Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Po co nam Polska?

Posted by Marucha w dniu 2011-01-22 (Sobota)

Autor poniższego artykułu, młody jeszcze człowiek,  jako jeden z niewielu odważa się poruszyć temat planów zapanowania nad światem; temat do tej pory zarezerwowany wyłącznie dla zwolenników tzw. teorii spiskowych, publikujących na Internecie i wyśmiewanych przez środowiska michnigówniarzerii. Choćby z tego względu jest on ciekawy. – admin

Dlaczego „oni” nie chcą Polski?

A nam po co Polska? Naturalnie z powodów wykluczających pogląd: „Polska stoi na przeszkodzie do…”. Właśnie po to, abyśmy wbrew naszej woli nie stali się częścią czyjegoś planu zapanowania nad światem, a przy okazji nie zostali zupełnie pozbawieni prawa do decydowania o własnym losie. Abyśmy bez strachu przed represją mogli kultywować naszą tradycję, tworzyć własną historię, utrwalać ojczysty język.

„Po co mi Polska?” – rzadko kiedy stawiałem sobie to pytanie. Wielokrotnie zastanawiałem się: „Po co ‚im’ Polska?”. Po co była Rzeczypospolita Katarzynie II i Fryderykowi II, po co była Stalinowi i Hitlerowi? Czy tylko po to, by zaspokoić wygórowane ambicje? Czy też do spełnienia wizji odrestaurowania świata pod butem mocniejszych? A może zadziałała zaniżona samoocena?

W przypadku pierwszej pary – pragnienie wyrównania rachunków wielowiekowych pariasów z dostojnym republikańskim sąsiadem, w przypadku drugiej – odreagowanie niepowodzenia przy próbie zdobycia panowania nad kontynentem. A więc może zadziałała również pogarda dla wolności? Po namyśle uświadomiłem sobie, że pytanie: „Po co ‚im’ Polska?”, postawiłem „na głowie”. Pytanie powinno brzmieć: „Dlaczego ‚oni’ nie chcą Polski?” lub raczej: „W czym Polska ‚im’ przeszkadza?”.

Na straży wolności

Z czysto biologicznego punktu widzenia człowiek musi funkcjonować w oparciu o zdefiniowany sens życia. Człowiek pragnie uczestniczyć w życiu zbiorowości. Stanowi ją rodzina, szkoła lub zakład pracy. Na wyższym poziomie miasto lub wieś, państwo, region Europy i grupa etniczna, i coraz częściej kontynent, a w przyszłości może glob. W obrębie każdej z tych grup człowiek buduje system założeń.

Mówimy, że człowiek potrzebuje celu w życiu. Jednak, aby mógł realizować swój najprostszy cel na poziomie komórki rodzinnej, wybudować na przykład dom, musi zrealizować cele w kręgach wyższych. Na poziomie gminy powinien rozstrzygnąć formalności związane z zakupem działki, na poziomie władz państwowych może forsować uchwalenie pakietu ustawowych ulg.

Każdy z nas, nawet niezamożny, oczekuje, że państwo umożliwi mu swobodną pracę nad jego założeniami; wykaże właściwą dla tutejszej kultury, doświadczeń historycznych, mentalności wyrozumiałość oraz wrażliwość. Nie będzie dyktowało, jakimi celami powinien się zajmować w pierwszym rzędzie i na którym realizować je poziomie. Jeśli obywatel zamierzy sobie, że chce, aby jego kraj zaczął uczestniczyć w wyścigu na Marsa – państwo nie będzie próbowało złamać jego przekonań. Jeśli zadecyduje, że chce wyjść poza wspólnotę narodową, nie zatrzyma go. Poskromi natomiast każdego, kto będzie próbował zagrozić bezpieczeństwu którejkolwiek ze wspólnot. Zupełnie tak, jak w rodzinie, której „głowa” dba o bezpieczeństwo poszczególnych osób, zaś swemu potomstwu pozwala decydować o swoim losie, gdy osiągnie ono odpowiedni stopień rozwoju poznawczego.

Patriotyzm autoryzowany

Wojciech Sadurski, znany w Europie i Polsce profesor prawa, pracownik Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, napisał w 2006 r. w swym artykule „Patriotyzm liberała” następującą rzecz: „Gdy niedawno Parlament Europejski skrytykował narastanie w Polsce ksenofobii, antysemityzmu i homofobii, natychmiast odezwały się u nas głosy oskarżające o brak patriotyzmu tych polskich europarlamentarzystów, którzy głosowali za tą rezolucją. Mówiono o kalaniu własnego gniazda, o nielojalności, o karygodnym skarżeniu się na własny naród… Zamiast refleksji nad zjawiskiem napiętnowanym przez PE podniosły się głosy oburzenia autoryzowanych patriotów. Ale nie na tym polega patriotyzm – zwłaszcza w czasach dla Polski dobrych – że unika się krytyki własnego rządu, także poza granicami Polski. Wprost przeciwnie – różne grupy zawodowe, religijne i inne mogą szukać sojuszników na szczeblu europejskim (…)”.

A dlaczego nie na tym polega patriotyzm? Dlaczego „autoryzować” wyższość krytyki na szczeblu europejskim nad krytyką krajową? Kto zabrania dorosłym „dzieciom” krytykować postępki wybranego w elekcji „ojca”? Jakiż to liberał zabiera do swego warsztatu inżyniera społecznego patriotyzm i chce go kroić, a następnie reglamentować?

Faktyczna wolność polega na tym, że liberał nie zabroni „zadomowionym” na płaszczyźnie „ponadnarodowej” krytyki rządu narodowego, a czującym dumę przede wszystkim ze swej „małej” Ojczyzny w Polsce, krytyki naruszających jej dobre imię instytucji. Liberał zostawi patriotyzm i ludzi w spokoju, bo liberał wie, że zaczyna się od wyższości jednej idei nad drugą, a kończy na wyższości jednej klasy nad drugą. Rzetelny liberał nie zasugeruje, że patriotyzm na poziomie Ojczyzny jest nienowoczesny lub zbędny.

Liberałem był John Adams, drugi prezydent Stanów Zjednoczonych. Liberałem – z mojego punktu widzenia – niestety areligijnym, lecz niezwykle uczciwym intelektualnie. Adams powiedział: „Powinności względem naszego kraju znikną dopiero wraz z końcem naszego życia”.

Inny liberał, tym razem z „Gazety Wyborczej”, niejaki Wroński, pisząc o pasażerach Tu-154M, stwierdził rzecz zgoła odwrotną: „Bardziej mi drogie jest życie tych ludzi niźli służba narodowej idei”.

Pierwszy z nich był „ojcem założycielem” nowoczesnego narodu – oczywiście za zgodą samego narodu i państwa – dziś wzoru nowoczesności, a drugi z nich jest twórcą… swojego felietonu i liberałem.

Nic w zamian za Polskę

Adams zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz. Patriotyzm nie tylko zapewnia opiekę, ale także wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Państwo, jak każdy „rodzic”, jako punkt odniesienia dla uczuć miłości i przywiązania – czyli patriotyzmu, dopomina się lojalności i służby od „dzieci”.

„Służba” – takie słowo może być obce liberałom spod znaku „Gazety Wyborczej”, ale nie podróżującemu po świecie profesorowi Sadurskiemu. Słowa „duty” i „service” w Stanach Zjednoczonych odmienia się we wszystkich kontekstach z założeniem – służymy najpierw naszej ojczyźnie, a później „ponadnarodowym” organizacjom.

Konkludując, patriotyzm jest niezwykle ważnym regulatorem życia społecznego. Nie można go zlikwidować, można co najwyżej wykrzywić jego znaczenie, nadać mu inne wektory. Jeśli chciałoby się je usunąć, trzeba byłoby dać coś w zamian. W Związku Sowieckim za zdradę swych rodziców wręczano ordery i przyznawano posady, ale obyczaj ten wcale nie uchronił „federacji” przed rozpadem na kilkanaście narodowych republik.

Polska jest nam potrzebna jako poprawnie funkcjonujący odbiornik patriotyzmu. Jest nam droga, jest nam niewdzięczna, ma wady, które znacząco wyolbrzymiamy. Lecz nie wzięlibyśmy i nie dalibyśmy żadnych pieniędzy za innych „rodziców”, nawet rodziców z reklamy margaryny oraz ze znajomościami w Zarządzie Dróg Powiatowych. Chcemy być Polakami, bo Polska jako wspólnota istnieje od ponad tysiąca lat. Daje nam poczucie wartości, poczucie bezpieczeństwa oraz chęci podtrzymywania jej egzystencji.

Profesor Sadurski ma prawo poszukiwać innej wspólnoty i ma prawo nie zostać za to wyśmiany. Jeśli wskazana przezeń wspólnota okaże się trwalsza i atrakcyjniejsza niż moja Polska, może będę musiał przyznać mu rację. Tak interpretuje się postęp.

Lecz póki Unia Europejska istnieje 58 razy krócej od Polski i póki od Grecji po Portugalię oprotestowują ją coraz większe rzesze ludzi, mam prawo zakładać, że nie przetrwa nawet połowy tego okresu.

Paweł Zyzak, Nasz Dziennik 22.01.2011

Autor jest historykiem, doktorantem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendystą Institute of World Politics w Waszyngtonie; opublikował książkę, która zyskała duży rozgłos: „Lech Wałęsa – biografia polityczna legendarnego przywódcy ‚Solidarności’ do 1988 roku”.

Komentarze 42 do “Po co nam Polska?”

 1. Toronto said

  Pawel Zyzak (historyk, doktorant etc etc) wprowadza Polakow w blad swoimi POLPRAWDAMI.

  „Bitch” (suka) Katarzyna II miala niemieckie pochodzenie, podobnie jak jej niemiecki kuzyn Fryderyk II Hohenzollern (z obcietym fajfusem); „histeryk” P.Zyzak pominal cesarza Austrii Franciszka Jozefa II (Augsburga skoligowaconego rodowo z Fryderykiem II Hohenzollernem) i „obronce” katolicyzmu w Europie.
  Wniosek:
  W planowanym Rozbiorze Polski w 1772r brala wiec udzial sama rodzina, ale to jeszcze nie jest pelny obraz, poniewaz pomagalo im w tym ZYDOSTWO.

  Przejdzmy teraz do dwoch kolejnych „bohaterow” odpowiedzialnych za IV ROZBIOR POLSKI w 1939r:
  A.Hitler to AUSTRIACKI ZYD (tatus A.Hitlera byl wytrzepany przez zyda – wlasciciela hotelu, u ktorego pracowala babka A.H.), a Jozef Dawid Papisniedow „Stalin” to GRUZINSKI ZYD, wytrzepany przez zydowskigo kupca D.Papisniedowa, u ktorego pracowala matka „Stalina”, ktora nastepnie opuscil jej wlasny maz dowiedziawszy sie, ze „zydowski bekart” nie jest jego.
  Podobnie jak w pierwszym przypadku dotyczacym Rozbiorow Polski w latach 1972-1795, w IV Rozbiorze Polski rowniez udzial wzielo ZYDOSTWO, ale juz na wieksza skale.

  Zanim zakonczyla sie II wojna swiatowa to wladze w Polsce objal PKWN zlozony prawie z samych zydow w lipcu 1944r i w ten sposob zydostwo kontrolowalo Polske i zycie Polakow az do 1989r.
  Po rozmowach okraglostolowych pomiedzy zydami z PZPR i zydami z Solidarnosci na jesieni 1989r, wladze w Polsce przejeli „zydzi-opozycjonisci” (glownie z KOR_ – opozycyjni do zydow-komunistow, ale dzialajacy w identyczny i destrukcyjny sposob, wbrew polskim interesom narodowym jak ich zydowscy pobratymcy z PZPR – vide rujnowanie i wyprzedaz za bezcen polskiego majatku narodowego dokonywana z PREMEDYTACJA, w celu zniszczenia sily ekonomicznej Panstwa polskiego, bez ktorej Panstwo i Narod polski nie beda w stanie sie podniesc !!!

  Zydowskie frakcje od lewej do prawej strony sceny politycznej (SLD, PO i PiS), ktore sprawowaly wladze w Polsce przez ostatnie 20 lat, wspolnie glosowaly za Unia Europejska i wspolnie WYNISZCZAJA POLSKE I NAROD POLSKI.

  Wyniszczanie Polski i Narodu polskiego jest korzystne dla ZYDOSTWA, ktore upatrzylo w Polsce „ziemie obiecana” dla siebie oraz jest korzystne dla ZEWNETRZNYCH WROGOW POLSKI, glownie Niemiec i ZSRR”bis” (dawniej Rosja, zarzadzana przez byle spec sluzby ZSRR, jak KGB i GRU) – obydwa panstwa prowadza POLITYKE IMPERIALISTYCZNA wobec sasiadow i cywilizacyjnie sa obce i wrogie Polsce (cywilizacji lacinskiej), podobnie jak „cywilizacja zydowska” („cywilizacja” robactwa).

  Na zakonczenie dodam, ze Nasz Dziennik, TV Trwam i „radio” Rydzyk z Torunia wspieraja ZYDOSTWO z PiS i Kalksteinow (Kaczynskich), i piora Polakom mozgi swoja propaganda, a po drugiej stronie barykady znajduje sie zydostwo z PO, ktore rowniez pierze Polakom mozgi na swoj sposob.
  Zydostwo z SLD (dawne PZPR) nabiera Polakow na powrot do komunizmu (zydowski wynalazek syna rabina K.Marksa zaprowadzany sila poprzez zbrodnie popelniane przez zydow, takich jak: Lenin, Trocki, Rufus etc) na GOJACH i finansowanych przez zydowskich bankierow, takich jak: Rothschild, Schiff, Morgan, Kuhn & Loeb, Rockefeller, Harriman etc.

  Wniosek dla Polakow:
  W Polsce tez sa potrzebne zaklamane zydowskie media, ale nie po to, zeby wierzyc w to co jest w nich napisane, ale zeby sprawdzic ile jest w nich zawartego klamstwa i kto to robi.
  W ten sposob latwiej rozpoznac wroga i go zwalczyc.

  Toronto, Kanada.

 2. Toronto said

  Judaiczycy z Wirtualnej judeo-Polonii
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=502&p=5105#p5105

 3. UD said

  Ilosc wpisow pod tym powaznym artykulem pokazuje na ile ojczyzna czy patriotyam obchodzi dzisiejsze polacfo.

 4. kosak0 said

  „nasza” Polska juz dosyc dlugo jest nie-polska i jak na razie widokow na zmiane tego niestety nie widac;jestesmy jak i wiekszosc innych narodow po prostu naiwni i wierzymy we wszystko co nam podsunal „niezawisle” mendia;niech Bog ma nas w swej opiece;panie Marucha co z ta cenzura???

 5. PL said

  Re 1:
  Toronto uczepił się wszystkim dobrze znanych spraw, ale nieistotnych dla wymowy artykułu, którym jest potrzeba istnienia ojczyzny, a nie analiza wpływów żydostwa.

  Pisać w ten sposób, jak pisze Toronto, to można sobie na Internecie, a i to do czasu.
  Podpadniętemu Zyzakowi tylko jeszcze brakuje jakiegoś wyroku sądowego za antysemityzm.

 6. Gmad said

  Zyzak napisał:
  „Liberałem był John Adams, drugi prezydent Stanów Zjednoczonych. Liberałem – z mojego punktu widzenia – niestety areligijnym, lecz niezwykle uczciwym intelektualnie. Adams powiedział: „Powinności względem naszego kraju znikną dopiero wraz z końcem naszego życia”.

  Inny liberał, tym razem z „Gazety Wyborczej”, niejaki Wroński, pisząc o pasażerach Tu-154M, stwierdził rzecz zgoła odwrotną: „Bardziej mi drogie jest życie tych ludzi niźli służba narodowej idei”.

  Pierwszy z nich był „ojcem założycielem” nowoczesnego narodu – oczywiście za zgodą samego narodu i państwa – dziś wzoru nowoczesności, a drugi z nich jest twórcą… swojego felietonu i liberałem.
  (…)Adams zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz. Patriotyzm nie tylko zapewnia opiekę, ale także wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Państwo, jak każdy „rodzic”, jako punkt odniesienia dla uczuć miłości i przywiązania – czyli patriotyzmu, dopomina się lojalności i służby od „dzieci”.
  „Służba” – takie słowo może być obce liberałom spod znaku „Gazety Wyborczej”…”
  Niestety Zyzak, jako człowiek inteligentny, powinien odróżniać liberalizm klasyczny od komunizmu. Tymczasem nie odróżnia i liberałami nazywa funkcjonariuszy „Gazety Wyborczej” z Pawłem Wrońskim na czele, czyli środowisko, które ani nie jest za wolnym rynkiem (tylko za socjalizmem i w kwestiach gospodarczych ma poglądy zbliżone lub takie same, co większość gości gajówki), ani za wolnością osobistą („GW” wręcz inicjuje ustawy np. upaństwawiające dzieci, czy uderzające w wolność słowa i badań naukowych). Postawa „GW” to skrajne zaprzeczenie liberalizmu, a mimo to, wszyscy nazywają funkcjonariuszy „GW” liberałami. W Polsce powstał wokół słowa „liberalizm” taki kociokwik pojęciowy, że już się chyba tego nie da odkręcić.

 7. Realista said

  Panie Marucho,

  Dlaczego wiele razy pan bronil Kulinskiego i jego sitwy?

  Od bardzo dawna w ogóle nie wypowiadałem się na tematy Wirtualnej Polonii i jej właściciela. – admin

 8. Gmad said

  A więc podsumowując: choć Zyzak widzi ogromną różnicę dzielącą Johna Adamsa (rzeczywisty liberał) od Pawła Wrońskiego (komuch), to i tak obu nazywa liberałami, wrzucając do jednego worka.

  Liberalizm niejedno ma oblicze… 😉
  Na miejscu tych, którzy uważają, iż reprezentują prawdziwy, szlachetny, katolicki liberalizm – używał bym innego określenia.
  Poza tym to również nie należy do zasadniczych tez artykułu.
  – admin

 9. Gmad said

  @Toronto(1)
  „A.Hitler to AUSTRIACKI ZYD (tatus A.Hitlera byl wytrzepany przez zyda – wlasciciela hotelu, u ktorego pracowala babka A.H.), a Jozef Dawid Papisniedow „Stalin” to GRUZINSKI ZYD, wytrzepany przez zydowskigo kupca D.Papisniedowa, u ktorego pracowala matka „Stalina”, ktora nastepnie opuscil jej wlasny maz dowiedziawszy sie, ze „zydowski bekart” nie jest jego.”

  Czy potrafi Pan jakoś udokumentować te rewelacje? Też wielokrotnie spotykałem się z twierdzeniami, że oba te typy spod ciemnej gwiazdy, były „ukorzenione”, zwłaszcza Stalin, ale nigdy nie widziałem dowodów. Czy może Pan wrzucić jakieś linki, lub podać tytuły książek/artykułów na ten temat?

  http://www.jewwatch.com/jew-leaders-stalin.html
  http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/world-war-2/7961211/Hitler-had-Jewish-and-African-roots-DNA-tests-show.html
  Admin

 10. Gmad said

  Zyzak napisał:
  „Profesor Sadurski ma prawo poszukiwać innej wspólnoty i ma prawo nie zostać za to wyśmiany.”

  Zgoda, ale pod warunkiem, że nie będzie w merdiach robił za polskiego inteligenta. Skoro ktoś nie czuje się Polakiem, nie powinien być dopuszczany do kształtowania opinii Polaków, bo jest po prostu obcy i reprezentuje obce interesy.

  „Jeśli wskazana przezeń wspólnota okaże się trwalsza i atrakcyjniejsza niż moja Polska, może będę musiał przyznać mu rację. Tak interpretuje się postęp.”

  Idiotyczne stwierdzenie Zyzaka. Uzasadnienie przywiązania do ojczyzny (vel wyboru ojczyzny), od długości trwania danych państw.

  „Lecz póki Unia Europejska istnieje 58 razy krócej od Polski i póki od Grecji po Portugalię oprotestowują ją coraz większe rzesze ludzi, mam prawo zakładać, że nie przetrwa nawet połowy tego okresu.”

  Eurokołchoz zdechnie w tej, albo na początku następnej dekady. Po prostu zbankrutuje. Pytanie, czy nie będzie się rozpadał tak, jak Jugosławia? I czy nie zawali się nam Polakom na głowy razem z niemieckim rewizjonizmem?

 11. Tomek Kolejarz said

  Ad 5

  Gorąco popieram słuszną krytykę!

  Panie z Toronto!

  Paweł Zyzak jest dobrze wykształconym i naprawdę jak na współczesne realia rzetelnym historykiem. Zarzut wprowadzania przez niego ludzi w błąd jest zupełnie chybiony i wzięty zdaje się z sufitu. Sądząc po pańskiej wypowiedzi, to panu mogę zarzucić nieznajomość podstawowych faktów z historii Polski i wprowadzanie ludzi w błąd. Pierwszy rozbiór Polski rzeczywiście miał miejsce w 1772r. Rzeczywiście W Rosji panowała Katarzyna II, w Prusach Fryderyk II, a w Austrii cesarzowa Maria Teresa. Franciszek Józef I panował w latach 1848-1916. A tak w ogóle to skąd pomysł, że był krewnym Fryderyka II i Katarzyny II?

  Najpierw radzę rzetelnie przytaczać fakty, zanim oskarży pan Bogu ducha winnego człowieka. Nota bene nie wiem skąd pomysł żydowskiego pochodzenia Stalina? Bardziej prawdopodobna jest wcale nie pozbawiona podstaw teoria, że raczej był on nieślubnym dzieckiem Polaka – hrabiego Przewalskiego (tak właśnie tego od koni), który przebywał w Gruzji w okresie kiedy piekłoszczyk Stalin musiał być poczęty. zwracam także uwagę na fakt, że twarze obu tj domniemanego ojca i nieślubnego syna są dość podobne. Póki co jest to tylko teoria, bo nie mamy możliwości rzetelnej weryfikacji.

  Żydzi mają manię i obłęd mnożenia ofiar osttecznego rozwiązania. Kolega z Toronto popadł w rodzaj podobnego obłędu – nie ważne jak się to ma do faktów, ale wszyscy źli tego świata to Żydzi. Do tego jeszcze kompromitująca wręcz nieznajomość historii Polski. Nic dziwnego, że nasi wrogowie nas wyśmiewają

 12. Gmad said

  @8 Admin
  Po prostu faktem jest, że taka np. Partia Demokratyczna (dawna Unia Wolności) propaguje poglądy skrajnie odmienne, niż UPR, więc jak można PD nazywać liberalną? A tak się powszechnie pisze w merdiach. To jest celowa dezinformacja.

 13. Marucha said

  Re 11:
  Akurat ze Stalinem to Toronto raczej trafił:
  http://www.jewwatch.com/jew-leaders-stalin.html

  Ale tak w ogóle to ten Pan charakteryzuje się następującymi wyróżnikami:
  – oblewanie gnojem każdego, kto się z nim bodaj na 5% nie zgadza, albo ma jakieś wątpliwości
  – agresywnym tonem dyskusji i czepianiem się nieistotnych szczegółów
  – licznymi insynuacjami pod adresem różnych osób, nie wiadomo na czym opartych.
  Nie mówię, że wszystko, co pisze p. Toronto jest nieprawdą. Owszem, podaje wiele prawdy, ale jest to wymieszane z ewidentnymi konfabulacjami.

 14. — Byc moze Polska nie musiala przeszkadzac Rosji , Prusom i Austrii , 250 lat temu , silnym i madrym sasiadem bedac . I nie musi a moze przeszkadzac swym istnieniem w obecnych czasach , najblizszym sasiadom . Tak niestety sie dzieje . Nie kochaja nas wokol bo swoim postepowaniem , polityka wzgledem sasiadow , zaslugujemy na to . Na wsi , w ktorej przezylem wiele lat , nic nie bylo wazniejsze , niz poprawne stosunki z sasiadami . Ze sytuacje polityczna Polski wrog wewnetrzny nam fundowal , nasza wina ze go przygarnelismy . Funkcje i wladze mu dalismy , ktorej dzisiaj , mimo ze nam szkodzi , odebrac nie jestesmy w stanie .

 15. Gmad said

 16. Megaprzekręt. said

  Autor tego tekstu przedstawia to o czym nasi Rodacy w kraju nie wiedza, nie chca wiedziec i slyszec. Musi byc tak zle, aby Narod zrozumial i wyszedl sam na ulice. Wtedy zainteresuja sie nami specjalni „w o d z o w i e” z berecikiem i obcieta antenka i nam pomoga, a jakze, dalej rozbierac Polske. Mysle, ze Polacy tym razem nie nabiora sie na Bolkow i jemu podobnym.
  Wiosna bedzie ciezka tego roku – dla tusksow.

  2011-01-22
  Zygmunt Wrzodak
  http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=33&pid=3015

 17. Toronto said

  Ad 5 – PL i Ad 13 – Marucha

  Ja wychodze z zalozenia, ze jest tylko prawda i klamstwo, pomiedzy ktorymi jest gleboka przepasc i nie moze byc kompromisow.
  Bo jesli zaczniemy tolerowac klamstwa lub polprawdy albo „mniejsze zlo”, wowczas bedziemy brnac w coraz wieksze zlo i klamstwo, oszukujac samych siebie i innych, a zlo pozostanie i bedzie sie powiekszac – vide dzialalnosc zyda T.Rydzyka, ktory wspieral „mniejsze zlo”: Walese, Krzaklewskiego i Kaczynskiego…. i co z tego wyniklo dla Polski i Polakow ???
  Czy obydwaj widzicie co sie stalo z katolicyzmem, gdy Watykan zaakceptowal zlo ???

  O zdradzie katolicyzmu przez Watykan pisalem co najmniej 15 lat temu i pisze do dzis, pomimo, ze nikomu to sie nie podobalo, poniewaz Polacy byli zaslepieni „kultem” Wojtyly.
  O zagrozeniach dla Polski pisalem na poczatku lat 1990-tych na internecie, zanim H.Pajak napisal swoja ksiazke pt. „Piaty rozbior Polski 1990-2000”.
  Jakies 8 lat temu pisalem na roznych grupach dyskusyjnych, zeby Polacy strugali „debowe kropidla” i robili „rozance” (z lancucha) na przepedzenie diablow z Polski – Rydzyk i jego zwolennicy modlili sie o NAWROCENIE DIABLA.
  Ponad 3 lata temu pisalem o oddolnym budowaniu struktur narodowych we wlasnym srodowisku na obszarze calej Polski z powodu podstepnej polityki PiS wobec LPR i problemow w samym LPR, przewidujac, ze partia bedzie politycznym trupem i powstanie pustka, za co bylem atakowany na forum przez takich jak Ty – LPR juz sie nie liczy.
  Teraz Polacy zaczynaja sie budzic, ale z reka w nocniku i o tym tez pisalem, ze tak bedzie.
  W Polsce szykuje sie rozruba, bo tak dalej byc nie moze.

  Zyzak podaje polprawdy i oglupia Polakow, tak jak wiekszosc „autorytetow” wystepujacych na antenie radia „Rydzyk” z Torunia i jemu pokrewnych mediach: Naszym Dzienniku, TV Trwam, Wirtualnej judeo-Polonii etc, a ja po prostu nie znosze klamstw, polprawd, obludy i obludnikow, poniewaz to powoduje wtorne oglupienie Polakow, ktore z kolei wykorzystuje POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO udajace patriotow i tym samym zamyka sie BLEDNE KOLO z oglupionymi Polakami, ktorzy nie sa w stanie myslec, a tym bardziej wyplatac sie z zydowskich sidel i tak sie dzieje przez ostatnie 20 lat, ze oglupieni Polacy zawsze glosuja na wrogow Polski i Narodu polskiego, wybierajac zlo i mniejsze zlo.
  (Jesli chodzi o straszenie „antysemityzmem” to H.Pajak pisal ostrzej niz Zyzak i pomimo procesow sadowych nie byli mu w stanie udowodnic klamstwa)

  Poza tym, jak jeszcze nie wiecie jakim squrwysynem jest „ksiadz” T.Rydzyk i kogo wspiera to zapytajcie o to J.Lopuszanskiego, H.Pajaka, Z.Wrzodaka lub prof.R.Kozlowskiego, ktorych ta „zydowska gnida” chciala sobie podporzadkowac i narzucic im co im wolno powiedziec podczas audycji – R.Kozlowski zostal przez Rydzyka oszukany jesli chodzi o projekt wod geotermalnych w Toruniu.

  Jesli chodzi o wspolczynnik tolerancji to wynosi on u mnie 1% i w granicach mojego wspolczynnika miesci sie np. H.Pajak, Z.Wrzodak, R.Dmowski, J.Giertych, moi bliscy znajomi etc.
  Z reguly jestem bardzo dokladny w przygotowywaniu rzetelnych informacji, bo zalezy mi na tym, zeby Polacy poznali prawde i nie padli ofiarami oszustwa, poniewaz kazda pomylka drogo kosztuje Polakow i Polske i czas tez dziala na niekorzysc.
  Poza tym, jesli nie zgadzacie sie z podawanymi przeze mnie informacjami to przedstawcie swoje kontrargumenty tak jak ja to robie, poniewaz po to jest forum, zeby sobie wszystko wyjasnic, a przy tym uswiadomic jak najwiecej Polakow, zeby nie bladzili i nie potykali sie.

  Na forum SUWERENNOSC.COM napisalem, ze gdyby obecnie w Polsce rzadzili Polacy to istnieje znakomita sposobnosc na nawiazanie bliskich stosunkow z Bialorusia i Wegrami w celu stworzenia bloku zdolnego przeciwdzialac roznym obcym naciskom z zewnatrz – propozycje budowy bloku od Baltyku do Adriatyku i Morza Czarnego promuje na roznych grupach dyskusyjnych od ponad 10 lat, podczas gdy zwolennicy ZSRR”bis” jak oblakani chca powrotu do czasow komunistycznych pod parasol Moskwy i tez byliscie jednymi z nich.
  Polska musi isc swoja wlasna droga, poniewaz glownym problemem jest roznica w cywilizacjach, o ktorych pisal prof.F.Koneczny – laczenie wrogich cywilizacji (bizantyjskiej – Niemcy, turanskiej – Rosja, zydowskiej i europejskiej) z cywilizacja lacinska do jakiej nalezy Polska oznacza destrukcje cywilizacji lacinskiej i mamy tego namacalny przyklad w dzisiejszej Polsce, a poza tym najlepszym dowodem jest sytuacja panujaca w Watykanie i kosciele.
  Jesli ktos odrzuca lub ignoruje te istotne fakty poparte dowodami to automatycznie staje sie dla mnie niewiarygodnym, bo dzialajacym w kolaboracji ze zlem.
  Dlatego tak barzdzo wazne jest trzymanie sie zasad, w przeciwnym wypadku czlowieka opanuje ZLO, takie jak obecnie wystepuje w Polsce i wowczas walka ze zlem staje sie bardzo trudna.

  Zapamietajcie sobie ten krotki wywod, ktory pokrywa sie w faktami i logika.

  Toronto, Kanada

 18. Rosomak said

  Zachodnie banki wywożą z Polski miliardy

  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989. Rządził 16 m-cy, przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 21 lat zabija naród i gospodarkę Polską.

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991. Rrządził 11 m-cy i 11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

  Rząd Olszewskiego ROP od 23.12.1991. Rządził 6 m-cy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację. Został odwołany.

  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993. Rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  Rząd Pawlaka PSL od 26.10.1993. Rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów.

  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995. Rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.

  Rząd Cimoszewicza SLD 7.02.1996. Rrządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.

  Rząd Buzka AWS od 31.10.1997. Rządził 47 m-cy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.

  Rząd Milera SLD od 19.10.2001. Rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2.04.2004. Rządził 17 m-cy i 29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.

  Rzad Marcinkiewicza PIS 31.10.2005. Rządził 8 m-cy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów

  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006. Rządził 15 m-cy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  Rząd Tuska PO rządzi od 7.11.2007. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów.

  Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy.
  Jest zbrodnia. A kiedy będzie kara?
  Polacy! Pokazałem fakty. Zaufajcie! Nie dajcie się manipulować. Bo sami sobie szkodzicie. Stajecie się kolaborantami. Szkodzicie Polsce. Swoje umysły przestawcie, na polski sposób myślenia.

  Zdzisław Jankowski

  ZADŁUŻENIE POLSKI JEST 35 RAZY WIĘKSZE NIŻ ZA GIERKA
  ZACHODNIE BANKI WYWOŻĄ Z POLSKI MILIARDY

  Oni i ich poprzednicy budowali Polskę po 1918 i 1945 roku.
  1956-1970 rok nadwyżka +3.5mld $ Władysław Gomułka PZPR
  1970-1980 rok zadłużenie 20.7 mld $ Edward Gierek PZPR

  Oni zadłużyli Polskę, która zapłaciła wysoką cenę wejściem do UE
  1989 rok zadłużenie 35.0 mld $ Gen. Woj. Jaruzelski WRON
  1995 rok zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
  2000 rok zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Bużek AWS
  2003 rok zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
  2005 rok zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
  2006 rok zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS-
  2007 rok zadłużenie na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
  2008 rok zadłużenie około 500.0 mld $ Donald Tusk, PO (kiedyś Unia Wolności).

  Źródło Tygodnik „Nasza Polska” nr 1/668 z 6.01.2009

  Mówił o większym zadłużeniu 750 mld poseł Jacek Kurski w programie Polsatu u Lisa. Oni bronią interesów 2% oligarchów. Naród ich nie interesuje. Knują plany własne – nie polskie…
  Zapytajmy siebie samych? Jak to się stało? W ciągu 21 lat, zdrajcy, okupanci i wrogowie zdołali doprowadzić Polskę do śmiertelnej zapaści substancji materialnej Narodu.

  Wyróżniki tej zapaści:
  – Ponad 20 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
  – Sześć milionów żyje w ubóstwie.
  – Osiem milionów żyje w nędzy.
  – Ponad 2 miliony jest bezrobotnych i pól miliona bezdomnych.

  Taki los zgotowano Narodowi Polskiemu.

  (…)
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/01/19/zachodnie-banki-wywoza-z-polski-milijardy/

 19. PL said

  Ja wychodze z zalozenia, ze jest tylko prawda i klamstwo, pomiedzy ktorymi jest gleboka przepasc i nie moze byc kompromisow.
  Bo jesli zaczniemy tolerowac klamstwa lub polprawdy albo „mniejsze zlo”, wowczas bedziemy brnac w coraz wieksze zlo i klamstwo, oszukujac samych siebie i innych, a zlo pozostanie i bedzie sie powiekszac – vide dzialalnosc zyda T.Rydzyka, ktory wspieral „mniejsze zlo”: Walese, Krzaklewskiego i Kaczynskiego…. i co z tego wyniklo dla Polski i Polakow ???

  Dla Pan Toronto kłamstwem i półprawdą jest WSZYSTKO, gdzie autor nie poruszył tematów, jakie Toronto akurat uznał za niezbędne. Toronto jest bardzo odważny na Internecie i nie rozumie, albo udaje że nie rozumie, że publikacje drukowane rządzą się innymi prawami.
  Toronto chciałby, żeby Zyzak używał agresywnego języka, jakim pisze sam Toronto – ale czy Toronto gotów jest zapewnić Zyzakowi utrzymanie, gdy ten straci pracę? Albo czy jest gotów opłacić jego pogrzeb, gdy ten zostanie znaleziony na parkingu w samochodzie?
  Internetowych bohaterów mamy od cholery i trochę.
  Prowokatorów i zwykłych skurwieli – też na wystarczy.

  Zyzak podaje polprawdy i oglupia Polakow, tak jak wiekszosc „autorytetow” wystepujacych na antenie radia „Rydzyk” z Torunia i jemu pokrewnych mediach: Naszym Dzienniku, TV Trwam, Wirtualnej judeo-Polonii etc

  A propos półprawd i kłamstw, to Toronto plasuje się na jednym z czołowych miejsc. Jego „rewelacje” o żydowskim pochodzeniu Miedwiediewa można o kant d**y potłuc.
  A jaki ma dowód na żydowskość o. Rydzyka? Żaden.
  Teraz oczekuję na jakikolwiek dowód, iż Toronto NIE JEST Żydem. Posługuje się bowiem typowo żydowską taktyką: przypisywanie żydowskiego pochodzenia innym.

 20. Toronto said

  Ad 11
  Koligacje Hohenzollernow z Habsburgami:
  http://www.encyclopedia.com/doc/1G2-3404900517.html
  http://en.wikipedia.org/wiki/Kings_of_Germany_family_tree

  Jozef Dawid Papisniedow nie byl synem N.Przewalskiego, poniewaz nie ma informacji n/t jego wizyty w Gori i spotykania sie z D.Papisniedowem.
  Pewne informacje to:
  1. Zyd Papisniedow zatrudnial regularnie Ekaterine Geladze.
  2. Wspomagal ja finansowo i finasowal nauke Jozka, poniewaz jej maz ja opuscil, gdy sie dowiedzial o bekarcie.
  3. D.Papisniedow odwiedzal Jozka na Kremlu i sie nie bal, podczas gdy w kraju panowal czerwony terror.
  4. Joziek zapytany o zydowskie pochodzenie nigdy nie odpowiadal na pytanie.
  5. W zyciu prywatnym Joziek mial zamilowanie do zydowek.
  6. Zyd Joziek na zdjeciu:
  http://www.jewwatch.com/jew-leaders-stalin.html

  Informacja n/t jak rozpoznac zyda:
  http://solowiecki.boom.ru/

  Lepiej sam zacznij sie uczyc, poniewaz masz zaleglosci.

 21. Zenek said

  Tusk ze swoją bandą perfidnie zatapiają Polskę m.in. przez astronomiczne zadłużenie kraju. Tylko kto te długi będzie spłacał? Chyba,że załatwią to przez rozbiór Polski jak Stanisław Poniatowski.

 22. Toronto said

  Ad 19
  H.Pajak podaje prawde i nikt mu za to glowy nie urwal – przeczytalem kilka jego ksiazek w przeszlosci i nie znalazlem klamstw jakich dopuscil sie historyk z doktoratem P.Zyzak w jednym tylko artykule; w podobnym stylu co Zyzak pisze L.Zebrowski, tez historyk z doktoratem.
  Od takich „histerykow”, jak Zyzak i Zebrowski az sie mdlo robi.

  O zydowskim pochodzeniu Miedwiediewa (rzeczywiste: Serafim) pisze jak byk na stronach internetowych w j.angielskim.
  O zydowskim pochodzeniu Rydzyka, Kaczynskich i innych pisal byly posel Z.Nowak na swojej stronie.

  Wez sie „PL” za odrabianie pracy domowej i nie przynudzaj.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Henryk Pająk jest niezależny ekonomicznie i sam płaci za drukowanie swoich książek. To go odróżnia od Zyzaka i Żebrowskiego. A czy mu nic się nie stało, to spytaj go Pan osobiście, a może by coś opowiedział…

  Trochę zastanawiają te ataki Toronto na nielicznych polskich publicystów, którzy mają odwagę pisać pod prąd i którzy już wyrobili sobie nazwiska.
  Każdy niech się zastanowi, jaka jest ich przyczyna.

 24. Ches said

  bardzo dobry kolejny artykul ze strony toronto,, i wara innym ktorzy sie nie zgadzaja z nimi,, musza sie poraz kolejny narodzic zeby to wszystko pojac,,
  zwrocic honor dla toronto panowie,,i na szczescie wielu innym podobnym ktorym dane jest pisanie prawdy taka jaka jest,,poparta wieloletnia wiedza,, a przedewszystkim czysta wiara w Boga,, bo tylko ta droga byla/jest i bedzie wykladnia do wielkich czynow,, i t p,,
  (toronto ignoruj w przyszlosci wszelkie wywody podobnych,,, szkoda czasu,,i pradu,))

  Gówno, a nie zwrócić honor. Obaj nie mówicie nic nowego, powtarzacie w kółko to samo, a waszym celem jest atakowanie wszystkiego co się rusza. – admin

  panowie/panie – dosyc gadanini,,, jak najwiecej „zaszczepiac” wiedze tym w kraju i poza,
  zeby kierowali sie czystymi ruchami/zagadnieniami,, jakie to sa ?

  nie kupuj u zyda (markety,wielkie sklepy itd)
  nie pracuj dla zyda(firmy ze znakami masonskimi,zydoskimi,trojkatami, bez krzyzy nad dzwiach
  nie chodz do kosciolow gdzie kaza sie modlic za zydow, – wyjdz natychmiast
  nie ogladaj zaklamanych wiadomosci z mediow zydowskich – wszelkie Polskie news w tv
  nie kupuj obrazkow podobizn zydowskich,, niby dla szczescia w pieniedzy – klamstwo

  i dalej nich nastepni prawdziwi polacy dopisuja/dopisza i dac to trzeba wszystkim
  ktorzy na to zasluguja,, i dalej ,, i dalej,,,

  pozatym dobierac grupy,, coraz wieksze ,, a na czele tych grup moga byc tylko
  sprawdzeni i zaufani,, w swoich srodowiskach,, bez zbytniego „afiszu”
  spokojnie ale konsekwetnie,,

  wiemy to dobrze,,ze tylko czesc ludzi bedzie mogla przejsc przez nastepne etapy globalne
  w Polsce i poza krajem,,, reszta zostanie w letargu,,, i tez dobrze,,, bo przeszkadzala
  by w rozwoju czystych i nie zaklamanych dzialan ,, zlo trzeba nazywac zlem,,
  nie utozsamiac sie z nim,, tylko zwlaczac i w rezultacie likwidowac,, co jest zlem ???
  zydostwo

  pozdr.czystych Polakow w kraju i poza krajem. Ches

 25. Toronto said

  Ad 9 – Gmad

  Hitler’s family tree (Genealogia A.Hitlera)

  D.Bronder – „Before Hitler came” (Zanim nadszedl Hitler)
  Niemiecki historyk zydowskiego pochodzenia napisal ksiazke, w ktorej udokumentowal zydowskie pochodzenie nie tylko A.Hitlera, ale calej jego swity.
  Ksiazka ukazala sie w Niemczech w 1964r, ale natychmiast zostala wycofana z ksiegarn i zakazana.
  Historyk austriacki H.Kardel wydal ksiazke w Szwajcarii w 1974r pt. „A.Hitler founder of Israel” (A.Hitler budowniczym Izraela), oparta na ksiazce D.Brondera – vide strona:

  Click to access founder_of_Israel.pdf

  Pamietam ile musialem tlumaczyc Polakom na poczatku lat 1990-tych, ze Hitler i spolka to zydostwo, ze zydostwo finansowalo Hitlera etc etc i oczywiscie wsrod gamoni byli historycy, ktorzy probowali podwazyc podawane przeze mnie informacje.

  Potwierdzeniem tych informacji byla ksiazka napisana przez oficera francusiego wywiadu P.deVillemarest pt. „In the shadows of Wall Street”
  (W cieniu ulicy Wall ), a pozniej znalazlem jeszcze artykul historyka E.Black’a z 1984r, ktory udokumentowal kolaboracje ZYDOW syjonistow z Nazistami w latach 1933-1941.

  Oczywiscie o tym sie w Polsce nie pisze, poniewaz natychmiast byloby to uznane za „antysemityzm”, pomimo, ze takie sa fakty.

  Ciekawe strony:
  http://www.policestateplanning.com/who_protected_bormann_gestapo_muller.htm
  http://www.powerbase.info/index.php/Council_on_Foreign_Relations
  http://www.aquilion.com/PdV_V2.htm

  Toronto, Kanada

 26. Toronto said

  Ad 24 – Ches
  Hi there !
  Lots of fuck-ups here and there’s no end to it.
  Check Ed’s website from time to time.
  I’ll be in touch.
  Regards

 27. 166 bojkot TVN said

  Tu nieznana mi wypowiedź Jacka Kuronia http://www.webofstories.com/play/17540
  Nie wiem gdzie można znaleźć dalszy ciąg – w jednym zestawie Smolarowie, Janek Gross, Macierewicz, Michnik, „ci odlecieli, ci zostali” …i mamy co mamy

  O KOR http://www.polonia-monachium.info/html/polacy_w_niemczech_144.html

  UCHWAŁA SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  z dnia 14 września 2006 r.

  w trzydziestą rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników (…)

 28. 166 bojkot TVN said

  Senat Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że działania Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR dobrze przysłużyły się Ojczyźnie.
  cd do 26

  Lista członków Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR:

  Jerzy Andrzejewski (1909-1983), Stanisław Barańczak, Konrad Bieliński, Seweryn Blumsztajn, Bogdan Borusewicz, Andrzej Celiński, Mirosław Chojecki, Ludwik Cohn (1902-1981), Jerzy Ficowski (1924-2006), Stefan Kaczorowski (1899-1988), Ks. Zbigniew Kamiński (1900-1991), Wiesław Piotr Kęcik, Jan Kielanowski (1910-1989), Leszek Kołakowski, Anka Kowalska, Jacek Kuroń (1934-2004), Edward Lipiński (1888-1986), Jan Józef Lipski (1926-1991), Jan Lityński, Antoni Macierewicz, Adam Michnik, Halina Mikołajska (1925-1989), Ewa Milewicz, Emil Morgiewicz, Piotr Naimski,[…], Wojciech Onyszkiewicz, Antoni Pajdak (1894-1988), Zbigniew Romaszewski, Józef Rybicki (1901-1986), Aniela Steinsbergowa (1896-1988), Adam Szczypiorski (1895-1979), Józef Śreniowski, Maria Wosiek, Henryk Wujec, Wacław Zawadzki (1899-1978), Ks. Jan Zieja (1897-1991), Wojciech Ziembiński (1925-2001).

  Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

  MARSZAŁEK SENATU

  Bogdan BORUSEWICZ

 29. Tomek Kolejarz said

  Ad 20

  No coż pierwszy z podanych linków niestety nie działa. Co do koligacji Hohenzollernów z Habsburgami, to są one raczej dość odległe. Podobne koligacje Habsburgowie mieli z Jagiellonami (przez małżeństwa) no i nasi Jagiellonowie mieli z Hohenzollernami też dość odległe koligacje rodzinne (babcią jednego z margrabiów była Barbara Jagiellonka). Poza tym koligacje rodzinne stanowczo nie miały nic do rzeczy w kwestii rozbiorów Polski. Jeśli w grę wchodzi władza to takie sprawy są drugorzędne vide rok 1914, kiedy to do gardeł skoczyło sobie trzech wnuków krolowej Wiktorii (car Rosji i król Wlk. Brytanii kontra cesarz Niemiec). Pierwszy i kolejne rozbiory jak zgodnie przyznaje większość historyków to totalna porażka polityki Rosji. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać raczej w wygaśnięciu właściwej dynastii Romanowów. W 1757 roku Rosja pod panowaniem cesarzowej Elżbiety przystąpiła do wojny z Prusami, które pokrótce poniosły straszną klęskę, bo inaczej być nie mogło. Jednak niespodziewana śmierć cesarzowej Elżbiety (nota bene zaciekłego wroga Prus) w 1762r. i objęcie tronu przez Piotra III (wnuk cara Piotra I właściwie nazywał się Karol Piotr Ulryk von Oldenburg) doprowadziło do tzw. cudu domu branderburskiego. Piotr III osobnik niespełna rozumu i straszny prusofil zmienił stronę na prusacką. Co prawda pokrótce zginął zamordowany to jednak stało się, bo Prusy nie przestały istnieć. Jego następczyni Katarzyna II wycofała Rosję z wojny. Odbiło się to straszną czkawką samym Rosjanom. Za panowania cesarzowej Elżbiety Polska to był w całości rosyjski protektorat. Rozbiory spowodowały jednak utratę sporej i dość cennej gospodarczo części Polski spod władzy Rosji na korzyść Prus. Co więcej Rosja pozwoliła sobie wyhodować wroga, który w 1917 roku ją zniszczył. Powodem dla którego Austria wzięła udział w I i III rozbiorze była tylko chęć niedopuszczenia do zbytniego wzmocnienia się Prus i w drugiej kolejności Rosji, gdyby te zaanektowały między sobą całą Polskę.

  Co do pochodzenia Stalina – no bardziej podobny to on jest jednak do Mikołaja Przewalskiego. Pogrzebałem w necie i znalazłem inną ciekawostkę – mianowicie brat Mikołaja służył w carskim wojsku min. w Gruzji, a obu mylono ze względu na podobieństwo, więc jednak bym uznał żydowskie pochodzenie Stalina za jedną z wielu teorii, równie prawdopodobną jak ojcostwo któregoś z braci Przewalskich.

 30. 166 bojkot TVN said

  http://www.niepoprawni.pl/blog/283/security-fool
  R.Szeremietiew „Security Fool!”
  (..)Decydujący wpływ na stan sił zbrojnych RP i początkowe zmiany miał bez wątpienia Florian Siwicki – był na urzędzie 56 miesięcy. Ogółem rządzili wojskiem „różowi” (UD, UW, PO) – 133 miesiące (55, 4% minionych lat) i spadkobiercy PRL – „czerwoni” ministrowie urzędowali przez 92 miesiące (ponad 38% ). Prawica antykomunistyczna miała kierownictwo MON przez około 15 miesięcy (6,2%).

  A więc czerwoni i różowi, często w bliskiej współpracy, kierowali sprawami polskiej obronności przez 225 miesięcy! Jeśli pytamy, kto odpowiada za obecny stan sił zbrojnych to mamy taką właśnie odpowiedź.

  PS. Bill Clinton w czasie swojej kampanii wyborczej używał hasła: gospodarka głupcze! Ktoś powiedział, że w przypadku Polski ważniejsze jest bezpieczeństwo. Rzeczywiście w ciągu minionych stuleci było to dobro, którego Polakom najbardziej brakowało. A więc trzeba ciągle powtarzać: bezpieczeństwo głupcze!

 31. Lech said

  Pochodzenie Stalina od Przewalskiego wygląda prawdopodobnie. Tak, Przewalski przebywał w tym czasie w Gori. W tą teorie wierzył Chruszczow i chyba Breżniew, osoby raczej dobrze poinformowane. Chruszczow zwierzył sie z tego Gomułce.
  Natomiast jego rzekome żydowskie pochodzenie ogranicza sie tylko do nazwiska Dżugaszwili, to naprawdę za mało, ilu w Polsce jest Dawidowiczow, a tylko co setny jest Zydem. Poza tym przeczy temu wybór seminarium duchownego jako kariery życiowej i wiele innych faktów.

 32. Toronto said

  Ad 29 – Tomek
  1. Lubie kiedy myslisz.
  2. Jesli strona sie nie otworzyla to jest zablokowana na Twoim serwerze, poniewaz ja nie mialem klopotow – vide informacja ze strony:

  HOHENZOLLERN DYNASTY. The ruling house of Brandenburg-Prussia, the House of Hohenzollern is most famous for providing rulers of the kingdom of Prussia and later of the German empire. The ancestral home of the House of Hohenzollern is in Swabia near the sources of the Danube and Neckar Rivers, about eighty miles south of today’s Stuttgart. The Hohenzollerns began their climb to dynastic fame in 1417 when Holy Roman emperor Sigismund of Luxembourg awarded the Mark of Brandenburg in what was then the far northeast to Frederick of Hohenzollern as a reward for loyal service. Although Frederick found his new land to be poor, unproductive, and exposed to danger, he decided to stay. This land, in which Berlin later rose, was the foundation of the Hohenzollern dynasty.

  The second major property to come into Hohenzollern possession was the province of East Prussia. In the early thirteenth century a Polish prince invited the Teutonic Knights, an order that emerged during the Third Crusade (1189–1192), to subdue and convert the pagan Balts in the area that would become East Prussia. The Teutonic Knights did so and settled there. In 1511 the Knights chose as their grand master a Hohenzollern, and, when the Protestant Reformation swept through northern Germany, this Hohenzollern prince dissolved the order and became simply duke of Prussia, a vassal of the king of Poland.

  The third major property that enhanced the family’s power and made it a force in western Germany was the acquisition of Cleves and Mark on the Rhine, which the Hohenzollerns gained on a dynastic claim in 1609. In 1618 all three of these areas—Brandenburg, Prussia, and Cleves and Mark—came under the rule of a single Hohenzollern, John Sigismund (ruled 1608–1619), the grandfather of Frederick William, the Great Elector (ruled 1640–1688), who is credited with laying the foundations of the modern Prussian state.

  See also Brandenburg ; Frederick I (Prussia) ; Frederick II (Prussia) ; Frederick William (Brandenburg) ; Frederick William I (Prussia) ; Frederick William II (Prussia) ; Prussia ; Teutonic Knights ; Utrecht, Peace of (1713) .

  BIBLIOGRAPHY
  Carsten, F. L. The Origins of Prussia. Oxford, 1954.

  3. Zeby zrozumiec „burdel” w Europie to musisz wziac pod uwage koligacje Romanowow z dworem angielskim, Traktat Lowenwolde z 1732r (kilkakrotnie odnawiany w pozniejszym okresie) oraz wrogosc Anglii do Francji spowodowana kolonializmem w wyscigu do hegemonii w Europie i swiecie.

  Toronto, Kanada
  p.s.
  Ze zdjecia widac, ze „Stalin” to zyd, podobny do tych na filmie.
  W 1940r niemiecka propaganda pokazala film pt. „The Eternal Jew” (Wieczny Zyd) – vide strona:
  http://video.google.com/videoplay?docid=-6229070629122885245#

 33. Primavera said

  chcialam dodac do Ad 24 Ches kolejne „nie”
  dla tych ktorzy jeszcze nie wiedza,,,

  nie wdawaj sie w rozmowy z zydostwem – nigdy
  (zawsze „obroca kota ogonem”- dzieci diabla,,)

  nie przystawaj z nimi – kto z nimi przystaje takim sie staje,,nawet w koranie to jest,,

  nie pracuj dla zyda – mozesz byc nie zaplacony,,lepiej polakowi za darmo pomoc,,

  nie glosuj na zydow – bo sprzedadza ci ojczyzne i wszystko co twoje,,malo juz zostalo,,

  nie dawaj honoru zydom, do zolnierzy,, – to sa ukryci wrogowie narodow,,plemie zmijowe,

  nie doplacaj zydow i ich agencji – jest ich duzo od sms,, do wszelkich akcji w tv,,

  nie doceniaj zydow – oszustwem jest to wszystko co osiagneli,,
  od zarania,,

  nie trudz sie w szukaniu prawdy u nich – wszystko co mowia/czynia pochodzi od szatanstwa

  nie pozwol soba manipulowac – omijaj poprawdy i klamstwa,,
  ktore glosza niemal wszedzie

  nie rob z nimi zadnych interesow – skazujac sie w koncowym efekcie na „fiasko”

  nie pozwol plamic dobre imie Polski, nikomu (w swoim srodowisku) – np.jak gross,,

  nie rezygnuj gdy wmawiaja ci klamstwo – prawda i tak jest silniejsza i tylko jedna,,

  nie zatrzymuj sie w poszukiwaniu prawdy – daz ponad wszystko do wzbogacania wiedzy o nich,,

  nie przystawaj z przymierzencami zydow – szkoda juz dzisiaj czasu,, traktuj ich jak by ich nie bylo

  nie lituj sie nad nimi – czasy owe juz minely,,
  (… cenzura admina …)

  nie zapraszaj nigdy zydow do domu – to tak jakbys sam sobie szkodzil,,

  nie pozwol nigdy zeby dzieci twoje bywaly z nimi,,- w ten sposob „hoduja” sobie nastepcow do roznych celow

  nie glosuj nigdy na zyda – jesli nie wiesz ktory,,
  nie glosuj wogole,,

  nie pozwol sie zastraszyc – zydostwo to najwieksze hieny i szakale,,

  wierze ze inni wiecej dopisza na ten wspanialy kierunek ku przestrodze dla wszystkich Polakow i innych czystych nacji,,

  Z powazaniem primavera

 34. 166 bojkot TVN said

  Po co nam Polska – okaże się niebawem!
  Federacja Rosyjska zatrzymała i nie pozwala wyjechać kilkuset polskim ciężarówkom, które wjechały na teren Obwodu Kaliningradzkiego na podstawie jednorazowego pozwolenia, które nieoczekiwanie wygasło zanim kierowcy zdołali wrócić do kraju, bo rząd pana Putina nie może się porozumieć z rządem premiera Polski Tuska o przedłużeniu umowy o ruchu.

  Gdyby było odwrotnie – tzn Polska wstrzymała kilkaset rosyjskich ciężarówek, to:
  1) cała prasa światowa potępiałaby oszołomów z Polski
  2) gdyby premierem był J.Kaczyński, albo R. Giertych, to burakom i frankensteinom nie byłoby końca
  3) paplanie: „to nieudolność i prowokacja antyrosyjska” nie milkłoby od kilku dni
  4) radzieccy żołnierze weszliby sobie i uwolnili swoje samochody, kompromitując ministra Klicha, jako pierdołę zupełną.
  5) minister spraw zagranicznych natychmiast podałby sie do dymisji, bo nie potrafił załatwić małej i prostej umory o ruchu granicznym.

  Tymczasem info o tych ciężarówkach pojawia sie po 23.00, kiedy wyborcy śpią nieświadomi śmiertelnego zagrożenia po prostu kolejną wojną.
  Jest to jawna prowokacja rosyjskiego rządu, bo po co Putinowi nasze ciężarówki?

  Niestety media, ani dziennikarze którzy pojechali do tych kierowców nie pytają po co oni tam pojechali i na czym tak na prawdę polega problem.

 35. Marucha said

  A może rząd pana Tuska, zajęty zupełnie czym innym, po prostu zaniedbał sprawę przedłużenia umowy z Rosją?
  Rząd pana Tuska, jak do tej pory, nie zasłynął ani pracowitością, ani skutecznością. Ani w ogóle niczym, oprócz skrajnego służalstwa wobec Unii.
  A niestety, rosyjskie oszołomy mają prawo do przestrzegania warunków umów międzynarodowych.

 36. 166 bojkot TVN said

  Nasz Dziennik drąży temat: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110124&typ=my&id=my11.txt

 37. MatkaPolka said

  Pismo Polaków na Ukrainie – Kurier Galicyjski – wydanie specjalne – warto zachować

  Click to access nr_specjalny_2010_s.pdf

  Historia Polski i Kozaków – bardzo dobry materiał przypominający polskość Kresów.
  Litwa, Ukraina i Białoruś to przecież była Polska – ważny pas cywilizacyjny od Bałtyku do Morza Czarnego.

  WOLNI z WOLNYMI , RÓWNI z RÓWNYMI , ZACNI z ZACNYMI

  Kozacy to byli Polacy – nowa szlachta, stan rycerski, (tworzący się podobnie jak kiedyś, wcześniej szlachta polska – również stan rycerski)
  którym magnateria polska nie chciała dać przywilejów takich, jakie sama miała
  Wielka szkoda, wielki błąd, bo gdyby Kozaków PRZYCIĄGNĄĆ I POZYSKAĆ DO POLSKOŚCI, a nie odpychać – byliby niezastąpioną siłą pro-polską – a tak wykorzystała Kozaków z biegiem czasu Rosja przeciw Polsce, a potem Niemcy/Austria do rozgrywek anty-polskich, w pierwszej i drugiej wojnie światowej, które kończyły się podsycanym i finansowanym przez Niemców i masonerie nacjonalizmem ukraińskim – zakończonych działaniem zbrodniczej , ludobójczej UPA. np. na Wołyniu

  Trzeba również pamiętać, ze współczesną Ukrainę (powstała ok. 1900 r.) stworzyli Prusy/Austria i masoneria, jako sztuczny twór antypolski. Ach ta perfidia krzyżacka – TE SAME SIŁY, które niszczyły i dalej niszczą Polskę.

  Miedzy innymi

  List sułtana do Zaporożców
  „Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca
  i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan
  królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy,
  Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami,
  Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony
  dowódca, niepokonany obrońca
  miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego
  Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów,
  budzący przestrach, ale
  i wielki obrońca chrześcijan – nakazuję Wam,
  zaporoskim kozakom, poddać się mi dobrowolnie
  bez żadnego oporu i nie kazać mi się
  więcej Waszymi napaściami przejmować.
  Sułtan turecki Mehmed IV”

  Odpowiedź Kozaków
  (pisownia oryginalna!)
  „Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!
  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła
  bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu.
  Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie
  umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada
  czarcie gówno. Nie będziesz Ty, sukin Ty
  synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą
  mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą,
  kurwa Twoja mać. Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju
  macedoński, piwowarze jerozolimski,
  garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu
  Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska,
  kołczanie tatarski, kacie kamieniecki, podolski
  złodziejaszku i błaźnie dla wszystkiego, co
  na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku
  i chuju zagięty. Świński Ty ryju, kobyli
  zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa
  Twoja mać. O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają,
  plugawcze. Nie będziesz Ty nawet
  naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty
  nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc
  na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień
  u nas taki, jak i u was, za co możecie w dupę
  pocałować nas.

  Ataman Koszowy Iwan Sirko
  ze wszystkimi zaporożcami”

  Tłumaczenie angielskie

  Letter of the Zaporozhian Cossacks of Ukraine replying to the Sultan of Turkey] (original wording)

  Thou Turkish Devil
  Brother and companion to the accursed Devil, and Secretary to Lucifer himself,

  Greetings!

  What the hell kind of noble knight art Thou, if you can’t even kill hedgehog with your bare ass. Your army eats Satan’s shit.
  Never wilt thou be fit to have the sons of Christian soil under thee, you son of a bitch. Thy army we fear not, and by land and by sea will we do battle against Thee, you son of a bitch
  Thou scullion of Babylon, thou beer-brewer of Jerusalem, thou goat thief of Alexandria, thou wheelwright of Macedonia and thou swineherd of Egypt, both the Greater and the Lesser, thou Armnenian pig and Tartar goat. Thou hangman of Kamieniec , thou Podolski thief , thou grandson of the Devil himself, thou great silly oaf of all the world and of the netherworld and, thou descent of satanic snake and thou crooked dick.
  Thou swine’s snout, a mare’s ass, and butcher’s dog, unbaptized brow, Thou son of the bitch.

  That is what the Cossacks have to say to thee, thou basest born of runts! Unfit art thou
  to lord it over true Christians! Thou art not even fit to feed our pigs.
  The date we know not, for no calendar have we got. The moon (month) is in the sky,
  the year is in a book, and the day is the same with us here as with ye over there — and thou canst kiss our asses.

 38. 166 bojkot TVN said

  do34/ Już wiadomo kto co zaniedbał:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tymczasowe-zakonczenie-sporu-polskie-tiry-opuszcza,1,4120452,wiadomosc.html

  Polskie tiry „ugrzęzły” na granicy z Rosją z powodu wygaśnięcia 15 stycznia umowy tranzytowej między Polską a Rosją. O sprawie pisał dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta pisze, że Rosja wykorzystała pretekst do pozbycia się polskich przewoźników ze swojego rynku.

  Od paru dni polscy kierowcy koczują więc przy granicy rosyjskiej. Po wygaśnięciu umowy Warszawa nie porozumiała się z Moskwą. Rosja chce ograniczyć limity o 50 tys. ładunków, czyli o jedną czwartą. Według wiceministra infrastruktury Tadeusza Jarmuziewicza takie ograniczenie to strata prawie 500 mln euro.

  Przez rosyjską granicę przejeżdżają jedynie posiadacze zezwoleń wielokrotnych natomiast kierowcy, którzy wjechali na jednorazowe zezwolenie ważne do 15 stycznia nie są odprawiani. Służby graniczne ściągają od nich mandaty w wysokości przeliczeniowej około 150 złotych i odsyłają na pobliskie parkingi.

  Na wszystkich przejściach granicznych zgromadziło się około 300 samochodów. Ponad 100 to auta porzucone przez kierowców, którzy wrócili do Polski innymi środkami transportu.

  Warszawa i Moskwa nie mogą porozumieć się w sprawie ilości zezwoleń na jednorazowe przewozy tranzytowe do krajów trzecich. Potwierdziły się jednak informacje Polskiego Radia o spodziewanym rozwiązaniu problemu – doszło do wstępnego porozumienia i w ciągu doby wszyscy kierowcy wrócą do Polski – poinformował Polsat News.

  Z propozycją wypuszczenia wszystkich, którym wygasły zezwolenia, zwróciło się polskie Ministerstwo Infrastruktury. Kolejne samochody nie byłyby wpuszczane aż do czasu podpisania polsko-rosyjskiej umowy. Negocjacje nowych warunków porozumienia mają się rozpocząć 31 stycznia.

  (TSz)

 39. Marucha said

  Re 39:
  Niech mi Pan powie, dlaczego Rosja miała by zastępować polski rząd w słusznej walce o interesy polskich transportowców?

 40. 166 bojkot TVN said

  39/
  To nie podlega dyskusji – przytoczona przeze mnie afera dotyczy konkretnej kolejnej kompromitacji rządu Tuska.
  To chłopcy nie wiedzą o umowach? Nikt nie monitoruje ważności umów? Nie reaguje na najwyższych szczeblach, daje się okiwać jak dziecko pałętające sie między nogami zawodowych graczy?
  To miał być rząd fachowców! Oni tego fachu przez 3 lata nie potrafili się nauczyć!

  Chociaż, jeśli to nie gapiostwo, to nie można zarzucić rządowi niedbania o interesy, skoro nie doszło do porozumienia – właśnie dlatego, że dbają, czyli nie zgadzają się na obniżenie przewozów, nasi nie podpisali z Rosjanami nowej, niekorzystnej umowy.
  Reakcja Rosjan jest jednak parszywa – mogli wypuścić nasze wracające TIR-y i nowych nie wpuszczać. Po prostu.

 41. Staruszek Portier said

  Może by i te TIR-y wypuścili. Może.
  A może nie chcieli w odwecie za nieustające ataki na Rosję w mediach i w sejmie? Rosjanie to dumny naród i jak kto na nich pluje, to nie ocierają śliny z pyska, jakby nigdy nic.

 42. Judyta said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: