuje za dostarczenie wspanialej rozrywki, dawno sie tak nie ubawilam. 😀
  jak mniemam wiekszosc z was to prawdziwi Polacy wyznania rzymsko katolickiego. Gratuluje! modlic sie do tego wrednego zydka i jego wrednej zydowskiej mamusi, ktora nawet nie wie z kim tego synka ma! A moze wierzycie ze Maryjka urodzila sie w Czestochowie?? A moze w kosmitow tez wierzycie?? 😀
  Dzieki raz jeszcze za mozliwosc wysmiania sie do łez.

  Jesteśmy wprost przybici tak miażdżącą krytyką. – admin

 40. Wojwit said

  Czy ten awatar wpisującej się pod 39. pani, to nie jest przypadkiem ta dziwka Salome, która na żądanie mamuśki poprosiła Heroda o głowę św. Jana Chrzciciela? Dobry obrazek sobie wybrała. Mówi o niej wszystko i pasuje jak ulał do tego, co nabluzgała w tym swoim pożal się Boże komentarzyku…

 41. Marucha said

  Re 40: Nie karmić trolla. Wpis tego zwierzątka mówi o nim właściwie wszystko.

 42. silmarwena said

  ojej, takam straszna ze musiales usunac moj wpis?? boisz sie wypowiedzi innych niz wasza oficjalna linia?? wyjatkowe z was robale 🙂 wiem ze to skasujesz, ale mam nadzieje ze dostaniesz wylewu lub zawalu 🙂

  Boję się w sposób niewysłowiony. Za życzenia wylewu lub zawału pięknie dziękuję i odwzajemniam się równie serdecznymi życzeniami HIV-a lub CP (http://en.wikipedia.org/wiki/Cerebral_palsy). – admin

 43. Staruszek Portier said

  Myślę że panią Silmarwenę zdegustowały dwie rzeczy:
  1. Poprawna polszczyzna stałych uczestników dyskusji, co jest na Internecie dziwaczne i prowokujące.
  2. Niski poziom dywagacji na tematy laserów, astronomii, fizyki itd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: