Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Aktualność słów Kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski

Posted by Marucha w dniu 2011-01-05 (Środa)

Niezwykle aktualne słowa kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski.

Kardynał August Hlond

1. Państwo liberalne

W pojęciu liberalnym państwo nie uznaje Boga, nie liczy się z Nim pod żadnym względem, nie przyjmuje Jego praw etycznych, nie zważa na Jego religię, czyli jest zasadniczo bezwyznaniowe. Zwykle posuwa się dalej, staje się bezbożne… wykreśla Boga z Konstytucji, ruguje ze szkoły, wyrzuca z ustawodawstwa, a nawet kult Jego i wiarę prześladuje.

2. Modlitwa

Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod jej płaszczem. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.

3. Upadek wiary i moralności

Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza. Dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wyniki tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: “Bramy piekielne nie przemogą go” [Mt 16, 18]. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. Jeśli kto, to zwłaszcza my, kapłani Chrystusowcy, winniśmy w tej decydującej walce stanąć w pierwszych szeregach. Od nas zależy, by godzinę triumfu przyśpieszyć. Każdy z nas w tym boju ma wyznaczone stanowisko. Kto na wyznaczonym swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa.

4. Maryja zwycięży

Nie traćcie nadziei. Lecz zwycięstwo jeśli przyjdzie – będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny. W tej walce, która się toczy między gromadą szatanów i Chrystusem, tych, którzy wierzą, że są wezwani, odwoła do nieba i będzie, jak chce sam Bóg. Walczcie z ufnością. Pod opieką błogosławionej Maryi Dziewicy pracujcie… Zwycięstwo wasze jest pewne. Niepokalana dopomoże wam do zwycięstwa.

Źródło: Internetowa Gazeta Katolików
Za: Sanctus.pl

http://www.bibula.com/?p=30009

Komentarzy 7 do “Aktualność słów Kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski”

 1. Krzysztof M said

  Ciekaw jestem, czy to wezwanie kardynała Hlonda brzmiałoby dziś tak, jak wczoraj?

 2. Jerzy Lica said

  państw liberalnych to nie ma tak ze 200 lat. Używa się jakichś dziwnych pojęć typu „neokony” /neokonserwatyści/, którym najbliżej do zwykłego socjalizmu. Ładnie istotę problemu od ponad 20 lat ujmuje UPR – partia konserwatywno-liberalna /konserwatywna w sferze wartości, liberalna w gospodarce/. I dopiero takie połączenie daje poważne podstawy do tworzenia normalnego ustroju. W stosunku do „liberałów” koniecznie trzeba używać określeń podobnych a bardziej precyzyjnych, np. libertyni. Bądź po prostu biurokraci. Nie obrzydzać „ludowi bożemu” klasycznego liberalizmu i kapitalizmu, czyli normalności. Bo ciągotki socjalistyczne zawsze będą grały górę i populiści będą mogli liczyć na jego głupotę. A jaką to politykę uprawia „liberalne” w założeniu, niemiłosierne słońce Peru, jak nie populizm?

 3. Krzysztof M said

  Ad. 2

  UPR nie jest partią polityczną. Partia polityczna ma określony światopogląd. A UPR czegoś takiego nie ma. Ma poglądy gospodarcze. Ale to o wiele za mało, żeby przedstawić społeczeństwu spójna wizję, koncepcję państwa, człowieka, społeczeństwa.

  Prawo Krzysztofa M: Każdy liberał w ramach swojej wolności dąży do socjalizmu. Bo tam są największe zyski.

  Liberalizm to grzech. Grzech tak wielki, że tenże liberalizm powinien podlegać karze śmierci.

 4. W Rzeszowie, skąd piszę te słowa – diabeł zamierza splugawić święty czas Wielkiego Postu 2011r. Tuż po Środzie Popielcowej (9 marca, Popielec) – 14 marca 2011, w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu – przyjeżdża NA KATOLICKIE PODKARPACIE Z KATOLICKIEJ IRLANDII na występ w Hali Podpromie „Lord of the dans” – światowej sławy zespół taneczny, mocno rozrywkowy.

  Tak oto – przykazanie kościelne – „ABY W CZASACH ZAKAZANYCH – HUCZNYCH ZABAW NIE URZĄDZAĆ” – już zostaje złamane i diabeł będzie szczerzył swoje kły bo ludzie nie słuchają przykazań, wolą tańczyć w Wielkim Poście.

  Apeluję do czytelników tego portalu mieszkających w Rzeszowie i okolicach – BOJKOTUJMY TO DIABELSKIE NISZCZENIE WIARY KATOLIKÓW Z UŻYCIEM TAŃCÓW W WIELKIM POŚCIE!!!

  NIECH NIKT – KTO MA BOGA W SERCU – NAWET NIE MYŚLI O PÓJŚCIU NA PODPROMIE 14 MARCA 2011 !!!

  TO JEST BÓJ O DUSZE LUDZKIE MIĘDZY DIABŁEM, A BOŻYM PORZĄDKIEM TEGO ŚWIATA.
  OD NAS ZALEŻY – KTÓRY Z TYCH DWU ZWYCIĘŻY.
  A TY – KOMU ODDASZ SWOJĄ DUSZĘ ??????????

 5. Marucha said

  Praktyka wykazuje, iż każde państwo nazywające się liberalnym i głoszące wolność religijną, bardzo szybko staje się państwem wojującego ateizmu.

 6. OBRONA POLSKA said

  Bog powiedzial :
  MODL SIE i PRACUJ .

  Sama modlitwa to za mlao !
  DO WYZWOLENIA POLSKI Z POD OKUPACJI NASZYCH WROGOW POTRZEBA CZYNOW !!!
  Czyn to tez praca.
  NA CO TY ROZMODLONY POLSKI NARODZIE JESZCZE CZEKASZ – NA CUD ???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: