Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Adwokat więźnia Guantanamo prosi Tuska o pomoc

Posted by Marucha w dniu 2011-01-26 (Środa)

Pełnomocnik Abd al-Rahima al Nashiriego, osadzonego w bazie Guantanamo Saudyjczyka, twierdzi, że jego klient był w Polsce przetrzymywany i poddawany torturom. Napisał w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska – donosi RMF FM.

– Wzywam Pana do głośnego poparcia wniosków prokuratury o pomoc rządu Stanów Zjednoczonych w wyjaśnieniu przypadków stosowania w Polsce tortur – pisze w liście mec. Mikołaj Pietrzak.

Adwokat prosi premiera o zaangażowanie po tym, jak ujawniono, że USA półtora roku temu odmówiły polskiej prokuraturze pomocy prawnej w wyjaśnianiu sprawy więzień CIA w Polsce. Według Pietrzaka, Amerykanie odmówili wykonania skierowanego do nich wniosku o pomoc prawną w sposób lekceważący. [A w jaki niby sposób mieli odmówić, rozmawiając z wasalami? – admin]

– Oświadczenie publiczne czy też kanałami dyplomatycznymi zwrócenie się do władz amerykańskich – może przynieść oczekiwany skutek – mówi mec. Pietrzak dziennikarzowi RMF. – Należy oczekiwać, że premier Polski zajmie stanowisko w tak ważnej sprawie jak blokowanie możliwości wyjaśnienia tortur na terenie Polski – dodaje.

Warszawska prokuratura apelacyjna od sierpnia 2008 r. bada, czy była zgoda polskich władz na stworzenie w Polsce tajnych więzień CIA i czy ktoś z polskich władz nie przekroczył uprawnień, rezygnując z suwerenności RP nad częścią terytorium Polski i godząc się w ten sposób na tortury. Postępowanie jest tajne; nie są ujawniane żadne szczegóły. W 2009 r. prokuratura przyznała tylko, że śledczy potwierdzili „kilkanaście lotów na lotnisko w Szymanach”. Media spekulują o możliwości postawienia członków b. najwyższych władz RP przed Trybunałem Stanu.
[Nie rozumiemy tego hałasu z „suwerennością RP”. O jaką znowu suwerenność chodzi? Zrezygnowano z niej już dawno, a pieczątkę pod tą decyzją postawiono przy okazji podpisywania Traktatu Lizbońskiego. Polska tak samo może „zrezygnować z suwerenności”, jak żebrak z mercedesa. – admin]

Podejrzeniom, iż w Polsce istniały więzienia CIA, konsekwentnie zaprzeczali polscy politycy, w tym byli premierzy m.in. Leszek Miller. O tym, że Polska „nie ma nic wspólnego z rzekomym torturowaniem na terenie naszego kraju więźniów”, a w naszym kraju nie było takich więzień, mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

http://wiadomosci.onet.pl

No, powiedzmy że nie wszyscy. Zaprzeczali polskojęzyczni. Polscy politycy, jak np. wyśmiewany Andrzej Lepper, niekoniecznie. – admin.

Komentarzy 10 do “Adwokat więźnia Guantanamo prosi Tuska o pomoc”

 1. lopek said

  Nie sądzę aby une nie ukręciły tej bulwersującej sprawie – łba! Wszak tam une i tu posłuszne une – tamtym unym!

 2. Wojwit said

  Bardzo ciekawe wiadomości o Orbanie ze strony:

  http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/01/26/polska-i-wegry-dwa-blizniacze-baraczki-unijne/

  Polska i Węgry – dwa bliźniacze baraczki unijne?
  26 Styczeń 2011 poliszynel Skomentuj Przejdź do komentarzy

  Sprawa węgierskiej partii Fidesz i okrzyczanego jako antyglobalistycznego i antybanksterskiego reformatora Viktora Orbána nie dawała mi spokoju. Węgrami niezbyt się interesuję, a to z tego względu, że jest to jeszcze mniej znaczący unijny baraczek, niż nasza żydolandia nr 3. Na losy świata Węgry mają mniej więcej taki sam wpływ, jaki mam ja na wybory sekretarza generalnego partii w Chinach.

  Posiedziałem ze dwie godzinki przy monitorze i oto wyniki moich poszukiwań.

  Viktor Orbán:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Viktor_Orb%C3%A1n

  „W latach 1989–1990 studiował brytyjską filozofię polityczną w Pembroke College w Oxfordzie jako stypendysta Fundacji Sorosa”

  Stypendysta Fundacji Sorosa!!!

  TAK! TAK! Stypendysta tej samej fundacji tego samego filantropa Sorosa, u którego spotykali się wodzowie PO i PiS (oraz SLD) debatując nad naprawą (na żydowską modłę) Rzeczypospolitej!

  Dalej…

  „Był uczestnikiem rozmów tzw. Trójkątnego Stołu”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85tny_St%C3%B3%C5%82

  czyli węgierskiego odpowiednika „naszego” żydowskiego okrągłego stołu, kiedy to żydostwo z obozu władzy i opozycji dogadało się co do oddania Polski w łapska światowego żydostwa!

  Kolejny cytat:

  „W latach 1998–2002 sprawował funkcję premiera centroprawicowego rządu koalicyjnego. Za jego rządów Węgry przystąpiły do Sojuszu Północnoatlantyckiego, z powodzeniem prowadzono również negocjacje nad członkostwem w Uni Europejskiej.”

  A więc Orbán jest prounijny, proNATO-wski… Coś jak Tusk, Komorowski i Kaczyńscy/Kalksteini…

  Znalazłem i to:

  „W kwestiach gospodarczych był początkowo zwolennikiem liberalizmu.”

  „Liberalizm” gospodarczy był wymysłem światowej lichwy. Umożliwił jej gospodarczą i finansową kolonizację świata. Bo w „liberalnej” gospodarce wygrywa i wykupuje słabszych i biedniejszych konkurentów ten najbogatszy. A kto jest najbogatszy? Kto ma prawo do drukowania pieniędzy z powietrza – skolko ugodno?

  Co jeszcze…

  „Za jego kadencji zmniejszyła się inflacja i bezrobocie oraz nastąpił wzrost płac, przy jednoczesnym pogłębieniu się deficytu budżetowego.”

  Fajna mi polityka… Wszystko na krechę u banksterów. Ciekawe, kiedy zostaną te wcześniejsze długi rządu Orbána spłacone.

  Idziemy dalej…

  „Opowiada się za pogłębianiem integracji europejskiej, rozszerzeniem Unii o państwa bałkańskie oraz budową UE na fundamencie wartości chrześcijańskich.”

  Aha, to on też chciał zapędzać do Jewropejskiego łagru inne państwa! Aby nie miały lepiej niż węgierski unijny barak.

  A co do tych wartości chrześcijańskich, to wiemy chyba, co one oznaczają w języku jewropejczyków.

  I jeszcze na koniec…

  Odznaczony jest nasz „reformator” Wielkim Krzyżem Orderu św. Grzegorza Wielkiego.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_%C5%9Awi%C4%99tego_Grzegorza_Wielkiego

  Tym samym orderem szczycą się też m.in. „wielki ałtorytet” Bartoszewski czy medialny magnat Rupert Murdoch.

  No to jesteśmy w domu – wiemy już, kto i za jakie „zasługi” dostaje w dzisiejszych czasach Wielkie Krzyże Orderu św. Grzegorza Wielkiego.

  Reformy podatkowe Orbána, a zwłaszcza jednolity podatek liniowy ucieszy przede wszystkim ludzi z najwyższymi uposażeniami. Biedacy skorzystają na tym grosze, które zeżre im i tak inflacja. Jedynie ci, którzy mają wysokie pensje, na takiej reformie podatkowej rzeczywiście skorzystają. Im po prostu pozostanie w kieszeni sporo więcej pieniążków. A więc już zamożni, bogaci będą jeszcze bogatsi. Taka to jest sprawiedliwość po Orbánowemu.

  Natomiast zdecydowanie, bo aż prawie o połowę, obniżył węgierski „reformator” podatek dochodowy od małych i średnich przedsiębiorstw – z 19 do 10 proc. Obniżka dotyczy tylko tych podmiotów, których roczne obroty nie przekraczają 1,5 mln euro.

  Zacząłem się wobec tego zastanawiać nad ważnym pytaniem – bo z natury jestem dociekliwy – w czyich rękach na Węgrzech znajdują się małe i średnie przedsiębiorstwa?

  Bezpośredniej odpowiedzi nie znalazłem. Ale wpadłem na pewien ciekawy trop.

  Otóż szukając czegokolwiek na temat węgierskich Żydów znalazłem w wikipedii tę oto stronę:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:W%C4%99gierscy_%C5%BBydzi

  I w tym momencie stało się dla mnie jasne, że trudno będzie na Węgrzech znaleźć Mośka Apfelbauma, czy Srula Rosenzweiga. A to z tej prostej przyczyny, że węgierscy Żydzi zastosowali taktykę ich polskich pobratymców i stali się „węgierskimi” Bartoszewskimi, Kwaśniewskimi czy Kaczyńskimi.

  Mamy wśród nich stalinowskich zbrodniarzy, takich jak Mátyás Rákosi, czyli Mátyás Rosenfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1ty%C3%A1s_R%C3%A1kosi

  Ale mamy i intelektualną elitę dzisiejszych Węgier.

  Taki choćby György Spiró – prozaik, dramatopisarz, eseista, tłumacz. Laureat wielu literackich nagród.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gy%C3%B6rgy_Spir%C3%B3

  Jest nawet żydowęgierski noblista – Imre Kertész.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Imre_Kert%C3%A9sz

  Wikipedia potwiedza fakt, że aferzysta, globalista i filantrop Soros jest węgierskim Żydem. Sarkozy’ego, prezydenta Francji, wikipedia w tym towarzystwie już nie wymienia. Choć jest on takim samym koszernym „Węgrem” jak szef fundacji im. Batorego.

  A ile tysięcy innych Żydów, pełniących obowiązki Węgrów, wikipedia nie ujawnia?

  Wyszperałem jeszcze jedną ciekawą stronkę. Autor podpisujący się nickiem Jeż Węgierski pisze tam:

  „I właśnie dlatego nie przestaj mnie fascynować na Węgrzech obecność Żydów. Widać ich na ulicach w mojej dzielnicy, w ważniejsze święta żydowskie nie można zaparkować samochodu w okolicach synagogi, są sklepy żydowskie, festiwale, są Żydzi w życiu publicznym.

  A niedawno zobaczyłem na ulicy zapomnianyego billboarda wzywającego do oferowania kościelnego jednego procenta podatków (na Węgrzech jeden procent można oferować na jakiś związek wyznaniowy a drugi na organizację społeczną) na Zjednoczony Związek Wyznaniowy Izraelicki. Napis głosi „o cuda trzeba się starać”, na znaku Mojżesz rozdziela wody Morza Czerwonego, a tabliczka ostrzega „strefa cudów”. Wszystko tak po prostu na ulicy, tak po prostu, tak normalnie. Dobrze Węgrom, że nie mają tego polskiego kompleksu żydowskiego.”

  http://jezwegierski.blox.pl/tagi_b/57/Zydzi.html

  W tym momencie wszystko stało się dla mnie jasne. Węgry są takim samym zażydzonym barakiem unijnym, jak „nasza” żydolandia. Ataki i krytyka rządu węgierskiego przez żydostwo to zwykła hucpa:

  http://autonom.pl/index.php/news/informacje/917-europejski-kongres-zydow-krytykuje-wegry-antysyjonizm-antysemityzm

  Ma to na celu skruszenie Węgrów, wywołanie u nich poczucia winy, a nawet gotowość do wypłaty odszkodowań:

  http://www.tvn24.pl/0,1678977,0,1,wegry-pozwane-za-holokaust,wiadomosc.html

  Wypisz wymaluj – druga Polska. Ta sama taktyka, te same kłamstwa, takie same roszczenia.

  Wywołanie u Węgrów poczucia winy wobec Żydów będzie ponadto dla węgierskich wyznawców Jahwe także, czy wręcz – przede wszystkim – gwarancją ich bezkarności i nietykalności na Węgrzech.

  Reformy podatkowe wprowadzone przez sorosowskiego stypendystę Orbána odciążą klasę drobnych i średnich przedsiębiorców. Niech nas ich węgierskie nazwiska jednak nie mylą.

  Wygląda po prostu na to, że węgierscy Żydzi, w przeciwieństwie do ich polskich pobratymców, zamiast cały węgierski majątek narodowy oddawać bogatym pobratymcom zza granicy, zadbać chcą o to, aby z tego węgierskiego tortu troszkę kremu przypadło i dla nich.

  Takie więc są te rewolucyjne reformy Orbána. I taki to z niego reformator!

  Cwana jest ta lichwa. Pieniądze pozostaną w koszernej rodzinie, a „atakowany” przez żydomedia Orbán już uchodzi u milionów Gojów za nowego Mesjasza Narodowej Prawicy.

  Poliszynel
  Kategorie:Bez kategorii
  Like
  Be the first to like this post.
  Komentarze (2) Trackbacki (0) Skomentuj Trackback

  1.
  dumnyPolak
  26 Styczeń 2011 o 20:19 | #1
  Odpowiedz | Cytat

  Pisałem to już wcześniej na innym forum, ale napiszę też tu, że jedna córka Orbana ma na imię Rachela, a druga Sara… Orban brzmi jak Urban…

  Z takich pojedynczych „puzzli” wyłania się powoli ciekawy obrazek…
  Poliszynel
  2.
  Lusatius
  26 Styczeń 2011 o 20:47 | #2
  Odpowiedz | Cytat

  A już miałem cichą nadzieję, że niedawna nagonka na Węgry w mediach unych to znak, że Węgrzy poszli po rozum do głowy i zaczęły się w nich pokazywać jakieś zdrowe odruchy. Och, jak się myliłem…

 3. Szymany. said

  Hunt for CIA ‚black site’ in Poland
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6212843.stm
  Nagrania tej audycji sa bardzo ciekawe.

 4. 166 bojkot TVN said

  No to panowie Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller – spóła, która wówczas rządziła, niech to odszkodowanie płaci – ostatecznie Kwach ma z czego – zgodził się na więzienia, niech płaci – nikt nas o zgodę nie pytał, a podatki to NASZE PIENIĄDZE, więc wara.

  Odszkodowanie powinien też płacić sam Zbigniew Zbig Brzezinski, Żyd z Przemyśla, sąsiad rodziny Jana Marii Rokity, doradca prezydentów USA, dziwna persona, do której jeździ każdy „polski” prezydent, pewnie podziękować za wybór.
  Czy Zbigniew Brzeziński jest tajnym królem żydowskim? Jest bardzo prawdopodobne, że to on zlecił naszym czerwonym pieskom więzienie Arabów. Prezydent nówka Komorowski zaraz po spotkaniu z Obamą (po kompromitacji przy kominku) pojechał do Z. Brzezińskiego.
  Ciekawe z jakiej okazji? Wg jakiego protokołu dyplomatycznego? Co z nim ustalał, bo z tego spotkania nie ma żadnego filmiku? W jakim języku rozmawiali? Jidisz, polskim, czy ukraińskim?
  Czy żona pana Komorowskiego z UB-eckiego domu Dziadzia, jest spokrewniona ze Zb. Brzezińskim? A JM Rokita? Jakie związki łączą go z Brzezińskim?
  Czy Z. Brzeziński ma coś wspólnego z lożą B’nai B’rith {(hebr. בני ברית / Synowie Przymierza) – organizacja żydowska założona w Nowym Jorku przez niemieckiego Żyda Henry’ego Jonesa i 11 jego współpracowników 13 października 1846 roku. Jest najstarszą żydowską organizacją międzynarodową na świecie. Główna siedziba znajduje się w Waszyngtonie.(…) Członkiem może zostać osoba fizyczna, która ma i deklaruje tożsamość żydowską, świecką bądź religijną, opartą na pochodzeniu żydowskim (z ojca lub matki) lub po konwersji na judaizm. Godłem B’nai B’rith jest menora, a hasłem „dobroczynność, miłość bratnia i zgoda”.
  Organizacja jest zorganizowana podobnie jak masoneria, gdyż składa się z lóż, chociaż nie uważa się za organizację masońską[2]. Obecnie B’nai B’rith liczy około 500 000 członków w 58 krajach[3]. Zarówno papież Jan Paweł II oraz Benedykt XVI (18 grudnia 2006) przyjmowali delegacje B’nai B’rith. B’nai B’rith założyła w 1913 organizację Anti-Defamation League.
  Pierwsza loża poza Stanami Zjednoczonymi została stworzona w 1875 roku w Kanadzie a pierwsza loża w Europie powstała w 1882 roku w Berlinie. Obecnie w Europie działa jeden dystrykt B’nai B’rith Europa z siedzibą w Brukseli, który powstał z połączenia w 1999 roku dystryktu XV – Wielka Brytania i Irlandia oraz dystrykt XIX – kontynent europejski. Było to spowodowane możliwością odgrywania poważniejszej roli w ramach Unii Europejskiej, przy której jest oficjalnie afiliowana. Organizacja posiada oddział w Polsce.}

  Czy Kwaśniewski jest członkiem jakichś loży, czy więzienia CIA w Polsce mają coś wspólnego z działaniem tajnych lóż?
  Czy dowódcy wojskowi Wojska Polskiego należą do żydowskich tajnych związków? Czy wiedzieli o więzieniach? Ile wzięli pieniędzy za milczenie? Czy wojsko w czasach Kwaśniewskiego brało udział w produkcji/handlu bronią biologiczną w postaci bakterii wąglika? (Talibowie, Gasiński, Klewki, Lepper). Czy prawda, ze tam padło mnóstwo krów?
  http://rasfufu.salon24.pl/16429,najwiekszy-dziennikarski-skandal-dekady-jednak-afganczycy-ladow

  Czy wąglik był kupowany przez Arabów, czy Żydów przebranych za Arabów? Czy tam nie było wąglika tylko szczepionki?
  Tyle ciekawych rzeczy nie zostało wyjaśnionych przez redaktora Michnika, ani Lisa, ani Żakowskiego Jacka, ani nawet przez Pochanke, Durczoka, Stokrotkę-Olejnik, Kraśkę, nawet Pośpieszalskiego. Żaden Kłopotek, Pawlak Waldemar, Tusk, Pitera – nic nie wiedzą? Eeee-tam. To nie może być, żeby Pitera nie wiedziała co jest grane z tymi Klewkami, więzieniami i Arabami. Bo aż taka głupia to ona chyba nie jest. W „Szkle Kontaktowym” to są jakby zdegenerowani przez wąglika, bo przecież tak pie..lić to nikt normalny by nie potrafił, oni sami jakby rozpylali wąglika do mózgów swoich „fanów”.

  A może panowie Smolarowie coś wiedzą?
  Co prokuratura wojskowa na to?
  Co marszałkowie sejmu – ówczesnego – Oleksy? Borowski? Q..Zych?

 5. Szymany. said

  Niestety ale jest moj ostatni wpis u Pana. Pozdrawiam.

 6. Wojwit said

  Ciekawe wieści o Orbanie

  http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/01/26/polska-i-wegry-dwa-blizniacze-baraczki-unijne/

 7. kosak0 said

  panie Gajowy to teraz juz wiadomo dlaczego ciagle jestes w mundurze nkwd,lata mijaja a stare przyzwyczajenia pozostaja;zycze wiecej cenzurowania i usuwania calych komentarzy.przyznaj sie kto ci placi?

  I właśnie dlatego jest Pan pod cenzurą, szanowny Panie – admin

 8. Zenek said

  A swoją drogą gdzie jest teraz Lepper, może w bazie amerykańskiej?

 9. Olo_kru said

  Właśnie jakoś o Lepperze cicho bardzo.
  Nie mogę się nadziwić, czemu ludzie głosują na tych wszystkich kłamców.
  Bo że kłamią i że nie mają ani godności, ani tym bardziej honoru, to nie dziwne.

 10. kosak0 said

  oj panie Marucha a mialem nadzieje,ze ta strona jest inna .od pisania na zydow jeszcze nikt nie ucierpial ale twoja wiarygodnosc teraz jest zadna.dziwie sie tylko osobom tu piszacm,ze cie jeszcze nie przejzeli i ze nikomu cenzura jakos nie przeszkadza.widac dobrze im przeprales mozgi,dla mnie jestes nastepnym po michalkiewiczu i jkm maciwoda,ktory jest po „wiadomej”stronie.wsyd i kompromitacja .wiedz,ze odpowiesz kiedys za to jak nie w tym zyciu to po drugiej stronie judaszu

  Ja też Pana pozdrawiam – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.