Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dlaczego Zachód obawia się Putina (Cz. 2)

Posted by Marucha w dniu 2011-01-06 (Czwartek)

Why the West fears Putin.  Part II
http://english.pravda.ru/russia/politics/05-01-2011/116436-west_putin-0/?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed
Xavier Lerma, tłumaczenie Ola Gordon

Jest to druga część artykułu zamieszczonego pod adresem:
https://marucha.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=8839&action=edit
Admin.

Amerykańskie rakiety blisko Rosji

Jest zrozumiałe, że Rosja niepokoi Zachód z powodu komunistów, którzy rządzili Związkiem Radzieckim. Jest tam do dzisiaj mała partia komunistyczna, ale Putin nie jest jej członkiem i wszyscy są przeciwko niemu do tego stopnia, że w Moskwie kreują zamieszki przy pomocy ludzi przywożonych z Władywostoku (styczeń 2009).

To pokazuje wyraźnie konflikt między komunistami i Partią Zjednoczonej Rosji Putina. W marcu ub. roku Reuters napisał o czymś podobnym w Archangielsku.

Putin niedawno doradził zachodnim demokracjom: „Zamiast mówić o demokracji w Rosji, niech Zachód zajmie się sprawami ważnymi. Jeśli martwią się o program nuklearny w Iranie, porozmawiajmy razem o Iranie. Jeśli chcą byśmy rozwiązali Kosowo, porozmawiajmy o Kosowie. Chętnie weźmiemy udział w dyskusji z naszymi partnerami.”

W wywiadzie, jakiego udzielił Larry Kingowi dla CNN oświadczył, że jeśli Zachód umieści rakiety w pobliżu Rosji, on zainstaluje obronę. Podkreślił, że nigdy niczego nie rozpocznie, lecz tylko odda tym samym. Oto co powiedział:

„Słuchaj, Larry, chciałbym aby to było jasne dla ciebie i dla wszystkich Amerykanów, czy przynajmniej dla widzów twojego programu. To nie Rosja przenosi rakiety blisko waszej granicy, to Stany Zjednoczone zamierzają rozmieścić je w pobliżu granicy rosyjskiej. Słyszymy, że celem tego jest ochrona przed groźbą ataku nuklearnego przez irańskie rakiety nuklearne, na przykład. Jednak w tej chwili Iran nie stanowi takiego zagrożenia. A jeśli systemy antyrakietowe i radarowe umieści się w pobliżu naszej granicy, nawet w 2015 r., one będą niweczyć nasz potencjał nuklearny. Więc jest naturalne, że niepokoimy się tą perspektywą. I jesteśmy zobowiązani do podjęcia pewnych środków w odpowiedzi. To jest reakcja, my nie robimy pierwszych ruchów … Ale w dalszym ciągu mówi się nam: „Nie chcemy brać pod uwagę waszych interesów, będziemy robić to co chcemy.” Więc musimy postrzegać to jako zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, i będziemy zmuszeni odpowiednio zareagować. To jest to, co chciałbym przekazać amerykańskiej opinii publicznej.”

Rosja i Iran

Putin nie widzi zagrożenia we współpracy z Iranem. Wypalone paliwo jądrowe z reaktora jądrowego jest wysyłane z powrotem do Rosji, zgodnie z zobowiązaniem. Zachodnie media rzadko mówią o tym, że inspektorzy nuklearni ONZ z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) bacznie obserwują elektrownię atomową w Bushehr. Tylko jedna stacja telewizyjna w Ameryce ostatecznie przedstawiła to zgodnie z prawdą.

Fox News podała w sierpniu 2010 roku, że „paliwo uranowe dostarczone przez Rosję do Bushehr jest wzbogacone dużo poniżej 90%, jakie jest potrzebne do głowic nuklearnych. Iran produkuje już własny wzbogacony uran do poziomu Bushehr – około 3,5%. Rozpoczął również pilotażowy program wzbogacania uranu do 20%, co, jak mówią urzędnicy, jest potrzebne do reaktora badań medycznych.”

W moim artykule „The World Should Follow Russia’s Lead” [Świat powinien pójść w ślady Rosji], napisałem, że „Zgodnie z Moscow Times Iran przetestował pierwszą elektrownię jądrową 26 lutego 2009 roku, z pomocą Rosjan. Rosja współpracuje z Iranem, a nie przeciwko niemu. Rosja nie chce by Iran miał więcej rakiet nuklearnych niż USA. Niedawno, 22 września 2010 roku, prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał zakaz dostaw systemów rakiet S-300 do Iranu.”

„Prezydent Dmitrij Miedwiediew … podpisał dekret, który zabrania dostawy systemów rakiet S-300 do Iranu,” doniosła Russia Today. Miedwiediew nie pozwoli, by Iran posiadał zamówione rakiety. Pamiętam, że stało się to po spotkaniu z Netanjahu (Izrael). Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym, wtedy słyszałem, że mieli kolejne tajne spotkanie. „Rosja na pewno rozumie, że jest potrzeba uniemożliwienia Iranowi zdobycia broni jądrowej i rozumie, że muszą zostać podjęte pewne kroki w tym kierunku,” powiedział Netanjahu.

W celu jakby przekonania czytelnika, że Rosji to nie obchodzi, Reuters dodaje: „Ani Miedwiediew, ani premier Władimir Putin, od tygodni nie wypowiadali się publicznie na temat Iranu.” Może zamiast opierania się na babylon.com lub Google do tłumaczenia stron internetowych, Reuters powinien zainwestować w tłumacza-człowieka. Tłumacz internetowy jest dobry tylko do tłumaczenia „wyrazów,” a nie zwrotów czy akapitów.

Netanyahu powiedział: „Wierzę w to co powiedział w tej sprawie prezydent Miedwiediew. Wiem, że w tej kwestii Rosja bierze pod uwagę stabilizację regionu.”

Traktat START i stronniczość amerykańskich mediów

CBS i AP doniosły 1 grudnia, że Putin ostrzegł, że „opór wobec traktatu jest „głupi.” Jednak Putin nigdy nie powiedział, że to głupie. Wydają się przedstawiać go jako człowieka gotowego do ataku. Oni chcą przestraszyć Amerykę mówiąc: „Pan Putin ostrzegł.” Należy pamiętać, że dyktatorzy nigdy nie ostrzegali swoich przeciwników. Czy Hitler ostrzegł Rosję? Czy Japonia ostrzegła Amerykę? Bush ostrzegł Irak, ale nie jest dyktatorem, jak chcą byśmy myśleli Soros i liberałowie. Później nawiązali do pytania Larry’ego Kinga o traktacie START.

Nowy traktat pokazuje, że Rosja jest gotowa zaufać Ameryce, ale czy powinni ufać Obamie po tym co wydarzyło się w Gruzji i Płd. Osetii? Miedwiediew wydaje się zadowolony z nowego traktatu START, który niedawno ratyfikowali amerykański Senat i niższa izby rosyjskiego parlamentu. Rosyjski ekspert wojskowy Konstantin Sivkov mówi, że jest on bardziej korzystny dla Ameryki i pozostawia ubogie tarcze antyrakietowe dla Rosji.

Władimir Żyrynowski, lider liberalnej partii demokratycznej i partia komunistyczna również zgadzają się, że traktat START jest zły dla Rosji. Izba wyższa Dumy jeszcze nie miała dyskusji na ten temat, drugie czytanie odbędzie się w połowie stycznia 2011 roku.

Putin ochrzczony

McCain, AP, CBS i inni do nich podobni, byliby szczęśliwi by wam powiedzieć, że ojciec Putina był oddanym komunistą. Oni nie chcą byś wiedział, że jego matka była bogobojną chrześcijanką i ochrzciła Putina w 1952 roku. W książce „Putin: Russia’s Choice” [Putin: wybór Rosji], Richard Sakwa pisze:

„Maria była żarliwą chrześcijanką i choć nie było żadnych ikon w mieszkaniu, regularnie wykradała się do cerkwi, co w tych dniach oficjalnego ateizmu i prześladowań znaczyło, że była osobą głęboko wierzącą. Ona zadbała o to by dziecko Wladimir zostało ochrzczone w wierze prawosławnej, chociaż było to zrobione w ukryciu, a ona regularnie zabierała go na nabożeństwa.”

Krzyżyk Putina

Później Putin opowiada, że w przededniu oficjalnej wizyty w Izraelu, jego matka dała mu krzyżyk ze chrztu, aby go poświęcił: „I zrobiłem tak jak powiedziała, a następnie zawiesiłem krzyżyk na szyi. Od tej pory nigdy go nie zdjąłem.” Larry King zapytał go o wiarę:

King: Dużo się mówi o Wladimirze Putinie i jego wierze. Powiedziano mi, że nosisz krzyżyk. Czy to prawda? Jesteś religijny? Jakie masz odczucia w tej kwestii?

Putin: Wolę – wolałbym nie rozwodzić sie na ten temat. Uważam, że te rzeczy są święte dla każdego. Przekonania religijne nie są na pokaz, one są w sercu człowieka. Jeśli chodzi o noszenie krzyżyka, wcześniej nigdy go nie miałem – ale matka mi go dała i wtedy odwiedziłem Izrael. Byłem tam dwa razy. Pierwszy na oficjalne zaproszenie ministra spraw zagranicznych tego kraju. Drugi raz, podobał mi się ten kraj i wyjechałem tam z rodziną jako turysta.
Dała mi go matka bym go poświęcił przy Grobie Pana. Zrobiłem to i zawsze go noszę.
Nawiasem mówiąc, z krzyżykiem wiąże się pewna historia, i od tego czasu zawsze mam go na sobie, w mojej daczy koło Petersburga wybuchł pożar, jego przyczyną było to, że coś złego stało się w saunie. Zanim wszedłem do sauny, zdjąłem krzyżyk i nagle zaczęło się palić i z przyjacielem musieliśmy wyskakiwać z niej nago, bo to było niespodziewane. I bardzo cenię ten krzyżyk, należał do matki. Zastanawiałem się wtedy, czy go znajdę, choć jakąś resztkę, to był aluminiowy krzyżyk, bardzo prosty.
Byłem zupełnie zaskoczony, kiedy jeden z pracowników, babrząc się w popiołach, znalazł ten krzyżyk, w ogóle nie uszkodzony. I to co się stało było zaskoczeniem, objawieniem, i dlatego zawsze teraz mam go przy sobie.”

Putin pozwala tylko na tradycyjne małżeństwa w Rosji. Powiedział: „Jeśli chodzi o małżeństwa tej samej płci, one nie dają dzieci, jak wiesz. Jesteśmy dosyć tolerancyjni wobec mniejszości seksualnych, ale myślimy, że państwo powinno promować reprodukcję, wspierać matki i dzieci, zapewnić im opiekę zdrowotną.”

Putin nie używa alkoholu i chce by Rosjanie zachowywali umiarkowanie. Reuters doniosła 14 stycznia 2010 roku: „Premier Wladimir Putin, zaalarmowany zamiłowaniem Rosjan do alkoholu, wyraził zgodę na kampanię w celu zmniejszenia konsumpcji alkoholu w następnych 10 latach do mniej niż połowy.”

Komentarze 72 do “Dlaczego Zachód obawia się Putina (Cz. 2)”

 1. Krzysztof M said

  Dlaczego, jak czytam teksty tłumaczone z amerykańskiego angielskiego, to mam wrażenie, że to jest bełkot, że autor właściwie nie wiedział, co powiedzieć, nie wiedział, czy w ogóle ma coś do powiedzenia? Zdania nie wiążą się w jakiś ciąg logiczny. Nie rozumiem, jak Amerykanie z tego coś rozumieją? I czy cokolwiek rozumieją? W języku polskim jest takie określenie „ni z gruszki, ni z pietruszki”. Tak właśnie jest z tym amerykańskim angielskim.

 2. Rysio said

  Amerykanie nie obawiaja sie ani Putina ani Rosji. Amerykanie swiecie wierza ze wygrali zimna wojne.

 3. Realista said

  Putin powiedzial: „To nie Rosja przenosi rakiety blisko waszej granicy, to Stany Zjednoczone zamierzają rozmieścić je w pobliżu granicy rosyjskiej.”

  Swietny artykul ponizej:

  W kierunku nowej zelaznej kurtyny:

  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22365

 4. Zbigniew Koziol said

  Hm… Chyba Panu wyjasnialem raz, ze dobre tlumaczenie – to rzecz trudna. Jest tu ktos kto tlumaczy teksty – i tylko dziekowac.

  Przyznam sie, ze pomimo mieszkania w Kanadzie chyba 14 lat, nie moge powiedziec, ze ich tam rozumiem.

  To jest fakt, teksty na amerykanskim bywaja trudne do pojecia. Pana odczucie, mam wrazenie, bardzo zblizone do moich.

  Przede wszystkim Amerykanie slabe pojecie maja o Europie. Biala rasa przestaje dominowac i miec wplyw na opinie. Sam lubie roznych ludzi, ale trzeba pamietac, ze to ten caly bagaz przyjmowany wraz z kultura i czasem zyciem dziwnym okresla czlowieka.

  Nie potrafilem nigdy wlaczyc sie do spoleczenstwa. Ale i nawet ich wyznawania religii (w tym katolickiej, albo bliskich katolickiej) nie bardzo moglem pojac.

 5. Marucha said

  Wydaje się, że w Ameryce wpływ białej rasy także na logikę i porządek myślenia, wyraźnie maleje…

 6. Rysio said

  re 4. Szanowny Panie Zigniew Koziol – jezeli Pan czeogs’ nie rozumie w j. angielskim to smialo niech sie Pan pyta – chetnie Panu pomoge. 🙂

  A tak juz na powaznie, to dla znajacych juz troche angielski polecam te 3 ksiazeczki:

  1. Instant vocabulary – Ida Ehrlich

  http://www.amazon.com/Instant-Vocabulary-Ida-Ehrlich/dp/0671677276/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1294347182&sr=8-1-spell

  2. A practical English Grammar – A.J. Thomson & Martinet

  http://www.amazon.com/Practical-English-Grammar-J-Thomson/dp/0194313425/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1294347223&sr=8-1

  3. Practical English Usage – M. Swan

  http://www.amazon.com/Practical-English-Usage-Michael-Swan/dp/019442099X/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1294347394&sr=8-3

 7. Rysio said

  re 5. Swiete słowa Panie Gajowy.

  Najwiecej durni na metr kwadratowy znajdziemy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy.

 8. Marucha said

  Re 6:
  Rozumienie języka to coś znacznie więcej, niż znajomość słownictwa, gramatyki i frazeologii.
  To również znajomość pewnego kodu: dziedzictwa kulturalnego i charakteru narodowego, jakie nabywamy m.in. w dzieciństwie drogą często niewerbalną. Tego jest się trudno nauczyć później.

 9. Krzysztof M said

  Ad. 7

  „Najwiecej durni na metr kwadratowy znajdziemy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy.”

  – To tylko pośrednicy. Durnie zlecają im kupno sprzedaż. I jest tych durniów rzeczywiście dużo. 🙂 Tak jak zawsze było dużo amatorów zysków bez pracy.

 10. Krzysztof M said

  Ad. 6

  Niech pan poleci coś dla samouków. Ktoś mi Vince’a polecił. Nie wiem, czy to najlepszy wybór.

 11. Zbigniew Koziol said

  Mialem szczescie w ostatnie lata pracowac w Kanadzie z czlowiekiem na poziomie, co jest wyjatkowa rzadkoscia.

  On mowil do mnie: durni do wydawania pieniedzy zawsze znajdziesz… On znajdywal 😉

 12. u said

  @1
  Amerykanie obecnie to najbardziej obawiaja sie rosnacego zadluzenia panstwa, ktore nierychliwie prowadzi do bankructwa.

 13. PL said

  Amerykanie nie mają co obawiać się bankructwa. Już są bankrutami, tylko naród o tym nie wie.

 14. Do Pana Rysia #4 i Pana Zbigniewa #6 said

  Czy to reklama sprzedazy ksiazek. Biznes jest biznesem, co?

  Panie Zbigniewie (#6).
  Tak amerykanow jak i kanadyjczykow sposobu myslenia nie mozna pojac, a czasami to co sie widzi jest zaskakujace. Kiedys poznalem kanadyjczyka ktory posiadal szafke z 4 szufladami gdzie w nich trzymal wiertla, w jednej trzymal jedno wiertlo 1/8″ w drugiej jedno 1/4″, w trzeciej jedno 1/2″ i w czwartej jedno 3/4″. Poprosil mnie abym przymiosl jemu wiertlo 3/4″ i powiedzial ze jest w szufladzie. Otworzylem pierwsza znalazlem 1/8″, druga 1/4″, trzecia 1/2″ i w ostatniej znalazlem 3/4″, ale te pozostale zebralem razem wlozylem do pierwszej szuflady i przynioslem wiertlo o ktore prosil. Odszedlem od niego i za pare minut wielka awantura, zginely wiertla, bo potrzebowal 1/2″ i nie ma, zajzal wyzej wiertla nie ma. Przylatuje zdenerwowany gdzie sa wiertla, odpowiedzialem, ze w pierwszej szufladzie. Jeszcze bylo gorzej bo powiedzial, ze on wie ktore wiertlo w ktorej szufladzie bylo, a teraz ma problem. Inna sprawa czlowiek ze zwiazkow zawodowych ma zebranie z pracownikami i mowi o sprawie gdzie okresla ilosc plynu na jakies 100ml. Wstaje pracownik i pyla ile to jest, odpowiedz: to jest troche wiecej jak 1/3 piwa. (Piwo 375ml).
  Spotkanie z profesorem medycyny: asystentka medycyny pyta sie w jaki sposob mozna sprawdzic w organizmie ludzkim czy posiada w plucach pyl chodzi o czasteczki aluminium, zelaza czy miedzi. Profesor zabral glos: no wiesz zelazo, miedz i nikiel sa pierwiastkami magnetycznymi, natomiast aluminium nie jest magnetyczne. Wyprostowalem natychmiast profesora (mam nagranie) reakcja niesamowita twarz byla koloru czystej miedzi, czyli czerwona. A to wszystko dlatego ze profesor mial chyba duzo praktyki z centami pokrywanymi miedzia i jak przylozyl magnes to przyciagalo, ale nie wszystkie centy za magnetyczne.
  Dla podsumowania zgadzam sie z Panem Marucha w wypowiedzi #8.

 15. Rysio said

  re 8. zgadza sie. Wezmy na ten przyklad Polakow w ojczyznie i na emigracji. Wszyscy (wiecej jak 90%) przesiaknieci sa, socjalizmem – i nawet sobie z tego sprawy nie zdaja. 😦

  re 10. – te podane ksiazki sa bardzo dobre dla samoukow.
  Najlepsze na jake sie natknalem – chociaz na pewno nie jedyne.

  Bardzo dobre jest tez powturne przeczytabue ulubionych powiesci ‚ jeszcze raz w j. angielskim.
  Bardzo szybko wtedy olbrzumia ilosc’ slow przedostaje sie do podswiadomosci.

  re 13. to samo dotyczy sie Polski i Polakow tez sa, bankrutami tylko naród o tym nie wie..( zmalymi wyjatkami )..

 16. Rysio said

  mialo byc’ powtorne. 😦

 17. Krzysztof M said

  Ad. 14

  To ja bym jeszcze poczekał… Ten numer z wiertłami… Pierwsza klasa… :-))

  Rok 1990. Montreal. Przychodnia lekarska. Rejestracja. Młody Polak do rejestratorki: – name (…), – surname (…), birthdate 12, 11, 70… Rejestratorka się zacięła, normalnie jak stopklatka w filmie. Chwila ciszy… Polak czeka, Rejestratorka nadal jak z kamienia… Polak – 19, 70. Rejestratorka ruszyła do akcji… :-))) Ona nie wiedziała, co z tym 70 zrobić! Ktoś MUSIAŁ jej powiedzieć pełne brzmienie roku. Ona tam miała nie dwie, a cztery kratki do wypełnienia! :-)))

  Historia jest autentyczna.

 18. tralala said

  a propos jezykow.
  Marucha napisal „tego jest sie trudno nauczyc pozniej”

  a czy nie powinno byc: 1.tego trudno nauczyc sie pozniej (jak? trudno)
  2.to jest trudne do nauki… (jakie? trudne)
  Jak bylam mala to rodzice nam sciera przez leb za „jest” tam gdzie jest zbedne.
  Hm??????????

  Czy rodzice nie pochodzili z terenów dzisiejszej Rosji? – admin

 19. Na miejscu „blisko-wschodniego zachodu” usa-dow-i-onego tam gdzie „kasa”, to tez obawialbym sie Putina.
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Bogdan said

  Czy ja obawiam sie ob. Putina?
  Ob. Putina jako takiego, jako pojedynczego czlowieka na ulicy naprawde sie nie obawiam.
  Natomiast ob. Putina razem z jego „kolegami” z KGB/FSB (czyli ludzmi szkolonymi w zabijaniu, szpiegowaniu itp), a to tak, ja sie takiego ob, Putina obawiam.
  Czy „zachod” obawia sie ob. Putina (razem z jego putinowymi kolegami)?
  NIE. Wiecej, wspolpracuja razem – przyklad Niemcy, czy inna Franc(j)a.
  Czy Polacy powinni sie bac ob. Putina?
  TAK. Trudno nie bac sie kogos, kto chce Rosji bronic na terytorium Polski – przyklad najnowszy to rakiety w obwodzie Kaliningradzkim.
  Moge dalej ale po co? Kto chce wie, a kto nie to nie.
  Podpis – Bogdan Rusofob.
  PS. A film, ktory wrzucili tutaj i Pan Revers i Pan 166 do artykulu „Jaki byl ten rok 2010” tez polecam.

 21. Andrej said

  Bogdan widać, że tobie Żydomedia zrobiły wode z mózgu

 22. Re: 20 – Bogdan…

  Alez oczywiscie, ze kalkstain vel kaczynski podpisal „trachtat” z Rosja nalezacej do Brukselskich „namiestnikow” z „kremlowskiego Bliskiego Wschodu”, a obecny „rzond” ma tyle do powiedzenia, co sprawujacy role „kapo” w „jewRopejskim” obozie koncentracyjnym…
  Ach, zapomnialbym…Rosji przeciez placimy „chalatowy” haracz do Brukselskiej „kieszeni”…, a z niej przysylaja nam do polskiego „landu”…(oczywiscie na „rosyjski” rachunek) „komisarzy rosyjskich”, by skrupulatnie sprawdzali jak i na co wydajemy „rosyjskie dotacje”…przesylane z Brukseli…droga „elektroniczna”…ma sie rozumiec…:)))
  ========================
  jasiek z toronto

  P.S. panska „swiadoma” i jakze „ynteligentna” wypowiedz przypomina mi rownie „swiatla” niegdys wypowiedz az nazbyt „popularnego” kochanskiego do ktorego glowy nic a nic nie „wchodzilo”…No coz, te „typy” tak maja…Lustrzana „logika”…:)))

 23. Nie_Daleko said

  Nie wiem jak to zrozumiec ale GOOGLE daje ostrzerzenie ze strona laduje nie porzadane pliki (?????).

  What is the current listing status for english.pravda.ru/russia?

  Site is listed as suspicious – visiting this web site may harm your computer.

  Part of this site was listed for suspicious activity 3 time(s) over the past 90 days.

  What happened when Google visited this site?

  Of the 313 pages we tested on the site over the past 90 days, 29 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time Google visited this site was on 2011-01-06, and the last time suspicious content was found on this site was on 2011-01-05.

  Malicious software includes 13 scripting exploit(s), 11 exploit(s), 3 trojan(s). Successful infection resulted in an average of 2 new process(es) on the target machine.

  Malicious software is hosted on 4 domain(s), including ytonuiolut.co.cc/, saithizius.cz.cc/, kggf.co.cc/.

  3 domain(s) appear to be functioning as intermediaries for distributing malware to visitors of this site, including 212.95.60.0/, deutsch1and.co.cc/, saithizius.cz.cc/.

  This site was hosted on 1 network(s) including AS25847 (SERVINT).

  Padaja wszedzie (nie tylko w gajowce) teksty typu „Amerykanie sa takie durnie” lub „Rosjanie nie rozumieja” i tego podobne. Trzeba podzielic ludnosc danego kraju na mowmy 3 grupy.
  1) Ci co decyduja
  2) Elita Polityczna/Wojskowa
  3) Narud
  Grupa podejmujaca REALNE decyzje to 1-ka. 2-ka wykonuje, a 3-ka jest pod wrarzeniem ze maja cos do powiedzenia. Tak ze durnie siedza na poziomie 2-gim. 3-ka od kolebki jest kamiona odpowiedniom „papkom” by odpowienio wyrosla. By zmondrzala 3-ka myle jest potrzebny upadek 1-ki i 2-ki. Inaczej te „mondre” 3-ki po prostu tona w szumie 3-jek.

  Tak ze dajmy 3-ka spokuj i mowmy kto tak naprawde jest durny.

 24. PL said

  Jasiek z Toronto, Andrej… myślę, że szkoda czasu na takich palantów, jak Bogdan. Niech się pławi w swych chorych obsesjach i porąbanych wyobrażeniach świata.

 25. Bogdan said

  Ob. PL – ach ta logika, te argumenty obywatela to poraza.

 26. tralala said

  ad 18 admin
  Alez nie, ze Slaska i z Sadeczyzny:)

 27. Marucha said

  Re 26:
  Opuszczanie słowa „być” w czasie teraźniejszym jest charakterystyczne dla osób, które przez dłuższy czas znajdowały się pod wpływem języka rosyjskiego.
  W języku polskim, owszem, można je też niekiedy opuszczać:
  trudno jest mi to zrozumieć –> trudno mi to zrozumieć
  ale nie jest to żadnym wymogiem poprawności.

 28. Marucha said

  Re 23:
  Takie ostrzeżenia często padają w odniesieniu do zupełnie niewinnych witryn.
  Moja rada:
  1. Ściągnąć sobie program Sandboxie (http://www.sandboxie.com/)
  2. Uruchamiać przeglądarkę pod kontrolą tego programu.
  3. Po wyłączeniu przeglądarki ew. usunąć katalog C:\Sandboxie
  Żadne wirusy, trojany itd. nie przedostaną się do systemu.

 29. Baron Srull Radziwiłł said

  Pan Bogdan i Pan Art otrzymają ode mnie namacalny dowód na istnienie paskudna rosyjska agentura w Polskie:

  Przepraszam Pana Barona za majdrowanie przy obrazku, jaki załączył. Było to konieczne, bo nie zawsze się wyświetlał – admin

 30. vuvuzela said

  „Słuchaj, Larry, chciałbym aby to było jasne dla ciebie i dla wszystkich Amerykanów, czy przynajmniej dla widzów twojego programu. To nie Rosja przenosi rakiety blisko waszej granicy, to Stany Zjednoczone zamierzają rozmieścić je w pobliżu granicy rosyjskiej….To jest reakcja, my nie robimy pierwszych ruchów

  No wiec amerykanskich rakiet nie ma w poblizu granicy Rosji i wyglada ze nie bedzie a Rosja umieszcza Iskandery w obwodzie kaliningradzkim ktore moga przenosic glowice nuklearne i ktore sa zdolne razic terytorium calego kraju (Polski). Trzeba byc wyjatkowo naiwnym zeby wierzyc w te zapewnienia Putina

 31. Marucha said

  Putin, rozmieszczając rakiety na terenie Rosji (nie poza jej granicami) ma niewątpliwie na myśli zagrażające mu poważnie mocarstwo pn Polska.

 32. Miet said

  Panie Vuvuzela, co ja bym w takiej sytuacji radzil – niech pan wyda Putinowi taki ostry i zdecydowany rozkaz, zeby nie rozmieszczal rakiet w Okregu Kaliningradzkim.
  Gdyby ten okropny Putin pana nie posluchal, to proponuje aby pan wyslal petycje do USRaela z zadaniem wywolania wojny z Rosja.
  Niech nasi przyjaciele pokaza, ze sa rzeczywiscie przyjaciolmi i niech wreszcie w tej Rosji zaprowadza prawdziwa demokracje.
  A coooo…, nie bedzie jakis tam Putin nami pomiatal – my nie jestesmy sami!

 33. Zbigniew Koziol said

  A mozeby tak dla publiki i troche zabawy Jasia Pierdolle? Chetnie przysle, jesli trzeba. Prawie na pewno mam 🙂

  „Ob. PL”. Co on tak z tym obywatelem? Przypomina mi sie sytuacja, gdy juz blizej polowy lat 80-tych potrzebowalem napisac podanie do dziekana (profesora, ktory znal mnie bardzo dobrze, a ja jego tez). Och, jak mi potem przez cale zycie pozostalo durno: podanie zaczalem od slow „Obywatelu Dziekanie”.

 34. Zbigniew Koziol said

  A mozeby tak dla publiki i troche zabawy Jasia Pierdo\l\le? Chetnie przysle, jesli trzeba. Prawie na pewno mam 🙂

  „Ob. PL”. Co on tak z tym obywatelem? Przypomina mi sie sytuacja, gdy juz blizej polowy lat 80-tych potrzebowalem napisac podanie do dziekana (profesora, ktory znal mnie bardzo dobrze, a ja jego tez). Och, jak mi potem przez cale zycie pozostalo durno: podanie zaczalem od slow „Obywatelu Dziekanie”.

 35. Bogdan said

  A do czego ob. Putin jest potrzebny?
  Ano jak bylismy mali to straszono niektorych Baba Jaga, innych Mikolajem. Teraz, poniewaz tzw. zimna wojna sie skonczyla to niektorzy (a raczej calkiem sporo tych niektorych jest) chcieliby aby zakonczyc te zabawy – albo ludzkimi slowy odebrac sporo $$$$$$$$$$$, takim instytucjom jak CIA, US Army, itp.
  A niedoczekanie wasze.
  Dlatego potrzebny jest ob. Putin, Osma, Iran, Korea Pln i inni podobni, aby te spoleczenstwa tak wiele nie pyskowaly, tylko pokornie godzily sie na placenie za te zabawy i zabawki.
  Podpis: Bogdan – rusofob
  PS. Czemu ja pisze ob. Putin? Bo jakbym napisal zamiast ob., co mysle, to Pan Admin by mnie wyp…, wyrzucil, wyrzucil oczyswiscie.

 36. Bogdan said

  Panie Vuvuzela,
  Jak Pan moze tu takie pisac? A fe. Fatkty?
  Panie bij sie Pan w piersi (w cudze oczywiscie, tak jak ob. Putin planuje/chce bic w cudze terytorium). A tylko idiota (no nie wiem, moze ob. PL?) moze to uzasadniac.
  Bo co? Polska zagraza Rosji? Poleje sie ze smiechu, a i poplakac sie tez mozna – jak pomyslec o konsekwencjach.

 37. Zbigniew Koziol said

  Wiekszosc ludzi ktorym mowia brzydko na forach skula swoj ogon, zwija sie w klebek i znika z forum. Ci, ktorzy nie robia tego, przewaznie sa niewarci dyskusji.

 38. Marucha said

  Re 36:
  Rzeczywiście, Putin to KGB-owiec i NKWD-zista…
  Rozmieszcza jakieś wojska, jakieś uzbrojenie na terenie swego kraju!
  Pan Bogdan może przecież zapewnić, że NIKT inny tak nie robi.
  Prawdziwe gołąbki pokoju lokują swoje wojska za granicą: w Iraku, „Kosowie” i jakichś 60-ciu innych krajach świata.

 39. Zbigniew Koziol said

  A mozeby tak dla publiki i troche zabawy Jasia Pierdo\lle? Chetnie przysle, jesli trzeba. Prawie na pewno mam 🙂

  „Ob. PL”. Co on tak z tym obywatelem? Przypomina mi sie sytuacja, gdy juz blizej polowy lat 80-tych potrzebowalem napisac podanie do dziekana (profesora, ktory znal mnie bardzo dobrze, a ja jego tez). Och, jak mi potem przez cale zycie pozostalo durno: podanie zaczalem od slow „Obywatelu Dziekanie”.

 40. Zbigniew Koziol said

  wordpress to tylko program komputerowy. Czasem sobie nie radzi

 41. PL said

  Trójka niezbyt inteligentnych internautów (w skrócie TNII), Art, Bogdan i Vuvuzela robią jakąś niezwykłą sensację z najnormalniejszych rzeczy na świecie: że każde poważne państwo posiada własne wojsko, stara się o jego sprawność i rozmieszcza je zgodnie z przewidywanymi potrzebami.

  Być może TNII uważają, że Rosja powinna brać przykład z Polski, która nie tylko niemal totalnie się rozbroiła, ale jeszcze pozwoliła na wykończenie wszystkich najważniejszych dowódców wojskowych w dwu katastrofach lotniczych?

  Zamiast robić sensację z umieszczenia rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim, może by się wyżej wspomniana trójka głupków zastanowiła:
  1. Nad ogromną dysproporcją amerykańskich sił wojskowych w stosunku do wszystkich krajów na świecie. Proszę mnie poprawić, jeśli pamięć mnie zawodzi, ale potęga amerykańskiej armii przewyższa wszystkie pozostałe państwa razem wzięte.
  2. Nad tym, że to nie Rosja, ale USRAEL jest agresorem, napadającym na suwerenne kraje bez wypowiedzenia wojny (np. Serbia i Irak) lub prowokującym wojny (Gruzja).
  3. Nad tym, że USA posiada własne bazy wojskowe w kilkudziesięciu krajach na świecie. W ilu krajach ma takie bazy Rosja?

 42. Zbigniew Koziol said

  @41 Trzebaby niepojetego debilstwa by grac ich role. Ja az w taka glupote nie wierze. Niki beda sie zmieniac i wciaz sie zmienialy. Widze tu raczej swiadoma gre. Mnie dziwi, przepraszam, ze sie az tak wtracam, iz Marucha wierzy. Marucha stara sie ignorowac, nie wciagac do pyskuwek. Mozliwe, ze madrze. Ale mnie to irytuje.

  Chcialbym porozmawiac w miare normalnie z ludzmi, bez tych wyuzdanych sztucznych pyskowek, prowokowanych na kazdym kroku. Bez tej glupoty od kretynow lub od grajacych kretynow o fizyce nieznajacych praw Newtona.

 43. Marucha said

  Muszę istotnie zastanowić się, jak ograniczyć zbędne pyskówki. Tylko jak odróżnić zbędne od niezbędnych. Czy np 41 była zbędna, czy też zawierała pewne niezbędne przypomnienia?

 44. Marucha said

  Naprawdę ma Pan stare kawałki Jasia P?

 45. Zbigniew Koziol said

  Mam Jasia P. Moze nawet wszystko. Pobieznie popatrzylem. Na email posle. Moze jutro, jesli mozna.

  Sam pan musi decydowac o reszcie. To nie miejsce na demokracje i sensu w tym przypadku tu nie ma z demokracja.

  Ok, panie Zbyszku – admin

 46. Pytanko said

  Jeszcze komentarz do poprzedniego wpisu o Putinie: skoro z niego taki wielki chrześcijanin, to dlaczego wskaźnik aborcji w Rosji jest chyba najwyższy na świecie? Dlaczego obowiązuje stare komunistyczne prawo w tej kwestii i Putin dopuszcza do tych makabrycznych aborcjo-rzezi?

 47. Marucha said

  Czy ktoś tu pisał, że Putin jest kandydatem na ołtarze?
  Ale Putin przynajmniej daje porządne zasiłki na dzieci.

 48. Zbigniew Koziol said

  @46, @47

  Nie wiem jak Wy, ale sam te sprawy wladzy widze troche inaczej. To jest gra, gra na poziomie dosc odleglym od kontroli obywatela.

  Ani Putin ani Miedwiediew, ani Kaczynski lub Komoworowski nie maja pelni wladzy.

  Jesli o populacje w Rosji idzie, to intencje samej wierchuszki na Kremlu sa raczej jednoznaczne, pozytywne. Ale ci dwaj faceci nie moga ot tak sobie pozmieniac prawa z dnia na dzien. To jest sprawa pozmieniania spolecznych nastawien, kulturowa, walki z partiami. Jaka ta demokracja w Rosji jest, ale jest. To juz jest demokracja. A to oznacza walke z ugrupowaniami politycznymi. Tak to rozumiem. Walke ze sferami wplywow, z biznesami, z mafiami ktore kontroluja w duzej mierze zycie w Rosji, z korupcja na niewyobrazalna skale, z przyzwyczajeniami od setek lat.

 49. Bogdan said

  No i doszlismy do tego, ze sa tacy, ktorzy uwazaja instalacje rakiet mogacych przenosic glowice jadrowe i wymierzonych w terytorium Polski za uzasadnione.
  Ci ludzie uwazaja sie za polskich patriotow. I smieszne i straszne.
  Jak to mowia starzy ludzie, gdy Bog chce kogos pokarac to mu najpierw rozum odbiera.
  PS. Panie Koziol, napewno sa tacy to zmieniaja swoje „niki”, uzywaja kilku „nikow” – ale to nie ja. Pan Gospodarz moze to latwo sprawdzic.
  Fakty nie musza sie ani Panu ani mi podobac, ale sa jakie sa.

  Czy sprawdził Pan, że owe głowice są wymierzone w zagrażające Rosji mocarstwo zwane Polską?
  Czy nie niepokoi Pana kilkadziesiąt razy większy potencjał wojskowy USA rozrzucony niemal po całym świecie w wielu krajach?

 50. vuvuzela said

  @Marucha panskie argumenty i innych ktorzy zdazyli mi zreszta naublizac (swiadczy to o ich kulturze i poziomie)sa smieszne ale ani mnie to ziebi ani parzy.Powiem wiecej czytajac niektorych czuje sie jakby zostalo reaktywowane TPPR i znajduje sie na jego forum.Wracajac do tematu Rosja robi wielkie hallo jak Polacy chca zainstalowac wyrzutnie rakiet Patriot ktore sa bronia defenzywna w tym samym czasie instaluje swoje pociski ktore sa bronia typowo ofenzywna, ponadto sa lub moga byc uzbrojone w glowice nuklearne. Prosze sobie porownac stosunek sil wojsk znajdujacych sie tylko w obwodzie kaliningradzkim do sil krajow sasiednich tj.Polski i Litwy razem wzietych.

  Na świecie istnieje obecnie jedno bandyckie mocarstwo i jest nim USA/USRael. Dowodów na to są dziesiątki.
  Niestety, Polska została wciągnięta w kompleks „J” poprzez swe obłędne członkostwo w NATO, które Polskę kosztuje wiele, a NIC NIGDY NIE DAŁO I NIE DA. Przeciwnie, NATO może zostać użyte do zbombardowania Polski, jeśli zajdą w niej „niedemokratyczne zmiany”, tak jak to miało miejsce w Serbii.

  Czy naprawdę jest Pan aż tak monumentalnym głupcem, że uważa zakładanie dziesiątek baz wojskowych poza granicami swego kraju za czynności „defensywne”, a instalację pocisków na własnym terytorium za działania „ofensywne”? Zresztą przypominam, że wrogie Rosji NATO graniczy z Rosją, poprzez usłużnego kretyna, czyli Polskę. Jakie z tego wnioski? No? Może Rosja ma się jednostronnie rozbroić?

  Czy jest Pan aż takim głupcem, by sądzić że słynna „tarcza”, umieszczona na drugiej półkuli z dala od USA, miała bronić USA przed muzułmańskimi terrorystami? To dlaczego USA odrzuciły natychmiast sensowną propozycję Rosji umieszczenia tej tarczy bliżej owych terrorystów? Powiedzieć Panu, dlaczego?

  A może owa przeklęta tarcza była dla ochrony Polski przed Rosją? Tu nawet śmiać się nie można, bo to za poważne sprawy.

  Dziękuję Bogu, że nic nie wyszło z próby uczynienia z Polaków dostawców tzw. „strat kolateralnych” a z Polski kupy popiołów. Bo to właśnie było celem lucyferian.

  Pisze Pan o braku kultury… Brak kultury jest NICZYM w porównaniu z brakiem mózgu.
  Admin

 51. Bogdan said

  Admin,
  „Czy sprawdził Pan, że owe głowice są wymierzone w …?”
  Tak, sprawdzilem. Mam cyrkiel i mape. Teraz mysle, ze ma Pan racje, te glowice sa wymierzone w srodek Baltyku. TAAAK, jak najbardziej w srodek.
  Jeszcze raz, gdy Bog chce kogos pokarac to mu najpierw rozum odbiera.

 52. Bogdan said

  Admin,
  A o tej „tarczy” to tez tu kiedys napisalem – sprawdz Pan, Panie Admin. Wtedy tzw. wiekszosc tutaj plakala ze tej tarczy jednak nie instaluja.
  Większość? G- prawda. – admin
  Co to mialo byc? Dwie baterie, w najlepszym razie 32 rakiety, co to moze, ale tylko moze, 11 „SCUD”-ow by zatrzymaly. A ile tego ta druga strona ma?
  Uj, matematyka sie klania – i to z poczatkow podstawowki.

 53. Marucha said

  Słusznie Pan pisze, panie Bogdanie, z tym odbieraniem rozumu. Ludzie dotknięci tą przypadłością tracą możliwość prawidłowej lub bodaj przybliżonej oceny rzeczywistości. Np. polecają matematykom, by się nauczyli matematyki albo chcą uczyć bokserów, jak się uderza lewym prostym.

  Niech Pan sobie zapamięta: USA posiada silniejszą armię niż wszystkie pozostałe kraje świata razem wzięte. USA rozlokowała swoje bazy militarne w kilkudziesięciu państwach, z dala od swoich terytoriów; bazy te w żaden sposób nie służą interesom obronnym, a jedynie pomagają w pełnieniu samozwańczej roli żandarma światowego.
  USA napada na suwerenne kraje bez wypowiadania wojny (Irak, Serbia). Napadnie i na Polskę, mimo iż jest rzekomym „sojusznikiem”, jeśli uzna, że jest to konieczne. Stara się okrążyć Rosję, na jej granicach, u sąsiadów stwarza ogniska zapalne i jakieś pieprzone „kolorowe rewolucje”. W Gruzji im się nie udało…
  Amerykańskie firmy (tak, wiem, żydowskie, ale jednak z USA) okradły Polskę podczas „prywatyzacji” na setki miliardów dolarów.

  ALE TO WSZYSTKO – K***A! – JAKOŚ PANA NIE PRZERAŻA.

  Pan robi harmider z tego powodu, że osaczana przez Kompleks „Jot” (którego częścią jest m.in. Judeopolonia) Rosja, NA WŁASNYM TERENIE instaluje rakiety. Nie gdzieś pod nosem USA, nie na Kubie, nie na Jamajce, nie w Gwatemali – ale U SIEBIE.
  Panu zapewne by odpowiadało, by Rosją rządzili tacy szubrawcy, jak Tusk i Komorowski, którzy totalnie rozbroili Polskę. Niestety dla lucyferian, Rosją rządzą patrioci – a mnie bliżej jest do patrioty rosyjskiego, niż do polskiego durnia i tumana.

  Rosji nie są potrzebne rakiety, by – gdyby chciała – zaatakować Polskę. Wystarczyło by parę dziesiątków kiepsko uzbrojonych żołnierzy albo wręcz grupa chuliganów z Odessy, aby podbić ten dumny, wspaniały Naród, bua ha ha ha ha!

  PS. Od samego początku zarówno ja, jak i wielu gości gajówki, było PRZECIWNYCH instalacji jakichś pieprzonych „tarcz” w Polsce. I niech Pan nie mówi o jakiejś „większości będącej ZA tarczą”. Bo to jest taka sama prawda, jak to, że „większość” widzi w Rosji wroga. Ankieta zrobiona na ten temat jakiś czas temu dobitnie wykazała, w jakiej mniejszości są tutaj rusofoby.

 54. aga said

  a teraz Bogdan niech się przyzna,ze czyta gazete „polską” i slucha RM…hi hi-bo ci ludzie tak mają.
  I niech mi ktos powie,ze tylko Gaz Wymiotna klamie ,manipuluje i odmóżdża…

 55. Bogdan said

  Aguniu,
  Szczescie Ty moje, znowu wszystko co Gwiazdeczko o mnie napisalas jest zle.
  Ja nie czytam gazete „polską” i nie slucha RM, a na jak widze „Gaz Wymiotna” to glowe odwracam. Ciezko uwierzyc? Prawda jest zaskakujaca.

 56. Tel-aviw said

  Panie Boktanie!Pan tho być dopry polak,pan być cacy,Israel lubić
  takiego boy,My pana obrzezać ,pan pracować dla Israel dużo many
  dostać,bardzo bokaty być i szczeslivy! tfuuuj! ma nietoprych ludziof oni fstretne goye.My dobre pany ,my nagrodzic poslusznego
  lokaja.
  bye!!!szalom panie Boktanie!

 57. marek said

  Jako, że jest sporo niedouczonych politycznie lub też nieświadomych rzeczywistości nas otaczającej, to mam propozycję do admina o zorganizowanie dla takowych jakiegoś seminarium, wykładów etc.Żałość bierze jak się słyszy wypowiedzi p.Bogdana. p.Vuvuzela i innych.Panowie macie mleko pod nosem i tylko młody wiek może Was usprawiedliwiać.

 58. Zbigniew Koziol said

  @57 (Pan Marek)

  W istocie idea „wykladow” jest dobra. Jako miejsce odniesienia, referencji. Tylko ze to musialoby byc zrobione na zasadach innych niz dyskusje na forum. Moze z pare osob wybranych przez Gajowego do publikacji w dziale „wyklady” mialyby decydowac o przyjeciu tekstu? Mysle, ze to ma sens a i eksperyment bylby ciekawy. Mi osobiscie nie kwapi sie, choc byc moze tematy z fizyki (a i luzniej z internetu wogole) tez przydalyby sie i zapewne moglbym cos napisac (choc ja w zasadzie wszystko juz napisalem).

  Uwazam Bogdana itp (w tym Rysia) jako odmiane zwyklej chasbary. Ich jest tu wiecej. Jesli nawet nie sa chasbara – praktycznie jest to bez znaczenia – maca, psuja mozliwosc rzeczowej komunikacji, zachowuja sie wiec jak chasbara i tu zadne tlumaczenia nie wystarcza. Bardzo dziwie sie Gajowemu, ze to toleruje. Byc moze wynika to z faktu, ze gajowy ma maly wplyw na kontrole tego, kto i co tu pisze. Sam nie wiem, co o tym myslec, ale mnogosc durnowatych postow jednoznacznie mnie odpycha od tego sajtu. Innego jednak, lepszego, do wygadania sie, a i do posluchania, jak na razie nie znam 😉

 59. Marucha said

  Panie Zbyszku, najdurniejsze teksty jednak nie są wpuszczane na forum. Tego nie widać, ale tak jest.
  Co do pozostałych… no cóż, tłumaczę wątpliwości na korzyść podejrzanego.
  Wiem, na wielu innych forach admini nie cackają się. Za byle wykroczenie – zabanowanie.

 60. Zbigniew Koziol said

 61. Zbigniew Koziol said

  My Cyganie, co pedzimy z wiatrem.

  My, Cyganie co znamy caly swiat.

  Jestem prawie piewien ze slowa napisal zyd.

  Krzysztof Krawczyk. Slyszalem brzydkie rzeczy o nim, kiedy byl w Ameryce, ale to nie musi byc prawda.

  Kiedy tancze, niebo tanczy ze mna, tanczy ze mna caly swiat.

  Nam trzeba swiat rozumiec.

 62. Rysio said

  re 58. „… Uwazam Bogdana itp (w tym Rysia) jako odmiane zwyklej chasbary. … Jesli nawet nie sa chasbara – praktycznie jest to bez znaczenia – maca, psuja mozliwosc rzeczowej komunikacji, zachowuja sie wiec jak chasbara i tu zadne tlumaczenia nie wystarcza….”

  Hm, zadawanie niewygodnych pytan’ jest niepozadane, spokojna czaszka Zbigniewie Koziol – do Ciebie przeciez zadnych pytan’ nie kieruje – tylko jedno, jedyne:

  Zbigniewie Koziol czy w PRLu przypadkiem nie byles cenzorem?

  Koziol dalej pisze: „…ale mnogosc durnowatych postow jednoznacznie mnie odpycha od tego sajtu…”

  A mnie znowu na odwrot, mongosc’ bardzo inteligientnych, madrych i glebokich postow bardzo mnie przyciaga do tego sajtu.

  PS. Wiem ze rekomendacja od Rysia nie jest Gajowemu do niczego potrzebna ale mimo to napisze – Panie Gajowy tak trzymac’ – Uwazam Pana blog za najlepszy w sieci.

  Zagadnienia ekonomie i ekonomie oczywiscie wylaczam 😉

 63. Bogdan said

  Panie Mareczku,
  Odnosnie tego mleka pod nosem i mlodego wieku, to musze poinfomowac, ze moj wnuk konczy podstawowke – calkiem dobrze mu idzie, a corka twierdzi ze mowi (znaczy odpowiada nauczycielom) cos jak ja. Jestem dumnym dziadkiem kilku wnuczat/wnuczek. Pisze Pan, Panie Mareczku o mnie cos jak moja ukochana Agusia – czyli wszystko sie nie zgadza.
  Panie Zbysiu Koziolku,
  Jak to starzy ludzie mowia z jakim przestajesz, takim sie stajesz. Widac gdzie Pan Zbysiu spedzil juz pare ostatnich latek – te tradycje cenzury pomalutku przechodza ze srodowiska i tradycji otoczenia do glowki panazbysowej. To widac, to slychac, to czuc.
  A odnosnie tej fizyki, to czy juz Pan Zbysiu wie do jakiego dzialu fizyki zalicza sie aerodynamika? Osmiele sie przypomniec, ze nie tak dawno to Pan nie wiedzial. No i oczywiscie to moje ulubione, czy o przyspieszeniach u prof. Dakowskiego (tez fizyk i profesor) cos Pan juz dopisal? A Dakowski Panskie ulubione prawa Newtona uzywa.
  Dakowskiego tez Pan chce cenzurowac?
  Szto padzielac? Tradycju budziem poddzierzywac – gospodin Zbigniew?

 64. Zbigniew Koziol said

 65. Zbigniew Koziol said

  Cyganie…

  Sam jestem nieco z nich.

  Pamietam jak przez mgle, gdy cyganski tabor pojawil sie we wsi. Mialem kilka lat. Zamykano sie, jesli to bylo mozliwe. Potem PRL wykasowal to.

  Moj znajomy, ktory byc moze to czyta, mowil, ze mlodym bedac wybral sie z niemi, czy cos podobnego.

  Mialem z niemi pare przygod malenkich. Jeszcze w Polsce, gdy mialem moze z 17 lat. W miescie, miejscu dosc ruchliwym, nagabywala mnie jedna o pieniadze. Nie warto opowiadac o szczegolach. Dalem 20 groszy a tamta mnie nawyzywala do niemozliwosci.

  W Rosji jest ich wielu. Bylismy raz z zona w miejscu bardzo odosobnionym, choc to byla szosa. Wysiadlo ich z 10 z autobusu, kobiety. I do nas. Zona od razu na wsiakij sluczaj zbiegla na 150 m i krzyczy do mnie: uciekaj! A mnie przyszlo do glowy, ze nie bede uciekal. Pomyslalem – jesli te cyganki zechca dobierac sie mi do kieszeni (forsy) to wtedy dam im po gebie piescia. Choc to byloby nieladnie ze mezczyzna daje piescia kobietom, ale z drugiej strony to ja nie wiem, co mialbym zrobic i wcale nie jestem jakis chojrak wyszkolony w sztuce walki, wrecz naprzeciw. Inna sprawa, ze tak naprawde to nie mialbym z nimi szansy, raczej. Ja sam a ich nawet nie wiem ile.

  Nic. Pomeczyly mnie troche gdy zona patrzyla mdlejac z przerazenia z oddali, a potem jedna z nich powiedziala: idz z Bogiem. I odeszly.

  Jest ich tu w miescie wcale nie malo, szczegolnie w jednej dzielnicy. Rosja stara sie im pomagac. Pytaja o papierosy (ale to tylko wymowka, aby zaczac rozmowe).

  Ale tak wogole to zal na nich patrzec, bardzo. Szczegolnie na kobiety. Tu w Rosji oni raczej pracuja (mezczyzni). Pracuja po swojemu. Kobiety to chyba jednak glownie kradna. Ale to zalezy, tak mi sie widzi.

 66. haloTelaviw said

  Re 65

  Panie Zbigniewie gratuluję odwagi.W czasach rzeczypospolitej
  chałaciarskiej, przyznanie się do jakich kolwiek kontaktów
  z Rosją ,nosi znamiona ciężkiego przestępstwa.Poprawnie
  przekonwertowana ubecja panu tego nie daruje.Już widzę,
  te kudłate twarze pana Bogdana i Rysia,jak się trzęsą i plują.
  Pozdrawiam.

 67. Zbigniew Koziol said

  @66

  Moze glupoty predzej? W Holandii moj kolega tamtejszy w pracy: odwaga to czy glupota?

  Eh, tez swiat jest pokrecony i pelen hipokryzji. Przez internet jakby latwiej byc odwaznym 😉 Choc to nie to w mym przypadku – mam po prostu chec mowic wiele otwarcie. Nie raz w zyciu gorzko za to placilem. A internecie za mowienie tez mnie sie dostalo. Poprzez te druty tez mozna niezle czlowiekowi dowalic. Pan Gajowy tez ma doswiadczenia na ten temat, wcale nie mile. Tym bardziej powinniscie byc wdzieczni jemu, za to, co robi dla nas wszystkich.

  A Rosja… tylko ludzie nedznego pokroju moga miec mi za zle Rosje. Niestety, wielu ich. Ludzi na poziomie nie boje sie, a to na ich uczuciach i przychylnosci mi zalezy. FSB tez moglbym sie bac – oni wiedza doskonale, ze pisuje, tez o Rosji, czasem przecie krytycznie. Czyli jakby miedzy mlotem a kowadlem? Ale… jakos mnie oni nie straszni. Zycie pokaze, co bedzie. Moze bedzie ciekawie? 😉

 68. aga said

  ad.63 biedne te wnuczki,ze maja takiego pacana za dziadka.Większośc polactfa tez ma wnuczki,ktore głosują na POPIs zprzybydowkami SLD.Jeszcze wnuczęta o dojrzałości dziadkow nie decydują,drogi Bogusiu….;)

 69. haloTelaviw said

  PANIE I PANOWIE KOMENTUJĄCY,PROSZĘ O NIEDOKARMIANIE SPADOCHRONIARZY Z PISU.
  Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM JAK SIĘ TO MOŻE SKOŃCzYĆ,HODOWAŁEM
  KIEDYŚ KACZKI I JEŚLI IM SIĘ POZWOLI ,TO NAWET OKAZAŁYCH ROZMIARÓW
  TRAWNIK POTRAFIĄ ZAMIENIĆ W WIELKĄ ŚLIZGAWKĘ(NIEKONIECZNIE W ZIMIE).
  WSZYSTKICH MAJĄCYCH NA WZGLĘDZIE, DOBRO TEGO BLOGU,PROSZĘ O
  ROZWAŻNE KOMENTOWANIE .CZĘSTO I NIEŚWIADOMIE ,POD WPŁYWEM EMOCJI
  WYPISUJEMY RÓŻNE GŁUPSTWA,SPRAWIAJĄC,ŻE FORUM STAJE SIĘ NIECZYTELNE I NIEPOWAŻNE.
  SAM JESTEM TAKĄ OSOBĄ I DLATEGO ,ZACZNĘ OD TEJ PORY
  BARDZIEJ CZYTAĆ NIŻ KOMENTOWAĆ,ZWAŻYWSZY CHOĆBY NA TO,ŻE PAN MARUCHA
  PROWADZI NAJLEPSZY W CAŁYM NECIE BLOG. APELUJE ZATEM, DO WSZYSTKICH
  O WIĘCEJ ZROZUMIENIA I DOBRĄ WOLĘ.

  PANIE ADMINIE! PROSZĘ O MNIEJ TOLERANCJI W STOSUNKU DO CHASBARY
  I JEŚLI TO MOŻLIWE,TO NIECH PAN USUWA NIEKTÓRE KOMENTARZE,
  NIKT NORMALNY, NIE BĘDZIE CZYNIŁ PANU Z TEGO POWODU ZARZUTU.

  POZDROWIENIA!!!

 70. Bogdan said

  A moze ktos z Panstwa powyzej tak cos na temat.
  A temat to „Dlaczego Zachod …”.
  PS. 1. Jak dzieciom ktos poczytaja ksiazeczke do historii, to moze dzieci sie dowiedza na czym konczyli ci co od cenzury zaczynali – tylko mala i narazie.
  2. Choc zlosliwcy twierdza, iz historia uczy, ze historia nikogo nic nie nayczyla.

 71. Zbigniew Koziol said

  @70 bedzie uczyl nas pisania na temat? o zgrozo!

  A ja na zupelnie inny temat.

  YouTube nalezy do Google (w co nie kazdy glupiec wierzy).

  Google zrobilo bardzo dobry translator (brzydkie slowo po polsku, ale nic lepszego mi do glowy nie przychodzi). Czyli program do przekladu z jezyka na jezyk. W chytry bardzo sposob to zrobiono, i madry. Pewnie nie wiecie jak? Moglbym wyjasnic nieco, ale pewnie to ponad miare.

  Na temat sposobu i jego wartosci lingwisci spieraja sie. Faktem jest, ze to dziala, choc niedoskonale.

  Google poszlo za idea o jeden krok dalej. Oni juz maja technologie do tego, by wyszukiwac podobne melodie. To juz funkcjonuje na youtube. Nie, nie czytalem o tym nigdzie. Po prostu przeanalizowalem wiele dostepnych do ogladania (i sluchania) klipow.

 72. Marucha said

  Re 71:
  Oczywiście, że Youtube to część Google. Ponadto potrafią (całkiem prezyzyjnie) porównywać nie tylko melodie, ale i filmy wideo. W ten sposób blokują wyświetlanie filmów, bądź ich fragmentów, na które ktoś ma copyright. Nie pomoże zmiana tytułu filmu, zmniejszenie jego wymiarów, rozjaśnienie itp.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: