Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bardzo o Wolne tematy (42 – …
  Lily. o Wolne tematy (42 – …
  Lily o Wolne tematy (42 – …
  ddao o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  Peryskop o Wolne tematy (42 – …
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  bardzo o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  mazepa o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  mazepa o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  UZA o Cyborg w multicamie
  bardzo o Wolne tematy (42 – …
  Miet o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

List otwarty do władz i sponsorów Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu

Posted by Marucha w dniu 2011-01-19 (Środa)

List otwarty do władz i sponsorów Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu

Szanowni Ojcowie Franciszkanie i sponsorzy,

WSFH, pierwszą tego typu uczelnię w UE, utworzono dla lepszego poznania języka i kultury żydowskiej, a w przyszłości również wyeliminowania niezrozumienia pomiędzy narodami polskim i żydowskim. Możnaby przyklasnąć, gdyby nie stronnicza realizacja celu i konflikt z chrystocentryczną duchowością franciszkanów.

Stary Testament uczy, że żydzi byli nieposłuszni Bogu, prześladowali Proroków, w tym Jezusa, którzy potępili większość Hebrajczyków za ich grzechy. Krytyka złych Żydów czy żydów nie jest więc odrażająca ani “antysemicka”. Wasze WSFH nie tylko nie robi tego, ale szerzy judeocentyczną hasbarę wybielającą ludobójcze zbrodnie syjonistycznego państwa i globalnego kompleksu władzy judeocentrycznej (kompleks jot)!

Wigilia-Chanuka

Duchowość chrześcijańska to oddanie Jezusowi (Łukasz 14:33). Nie służy jej powrót do Chanuki. Chrześcijańscy naśladowcy mesjanistycznych żydów myślą, że tak trzeba, skoro sam Bóg dał żydom te nie-biblijne święta. Nic podobnego! Biblijne rytuały miały przygotować (nielicznych) wiernych Izraelitów do powitania Mesjasza. Z przyjściem Chrystusa, rytuały i święta poszły do muzeum. Dla chrześcijan jest zbędnym i niestosownym obchodzić święta oczekujące I Przyjścia. Mamy darzyć Oblubieńca niepodzielną miłością i uwagą. Skoro Chrystus zjednoczył żydów i nie-żydów (Gal. 3:28 i 5:1) zapoczątkowując erę nowotestamentową, chrześcijanom przystoi jedynie rozkoszować się Jego obecnością, oddając się Mu całkowicie w zamian za to, co dla nas uczynił z woli Ojca. A Wy sankcjonujecie nierząd Oblubienicy po Zaślubinach.

Parę lat temu na Boże Narodzenie w Mołdawii, prawosławni wynieśli menorę z centralnego placu w Kiszyniewie. Miejscowa Cerkiew oświadczyła: niewłaściwym jest wystawić symbol żydowskiego kultu w miejscu publicznym związanym z historią i wiarą naszego narodu, gdyż w księgach kultu judaizmu Chanuka to “święto błogosławieństwa” symbolizujące zwycięstwo żydów nad nie-żydami. Ostro zaprotestowała judeomasońska “policja moralności” w USA, ADL (odłam Bnai Brith zakazanej w Polsce przedwojennej), która nie narzuca jednak Izraelowi symboli islamu i chrześcijaństwa podczas Chanuki.

W przeważająco chrześcijańskim USA, gdzie Żydzi stanowią poniżej paru procent ludności, ADL zorganizowało kampanię antychrześcijańską Grudniowy Dylemat: szkoły i rządy […] nie mogą faworyzować jednej religii ponad inne. Nie należy więc wystawiać więcej choinek i szopek niż menor czy kapliczek buddyjskich, a w szkołach śpiewać kolęd; Boże Narodzenie nie powinno czcić Chrystusa, tylko wszystkie religie świata. W wytycznych do kampanii, ADL nalega dodać do płatków śniegu, świec, choinek i Mikołaja nawet Menorę Chanukową, bo chodzi o przesłanie nt. sezonu świątecznego, a nie promocję religijnego punktu widzenia. Ale szopka, krzyż czy inne niewątpliwie religijne symbole są nieodpowiednie do wystawiania w szkole publicznej.

Ten ”dylemat” to produkt supremacjonizmu, opracowanego przez rabinów talmudycznych. Antychrześcijańskie grupy narzucają chrześcijanom symbole żydów i ich supremacjonistyczne wartości. Upublicznienie Chanuki w Polsce świadczy, że żydowscy supremacjoniści działają globalnie. Zjudaizowawszy obrządek katolicki, judeomasoneria chce wyrugować Chrystusa z życia publicznego. Szanowni Ojcowie biorą w tym udział. Skorumpowani politycy i hierarchowie wykorzystują “zeuropeizowaną” tą indoktrynacją, satanistyczną młodzież polską do chucp takich jak przeciąganki Krzyża Smoleńskiego, mierzących w podział Narodu i odwrócenie uwagi od spraw donioślejszych.

Na podstawie prawa zainicjowanego przez ADL, aresztowano 11 chrześcijan w USA za zbrodnię nienawiści: świadczenie przeciw homoseksualistom. Aktywiści ADL pracują nad podobnymi inicjatywami na całym świecie. Co następne – kara śmierci przez ścięcie dla chrześcijan za bałwochwalstwo, wg talmudycznego Prawa Noego. O przyjęcie tych neo-faryzeuszowskich praw apeluje Watykan, sugerując bezpodstawnie i heretycko, że mają one podstawę biblijną.

Muzealne święta żydowskie przyciągają wiernych do martwego słowa, o którym Bóg powiedział Hebrajczykom: Mam w nienawiści i odrzuciłem uroczyste święta wasze, ani się kocham w ofiarach zgromadzenia waszego (Amos 5:21). Oczarowanie judaizmem i Izraelem skłania do szerzenia Babilonu Wielkiego z Objawienia Jana: antychrystowa kontrola i ucisk z ośrodkiem w Jerozolimie. Program WSFH emanuje synagogą szatana, która doprowadziła do ukrzyżowania Pana. Z faryzeuszowskiego talmudyzmu wyrosły rewolucje, a z nich komunizm, hitleryzm, liberalizm i żydowska kontrola finansów, mediów, religii, polityki międzynarodowej, historii i instytucji społecznych. Franciszkanie propagują antychrysta, podczas gdy On i Ewangelia nakazują nam baczyć na to i uciekać od Babilonu pod karą utraty duszy (Mateusz 16:6, List do Filipian 3:2). Uwiarygadniacie judaizm mesjanistyczny, odpowiednik faryzeizmu, dziś zagrażający całemu światu.

Rock i Marsze Żywych – narzędzia plemiennej nienawiści

Na stronie głównej informujecie też o wykładzie attache ambasady Izraela nt. historii państwa Izrael w muzyce rockowej. W zw. z niedawną masakrą popełnioną w Tuckson przez satanistycznego żyda, Loughnera, reporter śledczy Texe Marrs pisze: Jego umysł wyjałowiły nielegalne dragi i alcohol oraz zło słów i destrukcyjny dla duszy rytm muzyki rockowej […] jego idole muzyczni, np. gitarzysta Jimi Hendrix, który zmarł od przedawkowania dragów, przyznal że był opętany przez diabły; a Jim Morrison z zespołu Doors, również czciciel szatana, zmarł młodo także z przedawkowania. Te gwiazdy rockowe, jak Loughner, ostentacyjnie odrzuciły Boga i nienawidzili oraz pogardzali życiem, również własnym.

Marrs badał wielu masowych morderców i zamachowców: praktycznie w każdym przypadku stwierdziłem to samo. Podobnie jak u Jareda Lee Loughnera, wszyscy oni w jakiś sposób czcili szatana i jednocześnie byli nałogowymi fanami muzyki rockowej heavy metal. Marrs wylicza wsród nich żydów, Dylana Klebolda i Erica Harrisa, morderców w masakrze w gimnazjum w Columbine: Wybierali na ofiary zwłaszcza młodych kolegów szkolnych, o których wiedzieli, że są chrześcijanami.

Służby państwowe Izraela wykorzystują znany mechanism rockowy do indoktrynacji o zbrodniczym państwie, które straciło suwerenność, gdy pogwałciło warunki nałożone przez ONZ. Wyczyściwszy etnicznie ziemie arabskie, Izrael popełnia ludobójstwo w Gazie, a niespełna 2 lata później zabija międzynarodowych uczestników Flotylli Wolności. Sądy izraelskie odmawiają prawa do małżeństwa mieszanego, podczas gdy kompleks jot wciska społeczeństwom zachodnim multi-kulti i rasowe mieszanie. Rada praw człowieka ONZ przyjęła Raport Goldstone’a o barbarzyńskim ataku na Gazę, który nazywa Izrael organizacją zadającą terror. Tylko Izrael posiada broń atomową w regionie i do tego wymiguje się spod kontroli międzynarodowej. Służby Izraela stoją za zbrodniami masowymi na całym świecie tak licznymi, że nie ma tu miejsca wyliczać. Wy legitymizujecie tę jedyną demokrację Bliskiego Wschodu, wysysającą ogromne środki i ofiary wojskowe od USA, poprzez Lobby Izraela, a gdzie indziej przez miejscowe “oddziały” kompleksu jot, eksploatujące szabas-gojów.

Nielepiej oceniam Waszego gościa z kwietnia ubr., Eli Rubensteina, dyrektora Marszu Żywych na Kanadę. Marsze te słyną ze skandalicznego zachowania w Polsce uczestników i izraelskiej ochrony, a co gorsze – z indoktrynacji młodzieży żydowskiej z całego świata w nienawiści do Polaków na podstawie ohydnego wymysłu “profesorów” kompleksu jot o udziale Polaków w Szoa (zgotowanym przez światowy syjonizm i żydowskich syjonistów-hitlerowców — patrz rabini Moshe Shonfeld i Michael Ber Weissmandl, przegląd po polsku, Lenni Brenner, Mark Weber i książka na indeksie – Dietrich Bronder Before Hitler Came). Rubenstein pomógł też popularnemu w USA programowi rozgłosić dziesiątkom milionów telewidzów kłamstwo o Holo-oszuście Elie Wieselu.

Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nad braćmi moimi Franciszkanami i sponsorami WSFH

WSHJ działa w mej Ojczyźnie, od wieków umęczonej i zniewalanej przez kompleks jot, a patronują jej O. Franciszkanie, zaprzęgnięci do wywracania społeczeństwa. Zamiast odkłamania niezbędnego do rozpoczęcia pojednania, legitymizujecie chore relacje polsko-żydowskie (będące w dołku niespotykanym od czasów żydokomuny) i zgubną dla chrześcijan indoktrynację. Pracujecie dla hasbary, przeciw polskiej racji stanu, chrzecijaństwu i cywilizacji zachodniej. Szastacie funduszami “przyznanymi” niepublicznej szkole z naszej krwawicy. Jesteście narzędziem wykorzystania multimilionowych darowizn niewiadomego pochodzenia, podczas gdy polskie szkolnictwo, bezdomni, powodzianie itd. cierpią bez pomocy.

Piotr Bein, niezależny badacz ludobójstwa
grypa666.wordpress.com i piotrbein.wordpress.com

http://piotrbein.wordpress.com/2011/01/18/list-otwarty-do-wladz-i-sponsorow-wyzszej-szkoly-filologii-hebrajskiej-w-toruniu/

Nie sądźmy, iż ojcowie franciszkanie nie znają faktów na temat Żydów – nie sądźmy też, że złodziej kradnie dlatego, że nie wie, iż kraść nie wolno.
Franciszkanie są w chwili obecnej po prostu agendą żydowską, a to co czynią, czynią w pełni świadomości. A Stolica Apostolska, wciągnięta przez Ojców II Soboru Watykańskiego w „dialog” z lucyferianami, milczy. – admin

Komentarzy 21 do “List otwarty do władz i sponsorów Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu”

 1. Wojwit said

  To chyba nie są już Bracia św. Franciszka z Asyżu. Ten „Boży Szaleniec” bratał się co prawda nawet ze zwierzętami, nazywając ich „mniejszymi braćmi” – ale nie palił im żadnych chanukowych świeczek tylko odprawiał dla nich Mszę Świętą. A ci…

 2. Kapsel said

  re1..A ci..
  A ci zgodnie z duchem czasu (modernizmu) wybrali na teraz ,,starszych braci,,,bo to nie tylko starsi i mają z tej racji pierwszeństwo ale i w dodatku mądrzejsi….Jeszcze trochę czasu i w takich uczelniach będą nauczać że ci ,,mniejsi,,od tamtej pory tak urośli że teraz są tymi starszymi .Więc o co nam chodzi?

 3. Ryziel said

  Żydki to maja łeb, wejdą tam gdzie baba nie może i rozp****ą każdą religie. Każdy klecha co poprze dni Judaizmu i tę uczelnie należy nałożyć ekskomunikę i wygonić z kościoła katolickiego

 4. Świtecki said

  Pozwolę sobie na próbę wytknięcia niektórych manipulacji i kłamstw narzucających się podczas czytania relacji z wystąpienia abp Michalika na Ogólnopolskim Dniu Judaizmu.
  Na rozgrzewkę zwracam uwagę, że tegoroczny „Dzień” Judaizmu obchodzony był przez dni… dwa (15 i 16 stycznia).
  Całość: http://polacy.eu.org/432/jego-ekscelencja-k-i-ep/

 5. Piotrx said

  Re 4:
  Jakże inaczej brzmią słowa poprzednika JE na tronie biskupim w Przemyślu, Św. Józefa Sebastiana Pelczara napisane w 1914 roku:

  „„ Sprzymierzeńcami i kierownikami masoneryi są wreszcie żydzi. Sojusz ten jest rzeczą pewną, a nie brak nawet pisarzy i to poważnych, którzy twierdzą, że masonerya zawdzięcza żydom swój początek. Cóż za tem zdaniem przemawia ? Oto przedewszystkiem ta okoliczność, że żydzi nienawidzą z zasady i bez chęci pojednania się religii Chrystusowej, która ich opór przeciw Zbawicielowi świata potępia, jako też społeczeństwa chrześcijańskiego, od którego doznawali nieraz poniżenia i prześladowania, w zamian za krzywdy, jakie temu społeczeństwu przez lichwę, wyzysk i demoralizacyę zadawali i zadają. Konsekwentnie żydzi dążą do tego, by podkopać byt religii Chrystusowej, której Kościół katolicki jest strażnicą i ogniskiem, a społeczeństwo chrześcijańskie poniżyć i osłabić, używając do tego wszelakich środków, ponieważ zaś masonerya zwraca, jak widzieliśmy, nienawiść swoją przeciw Kościołowi i stara się zedrzeć ze społeczeństwa cechę chrześcijańską, przeto łatwo wysnuć stąd wniosek, że żydzi utworzyli masoneryę, jako jeden z pierwszorzędnych hufców w walce z chrystyanizmem.
  Powtóre, żydzi dążą wytrwale do panowania nad światem, do czego jako środek mają służyć nietylko kapitały, giełdy, dzienniki itp. ale także walki, rewolucye i rozprzężenia pośród narodów chrześcijańskich, ponieważ jednak sama roztropność im radzi, by działali w ukryciu, przeto jako swoich pionierów wysuwają masonów, by chrześcijanie gubili chrześcijan. W tym też celu stają żydzi na czele partyi socyalistycznej, spodziewając się, że w ten sposób odwrócą od siebie burzę rewolucyi społecznej, a jeżeli po wielkich przewrotach przyjdzie do utworzenia międzynarodowej republiki kollektywistycznej, oni w niej rządzić będą.
  Potrzccie, żydzi nietylko są fanatycznie przywiązani do swoich ideałów i tradycyj, ale mają swoją organizacyę, odrębną i tajną, bo podlegają ślepo rabinom, ci zaś odbierają rozkazy od jakiejś władzy najwyższej i ukrytej”

 6. Fascjol said

  Wszystko się już pomieszało. Tylko dlaczego Franciszkanie chcą przejść na Judaizm? Może to wygodniejsze niż uczenie Katechizmu i bardziej opłaca się finansowo?

 7. Teresa said

  re.6
  To wynik dialogu z judaizmem. Franciszkanie mieli widać wysoką SWAD. Dr. Oleś z KUL-u opracował narzędzie do pomiaru Skali Wewnętrznej Aktywności Dialogowej (SWAD).Pewnie niedługo badanie SWAD będzie obowiązkowe.

 8. ONZ666 said

  Czy oni nie są z tego samego zakonu, co Ojciec Kolbe(?)
  To się w głowie przestaje mieścić…
  Owo, zapowiadanie przecież zdawna,
  mamienie szatańskie zatacza swe kręgi wyżej i wyżej.

  Strach pomyśleć.
  CHociaż to też nie to sformułowanie…
  Jakby to napisać..***

  MARANATHA!

 9. opornik said

  @ 3

  A dlaczego chrześcijanie nie zastosują ich metody? Przecież jest bardzo skuteczna. Reagowanie na tego rodzaju przebiegłe zagrania może nas tylko drogo kosztować, nic nie zyskamy. Przyjmując ich metodę wobec nich, możemy się skutecznie bronić. Nie zwalajmy całej winy na nich. Jakaś część tej winy leży w nas niestety. Ta część dotyczy naszego niezorganizowania, braku pomysłowości i skuteczności działania, brak lobby. Nie chodzi o niemoralne sztuczki, a raczej o uczciwe konsekwentne parcie. Tu jednak trwa wojna, trzeba się bronić, bo inaczej nas nie będzie.

 10. Kapsel said

  @9
  Tu jednak trwa wojna

  Myślę dokładnie tak samo.Należy zacząć od tego żeby do wszystkich dotarło że to jest naprawdę wojna to nie są żarty.Pozdrawiam.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Nie jesteśmy w stanie stosować ich metod. Nie mamy tego we krwi. Nie mamy za sobą wielotysięcznej historii oszustw, fałszerstw, grabieży i mordów.

 12. Rosomak said

  Nil Admirari! Niczemu się nie dziwić! (Numicjuszu, to niemal jedyna rzecz, jaka może uszczęśliwić człowieka). Horacy, Listy

  OO. Franciszkanie prowadzą tzw. Komisariaty Ziemi Świętej, a to coś mówi samo za siebie. Są doskonale zorganizowani utrzymując kontakt z „macierzą”:

  /…/W sumie, na świecie w ponad 40 krajach działają osiemdziesiąt cztery Komisariaty Ziemi Świętej. Te franciszkańskie instytucje także propagują dziedzictwo i historię Ziemi Świętej. Zajmują się organizowaniem pielgrzymek, prowadzą działalność informacyjną oraz zabiegają o materialne wsparcie, konieczne do utrzymania sanktuariów i dzieł prowadzonych przez Kustodię Ziemi Świętej.

  http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=5650

 13. Realista said

  Czy Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu nie jest przypadkowo prowadzona przez ojca Rydzyka?

  Wcale bym sie nie zdziwil.

 14. Realista said

  Re 13 (Pieśń o ojczyźnie)

  Pani Ago,

  Nieproszone przeprosiny?

  Jesli pan Koziol sie nieladnie zachowal i ponizyl trud i wysilek pani Oli Gordon to powinno sie ja za to przeprosic.

  Pan Koziol sie nie poczul ze to powinien zrobic, co swiadczy tylko o jego wychowaniu i osobistej kulturze.

  Rowniez pani, ktora tego nie rozumie, udowadnia jak byla wychowywana i jakie wartosci wyniosla z domu.

 15. LaReine ...n'est pas? said

  Oj zbliza sie rok kiedy nasza Ojczyzna przestanie nazywac sie Rzeczypospolita Polska? Niedlugo hebrajskiego beda uczyc nasze polskie dziatki w szkolach publicznych?
  Z Panem Bogiem

 16. LaReine ...n'est pas? said

  Zdradzieko – haniebne postepowanie o.o. Franciszkanow jeszcze bardziej rozgniewa Polakow i liczniej beda sie odwracac od kosciola katolickiego. Czy o to chodzi?
  Ouch!

 17. Rosomak said

  Ci ojcowie na zdjęciu powyżej akurat nie są z Torunia, lecz z Krakowa.

 18. Judyta said

  Cyz pan Realisto aby nie przesadza i nie wyciąga zbyt daleko idących wnioskow???

  W ktorym miejscu pan Kozioł „ponizył trud i wysilek Pani Oli”?
  Jeśli już to trud i wysiłek osób piszących podziękowania.
  Zwrócił się do Pani Oli i właściwie wyraził sceptycyzm co do takiej formy wdzięczności.Wynikło to byc może z chwiloego napływu zgorzknienia.Przynajmniej ja to tak odczułam,znając inne wpisy Zb.Kozła.Trzeba byc draniem,żeby imputować p.Kozłowi,ze chciał obrazić Panią Olę.Już prędzej piszących przeprosiny.
  Ma pan coś do pana Kozła w związku z innymi wpisami to niech pan mu powie wprost a nie robi swoista wendettę stawiając się w pozycji osądzającego go.
  Jesli już ktos miałby prawo przepraszac czy cokolwiek robić w imieniu p. Kozla to Gospodarz tej strony.Pan nie był upowazniony.A sprawa nie wymagala aż samozwańczej interwencji.Zapewne pan tego nie zrozumie.Cóz.
  Realiści-ateiści juz tak mają i dlatego słusznie kiedyś zauwazył Gajowy ,że nam z nimi nie po drodze. Nawet w wiadomej sprawie.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Spostrzegawczy Pan jest 🙂

  Re 18: Ja też uważam, że p. Kozioł napisał to, co napisał, pod wpływem jakiejś chwili zgorzknienia, ale nie zamierzał obrazić p. Oli Gordon – lecz jeśli już, to raczej chciał wyszydzić „chodzenie stadem”.
  Oczywiście moim zdaniem, chodzenie stadem wcale nie musi być niczym złym.

 20. Realista said

  Re 18

  Pani Judyto,

  wszystko zalezy od tego jakie wychowanie sie wyniesie z domu.

 21. Zbigniew Koziol said

  Nie chodzi o wychowanie, panie Realista. Moje było wsiowe. Ale dobre było.

  Ja Pani Gordon ręce całuję z uniżeniem.

  Wielu sobie myśli, że w internecie można ot tak swobodnie sobie pisać, co przyjdzie do głowy. Można, zależy gdzie. Tutaj to nie bardzo można. I dobrze, że nie można.

  Realista ma trudność w zrozumieniu moich
  wypowiedzi. Jestem to w stanie przełknąć. Ja tak wogole, to.. jesli Pani Gordon nie jest przeciw – wolalbym jej się tłumaczyć. Ale myślę, że Pani Gordon wcale to nie potrzebne, a i wierze mocno, że moje wypowiedzi odczytała przyjaźnie.

  Sam jestem troche w niżu jesli idzie o internet. To jest takie medium, ktore z rozumu wyprowadza.

  A jednocześnie widzę, że istnieją tu ludzie, ktorym moge jakoś ufać, wierzyć, polegać na nich.

  Dzięki.

Sorry, the comment form is closed at this time.