Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  ranpnd o Po latach bezmyślnego ruchania…
  lewarek.pl o Jak chomik stał się bocianem.…
  Szczepan Zbigniewski o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Strasburg, porażka Europy…
  Emilian58 o Strasburg, porażka Europy…
  lewarek.pl o Izrael przyznaje się do udział…
  Józef Bizoń o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  lewarek.pl o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  NICK o List z Moskwy do polskich…
  Szczepan Zbigniewski o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Dzień Judaizmu w gdańskim seminarium duchownym

Posted by Marucha w dniu 2011-01-15 (Sobota)

Z redakcyjnej poczty:

Laudetur Iesus Christus

Wszedłem przed chwilą na stronę KNO, przeczytałem „kazanie ojca Kolbego na dzień judaizmu” i stwierdziłem, że muszę się z Panem czymś podzielić. Jutro w naszym seminarium dzień judaizmu. Wieczorem w kaplicy seminaryjnej „nabożeństwo”, wraz z zaproszonym rabinem i profesorem z Uniwersytetu Gdańskiego. Otóż najbardziej „interesujące” jest to jak wg naszego rektora ma wyglądać to nabożeństwo:
– nie rozpocznie się, ani się nie zakończy znakiem krzyża, wszak to obraza dla żydów
– nie będzie w nim wymienienia drugiej i trzeciej Osoby Trójcy Świętej, przecież to obraza dla żydów
– na końcu błogosławieństwo Aaronowe, oczywiście bez znaku krzyża i formuły Trynitarnej
a najlepsze jest to, że… rektor chciał by ZAKRYĆ KRZYŻ Z WIZERUNKIEM CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO!!!!!!!!!!!!!!!!! (wersję z odkręceniem krzyża ze ściany zarzucił na początku…) bo to oczywiście obraża żydów. Klerycy zapowiedzieli, że nie mają odpowiedniego materiału by to zrobić, ale rektor zaraz uspokoił, że w przyszłym roku już na pewno takowy się znajdzie.

Bardzo proszę Pana o modlitwę w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za zniewagi, które jutro podczas tej „para (pożal się Boże) liturgii” będą miały miejsce. (…) Jak katolicki kapłan, dr habilitowany biblistyki, może w ogóle pomyśleć, by zakryć krzyż, w obawie „by nie urazić żydów” krzyż , za który tysiące wyznawców Chrystusa przelewało i przelewa dalej swoją krew. Ręce opadają, płakać się chce…pozdrawiam, In Christo

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się za nami!
Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się za nami!
Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się za nami!
błogosławiony Jerzy Popiełuszko – módl się za nami!
święty Janie Mario Vianney – módl się za nami!
święty Maksymilianie Mario Kolbe – módl się za nami!
wszyscy święci kapłani i lewici – módlcie się za nami!

Nie jestem klerykiem, ale gdybym był, to bym szacownemu gościowi zaproponował wspólne odmówienie różańca. A na zakończenie podpuścił kumpli i zaintonował Salve Regina. Klerycy – pokażcie, że macie wszystko na swoim miejscu! Nie dajcie się! Bóg z Wami! To nie Francja – u nas nie wylatuje się z seminarium za odmawianie różańca (a przynajmniej mam taką nadzieję).

Napisał Dextimus, Kronika Novus Ordo 15.1.11

Admin nie słyszał NIGDY o ŻADNYM przypadku, by nasi „Starsi i Mądrzejsi Bracia” kiedykolwiek zrezygnowali z czegokolwiek, co obraża katolików. Przeciwnie. Starają się nas obrażać na każdym kroku. Jak długo jeszcze będziemy pozwalać kryptożydom przebranym w biskupie szaty poniewierać naszą wiarą?

Komentarze 52 do “Dzień Judaizmu w gdańskim seminarium duchownym”

 1. swiblowo said

  O zesz …mac! Niezly news na niedziele.
  To jest zbyt mocne nawet na prima aprilis.

 2. Piotr said

  Adminie… żyć się nie chce po przeczytaniu takiego wpisu…!!! Jak długo, pytasz? No, chyba już do końca… Dawno temu, pewnie już z dziesięć lat wstecz, napisałem piosenkę… Antycypowałem, ale to żadna sztuka była… Tak się zaczęło i tak się musi skończyć… Jeśliby kogoś interesowało – link do tej piosenki (marna jakość bo wszystko robione w domu, dla paru przyjaciół): http://w135.wrzuta.pl/audio/aOE0DyiYHUb/piotr_faruga_-_katakumby
  A tutaj są wszystkie moje rzeczy: http://chomikuj.pl/augustyn-hieronim
  Parę piosenek z tekstem („Bartek”, „Utopia”, „Zapomniała o nas Polska”); parę, bo nie mam gdzie i jak nagrywać… Pozdrawiam!

 3. PL said

  Ależ panie Piotrze, wśród polskich katolików większość stwierdzi, że „nie widzi problemu” – bo przecież najważniejsza jest miłość i jedność i to, co się ma w sercu.

 4. wislawus said

  KK to organizacja hierarchiczna. Tam wystarczy aby katolicy, pobratymcy „starszych braci w wierze” opanowali ścisłe „naczalstwo” KK.
  Za opanowanym „naczalstwem” reszta, duchowni i świeccy, pójdzie bez szemrania. Takich „Dni Judaizmu” cichych i uroczystych, jeśli nic się nie wydarzy szczególnego w świecie, będzie nie tylko w seminarium, ale w całym KK coraz więcej i więcej.
  To, o czym napisał Kleryk, świadczy, że „naczalstwo” KK już jest opętane.

 5. Wojciech Właźliński said

  DZIEŃ JUDAIZMU
  17 stycznia, (2003 przyp. WW) w Dniu Judaizmu, obchodzonym uroczyście od kilku lat w polskim Kosciele Katolickim odbyła się (bez rozgłosu) Msza Święta celebrowana przez arcyb. Gądeckiego w asyście bb.Pieronka, Musiała, Życińskiego i kilku innych biskupów w wierze judeo-katolickiej oraz Naczelnego Rabina Polski.
  Była to pierwsza Msza Święta w której kocelebrował rabin. Ponieważ nie jest jeszcze ustalona ścisle liturgia Mszy Świętej z udziałem rabina, bo Watykan nie nadąża za postępem w Nowej Ewangelizacji wprowadzanej w Polsce, rola rabina ograniczyła się do odczytania modlitwy o sprowadzenie zemsty na głowy Polaków za krzywdy jakie Żydzi doznali dzięki i w wyniku wielowiekowej, nieustającej, wymagającej wiele poświecenia działalności Żydów w Polsce, oraz sprawdzenia czy Hostia jest koszer.
  Rabin nie wymagał honorarium za wygłoszenie modlitwy ponieważ jest to jego działalność duchowa, ale z wielka przykrością stwierdził, że musi wystawić rachunek na 20 000 zlp za ekspertyzę o koszerności Hostii ponieważ jest to jego funkcja komercyjna. Oczywiście Episkopat zgodził się bez targu co bardzo rabina zdziwiło ale nie dyskutował. Przedstawiciele Episkopatu zapewnili rabina, że jego skrupuły są zupełnie zbyteczne ponieważ wierni katolicy chętnie i z wdzięcznością za to zapłacą.

  Z okazji tego wielkiego święta w polskim Kościele Katolickim, Episkopat Polski ogłosił, że zgodnie z nowymi zasadami przyjmowania Hostii w ramach Nowej Ewangelizacji, Nowej Ekumenizacji i Nowego Zjudaizowanego Polskiego Koscioła Katolickiego Hostia może być podawana przez odpowiednio przygotowanych w Izraelu listonoszy. Ponieważ toczy się jeszcze ożywiona dyskusja biskupów pod przewodnictwem arcyb. do spraw dialogu – Gądeckiego nie podano szczegółów. Ze źródeł zbliżonych do Episkopatu wiadomo, że spór toczy się o to czy prawo wyłączności będzie miał Federal Express czy UPS. Niektórzy bardziej patriotyczni biskupi nalegają na nadanie prawa wyłączności Poczcie Polskiej i listonoszom tej poczty. Patriotyczni rabini natomiast nalegają na zaakceptowanie możliwości płacenia za tą posługę karta kredytowa American Express oraz używania wyłącznie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT eksploatowanych przez American Airlines.

  Sceptycy nie wróżą powodzenia tej nowej formie przyjmowania Komunii Świętej głownie ze względów na koszty. Hostia, jako materiał wielce niebezpieczny dla Żydów będzie musiała być pakowana w specjalne opakowanie jako tak zwany „hazardous material”. Taka przesyłka będzie uważana za zawieranie terrorystycznego materiału a wiec będzie musiała być specjalnie sprawdzana. Strona żydowska zastrzegła sobie prawo umieszczenia na opakowaniu znaku, że zawartość została uznana jako koszer, co bardzo mocno podwyższa koszty. Tak wiec niezależnie od ogromnych kosztów zamówienie będzie mogło być zrealizowane dopiero po kilku tygodniach co może spowodować zniechęcenie wiernych.
  Optymiści maja nadzieje, że w miarę rozwoju techniki, w końcu, Hostie będzie można otrzymać jako attachment przez internet. Zapominają oni jednak, że w Polsce ludzie nie maja internetu a ci którzy korzystają z niego w pracy mogą nie otrzymać zgody pracodawcy na przyjmowanie załączników o charakterze antysemickim.

  Z Watykanu,
  Wojciech Właźliński
  23.I.2003

  P/S
  Zart?? A no żart, ale radzę poczekać jeszcze trochę. Czas leci szybko.
  From: http://www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/DzienJudaizmu.html

 6. JO said

  …tak dlugo jak rzeczy nie bedziemy nazywac po imieniu i zgodnie ze slowem dzialac.

  Dlatego mowie precz „Bydlo szatanskie” w skorze pseudo katolikow do kazdego modernisty ala ksiedza niekatolickiego.

 7. JO said

  Modle sie za Klerykow. Trojco Przenajswietrza Jedyna daj im sily w dzialaniu i klarowna mowe, by sprzeciwic sie zlu, ktore ubliza Tobie Panie Jezu, Amen.

 8. Marucha said

  Re 6:
  Pan, jak widzę, nie dopuszcza, iż ktoś może błądzić w dobrej wierze…

 9. Piotr said

  Re 3:
  Ależ, Panie PL, ja doskonale zdaję sobie z tego sprawę! I zapewne tak jak Pana, i mnie gęsia skóra we władanie bierze, gdy słyszę słowo „większość”!!!! „Nie lękaj się MAŁA TRZÓDKO…” – tak to chyba, mniej więcej było… Samego dobra!!!!

 10. RomanK said

  MNie zastanawia …jacy z takich klerykow wyswieca ksiezy!
  Ten chlopiec czuje raczej niz uswiadamia sobie ,ze to co robia jego przelozeni jest ZLEM!
  ZLO to domena Szatana!
  Wasz Rektor Seminarium w Gdansku zachowuje sie, jak Satanista! Wasze nabozenstwo nie bedzie i nie jest katolickim nabozenstwem i najstarsze Kanony Koscielne zabraniaja w takich nabozenstwach katolikom udzialu…
  Chlopcze..uciekaj z tego „seminarium”..sa jeszcze seminaria ,ktore sluza i ksztalca ksiezy dla Kosciola Chrystusowago sa to seminaria Bractwa Piusa X, seminaria Bractwa Sw Piotra seminaria Zakonne…
  Traktuj to swoje zachowanie- jako wolanie Samego Pana Naszego..uciekaj!

 11. Romir said

  Cykl kazań ks. Piotra Natanka
  „Tylko Kapłan Katolicki może uratować świat i Kościół.” wg Orędzi Pana Jezusa do kapłanów Ottavianiego Micheliniego 1975-1979
  http://www.apokalipsa.info.pl/index3.htm

 12. Marucha said

  Jak słusznie zauważył PL (#3) – co tam liturgia, to rzecz drugorzędna, co tam plugawienie Mszy Świętej, co tam łamanie nakazów papieży (np. zakaz wszelkich dyskusji i dialogów z żydami Piusa V) – grunt, żeby w sercach była miłość…

 13. Aleksander said

  Kyryje Elejson!

 14. 166 bojkot TVN said

  O judaiźmie praktykującym poprawianie świata przez Żydów na Ukrainie w latach 30-tych XX wieku prof. IC Pogonowski http://video.dlapolski.pl/12/07/prof-pogonowski-sachsenhausen/
  Dedykuję to wszystkim, którzy w swojej bezmyślności obchodzą w kościele katolickim dzień judaizmu, oraz pisarzowi-kanalii J.T Grossowi, żeby bardziej zainteresował się historią swoich ziomków, którzy wymordowali pół słowiańskiego, chrześcijańskiego świata.
  Widać Bogu nie podoba się judaizm i zsyła coraz to nowe nieszczęścia na żydowskich zbrodniarzy.

 15. Piotr said

  Re:12
  No i wszystko Admin ujął… Demony to są!!!! W rzeczy samej nic, prócz różańca nam nie zostaje… Ale, Admin wie, jak się idzie na taką wojnę – to idzie się na poważnie… Nie jakieś tam wpisy na fajnych forach… Postaw, Przyjacielu ze 20 lat na szali!!! Dla Polski!!!! Dasz rady? Ja dałem, ale słono zapłaciłem…. Niemniej to TY masz rację…

 16. Kapsel said

  Ekumenizm lub ruch ekumeniczny (z gr. οικουμένη – oikumene, łac. communio – wspólnota) ..już od dawna nie używam tego słowa a nazywam to po polsku..MIKSOWANIE …dla celów NWO oczywiście.

 17. Jan K. said

  Warto ponownie spojrzeć na oficjalna stronę kurii krakowskiej:

  http://www.diecezja.pl/en/typography-mainmenu-33/ks-kardyna-stanisaw-dziwisz

  1.Zdjęcie jego wielebności SD: krzyż na piersi, znak biskupi przykryty, czyżby don Stanislao wstydził się tego znaku?
  (Tak samo czyni bp. Pieronek: zawsze krzyż trzyma gdzieś w kieszeni, nigdy go na widok publiczny nie wystawia.)

  2.Zato na herbie don Stanislao, widać wyraźnie: na Giewoncie malutki zarys, jakaś plamka (zamiast krzyża), ale nad Tatrami figuruje wielka gwiazda, sześcioramienna!
  Również to coś, co wisi nad Tatrami bardziej przypomina menorę, niż gołębice.

  Chyba widać wyraźnie:, kosciół łagiewnicko-warszawsko-lubelski idzie nie za znakiem krzyża, ale znakiem gwiazdy sześcioramiennej?

  Może znajdzie się ktoś wśród kleryków, kto nie będzie się wstydził krzyża?

  Krzyże wnieść!

 18. S.papiez said

  Informuję, że na blogu EDUKACJA KLASYCZNA W XXI WIEKU
  rozpocząłem akcję informacyjną: ”Stop szkolnej
  indoktrynacji!”
  W ramach Akcji:
  1) rozprowadzam BEZPŁATNY e-book: ”Antypedagogika i inne
  herezje”, który można pobrać
  tutaj —> http://herezje.gourl.org,
  2) opracuję bibliografię krytycznych recenzji (artykułów) na
  temat „postępowych” metod i teorii wychowawczych,
  3) mogą Państwo zgłaszać do recenzowania kontrowersyjne
  metody edukacyjne, które w miarę możliwości czasowych będą
  recenzowane.
  Akcja: ”Stop szkolnej indoktrynacji!” ma na celu zwrócenie
  uwagi na rzekomo naukowe i neutralne światopoglądowo metody
  wykorzystywane w edukacji, które tak naprawdę nie są
  neutralne, bo zawsze odnoszą się do pewnej wizji człowieka,
  bazując na określonej filozofii.
  Proszę zatem pobrać darmowego e-booka: ”Antypedagogika i
  inne herezje”
  –> http://herezje.gourl.org
  oraz włączyć się w Akcję, pisząc o niej na portalach
  społecznościowych, forach dyskusyjnych czy linkując ze
  swoich blogów oraz stron internetowych.
  Więcej o akcji: ”STOP SZKOLNEJ INDOKTRYNACJI!” można
  przeczytać
  tutaj —> http://www.edukacja-klasyczna.pl/?p=795
  (zachęcam, aby wysłaś ten link znajomym).
  Dziękuję za współpracę
  Dariusz Zalewski
  http://www.edukacja-klasyczna.pl
  Sztuka samowychowania
  http://www.tinyurl.pl?0ROSo3EA

 19. Jan K. powiedzial:
  1.Zdjęcie jego wielebności SD: krzyż na piersi, znak biskupi przykryty, czyżby don Stanislao wstydził się tego znaku?
  (Tak samo czyni bp. Pieronek: zawsze krzyż trzyma gdzieś w kieszeni, nigdy go na widok publiczny nie wystawia.)

  2.Zato na herbie don Stanislao, widać wyraźnie: na Giewoncie malutki zarys, jakaś plamka (zamiast krzyża), ale nad Tatrami figuruje wielka gwiazda, sześcioramienna!
  Również to coś, co wisi nad Tatrami bardziej przypomina menorę, niż gołębice.

  Chyba widać wyraźnie:, kosciół łagiewnicko-warszawsko-lubelski idzie nie za znakiem krzyża, ale znakiem gwiazdy sześcioramiennej?

  Może znajdzie się ktoś wśród kleryków, kto nie będzie się wstydził krzyża?

  Krzyże wnieść!
  Po wejsciu na ta witryne nie ma wspomnianych przez Jan K. wymienionych atrybutow! Gdzie ich szukac?

 20. 166 bojkot TVN said

  Czy w jakiejś Ewangelii jest dzień judaizmu?

  I po co tylko dzień skoro biskupi robią wrażenie jakby obchodzili dni judaizmu przez cały rok na wyprzódki?
  Na wszelki wypadek samorządy lokalne powinny czym prędzej podejmować uchwały, że obiekty sakralne wybudowane ze składek wiernych na gruntach w granicach administracyjnych danej gminy, są majątkiem wiernych, pod tymczasowym zarządem kościelnym. Kościół nie może bez zgody wiernych dokonywać żadnych zmian własnościowych.

 21. Krzysztof said

  Trudne czasy trzeba przeżyć,
  choć nie każdy tego zdoła.
  Jak ma w lepszą przyszłość wierzyć
  bez tradycji lud Kościoła?
   
  To co święte się nie liczy.
  Siłą wchodzą liczne zmiany.
  Czy to Ciebie nie dotyczy,
  kiedy wątpią ludzkie stany?
   
  We świątyniach domy rozpust
  są tworzone w Europie.
  Fakt ten jest to grzechu dopust
  w wzrastającej życia stopie.
   
  Czemu dzisiaj siedzisz cicho,
  kiedy Bóg twój ciebie woła.
  Grozi wszem  piekielne licho,
  bo wróg wchodzi w próg Kościoła.
   
  Na ołtarzach miast monstrancji
  błyszczy  obca nam menora.
  Efekt naszej nonszalancji.
  Wiara dzisiaj ciężko chora.
   
  Naprzód trzodo, chwyć za kosy
  stań w obronie swojej wiary.
  Niech śpiew hymnu wniebogłosy
  zmiecie stąd wyznawców mary.
   

 22. OBRONA POLSKA said

  Chwileczke .
  Co to zapomniano gdzie chrzescijanstwo powstalo i kto je „zalozy” ?
  Potem jak go reformowano az po dzien dzisiejszy ?
  Nie zdziwmy sie jak ostatnim Papiezem bedzie rabin z Izraela lub z USA (jezeli tam sie przed wyborem przeniesie).

  Co to nie obieglo internetu zdjecie jak Wojtyle paluszkiem grozil rabe ?

  No i stalo sie ,tylko czekac na komende z Watykanu : „KRZYZE ZDJAC one rania nasze uczucia do was” !”.

  Zapomniano zwirowsko a i wygnane siostry zakonne ?

  Klerycy dzisiaj ?
  A coz to za narybek i skad ?
  Moze jeszcze tam jakis chlopczyna wiejski sie trafi,ktoremu matka rodzona dala na droge krzyz.
  Moze jeszcze wyrosni jakis goralski chlopak o nazwisku Natanek ale zapomnijmy,ze biskupem zostanie !
  Biskupami to od dawna mianuje sie tych co to…… ,zreszta dopiszcie sobie sami.
  Byl taki okres w Polsce powojennej,ze seminarzystow brano do obowiazkowej sluzby wojskowej,aby to chlopaki co im sie snil ornat poznali rowniez oprocz seminaryjnego chleba i wojskowy razowiec.
  Bywalo,ze z tych chlopakow potem wyrastali dobrzy kaplani bowiem poznali dwa powolania – wiary i OBRONY OJCZYZNY !!!

  Nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo !

  Narod polski musi sie przekonac do konca i do wszystkiego.

  Zeby tak jeszcze sobie przypomniano czym jest HONOR i OBOWIAZKI POLSKIE .

 23. tralala said

  Zastanawialam sie kiedys kiedy zabroni sie kultu Matki Boskiej (protestanci uznaja MB jako matke Jezusa, a nie Boga, co moze KK bardzo „w zblizeniu” przeszkadzac)i jak na to zareaguje lud polski. Polski, bo ten zachodni machnie reka.

 24. Ola said

  ciekawostki z witryny zapytaj Mojżesza:

  Możesz opisac żydowską duszę?

  Odp.: Żyd stworzony jest dla specjalnej misji: przynoszenia boskości do materialistycznego świata. Nie wystarcza, by Żyd był dobry; on musi być boski. Żydowska dusza to energia dana Żydowi by mógł spełniać tę misję.
  Człowiek znany jest jako „miniaturowy świat.” Duszę można wyjaśnić jako „mikrokosmos boga.” Pozwalając swojej boskiej duszy wyrażać się w swoim własnym istnieniu, Żyd może przenieść boga na wszystkie istnienia.
  Hebrajski wyraz „świat” jest ‚olam’ co znaczy ‚ukrywanie.’ Cechą świata jest ukrycie istnienie boga. Wielu pyta skąd nawet wiemy czy bóg istnieje. Żyd może pytać to samo. On może zastanawiać się, jak zdołam przynieść boga światu, który chce go negować. Może pytać o wykonalność swojej misji.
  I wtedy do akcji wkracza jego dusza i mówi :oczywiście bóg może wejść do świata; „faktycznie już tu jestem, ujawnij mnie, i pozwól mi się pokazać.”
  To ta dusza daje Żydowi siłę bycia boskim w ludzkim świecie, i nadprzyrodzonym w naturalnym wszechświecie.
  Kiedy następnym razem spotkasz oponenta, czujesz się wykluczony, czy wątpisz w swoje zdolności spełniania boskiej misji judaizmu, pamiętaj, bóg jest nie tylko z tobą, ale w tobie.
  Uwaga: każdy człowiek ma być dobry i ma misję czynienia świata lepszym, dlatego standardowa dusza ludzka posiada niezbędne środki dobroci i rozwoju. Ale Żyd ma dodatkową misję, dlatego ma dodatkową duszę.
  http://www.askmoses.com/en/article/192,2172582/Can-you-describe-the-Jewish-soul.html

  Kim są Żydzi?

  Para
  Kiedyś w pogańskim świecie żyła monoteistyczna para: Abraham i Sara.
  Mówi się, że wiara w boga jest staromodna, ale trzeba powiedzieć prawdę, wtedy wiara w boga była nie tylko niemodna, ale o niej nigdy nie słyszano. Abraham i Sara byli indywidualistami płynącymi pod prąd, pionierami badającymi nowe możliwości, i kochankami zakochanymi w nieznanym bogu.
  W owym czasie miłość do boga była uważana za nielegalną. Ich wartości szły przeciwko powszechnym trendom i normom. Ich życie często było zagrożone. Ale ich oddanie bogu ważniejsze było od troski o opinię publiczną, a ich szczerość silniejsza od troski o osobiste bezpieczeństwo. Wierzyli w coś nieprawdopodobnego, niepopularnego, i nie ukrywali tej wiary, przynieśli tę nieprawdopodobną ideę ogólnej populacji.

  Rodzina
  Bóg był wzruszony. Relacje były wzajemne. Bóg kochał ich również.
  Nie była to romantyczna powieść. Była to prawdziwa miłość. Była to miłość, która wydawała się nigdy nie kończyć.
  I nie skończyła się. Bóg błogosławił Abrahamowi i Sarze, którzy wtedy nie mieli dzieci, i dał im dziecko, które dało początek rodzinie dzieci, które mnożyły się tak licznie jak gwiazdy na niebie i piasek na plaży. Te dzieci trwały w miłości na wieczność.
  Misja jednej pary wprowadzenia boga na świat, przyniesienia wszystkich istnień do stwórcy… teraz jest kontynuowana przez ich 3 mln potomków.

  Plemię
  Urodził się mały Izaak. Kontynuował dziedzictwo rodziców i przekazał je synowi – Jakubowi. Jakub miał dwunastu synów. Miał też nowe imię nadane przez boga – Izrael. Dzieci Izraela miały dzieci i rodzina rosła; miłość trwała nadal.
  W ciągu krótkich 400 lat, błogosławieństwa od boga otrzymywała rodzina składająca się z około 3 mln ludzi. Abraham i Sara musieli być dumni. Bóg był zachwycony. Był gotowy przenieść ten związek na następny szczebel.
  Złożył propozycję. Dzieci Izraela ją przyjęły. Zawarli związek u podnóża góry.
  Związek ten jest dobrze udokumentowany zobowiązaniami wypalonymi na kamieniu. Związek był stały, Związek nie może być rozwiązany.

  Naród
  Misją jednej pary było wprowadzenie boga do świata, przyprowadzenie wszystkich istnień do stwórcy, i zamienić dżunglę w ogród jak miało być, misja jest metodycznie kontynuowana przez 3 mln ich potomków.
  Misja stała się stylem życia. Niewypowiedziana miłość stała się napisanym zwojem. Lud stał się narodem.
  Miliony dzieci Izraela są teraz Synami Izraela.
  Przez dziesiątki lat, wieki i tysiąclecia, [misję] kontynuowali potomkowie Abrahama i Sary, Synowie Izraela. Misja nigdy nie była łatwa, ale stale postępuje. Ich przesłanie było modne w pewnych czasach, niemodne w innych. Powstawały nowe mody, które chciały zrobić oryginalny przekaz starym. Ale potomkowie, podobnie jak ich przodkowie, nie dali się zastraszyć przez powszechną opinię, rząd czy władze. Nie bali się prześladowań, i nie dali się zwieść powszechnym trendom.
  Pozostali wierni bogu i misji.
  Przez cały czas były nierówności na drodze. Związek stawił czoła wyzwaniom od wewnątrz, i był pod ogromną presją z zewnątrz. Ale prawda jest wieczna, a związek przetrwał.
  Ludzie, związek i misja istnieją do dnia dzisiejszego.
  Być może znasz tych ludzi jako Żydów. Ale teraz znasz resztę historii.
  http://www.askmoses.com/en/article/174,2140488/Who-are-the-Jews.html

 25. Alina said

  Matrix judaizmu

 26. nexx said

  Nie mogę powstrzymać się od komentarza i proszę nie odebrać tego jako ataku na wiarę a raczej na instytucję KK i nie będę bronił tu żadnej innej wiary czy religii. Dla mnie, każdy może sobie wierzyć w jakiego boga chce. Czy to będzie Manitou, Budda, Jahwe czy jakikolwiek inny jest mi to zupełnie obojętne. Najważniejsze jest bowiem, jakim się jest człowiekiem i czy CZŁOWIEKIEM a nie tylko zwierzęciem (bez obrażania cudownych istot jakim są zwierzęta) w ludzkim opakowaniu. Czym byłoby dzisiejsze chrześcijaństwo a zwłaszcza katolicyzm, gdyby nie religijne podboje Rzymu a później Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i innych. Pod hasłem głoszenia jedynej prawdziwej wiary, mordowano, palono na stosach, wycinano w pień całe narody i kultury a zdobyte w ten sposób bogactwa zasilały kasę okupantów na następne „krzewienie” wiary.Za pozwoleniem i błogosławieństwem biskupów i papieży, działo się tak przez kilkanaście stuleci i kosztowało istnienie kilkudziesięciu milionów, jeśli nie więcej, ludzkich istnień na wszystkich kontynentach, tylko dlatego że śmieli wyznawać wiarę ich przodków.Wspomnę tu tylko starożytne kultury Indian obu Ameryk, czy niedaleko szukając Prusowie, Jaćwingowie i inni bracia Słowianie. Tych kilkuset lub kilka tysięcy chrześcijańskich męczenników jest niczym w porównaniu z tym co zrobił kościół katolicki innym wiarom i narodom, okazując się najbardziej brutalnym i krwawym wyznaniem. Bez takich działań dziś KK by nie istniał, a przynajmniej nie pod taką postacią jaką mamy w chwili obecnej. Panie i Panowie. Trochę pokory i zastanowienia oraz znajomości historii. To są prawdziwe i poparte historycznymi faktami podstawy KK, a przedstawiłem tu tylko niewielki wycinek z krwawej historii kościoła nazywającego siebie świętym. I proszę nie straszcie mnie piekłem, bo istnieje ono tu na ziemi, przede wszystkim dzięki taki systemom religijnym.

  Zostawiam Pański wpis jako klasyczny przykład totalnej ignorancji i wiedzy zaczerpniętej z filmów z Hollywood albo G*** Wyborczej, bo na pewno nie z historii.

  Bredni o „wycinaniu w pień całych kultur”, „mordowaniu milionów” itp. , jakie od czasu do czasu jakiś przypadkowy antyklerykał zapoda na tej witrynie, NIKT nie był w stanie poprzeć żadnymi weryfikowalnymi faktami.

  Tak że szkoda na nas fatygi, panie Nexx. Tu ludzie posiadają WIEDZĘ, a nie jakieś strzępy propagandy autorstwa Włodzimierza Lenina. – admin

 27. nexx said

  Po pierwsze daleki jestem od czytania gazet w stylu GW a jeszcze dalej mi do Lenina. Czuję się jak najbardziej Polakiem, Słowianinem ale daleko mi do współczesnego „europejczyka” z EU, której zawsze byłem przeciwnikiem. Cenię sobie niezależne źródła informacji jak Pańska witryna. To co podałem to są weryfikowalne fakty. Proszę bardzo z najbliższego podwórka. Co zakon krzyżacki zrobił na terenach zamieszkałych przez plemiona Prusów? Szacuje się ich liczbę na ok. 170 000 w XIII w.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prusowie
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_krzy%C5%BCacki
  Zakon prowadził technikę spalonej ziemi do podboju. Ci Prusowie którzy nie przyjęli wiary i organizowali powstania byli zabijani lub zamieniani w niewolników.
  A hiszpańska konkwista Ameryki?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiszpański_podbój_Ameryki
  A to przecież tylko część z działalności ówczesnych chrześcijan

  „Zapomina Pan”, że Zakon Krzyżacki został został potępiony przez cesarza Fryderyka III i ekskomunikowany przez papieża Kaliksta III. Nie każdy, kto sobie naszywał krzyż na płaszczach, był katolikiem. Może jeszcze pod „zbrodnie Kościoła” podciągnie Pan Hitlera? Przecież jego żołnierze też nosili pasy z napisem „Gott mitt uns”, „Bóg z nami”.

  Hiszpańska „konkwista” (śmieszne, w kilkaset osób podbić wielkie kraje…) była w rzeczy samej wyzwoleniem Indian od nieludzkich wręcz rządów ówczesnych władców. Przypominam te dziesiątki tysięcy młodych osób , którym dla celów ofiarnych wyrywano serca, strącano w przepaść, obcinano głowy. Tamtejszy lud witał „konwkistadorów” jak wybawców, dlatego taka mała ich garstka mogła podbić potężne królestwa.

  Rzeź Indian to Pan miał – ale w Ameryce Północnej, którą podbili protestanci. Za jeden skalp indiański płacono dolara. Dziś są tam żałosne szczątki dawnej ludności, w rezerwatach.
  W Ameryce Południowej katoliccy misjonarze chrzcili Indian jako istoty z duszą, opracowywali gramatyki ich języka, a przybysze wchodzili w związki małżeńskie z Indianami. I tamtejsi Indianie ocaleli niemal w całości, co każdy może zobaczyć na własne oczy.

  Gdzie Pan ma te miliony?

  Pana „wiedza” niestety sprowadza się do kilku zakorzenionych przesądów. I tyle. – admin

 28. nexx said

  Do admina.
  Zapewne mój drugi komentarz się nie ukaże, ale jestem i tak pełen szacunku dla Pana za prowadzenie tej strony w 100% propolskiej. Właśnie dzięki takim witrynom otworzyły mi się oczy i zacząłem szukać i weryfikować fakty. Zobaczyłem zarówno jasne jak i ciemne strony historii kościoła, Polski i świata. Ale twierdzenie że KK był tylko dobry po prostu mija się z obiektywną prawdą. Chciałem pokazać też jego ciemną stronę. Zresztą każda religia ma jasną i ciemną stronę, a że akurat zostałem wychowany w katolicyzmie więc i tu mogę najwięcej szukać i zadawać pytań.

  Za niegodziwości i błędy odpowiada każdy osobiście – czy będzie to zwykły wierny, czy ksiądz wikary, czy sam papież. Nie Kościół, ale każdy osobiście. Tak samo, jak za pedofilię nauczyciela odpowiada dany nauczyciel, a nie system oświaty.

  Jeśli Pana naprawdę interesuje nieco prawdy o Kościele, to polecam np.
  Vittorio Messori – Czarne karty Kościoła
  Ryszard Mozgoł – Białe karty Kościoła
  Grzegorz Kucharczyk – Czerwone karty Kościoła (o tym, kto naprawdę był prześladowany).

  Chcę mieć nadzieję, że Pana poglądy wynikają z niewiedzy, a nie ze złej woli. – admin

 29. nexx said

  Proszę o niemanipulowanie. Miliony to ogólna liczba na świecie a nie tylko wśród Indian. Zakorzenionym przesądem mogę uznać dziesiątki tysięcy młodych których składano w ofierze. To jest właśnie pokazane we filmie rodem z Hollywood „Apocalypto”.
  Tu cytat z Wikipedii :
  U podstaw konkwisty i zapału osadniczego w Nowym Świecie leży przede wszystkim zakończenie rekonkwisty na Półwyspie Iberyjskim. Zakończenie walk i zdobycie Grenady w 1492 pozostawiło po sobie ogromną (około 7% populacji całej Hiszpanii) klasę szlachty zaściankowej, która przez pokolenia zajmowała się głównie wojną. Między innymi należeli do niej Hernán Cortés i Francisco Pizarro. Pierwszy, z oddziałem 500 żołnierzy, podbił i opanował w latach 1519-24 terytorium państwa Azteków, leżące w Meksyku, w Ameryce Środkowej. Drugi w latach 1531-36 ujarzmił imperium Inków w Peru i Chile w Ameryce Południowej. W obu przypadkach nieliczni lecz zdeterminowani konkwistadorzy odnieśli sukces, choć cywilizacje Azteków i Inków w momencie odkrycia przez Hiszpanów kontynentu amerykańskiego znajdowały się na wysokim poziomie rozwoju.

  Obaj hiszpańscy konkwistadorzy działali bezwzględnie i okrutnie, nie gardząc intrygą i podstępem. Podbijane wielkie milionowe społeczeństwa Azteków i Inków padły ponadto, w dużej mierze, ofiarą swych własnych religii, gdyż początkowo Indianie uważali białych najeźdźców za wysłańców bogów. Legenda aztecka mówiła np., że pewnego dnia biały i brodaty bóg powróci na statku do swego ludu. Konkwistador Hernán Cortés, który pojawił się w państwie Azteków, właśnie tak wyglądał, więc jego władca Montezuma II, powitał go z szacunkiem.
  I to są fakty. Czy przedstawiać dalej?

  Czy Pan naprawdę nie wie, w czyich rękach jest Wikipedia i jaka jest jej wiarygodność, gdy chodzi o Kościół Katolicki?
  Niech to wystarczy za komentarz.
  Admin

 30. nexx said

  Oczywiście przeczytam zapodane lektury. Mój umysł jest otwarty i z góry nie przesądzam o niczym. Oczywiście, że nie mam złej woli i jeśli zamieszczam komentarze to robię z poparciem faktów a nie moich wymysłów. I naprawdę lubię dyskusje rzeczowe z argumentami, tak jak ta.

 31. Cham Wiejski said

  Pan Nexx podważa istnienie brutalnych i krwiożerczych „kultur” w Ameryce Południowej, o których wiadomo było na długo przed powstaniem filmu „Apocalypto”?
  Musi któś sobie to wymyślił!
  Na pewno Kościół Katolicki, w którego przykazaniach – w interpretacji Nexxa – widnieje: zabijaj, kradnij, gwałć, morduj, dawaj fałszywe świadectwo itd.

  Legenda o „białych bogach”, nawet jeśli prawdziwa, nie tłumaczy chętnego poddawania się Indian przybyszom. Wszystko było lepsze, od „kultury” wyrywania serc.

 32. nexx said

  Do Chama.
  Nigdzie nie napisałem, że istnieją takie przykazania, tylko że KK nie potrafił wcielić w życie Dekalogu, który powstał na długo przed erą chrześcijańską i chwała każdemu kto się do niego stosuje. Są to wartości uniwersalne, a nie tylko dla chrześcijan wszystkich obrządków. Jaki świat byłby piękny, gdyby ludzie tak czynili. To tyle na dziś

 33. nexx said

  I jeszcze jedna mała uwaga. Chwalmy dobre a piętnujmy złe. Obojętnie, kto by tego nie robił. Czy będzie to zwykły szary człowiek czy ksiądz, biskup czy papież.

  Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Sami to robimy. – admin

 34. Marucha said

  Otóż nie. Dziesięć Przykazań nigdy nie stanowiły wartości uniwersalnych i do dziś, niestety, nie stanowią.
  Nie wolno było kraść – ale tylko wśród swoich.
  Nie wolno było zabijać – ale tylko swoich.
  Bliźni, owszem – ale tylko z tego samego plemienia/narodu.
  Starą matkę zrzucało się w przepaść.
  Itd.

  Istotnie, Kościół nie ma środków przymusu, aby nakazać każdemu i wszystkim przestrzeganie Dekalogu pod groźbą natychmiastowej kary. Taka to i jego wina.
  Ponadto Kościół ma wielu wrogów, którzy starają się nie tylko zniszczyć to, co Kościół mozolnie buduje, ale i przypisywać mu zbrodnie, których nie popełnił.

  Chama Wiejskiego przepraszam za wtrącanie się.

 35. Cham Wiejski said

  Nie dość, że rzadko pisuję, to jeszcze gajowy odebrał mi replikę dla Nexxa. I co ja teraz mam dodać?
  Czy jest winą tego, kto chce szerzyć dobro, że ludzie go nie chcą słuchać?

 36. Kapsel said

  sobota, 15 stycznia 2011

  Dzień Judaizmu w gdańskim seminarium duchownym
  Poniższy wpis został usunięty, gdyż autor listu, dobrze znany redakcji ksiądz katolicki, poinformował nas dziś wieczorem o włamaniu osoby postronnej na swoją skrzynkę poczty e-mail. Osoba ta wysłała pod naszym adresem maila zawierającego częściowo nieprawdziwe informacje. Sprawa włamania na konto pocztowe została zgłoszona do organów ścigania
  Przykro nam to pisać, ale ostatnio chyba komuś swoim istnieniem bardzo przeszkadzamy…
  Redakcja KNO

  http://breviarium.blogspot.com/2011/01/dzien-judaizmu-w-gdanskim-seminarium.html

 37. Marucha said

  Jak rozumiemy, informacja była fałszywką, ale…

  Ale o aktualnym stanie Kościoła najlepiej świadczy, iż takie informacje wcale nie wydają się nieprawdopodobne.

 38. — Do 4 Pan Wislawus i nie tylko —
  . Po opanowaniu przez pobratymcow starszych braci w wierze „naczalstwa” Kosciola Katolickiego , reszta tzn. pozostali duchowni , swieccy i cale olbrzymie stado wiernych owieczek (baranow) pojdzie juz bez szemrania . I wyprowadza nas na manowce , gdzie placz , zgrzytanie zebow i smiech diabli okrutny , gdy obaczymy , co sobie zgotowalismy , towarzyszyc nam jako zaplata za glupote bedzie.

 39. Kapsel said

  re37
  ..iż takie informacje wcale nie wydają się nieprawdopodobne..

  Bardzo gorzkie ale bardzo prawdziwe.

 40. Alina said

  Na „Kronika Novus Ordo” w niedziele tekst Kleryka usunieto na kilka godzin , a pozniej ukazala sie informacja ze to napisal nie kleryk ale ksiadz i to dobrze znany redakcji. Tylko ktos wlamal sie do e-maila tego ksiedza i stamtad (jako kleryk?) wyslal informacje. To sie kupy nie trzyma. Tutaj widze jakies matactwa ” redakcji Kronika Novus Ordo”. Pytanie po co to robia, czy ktos na nich naciska?
  Na stronie interenetowej Kurii Gdanskiej jest caly program obchodow dnia judaizmu w Gdanskim seminariu Duchownym.

  Dzien judaizmu w polskim KK jest realizowany poprzez ksiezy i biskupow o zydowskim pochodzeniu. To poprze nich zydo-masoneria dziala w KK.

 41. 166 bojkot TVN said

  W Poznaniu jeszcze większa granda:
  http://www.archpoznan.pl/content/view/1888/107/

  XIV Dzień Judaizmu

  „Weź twego syna jedynego, którego miłujesz i złóż go w ofierze” (Rdz 22,2)

  PROGRAM

  14 stycznia

  Koncert: Bester Quartet

  Blue Note Jazz Club, g. 20.00

  15 stycznia

  Gra miejska: „Pojzn, tej! Śladami Poznańskich Żydów”

  Rozpoczęcie przy grobie rabina Akivy Egera

  Ul. Głogowska 26a, g.11.00

  Spektakl: Piotr Rowicki „Mykwa” reż. Monika Dobrowlańska

  Teatr Polski, Duża Scena, g. 20.00

  16 stycznia

  Koncert: Pieśni żydowskie w wykonaniu kantora Tom A. Fürstenberga (Holandia)

  Koncertowi towarzyszyć będzie projekcja Słowa

  Krzysztofa Kwiatkowskiego i Janusza Marciniaka

  Gmach historyczny Synagogi

  Ul. Wroniecka, g. 18.00

  17 stycznia

  Nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego

  z udziałem ks. prof. Josepha Sieversa oraz przedstawicieli Związku Gmin

  Wyznaniowych Żydowskich Filii w Poznaniu

  Schola ekumeniczna ze św. Wojciecha

  Kościół pw. św. Wojciecha

  Wzgórze św. Wojciecha 1, g. 19.00

  18 stycznia

  Wykład: ks. prof. Joseph Sievers (Rzym) „Kim był faryzeusz? Ujęcie proposologiczne”

  Zakład Teologii Fundamentalnej i Ekumenizmu Wydziału Teologicznego UAM,

  Aula A1, Ul. Wieżowa 2/4, g. 16. 00

  * * *

  Z okazji Dnia Judaizmu:

  Wydawnictwo Święty Wojciech poleca książkę: P. Deselaers, D. Sattler, Podążać drogami Boga. Przesłanie Abrahama i Sary

  Abraham i Sara podążali drogami Boga. Skrzyń, w których przechowywany był ich dobytek, nie jesteśmy już dziś w stanie odnaleźć. Ich życie pozostawiło inne ślady. Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie uważają się za spadkobierców Abrahama. W opowieściach biblijnych ludzie zachowali pamięć Abrahama i Sary. Z bagażu ich doświadczeń możemy każdego dnia czerpać i my (zob. http://www.swietywojciech.pl).

  Biblioteka Raczyńskich zaprasza, w dniach 7-21.01.2011r., na wystawę: Judaizm – religia, tradycja, ul. Święty Marcin 65

  Na wystawie będzie można zobaczyć książki ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich oraz z kolekcji prywatnej na temat judaizmu, wiary, obrzędów i symboli. Egzemplarze Talmudu, Torę i Zohar oraz modlitewniki i leksykony, a także pergaminowy fragment zwoju Tory. Wystawę uświetnią też inne eksponaty, wśród których: oryginalne kipa, tałes, talit oraz filakterie. Napisy objaśniające będą 2-języczne: polskie i hebrajskie.

  Organizacja:

  Referat ds. Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Poznańskiej

  Fundacja Synagoga Nowa – Centrum Dialogu

  Stowarzyszenie COEXIST

  Zakład Teologii Fundamentalnej i Ekumenizmu Wydziału Teologicznego UAM

  w Poznaniu

  Hufiec Poznań „Siódemka”

  Patronat honorowy:

  Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki

  Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek

  Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

  Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny

  Mecenat:

  Urząd Marszałkowski

  Władze Miasta Poznania

 42. stałyczytelnikgajówki said

  Widzę, że wywwiązała się tutaj ciekawa dyskusja o podłożu historycznym. Moim skromnym zdaniem rację ma zarówno admin jak i Nexx. Z łona kościoła wyszło bardzo wielu wspaniałych ludzi ale chyba niestety więcej tych złych. I tak jest do tej pory. Osobiście znam KK od środka jako były ministrant (prawie 20 lat) i przez pobyt w seminarium zakonnym. Wiara bez uczynków martwą jest, a wołanie o nawrócenie przez część kapłanów podobne jest do głosu wołającego na puszczy. Niestety wiekszość hierarchii nie zajmuje się nawracaniem owieczek poprzez przykład życia. A przykład jak wiemy idzie z góry. Co mają powiedzieć ludzie o niskim poziomie wykształcenia którym wmawia się, że bieda jest cnotą podczas gdy ich proboszczowie i biskupi zajmują się gromadzeniem dóbr tego świata. Drogie samochody, wystawne życie. Znam kilku księży z prawdziwego zdarzenia, którzy każdą potrzebną posługę duszpasterską odprawią bez żadnych opłat, lecz większość bez pieniędzy nie będzie chciała o tym słyszeć. Idea chrześcijańska jest najlepsza lecz niestety gorzej z jej wykonywaniem na przestrzeni wieków. I mam nadzieję że ci wszyscy odebrali już bądź odbiorą swoją zapłatę za swe uczynki.

 43. 166 bojkot TVN said

  Dzień judaizmu jest komuś potrzebny – tak przynajmniej napisali w Lublinie i to nie byle kto sam ks.profesor http://koziolek.pl/news.php?did=2&idnews=88614 „Etyka w pigułce.” Felieton ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego

  Czarno widzę polski kościół. Najwyższy czas zastosować sankcje finansowe- nie dawać na tacę w czasie dni judaizmu.

 44. […] https://marucha.wordpress.com/2011/01/15/dzien-judaizmu-w-gdanskim-seminarium-duchownym/#comment-7204… […]

 45. Teresa said

  re.41
  „Idea chrześcijańska jest najlepsza lecz niestety gorzej z jej wykonywaniem na przestrzeni wieków”- jakim prawem i na jakiej podstawie wystawił Pan taką „LAURKĘ” wiekom minionym, które wydały tylu wspaniałych świętych?

  „Co mają powiedzieć ludzie o niskim poziomie wykształcenia którym wmawia się, że bieda jest cnotą podczas gdy ich proboszczowie i biskupi zajmują się gromadzeniem dóbr tego świata” – nic nie mają powiedzieć, mają się modlić za takich nieszczęśników i wierzyć słowom Pana Jezusa, który będąc Bogiem,urodził się w warunkach nawet nie biedy,a skrajnego ubóstwa i całe swoje życie na ziemi wiódł raczej nie w luksusach i dostatku.

 46. aga said

 47. Marucha said

  Re 42:
  „Z łona kościoła wyszło bardzo wielu wspaniałych ludzi ale chyba niestety więcej tych złych.”

  Pominąwszy fakt, że Kościół pisze się z dużej litery (dla odróżnienia go od kościoła-świątyni), podaje nam Pan do wierzenia jakieś fakty bez żadnego dowodu.
  „Fakty” z tej samej kategorii, co „miliony ludzi wymordowane przez Kościół”, albo „miliony ofiar Św. Inkwizycji”, albo „miliony zniszczonych kultur”.

  I powtarzam cierpliwie po raz kolejny: za wszystkie grzechy przeciw Przykazaniom Bożym i Nauce Kościoła każdy będzie odpowiadał SAM. Sam za siebie.
  Obarczanie Kościoła winą za to, że niektórzy nie chcą się go słuchać, jest, łagodnie mówiąc, nieuczciwe.

 48. Krzysztof M said

  Ad. 46

  Ten film nakręcił p.Sendecki. Widać na nim Adama Czeczetkowicza (z Białegostoku), który miał walny udział w lansowaniu Kononowicza (także z Białegostoku).

  Jeśli tak na wyglądać Telewizja Narodowa, to ja dziękuję.

 49. aga said

  ad.48
  film pokazuje 2 młodzieńców uważających się za Polaków ale nie katolików; to są wlasnie owoce amoże owce pokolenia pontyfikatu JPII,ktory rozmył fundamenty Wiary i polskości,i to nie tylko poprzez zadekretwoanie dni judaizmu…

 50. […] samej stronie, Gajówce, jak ją nazywam, pewien seminarzysta z gdańskiego seminarium duchownego dał wyraz swojej frustracji. Przytoczę w skrócie: … Jutro w naszym seminarium dzień judaizmu. Wieczorem w kaplicy […]

 51. Piotrx said

  Re 36:
  „Dzień Judaizmu w gdańskim seminarium duchownym
  Poniższy wpis został usunięty, gdyż autor listu, dobrze znany redakcji ksiądz katolicki, poinformował nas dziś wieczorem o włamaniu osoby postronnej na swoją skrzynkę poczty e-mail. Osoba ta wysłała pod naszym adresem maila zawierającego częściowo nieprawdziwe informacje. Sprawa włamania na konto pocztowe została zgłoszona do organów ścigania
  Przykro nam to pisać, ale ostatnio chyba komuś swoim istnieniem bardzo przeszkadzamy…
  Redakcja KNO”

  Sprawa mocno podejrzana. Skoro tylko częsciowo nieprawdziwe, to które są prawdziwe? Wystarczyło je sprostować a nie wszystko usuwać. A po drugie rownie tajemniczo zniknął ze strony KNO list przemyskiej kurii do jednej z parafii w sprawie kaplicy Bractwa Piusa X . Prosiłem redakcję KNO o komentarz ale pozostało to bez odpowiedzi, mimo iż zarzekali się że na każdy podpisany list odpowiadają. Straciłem do nich zaufanie.

 52. Alumn z Gdańska z 5 roku said

  Podzielam zdanie mojego współbrata w sprawie spotkania judaizmu w Gdańskim Seminarium Duchownym. Musze niestety jasno stwierdzić ze naszym Seminarium od nie długiego czasu działa zły duch, którego można „wyrzucić” postem i modlitwą. Jednym słowem Seminarium jest smród, bagno, burdel. Pozdrowienia dla całej „wspólnoty” której i tak tam nie ma i nie będzie.

  PS: Szczególnie pozdrowienia dla naszego kochanego „kurza” i resztę pozostałych członków „gangu Olsena”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: