Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Grabara o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Tragedia Ukrainy
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Bezpartyjna o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  I to wszystko sergec… o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Majster o Czy III RP może napaść na…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orban skrytykowany za… dywan

Posted by Marucha w dniu 2011-01-20 (Czwartek)

Premier Węgier Wiktor Orban zwrócił się do europosłów, aby nie mieszali się do polityki wewnętrznej jego kraju, a zamiast tego zajęli się tym, do czego są powołani, czyli m.in. sprawami strategii unijnej na nadchodzący rok. Tak ostro węgierski premier zareagował na manifestacje lewicowców w Parlamencie Europejskim, domagających się wycofania przez Budapeszt nowej ustawy medialnej. [Bo tak postępuje mąż stanu, a nie jakiś zafajdany kundelek, liżący nogę, która go kopie – admin]

Premier Orban, nie wdając się w jałowy spór z europejską lewicą, starał się przedstawić priorytety węgierskiej prezydencji, przypadającej w najbliższym półroczu. Przedstawiciele socjalistów, Zielonych i liberałów robili jednak wszystko, aby sprowokować szefa rządu Węgier. Kilku europosłów na przemówienie Orbana przyszło z zaklejonymi ustami oraz specjalnie przygotowanymi węgierskimi gazetami, których pierwsze strony były puste, a widniał na nich jedynie napis „Ocenzurowano”.

Zdaniem lidera socjalistów Martina Schulza, Orban powinien stanąć w obronie podstawowych, demokratycznych wartości europejskich. – Proszę wycofać ustawę i przedstawić lepszą, bardziej zrównoważoną – apelował. Jednakże o tym, że nie chodzi wcale o protest przeciwko ustawie medialnej, ale jedynie o dokuczenie politykowi, który nie jest „proeuropejski”, świadczą słowa Schulza, któremu nie podoba się… dywan ułożony w budynku Rady UE w Brukseli z okazji węgierskiej prezydencji. Widnieje na nim m.in. mapa historycznych, wielkich Węgier sprzed 1848 roku. Zdaniem lidera europejskich socjalistów, jest to jedynie próżna demonstracja i nic niedająca fanaberia węgierskiego premiera. [Martin Schulz, typowy „europejczyk” z Chazarii – admin]

Do głosów krytyki przyłączał się także przewodniczący liberałów Guy Verhofstadt, który protestował przeciwko ustawowym karom za „niezrównoważone politycznie informacje”. Jego zdaniem, realizacja tego celu jest niemożliwa, wobec czego wezwał Orbana do jak najszybszej zmiany tych zapisów. W podobnym tonie wypowiadał się szef Zielonych Daniel Cohn-Bendit, który zarzucał premierowi Węgier, że wprowadzając nową ustawę medialną, zapomniał o swoich korzeniach i o swojej walce o demokrację. [Pedofil Cohen-Bendit, Żyd, kolejny autorytet europejski – admin]

Wiktor Orban ucinał jednak szybko te dyskusje, apelując, by nie mieszać krytyki dotyczącej polityki węgierskiej z unijną prezydencją, której priorytety przyjechał przedstawić w PE. Jednocześnie wyjaśniał, że Węgry zmienią ustawę, jeśli okaże się to konieczne, w ślad za trwającą oceną prowadzoną przez Komisję Europejską. Jeśli ktoś chce walczyć o wolność prasy, to może liczyć na pomoc antykomunistycznego rządu węgierskiego, który ma doświadczenia w tej materii – cytuje Orbana PAP.

W obronie węgierskiego premiera stanęli m.in. polscy eurodeputowani. Jacek Kurski podkreślił, że ataki na Wiktora Orbana mają tło ideologiczne i są jedynie zemstą za „skuteczny konserwatyzm” wprowadzany w życie przez jego rząd. Kurski ocenił zarzuty stawiane Węgrom za niesprawiedliwe, mówiąc, że w Polsce jest rada ds. mediów zdominowana przez opcję rządzącą, która doprowadza do wyrzucania z mediów dziennikarzy o konserwatywnych poglądach. – I nikt nie protestuje – zauważył.

Łukasz Sianożęcki, Nasz Dziennik 20.01.2010

Komentarze 4 do “Orban skrytykowany za… dywan”

 1. Brat Dioskur said

  „Konie kuja a zaba lape podstawia ” czyli nagle wystapienie Kurskiego w obronie „wartosci konserwatywnych” ,ktore to tenze Kurski tak skutecznie zwalczal u Giertycha!

 2. Wojwit said

  A braciszek Jacusia „drugą opcję” obstawia. Bo umiłowanie wartości i tradycji… wynosi się z domu.

 3. Wojwit said

  Z Bratankami mamy bardzo wiele wspólnego…

 4. Tomek Kolejarz said

  No cóż Cohn-Bendit! Jego nazwisko świetnie do niego pasuje i mówi samo za siebie kim on jest. Może i powinien być Cohen, Bendit znaczy bandyta. Powinien mieć jeszcze trzeci człon nazwiska – nie znam francuskiego prawie wcale, jidysz tym bardziej, ale powinien mieć dodane jeszcze pedofil, kto nie wierzy niech poczyta jego wspomnienia z okresu, gdy był wychowawcą przedszkolnym.

  Wierzymy. Sami o tym pisaliśmy. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: