Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska, Unia, CO2

Posted by Marucha w dniu 2011-01-23 (Niedziela)

Unia chce, byśmy więcej płacili za emisję CO2

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki mają problemy, by przekonać urzędników Komisji Europejskiej do polskich postulatów w kwestii przydziału darmowych pozwoleń na emisję dwutlenku węgla dla polskich elektrowni od 2013 r. [Wasal zawsze ma „problemy” ze swoim panem i władcą – admin]

Tak zwane derogacje dają elektrowniom możliwość skorzystania z darmowych uprawnień do emisji i oddalają w czasie obowiązek zakupu ich na otwartych aukcjach. Takie prawa polski rząd wywalczył w Unii w końcu 2008 r. W praktyce dzięki derogacji koszty produkcji energii nie będą obciążone wydatkami na zakup uprawnień na aukcjach. – Chcemy, by polskie firmy w jak najszerszym zakresie skorzystały z derogacji – zapewnia dyrektor departamentu energetyki w resorcie gospodarki Tomasz Dąbrowski. – Po drugiej stronie mamy partnera, który namawia nas, byśmy nie skorzystali z derogacji.

Dyrektor Dąbrowski nie komentuje przebiegu negocjacji. Przyznaje jednak, że rozmowy w Brukseli są trudne. A ostateczna decyzja o tym, w jakim stopniu wykorzystamy darmowe pozwolenia na emisję dwutlenku węgla, będzie i tak zależeć od Komisji. – Nawet jeśli przygotujemy najlepszy wniosek, to i tak może nie być zaakceptowany – dodaje.

Brak uzgodnień z Brukselą oznacza w praktyce, że ważą się losy inwestycji właszcza w polskich elektrowniach węglowych. Bo to właśnie nowe bloki opalane węglem są największymi emitentami dwutlenku węgla. A zatem gdyby nie skorzystały z derogacji i musiały kupować uprawnienia na otwartych aukcjach, to koszty produkcji energii drastycznie wzrosną. Dlatego – jak zgodnie twierdzą eksperci – utrzymujący się pat w negocjacjach działa na niekorzyść Polski i zagraża realizacji inwestycji. – Bez rozstrzygnięcia kwestii z Komisją Europejską nie sposób oszacować ryzyka inwestycyjnego – mówi „Rz” wiceprezes Gaz de France Polska Bogdan Pilch.

Nieoficjalnie mówi się o pacie w rozmowach z Brukselą. Komisja ma wątpliwości, które z inwestycji w elektrowniach można uznać za faktycznie rozpoczęte przed końcem 2008 r. A to jeden z podstawowych warunków przydziału darmowych pozwoleń. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał system ich przydziału. Czy w pierwszym roku derogacji – od 2013r. będzie to 90 proc. darmowych uprawnień? Prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości Maciej Stańczuk mówi, że w bez uzgodnienia kwestii związanych z pozwoleniami na emisję inwestorowi nie uda się uzyskać finansowania. – Teoretycznie zarządy największych polskich firm w branży mogą decydować o zadłużeniu w oparciu o bilans i w ten sposób uzyskać fundusze na budowę bloku nawet bez wiedzy o pozwoleniach. Ale to byłoby nieodpowiedzialne działanie – ocenia Maciej Stańczuk.

Agnieszka Łakoma, Rzeczpospolita
http://mercurius.myslpolska.pl

I komentarz „Myśli Polskiej”…

CO2 nie musi nas puścić z torbami

O problemie z emisjami CO2 o którym alarmuje Agnieszka Łakoma z “Rzeczpospolitej”, wzmiankowaliśmy już. Rozgrywka weszła w decydującą fazę. Nie trzeba szczególnie uzasadniać co oznacza dyktat eurokracji dla naszej gospodarki opartej na węglu. Natomiast trzeba przypomnieć jaki posiada to wymiar dla stopy życiowej: już teraz konsumpcja energii w Polsce per capita jest o 50 procent niższa niż w Belgii. Ten argument, często przywoływany przez Stałego Przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej Jana Tombińskiego, pokazuje ile mamy do stracenia.

Po wtóre, nawet jeśli założymy, że emisja CO2 jest w istocie jakimś obiektywnym problemem a nie rojeniami ekoradykałów, to należałoby postawić Ministerstwu Gospodarki kilka pytań: czy, a jeśli tak, to jakimi sumami wsparło naukowców pracujących nad nowoczesnymi technologiami ograniczającymi emisję CO2? Od roku 2018, zgodnie z prawem unijnym, kopalnie węgla przestaną być dotowane środkami publicznymi w państwach członkowskich, ale takie technologie można sprzedawać z krociowym zyskiem za granicę, np. do Chin, które mają pieniądze i co rusz stawiają nową elektrownię na węgiel. I wreszcie, geografia nie obdarzyła nas ani szczególnie silnymi wiatrami, ani rwącymi rzekami Norwegii. Krótko mówiąc: którą z technologii nuklearnych wybieramy i jak to się ma do unijnych planów związanych z tzw. inteligentnymi sieciami energetycznymi oraz do węgierskiej koncepcji zbudowania środkowo-europejskiej wspólnoty energetycznej, jaka ma być lansowana podczas unijnej prezydencji Madziarów?

Marek Bednarz, mp.info
http://mercurius.myslpolska.pl

Średnia temperatura na Ziemi w latach 900-2000. W XIII wieku było znacznie cieplej, niż obecnie.

Uwagi admina:
Oczywiście jakikolwiek wpływ człowieka na rzekome ocieplanie klimatu skutkiem emisji CO2 to kryminalna brednia – brednia, na której zarabia miliardy Chazar Al Gore i jego ludzie, albowiem jest on właścicielem pomysłu na handel powietrzem i od każdej transakcji zgarnia koszerny podatek.
Tylko dzięki temu, iż większość ludzi to tumaństwo, które zapomniało, czego uczyło się w szkole na temat epok geologicznych i ociepleń przeplatanych z okresami ochłodzeń na długo, zanim człowiek pojawił się na Ziemi – to monumentalne kłamstwo i szalbierstwo wciąż żyje swoim życiem i jest wyznawane przez rzesze idiotów, a wspierane przez dziwki naukowe.

Zob. również:
http://www.youtube.com/watch?v=wY5DWDB85Yw (Wielkie oszustwo cieplarniane, 8 części)

Komentarzy 7 do “Polska, Unia, CO2”

 1. Adam said

  Nie bardzo rozumiem dlaczego admin z uporem wartym lepszej sprawy broni emisji spalin. Niezależnie od tego czy globalne ocieplenie i jego związek z dwutlenkiem węgla w atmosferze, są faktem czy mitem, korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest rzeczą ze wszech miar pozytywną. Wystarczy przejść się po osiedlu domów rodzinnych i wciągnąć powietrze. Czuć różnicę pomiędzy ogrzewaniem gazem a węglem czy drzewem. Obecny poziom technologii pozwala na eliminację paliw kopalnych i spalania drewna. Widzę jednak wyraźnie, że wdrażanie technologii energii odnawialnej jest celowo utrudniane przez ludzi decydujących o nakładach finansowych. Są pieniądze na cyrki konferencyjne, natomiast brak jest ich na konkretne rozwiązania techniczne.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Totalne nieporozumienie.
  Nigdy i nigdzie nie broniłem emisji spalin.
  Natomiast atakuję hucpę klimatyczną, na której grupa chazarskich oszustów zarabia miliardy dolarów i która skazuje wiele krajów na spowolnienie rozwoju.
  Wpływ człowieka za zawartość C02 w powietrzu jest śmiesznie mały, a poza tym jakoś unika się badania, czy jest to jedyny czynnik wpływający na rzekome zmiany klimatyczne.

 3. Bogdan said

  Panie Adam,
  Admin kiedys tu dal swietny artykul o „Al Gore” – ile to spalin samochodow ten „apostol” czystego powietrza uzywa. Byl tam i samolot.
  Jesli chodzi o paliwa odnawialne itp, to bardzo mnie ciekawi:
  – jak Pan moze zaliczyc gas do takowych?
  – do jakich paliw Pan zalicza drewno?
  – czy u Pana lasy amazonskie to „pluca swiata”?
  Pisac Pan umie, ciekawe jak myslenie.

 4. Krzysztof M said

  Ad. 1

  Zmiany klimatyczne były, są i będą. Ludzkość nie ma na to żadnego wpływu. Mamy natomiast wpływ na to, czym oddychamy w naszych miastach. No i mamy wpływ na to, co jemy, co pijemy. I czym się leczymy. A o tym jakoś w mediach cisza wielka. 🙂

 5. feliks said

  @1 Adam
  To co kolega wypisuje woła o pomstę do Nieba, niech kolega obejrzy sobie instalacje kominowe pieców opalanych gazem, stal jak najbardziej kwasoodporna tradycyjna instalacja nie wytrzymuje tych agresywnych spalin.Kolega spacerując wśród tych domków wdycha sobie te bezwonne spaliny, na zdrowie, szkoda.że wdychają to dalsi i bliższi śąsiedzi.Co do energii odnawialnej to pic fotomontaż dla przedszkolaków, nikt tego nie wytrzyma tego ekonomicznie.Kontrola emisji spalin to wielka hucpa zorganizowana przez „właścicieli tego świata”dla kontroli i wykańczania konkurencji.Nasze interesy nakazują nam bezwględne odrzucenie tej hucpy, ale chyba nie mamy takich (obecnie) dbających o nie.

 6. NC said

  Włamanie do banku EU zajmujacym sie handlem zezwoleniami na CO2.
  Kradzież zezwoleń.
  Handel zawieszony.
  A straty hucpiarzy mogą być duże – wartość transakcji wynosi 92 milardy euro (124 miliardy dolarow).
  To lepszy byznes niż żądania odszkodowań.
  http://www.huffingtonpost.com/2011/01/19/eu-locks-carbon-market-af_n_811201.html

 7. jj said

  „Tylko dzięki temu, iż większość ludzi to tumaństwo,”
  Nie jestem pewien czy to tylko to!!
  Już przed stu laty pisano o użytecznych IDIOTACH co za przysłowiowe 100 zł zrobią wszytko.

  Problem otumaniania społeczeństw jest prosty. Nie ten co pisze ale ten co płaci wymaga. Było to przetestowane z Gazetą Polską w latach 70- XIX w. Kronenberga. Polscy pisarze opuszczali ją masowo.
  Od 20 lat brak polskiej prasy -masowej. Malutkie lokalne gazetki nie są w stanie wpływać na opinię publiczną. TV realizuje jedyne słuszne -poprawnie politycznie -tematy.
  Poziom edukacji ulega systemtycznemu obniżaniu od 1974 roku!!!!
  Podobnie dzieje się w innych krajach Europy. Uczeń szkoły angielskiej zna nazwiska przewodniczących Unii a ze swoich wymienia tylko króla Henryka VIII-był serial i filmy.
  Po drugie proszę sprawdzić, jak „powstają” tzw politycy i jakie są ich związki ze służbami specjalnymi. Vide afera Leppera o Talibach i święte oburzenie większości posłów a po 2 latach okazało się wszystko prawdą. Skąd Leper o tym wiedział ??? jak nie od jednych służb???
  ~Dlaczego reszta posłów tak protestowała jeżli nie na polecenie innych służb???
  Kaczyński także przed wyborami jeżdził to USA i Izraela!!! po co ???
  dr Jerzy Jaśkowski
  deportacje.eu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: