Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy na Białorusi był przygotowany pucz?

Posted by Marucha w dniu 2011-01-04 (Wtorek)

Skoro jestem faworytem wszystkich sondaży to po co miałbym fałszować wybory? – pytał podczas spotkania z polskimi mediami Alaksandr Łukaszenka.

Idąc tą logiką można dzisiaj zapytać: skoro dotychczasowy prezydent Białorusi w wyborach otrzymał ok. 80 proc. głosów, a jego najsilniejszy konkurent niecałe 3 proc., to po co siły porządkowe rozpędziły demonstrantów w wieczór powyborczy w Mińsku? Dlaczego zrobiły to tak zdecydowanie? Dlaczego aresztowano wielu działaczy opozycyjnych w domach i przeprowadzono tam rewizje? Nawet jeśli demonstracja była nielegalna to zwycięzca w dniu swego tryumfu mógł wspaniałomyślnie przejść nad tym do porządku dziennego.

Przyjrzyjmy się tamtejszym wydarzeniom w oparciu o dostępne informacje. W gronie opozycyjnych kandydatów wyraźnie wybijał się jeden – Uładzimir Niaklajeu. Do tej pory niezbyt znany z działań politycznych literat. W kampanii wyborczej nie ukrywał, że jest finansowany przez kapitał z Rosji i do swojego programu wprowadził wiele elementów prorosyjskich. To on był odpowiedzialny za organizację demonstracji w imieniu wszystkich kandydatów.

Wieczorem w niedzielę wyborczą przed planowaną godziną rozpoczęcia wiecu gruchnęła wiadomość, że Niaklajeu został brutalnie pobity przez nieznanych sprawców. Razem z nim pobito dziennikarza jednej z rosyjskich telewizji, która jako pierwsza podała tę informację, alarmując świat. To podgrzało emocje. Zebrało się ok. 10 tysięcy ludzi i wysłuchało oficjalnych przemówień. Gdy zaczynali się już rozchodzić dwóch kandydatów Andrej Sannikau (jego żona jest rosyjską dziennikarką) i Mykoła Statkiewicz ogłosili, że zawiązali tymczasowy rząd narodowy i idą negocjować przejęcie władzy do budynku rządu. Wspólnie z grupą demonstrantów próbują się tam wedrzeć, ale okazuje się, że w środku są siły porządkowe i odpierają atak. Kończy się na rozbiciu kilku szyb. Ale obrazki z rzekomo brutalnej akcji milicji idą w świat. Znowu za pośrednictwem rosyjskich telewizji, których operatorzy jakimś dziwnym trafem są w centrum wydarzeń.

Nie była to więc pokojowa demonstracja, ale próba przejęcia władzy. Co by było, gdyby tej grupie udało się zająć budynek rządu? Była to klasyczna operacja mająca na celu doprowadzenie do przesilenia politycznego przy pomocy ulicy. Podobnie jak kilka lat wcześniej na Ukrainie. Ale wszystko wskazuje na to, że tym razem za plecami organizatorów stały jakieś czynniki rosyjskie. Wskazuje na to tez to, że wśród zatrzymanych było 11 Rosjan, którzy zostali skazani na od 10 do 15 dni aresztu. A więc nie byli tylko biernymi obserwatorami, ale musieli brać aktywny udział w „konfrontacji z władzą”.

W związku z tymi wydarzeniami może pozostawać aresztowanie białoruskiego generała Ihora Azarenoka, dowódcę sił lotniczych i wojsk obrony powietrznej. Jeszcze parę tygodni temu poważnego kandydata na ministra obrony Białorusi. Nie jest też przypadkiem, że po wyborach A.Łukaszenka zapowiedział, iż wymiana personalna na najwyższych szczeblach władzy obejmie aż 90 proc. dotychczasowej obsady.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że była przygotowana poważna operacja o charakterze przewrotu pałacowego, do której wstępem miał być wiec i przejęcie budynku rządu w Mińsku przez demonstrantów. Prezydent Rosji D.Miedwiediew tuż przed wyborami wycofał się z wcześniejszej krytyki A.Łukaszenki i udzielił mu poparcia. Wiadomo bowiem było, że w procesie wyborczym nic się nie zmieni. A dodatkowo można było liczyć na uśpienie czujności prezydenta Białorusi.

Okazał się on jednak szczwanym lisem i zdusił przygotowywany pucz.

Dlaczego Moskwa mogłaby być zainteresowana usunięciem Łukaszenki? Powodów jest wiele. Najogólniej można stwierdzić, że stał się zbyt niezależny. Jego współpraca z Chinami musi niepokoić. A w próbach uniezależnienia się od dostaw ropy z Rosji okazał się bardziej wytrwały i skuteczny niż ś.p. prezydent Lech Kaczyński.

Władze rosyjskie zapewne poszukują właściwych metod pozbywania się niewygodnych prezydentów w państwach będących w ich strefie wpływów. Wiadomo, że nie można ich wymienić poprzez odpowiednią kampanię medialną i kartkę wyborczą. Bo w zdecydowanej większości tych krajów to nie działa. Pozostaje droga puczu wewnętrznego. Przeprowadzono już taką operację w Kirgistanie na początku tego roku doprowadzając do obalenia prezydenta Kurmanbeka Bakijewa, który za bardzo postawił na współpracę z USA i udostępnił dla operacji w Afganistanie bazę w Manas bez zgody Rosji. Zresztą wygnany Bakijew otrzymał schronienie przez pewien czas na Białorusi, a prezydent Łukaszenka głośno protestował przeciw temu co się stało w Kirgistanie. Być może już wtedy coś przeczuwał.

Odrębnym zagadnieniem jest to, czy o tym wszystkim wiedział polski rząd. Fakt wycofania z udziału w wyborach A. Milinkiewicza może na to wskazywać. A rozmowy ministrów Sikorskiego i Westerwelle na temat demokratyzacji procesu wyborczego w Białorusi miały tylko pomóc stronie rosyjskiej przygotować i przeprowadzić akcję puczu. Świadczyłoby to nie tylko o biernym obserwowaniu, ale też o świadomym współdziałaniu. Stąd te nerwowe reakcje, gdy okazało się, że cała operacja wzięła w łeb.

Teraz wszystko będzie zależało od tego czy Łukaszenka po opanowaniu sytuacji u siebie będzie w stanie realnie, a nie na niby, dogadać się z Moskwą. Bo jeśli nie to za jakiś czas będzie kolejna tego typu próba.

To wszystko oczywiście tylko hipotezy. Ale dość prawdopodobne hipotezy.

Jan Siewierski
http://mercurius.myslpolska.pl/2010/12/czy-na-bialorusi-byl-przygotowany-pucz/

I komentarz redaktora Myśli Polskiej, ośmieszający rusofobów:
W tym kontekście polscy rusofobi popadli w schizofrenię. Atakując Łukaszenkę summa summarum znaleźli się w “obozie moskiewskim”. Tymczasem z punktu widzenia swojej “ideologii” (zawsze przeciwko Rosji) powinni popierać baćkę rękami i nogami, wszak to on z zadziwiająca skutecznością broni suwerenności Białorusi, a tymczasem “demokratyczni” kandydaci oddali by ją ta tacy Moskwie.
A tu nic – widocznie w tym obozie nie myśli się już w ogóle.

Komentarzy 21 do “Czy na Białorusi był przygotowany pucz?”

 1. towMaślak said

  Bravo jasiu,oby tak dalej…niedługo działalność judasza powiążesz
  z Kremlem.Jesteś na dobrej drodze do prawdy…Brawo.

 2. Marucha said

  A czy TowMaślak byłby uprzejmy wyjaśnić niezorientowanej reszcie, o co mu chodzi?

 3. towMaślak said

  A oto mi chodzi,że gdzie by nie zajrzeć ,to wszędzie wałkujecie
  ten sam temat:Ruskie służby specjalne i łączycie je ze wszystkim
  i wszystkimi wydarzeniami,normalna paranoja.Płacą wam zato, czy co?
  Agentura jakaś albo cuś?

 4. Bloew said

  Ciekawe tezy, ciekawy aspekt wyborów na Białorusi, czytałem o tym, że Rosja również finansowała opozycję na Białorusi, dziwi mnie ta metodyka serwowana przez Kreml na Białoruś. Takie metody zmian administracyjnych na najwyższych szczeblach poszczególnych krajów są opracowywane i dopracowane przez mistrzów oraz prekursorów takiej taktyki, czyli zachłanny konglomerat korporacyjny made in usa ( ściślej przez żydowskich bez narodowców ). O czym to działanie Rosji świadczy ? Myślałem, że Putin będzie raczej współpracował z Białorusią i Łukaszenką jako suwerenem tego narodu, budując szerszą ścianę zaporową dla lichwy sprzężonej z pompowaniem patologi moralno- społecznych wobec ludzi, a tutaj takie ruchy. Czyżby Putin nie ufał Łukaszence, czy też Putin jest tylko marionetką ? , a może Putin gra na tym samym poziomie co geostratedzy pokroju Brzezińskich i Kisingerów … ??

 5. RomanK said

  Powiadaja- ze historia sie nie powtarza…
  Prosze kazdego- kto chce zrozumiec obecne przepychanki nad Bialorusia zapoznac sie z historia Wojen Moskiewskich, jakie rozpoczelo Wielkie Ksiestwo Litewskie, kontynuowala juz jako swoje Rzeczpospolita Obojga Narodow, a ktore zakonczyly sie po 200 latach supermocarstwowosci Rosji i rozbiorami Polski.
  Rosjanie -a w zasadzie -elity polityczne Rosji dobrze znaja wlasna historie i potrafia z niej wyciagac odpowiednie wnioski.
  Ja wtedy tak i dzis wszystko zalezy od tego za kim wypowiedza sie ludzie tej ziemi Bialorusini..jak wtedy stalo sie z odrebnymi plemionami i z ich kniazami, a dzis juz -jako jednorodny i dobrze ukszatltowany narod, bioracy odpowiedzialnosc za swoje wlasne losy i swoja przyszlosc.
  Jak wtedy tak i dzis od losu Bialorusi zalezy los Polski…i Ukrainy i przedewszystkim Rosji.
  Wiedza o tym Rosjanie..i reaguja rozsadnie i zdecydowanie.
  Czy rozumieja to Polacy, Ukraincy i Bialorusini??..wydaje mi sie -ze nie za bardzo,,tzn nie wszedzie i nie wszyscy…
  Ci co wiedza o co chodzi..kieruja nie narodowymi elitami rzadzacymi tymi krajami i wzbudzaja histerie rusofobiczna…tylko po to zeby ten potezny slowianski blok nie doszedl do zrozuminia- ze przyszlosc calej Slowianszczyzny ..od baltyku-Adriatyku do Pacyfiku…zalezy od..wzajemnego zrozumienia, szacunku i na bazie tego- wspolnego Porozumienia …wzajemnej Wspolpracy!
  Politycznej, Gospodarczej ,Kulturowej i Militarnej!
  Powtarzenie tych samych bledow..skonczy sie dokladnie- tak samo…jak 200 lat temu…

 6. Ola said

  co myslicie o tym?

  Dlaczego Zachód obawia się Putina?
  http://english.pravda.ru/russia/politics/04-01-2011/116429-putin_west-0/?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed
  Xavier Lerma – 4.01.2011 tłumaczenie Ola Gordon
  część 1

  Rosyjski premier, Wladimir Putin, jest dobrym prawosławnym chrześcijaninem, ale tego nigdy się nie dowiesz ze sposobu, w jaki Zachód pokazuje go w mediach. One mają swoje powody by przed każdym to ukrywać. Rosja chce się rozwijać, ale nie jako ateistyczny potwór ze Związku Radzieckiego, lecz jako chrześcijański naród, który pokonał burzliwą i straszną przeszłość. Rosyjscy chrześcijanie przetrwali furię piekła komunizmu. Krew, która kiedyś wsiąkała w ziemię była nasionkiem nowej tożsamości Rosji. Zło które szerzyło się w roku 1917 z Rosji na Zachód zostanie zniszczone poprzez odnowioną wiarę Rosji, która uleczy świat.
  Amerykańscy liberałowie nienawidzą „wizji społecznej” Partii Herbacianej i chrześcijan. Oni demonizują Sarah Palin i Michele Bachmann i ośmieszają amerykańskich chrześcijan jako szalonych prawicowców. Oni tańczyli kiedy zmarli prezydent Reagan, Jerry Falwell i Charlton Heston. Na zachodzie nie ma już silnego konserwatysty, którego mogą obawiać się liberałowie. Oni wiedzą, że mogą rządzić większością Ameryki poprzez Hollywood i rozrywkowe media.
  Oni panują nad Ameryką tak jak zabawka zniewala dziecko
  Putin ma realną władzę na świecie, co powoduje, że liberalne media ze strachu ignorują lub wypaczają jego wizerunek. Tak jak dobry król chrześcijański, prowadzi naród do Chrystusa. Jako mały przykład, w lutym, Rosja kupiła niewielką działkę w pobliżu Wieży Eiffla, na której będzie budować Prawosławną Cerkiew. Liberałowie nie chcą rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa z Rosji i ponownej chrystianizacji Europy. Liberałowie, podobnie jak większość Demokratów w Ameryce, znienawidziliby Rosję gdyby inspirowała i odnowiła chrześcijaństwo na całym świecie.
  Putin idzie na Zachód
  Ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w Rosji w 2018 r., widać to wyraźnie, że premier Putin dąży do ekspansji na Zachód, nie militarnie lecz ekonomicznie, i co ważniejsze, pozwala na szerzenie się królestwa chrześcijaństwa. Jednym ze sposobów na to jest istnienie strefy wolnego handlu między Europą i Rosją, w celu stymulowania gospodarki. Putin pomógł sprowadzić Puchar Świata do swojego kraju i jest logiczne, aby otworzyć drzwi między Europą a Rosją

  Putin powiedział dziennikowi Süddeutsche Zeitung: „Europa potrzebuje własnej wizji przyszłości. Proponujemy kształtować ją razem, w ramach partnerstwa Rosja-UE. Byłoby to naszą wspólną ofertą dla sukcesu i konkurencyjności we współczesnym świecie.”
  Rosyjski stereotyp
  Sen. John McCain jest typowy dla tych, którzy stereotypują Putina, kiedy powiedział: „Spojrzałem p. Putinowi w oczy i zobaczyłem w nich trzy rzeczy: K i G i B.”
  McCain insynuuje, że Putin, były agent KGB, to stary twardy komunista jak była NKWD za czasów Stalina. McCain przeczytał Aleksandra Sołżenicyna, a nawet napisał o nim artykuł. Jednak tak naprawdę nic nie wie o Rosji, Sołżenicynie i Putinie, gdyż inaczej by wiedział, dlaczego Sołżenicyn stanowczo nie zgodziłby się z jego oświadczeniem o KGB, co udowodnię pod koniec tego artykułu.
  Później powiedział: „Myslę, że jest bardzo jasne, że ambicją Rosji jest odbudowa Imperium Rosyjskiego.” Doceniam zasługi wojskowe i bycie jeńcem wojennym sen. McCaina, ale on jest typowym politykiem. On z Putina robi Godzillę szykującego się do ataku. McCain również sprzeciwił się członkostwu Rosji w G-8. Putin mówi jasno, a nie jak polityk McCain. Jego odpowiedź dla McCaina brzmiała: „wstrzymaj się z groźbami do chwili kiedy zostaniesz wybrany.” McCain przegrał z Obamą.
  Należy zauważyć, że McCain, tak jak Obama, otrzymał pieniądze od George’a Sorosa. McCain jest znany jako jeden z najbardziej liberalnych Republikanów. Ja na przykład nie mogę ufać nikomu kto współpracuje z Sorosem.
  Ateista Soros nienawidzi i obawia się Putina. Kiedy Soros widzi Putina, widzi swój własny koniec. Dawno temu słyszałem, że Soros współpracował z nazistami w Gruzji, ale wtedy nie mogłem tego potwierdzić. Andrew Bolt z australijskiego Herald Sun napisał: „oczywiście, Australia jest tylko jednym z 50 krajów, w których działa Soros. I jego wtrącanie się jest niczym, wiedząc co robił w Gruzji. On wtedy wspierał byłego ministra sprawiedliwości, Michaila Saakaszwilego.”
  Niektórzy na Zachodzie spekulują, że Soros i Putin tworzą zespół. Prawdą jest, że miliarder Soros wie, że Putin osadziłby go w więzieniu, tak jak zrobił z innymi źle zachowującymi się oligarchami. Nawet teraz Putin wymaga, by chciwi oligarchowie pomagali krajowi. Czy myślisz, że przebiegły człowiek jak Soros, pozwoliłby by Putin mówił mu co ma robić? W marcu ub. roku brytyjski Telegraph napisał: „Od czasu kiedy rzucił piórem w Olega Deripaskę, żaden rosyjski premier tak publicznie nie znieważył najbogatszych miliarderów kraju.”
  Jest wiele przykładów na to, że premier nie boi się naciskać na bogatych, by pomogli Rosji. Puchar Świata przychodzi do Rosji w 2018 roku dzięki pomocy Putina, i on także przekonuje miliarderów do zainwestowania milionów w nowy stadion, nową dużej szybkości kolej i inne konieczne konstrukcje. Miliarder, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea, Roman Abramowicz, miał powiedziane przez Putina by zapłacił za Puchar Świata. On przynajmniej wpłaci więcej niż £500 mln na nowy stadion poza Moskwą. W porównaniu z właścicielami zespołów sportowych w Ameryce, kiedy właściciele NFL, planują aby naród zapłacił za stadiony poprzez wyższe podatki.
  Zachodnie media ukrywają prawdę
  Zachodnie media ciągle przedstawiają Rosję jako ten sam Związek Radziecki. Rozumiem ich brak zaufania, ale powinny się nauczyć i przekazywać fakty:
  Kiedy Gruzja Sorosa zaatakowała niewinnych cywilów, ten sam McCain powiedział: „wszyscy jesteśmy Gruzinami.” Pamiętajmy, że to amerykańskie media poinformowały nas, że Rosja dokonuje inwazji na Płd. Osetię i Gruzję, upierając się, że Rosja nie miała racji i powinno się ją powstrzymać. Condoleeza Rice mówiła o Rosji jakby to był Związek Radziecki. Agencja AP doniosła, że jej zdaniem sojusz NATO „ukarze Rosję.” CNN zacytowała Busha mówiącego Rosji: „Mocno potępiamy bombardowanie poza Płd. Osetią.” Reuters doniósł, że Obama powiedział: „Integralność terytorialna Gruzji musi być szanowana.”
  Amerykańskie media ochoczo obwiniały Rosję za rozpoczęcie wojny, nawet kiedy młoda dziewczyna z Płd. Osetii, Amanda Kokojewa, wystąpiła w Fox News i dziękowała Rosjanom za udzieloną pomoc.
  Prawda ujawniła się w listopadzie 2008 roku, kiedy prezydent Gruzji Michail Saakaszwili przyznał, że to on rozpoczął wojnę. Ups! Czy amerykańskie media czy politycy tacy jak sen. Obama, prezydent Bush, Condoleeza Rice i McCain, przyznali się do błędu za potępienie Rosji? Czy oni uhonorowali tysiące zabitych przez Saakaszwili? Nie, oczywiście, że nie. Przyznanie się do błędu obniżyłoby ich wiarygodność i oglądalność mediów.
  Później CNN pozwoliła wypowiedzieć się Putinowi, ale już wyrządzono szkodę przedstawiając Rosję jako groźnego najeźdźcę. 20 maja 2010 roku Parlament Europejski powiedział, że to Gruzja, a nie Rosja była odpowiedzialna za wojnę w Płd. Osetii: „Parlament Europejski poparł wyniki specjalnego raportu, który mówi, że Gruzja „rozpoczęła wojnę” ciężkim atakiem artyleryjskim na Cchinwal.”
  Patrick J. Buchanan
  Buchanana spotkałem w 1996 roku podczas zbiórki funduszy na wybory prezydenckie. Tak wtedy jak i teraz, był przeciwnikiem globalizmu. Nawet on powiedział, że wojnę rozpoczęła Gruzja. W artykule „Blowback from Bear Baiting” napisał: „Gruzja zaczęła walkę – Rosja ją zakończyła. Ci którzy zaczynają wojny nie mają możliwości by decydować jak i kiedy się skończą.”
  Dlaczego Ameryka nie idzie drogą Reagana i nie dotrzymuje swojej obietnicy? Rosja czuła się jak Południe po zastrzeleniu Lincolna. Bez silnego przywódcy, Rosja stała otwarta na atak ze strony „Nowego Porządku Świata.” Dalej Buchanan napisał:
  „Kiedy Moskwa wycofała z Europy Armię Czerwoną, zamknęła bazy na Kubie, rozwiązała imperium zła, pozwoliła na rozpad Związku Radzieckiego na 15 państw, oraz chciała przyjaźni i sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, co wtedy zrobiliśmy? Amerykańscy dorobkiewicze zmówili się z moskiewskimi łotrami w celu ograbienia rosyjskiego narodu. Łamiąc obietnicę daną Michaiłowi Gorbaczowowi, przenieśliśmy sojusz militarny do wschodniej Europy, następnie na próg Rosji. Teraz 6 narodów członków Układu Warszawskiego i 3 byłe republiki Związku Radzieckiego są członkami NATO. Bush, Cheney i McCain starali się wprowadzić do NATO Ukrainę i Gruzję. To wymagało, by USA poszła na wojnę z Rosją o miejsce urodzenia Stalina i władzę nad Półwyspem Krymskim i Sewastopolem, tradycyjnym domem rosyjskiej floty Czarnomorskiej.
  Kiedy stało się żywotnym interesem Stanów Zjednoczonych, by uzasadniać wojnę z Rosją?
  Stany Zjednoczone jednostronnie uchyliły traktat o rakietach anty-balistycznych, ponieważ nasza technologia jest lepsza, wtedy planowanych na rozmieszczenie na terenie Polski i Czech obrony antyrakietowej, w celu obrony przed irańskimi rakietami, choć Iran nie ma ani ICBM, ani bomby atomowej. Rosyjska kontroferta wspólnego umieszczenia tarczy antyrakietowej w Azerbejdżanie została odrzucona natychmiast.

  Wybudowaliśmy rurociąg Baku-Tbilisi-Ceyhan z Azerbejdżanu przez Gruzję do Turcji, by odciąć Rosję. Potem pomogliśmy przysypać rządy przyjazne wobec Moskwy demokratycznymi „rewolucjami” na Ukrainie i w Gruzji, i próbowaliśmy zrobić to samo w Białorusi.”

 7. chrum said

  @RomanK może Pan polecić jakąś literaturę na ten temat? Z góry dziękuję

 8. OBRONA POLSKA said

  Rosja i Rosjanie (ci rdzenni czystej krwi) wiele doswiadczyla/doswiadczyli w swej historii i dzisaj (Dzieki Bogu) przyszli po rozum do glowy – nie dopuszczaja obcych aby „gotowali im dobrobyt”.
  Putin to znakomity „polityczny szachista” da sobie rade z obcymi ale dobrze bedzie jak zwroci baczna uwage rowniez na tych co go otaczaja i udaja wspolprace !
  Powinien tez wiecej zadbac o rdzenna rosyjska mlodziez i jej macierzysta edukacje.
  Tak jak wychowa swe dziecko matka i ojciec nie wychowa zadna inna szkola,dlatego warto zwrocic uwage na wychowanie rodzinne przyszlych pokolen nie tylko w Rosji ale na calym swiecie,bowiem w dzisiejszym swiecie wychowanie szkolne chce odsunac na bok wychowanie rodzicow.
  Zreszta Rosjanie dobrze o tym wiedza kto to byli i co zrobili konsomolcy ,dobrze sie dzieje,ze wyciagnieto i z tego wnioski.
  Przy tym zauwazcie, co dzieje sie w Poslce z „ksztaltowaniem” i wychowaniem dzieci i mlodziezy po 1989r ,kto nam narzuca programy i „style” !
  Mlodziez to nasza przyszlosc !!!

 9. "mars" said

  W „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”) rzadzi dawna KGB-owska mafia, na czele z W.Putinem, ktory ma wiele twarzy, o czym wielokrotnie pisalem w przeszlosci, pomimo, ze nie wszystkim to sie podobalo i na mnie napadali lub usuwali moje wypowiedzi.
  Pomiedzy Moskwa i Minskiem dochodzilo do spiec w ciagu ostatniego roku i oziebily sie stosunki polityczno-gospodarcze.
  Ale takiego swinstwa wobec Minska ze strony Moskwy, szczegolnie w dobie demokratyzacji to sie nie spodziewalem.

 10. towMaślak said

  Panie Mars nie wiem czy wiesz ale KGB zajmowała się bezpieczeństwem
  wewnętrznym ZSRR ,oraz ochroną obiektów przemysłowych.Od spraw
  miedzynarodowych była GRU.I jeszcze tak dla ciekawości ,ktoś
  tam w necie kiedyś podsumował wszystkie zbrodnie nazistów & komunistów i skonfrontował je z tymi popełnionymi przez CIA,
  wynik był miażdżący ,z wyraźną przewagą dla CIA.
  Pozdrowienia.

 11. Bloew said

  Dobry artykuł Olu, ja też upatruje nadzieje w Putinie jako zaporze nie do przejścia dla globalistów. Ciekawym zagadnieniem była śmierć konkurenta w wyborach prezydenckich w Rosji gen. Liebiediewa, który zginął w trakcie kampanii wyborczej w wypadku helikoptera. Na kampanie Liebiediewa syjoniści amerykańscy przeznaczyli 1 miliard dolarów widząc w nim idealnego kandydata to roli dupli kata Jelcyna, miał zostać Jelcynem podanym w jeszcze bardziej wyrafinowany sposób. W 1996 r generał został zaproszony do Nowego Yorku, był oficjalnym gościem Rady Stosunków Zagranicznych, w spotkaniu uczestniczyli Rockefeller, Brzeziński, G.Busch, Kissiger czyli śmietanka rusofobów. W dniu następnym miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Światowej Organizacji Żydów, tam zapowiedział walkę z antysemityzmem w Rosji oraz środowiskami nacjonalistycznymi. Libied został przyjęty w 1999r do loży francuskiego Wielkiego Wschodu, rytuał zakończył się założeniem mu insygniów masońskich, a tutaj taki pech z tym wypadkiem helikoptera, masoneria francuska i CIA musiały być wybitnie niepocieszone, prezydentem zostaje Putin.

 12. Marucha said

  Re 3,10:
  TowMaślak ma dobre intencje, ale chyba czyta gajówkę od niedawna i nie bardzo orientuje się w stosunku jej gości (a przynajmniej większości) do Rosji, rosyjskiej agentury rzekomo władającej Polską itp.

 13. Miet said

  Autor wypowiedzi Jan Siewierski chyba zbyt mocno komplikuje ten „krajobraz po bitwie” na Bialorusi.
  Moim zdaniem wszystko ma bardziej prozaiczny charakter niz to sam autor przedstawia.

  Z przegranymi bitwami – szczegolnie z takimi, w ktore sie wladowalo spore pieniadze – bywa tak, ze chce sie jeszcze uratowac co sie da i zadbac chocby troche o poprawe swojego „image”.
  Propaganda w takiej sytuacji zawsze stara sie pomniejszac glorie przeciwnika i sromote wlasnej „armii”.
  No i tutaj, przy okazji mozna tez sprobowac przejechac sie troche po Putinie, piszac, ze musial maczac swoje palce i na pewno ma jakies w tym wszystkim niecne cele.

  Polscy zarzadcy polsko-unijnym folwarkiem, jak zwykle glupieja w takich sytuacjach i czynia ruchy z gatunku „ruchow Browna”.
  Walenie propagandowe w Rosje i Putina (szczegolnie gdy chodzi o katastrofe pod Smolenskiem) jakos nie odbija sie pozytywnym echem na Zachodzie a w szczegolnosci w USRaelu.
  Wyslancy Jaroslawa Kaczynskiego, zostali tutaj potraktowani jak nie przymierzajac – gowniarze, i uwazam, ze na takie traktowanie sobie solidnie zasluzyli.
  Polscy zarzadcy juz dawno powinni wiedziec, ze tutaj licza sie tylko silni i madrzy a sluzacym pokazuje sie, ze ich miejsce jest w sluzbowce a nie w salonie.

  Przy okazji pragne powiadomic gosci Gajowki, ze Time oglosil czlowiekiem roku znanego nam Polakom wielkiego przyjaciela Polski ekonomiste Sachsa.
  Jestem przekonany, ze gratulacje z Polski poplyna szeroka rzeka.

 14. Realista said

  Panie Janie Siewierski,

  Napisal pan wiele durnych rzeczy. Posadzanie KGB czy GRU o przygotowywanie puczu to jest kompletny idiotyzm.

  Natomiast ta „pokojowa demonstracja” nosi wszelkie znamiona kretactw CIA/Mosad.

  Jesli pan przesledzi „pokowa demonstracje” w Wenezueli aby wyrzucic Hugo Chavez to zobaczy pan, ze to musieli organizowac ci sami ludzie.

  ps. niech pan nie ubliza Polakom piszac o zydowskim pacholku Lechu Kaczynskim i uzywajac skrotu swietej pamieci.

  Skurwiel zydowski Kaczynski ani nie byl swietym ani nie powinien zostac w naszej pamieci.

 15. Toronto said

  Ad10
  Roznice miedzy tajnymi sluzbami w bylym ZSRR wynikaja z przepisow, ale praktycznie obydwie organizacje moga dzialac poza swoim obszarem zainteresowania i czesto dochodzilo pomiedzy tymi organizacjami do konkurencji i walki o wplywy w ZSRR i poza nim.
  Z polskiego punktu widzenia, kazdy obcy wywiad jest potencjalnym zagrozeniem dla Polski, niezaleznie czy to to jest Mosad, CIA, KGB, GRU, BND etc.
  Na forum sa zwolennicy ZSRR”bis” i bylego komunisty i agenta KGB Putina, ktorzy przymykaja oko na wiele jego kompromitujacych dzialan i zachowan, jak chociazby zapalanie menory w synagodze lub noszenie „mycki” na glowie, menora na Kremlu, dyskusja z wrogimi chrzescijanstwu organizacjami syjonistycznymi jak „Chabat-Lubawitz”, obsadzanie lojalnymi zydami waznych stanowisk panstwowych etc i dla nich Putin to „bohater narodowy” – takich mamy teraz „polskich patriotow”, a przy tym „postepowych”, poniewaz gromadnie postepuja w to samo „g” poraz drugi.
  Czyzby mieli zanik pamieci, krotki wzrok lub odczuwali nostalgie do rosyjskiego lub bolszewickiego bata, czy tez nie wiedza co maja zrobic ze swoja wolnoscia, ktora odzyskali 20 lat temu ?

  „Było fatalnie, będzie jeszcze gorzej” – wywiad na You-Tube, w ktorym „dziadek” mowi, ze obecna sytuacja w Polsce przypomina mu 1938r, strona:
  http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35
  w temacie pt. „Eurowybory i co dalej ?”.
  Toronto, Kanada.

 16. Toronto said

  Ad8
  „Mlodziez to przyszlosc” i jak najbardziej jest to prawda, ale ta mlodziez nigdy nie byla „nasza” czyli polska przyszloscia, poniewaz w czasach PRL byla indoktrynowana w duchu komunizmu i ateizmu wbrew nauczaniu KK, a po 1989r jest indoktrynowana w duchu libertynizmu i judaizmu, od najmlodszych lat szkolnych – pomijam tutaj okres ministerialny R.Giertycha w latach 2006-2007, ktory probowal przywrocic polski charakter szkolnictwa w Polsce.

 17. Toronto said

  Ad14
  Na Bialorusi i Ukrainie walcza o wplywy rozne wywiady i w Polsce tez nie jest inaczej.

 18. Domremy said

  Nasz Sikorski-czlonek PNACu (=Project for the New American Century ) –podtrymuje opozycjé bialoruska

  http://www.nytimes.com/2011/01/06/world/europe/06iht-poland06.html?_r=1&ref=world

  Poland Supports Belarus Opposition
  By JUDY DEMPSEY
  Published: January 5, 2011

 19. OBRONA POLSKA said

  Panie „401” (toronto) MLODZIEZ POLSKA JEST TAKA JAKIE JEJ WYCHOWANIE OD DOMU RODZINNEGO !
  Uwazasz,ze POLACY nie maja juz wlasnych rodzin ???
  Liga Polskich Rodzin miala dobre zamiary chociazby w edukacji dzieci i mlodziezy (poza domowej) i co sie potem stalo z mimistrem EN R.Giertychem,pomogles mu ty lub inni rodzice ?

  Piszemy o tym nie po to aby sie klocic i zwalac dzisiaj wzajemnie na siebie winy ale po to aby kazda/y matka i ojciec POLSKI uderzyl sie w piers i wyznal winy i zaniedbania we wszystkich okresach przestrojen Polski na ustroje jakie nam ciubaryki,szmule i szwaby zafundowali po IIWS.
  W tych domach i w tych rodzinach gdzie ojciec z matka czuwali aby ich nie zastepowali we wszystkim EDUKATORZY SZKOLNI i wszelka ustrojowa zwiazkowa (ZMS-y) cholota,harcerstwo, az po katecheze i oazy koscielne,to dzieci wyrosly na porzadnych ludzi do ktorych byc moze i ty „401” sie zaliczasz (sam wiesz jak wychowales swoje dzieci,jezeli je posiadasz).
  W porzadnych POLSKICH KATOLICKICH RODZINACH nikt nie mial prawa zachwiac MORALE WYCHOWAWCZO-EDUKACYJNE i NIE ZEPSUL NASZYCH DZIECI .
  Nikt nam nie dyktowal czy uderzyc rosnacego mlodego diabelka reka czy pasem w du.e ! Malo tego ,porzadny POLSKI NAUCZYCIEL w szkole pociagnal za ucho mlodzieniaszka a ojciec w domu jeszcze przylozyl,potem z takich wyroslismy MY i mamy inne spojrzenie na swiat i otaczajaca nas rzeczywistosc
  Dlatego dzisiaj tak walczy sie o rozbijanie rodzin az po zabieranie rodzicom dzieci za naleznego klapsa w du.e !
  Na co wiec czekaja rodzice w POLSKICH RODZINACH,ze panstwo i Kosciol wychowa im nastepne pokolenia ?
  ZACZNIJMY POLSKE NAPRAWIAC OD WLASNYCH RODZIN,niech nie przygrywa nam owsiakowa czy inna „orkiestra”
  To TY MATKO i OJCZE zbierasz teraz chwasty na swym polu zamiast czyste ziarno ,ktore zasiales a potem pozostawiles go na pozarcie przez szmulowe robactwo i ptaki !
  Jestes babcia,dziadkiem ,spojrz na swe cory i synow co dzisaj czynia ,jak edukuja swe potomstwo.Jeszcze przeciez zyjesz i chyba nie po to aby cie dzieci i wnuki oddaly na skonanie w hospicjum !
  Wez lage i zacznij lanie po lbach zaczynajac od najblizszych.
  A ze to temat o Bialorusi to spojrzmy wszyscy na tamte rodziny i na to jaki jest szacunek w tych rodzinach,milosc i wspomaganie,jak wychowuje sie i edukuje dzieci i mlodziez – warto z tego wyciagnac wnioski .
  Jezeli dopuszczasz do swego domu kogos obcego i pozwalasz aby rozstawial po katach twoja rodzine,dzieci i wnukow to kim ty jestes ?
  Zwyklym „leonem” !

 20. towMaślak said

  Panie Marucha ma pan zupełną racje,faktycznie jestem od niedawna
  w pana gajówce i słabo orientuje się w komentarzach jej stałych
  bywalców,jednak zadziwia mnie pokrętny język co niektórych,takim
  właśnie językiem posługują się oszusci i syjoniści.Mnie uczono
  od dziecka ,aby nazywać rzeczy po imieniu,a nie wyrażać swoją opinię przy pomocy ‚okrągłych słówek’.Obrzydliwe jest,jak łatwo
  polacy przyjmują od żydostwa ich obyczaje i moralność.
  Upatrywanie w Rosji zagrożenia dla nieistniejącej już Polski,
  jest co najmniej żałosne i śmieszne.
  Osaczanie Rosji wciąż trwa,a jej próby bronienia się, są komentowane na całym świecie jako akty bandytyzmu,także na tym forum niebrakuje takowych wpisów(oczywiście nie wprost).
  Na tym kończe i pozdrawiam!

  Zupełna zgoda – admin

 21. […] post by Marucha Kategoria: Bez kategorii  ·  Komentarz (RSS) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: