Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zgon Zdrowego Rozsądku

Posted by Marucha w dniu 2011-01-11 (Wtorek)

The Death Of Common Sense
http://www.rense.com/general92/deathof.htm
Tłumaczenie Ola Gordon (13.12.10)

Dzisiaj opłakujemy zgon ukochanego przyjaciela, Zdrowego Rozsądku, który był z nami przez wiele lat. Nikt nie wie ile miał lat, gdyż jego metryka urodzenia już dawno zagubiła się w biurokracji.
Będziemy go pamiętać jako udoskonalacza takich lekcji jak:
– wiedzieć, kiedy ukryć się przed deszczem
– dlaczego kto wcześnie wstaje, temu Pan Bóg daje
– życie nie zawsze jest sprawiedliwe, oraz
– może to był mój błąd.

Zdrowy Rozsądek kierował się prostą, racjonalną polityką finansową (nie wydawaj więcej niż zarabiasz) i niezawodnymi strategiami (rządzą dorośli, a nie dzieci).

Jego stan zdrowia zaczął się gwałtownie pogarszać, gdy wprowadzono w dobrych intencjach ale wyniosłe przepisy. Jego stan pogorszyły doniesienia o 6-letnim chłopcu, który pocałował swoją koleżankę, oskarżonym o molestowanie seksualne, nastolatkach zawieszonych w prawach ucznia za używanie płynu do płukania jamy ustnej po obiedzie, oraz nauczyciela zwolnionego za upominanie niesfornego ucznia.

Zdrowy Rozsądek stracił rację bytu kiedy rodzice atakowali nauczycieli za wykonywanie pracy, której sami nie potrafili wykonać w dyscyplinowania swoich niesfornych dzieci.

Pogorszyło się jeszcze bardziej, kiedy szkoły potrzebowały uzyskać zgodę rodziców na aplikowanie uczniowi mleczka do opalania lub aspiryny, ale nie mogły informować rodziców, gdy uczennica zaszła w ciążę i chciała dokonać aborcji.

Zdrowy Rozsądek stracił chęć do życia kiedy kościoły stały się firmami, a przestępców lepiej traktowano niż ich ofiary.

Zdrowy Rozsądek czuł się pokonany kiedy w swoim własnym domu nie mogłeś obronić się przed włamywaczem, a on mógł pozwać cię za atak.

W końcu Zdrowy Rozsądek stracił chęć do życia, kiedy do pewnej kobiety nie dotarło, że parująca filiżanka kawy była gorąca. Rozlała ją na kolana i natychmiast otrzymała ogromne odszkodowanie.

Śmierć Zdrowego Rozsądku nastąpiła po śmierci jego rodziców, Prawdy i Zaufania, jego żony Dyskrecji, jego córki Odpowiedzialności i jego syna Rozumu.

Pozostawił czterech braci przyrodnich:
Znam Moje Prawa
Mam Mieć To Teraz
Zawinił Ktoś Inny
Jestem Ofiarą.

Na jego pogrzeb nie przybyły tłumy, gdyż niewielu zdało sobie sprawę z tego, że umarł.

Jeśli go jeszcze pamiętasz, mów o nim. A jeśli nie, dołącz do większości i nie rób nic.

Tylko mała uwaga: gajowy podejrzewa, iż owe kretyńskie przepisy wcale nie zostały wprowadzone w dobrych celach, lecz przeciwnie: w celu skłócenia pokoleń, kobiet z mężczyznami, dziećmi z rodzicami, uczniów z nauczycielami. I jest rzeczą porażającą, że już dziś ogromna większość ludzi na świecie uważa owe oburzające bzdury za coś racjonalnego i słusznego – coś, pod czym by się podpisali.
Po raz kolejny dzięki dla p. Oli Gordon – admin

Komentarze 72 to “Zgon Zdrowego Rozsądku”

 1. lopek said

  Zgadzam się z przypisem Gajowego – bo światem nie rządzą idioci, tylko do gruntu – źli osobnicy!

 2. JO said

  A ja prosze by Pan Gajowy nie mowil przypuszczajac podczas gdy Pan Gajowy jest pewien.

  To pewne jest, ze „Panstwo Polskie” wypowiedzialao WOJNE polskiemu Narodowi rekoma UNYCH.

  Wystarczy popatrzec na Anglie, gdzie w szkolach jest „cialo” uczniow, krore ma zadanie opiniowac decyzje nauczycieli.

  W angli doszlo do takiego obrzydzenia, ze w oficjalnym programie telewizyjnym Durosli Mezczyzni Paraduja Nago przed klasa uczniow a Kobiety nagie rozkraczaja nogi by uczniowie mogli sobie popatrzec w ramach nauki o seksie – wychowanie sexualne.

  To wojna i trzeba walczyc. Wygrana pewne tylko dzialac trzeba.

  Dzis moja Zona oswiadczyla proszac mnie o akceptacje, ze zabiera dzieci z przedszkola i uczyc je bedzie sama.

  Odpowiedzialem Tak po stokroc i zaproponowalem by otwozyla Katolickie przedszkole a nawet szkolke dla dzieci.

  WOJNA

  Biezmy przyklad z Bractwa Piusa X , ono w calej europie otwiera szkoly. Otwierajmy i my. Jak sie chce to Bog daje – proscie a otrzymacie.

  UNI nic nie moga bez nas Ludzi – sprzeciw narzuconemu przez nich stylowi zycia – to odpowiedz – pod sztandarem Pana Jezusa i Najswietrzej Jego Matki.

  Powtarzam, Bractwo Piusa X ma szkoly w Polsce i Swiecie, posiada wiedze, madrosc od Tysiacleci przechowywana i przekazywana pokoleniom …- pytajmy Bractwa Piusa X o rade, organizujmy sie przy Bractwie spolecznie i gospodarczo. Budujmy Polske w Polsce. Separujmy sie od Unych, razem tworzmy systemy unikajace Unych – to proste – tylko trzeba podniesc sluchawke , pojechac, pytac sie , zglaszac sie – szukac a odpowiedzi beda nam dane.

 3. Marucha said

  Gajowy czasami lubi używać niedomówień.

 4. OBRONA POLSKA said

  Zdrowy Rozsadek umarl ale co bedzie gdy jeszcze Nadzieja umrze ?

 5. JO said

  W Panstwie Polskim Rzadzie wycieta zostala nadzieja i rozsadek do i dla Narodu Polskiego.

  W Narodzie Polskim poki bedzie trwal W Panu Jezusie i Przez Pana Jezusa – tak jak w Anhlii anie rozsadek ani nadzieja nigdy nie „umra”.

  Anglia-Narod Angielski znajduje sie w bardziej oplakanej sytuacji niz Polski Narod a mimo wszystko trwa.

  Pewne Pani w Anglii powiedziala mi , ze jest gdzies Napisane i Powiedziane, ze Anglia przetrwa dzieki modlacym sie Angielskim Kobietom.

  Ja powiem Anglia – Narod Angielski trwa dzieki modlacym sie Angielskim Kobietom.

  Zycze wszystkim Kobietom w Polsce by rowniez Tak walczyly jak Kobiety Angielskie. B Kobiety Laczyly Modlitwy we wszystkich narodach do Boga Trojcy Jedynej.

  Ja wiem, ze wygramy. Ja wiem, ze UNI nie maja sil wcale, sa tchozliwi jak myszy jak ich Ojciec.

  Wystarczy by czlowiek poznal prawde i zyl nia i dla niej a UNI pryskaja jak banki mydlane.

 6. tralala said

  „I jest rzeczą porażającą, że już dziś ogromna większość ludzi na świecie uważa owe oburzające bzdury za coś racjonalnego i słusznego – coś, pod czym by się podpisali.” rzekl Gajowy i ma racje.
  Niestety nawet tym „najczystszym” manipulacje tez cos tam zadaly i lapia sie na myslowych bledach. Dobrze jest jak sie lapia!
  Nigdy sie Panstwu nie zdarzylo? Bo mnie tak.

 7. Zgon Zdrowego Rozsądku to skutek BEZBOŻNOŚCI.
  Posoborowej bezbożności.

  W „katolickim” posoborowym anty-kościele
  jest Anty-Chryst.
  JEST CHAZARSKI BOŻEK PIENIĄDZ.
  Jest chaos.
  Jest zło.
  Lucyfer ustanawia lucyferyczny porządek tego świata.

  Lucyferowi daleko do Bożej Harmonii, Piękna, Prawdy, Dobra, do Zdrowego Rozsądku, Zaufania, Dyskrecji, Odpowiedzialności, Rozumu do Mądrości …..

  Chazar-żydowskie łajdaki podbiły nie tylko Romae. Uni okupują nasze katolickie kościoły.
  Kosztuje nas to: Śmierć Zdrowego Rozsądku
  i zatracenie dusz
  w ogniu wiekuistym na wieki.

  POZORNIE – ŚMIERĆ WYBAWIENIEM.
  BO PO TAKIM SPLUGAWIONYM ŻYCIU
  – BRAMY PIEKIEŁ ZAWSZE STOJĄ O T W O R E M

 8. TomUSA said

  @4: nadzieja umiera ostatnia – razem z nami.

 9. JO said

  jak czytam o przerazajacych… obrazach to w tym samym momencie widze przed oczyma pewna rodzine angielska, w kosciele Bractwa Piusa X, ktorej urodzilo sie SZoste dziecko. Ta rodzina zajmuje dwie lawki w kosciele. Najstarsza corka wraz z Mama opiekuje sie pozostalymi dziecmi – one dziewczynkami a Ojciec dwoma synami a Mama dodatkowo nowonarodzonym synkiem….

  Przestrzen Pana Boga sie nie kurczy a rozszerza. Proces kurczenia zostal opanowany poprzez dzialalnosc Bractwa Piusa X i Tradycjonalistow, ktorych pracy efektem sa Nowe Pokolenia Swiadomych Katolikow.

  To kurcza sie liczebnie wyznawcy Judaizmu-Modernkatolicyzmu, modernizm-nowy koscol – umiera wraz ze smiercia JPII. Na JP II trupay dobry Bog wysyla Ducha Swietego i wskrzesza do Zycia niezywych.

  Budzi sie Rosja, budzi sie Europa w ciszy sztucznej, przy pieknie „muzyki anielskiej” zaklucanej przez przerazonych, wscieklych z nienawisci UNYCH, ktorzy przyspieszaja swoje mzonki jak w smiertelnym derilium.

 10. Miet said

  Milo jest poczytac, ze „zywi nie traca nadziei” – i tak trzymac.
  Trzeba wyszukiwac i naglasniac pozytywne przyklady. W tej dzisiejszej dzungli opanowanej przez wielbicieli szatana, trzeba sie przedzierac i „prostowac sciezki”.

  Najwazniejsze, zeby nie pozwolic na odebranie dzieci rodzicom.
  Bractwo PiusaX, o ktorym pisze p. JO, to duza nadzieja – trzeba je wspierac i pomagac w zakladaniu szkol: podstawowych i srednich.
  To moze byc bardzo dluga droga usiana mnostwem przeszkod ale to jest nadzieja – nie ma innej drogi jak ta poprzez edukacje od podstaw.

 11. Telimena50 said

  Re 5
  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/4065/

  Ks.Karol Stehlin –
  Ta fotografia jak i wiele innych nie wzbudza zaufania, co do intencji Bractwa na terenie Polski.
  Czy ta szczytna organizacja katolicka nie ulega infiltracji wrogow Prawdziwego Kosciola?
  Te rysy chazarskie ksiedza budza niepokoj i podejrzenia, podobnie jak i jego nazwisko.
  Czy ktos wie cos wiecej na temat siedza Karola S.?
  Moze to moja paranoja, ale mam ogromna rezerwe.
  Czy ktos wie cos wiecej na temat ks. Jana Jenkinsa, Amerykanina rowniez aktywnego czlonka Bractwa, ktory jest czestym gosciem w Polsce?

 12. Marucha said

  Ks. Stehlin jest Niemcem, który dla celów duszpasterstwa nauczył się polskiego. To żadna tajemnica.

 13. JO said

  ad.11. Moja Corka uwielbia Ksiedza Karola. Ten Ksiadz ma wielki dar nauczania dzieci religii i tlumaczenia Magisterium Sw KKatolickiego dzieciom.

  Moja Corka zyla w przeswiatczeniu ze Niemcy to odwieczni wrogowie , ze to bandyci. Miala dystans do Ks Karola na poczatku az zrozumiala, dzieki postawie Tego Ksiedza, ze Niemiec to taki sam czlowiek jak Polak tylko innej Narodowosci – nie gorszej niz Poslska. Ugruntowala wiedze o tym poprzez odnalezienie prawdy o tym, ze Narod Niemiecki zostal wykozystany tak samo jak narod Polski przez Unych, ktorzy wykozystujac wrodzone talenty Niemcow – posluszenstawa wladzy pokierowali nim do wykonania zbrodni.

  Uni wykozystali Talenty Polakow – zmyslu i podejrzliwosci – i popchneli nas w powstaniach i Legionach Dabrowskiego do niszczenia Chrzescijanskich panstw.

  Zycze Pani, by spotkala Obu Ksiezy Jana i Karola, ktorzy pozostawili swoje Narodowosci w Pana Boga Reku stajac sie Najszlachetniejszymi POLAKAMI z Szlachetnych wspolczesnych Polsce czasow.

  Oni Walcza dla Nas Polakow – ONI DZIS SA POLAKAMI , modlac sie po Polsku i Odprawiajac Msze i Kazanie jak za Starych Polskich Dobrych Czasow , na ktorych wyswiecano Polskich Krolow.

  Warto Tych ludzi poznac. To Honor takich ludzi poznac. To dar Takich ludzi poznac.Tych Polskich Ksiezy.

 14. Wojwit said

  Dałby Bóg, zeby to była jedyna i czysta prawda (to, co napisał Gajowy). Moje doświadczenia z kobiecą intuicją jako taką (w tym przypadku prezentowaną we wpisie p. Teresy) są warte tego, bym nie wzruszył tylko ramionami i przeszedł nad jej wpisem do porządku dziennego. Przypomnijmy sobie co w „Protokołach…” jest napisane o przejmowaniu przewodnictwa przez unych we wszystkich frakcjach, byciu wiodącą siłą dla tych, co są za i tych, co przeciw temu, co nam zaplanowali a czego efektem ma być nasze zupełne ogłupienie i porzucenie przez nas wszelkiej nadziei. Celem zaś – bezwarunkowe przyjęcie roli „podnóżka” unych. Oby p. Teresa się myliła…

 15. ziarnko prawdy said

  Spojrzcie Michael Douglas kilka miesiecy umieral,a nagle cud guz w przelyku zniknal.CO to zrobila wizyta zyda ojca Kirka u Rockefellera w Nowym Jorku.

 16. Krzysztof M said

  Ad. 13

  „Niemiec to taki sam czlowiek jak Polak tylko innej Narodowosci – nie gorszej niz Polska.”

  – Oczywiście. Tylko od czasu do czasu lubi sobie pomaszerować. 🙂

 17. placebo said

  Mam pytanie do Gajowego dlaczego( przepraszam, że z innej beczki) Gajowy pisał na temat Jezusa, że nie był Żydem lecz Galilejczykiem. Przecież Galilea należała do państwa żydowskiego. To tak jakby powiedzieć np. o mnie że jestem kociewiakiem ale i tak jestem polakiem. Nie rozumiem tego i czasami mam wrażenie,że Gajowy przegina ale jeśli się mylę to zwracam honor i kłaniam sie.pzdr.

  Bo tak w ogóle to był Synem Bożym…
  A co do Galilei to wydaje mi się (choć nie jestem pewny) że było z nią podobnie, jak z Kurdami. Niby znajdują się w obrębie Turcji, Iraku, Iranu i Syrii, ale nie są ani Turkami, ani Irakijczykami, ani Persami, ani Syryjczykami. – admin

 18. placebo said

  W wikipedii jest jasno określone do kogo należała Galilea i się tego faktu nie zmieni. Chyba, że Wikipedia też należy do Unych i to tłumaczyłoby sprawę. pzdr.

 19. Abab said

  Problem se zdrowym rozsadkiem jet takk, ze on najczejsciej nie nest zdrowy.

  … szczególnie, gdy jego posiadacz został poddany odpowiedniemu treningowi, pani Ewelino… – admin

 20. Marucha said

  Re 14:
  Niech Pan zauważy, że może być również odwrotnie.
  Nie tylko une mogą próbować wcisnąć się do Bractwa (choć jest to dla nich niemal niemożliwe) – ale i mogą próbować dyskredytować Bractwo rozpuszczaniem plotek, insynuacji i zwykłych kłamstw.

  Katolik znający swą wiarę po prostu nie da się oszukać. Szybko zauważy błędy i herezje.

 21. Marucha said

  Re 18:
  Rzeczywiście Wikipedia należy do unych, o czym swego czasu pisaliśmy, ale nawet nie o to chodzi.
  Przynależność terytorialna nie jest po prostu wyznacznikiem narodowości, co przykład z Kurdami powinien wyjaśnić.

 22. Abab said

  Ok, sprobuje jeszcze raz. Moja maszyna caly czas „naprawia” moje ” bledy”. Niestety Mona maszyna odmawia posluszenstwa. Ja wciskam litere a maszyna wpisuje glupoty.

  Nie szkodzi – admin

 23. Abab said

  Admin visast mnie, ze pamietasz o mnie. Ta nowa twchnologia mnie zabija. Dostalam w prezencie to cako, ktore jak pisse caly czas mnie koryguje. Nie jestem specem od technologii, wiec nie Wien dlaczego sie to damene. Moze kroa na gym forum wie.? Osobiscie nie polecam tych malych pudelek ktore Maja nam zycie ulatwic. To na czym teraz pisse nazywa sie iPad, albo iPod nie Wien sama, ale to co wiem jest, ze nie chce regi uzywac.

  Nie moge Pixar, wiec osyrzegam innych nie kupujcie regi drogiego huska.

  Bylam na gule niemadra, ze przenioslam „…….

  Poddaje sie ta maszyna „mysli” i decyduje za mnie.

  Kiedys mialam problemy z literami, ktore ciagle musialam korygowac, a teraz sa problemfritt z calymi slowami i zdaniami.
  Nie wiem jaki idiota wymyslil ta maszyna, ale ja pozegnam sie z teraz.

  Do uslyszenia….

 24. Teresa said

  Pani Telimeno,
  Ks. Karol, ks. Jan to kapłani, o jakich wierni Tradycji modlą się słowami:”Boże, daj nam wielu świętych kapłanów”. Ks. Jan nie jest gościem w Polsce, ks. Jan pełni tu posługę kapłańską. Deo gratias!

 25. Marucha said

  Re 23:
  Niech Pani powróci do normalnego laptopa z klawiaturą.

 26. tralala said

  Ponoc: Galilea „dystrykt pogan”, zydzi zostali wyrzuceni z tamtad w 164 p.Ch. Niech to jakis historyk sprawdzi.
  Kim jest ksiadz Karol Stehlin mozna sobie sprawdzic sluchajac jego wykladow o ekunemizmie (i innych), czytajac „Zawsze wierni”.
  Mamy tylu kaplanow Polakow, ktorzy podpisali sie pod herezja,ze glupio byloby zarzucac ksiedzu Stehlinowi sam fakt, ze jest Niemcem – co sie zreszta bardzo czesto widzi na internecie.

 27. Marucha said

  Oczywiście, że i głupio i niechrześcijańsko.

 28. komentator said

  „…metryka urodzenia zagubiła się w biurokracji…”
  „…wprowadzono w dobrych intencjach przepisy…”
  „…szkoły potrzebowały uzyskać zgodę…
  …ale nie mogły informować rodziców”
  „…przestępców lepiej traktowano niż ich ofiary…”
  „…nie mogłeś obronić się przed włamywaczem
  a on mógł pozwać cię za atak…”
  „…natychmiast otrzymała ogromne odszkodowanie…”

  Kto ustanowił tą biurokrację?
  Kto wprowadził przepisy?
  Kto wymaga od szkoły uzyskania zgody?
  Kto zabronił informować rodziców?
  Kto ustanowił prawo chroniące przestępców?
  Kto zakazuje skutecznej obrony koniecznej?
  Kto umożliwia przestępcom pozywanie broniących się ofiar?
  Kto zmusza firmy do płacenia odszkodowań za urojone szkody?

  Wolnorynkowcy z CAS?
  Konserwatywni gospodarczy liberałowie z UPR/WiP?
  Anarchokapitaliści, libertarianie, inne potwory? No kto?

  Skoro „Gajowy podejrzewa, iż owe kretyńskie przepisy wcale nie zostały wprowadzone w dobrych celach, lecz przeciwnie: w celu skłócenia pokoleń, kobiet z mężczyznami, dzieci z rodzicami, uczniów z nauczycielami.” to proszę niech Gajowy poda nazwę tej instytucji, która wpędziła zdrowy rozsądek do grobu. Czy tą instytucję warto popierać i zwalczać jej przeciwników? (pytanie 1,2)

  Czy p. Komentator kpi, czy o drogę pyta? Jeśli istotnie pyta, w co bardzo wątpię, to polecam lekturę licznych artykułów na ten temat, choćby tych umieszczonych w gajówce. Podejrzewam jednak, iż p. Komentator zbędzie je zdawkowym określeniem „teorie spiskowe”. Na początek polecam lekturę Protokolów Mędrców Syjonu, dostępnych na Internecie, „fałszywki” która dziwnie dokładnie sprawdza się w rzeczywistości.- admin

  Wczoraj („Fałszywy bożek ekonomii”) Aga (25) wkleiła ciekawy tekst – najpierw rozsądna opinia konserwatywno – liberalna:

  „… najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest ustrój narodowy, według koncepcji Adama Doboszyńskiego: “Ustrój chrześcijański, oparty na uwłaszczeniu mas, czyli na stworzeniu możliwie jak największej ilości samodzielnych warsztatów, z natury rzeczy opierać się musi na daleko idącej swobodzie gospodarczej. WOLNOŚĆ GOSPODARCZA JEDNOSTEK, PRZY PLANOWOŚCI MORALNEJ SPOŁECZEŃSTWA – to definicja najbardziej może ujmująca właściwy stan rzeczy. Mówiąc stylem ekonomistów, będzie to umiarkowany interwencjonizm, o założeniach moralnych, a nie gospodarczych.””

  Ale zaraz potem sprzeczna z nią opinia interwencjonistyczna i etatystyczna zalecająca właśnie interwencję państwa w gospodarkę:

  ” Podobne rozważania znajdziemy u prof. Romana Rybarskiego, który wymieniając sfery działalności państwa, pisał: “Drugi rodzaj działalności państwa w dziedzinie gospodarczej, to działalność uzupełniająca wolną gospodarkę. W niektórych wypadkach, co uznawali nawet starzy liberałowie, zawodzi prywatna inicjatywa.
  Nie zbuduje ona portu, nie ureguluje rzek, ani nie przeprowadzi sieci kanałów wodnych. Lasy w rękach państwa zabezpieczają przed deforestacją. Niekiedy z powodów pozagospodarczych, np. ze względu na obronę kraju, państwo zakłada i prowadzi przedsiębiorstwa fabryczne, np. fabryki amunicji. Państwo występuje wtedy jako przedsiębiorca, robi różne inwestycje. (…) Po trzecie państwu przypada rola kierownicza w gospodarstwie narodowym. Państwo zakreśla ramy, w których rozwija się wolna działalność gospodarcza. Państwo przez zewnętrzną politykę handlową umacnia wewnętrzne węzły gospodarstwa i ogranicza je na zewnątrz. Państwo koordynuje samorzutne ruchy różnych dziedzin wytwórczości, wprowadza równowagę między warstwami społecznymi. Państwo tą swoja działalnością nie wyklucza prywatnej inicjatywy, lecz ją kieruje w łożyska, których wymaga szerszy interes narodowy. Nie wprowadza tzw. gospodarstwa planowego, lecz urzeczywistnia swój plan rozwoju narodowego gospodarstwa.(…)”.”

  Rozważmy tą opinię pana Rybarskiego.

  W cytacie wzmiankowany jest już drugi rodzaj działalności państwa w dziedzinie gospodarczej ciekaw więc jestem jaki jest ten pierwszy rodzaj interwencjonizmu zalecany zapewne przez pana Rybarskiego i czy nie skutkuje on aby opisanym na wstępie zgonem zdrowego rozsądku? Tylko przypuszczam i chętnie bym się dowiedział.

  Wszystko w „niektórych wypadkach zawodzi” nie tylko prywatna inicjatywa. Tylko skąd mamy wiedzieć, że w danym przypadku wolny rynek nie da rady? Kto ma to ocenić? Kto ma zdecydować, że prywatna firma nie zbuduje portu nie ureguluje rzek (PO CO REGULOWAĆ RZEKI!!!?), nie zbuduje kanałów?
  Otóż jeśli nie zbudujemy ustroju na wolności gospodarczej to nigdy sie nie dowiemy co mogą a czego nie mogą zrobić prywatne firmy, nasze gospodarowanie oparte będzie nie na pewności a jedynie na przypuszczeniach i spekulacjach ludzi (urzędników), którzy są żywotnie zainteresowani tym aby prywatne firmy nie mogły wykonać jak największej ilości inwestycji i mają władzę oraz narzędzia (prawne, podatkowe) aby prywatnym inwestorom działanie uniemożliwić. Inwestycje państwowe są bowiem korzystne dla biurokracji bo zwiększaja jej władzę i dochody – kto odpowie jak skutecznie uniemożliwić biurokracji możliwość manipulowania na swoją korzyść rynkiem inwestycji? (pytanie 3)

  Pan Rybarski snuje dalsze wizje: państwo robi różne inwestycje, umacnia i ogranicza węzły, koordynuje ruchy, wprowadza równowagę, zakreśla ramy, kieruje w łożyska, urzeczywistnia plan rozwoju (uff… pan Rybarski zapomniał nadmienić, że dekretuje wschody i zachody Słońca – a może to zbyt oczywiste dla niego?) I tu dochodzimy do sedna: Państwo czyli kto? Czyli politycy i urzędnicy – czy tak? A skąd oni się biorą? Czy nie są oni przypadkiem wybierani przez (jak to słusznie Gajowy zauważył): „ogromną większość ludzi na świecie (która) uważa owe oburzające bzdury za coś racjonalnego i słusznego – coś, pod czym by się podpisali.”
  Czyli wychodzi na to, że te wszystkie inwestycje, węzły (pętle?), ruchy, równowagi, ramy, łożyska i plany są de facto autorstwa ludzi wybranych przez durniów uważających bzdury za coś słusznego – czyż nie?
  Ciekawi mnie jak zwolennicy interwencjonizmu państwa zamierzają sobie z tymi durniami poradzić? Odebrać prawo głosu (chyba nie bo to postulat potwora JKM-a), wykształcić ich w publicznej szkole (zarządzanej przez wybrańców tychże durniów…), wysłać na Marsa? (pytanie 4) Jak na razie to durniowie są górą. Zaprzeczy ktoś?

  Gajowy zadeklarował wczoraj, że nie jest Moniką Olejnik, proszę niechże więc odpowie na tych kilka powyższych pytań. (1,2,3,4)

  Zbudowanie ustroju opartego na jakiejś książkowej „wolności gospodarczej” jest tak samo możliwe, jak zbudowanie idealnego komunizmu. Proponuję najpierw wypróbować go na zwierzętach.
  Poza tym nie bardzo rozumiem, jaki jest związek „nie bycia Moniką Olejnik” z przymusem odrabiania za Pana lekcji… – admin

  Ponieważ zaapelowałem wczoraj o uczciwą dyskusję byłoby nie fair gdybym w skrócie nie przedstawił własnych poglądów aby inni mogli się do nich krytycznie odnieść:

  Prawdą jest, że są inwestycje, którym może nie podołać wolny rynek. Ale o niezbędności takich inwestycji nie mogą decydować biurokraci – mogą oni co najwyzej proponować obywatelom przeprowadzenie danej inwestycji podając jej koszt oraz wynikające z niej korzyści. Obywatele w referendum powinni wypowiedzieć się czy wyrazają zgodę na pobranie od nich podatków na sfinansowanie tej inwestycji. (moja odp. na pytanie 3)

  Durniów pozbyć się nie można, nie można im odebrać praw wyborczych, edukowanie ich też nie ma sensu (efektem będą kolejni młodzi wykształceni z wielkiego miasta). Wpływ durniów na rządzenie można ograniczyć tylko poprzez ograniczenie władzy polityków/urzędników na których wybór durnie mają decydujący wpływ – a więc poprzez ograniczenie państwa. (moja odp. na pytanie 4)

  Pytania 1i2 są oczywiście złośliwe i wredne jak moje wolnorynkowe, antypaństwowo – antyregulacyjne poglądy. Ale jeśli Gajowy ma odwagę również na nie odpowiedzieć to bardzo proszę.

  Mam odwagę, ale nie mam siły powtarzać tego, co wielokrotnie było już tu poruszane i co można znależć zarówno na tej witrynie, jak i np. na http://michaeljournal.org/stronaglowna.htm.
  Głosowanie – czyli odwoływanie się do „zbiorowej mądrości” – nie jest dobrym pomysłem, albowiem większość z reguły nie ma racji.
  Jeśli Pana nie przekonują argumenty ludzi ode mnie mądrzejszych, to tym bardziej moje argumenty nie zrobią na Panu wrażenia.
  I tylko na zakończenie: proszę mnie sobie nie ustawiać w pozycji zwolennika wszechwładzy państwa. Uważam po prostu, że niektóre problemy mogą być rozwiązane tylko przez państwo oraz że nie ma żadnej reguły na to, że państwowe firmy muszą być gorsze. – admin

 29. Rysio said

  PISTOL SALES SURGE AFTER AZ SHOOTING.

  http://www.drudgereport.com/

 30. dzikus said

  1. Jezus byl Essenczykiem po matce Maryji i babce Annie (historia sw. Anny) – Jozef moze byl zydem, ale nie byl ojcem Jezusa, tak samo pytany przez P. Pilata, Jezus raz mowi ze jest krolem zydowskim, raz ze nie (konflikty w pismach nie sa dla mnie zrodlem wiedzy)
  2. poczatki Essenczykow nie sa znane
  3. praktyki i zycie Essenczykow sa za to znane bardzo dobrze (Jozef Flawiusz, Filon Aleksandryjski, Pliniusz Starszy i zwoje z Qumran)
  4. uderzajace podobienstwo do chrzescijanstwa (zanim powstalo chrzescijanstwo oraz przeciwstawnosc do innych sekt w tym czasie jak faryzeuszy czy saduceuszy) zapisane na zwojach z Qumran pomiedzy 2-im wiekiem p.n.e i 1-ym wiekiem a.d.

  Wniosek: w najlepszym przypadku mozna stwierdzic ze Jezus nie ma znanego pochodzenia, a reszta to gdybanie i wysnute teorie blizej nieokreslonych kregow

 31. PL said

  Pan Komentator zadał masę pytań:

  Kto ustanowił tą biurokrację?
  Kto wprowadził przepisy?
  Kto wymaga od szkoły uzyskania zgody?
  Kto zabronił informować rodziców?
  Kto ustanowił prawo chroniące przestępców?
  Kto zakazuje skutecznej obrony koniecznej?
  Kto umożliwia przestępcom pozywanie broniących się ofiar?
  Kto zmusza firmy do płacenia odszkodowań za urojone szkody?

  Ja myślę, że to się tak samo z siebie zrobiło.
  Same z siebie pojawiły się michniki w „wyzwolonych” krajach, plujące jadem na patriotyzm, na chrześcijaństwo, na naród wreszcie. Same z siebie powstały bliźniacze partie, noszące nieodmiennie „demokratyczna” albo „wolności” w nazwie.
  Sami z siebie pojawili się ministrowie-prywatyzatorzy.
  Same z siebie żydowskie banki przejęły gospodarkę, a żydowskie media uzyskały praktyczny monopol na informację.
  Sam z siebie podpisał się Traktat Lizboński, czyniący z Polski wasalskie pseudopaństwo.
  I tak dalej.

 32. Marcin said

  „Kto ustanawiał te wszystkie prawa”? Jak się pytam Anglików, Irlandczyków, Niemców co myślą o „poprawności politycznej” w wybranych kwestiach to każdy „bluzga na lewo i na prawo” na tą „normalność”! Zabawne!

 33. PL said

  Dodam jeszcze, iż niewątpliwie sama z siebie pojawiła się i trwa na świecie nachalna propaganda homoseksualizmu. I oczywiście same z siebie „demokratyczne” media z różnych krajów zgodnym chórem atakują obecnie Węgry.

  Nikt za tym nie stoi.
  Banksterzy to fikcja.
  Masoneria nie istnieje.
  Klub Bilderberga, Komisja Trójstronna, Lucis Trust – to chore wymysły oszołomów.

  Prawda, panie Komentatorze?

 34. wi42 said

  @35 Moje dzieci chodzily do szkol panstwowych – dobrych czy nawet doskonalych (wroclawska 14-ka i 3-ka). Ale to bylo przed 90-tym. Nie wiem jak te szkoly sie zmienily?
  Teraz wnuk probuje prywatnej – po dwuch latach zlych doswiadczen w jednej szkole, moze wreszcie znalazl cos lepszego. Nie kazda prywatna jest dobra a nawet mierna…
  Ja rowniez nie narzekam na swoja panstwowa edukacje w PRL, wrecz przeciwnie.

 35. OBRONA POLSKA said

  Nadzieja umiera wraz z czlowiekiem,co wiec pozostaje tym jeszcze zyjacym ?
  Czy tylko informowac i dyskutowac ???
  Przy takim podejsciu ludzi do zycia jakie obecnie jest w Polsce i na swiecie,to sily diabelskie beda zawsze zwyciezac !
  Gdy jeszcze do tego dodamy milosierdzie „boze” i „ruki po szwam”
  NIEWOLE MASZ ZAPEWNIONA !!!

  Dobrze,ze Chiny rosna w sile,ich „smok” zwyciezy wszystkich i wszystko,tak jak ich towar podbil swiat przy pomocy szmuli.
  Konfrontacja z Chinczykami NIEUNIKNIONA,po niej skonczy sie tez dyskusja jak zwyciezac Zydow i Niemcow .

  Pokolenia po nas beda dyskutowac jak uwolnic sie z niewoli chinskiej,jedzac „chinskie jadlo” do ktorego juz sie ludzi na swiecie przyzwyczaja.

  Powodzenia w dyskusjach,bo na wspolna dzialalnosc Polakow nikla szansa !
  Za duzo nas jest „madrych” a glupich do rzadow wybiera sie.

 36. Wrocławianka said

  III i XIV liceum ciągle są we Wrocławiu wśród najlepszych.Właśnie moja córka gimnazjalistka wybiera sie do III.Liceum prywatne obecnie pozostaje jak uczeń nie dostanie się do państwowego lub jest zbyt słaby(mało punktów za oceny i egzamin)żeby przejść pozytywnie proces rekrutacji.Obecnie córka jest uczennicą gimnazjum prywatnego, którym jestem trochę rozczarowana.Dla mnie czesne to ogromny wydatek a ta szkoła to tylko przedsięwzięcie biznesowe.Pozytywy-to mniejsza ilość uczniów,uczniowie z rodzin lepiej sytuowanych,wykształconych-więc mniejsze zagrozenie patologią,przemocą.Ale-na co liczyłam-lekcje wcale nie ciekawiej prowadzone,zajęć pozalekcyjnych ciekawych nie ma,nie zaobserwowałam większej kreatywności nauczycieli.Dzieci nie uczą się,żeby umieć tylko żeby zdać jak najlepiej egzamin-techniki rozwiązywania testów.No i na lekcjach nauczyciele polecają tylko GW i TVN24.Żadnego przedstawiania różnych poglądów, uczenia dyskusji.Dobrze,że już kończy…

 37. Krzysztof M said

  Ad. 38

  lekcje wcale nie ciekawiej prowadzone,zajęć pozalekcyjnych ciekawych nie ma,nie zaobserwowałam większej kreatywności nauczycieli.Dzieci nie uczą się,żeby umieć tylko żeby zdać jak najlepiej egzamin-techniki rozwiązywania testów.No i na lekcjach nauczyciele polecają tylko GW i TVN24.Żadnego przedstawiania różnych poglądów, uczenia dyskusji.

  I tak to jest, gdy pieniądze pójdą do rąk przedstawicieli hołoty. 🙂 Wrocławianko! Proszę tego nie brać absolutnie do siebie! Bo nie o panią tu chodzi! Chodzi o tych, którzy to wszystko wysmażyli. Dla SIEBIE. 🙂 I tak wielka góra właśnie na pani oczach rodzi malutką mysz. 🙂

 38. JO said

  Nie ma leprzych szkol niz Katolickie – Tradycyjnie Katolickie

  Szkoly prywatne w Polsce dostaly koncesje tylko dlatego, ze zalozycielami ich sa UNI w przewazajacej wiekrzosci.
  Prowadzone sa w taki sposob by wyciagnac kase i zniszczyc dziecko i rodzicow poprzez wdrazanie ideologii unych.

  Moja dobra rada – nie posylajcie dzieci do prywatnych szkol w Polsce.

  Jedyna prawdziwia szkola Katolicka jest Szkola Bractwa Piusa X w Polsce.
  Co do czesnego tej szkoly – zawsze mozna negocjowac i prosic o pomoc w dofinansowaniu czesnego. Nie chodzi o pieniadze ale o dobro Sw Kosciola Katolickiego. Jezeli Rodzina i Dziecko odpowiadaja i zgadzaja sie na warunki szkoly i Sw Kosciola Katilickiego – powiem przesadnie – uwazam, ze Kazde dziecko dostanie miejsce w Szkole Bractwa Piusa X. A Pieniadze sie znajda – Jezeli Bog Daje dzieci (bo Dzieci to dar od Boga! ) to dobry Bog daje i na dzieci.

 39. JO said

  P.S

  ….nie jest latwo Byc dziecku w szkole Bractwa nie dlatego, ze jest wymagajaca – ale dlatego , ze dziecko i Rodzina musi byc prawdziwie Katolicka i zyc po Katolicku. Jezeli Rodzine i Dziecko nie zyje po Katolicku – dziecko i Rodzina nie beda zadowolone z tej szkoly i nie beda otrzymywaly tego co szkola oferuje. Mysle , ze tu tkwi odpowiedz dlaczego zaden UNY nie ma szans przedostania sie do Sw Kosciola Katolickiego….

 40. Sołtys said

  Pani Wrocławianko polecam Pani tą szkołę http://www.mariowka.pl/ Tam na pewno nie wychwalają TVN i Wyborczej ,a warunki pierwsza klasa.Wiem bo moja córcia do podstawówki tam uczęszcza.

 41. Marucha said

  Większość szkół prywatnych (i uczelni prywatnych) to maszynki do robienia pieniędzy założone przez naród wyznania handlowo-prawniczego.

  Oczywiście poziom szkół państwowych, które jeszcze w latach 90-tych totalnie dominowały nad prywatnymi, jest od wielu lat CELOWO obniżany, aby zupełnie je wyeliminować i przekazać całą edukację w ręce unych. Tak samo przecież robi się ze wszystkim, co polskie.

  A potem durnie wypisują, że państwowe jest zawsze gorsze od prywatnego. Że państwowe firmy zawsze idą ze stratami, zawsze są źle zarządzane, zawsze rozkradane.

  Jest to prawda G*** Wyborcza. Badania, które kiedyś nawet tu cytowałem, stwierdzaja, iż efektywność zarządzania przedsiębiorstwem nie ma NIC wspólnego z tym, czy jest prywatne (tzn. własnością tysięcy akcjonariuszy i zarządzane przez wynajętego menedżera), czy państwowe.

 42. JO said

  Co do pytania (raz jeszcze ) o Ks Karola.

  Uwazam, ze to pytanie jest Kretynskie w swietle owocow jakie Ten i inni Ksieza wydaja.

 43. Marucha said

  Re 38:
  JO ma rację.

  Przed posłaniem dziecka do szkoły prywatnej nie należy się kierować nawet nazwą „katolicka”, bo może to być szkoła judeokatolicka, gdzie dzieci będą indoktrynowane.

  Niestety, szkoły państwowe również są niszczone i degradowane przez rządzące Polską szumowiny, poziom nauczania fatalnie zaniżony itd.
  Tak, że pozostają jedynie szkoły Bractwa, ale tych jest zbyt mało.

  Nie wiadomo, co w tych układach robić.
  Może jakieś prywatne, prowadzone przez rodziców, szkółki dla kilkorga uczniów? Ale czy i tam nie wcisną się gadziny? Miały wiele tysięcy lat na opanowanie sztuki przebiegłości, oszustwa, zdrady…

 44. OBRONA POLSKA said

  Przeciez to wszystko juz przecwiczono wczesniej na „poligonie” amerykanskim.
  – EDUKACJA
  – SLUZBA ZDROWIA
  – SLUZBY SPECJALNE i ICH SILY
  – WOJSKO
  Reszte sobie dopiszcie – wypisz wymaluj „hameryka” !

  Troche inaczej wyglada sprawa z religia,bowiem tych sie naplodzilo (kosciolkow i kaplic), a pastorow jakich zechcesz,bywa,ze na jednej krotkiej ulicy masz wszystkiego pod dostatkiem i dobry interes na tym.

  Inne tez jest upartyjnienie ,tu liczy sie republikanin i demokrata – jednostaka ludzka a na nim szmata !

  „Polskie niespelnione marzenie” to brak czarnych/kolorowych ludzi ale i te luke beda wypelniac gdy bialych juz z Polski „wymiota”.

 45. Gdyby tak wykłady z informatyki były na tak wysokim poziomie jak wkuwanie uczniom praw dziecka i wychowania seksualnego. Ale z tego co wiem-tak nie jest.

 46. aga said

  Zawsze lubiłam Magiarow. Czuło się tam katolicką duszę .Teraz ich kocham!

  Węgry reformują demosa
  […] Mając wybór czy stać się biernym przedmiotem rozgrywek unijnych macherów czy podjąć piekieln–ie trudną rolę suwerena, kraj znad Dunaju i Cisy wybrał, ekstremalną w dzisiejszych czasach, drogę niezawisłości, gwarantującej ocalenie substancji narodowej. Nie jest tajemnicą, że w ten oto sposób rząd węgierski i popierający go naród weszli w konflikt z całym dotychczasowym porządkiem światowym, czyli właśnie z demokracją. Zmieniając ustawę zasadniczą, prawo medialne i realizując wszelkie inne reformy Węgry nie wymyślają nic nowego, nie zbaczają na manowce gnijącej świeckiej religii, poszukują tylko straconej przez lata komunizmu i libersocjalizmu uświęconej genealogii, odciętych korzeni tożsamości, czyli prawdy i dobra powszechnego, które bożek demos ukrył w plątaninie faryzejskich frazesów i miazmatów.

  Dla indyferentnej pseudokulturowej Europy droga obrana przez nowe Węgry to czysta herezja, bluźnierstwo zasługujące na publiczne potępienie i surową karę. Świadczą o tym reakcje OBWE, Komisji Europejskiej czy poszczególnych rządów, zwłaszcza zawsze czujnych towarzyszy niemieckich oraz rodzimych sprzedawczyków. Jak zwykle rękę na pulsie – i na gardle – trzyma gromada etosiarzy intelektualistów, którzy w ostatni piątek wysmażyli przesiąknięty prawdziwą troską donos, pod eufemistyczną nazwą „listu otwartego 70 europejskich czołowych obrońców praw człowieka i byłych dysydentów politycznych”. Wielcy luminarze współczesności, wśród których brylują m.in. dwaj przyjaciele z koncesjonowanej opozycji Vaclav H. i Adam M. (primo vulgoS.), zarzucają władzom Węgier dążenie – i tu debile rzeczywiście trafiają w sedno – do demontażu demokracji i jej standardowych wartości: pluralizmu, tolerancji, wolności słowa, swobód jednostki, podziału władzy, niezawisłości wymiaru sprawiedliwości i tak dalej ble, ble, ble… oraz wzywają – niczym zatroskani komuniści w 1956 r. – towarzyszy z centrali na pomoc w celu „zdecydowanego działania na rzecz zachowania trwałości naszej demokratycznej Europy”. Nawet frazeologię mędrcy ci zaczerpnęli od swoich protoplastów z czasów interwencji sowieckiej, pokrętną semantykę zresztą też. Albowiem tak samo jak ponad pięćdziesiąt lat temu, tak i obecnie zjednoczony kahał najbardziej obawia się, że węgierskim patriotom chodzi nie o komunizm czy eurokomunizm z ludzką twarzą, ale o niepodległość. Sprawa staje więc na ostrzu noża – nie bawimy się już w duperele i dopieszczanie autorytetów. Gra idzie bowiem o rzecz świętą – antydemokratyczną krucjatę. […]

  Dlatego Ci, którzy sumiennie i odpowiedzialnie wykonują swoją dziennikarską pracę nie muszą niczego się obawiać. A na kłamców nawet w polskim prawie jest paragraf i dziwne że rząd Jarosława Kaczyńskiego w swoim czasie z niego nie skorzystał?

  Poseł węgierski w 2009: Izrael planuje zawojować Węgry i świat
  Poseł Oszkar Molnar: Jestem węgierskim nacjonalistą. Kocham moją ojczyznę, kocham Węgrów i przedkładam interesy węgierskie ponad te z globalnej stolicy – powiedzmy żydowskiej stolicy – która chce wchłonąć cały świat, zwłaszcza Węgry. Jego wypowiedź nastąpiła w czasie doniesień o masowym żydowskim exodusie z Izraela na Węgry, donosił Haaretz. Na dowód, Molnar twierdził, że językiem nauczania w szkole w Jerozolimie (w dzielnicy al-Quds’) jest węgierski, a zapytani dlaczego, studenci odpowiedzieli, że uczą się języka przyszłej ojczyzny.

  za grypa666

 47. aga said

  ad.46
  może tak jak w’56 zaczęli demontaz komuny, tak teraz tez zapoczatkija demontaz komuny duzo groźniejszej i perfidniejszej?Tylko mądrzejsi o złe doświadczenia w przeciweństwie do nas Polaków,ktorzy i przed szkoda i po szkodzie…

 48. JO said

  „Tak, że pozostają jedynie szkoły Bractwa, ale tych jest zbyt mało.”

  Budujmy Szkoly z Bractwem Piusa X…..od Tradycjonalistow to zalezy – Budujmy….prosmi o pieniadze wszedzie gdzie sie da….sami dajmy pieniadze….kazda zlotowka sie liczy. Ja niedlugo bede w stanie dawac pieniadze na szkole w Bractwie. UNI ograbili mnie ale z Boza pomoca staje finansowo Na Nogi i pierwsze co zrobie to wygospodaruje co miesac pieniadze na Szkole Bractwa. Zlotowka dla na Dzieci w Szkole wyda plony stokroc wiekrze niz jakiekolwiek inne inwestycje dla Kraju….dla Polski.

  Do Agi – Polak nie jest glupi i przed i po – to przyslowie Krzywdzi Polakow. Dowodem na to, ze Polacy nie sa Glupi jest ilosc Kaplic Bractwa Piusa X w Polsce i Modlmy sie by bylo wiecej jak wiecej szkol.

  Polacy sa okupowani i byli okupowani, oszukiwani, oglupiani – ale Polacy nigdy nie byli i nie sa Glupi. Dowodow na Polakow Madrosc az za dozo dla UNYCH a dla Polaka wystarczy by znac swoja wartosc.

 49. JO said

  ad. 46. Polska (Ukraina, Bialorus..) i Wegry to odwieczne ziemi Zydow – czytaj Hazarow i Madziarow…. Ja sie nie dziwie, ze Oni chca powrocic do siebie. Polscy Zydzi maja polska Krew – Haplogrupy nie klamia. Problem jest w Tym, ze ci Hazarzy i UNI wykozystuja to , ze „Zydzi” chca wrocic do zimi swych ojcow i robia Tak by tych „Zydow ” uzyc jak uzyto wiele razy Polakow, Rosjan , Niemcow.

  Ta przekleta garsta UNYCH manipuluje tak, wykozystujac normalne ludzkie zachowania – by miec wladze na siwiecie ….napuszczajac jednych na drugich…..

  Nie jest madre wyrzucac Zyda ale uswiadamiac, ze ten „Zyd” jest wykozystywany i tkwi w bledzie – przekletym bledzie. Ten Zyd , ktory chce byc Zydem ma Izrael. Ten Zyd ktory chce byc Polakiem, musi uznac zwierzchnosc Sw Kosciola Katolickiego i nigdy nie moze byc u wladzy, jakiejkolwiek wladzy w tym finasowej.

 50. JO said

  Kazdy Zyd , ktory Jest Katolikiem – JEST MOIM BRATEM, Jest mna, za niego jesli trzeba – umre.

 51. JO said

  „Ten Zyd ktory chce byc Polakiem, musi uznac zwierzchnosc Sw Kosciola Katolickiego i nigdy nie moze byc u wladzy, jakiejkolwiek wladzy w tym finasowej.”

  – moze byc u wladzy – pod warunkim, ze jest Katolikiem ( to tak gwoli scislosci mojej wypowiedzi)

 52. Marucha said

  Widzi Pan, nigdy nie mamy pewności, kim naprawdę jest Żyd, choćby się wychrzcił. Mamy w historii zbyt wiele przykładów na takich żydokatolików, choćby frankistów. Kim naprawdę był, widać dopiero w chwili jego śmierci.

 53. 166 bojkot TVN said

  50/51 JO
  „Kazdy Zyd , ktory Jest Katolikiem – JEST MOIM BRATEM, Jest mna, za niego jesli trzeba – umre”

  Jaka szkoda, że to nigdy nie zadziałało i nie zadziała odwrotnie!

 54. JO said

  ad.52. Zawsze jest pewnosc. Po owocach takiego Katolika Zydowskiego pochodzenia sie poznaje i nie tylko w chwili smierci ale patrzac na to co robi i zrobil w przeszlosci i terazniejszosci. Katolik nie Zyd tez „fiksuje”.

  To, ze Zydzi przechzci bardzo czesto nie sa „prawdziwymi Katolikami” nie oznacza, ze wsrod tej grupy nie znajdzie sie taki, ktory moze lub jest Katolikiem.

  Zgadzam sie, ze trzeba uwazac ale nie mniej niz na innych ludzi.

  Raz powtorze jeszcze – niekatolika latwo sie poznaje.

 55. JO said

  p.s. Zyd , ktory staje sie Katolikiem – przestaje byc Zydem a jedynie Zydowskiego pochodzenia Kims.

  Rozumiem, ze ostroznosci nigdy za wiele….

  Latwo rozpoznac udajacego Katolika…..

 56. Marucha said

  W Polsce mamy całą rzeszę biskupów-niekatolików.
  I co?
  Czy polski naród się na nich poznał?

 57. JO said

  Panie Gajowy, oczywiscie , ze rozpoznal!

  Polski Narod nie jest w wiekrzosci Katolicki.

  Ci Polacy, ktorzy sa Katolikami – rozpoznaja w 100% , kazdy z nich rozpoznaje niekatolikow.

  Polski Narod w wiekrzosci jest judeokatolicki jak Pan wie, uczy, poucza, infromuje…

  Polski Narod ograbiono z Katolicyzmu w podstepny sposob, dlatego Pan prowadzi te strone internetowa by uswiadomic tu Polakow takich jakim ja bylem, ze moje wyznanie , ktore uwazalem za Katolickie jest Judaistyczne.

  Ci Polacy, ktorzy tkwia w judaizmie z powodu podstepu – oczywiscie, ze nie rozpoznaja niekatolika bo o roznicy miedzy judeokatolikiem a katolikiem nic a nic nie wiedza.

  Ja nie rozumiem, czemu Pan sie dziwi? Ja nie rozumiem jak Pan wogole mogl zadac takie pytanie robiac to co robi?

  PROSZE MI WSKAZAC Polaka Tradycyjnego Katolika, ktory nie umie rozpoznac niekatolika?

  Nie ma takiego.

  Raz jeszcze upomne – precyzja slow….b wazna.

  W pewien sposób ma Pan rację. Ja jednak myślę o tych, którzy szczerze wierzą, iż wyznają nieskażoną wiarę katolicką, a w gruncie rzeczy są owieczkami zapędzonymi na bagna przez swoich „pasterzy”. – admin

 58. Wojwit said

  @Aga
  Wklejam link do tego artykułu jako odpowiedź na Pani wpis o tym co robi Orban i rząd węgierski (widziane z innej strony niz Pani to przedstawiła).

  http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/01/08/polak-wegier-dwa-bratanki/#comments

 59. Brat Dioskur said

  Kretynizmow New Order nigdy malo!Jak Panstwo sadzicie ,co mozna zrobic ,albo kupic za €300 000 w Holandii o Polsce juz nie mowiac?Otoz tyle kosztowala przeprowadzka 4 szopow z terenow przeznaczonych pod budowe apartamentowca.To juz nasze urzedasy popisalyby sie zdrowszym rozsadkiem i taka kase by zdefraudowali a nie wydawali na podobne glupoty.Najwyrazniej swady lucyferianskie zbisurmanily juz nawet samych …bisurmanow bo jak donosza ,naturalnie z oburzeniem zachodnie TV ,pewien turecki uniwersytet wylal na zbity pysk czterech naukowcow ,ktorzy zgodzili sie ,zeby ich studenci w ramach pracy dyplomowej nakrecili …film pornograficzny!Na koniec pewna nauczka.Jak sie budzi z reka po lokiec w nocniku doswiadczyli niderlandczycy.Mianowicie Bruksela zaordynowala ,ze z zarobkami powyzej 30 tys .€ rocznie nie mozna otrzymac od gminy komunalnego mieszkania co oznacza ,ze takowe trzeba sobie kupic albo wpasc w lapy innych cwaniakow.Zdrowy wiec rozsadek choruje na calego tylko o szczepieniach nikt jakos nie pisze!

 60. aga said

  ad.58
  czytalam to juz dawno ale jednak poczekajmy i zobaczymy.Jestem dobrej mysli co do Orbana; nie zapominajmy,że Kennedy tez byl masonem a jednak potem gdział oswobodzić swoj kraj z łapsk banksterów.

 61. Realista said

  Palcebo,

  jestes durniem.

  Jezus Chrystus byl Galilejczykiem. Byly 3 rzymskie prowincje:

  Judea, Galileja i Samaria.

  Samaria i Galilei byly zamieszkane przez nie zydowskich osadnikow z Babilonii.

  Jesli juz chcesz przypisac narodowosc Jezusowi Chrystusowi to mozesz rownie dobrze powiedziec, ze Jezus Chrystus byl Rzymianinem bo te trzy prowincje nalezaly do Rzymu.

  Poza tym przypisywanie narodowosci Jezusowi Chrystusowi jakiejkolwiek narodowosci, ktory jest Bogiem, jest zydowska bzdura stworzona dla glupich goi takich jak ty.

 62. Wojwit said

  @Realista
  U Poliszynela była na ten temat dyskusja, tu też już kiedyś była. Jestem tego zdania co i Pan. Nie zmienia to jednak tego, że Dzieciatku na ósmy dzień po narodzinach nadano mu imię. Wiązało się to z obrzezaniem. Ale ten fakt uświadomiła mi dopiero Ewangelia (Łk 2,21) i kazanie w święto Najświętszego Imienia Jezus.

 63. Krzysztof M said

  Żydzi to krew. To parę tysięcy lat selekcji. To inne widzenie świata, inna wrażliwość, inne gusty, inne widzenie takich spraw, jak piękno… Dalej niech ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie.

  To są sprawy ważne. Tak ważne, że bez ich znajomości nie wolno zabierać się do działalności publicznej. Bo się tylko bigosu narobi.

 64. JO said

  Ad.63. Pan sie myli jak zwykle, jak czesto, jak celowo moze?

  Zydzi to nie krew – dowod – haplogrupy !

  Zydzi – to zly duch, to szatan, to Judaistyczna, Talmudyczna Religia w ludziach….

  Nie ma i nie bylo Narodu Zydowskiego jako zbiorowosci genowej.

  Narod Zydowski to Szatan – Zly Duch w Ludziach, czyli ludzie ktorzy go-Szatana przyjmuja, uznaja odrzucajac Pana Boga.

  Moze to dowod na Milosc Pana Boga do ludzi, ze to wlasnie Zydom-Mozeistom dal sie poznac Pan Bog, ktory by ich i cala ludzkosc wybawic wyslal swgo do Nich Syna? Mimo tego, ze byli jako zbiorowosc mordercami, oszustami, zlodziejami…jak wielkimi to w starym testamencie mozna przeczytac – to Pan Bog Trojca Jedyny przyszedl do Zydow….wlasnie….tych zlodziejaszkow co „zawineli” Egipcjanom zloto i dali noge :))

  Zydem moze byc kady, kto przyjmie wirusa-Szatana za swego Pana.

  Jezeli ktokolwiek powie mi , ale Biblia mowi o pokoleniach od Adama i Ewy… no to ja odpowiem – tak mowi, ale jak to rozumiec ja nie wim. Wiem to co napisalem na poczatku, ze Zydzi to Czlowiek ze Zlym Duchem w Ciele.

  To do takiego czlowieka Pan Bog sie objawil po to by Czlowiek z Wlasnej nieprzymuszonej Woli – Wybral Pana Boga….wybral Z Y C I E.

  Pan Bog widzac, ze czlowiek ponosi kleske – wyslal swojego Syna Jedynego na Pomoc Czlowiekowi….

  Dlatego Zydzi przestali Byc Zydami w Momencie Uwierzenia w Mesjasza – Boga – Pana Jezusa Chrystusa, ktory Zyje w Kosciele Katolickim, ktory przekazal KKatolicki Ludziom by ludzie wygrali – wybrali ZYCIE.

  Cie ludzie, ktorzy nie wierza, nie rozpoznaja Sw Koscola Katolickiego bo nie chca rozpoznac – to sa Zydzi

  Zydzi to nie Krew – to Czlowiek ze Zlym Duchem.

 65. Marucha said

  A jednak łączą ich ze sobą wspólne cechy fizjonomiczne.

 66. Wojwit said

  Tylko trzeba nauczyć się je dostrzegać…

 67. JO said

  Panie Gajowy. Te cechy fizjonomiczne nie sa wytworem genow a Zlego Ducha, zla, ktore pietnuje cialo.

  Niech Pan zauwazy jak Swieci sa do siebie podobni. Bo maja milosc w sobie Bozego Ducha Swietego….

  Ten Duch Swiety wypelnia czlowieka tak, ze cialo ludzkie jest piekne!Ciche!Spokojne!Pelne Milosci!Cierpliwosci!….

  „””””””””””

  Gdy Duch Zla wypelnia czlowieka, czlowiek staje sie suchy, szkieletowaty, smiertelny – znieksztalcony, kiwajacy sie jak w chorobie, ociezaly o twazy wykrzywione, wzrolu pelnym nienawisci , podstepu, wyluzdania etc, etc – czy o nie o takim podobienstwi Pan mowim mowiac o podobienstwie ZYDOW?

 68. 166 bojkot TVN said

  http://www.szczesniak.pl/1811

 69. hawo said

  ad.60 i wiadomo jak to oswabadzanie sie skonczylo:-)

  zreszta w podobnym stylu skonczyl byl Haider

 70. aga said

  po fizjonomii dzisij tez bardzo trudno poznać zyda. vide Borys Szyc,Michel Douglas,Joanna Orleńska,itd.
  może na starość te cechy szatańskie wychodzą ale też nie zawsze.swietnie się maskuja,n.p. Rotfeld, Meller

 71. Marucha said

  Jeśli ktoś się nazywa „Joanna Orleańska” (sic!), to wiadomo, o co chodzi.

 72. aga said

  tak ale chodzi o fizjonomie a nie nazwisko bo i Szyc wiadomo nazwisko wsakzuje. ale twarz nie za bardzo semicka. co potwierdza,ze chazarzy to nie semici.

Sorry, the comment form is closed at this time.