Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Prawdziwa zbrodnia M. Chodorkowskiego

Posted by Marucha w dniu 2011-01-26 (Środa)

The Real Crime of M. Khodorkovsky
http://www.voltairenet.org/article168007.html
F. William Engdahl , tłumaczenie Ola Gordon

Przed aresztowaniem w 2003 roku, Chodorkowski (na zdjęciu z rosyjskim prezydentem Borysem Jelcynem), założył kilka rosyjskich partii, łącznie z Partią Komunistyczną, większość których rywalizowała ze sobą.

Ostateczna decyzja w rosyjskim procesie przeciwko byłemu oligarsze Michaiłowi Chodorowskiemu, wywołała w proteście dramatyczne oświadczenia amerykańskiego rządu Obamy i rządów na całym świecie, nazywając rosyjski wymiar sprawiedliwości despotycznym i gorzej. Jednak w historii Chodorkowskiego starannie pomija się prawdziwy powód tego, że Putin aresztował i osadził byłego szefa Jukosu, największego rosyjskiego prywatnego giganta w ropie naftowej.

Rząd Obamy poprzez niezwykłą naganę publiczną, potępił moskiewski sąd za uznanie zarówno jego jak i jego byłego partnera winnymi sprzeniewierzenia, mówiąc, że wydaje się „nadużywać system prawny do niewłaściwych orzeczeń.”

Prawdziwą zbrodnią Michaiła Chodorkowskiego nie była kradzież rosyjskich aktywów za grosze w czasach bandyckiej ery Jelcyna. Jego prawdziwą zbrodnią jest to, że był kluczowym elementem zachodniej operacji wywiadowczej, mającej na celu likwidację i zniszczenie tego, co pozostało z Rosji jako funkcjonującego państwa.

Kiedy poznano fakty, wymierzona mu sprawiedliwość jest łagodna w porównaniu ze standardowym traktowaniem osób skazanych za zdradę stanu w USA lub W. Brytanii. Torturowanie w więzieniu w Guantanamo to tylko jeden przykład podwójnych standardów w Waszyngtonie Obamy.

Jak mówi politycznie poprawny, oczyszczony wpis w Wikipedii, „Jukos Oil Co. była przedsiębiorstwem naftowym w Rosji, które do 2003 roku, kontrolował rosyjski oligarcha Michaił Chodorowski… został skazany i wysłany do więzienia … Jukos był jednym z największych i jednym z najbardziej zyskownych rosyjskich firm w latach 2000-2003. W 2003 roku, po dokonaniu rozliczeń podatkowych, rosyjski rząd przedstawił Jukosowi serię długów podatkowych, sięgających $27 mld. Kiedy rząd zamroził aktywa Jukosu, przedsiębiorstwo nie było w stanie zapłacić tego podatku. W dniu 1 sierpnia 2006 r. rosyjski sąd ogłosił upadłość Jukosu. Większość aktywów Jukosu sprzedano po niskich cenach spółkom naftowym należącym do rosyjskiego rządu. Parlamentarna Rada Europy potępiła kampanię Rosji przeciwko Jukosowi i jego właścicielom, jako wyprodukowaną z powodów politycznych i z naruszeniem praw człowieka.”

Jednak kopiąc głębiej znajdziemy zupełnie inną sprawę. Gdy wyszedł z prywatnego samolotu na Syberii w październiku 2003 roku, Chodorkowski został aresztowany. Aresztowany, jak słusznie pisze Wikipedia, za przestępstwa podatkowe. Ale czego nie powiedziano, to że w wieku 40 lat stał się najbogatszym człowiekiem w Rosji, wartym około $15 mld, poprzez fałszywe przejęcie majątku państwowego w czasie bezprawia za ery Jelcyna. W aukcji prowadzonej przez jego własny bank, Chodorkowski zapłacił za Jukos $309 mln. W roku 2003 ta sama firma została wyceniona na $ 45 mld, ale nie dzięki geniuszowi zarządzania Chodorkowskiego.

W 1998 roku Chodorkowski został uwolniony w procesie w USA, gdzie oskarżono go o pomoc w praniu brudnych pieniędzy – $10 mld we własnym banku, oraz Banku of New York. Okazało się, że w Stanach Zjednoczonych miał bardzo wpływowych przyjaciół. Ówczesny szef Republic National Bank of New York, Edmund Safra, został zamordowany kilka miesięcy później w jego mieszkaniu w Monako, podobno przez członków domniemanej ” rosyjskiej mafii,” którą miał oszukać w procesie prania pieniędzy z narkotyków.

Ale to nie wszystko. Na zachodzie Chodorkowski zbudował imponujące więzi. Przy pomocy nowych miliardów, faktycznie skradzionych rosyjskiemu narodowi, poznał kilku potężnych przyjaciół. Założył fundację wzorującą się na modelu US Open Society [otwarte społeczeństwo] miliardera George’a Sorosa, nazywając ją Fundacją Otwarta Rosja. Do jej zarządu zaprosił dwóch potężnych przedstawicieli zachodnich, Henry Kissingera i Jakuba Lorda Rotszylda. Potem zabrał się do rozwijania więzi z niektórymi z najbardziej wpływowych kręgów w Waszyngtonie, gdzie został wybrany do Rady Doradczej tajemniczej firmy funduszy inwestycyjnych Carlyle Group, gdzie brał udział w spotkaniach zarządu z innymi doradcami, takimi jak George H W Bush i James Baker III.

Jednak prawdziwą zbrodnią, która wsadziła Chodorkowskiego za rosyjskie kraty był fakt, że był uczestnikiem wspieranego przez USA zamachu stanu, aby zdobyć rosyjską prezydenturę w planowanych na 2004 r. wyborach do rosyjskiej Dumy. Chodorkowski był w trakcie wykorzystywania ogromnego bogactwa do zakupu tylu miejsc w nadchodzących wyborach do Dumy, by mógł zmienić rosyjskie przepisy dotyczące własności ropy w ziemi, oraz transportujących ją rurociągów. Ponadto planował bezpośrednio rzucić wyzwanie Putinowi i zostać rosyjskim prezydentem.

W ramach przepychanek i negocjacji, przez które Putin wygrał milczące poparcie bogatych tzw oligarchów rosyjskich, Putin wynegocjował porozumienie, że wolno im utrzymać swój majątek pod warunkiem, że zwrócą udziały z powrotem do Rosji i nie będą ingerować w wewnętrzną politykę rosyjską, używając w tym celu swojego bogactwa. Większość oligarchów wyraziła wtedy zgodę, w tym Chodorkowski. Pozostają nadal rosyjskimi biznesmenami. Ale nie Chodorkowski.

Ponadto, w chwili aresztowania, Chodorkowski był w trakcie negocjacji przez swojego przyjaciela z Carlyle, George’a H W Busha, ojca ówczesnego prezydenta George’a W. Busha, sprzedaży 40% spółki Jukosu, albo byłej firmie Condi Rice, Chevron, albo ExxonMobil, w taki sposób, by zadało to druzgocący cios w pozostawione Rosji i Putinowi aktywa do wykorzystania w odbudowie zniszczonej rosyjskiej gospodarki: ropa naftowa i jej eksport za dolary na zachód, poprzez państwowe rurociągi. Podczas wynikającego z tego dochodzenia ws. Jukosu przez prokuraturę, wyszło na jaw, że Chodorkowski miał również potajemnie zawrzeć umowę z londyńskim Lordem Rotszyldem, nie tylko w kwestii wspierania kultury rosyjskiej za pośrednictwem fundacji Chodorkowskiego Otwarta Rosja. W przypadku jego ewentualnego aresztowania (Chodorkowski widocznie wiedział, że podjął wysokie ryzyko starając się zorganizować zamach stanu na Putina) 40% udziałów w jego udziałach w Jukosie przejdzie w ręce Lorda Rotszylda.

Krokodyle łzy Hillary Clinton i Baracka Obamy za łamanie praw człowieka w przypadku Chodorowskiego, ukrywają o wiele większy program, do którego się nie przyznają. Waszyngton wykorzystywał Rosjanina, aby spróbować osiągnąć swój cel, całkowitego zniszczenia jedynego mocarstwa na świecie, posiadającego wystarczającą militarną siłę uderzenia, by stawić wyzwanie strategii Pełnego Spectrum Dominacji Pentagonu – kontroli całej planety. Widziane w tym świetle słodko brzmiące słowa o „prawach człowieka,” nabierają zupełnie innego znaczenia.

Na prośbę autora, Voltaire Network zamieszcza list korygujący wzmiankę zawartą w tym artykule:

Piątek 14.01.2011

Drogi Panie Engdahl

Pisze do Pana w imieniu Filantropijnej Fundacji Edmunda J Safra i pani Lily Safra w związku z artykułem….

Artykuł ten zawiera następującą fałszywą informację:

„Ówczesny szef Republic National Bank of New York, Edmund Safra, został zamordowany kilka miesięcy później w jego mieszkaniu w Monako podobno przez członków domniemanej ” rosyjskiej mafii,” którą miał oszukać w procesie prania pieniędzy z narkotyków.”

W rzeczywistości, zgon pana Safra został określony przez sąd z powodu podpalenia przez jedną osobę. Pan Ted Maher przyznał się do winy i został skazany przez Sąd Monako w 2002 roku. Został skazany na karę więzienia, którą odbył w całości. Nigdy nie było mowy o żadnej osobie lub grupie w to zaangażowanej.

Będziemy wdzięczni za umieszczenie tej korekty na witrynie.
Jeśli potrzebuje Pan dodatkowych informacji, prosimy o kontakt.

Najlepsze pozdrowienia

Seth Goldschlager
Safra S A

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 93 do “Prawdziwa zbrodnia M. Chodorkowskiego”

 1. maciek said

  Otwarta Rosja.. brzmi znajomo .. my mamy Otwartą Rzeczpospolitą.. i też „bracia” w niej mieszają…

 2. JO said

  A my spisujmy wszystkie przekrety Naszych Chodorkowskich – Stoltzmanow, Michnikow, ….etc i kiedys odpowiedza i oni.

 3. Ola said

  dodam jeszcze najnowszą wiadomość, jeszcze cieplutka:

  Izraelska firma ‚ochroniarska’ ICTS pomogła zapewnić ‚bezpieczeństwo’ na rosyjskim lotnisku Domodedowo

  Rosyjska agencja ochrony otrzymała ostrzeżenie przed dzisiejszym możliwym atakiem na lotnisko w Moskwie, doniosły agencje informacyjne. „Otrzymaliśmy informację, że na jednym z lotnisk w Moskwie mógłby mieć miejsce atak terrorystyczny,” powiedziano RIA Novosti.
  Dlaczego „terroryści” ostrzegają ich z wyprzedzeniem, że on / ona / oni mają zamiar eksplodować coś, choć to pomniejsza owo nieznane, które jest częścią modus operandi terroru?

  Chyba że chcieli ostrzec niektórych „wybrańców,” jak zrobili prawdziwi wykonawcy 11/9, kiedy wysłali wiadomość do izraelskiej firmy komunikatorów [przekazywanie wiadomości] Odigo w Nowym Jorku, aby poinformować ich, by wynieśli się z Dodge, gdyż „Latający Cyrk Mosad” zamierzał odwiedzić Nowy Jork.

  Dwaj pracownicy Odigo Inc, firmy izraelskiej, otrzymali ostrzeżenia bliskiego ataku w Nowym Jorku na dwie godziny przed uderzeniem pierwszego samolotu w WTC. Odigo, jedna z największych na świecie firm komunikatorskich, ma swoją siedzibę dwie przecznice od WTC. Biura Odigo, gdzie wpłynęły ostrzeżenia, znajdują się w Herzliyya, na przedmieściach Tel Awiwu.
  Dwaj pracownicy twierdzili, że nie wiedzieli kto wysłał wiadomości, ale odnaleźli adres jego komputera i przekazali te informacje FBI. [Washington Post, 4.10.2001] Odigo dał FBI adres internetowy nadawcy, więc nazwisko nadawcy można było już znaleźć. [Deutsche Presse-Agentur (Hamburg), 26.09.2001] Dwa miesiące później podano, że FBI nadal bada sprawę, ale nie orzymało raportów.
  http://careandwashingofthebrain.blogspot.com/2011/01/israeli-security-firm-icts-helped.html

  Ta sama firma ICTS 11/9 pomogła agentom Mosadu dostać się na kilka lotów.
  Ta sama firma ICTS ułatwiła wejście na pokład Richardowi Reid – „z ładunkiem w bucie.”
  Ta sama firma ICTS wysłała „eleganckiego mężczyznę” by pomógł „majtkowemu zamachowcowi” wejść na pokład samolotu bez pieniędzy i bez paszportu.
  Z pewnością to nie może dotyczyć Rosji przygotowującej się do uznania państwa palestyńskiego, prawda?

  Izraelscy urzędnicy obawiają się, że prezydent Rosji Dymitri Miedwiediew ogłosi we wtorek, podczas wizyty do Jerycho, że Rosja uzna państwo palestyńskie w oparciu o granice z 1967 roku.

  […] Taki ruch byłby ważny, szczególnie dlatego, że Rosja jest członkiem Kwartetu biorącego udział w negocjacjach pokojowych.
  źródło: Haaretz

 4. Marucha said

  Jednym słowem – Czeczeńcy wyznania mojżeszowego…

  http://theinfounderground.com/forum/viewtopic.php?t=13890&p=54184#p54154

 5. Joe said

  Jednym slowem ruszyli do walki bez masek.
  Lord Rot,dr.Kiss i duch Chodorowskiego.
  Trojkat „uzdrowicielski”dla swiata.

 6. JO said

  Powiazanie zamachu w Moskwie z uwiezieniem Chdorkowskiego i polityka Kremla wydaje sie byc Oczywiste.

  Wscieklosc Masono-Zydo-liberalow sie wzmaga.

  Pocieszajace jest to, ze wscieklosc zaslepia…i jest znakiem Wiosny i Unych slabosci…

 7. lopek said

  Re!5
  Cytat:
  „Jednym slowem ruszyli do walki bez masek.”
  Jeszcze w maskach! Podobno terrorysta był Arabem a przecież wiadomo, że une tworzą i szkolą kompletnie nieświadomych Arabów.

 8. PL said

  Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zwolnił wysokiego rangą przedstawiciela MSW odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w transporcie. Jest to pierwsza dymisja po poniedziałkowym zamachu na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, w którym zginęło 35 osób.

  – Podpisałem dekret o zwolnieniu (Andrieja) Aleksiejewa, szefa departamentu transportu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odpowiadającego za federalny okręg centralny – oświadczył Miedwiediew, którego słowa przekazała rosyjska telewizja.

  A w Polsce Klich wciąż jest ministrem.

 9. PL said

  Niejeden z muzułmańskich „przywódców” to judajczyk, który nagle nawróćił się na Islam.

 10. Joe said

  Re#7…Arabi to zgrana plyta,jak teorie spiskowe.Nie wiem jak Pan,ale kilka lat temu moi znajomi na moje wypowiedzi,czesto reagowali stwierdzeniem”teorie spiskowe”.Dzisiaj juz tego nie czynia,a wiecej…. wypytuja i co niektorzy odwazniejsi przeprosili.
  Zaklamania nie da sie trzymac na uwiezi zbyt dlugo.

 11. Joe said

  Re#4…Jezeli do ww.listy uratowanych, dopisze sie rabinow z Warszawy ktorzy nie polecieli z prez.Kaczynskim.To automatycznie „nagan Putina”przestaje dymic….nieprawdaz?

 12. Marucha said

  Re 11:
  Ech, panie Joe, gdyby tak zdrowy rozsądek miał swobodniejszy dostęp do niektórych zaślepionych głów, świat byłby piękniejszy.

 13. tralala said

  voltairenet.org jest doskonalym protalem, warto tam czasem zagladnac.

 14. kondolencje said

  Czy jest juz wiadomo czy rzad Polski wyslal kondolencje z powodu tego tagicznego zamachu ? Czy ktokolwiek to zrobil z obecnie nam rzadzacych ? Pytam gdyz jak pamietam nasza tragedie gdy zawalil sie dach hali targowej , zaraz prez.Putin przeslal jako pierwszy do nas Polakow kondolencje. To byl bardzo mily gest w stone nas Polakow. Rowniez po naszej tragedii Smolenskiej, Rosjanie pieknie sie zachowali, wprowadzili zalobe narodowa, wyswietlili film „Katyn”.
  Ciekawi mnie jaki gest pojdzie teraz ze stony Polski, oby nie najgorszy jesli tak to na pewno duza czesc Polakow nie podpisze sie pod nim.
  Po „naszych” mozna sie spodziewac wszystkiego, ale zobaczymy, poczekamy.

  Kondolencje wysłano zaraz po zamachu – admin

 15. Sqbi said

  Podoba mi się stanowisko Rosji ws. ochrony swoich interesów w strategicznych dla kraju sektorach przemysłowych. Tam nie ma dzikiej prywatyzacji polegającej na doprowadzaniu podmiotów do spektakularnych upadków, by potem kupić je za czapkę śliwek, po czym w niedawnym bankrucie w najlepsze diełat geszefty na krzywdzie społecznej. Jukos żywym przykładem, gdzie po kilku latach firma przejęta w sposób unym znany i lubiany, została w sposób bezpardonowy wyrwana z wszawych rąk. Jest to ostrzeżenie przed zakusami na dobro państwowe z jednoczesnym sygnałem dla parchatych za wodą aby swe garbate klipy trzymały z dala od Rosji, która sama się wyżywi przy tak bogatych złożach i zasobach. Bardzo dobre posunięcie Putina z Miedwiediewem z poparciem dla autonomii w Palestynie, teraz wraz z Bilderbergami pejsaci obmyślają nowy plan próby złamania Rosji. Zamach nie był przypadkowy, zapewne nie ostatni czego nie życzę!!! Ostatnio oglądałem reportaż o dalekich rubieżach Rosji i ludności tam zamieszkującej, zaciekawiło mnie że na pytanie reportera: czego sobie życzą? ( pytał przypadkowych przechodni ) większość odpowiadała „silnej, stabilnej Rosji, silnego przywódcy prezydenta”. Mają we krwi patriotyzm,nacjonalizm, wiem że w biedniejszych rejonach kraju łatwiej sterować umysłami ludzi ubogich serwując im przekaz medialny wg.swojej linii politycznej, ale wśród ankietowanych było wielu młodych ludzi, studentów czyli osób „na czasie”, z dostępem do netu, gazet, magazynów i nie może to być zwykły zbieg okoliczności. Pozazdrościć im takiej postawy również wśród polityków, którzy w różny sposób kreują politykę wobec społeczeństwa, ale nie odważą się zhandlować kraju, bo widmo wczasów w pensjonacie z Chodorkowskim skutecznie ukraca zapędy. Kiedy tak będzie u nas w kraju, gdzie za grabież majątku poprzez prywat(e)yzacje, likwidację stoczni, zakładów, naciski unych na restytucję mienia fikcyjnym spadkobiercom, lipne odszkodowania przy udziale i nacisku obcych rządów będą kary pozbawienia wolności od lat 25, przepadek mienia ( ruchomego jak i nie ) do 5 pokolenia wstecz, nałożona kontrybucja na całe plemię plugawego urzędnika, bankstera, biznesmena itd. do 5 pokolenia które się jeszcze nie narodziło. Niech wraży syn zgnije a jego potomkowie przeklęci.
  Czekam z zaniepokojeniem o dalsze wieści, kto stoi za zamachem na lotnisku i jak się sytuacja rozwinie.

 16. JO said

  ad.15. Juz niedlugo.
  Wszedzie w Europie mlodzi maja dosyc i czuja choc jeszcze nie widza, ze robi sie ich w Durnia.To mlode pokolenie juz niedugo bedzie rzadzic…

  Juz niedlugo.

 17. OP said

  Ad: 10

  Dobra okazja podac im namiar Gajowki by sami sobie tez poczytali a nie tylko sluchali pana wyjasnien.

 18. Marucha said

  RE 15:
  Stanowiska Rosji i Białorusi w sprawie grabieży majątku narodowego przez „inwestorów” z plemienia reptilian są bardzo zbieżne. Rosja ma trudniej, bo została bardziej zareptilianizowana (czasy Jelcyna), niż Białoruś, a i na nią głównie jest skierowana złość jaszczurczego plemienia.

 19. JO said

  100 lat wladztwa tego zmijowego plemienia w Rosji i 3 pokolen w nim musi kosztowac nieco wysilku, by oczyscic Rosje. Czasy Jelcyna to tylko proba jaszczurcza stanac na czele Rosji tak jak to zrobili stajac na czele w Polsce.

  Ciekawe jest, ze niemalze kazdy w Polsce juz mowi o panoszacych sie Zydach w Polsce – wynik tego bedzie jeden – taki jak w Rosji..

 20. Zerohero said

  O co chodzi z tym sprostowaniem?

  „Ówczesny szef Republic National Bank of New York, Edmund Safra, został zamordowany kilka miesięcy później w jego mieszkaniu w Monako podobno przez członków domniemanej ” rosyjskiej mafii,” którą miał oszukać w procesie prania pieniędzy z narkotyków.”

  W rzeczywistości, zgon pana Safra został określony przez sąd z powodu podpalenia przez jedną osobę. Pan Ted Maher przyznał się do winy i został skazany przez Sąd Monako w 2002 roku. Został skazany na karę więzienia, którą odbył w całości. Nigdy nie było mowy o żadnej osobie lub grupie w to zaangażowanej.

  Sąd orzekł, że to pan Ted Maher zamordoał pana Safra, ale padły jakiekolwiek zapewnienia, że to nie „ruska” mafia? Tutaj nie widzę. I cóżto znaczy, że skazany w 2002 roku, a karę odbył w całości? Mniej niż 8 lat za morderstwo? Dziwne to sprostowanie.

 21. Marucha said

  Re 19:
  Istnieje różnica między Rosją i Polską.
  Rosja jest państwem suwerennym, które nie musi z nikim konsultować swoich poczynań, a tym bardziej uzyskiwać na nie czyjąś zgodę. Rosja nie ogląda się również na opinię publiczną, czyli na to, co „powie cały świat” i nikomu się nie tłumaczy.
  Co do Polski… no cóż. Jest w Unii Europejskiej.

 22. Boomcha said

  „(…)Chodorkowski był w trakcie wykorzystywania ogromnego bogactwa do zakupu tylu miejsc w nadchodzących wyborach do Dumy, by mógł zmienić rosyjskie przepisy dotyczące własności ropy w ziemi, oraz transportujących ją rurociągów. Ponadto planował bezpośrednio rzucić wyzwanie Putinowi i zostać rosyjskim prezydentem.(…)”

  Ropa nie jest rosyjska a należy do okradzionych i zniszczonych małych narodów Syberii.

 23. PL said

  A do kogo należy ropa amerykańska?

 24. Boomcha said

  @PL

  Do tych do których należy, ale w takiej sytuacji nie ma co gadać, że to ropa rosyjska, tylko , że to Rosjanie z niej żyją i chcą to robić tak długo jak się da. I jak któregoś dnia zajmą się tym np Chińczycy to też wszystko będzie ok, prawda?

 25. Boomcha said

  @ ICTS International

  Rozumiem, że NIKT nie wiedział co to za firma (ICTS International) i tak po prostu (wygrali przetarg na wolnym rynku) mogli „chronić” lotnisko?

 26. JO said

  ad.22. Pan jestes masonem i komunista.

  Czy Pan rozumie co oznacza ROSJA? na dodatek Chrzescijanska?

  Wytlumacze Panu na przykladzie Polski.

  W Rzeczpospolitej bylo i jest „narodowosciowo”-kulturowo wielu ludzi, takich jak Tatarzy, Litwini, Mazowszanie, Lemkowie, Wiekopolanie, etc, etc (niech Pan sobie dowymienia)

  Dobry Pan Bog – utworzyl pod Berlem Najswietrzej Bogarodzicy – Krolestwo a wnim jeden Narod Rzeczpospolitej – Polakow.

  Czy ci Mazowszanie byli okradani przez Wielkopolan? No nie a przeciwnie – tworzyli Krolestwo Boze Na Ziemi – czyli wspolnote oparta na prawach Bozych.

  To samo jest w Prawoslawnej Rosji.

  Niech Pan wiec nie glosi bzdur, nauczy sie co oznacza pojecie Panstwa Katolickiego w tym Ortodoksyjnego a potem sie wypowiada.

  Niech Pan sie kuma z Marsjanami i tam buduje „wolne” panstwa ok?

  Tu niech Pan zostawi w spokoju te, ktore sa z Pana Boga Laski.

  Niech Pan sie kuma z wyznawcami Swiatowida – tu od czasu do czasu sie pojawiaja. Za duzo Pan oglada Filmow ala Matrix. Polecam by Pan sie odtoksycznil…

 27. Boomcha said

  @ JO

  Czy ci Mazowszanie byli okradani przez Wielkopolan?
  – a czy to są dwa różne narody?

  Dobry Pan Bog – utworzyl pod Berlem Najswietrzej Bogarodzicy…
  – no i „dobry Bóg” jej zlikwidował?

  Czy Pan rozumie co oznacza ROSJA? na dodatek Chrzescijanska?
  – Czy ZSRR, którego Rosja jest spadkobiercą tez taka była?

 28. Marucha said

  Re 24:
  No to coś mi się zdaje, że rosyjska ropa też należy „do tych, do których należy”.
  Jest jednakże mała różnica.
  Narody syberyjskie nie zostały wycięte w pień, a ich ostatni przedstawiciele nie muszą żyć w rezerwatach.

 29. JO said

  ad.21.
  „Co do Polski… no cóż. Jest w Unii Europejskiej.”

  Kazdy ma swoje zadanie do odrobienia….:

  Bylbym sluchaczem Szatana a nie Pana Boga, gdybym nie widzial w kazdej Jego-Pana Boga decyzji „Palca Bozego”.

  Skoro pozwolil Dobry Bog, bysmy tu w UniiJEWRO byli (przekonany jestem – czasowo), to zostaje mi tylko powiedziec – Dziekuje Tobie Panie Boze za zaufanie do mnie i deklaruje spelniac twoja wole jak najlepiej a Ty Dobry Panie Boze wiesz najlepiej jaki ma byc wynik mojego tu w UNII dzialania, bo Twoja a nie moja wola jest a ja tylko jestem narzedziem Twoim (nie wazne czy przez Z czy RZ).

  Skoro jestem tu w UE- to jest dla mnie wielkie wyroznienie – bo wiem co mam robic i jak Zyc, widocznie po to by moimi Rekoma Dobry Pan Bog zniszczyl Szatana a Zmijowe plemie dzieki mojej postawie sie Nawrocilo. Z piesnia na ustach bede tu zyl, bo wiem, ze dzieki moim dzialaniom za Pana Boga Laska Szatan Przegra. Jestem dumny , ze tu jestem, na pierwszym Pana Boga Froncie.Amen.

 30. Boomcha said

  @ Marucha

  Narody syberyjskie nie zostały wycięte w pień, a ich ostatni przedstawiciele nie muszą żyć w rezerwatach.
  – tak, żyją dostatnio i są szczęśliwi i jak tylko zechcą to mogą jechać gdzie tylko zapragną.

 31. Staruszek Portier said

  Wy tu gadu-gadu, a OGROMNE pieniądze mogą nam przejść koło nosa!

  „Polska ma szansę na ogromne pieniądze z UE
  Polska ma szanse otrzymać nawet 105 mln euro z unijnego funduszu Solidarności, w ramach odszkodowania za straty, spowodowane ubiegłoroczną powodzią. Wniosek Komisji Europejskiej w tej sprawie trafił teraz do Parlamentu Europejskiego.”

  Tak pisze Onet, używając słowa „ogromne”.
  Ciesz się narodzie.
  Możnym coś skapnęło ze stołu.

 32. JO said

  „Czy ZSRR, którego Rosja jest spadkobiercą tez taka była?”

  Rosja nie jest spadkobierca ZSRR

  Dobry Pan Bog nie zlikwidowal Rzeczpospolitej – Pan Mowi do niej!!!!JA ZYJE I INNI TACY JAK JA BO RZ JES WE MNIE!!!!

  Mazowszanie i Wielkopolanie – tak to sa inne „narody”, choc genetycznie ci sami ludzie. Pojecie Narodu w zasadzie jest tylko jedno – Ludzie pod berlem Pana Jezusa zorganizowani Panstwowo na danym obszarze.

  Inne pojecie to szatanskie fikcje….jak zwykle majace omamic ludzi…

 33. Inkwizytor said

  Re: 24

  Jakie piękne standardy moralne 🙂 Rosyjska ropa należy do „narodów Syberii” ale amerykańska „do tych do których należy”. Takie kwiatki to może łykaką goście kibuca Kulińskiego z Wirtualnej Judeopolonii ale w Gajówce ten numer nie przejdzie

 34. Staruszek Portier said

  Re 30:
  A nie mogą?
  Nie dostają paszportów?

 35. Marucha said

  Re 33:
  W myśl tej samej zasady Rosja napadła na Czeczenię, a USA wprowadziło demokrację w Iraku.

 36. jowram said

  Atak grypowy na Węgry

  Jak podaje http://www.caboodle.hu/nc/news/news_archive/single_page/article/11/flu_epidemic-2/?cHash=589020f762 Węgry ogłosiły ogólnopaństwową epidemię grypy. 18,400 osób z objawami grypy było u lekarza w tygodniu 10-16 sycznia, jest to o 50% więcej niż w poprzednim tygodniu. Oczywiście zalecanym remedium jest szczepionka, która jak donoszą obszernie media alternatywne bardziej szkodzi niż pomaga. Atak grypowy zbiega się w czasie z wielkim eksperymentem przeprowadzanym obecnie przez nowy rząd Viktora Orbána – w postaci obłożenia podatkami międzynarodowe koncerny, zamiast obywateli. Na ten temat obszernie informuje forum Davida Icke: http://davidicke.pl/forum/w-gierski-bunt-przeciw-wspo-czesnemu-neoimperializmowi-t5866.html.
  Nie można wykluczać, że epidemia grypy jest sztucznie rozsiewana, wszak mamy do czynienia z III woją światową – międzynarodowej mafii bankierskiej z pozostałą częścią ludności globu. Stosowane są najnowsze bronie, giną po cichu miliony ludzi – jest to ukryte ludobójstwo. Jednym z najgroźniejszych broni są sztucznie rozsiewane wirusy i bakterie. Jak wiadomo AIDS, a także wiele innych wirusów jest efektem pracy potomków doktora Mengele w takich ośrodkach jak Fort Detrix czy na wyspie Plum Island. W 2009 roku austriacka dziennikarka Jane Burgermeister ujawniła światu, że 72 kilogramów materiału szczepionkowego na tzw. „świńską grypę”, którą firma Baxter rozesłała do 16 laboratoriówna całym świecie, było skażone wirusem ptasiej grypy. Dzięki przytomności czeskiego laboranta, który sprawdził ten materiał na fretkach wyszło, że zawiera te śmiertelne wirusy – fretki zmarły. Sprawa założona rządowi austriackiemu, Światowej Organizacji Zdrowia, politykom i bankierom, którzy stoją za tą aferą została umorzona, a Jane Burgermeister jest odtąd prześladowana, ciągana bezpodstawnie po sądach, jej ojciec został prawdopodobnie uśmiercony w szpitalu, a sądy blokują przekazanie po nim majątku dziennikarce. Jest ona praktycznie bez środków do życia, lecz prawdopodobnie dzięki temu, że wciąż publikuje na blogu http://www.birdflu666.wordpress.com, nadal żyje i ma szansę na odzyskanie mienia. Sędzia austriacka chciała ją już ubezwłasnowolnić na podstawie przepisów, które tyczą się osób z poważnym ograniczeniem umysłowym – jak ddogorywających staruszków, jednak Jane zareagowała na to bardzo ostro publikując wszystkie dyskredytujące skorumpowaną sędzię informacje. Pamiętajmy też o serii próbnych szczepień na świńską grypę dokonaną na polskich bezdomnych spośród których wielu zmarło.
  Dodam, że piszący te słowa, który brał udział w akcji antyszczepionkowej w 2009 roku, ma również sprawę kryminalną, która jest prowadzona bez jurysdykcji. Dziwnym trafem sprawa nabrała tempa pod koniec 2009 roku, gdy byliśmy na fali akcji antyszczepionkowej – została też wtedy utajniona.
  Mam więc prawo podejrzewać, że możemy mieć niedługo nową „pandemię” grypy, z tą jednak różnicą, że nikt się nie będzie już pytał obywateli czy chcą być szczepieni – akcja szczepień może być przymusowa. Wszyscy musimy mieć na uwadze to, że w szczepionce może być cokolwiek, że w momencie gdy staniemy z podwiniętym rękawem przed jakimś oprychem (wcale nie muszą to być lekarze), niewiele będziemy mogli już zrobić. Ja sam nie jestem w stanie powstrzymać takiego rozwoju wydarzeń, zatem proszę was wszystkich abyście zaczęli poważniej interesować tym co się wokół dzieje – szczególnie ukrytym ludobójstwem, które toczy się na naszych oczach. Miejmy nadzieję, że Natura, Kosmos, Bóg nam pomoze w tej walce z totalnym złem.

 37. Boomcha said

  @ JO (32)
  Inne pojecie to szatanskie fikcje….jak zwykle majace omamic ludzi…
  – a no jak tak, to ok
  @ Inkwizytor
  Jakie piękne standardy moralne 🙂 Rosyjska ropa należy do „narodów Syberii” ale amerykańska „do tych do których należy”
  – co oznacza, że zakładam, iż nie trzeba tu nikomu tłumaczyć itd. bo każdy wie a to nie jest tematem w tym momencie…
  @ Marucha
  W myśl tej samej zasady Rosja napadła na Czeczenię, a USA wprowadziło demokrację w Iraku.
  – prezydent Czeczenii i prezydent Rosji podpisali porozumienie pokojowe i Czeczeni od Rosjan uzyskali zgodę na niepodległość, potem przyszedł Putin i wprowadza tan elementy cywilizacji chrześcijańskiej i stabilizuje region…http://wystawa.czeczenia.com.pl/

 38. JO said

  ad.36. Niech Pan zdejmie czarne okulary. Rosja dala mozliwosc Czeczenii jak i Bialorusi w takiej samej formie jak Car dal tym ludom. Skoro Ci zaczeli kumac sie z jaszcurkami to oczywiscie , ze mowy nie bylo by Rosja popelnila sepuku…byla by durna a Putin nieodpowiedzialny za Caly Rosyjski Narod wlacznie z Czeczencami.

  …..

 39. Marucha said

  Re 36:
  Jak rozumiem, Putin niesłusznie wsadził Chodorkowskiego – gdyż Chodorkowski na pewno chciał przekazać złoża ropy, rafinerie etc. „narodom Syberii”?

  Co do Czeczenii, to wiemy o niej tyle, co nam opowie „demokratyczna opozycja”. Ciekawi mnie jednak, czy zwyczajny mieszkaniec tego regionu woli rządy Rosjan, czy czeczeńskich watażków, handlarzy narkotyków i zwykłych bandytów. Bo z tego, co do mnie dotarło kiedyś innymi kanałami, czeczeńskie rządy nie miały zbyt wielkiego poparcia.
  „Operacja Czeczenia” należy do tej samej kategorii, co „Operacja Gruzja”, czy wcześniej „Operacja Ukraina” (i nieudana „Operacja Białoruś”).

 40. Marucha said

  Re 38:
  Oczywiście Rosja powinna patrzeć bezczynnie, jak ją ze wszystkich stron usiłują osaczyć reptilianie.

 41. JO said

  ad.36″@ Inkwizytor
  Jakie piękne standardy moralne 🙂 Rosyjska ropa należy do „narodów Syberii” ale amerykańska „do tych do których należy”
  – co oznacza, że zakładam, iż nie trzeba tu nikomu tłumaczyć itd. bo każdy wie a to nie jest tematem w tym momencie…”

  Oczywiscie, ze Pan Inkwizytor ma racje – ale Pan w swoim zaslepieniu nie moze jej widziec. Dobra Rosji sa dla wszystkich Rosjan – jak widac po tym , ze Chdorkowski jest w ciupie …

  a Dobra USA – naleza do Zydow wylacznie a nie obywateli USA.

  Pan, to jak dziecko. Czy Pan wie, ze Dzieci i Ryby nie maja Glosu. Tu nie (jak mi sie zdaje)jest Forum by dyskutowac po to by dyskutowac. Tu jest Forum by poglebiac wiedze na tematy znane i ogolnie przyjete. Wie Pan, tu jest jak mysle forum dla Dzentelmenow a nie smarkaczy. Jak Pan wie moze z kodeksu …, zeby byc dzentelmenem, trzeba miec pewien poziom wiedzy minimalnej, ktorej Pan jesze nie zdobyl – polecam wiec, nieco grubiansko-by Pan sie douczyl, stal Dzentelmenem a potem zabieral glos. Bo widzi Pan, tu jest srodowisko Tradycyjne i odroznia ono Dzieci Parawa od Praw Ludzi Doroslych.

 42. Boomcha said

  @ Marucha (38)
  NIKT nie mówi, że ma patrzeć bezczynnie, ale zanim zacznie się robić piekło na ziemi niewinnym ludziom można pokusić się o inne rozwiązania. Problem w tym, że nikt z Rosjanami włącznie nie chce w tym państwie żyć.
  @ JO (38)
  A pan czerwone.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Z „innych rozwiązań” polecam np. apele do ONZ albo pisanie podań do składu węgla.
  Bądźmy poważni, panie Boomcha. Gdy podpalają Panu dom, nie ma Pan czasu na dyskutowanie z podpalaczami.

 44. Boomcha said

  Bądźmy poważni Panie Marucha. Czeczeni to (kiedyś) 4miliony ludzi. Ponoć 1/3 została wymordowana, naród straumatyzowany terrorem nie podniesie się przez dziesięciolecia.

  Rosja to 160mln ludzi i armia, która może zakryć ten kraj swoimi śmierdzącymi onucami. To troche tak jakby Pan powiedział, że dziecko rzuciło wyzwanie napakowanemu bandycie a ten nie miał wyjścia, musiał się bronić i zabił je, jej rodzeństwo, rodziców. Okradł i spalił dom.

  Tu ktoś wspominał o Polsce za Jagiellonów. Tak sie buduje potęgę. Rosjanie mają nieskończoną ilośc wyjść, a wybrali te ostateczne. Eksterminacje i bolszewicką zbiorową odpowiedzialność.

  Ta ich „prawosławność” to g prawda. Wszystko na pokaz. Rosja to spadkobierca ZSRR co sami Rosjanie (zwykli i politycy oraz wojskowi) podkreślają i czym się szczycą. Rosja to tragikomedia, jak opinie które tu czytam.

 45. Marucha said

  Re 44:
  Najwidoczniej Czeczeni (podobnie, jak ostatnio Gruzini) za bardzo liczyli na poparcie „wolnego świata”.
  A ci, którzy podburzyli ich do rebelii, mają w d…, ilu mieszkańców Czeczenii zginie.

 46. JO said

  „Tu ktoś wspominał o Polsce za Jagiellonów. Tak sie buduje potęgę. Rosjanie mają nieskończoną ilośc wyjść, a wybrali te ostateczne. Eksterminacje i bolszewicką zbiorową odpowiedzialność”

  Panie – jestes Pan macicielem. Wiesz Pan dobrze, ze Beria, Stalin…budowali Izrael bo byli Zydami.Wiesz Pan dobrze, ze Zydzi mordowali i budowali Komunizm w Rosji a potem ZSRR.

  Pan jestes Kurupel, ktory tu ma za zadanie macic. Idz Pan z tad. Pana Hasla tu na nikogo nie dzialaja.

  PiS jest dla Pana dobrym miejscem i PiSu Fora internetowe – tam ma Pan dyskutantow na swoim poziomie.Tam, Pan moze zdzialac wiele – tu Pan jest rozpoznany jako DUPEK, DZIECIAK i maciciel, ktory jak kleszcz sobie siedzi – i to za duze slowo – obrazam kleszcza wlasciwie…

 47. Boomcha said

  Mam prośbę, albo odnosi się Pan do tego co piszę, albo nie bo nie ma co pozorować dyskusji. Bo albo pan nie czyta tego co piszę, albo nie ma nic do powiedzenia poza odwracaniem kota ogonem.

 48. PL said

  Ad 44:
  – 1/3 Czeczeńców wymordowana… Przez kogo? Czy przypadkiem nie przez „swoich”? Przez różne, wzajemnie się zwalczające frakcje bojowców?
  – Rosja mogłaby zgnieść Czeczenię w kilka dni. A jednak tego nie zrobiła. Dlaczego?
  – Po drugiej wojnie czeczeńskiej (po której Rosja odzyskała władzę w Czeczenii) następuje powolna rekonstrukcja kraju.

 49. Boomcha said

  @ JO

  A tu niby jest w ogóle dyskusja? Niech pan mnie nie rozśmiesza i przeczyta na początek swoje swoje posty, wyciśnie z nich inwektywny, wodę i zwykłe bzdury i zobaczy co zostanie.

 50. Piotrx said

  Re 31
  „Polska ma szansę na ogromne pieniądze z UE
  Polska ma szanse otrzymać nawet 105 mln euro z unijnego funduszu Solidarności, w ramach odszkodowania za straty, spowodowane ubiegłoroczną powodzią. Wniosek Komisji Europejskiej w tej sprawie trafił teraz do Parlamentu Europejskiego.”

  Ciekawe czy podają też oficjalnie ile wynoszą nas roczne składki na UE /NATO i podobne/ – te wszystkie „dotacje” to część naszych pieniędzy które wracają i które albo wpłaciliśmy z racji zobowiązań unijnych albo wytransferowano innymi drogami i metodami z Polski. Zasada jest taka nikt z UE nigdy za darmo nie da żadnych „dotacji”.

 51. Boomcha said

  @ PL

  – 1/3 Czeczeńców wymordowana… Przez kogo?
  > sami się mrdują

  – Rosja mogłaby zgnieść Czeczenię w kilka dni. A jednak tego nie zrobiła. Dlaczego?
  >to pan jest specem od rosyjskiej duszy. ja jestem zwykłym rusofobem, pisowcem… i ja podejrzewam, ze oni po prostu nic innego nie potrafią, nic innego nie mają do zaproponowania. żadnego dobra, żadnej kultury, nic. potrafią organizować państwo na wzór gułagu i dopuszczać do tego, że są rządzeni przez zwyrodnialców i bandytów.

  – Po drugiej wojnie czeczeńskiej (po której Rosja odzyskała władzę w Czeczenii) następuje powolna rekonstrukcja kraju.
  > To jest k… genialne!

 52. wi42 said

  @44

  Boomcha – zaczynaj od faktow

  O jakich 1/3 ty gledzisz – w filmach propagandowych (tych broniacych prawa czlowieka) bylo 70-100 tys.
  Najpierw sie doucz- przy okazji poznaj ilu Rosjan-cywili zamordowano zanim zaczela sie wojna.

 53. Boomcha said

  @ PL

  – 1/3 Czeczeńców wymordowana… Przez kogo?
  > sami się mrdują

  – Rosja mogłaby zgnieść Czeczenię w kilka dni. A jednak tego nie zrobiła. Dlaczego?
  >to pan jest specem od rosyjskiej duszy. ja jestem zwykłym rusofobem, pisowcem… i ja podejrzewam, ze oni po prostu nic innego nie potrafią, nic innego nie mają do zaproponowania. żadnego dobra, żadnej kultury, nic. potrafią organizować państwo na wzór gułagu i dopuszczać do tego, że są rządzeni przez zwyrodnialców i bandytów.

  – Po drugiej wojnie czeczeńskiej (po której Rosja odzyskała władzę w Czeczenii) następuje powolna rekonstrukcja kraju.
  > To jest k… genialne!

 54. Boomcha said

  @ wi42

  Napisałem PONOĆ, bo tak słyszałem. Rozumiem, że jest inaczej i może Pan wskazać jakieś źródło? Aha i może pan wie, dlaczego skoro jest tam tak dobrze nie mogą tego pokazać światu dziennikarze?

 55. Inkwizytor said

  Re: 44

  Ależ Czeczeni „podnoszą sie” 🙂 tzn podnoszą pieniądze polskich podatników. Jak pan taki miłośnik tych górskich barbarzynskich pastuchów to polecam porozmawiać albo poczytać opinie mieszkańców polskich miast gdzie tych „sterrozryzowanych” Czeczenów zwieziono. Dla ułatwienia link do ciekawych stron

  http://www.google.pl/search?source=ig&hl=pl&rlz=1G1GGLQ_PLPL417&=&q=czeczeni+%C5%82om%C5%BCa+polacy&aq=2&oq=czeczeni+#sclient=psy&hl=pl&rlz=1G1GGLQ_PLPL417&source=hp&q=czeczeni+%C5%82om%C5%BCa+&aq=1o&aqi=g1g-o1&aql=&oq=&pbx=1&fp=119cae6c4e0bc54c

  przyjemnej lektury

 56. Inkwizytor said

  Re: 53

  Jeśli Rosjanie nie mają żadnej kultury to pan jest nieuk 🙂 O Czajkowskim, Dostojewskim, Jesieninie pan nie słyszał. O rosyjski film juz z litości nie zapytam, bo po co ?

 57. Marucha said

  „- Po drugiej wojnie czeczeńskiej (po której Rosja odzyskała władzę w Czeczenii) następuje powolna rekonstrukcja kraju.
  > To jest k… genialne!”

  A jednak tak właśnie podaje anglojęzyczna wikipedia.

 58. Boomcha said

  @ Inkwizytor
  Tak, ja jestem tępym nieukiem, co innego taki niosący Czeczenom ogarek oświaty sołdat.

  @Inkwizytor
  A w Ameryce biją Murzynów!

  @Marucha
  -A jednak tak właśnie podaje anglojęzyczna wikipedia.
  To jest jeszcze bardziej genialne!

 59. wi42 said

  @54
  1. Zanim zacznie sie publicznie wypowiadac, to trzeba cos wiedziec, a nie „bo slyszalem”
  Teraz to proste – przynajmniej wiki (napewno nie pro-rosyjska):
  1. Various figures estimate the number of civilian deaths at between 30,000 and 100,000 killed and possibly over 200,000 injured,
  2. Unofficial estimates range from 25,000 to 50,000 dead or missing, mostly civilians in Chechnya. Russian casualties are over 5,200 (official Russian casualty figures)[22] and are about 11,000 according to the Committee of Soldiers’ Mothers

  link

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/First_Chechen_War
  2 http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Chechen_War

  Przy twojej wiedzy i zaczadzeniu wolnymi mediami czeka cie dluga nauka (nie tylko na ten temat)

 60. Marucha said

  Re 55:
  W Łomży nie chcą Czeczenów, bo Łomżanie to rasiści. Nie rozumieją, iż bycie pobitym przez Czeczena to oznaka postępu i integracji. Zazdroszczą im też wysokich zasiłków i umiejętności znieważania Polek.

  Jeden z internautów o Czeczenach:

  Jak przyjedziesz do Czerwonego Boru i zaparkujesz gdzieś za blisko ich „siedziby” to marne szanse na wyjazd czymś innym niż karetką.
  Tam się nie zapuszcza nawet policja – bo się boją.
  Chyba tylko wojsko mogło załatwić tą sprawę bo policja nie ma takiego arsenału jak Czeczeńcy.

 61. Marucha said

  Re 58:
  A co zostanie z Pańskiej wypowiedzi, po wyciśnięciu z niej wody oraz pseudożarcików średniej próby?
  Naprawdę, na tym forum kariery Pan chyba nie zrobi…

 62. Boomcha said

  @Wi42

  Liczba ludności Czeczenii, wg Wikipedii: 1 191 203. Szacunki liczby ofiar z uwagi na całkowita blokadę informacji, zakaz wjazdu dziennikarzy i zacieranie śladów przez sowieckich bandytów są trudne. Załóżmy, że zostało zabitych, zamordowanych i rannych w sumie – jak Pan podaje – 300tys ludzi.

  To jest dokładnie 25,18% populacji.

  @ Marucha

  Naprawdę, na tym forum kariery Pan chyba nie zrobi…
  – Kariera tu to niby co? Śpiewanie w Chórze Aleksandrowa)?

  Dwa – co mają do tematu eksterminacji całego narodu ci rzekomi bandyci, żyjący w Polsce Czeczeni? Przecież to polityka Rosji sprawiła, że oni tu są i gdyby nie wojna to by tam sobie po swojemu żyli.

 63. Marucha said

  Re 62:
  Obecność tych „rzekomych” bandytów w Polsce to nie wynik polityki Rosji, ale wynik paranoidalnej antyrosyjskiej polityki polskich władz, popierających automatycznie wszystko, co może Rosji zaszkodzić.

  Nadal nie jest jasne, czy owe – załóżmy – 300 tys ofiar to wyłącznie ofiary rosyjskiej agresji na pokój miłujący naród czeczeński, czy też (jak podają złośliwie różne źródła) ofiary międzyplemiennych/międzygangowych/międzyfrakcyjnych porachunków miedzy Czeczenami.

 64. Boomcha said

  @ Marucha

  Tak, jasne jest jedynie że Rosja to Rym wschodu, kolebka cywilizacji. Że zborze tam jak u nas słupy telegraficzne, rzeki miodem i mlekiem płynące. Ludzie dobrzy i uczynni. Oczytani.

  I jasne jest to, że znowu odniósł się Pan do tego co napisałem.

  Jeśli sądzi Pan, że robi tu Rosji „dobrą robotę” to w moim przekonaniu jest dokładnie odwrotnie.

 65. rip van vinkel said

  @boomcha
  Chłopak błyskawicznie zjawił się przy niej i złapał ją za oba nadgarstki. Wyciągnął jej rękę zza pleców i przez chwilę próbował złapać je w jedną dłoń. Szybko zrezygnował z tego pomysłu i spojrzał spokojnie w jej jarzące się oczy.
  – Puść. – Jej głos był spokojny, mimo że jej twarz przybrała zdecydowany wyraz.
  – A jeżeli tego nie zrobię? – Spytał niewinnie, zacieśniając uścisk na rękawiczkach, które miała na całych przedramionach.
  Nie boisz się mnie, z jakiegoś powodu. Dobrze, jeżeli tak bardzo chcesz to sprawię, że zaczniesz się naprawdę bać. – Pożałujesz. – Odpowiedziała słodko i próbowała wyrwać ręce z jego uścisku. Bezskutecznie.
  – Nie mogę cię puścić, czegokolwiek nie zrobisz.
  Spojrzała mu pytająco w oczy, ale nie miał zamiaru wyjaśniać. Wzruszyła ramionami zrezygnowana i zamknęła powieki na dłuższą chwilę. Gdy je otworzyła, biblioteka zaczęła się rozpadać. Regał po regale, deska po desce opadały na podłogę, wzbijając w powietrze tumany kurzu. Książki wzbijały się w powietrze i płonęły, nim zdołały upaść na ziemię. Chłopak rozejrzał się zdezorientowany jednak ani trochę nie poluźnił uścisku.
  – Szukasz śmierci, chłopcze? – Po raz kolejny spojrzała w jego zielone oczy.
  – Nie, już nie szukam niczego ani nikogo. – Uśmiechnął się lekko. – Już nie.
  W tym momencie jeden z regałów przewrócił się tuż za plecami chłopaka. Podskoczył zaskoczony i obejrzał się. W tym samym momencie puścił jeden z jej nadgarstków, dając sobie szansę na osłonięcie się przed następnym meblem.
  Istota uśmiechnęła się wredne i położyła wolną dłoń na ręce, którą ją trzymał. – Puść.
  Przelotnie spojrzał w jej oczy, potem na swoją rękę i zamarł. Podczas chwili jego nieuwagi zniknęła rękawiczka i dziewczynie zdążyły wyrosnąć długie, ostre paznokcie. W tym momencie były przyłożone do jego nadgarstka. – Niezależnie, co zrobisz… Ja nie puszczę.
  – Martwi nie mają prawa decydować o swoim losie. – Po tych słowach zatopiła pazury w jego skórze. Skrzywił się, ale nie poluźnił uścisku. Uparty… Naprawdę chcesz umrzeć? Skoro taka jest twoja wola.
  Poczuła dziwny, nieznany uścisk w środku, gdy zadawała każdy kolejny cios. Cięła po rękach i torsie. Wiedziała, że sprawia mu tym ogromny ból, ale o to właśnie chodziło. Nigdy nie odczuwała bólu, który sama zadawała, jednak tym razem było inaczej. To nie miało jednak znaczenia, nie mogła mu przecież pozwolić…
  Nagle chłopak zaczął znikać. Próbowała się wyrwać za wszelką cenę, ale bezskutecznie. Zaczęła znikać razem z nim.
  NIE!

 66. Boomcha said

  @ Marucha

  25% populacji! W realiach rosyjskich to 35 milionów ludzi! I co? I nic, wszystko jest ok, bo to „wojna z terrorem”! Tak! To ta sama „wojna z terrorem” jaką prowadzi USA czy Izrael! jak moża tego nie wiedzieć? Jak można być tak do szpiku kości załganym a do tego powoływać się co chwila na jakieś wyższe wartości?

 67. wi42 said

  To ze nie wiesz, to sie zdarza kazdemu,
  to, ze nie wiedzac probujesz medrkowac to gorzej, ale moze mlody jestes i nerwowy…
  ale to, ze klamiesz lub co najmniej krecisz nawet „na goraco” to ….nazwij sam co to jest.

  Mowiles kilka wpisow o wymordowaniu:
  „Czeczeni to (kiedyś) 4miliony ludzi. Ponoć 1/3 została wymordowana, naród straumatyzowany terrorem nie podniesie się przez dziesięciolecia. ”

  Teraz liczysz rannych itp., zeby wyjsc na swoje. „Załóżmy, że zostało zabitych, zamordowanych i rannych w sumie – jak Pan podaje – 300tys ludzi.”

  Czy ranny to wymordowany? Jak rowniez to nie ja podaje ale wiki – jest to lepiej niz nic, ale za to nie odpowiadam.
  A poza tym to temat dyskusji jest o Chodorkowskim ktory otrzymal drakonski wyrok 13,5 lat wiezienia.
  Proponuje zlitowac sie nad wspolziomkiem Ch. – B. Madoffem – ten dostal 130 lat i jest mu potrzebne wsparcie obroncow wszystkich praw, lacznie z toba.

 68. agent said

  Mozna juz zaobserwowac jak wkradaja sie maciciele na toforum. Ale jak juz ktos wczesniej napisal na tym forum ludzie znaja zagadnienie i potrafia odruznic „swuj”, „obcy”

 69. wi42 said

  @65 Nie podalem odnosnika w moim poprzednim wpise – powinien byc jak i w tym @65
  Przepraszam

 70. Marucha said

  Re 65:
  Otóż nie potrafi Pan przekonująco (ani nawet nieprzekonująco) odpowiedzieć na proste pytanie: czy owe 25% narodu zginęło z rąk Rosjan, czy ze swoich własnych, w ramach walk między czeczeńskimi „frakcjami politycznymi”.
  Sądząc po zachowaniu się Czeczenów Polsce przychylam się do drugiej opcji.

 71. Boomcha said

  @ Wi42

  Bo się pomyliłem (co mi się często zdarza) co do liczby mieszkańców. Zapamiętałem proporcje i chyba co do tego nie ma sporu? Dobrze ten procent policzyłem?

  25,2% ludzi „dotkniętych bezpośrednio” wojną. Do tego każdy nich na brata, siostrę, rodziców. Wniosek? Nie ma tam rodziny, która nie ucierpiałaby od wojny. Od sowieckiego terroru, jedynego „towaru eksportowego” jako oni oferują sąsiadom.

  Tak, tak wiem, bronią ostatniego bastionu chrześcijaństwa i słowiańszczyzny prze żydowsko-masońskim spiskiem, wiec wszystko jest ok.

  Za to Pan chyba jest za stary, przynajmniej na naukę języka polskiego i przyjętych w nim form grzecznościowych. Ostatecznie na jednym gównie się nie ślizgaliśmy, żeby się Pan do mnie na „ty” zwracał.

  @ Marucha (69)

  Mam tam pojechać i policzyć?

 72. Boomcha said

  @ Marucha (69)

  Mam tam pojechać i policzyć?

 73. Marucha said

  Nic Pan nie musi liczyć.

  Wystarczy, że Pan powie i ewentualnie wykaże, że owe 25% ofiar zostało zabitych przez Rosjan, a nie przez swoich własnych ziomków w ramach walk między „frakcjami politycznymi”.

 74. Boomcha said

  @ Marucha

  To sa zsumowane dane z linków z komentarza nr 59. Reszta jest w moich komentarzach,mogę to po raz kolejny innymi słowami powtórzyć.

  Rozumiem, że wg Pana sowieci tam po prostu stabilizują sytuację metodami pokojowymi (jak to miratworcy) i pilnują kiełkującej demokracji a te czeczeńskie dzikusy zamiast to uszanować dzień i noc walą do siebie z kałachów?

  Co mam Panu WYKAZYWAĆ?

 75. edi said

  Najważniejsze ,że kaczora ubili:-))))

 76. Marucha said

  Re 74:
  Ponieważ, jak się wydaje, nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem, powtórzę pytanie po raz trzeci, powoli i dużymi literami:

  CZY OWE 25% OFIAR TO OFARY ROSYJSKICH ŻOŁDAKÓW – CZY MOŻE OFIARY WALK MIĘDZY MIŁUJĄCYMI POKÓJ I PRAWO PLEMIONAMI CZECZEŃSKIMI?

 77. Buhaha said

  Boomchacha,

  Pisz co drigie slowo „PONOC”,
  bo ty PONOC cos slyszales,
  PONOC cos zapamietales ale niezupelnie i
  PONOC chcesz o czyms pisac o czym nie masz pojecia durny dupku.
  Do kulinskiego kibuca jak ci juz dobrze poradzono.

 78. KT said

  Ad: 75
  Niestey tylko jednego.

 79. Joe said

  Un Rosjan nazywa sowietami…i zaraz zacznie o polskich obozach.Ludzie trzymajcie mnie za rece!!!

  Wyliczcie mu ze setke prawdziwych sowietow z Leninem,Krupska i Trockim na czele….moze cos pojmie,bo to nie na moje nerwy.

 80. Realista said

  re 22

  Oczywiscie ze wszystkie bogactwa Rosji powinny nalezec do uposledzonych i okradzinych malych narodow Syberii oraz Tybetu.

  Wlascicielem calej ropy powinien zostac Dalai Lama.

  Dalai Lama zyje w rezerwacie i nie moze podrozowac.

  Drugim takim narodem majacym odwieczne prawa do bogactw naturalnych jest szczep z nad Wolgi rozgromiony w swoim czasie przez kniazia Swietopelka.

 81. z zezem said

  Ad.72
  Boomcha-swietny pomysl,JAZDA LICZYC.Szczesliwej drogi,juz czas.

 82. LaReine ...n'est pas? said

  A ilu takich ‚chodorkowskich’ elementow dziala w RP?
  Cheers!

 83. Święty said

  My musimy o sobie sie martwic, a nie patrezc na innych. Nikt nam nie pomoze, zaden uklad, traktat,umowa, nikt i nic. Poza Panem Bogiem jestesmy skazani nas sibie. Jesli sobie nie pomozemy to skonczymy nak dnozaury. Beda pisac on nas w podrecznikach albo i nie. Pisanie o Rosji lub Czeczenii? A kogo to Polsce obchodzi co sie tam dzieje? To jest polityka. Mamy Rosje Putiwska i ten kraj nie liczy sie z takim zprzedanimi zachonim koncernom zuczkami. Pomysly lepiej co mozemy zrobic dla siebie?

 84. Święty said

  Przepraszam za pisownie

 85. Icek Findengeld said

  Re.82.
  Uj, czepiła sze jak g…. okrentu, un nie jest żaden element, tilko dobre żyd. I nasze w Polin tesz.

 86. Zobra-zobra said

  Panie Gospodarzu, z pewna doza zmieszania konstatuje, ze Pan jak dziecko daje sie wciagnac w niepowazne prowokacje i glupie przerzucanki pustymi slowami.

  A meritum, jak zwykle odeszlo w sinom dall.

  Nigdy chyba jeszcze tak brutalnie stara prawda nie zostala zobrazowana jak ostatnimi czasy na forach. Polak Polakowi polakiem…

  Pozdrawiam.

 87. Wacław L said

  Szanowny Panie Boomcha, litości, te Pańskie „mądrości”, śmy już przerabiali, jak JO napisał PiS i RM jest Pańskim forum.

 88. mands said

  Dobry wieczór. Komentarzy pana Maruchy i jego wataszki nie da się po prostu czytać… Macie wszyscy łącznie z panem Maruchą wyprane mózgi i mam gdzieś wasze komentarze na mój temat. Nic nie wiecie o mnie a pan Marucha jest proruskim abderytą. Dobranoc!

  Już wiemy wystarczająco na Pański temat 😉 – admin

 89. Krzysztof M said

  Spójrzcie państwo na zdjęcie… Czy to jarmułka, czy mu się tak tylko włoski układają? 🙂

 90. Shakespear said

  ad. 50
  Bylo raz opublikowane ze okolo 85% pieniedzy ktore niemcy daly a znalazly sie w dotacji dla Polski powraca do Niemiec. Wiadomo kiedy patrzy sie na rynek Polski.

  Nawet taki glupi przyklad jak urzywane samochody Niemieckie. Wiadomo ze niektore czesci musza byc kupione od Niemcow. Kto zarabia Netto?

  Znalazlem ten artykul na ten temat.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7847451,Ile_unijnej_pomocy_wraca_do_krajow_Unii_Europejskiej_.html

 91. Shakespear said

  Ad. 50
  Dodam jeszcze ten link ktory moze byc wam ciekawy

  http://naparkiecie.pl/ftopic12004.html

 92. yeti said

  A tymczasem odszedł do szatana kolejny wielki malwersant pochodzenia wiadomego, czyli Borys Bieriezowski. Policja angielska traktuje zgon jako „niewyjaśniony”, więc wygląda na to, że SWR w końcu go dopadła.
  http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-borys-bieriezowski-nie-zyje,nId,945751
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/9751/ostatni-oligarcha

 93. Fran SA said

  Ad.3
  Ola
  To nie jest ‚cieplutka’ wiadomosc ; podana byla pierwszy raz 24 stycznia 2011 przez GoonSquad.
  Zapomniala pani dodac, ze ta sama firma izraelska ‚zapewnila’ bezpieczenstwo w Fukushimie.
  I odpowiedzialana byla za bezpieczonstwo metra w Londynie.
  Mnie to zastanawia, jak taka firma moze jeszcze znalezc zatrudnienie gdziekolwiek. Mlody Nigeryjczyk jak przechodzil przez ‚kontrole’ w AMsterdamie, chyba nie zdawal sobie sprawy, ze wszystkie 15 skanerow bylo wylaczone. Podobnie w Londynie: Anglicy zatrudnieni w w firmie ICTS tego dnia zostali odeslani do domu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: