Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  Lily o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  corintians o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  Olo o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  Lily o Banderowska propaganda
  Lily o Wolne tematy (49 – …
  lewarek.pl o Skwer Bohaterskiego Mariupola,…
  revers o Wolne tematy (49 – …
  Lily o Wolne tematy (49 – …
  lewarek.pl o Ostateczny cel Rosji – b…
  Don Mac o Banderowska propaganda
  revers o Wolne tematy (49 – …
  lewarek.pl o Ostateczny cel Rosji – b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 618 obserwujących.

Kazanie św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu

Posted by Marucha w dniu 2011-01-18 (Wtorek)

Choć haniebny dla Kościoła „Dzień Judaizmu” już minął, warto przypomnieć stare kazanie św. Maksymiliana Kolbego – admin

(…) Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.

W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło.

Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie.

Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło.

W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło.

Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło.

Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.

Fragment broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. [Kraków 1918], ss. 27-34

Komentarzy 20 do “Kazanie św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu”

 1. Rosomak said

  Ciekawe, co na temat tego kazania św. Maksymiliana M. Kolbe (franciszkanina konwentualnego) sądzą współcześni OO. Franciszkanie, oczywiście, jeśli w ogóle o nim pamiętają:

  http://www.wsfh.edu.pl/

  Może warto o to spytać władze uczelni:

  Rektor: O. dr Maksymin Tandek
  Dziekan: O. dr Florencjan Szymański

  /za: http://grypa666.wordpress.com/

 2. Isreal said

  lata 70-dziesiąte to lata wielkiego kultu Wielkiego Polaka, a potem medialny niebyt i pretensje do wygłaszanych poglądów Błogosławionego. Miedzy innymi ostrzegał przed rzydoskimi mediami – prasą. Fenomen, który oddał życie za bliźniego. Kto z młodych słyszał o Maksymilianie Kolbe?

 3. WIN said

  Czysta logika i autorytet świętego. Niepodważalne! Dzisiaj już tego przedmiotu nie nauczają w państwowych szkołach. Szkoda.

 4. tralala said

  czy nas tez to czeka?
  http://www.bibula.com/?p=30757

 5. Rysio said

  Nie zdawałem sobie sprawy ze Maksymilian Maria Kolbe był takim wielkim antysemita, – pewnie juz niedługo zdejma, go z ołtarzy.

 6. Rysio said

  Zawsze myslałem ze żydzi nie wierza w życie pozagrobowe – czy mogłby mi ktos’ to wyjasnic’?

 7. chemtrail said

  Ale jak to możliwe że JP II kanonizował Świętego, który tak krytykował „jego” mocodawców ?

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 8. Tomek Kolejarz said

  Ad 5, 6, 7

  Ojca Maksymiliana ciężko nazwać antysemitą. Chyba, że za takowych należy uznać rzeczowych krytyków postępowania wielu z członków tego narodu, czy jak kto woli religii. Kiedy święty był gwardianem w Grodnie często zupełnie bezinteresownie pomagał biedocie żydowskiej, która niestety nie mogła liczyć na wsparcie ze strony swoich pobratymców. Ojciec Maksymilian to przedstawiciel wymierającego gatunku – rzeczywistych katolików, którzy przesłanie Chrystusa realizowali w życiu codziennym. Był życzliwy dla ludzi, starał się wszystkim służyć i modlił się za swoich nieprzyjaciół. W kwestii Żydów i judaizmu to zwalczał ich błędną postawę wobec chrześcijaństwa, ale zawsze uważał za swoich bliźnich i nikt mu nie może zarzucić, że nawoływał do ich pogromu. Z tego co mi wiadomo Kościół Katolicki nigdy żadnego ze świętych z ołtarzy nie zdjął, gdyż po prostu nie ma takiej możliwości.

  Kolego Chemtrail – niezbadane są wyroki Boskie. Skąd taki pomysł, że jakowyś Żydzi to mocododawcy uprzedniego papieża? Sądząc po całokształcie jego pontyfikatu to choć wiele można mu zarzucić uważam jednak, że „Łódź Piotrową” zatrzymał tak, aby mogła z powrotem obrać właściwy kurs, na który teraz powoli, ale z „pancerną” konsekwencją kieruje ją obecny papież. Więcej wiary – Opatrzność wie, co robi, a Kościoła zgodnie ze słowami Zbawiciela „bramy piekielne nie przemogą”.

 9. Kazek said

  Św Szymon z Trydentu jest przykładem zdjęcia z ołtarzy przez Pawła VI

 10. Marucha said

  Ale za to wyprodukowano tabuny nowych świętych i błogosławionych.

 11. kosak0 said

  panie Gajowy chcialbym spytac,tylko bez szkalowania mnie tu parchami prosze,dlaczego byles przeciwko petycji poloni amerykanskiej ws.”polskich obozow”?to jest bardzo ciekawe

  W ogóle nie zająłem stanowiska, jeśli pamiętam. A tak nawiasem – to nie wierzę w petycje, a jedynie w zdecydowane stanowisko rządu, a konkretnie MSZ. – admin

 12. chemtrail said

  Re 8

  Napisałem to z tzw przekąsem – nie uważam żeby JP2 był na cziśkolwiek uslugach

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 13. Marucha said

  Re 6:
  Wierzą, wierzą, ale jest ono dla nich mniej ważne, niż życie doczesne.

 14. Staruszek Portier said

  Chemtrail #12:
  A czym Pan przekąsił, jeśli wolno spytać?

 15. aga said

  „Epitafium dla ptaszka”

  Polska od wieków dla NAS igraszka,
  Rodzaj sabbatajowego ptaszka.
  Przez kraj ten bowiem przepuszczeni
  Wyszliśmy teraz bardzo wzmocnieni.

  Kto tego nie wie, niechaj poczyta
  Czemu służyły ptaszka jelita.
  Sabbataj zabił ptaszka swojego,
  Aby wydobyć ziarenko z niego.

  A owo ziarno, to myśmy właśnie.
  Zaś co do ptaszka – niedługo zgaśnie.
  Jeśli ktoś myśli, że to androny,
  To żeby nie był kiedyś zdziwiony!
  Bo kraj ten będzie już pod NASZ zasiew,
  Lecz zobaczycie to w swoim czasie.

  Judeokościół ma za zadanie
  Wypasać dla NAS stado baranie.
  Oko barana bowiem nie widzi,
  Że pół hierarchii to przecież Żydzi.

  Na górze – prawie sami frankiści
  (Z „gojów” hierarchię cadyk wyczyścił).
  Kolejny pomiot Jakuba Franka,
  Odkąd nastała dla NAS sielanka.

  Z radością damy brata NASZEGO,
  By obowiązki pełnił świętego.
  Wylansowany przez NASZE tuby,
  Kościół i Polskię przywiódł do zguby.

  On bez aliji1) dla NAS olimem2),
  Nie musiał nawet rozstać się z Rzymem.
  Bo jaka korzyść byłaby z tego?
  Teraz się przyda – w roli świetego.
  Chętnie daliśmy wam apostatę,
  Coście go mieli słowiańskim bratem.

  Radiomaryjna dobra kobito,
  Ty także udział masz w NASZYM planie.
  Krzyczałaś z NAMI „santo subito”,
  Co ułatwiło NASZE zadanie.
  Za twą naiwność będzie zapłata:
  JAN PAWEŁ WIELKI APOSTATA.
  Lecz tym, co ciebie do NAS przywiedli,
  Przyjrzyj się dobrze – co to za jedni?

  1) alija (hebr.) – emigracja żydowska do Izraela

  2) olim (hebr.) – dosł. „wznoszący się”. Ktoś, kto pomyślnie przeszedł procedurę aliji i został uznany pełnowartościowym Żydem. Dziedziczenie pochodzenia następuje po matce. Wyznawanie judaizmu nie jest konieczne, ale b. wzmacnia szansę zostania olimem.

 16. Tomek Kolejarz said

  Ad 9

  Nie przypominam sobie, żeby istniał jakikolwiek dokument dekanonizujący Św. Szymona z Trydentu. Kościół takich rzeczy nie robi, nawet ten szalony posoborowy, bo godziłoby to w nieomylność nauczania.

 17. Marucha said

  Wikipedia:
  W roku 1965 Sobór watykański II na nowo przeprowadził proces tego świętego, uznając historię Szymona za fałszywą.
  Paweł VI ostatecznie usunął go z katalogu świętych katolickich, zakazując jego kultu. Okoliczności jego śmierci do dzisiaj nie wyjaśniono.

  Jasne. I do dziś nie wyjaśniono okoliczności śmierci Jezusa. Niektórzy mówią, że to Polacy Go zabili.

 18. Piotrx said

  Ks. Curzio Nitoglia
  Kilka słów o mordach rytualnych
  /Fragmenty/

  Kościół postępuje powoli, z największą rozwagą, gdyż jak się mawia, „pośpiech jest złym doradcą”: w przypadku Szymona z Trydentu – na przykład – Kościół interweniował kilkakrotnie. Sykstus IV, 10 października 1475, zawiesił ludowy kult oddawany już wtedy ku czci Szymona, umęczonego przez żydów, ponieważ, jak wówczas orzekł Papież, niczego jeszcze definitywnie w związku z tym nie stwierdzono. Biskup Trydentu Jan Hinterbach wszczął proces i opowiedział się za prawdziwością tezy o rytualnym zamordowaniu Szymona z rąk żydów, lecz komisarz papieski rozpoczął kolejny proces, stwierdzając, iż biskup trydencki popełnił kilka prawnych nieścisłości. W związku z tym Papież wszczął trzeci proces po którym oświadczono, iż pierwszy, trydencki, został przeprowadzony „rite et recte”. Mimo to nie wyrażono jeszcze zgody na publiczny kult Szymona. W 1584 Grzegorz XIII, w Martyrologium rzymskim (Martyrologium Romanum), ogłosił, że 24 marca 1475 roku, w Trydencie miało miejsce „passio sancti Simeonis pueri a judeis saevissime trucidati, qui multis postea miraculis coruscavit (umęczenie świętego Szymona chłopca, w okrutny sposób zamordowanego przez żydów, który następnie zajaśniał licznymi cudami)”. W dniu 8 czerwca 1588 roku, ponad sto lat po męczeńskiej śmierci błogosławionego Szymona, Sykstus V zatwierdził publiczny kult ku jego czci (Por. L’homicide rituel (Mord rytualny), [w:] „Sodalitium”, n. 29, ss. 20-38) (*). Kościół zezwolił na publiczny kult i również beatyfikował Andrzeja z Rinn za pontyfikatu Benedykta XIV, 15 grudnia 1753, i 22 lutego 1755; a później jeszcze Dominika del Val (za pontyfikatu Piusa VII, 24 listopada 1805, 12 maja 1807 i 7 sierpnia tego samego roku), Krzysztofa z La Guardia, w pobliżu Toledo (za Piusa VII) i Wawrzyńca z Marostica (za Piusa IX w 1867).
  Przypomnijmy jeszcze, że według opinii kardynała Ganganelli, referenta Świętego Oficjum, człowieka, któremu obcy był wszelki fanatyzm czy ekstremizm, spośród tak wielu zbrodni rytualnych przypisywanych żydom na przestrzeni wieków, należy przyjąć za pewne i prawdziwe zbrodnie dokonane na Szymonie z Trydentu i Andrzeju z Rinn, zabitych „z nienawiści do wiary katolickiej”.
  To dlatego, konkluduje Msgr Benigni, „nawet Benedykt XIV i kardynał Ganganelli [których żydzi usiłują cytować na swoją korzyść zaprzeczając jednocześnie tezie o «Tajemnicy Krwi» uznali za historyczne męczeństwo Błogosławionych z Rinn i z Trydentu” . Wydaje mi się, iż można bez obaw uznać historyczną prawdziwość tezy o żydowskim mordzie rytualnym, nie popadając ani w przesadny fanatyzm, który widzi ten fakt wszędzie, nawet tam gdzie go nie ma, ani w sceptycyzm, który uporczywie temu zaprzecza, nawet w obliczu tak przekonywujących, historycznych i magisterialnych dowodów.

  *************
  Ciekawe czy pozostałych też usunięto z nowych edycji „Martyrologium Romanum”

 19. Wojwit said

  @Aga
  Naprawdę niezłe…

 20. Boomcha said

  @ Admin

  A gdzie jest powiedziane, ze to było „kazanie” i to na „dzień Judaizmu” (przypomnę, że w tymr oku byłą jego XIV edycja)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: